gnumeric 0.70 - en to hu translation catalogue (1454 entries)

en:  Unknown formula
hu: Ismeretlen képlet

en: #DIV/0!
hu: #ZÉROOSZTÓ!

en: #NAME?
hu: #NÉV?

en: #NULL!
hu: #NULLA!

en: #NUM!
hu: #SZÁM!

en: #RECALC!
hu: #ÚJRASZÁMOL!

en: #REF!
hu: #HIVATK!

en: #UNKNOWN!
hu: #ISMERETLEN!

en: #VALUE!
hu: #ÉRTÉK!

en: % of normal size
hu: %-a a normál méretnek

en: %d lines to import
hu: %d sor importálása

en: %s
    is a directory name
hu: %s
    egy könyvtárnév

en: %s is not a valid destination region
hu: %s érvénytelen célterület

en: %s is not a valid source region
hu: %s érvénytelen forrásterület

en: %s version %s
hu: %s %s verziója

en: *Apr
hu: *ápr.

en: *Aug
hu: *aug.

en: *Dec
hu: *dec.

en: *Feb
hu: *febr.

en: *Fri
hu: *P

en: *Jan
hu: *jan.

en: *Jul
hu: *júl.

en: *Jun
hu: *jún.

en: *Mar
hu: *márc.

en: *May
hu: *máj.

en: *Mon
hu: *H

en: *Nov
hu: *nov.

en: *Oct
hu: *okt.

en: *Sat
hu: *Szo

en: *Sep
hu: *szept.

en: *Sun
hu: *V

en: *Thu
hu: *Cs

en: *Tue
hu: *K

en: *Wed
hu: *Sze

en: /Mean/Standard Error/Median/Mode/Standard Deviation/Sample Variance/Kurtosis/Skewness/Range/Minimum/Maximum/Sum/Count
hu: /Átlag/Standard hiba/Medián/Módusz/Szórás/Szórásnégyzet/Csúcsosság/Ferdeség/Terjedelem/Minimum/Maximum/Összeg/Számosság

en: 12.5% Grey
hu: 12.5% Szürke

en: 25% Grey
hu: 25% Szürke

en: 50% Grey
hu: 50% Szürke

en: 6.25% Grey
hu: 6.25% Szürke

en: 75% Grey
hu: 75% Szürke

en: ;[Red]
hu: ;[Piros]

en: <Has not been set>
hu: <Nincs beállítva>

en: @FUNCTION=BITAND
    @SYNTAX=BITAND(a,b)
    @DESCRIPTION=The BITAND function returns bitwise and-ing of its arguments.
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=BITOR,BITXOR
hu: @FUNCTION=BITAND
    @SYNTAX=BITAND(a,b)
    @DESCRIPTION=A BITAND függvény végrehajt egy bitenkénti ÉS műveletet az argumentumok között.
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=BITOR,BITXOR

en: @FUNCTION=BITLSHIFT
    @SYNTAX=BITLSHIFT(x,n)
    @DESCRIPTION=The BITLSHIFT function returns @x bit-shifted left by @n bits.
    If @n is negative, a right shift will in effect be performed.
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=BITRSHIFT
hu: @FUNCTION=BITLSHIFT
    @SYNTAX=BITLSHIFT(x,n)
    @DESCRIPTION=A BITLSHIFT függvény eltolja @x bitjeit balra @n-szer. 
    Ha @n negatív, akkor jobbra tolja a biteket.
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=BITRSHIFT

en: @FUNCTION=BITOR
    @SYNTAX=BITOR(a,b)
    @DESCRIPTION=The BITOR function returns bitwise or-ing of its arguments.
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=BITXOR,BITAND
hu: @FUNCTION=BITOR
    @SYNTAX=BITOR(a,b)
    @DESCRIPTION=A BITOR függvény végrehajt egy bitenkénti VAGY műveletet az argumentumok között.
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=BITXOR,BITAND

en: @FUNCTION=BITRSHIFT
    @SYNTAX=BITRSHIFT(x,n)
    @DESCRIPTION=The BITRSHIFT function returns @x bit-shifted right by @n bits.
    If @n is negative, a left shift will in effect be performed.
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=BITRSHIFT
hu: @FUNCTION=BITRSHIFT
    @SYNTAX=BITRSHIFT(x,n)
    @DESCRIPTION=A BITRSHIFT függvény eltolja @x bitjeit jobbra @n-szer. 
    Ha @n negatív, akkor balra tolja a biteket.
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=BITRSHIFT

en: @FUNCTION=BITXOR
    @SYNTAX=BITXOR(a,b)
    @DESCRIPTION=The BITXOR function returns bitwise exclusive or-ing of its arguments.
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=BITOR,BITAND
hu: @FUNCTION=BITXOR
    @SYNTAX=BITXOR(a,b)
    @DESCRIPTION=A BITXOR függvény végrehajt egy bitenkénti kizáró VAGY műveletet az argumentumok között.
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=BITOR,BITAND

en: @FUNCTION=DAVERAGE
    @SYNTAX=DAVERAGE(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DAVERAGE function returns the average of the values in a list or database that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DAVERAGE
    @SYNTAX=DAVERAGE(adatbázis,mező,kritérium)
    @DESCRIPTION=A DAVERAGE függvény átlagolja az adott listából vagy adatbázisból a megadott feltételnek megfelelő értékeket.

en: @FUNCTION=DCOUNT
    @SYNTAX=DCOUNT(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DCOUNT function counts the cells that contain numbers in a database that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DCOUNT
    @SYNTAX=DCOUNT(adatbázis,mező,kritérium)
    @DESCRIPTION=A DCOUNT függvény megszámolja, hogy hány számokat tartalmazó cella felel meg a paraméterben megadott feltételnek.

en: @FUNCTION=DCOUNTA
    @SYNTAX=DCOUNTA(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DCOUNTA function counts the cells that contain data in a database that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DCOUNTA
    @SYNTAX=DCOUNT(adatbázis,mező,kritérium)
    @DESCRIPTION=A DCOUNTA függvény megszámolja, hogy hány adatot tartalmazó cella felel meg a paraméterben megadott feltételnek.

en: @FUNCTION=DGET
    @SYNTAX=DGET(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DGET function returns a single value from a column that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DGET
    @SYNTAX=DGET(adatbázis,mező,feltétel)
    @DESCRIPTION=A DGET függvény visszaad egy értéket abból az oszlopból, amely kielégíti a megadott feltételeket.

en: @FUNCTION=DMAX
    @SYNTAX=DMAX(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DMAX function returns the largest number in a column that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DMAX
    @SYNTAX=DMAX(adatbázis,mező,feltétel)
    @DESCRIPTION=A DMAX függvény visszaadja azt a legnagyobb számot egy oszlopból, amelyre igaz a megadott feltétel.

en: @FUNCTION=DMIN
    @SYNTAX=DMIN(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DMIN function returns the smallest number in a column that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DMIN
    @SYNTAX=DMIN(adatbázis,mező,feltétel)
    @DESCRIPTION=A DMIN függvény visszaadja azt a legkisebb számot egy oszlopból, amelyre igaz a megadott feltétel.

en: @FUNCTION=DPRODUCT
    @SYNTAX=DPRODUCT(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DPRODUCT function returns the product of numbers in a column that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DPRODUCT
    @SYNTAX=DPRODUCT(adatbázis,mező,feltétel)
    @DESCRIPTION=A DPRODUCT függvény visszaadja azoknak a számoknak a szorzatát egy oszlopból,amelyekre igaz a megadott feltétel.

en: @FUNCTION=DSTDEV
    @SYNTAX=DSTDEV(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DSTDEV function returns the estimate of the standard deviation of a population based on a sample. The populations consists of numbers that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DSTDEV
    @SYNTAX=DSTDEV(adatbázis,mező,feltétel)
    @DESCRIPTION=A DSTDEV függvény becslést ad egy sokaság szórására egy minta alapján. A sokaságok azokból a számokból állnak, amelyekre igaz a megadott feltétel.

en: @FUNCTION=DSTDEVP
    @SYNTAX=DSTDEVP(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DSTDEVP function returns the standard deviation of a population based on the entire populations. The populations consists of numbers that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DSTDEVP
    @SYNTAX=DSTDEVP(adatbázis,mező,feltétel)
    @DESCRIPTION=A DSTDEVP függvény becslést ad egy sokaság szórására az egész sokaság alapján. A sokaságok azokból a számokból állnak, amelyekre igaz a megadott feltétel.

en: @FUNCTION=DSUM
    @SYNTAX=DSUM(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DSUM function returns the sum of numbers in a column that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DSUM
    @SYNTAX=DSUM(adatbázis,mező,feltétel)
    @DESCRIPTION=A DSUM függvény visszaadja azoknak a számoknak az összegét egy oszlopból,amelyekre igaz a megadott feltétel.

en: @FUNCTION=DVAR
    @SYNTAX=DVAR(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DVAR function returns the estimate of variance of a population based on a sample. The populations consists of numbers that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DVAR
    @SYNTAX=DVAR(adatbázis,mező,feltétel)
    @DESCRIPTION=A DVAR függvény becslést ad egy sokaság szórásnégyzetére (varianciájára) egy minta alapján. A sokaság azokból a számokból áll, amelyekre igaz a megadott feltétel.

en: @FUNCTION=DVARP
    @SYNTAX=DVARP(database,field,criteria)
    @DESCRIPTION=DVARP function returns the variance of a population based on the entire populations. The populations consists of numbers that match conditions specified.
hu: @FUNCTION=DVARP
    @SYNTAX=DVARP(adatbázis,mező,feltétel)
    @DESCRIPTION=A DVARP függvény megadja egy sokaság tapasztalati szórásnégyzetét (varianciáját). A sokaság azokból a számokból áll, amelyekre igaz a megadott feltétel.

en: @FUNCTION=EXECSQL
    @SYNTAX=EXECSQL(i)
    @DESCRIPTION=The EXECSQL function lets you execute a command in a
     database server, and show the results returned in
     current sheet
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=
hu: @FUNCTION=EXECSQL
    @SYNTAX=EXECSQL(i)
    @DESCRIPTION=Az EXECSQL függvény segítségével végrehajthatsz egy 
    parancsot az adatbázis-kiszolgálón. Az eredmények az aktuális
    munkalapon jelennek meg.
    
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=

en: @FUNCTION=IMLN
    @SYNTAX=IMLN(inumber)
    @DESCRIPTION=IMLN returns the natural logarithm of a complex number. (The result will have an imaginary part between -pi and +pi.  The natural logarithm is not uniquely defined on complex numbers. You may need to add or subtract an even multiple of pi to the imaginary part.)
    This function is Excel compatible. 
    @EXAMPLES=
    IMLN("3-j") equals 1.15129-0.32175j.
    
    @SEEALSO=IMEXP,IMLOG2,IMLOG10
hu: @FUNCTION=IMLN
    @SYNTAX=IMLN(komplex szám)
    @DESCRIPTION=Az IMLN megadja egy komplex szám természetes alapú logaritmusát. (Az eredmény képzetes része -pi és pi között lesz. Egy komplex szám természetes alapú logaritmusa nem egyértelműen meghatározott, az eredmény képzetes részéhez pi páros többszöröseit hozzá lehet adni, vagy le lehet vonni.) A függvény Excel kompatíbilis.
    @EXAMPLES=
    IMLN("3-j") egyenlő 1.15129-0.32175j.
    
    @SEEALSO=IMEXP,IMLOG2,IMLOG10

en: @FUNCTION=ISPRIME
    @SYNTAX=ISPRIME(i)
    @DESCRIPTION=The ISPRIME function returns TRUE if @i is prime and FALSE otherwise.
    This function only takes one argument.
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_D, NT_SIGMA
hu: @FUNCTION=ISPRIME
    @SYNTAX=ISPRIME(i)
    @DESCRIPTION=Az ISPRIME függvény IGAZ értékkel tér vissza, ha az @iprím, egyébként HAMIS-sal.
    A függvény csak egy argumentumot fogad el.
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_D, NT_SIGMA

en: @FUNCTION=ITHPRIME
    @SYNTAX=ITHPRIME(i)
    @DESCRIPTION=The ITHPRIME function returns the @ith prime.
    This function only takes one argument.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=NT_D, NT_SIGMA
hu: @FUNCTION=ITHPRIME
    @SYNTAX=ITHPRIME(i)
    @DESCRIPTION=Az ITHPRIME függvény megadja az @i-edik prímet.
    A függvény csak egy argumentumot fogad el.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=NT_D, NT_SIGMA

en: @FUNCTION=LOG2
    @SYNTAX=LOG2(x)
    @DESCRIPTION=LOG2 computes the base-2 logarithm of @x. If @x <= 0, LOG2 returns #NUM! error. 
    @EXAMPLES=
    LOG2(1024) equals 10.
    
    @SEEALSO=EXP, LOG10, LOG
hu: @FUNCTION=LOG2
    @SYNTAX=LOG2(x)
    @DESCRIPTION=A LOG2 megadja az @x kettes alapú logaritmusát. Ha @x <= 0, a LOG2 #SZÁM! hibát ad. 
    @EXAMPLES=
    LOG2(1024) egyenlő 10.
    
    @SEEALSO=EXP, LOG10, LOG

en: @FUNCTION=NT_D
    @SYNTAX=NT_D(n)
    @DESCRIPTION=The NT_D function calculates the number of divisors of @n.
    This function only takes one argument.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_PHI, NT_SIGMA
hu: @FUNCTION=NT_D
    @SYNTAX=NT_D(n)
    @DESCRIPTION=Az NT_D függvény megadja @n osztóinak számát.
    A függvény csak egy argumentumot fogad el.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_PHI, NT_SIGMA

en: @FUNCTION=NT_PHI
    @SYNTAX=NT_PHI(n)
    @DESCRIPTION=The NT_PHI function calculates the number of integers less than or equal to @n that are relatively prime to @n.
    This function only takes one argument.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=NT_D, ITHPRIME, NT_SIGMA
hu: @FUNCTION=NT_PHI
    @SYNTAX=NT_PHI(n)
    @DESCRIPTION=Az NT_PHI függvény megadja az olyan @n-nél kisebbegyenlő egészek számát, amelyek @n-re nézve relatív prímek.
    A függvénynek csak egy argumentuma lehet.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=NT_D, ITHPRIME, NT_SIGMA

en: @FUNCTION=NT_PI
    @SYNTAX=NT_PI(n)
    @DESCRIPTION=The NT_PI function returns the number of primes less than or equal to @n.
    This function only takes one argument.
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_PHI, NT_D, NT_SIGMA
hu: @FUNCTION=NT_PI
    @SYNTAX=NT_PI(n)
    @DESCRIPTION=Az NT_PI függvény megadja az @n-nél kisebbegyenlő prímek számát.
    A függvény csak egy argumentumot fogad el.
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_PHI, NT_D, NT_SIGMA

en: @FUNCTION=NT_SIGMA
    @SYNTAX=NT_SIGMA(n)
    @DESCRIPTION=The NT_SIGMA function calculates the sum of the divisors of @n.
    This function only takes one argument.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=NT_D, ITHPRIME, NT_PHI
hu: @FUNCTION=NT_SIGMA
    @SYNTAX=NT_SIGMA(n)
    @DESCRIPTION=Az NT_SIGMA függvény kiszámítja @n osztóinak összegét.
    A függvény csak egy argumentumot fogad el.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=NT_D, ITHPRIME, NT_PHI

en: @FUNCTION=VARP
    @SYNTAX=VARP(b1, b2, ...)
    @DESCRIPTION=VARP calculates the variance of a set of numbers where each number is a member of a population and the set is the entire population.
    (VARP is also known as the N-variance.)
    @EXAMPLES=
    Let us assume that the cells A1, A2, ..., A5 contain numbers 11.4, 17.3, 21.3, 25.9, and 40.1.  Then
    VARP(A1:A5) equals 94.112.
    
    @SEEALSO=AVERAGE,DVAR,DVARP,STDEV,VAR
hu: @FUNCTION=VARP
    @SYNTAX=VARP(b1, b2, ...)
    @DESCRIPTION=A VARP kiszámítja egy számokból álló halmaz tapasztalati szórásnégyzetét (varianciáját), feltéve, hogy a halmaz maga az egész sokaság.
    (A VARP N-variancia néven is ismert.)
    @EXAMPLES=
    Tegyük fel, hogy az A1; A2; ...; A5 cellák a 11,4; 17,3; 21,3; 25,9 és 40,1 értékeket tartalmazzák. Ekkor
    VARP(A1:A5) egyenlő 94,112.
    
    @SEEALSO=AVERAGE,DVAR,DVARP,STDEV,VAR

en: A short description of the template
hu: A sablon rövid leírása

en: ARRAY
hu: TÖMB

en: About this application
hu: Az alkalmazás névjegye

en: Act_ive sheet
hu: A_ktív lap

en: Action
hu: Művelet

en: Active plugins
hu: Aktív bővítmények

en: Actual processing will start at this line, any previous lines will be ignored.
hu: A feldolgozás ennél a sornál kezdődik, az ez előtti sorok nem lesznek figyelembe véve.

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add
hu: Összeadás

en: Add a new column
hu: Új oszlop hozzáadása

en: Add decimals
hu: Tizedesjegyek hozzáadása

en: Adjustable Cells
hu: Módosuló cellák

en: Adrian Likins, documentation, debugging.
hu: Adrian Likins, dokumentáció, hibakeresés.

en: Advanced Filter
hu: Haladó szűrő

en: Advanced Sort Options
hu: Haladó rendezési beállítások

en: Advanced...
hu: Haladó...

en: Afghanistan afghani
hu: afgán afgani

en: Albanian lek
hu: albán lek

en: Algerian dinar
hu: algériai dínár

en: Alignment
hu: Igazítás

en: All
hu: Mindent

en: All Borders
hu: Minden szegély

en: Allowable
hu: Megengedett

en: Always
hu: Mindig

en: Always (Both sides)
hu: Mindig (mindkét oldal)

en: Andorran peseta
hu: andorrai peseta

en: Angolan new kwanza
hu: angolai új kwanza

en: Anova
hu: Varianciaanalízis

en: Anova: Single Factor
hu: Variancianalízis: egytényezős

en: Anova: Two-Factor With Replication
hu: Varianciaanalízis: kéttényezős, ismétlésekkel

en: Anova: Two-Factor Without Replication
hu: Varianciaanalízis: kéttényezős, ismétlések nélkül

en: Answer Report
hu: Válaszjelentés

en: Any
hu: Bármi

en: Apply _Alignment
hu: _Igazítás formázása

en: Apply _Borders
hu: S_zegélyek formázása

en: Apply _Fonts
hu: _Betűtípus formázása

en: Apply _Number Formats
hu: _Számok formázása

en: Apply _Patterns
hu: _Mintázat formázása

en: April
hu: április

en: Are you sure you want to cancel?
hu: Biztos hogy elveted?

en: Are you sure you want to remove the sheet called `%s'?
hu: Biztos törölni akarod a `%s' nevű lapot?

en: Are you sure you want to remove the template '%s' ?
hu: Biztos törölni akarod a `%s' nevű sablont?

en: Argument mismatch
hu: Nem megfelelő argumentum

en: Ariel Rios, Guile support.
hu: Ariel Rios, Guile támogatás.

en: Array
hu: Tömb

en: Arrow
hu: Nyíl

en: Arturo Tena, OLE support.
hu: Arturo Tena, OLE támogatás.

en: Aruban guilder
hu: arubai guilder

en: As Value
hu: Értékként

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Ask before each change
hu: Minden változtatás előtt kérdez

en: Assume _Linear Model
hu: _Lineáris modellt feltételez

en: Assume _Non-Negative
hu: _Nem negatívat feltételez

en: At least one clause is required.
hu: Legalább egy feltétel szükséges.

en: Attempt to preserve case of text when replacing
hu: Kísérlet a kis- és nagybetűk közötti különbség megőrzésére csere közben

en: Attempt to recognize columns in the text automatically.
hu: Kísérlet az oszlopok automatikus felismerésére a szövegben.

en: August
hu: augusztus

en: Australian dollar
hu: ausztrál dollár

en: Austrian schilling
hu: osztrák schilling

en: Author :
hu: Szerző :

en: Auto Column _Discovery
hu: Automatikus oszlop_felismerés

en: Auto Correct
hu: Automatikus javítás

en: Auto Save
hu: Automatikus mentés

en: Auto _Correct...
hu: Automatikus _javítás

en: Autodiscovery did not find any columns in the text. Try manually
hu: Az automatikus feldolgozó nem talált oszlopokat a szövegben. Próbáld kézzel.

en: Autofill
hu: Automatikus kitöltés

en: Autofilling %s
hu: %s automatikus kitöltése

en: Autofitting column %s
hu: %s oszlop automatikus méretezése

en: Autofitting columns %s
hu: %s oszlopok automatikus méretezése

en: Autofitting row %s
hu: %s sor automatikus méretezése

en: Autoformat
hu: Automatikus formázás

en: Autoformatting %s
hu: %s automatikus formázása

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Automatic (puts quotes where needed)
hu: Automatikus (kirakja az idézőjeleket, ahova kell)

en: Automatically perform simple spell checking
hu: Automatikusan egyszerű helyesírás-ellenőrzést végez

en: Automatically save the current document at regular intervals
hu: Automatikusan elmenti az aktuális dokumentumot bizonyos időközönként

en: Available inactive plugins
hu: Elérhető nem aktív bővítmények

en: Available sheets
hu: Rendelkezésre álló lapok

en: Average
hu: Átlag

en: B_y Changing Cells:
hu: E_zen cella változtatásával:

en: Background
hu: Háttér

en: Background Color
hu: Háttér szín

en: Bahamian dollar
hu: bahamai dollár

en: Bahraini dinar
hu: bahraini dínár

en: Ban_g (!)
hu: Fel_kiáltójel (!)

en: Bang (!)
hu: Felkiáltójel (!)

en: Bangladeshi taka
hu: bangladesi taka

en: Barbados dollar
hu: barbadosi dollár

en: Belarussian ruble
hu: belarusz rubel

en: Belgian franc
hu: belga frank

en: Belize dollar
hu: Belize-i dollár

en: Bermudian dollar
hu: bermudai dollár

en: Bhutan ngultrum
hu: butáni ngultrum

en: Bin
hu: Rekesz

en: Binomial
hu: Binomiális

en: Bitwise Operations
hu: Bitenkénti műveletek

en: Bold
hu: Félkövér

en: Bold italic
hu: Félkövér dőlt

en: Bolivian boliviano
hu: bolíviai boliviano

en: Boolean
hu: Logikai

en: Border
hu: Szegély

en: Borders
hu: Szegélyek

en: Botswanian pula
hu: botswanai pula

en: Bottom
hu: Lent

en: Bricks
hu: Téglák

en: Broken function
hu: Hibás függvény

en: Brunei dollar
hu: brunei dollár

en: Bruno Unna, Excel bits.
hu: Bruno Unna, Excel darabkák.

en: Builtin
hu: Beépített

en: Bulgarian lev
hu: bolgár leva

en: Burundi franc
hu: burundi frank

en: Button
hu: Gomb

en: C_ancel
hu: _Mégse

en: C_ells...
hu: _Cellák...

en: C_enter
hu: Kö_zépre

en: C_lear
hu: Tartalom tö_rlése

en: C_olumn
hu: _Oszlop

en: C_opy labels
hu: _Címkék másolása

en: C_opy to:
hu: _Másol:

en: C_riteria range:
hu: _Feltételtartomány:

en: C_umulative Percentages
hu: _Halmozott százalék

en: C_ustom
hu: E_gyéni

en: Can't add more than the selection length.
hu: Nem adhatsz többet hozzá, mint a kijelölt rész hossza.

en: Can't open
hu: A megnyitás nem sikerült

en: Can't open stream for writing
hu: Nem sikerült írásra megnyitni a stream-et

en: Canadian dollar
hu: kanadai dollár

en: Cannot create file %s
hu: Nem sikerült a fájl létrehozása: %s

en: Cannot get file size.
hu: Nem sikerült megállapítani a fájl méretét.

en: Cannot load plugin loader.
hu: Nem sikerült betölteni a bővítménzbetöltőt.

en: Cape Verde escudo
hu: zöldfoki escudo

en: Capitalize _first letter of sentence
hu: Mon_dat első betűje nagybetű

en: Capitalize _names of days
hu: _A hét napjai angolul nagy kezdőbetűvel

en: Category :
hu: Kategória :

en: Cayman Islands dollar
hu: Kajmán-szigeteki dollár

en: Cell
hu: Cella

en: Cell Value
hu: Cellaérték

en: Cell comment
hu: Megjegyzés a cellához

en: Center
hu: Középre

en: Center _across selection
hu: Kijelölés kö_zepére rendez

en: Center across selection
hu: Kijelölés közepére rendez

en: Center on page
hu: Igazítás az oldal közepére

en: Centers across the selected cells
hu: A kijelölt cellákban középre rendez

en: Centers the cell contents
hu: Középre zárás

en: Centers the text in each selection
hu: Középre igazítja a szövegeket a kijelölésekben

en: Change cells containing
hu: A következőket tartalmazó cellákat változtatja meg

en: Change height of the selected rows
hu: A kijelölt sorok magasságának változtatása

en: Change the default column width
hu: Az alapértelmezett oszlopszélesség változtatása

en: Change the default row height
hu: Az alapértelmezett sormagasság változtatása

en: Change the order the sheets are displayed
hu: A lapok megjelenési sorrendjének változtatása

en: Change width of the selected columns
hu: A kijelölt oszlopok szélességének változtatása

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: Checkbox Configure
hu: Jelölőnégyzet beállítása

en: Chilean peso
hu: chilei peso

en: Chinese yuan renminbi
hu: kínai jüan

en: Choose export formatting
hu: Exportformátum kiválasztása

en: Choose sheets to export
hu: Exportálandó lapok kiválasztása

en: Chris Lahey, number format engine.
hu: Chris Lahey, számformátum motor.

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear Background
hu: Háttér törlése

en: Clear Borders
hu: Szegélyek törlése

en: Clear Co_ntents
hu: Ta_rtalom törlése

en: Clear list of columns
hu: Oszloplista tartalmának törlése

en: Clear the list of source areas
hu: Forrásterületek listájának törlése

en: Clear the selected cells' comments
hu: Törli a kiválasztott cellák megjegyzéseit

en: Clear the selected cells' contents
hu: Törli a kiválasztott cellák tartalmát

en: Clear the selected cells' formats
hu: Törli a kiválasztott cellák formátumát

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents
hu: Törli a kiválasztott cellák formátumát, tartalmát és megjegyzéseit

en: Clearing %s in %s
hu: %s törlése itt: %s

en: Click to select a column
hu: Kattints az oszlop kiválasztásához

en: Close the current file
hu: Az aktuális fájl bezárása

en: Close this dialog
hu: Párbeszédablak bezárása

en: Co_lumn end :
hu: Os_zlop vége :

en: Co_mma (,)
hu: Ve_ssző (,)

en: Co_mments
hu: Meg_jegyzések

en: Coefficient
hu: Együttható

en: Collapse columns
hu: Oszloplista tartalmának törlése

en: Colombian peso
hu: kolumbiai peso

en: Colon (:)
hu: Kettőspont (:)

en: Color
hu: Szín

en: Color :
hu: Szín :

en: Column
hu: Oszlop

en: Column %d
hu: Oszlop %d

en: Column _Width...
hu: Oszlop _szélessége...

en: Column formatting
hu: Oszlopformázás

en: Column must be within range
hu: Az oszlopnak a tartományon belül kell lennie

en: Column width
hu: Oszlop szélessége:

en: Column: %s
hu: Oszlop: %s

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Combo Box
hu: Kombinált listamező

en: Comma (,)
hu: Vessző (,)

en: Comoros franc
hu: Comore-szigeteki frank

en: Confidence Level:
hu: Megbízhatóság:

en: Constraint
hu: Kényszerfeltétel

en: Constraints
hu: Kényszerfeltételek

en: Content
hu: Tartalom

en: Control
hu: Szöveg elhelyezése

en: Copies the selection to the clipboard
hu: Kimásolja a kiválasztott részt a vágólapra

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy _Formats
hu: _Formátum másolása

en: Copy _Values
hu: É_rték másolása

en: Copy the current selection to the clipboard
hu: Kimásolja a kiválasztott részt a vágólapra

en: Copy the selection
hu: Kijelölés másolása

en: Copy to a new _sheet
hu: Új munkalapra _másol

en: Copy to a new _workbook
hu: Új munka_füzetbe másol

en: Correct _TWo INitial CApitals
hu: _KÉt KEzdő NAgybetű javítása

en: Correlation
hu: Korreláció

en: Correlations
hu: Korrelációk

en: Cost
hu: Költség

en: Costa Rican colon
hu: Costa Rica-i colon

en: Could not create the Name Guru.
hu: Nem sikerült a Név Varázsló elindítása

en: Could not initialize EmbeddableGrid factory
hu: Nem sikerült EmbeddableGrid factory inicializálása

en: Could not initialize Workbook factory
hu: Nem sikerült a Workbook factory inicializálása

en: Could not remove template
hu: Nem sikerült a sablon eltávolítása.

en: Count
hu: Darabszám

en: Covariance
hu: Kovariancia

en: Covariances
hu: Kovarianciák

en: Create a button
hu: Gomb létrehozása

en: Create a checkbox
hu: Jelölőnégyzet létrehozása

en: Create a combo box
hu: Kombinált listamező létrehozása

en: Create a frame
hu: Keret létrehozása

en: Create a label
hu: Címke létrehozása

en: Create a line
hu: Vonal rajzolása

en: Create a list
hu: Listamező létrehozása

en: Create a new shared view of the workbook
hu: A munkafüzetről egy új megosztott nézezet hoz létre.

en: Create a new spreadsheet
hu: Új munkalap

en: Create a new unshared view of the workbook
hu: A munkafüzetről egy új nem megosztott nézetet hoz létre.

en: Create a new workbook
hu: Új munkafüzet létrehozása

en: Create a radio button
hu: Rádiógomb létrehozása

en: Create an arrow
hu: Nyíl létrehozása

en: Creates a button
hu: Gomb létrehozása

en: Creates a checkbox
hu: Jelölőnégyzet létrehozása

en: Creates a combobox
hu: Kombinált listamező létrehozása

en: Creates a frame
hu: Keret létrehozása

en: Creates a label
hu: Címke létrehozása

en: Creates a line object
hu: Vonalrajzolás

en: Creates a list
hu: Listamező létrehozása

en: Creates a new workbook
hu: Új munkafüzet létrehozása

en: Creates a radio button
hu: Rádiógomb létrehozása

en: Creates a rectangle object
hu: Téglalaprajzolás

en: Creates an arrow object
hu: Nyílrajzolás

en: Creates an ellipse object
hu: Ellipszisrajzolás

en: Croatian kuna
hu: horvát kuna

en: Cu_t
hu: Ki_vágás

en: Cuban peso
hu: kubai peso

en: Cumulative %
hu: Halmozott %

en: Current _date
hu: Jelenlegi _dátum

en: Current _time
hu: Jelenlegi _idő

en: Cust_om
hu: E_gyéni

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom footer configuration
hu: Testreszabott lábléc beállítása

en: Custom header configuration
hu: Testreszabott fejléc beállítása

en: Custom separator, this can be any character
hu: Saját elválasztójel, ez bármilyen karakter lehet

en: Cut
hu: Kivágás

en: Cut the selection
hu: Kijelölés kivágása

en: Cuts the selection to the clipboard
hu: Kivágja a kiválasztott részt a vágólapra

en: Cyprus pound
hu: ciprusi font

en: Czech Koruna
hu: cseh korona

en: DIF file has more than the maximum number of columns %d. Ignoring remaining columns.
hu: A DIF fájlban több oszlop van, mint a maximálisan megengedett %d. A fennmaradó oszlopok figyelmen kívül hagyva.

en: DIF file has more than the maximum number of rows %d. Ignoring remaining rows.
hu: A DIF fájlban több sor van, mint a maximálisan megengedett %d. A fennmaradó sorok figyelmen kívül hagyva.

en: D_elete
hu: _Törlés

en: Daniel Veillard, XML support.
hu: Daniel Veillard, XML támogatás

en: Danish krone
hu: dán korona

en: Data (from %s)
hu: Adatok (%s-ból)

en: Data / Lookup
hu: Adatkeresés

en: Data type and number of lines
hu: Adattípus és a sorok száma

en: Database
hu: Adatbázis

en: Database functions for allowing the retrieval of data from a database
hu: Adatbázis-függvények. Segítségükkel adatokat kérhetsz le adatbázisokból

en: Date
hu: Dátum

en: Date / Time
hu: Dátum / Idő

en: De_lete format
hu: Fo_rmátum törlése

en: December
hu: december

en: Deci_mal places:
hu: Tize_desjegyek:

en: Decrease
hu: Csökkentés

en: Decrease Indent
hu: Behúzás csökkentése

en: Decrease Precision
hu: Pontosság csökkentése

en: Decrease precision
hu: Pontosság csökkentése

en: Decreases the number of decimals displayed
hu: Csökkenti a megjelenítendő tizedesjegyek számát

en: Define Name
hu: Név definiálása

en: Define names
hu: Nevek definiálása

en: Define the width of each column manually.
hu: Minden egyes oszlop szélességének megadása kézzel.

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Columns
hu: Oszlopok törlése

en: Delete Rows
hu: Sorok törlése

en: Delete _column(s)
hu: _Oszlop(ok) törlése

en: Delete _row(s)
hu: _Sor(ok) törlése

en: Delete cells
hu: Cellák törlése

en: Delete the currently selected sheet
hu: A kijelölt munkalap törlése

en: Delete the currently selected source area
hu: A kijelölt forrásterület törlése

en: Deleting column %s
hu: %s oszlop törlése

en: Deleting columns %s
hu: %s oszlop törlése

en: Deleting row %s
hu: %s sor törlése

en: Deleting rows %s
hu: %s sor törlése

en: Democratic Yemeni dinar
hu: demokratikus jemeni dínár

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Description
hu: Leírás

en: Description :
hu: Leírás :

en: Descriptive Statistics
hu: Leíró statisztika

en: Deutsche mark
hu: német márka

en: Diagonal
hu: Átlós

en: Diagonal Crosshatch
hu: Átlós keresztmintás

en: Diagonal Stripe
hu: Átlósan csíkos

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Discrete
hu: Diszkrét

en: Display Gnumeric's version
hu: A Gnumeric verziójának megjelenítése

en: Display _Formulas
hu: _Képlet megjelenítése

en: Display the value exactly as it was entered
hu: Az érték pontosan úgy jelenik meg, ahogy beírtad

en: Display the value of a formula or the formula itself
hu: A képlet értékének vagy magának a képletnek a megjelenítése

en: Divide
hu: Osztás

en: Djibouti franc
hu: dzsibuti frank

en: Do _not correct:
hu: Ne _javítsd:

en: Do not perform this replacement
hu: Ne hajtsa végre ezt a cserét

en: Do you want to save the workbook?
hu: El akarod menteni a munkafüzetet?

en: Document Summary Information
hu: A dokumentum adatlapja

en: Does not contain a Workbook file
hu: Nem tartalmaz munkafüzetfájlt

en: Dominican peso
hu: dominikai peso

en: Double
hu: Kétszeres

en: Draw a rectangle
hu: Téglalap rajzolása

en: Draw an oval
hu: Ellipszis rajzolása

en: Duplicate this sheet
hu: Aktuális lap lemásolása

en: Dynamic module loading is not supported in this system.
hu: A dinamikus modulbetöltés nem támogatott ezen a rendszeren

en: E_xit
hu: _Kilépés

en: East Caribbean dollar
hu: kelet-karib dollár

en: East Timor escudo
hu: kelet-timori escudo

en: Ecuador sucre
hu: equadori sucre

en: Edit a formula in the current cell
hu: Képlet szerkesztése az aktuális cellában

en: Edit a function in the current cell.
hu: Függvény szerkesztése az aktuális cellában

en: Edit sheet and workbook names
hu: Munkalap- és munkafüzetnevek szerkesztése

en: Edit the name of the current sheet
hu: Az aktuális lap nevének szerkesztése

en: Edit the selected cell's comment
hu: A kiválasztott cella megjegyzését szerkeszti

en: Effects
hu: Különleges hatás

en: Egyptian pound
hu: egyiptomi font

en: El Salvador colon
hu: El Salvador-i colon

en: Ellipse
hu: Ellipszis

en: Enables Gnome Basic support
hu: Bekapcsolja a Gnome Basic támogatást

en: Enables extra consistency checking while reading ole files
hu: Engedélyezi a különleges konzisztencia-ellenőrzést OLE fájlok olvasása közben

en: Enables some debugging functions
hu: Bekapcsol néhány hibakereső funkciót

en: Enables some dependency related debugging functions
hu: Bekapcsol néhány függőségekkel kapcsolatos hibakereső függvényt

en: Enables some print debugging behavior
hu: Bekapcsol néhány nyomtatási hibakereső funkciót

en: End
hu: Vég

en: Engineering
hu: Műszaki

en: Enter new _sheet name:
hu: Add meg az új _lap nevét:

en: Enter the format strings for each section:
hu: Add meg a formátum karakterláncot mindegyik részhez:

en: Entries are
hu: Az adatok

en: Equal To:
hu: Egyenlő:

en: Error '%s' opening workbook stream
hu: Hiba lépett fel a munkafüzet folyam megnyitásakor: "%s"

en: Error behavior
hu: Viselkedés hiba esetén

en: Error in project '%s'
hu: Hiba a projektben '%s'

en: Error initializing gb '%s'
hu: Hiba a gb inicializálásánál '%s'

en: Error parsing line
hu: Hiba a sor értelmezésénél

en: Error reading sheet.
hu: Hiba a munkalap olvasása közben

en: Error while activating plugin
hu: Hiba a bővítmény aktiválása közben

en: Error while activating plugin loader
hu: Hiba a bővítménybetöltő aktiválása közben

en: Error while activating plugin service #%d.
hu: Hiba történt a bővítmény %d. szolgáltatásának aktiválása közben.

en: Error while closing file, error : %s
hu: Hiba történt a fájl bezárásánál, hiba : %s

en: Error while deactivating plugin
hu: Hiba a bővítmény deaktiválása közben

en: Error while deactivating plugin service #%d.
hu: Hiba történt a bővítmény %d. szolgáltatásának deaktiválása közben.

en: Error while loading plugin dependencies.
hu: Hiba a bővítmények függőségeinek betöltése közben.

en: Error while loading plugin.
hu: Hiba a bővítmény betöltése közben.

en: Error while opening file "%s" for reading.
hu: Hiba történt "%s" fájl olvasásra megnyitása közben.

en: Error while opening file "%s" for writing.
hu: Hiba történt "%s" fájl írásra megnyitása közben.

en: Error while opening sylk file.
hu: Hiba történt a sylk fájl megnyitása közben

en: Error while opening xbase file.
hu: Hiba történt az xbase fájl megnyitása közben.

en: Error while preparing loader "%s".
hu: Hiba történt "%s" betöltő előkészítésekor.

en: Error while reading DIF file.
hu: Hiba történt a DIF fájl beolvasása közben.

en: Error while reading lotus workbook.
hu: Hiba történt a lotus munkafüzet olvasása közben.

en: Error while reading service #%d info.
hu: Hiba történt %d. szolgáltatás információjának olvasása közben.

en: Error while reading sheet.
hu: Hiba a munkalap olvasása közben.

en: Error while saving DIF file.
hu: Hiba történt a DIF fájl mentése közben.

en: Error while trying to memory map file
hu: Hiba történt a fájl memóriába leképezése során

en: Error while trying to pre-convert file
hu: Hiba történt a fájl előzetes konvertálása során

en: Error while trying to write csv file
hu: Hiba történt a csv fájl írása közben

en: Error: could not open connection to %s
hu: Hiba: kapcsolat megnyitása sikertelen (%s)

en: Error: no sheet
hu: Hiba: nincsen lap

en: Errors while activating plugins
hu: Hibák történtek a bővítmények aktiválása közben

en: Errors while deactivating plugins
hu: Hibák történtek a bővítmények deaktiválása közben

en: Errors while reading loader info for plugin with id="%s".
hu: Hibák történtek a "%s" azonosítójú bővítmény betöltőjének lekérdezése közben.

en: Ethiopian birr
hu: etiópiai birr

en: Euro
hu: euro

en: European currency unit
hu: euro

en: Example
hu: Példa

en: Exit immediately after loading the selected books (useful for testing).
hu: A kiválasztott munkafüzet betöltése után azonnal kilép (hasznos a teszteléshez).

en: Exit the program
hu: Kilépés a programból

en: Expand columns
hu: Oszlopok kibontása

en: Expand rows
hu: Sorok kibontása

en: Exponential
hu: Exponenciális

en: Exporting structured text
hu: Struktúrált szöveg exportálása

en: Extra information
hu: További információk

en: F-Test
hu: F-próba

en: FALSE
hu: HAMIS

en: FILE
hu: FÁJL

en: F_ormat
hu: Formá_tum

en: Falkland Islands pound
hu: Falkland-szigeteki font

en: Feb
hu: febr.

en: February
hu: február

en: Federico M. Quintero, canvas support.
hu: Federico M. Quintero, canvas támogatás.

en: Fi_rst page number:
hu: _Első oldal száma:

en: Fiji dollar
hu: fiji dollár

en: File doesn't contain "%s" array.
hu: A fájl nem tartalmaz "%s" tömböt.

en: File doesn't contain "%s" dictionary.
hu: A fájl nem tartalmaz "%s" szótárt.

en: File doesn't contain "%s" function.
hu: A fájl nem tartalmaz "%s" függvényt.

en: File doesn't contain "plugin_can_deactivate_general" function.
hu: A fájl nem tartalmaz "plugin_can_deactivate_general" függvényt.

en: File doesn't contain "plugin_cleanup_general" function.
hu: A fájl nem tartalmaz "plugin_cleanup_general" függvényt.

en: File doesn't contain "plugin_init_general" function.
hu: A fájl nem tartalmaz "plugin_init_general" függvényt.

en: File doesn't contain ("plugin_file_struct" symbol).
hu: A fájl nem tartalmaz "plugin_file_struct" szimbólumot.

en: File format:
hu: Fájlformátum:

en: File has a bad magic number.
hu: A fájlnak rossz a mágikus száma.

en: File/
hu: Fájl/

en: File/Print Preview
hu: Fájl/Nyomtatási kép

en: Filter data with given criteria
hu: A megadott feltétel szerint szűri az adatokat

en: Final
hu: Végső

en: Final Value
hu: Végső érték

en: Financial
hu: Pénzügyi

en: Finnish markka
hu: finn márka

en: First column must be valid
hu: Az első oszlop érvényes kell legyen

en: First row must be valid
hu: Az első sor érvényes kell legyen

en: Fixed wi_dth
hu: Fi_x szélesség

en: Fixed width customization
hu: Fix szélesség beállításai

en: Font
hu: Betűtípus

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Font selector
hu: Betűkészlet-választó

en: Font style:
hu: Betűstílus:

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Foreground
hu: Előtér

en: Foreground Solid
hu: Tömör előtér

en: Format
hu: Formátum

en: Format Cells
hu: Cellák formázása

en: Format a region of cells according to a pre-defined template
hu: Megadott cellatartomány formázása egy előre definiált sablon alapján

en: Format as Money
hu: Formázás pénzként

en: Format as Percentage
hu: Formázás százalékként

en: Format: execSQL(dsn,user,password,sql)
hu: Formátum: execSQL(dsn,felhasználó,jelszó,sql)

en: Formats
hu: Formátumot

en: Formatting for the selected column
hu: A kijelölt oszlop formátuma

en: Formatting options
hu: Formázási beállítások:

en: Formula
hu: Képlet

en: Formula Guru
hu: Képlet Varázsló

en: Formulas
hu: Képletek

en: Fourier Analysis
hu: Fourier-analízis

en: Fr_om line :
hu: E_ttől a sortól :

en: Frame
hu: Keret

en: Frank Chiulli, OLE support.
hu: Frank Chiulli, OLE támogatás.

en: Freeze the top left of the sheet
hu: A munkalap bal felső részének befagyasztása

en: French franc
hu: francia frank

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: Friday
hu: Péntek

en: Function
hu: Függvény

en: Function Guru
hu: Függvény Varázsló

en: Function Selector
hu: Függvényválasztó

en: Function _Categories
hu: Függvény_kategóriák

en: Function _Names
hu: Függvény_nevek

en: Function does not exist
hu: A függvény nem létezik

en: Gambian dalasi
hu: gambiai dalasi

en: General
hu: Általános

en: General format cells attempt to select an appropriate format depending on the value of the cell.
hu: Az általános formátumú cellákra, a program megpróbálja a helyes formátumot alkalmazni a cella értéke alapján.

en: Gergo Erdi, Gnumeric hacker.
hu: Érdi Gergő, Gnumeric hacker.

en: Ghanaian cedi
hu: ghánai cedi

en: Gibraltar pound
hu: gibraltári font

en: Given input range contains non-numeric data.
hu: A megadott bemeneti tartomány nem csak számadatokat tartalmaz.

en: Gnumeric Home Page
hu: A Gnumeric honlapja

en: Gnumeric Solver Answer Report
hu: Gnumeric Megoldó válaszjelentése

en: Gnumeric Solver Sensitivity Report
hu: Gnumeric Megoldó beszámolója az érzékenységről

en: Gnumeric XML file format
hu: Gnumeric XML fájlformátum

en: Go to...
hu: Ugrás...

en: Grandma Chema Celorio, Tester and sheet copy.
hu: Grandma Chema Celorio, tesztelő és munkalap másolás.

en: Graph Guru
hu: Grafikon Varázsló

en: Greek drachma
hu: görög drachma

en: Group
hu: Csoportosítás

en: Group columns %s
hu: %s oszlopok csoportosítása

en: Group rows %d:%d
hu: %d:%d sorok csoportosítása

en: Grouped By:
hu: Csoportosítás e szerint:

en: Guatemalan quetzal
hu: guatemalai quetzal

en: Guile Plugin
hu: Guile bővítmény

en: Guinea franc
hu: guineai frank

en: Guinea-Bissau peso
hu: Guinea-Bissau-i peso

en: Guyanan dollar
hu: guyanai dollár

en: HTML file made by gnumeric
hu: Gnumeric által készített HTML fájl

en: H_eight...
hu: _Magasság...

en: H_yphen (-)
hu: Kö_tőjel (-)

en: Haitian gourde
hu: haiti gourde

en: He_ader:
hu: F_ejléc:

en: Headers and footers
hu: Fej- és láblécek

en: Height: %.2f pts (%d pixels)
hu: Magasság: %.2f pont (%d pixel)

en: Hide _Column Header
hu: _Oszlop fejlécének elrejtése

en: Hide _Column Headers
hu: _Oszlopok fejlécének elrejtése

en: Hide _Gridlines
hu: _Cellarácsok elrejtése

en: Hide _Row Header
hu: _Sor fejlécének elrejtése

en: Hide _Row Headers
hu: _Sorok fejlécének elrejtése

en: Hide _Zeros
hu: _Nullák elrejtése

en: Hide columns
hu: Oszlopok rejtése

en: Hide rows
hu: Sorok rejtése

en: Hide the selected columns
hu: A kiválasztott oszlopok elrejtése

en: Hide the selected rows
hu: A kiválasztott sorok elrejtése

en: Histogram
hu: Hisztogram

en: Honduran lempira
hu: hondurasi lempira

en: Hong Kong dollar
hu: hongkongi dollár

en: Horizontal
hu: Vízszintesen

en: Horizontal Stripe
hu: Vízszintes csíkos

en: Hungarian forint
hu: magyar forint

en: Hyphen (-)
hu: Kötőjel (-)

en: I_nverse
hu: I_nverz

en: Iceland krona
hu: izlandi korona

en: Id
hu: Azonosító

en: Import file
hu: Fájl importálása

en: Imported %s
hu: %s importálása

en: Importing structured text
hu: Struktúrált szöveg importálása

en: Imports GNU Oleo documents
hu: GNU Oleo documentumokat importál

en: Imports Lotus 123 files
hu: Lotus 123 fájlok importálása

en: Imports MultiPlan (SYLK) files
hu: MultiPlan (SYLK) fájlok

en: Imports SC/XSpread files
hu: SC/XSpread fájl importálása

en: Imports XBase files
hu: XBase fájl importálása

en: Imports a file
hu: Fájl importálása

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
hu: 4.[234] verziószámú táblázatokat tud importálni

en: Impossible
hu: Lehetetlen

en: In _left column
hu: A _bal oldali oszlopba

en: In _top row
hu: A leg_felső sorba

en: In_terval:
hu: In_tervallum:

en: Increase
hu: Növelés

en: Increase Indent
hu: Behúzás növelése

en: Increase Precision
hu: Pontosság növelése

en: Increase precision
hu: Pontosság növelése

en: Increases the number of decimals displayed
hu: Növeli a megjelenítendő tizedesjegyek számát

en: Indian rupee
hu: indiai rúpia

en: Indonesian rupiah
hu: indonéziai rúpia

en: Information
hu: Információ

en: Input
hu: Bemenet

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Insert Columns
hu: Oszlopok beszúrása

en: Insert Component
hu: Komponens beszúrása

en: Insert Rows
hu: Sorok beszúrása

en: Insert Shaped Component
hu: Formázott komponens beszúrása

en: Insert _column(s)
hu: _Oszlopok beszúrása

en: Insert _row(s)
hu: _Sorok beszúrása

en: Insert a new sheet
hu: Új munkalap beszúrása

en: Insert a new spreadsheet
hu: Új munkalap beszúrása

en: Insert a shaped component into the spreadsheet
hu: Egy formázott komponenst szúr be a munkalapra

en: Insert an object into the spreadsheet
hu: Egy objektumot szúr be a munkalapra

en: Insert cells
hu: Cellák beszúrása

en: Insert columns
hu: Oszlopok beszúrása

en: Insert new cells
hu: Új cellák beszúrása

en: Insert new columns
hu: Új oszlopok beszúrása

en: Insert new rows
hu: Új sorok beszúrása

en: Insert rows
hu: Sorok

en: Insert the current date into the selected cell(s)
hu: Beszúrja a jelenlegi dátumot a kiválasztott cellába

en: Insert the current time into the selected cell(s)
hu: Beszúrja a jelenlegi időt a kiválasztott cellába

en: Inserting %d column before %s
hu: %d oszlop beszúrása %s elé

en: Inserting %d columns before %s
hu: %d oszlop beszúrása %s elé

en: Inserting %d row before %s
hu: %d sor beszúrása %s elé

en: Inserting %d rows before %s
hu: %d sor beszúrása %s elé

en: Inserts a Bonobo object
hu: Bonobo objektum beszúrása

en: Inside
hu: Belül

en: Inside Horizontal
hu: Belül Vízszintes

en: Inside Vertical
hu: Belül Függőleges

en: Internal ERROR
hu: Belső HIBA

en: Internal type error
hu: Belső típushiba

en: Invalid arguments
hu: Érvénytelen argumentumok

en: Invalid number of arguments
hu: Az argumentumok száma nem megfelelő

en: Invalid search pattern.
hu: Érvénytelen keresőminta

en: Invalid xml file. Tree is empty ?
hu: Érvénytelen xml fájl. Üres a fastruktúra ?

en: Invoke the graph guru to create a graph
hu: Meghívja a Grafikon Varázslót a grafikonkészítéshez

en: Iranian rial
hu: iráni rial

en: Iraqi dinar
hu: iraki dínár

en: Irish pence ***
hu: ír penny ***

en: Irish punt
hu: ír font

en: Irrevocably remove an entire sheet
hu: Visszavonhatatlanul törli az egész lapot

en: Is not an Gnumeric Workbook file
hu: Ez nem egy Gnumeric munkafüzetfájl

en: Is not an autoformat template file
hu: Ez nem egy automatikus formázásokat tartalmazó sablonfájl

en: Israeli shekel
hu: izraeli sékel

en: Italian lira
hu: olasz líra

en: Italic
hu: Dőlt

en: Italicize
hu: Dőltté tesz

en: Iteratively recalculate to find a target value
hu: Iterációs módszerrel keresi meg a célértéket

en: Iteratively recalculate with constraints to approach a target value
hu: Iterációs módszerrel keresi meg a célértéket a kényszerfeltételek figyelembe vételével

en: J_ustify
hu: S_orkizárt

en: Jamaican dollar
hu: jamaikai dollár

en: Jan
hu: jan.

en: January
hu: január

en: Japanese yen
hu: japán jen

en: Jody Goldberg, maintainer.
hu: Jody Goldberg, fenntartó.

en: Jordanian dinar
hu: jordániai dínár

en: Jukka-Pekka Iivonen, numerous functions and tools.
hu: Jukka-Pekka Iivonen, sok függvény és eszköz.

en: July
hu: július

en: Jump to a specified cell
hu: Megadott cellára ugrás

en: June
hu: június

en: Kampuchean riel
hu: kambodzsai riel

en: Kenneth Christiansen, i18n, misc stuff.
hu: Kenneth Christiansen, i18n, vegyes dolgok.

en: Kenyan shilling
hu: kenyai shilling

en: Kth Largest
hu: K-adik legnagyobb

en: Kth Smallest
hu: K-adik legkisebb

en: Kuwaiti dinar
hu: kuvaiti dínár

en: LEVEL
hu: SZINT

en: Label
hu: Címke

en: Label :
hu: Címke:

en: Labels
hu: Címkék

en: Lao kip
hu: laoszi kip

en: Large Circles
hu: Nagy körök

en: Largest (%d)
hu: Legnagyobb (%d)

en: Lebanese pound
hu: libanoni font

en: Left
hu: Balra

en: Left align
hu: Balra zárás

en: Left justifies the cell contents
hu: Balra igazítja a cella tartalmát

en: Left justifies the contents of each cell
hu: Balra igazítja a cellák tartalmát

en: Lesotho loti
hu: lesothoi loti

en: Liberian dollar
hu: libériai dolllár

en: Libyan dinar
hu: líbiai dínár

en: Line
hu: Vonal

en: Line termination :
hu: Sorvégjel :

en: Lines to import
hu: Sorok importálása

en: List
hu: Lista

en: Load file
hu: Fájl betöltése

en: Loader
hu: Betöltő

en: Loader for selected plugin (type: "%s") is not available.
hu: A kiválasztott bővítménytípushoz ("%s") nincs betöltő.

en: Locking cells or hiding formulas only affects protected worksheets.
hu: A cellák zárolásának vagy a képletek elrejtésének csak akkor van hatása, ha védett a munkalap.

en: Logical
hu: Logikai

en: Luxembourg franc
hu: luxemburgi frank

en: M_in
hu: M_inimum

en: Macau pataca
hu: makaói pataca

en: Macintosh (carriage return)
hu: Macintosh (kocsivissza)

en: Magnification
hu: Nagyítás

en: Make a copy of the current sheet
hu: Az aktuális lapról másolat készítése

en: Make any hidden columns in the selection visible
hu: A kijelölésben szereplő rejtett oszlopok felfedése

en: Make any hidden rows in the selection visible
hu: A kijelölésben szereplő rejtett sorok felfedése

en: Make font bold
hu: Félkövérré teszi a betűt

en: Make font italic
hu: Megdönti a betűket

en: Makes the font italic
hu: Megdönti a betűket

en: Malagasy franc
hu: madagaszkári frank

en: Malawi kwacha
hu: malawi kwacha

en: Malaysian ringgit
hu: malajziai ringgit

en: Maldive rupee
hu: maldívi rúpia

en: Mali franc
hu: mali frank

en: Maltese lira
hu: máltai líra

en: Manage available plugin modules
hu: A rendelkezésre álló bővítmények kezelése

en: Manage available plugin modules.
hu: A rendelkezésre álló bővítmények kezelése

en: March
hu: március

en: Margins
hu: Margók

en: Mark Probst, Guile support.
hu: Mark Probst, Guile támogatás.

en: Mark the current selection for movement
hu: Az aktuális kijelölés megjelölése mozgatásra

en: Maths / Trig.
hu: Matematika / Trigonometria

en: Mauritanian ouguiya
hu: mauritániai ouguiya

en: Mauritius rupee
hu: mauritiusi rúpia

en: Max
hu: Maximum

en: Maximum number of clauses has been reached.
hu: Nem adható meg több feltétel.

en: May
hu: május

en: Merge
hu: Összefésülés

en: Merge a range of cells
hu: Cellák egy összefüggő csoportjának összefésülése

en: Merging %s
hu: %s egyesítése

en: Mexican peso
hu: mexikói peso

en: Michael Meeks, Excel and OLE2 importing.
hu: Michael Meeks, Excel és OLE2 importálás.

en: Miguel de Icaza, creator.
hu: Miguel de Icaza, alkotó.

en: Min
hu: Minimum

en: Misc
hu: Egyéb

en: Miscellaneous
hu: Egyebek

en: Missing %s file
hu: Hiányzó %s fájl

en: Modify the formatting of the selected cells
hu: Megváltoztatja a kiválasztott cellák formátumát

en: Modify the workbook attributes
hu: Munkafüzet tulajdonságainak megváltoztatása

en: Module doesn't contain "%s" function.
hu: A modul nem tartalmaz "%s" függvényt.

en: Module file "%s" has invalid format.
hu: "%s" modulfájl formátuma érvénytelen.

en: Module file name
hu: Modul fájlnéve

en: Module file name not given.
hu: Nincs megadva a modulfájl neve.

en: Moldovan leu
hu: moldovai lej

en: Monday
hu: Hétfő

en: Money
hu: Pénz

en: Money format
hu: Pénz formátum

en: Mongolian tugrik
hu: mongol tugrik

en: Moroccan dirham
hu: marokkói dirham

en: Move the currently selected sheet down one position
hu: A kijelölt munkalap lefelé mozgatása

en: Move the currently selected sheet up one position
hu: A kijelölt munkalap felfelé mozgatása

en: Moving %s
hu: %s mozgatása

en: Moving Average
hu: Mozgó átlag

en: Moving Averages
hu: Mozgó átlagok

en: Mozambique metical
hu: mozambiki metical

en: Multiply
hu: Szorzás

en: Myanmar kyat
hu: myanmari kyat

en: N_ew Workbook
hu: Új munka_füzet

en: Name
hu: Név

en: Name :
hu: Név :

en: Name of template
hu: Sablon neve

en: Negative Binomial
hu: Negatív binomiális

en: Nepalese rupee
hu: nepáli rúpia

en: Netherlands Antillian guilder
hu: holland antilláki guilder

en: Netherlands guilder
hu: Holland forint

en: Never
hu: Soha

en: New
hu: Új

en: New Taiwan dollar
hu: új tajvani dollár

en: New Yugoslavia dinar
hu: új jugoszláv dínár

en: New Zealand dollar
hu: új-zélandi dollár

en: New _Shared
hu: Új meg_osztott

en: New _Unshared
hu: Új _nem megosztott

en: Nicaraguan cordoba oro
hu: nicaraguai arany cordoba

en: Nigerian naira
hu: nigériai naira

en: No book or workbook streams found.
hu: Nem találtam book vagy workbook stream-et.

en: No loader defined for plugin with id="%s".
hu: Nincs megadva betöltő a "%s" azonosítójú bővítményhez.

en: No sheets in workbook.
hu: Nincsenek lapok a munkafüzetben.

en: None
hu: Nincs

en: Normal
hu: Normál

en: North
hu: Észak

en: North Korean won
hu: észak-koreai won

en: Norwegian krone
hu: norvég korona

en: Not SYLK file
hu: Nem SYLK fájl

en: Not implemented yet.
hu: (Még) nem implementált.

en: Nothing
hu: Semmi

en: November
hu: november

en: Number
hu: Szám

en: Number Theory
hu: Számelmélet

en: Number of lines to import
hu: Importálandó sorok száma

en: Oaf options
hu: Oaf beállítások

en: Object "%s" is not a dictionary.
hu: "%s" objektum nem szótár.

en: Objective
hu: Célfüggvény

en: October
hu: október

en: On left side only
hu: Csak a bal oldalon

en: On right side only
hu: Csak a jobb oldalon

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open a spreadsheet
hu: Munkalap megnyitása

en: Open an existing workbook
hu: Egy létező munkafüzet megnyitása

en: Opens an existing workbook
hu: Egy létező munkafüzet megnyitása

en: Operation
hu: Művelet

en: Options
hu: Egyebek

en: Order Sheets
hu: Lapok átrendezése

en: Orientation
hu: Irány

en: Original Value
hu: Eredeti érték

en: Original data type :
hu: Eredeti adattípus :

en: Outline
hu: Körvonal

en: Outside Borders
hu: Külső szegélyek

en: Oval
hu: Ellipszis

en: P_aste Special...
hu: Irá_nyított beillesztés...

en: P_aste special...
hu: Irá_nyított beillesztés...

en: Page
hu: Oldal1

en: Page &[PAGE]
hu: &[PAGE]. oldal

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
hu: &[PAGE]. oldal a &[PAGES] oldalból

en: Page order
hu: Oldalak sorrendje

en: Pakistan rupee
hu: pakisztáni rúpia

en: Panamanian balboa
hu: panamai balboa

en: Paper _size:
hu: Lap _mérete

en: Papua New Guinea kina
hu: pápua új-guineai kina

en: Paraguay guarani
hu: paraguay-i guarani

en: Parse error while trying to parse data into sheet
hu: Értelmezési hiba történt az adatok munkalapra írása közben

en: Password protected workbooks are not supported yet.
hu: A jelszóval védett munkafüzeteket a program jelenleg nem támogatja.

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste Link
hu: Link beillesztése

en: Paste _Special
hu: _Irányított beillesztés

en: Paste special
hu: Irányított beillesztés

en: Paste the clipboard
hu: Beilleszti a vágólap tartalmát

en: Paste the contents of the clipboard or cut buffer
hu: A vágólap vagy a kivágási buffer tartalmának beillesztése

en: Paste type
hu: Beilleszt

en: Paste with optional filters and transformations
hu: Beillesztés választható szűrőkön illetve transzformációkon keresztül

en: Pastes the clipboard
hu: Beilleszti a vágólap tartalmát

en: Pasting into %s
hu: Beillesztés %s-be/-ba

en: Pattern
hu: Minta

en: Pearson Correlation
hu: Pearson-korreláció

en: Per column formatting
hu: Oszloponkénti formázás

en: Percent
hu: Százalék

en: Perform changes within cell comments
hu: Változtatások a cellákhoz fűzött megjegyzésekben

en: Perform changes within expressions
hu: Változtatások a kifejezésekben

en: Perform changes within non-string values
hu: Változtatások a nem-karakterlánc értékekben

en: Perform changes within string values
hu: Változtatások a karakterlánc értékekben

en: Perform no more replacements
hu: Csere abbahagyása

en: Perform this replacement
hu: Csere végrehajtása

en: Peruvian inti
hu: perui inti

en: Philippino peso
hu: Fülöp-szigeteki peso

en: Pipe (|)
hu: Csővezeték (|)

en: Please enter a file name,
    not a directory
hu: Kérlek adj meg egy fájlnevet,
    ne könyvtárnevet

en: Plugin Manager
hu: Bővítménykezelő

en: Plugin cannot be deactivated because it's still in use.
    Do you want to mark it for deactivation such that it will be inactive after restarting Gnumeric?
hu: A bővítményt nem lehet deaktiválni, mert még használatban van.
    Szeretnéd kijelölni deaktiválásra, hogy a Gnumeri újraindítása után inaktív legyen?

en: Plugin details
hu: Részletek a bővítményekről

en: Plugin has no id.
hu: A bővítménynek nincs azonosítója.

en: Plugin is still in use.
hu: A bővítmény még használatban van.

en: Plugin list
hu: Bővítmények listája

en: Plugin version "%s" is different from application "%s".
hu: A bővítmény verziója (%s) különbözik az alkalmazás verziójától (%s).

en: Point
hu: Pont

en: Polish zloty
hu: lengyel zlotyi

en: Por_trait
hu: Á_lló

en: Portuguese escudo
hu: portugál escudo

en: Preparing for save...
hu: Előkészület a mentésre...

en: Preview
hu: Minta

en: Price
hu: Ár

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print Preview
hu: Nyomtatási kép

en: Print Region
hu: Tartomány nyomtatása

en: Print Sheets
hu: Lapok nyomtatása

en: Print _area:
hu: Nyomtatási _terület

en: Print preview
hu: Nyomtatási kép

en: Print setup
hu: Nyomtatás beállítása

en: Print the current file
hu: Az aktuális fájl nyomtatása

en: Print the workbook
hu: Munkafüzet nyomtatása

en: Printing failed
hu: A nyomtatás nem sikerült

en: Prints the workbook
hu: Munkafüzet nyomtatása

en: Processing ends at this line, any subsequent lines will be ignored.
hu: A feldolgozás megáll ennél a sornál, az ezután következő sorok nem lesznek figyelembe véve

en: Product
hu: Szorzat

en: Protection
hu: Védelem

en: Python exception
hu: Python kivétel

en: Python exception (%s)
hu: Python kivétel (%s)

en: Python exception (%s: %s)
hu: Python kivétel (%s: %s)

en: Python file "%s" has invalid format.
hu: "%s" Python fájl formátuma érvénytelen.

en: Python list is not an array
hu: A Python lista nem tömb

en: Python module name
hu: Python modul neve

en: Python module name not given.
hu: Nincs megadva a Python modulfájl neve.

en: Qatari rial
hu: katari rial

en: Query for replacement
hu: Kérdezés változtatás előtt

en: Quote character :
hu: Idézőjel karakter :

en: Quoting :
hu: Idézőjelezés :

en: R_ight, then down
hu: Jobbr_a, majd lefelé folytatja

en: Radio Button
hu: Rádiógomb

en: RadioButton
hu: Rádióomb

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Random Number Generation
hu: Véletlenszám-generálás

en: Range
hu: Tartomány

en: Range/Array
hu: Tartomány/Tömb

en: Rank and Percentile
hu: Rangsor és százalékos rangsor

en: Rasca, HTML, troff, LaTeX exporters.
hu: Rasca, HTML, troff, LaTeX exportálás.

en: Re-_Order Sheets...
hu: _Munkalapok átrendezése...

en: Re-_Order...
hu: Á_trendezés

en: Re-order sheets
hu: Lapok átrendezése

en: Re_name...
hu: Át_nevezés...

en: Re_place:
hu: _Módosítandó:

en: Reading file...
hu: Fájl beolvasása...

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
hu: Data Interchange Format (*.dif) fájlokban lévő adatokat írja és olvasssa

en: Recalculate
hu: Újraszámolás

en: Recalculate the spreadsheet
hu: Újraszámolja a munkalapot

en: Rectangle
hu: Téglalap

en: Redo
hu: Visszaállítás

en: Redo the operation
hu: Művelet ismétlése

en: Redo the undone action
hu: Visszavont művelet ismételt végrehajtása

en: Regression
hu: Regresszió

en: Remove
hu: Eltávolít

en: Remove decimals
hu: Tizedesjegyek elvétele

en: Remove selected cells, shifting other into their place
hu: Eltávolítja a kijelölt cellákat, a helyükre becsúsztatja a többit

en: Remove selected cells, shifting others into their place
hu: A kijelölt cellák eltávolítása és a helyükre más cellák becsúsztatása

en: Remove selected column
hu: A kiválasztott oszlop eltávolítása

en: Remove this sheet
hu: Aktuális lap törlése

en: Rename sheet
hu: Lap átnevezése

en: Rename sheet '%s' '%s'
hu: '%s' lap átnevezése erre: '%s'

en: Rename the current sheet
hu: Az aktuális lap átnevezése

en: Rename this sheet
hu: Aktuális lap átnevezése

en: Replacement string must be set.
hu: Meg kell adni azt a karakterláncot, amire le kell cserélni.

en: Republic of Korea won
hu: dél-koreai won

en: Reverse Diagonal
hu: Fordított átlós

en: Reverse Diagonal Stripe
hu: Fordított átlósan csíkos

en: Rial Omani
hu: ománi rial

en: Right
hu: Jobbra

en: Right align
hu: Jobbra zárás

en: Right justifies the cell contents
hu: Jobbra igazítja a cella tartalmát

en: Right justifies the contents of each cell
hu: Jobbra igazítja a cellák tartalmát

en: Romanian leu
hu: román lej

en: Ross Ihaka, special functions.
hu: Ross Ihaka, speciális függvények.

en: Row %s
hu: Sor %s

en: Row and co_lumn headings
hu: Sor- és oszlopa_zonosítókkal

en: Row height
hu: Sor magassága

en: Row must be within range
hu: A sornak a tartományon belül kell lennie

en: Row: %s
hu: Sor: %s

en: Rwanda franc
hu: ruandai frank

en: SUMMARY
hu: ÖSSZEFOGLALÓ

en: S_heet
hu: M_unkalap

en: S_heets
hu: M_unkalapok

en: S_pace
hu: S_zóköz

en: S_pecial
hu: _Speciális

en: S_ymbol:
hu: Pénzne_m:

en: Samoan tala
hu: szamoai tala

en: Sample
hu: Minta

en: Sampling
hu: Mintavételezés

en: Sampling Method:
hu: Mintavételezési módszer:

en: Sao Tome and Principe dobra
hu: Sao Tome és Principe-i dobra

en: Saturday
hu: Szombat

en: Saudi Arabian riyal
hu: szaud-arábiai rial

en: Save
hu: Mentés

en: Save the current file
hu: Az aktuális fájl mentése

en: Save the current file with a different name
hu: Az aktuális fájl mentése más néven

en: Save the current workbook
hu: Aktuális munkafüzet mentése

en: Save workbook as
hu: Munkafüzet mentése másként

en: Saves the workbook
hu: Munkafüzet mentése

en: Saving file...
hu: Fájl mentése...

en: Scalar
hu: Skalár

en: Scale
hu: Méret

en: Scope
hu: Hatáskör

en: Sean Atkinson, functions and X-Base importing.
hu: Sean Atkinson, függvények és X-Base importálás.

en: Search
hu: Keresés

en: Search and Replace
hu: Keresés és csere

en: Search and Replace Query
hu: Keresés és csere lekérdezés

en: Search and Replace...
hu: Keresés és csere...

en: Search and replace in all cells in the workbook
hu: Keresés és csere a munkafüzet minden cellájában

en: Search and replace in current sheet only
hu: Keresés és csere, csak az aktuális munkalapon

en: Search and replace in specified range only
hu: Keresés és csere, csak a megadott cellatartományban

en: Search for some text and replace it with something else
hu: Megkeres egy adott szöveget és lecseréli valami másra.

en: Search string must not be empty.
hu: A keresendő karakterlánc nem lehet üres

en: Select Arra_y
hu: _Tömb kijelölése

en: Select _All
hu: _Mindent kijelöl

en: Select _Column
hu: _Oszlop kijelölése

en: Select _Depends
hu: _Függő cellák kijelölése

en: Select _Row
hu: _Sor kijelölése

en: Select all cells in the spreadsheet
hu: Minden cellát kijelöl az aktuális munkalapon

en: Select all the cells that depend on the current edit cell
hu: KIjelöli az összes cellát, amelyek az éppen szerkesztett cellától függenek.

en: Select all the cells that depend on the current edit cell.
hu: Kijelöli az összes cellát, amelyek az éppen szerkesztett cellától függenek.

en: Select an array of cells
hu: Cellák egy összefüggő csoportjának kijelölése

en: Select an entire column
hu: Egy teljes oszlop kijelölése

en: Select an entire row
hu: Egy teljes sor kijelölése

en: Select an object to add
hu: Hozzáadandó objektum kiválasztása

en: Select font
hu: Betűkészlet választása

en: Selected file format doesn't support saving multiple sheets in one file.
    If you want to save all sheets, save them in separate files or select different file format.
    Do you want to save only current sheet?
hu: A kiválasztott fájlformátum nem támogatja több munkalap mentését egy fájlba.
    Ha szeretnéd menteni az összes munkalapot, mentsd külön fájlokba, vagy 
    válassz más fájlformátumot.
    Szeretnéd menteni csak az aktuális munkalapot?

en: Selection has
hu: A kijelölésben van

en: Semi Circles
hu: Félkörök

en: Semicolo_n (;)
hu: Pontos_vessző (;)

en: Semicolon (;)
hu: Pontosvessző (;)

en: Sensitivity Report
hu: Beszámoló az érzékenységről

en: Separation customization
hu: Elválasztás testreszabása

en: Separator :
hu: Elválasztó :

en: Separators
hu: Elválasztók

en: September
hu: szeptember

en: Service not supported by loader.
hu: A betöltő nem támogatja ezt a szolgáltatást.

en: Set Background Color
hu: Háttérszín beállítása

en: Set Borders
hu: Szegélyek beállítása

en: Set Date/Time
hu: Dátum/Idő beállítás

en: Set Font
hu: Betűkészlet kiválasztása

en: Set Font Size
hu: Betűméret beállítása

en: Set Font Style
hu: Betűstílus beállítása

en: Set Foreground Color
hu: Előtérszín beállítása

en: Set Horizontal Alignment
hu: Függőleges igazítás beállítása

en: Set Text
hu: Szöveg beállítása

en: Set the end of this column
hu: Oszlop végének beállítása

en: Sets the bold font
hu: Félkövér betűket állít be

en: Sets the format of the selected cells to include a thousands separator
hu: A kiválasztott cellákban megjeleníti az ezreseket elválasztó jelet

en: Sets the format of the selected cells to monetary
hu: A kiválasztott cellák formátumát pénz formátumra állítja

en: Sets the format of the selected cells to percentage
hu: A kiválasztott cellák formátumát százalék formátumra állítja

en: Setting current date in %s
hu: Az aktuális dátum beállítása a %s cellában

en: Setting current time in %s
hu: Az aktuális idő beállítása a %s cellában

en: Setting default height of rows to %.2fpts
hu: Az alapértelmezett sormagasság beállítása %.2f pontra

en: Setting default width of columns to %.2fpts
hu: Az alapértelmezett oszlopszélesség beállítása %.2f pontra

en: Setting height of row %s to %d pixels
hu: %s oszlop magasságának %d képpontra állítása

en: Setting height of rows %s to %d pixels
hu: %s oszlopok magasságának %d képpontra állítása

en: Setting width of column %s to %d pixels
hu: %s oszlop szélességének %d képpontra állítása

en: Setting width of columns %s to %d pixels
hu: %s oszlopok szélességének %d képpontra állítása

en: Setup the page settings for your current printer
hu: Oldalbeállítás az aktuális nyomtatóhoz

en: Several basic utilities for prime numbers, pi, phi, sigma. It also hold some simple bitwise operations
hu: Néhány prímszámokkal kapcsolatos függvény, pi, fi, szigma. Tartalmaz még egy pár bitenkénti műveletet is.

en: Seychelles rupee
hu: Seychelles-i rúpia

en: Shadow
hu: Árnyék

en: Sheet
hu: Munkalap

en: Sheet 1
hu: Munkalap 1

en: Sheet name
hu: Lap neve

en: Sheet%d
hu: Munka%d

en: Sheets
hu: Munkalapok

en: Sheets to export
hu: Exportálandó lapok

en: Shift Dow_n and Move
hu: L_efelé tolás és áthelyezés

en: Shift Righ_t and Move
hu: J_obbra tolás és áthelyezés

en: Shift _Down and Copy
hu: _Lefelé tolás és másolás

en: Shift _Right and Copy
hu: _Jobbra tolás és másolás

en: Shift cells _down
hu: Cellákat _lefelé tolja

en: Shift cells _left
hu: Cellákat _balra tolja

en: Shift cells _up
hu: Cellákat _felfelé tolja

en: Shift column %s
hu: %s oszlop eltolása

en: Shift columns %s
hu: %s oszlopok eltolása

en: Shift row %s
hu: %s sor eltolása

en: Shift rows %s
hu: %s sorok eltolása

en: Shrin_k to fit
hu: Kicsinyít, hogy be_férjen

en: Sierra Leone leone
hu: Sierra Leone-i leone

en: Singapore dollar
hu: szingapúri dollár

en: Single
hu: Egyszeres

en: Size
hu: Méret

en: Size:
hu: Méret:

en: Skip Blanks
hu: Üres cellák átugrása

en: Skip cells that that would result in errors
hu: Hibákat okozó cellák átugrása

en: Slack
hu: Maradvány

en: Slas_h (/)
hu: _Perjel (/)

en: Slash (/)
hu: Perjel (/)

en: Slovenia tolar
hu: Szlovén tolár

en: Small Circles
hu: Kis körök

en: Smallest (%d)
hu: Legkisebb (%d)

en: Solid
hu: Tömör

en: Solomon Islands dollar
hu: Salamon-szigeteki dollár

en: Solve
hu: Megoldás

en: Somali shilling
hu: szomáliai shilling

en: Some name
hu: Valamilyen név

en: Sort
hu: Rendez

en: Sort Ascending
hu: Növekvő sorrend

en: Sort Descending
hu: Csökkenő sorrend

en: Sort by
hu: Rendezés ez alapján

en: Sort the selected cells
hu: A kiválasztott cellákat sorbarendezi

en: Sort the selected region in ascending order based on the first column selected
hu: Az első kijelölt oszlop szerinti növekvő sorrendbe rendezi a kijelölt területet

en: Sort the selected region in descending order based on the first column selected
hu: Az első kijelölt oszlop szerinti csökkenő sorrendbe rendezi a kijelölt területet

en: Sort...
hu: Rendez...

en: Sorting %s
hu: %s rendezése

en: Sorts the selected region in ascending order based on the first column selected.
hu: Az első kijelölt oszlop szerinti növekvő sorrendbe rendezi a kijelölt területet.

en: Sorts the selected region in descending order based on the first column selected.
hu: Az első kijelölt oszlop szerinti csökkenő sorrendbe rendezi a kijelölt területet.

en: Sorts the selected region.
hu: Sorbarendezi a kijelölt tartományt.

en: Source areas
hu: Forrásterületek

en: Source region %s overlaps with the destination region
hu: %s forrástartomány átfedésben van a céltartománnyal

en: South
hu: Dél

en: South African rand
hu: dél-afrikai rand

en: South African rand funds code
hu: dél-afrikai rand alapok kódja

en: Sp_ecial
hu: Külö_nleges

en: Space
hu: Szóköz

en: Spanish peseta
hu: spanyol peseta

en: Split
hu: Felosztás

en: Split merged ranges of cells
hu: Cellák egy összefüggő csoportjának felosztása

en: Sri Lanka rupee
hu: Sri Lanka-i rúpia

en: St.Helena pound
hu: St. Helena-i font

en: Standard Error
hu: Standard hiba

en: Statistics
hu: Statisztika

en: Status
hu: Állapot

en: Stdev (sample)
hu: Szórás (minta)

en: Stri_kethrough
hu: _Kiemelt

en: String
hu: Karakterlánc

en: Styles with no content
hu: Tartalom nélküli stílusok

en: Su_bscript
hu: Alsó inde_x

en: Subject to the Constraints:
hu: Kényszerfeltételek:

en: Subtract
hu: Kivonás

en: Sudanese pound
hu: szudáni font

en: Sum
hu: Összeg

en: Sum into the current cell
hu: Összegzés az aktuális cellába

en: Sum into the current cell.
hu: Összegzés az aktuális cellába

en: Summary
hu: Adatlap

en: Summary Statistics
hu: Összefoglaló statisztika

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Sup_erscript
hu: F_első index

en: Suriname guilder
hu: szurinámi guilder

en: Swaziland lilangeni
hu: szváziföldi lilangeni

en: Swedish krona
hu: svéd korona

en: Swiss franc
hu: svájci frank

en: Syntax error at line %d. Ignoring.
hu: Szintaktikai hiba a %d. sorban. Figyelmen kívül hagyva.

en: Syrian pound
hu: szíriai font

en: TRUE
hu: IGAZ

en: Ta_b
hu: Ta_bulátor

en: Tab
hu: Tabulátor

en: Takashi Matsuda, original text plugin.
hu: Takashi Matsuda, eredeti szöveg bővítmény.

en: Tanzanian shilling
hu: tanzániai shilling

en: Target Cell (Maximize)
hu: Célcella (maximalizálás)

en: Target Cell (Minimize)
hu: Célcella (minimalizálás)

en: Target region contains merged cells
hu: A célterületben egybenyitott cellák vannak

en: Te_xt
hu: Szö_veg

en: Terminate
hu: Befejezés

en: Text length
hu: Szöveg hossza

en: Thai baht
hu: thai baht

en: Thatch
hu: Zsúp

en: The GNOME Spreadsheet
hu: A GNOME táblázatkezelője

en: The category this template belongs to
hu: A sablon ebbe a kategóriába tartozik

en: The current category
hu: Jelenlegi kategória

en: The given input range should contain at least two columns of data and the labels.
hu: A megadott bemeneti tartomány legalább két adatoszlopból és a címkékből kell álljon.

en: The group/individual that made the template
hu: Ez a csoport/személy készítette a sablont

en: The next generation sax based xml I/O subsystem
hu: A következő generációs sax alapú xml I/O alrendszer

en: The search range is invalid.
hu: A keresési tartománz érvénytelen.

en: The search text is a regular expression
hu: A keresés szövege reguláris kifejezés

en: The search text is taken literal
hu: A keresés szövege szó szerint értendő

en: There are too few data points to conduct this regression.
    There must be at least as many data points as free variables.
hu: Túl kevés adatpont van megadva regresszió számításához.
    Legalább annyi pont kell, mint szabad változó.

en: There is already a sheet named
hu: Már van ilyen nevű munkalap:

en: Thick Diagonal Crosshatch
hu: Vastag átlós keresztmintás

en: Thick Outside Borders
hu: Vastag külső szegélyek

en: Thin Diagonal Crosshatch
hu: Vékony átlós keresztmintás

en: Thin Diagonal Stripe
hu: Vékony átlósan csíkos

en: Thin Horizontal Crosshatch
hu: Vékony vízszintes keresztmintás

en: Thin Horizontal Stripe
hu: Vékony vízszintes csíkos

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
hu: Vékony fordított átlósan csíkos

en: Thin Vertical Stripe
hu: Vékony függőleges csíkos

en: This file does not seem to be a valid text file.
    The character '%c' (ASCII decimal %d) was encountered.
    Most likely your locale settings are wrong.
hu: Úgy látszik, ez a fájl nem szabályos szövegfájl.
    Egy '%c' karakter (decimális ASCII-kódja %d) található benne.
    Valószínűleg rossz a locale beállítása.

en: This plugin enables Guile(scheme) support in Gnumeric
hu: Ez a bővítmény bekapcsolja a Guile (scheme) támogatást a Gnumeric-ben

en: Those columns are already grouped
hu: Ezek az oszlopok már csoportban vannak

en: Those columns are not grouped, you can't ungroup them
hu: Ezek az oszlopok nincsenek csoportban, nem lehet szétválasztani őket

en: Those rows are already grouped
hu: Ezek a sorok már csoportban vannak

en: Those rows are not grouped, you can't ungroup them
hu: Ezek a sorok nincsenek csoportban, nem lehet szétválasztani őket

en: Thousand separator
hu: Ezreselválasztó

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Time
hu: Idő

en: Titles to print
hu: Címként nyomtatandók a

en: Tom Dyas, plugin support.
hu: Tom Dyas, bővítmények támogatása.

en: Tongan pa'anga
hu: tongai pa'anga

en: Too many columns in data to parse: %d
hu: Túl sok oszlopból állnak az adatok, nem lehet értelmezni: %d

en: Too many rows in data to parse: %d
hu: Túl sok sorból állnak az adatok, nem lehet értelmezni: %d

en: Top
hu: Fent

en: Total
hu: Összesen

en: Trim :
hu: Levágás :

en: Trim leading and trailing spaces from each column, if you are unsure you should leave this at the default setting.
hu: Levágja minden oszlopról a kezbő és befejező szóközöket. Ha nem vagy biztos a dolgodban, hagyd ezt az alapértelmezett beállításon.

en: Trinidad and Tobago dollar
hu: Trinidad és Tobago-i dollár

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Tunisian dinar
hu: tunéziai dínár

en: Turkish lira
hu: török líra

en: Turn unparsable entries into string values
hu: Az értelmezhetetlen értékeket karakterlánccá alakítja

en: Two or more of the independent variables are linearly dependent,
    and the regression cannot be calculated. Remove one of these
    variables and try the regression again.
hu: Kettő vagy több független változó lineárisan függ egymástól,
    így a regresszió nem számítható. Távolítsd el ezen változók egyikét
    és próbáld újra a regressziót.

en: Type Mismatch
hu: Nem megfelelő típus

en: Type mismatch
hu: Nem megfelelő típus

en: Typing "%s%s"
hu: "%s%s" írása

en: Typing "%s%s" in %s
hu: "%s%s" írása a %s-be/-ba

en: UAE dirham
hu: egyesült arab emírségekbeli dirham

en: UK pound sterling
hu: angol font

en: US dollar
hu: USA dollár

en: USSR rouble
hu: szovjet rubel

en: Ugandan shilling
hu: ugangai shilling

en: Ukrainian hryvnia
hu: ukrán hrivnya

en: Unable to create object of type '%s'
hu: Nem sikerült '%s' típusú objektumot létrehozni

en: Unable to locate valid MS Excel workbook
hu: Nem találok érvényes MS Excel munkafüzetet

en: Unable to lookup Python code object.
hu: Nem találom a Python kód objektumot.

en: Unable to mmap the file, error : %s
hu: Nem lehet mmap-olni a fájlt, hiba : %s

en: Unable to mmap the file.
hu: Nem sikerült mmap-olni a fájlt.

en: Unable to open file '%s'
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt: %s

en: Unable to paste
hu: A beillesztés nem sikerült

en: Unable to paste into selection
hu: Nem lehet a kijelölésbe beszúrni

en: Unable to unmap the file, error : %s
hu: Nem lehet unmap-olni a fájlt, hiba : %s

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Underlines the font
hu: Betű aláhúzása

en: Underlines the text
hu: Szöveg aláhúzása

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo Clear
hu: Törlés visszavonása

en: Undo the last action
hu: Utolsó művelet visszavonása

en: Undo the operation
hu: A művelet visszavonása

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
hu: Az adatok olvasása közben a fájl váratlanul véget ért a %d. sornál.

en: Unexpected end of file at line %d while reading header.
hu: A fejléc olvasása közben a fájl váratlanul véget ért a %d. sornál.

en: Unfinished
hu: Nincs befejezve

en: Ungroup
hu: Szétválasztás

en: Ungroup columns %s
hu: %s oszlopok szétválasztása

en: Ungroup rows %d:%d
hu: %d:%d sorok szétválasztása

en: Unhandled Python exception: %s
hu: Lekezeletlen Python kivétel: %s

en: Unhide columns
hu: Oszlopok mutatása

en: Unhide rows
hu: Sorok mutatása

en: Uniform
hu: Egyenletes

en: Unimplemented
hu: Nem implementált

en: Unix (linefeed)
hu: Unix (soremelés)

en: Unknown Function
hu: Ismeretlen függvény

en: Unknown GB error
hu: Ismeretlen GB hiba

en: Unknown Python type
hu: Ismeretlen Python típus

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
hu: Ismeretlen adatérték (%s) a %d. sorban. Figyelmen kívül hagyva.

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown evaluation error
hu: Ismeretlen kiértékelési hiba

en: Unknown info_type
hu: Ismeretlen info_type

en: Unknown name
hu: Ismeretlen név

en: Unknown operator
hu: Ismeretlen művelet

en: Unknown plugin name.
hu: Ismeretlen bővítménynév

en: Unknown system
hu: Ismeretlem rendszer

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
hu: Ismeretlen értéktípus (%d) a %d. sorban. Figyelmen kívül hagyva.

en: Unknown version
hu: Ismeretlen verzió

en: Unmerging %s
hu: %s szétválasztása

en: Unspecified loader type.
hu: Nincs megadva a betöltő típusa.

en: Unsupported Python type: %s
hu: Nem támogatott Python típus: %s

en: Unsupported file format.
hu: Nem támogatott fájlformátum.

en: Unsupported loader type "%s".
hu: Nem támogatott betöltőtípus: "%s"

en: Unsupported method
hu: Nem támogatott módszer

en: Uruguayan peso
hu: uruguay-i peso

en: Validate input with preset criteria
hu: Bemenet ellenőrzése előre megadott feltételek szerint

en: Value
hu: Érték

en: Value%d
hu: Érték%d

en: Values
hu: Értékek

en: Vanuatu vatu
hu: vanuatui vatu

en: Var (sample)
hu: Variancia (minta)

en: Variable 1 Range:
hu: 1. változó tartománya:

en: Variable 2 Range:
hu: 2. változó tartománya:

en: Venezuelan bolivar
hu: venezuelai bolivar

en: Vertical Alignment
hu: Függőleges igazítás

en: Vertical Stripe
hu: Függőleges csíkos

en: Vietnamese dong
hu: vietnámi dong

en: View
hu: Nézet

en: Vincent Renardias, original CSV support, French localization.
hu: Vincent Renardias, eredeti CSV támogatás, francia fordítás.

en: Vladimir Vuksan, financial functions.
hu: Vladimir Vuksan, pénzügyi függvények.

en: Wednesday
hu: Szerda

en: West
hu: Nyugat

en: When set, do not distinguish between upper and lower case letters
hu: Ha be van állítva, nem tesz különbséget a kis- és nagybetűk között

en: Whole numbers
hu: Egész számok

en: Width: %.2f pts (%d pixels)
hu: Szélesség: %.2f pont (%d pixel)

en: Windows (carriage return + linefeed)
hu: Windows (kocsivissza + soremelés)

en: Workbook
hu: Munkafüzet

en: Workbook %s already exists.
    Do you want to save over it?
hu: Már létezik %s nevű munkafüzet.
    Szeretnéd felülírni?

en: Workbook %s has unsaved changes, save them?
hu: A %s munkafüzetben nem mentett változások vannak, mentsem ezeket?

en: Workbook Attributes
hu: Munkafüzet tulajdonságai

en: Workbook has unsaved changes, save them?
hu: A Munkafüzetben nem mentett változások vannak, mentsem ezeket?

en: Worksheet _protected
hu: _Védett munkalap

en: XML document not well formed!
hu: Az XML dokumentum nem jól formázott!

en: Xbase (*.dbf) file format
hu: Xbase (*.dbf) fájlformátum

en: Yemeni rial
hu: jemeni rial

en: You cannot redefine a builtin name.
hu: Egy beépített nevet nem lehet újradefiniálni.

en: You do not have permission to save to
    %s
hu: Nincsen jogosultságod a %s
    mentéséhez.

en: You must specify a destination region
hu: Meg kell adni a célterületet

en: You must specify a range to search.
hu: Meg kell adni a keresés helyét.

en: You must specify one or more source regions
hu: Meg kell adni egy vagy több forrásterületet

en: You need to select at least one sheet to export
hu: Legalább egy exportálandó lapot meg kell adni

en: You should introduce a proper number of minutes in the entry.
hu: írd be a percek számát!

en: You should introduce a valid cell names in 'Criteria Range:'
hu: Érvényes cellanevet kellene megani a 'Feltételtartomány:' mezőben

en: You should introduce a valid cell names in 'List Range:'
hu: Érvényes cellanevet kellene megani a 'Listatartomány:' mezőben

en: You should introduce a valid cell range in 'Copy To:'
hu: Érvényes cellatartományt kellene megani a 'Másolás:' mezőben

en: You should introduce the same number of columns in the `List Range' and in `Criteria Range:'
hu: A `Listatartomány' és a `Feltételtartomány' mezőkben ugyanannyi oszlopot kellene megadni.

en: Zaire Zaire
hu: zairei zaire

en: Zambian kwacha
hu: zambiai kwacha

en: Zbigniew Chyla, plugin system, i18n.
hu: Zbigniew Chyla, bővítményrendszer, i18n.

en: Zimbabwe dollar
hu: zimbabwei dollár

en: Zoom
hu: Nagyítás/kicsinyítés

en: Zoom %s to %.0f%%
hu: %s nagyítása %.0f%%-ra

en: Zoom the spreadsheet in or out
hu: Nagyítja vagy kicsinyíti a munkalapot

en: [$SIT]
hu: [$$IT]

en: [Red]
hu: [Piros]

en: _);[Red](
hu: _);[Piros](

en: _About...
hu: _Névjegy

en: _Accounting
hu: _Könyvelői

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: _Add / Modify comment...
hu: _Megjegyzés beszúrása/módosítása...

en: _Adjust to:
hu: Legyen _az eredeti méret:

en: _All
hu: Min_dent

en: _Answer
hu: _Válasz

en: _Auto Save...
hu: _Automatikus mentés

en: _Auto fit selection
hu: _Legszélesebb kijelölt

en: _Auto generate names...
hu: _Automatikus névgenenerálás...

en: _Autoformat...
hu: _Automatikus formázás...

en: _Automatic Save Every
hu: _Automatikus mentés minden

en: _Black and white
hu: Fekete-fe_hérben

en: _Bottom
hu: _Lent

en: _Bottom:
hu: _Alsó:

en: _Category
hu: _Kategória

en: _Cells...
hu: _Cellák...

en: _Center
hu: _Középre

en: _Change
hu: _Módosítás

en: _Change Name...
hu: Átne_vezés...

en: _Change name
hu: Átne_vezés

en: _Clear
hu: _Törlés

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Colon (:)
hu: _Kettőspont (:)

en: _Column width (pts):
hu: _Oszlop szélessége (pont):

en: _Columns
hu: Os_zlopok

en: _Columns to repeat on the left side:
hu: _Balra ismétlődő oszlopok

en: _Content
hu: _Képletet

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Copy to a new location
hu: Új he_lyre másol

en: _Currency
hu: _Pénznem

en: _Custom
hu: _Egyéni

en: _Data
hu: _Adat

en: _Date
hu: _Dátum

en: _Define...
hu: _Definiálás...

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Delete Column(s)
hu: _Oszlopok törlése

en: _Delete Row(s)
hu: _Sorok törlése

en: _Delete...
hu: _Törlés...

en: _Destination :
hu: _Cél :

en: _Distribution:
hu: _Eloszlás

en: _Do not capitalize after:
hu: _Ne legyen nagybetű ez után:

en: _Down, then right
hu: Le, maj_d jobbra folytatja

en: _Duplicate
hu: _Megkettőzés

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Edit...
hu: _Szerkesztés

en: _File
hu: _Fájl

en: _Fill
hu: K_itöltve

en: _Filter in-place
hu: H_elyben szűr

en: _First Letter
hu: E_lső betű

en: _Fit to:
hu: Legye_n:

en: _Footer:
hu: _Lábléc:

en: _Format :
hu: _Formátum :

en: _Format Cells...
hu: Cellák _formázása...

en: _Formats
hu: _Formátumot

en: _Fraction
hu: _Tört

en: _Function :
hu: _Függvény :

en: _General
hu: Á_ltalános

en: _Goal Seek...
hu: _Célérték-keresés

en: _Goto cell...
hu: _Ugrás...

en: _Grid lines
hu: _Cellarácsokkal

en: _Group
hu: _Csoportosítás

en: _Group...
hu: _Csoportosítás...

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Hidden
hu: _Rejtett

en: _Hide
hu: _Elrejt

en: _Hide Detail
hu: _Részletek elrejtése

en: _Horizontal Scrollbar
hu: _Vízszintes görgetősáv

en: _Horizontally
hu: _Vízszintesen

en: _INitial CApitals
hu: _KÉt KEzdő NAgybetű

en: _Import...
hu: _Importálás...

en: _Indent
hu: _Behúzás

en: _Input Range:
hu: _Bemeneti tartomány:

en: _Insert
hu: _Beszúrás

en: _Insert Column(s)
hu: _Oszlopok beszúrása

en: _Insert Row(s)
hu: _Sorok beszúrása

en: _Insert new
hu: Új _beszúrása

en: _Insert...
hu: _Beszúrás...

en: _Justify
hu: _Sorkizárt

en: _Labels
hu: _Címkék

en: _Lambda:
hu: _Lambda

en: _Landscape
hu: _Fekvő

en: _Left
hu: _Balra

en: _Left Hand Side:
hu: _Bal oldal:

en: _Left:
hu: _Bal:

en: _Limits
hu: _Határok

en: _List range:
hu: _Listatartomány:

en: _Locked
hu: _Zárolt

en: _Max
hu: _Maximum

en: _Mean:
hu: _Átlag:

en: _Move
hu: Á_thelyezés

en: _Name
hu: _Név

en: _New
hu: Ú_j

en: _New Sheet
hu: Új _munkalap

en: _New...
hu: _Új...

en: _Number
hu: _Szám

en: _Output Range:
hu: _Kimeneti tartomány:

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Percentage
hu: S_zázalék

en: _Plug-ins...
hu: _Bővítmények...

en: _Preview
hu: _Minta

en: _Prompt Before Saving
hu: _Jóváhagyás mentés előtt

en: _Redo
hu: _Visszaállítás

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Remove Current
hu: Jelenlegi _eltávolítása

en: _Replace text when typed
hu: _Beírt szöveg változtatása

en: _Right
hu: _Jobbra

en: _Right Hand Side:
hu: _Jobb oldal:

en: _Right:
hu: _Jobb:

en: _Row
hu: So_r

en: _Row Height...
hu: _Sor magassága...

en: _Row height (pts):
hu: _Sor magassága (pont):

en: _Rows
hu: _Sorok

en: _Rows to repeat on the upper region:
hu: _Fent ismétlődő sorok

en: _Save
hu: _Mentés

en: _Scientific
hu: T_udományos

en: _Select
hu: _Kijelölés

en: _Sensitivity
hu: É_rzékenység

en: _Separated
hu: _Elválasztott

en: _Set Target Cell:
hu: _Célcella beállítása:

en: _Sheet
hu: M_unkalap

en: _Shift cells right
hu: Cellákat _jobbra tolja

en: _Show Detail
hu: Részletek _mutatása

en: _Show Gridlines
hu: _Cellarácsokkal

en: _Solver...
hu: _Megoldó...

en: _Sort
hu: _Rendezés

en: _Sort...
hu: Sorbaren_dezés...

en: _Standard Errors
hu: _Standard hibák

en: _Standard Height
hu: _Normál magasság

en: _Standard Width
hu: _Normál szélesség

en: _Style
hu: _Stílus

en: _Template Details
hu: _Részletek a sablonról

en: _Time
hu: _Idő

en: _To line :
hu: E_ddig a sorig :

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Top
hu: _Fent

en: _Top:
hu: _Felső:

en: _Type
hu: _Típus

en: _Type:
hu: _Típus:

en: _Underline:
hu: _Aláhúzás:

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Ungroup
hu: _Szétválasztás

en: _Ungroup...
hu: _Szétválasztás...

en: _Unhide
hu: _Megmutat

en: _Unique records only
hu: Csak az _egyedi rekordokat

en: _Units:
hu: _Egység:

en: _Update
hu: _Frissítés

en: _Use Separator for 1000's
hu: _Ezres elválasztó használata

en: _Validate...
hu: _Ellenőrzés...

en: _Vertical Scrollbar
hu: _Függőleges görgetősáv

en: _Vertically
hu: Függőlegese_n

en: _View
hu: _Nézet

en: _Width...
hu: _Szélesség...

en: _With:
hu: _Jó szöveg:

en: _Workbook...
hu: _Munkafüzet...

en: _Wrap text
hu: _Sortörés

en: _Zoom...
hu: _Nagyítás...

en: _minutes
hu: _percben

en: all
hu: minden

en: already defined in sheet
hu: már definiálva van a munkalapon

en: already defined in workbook
hu: már definiálva van a munkafüzetben

en: black
hu: Fekete

en: blue
hu: Kék

en: can't create object for '%s'
hu: nem sikerült objektumot létrehozni '%s' számára

en: cannot be performed with multiple ranges selected
hu: nem lehet többszörös kijelöléssel végrehajtani

en: centimeter
hu: centiméter

en: comments
hu: megjegyzések

en: contents
hu: tartalom

en: cyan
hu: Cián

en: date
hu: dátum

en: destination does not have an even multiple of source columns (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
hu: A célterület oszlopainak száma nem a kiindulási terület oszlopai számának páros többszöröse (az egyik %d, a másik %d)
    
    Próbálj meg egy cellát kijelölni, vagy egy azonos méretű és alakú célterületet.

en: destination does not have an even multiple of source rows (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
hu: A célterület sorainak száma nem a kiindulási terület sorai számának páros többszöröse (az egyik %d, a másik %d)
    
    Próbálj meg egy cellát kijelölni, vagy egy azonos méretű és alakú célterületet.

en: destination has a different shape (%dRx%dC) than the original (%dRx%dC)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
hu: A céltartomány más alakú (%dSx%dO) mint az eredeti (%dSx%dO)
    
    Próbálj egy cellát kiválasztani, vagy egy megfelelő -- az eredeti tartománnyal megegyező alakú és méretű -- cellatartományt.

en: effect - domain error
hu: effect - nincs értelmezve

en: error parsing line
hu: hiba a sor értelmezésénél

en: formats
hu: formátumok

en: gnumeric version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
hu: gnumeric '%s' verzió
    datadir := %s
    libdir := %s

en: green
hu: Zöld

en: inch
hu: hüvelyk

en: is beyond sheet boundaries
hu: túl van a munkalap határain

en: magenta
hu: Bíbor

en: millimeter
hu: miliméter

en: must have at least 1 letter
hu: legalább 1 betűs legyen

en: nominal - domain error
hu: nominal - nincs értelmezve

en: object must be callable
hu: az objektum hívható kell legyen

en: page
hu: oldal

en: page(s) wide by
hu: oldal széles és

en: pages
hu: oldal

en: place holder no need to translate
hu: helykitöltő, nem kell lefordítani ;)

en: points
hu: pont

en: red
hu: Piros

en: result passes the sheet boundary
hu: az eredmény kilóg a munkalapról

en: sln - domain error
hu: sln - nincs értelmezve

en: syd - domain error
hu: syd - nincs értelmezve

en: t-Test
hu: t-próba

en: tab
hu: fül

en: tall
hu: oldal magas

en: then by
hu: utána e szerint

en: time
hu: idő

en: val != bound                  (not equal to)
hu: érték != határ                  (nem egyenlő)

en: val == bound                 (equal to)
hu: érték == határ                 (egyenlő)

en: white
hu: Fehér

en: xmlCreateFileParserCtxt () failed.
hu: xmlCreateFileParserCtxt () sikertelen.

en: yellow
hu: Sárga

en: z-Test
hu: z-próba
