Rodent Beta - en to hu translation catalogue (322 entries)

en: File difference and patch visualiser
hu: Fájl különbség és folt megjelenítő

en: Desktop
hu: Asztal

en: List files only
hu: Csak fájlok listázása

en: Extract All Files
hu: Minden fájl kibontása

en: Open in New Window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Open in New Tab
hu: Megnyitás új lapon

en: Create a compressed archive with the selected objects
hu: Tömörített archívum létrehozása a kijelölt objektumokkal

en: Create a new archive
hu: Új archívum létrehozása

en: Install
hu: Telepítés

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Information about the program
hu: Információk a programról

en: Show Information
hu: Információ megjelenítése

en:  [Simulation]
hu: [Szimuláció]

en: Write CD/DVD
hu: CD/DVD írása

en: Basic rules:
    
    *  Will match any character zero or more times.
    ?  Will match any character exactly one time
    [] Match any character within the [] 
    ^  Match at beginning of string
    $  Match at end of string
hu: Alapvető szabályok:
    
    A * bármennyi karaktert helyettesíthet.
    A ? pontosan egy karaktert helyettesít.

en: Reserved characters for extended regexp are
    . ^ $ [ ] ? * + { } | \ ( ) : 
    In  basic regular expressions the metacharacters
    ?, +, {, |, (, and ) lose their special meaning.
    
    The  period  .   matches  any  single  character.
    The caret ^ matches at the start of line.
    The dollar $ matches at the end of line.
    
    Characters within [ ] matches any single 
           character in the list.
    Characters within [^ ] matches any single
           character *not* in the list.
    Characters inside [ - ] matches a range of
           characters (ie [0-9] or [a-z]).
    
    A regular expression may be followed by one
           of several repetition operators:
    ?      The preceding item is optional and matched
           at most once.
    *      The preceding item will be matched zero
           or more times.
    +      The preceding item will be matched one or
           more times.
    {n}    The preceding item is matched exactly n times.
    {n,}   The preceding item is matched n or more times.
    {n,m}  The preceding item is matched at least n times,
           but not more than m times.
    
    To match any reserved character, precede it with \. 
    
    Two regular expressions may be joined by the logical or
           operator |.
    Two regular expressions may be concatenated.
    
    More information is available by typing "man grep"
hu: A bővített regexp által lefoglalt karakterek:
    . ^ $ [ ] ? * + { } | \ ( ) : 
    Az alapvető reguláris kifejezésekben a ?, +, {, |, (, és )metakarakterek elveszítik különleges jelentésüket.
    
    . = egyetlen tetszőleges karakter
    ^ = a sor eleje
    $ = a sor vége
    
    [ ] = egyetlen karakter ebből a listából
    [^ ] = egyelen karakter, amely nincs ebben a listában
    [ - ] = egyetlen karakter az adott intervallumból
    
    Ezeket követheti egy ismétlődési operátor:
    ? = az előző elem opcionális, legfeljebb egyszer szerepel
    * = az előző elem nulla, egy vagy több alkalommal fordul elő
    + = az előző elem egy vagy több alkalommal fordul elő
    {n} = az előző elem pontosan n-szer szerepel
    {n,} = az előző elem n-szer vagy többször szerepel
    {n,m} = az előző elem legalább n-szer, legfejlebb m-szer szerepel
    
    Speciális karakterekkel történő egyezés kereséséhez azok elé tegyünk egy \-t.
    
    Több reguláris kifejezés logikai VAGY kapcsolatba köthető a | jellel.
    További információk a parancssorban kiadott "man grep" paranccsal érhetők el.

en: Find
hu: Keresés

en: Path
hu: Útvonal

en: Filter:
hu: Szűrő:

en: Recursive
hu: Rekurzív

en: Find hidden files and directories
hu: A keresések a rejtett fájlokra és könyvtárakra is terjedjenek ki

en: Stay on single filesystem
hu: Maradjon egyszerű fájlrendszeren

en: File type :
hu: Fájltípus:

en: Result limit
hu: Keresési határ

en: Content search
hu: Keresés tartalomban

en: Contains the _text
hu: _Tartalmazza ezt a szöveget

en: Case sensitive search
hu: Kisbetű/nagybetű érzékeny keresés

en: Extended regexp
hu: Kiterjesztett regexp

en: Do not look into binary files
hu: Ne vizsgálja a bináris állományokat

en: match :
hu: Egyezés:

en: anywhere
hu: bárhol

en: whole words
hu: teljes szó

en: whole lines
hu: teljes sor

en: no match
hu: nincs találat

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Close
hu: Bezár

en: Any
hu: Bármi

en: Regular
hu: Általános

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Symbolic link
hu: Szimbolikus link

en: Block device
hu: Block eszköz

en: Character device
hu: Karakteres eszköz

en: Search Complete
hu: A keresés befejeződött

en: Select Files...
hu: Fájlválasztás...

en: Select folder to search in
hu: Válassza ki a mappát, amelyben keres

en: Searching...
hu: Keresés...

en: Search results
hu: Keresés eredményei

en: Mount Point
hu: Csatolási pont

en: Mount point:
hu: Csatolási pont:

en: Partition
hu: Partíció

en: Partition type:
hu: Partíciótípus:

en: Failed to execute the mount command
hu: Hiba a mount parancs végrehajtása közben

en: address already in use
hu: a cím már foglalt

en: Properties
hu: Tulajdonságok

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
hu[0]: %'u elem
hu[1]: %'u elem

note: ok and cancel buttons
en: Ok
hu: OK

en: Cancel
hu: Mégsem

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
hu: Információ

en: Name:
hu: Név:

en: Folder
hu: Mappa

en: File Type
hu: Fájltípus

en: MIME Type
hu: MIME-típus

en: Encoding
hu: Kódolás

en: Open with %s
hu: Megnyitás ezzel: %s

en: None
hu: Egyik sem

en: Size
hu: Méret :

en: Status
hu: Állapot

en: Last Modification
hu: Utolsó módosítás

en: Date Accessed
hu: Hozzáférés dátuma

en: Permissions
hu: Hozzáférési jogok

en: Apply changes
hu: A módosítások alkalmazása

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
hu: Tulajdonos:

en: Read
hu: Olvasás

en: Write
hu: Írás

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Set UID
hu: setuid

en: Group:
hu: Csoport:

en: Set GID
hu: setgid

en: Others:
hu: Többiek:

en: Sticky
hu: Ragadós

en: Path:
hu: Elérési út:

en: %5d item | %5d items
hu[0]: %5d elem
hu[1]: %5d elem

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: unknown
hu: ismeretlen

en: RPM info
hu: RPM információ

en: Preview
hu: Előnézet

en: Select a folder
hu: Válasszon egy mappát

en: Icons
hu: Ikonok

note: //////////////// General
en: General
hu: Általános

en: General Options
hu: Általános beállítások

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
hu: Beállítások

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
hu: Másolás

en: Move
hu: Áthelyezés

en: Symbolic Link
hu: Szimbolikus link

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
hu: Törlés

en: Shred
hu: Megsemmisítés

note: /////////////////////////
en: Advanced options
hu: Részletes opciók

en: Edit the list of environment variables and associated values
hu: A környezeti változók neveinek és értékeinek szerkesztése

en: Variable
hu: Változó

en: Value
hu: Érték

en: Personal settings
hu: Személyes beállítások

note: directory cache
en: Restart
hu: Újraindítás

en: Yes, restart
hu: Újraindítom

note: strftime format for non-recent files (older than 6 months) strftime format for non-recent files (older than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the year, month and day (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Ple
en: %b %e  %Y
hu: %Y %b %e

note: strftime format for recent files strftime format for recent files (younger than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the month, day and time (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Please try to keep the number o
en: %b %e %H:%M
hu: %b %e %H.%M

en: bytes
hu: bájt

en: Gigabytes
hu: Gigabájt

en: Megabytes
hu: Megabájt

en: Kilobytes
hu: Kilobájt

en: The location is empty.
hu: Az útvonal üres.

en: Supply a username and password below.
hu: Adja meg a felhasználónevet és a jelszót.

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Hidden
hu: Rejtett

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
hu: Elemek aktiválása _dupla kattintással

en: Background image
hu: Háttérkép

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Background transparency:
hu: A háttér átlátszósága:

note: cp/mv/ln remove:
en: Verbose
hu: Bőbeszédű

en: Exclude other filesystems
hu: Más fájlrendszerek kizárása a keresésből

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
hu: Fájlok törlése

note: Add a final overwrite with zeros to hide shredding
en: Overwrite with:
hu: Felülírás:

en: Output
hu: Kimenet

en: %'d item selected | %'d items selected
hu[0]: %'d elem kijelölve
hu[1]: %'d elem kijelölve

en: %s needs to be recompiled 
    (has obsolete library headers)
hu: %s-t újra kell fordítani 
    (elavult könyvtár fejlécek)

en: Terminate (TERM)
hu: Bezárás (TERM)

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: No
hu: Nem

en: Yes
hu: Igen

en: Kill (KILL)
hu: Kilövés (KILL)

en: Kill
hu: Gyilok

en: Warning
hu: Figyelem

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Rename
hu: Átnevezés

en: %s (copy)%s
hu: %s (másolat)%s

en: Duplicate each selected item
hu: Minden kijelölt elem kettőzése

en: link to %s
hu: link erre: %s

en: Create a symbolic link for each selected item
hu: Minden kijelölt elemre szimbolikus linket hoz létre

en: Link to %s
hu: Link erre: %s

en: Installed Plugins
hu: Telepített bővítőmodulok

en: Group
hu: Csoport

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
hu[0]:  (%'d elemet tartalmaz)
hu[1]:  (%'d elemet tartalmaz)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
hu: Kijelölés

en: Reading directory:
hu: Könyvtár beolvasása:

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
hu: Mappa betöltése…

en: Home
hu: Saját könyvtár

en: Preparing
hu: Előkészítés

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Go back
hu: Vissza

en: Go To
hu: Ugrás

en: Cut
hu: Kivágás

en: Execute:
hu: Végrehajtás:

en: Run in _Terminal
hu: _Futtatás terminálban

en: Create New Folder
hu: Új mappa létrehozása

en: Name
hu: Név

en: Create a new empty file inside this folder
hu: Új üres fájl létrehozása ebben a mappában

en: Select _All
hu: _Mindent kijelöl

en: Go Up
hu: Felfelé

en: _Go
hu: _Ugrás

en: Sort By
hu: Rendezés

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Type
hu: Típus

en: By Name
hu: Név szerint

en: By Size
hu: Méret szerint

en: By Date
hu: Dátum szerint

en: By Owner
hu: Tulajdonos szerint

en: By Group
hu: Oszlop szerint

en: By Permissions
hu: Jogosultság szerint

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
hu: A rejtett fájlok megjelenítése

en: Show preview
hu: Gyorsnézet megjelenítése

en: Open terminal
hu: Terminál nyitása

en: Execute Shell Command
hu: Parancs végrehajtása (parancsértelmezőben)

en: Search for
hu: Keresés:

note: "Find..." "Search"
en: Compare files (diff)
hu: Fájlok összehasonlítása (diff)

en: Mount the volume associated with this folder
hu: A mappához társított kötet csatolása

en: Unmount the volume associated with this folder
hu: A mappához társított kötet leválasztása

note: N_("D_uplicate"),
en: Create Symbolic Link
hu: Szimbolikus link létrehozása

note: N_("_Link Here"),
en: Touch
hu: Érintés (touch)

en: New
hu: Új

en: Create new file in the given directory
hu: Új fájl létrehozása az adott könyvtárban

en: Create a new empty folder inside this folder
hu: Új üres mappa létrehozása ebben a mappában

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Select
hu: Kijelölés

en: Unselect
hu: Kijelölés megszüntetése

en: _About
hu: _Névjegy

en: Execute File?
hu: Végrehajtja a fájlt?

en: File Browser
hu: Fájlböngésző

en: Open Folder W_indow
hu: Ma_ppaablak megnyitása

en: All
hu: Mindet

en: Error while deleting.
hu: Hiba törléskor.

en: Text Completion
hu: Szövegkiegészítés

en: Clear History
hu: A napló tartalmának törlése

en: Compare files line by line.
hu: Fájlok összehasonlítása sorról sorra.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]… FÁJL1 FÁJL2

en: --help  Output this help.
hu: --help  Kiírja ezt a segítséget.

en: File
hu: Fájl

note: populate file item
en: Select File
hu: Fájlválasztás

en: Left
hu: Balra

en: Right
hu: Jobbra

en: Select Directory
hu: Könyvtár kiválasztása

en: Select patch file
hu: Patch állomány kiválasztása

en: Create patch file
hu: Patch fájl létrehozása

en: Switch to patch mode
hu: Átkapcsolás patch módba

en: Switch to diff mode
hu: Átkapcsolás diff módba

en: Exit
hu: Kilépés

en: Diff Settings
hu: Diff beállitások

en: Highlight text color
hu: Kiemelés színe

en: Highlight background color
hu: Kiemelés háttérszíe

en: Fill polygons
hu: Polginok kitöltése

en: Show line numbers
hu: Sorszámok mutatása

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
hu: -i  --ignore-case  Nem tesz különbséget a kis- és nagybetűk között.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
hu: -E  --ignore-tab-expansion  Nem figyeli a tab/szóköz cserét.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
hu: -b  --ignore-space-change  Nem figyeli az üres helyek változtatását.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
hu: -w  --ignore-all-space  Nem figyel semmilyen üres helyet.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
hu: -B  --ignore-blank-lines  Figyelmen kívül hagyja az üres sorokat.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
hu: -d  --minimal  Megpróbál kevesebb különbséget találni.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
hu: --speed-large-files  Nagy fájlokat feltételez sok, elszórt, kis változással.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
hu: --strip-trailing-cr  A bemenetből elhagyja a befejező kocsivissza karaktereket.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
hu: -t  --expand-tabs  A tabulátorokat szóközzel helyettesíti a kimenetben.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
hu: -T  --initial-tab  A tabulátorok helyesen jelennek meg a kezdő tabulátornak köszönhetően.

en: Patch Settings
hu: Patch beállítások

en: Verbose patch diagnostics
hu: Részletes patch diagnosztika

en: Assume patch is reversed
hu: A patch feltételezhetően fordított

en: Auto strip level
hu: Automatikus vágási szint

en: Actions
hu: Műveletek

en: View differences
hu: Különbségek megtekintése

en: View patch created differences
hu: A patch által létrehozozz különbségek megtekintése

en: Apply patch to Hard Drive
hu: Patch fájl alkalmazása a merevlemezre

en: Undo patch to Hard Drive
hu: Visszavonás (patch fájl alkalmazása a merevlemezre)

en: Help
hu: Súgó

en: About
hu: Névjegy

en: Compare...
hu: Összehasonlítás...

en: Clear
hu: Törlés

en: Down
hu: Le

en: Up
hu: Fel

en: Next file
hu: Következő fájl

en: Previous file
hu: Előző fájl

en: Select highlight text color
hu: Kiemelés színe

en: Select highlight background color
hu: Kiemelés háttérszíne

note: nerdy part: g_object_class_install_property (object_class, PROP_AUTHORS, g_param_spec_boxed ("authors", _("Authors"), _("List of authors"), G_TYPE_STRV, G_PARAM_READWRITE));
en: Backend:
hu: Modul:

en: Tests
hu: Tesztek

en: Number view:
hu: Numerikus nézet:

en: There is no next difference
hu: Nincs következő különbség

en: Running
hu: Futó

en: There is no previous difference
hu: Nincs előző különbség

note: _("Directory or file selection")
en: Input
hu: Bevitel

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
hu: -N  --new-file  A hiányzó fájlokat üresként kezeli.

note: UNIDIRECTIONAL_NEW_FILE
en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
hu: --unidirectional-new-file  A hiányzó első fájlokat üresként kezeli.

note: RECURSIVE
en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
hu: -r  --recursive  Az összes alkönyvtárat megvizsgálja.

note: TEXT
en: -a  --text  Treat all files as text.
hu: -a  --text  Az összes fájlt szövegként kezeli

note: IGNORE_FILE_NAME_CASE
en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
hu: --ignore-file-name-case  Fájlneveknél nem tesz különbséget
                            a kis- és nagybetűk közt.

note: REPORT_IDENTICAL_FILES
en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
hu: -s  --report-identical-files  Jelenti, ha a két fájl azonos.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
hu: -x MINTA  --exclude=MINTA  Kihagyja a MINTÁ-ra illeszkedő fájlokat.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
hu: -X FÁJL  --exclude-from=FÁJL  Kihagyja a FÁJL-ban megtalálható mintákra
                                 illeszkedő fájlokat.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
hu: -S FÁJL  --starting-file=FÁJL  A FÁJL-lal kezdi a könyvtárak összehasolítását.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
hu: --from-file=FÁJL1  FÁJL1 összehasonlítása minden operandussal.
                        FÁJL1 lehet könyvtár is.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
hu: --to-file=FÁJL2  Minden operandus összehasonlítása FÁJL2-vel.
                     FÁJL2 lehet könyvtár.

en: Output file
hu: Kimeneti fájl

note: default option normal
en: --normal  Output a normal diff.
hu: --normal  A kimenet egy normál diff.

en: Unified diff format
hu: Egységesített diff formátum

en: Lines:
hu: Sorok:

en: Show in Context
hu: Kontextussal együtt

note: ed
en: -e  --ed  Output an ed script.
hu: -e  --ed  A kimenet egy ed-parancsfájl.

note: rcs
en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
hu: -n  --rcs  A kimenet RCS formátumú diff.

en: NAME
hu: NÉV

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
hu: -D NÉV--ifdef=NÉV  Kiírja az összefésült fájlt `#ifdef NÉV' direktívákkal jelölve a különbségeket.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
hu: -q  --brief  Csak akkor van kimenet, ha a fájlok eltérnek.

en: Side-by-side merge of file differences.
hu: Egymás mellett jeleníti a fájlokat és a különbségeiket.

en: Please select a name for the patch file in the next dialog.
hu: Adj nevet a foltnak a következő párbeszédben.

en: standard output
hu: szabványos kimenet

en: Output to File...
hu: Kiírás fájlba...

note: convenience location of duplicate dialog texts non-static
en: No patch file has been selected.
hu: Nincs patch fájl kiválasztva.

en: No directory to apply patch has been selected.
hu: Nem választott könyvtárat a patch alkalmazásához.

en: No left path has been selected.
hu: Nincs bal oldali útvonal kiválasztva.

en: No right path has been selected.
hu: Nincs jobb oldali útvonal kiválasztva.

note: static
en: Patch file can not be opened for read!
hu: A patch fájl nem nyitható meg olvasásra!

en: Files are identical
    (or binary files that may or may not differ)
hu: A fájlok azonosak
    (vagy bináris fájlok, melyeknél a különbség nem állapítható meg)

en: Patch file is not in unified format
hu: A patch állomány nem szabványos formátumú

en: ****Empty file****
hu: ****Üres fájl****

en: No files found
hu: Nincs találat

en: Number of subdirectories:
hu: Az alkönyvtárak száma:

en: couldn't allocate color
hu: szín lefoglalás sikertelen

en: Differences ...
hu: Különbségek ...

note: for debugging
en: Different block: -%d,%d +%d,%d
hu: Eltérő blokk: -%d,%d +%d,%d

en: [-vVPrMACaiIyLcwxZ] [-fpotkhsmudgeE (option)] [path]
hu: [-vVPrMACaiIyLcwxZ] [-fpotkhsmudgeE (opció)] ösvény

en: Find-grep command tool.
hu: Fing-grep parancs eszköz.

en: Find time options should be used with either  -M, -C, or -A.
hu: A keresési idő lehetőségek a -M, -C, vagy -A-val is használhatók.

en: Grep options will enable piping of find results to GNU grep.
hu: A grep opciók át tudják adni a találatokat a GNU grep-nek.

en: Available options
hu: Elérhető beállítások

en: Verbose output debugging mode.
hu: Részletes kimenetű nyomkövetési mód.

en: Show version information
hu: A verzióinformáció megjelenítése

en: = stay on a single filesystem.
hu: = egy fájlrendszeren

en: = print process id (capital P)
hu: = PID kiírása (nagy P)

en: filter 	= file filter (enclosed in quotes if regexp *,? or [] is used)
hu: filter 	= fájl szűrő (idézőjelek közt regexp *,? vagy [] használatakor)

en: Apply Recursively
hu: Alkalmazás rekurzívan

en: +kbytes	= size greater than kbytes KBYTES
hu: +kbytes	= KB kilobájtnál nagyobb fájlokra

en: -kbytes	= size less than kbytes KBYTES
hu: +kbytes	= KB kilobájtnál kisebb fájlokra

en: octal_mode	= octal mode is the file mode in octal notation
hu: octal_mode	= az oktális mód a fájl mód oktális lejegyzésben

en:  (any [default], regular, directory, symlink, socket, blk_dev, chr_dev, fifo)
hu:  (bármi [alap], sima, könyvtár, szimlink, socket, blk_eszk, kar_eszk, fifo)

en: min		= file time in the previous (int) min minutes (use with either -M, -C or -A)
hu: min		= fájl idő a korábbi (int) pp percben (-M, -C or -A-val)

en: hh		= file time in the previous (int) hh hours (use with either -M, -C or -A)
hu: hh		= fájl idő a korábbi (int) hh órában (-M, -C or -A-val)

en: dd		= file time in the previous (int) dd days (use with either -M, -C or -A)
hu: dd		= fájl idő a korábbi (int) dd napban (-M, -C or -A-val)

en: mm		= file time in the previous (int) mm months (use with either -M, -C or -A)
hu: mm		= fájl idő a korábbi (int) mm hóban (-M, -C or -A-val)

en: = use mtime for file (modification time: mknod, truncate, utime,write
hu: = használd a ctime-ot a fájlhoz (modification time: mknod, truncate, utime,write)

en: = use atime for file (access time: exec, mknod, pipe, utime, read)
hu: = használd a ctime-ot a fájlhoz (access time: exec, mknod, pipe, utime, read)

en: = use ctime for file (change time: setting inode information i.e., owner, group, link count, mode, etc.)
hu: = használd a ctime-ot a fájlhoz (change time: az inode információ állítása, pl.: tulajdonos, csoport, láncok száma, mód, stb.)

en: user-id	= only files matching numeric user-id
hu: user-id	= csak az adott UID-jű fájlokra

en: group-id	= only files matching numeric group-id
hu: group-id	= csak az adott GID-jű fájlokra

en: *** Grep options:
hu: *** Grep opciók:

en: string	= containing string (if *,? or [], use quotes)
hu: string	= tárolt szöveg (*,? vagy [] esetén használj idézőjelet)

en: regexp	= containing regexp: (use quotes).
hu: regexp	= tárolt regexp: (használj idézőjelet).

en: = do not search into binary files
hu: = ne keress binárisokban

en: = same as -i (obsolete)
hu: = -i-hez hasonló (elavult)

en: = print the  name  of each input file from which *no* output would normally have been printed.
hu: = kiírja minden bemenet nevét, ha nem adna kimenetet

en: = only print a count of matching lines for each input file.
hu: = csak az egyes bemeneti fájlok illeszkedő sorainak számát írja ki

en: = Select  only  those  lines  containing matches that form whole words. Word-constituent  characters  are letters, digits, and the underscore.
hu: = Csak a teljes szóra való illeszkedéseket választja ki. A betűk, számok és az aláhúzás szóalkotók.

en: = Select only those matches that  exactly  match  the whole line.
hu: = Csak a teljes sorra való illeszkedéseket választja ki

en: Enter password
hu: Írja be a jelszót

en: Loading data
hu: Adatok betöltése

en: Select Custom Icon
hu: Válasszon egyéni ikont

en: Please drag just one image to set a custom icon.
hu: Csak egy képet húzzon az elemre az egyéni ikon beállításához.
