Rodent Beta - en to si translation catalogue (128 entries)

en: Desktop
si: මූලික තිරය

en: List files only
si: ගොනු පමණක් ලැයිස්තු ගත කරන්න

en: Open in New Window
si: නව කවුළුවක විවෘත කරන්න

en: Open in New Tab
si: නව ටැබයක විවෘත කරන්න

en: Create a new archive
si: නව සංරක්‍ෂණයක් නිර්මාණය කරන්න

en: Install
si: ස්ථාපනය

en: Uninstall
si: අස්ථාපනය

en: Information about the program
si: ක්‍රමලේඛය පිළිබද තොරතුරු

en: Show Information
si: තොරතුරු දර්ශණය කරන්න

en: Find
si: සොයන්න

en: Filter:
si: පෙරහණ:

en: Contains the _text
si: පෙළ ඇතුලත්ව (_t)

en: Close
si: වසන්න

en: Any
si: ඔනැම

en: Regular
si: ක්‍රමවත්

en: Symbolic link
si: සංඛෙතාත්මක පුරුක

en: Select Files...
si: ගොනු තෝරන්න...

en: Select folder to search in
si: සෙවීම සඳහා බහලුමක් තොරන්න

en: Searching...
si: සොයයමින්...

en: Search results
si: සොයාගත් ප්‍රතිඵල

en: address already in use
si: ලිපිනය දැනටමත් ඇත

en: Properties
si: වත්කම්

note: ok and cancel buttons
en: Ok
si: හරි

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
si: තොරතුරු

en: Name:
si: නම:

en: Folder
si: බහලුම

en: File Type
si: ගොනු වර්‍ගය

en: MIME Type
si: MIME වර්‍ගය

en: Encoding
si: සංකේතාංඛනය

en: Open with %s
si: %s සමඟ විවෘත කරන්න

en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: Status
si: තත්වය

en: Date Accessed
si: භාවිතා කළ දිනය

en: Permissions
si: අවසර

en: Apply changes
si: වෙනස්කම් යොදන්න

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
si: හිමිකරු:

en: Execute
si: ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: Group:
si: සමූහය:

en: Others:
si: වෙනත් පිරිස්:

en: Path:
si: මාර්‍ගය:

en: Owner
si: හිමිකරු

en: unknown
si: නොදන්නා

en: Preview
si: පෙරදසුන

en: Select a folder
si: බහලුම තෝරන්න

en: Icons
si: අයිකන

note: //////////////// General
en: General
si: සාමාන්‍ය

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
si: විකල්ප

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
si: පිටපත් කරන්න

en: Symbolic Link
si: සංකේත සබැඳි

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Value
si: අගය

en: Personal settings
si: පුද්ගලික සැකසුම්

note: directory cache
en: Restart
si: යළි ඇරඹුම

en: Gigabytes
si: ගිගා බයිට්

en: Megabytes
si: මෙගා බයිට්

en: Kilobytes
si: කිලෝ බයිට්

en: The location is empty.
si: පිහිටුම හිස්.

en: Supply a username and password below.
si: පරිශීලක නම සහ රහස්පදය පතින් ඇතුළත් කරන්න.

en: Username:
si: පරිශීලක නම:

en: Password:
si: රහස්පදය:

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
si: ක්ලික්දෙඑකකින් අයිතම සක්‍රිය කරන්න (_d)

en: Path to the desktop directory
si: වැඩපත් බහලුම වෙතට මාර්‍ගය

en: Background image
si: පසුබිම් පිළිඹිබුව

en: Background color
si: පසුබිම් වර්‍ණය

en: Background transparency:
si: පසුබිම්පාරදෘෂ්‍යතාව:

en: Output
si: ප්‍රථිධාන

en: Terminate (TERM)
si: අවසන් කරන්න (TERM)

en: Confirm
si: තහවුරු කරනවා

en: No
si: නැත

en: Yes
si: ඔව්

en: Kill (KILL)
si: මරන්න (KILL)

en: Kill
si: වසන්න

en: Warning
si: අවවාදය

en: Overwrite
si: මත ලියන්න

en: Rename
si: නම වෙනස් කරන්න

en: %s (copy)%s
si: %s (පිටපත)%s

en: Duplicate each selected item
si: තෝරාගත් සෑම අයිතමයක්ම පිටපත් කරන්න

en: link to %s
si: %s වෙත සබැදිය

en: Create a symbolic link for each selected item
si: තෝරාගත් සෑම අයිකනයක් සඳහාම

en: Installed Plugins
si: ස්ථාපිත ප්ලගීන

en: Group
si: සමුහය

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
si: පූරණය දෝෂ සහිතයි...

en: Preparing
si: සූදානම් කරමින්

en: Reload
si: ප්‍රථිපූරණය

en: Cut
si: කපන්න

en: Execute:
si: ක්‍රියාත්මක කිරීම:

en: Run in _Terminal
si: අග්‍රය තුල ක්‍රියාත්මක කරන්න (_T)

en: Create New Folder
si: නව බහලුමක් නිර්මාණය කරන්න

en: Name
si: නම

en: Create a new empty file inside this folder
si: මෙම බහලුම තුළ නව හිස් ගොනුවක් නිර්මාණය කරන්න

en: Select _All
si: සියල්ල තෝරන්න (_A)

en: _Go
si: යන්න (_G)

en: Descending
si: අවරෝහණ

en: Ascending
si: ආරෝහණ

en: Type
si: වර්‍ගය

en: By Name
si: නමින්

en: By Size
si: විශාලත්වයෙන්

en: By Date
si: දිනයෙන්

en: By Owner
si: හිමිකරු මඟින්

en: By Group
si: සමූහයෙන්

en: By Permissions
si: අවසර මඟින්

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
si: සැඟවුණු ගොනු පෙන්වන්න

en: Show preview
si: පූර්‍වදසුන පෙන්වන්න

en: New
si: නව

en: Create new file in the given directory
si: දෙන ලද බහලුම තුළ නව බොනුවක් නිර්මාණය කරන්න

en: Create a new empty folder inside this folder
si: මෙම බහලුම තුළ නව හිස් බහලුමක් නිර්මාණය කරන්න

en: Paste
si: අලවන්න

en: _About
si: සම්බන්දව (_A)

en: Execute File?
si: ගොනුව ක්‍රියාත්මක කරන්න ද?

en: File Browser
si: ගොනු ගවේශකය

en: Error while deleting.
si: මැකීමේදී දෝෂයකි.

en: Text Completion
si: පෙළ සම්පූර්ණ කිරීම

en: Clear History
si: අතීතය මකන්න

en: File
si: ගොනුව

en: Left
si: වම

en: Actions
si: ක්‍රියා

en: Help
si: උදව්

en: About
si: සම්බන්ධව

en: Clear
si: පැහැදිලි කරන්න

en: Tests
si: පරීක්‍ෂණ

note: _("Directory or file selection")
en: Input
si: ප්‍රධානය

en: Output file
si: ප්‍රතිදාන ගොනුව

en: Output to File...
si: ප්‍රථිධානය ගොනුවට...

en: No files found
si: ගොනු හමු නොවිනි

en: Available options
si: දැනට ඇති විකල්ප

en: Show version information
si: වෙළුම් තොරතුරු පෙන්වන්න
