Rodent Beta - en to dz translation catalogue (105 entries)

en: Desktop
dz: ཌེསིཀ་ཊོཔ།

en: List files only
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་རྐྱངམ་གཅིག་ ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Open in New Window
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསར་པའི་ནང་ཁ་ཕྱེ།

en: Create a new archive
dz: ཡིག་མཛོད་གསརཔ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད

en: Information about the program
dz: ལས་རིམ་དེ་གི་སྐོར་ལས་བརྡ་དོན།

en: Show Information
dz: བརྡ་དོན་སྟོན།

en: Find
dz: འཚོལ།

en: Path
dz: འགྲུལ་ལམ།

en: Filter:
dz: ཚགས་མ།:

en: Contains the _text
dz: ནང་ན་ཚིག་ཡིག་ཡོད།(_t)

en: Any
dz: གང་རུང་།

en: Directory
dz: སྣོད་ཐོ།

en: Symbolic link
dz: མཚོན་རྟགས་ཀྱི་འབྲེལ་ལམ།

en: Block device
dz: ཐབས་འཕྲུལ་འགག

en: Character device
dz: ཡིག་འབྲུ་ཐབས་འཕྲུལ།

en: FIFO
dz: ཨེཕ་ཨའི་ཨེཕ་ཨོ།

en: Select folder to search in
dz: འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ སྣོད་འཛིན་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Searching...
dz: འཚོལ་ཞིབ་འབད་དོ།...

en: Search results
dz: འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས།

en: Mount Point
dz: སྦྱར་བརྩེགས་འབད་ས་

en: Mount point:
dz: སྦྱར་བརྩེགས་འབད་ས།:

en: Failed to execute the mount command
dz: བརྩེགས་ཅན་བརད་བཀོད་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་ཡོདཔ།

en: Properties
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ།

en: Cancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་།

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
dz: བརྡ་དོན།

en: Name:
dz: མིང་།

en: Folder
dz: སྣོད་འཛིན།

en: File Type
dz: ཡིག་སྣོད་དབྱེ་བ།

en: MIME Type
dz: མ་ཡིམ་གྱི་དབྱེ་བ།

en: Open with %s
dz: %s གི་ཐོག་ལས་ཁ་ཕྱེ།

en: None
dz: ཅི་མེད།

en: Size
dz: ཚད།

en: Status
dz: གནས་ལུགས།

en: Date Accessed
dz: འཛུལ་སྤྱོད་འབད་བའི་ཚེས་གྲངས།

en: Permissions
dz: གནང་བ་ཚུ།

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
dz: བདག་པོ།:

en: Read
dz: ལྷག

en: Write
dz: འབྲི།

en: Execute
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནི།

en: Group:
dz: སྡེ་ཚན།:

en: Others:
dz: གཞན་ཚུ།:

en: Path:
dz: འགྲུལ་ལམ།

en: Owner
dz: ཇོ་བདག

en: unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: Preview
dz: སྔོན་ལྟ།

en: Select a folder
dz: སྣོད་ཐོ་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Icons
dz: ངོས་དཔར་ཚུ།

note: //////////////// General
en: General
dz: ཡོངས་ཁྱབ།

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ།

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
dz: འདྲ་བཤུས་འབད།

en: Move
dz: སྤོ།

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Personal settings
dz: རང་དོན་སྒྲིག་སྟངས་

en: Password:
dz: ཆོག་ཡིག:

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
dz: ཨེབ་གཏང་ཐེངས་གཉིས་ཀྱིས་ རྣམ་གྲངས་ཚུ་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ།(_d)

en: Background image
dz: རྒྱབ་གཞིའི་གཟུགས་བརྙན།

en: Background color
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: No
dz: མེན།

en: Yes
dz: ཨིན།

en: Warning
dz: ཉེན་བརྡ།

en: Overwrite
dz: ཚབ་སྲུང་འབད།

en: Rename
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས།

en: %s (copy)%s
dz: %s (འདྲ་བཤུས)%s

en: Duplicate each selected item
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་ རེ་རེ་བཞིན་དུ་ངོ་བཤུས་།

en: link to %s
dz: ལུ་འབྲེལ་མཐུད་འབད། %s

en: Create a symbolic link for each selected item
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་ རེ་རེ་བཞིན་དུའི་དོན་ལུ་ བརྡ་མཚོན་གྱི་འབྲེལ་ལམ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Link to %s
dz: %s ལུ་འབྲེལ་མཐུད་འབད

en: Group
dz: སྡེ་ཚན།

en: Home
dz: ཁྱིམ།

en: Preparing
dz: གྲ་སྒྲིག་འབད་དོ།

en: Reload
dz: སླར་མངོན་གསལ།

en: Go back
dz: ལོག་འགྱོ།

en: Cut
dz: བཏོག

en: Execute:
dz: ལག་ལེན་འཐབ་:

en: Run in _Terminal
dz: ཊར་མི་ནཱལ་ནང་ གཡོག་བཀོལ།(_T)

en: Name
dz: མིང་།

en: Create a new empty file inside this folder
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་གི་ནང་ན་ ཡིག་སྣོད་གསརཔ་སྟོངམ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Select _All
dz: ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད།(_A)

en: _Go
dz: འགྱོ།(_G)

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: By Name
dz: མིང་གི་ཐོག་ལས།

en: By Size
dz: ཚད་ཀྱི་ཐོག་ལས།

note: N_("D_uplicate"),
en: Create Symbolic Link
dz: བརྡ་མཚོན་པའི་འབྲེལ་ལམ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: New
dz: གསརཔ།

en: Create new file in the given directory
dz: གྲ་སྒྲིག་སྣོད་ཐོའི་ནང་ ཡིག་སྣོད་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create a new empty folder inside this folder
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་གི་ནང་ན་ སྣོད་འཛིན་གསརཔ་སྟོངམ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Paste
dz: སྦྱར།

en: _About
dz: སྐོར་ལས།(_A)

en: File Browser
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར

en: Error while deleting.
dz: བཏོན་གཏང་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Clear History
dz: ལོ་རྒྱུས་བསལ་གཏང་།

en: File
dz: ཡིག་སྣོད།

en: Actions
dz: བྱ་བ་ཚུ།

en: Compare...
dz: ག་བསྡུར་བརྐྱབ་ནི།...

en: Number view:
dz: ཨང་མཐོང་སྣང་།:

note: _("Directory or file selection")
en: Input
dz: ཨིན་པུཊི།

en: Unified diff format
dz: གཅིག་མཚུངས་ཁྱད་པར་རྩ་སྒྲིག

en: Lines:
dz: གྱལ་ཚུ།:

en: NAME
dz: མིང༌།

en: No files found
dz: ཡིག་སྣོད་ག་ནི་ཡང་མ་ཐོབ།

en: Available options
dz: "འཐོབ་ཚུགས་པའི་གདམ་ཁ་ཚུ་།

en: Apply Recursively
dz: ལོག་རིམ་འཇུག་སྤྱོད་འབད།

en: Enter password
dz: ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་འབད་

en: Select Custom Icon
dz: སྲོལ་སྒྲིག་ངོས་དཔར་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Please drag just one image to set a custom icon.
dz: སྲོལ་སྒྲིག་ངོས་དཔར་ཅིག་ གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་ལུ་ གཟུགས་བརྙན་གཅིག་རྐྱངམ་གཅིག་འདྲུད་གནང་།
