Rodent Beta - en to af translation catalogue (175 entries)

en: Desktop
af: Werkskerm

en: Open in New Window
af: Maak oop in Nuwe Venster

en: Open in New Tab
af: Maak in Nuwe Oortjie oop

en: Create a new archive
af: Skep 'n nuwe argief

en: Install
af: Installeer

en: Information about the program
af: Inligting aangaande die program

en: Show Information
af: Wys inligting

en: Find
af: Vind

en: Recursive
af: Rekursief

en: Stay on single filesystem
af: Bly binne een lêerstelsel

en: File type :
af: Lêertipe :

en: Result limit
af: Limiet van resultate

en: Contains the _text
af: Bevat die _teks

en: Case sensitive search
af: Kassensitiewe soektog

en: Extended regexp
af: Uitgebreide regexp

en: Do not look into binary files
af: Moenie in binêre lêers kyk nie

en: match :
af: tref :

en: anywhere
af: enige plek

en: whole words
af: hele woorde

en: whole lines
af: hele reëls

en: no match
af: geen treffer

en: Apply
af: Wend aan

en: Close
af: Maak toe

en: Any
af: Enige

en: Regular
af: Gewone

en: Directory
af: Gids

en: Block device
af: Bloktoestel

en: Character device
af: Karaktertoestel

en: Select folder to search in
af: Kies gids om in te soek

en: Searching...
af: Soek tans...

en: Search results
af: Soekresultate

en: address already in use
af: adres word alreeds gebruik

en: Properties
af: Eienskappe

note: ok and cancel buttons
en: Ok
af: Goed

en: Cancel
af: Kanselleer

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
af: Inligting

en: Name:
af: Naam:

en: Folder
af: Gidse

en: File Type
af: Lêertipe

en: MIME Type
af: MIME-tipe

en: Open with %s
af: Open met %s

en: None
af: Geen

en: Size
af: Grootte

en: Date Accessed
af: Datum oopgemaak

en: Permissions
af: Magtigings

en: Apply changes
af: Wend aan verander

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
af: Eienaar:

en: Read
af: Lees

en: Write
af: Skryf

en: Execute
af: Laat loop

en: Set UID
af: Stel UID

en: Group:
af: Groep:

en: Set GID
af: Stel GID

en: Others:
af: Ander:

en: Sticky
af: Klewerig

en: Owner
af: Eienaar

en: unknown
af: onbekend

en: Preview
af: Voorskou

en: Select a folder
af: Kies 'n gids

en: Icons
af: Ikone

note: //////////////// General
en: General
af: Algemeen

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
af: Opsies

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
af: Kopieer

en: Move
af: Beweeg

en: Symbolic Link
af: Simboliese skakel

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
af: Verwyder

note: /////////////////////////
en: Advanced options
af: Gevorderde opsies

en: Variable
af: Veranderlike

en: Value
af: Waarde

en: Personal settings
af: Persoonlike instellings

en: Username:
af: Gebruikernaam:

en: Password:
af: Wagwoord:

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
af: Aktiveer items met 'n _dubbelkliek

en: Background image
af: Agtergrondbeeld

en: Background color
af: Agtergrondkleur

en: Exclude other filesystems
af: Sluit ander lêerstelsels uit

en: %'d item selected | %'d items selected
af[0]: %'d item geselekteer
af[1]: %'d items geselekteer

en: No
af: Nee

en: Yes
af: Ja

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Overwrite
af: Oorskryf

en: Rename
af: Hernoem

en: %s (copy)%s
af: %s (kopie)%s

en: Duplicate each selected item
af: Dupliseer elke geselekteerde item

en: link to %s
af: skakel na %s

en: Create a symbolic link for each selected item
af: Skep 'n simboliese skakel vir elke geselekteerde item

en: Link to %s
af: Skakel na %s

en: Installed Plugins
af: Geïnstalleerde inprop modules

en: Group
af: Groep

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
af[0]:  (wat %'d item bevat)
af[1]:  (wat %'d items bevat)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
af: Keuse

en: Home
af: Tuis

en: Preparing
af: Berei voor

en: Reload
af: Herlaai

en: Cut
af: Knip

en: Execute:
af: Laat loop:

en: Run in _Terminal
af: Laat loop in _Terminaal

en: Create New Folder
af: Skep Nuwe Gids

en: Name
af: Naam

en: Create a new empty file inside this folder
af: Skep 'n nuwe leë lêer in hierdie gids

en: Select _All
af: Merk _alles

en: _Go
af: _Gaan

en: Descending
af: Afgaande

en: Type
af: Tipe

en: By Name
af: Volgens naam

en: By Size
af: Volgens grootte

en: By Date
af: Volgens Datum

en: Execute Shell Command
af: Voer Tolk Opdrag Uit

en: Mount the volume associated with this folder
af: Heg die volume wat met dié gids geassosieer word

en: Unmount the volume associated with this folder
af: Ontheg die volume wat met dié gids geassosieer word

note: N_("_Link Here"),
en: Touch
af: Aanraak

en: New
af: Nuwe

en: Create new file in the given directory
af: Skep nuwe lêer in die gegewe gids

en: Create a new empty folder inside this folder
af: Skep 'n nuwe leë gids in hierdie gids

en: Paste
af: Plak

en: Unselect
af: Ontkies

en: _About
af: _Aangaande

en: Execute File?
af: Voer Lêer uit?

en: File Browser
af: Lêerblaaier

en: Open Folder W_indow
af: Open g_idsvenster

en: All
af: Alle

en: Error while deleting.
af: Fout tydens skrapping.

en: Clear History
af: Maak skoon Geskiedenis

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
af: Gebruik so: %s [OPSIE]... LÊER1 LÊER2

en: File
af: Lêer

en: Left
af: Links

en: Right
af: Regs

en: Select patch file
af: Selekteer laplêer

en: Create patch file
af: Skep laplêer

en: Switch to patch mode
af: Skakel na lap-modus

en: Switch to diff mode
af: Skakel na diff-modus

en: Exit
af: Gaan uit

en: Diff Settings
af: Diff-instellings

en: Highlight text color
af: Tekskleur vir verligting

en: Highlight background color
af: Agtergrondkleur vir verligting

en: Fill polygons
af: Vul veelhoeke

en: Show line numbers
af: Wys reëlnommers

en: Patch Settings
af: Lap-instellings

en: Verbose patch diagnostics
af: Uitgebreide diagnostiese boodskappe van lapwerk

en: Assume patch is reversed
af: Neem aan dat lap omgekeer is

en: Auto strip level
af: Outo stroopvlak

en: Actions
af: Aksies

en: View differences
af: Bekyk verskille

en: View patch created differences
af: Bekyk verskille deur lap veroorsaak

en: Apply patch to Hard Drive
af: Pas lap toe op hardeskyf

en: Undo patch to Hard Drive
af: Ontdoen lap op hardeskyf

en: Help
af: Hulp

en: About
af: Aangaande

en: Clear
af: Maak skoon

en: Down
af: Af

en: Up
af: Op

en: Next file
af: Volgende lêer

en: Previous file
af: Vorige lêer

en: Select highlight text color
af: Selekteer tekskleur vir verligting

en: Select highlight background color
af: Selekteer agtergrondkleur vir verligting

en: Number view:
af: Getalaangesig:

note: _("Directory or file selection")
en: Input
af: Toevoer

en: Output file
af: Afvoer lêer

en: NAME
af: NAAM

en: Please select a name for the patch file in the next dialog.
af: Selekteer asb. 'n naam vir die laplêer in die volgende dialoogkassie.

en: standard output
af: standaard-afvoer

note: convenience location of duplicate dialog texts non-static
en: No patch file has been selected.
af: Geen laplêer is geselekteer nie.

en: No directory to apply patch has been selected.
af: Geen gids is geselekteer om die lap op toe te pas nie.

en: No left path has been selected.
af: Geen linkerpad is geselekteer nie.

en: No right path has been selected.
af: Geen regterpad is geselekteer nie.

note: static
en: Patch file can not be opened for read!
af: Laplêer kan nie oopgemaak word om te lees nie!

en: Files are identical
    (or binary files that may or may not differ)
af: Lêers is identies
    (of binêre lêers wat dalk verskil of dalk nie)

en: Patch file is not in unified format
af: Laplêer is nie in saamgevoegde formaat nie

en: ****Empty file****
af: ****Leë lêer****

en: No files found
af: Geen lêers gevind nie

en: couldn't allocate color
af: kon kleur nie toeken nie

en: Available options
af: Beskikbare keuses

en: Show version information
af: Vertoon weergawe informasie

en: Select Custom Icon
af: Kies pasgemaakte ikoon

en: Please drag just one image to set a custom icon.
af: Sleep asseblief net een beeld om 'n pasgemaakte ikoon te stel.
