Rodent Beta - en to ka translation catalogue (110 entries)

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: List files only
ka: მხოლოდ ფაილების სია

en: Create a new archive
ka: ახალი არქივის შექმნა

en: Install
ka: ჩადგმა

en: Information about the program
ka: ინფორმაცია პროგრამის შესახებ

en: Show Information
ka: ინფორმაციის ჩვენება

en: Find
ka: პოვნა

en: Find hidden files and directories
ka: დამალული ფაილების და დირექტორიების ძიება

en: Contains the _text
ka: შეიცავს _ტექსტს

en: Close
ka: დახურვა

en: Any
ka: ნებისმიერი

en: Regular
ka: ჩვეულებრივი

en: Symbolic link
ka: სიმბოლური ბმული

en: Search Complete
ka: ძიება დასრულდა

en: Select folder to search in
ka: ძებნის ჩასატარებლად დასტის ამორჩევა

en: Searching...
ka: ძებნა...

en: Search results
ka: ძიების შედეგები

en: address already in use
ka: მისამართი უკვე გამოიყენება

en: Properties
ka: პარამეტრები

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
ka[0]: %'u ელემენტი

note: ok and cancel buttons
en: Ok
ka: დიახ

en: Cancel
ka: გაუქმება

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Name:
ka: სახელი:

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: File Type
ka: ფაილის ტიპიფაილთა ტიპი

en: MIME Type
ka: MIME ტიპი

en: Open with %s
ka: %s-ის მეშვეობით გახსნა

en: None
ka: არაფერი

en: Size
ka: ზომა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Last Modification
ka: უკანასკნელად ჩასწორებულია

en: Date Accessed
ka: ბოლოს წვდომის თარიღი

en: Permissions
ka: უფლებები

en: Apply changes
ka: ცვლილებების გამოყენება

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
ka: მფლობელი:

en: Execute
ka: შესრულება

en: Group:
ka: ჯგუფი:

en: Others:
ka: სხვები:

en: Path:
ka: გეზი:

en: Owner
ka: მფლობელი

en: unknown
ka: უცნობი

en: Preview
ka: გადახედვა

en: Icons
ka: პიქტოგრამები

note: //////////////// General
en: General
ka: საერთო

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
ka: ოფციები

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
ka: კოპირება

en: Symbolic Link
ka: სიმბოლური ბმა

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
ka: წაშლა

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Password:
ka: პაროლი:

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
ka: ელემენტის ორმაგი წკაპით გაააქტიურება

en: Background image
ka: საფონე ნახატი

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Output
ka: გამონატანი

en: %'d item selected | %'d items selected
ka[0]: %d მონიშნული ელემენტი

en: No
ka: არა

en: Yes
ka: დიახ

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Overwrite
ka: გადაწერა

en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: %s (copy)%s
ka: %s·(ასლი)%s

en: Duplicate each selected item
ka: ყოველი მონიშნული ელემენტის დუბლირება

en: link to %s
ka: ბმულის შექმნა %s-სთან

en: Create a symbolic link for each selected item
ka: ყოველი მონიშნული ელემენტისთვის სიმბოლური ბმის შექმნაშექმნა a ბმული -თვის

en: Link to %s
ka: ბმული %s -ზე

en: Group
ka: ჯგუპი

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ka[0]:  (მოიცავს %d ელემენტს)

en: Reading directory:
ka: დირექტორიის წაკითხვა:

en: Home
ka: თავში

en: Preparing
ka: მომზადება

en: Reload
ka: გადატვირთვა

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Execute:
ka: გაშვება:

en: Run in _Terminal
ka: _ტერმინალში გაშვება

en: Name
ka: სახელი

en: Create a new empty file inside this folder
ka: მოცემულ დასტაში ახალი ცარიელი ფაილის შექმნა

en: Select _All
ka: მონიშნე ყველა

en: _Go
ka: _წინ

en: Type
ka: ტიპი

en: By Name
ka: სახელი მიხედვით

en: By Size
ka: ზომის მიხედვით

en: By Date
ka: თარიღები

en: Mount the volume associated with this folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის მიერთება

en: Unmount the volume associated with this folder
ka: მოცემულ დასტასთან დაკავშირებული ტომის მოხსნა

en: New
ka: ახალი

en: Create new file in the given directory
ka: ახალი ფაილის მოცემულ დირექტორიაში შექმნა

en: Create a new empty folder inside this folder
ka: მოცემულ დასტაში ახალი ცარიელი დასტის შექმნა

en: Paste
ka: ჩასმა

en: _About
ka: _აპლეტის შესახებ

en: Execute File?
ka: შევასრულო ფაილი?

en: File Browser
ka: ფაილ ბრაუზერი

en: Open Folder W_indow
ka: დასტის ფანჯრ_ის გახსნა

en: Error while deleting.
ka: წაშლისას დაიშვა შეცდომა.

en: Text Completion
ka: ტექსტის თვითშევსება

en: File
ka: ფაილი

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Actions
ka: მოქმედებები

en: Help
ka: დახმარება

note: _("Directory or file selection")
en: Input
ka: შეტანა

en: Output file
ka: გამოსავალი ფაილი

en: NAME
ka: სახელი

en: No files found
ka: არცერთი ფაილი არ მოინახა

en: Number of subdirectories:
ka: ქვედირექტორიების რაოდენობა:

en: Binary comparison
ka: ორობითი შედარება

en: Available options
ka: დაშვებული პარამეტრები

en: Show version information
ka: ვერსიის შესახებ ინფორმაციის ჩვენება

en: Select Custom Icon
ka: ხსვა პიქტოგრამის ამორჩევა

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ka: პერსონალური ხატულას მისათითებლად, შესაძლებელია მხოლოდ ერთი ხატულას გადათრევა.
