Rodent Beta - en to ku translation catalogue (135 entries)

en: Desktop
ku: Sermasê

en: List files only
ku: Tenê pelan rêz dike

en: Open in New Window
ku: Paceya Nû de Veke

en: Open in New Tab
ku: Hilpekîna Nû de Veke

en: Create a new archive
ku: Arşîveke nû pêk bîne

en: Install
ku: Saz Bike

en: Uninstall
ku: Rake

en: Information about the program
ku: Der barê bernameyê de agahî

en: Show Information
ku: Agahî Nîşan bide

en: Find
ku: Dîtin

en: Filter:
ku: Parzûn:

en: Close
ku: Dadan

en: Any
ku: Hema yek

en: Regular
ku: Asayî

en: Symbolic link
ku: Girêdana Sembolîk

en: Select Files...
ku: Pelan Hilbijêre...

en: Select folder to search in
ku: Peldanka ku wê lêgerîn pêk were hilbijêrî

en: Searching...
ku: Lê tê gerandin...

en: Search results
ku: Encamên lêgerînê

en: Mount Point
ku: Xala Girêdanê

en: address already in use
ku: navnîşan jixwe tê bikaranîn

en: Properties
ku: Taybetî

en: Cancel
ku: Betal

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
ku: Agahî

en: Name:
ku: Nav:

en: Folder
ku: Peldank

en: File Type
ku: Pergala Pelan

en: MIME Type
ku: Cureyê MIME

en: Encoding
ku: Şîfre kirin

en: None
ku: Tune

en: Size
ku: Mezinahî

en: Status
ku: Rewş

en: Date Accessed
ku: Dîroka Gihiştinê

en: Permissions
ku: Destûr

en: Apply changes
ku: Guhertinan bisepîne

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
ku: Xwedî:

en: Execute
ku: Bixebitîne

en: Group:
ku: Kom:

en: Others:
ku: Yên din:

en: Path:
ku: Rê:

en: Owner
ku: Xwedî

en: unknown
ku: nenas

en: Preview
ku: Pêşdîtin

en: Select a folder
ku: Peldankekê hilbijêre

en: Icons
ku: Îkon

note: //////////////// General
en: General
ku: Giştî

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
ku: Vebijêrk

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
ku: Jibergirtin

en: Symbolic Link
ku: Girêdana Sembolîk

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
ku: Rake

en: Value
ku: Nirx

en: Personal settings
ku: Mîhengên takekesî

note: directory cache
en: Restart
ku: Ji Nû Ve Bide Destpêkirin

en: Gigabytes
ku: Gîgabayt

en: Megabytes
ku: Megabayt

en: Kilobytes
ku: Kîlobayt

en: The location is empty.
ku: Cî vala ye.

en: Supply a username and password below.
ku: Li jêr navekî bikarhêneriyê û nasnavekî binivîse.

en: Username:
ku: Navê Bikarhêner:

en: Password:
ku: Şîfre:

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
ku: Bi du tikandinan hêmanan çalak bike

en: Path to the desktop directory
ku: Riya pelrêça sermaseyê

en: Background image
ku: Wêneya zemîne

en: Background color
ku: Rengê zemînê

en: Output
ku: Anîn

en: Terminate (TERM)
ku: Bi dawî bîne (TERM)

en: Confirm
ku: Piştrastkirin

en: No
ku: Na

en: Yes
ku: Erê

en: Kill (KILL)
ku: Bikuje (KILL)

en: Kill
ku: Bikuje

en: Warning
ku: Hişyarî

en: Overwrite
ku: Li ser binivîse

en: Rename
ku: Nav biguherîne

en: %s (copy)%s
ku: %s (kopî)%s

en: link to %s
ku: girêdan ji %s re

en: Create a symbolic link for each selected item
ku: Ji bo her pelê hatiye hilbijartin girêdaneke sembolîk çêbike

en: Link to %s
ku: Girêdan bi %s re

en: Installed Plugins
ku: Pêvekên Sazkirî

en: Group
ku: Kom

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
ku: Peldank tê barkirin...

en: Home
ku: Mal

en: Preparing
ku: Amade dike

en: Reload
ku: Ji nû ve bar bike

en: Go To
ku: Biçe

en: Cut
ku: Jêkirin

en: Execute:
ku: Xebitandin:

en: Run in _Terminal
ku: Di _Termînalê de Bixebitîne

en: Create New Folder
ku: Afirandina Peldanka Nû

en: Name
ku: Nav

en: Create a new empty file inside this folder
ku: Di hundirê vê peldankê de pelekî vala çêbike

en: Select _All
ku: Hemûyî _Hilbijêre

en: Go Up
ku: Biçe Jor

en: _Go
ku: _Biçe

en: Descending
ku: Ber bi jêr

en: Ascending
ku: Ber bi jor

en: Type
ku: Cure

en: By Name
ku: Bi navî

en: By Size
ku: Bi mezinahiyê

en: By Date
ku: Bi Rojê

en: By Owner
ku: Bi Xwediyê

en: By Group
ku: Bi Komê

en: By Permissions
ku: Bi Destûran

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
ku: Pelên veşartî nîşan bide

en: Show preview
ku: Pêşdîtinê nîşan bide

en: Execute Shell Command
ku: Fermana Qalikan Bixebitîne

en: New
ku: Nû

en: Create new file in the given directory
ku: Dosyayek nû biafirîne

en: Create a new empty folder inside this folder
ku: Di vê peldankê de peldankeke nû çêke

en: Paste
ku: Pê Ve Bike

en: _About
ku: _Der barê

en: Execute File?
ku: Bila di ser pel de were nivisandin?

en: File Browser
ku: Geroka Pelan

en: Error while deleting.
ku: Di jêbirinê de çewtî.

en: Text Completion
ku: Temamkirina Nivîsê

en: Clear History
ku: Dîrokê Jê Bibe

en: File
ku: Dosya

en: Left
ku: Çep

en: Right
ku: Rast

en: Actions
ku: Çalakî

en: Help
ku: Alîkarî

en: Clear
ku: Paqijkirin

en: Down
ku: Berjêr

en: Up
ku: Berjor

en: Tests
ku: Test

en: Number view:
ku: Dîtina hejmaran:

note: _("Directory or file selection")
en: Input
ku: Têketan

en: Output file
ku: Pelê Derketanan

en: NAME
ku: NAV

en: Output to File...
ku: Derana ji Pelê re...

en: No files found
ku: Dosya nehat dîtin

en: Show version information
ku: Agahiya guhertoyê nîşan bide

en: Loading data
ku: Daneyên barkirinê

en: Select Custom Icon
ku: Îkoneke Taybet Hilbijêrî

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ku: Ji kerema xwe re ji bo mîhengkirina îkoneke taybet tenê wêneyekî bikşîne.
