gnome-libs - en to gl translation catalogue (331 entries)

en:   - OK? (yes or no)
gl:   - ¿Aceptar? (si ou non)

en:  (press return)
gl:  (prema enter)

en:  (yes or no)
gl:  (si ou non)

en: %a %b %d %T %Y
gl: %d-%m-%Y %H:%M

en: %s options
gl: Opcións de %s

en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: opción ilegal -- %c

en: %s: invalid option -- %c
gl: %s: opción non válida -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `%c%s' non permite ningún argumento

en: %s: option `%s' is ambiguous
gl: %s: a opción `%s' é ambigua

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opción `%s' require un argumento

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `--%s' non permite ningún argumento

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `-W %s' non permite ningún argumento

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción `-W %s' é ambigua

en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opción require un argumento -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
gl: %s: opción `%c%s' descoñecida

en: %s: unrecognized option `--%s'
gl: %s: opción `--%s' descoñecida

en: (Internal use only) GOAD file descriptor
gl: (Só para uso interno) descritor do ficheiro GOAD

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
gl: (Só para uso interno) ID do servidor GOAD a activar

en: About
gl: Acerca

en: About this application
gl: Acerca desta aplicación

en: Above Dock
gl: Por riba do Dock

en: Accelerator
gl: Atallo

en: Accept
gl: Aceptar

en: Accept run-together words
gl: Aceptar palabras compostas

en: Accept the word for
    this session only
gl: Aceptar a palabra só
    para esta sesión

en: Add
gl: Engadir

en: Add/Set
gl: Engadir/Activar

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Alternatives:
gl: Alternativas:

en: Application "%s" (process %d) has crashed
    due to a fatal error.
    (%s)
gl: O programa "%s" (proceso %d) fallou
    por mor dun erro moi grave
    (%s)

en: Apply
gl: Aplicar

en: Author:
gl: Autor:

en: Authors:
gl: Autores:

en: Authors:
gl: Autores:

en: Back
gl: Anterior

en: Basic
gl: Básico

en: Below
gl: Embaixo

en: Browse...
gl: Explorar...

en: Bulleted List
gl: Lista con puntos

en: CLASS
gl: CLASE

en: CONFIG-PATH
gl: CAMIÑO-DA-CONFIGURACIÓN

en: C_lear
gl: _Limpar

en: C_ut
gl: C_ortar

en: Calculator
gl: Calculadora

en: Calculator...
gl: Calculadora...

en: Calendar
gl: Calendario

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
gl: Non se pode atopar unha hbox, usando unha selección de ficheiros normal

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel Logout
gl: Cancelar desconexión

en: Check words longer than:
gl: Verificar palabras maiores de:

en: Choose an icon
gl: Escolla unha icona

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear the selection
gl: Limpar a selección

en: Close
gl: Pechar

en: Close the current file
gl: Pechar o ficheiro actual

en: Close the current window
gl: Pechar a fiestra actual

en: Command:
gl: Comando:

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure the application
gl: Configurar a aplicación

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy the selection
gl: Copiar a selección

en: Copyright (C) 1998
gl: Copyright © 1998

en: Could not get name service!
gl: ¡Non foi posible obter o servicio de nomes!

en: Create New _Window
gl: Crear nova _fiestra

en: Create a new window
gl: Crear unha nova fiestra

en: Creating '/GNOME' context %s %d
gl: Creando o contexto '/GNOME' %s %d

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
gl: Creando o contexto '/GNOME/Servers' %s %d

en: Cu_t
gl: Co_rtar

en: Cut
gl: Cortar

en: Cut the selection
gl: Cortar a selección

en: Date
gl: Data

en: Debug
gl: Depurar

en: Default Pixmap
gl: Pixmap por defecto

en: Delete
gl: Borrar

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Disable connection to session manager
gl: Desactivar a conexión ó xestor de sesións

en: Disable sound server usage
gl: Desactivar o servidor de son

en: Discard accepted words on kill
gl: Ó recibir un 'kill', esquecer as palabras aceptadas

en: Display brief usage message
gl: Amosar unha breve mensaxe co modo de emprego

en: Documentation:
gl: Documentación:

en: Don't use X shared memory extension
gl: Non usar a extensión de memoria compartida de X

en: Down
gl: Abaixo

en: ERROR:
gl: ERRO:

en: E_xit
gl: _Saír

en: Edit
gl: Editar

en: Edit/
gl: Editar/

en: Enable sound server usage
gl: Activar o servidor de son

en: Enable tooltips
gl: Activar tooltips

en: End the current game
gl: Acabar o xogo actual

en: Error
gl: Erro

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gl: Erro na opción %s: %s.
    Execute '%s --help' para ver unha lista de tódalas opcións de liña de comandos dispoñibles.

en: Exit the program
gl: Saír do programa

en: Failed to obtain CORBA authentication cookie, exiting
gl: Erro ó obter o "cookie" de autentificación CORBA; saíndo

en: Failed to open CORBA cookie file (%s) for writing: %s
gl: Erro ó abrir o ficheiro "cookie" de CORBA (%s) para escribir: %s

en: Failed to open CORBA cookie file `%s': %s
gl: Erro ó abrir o ficheiro "cookie" de CORBA `%s': %s

en: Failed to read CORBA cookie file `%s': %s
gl: Erro ó ler o ficheiro "cookie" de CORBA `%s': %s

en: Failed to write CORBA cookie file (%s): %s
gl: Erro ó escribir o ficheiro "cookie" de CORBA (%s): %s

en: Failed to write CORBA cookie to `%s': %s
gl: Erro ó escribir o ficheiro "cookie" de CORBA a `%s': %s

en: Fi_les
gl: Fic_heiros

en: Fi_les/
gl: Fic_heiros/

en: File
gl: Ficheiro

en: File/
gl: Ficheiro/

en: Files
gl: Ficheiros

en: Files/
gl: Ficheiros/

en: Find _Again
gl: Buscar _outra vez

en: Finish
gl: Finalizar

en: Fixed Position
gl: Posición fixa

en: Font
gl: Fonte

en: Font Info
gl: Información da fonte

en: GNOME GUI options
gl: Opcións da interface de GNOME

en: GNOME options
gl: Opcións de GNOME

en: GOAD ID of the server to activate
gl: ID GOAD do servidor a activar

en: GOAD_ID
gl: ID_GOAD

en: GTK options
gl: Opcións de GTK

en: Game
gl: Xogo

en: Gdk debugging flags to set
gl: Flags de depuración de Gdk a activar

en: Gdk debugging flags to unset
gl: Flags de depuración de Gdk a desactivar

en: Get a hint for your next move
gl: Obter unha suxestión para o próximo movemento

en: Get config entry
gl: Ler entrada da configuración

en: Gnome Object Activation Directory
gl: Directorio de Activación de Obxectos de Gnome

en: Gtk+ debugging flags to set
gl: Flags de depuración de Gtk+ para activar

en: Gtk+ debugging flags to unset
gl: Flags de depuración de Gtk+ para desactivar

en: HOST
gl: MÁQUINA

en: HOSTNAME:PORT
gl: MÁQUINA:PORTO

en: Help
gl: Axuda

en: Hidden
gl: Agochada

en: Host:port on which the sound server to use is running
gl: Máquina:porto onde se atopa o servidor de son para usar

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
gl: Non foi posible atopar ningún servicio instalado.  Ou non ten ningún
    instalado, ou descoñécese o camiño para os atopar.  En calquera caso
    verifique a súa instalación GNOME.

en: ID under which GOAD knows this server
gl: ID polo que GOAD coñece este servidor

en: Icon:
gl: Icona:

en: If you choose a font it will appear here
gl: Se escolle unha fonte aparecerá aquí

en: Ignore on Arrange
gl: Ignorar ó ordenar

en: Ignore this word
    this time only
gl: Ignorar esta palabra
    só desta vez

en: Indent
gl: Indentar

en: Information
gl: Información

en: Insert
gl: Inserir

en: Insert the word
    in your personal dictionary
gl: Inserir a palabra no
    diccionario persoal

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
gl: Inserir a palabra no
    diccionario persoal
    (distinguindo maiúsculas
    e minúsculas)

en: Insert with case
gl: Inserir respetando maiúsculas/minúsculas

en: Ispell command:
gl: Comando do ispell:

en: Kill ispell process
gl: Rematar o proceso ispell

en: Language
gl: Lingua

en: Layer:
gl: Capa:

en: Load an additional Gtk module
gl: Cargar un módulo Gtk adicional

en: Loading Icons...
gl: Cargando iconas...

en: MODULE
gl: MÓDULO

en: Main dictionary:
gl: Diccionario principal:

en: Make X calls synchronous
gl: Facer as chamadas X síncronas

en: Make all warnings fatal
gl: Facer que os avisos sexan graves

en: Maximized Horizontal
gl: Maximizada horizontalmente

en: Maximized Vertical
gl: Maximizada verticalmente

en: Menu Accelerator Keys
gl: Atallos de menú

en: Menu Item
gl: Elemento de menú

en: Message
gl: Mensaxe

en: Minimized
gl: Minimizada

en: Modify the file's properties
gl: Modificar as propiedades do ficheiro

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
gl: Ocorreron varios fallos de segmento; non se pode amosar o diálogo de erro

en: NAME
gl: NOME

en: Name
gl: Nome

en: Name/Comment translations:
gl: Traduccións de Nome/Comentario:

en: Name:
gl: Nome:

en: New
gl: Novo

en: New...
gl: Novo...

en: New/
gl: Novo/

en: Next
gl: Seguinte

en: No
gl: Non

en: No Icon
gl: Sen icona

en: No Image
gl: Sen imaxe

en: Numbered List
gl: Lista numerada

en: OK
gl: Aceptar

en: On Top
gl: Enriba

en: Open a file
gl: Abrir un ficheiro

en: Open...
gl: Abrir...

en: PORT
gl: PORTO

en: PREFIX
gl: PREFIXO

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste the clipboard
gl: Pegar do portarretallos

en: Pause the game
gl: Parar o xogo

en: Personal dictionary:
gl: Diccionario persoal:

en: Pick a Font
gl: Escolla unha fonte

en: Pick a color
gl: Escolla unha cor

en: Please visit the GNOME Application Crash page for more information
gl: Por favor, visite a páxina de Fallo de Aplicación de GNOME para máis información

en: Preferences...
gl: Preferencias...

en: Prev
gl: Anterior

en: Preview
gl: Previsualización

en: Print S_etup...
gl: Con_figurar impresión...

en: Print the current file
gl: Imprimir o ficheiro actual

en: Print...
gl: Imprimir...

en: Program class as used by the window manager
gl: Clase do programa usada polo xestor de fiestras

en: Program name as used by the window manager
gl: Nome do programa usado polo xestor de fiestras

en: Progress
gl: Evolución

en: Properties...
gl: Propiedades...

en: Question
gl: Pregunta

en: Quit
gl: Saír

en: REPO-ID
gl: ID-REPO

en: REPO_ID
gl: ID_REPO

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo the undone action
gl: Refacer a acción desfeita

en: Redo the undone move
gl: Facer novamente o movemento desfeito

en: Remove
gl: Eliminar

en: Replace
gl: Substituír

en: Replace a string
gl: Substituír unha cadea

en: Replace the word
gl: Substituír a palabra

en: Repository ID of the server to activate
gl: ID de repositorio do servidor a activar

en: Repository ID under which GOAD knows this server
gl: ID de Repositorio polo que GOAD coñece este servidor

en: Restart the game
gl: Recomezar o xogo

en: Revert to a saved version of the file
gl: Voltar a unha versión gardada do ficheiro

en: Run in Terminal
gl: Executar nun terminal

en: STYLE
gl: ESTILO

en: Save
gl: Gardar...

en: Save _As...
gl: Gardar _como...

en: Save as...
gl: Gardar como...

en: Save the current file
gl: Gardar o ficheiro actual

en: Save the current file with a different name
gl: Gardar o ficheiro actual cun nome diferente

en: Score
gl: Puntuación

en: Scores...
gl: Puntuacións...

en: Search again for the same string
gl: Buscar outra vez a cadea anterior

en: Search for a string
gl: Buscar unha cadea de texto

en: Select
gl: Seleccionar

en: Select Color
gl: Escoller cor

en: Select dictionary
gl: Seleccionar diccionario

en: Select everything
gl: Seleccionar todo

en: Select file
gl: Seleccionar ficheiro

en: Session management options
gl: Opcións do xestor de sesións

en: Set Layer
gl: Definir capa

en: Set Skip
gl: Aplicar

en: Set State
gl: Definir estado

en: Set Workspace
gl: Definir espacio de traballo

en: Set config entry
gl: Definir entrada da configuración

en: Settings
gl: Configuración

en: Settings/
gl: Configuración/

en: Setup Page...
gl: Configurar páxina...

en: Setup the page settings for your current printer
gl: Configurar as opcións da páxina para a impresora actual

en: Shaded
gl: Sombreada

en: Show font size
gl: Amosar tamaño da fonte

en: Show this help message
gl: Amosar esta mensaxe de axuda

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work.
    And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
gl: Sinxelo programa de proba para comprobar como funcionan os WIN_HINTS,
    e para probar se hai erros nas funcións gnome_win_hints_* :)

en: Skip
gl: Ignorar

en: Skip Focus
gl: Ignorar foco

en: Skip Taskbar / WinList
gl: Ignorar barra de tarefas / lista de fiestras

en: Skip Toggles:
gl: Ignorar conmutadores:

en: Skip Window Menu
gl: Ignorar menú de fiestra

en: Sort by correctness
gl: Ordenar por corrección

en: Specify prefix of saved configuration
gl: Especificar o prefixo da configuración gardada

en: Specify session management ID
gl: Especificar o identificador da sesión

en: Spell
gl: Ortografía

en: Start a new game
gl: Comezar un xogo novo

en: State Toggles:
gl: Conmutadores de estado:

en: Sticky
gl: Pegañento

en: Submit a bug report
gl: Enviar un informe de erro

en: Table Borders
gl: Beiras da táboa

en: Table Fill
gl: Enchido da táboa

en: The user chose No/Cancel with data:
gl: O usuario escolleu Non/Cancelar cos datos:

en: The user chose Yes/OK with data:
gl: O usuario escolleu Si/Aceptar cos datos:

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
gl: A palabra `%s'
    non está no diccionario.
    ¿Continuar de calquera xeito?

en: This is an hbox with pixmap and text
gl: Isto é unha hbox con pixmap e texto

en: Top Ten
gl: Os 10 mellores

en: Try this before using:
gl: Probar isto antes de usar:

en: Type:
gl: Tipo:

en: Un-Indent
gl: Desindentar

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo the last action
gl: Desfacer a última acción

en: Undo the last move
gl: Desfacer o último movemento

en: Unknown system error
gl: Erro de sistema descoñecido

en: Up
gl: Arriba

en: Usage: gnome_segv appname signum
gl: Modo de emprego: gnome_segv nome_da_appl núm_sinal

en: Use Font in button with size
gl: Usar fonte no botón co tamaño

en: User
gl: Usuario

en: Valid chars in words:
gl: Caracteres válidos nas palabras:

en: View
gl: Vista

en: View the scores
gl: Ver puntuacións

en: View/
gl: Vista/

en: WIN_HINTS Test
gl: Test WIN_HINTS

en: Warning
gl: Aviso

en: Warning:
gl: Aviso:

en: Weird number in reply callback
gl: Número estraño na resposta

en: Windows
gl: Fiestras

en: Windows/
gl: Fiestras/

en: Word:
gl: Palabra:

en: Workspaces:
gl: Espacios de traballo:

en: X display to use
gl: Display X para empregar

en: Yes
gl: Si

en: _About...
gl: _Acerca...

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Close This Window
gl: _Pechar esta fiestra

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Edit/
gl: _Editar/

en: _End game
gl: _Acabar

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _File/
gl: _Ficheiro/

en: _Find...
gl: _Buscar...

en: _Game
gl: Xo_go

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Help with this
gl: _Axuda sobre isto

en: _Hint
gl: _Suxestión

en: _New
gl: _Novo

en: _New game
gl: _Novo xogo

en: _New/
gl: _Novo/

en: _Open...
gl: _Abrir...

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Pause game
gl: _Pausa

en: _Preferences...
gl: _Preferencias...

en: _Print
gl: _Imprimir

en: _Properties...
gl: Pr_opiedades...

en: _Redo
gl: _Refacer

en: _Redo move
gl: Re_facer movemento

en: _Replace...
gl: _Substituír...

en: _Restart game
gl: _Recomezar

en: _Revert
gl: _Reverter

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Scores...
gl: Pu_ntuacións...

en: _Select All
gl: _Seleccionar todo

en: _Settings
gl: _Configuración

en: _Settings/
gl: _Configuración/

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _Undo move
gl: _Desfacer movemento

en: _View
gl: _Vista

en: _View/
gl: _Vista/

en: _Windows
gl: Fies_tras

en: _Windows/
gl: Fies_tras/

en: get
gl: ler

en: no
gl: non

en: set
gl: definir

en: sin
gl: sen

en: x^2
gl: x²

en: y
gl: s

en: yes
gl: si
