Rodent Beta - en to tk translation catalogue (52 entries)

en: Desktop
tk: Desktoap

en: Create a new archive
tk: Täze arşiw bejer

en: Information about the program
tk: Program barda maglumat

en: Find
tk: _Tap

en: Properties
tk: Häsiýetler

en: Cancel
tk: Ybtal

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
tk: _Bilgiler

en: Name:
tk: Ad:

en: Folder
tk: Halta

en: MIME Type
tk: MIME hili

en: Open with %s
tk: %s bilen aç

en: None
tk: Hiç

en: Size
tk: Ululyk

en: Status
tk: Durum

en: Date Accessed
tk: El Ýetirmek Tarihi

en: Permissions
tk: Ejaza

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
tk: Eýe:

en: Group:
tk: Topar:

en: Others:
tk: Başgalar:

en: Path:
tk: Mesir:

en: Owner
tk: Eýe

en: unknown
tk: natanyş

en: Preview
tk: Ön Namaýyş

en: Icons
tk: Tymsallar

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
tk: Çykar

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
tk: Aýtemleri _iki-tik bilen janlaşdyr

en: Overwrite
tk: Üstine Ýaz

en: Rename
tk: Adyny Ewez Ed

en: %s (copy)%s
tk: %s (nusga)%s

en: Duplicate each selected item
tk: Her bir saýlanan aýtemi ikile

en: link to %s
tk: %s üçin baglaýyş

en: Create a symbolic link for each selected item
tk: Her saýlanan aýtem üçin bir simbolik-baglaýyş bejer

en: Group
tk: Topar

en: Home
tk: Öý

en: Reload
tk: Ýene Ýükle

en: Run in _Terminal
tk: _Terminal içinde Bitir

en: Name
tk: Ad

en: Create a new empty file inside this folder
tk: Bu halta içinde bir täze boş faýl bejer

en: Select _All
tk: _Ehlisini Saýla

en: _Go
tk: _Git

en: Type
tk: Hil

en: By Name
tk: Ada Görä

en: By Size
tk: Ululyka Görä

en: New
tk: Täze

en: Create a new empty folder inside this folder
tk: Bu halta içinde bir täze boş halta bejer

en: _About
tk: _Barada

en: Error while deleting.
tk: Pozmakda hata boldy.

en: Clear History
tk: Geçmişi Poz

en: Actions
tk: Emller

en: Up
tk: Ýokary

en: Number view:
tk: San görnöşi:

en: Please drag just one image to set a custom icon.
tk: Bir şahsy tymsaly düzmek üçin lütfen diňe birje tymsaly süýräň.
