Rodent Beta - en to km translation catalogue (114 entries)

en: Desktop
km: ផ្ទៃតុ

en: Extract All Files
km: ស្រង់​ឯកសារ​ចេញ​ទាំងអស់

en: Open in New Window
km: បើក​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ថ្មី

en: Open in New Tab
km: បើក​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Install
km: ដំឡើង

en: Uninstall
km: លុប

en: Find
km: រក

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Filter:
km: តម្រង ៖

en: Close
km: បិទ​

en: Regular
km: ធម្មតា

en: Socket
km: រន្ធ

en: Select Files...
km: ជ្រើស​ឯកសារ...

en: Searching...
km: កំពុង​ស្វែងរក...

en: address already in use
km: អាសយដ្ឋាន​កំពុង​ត្រូវបាន​ប្រើ

en: Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

en: Cancel
km: បោះបង់

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

en: Encoding
km: ការ​អ៊ីនកូដ

en: None
km: គ្មាន

en: Size
km: ទំហំ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Permissions
km: សិទ្ធិ

en: Apply changes
km: អនុវត្តការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Read
km: អាន

en: Write
km: សសេរ

en: Execute
km: ប្រតិបត្តិ

en: Set UID
km: កំណត់ UID

en: Set GID
km: កំណត់ GID

en: Sticky
km: ស្អិត

en: Owner
km: ម្ចាស់​កម្មសិទ្ធិ

en: unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Preview
km: មើល​ជា​​​មុន

en: Icons
km: រូប​តំណាង

note: //////////////// General
en: General
km: ទូទៅ

en: General Options
km: ជម្រើស​ទូទៅ

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
km: ជម្រើស

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
km: ចម្លង

en: Symbolic Link
km: តំណ​និម្មិតសញ្ញា

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
km: យកចេញ

en: Edit the list of environment variables and associated values
km: កែ​សម្រួល​អថេរ​បរិស្ថាន និង​តម្លៃ​ដែល​ទាក់ទង

en: Value
km: តម្លៃ

note: directory cache
en: Restart
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើង​វិញ

en: bytes
km: បៃ

en: Gigabytes
km: ជីកាបៃ

en: Megabytes
km: មេកាបៃ

en: Kilobytes
km: គីឡូបៃ

en: The location is empty.
km: ទីតាំង​គឺ​ទទេ ។

en: Supply a username and password below.
km: ផ្ដល់​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់​ខាងក្រោម ។

en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ៖

en: Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

en: Hidden
km: ដែល​លាក់

en: Background transparency:
km: ភាពថ្លា​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ ៖

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
km: លុប​ឯកសារ

en: Output
km: លទ្ធផល​

en: Terminate (TERM)
km: បញ្ចប់​ដំណើរការ (TERM)

en: Confirm
km: អះអាង

en: No
km: ទេ

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: Kill (KILL)
km: បញ្ឈប់ (KILL)

en: Warning
km: ព្រមាន

en: Overwrite
km: សរសេរ​ជាន់​លើ

en: Rename
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ

en: Installed Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​ដំឡើង

en: Group
km: ក្រុម

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
km: ការ​ជ្រើសរើស

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
km: កំពុង​ផ្ទុក​ថត...

en: Home
km: ដើម

en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

en: Go back
km: ថយក្រោយ

en: Go To
km: ទៅកាន់​​

en: Cut
km: កាត់

en: Create New Folder
km: បង្កើត​ថត​ថ្មី

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Select Items Matching...
km: ជ្រើស​​ការ​ផ្គូផ្គង​ធាតុ...

en: Go Up
km: ទៅលើ

en: Sort By
km: តម្រៀប​តាម

en: Descending
km: លំដាប់​ចុះ

en: Ascending
km: លំដាប់ឡើង

en: Type
km: ប្រភេទ

en: By Name
km: តាម​ឈ្មោះ

en: By Size
km: តាមទំហំ

en: By Date
km: តាម​កាល​បរិច្ឆេទ

en: By Owner
km: តាម​ម្ចាស់

en: By Group
km: តាម​ក្រុម

en: By Permissions
km: តាម​សិទ្ធិ

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
km: បង្ហាញ​ឯកសារ​ដែលលាក់

en: Show preview
km: បង្ហាញ​មើល​ជា​មុន

en: Execute Shell Command
km: ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​សែល

en: New
km: ថ្មី

en: Paste
km: បិទភ្ជាប់

en: Select
km: ជ្រើស

en: Unselect
km: មិន​ជ្រើស

en: Execute File?
km: ប្រតិបត្តិ​ឯកសារ​ឬ ?

en: Text Completion
km: ការ​បំពេញ​អត្ថបទ

en: Clear History
km: ជម្រះ​ប្រវត្តិ

en: File
km: ឯកសារ

note: populate file item
en: Select File
km: ជ្រើស​ឯកសារ

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: Help
km: ជំនួយ

en: About
km: អំពី

en: Clear
km: ជម្រះ

en: Down
km: ទំព័រ​ក្រោម (Down)

en: Up
km: ឡើងលើ

en: Tests
km: សាកល្បង

note: _("Directory or file selection")
en: Input
km: បញ្ចូល

en: Output file
km: ឯកសារ​លទ្ធផល

en: Show in Context
km: បង្ហាញ​ក្នុង​បរិបទ

en: Output to File...
km: បង្ហាញ​ជា​ឯកសារ...

en: Verbose output debugging mode.
km: របៀប​បំបាត់​កំហុស​ដែល​មាន​លទ្ធ​ដោយ​បរិយាយ ។

en: Show version information
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​កំណែ

en: Loading data
km: ផ្ទុក​ទិន្នន័យ
