minicom-1.90 - en to cs translation catalogue (403 entries)

en: 	file:%s
cs: 	soubor:%s

en: 
    
    
     Escape to cancel, space to retry.
cs: 
    
    
     Escape pro zrušení, mezerník pro opětovný pokus.

en: 
    
     Press new command key:
cs: 
    
    Stiskněte novou příkazovou klávesu:

en: 
          At : %s
cs: 
          V : %s

en: 
      You have changed the history buffer size.
      You will need to save the configuration file and
      restart minicom for the change to take effect.
    
      Hit a key to Continue...
cs: 
      Změnil jste velikost záznamu historie.
      Musíte uložit konfiguraci a znovu spustit
      Minicom, aby změny vešly v platnost.
    
      Pokračujte stiskem jakékoli platnosti...

en: 
     A - load table	B - save table
cs: 
     A - nahrát tabulku	B - uložit tabulku

en: 
     C - edit char	D - next screen	E - prev screen
cs: 
     C - editovat znak	D - další obrazovka	E - předchozí obrazovka

en: 
     Choice, or <Enter> to exit?
cs: 
     Vyberte písmeno: (Enter pro ukončení)

en: 
     Last on : %s at %s
cs: 
     Poslední spojení : %s v %s

en: 
     Press the new command key. If you want to use
cs: 
    Stiskněte novou příkazovou klávesu. Pokud chcete použít

en: 
     READY: press any key to continue...
cs: 
      PŘIPRAVEN: pokračujte stiskem jakékoli klávesy...

en: 
    Press %sZ for help on special keys%c
cs: 
    Stiskněte %sZ pro nápovědu o klávesách se zvláštním významem%c

en:                        | Help screen........Z
cs:                        | Nápověda..........Z

en:       (Return or Esc to exit)
cs:       (Return či Esc pro ukončení)

en:       At : %s
cs:       V : %s

en:       Last dialed         : %s %s
cs:       Naposledy vytočeno : %s %s

en:       Times on            : %d
cs:       Počet spojení      : %d

en:      Attempt #%d
cs:      Pokus #%d

en:      Name             Program
cs:      Jméno            Program

en:      Name            Number            Last on      Times Script
cs:      Jméno           Číslo             Naposledy    Počet Skript

en:      Retry in %2d seconds
cs:      Do dalšího pokusu zbývá vteřin: %2d

en:     No connection: %s.
cs:     Žádné spojení: %s

en:     Time : %-3d
cs:     Čas : %-3d

en:    No
cs:    Ne

en:    Press any key to continue..
cs:    Pokračujte stiskem jakékoli klávesy

en:    Speed          Parity          Data
cs:    Rychlost        Parita          Data

en:    Yes
cs:    Ano

en:   -8, --8bit             : 8bit clean mode (for Japanese, etc)
cs:   -8, --8bit             : 8bitový režim (pro Japonštinu atd.)

en:   -C, --capturefile=FILE : start capturing to FILE
cs:   -C, --capturing=SOUBOR : zapíše protokol o činnosti do SOUBORU

en:   -L, --iso              : Ditto, but assume screen uses ISO8859
cs:   -L, --iso              : Totéž, ale se znakovou sadou ISO8859

en:   -M, --metakey8         : use 8bit meta key for commands
cs:   -M, --metakey8         : pro příkazy použije osmibitové klávesy meta

en:   -S, --script=SCRIPT    : run SCRIPT at startup
cs:   -S, --script=SKRIPT    : při spuštění provede SKRIPT

en:   -a, --attrib=on/off    : use reverse or highlight attributes on or off
cs:   -a, --attrib=on/off    : zapnutí/vypnutí reverzních a zvýrazňovacích atributů

en:   -c, --color=on/off     : ANSI style color usage on or off
cs:   -c, --color=on/off     : zapnutí/vypnutí ANSI barev

en:   -d, --dial=ENTRY       : dial ENTRY from the dialing directory
cs:   -d, --dial=POLOŽKA     : zavolá POLOŽKU z telefonního seznamu

en:   -l, --ansi             : literal; assume screen uses the IBM-PC character set
cs:   -l, --ansi             : bude předpokládat, že obrazovka používá znakovou sadu IBM-PC

en:   -m, --metakey          : use meta or alt key for commands
cs:   -m, --metakey          : pro příkazy použije klávesy meta či alt

en:   -o, --noinit           : do not initialize modem & lockfiles at startup
cs:   -o, --noinit           : při spuštění nebude inicializovat modem a zámky

en:   -p, --ptty=TTYP        : connect to pseudo terminal
cs:   -p, --ptty=TTYP        : použije pseudoterminál TTYP..

en:   -s, --setup            : enter setup mode (only as root)
cs:   -s, --setup            : konfigurační režim (pouze superuživatel)

en:   -t, --term=TERM        : override TERM environment variable
cs:   -t, --term=TERMINÁL    : použije TERMINÁL místo hodnoty proměnné prostředí TERM

en:   -v, --version          : output version information and exit
cs:   -v, --version          : vypíše informaci o verzi a skončí

en:   -w, --wrap             : Linewrap on
cs:   -w, --wrap             : Zalamování řádků

en:   -z, --statline         : try to use terminal's status line
cs:   -z, --statline         : pokusí se použít stavovou linku terminálu

en:   CITATION: ENTER=select end line ESC=exit
cs:   CITACE: ENTER=vybrat koncový řádek ESC=konec

en:   CITATION: ENTER=select start line ESC=exit
cs:   CITACE: ENTER=vybrat počáteční řádek ESC=konec

en:   Close
cs:   Zavřít

en:   Exit
cs:   Konec

en:   SCROLL MODE    U=up D=down F=page-forward B=page-backward C=Cite ESC=exit
cs:   ROLOVACÍ REŽIM   U=nahoru D=dolů F=PgDn B=PgUp C=Citovat ESC=Konec

en:   \u = username, \p = password, \\ = \)
cs:   \u = uživatelské jméno, \p = heslo, \\ = \)

en:   configuration          : configuration file to use
cs:   nastavení              : použije toto nastavení

en:   local Echo on/off..E | Help screen........Z
cs:   Místní echo........E | Nápověda...........Z

en:   o ESC   if your meta key sends the ESCAPE prefix (standard)
cs:   o ESC pokud Vaše meta klávesa posílá ESCAPE prefix (implicitní)

en:   o SPACE if your meta key sets the 8th bit high
cs:   o MEZERNÍK pokud Vaše meta klávesa nastavuje osmý bit

en:  %7.7sZ for help |           |     | Minicom %-6.6s |       |
cs:  Nápověda: %7.7sZ |           |     | Minicom %-6.6s |       |

en:  (LEGEND: ^M = C-M, ^L = C-L, ^G = C-G, ^R = C-R, ^~ = pause 1 second,
cs:  (LEGENDA: ^M = C-M, ^L = C-L, ^G = C-G, ^R = C-R, ^~ = pauza 1 vteřinu,

en:  (compiled %s)
cs:  (datum překladu: %s)

en:  A -    Serial Device      :
cs:  A - Sériové zařízení           :

en:  A -   Username        :
cs:  A - Uživatelské jméno:

en:  A -  Name                :
cs:  A - Jméno               :

en:  A - Command key is         :
cs:  A - Příkazová klávesa         :

en:  A - Download directory :
cs:  A - Adresář pro stažené soubory  :

en:  A - File name (empty=disable) :
cs:  A - Název souboru (žádný=vypnuto) :

en:  A - Init string .........
cs:  A - Inicializace ...............

en:  A - Terminal emulation  :
cs:  A - Emulace terminálu  :

en:  A: 300           L: None         S: 5
cs:  A: 300           L: Žádná        S: 5

en:  B -   Password        :
cs:  B - Heslo            :

en:  B -  Number              :
cs:  B - Číslo               :

en:  B - Backspace key sends    :
cs:  B - Backspace posílá          :

en:  B - Backspace key sends :
cs:  B - Backspace posílá   :

en:  B - Lockfile Location     :
cs:  B - Umístění zámku             :

en:  B - Log connects and hangups  :
cs:  B - Zaznamenávat spojení a zavěšení :

en:  B - Reset string ........
cs:  B - Příkaz pro reset ...........

en:  B - Upload directory   :
cs:  B - Adresář s posílanými soubory :

en:  B: 1200          M: Even         T: 6
cs:  B: 1200          M: Sudá         T: 6

en:  C -      Status line is :
cs:  C - Stavová linka      :

en:  C -   Callin Program      :
cs:  C - Program pro příchozí volání:

en:  C -   Name of script  :
cs:  C - Název skriptu    :

en:  C -  Dial string #       :
cs:  C - Příkaz pro vytáčení :

en:  C - Dialing prefix #1....
cs:  C - Prefix pro volání #1 .......

en:  C - Log file transfers        :
cs:  C - Zaznamenávat přenosy souborů :

en:  C - Script directory   :
cs:  C - Adresář se skripty           :

en:  C - Status line is         :
cs:  C - Stavová linka             :

en:  C: 2400          N: Odd          U: 7
cs:  C: 2400          N: Lichá        U: 7

en:  Capture on/off.....L  Hangup.............H | eXit and reset.....X
cs:  Protokol...........L  Zavěsit............H | Ukončit s resetem..X

en:  D -  Callout Program      :
cs:  D - Program pro odchozí volání :

en:  D -  Local echo          :
cs:  D - Místní echo         :

en:  D -  Newline delay (ms) :
cs:  D - Prodleva po nové řádce (ms) :

en:  D - Alarm sound            :
cs:  D - Zvonek pro upozornění     :

en:  D - Dialing suffix #1....
cs:  D - Sufix pro volání #1 ........

en:  D - Script program     :
cs:  D - Interpret skriptů            :

en:  D: 4800          O: Mark         V: 8
cs:  D: 4800          O: Značka       V: 8

en:  Dialing : %s
cs:  Vytáčím : %s

en:  Dialing directory..D  run script (Go)....G | Clear Screen.......C
cs:  Telefonní seznam...D  Spustit skript ....G | Smazat obrazovku...C

en:  E -    Bps/Par/Bits       :
cs:  E - Bps/Par/Bity               :

en:  E -  Script              :
cs:  E - Skript              :

en:  E - Dialing prefix #2....
cs:  E - Prefix pro volání #2 .......

en:  E - Foreground Color (menu):
cs:  E - Barva popředí (menu)      :

en:  E - Kermit program     :
cs:  E - Kermit                       :

en:  E: 9600          P: Space
cs:  E: 9600          P: Mezera

en:  F -  Username            :
cs:  F - Uživatelské jméno   :

en:  F - Background Color (menu):
cs:  F - Barva pozadí (menu)       :

en:  F - Dialing suffix #2....
cs:  F - Sufix pro volání #2 ........

en:  F - Hardware Flow Control :
cs:  F - Hardwarová kontrola toku   :

en:  F - Logging options
cs:  F - Nastavení zaznamenávání

en:  F - convert capture: %s
cs: F - protokol převodu: %s

en:  F: 19200                      Stopbits
cs:  F: 19200                      Stopbity

en:  G -  Password            :
cs:  G - Heslo               :

en:  G - Dialing prefix #3....
cs:  G - Prefix pro volání #3 .......

en:  G - Foreground Color (term):
cs:  G - Barva popředí (term)      :

en:  G - Software Flow Control :
cs:  G - Softwarová kontrola toku   :

en:  H -  Terminal Emulation  :
cs:  H - Emulace terminálu   :

en:  H - Background Color (term):
cs:  H - Barva pozadí (term)       :

en:  H - Dialing suffix #3....
cs:  H - Sufix pro volání #3 ........

en:  H: 57600                         X: 2
cs:  H: 300                           X: 2

en:  I -  Backspace key sends :
cs:  I - Backspace posílá    :

en:  I - Connect string ......
cs:  I - Indikace navázání spojení ..

en:  I - Foreground Color (stat):
cs:  I - Barva popředí (stat)      :

en:  J -  Linewrap            :
cs:  J - Zalamování řádků    :

en:  J - Background Color (stat):
cs:  J - Barva pozadí (stat)       :

en:  J - No connect strings ..
cs:  J - Indikace přerušení spojení .

en:  J: 230400        R: 7-E-1
cs:  J: 115200        P: 8-N-1

en:  K -  Line Settings       :
cs:  K - Nastavení linky     :

en:  K - Hang-up string ......
cs:  K - Příkaz pro zavěšení ........

en:  K - History Buffer Size    :
cs:  K - Velikost záznamu historie :

en:  K: Current
cs:  K: Aktuální

en:  L -  Conversion table    :
cs:  L - Převodní tabulky    :

en:  L - Dial cancel string ..
cs:  L - Příkaz ukončující vytáčení .

en:  L - Macros file            :
cs:  L - Soubor s makry            :

en:  Last on : %s at %s
cs:  Poslední spojení : %s v %s

en:  M - Dial time ...........
cs:  M - Doba vytáčení ..............

en:  M - Edit Macros
cs:  M - Editovat makra

en:  Move entry up/down, Escape to exit
cs:  Přesuňte položku nahoru/dolů, Escape pro ukončení

en:  N - Delay before redial .
cs:  N - Pauza mezi vytáčeními ......

en:  N - Macros enabled         :
cs:  N - Makra zapnuta             :

en:  O - Character conversion   :
cs:  O - Převod znaků              :

en:  O - Number of tries .....
cs:  O - Počet pokusů ...............

en:  P - DTR drop time (0=no).
cs:  P - DTR drop time (0=ne) .......

en:  Pause
cs:  Pozastavit

en:  Q - Auto bps detect .....
cs:  Q - Automatická detekce bps

en:  R - Modem has DCD line ..
cs:  R - Modem má DCD linku .....

en:  S - Status line shows ...
cs:  S - Stavová linka ukazuje ..

en:  Send files.........S  Receive files......R | cOnfigure Minicom..O
cs:  Poslat soubory.....S  Stáhnout soubory...R | Konfigurace........O

en:  T - Multi-line untag ....
cs:  T - Odznačení multilinkové..

en:  Terminal settings..T  run Kermit.........K | Cursor key mode....I
cs:  Nastavení termu....T  Spustit kermit.....K | Kurzorové klávesy..I

en:  Unpause
cs:  Pokračovat

en:  char    in out    char    in out    char    in out    char    in out
cs:  znak    dov ven   znak    dov ven   znak    dov ven   znak    dov ven

en:  comm Parameters....P  Add linefeed.......A |
cs:  Nastavení portu....P  Přidávat linefeed..A |

en:  lineWrap on/off....W
cs:  Zalamování řádků...W

en:  send break.........F  initialize Modem...M | Quit with no reset.Q
cs:  Poslat break.......F  Inicializuj modem..M | Ukončit bez resetu.Q

en:  the META or ALT key enter:
cs: META či ALT klávesu zadejte:

en: # Machine-generated file - use "minicom -s" to change parameters.
cs: # Automaticky vytvořený soubor - pro změnu nastavení použijte "minicom -s".

en: # Machine-generated file - use setup menu in minicom to change parameters.
cs: # Automaticky vytvořený soubor - pro změnu nastavení použijte konfigurační menu.

en: %.30s %s - Press CTRL-C to quit
cs: %.30s %s - Stiskněte CTRL-C pro ukončení

en: %d files:
cs: počet souborů: %d

en: %s version %s
cs: %s verze %s

en: ( Escape to exit, Space to tag )
cs: ( Escape pro ukončení, mezerník pro označení )

en: (argument expected)
cs: (očekáván argument)

en: (expected command after if)
cs: (po if očekáván příkaz)

en: (expected variable)
cs: (očekávána proměnná)

en: (garbage after {)
cs: (zmatek po {)

en: (garbage after })
cs: (chyba za })

en: (in goto/gosub label)
cs: (v goto/gosub návěští)

en: (invalid argument)
cs: (chybný argument)

en: (missing var name)
cs: (chybí název proměnné)

en: (too many arguments)
cs: (příliš mnoho argumentů)

en: (unexpected argument)
cs: (neočekávaný argument)

en: (unknown operator)
cs: (neznámý operátor)

en: (word contains ESC or quote)
cs: (slovo obsahuje ESC či uvozovky)

en: ** Parameter %s is %s, but is marked %s in %s config file
cs: ** Parametr $1%s je $2%s, ale v $4%s konfiguračním souboru je označen jako $3%s

en: == Attempt to change private parameter %s - denied.
cs: == Pokus o změnu soukromého nastavení %s zamítnut.

en: A terminal program for Linux and other unix-like systems.
cs: Terminálový program pro Linux a jiné unixové operační systémy.

en: Add linefeed OFF
cs: Přidávání linefeed VYPNUTO

en: Add linefeed ON
cs: Přidávání linefeed ZAPNUTO

en: Ask your sysadm to add your name to %s
cs: Požádejte administrátora systému o přidání Vašeho jména do %s.

en: Ask your sysadm to create one (with minicom -s).
cs: Požádejte administrátora systému o jeho vytvoření (pomocí minicom -s).

en: Autodial
cs: Automatické vytáčení

en: BLACK
cs: ČERNÁ

en: BLUE
cs: MODRÁ

en: CHANGED
cs: ZMĚNĚNO

en: CYAN
cs: MODROZELENÁ

en: Can select only one!
cs: Můžete vybrat pouze jeden!

en: Can't back up!
cs: Nemohu se vrátit!

en: Can't write to ~/.dialdir
cs: Do ~/.dialdir nelze zapisovat

en: Cancelled
cs: Zrušeno

en: Cannot chdir to %.30s
cs: Aktuální adresář nelze nastavit na %.30s

en: Cannot create lockfile. Sorry.
cs: Zámek nelze vytvořit.

en: Cannot open %s!
cs: %s nelze otevřít!

en: Cannot open capture file
cs: Soubor s protokolem o činnosti nelze otevřít

en: Cannot open conversion table %s
cs: Převodní tabulku %s nelze otevřít

en: Cannot open ~/.dialdir: permission denied
cs: ~/.dialdir nelze otevřít: přístup odmítnut

en: Cannot re-create lockfile!
cs: Nelze znovu vytvořit zámek!

en: Cannot write conversion table %s
cs: Převodní tabulku %s nelze uložit

en: Cannot write macros file %s
cs: Makra nelze do souboru %s uložit

en: Cannot write to %s
cs: Do %s nelze zapisovat

en: Capture file
cs: Soubor s protokolem

en: Capture to which file?
cs: Protokol o činnosti zapisovat do souboru

en: Change input to: %s
cs: Změnit vstup na: %s

en: Change output to: %s
cs: Změnit výstup na: %s

en: Change which setting?
cs: Vyberte písmeno:

en: Change which setting?     (Return to run, ESC to stop)
cs: Vyberte písmeno: (Return pro spuštění, ESC pro ukončení)

en: Change which setting?  (Esc to exit)
cs: Vyberte písmeno: (Esc pro ukončení)

en: Change which setting? (SPACE to delete)
cs: Vyberte písmeno: (MEZERNÍK pro mazání)

en: Character conversion
cs: PŘEVOD ZNAKŮ

en: Character to be edited:
cs: Editovat znak:

en: Comm Parameters
cs: Nastavení sériového portu

en: Commands can be called by %s<key>
cs: Příkazy mohou být volány klávesou %s

en: Compiled on
cs: Datum překladu programu:

en: Configuration saved
cs: Konfigurace uložena

en: Connected. Press any key to continue
cs: Spojen. Pokračujte stiskem jakékoli klávesy.

en: Could not re-initialize window system.
cs: Systém oken nelze inicializovat.

en: Could not setup for dial out.
cs: Nelze změnit nastavení pro odchozí volání.

en: Current: %5s %s%s%s
cs: Aktuální: %5s %s%s%s

en: DBUG: initial readdir() failed (errno == %d)
cs: DBUG: volání readdir() selhalo (errno == %d)

en: DTE speed
cs: DTE rychlost

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete which protocol?
cs: Smazat protokol?

en: Device %s is locked.
cs: Zařízení %s je zamčeno.

en: Dialing
cs: Vytáčím

en: Dialing Directory
cs: Telefonní seznam

en: Directory: %%-%ds
cs: Adresář: %%-%ds

en: Download
cs: Stáhnout

en: ERROR: Macros have changed but no filename is set!
cs: CHYBA: Makra byla zaměněna, ale není zadán žádný soubor!

en: ERROR: cannot open macro file %s
cs: CHYBA: soubor %s s makry nelze otevřít!

en: ERROR: you do not have permission to create a file there!
cs: CHYBA: nemáte oprávnění vytvořit zde soubor!

en: Enter number
cs: Zadejte číslo

en: Entry "%s" not found. Enter dialdir?
cs: Položka "%s" nenalezena. Otevřít telefonní seznam?

en: Environment variable TERM not set
cs: Proměnná TERM není nastavena

en: Error writing ~/.dialdir!
cs: Při ukládání do ~./.dialdir nastala chyba!

en: Exit
cs: Konec

en: Exit from Minicom
cs: Ukončit Minicom

en: F1 to F10 Macros
cs: Makra F1 až F10

en: File transfer protocols
cs: Přenosové protokoly

en: File: "%s" exists!. Over-write?
cs: Soubor "%s" již existuje! Chcete jej přepsat?

en: Filename pattern:
cs: Souborová maska:

en: Filenames and paths
cs: Jména a cesty k souborům

en: Find an entry
cs: Hledat položku

en: GREEN
cs: ZELENÁ

en: Give name to save this configuration?
cs: Zadejte soubor pro uložení této konfigurace:

en: Gone offline (%ld:%02ld:%02ld)
cs: Spojení navázáno (%ld:%02ld:%02ld)

en: Got signal %d
cs: Obdržen signál %d

en: Goto directory:
cs: Přejít do adresáře:

en: HISTORY: U=Up D=Down F=PgDn B=PgUp s=Srch S=CaseLess N=Next C=Cite ESC=Exit
cs: HISTORIE: U=Nah D=Dol F=PgDn B=PgUp s=Hled S=CaseLess N=Další C=Cit ESC=Konec

en: Hang-up line?
cs: Zavěsit?

en: Hanging up
cs: Zavěšuji

en: Hangup (%ld:%02ld:%02ld)
cs: Zavěšeno (%ld:%02ld:%02ld)

en: History Buffer Size
cs: Velikost záznamu historie

en: History buffer Disabled!
cs: Zaznamenávání historie vypnuto!

en: History buffer empty!
cs: Záznam historie je prázdný!

en: Initializing Modem
cs: Inicializuji modem

en: Input character ascii value 0-255
cs: ASCII hodnota vstupního znaku 0-255

en: Jump to a shell....J
cs: Spustit shell........J

en: Killed by signal %d !
cs: Zabit signálem %d!

en: Leave Minicom?
cs: Ukončit Minicom?

en: Leave without reset?
cs: Ukončit bez resetu?

en: Linewrap OFF
cs: Zalamování řádek VYPNUTO

en: Linewrap ON
cs: Zalamování řádek ZAPNUTO

en: Load file: %s
cs: Nahrát soubor: %s

en: Local echo OFF
cs: Místní echo VYPNUTO

en: Local echo ON
cs: Místní echo ZAPNUTO

en: Lockfile is stale. Overriding it..
cs: Zamykací soubor je zastaralý. Přepisuji jej...

en: Logging options
cs: Nastavení zaznamenávání

en: M  Zmodem download string activates...
cs: M  Stahování Zmodemem aktivuje řetězec.......

en: MAGENTA
cs: FUCHSINOVÂ

en: Macros saved
cs: Makra uložena

en: Main Functions
cs: Hlavní funkce

en: Manually entered number
cs: Ručně zadané číslo

en: Max retries
cs: Maximální počet pokusů

en: Menu foreground == background color, change!
cs: Barva popředí menu je stejná jako barva pozadí!

en: Meta-8th bit
cs: Meta-osmý bit

en: Minicom Command Summary
cs: Přehled příkazů Minicomu

en: Modem and dialing
cs: Modem a vytáčení

en: Modem and dialing parameter setup
cs: Nastavení modemu a parametrů vytáčení

en: N  Use filename selection window......
cs: N  Použít okna pro výběr souborů.............

en: Name U/D FullScr IO-Red. Multi
cs: Jméno U/D CelObr IO-přes Multi

en: No
cs: Ne

en: No
cs: Ne

en: No cursor motion capability (cm)
cs: Terminál nemá schopnost pohybu kurzoru (cm)

en: No file selected - enter filename:
cs: Nejsou vybrány žádné soubory - zadejte název souboru:

en: No file(s) tagged
cs: Nebyly označeny žádné soubory

en: No file(s) untagged
cs: Nebyly odznačeny žádné soubory

en: No previous search!
      Please 's' or 'S' first!
cs: Žádná předchozí hledání!
      Nejdříve použijte 's' či 'S'!

en: No termcap database present!
cs: Nebyla nalezena žádná termcap databáze!

en: No termcap entry for %s
cs: Termcap neobsahuje žádnou položku pro %s

en: Number of terminal columns unknown
cs: Počet sloupců terminálu není znám

en: Number of terminal lines unknown
cs: Počet řádků terminálu není znám

en: O  Prompt for download directory......
cs: O  Ptát se na adresář pro ukládání souborů...

en: OFFLINE
cs: NESPOJEN

en: ONLINE
cs: SPOJEN

en: OPTIONS
cs: VOLBY

en: Off
cs: Vypnuto

en: Offline
cs: Nespojen

en: Old dialdir copied as %s.%hd
cs: Starý telefonní seznam zkopírován jako %s.%hd

en: On
cs: Zapnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: Online
cs: Spojen

en: Other Functions
cs: Další funkce

en: Out of memory while reading dialing directory
cs: Při čtení telefonního seznamu došla paměť

en: Out of memory: could not fork()
cs: Volání fork selhalo: došla paměť

en: Phonelist garbled (?)
cs: Telefonní seznam je porušen (?)

en: Phonelist garbled (unknown version?)
cs: Telefonní seznam je porušen (neznámá verze?)

en: Please enter file names
cs: Zadejte jméno souboru

en: Program new command key
cs: Nová příkazová klávesa

en: Quit without reset while online.
cs: Ukončení bez resetu v průběhu aktivního spojení

en: RED
cs: ČERVENÁ

en: Reading macros
cs: Čtu makra

en: Remove entry?
cs: Smazat položku?

en: Report bugs to <minicom-devel@bazar.conectiva.com.br>.
cs: Chyby v programu oznamujte na adrese <minicom-devel@bazar.conectiva.com.br>i
    (pouze anglicky)
    Připomínky k překladu zasílejte na adresu <cs@li.org> (česky)

en: Resetting Modem
cs: Resetuji modem

en: Resize not supported, screen may be messed up!
cs: Změna velikosti není podporována. Na obrazovce může být zmatek!

en: Run a script
cs: Spustit skript

en: SEARCH FOR (ESC=Exit)
cs: VYHLEDAT (ESC=Konec)

en: SHELL variable not set
cs: Proměnná SHELL není nastavena

en: Same as last
cs: stejně jako posledně

en: Save as file: %s
cs: Uložit jako: %s

en: Save macros?
cs: Uložit makra?

en: Save setup as %s
cs: Uložit nastavení jako %s

en: Save setup as..
cs: Uložit nastavení jako..

en: Screen and keyboard
cs: Obrazovka a klávesnice

en: Search Wrapping Around to Start!
cs: Hledání pokračuje znovu od začátku!

en: Select %s for %s
cs: Vyberte %s pro %s

en: Select File(s) to Upload
cs: Vybrat soubory pro poslání

en: Select function or press Enter for none.
cs: Vyberte funkci či stiskněte Enter.

en: Sending BREAK
cs: Posílám 'BREAK'

en: Serial port setup
cs: Nastavení sériového portu

en: Shelled out. Type "exit" to return.
cs: Spouštím shell. Napište "exit" pro návrat do programu.

en: Some additions by Jukka Lahtinen 1997-2000
cs: Některá rozšíření Jukka Lahtinen 1997-2000

en: Sorry %s. You are not allowed to use configuration %s.
cs: Uživatel %s nemá oprávnění pro použití konfigurace %s.

en: Sorry. Your screen is too small.
cs: Lituji. Vaše obrazovka je příliš malá.

en: Suspend minicom....J
cs: Pozastavit minicom.J

en: Suspended. Type "fg" to resume.
cs: Minicom přerušen. Napište "fg" pro pokračování.

en: Tag pattern:
cs: Označit soubory vyhovující:

en: Terminal foreground == background color, change!
cs: Barva popředí terminálu je stejná jako barva pozadí!

en: Terminal settings
cs: Nastavení terminálu

en: The LIBDIR to find the configuration files and the access file
cs: Proměnná LIBDIR, která určuje umístění konfiguračních souborů

en: These options can also be specified in the MINICOM environment variable.
cs: Tyto přepínače mohou také být uvedeny v proměnné prostředí MINICOM.

en: This system does not support history
cs: Tento systém nepodporuje historii

en: This variable is currently %s"%s".
cs: Tato proměnná nyní %s"%s".

en: Timeout
cs: Vypršel čas

en: Too many files tagged - buffer would overflow
cs: Je označeno příliš mnoho souborů - došlo by k přetečení bufferu

en: Type "minicom %s" for help.
cs: Napište "minicom %s" pro nápovědu.

en: Unknown dialing directory version
cs: Neznámá verze telefonního seznamu

en: Untag pattern:
cs: Odznačit soubory vyhovující:

en: Upload
cs: Poslat

en: Usage: %s [OPTION]... [configuration]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... [nastavení]

en: Usage: runscript <scriptfile> [logfile [homedir]]%s
cs: Použití: runscript <skript> [soubor_pro_záznam_činnosti [domácí_adresář]]%s

en: WHITE
cs: BÍLÁ

en: Welcome to minicom
cs: Vítejte v programu minicom

en: Written by Miquel van Smoorenburg 1991-1995
cs: Napsal Miquel van Smoorenburg 1991-1995

en: Wrong option in environment MINICOM="%s"
cs: Chybná volba v proměnné prostředí MINICOM="%s"

en: YELLOW
cs: ŽLUTÁ

en: Yes
cs: Ano

en: You are already online! Hang up first.
cs: Již jste spojen! Nejprve zavěste.

en: You are not allowed to change this parameter
cs: Nemáte oprávnění měnit tuto volbu

en: You are not allowed to create a configuration
cs: Nemáte oprávnění konfigurovat Minicom

en: You are online. Really initialize?
cs: Právě jste spojen. Opravdu mám provést inicializaci?

en: You can't change colors in black and white mode
cs: V černobílém režimu barvy nelze měnit.

en: You don't exist. Go away.
cs: Tento uživatel neexistuje.

en: a directory
cs: adresář

en: a file
cs: souborů

en: configuration
cs: konfigurace

en: disabled
cs: vypnuta

en: download
cs: stažení

en: enabled
cs: zapnuta

en: global
cs: globální

en: i18n by Arnaldo Carvalho de Melo 1998
cs: i18n Arnaldo Carvalho de Melo 1998

en: line speed
cs: rychlost linky

en: minicom.users is compiled as %s.
cs: byla při překladu programu nastavena na %s.

en: minicom: -s switch needs root privilige
cs: minicom: přepínač -s může zadat pouze superuživatel

en: minicom: WARNING: configuration file not found, using defaults
cs: minicom: VAROVÁNÍ: konfigurační soubor nenalezen, používám implicitní
    hodnoty

en: minicom: WARNING: please don't run minicom as root when not maintaining
                      it (with the -s switch) since all changes to the
                      configuration will be GLOBAL !.
cs: minicom: VAROVÁNÍ: pokud minicom nekonfigurujete (přepínačem -s), tak jej
                       nespuštějte s právy superuživatele, protože pak budou mít
                       všechny změny GLOBÁLNÍ platnost!

en: minicom: argument to -p must be a pty
cs: minicom: argumentem přepínače -p musí být pty

en: minicom: cannot open %s. Sorry.
cs: minicom: %s nelze otevřít.

en: minicom: cannot open %s: %s
cs: minicom: %s nelze otevřít: %s

en: minicom: cannot open macro file %s
cs: minicom: soubor %s s makry nelze otevřít

en: minicom: could not exec keyserv
cs: minicom: nelze spustit keyserv

en: minicom: could not fork.
cs: Volání fork selhalo

en: minicom: out of file descriptors
cs: minicom: nejsou volné žádné deskriptory souborů

en: minicom: there is no global configuration file %s
cs: minicom: globální konfigurační soubor %s neexistuje

en: no such file!
cs: Takový soubor neexistuje!

en: one or more files
cs: jeden či více

en: personal
cs: osobní

en: private
cs: soukromé

en: public
cs: veřejné

en: runscript: couldn't open %s%s
cs: runscript: %s nelze otevřít: %s

en: script "%s" line %d: break outside of expect%s
cs: skript "%s" řádek %d: break mimo expect%s

en: script "%s" line %d: call inside expect%s
cs: skript "%s" řádek %d: expect obsahuje call%s

en: script "%s" line %d: label "%s" not found%s
cs: skript "%s" řádek %d: návěští "%s" nenalezeno%s

en: script "%s" line %d: nested expect%s
cs: skript "%s" řádek %d: očekáváno vnoření%s

en: script "%s" line %d: unknown command "%s"%s
cs: skript "%s" řádek %d: příkaz "%s" je neznámý%s

en: script "%s" line %d: unknown variable "%s"%s
cs: skript "%s" řádek %d: neznámá proměnná "%s"%s

en: script "%s": global timeout%s
cs: skript "%s": vypršel čas%s

en: script "%s": no return from gosub%s
cs: skript "%s": podprogram gosub neobsahuje return%s

en: script "%s": out of memory%s
cs: skript "%s": nedostatek paměti%s

en: script "%s": syntax error in line %d %s%s
cs: skript "%s": syntaktická chyba na řádku %d %s%s

en: script "%s": unexpected end of file%s
cs: skript "%s": neočekávaný konec souboru%s

en: script %s: out of memory%s
cs: skript %s: nedostatek paměti%s

en: set to
cs: má hodnotu

en: sigack: unexpected ACK signal &^%%$!! (pardon my French)%c
cs: sigack: neočekávaný ACK signál &^%%$!! (omluvte moji francouzštinu)%c

en: unset
cs: není nastavena

en: upload
cs: poslání

en: | scroll Back........B
cs: | Rolovat zpět.......B
