Rodent Beta - en to nb translation catalogue (206 entries)

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: List files only
nb: Vis kun filer

en: Extract All Files
nb: Pakk ut alle filer

en: Open in New Window
nb: Åpne i et nytt vindu

en: Open in New Tab
nb: Åpne i en ny fane

en: Create a compressed archive with the selected objects
nb: Opprett et komprimert arkiv med de valgte objektene

en: Create a new archive
nb: Lag et nytt arkiv

en: Install
nb: Installer

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: Information about the program
nb: Informasjon om programet

en: Find
nb: Finn

en: Path
nb: Sti

en: Recursive
nb: Rekursiv

en: Find hidden files and directories
nb: Finn skjulte filer og mapper

en: File type :
nb: Filtype :

en: Result limit
nb: Resultatsgrense

en: Contains the _text
nb: Innholder _teksten

en: Case sensitive search
nb: Skill mellom små og store bokstaver

en: Extended regexp
nb: Utvidet regulært uttrykk

en: Do not look into binary files
nb: Se ikke i binære filer

en: anywhere
nb: hvor som helst

en: whole words
nb: hele ord

en: whole lines
nb: hele linjer

en: no match
nb: ingen treff

en: Apply
nb: Bruk

en: Close
nb: Lukk

en: Any
nb: Enhver

en: Regular
nb: Alminnelig

en: Directory
nb: Mappe

en: Symbolic link
nb: Symbolsk lenke

en: Socket
nb: Sokkel

en: Block device
nb: Blokkenhet

en: Character device
nb: Tegnenhet

en: Maximum:
nb: Maksimum:

en: Search Complete
nb: Søk fullført

en: Select Files...
nb: Velg filer …

en: Select folder to search in
nb: Velg mappen du vil søke i

en: Searching...
nb: Søker …

en: Search results
nb: Søkeresultater

en: Mount Point
nb: Monteringspunkt

en: Mount point:
nb: Monteringspunkt:

en: Partition
nb: Partisjon

en: Partition type:
nb: Partisjonstype:

en: address already in use
nb: adressen er allerede i bruk

en: Properties
nb: Egenskaper

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
nb[0]: %'u oppføring
nb[1]: %'u oppføringer

en: Cancel
nb: Avbryt

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
nb: Informasjon

en: Name:
nb: Navn:

en: Folder
nb: Mappe

en: File Type
nb: Filtype

en: MIME Type
nb: MIME-type

en: Encoding
nb: Tegnkoding

en: Open with %s
nb: Åpne med %s

en: None
nb: Ingen

en: Size
nb: StÃ¸rrelse

en: Last Modification
nb: Siste endring

en: Date Accessed
nb: Dato aksessert

en: Permissions
nb: Rettigheter

en: Apply changes
nb: Bruk innstillingene

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
nb: Eier:

en: Read
nb: Les

en: Write
nb: Skriv

en: Execute
nb: Kjør

en: Set UID
nb: Velg UID

en: Group:
nb: Gruppe:

en: Set GID
nb: Velg GID

en: Others:
nb: Andre:

en: Sticky
nb: Fast

en: Path:
nb: Sti:

en: %5d item | %5d items
nb[0]: %5d oppføring
nb[1]: %5d oppføringer

en: Owner
nb: Eier

en: unknown
nb: ukjent

en: Preview
nb: ForhÃ¥ndsvis

en: Select a folder
nb: Velg en mappe

en: Icons
nb: Ikoner

note: //////////////// General
en: General
nb: Generell

en: General Options
nb: Generelle valg

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
nb: Alternativer

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
nb: Kopier

en: Move
nb: Flytt

en: Symbolic Link
nb: Symbolsk lenke

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
nb: Fjern

en: Shred
nb: Makuler

note: /////////////////////////
en: Advanced options
nb: Avanserte instillinger

en: Edit the list of environment variables and associated values
nb: Endre lista over omgivelsesvariablene og beslektede verdier

en: Variable
nb: Variabel

en: Value
nb: Verdi

en: Personal settings
nb: Personlige innstillinger

note: directory cache
en: Restart
nb: Omstart

en: bytes
nb: byte

en: Gigabytes
nb: Gigabyte

en: Megabytes
nb: Megabyte

en: Kilobytes
nb: Kilobyte

en: The location is empty.
nb: Dette stedet er tomt.

en: Supply a username and password below.
nb: Angi et brukernavn og passord under.

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: Hidden
nb: Skjult

en: Background image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background transparency:
nb: Bakgrunnens gjennomsiktighet:

en: Exclude other filesystems
nb: Utelat andre filsystemer

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
nb: Slett filene

note: Add a final overwrite with zeros to hide shredding
en: Overwrite with:
nb: Skriv over med:

en: Output
nb: Utdata

en: %'d item selected | %'d items selected
nb[0]: %'d oppføring valgt
nb[1]: %'d oppføringer valgt

en: Terminate (TERM)
nb: Avslutt (TERM)

en: Confirm
nb: Bekreft

en: No
nb: Nei

en: Yes
nb: Ja

en: Kill (KILL)
nb: Drep (KILL)

en: Warning
nb: Advarsel

en: Overwrite
nb: Skriv over

en: Rename
nb: Endre navn

en: %s (copy)%s
nb: %s (kopi)%s

en: Duplicate each selected item
nb: Dupliser alle valgte oppføringer

en: link to %s
nb: lenke til %s

en: Create a symbolic link for each selected item
nb: Opprett en symbolsk lenke for hver valgt oppføring

en: Link to %s
nb: Lenke til %s

en: Installed Plugins
nb: Installerte tilleggsmoduler

en: Group
nb: Gruppe

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
nb[0]:  (inneholder %'d oppføring)
nb[1]:  (inneholder %'d oppføringer)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
nb: Utvalg

en: Reading directory:
nb: Leser mappe:

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
nb: Laster inn mappe …

en: Home
nb: Hjem

en: Preparing
nb: Forbereder

en: Reload
nb: Last pÃ¥ nytt

en: Go back
nb: Gå tilbake

en: Go To
nb: Gå til

en: Cut
nb: Klipp ut

en: Execute:
nb: Kjør:

en: Run in _Terminal
nb: Kjør i _terminal

en: Create New Folder
nb: Lag ny mappe

en: Name
nb: Navn

en: Create a new empty file inside this folder
nb: Lag en ny tom fil i denne mappen

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: Select Items Matching...
nb: Velg elementer som passer med …

en: Go Up
nb: Gå opp

en: _Go
nb: _Slå opp

en: Sort By
nb: Sorter etter

en: Descending
nb: Synkende

en: Ascending
nb: Stigende

en: Type
nb: Filtype

en: By Name
nb: Etter navn

en: By Size
nb: Etter størrelse

en: By Date
nb: Etter dato

en: By Owner
nb: Etter eier

en: By Group
nb: Etter gruppe

en: By Permissions
nb: Etter tillatelser

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
nb: Vis skjulte filer

en: Show preview
nb: Forhåndsvisning

en: Open terminal
nb: Åpne terminal

en: Execute Shell Command
nb: Kjør skallkommando

en: Search for
nb: Søk etter

en: Mount the volume associated with this folder
nb: Monter volum som er assosiert med denne mappen

en: Unmount the volume associated with this folder
nb: Avmonter volum som er assosiert med denne mappen

note: N_("D_uplicate"),
en: Create Symbolic Link
nb: Opprett symbolsk lenke

en: New
nb: Ny

en: Create new file in the given directory
nb: Opprett ny fil i oppgit katalog

en: Create a new empty folder inside this folder
nb: Lag en ny tom mappe i denne mappen

en: Paste
nb: Lim inn

en: Select
nb: Velg

en: Unselect
nb: Fravelg

en: _About
nb: _Om

en: Execute File?
nb: Kjør fila?

en: File Browser
nb: Bla gjennom filer

en: Open Folder W_indow
nb: Åpne mappev_indu

en: Error while deleting.
nb: Feil under sletting.

en: Text Completion
nb: Tekstfullføring

en: Clear History
nb: Tøm historien

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
nb: Bruk: %s [FLAGG]... FIL1 FIL2

en: File
nb: Fil

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Exit
nb: Avslutt

en: Diff Settings
nb: Innstillinger for Diff

en: Actions
nb: Handlinger

en: Help
nb: Hjelp

en: About
nb: Om

en: Compare...
nb: Sammenlign...

en: Clear
nb: Tøm

en: Down
nb: Ned

en: Up
nb: Opp

note: nerdy part: g_object_class_install_property (object_class, PROP_AUTHORS, g_param_spec_boxed ("authors", _("Authors"), _("List of authors"), G_TYPE_STRV, G_PARAM_READWRITE));
en: Backend:
nb: Bakgrunnsmotor:

en: Tests
nb: Tester

en: Number view:
nb: Tallvisning:

en: Running
nb: Kjører

note: _("Directory or file selection")
en: Input
nb: Inndata

en: Output file
nb: Utdata-fil

en: Lines:
nb: Linjer:

en: Show in Context
nb: Vis i kontekst

en: NAME
nb: NAVN

en: standard output
nb: standard ut

en: Output to File...
nb: Utdata til fil …

en: No files found
nb: Ingen filer funnet

en: Number of subdirectories:
nb: Antall undermapper:

en: Binary comparison
nb: Binær sammenlikning

en: Available options
nb: Tilgjengelige alternativer

en: Verbose output debugging mode.
nb: Feilsøkingsmodus med mye utdata

en: Show version information
nb: Vis versjonsnummer

en: Apply Recursively
nb: Bruk rekursivt

en: Loading data
nb: Laster inn data

en: Select Custom Icon
nb: Velg egendefinert ikon

en: Please drag just one image to set a custom icon.
nb: Vennligst dra kun ett bilde for å sette egendefinert ikon.
