libc 2.2.4 - en to gl translation catalogue (1150 entries)

en: 							      %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
gl: 							      %s: o valor do campo `%s' debe estar no rango %d...%d

en: 		Access Rights :
gl: 		Dereitos de Acceso :

en: 		Attributes    :
gl: 		Atributos          :

en: 	%s [-abkCLNTM][-Dname[=value]] [-i size] [-I [-K seconds]] [-Y path] infile
gl: 	%s [-abkCLNTM][-Dnome[=valor]] [-i tamaño] [-I [-K segundos]] [-Y rota] entrada

en: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o outfile] [infile]
gl: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o saída] [entrada]

en: 	%s [-n netid]* [-o outfile] [infile]
gl: 	%s [-n idrede]* [-o saída] [entrada]

en: 	%s [-s nettype]* [-o outfile] [infile]
gl: 	%s [-s tiporede]* [-o saída] [entrada]

en: 	Access rights:
gl: 	Dereitos de Acceso:

en: 	Entry data of type %s
gl: 	Datos da entrada do tipo %s

en: 	Name       : %s
gl: 	Nome       : %s

en: 	Public Key :
gl: 	Chave pública :

en: 	Type         : %s
gl: 	Tipo         : %s

en: 	Universal addresses (%u)
gl: 	Enderezos universais (%u)

en: 	[%d]	Name          : %s
gl: 	[%d]	Nome          : %s

en: 
    %s cache:
    
    %15s  cache is enabled
    %15Zd  suggested size
    %15ld  seconds time to live for positive entries
    %15ld  seconds time to live for negative entries
    %15ld  cache hits on positive entries
    %15ld  cache hits on negative entries
    %15ld  cache misses on positive entries
    %15ld  cache misses on negative entries
    %15ld%% cache hit rate
    %15s  check /etc/%s for changes
gl: 
    %s caché:
    
    %s15s  a caché está activada
    %15Zd  tamaño aconsellado
    %15ld  segundos de vida para as entradas positivas
    %15ld  segundos de vida para as entradas negativas
    %15ld  acertos de caché para entradas positivas
    %15ld  acertos caché para entradas negativas
    %15ld  fallos de caché para entradas positivas
    %15ld  fallos de caché para entradas negativas
    %15ld%%  tasa de acertos de caché
    %15s  comprobe /etc/%s para ve-los cambios

en: 
    Group Members :
gl: 
    Membros do Grupo :

en: 
    Time to Live  :
gl: 
    Tempo de Vida :

en:        rpcinfo -b prognum versnum
gl:        rpcinfo -b numprog numvers

en:        rpcinfo -d prognum versnum
gl:        rpcinfo -d numprog numvers

en:        rpcinfo -p [ host ]
gl:        rpcinfo -p [ servidor ]

en:        rpcinfo [ -n portnum ] -t host prognum [ versnum ]
gl:        rpcinfo [ -n numporto ] -t servidor numprog [ numvers ]

en:       no
gl:      non

en:      yes
gl:       si

en:     Data Length = %u
gl:     Lonxitude de Datos = %u

en:     Explicit members:
gl:     Membros explícitos:

en:     Explicit nonmembers:
gl:     Non-membros explícitos:

en:     Implicit members:
gl:     Membros implícitos:

en:     Implicit nonmembers:
gl:     Non-membros implícitos:

en:     No explicit members
gl:     Non hai membros explícitos

en:     No explicit nonmembers
gl:     Non hai non-membros explícitos

en:     No implicit members
gl:     Non hai membros implícitos

en:     No implicit nonmembers
gl:     Non hai non-membros implícitos

en:     No recursive members
gl:     Non hai membros recursivos

en:     No recursive nonmembers
gl:     Non hai non-membros recursivos

en:     Recursive members:
gl:     Membros recursivos:

en:    program vers proto   port
gl:   programa vers proto  porto

en:   or:
gl:   ou:

en:  (SKIPPED)
gl:  (OMITIDO)

en:  (changed)
gl:  (cambiou)

en:  (rule from "%s", line %d)
gl:  (regra de "%s", liña %d)

en:  [OPTION...]
gl:  [OPCIÓN...]

en: "%s", line %d: %s
gl: "%s", liña %d: %s

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
gl: A liña "Zone %s" e a opción -l son mutuamente exclusivas

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
gl: A liña "Zone %s" e a opción -p son mutuamente exclusivas

en: "infile" is required for template generation flags.
gl: Precísase dun ficheiro de "entrada" para as opcións de xeración de patróns.

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
gl: %.*s: O parámetro ARGP_HELP_FMT precisa dun valor

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
gl: %.*s: Parámetro ARGP_HELP_FMT descoñecido

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
gl: %1$s: a definición non remata con `END %1$s'

en: %d libs found in cache `%s'
gl: %d bibliotecas atopadas na caché `%s'

en: %s in ruleless zone
gl: %s nunha zona sen regras

en: %s is a 32 bit ELF file.
gl: %s é un ficheiro ELF de 32 bits.

en: %s is a 64 bit ELF file.
gl: %s é un ficheiro ELF de 64 bits.

en: %s is for unknown machine %d.
gl: %s é para unha máquina descoñecida %d.

en: %s is not a known library type
gl: %s non é un tipo de biblioteca coñecido

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
gl: %s non é un ficheiro de obxecto compartido (Tipo: %d).

en: %s is not a symbolic link
gl: %s non é unha ligazón simbólica

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
gl: %s non é un ficheiro ELF - non ten os bytes máxicos correctos ao principio.

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
gl: %s%s%s:%u: %s%sNon se cumpríu a aseveración `%s'.

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
gl: %s%s%s:%u: %s%sErro inesperado: %s.

en: %s%sUnknown signal %d
gl: %s%sSinal descoñecido %d

en: %s: %d did not sign extend correctly
gl: %s: %d non foi estendido con signo correctamente

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
gl: %s: <mb_cur_max> debe ser meirande ca <mb_cur_min>

en: %s: C preprocessor failed with exit code %d
gl: %s: O preprocesador de C fallou co código de saída %d

en: %s: C preprocessor failed with signal %d
gl: %s: O preprocesador de C fallou co sinal %d

en: %s: Can't create %s: %s
gl: %s: Non se pode crear %s: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
gl: %s: Non se pode crea-lo directorio %s: %s

en: %s: Can't link from %s to %s: %s
gl: %s: Non se pode enlazar %s con %s: %s

en: %s: Can't open %s: %s
gl: %s: Non se pode abrir %s: %s

en: %s: Can't remove %s: %s
gl: %s: Non se pode borrar %s: %s

en: %s: Can't unlink  %s: %s
gl: %s: Non se pode elimina-lo enlace %s: %s

en: %s: Error closing %s: %s
gl: %s: Erro ao pechar %s: %s

en: %s: Error reading %s
gl: %s: Erro ao ler %s

en: %s: Error writing %s
gl: %s: Erro ao escribir %s

en: %s: Leap line in non leap seconds file %s
gl: %s: Liña de axuste no ficheiro %s, que non é de axuste de segundos

en: %s: Memory exhausted: %s
gl: %s: Memoria esgotada: %s

en: %s: More than one -L option specified
gl: %s: Indicouse máis dunha opción -L

en: %s: More than one -d option specified
gl: %s: Indicouse máis dunha opción -d

en: %s: More than one -l option specified
gl: %s: Indicouse máis dunha opción -l

en: %s: More than one -p option specified
gl: %s: Indicouse máis dunha opción -p

en: %s: More than one -y option specified
gl: %s: Indicouse maís dunha opción -y

en: %s: Too many arguments
gl: %s: Demasiados parámetros

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
gl: %s: `%s' mencionouse máis dunha vez na definición do peso %d

en: %s: `%s' must be a character
gl: %s: `%s' debe ser un carácter

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
gl: %s: o valor `%s' non coincide co valor `%s'

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
gl: %s: `-1' debe se-la derradeira entrada do campo '%s'

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
gl: %s: as direccións de ordenación `forward' e `backward' son mutuamente excluíntes

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
gl: %s: `position' débese empregar para un nivel determinado en tódalas seccións ou en ningunha

en: %s: `translit_start' section does not end with `translit_end'
gl: %s: a sección `translit_start' non remata con `translit_end'

en: %s: byte sequence of first character of sequence is not lower than that of the last character
gl: %s: a secuencia de bytes do primeiro carácter da secuencia non é menor cá do derradeiro carácter

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
gl: %s: as secuencias de bytes do primeiro e derradeiro carácter deben te-la mesma lonxitude

en: %s: cannot have `%s' as end of ellipsis range
gl: %s: non se pode ter `%s' coma final dun rango de puntos suspensivos

en: %s: cannot reorder after %.*s: symbol not known
gl: %s: non se pode reordenar despois de %.*s: símbolo descoñecido

en: %s: character `%s' in charmap not representable with one byte
gl: %s: o carácter `%s' do mapa de caracteres non se pode representar cun só byte

en: %s: character `%s' needed as default value not representable with one byte
gl: %s: o carácter `%s' que se precisa coma valor por defecto non se pode representar cun só byte

en: %s: character `%s' not defined in charmap while needed as default value
gl: %s: carácter `%s' non definido no mapa de caracteres cando facía falta por ser valor por omisión

en: %s: character `%s' not defined while needed as default value
gl: %s: carácter `%s' non definido, cando facía falta por ser valor por omisión

en: %s: command was '%s', result was %d
gl: %s: o comando foi '%s', e o resultado foi %d

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not '+' nor '-'
gl: %s: a opción de dirección na cadea %Zd no campo `era' non é '+' nin '-'

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not a single character
gl: %s: a opción de dirección na cadea %Zd no campo `era' non é un único carácter

en: %s: duplicate `default_missing' definition
gl: %s: definición de `default_missing' duplicada

en: %s: duplicate category version definition
gl: %s: definición da versión da categoría duplicada

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
gl: %s: definición da sección `%s' duplicada

en: %s: duplicate definition of `%s'
gl: %s: definición de `%s' duplicada

en: %s: empty category description not allowed
gl: %s: non se admite unha descrición de categoría baleira

en: %s: empty weight string not allowed
gl: %s: non se admite unha cadea de peso baleira

en: %s: error in state machine
gl: %s: erro na máquina de estados

en: %s: field `%s' declared more than once
gl: %s: o campo `%s' está declarado máis dunha vez

en: %s: field `%s' does not contain exactly ten entries
gl: %s: o campo `%s' non contén exactamente dez entradas

en: %s: field `%s' must not be empty
gl: %s: o campo `%s' non debe estar baleiro

en: %s: field `%s' not defined
gl: %s: campo `%s' non definido

en: %s: field `%s' undefined
gl: %s: campo `%s' non definido

en: %s: garbage at end of offset value in string %Zd in `era' field
gl: %s: lixo á fin do valor desprazamento na cadea %Zd no campo `era'

en: %s: garbage at end of starting date in string %Zd in `era' field
gl: %s: lixo á fin da data inicial na cadea %Zd no campo `era'

en: %s: garbage at end of stopping date in string %Zd in `era' field
gl: %s: lixo á fin da data final na cadea %Zd no campo `era'

en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: opción ilegal -- %c

en: %s: incomplete `END' line
gl: %s: liña `END' incompleta

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
gl: %s: secuencia de escape `%%%c' non válida no campo `%s'

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
gl: %s: secuencia de escape non válida no campo `%s'

en: %s: invalid number for offset in string %Zd in `era' field
gl: %s: número non válido para o desprazamento na cadea %Zd no campo `era'

en: %s: invalid number of sorting rules
gl: %s: número non válido de regras de ordenación

en: %s: invalid option -- %c
gl: %s: opción incorrecta -- %c

en: %s: invalid starting date in string %Zd in `era' field
gl: %s: data de inicio non válida na cadea %Zd no campo `era'

en: %s: invalid stopping date in string %Zd in `era' field
gl: %s: data final non válida na cadea %Zd no campo `era'

en: %s: invalid value for field `%s'
gl: %s: valor non válido no campo `%s'

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
gl: %s: abreviatura de idioma `%s' non definida

en: %s: missing `order_end' keyword
gl: %s: falla a palabra clave `order_end'

en: %s: missing `reorder-end' keyword
gl: %s: falla a palabra clave `reorder-end'

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
gl: %s: falla a palabra clave `reorder-sections-end'

en: %s: missing era format in string %Zd in `era' field
gl: %s: non se atopou un formato era na cadea %Zd no campo `era'

en: %s: missing era name in string %Zd in `era' field
gl: %s: non se atopou un nome era na cadea %Zd no campo `era'

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
gl: %s: definicións de orde múltiples na sección `%s'

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
gl: %s: hai varias definicións de orde para unha sección sen nome

en: %s: no correct regular expression for field `%s': %s
gl: %s: non hai unha expresión regular correcta para o campo `%s': %s

en: %s: no identification for category `%s'
gl: %s: non hai unha identificación para a categoría `%s'

en: %s: no representable `default_missing' definition found
gl: %s: non se atopou unha definición `default_missing' representable

en: %s: not enough sorting rules
gl: %s: non hai regras de ordenación de abondo

en: %s: numeric country code `%d' not valid
gl: %s: código numérico de país `%d' non válido

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `%c%s' non acepta parámetros

en: %s: option `%s' is ambiguous
gl: %s: a opción `%s' é ambigua

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opción `%s' precisa dun parámetro

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `--%s' non acepta parámetros

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `-W %s' non acepta parámetros

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción `-W %s' é ambigua

en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opción precisa dun parámetro -- %c

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
gl: %s: a orde de `%.*s' xa está definida en %s:%Zu

en: %s: order for collating element %.*s not yet defined
gl: %s: a orde do elemento de ordenación %.*s non está definida

en: %s: order for collating symbol %.*s not yet defined
gl: %s: a orde do símbolo de ordenación %.*s non está definida

en: %s: output would overwrite %s
gl: %s: a saída sobreescribiría %s

en: %s: panic: Invalid l_value %d
gl: %s: pánico: l_value %d incorrecto

en: %s: premature end of file
gl: %s: fin de ficheiro prematuro

en: %s: section `%.*s' not known
gl: %s: sección `%.*s' descoñecida

en: %s: starting date is invalid in string %Zd in `era' field
gl: %s: a data de comezo non é válida na cadea %Zd no campo `era'

en: %s: stopping date is invalid in string %Zd in `era' field
gl: %s: a data de finalización non é válida na cadea %d no campo `era'

en: %s: symbolic range ellipsis must not be directly followed by `order_end'
gl: %s: os puntos suspensivos do rango simbólico non deben ir seguidos directamente por `order_end'

en: %s: symbolic range ellipsis must not directly follow `order_start'
gl: %s: os puntos suspensivos do rango simbólico non deben seguir directamente a `order_start'

en: %s: syntax error
gl: %s: erro de sintaxe

en: %s: syntax error in definition of new character class
gl: %s: erro de sintaxe na definición da nova clase de caracteres

en: %s: syntax error in definition of new character map
gl: %s: erro de sintaxe na definición dun novo mapa de caracteres

en: %s: table for class "%s": %lu bytes
gl: %s: táboa para a clase "%s": %lu bytes

en: %s: table for map "%s": %lu bytes
gl: %s: táboa para o mapa "%s": %lu bytes

en: %s: table for width: %lu bytes
gl: %s: táboa para o ancho: %lu bytes

en: %s: terminology language code `%s' not defined
gl: %s: o código de idioma de terminoloxía `%s' non está definido

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
gl: %s: os símbolos inicial e final dun rango deben corresponderse con caracteres

en: %s: third operand for value of field `%s' must not be larger than %d
gl: %s: o terceiro operando do valor do campo `%s' non debe ser maior ca %d

en: %s: too few values for field `%s'
gl: %s: demasiado poucos valores para o campo `%s'

en: %s: too many rules; first entry only had %d
gl: %s: demasiadas regras; a primeira entrada só tiña %d

en: %s: too many values
gl: %s: demasiados valores

en: %s: too many values for field `%s'
gl: %s: demasiados valores para o campo `%s'

en: %s: transliteration data from locale `%s' not available
gl: %s: os datos de transliteración dende o locale `%s' non están dispoñibles

en: %s: unable to open %s: %m
gl: %s: non se pode abrir %s: %m

en: %s: unknown character in collating symbol name
gl: %s: carácter descoñecido no nome do símbolo de ordenación

en: %s: unknown character in equivalent definition name
gl: %s: carácter descoñecido no nome da definición de equivalentes

en: %s: unknown character in equivalent definition value
gl: %s: erro de sintaxe no valor da definición de equivalentes

en: %s: unknown character in field `%s'
gl: %s: carácter descoñecido no campo `%s'

en: %s: unknown section name `%s'
gl: %s: nome de sección `%s' descoñecido

en: %s: unknown symbol `%s' in equivalent definition
gl: %s: símbolo `%s' descoñecido na definición de equivalentes

en: %s: unrecognized option `%c%s'
gl: %s: opción descoñecida `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
gl: %s: opción descoñecida `--%s'

en: %s: usage is %s [ -s ] [ -v ] [ -l localtime ] [ -p posixrules ] \
    	[ -d directory ] [ -L leapseconds ] [ -y yearistype ] [ filename ... ]
gl: %s: úsase %s [ -s ] [ -v ] [ -l horalocal ] [ -p regrasposix ]
    	 [ -d directorio ] [ -L axuste ] [ -y tipoano ] [ ficheiro ... ]

en: %s: usage is %s [ -v ] [ -c cutoff ] zonename ...
gl: %s: úsase %s [ -v ] [ -c corte ] nomezona ...

en: %s: value for field `%s' must be a single character
gl: %s: o valor do campo `%s' debe ser un só carácter

en: %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
gl: %s: o valor do campo `%s' debe estar no rango %d...%d

en: %s: value for field `%s' must not be an empty string
gl: %s: o valor do campo `%s' non debe ser unha cadea baleira

en: %s: value for field `%s' must not be the empty string
gl: %s: o valor do campo `%s' non debe ser unha cadea baleira

en: %s: value of field `int_curr_symbol' does not correspond to a valid name in ISO 4217
gl: %s: o valor do campo `int_curr_symbol' non corresponde a un nome válido en ISO 4217

en: %s: value of field `int_curr_symbol' has wrong length
gl: %s: o valor do campo `int_curr_symbol' ten unha lonxitude incorrecta

en: %s: values for field `%s' must be smaller than 127
gl: %s: os valores do campo `%s' deben ser menores que 127

en: %s: values for field `%s' must not be larger than %d
gl: %s: os valores do campo `%s' deben ser menores que %d

en: %s: values of field `%s' must not be larger than %d
gl: %s: os valores do campo `%s' deben ser menores que %d

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
gl: %s: os pesos deben emprega-lo mesmo signo de puntos suspensivos có nome

en: %s: while writing output %s: %m
gl: %s: ao escribir á saída %s: %m

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
gl: (ERRO DE PROGRAMA) ¿¡Non se coñece a versión!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
gl: (ERRO DE PROGRAMA) ¿¡Deberíase coñece-la opción!?

en: (Unknown object)
gl: (Obxecto descoñecido)

en: (unknown authentication error - %d)
gl: (erro de autentificación descoñecido - %d)

en: (unknown)
gl: (descoñecido)

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
gl: *** O ficheiro `%s' está recortado: non é posible unha análise detallada

en: *standard input*
gl: *entrada estándar*

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
gl: -o FICHEIRO-SAÍDA [FICHEIRO-ENTRADA]...
    [FICHEIRO-SAÍDA [FICHEIRO-ENTRADA]...]

en: .lib section in a.out corrupted
gl: sección .lib do a.out corrompida

en: ; low version = %lu, high version = %lu
gl: ; versión baixa = %lu, versión alta = %lu

en: ; why =
gl: ; causa =

en: <%s> and <%s> are illegal names for range
gl: <%s> e <%s> son nomes incorrectos para o rango

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
gl: <%s> e <%s> son nomes non válidos para o rango

en: <SP> character must not be in class `%s'
gl: O carácter <SP> non debe estar na clase `%s'

en: <SP> character not in class `%s'
gl: O carácter <SP> non está na clase `%s'

en: Aborted
gl: Abortado

en: Access Rights :
gl: Dereitos de Acceso :

en: Accessing a corrupted shared library
gl: Accedendo a unha biblioteca compartida corrompida

en: Address already in use
gl: Estase usando o enderezo

en: Address family for hostname not supported
gl: Familia de enderezos para o nome do servidor non soportada

en: Address family not supported by protocol
gl: O protocolo non soporta esta familia de enderezos

en: Address family not supported by protocol family
gl: A familia de protocolos non soporta esta familia de enderezos

en: Advertise error
gl: Anunciar erro

en: Alarm clock
gl: Temporizador

en: All requests done
gl: Tódalas peticións completadas

en: Also draw graph for total memory consumption
gl: Tamén debuxar unha gráfica do consumo total de memoria

en: Anode table overflow
gl: Desbordamento da táboa de anodes

en: Another string for testing.
gl: Outra cadea para facer probas.

en: Arg list too long
gl: Lista de parámetros demasiado longa

en: Argument list too long
gl: Lista de parámetros demasiado longa

en: Argument out of domain
gl: O argumento non está no seu dominio

en: Attempt to remove a non-empty table
gl: Intentouse borrar unha táboa non baleira

en: Attempting to link in more shared libraries than system limit
gl: Intentouse sobrepasa-lo límite de bibliotecas compartidas

en: Attempting to link in too many shared libraries
gl: Intentouse cargar demasiadas bibliotecas compartidas

en: Authentication OK
gl: Autentificación correcta

en: Authentication error
gl: Erro na autentificación

en: BOGUS OBJECT
gl: OBXECTO FALSO

en: Bad address
gl: Enderezo incorrecto

en: Bad exchange descriptor
gl: Descriptor de intercambio incorrecto

en: Bad file descriptor
gl: Descriptor de ficheiro incorrecto

en: Bad file number
gl: Número de ficheiro incorrecto

en: Bad font file format
gl: Formato do ficheiro de tipo de letra incorrecto

en: Bad message
gl: Mensaxe incorrecta

en: Bad request code
gl: Código de petición incorrecto

en: Bad request descriptor
gl: Descriptor de petición incorrecto

en: Bad system call
gl: Chamada ao sistema incorrecta

en: Bad value for ai_flags
gl: Valor de ai_flags incorrecto

en: Be strictly POSIX conform
gl: Ser estrictamente conforme con POSIX

en: Binary data
gl: Datos binarios

en: Block device required
gl: Precísase dun dispositivo de bloques

en: Broadcast poll problem
gl: Problema cunha chamada multidifusión

en: Broken pipe
gl: Canalización rota

en: Bus error
gl: Erro no bus de datos

en: CPU time limit exceeded
gl: Límite de tempo de CPU superado

en: Cache expired
gl: A caché caducou

en: Can not access a needed shared library
gl: Non se pode acceder a unha biblioteca compartida necesaria

en: Can not exec a shared library directly
gl: Non se pode executar unha biblioteca compartida directamente

en: Can't bind to server which serves this domain
gl: Non se pode conectar co servidor que serve a este dominio

en: Can't chdir to /
gl: Non se pode cambiar ao directorio /

en: Can't communicate with portmapper
gl: Non se pode comunicar co mapeador de portos

en: Can't communicate with ypbind
gl: Non se pode comunicar con `ypbind'

en: Can't communicate with ypserv
gl: Non se pode comunicar con ypserv

en: Can't create temporary cache file %s
gl: Non se puido crea-lo ficheiro temporal de caché %s

en: Can't find %s
gl: Non se pode atopar %s

en: Can't link %s to %s
gl: Non se puido ligar %s a %s

en: Can't lstat %s
gl: Non se pode facer lstat sobre %s

en: Can't open cache file %s
gl: Non se puido abri-lo ficheiro de caché %s

en: Can't open cache file directory %s
gl: Non se puido abri-lo directorio de ficheiros caché %s

en: Can't open configuration file %s
gl: Non se puido abri-lo ficheiro de configuración %s

en: Can't open directory %s
gl: Non se puido abri-lo directorio %s

en: Can't remove old temporary cache file %s
gl: Non se pode elimina-lo antigo ficheiro de caché temporal %s

en: Can't stat %s
gl: Non se puido executar `stat' sobre %s

en: Can't stat %s
gl: Non se puido executar `stat' sobre %s

en: Can't unlink %s
gl: Non se puido borrar %s

en: Cannot allocate memory
gl: Non se pode reservar memoria

en: Cannot assign requested address
gl: Non se pode asigna-lo enderezo pedido

en: Cannot create socket for broadcast rpc
gl: Non se pode crear un socket para un rpc multidifusión

en: Cannot exec a shared library directly
gl: Non se pode executar unha biblioteca compartida directamente

en: Cannot fstat file %s.
gl: Non se puido executar fstat sobre o ficheiro %s.

en: Cannot have more than one file generation flag!
gl: Non se pode ter máis dunha opción de xeración de ficheiros

en: Cannot lstat %s
gl: Non se pode facer lstat sobre %s

en: Cannot mmap file %s.
gl: Non se puido executar mmap sobre o ficheiro %s.

en: Cannot receive reply to broadcast
gl: Non se pode recibi-la resposta á multidifusión

en: Cannot register service
gl: Non se pode rexistra-lo servicio

en: Cannot send after socket shutdown
gl: Non se pode enviar despois de desconecta-lo socket

en: Cannot send after transport endpoint shutdown
gl: Non se pode enviar despois de desconecta-lo destino do transporte

en: Cannot send broadcast packet
gl: Non se pode enviar un paquete multidifusión

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
gl: Non se pode activa-la opción SO_BROADCAST do socket

en: Cannot specify more than one input file!
gl: ¡Non se pode indicar máis dun ficheiro de entrada!

en: Cannot stat %s
gl: Non se pode executar `stat' sobre %s

en: Cannot use netid flag with inetd flag!
gl: ¡Non se pode utiliza-la opción netid coa opción inetd!

en: Cannot use netid flag without TIRPC!
gl: ¡Non se pode utiliza-la opción netid sen TIRPC!

en: Cannot use table flags with newstyle!
gl: ¡Non se poden utiliza-las opcións de táboa con newstyle!

en: Change to and use ROOT as root directory
gl: Cambiar a e empregar RAÍZ coma directorio raíz

en: Changing access rights of %s to %#o failed
gl: O cambio dos dereitos de acceso de %s a %#o fallou

en: Channel number out of range
gl: Número de canal fóra do seu rango

en: Character Separator : %c
gl: Separador de Caracteres : %c

en: Child exited
gl: O proceso fillo saíu

en: Client credential too weak
gl: A credencial do cliente é demasiado feble

en: Columns             :
gl: Columnas            :

en: Communication error on send
gl: Erro de comunicacións ao enviar

en: Compile locale specification
gl: Compile a especificación do `locale'

en: Computer bought the farm
gl: O ordenador mercou a granxa

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
gl: Configura-las Asignacións de Tempo de Execución do Ligador Dinámico

en: Connection refused
gl: Conexión rexeitada

en: Connection reset by peer
gl: Conexión reiniciada polo outro estremo

en: Connection timed out
gl: A conexión espirou

en: Continued
gl: Continuación

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
gl: Converti-los ficheiros dados dunha codificación a outra.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
gl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Isto é software libre; vexa o código fonte polas condicións de copia. NON hai
    garantía; nin sequera de COMERCIABILIDADE ou APTITUDE PARA UN FIN DETERMINADO.

en: Could not create log file "%s"
gl: Non se puido crea-lo ficheiro de rexistro "%s"

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
gl: Crea-lo ficheiro de cabeceira C NOME que contén as definicións de símbolos

en: Create fastloading iconv module configuration file.
gl: Crea-lo ficheiro de configuración dos módulos de iconv de carga rápida.

en: Create old-style tables
gl: Crear táboas ao estilo antigo

en: Create output even if warning messages were issued
gl: Crea-la saída incluso se se produciron mensaxes de aviso

en: Creation Time : %s
gl: Hora de Creación : %s

en: Cross-device link
gl: Enlace a través de dispositivos

en: DATAFILE [OUTFILE]
gl: FICHEIRO_DATOS [FICHEIRO_SAÍDA]

en: DES entry for netname %s not unique
gl: A entrada DES para o nome de rede %s non é única

en: DIRECTORY
gl: DIRECTORIO

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
gl: Non se admite DST en programas SUID/SGID

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
gl: ¡¡¡ERRO NO LIGADOR DINÁMICO!!!

en: Database for table does not exist
gl: A base de datos para a táboa non existe

en: Database is busy
gl: A base de datos está ocupada

en: Deadlock situation detected/avoided
gl: Situación de interbloqueo detectada/evitada

en: Default Access rights :
gl: Dereitos de acceso por Omisión :

en: Destination address required
gl: Precísase dun enderezo de destino

en: Device busy
gl: Dispositivo ocupado

en: Device not a stream
gl: O dispositivo non é de fluxo

en: Device or resource busy
gl: Dispositivo ou recurso ocupado

en: Directory     : %s
gl: Directorio    : %s

en: Directory not empty
gl: Directorio non baleiro

en: Disc quota exceeded
gl: Cota de disco superada

en: Disk quota exceeded
gl: Cota de disco superada

en: Do not fork and display messages on the current tty
gl: Non bifurcar e visualiza-las mensaxes no terminal actual

en: Do not use existing catalog, force new output file
gl: Non usa-lo catálogo existente, forzar un ficheiro de saída novo

en: Domain not bound
gl: Non se conectou co dominio

en: Don't build cache
gl: Non construí-la caché

en: Don't generate links
gl: Non xerar ligazóns

en: Dump information generated by PC profiling.
gl: Envorca-la información xerada polo perfilado do PC

en: ELF file ABI version invalid
gl: Versión do ABI do ficheiro ELF non válida

en: ELF file OS ABI invalid
gl: ABI do SO do ficheiro ELF non válida

en: ELF file version does not match current one
gl: A versión do ficheiro ELF non coincide coa actual

en: ELF file version ident does not match current one
gl: O identificador da versión do ficheiro ELF non coincide co actual

en: ELF file's phentsize not the expected size
gl: O phentsize do ficheiro ELF non é o tamaño esperado

en: ELF load command address/offset not properly aligned
gl: O enderezo/desprazamento do comando de carga ELF non está ben aliñado

en: ELF load command alignment not page-aligned
gl: O comando de carga ELF non está aliñado coa páxina

en: EMT trap
gl: Trampa de EMT

en: ENTRY
gl: ENTRADA

en: Encrypted data
gl: Datos cifrados

en: Entry/table type mismatch
gl: Diferentes tipos de entrada/táboa

en: Enumeration not supported on %s
gl: A enumeración non está soportada en %s

en: Error 0
gl: Erro 0

en: Error 100
gl: Erro 100

en: Error 101
gl: Erro 101

en: Error 102
gl: Erro 102

en: Error 103
gl: Erro 103

en: Error 104
gl: Erro 104

en: Error 105
gl: Erro 105

en: Error 106
gl: Erro 106

en: Error 107
gl: Erro 107

en: Error 108
gl: Erro 108

en: Error 109
gl: Erro 109

en: Error 110
gl: Erro 110

en: Error 111
gl: Erro 111

en: Error 112
gl: Erro 112

en: Error 113
gl: Erro 113

en: Error 114
gl: Erro 114

en: Error 115
gl: Erro 115

en: Error 116
gl: Erro 116

en: Error 117
gl: Erro 117

en: Error 118
gl: Erro 118

en: Error 119
gl: Erro 119

en: Error 136
gl: Erro 136

en: Error 142
gl: Erro 142

en: Error 58
gl: Erro 58

en: Error 59
gl: Erro 59

en: Error 72
gl: Erro 72

en: Error 73
gl: Erro 73

en: Error 75
gl: Erro 75

en: Error 76
gl: Erro 76

en: Error 91
gl: Erro 91

en: Error 92
gl: Erro 92

en: Error in RPC subsystem
gl: Erro no subsistema RPC

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
gl: Erro ao acceder ao ficheiro de arranque en frío de NIS+.  ¿Instalouse NIS+?

en: Error in unknown error system:
gl: Erro no sistema de erro descoñecido:

en: Error while talking to callback proc
gl: Erro ao falar ao procedemento de retrochamada

en: Error writing standard output
gl: Erro ao escribir na saída estándar

en: Error: .netrc file is readable by others.
gl: Erro: o ficheiro .netrc pode ser lido por outros.

en: Exchange full
gl: Ficheiro de intercambio cheo.

en: Exec format error
gl: Exec erro de formato

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
gl: FATAL: o sistema non define `_POSIX2_LOCALDEF'

en: FILE contains mapping from symbolic names to UCS4 values
gl: O FICHEIRO contén mapeado de nomes simbólicos a valores UCS4

en: Failed (unspecified error)
gl: Fallo (erro non especificado)

en: Failed to look up user '%s' to run server as
gl: A busca do usuario '%s' para executa-lo servidor co seu nome fallou

en: File %s is too small, not checked.
gl: O ficheiro %s é pequeno de máis, non se comproba.

en: File descriptor in bad state
gl: Descriptor de ficheiro en mal estado

en: File exists
gl: O ficheiro xa existe

en: File is not a cache file.
gl: O ficheiro non é un ficheiro caché.

en: File locking deadlock
gl: Interbloqueo en bloqueos de ficheiro

en: File locking deadlock error
gl: Erro de interbloqueo en bloqueos de ficheiro

en: File name too long
gl: Nome de ficheiro demasiado longo

en: File size limit exceeded
gl: Límite de tamaño de ficheiro superado

en: File table overflow
gl: Desbordamento da táboa de ficheiros

en: File too large
gl: Ficheiro demasiado grande

en: First string for testing.
gl: Primeira cadea para facer probas.

en: First/next chain broken
gl: Primeira/seguinte cadea rota

en: Floating point exception
gl: Excepción de coma frotante

en: Format to use: new, old or compat (default)
gl: Formato para empregar: new (novo), old (vello) ou compat (por defecto)

en: Full resync required for directory
gl: Precísase unha resincronización completa do directorio

en: Function not implemented
gl: Función non implementada

en: GROUP
gl: GRUPO

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
gl: Lixo en ARGP_HELP_FMT: %s

en: Generate graphic from memory profiling data
gl: Xerar un gráfico dos datos de perfilado da memoria

en: Generate message catalog.\vIf INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
gl: Xera-lo catálogo de mensaxes.
    Se o FICHEIRO-ENTRADA é -, a entrada lese da entrada estándar. Se o
    FICHEIRO-SAÍDA é -, a saída escríbese na saída estándar.

en: Generate output linear to time (default is linear to number of function calls)
gl: Xerar unha saída lineal co tempo (normalmente é lineal co número de chamadas a función)

en: Generate verbose messages
gl: Visualizar máis mensaxes

en: Generic system error
gl: Erro de sistema xenérico

en: Get locale-specific information.
gl: Obter información específica do `locale'.

en: Give a short usage message
gl: Devolver unha mensaxe curta sobre o uso

en: Give this help list
gl: Devolver esta lista de axuda

en: Gratuitous error
gl: Erro inxustificado

en: Group         : %s
gl: Grupo         : %s

en: Group Flags :
gl: Opcións do Grupo :

en: Group entry for "%s.%s" group:
gl: Entrada do grupo "%s.%s":

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
gl: Agardar SEGS segundos (por omisión, 3600)

en: Hangup
gl: Colgar

en: Haven't found "%d" in group cache!
gl: ¡Non atopei "%d" na caché de grupos!

en: Haven't found "%d" in password cache!
gl: ¡Non atopei "%d" na caché de contrasinais!

en: Haven't found "%s" in group cache!
gl: ¡Non atopei "%s" na caché de grupos!

en: Haven't found "%s" in hosts cache!
gl: ¡Non atopei "%s" na caché de servidores!

en: Haven't found "%s" in password cache!
gl: ¡Non atopei "%s" na caché de contrasinais!

en: Host is down
gl: O servidor está inactivo

en: Host name lookup failure
gl: Fallo ao busca-lo nome do servidor

en: I/O error
gl: Erro de E/S

en: I/O possible
gl: E/S posible

en: IOT trap
gl: Trampa de IOT

en: Identifier removed
gl: Identificador borrado

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
gl: Ignorouse o ficheiro %s porque non é un ficheiro normal

en: Illegal byte sequence
gl: Secuencia de bytes non permitida

en: Illegal instruction
gl: Instrucción non permitida

en: Illegal object type for operation
gl: Tipo de obxecto non permitido na operación

en: Illegal seek
gl: Búsqueda non permitida

en: Inappropriate file type or format
gl: Tipo ou formato de ficheiro inapropiado

en: Inappropriate ioctl for device
gl: ioctl inapropiado para o dispositivo

en: Inappropriate operation for background process
gl: Operación inapropiada para un proceso que traballa de fondo

en: Information request
gl: Petición de información

en: Information:
gl: Información:

en: Input Files:
gl: Ficheiros de Entrada:

en: Input file %s not found.
gl: Non se atopou o ficheiro de entrada %s.

en: Input/Output format specification:
gl: Especificación do formato de Entrada/Saída:

en: Input/output error
gl: Erro de Entrada/saída

en: Internal NIS error
gl: Erro interno de NIS

en: Internal ypbind error
gl: Erro interno de ypbind

en: Interrupt
gl: Interrupción

en: Interrupted by a signal
gl: Interrompido por un sinal

en: Interrupted system call
gl: Chamada ao sistema interrompida

en: Interrupted system call should be restarted
gl: A chamada ao sistema interrompida debería ser recomezada

en: Invalid argument
gl: Parámetro incorrecto

en: Invalid back reference
gl: Referencia cara a atrás incorrecta

en: Invalid character class name
gl: Nome da clase de caracteres incorrecto

en: Invalid client credential
gl: Credencial do cliente incorrecta

en: Invalid client verifier
gl: Verificador do cliente incorrecto

en: Invalid collation character
gl: Carácter de ordenación incorrecto

en: Invalid content of \{\}
gl: Contido de \{\} incorrecto

en: Invalid cross-device link
gl: Enlace entre dispositivos distintos incorrecto

en: Invalid exchange
gl: Intercambio incorrecto

en: Invalid object for operation
gl: Obxecto incorrecto para a operación

en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
gl: Carácter ancho ou multibyte incorrecto ou incompleto

en: Invalid preceding regular expression
gl: Expresión regular precedente incorrecta

en: Invalid range end
gl: Final do rango incorrecto

en: Invalid regular expression
gl: Expresión regular incorrecta

en: Invalid request code
gl: Código de petición incorrecto

en: Invalid request descriptor
gl: Descriptor de petición incorrecto

en: Invalid server verifier
gl: Verificador de servidor incorrecto

en: Invalid slot
gl: Rañura incorrecta

en: Invalidate the specified cache
gl: Invalida-la caché especificada

en: Is a directory
gl: É un directorio

en: Is a name file
gl: É un ficheiro de nome

en: Is a named type file
gl: É un ficheiro de tipo con nome

en: Killed
gl: Matado

en: LINK
gl: ENLACE

en: LOCAL entry for UID %d in directory %s not unique
gl: A entrada LOCAL para o UID %d no directorio %s non é única

en: Level 2 halted
gl: Nivel 2 detido

en: Level 2 not synchronized
gl: Nivel 2 non sincronizado

en: Level 3 halted
gl: Nivel 3 detido

en: Level 3 reset
gl: Nivel 3 reiniciado

en: Link has been severed
gl: O enlace foi roto

en: Link number out of range
gl: Número de enlace fóra de rango

en: Link points to illegal name
gl: O enlace leva a un nome ilegal

en: Linked Object Type :
gl: Tipo do Obxecto Enlazado :

en: Linked to : %s
gl: Enlazado a : %s

en: Local domain name not set
gl: Nome de dominio local non fixado

en: Local resource allocation failure
gl: Fallo ao reservar recursos locais

en: Machine is not on the network
gl: A máquina non está na rede

en: Malformed name, or illegal name
gl: Nome mal formado, ou ilegal

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
gl: Os parámetros obrigatorios ou opcionais das opcións longas son tamén obrigatorios ou opcionais para calquera opción curta que se corresponda.

en: Manually link individual libraries.
gl: Ligue as bibliotecas individuais manualmente.

en: Master Server :
gl: Servidor Mestre :

en: Master server busy, full dump rescheduled.
gl: Servidor mestre ocupado, volcado completo reprogramado.

en: Memory allocation failure
gl: Fallo ao reservar memoria

en: Memory exhausted
gl: Memoria esgotada

en: Message tables full
gl: Táboas de mensaxes cheas

en: Message too long
gl: Mensaxe demasiado longa

en: Missing or malformed attribute
gl: Falta un atributo, ou está mal formado

en: Mod. Time     : %s
gl: Hora de Modificación : %s

en: Modification failed
gl: Fallo ao modificar

en: Modify operation failed
gl: Fallo na operación de modificación

en: Modify output format:
gl: Modifica-lo formato de saída:

en: Multihop attempted
gl: Tentouse un multisalto

en: Must specify user name for server-user option
gl: Débese especifica-lo nome de usuario para a opción server-user

en: NAME
gl: NOME

en: NAME
    [-a|-m]
gl: NOME
    [-a|-m]

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
gl: Non coinciden as versións do cliente e o servidor NIS - non se pode dar servicio

en: NIS map database is bad
gl: A base de datos de mapas NIS está mal

en: NIS+ operation failed
gl: Fallou unha operación NIS+

en: NIS+ servers unreachable
gl: Non se pode chegar aos servidores NIS+

en: NIS+ service is unavailable or not installed
gl: O servicio NIS+ non está dispoñible ou instalado

en: NO OBJECT
gl: SEN OBXECTO

en: NUMBER
gl: NÚMERO

en: Name : `%s'
gl: Nome : `%s'

en: Name Service Cache Daemon.
gl: Demo de Cache de Servicio de Nomes.

en: Name not served by this server
gl: Nome non servido por este servidor

en: Name not unique on network
gl: O nome non é único na rede

en: Name or service not known
gl: Nome ou servicio descoñecido

en: Name output file
gl: Déalle un nome ao ficheiro de saída

en: Name/entry isn't unique
gl: O nome/entrada non é único

en: Named object is not searchable
gl: Non se pode busca-lo obxecto nomeado

en: Need authenticator
gl: Preciso dun autentificador

en: Network dropped connection because of reset
gl: A rede cortou a conexión debido ao reinicio

en: Network dropped connection on reset
gl: A rede cortou a conexión por un reinicio

en: Network is down
gl: A rede non funciona

en: Network is unreachable
gl: Non se pode chegar á rede

en: No CSI structure available
gl: Non hai unha estructura CSI dispoñible

en: No XENIX semaphores available
gl: Non hai semáforos XENIX dispoñibles

en: No address associated with hostname
gl: Non hai un enderezo asociado ao nome de servidor

en: No address associated with name
gl: Non hai un enderezo asociado ao nome

en: No anode
gl: Non hai un anodo

en: No buffer space available
gl: Non hai espacio dispoñible no buffer

en: No character set name specified in charmap
gl: Non se especificou un nome de xogo de caracteres no mapa de caracteres

en: No child processes
gl: Non hai procesos fillo

en: No data available
gl: Non hai datos dispoñibles

en: No definition for %s category found
gl: Non se atopou unha definición para a categoría %s

en: No file space on server
gl: Non hai espacio de ficheiros no servidor

en: No link created since soname could not be found for %s
gl: Non se creou unha ligazón porque non se atopou o soname para %s

en: No locks available
gl: Non hai bloqueos dispoñibles

en: No match
gl: Nada coincide

en: No medium found
gl: Non se atopou o medio

en: No message of desired type
gl: Non hai unha mensaxe do tipo desexado

en: No more records in map database
gl: Non hai máis rexistros na base de datos de mapas

en: No previous regular expression
gl: Non hai unha expresión regular precedente

en: No record locks available
gl: Non hai bloqueos de rexistro dispoñibles

en: No remote programs registered.
gl: Non hai programas remotos rexistrados.

en: No route to host
gl: Non hai unha rota ao servidor

en: No space left on device
gl: Non hai espacio libre no dispositivo

en: No such device
gl: Non hai tal dispositivo

en: No such device or address
gl: Non hai tal dispositivo ou enderezo

en: No such file or directory
gl: Non hai tal ficheiro ou directorio

en: No such key in map
gl: Non hai tal clave no mapa

en: No such map in server's domain
gl: Non hai tal mapa no dominio do servidor

en: No such process
gl: Non hai tal proceso

en: Non NIS+ namespace encountered
gl: Non se atopou un espacio de nomes NIS+

en: Non-recoverable failure in name resolution
gl: Fallo non recuperable na resolución de nomes

en: None.
gl: Ningún.

en: Not a XENIX named type file
gl: Non é un ficheiro de tipo nomeado XENIX

en: Not a data message
gl: Non é unha mensaxe de datos

en: Not a directory
gl: Non é un directorio

en: Not a name file
gl: Non é un ficheiro de nome

en: Not a stream device
gl: Non é un dispositivo de fluxo

en: Not available
gl: Non dispoñible

en: Not enough space
gl: Non hai espacio abondo

en: Not found
gl: Non atopado

en: Not found, no such name
gl: Non atopado, non hai tal nome

en: Not master server for this domain
gl: Non hai servidor mestre para este dominio

en: Not owner
gl: Non é o propietario

en: Not supported
gl: Non soportado

en: Number of Columns   : %d
gl: Número de Columnas : %d

en: Number of objects : %u
gl: Número de obxectos: %u

en: Number of symbolic links encountered during path name traversal exceeds MAXSYMLINKS
gl: O número de enlaces simbólicos atopados durante o percorrido pola rota supera MAXSYMLINKS

en: Numerical argument out of domain
gl: Parámetro numérico fóra do dominio

en: Numerical result out of range
gl: Resultado numérico fóra de rango

en: Object #%d:
gl: Obxecto nº %d:

en: Object Name   : %s
gl: Nome do Obxecto : %s

en: Object Type   :
gl: Tipo do Obxecto :

en: Object is remote
gl: O obxecto é remoto

en: Object with same name exists
gl: Xa existe un obxecto co mesmo nome

en: Odd number of quotation marks
gl: Número de comiñas impar

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
gl: Nó se procesan os directorios especificados na liña de comando. Non se constrúen as cachés.

en: Only root is allowed to use this option!
gl: ¡Só root pode usar esa opción!

en: Operation already in progress
gl: A operación xa se está levando a cabo

en: Operation canceled
gl: Operación cancelada

en: Operation not applicable
gl: Operación non aplicable

en: Operation not permitted
gl: Operación non permitida

en: Operation not supported
gl: Operación non soportada

en: Operation not supported on transport endpoint
gl: Operación non soportada no punto final do transporte

en: Operation now in progress
gl: Operación levándose a cabo

en: Operation would block
gl: A operación bloquearíase

en: Option not supported by protocol
gl: Opción non soportada polo protocolo

en: Optional output file prefix
gl: Prefixo de ficheiro de saída opcional

en: Out of stream resources
gl: Acabáronse os recursos de fluxo

en: Out of streams resources
gl: Acabáronse os recursos de fluxo

en: Output control:
gl: Control de saída:

en: Output selection:
gl: Selección de saída:

en: Owner         : %s
gl: Propietario : %s

en: PRIVATE
gl: PRIVADO

en: Package not installed
gl: Paquete non instalado

en: Parse error: %s
gl: Erro na análise: %s

en: Partial success
gl: Éxito parcial

en: Passed object is not the same object on server
gl: O obxecto pasado non é o mesmo obxecto no servidor

en: Path `%s' given more than once
gl: Proporcionouse a ruta `%s' máis dunha vez

en: Permission denied
gl: Permiso denegado

en: Power failure
gl: Fallo de enerxía

en: Premature end of regular expression
gl: Final prematura da expresión regular

en: Print cache
gl: Amosa-la caché

en: Print current configuration statistic
gl: Visualiza-la estatística da configuración actual

en: Print more information
gl: Amosar máis información

en: Print more messages
gl: Visualizar máis mensaxes

en: Print program version
gl: Visualiza-la versión do programa

en: Probable success
gl: Éxito probable

en: Probably not found
gl: Probablemente non atopado

en: Processing request in progress
gl: Estase procesando a petición

en: Profiling timer expired
gl: Rematado o tempo de perfilado

en: Protocol driver not attached
gl: Controlador de protocolos non conectado

en: Protocol error
gl: Erro de protocolo

en: Protocol family not supported
gl: Familia de protocolos non soportada

en: Protocol not available
gl: Protocolo non dispoñible

en: Protocol not supported
gl: Protocolo non soportado

en: Protocol wrong type for socket
gl: Tipo incorrecto de protocolo para o socket

en: Query illegal for named table
gl: Petición ilegal para a táboa nomeada

en: Quit
gl: Abandoar

en: RFS specific error
gl: Erro específico de RFS

en: RPC bad procedure for program
gl: Mal procedemento RPC para o programa

en: RPC failure on NIS operation
gl: Fallo de RPC na operación NIS

en: RPC program not available
gl: Programa RPC non dispoñible

en: RPC program version wrong
gl: Versión incorrecta do programa RPC

en: RPC struct is bad
gl: A estructura RPC é incorrecta

en: RPC version wrong
gl: Versión de RPC incorrecta

en: RPC: (unknown error code)
gl: RPC: (código de erro descoñecido)

en: RPC: Authentication error
gl: RPC: Erro de autentificación

en: RPC: Can't decode result
gl: RPC: Non se pode descodifica-lo resultado

en: RPC: Can't encode arguments
gl: RPC: Non se pode codifica-los parámetros

en: RPC: Failed (unspecified error)
gl: RPC: Fallo (erro non especificado)

en: RPC: Incompatible versions of RPC
gl: RPC: Versións de RPC incompatibles

en: RPC: Port mapper failure
gl: RPC: Fallo do portmapper

en: RPC: Procedure unavailable
gl: RPC: Procedemento non dispoñible

en: RPC: Program not registered
gl: RPC: Programa non rexistrado

en: RPC: Program unavailable
gl: RPC: Programa non dispoñible

en: RPC: Program/version mismatch
gl: RPC: Non coinciden os programas/versións

en: RPC: Remote system error
gl: RPC: Erro do sistema remoto

en: RPC: Server can't decode arguments
gl: RPC: O servidor non pode descodifica-los parámetros

en: RPC: Success
gl: RPC: Éxito

en: RPC: Timed out
gl: RPC: Tempo esgotado

en: RPC: Unable to receive
gl: RPC: Non se pode recibir

en: RPC: Unable to send
gl: RPC: Non se pode enviar

en: RPC: Unknown host
gl: RPC: Servidor descoñecido

en: RPC: Unknown protocol
gl: RPC: Protocolo descoñecido

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
gl: Úsase RTLD_NEXT en código non cargado dinamicamente

en: Read and display shared object profiling data
gl: Ler e visualiza-los datos do perfil do obxecto compartido

en: Read configuration data from NAME
gl: Le-los datos de configuración de NOME

en: Read-only file system
gl: Sistema de ficheiros de só lectura

en: Real-time signal %d
gl: Sinal de tempo real %d

en: Regular expression too big
gl: Expresión regular demasiado grande

en: Remote I/O error
gl: Erro de E/S remota

en: Remote address changed
gl: O enderezo remoto cambiou

en: Remove password or make file unreadable by others.
gl: Elimina-lo contrasinal ou face-lo ficheiro ilexible por outros.

en: Renaming of %s to %s failed
gl: Fallou o renomeado de %s a %s

en: Reopening shared object `%s' failed
gl: A apertura do obxecto compartido `%s' fallou

en: Replicate :
gl: Replicar :

en: Report bugs to %s.
gl: Informe dos erros a %s.

en: Report bugs using the `glibcbug' script to <bugs@gnu.org>.
gl: Informe dos erros usando o script `glibcbug' a <bugs@gnu.org>.

en: Request arguments bad
gl: Parámetros da petición incorrectos

en: Request canceled
gl: Petición cancelada

en: Request not canceled
gl: Petición non cancelada

en: Reserved for future use
gl: Reservado para uso futuro

en: Resolver Error 0 (no error)
gl: Erro do resolvedor 0 (sen erro)

en: Resolver internal error
gl: Erro interno do resolvedor

en: Resource deadlock avoided
gl: Interbloqueo de recursos evitado

en: Resource lost
gl: Recurso perdido

en: Resource temporarily unavailable
gl: Recurso non dispoñible temporalmente

en: Result too large
gl: Resultado demasiado grande

en: Results sent to callback proc
gl: Resultado enviado ao procedemento callback

en: SHOBJ [PROFDATA]
gl: SOBJ [PROFDATA]

en: Search Path         : %s
gl: Rota de Búsqueda : %s

en: Segmentation fault
gl: Fallo de segmento

en: Server busy, try again
gl: Servidor ocupado, probe outra vez

en: Server out of memory
gl: Servidor sen memoria

en: Server rejected credential
gl: O servidor rexeitou a credencial

en: Server rejected verifier
gl: O servidor rexeitou o verificador

en: Servname not supported for ai_socktype
gl: Servname non soportado para ai_socktype

en: Set the program name
gl: Establece-lo nome do programa

en: Shut the server down
gl: Apaga-lo servidor

en: Signal 0
gl: Sinal 0

en: Socket operation on non-socket
gl: Operación de socket nun non-socket

en: Socket type not supported
gl: Tipo de socket non soportado

en: Software caused connection abort
gl: Un programa abortou a conexión

en: Sorry. You are not root
gl: Síntocho. Non es root

en: Source definitions are found in FILE
gl: As definicións de fonte atópanse en FICH

en: Srmount error
gl: Erro de srmount

en: Stack fault
gl: Fallo de pila

en: Stale NFS file handle
gl: Manexador de ficheiro NFS trabucado

en: Start NUMBER threads
gl: Comezar NÚMERO fíos

en: Status            : %s
gl: Estado : %s

en: Stopped
gl: Detido

en: Stopped (signal)
gl: Detido (sinal)

en: Stopped (tty input)
gl: Detido (entrada do terminal)

en: Stopped (tty output)
gl: Detido (saída do terminal)

en: Streams pipe error
gl: Erro de canalización de fluxo

en: Structure needs cleaning
gl: A estructura precisa dunha limpeza

en: Success
gl: Éxito

en: Supported databases:
gl: Bases de datos soportadas:

en: Suppress warnings and information messages
gl: Elimina-las mensaxes de aviso e información

en: Symbolic character names defined in FILE
gl: Nomes de caracteres simbólicos definidos en FICH

en: System error
gl: Erro de sistema

en: System information:
gl: Información do sistema:

en: System resource allocation failure
gl: Fallo ao reservar recursos do sistema

en: System's directory for character maps : %s
                           repertoire maps: %s
                           locale path    : %s
    %s
gl: Directorio do sistema para mapas de caracteres : %s
                               mapas de repertorios: %s
                               locale              : %s
    %s

en: TABLE
gl: TÁBOA

en: TABLE
gl: TÁBOA

en: TABLE,yes
gl: TÁBOA,si

en: Table Type          : %s
gl: Tipo de Táboa : %s

en: Temporary failure in name resolution
gl: Fallo temporal na resolución de nomes

en: Terminated
gl: Terminado

en: Text file busy
gl: Ficheiro de texto en uso

en: The following list contain all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
gl: A seguinte lista contén tódolos xogos de caracteres codificados coñecidos.
    Isto non significa necesariamente que se poidan empregar tódalas combinacións
    deses nomes para os parámetros de liña de comandos DE e A. Un xogo de
    caracteres pode estar listado con distintos nomes (alias).

en: This implementation doesn't support newstyle or MT-safe code!
gl: ¡Esta implementación non soporta código de novo estilo ou seguro para MT!

en: Time to live :
gl: Tempo de vida :

en: Timer expired
gl: Acabou o tempo

en: Title string used in output graphic
gl: Cadea do título empregado na gráfica de saída

en: Too many attributes
gl: Demasiados atributos

en: Too many levels of symbolic links
gl: Demasiados niveis de enlaces simbólicos

en: Too many links
gl: Demasiados enlaces

en: Too many open files
gl: Demasiados ficheiros abertos

en: Too many open files in system
gl: Demasiados ficheiros abertos no sistema

en: Too many processes
gl: Demasiados procesos

en: Too many references: cannot splice
gl: Demasiadas referencias: non se pode unir

en: Too many users
gl: Demasiados usuarios

en: Trace/breakpoint trap
gl: Trampa de seguemento/punto de ruptura

en: Trailing backslash
gl: Barra invertida extra ó final

en: Translator died
gl: O proceso traductor morreu

en: Transport endpoint is already connected
gl: O destino do transporte xa está conectado

en: Transport endpoint is not connected
gl: O destino do transporte non está conectado

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
gl: Escriba `%s --help' ou `%s --usage' para obter máis información.

en: Type : %s
gl: Tipo : %s

en: UNKNOWN
gl: DESCOÑECIDO

en: Unable to authenticate NIS+ client
gl: Non se pode autentifica-lo cliente NIS+

en: Unable to authenticate NIS+ server
gl: Non se pode autentifica-lo servidor NIS+

en: Unable to create callback
gl: Non se pode crea-lo callback

en: Unable to create process on server
gl: Non se pode crear un proceso no servidor

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
gl: Descoñecido (tipo = %d, bits = %d)

en: Unknown .netrc keyword %s
gl: Clave %s descoñecida no .netrc

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
gl: ELFCLASS descoñecida no ficheiro %s.

en: Unknown NIS error code
gl: Código de erro NIS descoñecido

en: Unknown OS
gl: Sistema operativo descoñecido

en: Unknown database: %s
gl: Base de datos descoñecida: %s

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Unknown host
gl: Servidor descoñecido

en: Unknown object
gl: Obxecto descoñecido

en: Unknown option: %s %s %s
gl: Opción descoñecida: %s %s %s

en: Unknown resolver error
gl: Erro do resolvedor descoñecido

en: Unknown server error
gl: Erro do servidor descoñecido

en: Unknown signal %d
gl: Sinal %d descoñecida

en: Unknown system error
gl: Erro de sistema descoñecido

en: Unknown ypbind error
gl: Erro de ypbind descoñecido

en: Unmatched ( or \(
gl: ( ou \( sen parella

en: Unmatched ) or \)
gl: ) ou \) sen parella

en: Unmatched [ or [^
gl: [ ou [^ sen parella

en: Unmatched \{
gl: \{ sen parella

en: Unrecognized variable `%s'
gl: Variable `%s' non recoñecida

en: Urgent I/O condition
gl: Condición de E/S urxente

en: Usage:
gl: Uso:

en: Usage: %s [-v specification] variable_name [pathname]
gl: Uso: %s [-v especificación] nome_variable [nome]

en: Usage: rpcinfo [ -n portnum ] -u host prognum [ versnum ]
gl: Uso: rpcinfo [ -n numport ] -u host numprog [ numvers ]

en: Use CACHE as cache file
gl: Empregar CACHÉ coma un ficheiro de caché

en: Use CONF as configuration file
gl: Empregar CONF coma un ficheiro de configuración

en: Use separate cache for each user
gl: Usar unha caché separada para cada usuario

en: User defined signal 1
gl: Sinal 1 definido polo usuario

en: User defined signal 2
gl: Sinal 2 definido polo usuario

en: Value too large for defined data type
gl: Valor grande de máis para o tipo de datos definido

en: Virtual timer expired
gl: Tempo virtual esgotado

en: Wild result from command execution
gl: Resultado salvaxe da execución do comando

en: Window changed
gl: A ventá cambiou

en: Write names of available charmaps
gl: Escribi-los nomes dos mapas de caracteres dispoñibles

en: Write names of available locales
gl: Escribi-los nomes dos `locales' dispoñibles

en: Write names of selected categories
gl: Escribi-los nomes das categorías seleccionadas

en: Write names of selected keywords
gl: Escribi-los nomes das claves seleccionadas

en: Write output to file NAME
gl: Escribi-la saída no ficheiro NOME

en: Writing of cache data failed
gl: A escritura dos datos da caché fallou

en: Writing of cache data failed.
gl: A escritura dos datos da caché fallou.

en: Written by %s.
gl: Escrito por %s.

en: Wrong medium type
gl: Tipo de medio incorecto

en: Yes, 42 is the meaning of life
gl: Si, 42 é o significado da vida

en: You really blew it this time
gl: Si que a fastidiaches esta vez

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
gl: A hora final da liña de continuación de fuso horario non segue á hora final da liña anterior

en: [FILE...]
gl: [FICH...]

en: [FILE]
gl: [FICHEIRO]

en: __get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
gl: __get_myaddress: ioctl (obte-la configuración da interface)

en: `%.*s' already defined as collating element
gl: `%.*s' xa está definido coma un elemento de ordenación

en: `%.*s' already defined as collating symbol
gl: `%.*s' xa está definido coma un símbolo de ordenación

en: `%.*s' already defined in charmap
gl: `%.*s' xa está definido no mapa de caracteres

en: `%.*s' already defined in repertoire
gl: `%.*s' xa está definido no repertorio

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
gl: A definición `%1$s' non remata con `END %1$s'

en: `%s' and `%.*s' are no valid names for symbolic range
gl: `%s' e `%.*s' non son nomes válidos para o rango simbólico

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
gl: `%s' non é un ficheiro de datos de perfís correcto para `%s'

en: `digit' category has not entries in groups of ten
gl: a categoría `digit' non ten entradas en grupos de dez

en: ai_family not supported
gl: ai_family non soportado

en: ai_socktype not supported
gl: ai_socktype non soportado

en: already running
gl: xa en execución

en: argument to <%s> must be a single character
gl: o parámetro de <%s> debe ser un só carácter

en: argument to `%s' must be a single character
gl: o parámetro de `%s' debe ser un só carácter

en: auth_none.c - Fatal marshalling problem
gl: auth_none.c - Problema fatal de ordenación

en: authunix_create: out of memory
gl: authunix_create: memoria esgotada

en: bad argument
gl: parámetro incorrecto

en: bad owner
gl: propietario incorrecto

en: blank FROM field on Link line
gl: campo FROM baleiro na liña Link

en: blank TO field on Link line
gl: campo TO baleiro na liña Link

en: block freed twice
gl: bloque liberado dúas veces

en: bogus mcheck_status, library is buggy
gl: mcheck_status falso, a librería ten erros

en: broadcast: ioctl (get interface configuration)
gl: multidifusión: ioctl (obte-la configuración da interface)

en: broadcast: ioctl (get interface flags)
gl: multidifusión: ioctl (obte-los parámetros da interface)

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
gl: cache_set: non se puido reserver un novo rpc_buffer

en: cache_set: victim alloc failed
gl: cache_set: fallou a reserva de espacio para o obxectivo

en: cache_set: victim not found
gl: cache_set: obxectivo non atopado

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
gl: non podo determina-la abreviatura do fuso horario a usar despois da hora

en: can't reassign procedure number %ld
gl: non se pode reasigna-lo procedemento número %ld

en: can't restore segment prot after reloc
gl: non se pode restaura-la protección do segmento despois de movelo

en: cannot add already read locale `%s' a second time
gl: non se pode engadi-lo locale xa lido `%s' outra vez

en: cannot allocate dependency list
gl: non se pode localiza-la lista de dependencias

en: cannot allocate memory for program header
gl: Non se pode reservar memoria para a cabeceira do programa

en: cannot allocate name record
gl: non se pode localiza-lo rexistro de nome

en: cannot allocate symbol data
gl: non se poden localiza-los datos de símbolos

en: cannot allocate symbol search list
gl: non se pode localiza-la lista de busca de símbolos

en: cannot allocate version reference table
gl: non se pode localiza-la táboa de referencias de versións

en: cannot change memory protections
gl: non se poden cambia-las proteccións de memoria

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
gl: non se pode crear unha copia de RUNPATH/RPATH

en: cannot create cache for search path
gl: non se pode crea-la caché para a ruta de busca

en: cannot create internal descriptor
gl: non se pode crear un descriptor interno

en: cannot create internal descriptors
gl: non se poden crear descriptores internos

en: cannot create output file `%s' for category `%s'
gl: non se pode crea-lo ficheiro de saída `%s' para a categoría `%s'

en: cannot create search path array
gl: non se pode crea-lo vector de rutas de busca

en: cannot create searchlist
gl: non se pode crea-la lista de busca

en: cannot create shared object descriptor
gl: non se pode crear un descriptor de obxecto compartido

en: cannot determine escape character
gl: non se pode determina-lo carácter de escape

en: cannot dynamically load executable
gl: non se pode cargar dinamicamente o executable

en: cannot enable socket to accept connections: %s
gl: non se pode facer que o socket acepte conexións: %s

en: cannot extend global scope
gl: non se pode extende-lo alcance global

en: cannot find C preprocessor: %s
gl: non podo atopa-lo preprocesador de C: %s

en: cannot find any C preprocessor (cpp)
gl: non podo atopar un preprocesador de C (cpp)

en: cannot generate output file
gl: non se pode xera-lo ficheiro de saída

en: cannot handle old request version %d; current version is %d
gl: non se pode manexa-la antiga petición versión %d; a versión actual é %d

en: cannot load profiling data
gl: non se pode carga-los datos de perfís

en: cannot make segment writable for relocation
gl: non se pode face-lo segmento gravable para o movemento

en: cannot map zero-fill pages
gl: non se poden mapear páxinas de recheo de ceros

en: cannot open
gl: non se pode abrir

en: cannot open `%s'
gl: non se pode abrir `%s'

en: cannot open input file
gl: non se pode abri-lo ficheiro de entrada

en: cannot open input file `%s'
gl: non se pode abri-lo ficheiro de entrada `%s'

en: cannot open locale definition file `%s'
gl: non se pode abri-lo ficheiro de definición de locales `%s'

en: cannot open output file
gl: non se pode abri-lo ficheiro de saída

en: cannot open output file `%s'
gl: non se pode abri-lo ficheiro de saída `%s'

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
gl: non se pode abri-lo ficheiro de saída `%s' para a categoría `%s'

en: cannot open shared object file
gl: non se pode abrir un ficheiro de obxecto compartido

en: cannot open socket: %s
gl: non se pode abrir un socket: %s

en: cannot open zero fill device
gl: non se pode abrir un dispositivo de recheo de ceros

en: cannot read character map directory `%s'
gl: non se pode ler no directorio de mapas de caracteres `%s'

en: cannot read configuration file; this is fatal
gl: non se pode le-lo ficheiro de configuración; isto é fatal

en: cannot read file data
gl: non se pode le-los datos do ficheiro

en: cannot read header
gl: non se pode le-la cabeceira

en: cannot read header from `%s'
gl: non se pode le-la cabeceira de `%s'

en: cannot read statistics data
gl: non se poden le-los datos estatísticos

en: cannot safe new repertoire map
gl: non se pode grava-lo novo mapa de repertorios

en: cannot stat shared object
gl: non se puido facer stat sobre o obxecto compartido

en: cannot stat() file `%s': %s
gl: non se pode facer stat() sobre o ficheiro `%s': %s

en: cannot write output files to `%s'
gl: non se poden escribi-los ficheiros de saída a `%s'

en: cannot write result: %s
gl: non se pode escribi-lo resultado: %s

en: cannot write statistics: %s
gl: non se poden escribi-las estatísticas: %s

en: character '%s' in class `%s' must be in class `%s'
gl: o carácter '%s' na clase `%s' debe estar na clase `%s'

en: character '%s' in class `%s' must not be in class `%s'
gl: o carácter '%s' na clase `%s' non debe estar na clase `%s'

en: character <SP> not defined in character map
gl: carácter <SP> non definido no mapa de caracteres

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must be in class `%s'
gl: o carácter L'\u%0*x' na clase `%s' debe estar na clase `%s'

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must not be in class `%s'
gl: o carácter L'\u%0*x' na clase `%s' non debe estar na clase `%s'

en: character `%s' not defined while needed as default value
gl: carácter `%s' non definido, cando facía falta por ser valor por omisión

en: character class `%s' already defined
gl: clase de caracteres `%s' xa definida

en: character map `%s' already defined
gl: mapa de caracteres `%s' xa definido

en: character map `%s' is not ASCII compatible, locale not ISO C compliant
gl: o mapa de caracteres `%s' non é compatible con ASCII, o locale non cumpre con ISO C

en: character map file `%s' not found
gl: ficheiro de mapa de caracteres `%s' non atopado

en: character sets with locking states are not supported
gl: non se soportan os xogos de caracteres con estados bloqueantes

en: cheese
gl: queixo

en: circular dependencies between locale definitions
gl: dependencias circulares entre definicións de locales

en: clnt_raw.c - Fatal header serialization error.
gl: clnt_raw.c - Erro fatal de serialización de cabeceiras.

en: clnttcp_create: out of memory
gl: clnttcp_create: memoria esgotada

en: clntudp_create: out of memory
gl: clntudp_create: memoria esgotada

en: clntunix_create: out of memory
gl: clntunix_create: memoria esgotada

en: constant or identifier expected
gl: esperábase unha constante ou un identificador

en: conversion from `%s' to `%s' not supported
gl: conversión de `%s' a `%s' non soportada

en: conversion modules not available
gl: os módulos de conversión non están dispoñibles

en: conversion rate value cannot be zero
gl: o valor da taxa de conversión non pode ser cero

en: conversion stopped due to problem in writing the output
gl: conversión detida debido a un problema escribindo na saída

en: couldn't create an rpc server
gl: non se puido crear un servidor rpc

en: couldn't register prog %ld vers %ld
gl: non se puido rexistra-lo prog %ld vers %ld

en: database [key ...]
gl: base-de-datos [clave ...]

en: default character map file `%s' not found
gl: ficheiro de mapa de caracteres por defecto `%s' non atopado

en: duplicate definition of <%s>
gl: definición de <%s> duplicada

en: duplicate definition of script `%s'
gl: definición do script `%s' duplicada

en: duplicate set definition
gl: definición de conxunto duplicada

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %d)
gl: fuso horario %s duplicado (ficheiro "%s", liña %d)

en: duplicated definition for mapping `%s'
gl: definición do mapeado `%s' duplicada

en: duplicated message identifier
gl: identificador de mensaxes duplicado

en: duplicated message number
gl: número de mensaxe duplicado

en: ellipsis range must be marked by two operands of same type
gl: o rango de puntos suspensivos debe estar marcado por dous operandos do mesmo tipo

en: empty char string
gl: cadea de caracteres baleira

en: empty dynamic string token substitution
gl: substitución de elementos da cadea dinámica baleira

en: empty dynamics string token substitution
gl: substitución de elementos de cadea de dinámica baleira

en: enablecache: cache already enabled
gl: enablecache: caché xa activada

en: enablecache: could not allocate cache
gl: enablecache: non se puido reservar espacio para a caché

en: enablecache: could not allocate cache data
gl: enablecache: non se puido reservar espacio para os datos da caché

en: enablecache: could not allocate cache fifo
gl: enablecache: non se puido reservar espacio para o fifo da caché

en: encoding for output
gl: codificación de saída

en: encoding of original text
gl: codificación do texto orixinal

en: error getting callers id: %s
gl: erro ao obte-lo identificador do chamante: %s

en: error while adding equivalent collating symbol
gl: erro ao engadir un símbolo de ordenación equivalente

en: error while closing input `%s'
gl: erro ao pecha-la entrada `%s'

en: error while closing output file
gl: erro ao pecha-lo ficheiro de saída

en: error while closing the profiling data file
gl: erro ao pecha-lo ficheiro de datos de perfís

en: error while reading the input
gl: erro ao ler da entrada

en: expect string argument for `copy'
gl: espérase un parámetro de cadea para `copy'

en: expected continuation line not found
gl: non se atopou a liña de continuación que se esperaba

en: extra trailing semicolon
gl: punto e coma de sobra á final

en: failed to load shared object `%s'
gl: non se puido carga-lo obxecto compartido `%s'

en: failed to load symbol data
gl: non se puideron carga-los datos de símbolos

en: failed to map segment from shared object
gl: non se puido mapear un segmento dun obxecto compartido

en: failed to mmap the profiling data file
gl: non se puido facer mmap sobre o ficheiro de datos de perfís

en: failed to start conversion processing
gl: non se puido comeza-lo procesamento de conversión

en: failure while writing data for category `%s'
gl: non se puideron escribi-los datos da categoría `%s'

en: file %s is truncated
gl: o ficheiro %s está truncado

en: file `%s' already exists and may be overwritten
gl: o ficheiro `%s' xa existe e pode ser sobreescrito

en: file too short
gl: ficheiro pequeno de máis

en: fstat failed
gl: fallou a chamada a fstat

en: garbage at end of character code specification
gl: lixo á fin da especificación do código de caracteres

en: garbage at end of number
gl: lixo á fin do número

en: generate call graph
gl: xera-lo grafo de chamadas

en: generate flat profile with counts and ticks
gl: xerar un perfil plano con contas e tempos

en: get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
gl: get_myaddress: ioctl (obte-la configuración da interface)

en: getent - get entries from administrative database.
gl: getent - obte-las entradas da base de datos administrativa.

en: handle_request: request received (Version = %d)
gl: handle_request: petición recibida (Version = %d)

en: hard link failed, symbolic link used
gl: non se pode facer un enlace duro, úsase un enlace simbólico

en: hard linked somewhere
gl: ten un enlace duro nalgún sitio

en: hexadecimal range format should use only capital characters
gl: o formato de rango hexadecimal só debería empregar caracteres hexadecimais

en: illegal CORRECTION field on Leap line
gl: campo CORRECTION ilegal na liña Leap

en: illegal Rolling/Stationary field on Leap line
gl: campo Rolling/Stationary ilegal na liña Leap

en: illegal character in file:
gl: carácter ilegal no ficheiro:

en: illegal escape sequence at end of string
gl: secuencia de escape ilegal á fin da cadea

en: illegal input sequence at position %Zd
gl: secuencia de entrada ilegal na posición %Zd

en: illegal input sequence at position %ld
gl: secuencia de entrada ilegal na posición %ld

en: illegal nettype :`%s'
gl: tipo de rede ilegal :`%s'

en: illegal set number
gl: número de conxunto ilegal

en: implementation limit: no more than %Zd character classes allowed
gl: límite da implementación: non se admiten máis de %Zd clases de caracteres

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
gl: límite da implementación: non se admiten máis de %d mapas de caracteres

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
gl: secuencia de caracteres incompleta á fin do buffer

en: input line of unknown type
gl: liña de entrada de tipo descoñecido

en: internal error
gl: erro interno

en: internal error (illegal descriptor)
gl: erro interno (descriptor ilegal)

en: internal error - addtype called with bad isdst
gl: erro interno - chamouse a addtype cun isdst incorrecto

en: internal error - addtype called with bad ttisgmt
gl: erro interno - chamouse a addtype cun ttisgmt incorrecto

en: internal error - addtype called with bad ttisstd
gl: erro interno - chamouse a addtype cun ttisstd incorrecto

en: internal error in %s, line %u
gl: erro interno en %s, liña %u

en: invalid ELF header
gl: cabeceira ELF non válida

en: invalid UTC offset
gl: desprazamento UTC incorrecto

en: invalid abbreviation format
gl: formato de abreviatura incorrecto

en: invalid character: message ignored
gl: carácter non válido: mensaxe ignorada

en: invalid day of month
gl: día do mes incorrecto

en: invalid definition
gl: definición non válida

en: invalid encoding given
gl: codificación dada non válida

en: invalid ending year
gl: ano final incorecto

en: invalid escape sequence
gl: secuencia de escape non válida

en: invalid leaping year
gl: ano bisesto incorrecto

en: invalid line
gl: liña non válida

en: invalid mode for dlopen()
gl: modo incorrecto para dlopen()

en: invalid month name
gl: nome do mes incorrecto

en: invalid names for character range
gl: nomes non válidos para o rango de caracteres

en: invalid pointer size
gl: tamaño de punteiro non válido

en: invalid quote character
gl: carácter de cita non válido

en: invalid saved time
gl: hora gravada incorrecta

en: invalid starting year
gl: ano de inicio incorrecto

en: invalid time of day
gl: hora do día incorrecta

en: invalid weekday name
gl: día da semana incorrecto

en: key length in request too long: %d
gl: lonxitude da clave da petición demasiado grande: %d

en: libc4 library %s in wrong directory
gl: biblioteca libc4 %s nun directorio incorrecto

en: libc5 library %s in wrong directory
gl: biblioteca libc5 %s nun directorio incorrecto

en: libc6 library %s in wrong directory
gl: biblioteca libc6 %s nun directorio incorrecto

en: libraries %s and %s in directory %s have same soname but different type.
gl: as bibliotecas %s e %s do directorio %s teñen o mesmo soname pero diferente tipo.

en: line too long
gl: liña demasiado longa

en: list all known coded character sets
gl: listar tódolos conxuntos de caracteres codificados que se coñecen

en: locale name should consist only of portable characters
gl: o nome do locale debería consistir só en caracteres portables

en: lstat failed
gl: fallou a chamada a lstat

en: make output graphic VALUE pixel high
gl: face-la gráfica de saída VALOR pixels de alto

en: make output graphic VALUE pixel wide
gl: face-la gráfica de saída VALOR pixels de ancho

en: makecontext: does not know how to handle more than 8 arguments
gl: makecontext: non se sabe como manexar máis de 8 argumentos

en: malformed line ignored
gl: ignórase unha liña mal formada

en: mapping of section header string table failed
gl: fallou o mapeado da táboa de cadeas da cabeceira da sección

en: mapping of section headers failed
gl: fallou o mapeado das cabeceiras da sección

en: memory clobbered before allocated block
gl: memoria alterada antes do bloque reservado

en: memory clobbered past end of allocated block
gl: memoria alterada despois do bloque reservado

en: memory exhausted
gl: memoria esgotada

en: memory is consistent, library is buggy
gl: a memoria é consistente, a librería ten erros

en: mmap of cache file failed.
gl: fallou a chamada a mmap sobre o ficheiro de caché.

en: more than one dynamic segment
gl: máis dun segmento dinámico

en: nameless rule
gl: regra sen nome

en: netname2user: (nis+ lookup): %s
gl: netname2user: (busca nis+): %s

en: netname2user: DES entry for %s in directory %s not unique
gl: netname2user: a entrada DES de %s no directorio %s non é única

en: netname2user: LOCAL entry for %s in directory %s not unique
gl: netname2user: a entrada LOCAL de %s no directorio %s non é única

en: netname2user: missing group id list in `%s'.
gl: netname2user: non se atopou unha lista de identificadores de grupo en `%s'

en: netname2user: principal name `%s' too long
gl: netname2user: nome principal `%s' demasiado longo

en: netname2user: should not have uid 0
gl: netname2user: non debería ter uid 0

en: never registered prog %d
gl: prog %d nunca rexistrado

en: no <Uxxxx> or <Uxxxxxxxx> value given
gl: non se deu un valor <Uxxxx> ou <Uxxxxxxxx>

en: no day in month matches rule
gl: ningún día do mes coincide coa regra

en: no definition of `UNDEFINED'
gl: non hai unha definición de `UNDEFINED'

en: no filename for profiling data given and shared object `%s' has no soname
gl: non se deu un nome de ficheiro para os datos de perfil e o obxecto `%s' non ten so-nome

en: no input digits defined and none of the standard names in the charmap
gl: non se definiron díxitos de entrada e ningún dos nomes estándar do mapa de caracteres

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
gl: non se debe especificar outra clave cando se usa `copy'

en: no output digits defined and none of the standard names in the charmap
gl: non se definiron díxitos de saída e ningún dos nomes estándar do mapa de caracteres

en: no output file produced because warning were issued
gl: non se producíu un ficheiro de saída porque se deron avisos

en: no symbolic name given
gl: non se deu un nome simbólico

en: no symbolic name given for end of range
gl: non se deu un nome simbólico para a fin do rango

en: non-symbolic character value should not be used
gl: non se debería emprega-lo valor do carácter non simbólico

en: not all characters used in `outdigit' are available in the charmap
gl: non tódolos caracteres empregados en `outdigit' están dispoñibles no mapa de caracteres

en: not all characters used in `outdigit' are available in the repertoire
gl: non tódolos caracteres empregados en `outdigit' están dispoñibles no repertorio

en: not regular file
gl: non é un ficheiro normal

en: nscd configuration:
    
    %15d  server debug level
gl: configuración de nscd:
    
    %15d  nivel de depuración do servidor

en: nscd not running!
gl: ¡Non se está a executar nscd!

en: object file has no dynamic section
gl: o ficheiro obxecto non ten unha sección dinámica

en: omit invalid characters from output
gl: omiti-los caracteres non válidos da saída

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
gl: só se pode cargar ET_DYN e ET_EXEC

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
gl: só se permiten definicións WIDTH seguindo á definición CHARMAP

en: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
gl: a orde de `%.*s' xa está definida en %s:%Zu

en: out of memory
gl: memoria esgotada

en: output file
gl: ficheiro de saída

en: pmap_getmaps rpc problem
gl: pmap_getmaps problema de rpc

en: poll: protocol failure in circuit setup
gl: poll: fallo de protocolo no establecemento do circuito

en: premature end of `translit_ignore' definition
gl: final prematura da definición `translit_ignore'

en: preprocessor error
gl: erro de preprocesador

en: previous definition was here
gl: a definición anterior estaba aquí

en: print list of count paths and their number of use
gl: visualiza-la lista de rotas de conta e o seu número de uso

en: print progress information
gl: visualiza-la información do progreso

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
gl: o ficheiro de datos de perfil `%s' non coincide co obxecto compartido `%s'

en: program %lu is not available
gl: o programa %lu non está dispoñible

en: program %lu version %lu is not available
gl: o programa %lu versión %lu non está dispoñible

en: program %lu version %lu ready and waiting
gl: programa %lu versión %lu preparado e agardando

en: rcmd: %s: short read
gl: rcmd: %s: lectura curta

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
gl: rcmd: poll (configurando stderr): %m

en: rcmd: socket: All ports in use
gl: rcmp: socket: Tódolos portos están sendo utilizados

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
gl: rcmd: write (configurando stderr): %m

en: registerrpc: out of memory
gl: registerrpc: memoria esgotada

en: repeated leap second moment
gl: momento de segundo de corrección repetido

en: repertoire map file `%s' not found
gl: o ficheiro de mapa de repertorios `%s' non foi atopado

en: resulting bytes for range not representable.
gl: os bytes resultantes do rango non son representables

en: rpcgen: arglist coding error
gl: rpcgen: erro de codificación da lista de parámetros

en: rpcgen: too many defines
gl: rpcgen: demasiadas definicións

en: rpcinfo: %s is unknown host
gl: rpcinfo: o servidor %s é descoñecido

en: rpcinfo: %s is unknown service
gl: rpcinfo: o servicio %s é descoñecido

en: rpcinfo: Could not delete registration for prog %s version %s
gl: rpcinfo: Non se puido borra-lo rexistro do prog %s versión %s

en: rpcinfo: broadcast failed: %s
gl: rpcinfo: fallou a multidifusión: %s

en: rpcinfo: can't contact portmapper
gl: rpcinfo: non se pode contactar co portmapper

en: same rule name in multiple files
gl: o mesmo nome de regra aparece en varios ficheiros

en: shared object cannot be dlopen()ed
gl: non se pode facer dlopen() sobre o obxecto compartido

en: shared object not open
gl: o obxecto compartido non está aberto

en: short read while reading request key: %s
gl: lectura demasiado curta ao le-la clave de petición: %s

en: short read while reading request: %s
gl: lectura demasiado curta ao le-la petición: %s

en: short write in %s: %s
gl: escritura demasiado curta en %s: %s

en: socket: protocol failure in circuit setup
gl: socket: fallo do protocolo no establecemento do circuito

en: standard input
gl: entrada estándar

en: start and end character sequence of range must have the same length
gl: as secuencias de caracteres do inicio e fin do rango deben te-la mesma lonxitude

en: starting year greater than ending year
gl: o ano de comezo é maior có ano final

en: starting year too high to be represented
gl: o ano de comezo é demasiado grande para ser representado

en: starting year too low to be represented
gl: o ano de comezo é demasiado pequeno para ser representado

en: suppress warnings
gl: suprimi-los avisos

en: svc_run: - poll failed
gl: svc_run: - a enquisa fallou

en: svc_tcp.c - cannot getsockname or listen
gl: svc_tcp.c - non se pode chamar a getsockname ou listen

en: svc_tcp.c - tcp socket creation problem
gl: svc_tcp.c - problema ao crear un socket tcp

en: svc_tcp: makefd_xprt: out of memory
gl: svc_tcp: makefd_xprt: memoria esgotada

en: svc_unix.c - AF_UNIX socket creation problem
gl: svc_unix.c - problema ao crear un socket AF_UNIX

en: svc_unix.c - cannot getsockname or listen
gl: svc_unix.c - non se pode chamar a getsockname ou listen

en: svc_unix: makefd_xprt: out of memory
gl: svc_unix: makefd_xprt: memoria esgotada

en: svctcp_create: out of memory
gl: svctcp_create: memoria esgotada

en: svcudp_create - cannot getsockname
gl: svcudp_create - non se pode chamar a getsockname

en: svcudp_create: out of memory
gl: svcudp_create: memoria esgotada

en: svcudp_create: socket creation problem
gl: svcudp_create: problema ao crear un socket

en: svcudp_create: xp_pad is too small for IP_PKTINFO
gl: svcudp_create: xp_pad é pequeno de máis para IP_PKTINFO

en: svcunix_create: out of memory
gl: svcunix_create: memoria esgotada

en: symbol `%.*s' not in charmap
gl: o símbolo `%.*s' non está no mapa de caracteres

en: symbol `%.*s' not in repertoire map
gl: o símbolo `%.*s' non está no mapa de repertorios

en: symbol `%s'
gl: símbolo `%s'

en: symbol `%s' has the same encoding as
gl: o símbolo `%s' ten a mesma codificación có

en: symbol `%s' not defined
gl: o símbolo `%s' non está definido

en: syntax error
gl: erro de sintaxe

en: syntax error in %s definition: %s
gl: erro de sintaxe na definición %s: %s

en: syntax error in prolog: %s
gl: erro de sintaxe no prólogo: %s

en: syntax error in repertoire map definition: %s
gl: erro de sintaxe na definición do mapa de repertorio: %s

en: syntax error: not inside a locale definition section
gl: erro de sintaxe: non está dentro dunha sección de definición de locale

en: this is the first definition
gl: esta é a primeira definición

en: time before zero
gl: tempo antes de cero

en: time overflow
gl: desbordamento de tempo

en: to-value <U%0*X> of range is smaller than from-value <U%0*X>
gl: o valor-a <U%0*X> do rango é menor có valor-dende <U%0*X>

en: to-value character sequence is smaller than from-value sequence
gl: a secuencia de caracteres do valor-a é menor cá secuencia do valor-dende

en: too few bytes in character encoding
gl: demasiados poucos bytes na codificación de caracteres

en: too many bytes in character encoding
gl: demasiados bytes na codificación de caracteres

en: too many leap seconds
gl: demasiados segundos de compensación

en: too many local time types
gl: demasiados tipos de hora local

en: too many transitions?!
gl: !¿demasiadas transicións?!

en: too many, or too long, time zone abbreviations
gl: demasiadas abreviaturas de fuso horario, ou demasiado longas

en: trailing garbage at end of line
gl: lixo na fin da liña

en: trouble replying to prog %d
gl: problemas ao respostar ao prog %d

en: typed single year
gl: ano único con tipo

en: unable to allocate buffer for input
gl: non se pode reservar espacio para o buffer de entrada

en: unable to free arguments
gl: non se pode libera-los parámetros

en: undefined
gl: non definido

en: unknown
gl: descoñecido

en: unknown character `%s'
gl: carácter `%s' descoñecido

en: unknown directive `%s': line ignored
gl: directiva `%s' descoñecida: liña ignorada

en: unknown iconv() error %d
gl: erro %d de iconv() descoñecido

en: unknown set `%s'
gl: conxunto `%s' descoñecido

en: unknown specification "%s"
gl: especificación `%s' descoñecida

en: unruly zone
gl: fuso sen regras

en: unterminated message
gl: mensaxe non rematada

en: unterminated string
gl: cadea non rematada

en: unterminated string constant
gl: constante de cadea non rematada

en: unterminated symbolic name
gl: nome simbólico non rematado

en: upper limit in range is not higher then lower limit
gl: o límite superior do rango non é maior có límite inferior

en: upper limit in range is not smaller then lower limit
gl: o límite superior do rango non é menor có límite inferior

en: usage: %s infile
gl: uso: %s ficheiro-de-entrada

en: use of 2/29 in non leap-year
gl: uso do 29 de febreiro nun ano non bisesto

en: value for %s must be an integer
gl: o valor de %s debe ser un enteiro

en: value for <%s> must be 1 or greater
gl: o valor de <%s> debe ser 1 ou superior

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
gl: o valor de <%s> debe ser maior ou igual aó valor de <%s>

en: warning:
gl: aviso:

en: while accepting connection: %s
gl: ao aceptar unha conexión: %s

en: while allocating cache entry
gl: ao reservar espacio para a entrada de caché

en: while allocating hash table entry
gl: ao reservar espacio para a entrada da táboa hash

en: while allocating key copy
gl: ao reservar espacio para a copia da clave

en: while inserting in search tree
gl: ao inserir na árbore de busca

en: while opening old catalog file
gl: ao abrir un antigo ficheiro de catálogo

en: while preparing output
gl: ao prepara-la saída

en: while stat'ing profiling data file
gl: ao avalia-lo ficheiro de datos de perfís

en: with UCS range values one must use the hexadecimal symbolic ellipsis `..'
gl: débense emprega-los puntos suspensivos simbólicos hexadecimais `...' cos valores de rangos UCS

en: with character code range values one must use the absolute ellipsis `...'
gl: débense emprega-los puntos suspensivos absolutos `...' cos valores de rangos de códigos de caracteres

en: with symbolic name range values the absolute ellipsis `...' must not be used
gl: débense emprega-los puntos suspensivos absolutos `...' cos valores de rangos de nomes simbólicos

en: write incomplete
gl: escritura incompleta

en: writeable by other than owner
gl: escribible por alguén distinto do propietario

en: wrong number of arguments
gl: número de parámetros incorrecto

en: wrong number of fields on Leap line
gl: número de campos na liña Leap incorrecto

en: wrong number of fields on Link line
gl: número de campos na liña Link incorrecto

en: wrong number of fields on Rule line
gl: número de campos na liña Rule incorrecto

en: wrong number of fields on Zone continuation line
gl: número de campos na liña de continuación de Zone incorrecto

en: wrong number of fields on Zone line
gl: número de campos na liña Zone incorrecto

en: xdr_reference: out of memory
gl: xdr_reference: memoria esgotada

en: xdrrec_create: out of memory
gl: xdrrec_create: memoria esgotada

en: yp_update: cannot convert host to netname
gl: yp_update: non se pode converti-lo servidor a nome de rede

en: yp_update: cannot get server address
gl: yp_update: non se pode obte-lo enderezo do servidor
