gnupg 1.1.92 - en to gl translation catalogue (886 entries)

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
gl: 
    Introduza o ID de usuario. Remate cunha liña en branco:

en: 
    I have checked this key casually.
gl: 
    Comprobouse esta chave de xeito informal.

en: 
    I have checked this key very carefully.
gl: 
    Comprobouse esta chave con moito tino.

en: 
    I have not checked this key at all.
gl: 
    Non se comprobou esta chave en absoluto.

en: 
    Not enough random bytes available.  Please do some other work to give
    the OS a chance to collect more entropy! (Need %d more bytes)
gl: 
    Non hai suficientes bytes aleatorios dispoñibles. Por favor, faga outro
    traballo para lle dar ao sistema operativo unha oportunidade de acumular
    máis entropía (Precísanse %d bytes máis)

en: 
    Supported algorithms:
gl: 
    Algoritmos soportados:

en: 
    The signature will be marked as non-exportable.
gl: 
    A sinatura hase marcar coma non exportable.

en: 
    The signature will be marked as non-revocable.
gl: 
    A sinatura hase marcar coma non revocable.

en: 
    This will be a self-signature.
gl: 
    Esta ha ser unha auto-sinatura.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
gl: 
    AVISO: a sinatura non se ha marcar coma non exportable.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
gl: 
    AVISO: A sinatura non se ha marcar coma non revocable.

en: 
    You need a User-ID to identify your key; the software constructs the user id
    from Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
gl: 
    Precisa un ID de usuario para identifica-la súa chave; o software constrúe o
    id de usuario co Nome, un Comentario e un Enderezo de E-mail deste xeito:
         "Heinrich Heime (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"

en: 
    You need a passphrase to unlock the secret key for
    user: "
gl: 
    Necesita un contrasinal para desbloquea-la chave secreta para
    o usuario "

en:                 aka "
gl:                alias "

en:               imported: %lu
gl:            importadas: %lu

en:              unchanged: %lu
gl:           sin cambios: %lu

en:            new subkeys: %lu
gl:      novas sub-chaves: %lu

en:           new user IDs: %lu
gl:  novos IDs de usuario: %lu

en:           not imported: %lu
gl:        non importadas: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
gl:    sin IDs de usuario: %lu

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
gl:        Non é seguro que a sinatura pertenza ao seu propietario.

en:          The signature is probably a FORGERY.
gl:        Probablemente, a sinatura estea FALSIFICADA.

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
gl:        Non hai indicacións de que a sinatura pertenza ao seu propietario.

en:          This could mean that the signature is forgery.
gl:        Isto pode significar que a sinatura está falsificada.

en:         new signatures: %lu
gl:          novas sinaturas: %lu

en:       Subkey fingerprint:
gl:      Pegada dactilar da sub-chave:

en:       secret keys read: %lu
gl: chaves secretas lidas: %lu

en:       skipped new keys: %lu
gl: novas chaves omitidas: %lu

en:      Key fingerprint =
gl:      Pegada dactilar =

en:      Subkey fingerprint:
gl:      Pegada dactilar da sub-chave:

en:    (%d) DSA (sign only)
gl:    (%d) DSA (só asinar)

en:    (%d) DSA and ElGamal (default)
gl:    (%d) DSA e ElGamal (por defecto)

en:    (%d) ElGamal (encrypt only)
gl:    (%d) ElGamal (só cifrar)

en:    (%d) ElGamal (sign and encrypt)
gl:    (%d) ElGamal (asinar e cifrar)

en:    (%d) RSA (encrypt only)
gl:    (%d) RSA (só cifrar)

en:    (%d) RSA (sign and encrypt)
gl:    (%d) RSA (asinar e cifrar)

en:    (%d) RSA (sign only)
gl:    (%d) RSA (só asinar)

en:    (0) I will not answer.%s
gl:    (0) Non hei respostar.%s

en:    (1) I have not checked at all.%s
gl:    (1) Non o comprobei en absoluto.%s

en:    (2) I have done casual checking.%s
gl:    (2) Fixen algunhas comprobacións.%s

en:    (3) I have done very careful checking.%s
gl:    (3) Fixen comprobacións moi exhaustivas.%s

en:    new key revocations: %lu
gl:  novas revocacións de chaves: %lu

en:    revoked by %08lX at %s
gl:    revocada por %08lX no %s

en:    signed by %08lX at %s%s
gl:    asinada por %08lX no %s%s

en:    signed by %08lX at %s%s%s
gl:    asinada por %08lX no %s%s%s

en:   Unable to sign.
gl:  Non se puido asinar.

en:   secret keys imported: %lu
gl: chaves secretas importadas: %lu

en:  %d = Don't know
gl:  %d = Non sei

en:  %d = I do NOT trust
gl:  %d = NON confío

en:  %d = I trust fully
gl:  %d = Confío totalmente

en:  %d = I trust marginally
gl:  %d = Confío marxinalmente

en:  %d = I trust ultimately
gl:  %d = Confío absolutamente

en:  (main key ID %08lX)
gl:  (ID principal da chave %08lX)

en:  (non-exportable)
gl:  (non exportable)

en:  (sensitive)
gl:  (sensible)

en:  Primary key fingerprint:
gl: Pegada dactilar da chave primaria:

en:  [expires: %s]
gl:  [caduca: %s]

en:  i = please show me more information
gl:  i = amosar máis información

en:  m = back to the main menu
gl:  m = voltar ao menú principal

en:  q = quit
gl:  s = saír

en:  s = skip this key
gl:  o = omitir esta chave

en:  secret keys unchanged: %lu
gl: chaves secretas sin cambios: %lu

en:  trust: %c/%c
gl:  confianza: %c/%c

en: "
    locally signed with your key %08lX at %s
gl: "
    asinado localmente coa súa chave %08lX no %s

en: "
    signed with your key %08lX at %s
gl: "
    asinado coa súa chave %08lX no %s

en: "%s" was already locally signed by key %08lX
gl: "%s" xa estaba asinado localmente coa chave %08lX

en: "%s" was already signed by key %08lX
gl: "%s" xa estaba asinado coa chave %08lX

en: %08lX: It is not sure that this key really belongs to the owner
    but it is accepted anyway
gl: %08lX: Non é seguro que esta chave pertenza de verdade ao seu propietario
    pero acéptase de tódolos xeitos

en: %08lX: There is no indication that this key really belongs to the owner
gl: %08lX: Non hai indicacións de que a sinatura pertenza ao seu propietario.

en: %08lX: We do NOT trust this key
gl: %08lX: Esta chave NON é de confianza

en: %08lX: key has expired
gl: %08lX: a chave caducou

en: %d bad signatures
gl: %d sinaturas erróneas

en: %d signatures not checked due to errors
gl: %d sinaturas non verificadas debido a erros

en: %d signatures not checked due to missing keys
gl: %d sinaturas non verificadas debido a chaves que faltan

en: %d user IDs without valid self-signatures detected
gl: detectados %d IDs de usuario sin auto-sinatura válida

en: %lu keys checked (%lu signatures)
gl: %lu chaves comprobadas (%lu sinaturas)

en: %lu keys so far checked (%lu signatures)
gl: %lu chaves comprobadas ata o momento (%lu sinaturas)

en: %lu keys so far processed
gl: %lu chaves procesadas hasta polo momento

en: %s does not expire at all
gl: %s non caduca nunca

en: %s encrypted data
gl: datos cifrados con %s

en: %s encryption will be used
gl: hase empregar cifrado %s

en: %s expires at %s
gl: %s caduca o %s

en: %s is not a valid character set
gl: %s non é un xogo de caracteres válido

en: %s is the new one
gl: %s é o novo

en: %s is the unchanged one
gl: %s é o que non cambiou

en: %s makes no sense with %s!
gl: ¡%s non ten sentido empregándoo con %s!

en: %s not allowed with %s!
gl: ¡%s non se admite con %s!

en: %s signature from: "%s"
gl: Sinatura %s de: "%s"

en: %s%c %4u%c/%08lX  created: %s expires: %s
gl: %s%c %4u%c/%08lX  creada: %s caduca: %s

en: %s/%s encrypted for: "%s"
gl: %s/%s cifrado para: "%s"

en: %s: WARNING: empty file
gl: %s: AVISO: ficheiro baleiro

en: %s: can't access: %s
gl: %s: non é posible acceder: %s

en: %s: can't create directory: %s
gl: %s: non foi posible crear un directorio: %s

en: %s: can't create lock
gl: %s: non se pode crea-lo bloqueo

en: %s: can't create: %s
gl: %s: non se pode crear: %s

en: %s: can't make lock
gl: %s: non se pode bloquear

en: %s: can't open: %s
gl: %s: non se pode abrir: %s

en: %s: directory created
gl: %s: directorio creado

en: %s: directory does not exist!
gl: %s: ¡o directorio non existe!

en: %s: error reading free record: %s
gl: %s: erro ao ler un rexistro libre: %s

en: %s: error reading version record: %s
gl: %s: erro ao le-lo rexistro de versión: %s

en: %s: error updating version record: %s
gl: %s: erro ao actualiza-lo rexistro de versión: %s

en: %s: error writing dir record: %s
gl: %s: erro ao escribi-lo rexistro de directorios: %s

en: %s: error writing version record: %s
gl: %s: erro ao escribi-lo rexistro de versión: %s

en: %s: failed to append a record: %s
gl: %s: non se puido engadir un rexistro: %s

en: %s: failed to create hashtable: %s
gl: %s: fallo ao crear unha táboa hash: %s

en: %s: failed to create version record: %s
gl: %s: non se puido crea-lo rexistro de versión: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
gl: %s: non se puido pór a cero un rexistro: %s

en: %s: invalid file version %d
gl: %s: versión do ficheiro incorrecta %d

en: %s: invalid trustdb
gl: %s: base de datos de confianza non válida

en: %s: invalid trustdb created
gl: %s: creouse unha base de datos de confianza incorrecta

en: %s: keyring created
gl: %s: chaveiro creado

en: %s: not a trustdb file
gl: %s: non é un ficheiro de base de datos de confianza

en: %s: skipped: %s
gl: %s: omitido: %s

en: %s: skipped: public key already present
gl: %s: omitido: a chave pública xa está presente

en: %s: skipped: public key is disabled
gl: %s: omitido: a chave pública está desactivada

en: %s: trustdb created
gl: %s: creouse a base de datos de confianza

en: %s: unknown suffix
gl: %s: sufixo descoñecido

en: %s: version record with recnum %lu
gl: %s: rexistro de versión con número de rexistro %lu

en: %s:%d: deprecated option "%s"
gl: %s:%d: opción a extinguir "%s"

en: %s:%d: invalid export options
gl: %s:%d: opcións de exportación non válidas

en: %s:%d: invalid import options
gl: %s:%d: opcións de importación non válidas

en: %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
gl: %u-bits, chave %s, ID %08lX, creada %s

en: (unless you specify the key by fingerprint)
gl: (a menos que especifique a chave por pegada dactilar)

en: (you may have used the wrong program for this task)
gl: (pode que usara o programa equivocado para esta tarefa)

en: --clearsign [filename]
gl: --clearsign [ficheiro]

en: --decrypt [filename]
gl: --decrypt [ficheiro]

en: --edit-key user-id [commands]
gl: --edit-key id-de-usuario [comandos]

en: --encrypt [filename]
gl: --encrypt [ficheiro]

en: --lsign-key user-id
gl: --lsign-key id-de-usuario

en: --nrlsign-key user-id
gl: --nrlsign-key id-de-usuario

en: --nrsign-key user-id
gl: --nrsign-key id-de-usuario

en: --output doesn't work for this command
gl: --output non traballa con este comando

en: --sign --encrypt [filename]
gl: --sign --encrypt [ficheiro]

en: --sign --symmetric [filename]
gl: --sign --symmetric [ficheiro]

en: --sign [filename]
gl: --sign [ficheiro]

en: --sign-key user-id
gl: --sign-key id-de-usuario

en: --store [filename]
gl: --store [ficheiro]

en: --symmetric [filename]
gl: --symmetric [ficheiro]

en: -k[v][v][v][c] [user-id] [keyring]
gl: -k[v][v][v][c] [id-de-usuario] [chaveiro]

en: ... this is a bug (%s:%d:%s)
gl: ... isto é un erro (%s:%d:%s)

en: 1 bad signature
gl: 1 sinatura errónea

en: 1 signature not checked due to a missing key
gl: 1 sinatura non verificada debido a unha chave que falta

en: 1 signature not checked due to an error
gl: 1 sinatura non verificada debido a un erro

en: 1 user ID without valid self-signature detected
gl: detectado 1 ID de usuario sin auto-sinatura válida

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
gl: @
    (Vexa a páxina man para un listado completo de comandos e opcións)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clearsign [file]         make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
gl: @
    Exemplos:
    
     -se -r Bob [ficheiro]      asinar e cifrar para o usuario Bob
     --clearsgn [ficheiro]      facer unha sinatura en texto claro
     --detach-sign [ficheiro]   facer unha sinatura separada
     --list-keys [nomes]        amosa-las chaves
     --fingerprint [nomes]      amosa-las pegadas dactilares

en: @
    Options:
gl: @
    Opcións:

en: @Commands:
gl: @Comandos:

en: About to generate a new %s keypair.
                  minimum keysize is  768 bits
                  default keysize is 1024 bits
        highest suggested keysize is 2048 bits
gl: Hase crear unh novo par de chaves %s.
                 tamaño de chave mínimo:  768 bits
            tamaño de chave por defecto: 1024 bits
     tamaño de chave máximo recomendado: 2048 bits

en: Although these keys are defined in RFC2440 they are not suggested
    because they are not supported by all programs and signatures created
    with them are quite large and very slow to verify.
gl: Aínda que estas chaves están definidas no RFC2440, non se aconsellan
    porque non están soportadas por tódolos programas, e as sinaturas
    creadas con elas son moi grandes e lentas de comprobar.

en: Answer "yes" (or just "y") if it is okay to generate the sub key.
gl: Conteste "si" (ou só "s") se é correcto xerar esta subchave.

en: Answer "yes" if it is okay to delete the subkey
gl: Conteste "si" se é correcto borrar esta subchave

en: Answer "yes" if it is okay to overwrite the file
gl: Conteste "si" se é correcto sobrescribi-lo ficheiro

en: Answer "yes" if you really want to delete this user ID.
    All certificates are then also lost!
gl: Conteste "si" se realmente desexa borrar este ID de usuario.
    ¡Tamén se han perder tódolos certificados!

en: Answer "yes" is you want to sign ALL the user IDs
gl: Conteste "si" se quere asinar TÓDOLOS IDs de usuario

en: Answer "yes" or "no"
gl: Conteste "si" ou "non"

en: Are you really sure that you want to sign this key
    with your key: "
gl: ¿Esta seguro de que quere asinar esta chave
    coa súa chave: "

en: Are you sure that you want this keysize?
gl: ¿Está seguro de que quere este tamaño de chave?

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
gl: ¿Está seguro de que quere engadila? (s/N)

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
gl: ¿Está seguro de que quere revocala? (s/N)

en: Are you sure you still want to sign it? (y/N)
gl: ¿Está seguro de que quere asinalo? (s/N)

en: BAD signature from "
gl: Sinatura INCORRECTA de"

en: CRC error; %06lx - %06lx
gl: Erro de CRC; %06lx - %06lx

en: Can't check signature: %s
gl: Non foi posible verifica-la sinatura: %s

en: Can't edit this key: %s
gl: Non se pode editar esta chave: %s

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
gl: Certificados que conducen a unha chave de confianza absoluta:

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
gl: ¿Cambiar (N)ome, (C)omentario, (E)-mail ou (A)ceptar/(S)aír?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
gl: ¿Cambia-lo (N)ome, (C)omentario, (E)-mail ou (S)aír?

en: Change the preferences of all user IDs (or just of the selected ones)
    to the current list of preferences.  The timestamp of all affected
    self-signatures will be advanced by one second.
gl: Cambia-las preferencias de tódolos IDs de usuario (ou só dos seleccionados)
    á lista actual de preferencias. A marca de tempo de tódalas auto-sinaturas
    afectadas ha avanzar un segundo.

en: Changing expiration time for a secondary key.
gl: Cambiando a data de expiración para a chave secundaria.

en: Changing expiration time for the primary key.
gl: Cambiando a data de expiración da chave primaria.

en: Command>
gl: Comando>

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Create a revocation certificate for this signature? (y/N)
gl: ¿Crear un certificado de revocación para esta sinatura? (s/N)

en: Critical signature notation:
gl: Notación de sinaturas críticas:

en: Critical signature policy:
gl: Normativa de sinaturas críticas:

en: DSA keypair will have 1024 bits.
gl: O par de chaves DSA ha ter 1024 bits.

en: DSA only allows keysizes from 512 to 1024
gl: DSA só admite tamaños entre 512 e 1024

en: DSA requires the use of a 160 bit hash algorithm
gl: DSA require o emprego dun algoritmo hash de 160 bits

en: De-Armor a file or stdin
gl: Quita-la armadura a un ficheiro ou á entrada estándar

en: Delete this good signature? (y/N/q)
gl: ¿Borrar esta sinatura correcta? (y/N/q)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
gl: ¿Borrar esta sinatura incorrecta? (y/N/q)

en: Delete this key from the keyring?
gl: ¿Borrar esta chave do chaveiro?

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
gl: ¿Borrar esta sinatura descoñecida? (y/N/q)

en: Deleted %d signature.
gl: Borrada %d sinatura.

en: Deleted %d signatures.
gl: Borradas %d sinaturas.

en: Detached signature.
gl: Sinatura non adxunta.

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key 0x%08lX (uid %d)
gl: Amosando a id. fotográfica %s de tamaño %ld da chave 0x%08lX (uid %d)

en: Do you really want to delete the selected keys?
gl: ¿Seguro de que quere borra-las chaves seleccionadas?

en: Do you really want to delete this key?
gl: ¿Seguro de que quere borrar esta chave?

en: Do you really want to do this?
gl: ¿Seguro que quere facer esto?

en: Do you really want to revoke the selected keys?
gl: ¿Realmente quere revoca-las chaves seleccionadas?

en: Do you really want to revoke this key?
gl: ¿Realmente quere revocar esta chave?

en: Do you really want to set this key to ultimate trust?
gl: ¿Está seguro de querer dar confianza absoluta a esta chave?

en: Do you want to promote it to a full exportable signature? (y/N)
gl: ¿Quere promovela a sinatura totalmente exportable? (s/N)

en: Do you want to promote it to an OpenPGP self-signature? (y/N)
gl: ¿Quere promovela a unha auto-sinatura OpenPGP? (s/N)

en: Do you want your signature to expire at the same time? (Y/n)
gl: ¿Quere que a súa sinatura caduque ao mesmo tempo? (S/n)

en: Don't show Photo IDs
gl: Non amosar Identificacións Fotográficas

en: Email address:
gl: Enderezo de E-mail:

en: En-Armor a file or stdin
gl: Pór armadura a un ficheiro ou á entrada estándar

en: Enter new filename
gl: Introduza o novo nome de ficheiro

en: Enter passphrase
gl: Introduza o contrasinal

en: Enter passphrase:
gl: Introduza o contrasinal:

en: Enter the name of the key holder
gl: Introduza o nome do propietario da chave

en: Enter the new passphrase for this secret key.
gl: Introduza o novo contrasinal para esta chave secreta.

en: Enter the required value as shown in the prompt.
    It is possible to enter a ISO date (YYYY-MM-DD) but you won't
    get a good error response - instead the system tries to interpret
    the given value as an interval.
gl: Introduza o valor requerido tal como se amosa no indicativo.
    É posible introducir unha data ISO (AAA-MM-DD) pero non ha obter unha
    boa resposta de erro - no canto diso, o sistema ha tratar de interpreta-lo
    valor proporcionado coma se fora un intervalo.

en: Enter the size of the key
gl: Introduza o tamaño da chave

en: Enter the user ID of the addressee to whom you want to send the message.
gl: Introduza o ID de usuario da persoa á que lle quere manda-la mensaxe.

en: Enter the user ID of the designated revoker:
gl: Introduza o ID de usuario do revocador designado:

en: Experimental algorithms should not be used!
gl: ¡Os algoritmos experimentais non deberían ser usados!

en: Expired signature from "
gl: Sinatura caducada de "

en: File `%s' exists.
gl: O ficheiro `%s' xa existe.

en: Give the name of the file to which the signature applies
gl: Introduza o nome do ficheiro ao que corresponde a sinatura

en: Go ahead and type your message ...
gl: Escriba a súa mensaxe ...

en: Good signature from "
gl: Sinatura correcta de "

en: Hint: Select the user IDs to sign
gl: Pista: seleccione os IDs de usuario que desexa asinar

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
gl: ¿Con canto tino comprobou que a chave que vai asinar realmente pertence á
    persoa de enriba? Se non sabe que respostar, introduza "0".

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
gl: A cifra IDEA non está dispoñible, téntase empregar %s no seu canto

en: If you like, you can enter a text describing why you issue this
    revocation certificate.  Please keep this text concise.
    An empty line ends the text.
gl: Se quere, pode introducir un texto que describa por que emite este
    certificado de revocación. Por favor, manteña este texto breve.
    Unha liña en branco remata o texto.

en: If you want to use this revoked key anyway, answer "yes".
gl: Se desexa empregar esta chave revocada, conteste "si".

en: If you want to use this untrusted key anyway, answer "yes".
gl: Se desexa empregar esta clave na que non se confía, conteste "si".

en: In general it is not a good idea to use the same key for signing and
    encryption.  This algorithm should only be used in certain domains.
    Please consult your security expert first.
gl: En xeral non é unha boa idea emprega-la mesma chave para asinar e cifrar.
    Este algoritmo debería empregarse só en determinados dominios.
    Consulte antes co seu experto en seguridade.

en: Invalid character in comment
gl: Carácter non válido no comentario

en: Invalid character in name
gl: Caracter non válido no nome

en: Invalid command  (try "help")
gl: Comando incorrecto (tente "help")

en: Invalid key %08lX made valid by --allow-non-selfsigned-uid
gl: Chave %08lX non válida convertida en válida por --allow-non-selfsigned-uid

en: Invalid passphrase; please try again
gl: Contrasinal non válido; por favor, ténteo de novo

en: Invalid selection.
gl: Selección non válida.

en: Is this correct (y/n)?
gl: ¿Isto é correcto? (s/n)

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes
gl: NON é seguro que a chave pertenza á persoa indicada no ID de
    usuario. Se *de verdade* sabe o que está a facer, pode
    respostar á seguinte pregunta cun "si"

en: It's up to you to assign a value here; this value will never be exported
    to any 3rd party.  We need it to implement the web-of-trust; it has nothing
    to do with the (implicitly created) web-of-certificates.
gl: A asignación dun valor aquí é cousa súa; este valor nunca se ha exportar
    a ningún terceiro. Precísase para implementa-la rede de confianza; non ten
    nada que ver coa rede de certificados.

en: Key generation canceled.
gl: Cancelouse a xeración de chaves.

en: Key generation failed: %s
gl: A xeración da chave fallou: %s

en: Key has been compromised
gl: Esta chave quedou descoberta

en: Key is no longer used
gl: Xa non se emprega esta chave

en: Key is protected.
gl: A chave está protexida.

en: Key is revoked.
gl: A chave está revocada.

en: Key is superseded
gl: A chave é obsoleta

en: Key is valid for? (0)
gl: ¿Por canto tempo é válida a chave? (0)

en: Key not changed so no update needed.
gl: A chave non cambiou, polo que non fai falla actualizar.

en: Keyring
gl: Chaveiro

en: Keysizes larger than 2048 are not suggested because
    computations take REALLY long!
gl: ¡As chaves maiores de 2048 bits non se aconsellan porque
    os cálculos levan MOITO tempo!

en: N  to change the name.
    C  to change the comment.
    E  to change the email address.
    O  to continue with key generation.
    Q  to to quit the key generation.
gl: N  para cambia-lo nome.
    C  para cambia-lo comentario.
    E  para cambia-lo enderezo de e-mail.
    O  para continuar coa xeración da chave.
    S  para saír da xeración da chave.

en: NOTE: %s is not for normal use!
gl: NOTA: ¡%s non é para uso normal!

en: NOTE: cipher algorithm %d not found in preferences
gl: NOTA: o algoritmo de cifrado %d non foi atopado nas preferencias

en: NOTE: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
gl: NOTA: a creación de subchaves para chaves v3 non cumpre OpenPGP

en: NOTE: key has been revoked
gl: NOTA: a chave está revocada

en: NOTE: no default option file `%s'
gl: NOTA: non existe o ficheiro de opcións por defecto `%s'

en: NOTE: old default options file `%s' ignored
gl: NOTA: ignórase o antigo ficheiro de opcións por defecto `%s'

en: NOTE: secret key %08lX expired at %s
gl: NOTA: a chave secreta %08lX caducou o %s

en: NOTE: sender requested "for-your-eyes-only"
gl: NOTA: o remitente pediu "confidencial"

en: NOTE: signature key %08lX expired %s
gl: NOTA: a chave de sinatura %08lX caducou o %s

en: NOTE: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
gl: NOTA: desaconséllase encarecidamente o modo S2K simple (0)

en: NOTE: trustdb not writable
gl: NOTA: non se pode escribir na base de datos de confianza

en: Name may not start with a digit
gl: O nome non pode comezar cun díxito

en: Name must be at least 5 characters long
gl: O nome debe ter alomenos 5 caracteres

en: Need the secret key to do this.
gl: Cómpre a chave secreta para facer isto.

en: NnCcEeOoQq
gl: NnCcEeAaSs

en: No corresponding signature in secret ring
gl: Non hai unha sinatura correspondiente no chaveiro secreto

en: No help available
gl: Non hai axuda dispoñible

en: No help available for `%s'
gl: Non hai axuda dispoñible para `%s'

en: No reason specified
gl: Non se especificou un motivo

en: No secondary key with index %d
gl: Non hai chave secundaria con índice %d

en: No such user ID.
gl: Non hai tal ID de usuario.

en: No trust value assigned to:
    %4u%c/%08lX %s "
gl: Non se asignou un valor de confianza a:
    %4u%c/%08lX %s "

en: No user ID with index %d
gl: Non hai ID de usuario con índice %d

en: Not a valid email address
gl: Non é un enderezo de e-mail válido

en: Notation:
gl: Notación:

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a secondary key for this purpose.
gl: Teña en conta que non se pode empregar esta chave para cifrar. Pode que
    queira emprega-lo comando "--edit-key" para xerar unha chave secundaria
    con esa finalidade.

en: Note: This key has been disabled.
gl: Nota: Esta chave está desactivada.

en: Note: This key has expired!
gl: Nota: ¡Esta chave xa caducou!

en: Nothing deleted.
gl: Non se borrou nada.

en: Nothing to sign with key %08lX
gl: Nada que asinar coa chave %08lX

en: Okay, but keep in mind that your monitor and keyboard radiation is also very vulnerable to attacks!
gl: De acordo, ¡pero teña en conta que a radiación do monitor e o teclado tamén son vulnerables a ataques!

en: Overwrite (y/N)?
gl: ¿Sobrescribir? (s/N)

en: Please correct the error first
gl: Por favor, corrixa antes o erro

en: Please decide how far you trust this user to correctly
    verify other users' keys (by looking at passports,
    checking fingerprints from different sources...)?
gl: Por favor, decida canto confía en que este usuario verifique
    correctamente as chaves de outros usuarios (mirando nos pasaportes,
    comprobando pegadas dactilares de varias fontes...).

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
gl: Por favor, non poña o enderezo de correo no nome real ou no comentario

en: Please enter a new filename. If you just hit RETURN the default
    file (which is shown in brackets) will be used.
gl: Por favor, introduza un novo nome de ficheiro. Se só preme ENTER, hase
    emprega-lo ficheiro por defecto (que se amosa entre corchetes).

en: Please enter an optional comment
gl: Por favor, introduza un comentario (opcional)

en: Please enter name of data file:
gl: Por favor, introduza o nome do ficheiro de datos:

en: Please enter the passhrase; this is a secret sentence
gl: Por favor, introduza o contrasinal; esta é unha frase secreta

en: Please fix this possible security flaw
gl: Por favor, amañe este posible fallo de seguridade

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
gl: Teña en conta que a validez da chave amosada non é necesariamente
    correcta a menos que reinicie o programa.

en: Please remove selections from the secret keys.
gl: Por favor, quite as seleccións das chaves secretas.

en: Please repeat the last passphrase, so you are sure what you typed in.
gl: Por favor, repita o último contrasinal, para estar seguro do que tecleou.

en: Please report bugs to <gnupg-bugs@gnu.org>.
gl: Por favor, informe dos erros no programa a <gnupg-bugs@gnu.org>,
    e dos erros na traducción a <proxecto@trasno.net>.

en: Please select at most one secondary key.
gl: Por favor, seleccione como máximo unha chave secundaria.

en: Please select exactly one user ID.
gl: Escolla exactamente un ID de usuario.

en: Please select what kind of key you want:
gl: Por favor, seleccione o tipo de chave que quere:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
gl: Por favor, indique canto tempo debería ser válida a chave.
             0 = a chave non caduca
          <n>  = a chave caduca en n días
          <n>w = a chave caduca en n semanas
          <n>m = a chave caduca en n meses
          <n>y = a chave caduca en n anos

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
gl: Por favor, indique canto tempo debería ser válida a sinatura.
             0 = a sinatura non caduca
          <n>  = a sinatura caduca en n días
          <n>w = a sinatura caduca en n semanas
          <n>m = a sinatura caduca en n meses
          <n>y = a sinatura caduca en n anos

en: Please use the command "toggle" first.
gl: Por favor, empregue o comando "toggle" antes.

en: Policy:
gl: Normativa:

en: Primary key fingerprint:
gl: Pegada dactilar da chave primaria:

en: Public key is disabled.
gl: A chave pública está desactivada.

en: Quit without saving?
gl: ¿Saír sin gardar?

en: Real name:
gl: Nome:

en: Really create the revocation certificates? (y/N)
gl: ¿Realmente desexa crea-los certificados de revocación? (s/N)

en: Really create?
gl: ¿Crear realmente?

en: Really delete this self-signature? (y/N)
gl: ¿Realmente quere borrar esta auto-sinatura? (y/N)

en: Really remove all selected user IDs?
gl: ¿Seguro de que quere borrar tódolos IDs de usuario seleccionados?

en: Really remove this user ID?
gl: ¿Seguro de que quere borrar este ID de usuario?

en: Really sign all user IDs?
gl: ¿Seguro de que quere asinar tódolos IDs de usuario?

en: Really sign?
gl: ¿Asinar de verdade?

en: Really update the preferences for the selected user IDs?
gl: ¿Seguro que quere actualiza-las preferencias dos IDs de usuario seleccionados?

en: Really update the preferences?
gl: ¿Realmente desexa actualiza-las preferencias?

en: Repeat passphrase
gl: Repita o contrasinal

en: Repeat passphrase:
gl: Repita o contrasinal:

en: Requested keysize is %u bits
gl: O tamaño de chave requerido son %u bits

en: Save changes?
gl: ¿Garda-los cambios?

en: Secret key is available.
gl: A chave secreta está disponible.

en: Secret parts of primary key are not available.
gl: as partes secretas da chave primaria non están dispoñibles.

en: Select the algorithm to use.
    
    DSA (aka DSS) is the digital signature algorithm which can only be used
    for signatures.  This is the suggested algorithm because verification of
    DSA signatures are much faster than those of ElGamal.
    
    ElGamal is an algorithm which can be used for signatures and encryption.
    OpenPGP distinguishs between two flavors of this algorithms: an encrypt only
    and a sign+encrypt; actually it is the same, but some parameters must be
    selected in a special way to create a safe key for signatures: this program
    does this but other OpenPGP implementations are not required to understand
    the signature+encryption flavor.
    
    The first (primary) key must always be a key which is capable of signing;
    this is the reason why the encryption only ElGamal key is not available in
    this menu.
gl: Seleccione o algoritmo a usar.
    
    DSA (tamén chamado DSS) é un algoritmo de sinatura dixital, que só se pode
    empregar para asinar. É o algoritmo aconsellado porque é moito máis rápido
    verificar unha sinatura DSA que unha sinatura ElGamal.
    
    ElGamal é un algoritmo que se pode empregar para asinar e cifrar. OpenPGP
    distingue entre dúas variantes do algoritmo: un que só cifra e outro que
    asina e cifra; realmente é o mesmo, pero hai que escoller algúns parámetros
    dun xeito especial para crear unha clave que sexa segura para asinar: este
    programa faino, pero outras implementacións de OpenPGP non teñen por que
    entende-la variante de asinado+cifrado.
    
    A primeira clave (a primaria) debe ser sempre unha clave capaz de asinar;
    este é o motivo polo que a clave ElGamal que só cifra non está dispoñible
    neste menú.

en: Set command line to view Photo IDs
gl: Estabrece-la liña de comando para ve-las Identificacións Fotográficas

en: Show Photo IDs
gl: Amosar Identificacións Fotográficas

en: Signature is valid for? (0)
gl: ¿Por canto tempo é válida a sinatura? (0)

en: Signature made %.*s using %s key ID %08lX
gl: Asinada o %.*s usando %s coa chave de ID %08lX

en: Signature notation:
gl: Notación de sinaturas:

en: Signature policy:
gl: Normativa de sinaturas:

en: Syntax: gpg [options] [files]
    sign, check, encrypt or decrypt
    default operation depends on the input data
gl: Sintaxe: gpg [opcións] [ficheiros]
    asinar, verificar, cifrar ou descifrar
    a operación por defecto depende dos datos de entrada

en: The random number generator is only a kludge to let
    it run - it is in no way a strong RNG!
    
    DON'T USE ANY DATA GENERATED BY THIS PROGRAM!!
gl: O xerador de números aleatorios só é un truco para poder
    executalo - ¡non é de ningún xeito un xerador de números
    aleatorios seguro!
    
    ¡NON USE NINGUN DATO XERADO POR ESTE PROGRAMA!

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
gl: A auto-sinatura de "%s"
    é unha sinatura tipo PGP 2.x

en: The signature is not valid.  It does make sense to remove it from
    your keyring.
gl: A sinatura non é correcta. Ten sentido borrala do chaveiro.

en: The use of this algorithm is deprecated - create anyway?
gl: Este algoritmo está obsoleto - ¿crear de tódolos xeitos?

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
gl: Non hai preferencias nun ID de usuario estilo PGP 2.x.

en: This command is not allowed while in %s mode.
gl: Non se admite este comando no modo %s.

en: This is a secret key! - really delete?
gl: ¡Esta é unha chave secreta! - ¿está seguro de que quere borrala?

en: This is a signature which binds the user ID to the key. It is
    usually not a good idea to remove such a signature.  Actually
    GnuPG might not be able to use this key anymore.  So do this
    only if this self-signature is for some reason not valid and
    a second one is available.
gl: Esta é unha sinatura que liga o ID de usuario á chave. Normalmente
    non é unha boa idea borrar unha sinatura como esta. De feito,
    GnuPG pode non ser capaz de usar máis esta chave. Así que faga isto
    só se esta auto-sinatura non é correcta por algun motivo e hai
    unha segunda á súa disposición.

en: This is a valid signature on the key; you normally don't want
    to delete this signature because it may be important to establish a
    trust connection to the key or another key certified by this key.
gl: Esta é unha sinatura válida na chave; normalmente non ha borrar esta
    sinatura porque pode ser importante para estabrecer unha conexión de
    confianza na chave ou noutra chave certificada por esta chave.

en: This key belongs to us
gl: Esta chave perténcenos a nós

en: This key has been disabled
gl: Esta chave está desactivada

en: This key has expired!
gl: ¡Esta chave caducou!

en: This key is due to expire on %s.
gl: Esta chave ha caducar o %s.

en: This key is not protected.
gl: Esta chave non está protexida.

en: This key may be revoked by %s key
gl: Esta chave pode estar revocada por %s chave

en: This key probably belongs to the owner
gl: Esta chave probablemente pertenza ao propietario

en: This signature can't be checked because you don't have the
    corresponding key.  You should postpone its deletion until you
    know which key was used because this signing key might establish
    a trust connection through another already certified key.
gl: Non se pode verificar esta sinatura porque non posúe a chave
    correspondente. Debería retrasa-lo borrado ata que saiba que chave
    se empregou porque esta chave de sinatura podería estabrecer unha
    conexión de confianza mediante outra chave xa certificada.

en: This signature expired on %s.
gl: Esta sinatura caducou o %s.

en: This would make the key unusable in PGP 2.x.
gl: Isto podería face-la chave non utilizable en PGP 2.x.

en: To build the Web-of-Trust, GnuPG needs to know which keys are
    ultimately trusted - those are usually the keys for which you have
    access to the secret key.  Answer "yes" to set this key to
    ultimately trusted
gl: Para construí-la Rede-de-Confianza, GnuPG precisa saber que chaves teñen
    confianza absoluta - esas adoitan se-las chaves das que ten acceso á chave
    secreta. Responda "si" para lle dar confianza total a esta chave

en: Total number processed: %lu
gl: Número total procesado: %lu

en: Usage: gpg [options] [files] (-h for help)
gl: Uso: gpg [opcións] [ficheiros] (-h para ve-la axuda)

en: Use this key anyway?
gl: ¿Empregar esta chave de tódolos xeitos?

en: User ID "%s" is revoked.
gl: O ID de usuario "%s" está revocado.

en: User ID is no longer valid
gl: O ID de usuario xa non é válido

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
gl: AVISO: "%s" é unha opción a extinguir

en: WARNING: %s overrides %s
gl: AVISO: %s fai que se ignore %s

en: WARNING: 2 files with confidential information exists.
gl: AVISO: existen dous ficheiros con información confidencial.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
gl: AVISO: Esta é unha chave de estilo PGP2. Se engade unha identificación
           fotográfica algunhas versións de PGP han rexeitar esta chave.

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
gl: AVISO: ¡Esta chave está revocada polo propietario!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
gl: AVISO: ¡Esta chave non está certificada cunha sinatura de confianza!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
gl: AVISO: ¡Esta chave non está certificada con sinaturas de suficiente confianza!

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
gl: AVISO: ¡Esta subchave está revocada polo propietario!

en: WARNING: Using untrusted key!
gl: AVISO: ¡Emprégase unha chave que non é de confianza!

en: WARNING: We do NOT trust this key!
gl: AVISO: ¡Esta chave NON é de confianza!

en: WARNING: Weak key detected - please change passphrase again.
gl: AVISO: Detectouse unha chave feble - por favor, cambie o contrasinal outra vez.

en: WARNING: `%s' is an empty file
gl: AVISO: `%s' é un ficheiro baleiro

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
gl: AVISO: ¡a mensaxe cifrada foi manipulada!

en: WARNING: invalid notation data found
gl: AVISO: atopáronse datos de notación non válidos

en: WARNING: invalid size of random_seed file - not used
gl: AVISO: tamaño do ficheiro random_seed non válido - non se emprega

en: WARNING: key %08lX may be revoked: fetching revocation key %08lX
gl: AVISO: a chave %08lX pode estar revocada: obtendo a chave de revocación %08lX

en: WARNING: key %08lX may be revoked: revocation key %08lX not present.
gl: AVISO: a chave %08lX pode estar revocada: chave de revocación %08lX ausente.

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
gl: AVISO: cifrouse a mensaxe cunha chave feble no cifrado simétrico.

en: WARNING: nothing exported
gl: AVISO: non se exportou nada

en: WARNING: program may create a core file!
gl: AVISO: ¡o programa pode crear un ficheiro 'core'!

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
gl: AVISO: deronse destinatarios (-r) sen empregar cifrado de chave pública

en: WARNING: signature digest conflict in message
gl: AVISO: conflicto de resumo de sinatura na mensaxe

en: WARNING: unable to %%-expand notation (too large).  Using unexpanded.
gl: AVISO: non se pode expandir-%% a notación (grande de máis). Úsase sen expandir.

en: WARNING: unable to %%-expand policy url (too large).  Using unexpanded.
gl: AVISO: non se pode expandir-%% o url de normativa (grande de máis).

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on %s "%s"
gl: AVISO: propiedade do directorio contedor insegura en %s "%s"

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on %s "%s"
gl: AVISO: permisos do directorio contedor inseguros en %s "%s"

en: WARNING: unsafe ownership on %s "%s"
gl: AVISO: propiedade insegura en %s "%s"

en: WARNING: unsafe permissions on %s "%s"
gl: AVISO: permisos inseguros en %s "%s"

en: WARNING: user ID "%s" is not self-signed.
gl: AVISO: o ID de usuario "%s" non está asinado por el mesmo.

en: WARNING: using insecure memory!
gl: AVISO: ¡úsase memoria insegura!

en: WARNING: using insecure random number generator!!
gl: AVISO: ¡¡emprégase un xerador de números aleatorios inseguro!!

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
gl: Cómpre xerar unha morea de bytes aleatorios. E unha boa idea facer outras
    cousas (premer teclas no teclado, move-lo rato, usa-los discos duros)
    mentres se xeran os números primos; isto proporciónalle ao xerador de
    números aleatorios unha opoertunidade de acumular entropía de abondo.

en: What keysize do you want? (1024)
gl: ¿Qué tamaño de chave quere? (1024)

en: When you sign a user ID on a key, you should first verify that the key
    belongs to the person named in the user ID.  It is useful for others to
    know how carefully you verified this.
    
    "0" means you make no particular claim as to how carefully you verified the
        key.
    
    "1" means you believe the key is owned by the person who claims to own it
        but you could not, or did not verify the key at all.  This is useful for
        a "persona" verification, where you sign the key of a pseudonymous user.
    
    "2" means you did casual verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint and checked the user ID on the
        key against a photo ID.
    
    "3" means you did extensive verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint with the owner of the key in
        person, and that you checked, by means of a hard to forge document with a
        photo ID (such as a passport) that the name of the key owner matches the
        name in the user ID on the key, and finally that you verified (by exchange
        of email) that the email address on the key belongs to the key owner.
    
    Note that the examples given above for levels 2 and 3 are *only* examples.
    In the end, it is up to you to decide just what "casual" and "extensive"
    mean to you when you sign other keys.
    
    If you don't know what the right answer is, answer "0".
gl: Cando asina un ID de usuario dunha chave, debería comprobar antes
    que a chave pertence á persoa que aparece no identificador. É útil para os
    demais saber con canto tino comprobou isto.
    
    "0" significa que non di nada do coidado co que comprobou a chave.
    
    "1" significa que cre que a chave pertence á persoa que o afirma, pero non
        puido ou non quixo verifica-la chave. É útil para verificacións de
        "personaxes", nas que asina a chave dun usuario pseudónimo.
    
    "2" significa que fixo unha comprobación informal da chave. Por exemplo,
        pode significar que comprobou a pegada dixital da chave e comprobou
        a identidade do usuario na chave contra unha identificación fotográfica.
    
    "3" significa que fixo unha comprobación extensiva da chave. Por exemplo,
        pode significar que comprobou a pegada dixital da chave co propietario
        da chave en persoa, e que comprobou, cun documento difícil de falsificar
        cunha identificación fotográfica (coma o carnet de identidade ou
        pasaporte) que o nome do propietario da chave coincide co do identificador
        de usuario da chave, e que comprobou (por intercambio de correo
        electrónico) que o enderezo de e-mail da chave pertence ao propietario
        da chave.
    
    Teña en conta que os exemplos de enriba para os niveis 2 e 3 son *só*
    exemplos. Á final, depende de vostede decidir que significan "informal" e
    "extensivo" ao asinar outras chaves.
    
    Se non sabe cal é a resposta correcta, resposte "0".

en: You are about to revoke these signatures:
gl: Está a punto de revocar estas sinaturas:

en: You are using the `%s' character set.
gl: Está a usa-lo xogo de caracteres `%s'.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
gl: Non pode cambia-la data de expiración dunha chave v3

en: You can't delete the last user ID!
gl: ¡Non pode borra-lo último ID de usuario!

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
gl: Non especificou un ID de usuario. (pode empregar "-r")

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
gl: Non desexa un contrainal - ¡o que é unha *mala* idea!

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
    I will do it anyway.  You can change your passphrase at any time,
    using this program with the option "--edit-key".
gl: Non quere empregar un contrasinal - ¡é unha idea *moi* mala!
    Hase facer así de tódolos xeitos; pode cambia-lo contrasinal en calquera
    momento, empregando este programa coa opción "--edit-key".

en: You have signed these user IDs:
gl: Firmou estes IDs de usuario:

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
gl: Non pode engadir unha identificación fotográfica a unha chave de estilo PGP2.

en: You may not make an OpenPGP signature on a PGP 2.x key while in --pgp2 mode.
gl: Non pode facer unha sinatura OpenPGP nunha chave PGP 2.x no modo --pgp2.

en: You must select at least one key.
gl: Debe seleccionar alomenos unha chave.

en: You must select at least one user ID.
gl: Debe seleccionar alomenos un ID de usuario.

en: You need a Passphrase to protect your secret key.
gl: Necesita un contrasinal para protexe-la súa chave secreta.

en: You need a passphrase to unlock the secret key for user:
    "%.*s"
    %u-bit %s key, ID %08lX, created %s%s
gl: Precisa un contrasinal para desbloquea-la chave secreta do usuario:
    "%.*s"
    Chave de %u bits, %s, ID %08lX, creada o %s%s

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
gl: Escolleu este ID de usuario:
        "%s"

en: You should specify a reason for the certification.  Depending on the
    context you have the ability to choose from this list:
      "Key has been compromised"
          Use this if you have a reason to believe that unauthorized persons
          got access to your secret key.
      "Key is superseded"
          Use this if you have replaced this key with a newer one.
      "Key is no longer used"
          Use this if you have retired this key.
      "User ID is no longer valid"
          Use this to state that the user ID should not longer be used;
          this is normally used to mark an email address invalid.
gl: Debería especificar un motivo para o certificado. Dependendo do contexto
    pode escoller desta lista:
      "Descobreuse a chave"
         Emprégueo se ten motivos para crer que algunha persoa non autorizada
         obtivo acceso á súa chave secreta.
      "A chave é obsoleta"
         Emprégueo se cambiou esta chave cunha máis recente.
      "Xa non se emprega a chave"
         Emprégueo se retirou esta chave.
      "O ID de usuario xa non é válido"
         Emprégueo para indicar que o ID de usuario xa non se debería empregar;
         adoita empregarse para marcar un enderezo de correo non válido.

en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
gl: A súa sinatura actual en "%s"
    é unha sinatura local.

en: Your decision?
gl: ¿A súa decisión?

en: Your selection?
gl: ¿A súa selección?

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
gl: O seu sistema non pode amosar datas máis aló do 2038.
    Aínda así, hase tratar correctamente ata o 2106.

en: [User id not found]
gl: [Non se atopou o id de usuario]

en: [filename]
gl: [ficheiro]

en: [revocation]
gl: [revocación]

en: [self-signature]
gl: [auto-sinatura]

en: [uncertain]
gl: [incerto]

en: `%s' already compressed
gl: `%s' xa está comprimido

en: `%s' is not a regular file - ignored
gl: `%s' non é un ficheiro normal - ignórase

en: `%s' is not a valid long keyID
gl: `%s' non é un ID longo de chave válido

en: a notation name must have only printable characters or spaces, and end with an '='
gl: un nome de notación só debe ter caracteres imprimibles ou espacios, e debe rematar en '='

en: a notation value must not use any control characters
gl: un valor de notación non pode empregar ningún carácter de control

en: add a photo ID
gl: engadir unha identificación fotográfica

en: add a revocation key
gl: engadir unha chave de revocación

en: add a secondary key
gl: engadir unha chave secundaria

en: add a user ID
gl: engadir un ID de usuario

en: add this keyring to the list of keyrings
gl: engadir este chaveiro á lista de chaveiros

en: add this secret keyring to the list
gl: engadir este chaveiro secreto á lista

en: always use a MDC for encryption
gl: sempre usar un MDC para cifrar

en: anonymous recipient; trying secret key %08lX ...
gl: destinatario anónimo; tentando a chave secreta %08lX ...

en: armor header:
gl: cabeceira de armadura:

en: armor: %s
gl: armadura: %s

en: assume no on most questions
gl: asumir `non' na maioría das preguntas

en: assume yes on most questions
gl: asumir `si' na maioría das preguntas

en: assuming %s encrypted data
gl: supoñendo datos cifrados con %s

en: assuming bad signature from key %08lX due to an unknown critical bit
gl: asumindo unha sinatura incorrecta da chave %08lX debido a un bit crítico descoñecido

en: assuming signed data in `%s'
gl: suponse que hai datos asinados en `%s'

en: bad MPI
gl: MPI erróneo

en: bad URI
gl: URI incorrecto

en: bad certificate
gl: certificado erróneo

en: bad key
gl: chave incorrecta

en: bad passphrase
gl: contrasinal erróneo

en: bad public key
gl: chave pública errónea

en: bad secret key
gl: chave secreta errónea

en: bad signature
gl: sinatura errónea

en: batch mode: never ask
gl: modo por lotes: non preguntar nunca

en: be somewhat more quiet
gl: ser un pouquiño máis calado

en: c
gl: v

en: can't close `%s': %s
gl: non se pode pechar `%s': %s

en: can't connect to `%s': %s
gl: non se puido conectar a `%s': %s

en: can't create %s: %s
gl: non foi posible crear %s: %s

en: can't create `%s': %s
gl: non se pode crear `%s': %s

en: can't disable core dumps: %s
gl: non é posible deshabilita-los volcados de 'core': %s

en: can't do that in batchmode
gl: non se pode facer iso no modo por lotes

en: can't do that in batchmode without "--yes"
gl: iso non se pode facer no modo de procesamento por lotes sen "--yes"

en: can't get key from keyserver: %s
gl: non se pode obte-la chave do servidor de chaves: %s

en: can't get server read FD for the agent
gl: non se pode obte-lo FD de lectura do servidor para o axente

en: can't get server write FD for the agent
gl: non se pode obte-lo FD de escritura do servidor para o axente

en: can't handle public key algorithm %d
gl: non é posible manexa-lo algoritmo de chave pública %d

en: can't handle text lines longer than %d characters
gl: non é posible manexar liñas de texto maiores que %d caracteres

en: can't handle these multiple signatures
gl: non se poden manexar estas sinaturas múltiples

en: can't open %s: %s
gl: non se puido abrir %s: %s

en: can't open `%s'
gl: non se puido abrir `%s'

en: can't open `%s': %s
gl: non se puido abrir `%s': %s

en: can't open signed data `%s'
gl: non foi posible abri-los datos asinados `%s'

en: can't open the keyring
gl: non foi posible abri-lo chaveiro

en: can't query password in batchmode
gl: non se pode consulta-lo contrasinal en modo de proceso por lotes

en: can't read `%s': %s
gl: non se pode ler de `%s': %s

en: can't search keyserver: %s
gl: non se pode buscar no servidor de chaves: %s

en: can't set client pid for the agent
gl: non se pode estabrece-lo pid do cliente para o axente

en: can't stat `%s': %s
gl: non se puido facer stat sobre `%s': %s

en: can't use a symmetric ESK packet due to the S2K mode
gl: non se pode empregar un paquete simétrico ESK debido ao modo S2K

en: can't write `%s': %s
gl: non se pode escribir en `%s': %s

en: cancelled by user
gl: cancelado polo usuario

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
gl: non se pode nomear unha chave estilo PGP 2.x coma revocador designado

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
gl: non se pode evitar unha chave feble para o cifrado simétrico; tentouse %d veces

en: change the expire date
gl: cambia-la fecha de expiración

en: change the ownertrust
gl: cambia-la confianza sobre o dono

en: change the passphrase
gl: cambia-lo contrasinal

en: check
gl: verificar

en: check key signatures
gl: verifica-las sinaturas das chaves

en: checking at depth %d signed=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d
gl: comprobando con profundidade %d asinadas=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d

en: checking created signature failed: %s
gl: fallou a comprobación da sinatura creada: %s

en: checking keyring `%s'
gl: comprobando o chaveiro `%s'

en: checking the trustdb
gl: comprobando a base de datos de confianza

en: checksum error
gl: error de checksum

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
gl: o algoritmo de cifrado %d%s é descoñecido ou está desactivado

en: cipher extension "%s" not loaded due to unsafe permissions
gl: non se cargou a extensión de cifrado "%s" debido a permisos inseguros

en: communication problem with gpg-agent
gl: problema de comunicación con gpg-agent

en: completes-needed must be greater than 0
gl: completes-needed debe ser superior a 0

en: compress algorithm must be in range %d..%d
gl: o algoritmo de compresión debe estar entre %d e %d

en: conflicting commands
gl: comandos conflictivos

en: could not parse keyserver URI
gl: non se puido analisa-lo URI do servidor de chaves

en: create ascii armored output
gl: crear saída con armadura en ascii

en: data not saved; use option "--output" to save it
gl: os datos non foron gardados; use a opción "--output" para gardalos

en: dearmoring failed: %s
gl: non se puido quita-la armadura: %s

en: debug
gl: depurar

en: decrypt data (default)
gl: descifrar datos (por defecto)

en: decryption failed: %s
gl: o descifrado fallou: %s

en: decryption okay
gl: descifrado correcto

en: delete a secondary key
gl: borrar unha chave secundaria

en: delete signatures
gl: borrar sinaturas

en: delete user ID
gl: borrar un ID de usuario

en: deleting keyblock failed: %s
gl: fallou o borrado do bloque de chaves: %s

en: disable a key
gl: deshabilitar unha chave

en: do not force v3 signatures
gl: non forzar sinaturas v3

en: do not force v4 key signatures
gl: non forzar sinaturas de chave v4

en: do not make any changes
gl: non facer ningún cambio

en: don't use the terminal at all
gl: non usa-la terminal en absoluto

en: emulate the mode described in RFC1991
gl: emula-lo modo descrito no RFC1991

en: enable a key
gl: habilitar unha chave

en: enarmoring failed: %s
gl: non se puido poñe-la armadura: %s

en: encrypt data
gl: cifrar datos

en: encrypted with %s key, ID %08lX
gl: cifrado cunha chave %s, ID %08lX

en: encrypted with %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
gl: cifrado cunha chave de %u bits, %s, ID %08lX, creado o %s

en: encrypted with unknown algorithm %d
gl: cifrado cun algoritmo descoñecido %d

en: encrypting a message in --pgp2 mode requires the IDEA cipher
gl: para cifrar unha mensaxe en modo --pgp2 precísase da cifra IDEA

en: encryption only with symmetric cipher
gl: cifrar só con cifrado simétrico

en: error creating `%s': %s
gl: erro ao crear `%s': %s

en: error creating keyring `%s': %s
gl: erro ao crea-lo chaveiro `%s': %s

en: error creating passphrase: %s
gl: erro ao crea-lo contrasinal: %s

en: error in trailer line
gl: error nunha liña adicional

en: error reading `%s': %s
gl: erro lendo `%s': %s

en: error reading keyblock: %s
gl: erro ao le-lo bloque de chaves: %s

en: error reading secret keyblock `%s': %s
gl: erro ao le-lo bloque de chave secreta `%s': %s

en: error sending to `%s': %s
gl: erro ao enviar a `%s': %s

en: error writing keyring `%s': %s
gl: erro escribindo no chaveiro `%s': %s

en: error writing public keyring `%s': %s
gl: erro escribindo no chaveiro público `%s': %s

en: error writing secret keyring `%s': %s
gl: erro escribindo no chaveiro secreto `%s': %s

en: export keys
gl: exportar chaves

en: export keys to a key server
gl: exportar chaves a un servidor de chaves

en: export the ownertrust values
gl: exporta-los valores de confianza no propietario

en: failed sending to `%s': status=%u
gl: fallo ao enviar a `%s': estado=%u

en: failed to initialize the TrustDB: %s
gl: non se puido inicializa-la base de datos de confianzas: %s

en: failed to rebuild keyring cache: %s
gl: fallo ao reconstruí-la caché de chaveiros: %s

en: file close error
gl: erro de peche de ficheiro

en: file create error
gl: erro de creación de ficheiro

en: file delete error
gl: erro de borrado de ficheiro

en: file exists
gl: o ficheiro xa existe

en: file open error
gl: erro de apertura de ficheiro

en: file read error
gl: erro de lectura de ficheiro

en: file rename error
gl: erro de cambio de nome de ficheiro

en: file write error
gl: erro de escritura de ficheiro

en: fix a corrupted trust database
gl: amañar unha base de datos de confianza corrompida

en: flag user ID as primary
gl: marcar un ID de usuario coma primario

en: force v3 signatures
gl: forzar sinaturas v3

en: force v4 key signatures
gl: forzar sinaturas de chave v4

en: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
gl: forza-lo algoritmo de compresión %s (%d) viola as preferencias do destinatario

en: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
gl: forza-lo algoritmo de resumo %s (%d) viola as preferencias do destinatario

en: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
gl: forza-la cifra simétrica %s (%d) viola as preferencias do destinatario

en: general error
gl: erro xeral

en: generate a new key pair
gl: xerar un novo par de chaves

en: generate a revocation certificate
gl: xerar un certificado de revocación

en: generating the deprecated 16-bit checksum for secret key protection
gl: xerando o checksum de 16-bits a extinguir para a protección da chave secreta

en: gpg-agent is not available in this session
gl: gpg-agent non está dispoñible nesta sesión

en: gpg-agent protocol version %d is not supported
gl: a versión %d do protocolo de gpg-agent non está soportada

en: help
gl: axuda

en: iImMqQsS
gl: iImMsSoO

en: import keys from a key server
gl: importar chaves dun servidor de chaves

en: import ownertrust values
gl: importa-los valores de confianza no propietario

en: import/merge keys
gl: importar/mesturar chaves

en: input line %u too long or missing LF
gl: a liña de entrada %u é longa de máis ou fáltalle a marca de fin de liña

en: input line longer than %d characters
gl: a liña de entrada contén máis de %d caracteres

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
gl: modo S2K non válido; debe ser 0, 1 ou 3

en: invalid argument
gl: argumento non válido

en: invalid armor
gl: armadura non válida

en: invalid armor header:
gl: cabeceira de armadura non válida:

en: invalid armor: line longer than %d characters
gl: armadura incorrecta: liña máis longa ca %d caracteres

en: invalid character in preference string
gl: caracter non válido na cadea de preferencias

en: invalid clearsig header
gl: cabeceira de sinatura en claro non válida

en: invalid dash escaped line:
gl: liña escapada cunha barra non válida:

en: invalid default preferences
gl: preferencias por defecto non válidas

en: invalid default-check-level; must be 0, 1, 2, or 3
gl: nivel de comprobación por defecto non válido; debe ser 0, 1, 2 ou 3

en: invalid export options
gl: opcións de exportación non válidas

en: invalid hash algorithm `%s'
gl: algoritmo de hash non válido `%s'

en: invalid import options
gl: opcións de importación non válidas

en: invalid keyring
gl: chaveiro incorrecto

en: invalid packet
gl: paquete non válido

en: invalid passphrase
gl: contrasinal incorrecto

en: invalid personal cipher preferences
gl: preferencias de cifrado personais non válidas

en: invalid personal compress preferences
gl: preferencias de compresión personais non válidas

en: invalid personal digest preferences
gl: preferencias de resumo personais non válidas

en: invalid radix64 character %02x skipped
gl: carácter radix64 non válido %02x omitido

en: invalid response from agent
gl: resposta do axente non válida

en: invalid root packet detected in proc_tree()
gl: paquete raíz incorrecto detectado en proc_tree()

en: invalid symkey algorithm detected (%d)
gl: detectouse un algoritmo de chave simétrica non válido (%d)

en: invalid value
gl: valor non válido

en: key
gl: chave

en: key %08lX has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
gl: creouse a chave %08lX %lu segundo no futuro (salto no tempo ou problemas co reloxo)

en: key %08lX has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
gl: creouse a chave %08lX %lu segundos no futuro (salto no tempo ou problemas co reloxo)

en: key %08lX occurs more than once in the trustdb
gl: a chave %08lX aparece máis dunha vez na base de datos de confianza

en: key %08lX: "%s" %d new signatures
gl: chave %08lX: "%s" %d novas sinaturas

en: key %08lX: "%s" %d new subkeys
gl: chave %08lX: "%s" %d novas sub-chaves

en: key %08lX: "%s" %d new user IDs
gl: chave %08lX: "%s" %d novos IDs de usuario

en: key %08lX: "%s" 1 new signature
gl: chave %08lX: "%s" 1 nova sinatura

en: key %08lX: "%s" 1 new subkey
gl: chave %08lX: "%s" 1 nova sub-chave

en: key %08lX: "%s" 1 new user ID
gl: chave %08lX: "%s" 1 novo ID de usuario

en: key %08lX: "%s" not changed
gl: chave %08lX: "%s" sen cambios

en: key %08lX: "%s" revocation certificate added
gl: chave %08lX: "%s" certificado de revocación engadido

en: key %08lX: "%s" revocation certificate imported
gl: chave %08lX: "%s" certificado de revocación importado

en: key %08lX: HKP subkey corruption repaired
gl: chave %08lX: arranxouse a corrupción da sub-chave HKP

en: key %08lX: PGP 2.x style key - skipped
gl: chave %08lX: chave estilo PGP 2.x - omitida

en: key %08lX: accepted as trusted key
gl: chave %08lX: aceptada como chave de confianza

en: key %08lX: accepted non self-signed user ID '%s'
gl: chave %08lX: aceptouse o ID de usuario '%s' sen auto-sinatura

en: key %08lX: already in secret keyring
gl: chave %08lX: xa estaba no chaveiro secreto

en: key %08lX: can't locate original keyblock: %s
gl: chave %08lX: non foi posible localiza-lo bloque de chaves original:
    %s

en: key %08lX: can't read original keyblock: %s
gl: chave %08lX: non foi posible le-lo bloque de chaves original:
    %s

en: key %08lX: direct key signature added
gl: chave %08lX: engadiuse unha sinatura de chave directa

en: key %08lX: doesn't match our copy
gl: chave %08lX: non coincide coa nosa copia

en: key %08lX: duplicated user ID detected - merged
gl: chave %08lX: ID de usuario duplicado detectado - mezclado

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - rejected
gl: chave %08lX: certificado de revocación incorrecto:
    %s - rechazado

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - skipped
gl: chave %08lX: certificado de revocación incorrecto:
    %s - pasado por alto

en: key %08lX: invalid self-signature on user id "%s"
gl: chave %08lX: auto-sinatura non válida no identificadr de usuario "%s"

en: key %08lX: invalid subkey binding
gl: chave %08lX: ligazón de sub-chave incorrecta

en: key %08lX: invalid subkey revocation
gl: chave %08lX: revocación de sub-chave non válida

en: key %08lX: key has been revoked!
gl: chave %08lX: ¡esta chave está revocada!

en: key %08lX: new key - skipped
gl: chave %08lX: nova chave - omitida

en: key %08lX: no public key - can't apply revocation certificate
gl: chave %08lX: non hai chave pública - non se pode aplica-lo
    certificado de revocación

en: key %08lX: no public key for trusted key - skipped
gl: chave %08lX: non hai unha chave pública para a chave de confianza - omitida

en: key %08lX: no subkey for key binding
gl: chave %08lX: non hai sub-chave para a ligazón da chave

en: key %08lX: no subkey for key revocation
gl: chave %08lX: non hai unha sub-chave para a revocación da chave

en: key %08lX: no user ID
gl: chave %08lX: non hai ID de usuario

en: key %08lX: no user ID for signature
gl: chave %08lX: non hai ID de usuario para a sinatura

en: key %08lX: no valid user IDs
gl: chave %08lX: non hai IDs de usuario válidos

en: key %08lX: non exportable signature (class %02x) - skipped
gl: chave %08lX: sinatura non exportable (clase %02x) - pasada por alto

en: key %08lX: not a rfc2440 key - skipped
gl: chave %08lX: non é unha chave rfc2440 - omitida

en: key %08lX: not protected - skipped
gl: chave %08lX: non está protexida - omitida

en: key %08lX: public key "%s" imported
gl: chave %08lX: chave pública "%s" importada

en: key %08lX: public key not found: %s
gl: chave %08lX: chave pública non atopada: %s

en: key %08lX: removed multiple subkey binding
gl: chave %08lX: eliminouse unha ligazón de sub-chave múltiple

en: key %08lX: removed multiple subkey revocation
gl: chave %08lX: eliminouse a revocación de sub-chaves múltiples

en: key %08lX: revocation certificate at wrong place - skipped
gl: chave %08lX: certificado de revocación no lugar erróneo - pasada
    por alto

en: key %08lX: secret key imported
gl: chave %08lX: chave secreta importada

en: key %08lX: secret key not found: %s
gl: chave %08lX: chave secreta non atopada: %s

en: key %08lX: secret key without public key - skipped
gl: chave %08lX: chave secreta sen chave pública - ignorada

en: key %08lX: skipped subkey
gl: chave %08lX: pasada por alto a sub-chave

en: key %08lX: skipped user ID '
gl: chave %08lX: pasado por alto o ID de usuario '

en: key %08lX: subkey has been revoked!
gl: chave %08lX: ¡unha subchave está revocada!

en: key %08lX: subkey signature in wrong place - skipped
gl: chave %08lX: sinatura da sub-chave nun lugar incorrecto - pasada por alto

en: key %08lX: this is a PGP generated ElGamal key which is NOT secure for signatures!
gl: chave %08lX: ¡esta é unha chave ElGamal xerada por PGP que NON é xegura para sinaturas!

en: key %08lX: unsupported public key algorithm
gl: chave %08lX: algoritmo de chave pública non soportado

en: key %08lX: unsupported public key algorithm on user id "%s"
gl: chave %08lX: algoritmo de chave pública non soportado no ID de usuario "%s"

en: key `%s' not found: %s
gl: non se atopou a chave `%s': %s

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
gl: creouse a chave %lu segundo no futuro (salto no tempo ou problemas co reloxo)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
gl: creouse a chave %lu segundos no futuro (salto no tempo ou problemas co reloxo)

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
gl: a chave non está marcada coma insegura - non se pode empregar co xerador de números aleatorios falso

en: key marked as ultimately trusted.
gl: chave marcada coma de confianza absoluta.

en: keyring `%s' created
gl: chaveiro `%s' creado

en: keyserver error
gl: erro do servidor de chaves

en: keysize invalid; using %u bits
gl: tamaño de chave non válido; empregando %u bits

en: keysize rounded up to %u bits
gl: tamaño de chave redondeado a %u bits

en: keysize too large; %d is largest value allowed.
gl: chave grande de máis; %d é o maior tamaño admitido.

en: keysize too small; 1024 is smallest value allowed for RSA.
gl: chave pequena de máis; 1024 é o menor valor admitido para RSA.

en: keysize too small; 768 is smallest value allowed.
gl: chave pequena de máis; 768 é o menor valor admitido

en: list
gl: listar

en: list key and user IDs
gl: listar chave e IDs de usuario

en: list keys
gl: ve-la lista de chaves

en: list keys and fingerprints
gl: ve-la lista de chaves e pegadas dactilares

en: list keys and signatures
gl: ve-la lista de chaves e sinaturas

en: list only the sequence of packets
gl: listar só a secuencia de paquetes

en: list preferences (expert)
gl: lista-las preferencias (expertos)

en: list preferences (verbose)
gl: lista-las preferencias (moitos datos)

en: list secret keys
gl: ve-la lista de chaves secretas

en: list signatures
gl: listar sinaturas

en: make a detached signature
gl: facer unha sinatura separada

en: malformed CRC
gl: CRC mal formado

en: malformed GPG_AGENT_INFO environment variable
gl: variable de ambiente GPG_AGENT_INFO mal formada

en: malformed user id
gl: id de usuario mal formado

en: marginals-needed must be greater than 1
gl: marginals-needed debe ser superior a 1

en: max-cert-depth must be in range 1 to 255
gl: max-cert-depth debe valer entre 1 e 255

en: moving a key signature to the correct place
gl: movendo a sinatura dunha chave ó seu sitio

en: nested clear text signatures
gl: sinaturas en texto claro aniñadas

en: network error
gl: erro de rede

en: never use a MDC for encryption
gl: nunca usar un MDC para cifrar

en: new configuration file `%s' created
gl:  creouse un novo ficheiro de configuración `%s'

en: next trustdb check due at %s
gl: hase comproba-la base de datos de confianza o %s

en: no
gl: non

en: no = sign found in group definition "%s"
gl: non se atopou un signo = na definición do grupo "%s"

en: no default secret keyring: %s
gl: non hai un chaveiro privado por defecto: %s

en: no entropy gathering module detected
gl: non se detectou un módulo de acumulación de entropía

en: no need for a trustdb check
gl: non se precisa comproba-la base de datos de confianza

en: no secret key
gl: non hai chave secreta

en: no signed data
gl: non hai datos asinados

en: no such user id
gl: non hai tal id de usuario

en: no valid OpenPGP data found.
gl: non se atoparon datos OpenPGP válidos.

en: no valid addressees
gl: non hai enderezos válidos

en: no writable keyring found: %s
gl: non se atopou un chaveiro no que se poida escribir: %s

en: no writable public keyring found: %s
gl: non se atopou un chaveiro público no que se poida escribir: %s

en: no writable secret keyring found: %s
gl: non se atopou un chaveiro privado no que se poida escribir: %s

en: not a detached signature
gl: non é unha sinatura separada

en: not encrypted
gl: non cifrado

en: not human readable
gl: non lexible por humanos

en: not processed
gl: non procesado

en: not supported
gl: non está soportado

en: note: random_seed file is empty
gl: nota: o ficheiro random_seed está baleiro

en: note: random_seed file not updated
gl: nota: o ficheiro random_seed non se actualiza

en: okay, we are the anonymous recipient.
gl: vale, nós somo-lo destinatario anónimo.

en: old encoding of the DEK is not supported
gl: a codificación vella do DEK non está soportada

en: old style (PGP 2.x) signature
gl: Sinatura ó vello estilo (PGP 2.x)

en: operation is not possible without initialized secure memory
gl: a operación non é posible sen memoria inicializada como segura

en: option file `%s': %s
gl: ficheiro de opcións `%s': %s

en: original file name='%.*s'
gl: nome do ficheiro orixinal='%.*s'

en: ownertrust information cleared
gl: borrouse a información de confianza

en: passphrase not correctly repeated; try again
gl: o contrasinal non se repetiu correctamente; ténteo de novo

en: passphrase too long
gl: contrasinal demasiado longo

en: please enter an optional but highly suggested email address
gl: por favor, introduza un enderezo de e-mail (opcional pero recomendado)

en: please see http://www.gnupg.org/faq.html for more information
gl: mire en http://www.gnupg.org/faq.html para obter máis información

en: please see http://www.gnupg.org/why-not-idea.html for more information
gl: mire en http://www.gnupg.org/why-not-idea.html para obter máis información

en: please use "%s%s" instead
gl: empregue "%s%s" no seu canto

en: preference %c%lu duplicated
gl: preferencia %c%lu duplicada

en: preference %c%lu is not valid
gl: a preferencia %c%lu non é válida

en: premature eof (in CRC)
gl: fin de ficheiro prematura (no CRC)

en: premature eof (in Trailer)
gl: fin de ficheiro prematura (nas liñas adicionais)

en: premature eof (no CRC)
gl: fin de ficheiro prematura (non hai CRC)

en: problem handling encrypted packet
gl: problema ao manexa-lo paquete cifrado

en: problem with the agent - disabling agent use
gl: problema co axente - desactivando o emprego do axente

en: problem with the agent: agent returns 0x%lx
gl: problema co axente: o axente voltou coa resposta 0x%lx

en: prompt before overwriting
gl: avisar antes de sobrescribir

en: protection algorithm %d%s is not supported
gl: o algoritmo de protección %d%s non está soportado

en: public and secret key created and signed.
gl: creáronse e asináronse as chaves pública e secreta.

en: public key %08lX is %lu second newer than the signature
gl: a chave pública %08lX é %lu segundo máis nova cá sinatura

en: public key %08lX is %lu seconds newer than the signature
gl: a chave pública %08lX é %lu segundos máis nova cá sinatura

en: public key %08lX not found: %s
gl: non se atopou a chave pública %08lX: %s

en: public key decryption failed: %s
gl: fallou o descifrado de chave pública: %s

en: public key encrypted data: good DEK
gl: datos cifrados coa chave pública: DEK correcto

en: public key is %08lX
gl: a chave pública é %08lX

en: public key not found
gl: non se atopou a chave pública

en: public key of ultimately trusted key %08lX not found
gl: non se atopou a chave pública da clave de confianza absoluta %08lX

en: q
gl: s

en: qQ
gl: aA

en: quit
gl: abandonar

en: quit this menu
gl: saír deste menú

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
gl: carácter quoted-printable na armadura - seguramente empregouse un MTA con erros

en: read options from file
gl: le-las opcións dun ficheiro

en: reading from `%s'
gl: lendo de `%s'

en: reading options from `%s'
gl: lendo as opcións de `%s'

en: reading stdin ...
gl: lendo de stdin ...

en: reason for revocation:
gl: motivo para a revocación:

en: remove keys from the public keyring
gl: borrar chaves do chaveiro público

en: remove keys from the secret keyring
gl: borrar chaves do chaveiro secreto

en: requesting key %08lX from %s
gl: solicitando a chave %08lX de %s

en: resource limit
gl: límite de recursos

en: rev! subkey has been revoked: %s
gl: rev! revocouse a subchave: %s

en: rev- faked revocation found
gl: rev- atopouse unha revocación falsa

en: rev? problem checking revocation: %s
gl: rev? problema ao comproba-la revocación: %s

en: revocation comment:
gl: comentario de revocación:

en: revoke a secondary key
gl: revocar unha chave secundaria

en: revoke signatures
gl: revocar sinaturas

en: rounded up to %u bits
gl: redondeado a %u bits

en: s
gl: f

en: save
gl: gardar

en: save and quit
gl: gardar e saír

en: search for keys on a key server
gl: buscar chaves nun servidor de chaves

en: searching for "%s" from HKP server %s
gl: buscando "%s" no servidor HKP %s

en: secret key not available
gl: a chave secreta non está dispoñible

en: secret key parts are not available
gl: hai partes da chave secreta non dispoñibles

en: select secondary key N
gl: selecciona-la chave secundaria N

en: select user ID N
gl: selecciona-lo ID de usuario N

en: selected certification digest algorithm is invalid
gl: o algoritmo de resumo de certificación seleccionado non é válido

en: selected cipher algorithm is invalid
gl: o algoritmo de cifrado seleccionado non é válido

en: selected digest algorithm is invalid
gl: o algoritmo de resumo seleccionado non é válido

en: set all packet, cipher and digest options to OpenPGP behavior
gl: axustar tódalas opcións de paquetes, cifrado e resumo ao comportamento OpenPGP

en: set all packet, cipher and digest options to PGP 2.x behavior
gl: axustar tódalas opcións de paquetes, cifrado e resumo ao comportamento PGP 2.x

en: set preference list
gl: estabrece-la lista de preferencias

en: show fingerprint
gl: amosar fingerprint

en: show photo ID
gl: amosa-la identificación fotográfica

en: show this help
gl: amosar esta axuda

en: show which keyring a listed key is on
gl: amosar en que chaveiro está unha chave listada

en: sign a key
gl: asinar unha chave

en: sign a key locally
gl: asinar unha chave localmente

en: sign a key locally and non-revocably
gl: asinar unha chave localmente e de xeito non revocable

en: sign a key non-revocably
gl: asinar unha chave de xeito non revocable

en: sign or edit a key
gl: asinar ou editar unha chave

en: sign the key
gl: asina-la chave

en: sign the key locally
gl: asina-la chave localmente

en: sign the key locally and non-revocably
gl: asina-la chave localmente e de xeito non revocable

en: sign the key non-revocably
gl: asina-la chave de xeito non revocable

en: signature verification suppressed
gl: verificación de sinatura suprimida

en: signing failed: %s
gl: fallou a sinatura: %s

en: signing:
gl: asinando:

en: skipped `%s': %s
gl: omítese `%s': %s

en: skipped `%s': duplicated
gl: omítese `%s': duplicada

en: skipped `%s': this is a PGP generated ElGamal key which is not secure for signatures!
gl: ignorouse `%s': ¡esta é unha chave ElGamal xerada por PGP que non é segura para sinaturas!

en: skipped: public key already set
gl: omitido: chave pública xa estabrecida

en: skipped: public key already set as default recipient
gl: omitido: a chave pública xa está estabrecida coma destinatario por defecto

en: skipped: secret key already present
gl: omítese: a chave secreta xa está presente

en: skipping block of type %d
gl: pasando por alto un bloque de tipo %d

en: skipping v3 self-signature on user id "%s"
gl: omitindo a auto-sinatura v3 do id de usuario "%s"

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
gl: revocación independente - empregue "gpg --import" para aplicar

en: standalone signature of class 0x%02x
gl: sinatura independiente de clase 0x%02x

en: store only
gl: só armacenar

en: subpacket of type %d has critical bit set
gl: un subpaquete de tipo %d ten o bit crítico posto

en: success sending to `%s' (status=%u)
gl: éxito ao enviar a `%s' (estado=%u)

en: t
gl: c

en: the IDEA cipher plugin is not present
gl: o plugin de cifra IDEA non está presente

en: the given certification policy URL is invalid
gl: o URL de normativa de certificación dado non é válido

en: the given signature policy URL is invalid
gl: o URL de normativa de sinaturas dado non é válido

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
gl: non se puido verifica-la sinatura.
    Por favor, lembre que o ficheiro de sinatura (.sig ou .asc) debería
    se-lo primeiro ficheiro que se indique na liña de comandos.

en: the trustdb is corrupted; please run "gpg --fix-trustdb".
gl: a base de datos de confianza está corrompida; execute "gpg --fix-trustdb".

en: there is a secret key for public key "%s"!
gl: ¡hai unha chave secreta para a chave pública "%s"!

en: this cipher algorithm is deprecated; please use a more standard one!
gl: este algoritmo de cifrado está obsoleto; por favor, empregue un máis estándar!

en: this keyserver is not fully HKP compatible
gl: este servidor de chaves non é totalmente compatible con HKP

en: this may be caused by a missing self-signature
gl: isto pode ser causado por unha auto-sinatura que falta

en: this message may not be usable by %s
gl: esta mensaxe pode non ser utilizable por %s

en: throw keyid field of encrypted packets
gl: descarta-lo campo de id de chave dos paquetes cifrados

en: timestamp conflict
gl: conflicto de selo de data

en: toggle between secret and public key listing
gl: cambiar entre o listado de chaves públicas e secretas

en: too many `%c' preferences
gl: demasiadas preferencias `%c'

en: too many entries in pk cache - disabled
gl: demasiadas entradas na caché de chaves públicas - desactivada

en: trust database error
gl: erro da base de datos de confianza

en: trust record %lu is not of requested type %d
gl: o rexistro de confianza %lu non é do tipo %d solicitado

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
gl: rexistro de confianza %lu, tipo da petición %d: fallou a lectura: %s

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
gl: rexistro de confianza %lu, tipo %d: fallou a escritura: %s

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
gl: rexistro da base de datos de confianza %lu: lseek fallou: %s

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
gl: rexistro da base de datos de confianza %lu: fallou a escritura (n=%d): %s

en: trustdb transaction too large
gl: transacción da base de datos de confianza demasiado grande

en: trustdb: lseek failed: %s
gl: base de datos de confianza: lseek fallou: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
gl: base de datos de confianza: fallou a lectura (n=%d): %s

en: trustdb: sync failed: %s
gl: base de datos de confianza: fallou a sincronización: %s

en: unable to set exec-path to %s
gl: non se puido estabrecer exec-path a %s

en: unable to use the IDEA cipher for all of the keys you are encrypting to.
gl: non se puido emprega-la cifra IDEA para tódalas chaves ás que está a cifrar.

en: unattended trust database update
gl: actualización inatendida da base de datos de confianza

en: unexpected armor:
gl: armadura inesperada:

en: unexpected data
gl: datos inesperados

en: unimplemented cipher algorithm
gl: algoritmo de cifrado non implementado

en: unimplemented pubkey algorithm
gl: algoritmo de chave pública non implementado

en: unknown cipher algorithm
gl: algoritmo de cifrado descoñecido

en: unknown compress algorithm
gl: algoritmo de compresión descoñecido

en: unknown default recipient `%s'
gl: destinatario por defecto `%s' descoñecido

en: unknown digest algorithm
gl: algoritmo de resumo descoñecido

en: unknown packet type
gl: tipo de paquete descoñecido

en: unknown pubkey algorithm
gl: algoritmo de chave pública descoñecido

en: unknown signature class
gl: clase de sinatura descoñecida

en: unknown version
gl: versión descoñecida

en: unsupported URI
gl: URI non soportado

en: unusable pubkey algorithm
gl: algoritmo de chave pública imposible de usar

en: unusable public key
gl: chave pública non utilizable

en: unusable secret key
gl: chave secreta non utilizable

en: update all keys from a keyserver
gl: actualizar tódalas chaves dun servidor de chaves

en: update failed: %s
gl: a actualización fallou: %s

en: update secret failed: %s
gl: o segredo da actualización fallou: %s

en: update the trust database
gl: actualiza-la base de datos de confianza

en: updated preferences
gl: preferencias actualizadas

en: usage: gpg [options]
gl: uso: gpg [opcións]

en: use as output file
gl: usar coma ficheiro de saída

en: use canonical text mode
gl: usar modo de texto canónico

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
gl: empregue a opción "--delete-secret-keys" para borrala primeiro.

en: use the default key as default recipient
gl: usa-la chave por defecto coma o destinatario por defecto

en: use the gpg-agent
gl: emprega-lo gpg-agent

en: use this user-id to sign or decrypt
gl: empregar este id de usuario para asinar ou descifrar

en: user ID: "
gl: ID de usuario: "

en: using secondary key %08lX instead of primary key %08lX
gl: emprégase a chave secundaria %08lX no canto da primaria %08lX

en: verbose
gl: lareto

en: verify a signature
gl: verificar unha sinatura

en: weak key
gl: chave feble

en: weak key created - retrying
gl: creouse unha chave feble - volvendo a tentalo

en: weird size for an encrypted session key (%d)
gl: tamaño moi estraño para unha chave de sesión cifrada (%d)

en: writing direct signature
gl: escribindo unha sinatura directa

en: writing key binding signature
gl: escribindo unha sinatura que liga a chave

en: writing public key to `%s'
gl: gravando a chave pública en `%s'

en: writing secret key to `%s'
gl: gravando a chave secreta en `%s'

en: writing self signature
gl: escribindo a propia sinatura

en: writing to `%s'
gl: escribindo a `%s'

en: writing to stdout
gl: escribindo na saída estándar

en: wrong secret key used
gl: empregouse unha chave secreta errónea

en: yY
gl: sS

en: yes
gl: si

en: you can only clearsign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
gl: só pode asinar en claro con chaves estilo PGP 2.x no modo --pgp2

en: you can only detach-sign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
gl: só pode asinar nun ficheiro separado con chaves estilo PGP 2.x no modo --pgp2

en: you can only encrypt to RSA keys of 2048 bits or less in --pgp2 mode
gl: só pode cifrar a chaves RSA de 2048 bits ou menos en modo --pgp2

en: you can only make detached or clear signatures while in --pgp2 mode
gl: só pode crear sinaturas separadas ou en claro no modo --pgp2

en: you can't sign and encrypt at the same time while in --pgp2 mode
gl: non pode asinar e cifrar ao mesmo tempo no modo --pgp2

en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
gl: non se pode nomear unha chave coma o seu propio revocador designado

en: you found a bug ... (%s:%d)
gl: atopou un erro ... (%s:%d)

en: you may not use %s while in %s mode
gl: non se pode empregar %s no modo %s

en: you must use files (and not a pipe) when working with --pgp2 enabled.
gl: debe empregar ficheiros (e non canalizacións) ao traballar con --pgp2 activado.

en: |FD|write status info to this FD
gl: |DF|escribi-la información de estado a este DF

en: |FILE|load extension module FILE
gl: |FICHEIRO|carga-lo módulo de extensión FICHEIRO

en: |HOST|use this keyserver to lookup keys
gl: |HOST|empregar este servidor de chaves para buscar chaves

en: |KEYID|ultimately trust this key
gl: |IDCHAVE|confiar absolutamente nesta chave

en: |NAME|encrypt for NAME
gl: |NOME|cifrar para NOME

en: |NAME|set terminal charset to NAME
gl: |NAME|axusta-lo xogo de caracteres do terminal a NOME

en: |NAME|use NAME as default recipient
gl: |NOME|empregar NOME como valor por defecto do destinatario

en: |NAME|use NAME as default secret key
gl: |NOME|empregar NOME coma chave secreta por defecto

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
gl: |NOME|emprega-lo algoritmo de cifrado NOME

en: |NAME|use cipher algorithm NAME for passphrases
gl: |NOME|emprega-lo algoritmo de cifrado NOME para os contrasinais

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
gl: |NOME|emprega-lo algoritmo de resumos de mensaxes NOME

en: |NAME|use message digest algorithm NAME for passphrases
gl: |NOME|emprega-lo algoritmo para resumos NOME para os contrasinais

en: |N|set compress level N (0 disables)
gl: |N|axusta-lo nivel de compresión a N (0 desactiva)

en: |N|use compress algorithm N
gl: |N|emprega-lo algoritmo de compresión N

en: |N|use passphrase mode N
gl: |N|emprega-lo modo de contrasinal N

en: |[file]|make a clear text signature
gl: |[ficheiro]|facer unha sinatura en texto claro

en: |[file]|make a signature
gl: |[ficheiro]|facer unha sinatura

en: |[file]|write status info to file
gl: |[ficheiro]|escribi-la información de estado no ficheiro

en: |[files]|decrypt files
gl: |[ficheiros]|descifrar ficheiros

en: |[files]|encrypt files
gl: |[ficheiros]|cifrar ficheiros

en: |algo [files]|print message digests
gl: |algo [ficheiros]|visualizar resumos de mensaxes
