Rodent Beta - en to ms translation catalogue (218 entries)

en: List files only
ms: Senarai fail sahaja

en: Open in New Window
ms: Buka dalam Tetingkap Baru

en: Open in New Tab
ms: Buka di Tab Baru

en: Create a new archive
ms: Cipta arkib baru

en: Install
ms: Pasang

en: Uninstall
ms: Nyahpasang

en: Information about the program
ms: Perihal Program ini

en: Show Information
ms: Papar maklumat ruang

en: Find
ms: Cari

en: Path
ms: Laluan

en: Filter:
ms: Penapis:

en: Stay on single filesystem
ms: Tetap pada sistemfail tunggal

en: File type :
ms: Jenis fail :

en: Content search
ms: Kandungan pencarian

en: Contains the _text
ms: Mengandungi _teks

en: Case sensitive search
ms: Carian kes sensitif

en: Extended regexp
ms: Sambungan regexp

en: Do not look into binary files
ms: Jangan lihat kedalam fail binari

en: match :
ms: padan :

en: anywhere
ms: dimana sahaja

en: Apply
ms: Terap

en: Close
ms: Tutup

en: Any
ms: Sebarang

en: Regular
ms: Biasa

en: Directory
ms: Direktori

en: Symbolic link
ms: Pautan Simbolik

en: Socket
ms: Soket

en: Block device
ms: Peranti blok

en: Character device
ms: Peranti aksara

en: Select Files...
ms: Pilih Fail...

en: Searching...
ms: Mencari...

en: Search results
ms: Carian hasil

en: address already in use
ms: alamat sudah diguna

en: Properties
ms: Perbendaharaan

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
ms[0]: %'u item
ms[1]: %'u item-item

note: ok and cancel buttons
en: Ok
ms: OK

en: Cancel
ms: Batal

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
ms: Maklumat

en: Name:
ms: Nama:

en: File Type
ms: Jenis Fail

en: MIME Type
ms: Jenis MIME

en: None
ms: Tiada

en: Size
ms: Saiz

en: Date Accessed
ms: Tarikh Diakses

en: Permissions
ms: Kebenaran

en: Apply changes
ms: Terap perubahan

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
ms: Pemilik:

en: Read
ms: Baca

en: Write
ms: Tulis

en: Execute
ms: Laksana

en: Group:
ms: Kumpulan:

en: Others:
ms: Lain-lain:

en: Sticky
ms: Lekat

en: Path:
ms: Laluan:

en: Owner
ms: Pemilik

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: RPM info
ms: Maklumat RPM

en: Preview
ms: Pralihat

en: Icons
ms: Ikon

note: //////////////// General
en: General
ms: Umum

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
ms: Pilihan

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
ms: Salin

en: Symbolic Link
ms: Pautan Simbolik

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
ms: Nyah

note: /////////////////////////
en: Advanced options
ms: Opsyen lanjutan

en: Variable
ms: Pembolehubah

en: Value
ms: Nilai

note: directory cache
en: Restart
ms: Ulangmula

en: bytes
ms: byte

en: Gigabytes
ms: Gigabyte

en: Megabytes
ms: Megabyte

en: Kilobytes
ms: Kilobyte

en: The location is empty.
ms: Lokasi adalah kosong.

en: Supply a username and password below.
ms: Berikan namapengguna dan katalaluan dibawah.

en: Username:
ms: Namapengguna:

en: Password:
ms: Katalaluan:

en: Hidden
ms: Tersembunyi

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
ms: Aktifkan item dengan _dwi-klik

en: Background image
ms: Imej latar belakang

en: Background color
ms: Warna latarbelakang

en: %'d item selected | %'d items selected
ms[0]: %'d item dipilih
ms[1]: %'d item-item dipilih

en: Confirm
ms: Pengesahan

en: No
ms: Tidak

en: Yes
ms: Ya

en: Warning
ms: Amaran

en: Overwrite
ms: Tindihtulis

en: Rename
ms: Namasemula

en: %s (copy)%s
ms: %s (salinan)%s

en: Duplicate each selected item
ms: Gandakan setiap item dipilih

en: link to %s
ms: Pautan ke %s

en: Create a symbolic link for each selected item
ms: Cipta pautan simbolik untuk setiap item dipilih

en: Link to %s
ms: Pautan ke %s

en: Installed Plugins
ms: Plugmasuk Dipasang

en: Group
ms: Kumpulan

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ms[0]: (mengandungi %'d item)
ms[1]: (mengandungi %'d item-item)

en: Home
ms: Rumah

en: Preparing
ms: Menyediakan

en: Reload
ms: Muatsemula

en: Go back
ms: Undur

en: Go To
ms: Pergi Ke

en: Cut
ms: Potong

en: Execute:
ms: Laksana:

en: Run in _Terminal
ms: Laksana di _Terminal

en: Create New Folder
ms: Cipta Baru Folder

en: Name
ms: Nama

en: Create a new empty file inside this folder
ms: Cipta fail kosong baru di dalam folder ini

en: Select _All
ms: Pilih _Semua

en: Go Up
ms: Naik Atas

en: _Go
ms: _Pergi

en: Descending
ms: Menurun

en: Ascending
ms: Menaik

en: Type
ms: Jenis

en: By Name
ms: Mengikut Nama

en: By Size
ms: Mengikut Saiz

en: By Date
ms: Mengikut Tarikh

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
ms: Papar fail tersembunyi

en: Show preview
ms: Papar pralihat

en: Execute Shell Command
ms: Laksanakan Arahan Cengkerang

note: N_("_Link Here"),
en: Touch
ms: Sentuh

en: New
ms: Cipta

en: Create new file in the given directory
ms: Cipta fail baru pada direktori diberi

en: Create a new empty folder inside this folder
ms: Cipta folder kosong baru di dalam folder ini

en: Paste
ms: Tampal

en: Unselect
ms: Nyahpilih

en: _About
ms: _Perihal

en: Execute File?
ms: Laksanakan Fail?

en: File Browser
ms: Pelungsur Fail

en: All
ms: Semua

en: Error while deleting.
ms: Ralat bila memadam.

en: Text Completion
ms: Penyempurnaan Teks

en: Clear History
ms: Kosongkan Rekod

en: Compare files line by line.
ms: Banding fail setiap baris.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]...FAIL1 FAIL2

en: --help  Output this help.
ms: --help  Keluarkan bantuan ini.

en: File
ms: Fail

note: populate file item
en: Select File
ms: Pilih Fail

en: Left
ms: Kiri

en: Right
ms: Kanan

en: Select patch file
ms: Pilih fail tampalan

en: Create patch file
ms: Cipta fail tampalan

en: Switch to patch mode
ms: Suis ke mod tampalan

en: Switch to diff mode
ms: Suis ke mod diff

en: Exit
ms: Keluar

en: Diff Settings
ms: Tetapan Diff

en: Highlight text color
ms: Serlahkan warna teks

en: Highlight background color
ms: Serlahkan warna latarbelakang

en: Fill polygons
ms: Isi poligon

en: Show line numbers
ms: Papar nombor baris

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
ms: -i  --ignore-case  Abai perbezaan case dalam kandungan fail.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
ms: -E  --ignore-tab-expansion  Abai perubahan diakibatkan oleh pengembangan tab.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
ms: -b  --ignore-space-change  Abai perubahan dalam jumlah ruang putih.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
ms: -w  --ignore-all-space  Abai semua ruang putih.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
ms: -B  --ignore-blank-lines  Abai perubahan dimana baris adalah kesemuanya kosong.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
ms: -d  --minimal  Cuba cari dengan tekun set perbezaan yang kecil.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
ms: --speed-large-files  Anggap fail besar dan banyak perubahan kecil tersebar.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
ms: --strip-trailing-cr  Buang enter penghujung pada masukan.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
ms: -t  --expand-tabs  Kembang tab kepada ruang dalam keluaran.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
ms: -T  --initial-tab  Jadikan tab sebaris dengan menambah awalan tab.

en: Patch Settings
ms: Tetapan Tampalan

en: Verbose patch diagnostics
ms: Verbose diagnostik tampalan

en: Assume patch is reversed
ms: Anggap tampalan diundurkan

en: Auto strip level
ms: Aras auto strip

en: Actions
ms: Aksi

en: View differences
ms: Lihat perbezaan

en: View patch created differences
ms: Lihat perbezaan tampalan yang dicipta

en: Apply patch to Hard Drive
ms: Terap tampalan ke Cakera Keras

en: Undo patch to Hard Drive
ms: Nyahbuat tampalan ke Cakera Keras

en: Help
ms: Bantuan

en: About
ms: Perihal

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Down
ms: Bawah

en: Up
ms: Naik

en: Next file
ms: Fail berikutnya

en: Previous file
ms: Fail terdahulu

en: Select highlight text color
ms: Pilih warna teks meyerlah

en: Select highlight background color
ms: Pilih warna latarbelakang menyerlah

en: Tests
ms: Ujian

en: Number view:
ms: Paparan nombor:

en: There is no next difference
ms: Tiada perbezaan berikutnya

en: There is no previous difference
ms: Tiada perbezaan sebelumnya

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
ms: -N  --new-file  Anggap fail tidak wujud sebagai kosong.

note: UNIDIRECTIONAL_NEW_FILE
en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
ms: --unidirectional-new-file  Anggap fail tidak wujud sebagai kosong.

note: RECURSIVE
en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
ms: -r  --recursive  Banding berulang-ulang sebarang subdirektori yang dijumpai.

note: TEXT
en: -a  --text  Treat all files as text.
ms: -a  --text  Layan semua fail sebagai teks.

note: IGNORE_FILE_NAME_CASE
en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
ms: --ignore-file-name-case  Abai case apabila membanding nama fail.

note: REPORT_IDENTICAL_FILES
en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
ms: -s  --report-identical-files  Lapor apabila dua fail adalah sama.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
ms: -x PAT  --exclude=PAT  Asing fail yang sepadan PAT.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
ms: -X FAIL  --exclude-from=FAIL  Asing fail yang sepadan sebarang corak dalam FAIL.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
ms: -S FAIL  --starting-file=FAIL  Mula dengan FAIL apabila membanding direktori.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
ms: --from-file=FAIL1  Banding FAIL1 kepada semua operan.  FAIL1 boleh jadi direktori.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
ms: --to-file=FAIL2  Banding semua operan kepada FAIL2.  FAIL2 boleh jadi direktori.

en: Output file
ms: Fail output

note: default option normal
en: --normal  Output a normal diff.
ms: --normal  Keluarkan diff normal.

note: ed
en: -e  --ed  Output an ed script.
ms: -e  --ed  Keluarkan skrip ed.

note: rcs
en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
ms: -n  --rcs  Keluarkan diff format RCS.

en: NAME
ms: NAMA

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
ms: -D NAMA  --ifdef=NAMA  Keluarkan fail tergabung untuk menunjukkan perbezaa `#ifdef NAMA'.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
ms: -q  --brief  Keluaran hanya jika fail berbeza.

en: Side-by-side merge of file differences.
ms: Gabung bersebelahan perbezaaan fail.

en: Please select a name for the patch file in the next dialog.
ms: Sila pilih nama untuk fail tampalan dalam dialog berikutnya.

en: standard output
ms: output standard

en: Output to File...
ms: Keluaran ke Fail...

note: convenience location of duplicate dialog texts non-static
en: No patch file has been selected.
ms: Tiada fail tampalan yang dipilih.

en: No directory to apply patch has been selected.
ms: Tiada direktori untuk menerapkan tampalan yang dipilih.

en: No left path has been selected.
ms: Tiada denai kiri yang dipilih.

en: No right path has been selected.
ms: Tiada denai kanan yang dipilih.

note: static
en: Patch file can not be opened for read!
ms: Fail tampalan tidak dibuka untuk dibaca!

en: Files are identical
    (or binary files that may or may not differ)
ms: Fail adalah indentical
    (atau mungkin fail binari atau tidak berbeza)

en: Patch file is not in unified format
ms: Fail tampalan tidak dalam format unified

en: ****Empty file****
ms: ****Kosongkan fail****

en: No files found
ms: Tiada fail dijumpai

en: couldn't allocate color
ms: tidak boleh meletak warna

en:  versus
ms:  lawan

en: Differences ...
ms: Perbezaan ...

en: Verbose output debugging mode.
ms: Mod penyahpepijat keluaran panjang lebar.

en: Show version information
ms: Papar maklumat versi

en: Select Custom Icon
ms: Pilih Ikon Kustom

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ms: Sila heret 1 imej untuk menetapkan ikon sendiri.
