Rodent Beta - en to fy translation catalogue (111 entries)

en: Desktop
fy: Buroblêd

en: Open in New Window
fy: Iepenje in nij finster

en: Open in New Tab
fy: Iepenje in nije ljepper

en: Install
fy: Ynstallearje

en: Uninstall
fy: Unt-ynstallearje

en: Show Information
fy: Ynformaasje Sjen Litte

en: Find
fy: Sykje

en: Path
fy: Paad

en: Filter:
fy: Filterje:

en: Close
fy: Slúte

en: Any
fy: Eltse

en: Regular
fy: Normaal

en: Select Files...
fy: Triemmen selektearje...

en: Searching...
fy: Dwaande mei sykjen...

en: address already in use
fy: adres is al yn gebrûk

en: Properties
fy: Eigenskippen

en: Cancel
fy: Ôfbrekke

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
fy: Ynformaasje

en: Name:
fy: Namme:

en: Folder
fy: Map

en: File Type
fy: Triemtype

en: MIME Type
fy: MIME-triemtype

en: Encoding
fy: Kodearring

en: None
fy: Gjin

en: Size
fy: Grutte

en: Status
fy: Tastân

en: Permissions
fy: Tastimmingen

en: Apply changes
fy: Wizigingen tapasse

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
fy: Eigener:

en: Execute
fy: Utfiere

en: Group:
fy: Groep:

en: Others:
fy: Oaren:

en: Owner
fy: Eigener

en: unknown
fy: unbekend

en: Preview
fy: Foarbyld

en: Icons
fy: Byldkaikes

note: //////////////// General
en: General
fy: Algemien

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
fy: Opsjes

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
fy: Kopiearje

en: Symbolic Link
fy: Symboalyske skeakel

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
fy: Fuortsmite

en: Edit the list of environment variables and associated values
fy: Bewurkje de list mei omjouwingsfariabelen en byhearrende wearden

en: Value
fy: Wearde

en: Personal settings
fy: Persoanlike Ynstellingen

note: directory cache
en: Restart
fy: Op'e nij starte

en: The location is empty.
fy: De lokaasje is leech.

en: Supply a username and password below.
fy: Hjirûnder kinne jo in brûkersnamme en wachtwurd opjaan.

en: Username:
fy: Brûkersnamme:

en: Password:
fy: Wachtwurd:

en: Path to the desktop directory
fy: Paad nei de triemtafel fan it buroblêd

en: Background image
fy: Eftergrûnofbylding

en: Background color
fy: Eftergrûnkleur

en: Background transparency:
fy: Eftergrûn trochsichtens:

en: Output
fy: Utfier

en: Confirm
fy: Befêstigje

en: No
fy: Nee

en: Yes
fy: Ja

en: Kill
fy: Beëinje (kill)

en: Warning
fy: Warskôging

en: Overwrite
fy: Oerskriuwe

en: Rename
fy: Omneame

en: Link to %s
fy: Nei %s Linke

en: Installed Plugins
fy: Ynstallearre plugins

en: Group
fy: Groep

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
fy: Seleksje

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
fy: Map wurdt laden...

en: Preparing
fy: Tariede

en: Reload
fy: Op 'e nij lade

en: Go back
fy: Gean tebek

en: Go To
fy: &Gean nei

en: Cut
fy: Knippe

en: Run in _Terminal
fy: Útfiere in _Terminal

en: Create New Folder
fy: Nije map oanmeitsje

en: Name
fy: Namme

en: Select _All
fy: Selektearje _Alles

en: Select Items Matching...
fy: Oerienkommende items selektearje...

en: Go Up
fy: Omheech

en: _Go
fy: _Gean

en: Sort By
fy: Sortearje neffens

en: Descending
fy: Ofrinnend

en: Ascending
fy: Oprinnend

en: By Name
fy: Op Namme

en: By Size
fy: Op Grutte

en: By Date
fy: Neffens datum

en: By Owner
fy: Neffens eigner

en: By Group
fy: Neffens groep

en: By Permissions
fy: Neffens tagongsrjochten

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
fy: Ferburgen triem sjen litte

en: Show preview
fy: Foarbyld sjen litte

en: Execute Shell Command
fy: Shellkommando útfiere

en: New
fy: Nij

en: Paste
fy: Plakke

en: Select
fy: Selektearje

en: Unselect
fy: Neat selektearje

en: _About
fy: _Oer

en: Execute File?
fy: Triem útfiere?

en: Open Folder W_indow
fy: Map in Finster Iepenje

en: All
fy: Alles

en: Text Completion
fy: Tekst oanfolling

en: Clear History
fy: Skiednis leegje

en: File
fy: Triem

en: Left
fy: Lofts

en: Right
fy: Rjuchts

en: Actions
fy: Aksjes

en: Clear
fy: Begjinwearde

note: _("Directory or file selection")
en: Input
fy: Ynfier

en: Output file
fy: Utfiertriem

en: Output to File...
fy: Utfier nei triem...

en: Verbose output debugging mode.
fy: Utwreide útfierende neirin modus

en: Show version information
fy: Ferzje-ynformaasje sjen litte

en: Loading data
fy: Gegevens wurde laden
