xmms 1.2.3 - en to bg translation catalogue (644 entries)

en: Echo Plugin
    By Johan Levin 1999.
    
    Surround echo by Carl van Schaik 1999
bg: Ехо plugin
    от Johan Levin 1999.
    
    Съраунд ехо от Carl van Schaik 1999

en: About Echo Plugin
bg: За ехо plugin

en: Ok
bg: О'Кей

en: Configure Echo
bg: Настройки ехо

en: Delay: (ms)
bg: Закъснение: (ms)

en: Feedback: (%)
bg: Обратна връзка: (%)

en: Volume: (%)
bg: Сила: (%)

en: Surround echo
bg: Съраунд ехо

en: Cancel
bg: Отказ

en: Apply
bg: Приеми

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
bg: Extra стерео plugin
    
    от Johan Levin 1999.

en: About Extra Stereo Plugin
bg: За extra стерео plugin

en: Configure Extra Stereo
bg: Extra стерео настройки

en: Effect intensity:
bg: Интензивност:

en: About Voice Removal Plugin
bg: За отстраняващия глас plugin

en: XMMS Voice Removal Plugin
    
    A simple voice removal plugin by Anders Carlsson <andersca@gnu.org>
bg: XMMS Plugin за отстраняване на глас
    
    Обикновен plugin за отстраняване на глас от Anders Carlsson <andersca@gnu.org>

en: About
bg: За

en: Created by Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Control XMMS with your TV / VCR / Stereo remote 
    IRman page - http://www.evation.com/irman/
bg: Създаден от Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Управлява XMMS с дистанционното на Вашия телевизор или видео 
    IRman страница - http://www.evation.com/irman/

en: Play
bg: Свири

en: Stop
bg: Стоп

en: Pause
bg: Пауза

en: Prev
bg:  Предх

en: Next
bg: Следв

en: Vol +
bg: Сила +

en: Seek -5s
bg: Търси -5s

en: Seek +5s
bg: Търси +5s

en: Vol -
bg: Сила -

en: Shuffle
bg: Случайно

en: Repeat
bg: Повтори

en: Playlist
bg: Плейлист

en: `%s' Button Setup
bg: `%s' Бутон Настройка

en: Enter code or use remote
bg: Въведете код или ползвайте дистанционно

en: XMMS IRman Configuration
bg: XMMS IRman конфигурация

en: Device:
bg: Устройство:

en: Device:
bg: Устройство:

en: IR code length:
bg: IR дължина:

en: Controls:
bg: Контроли:

en: Playlists:
bg: Списък:

en: General
bg: Общо

en: unable to open port `%s' (%s)
bg: невъзможно отваряне на порт `%s' (%s)

en: About Joystick Driver
bg:  За джойстик драйвера

en: Play/Pause
bg: Свири/Пауза

en: Next Track
bg: Следващо

en: Prev Track
bg: Предходно

en: Fwd 5 tracks
bg: Напред 5

en: Back 5 tracks
bg: Назад 5

en: Volume Up
bg: Сила +

en: Volume Down
bg: Сила -

en: Forward 5s
bg: Напред 5s

en: Rewind 5s
bg: Назад 5s

en: Alternate
bg: Размени

en: Nothing
bg: Нищо

en: XMMS Joystick Configuration
bg: XMMS джойстик конфигурация

note: --------------------------------------------------
en: Devices:
bg: Устройства:

note: ------------------------------
en: Joystick 1:
bg: Джойстик 1:

note: ------------------------------
en: Joystick 2:
bg: Джойстик 2:

note: ------------------------------
en: Sensitivity (10-32767):
bg: Чувствителност (10-32767):

note: --------------------------------------------------
en: Directionals:
bg: Направления:

note: --------------------------------------------------
en: Directionals (alternate):
bg: Направления (алтерн.):

note: --------------------------------------------------
en: Buttons:
bg: Бутони:

en: Button %d:
bg: Бутон %d:

en: Joystick Control %s
bg: Джойстик контрол %s

en: Joystick Control
bg: Джойстик контрол

en: 
    Joystick Control: error reading
bg: 
    Джойстик контрол: грешка при четене

en: Song Change %s
bg: Промяна на песента %s

en: Song Change Configuration
bg: Конфигурация за смяна на песните

en: Song change
bg: Промяна на песента

en: Playlist end
bg: Край на плейлиста

en: Shell-command to run when xmms changes song.  It can optionally include the string %%s which will be replaced by the new song title.
bg: Shell-команда за изпълнение, когато xmms сменя песен. Може да съдържа незадължителен стринг %%s който ще бъде заместен от ново заглавие на песен.

en: Command:
bg: Команда:

en: Shell-command to run when xmms reaches the end of the playlist.
bg: Shell-команда, която се изпълнява, когато xmms стигне в края на плейлиста.

en: CD Audio Track %02u
bg: CD звуков запис %02u

en: Warning
bg: Внимание

en: The SHA-1 hash function failed to properly
    generate a test key.  As such, Xmms will
    not be able to contact a CD Index server.
bg: Хеш функцията SHA-1 не успя коректно да
    генерира тестов ключ. Следователно Xmms няма
    да може да се свърже с CD-индексен сървър.

en: (unknown)
bg: (неизвестно)

en: CD Audio Player Configuration
bg: CD аудио плейър конфигурация

en: Directory:
bg: Директория:

note: * Volume config
en: Volume setting:
bg: Настройки сила:

en: OSS Mixer
bg: OSS миксер

en: CDROM drive
bg: CDROM у-во

en: Device
bg: Устройство

en: Use CDDB
bg: Ползвай CDDB

en: Get server list
bg: Вземи списък на сървъри

en: Show network window
bg: Покажи мрежови прозорец

en: CDDB server:
bg: CDDB сървър:

note: * CDindex
en: CD Index:
bg: CD индекс:

en: Use CD Index
bg: Ползвай CD индекс

en: CD Index server:
bg: CD индексен сървър:

note: * Track names
en: Track names:
bg: Имена на записи:

en: Override generic titles
bg: Припокрий общите заглавия

en: Name format:
bg: Формат на име:

en: CD Info
bg: CD информация

en: Huffman decode error.
bg: Грешка при Huffman декодиране.

en: Error opening audio for idcin.
bg: Грешка при отваряне за idcin.

en: IDCin Play
bg: IDCin плей

en: About mikmod plugin
bg: За mikmod plugin

en: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Ported to xmms by J. Nick Koston
bg: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Пренаписан за xmms от J. Nick Koston

en: Couldn't load mod
bg: Не мога да заредя mod

en: MikMod Configuration
bg: MikMod конфигурация

en: Resolution:
bg: Резолюция:

en: 16 bit
bg: 16 бита

en: 8 bit
bg: 8 бита

en: Channels:
bg: Канали:

en: Stereo
bg: Стерео

en: Mono
bg: Моно

en: Down sample:
bg: Семплиране:

en: Look for hidden patterns in modules
bg: Търси за скрити шаблони в модулите

en: Use surround mixing
bg: Ползвай surround миксиране

en: Force volume fade at the end of the module
bg: Увеличи заглъхването на звука в края на модула

en: Use interpolation
bg: Ползвай интерполация

en: Default panning separation
bg: Разделяне по подразбиране

en: Quality
bg: Kaчество

en: Options
bg: Опции

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
bg: Посочете директория за запис на MPEG потоците:

en: MPG123 Configuration
bg: MPG123 конфигурация

en: Stereo (if available)
bg: Stereo (ако е възможно)

en: Decoder:
bg: Декодер:

en: Enable Automatic detection
bg: Активира автодетекцията

en: use 3DNow! optimized decoder
bg: 3DNow! оптимизиран декодер

en: use FPU decoder
bg: FPU декодер

en: Detect files by content (instead of file extention)
bg: Определяй файловете по съдържание (вместо по окончания)

en: Decoder
bg: Декодер

en: Buffering:
bg: Буфериране:

en: Buffer size (kb):
bg: Размер на буфера (kb):

en: Pre-buffer (percent):
bg: Предв. буфер. (%):

note: * Proxy config.
en: Proxy:
bg: Прокси:

en: Use proxy
bg: Ползвай прокси

en: Host:
bg: Хост:

en: Port:
bg: Порт:

en: Use authentication
bg: Ползвай аутентикация

en: Username:
bg: Потребител:

en: Password:
bg: Парола:

note: * Save to disk config.
en: Save stream to disk:
bg: Запиши потока на диск:

en: Save stream to disk
bg: Запиши потока на диск

en: Path:
bg: Път:

en: Browse
bg: Посочи

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
bg: Разреши SHOUT/Icecast именуване на поток

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
bg: Разреши Icecast Metadata UDP канал

en: Streaming
bg: Стрийминг

en: ID3 Tags:
bg: ID3 тагове:

en: Disable ID3V2 tags
bg: Отмени ID3V2 тагове

en: ID3 format:
bg: ID3 формат:

note: * Title page
en: Title
bg: Заглавие

en: File Info
bg: Информация за файла

en: Couldn't write tag!
bg: Не мога да запиша маркер!

en: Couldn't remove tag!
bg: Не мога да изтрия маркер!

en: No tag to remove!
bg: Няма маркер за изтриване!

en: Joint stereo
bg: Реално стерео

en: Dual channel
bg: Два канала

en: Single channel
bg: Един канал

en: Bitrate: %d kb/s
bg: Бит.честота: %d kb/s

en: Samplerate: %ld Hz
bg: Честота на семплиране: %ld Hz

en: None
bg: Няма

en: No
bg: Не

en: Yes
bg: Да

en: Filename:
bg: Име на файл:

en: ID3 Tag:
bg: ID3 таг:

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Artist:
bg:  Изпълнител:

en: Album:
bg: Албум:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Year:
bg: Година:

en: Track number:
bg: Номер:

en: Genre:
bg: Жанр:

en: Save
bg: Запис

en: Remove ID3
bg: Изтрий ID3

en: MPEG Info:
bg: MPEG информация:

en: File Info - %s
bg: Файлова информация - %s

en: Bitrate: Variable,
    avg. bitrate: %d kb/s
bg: Битрейт: Променлива,
    сред. битрейт: %d kb/s

en: %s
    Error protection: %s
    Copyright: %s
    Original: %s
    Emphasis: %s
bg: %s
    Предпазване от грешки: %s
    Copyright: %s
    Оригинал: %s
    Emphasis: %s

en: %d frames
    Filesize: %lu B
bg: %d кадри
    Размер на файла: %lu B

en: Error
bg: Грешка

en: LOOKING UP %s
bg: ТЪРСЕНЕ НА %s

en: Couldn't look up host %s
bg: Не мога да намеря хост %s

en: CONNECTING TO %s:%d
bg: СВЪРЗВАНЕ КЪМ %s:%d

en: Couldn't connect to host %s
bg: Не мога да се свържа към хост %s

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
bg: ВРЪЗКА ОСЪЩЕСТВЕНА: ОЧАКВАМЕ ОТГОВОР

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
bg: Не мога да се свържа към хост %s
    Сървърът рапортува: %s

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
bg: ПРЕДВ.БУФЕРИРАНЕ: %dKB/%dKB

en:  (Remix)
bg:  (ремикс)

en:  (Cover)
bg:  (кавър)

en: Blues
bg: Блус

en: Classic Rock
bg: Класически рок

en: Country
bg: Кънтри

en: Dance
bg: Денс

en: Disco
bg: Диско

en: Funk
bg: Фънк

en: Grunge
bg: Гръндж

en: Hip-Hop
bg: Хип-хоп

en: Jazz
bg: Джаз

en: Metal
bg: Метъл

en: New Age
bg: Ню ейдж

en: Oldies
bg: Ретро

en: Other
bg: Друго

en: Pop
bg: Поп

en: Rap
bg: Рап

en: Reggae
bg: Реге

en: Rock
bg: Рок

en: Techno
bg: Техно

en: Industrial
bg: Индастриал

en: Alternative
bg: Алтърнатив

en: Ska
bg: Ска

en: Death Metal
bg: Дет метъл

en: Pranks
bg: Пранкс

en: Soundtrack
bg: Саундтрак

en: Euro-Techno
bg: Евро-техно

en: Ambient
bg: Ембиънт

en: Trip-Hop
bg: Трип-хоп

en: Vocal
bg: Вокал

en: Jazz+Funk
bg: Джаз+Фънк

en: Fusion
bg: Фюжън

en: Trance
bg: Транс

en: Classical
bg: Класическа

en: Instrumental
bg: Инструментал

en: Acid
bg: Ейсид

en: House
bg: Хаус

en: Game
bg: Гейм

en: Sound Clip
bg: Звук. клип

en: Gospel
bg: Госпъл

en: Noise
bg: Шум

en: Alt
bg: Алт

en: Bass
bg: Бас

en: Soul
bg: Соул

en: Punk
bg: Пънк

en: Space
bg: Спейс

en: Meditative
bg: Медитация

en: Instrumental Pop
bg: Инструментален поп

en: Instrumental Rock
bg: Инструментален рок

en: Ethnic
bg: Етническа

en: Gothic
bg: Готическа

en: Darkwave
bg: Дарк уейв

en: Techno-Industrial
bg: Техно-индастриал

en: Electronic
bg: Електронна

en: Pop-Folk
bg: Поп-фолк

en: Eurodance
bg: Евроденс

en: Dream
bg: Дрийм

en: Southern Rock
bg: Южняшки рок

en: Comedy
bg: Комедия

en: Cult
bg: Култова

en: Gangsta Rap
bg: Гангстер рап

en: Top 40
bg: Топ 40

en: Christian Rap
bg: Християнски рап

en: Pop/Funk
bg: Поп/фънк

en: Jungle
bg: Джунгла

en: Native American
bg: Нейтив американ

en: Cabaret
bg: Кабаре

en: New Wave
bg: Ню уейв

en: Psychedelic
bg: Сайкъделик

en: Rave
bg: Рейв

en: Showtunes
bg: Шоутюнс

en: Trailer
bg: Трейлър

en: Lo-Fi
bg: Лоу-фай

en: Tribal
bg: Племенни

en: Acid Punk
bg: Ейсид пънк

en: Acid Jazz
bg: Ейсид джаз

en: Polka
bg: Полка

en: Retro
bg: Ретро

en: Musical
bg: Мюзикъл

en: Rock & Roll
bg: Рокендрол

en: Hard Rock
bg: Хард рок

en: Folk
bg: Фолк

en: Folk/Rock
bg: Фолк/рок

en: National Folk
bg: Национален фолк

en: Swing
bg: Суинг

en: Fast-Fusion
bg: Фаст-фюжън

en: Bebob
bg: Би-боп

en: Latin
bg: Латино

en: Revival
bg: Ривайвъл

en: Celtic
bg: Келтска

en: Bluegrass
bg: Блуграс

en: Avantgarde
bg: Авангард

en: Gothic Rock
bg: Готик рок

en: Progressive Rock
bg: Прогресив рок

en: Psychedelic Rock
bg: Сайкъделик рок

en: Symphonic Rock
bg: Симфоничен рок

en: Slow Rock
bg: Слоу рок

en: Big Band
bg: Биг бенд

en: Chorus
bg: Хор

en: Easy Listening
bg: Ийзи лисънинг

en: Acoustic
bg: Акустик

en: Humour
bg: Хумор

en: Speech
bg: Реч

en: Chanson
bg: Шансон

en: Opera
bg: Опера

en: Chamber Music
bg: Камерна музика

en: Sonata
bg: Соната

en: Symphony
bg: Симфония

en: Booty Bass
bg: Буути бас

en: Primus
bg: Праймъс

en: Porn Groove
bg: Порн груув

en: Satire
bg: Сатира

en: Slow Jam
bg: Слоу джем

en: Club
bg: Клъб

en: Tango
bg: Танго

en: Samba
bg: Самба

en: Folklore
bg: Фолклор

en: Ballad
bg: Балада

en: Power Ballad
bg: Пауър балада

en: Rhythmic Soul
bg: Ритмичен соул

en: Freestyle
bg: Фрийстайл

en: Duet
bg: Дует

en: Punk Rock
bg: Пънк рок

en: Drum Solo
bg: Барабанно соло

en: A Cappella
bg: А капелла

en: Euro-House
bg: Евро-хаус

en: Dance Hall
bg: Танцувална

en: Goa
bg: Гоа

en: Drum & Bass
bg: Ударни и баси

en: Club-House
bg: Клъб-хаусе

en: Hardcore
bg: Хардкоре

en: Terror
bg: Терър

en: Indie
bg: Инди

en: BritPop
bg: Брит-поп

en: Negerpunk
bg: Нигърпънк

en: Polsk Punk
bg: Полск пънк

en: Beat
bg: Бийт

en: Christian Gangsta Rap
bg: Християнски гангстер рап

en: Heavy Metal
bg: Хеви метъл

en: Black Metal
bg: Блак метъл

en: Crossover
bg: Кросоувър

en: Contemporary Christian
bg: Съвременна християнска

en: Christian Rock
bg: Християнски рок

en: Merengue
bg: Меренго

en: Salsa
bg: Салса

en: Thrash Metal
bg: Траш метъл

en: Anime
bg: Аним

en: JPop
bg: Джейпоп

en: Synthpop
bg: Синтпоп

en: About Tone Generator
bg: За тон генератора

en: Sinus tone generator by Hеvard Kvеlen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
bg: Синус тон генератор от Hеvard Kvеlen <havardk@xmms.org>
    Модифициран от Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    За да го използвате добавете URL: tone://честота1;честота2;честота3;...
    например tone://2000;2005 за да просвирите тон с 2000Hz и с 2005Hz

en: Tone Generator:
bg: Тон генератор:

en: Tone Generator %s
bg: Тон генератор: %s

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
bg: Посочете директория за запис на Ogg Vorbis потоците:

en: Ogg Vorbis Configuration
bg: Ogg Vorbis конфигурация

note: Title config..
en: Ogg Vorbis Tags:
bg: Ogg Vorbis маркери:

en: Title format:
bg: Формат на заглавие:

en: About Ogg Vorbis Plugin
bg: За Ogg Vorbis Plugin

en: About OSS Driver
bg: За OSS драйверa

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
bg: XMMS OSS Driver
    
     Тази програма е свободен софтуер; можете да я разпространявате и/или модифицирате
    по правилата и условията на GNU Всеобщия обществен лиценз, публикуван от
    Free Software Foundation като версия 2 на Лиценза или
    (по Ваш избор) друга по-късна версия.
    
    Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна,
    но БЕЗ ВСЯКАКВА ГАРАНЦИЯ включително и без гаранциите по подразбиране,
    наложени от продаваемостта или приложимостта за определена цел.  За повече
    подробности вижте GNU Всеобщия публичен лиценз.
    
    Вие трябва да сте получили копие на GNU Всеобщия публичен лиценз
    заедно с тази програма; ако не сте пишете на Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: Default (%s)
bg: Подразбира се (%s)

en: Default
bg: По подразбиране

en: OSS Driver configuration
bg: OSS Driver конфигурация

en: Audio device:
bg: Аудио устройство:

en: Use alternate device:
bg: Ползвай друго устройство:

en: Mixer device:
bg: Миксер:

en: Devices
bg: Устройства

en: Buffer size (ms):
bg: Размер на буфера (ms):

en: Buffering
bg: Буфериране

en: Mixer Settings:
bg: Миксер настройки:

en: Volume controls Master not PCM
bg: Контроли на силата (не PCM)

en: Mixer
bg: Миксер

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
bg: Не можете да ползвате Disk Writer plugin-а,
    когато сте в режим на реално време.

en: Select the directory where you want to store the output files:
bg: Изберете директория за запис на изходните файлове:

en: Disk Writer Configuration
bg: Disk Writer конфигурация

en: About ESounD Plugin
bg: За ESounD Plugin

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
bg: XMMS ESounD Plugin
    
     Тази програма е свободен софтуер; можете да я разпространявате и/или модифицирате
    по правилата и условията на GNU Всеобщия обществен лиценз, публикуван от
    Free Software Foundation като версия 2 на Лиценза или
    (по Ваш избор) друга по-късна версия.
    
    Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна,
    но БЕЗ ВСЯКАКВА ГАРАНЦИЯ включително и без гаранциите по подразбиране,
    наложени от продаваемостта или приложимостта за определена цел.  За повече
    подробности вижте GNU Всеобщия публичен лиценз.
    
    Вие трябва да сте получили копие на GNU Всеобщия публичен лиценз
    заедно с тази програма; ако не сте пишете на Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: ESD Plugin configuration
bg: ESD Plugin конфигурация

en: Use remote host
bg: Ползвай отдалечен хост

en: Server
bg: Сървър

en: Solaris audio plugin %s
bg: Solaris аудио plugin %s

en: About Solaris Audio Driver
bg: За Solaris аудио драйвера

en: XMMS Solaris Audio Driver
    
    Written by John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    with help from many contributors.
bg: XMMS Solaris аудио драйвера
    
    Написан от John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    с помощта на много сътрудници.

en: Default - %s
bg: Подразбира се - %s

en: Soundcard #%d - %s
bg: Звукова карта #%d - %s

en: Configure Solaris driver
bg: Конфигурация на Solaris драйвер

en: Always use AUDIODEV environment variable
bg: Винаги ползвайте AUDIODEV променливата на обкръжението

en: Output ports:
bg: Изходни портове:

en: Headphones
bg: Слушалки

en: Internal speaker
bg: Вграден говорител

en: Blur Scope %s
bg: Петна %s

en: Blur scope
bg: Петна

en: Color Entry
bg: Цветен вход

en: Options:
bg: Опции:

en: OpenGL Spectrum configuration
bg: OpenGL спектрална конфигурация

en: 3DFX Fullscreen mode
bg: 3dfx режим цял екран

en: OpenGL Spectrum analyzer
bg: OpenGL спектрален анализатор

en: OpenGL Spectrum analyzer %s
bg: OpenGL спектрален анализатор %s

en: Simple spectrum analyzer %s
bg: Прост спектрален анализатор %s

en: Spectrum analyzer
bg: Спектрален анализатор

en: xmms applet
bg: xmms аплет

en: Copyright (C) Anders Carlsson 1999), Hiroshi Takekawa 2001
bg: Copyright (C) Anders Carlsson 1999, Hiroshi Takekawa 2001

en: A simple xmms gnome panel applet by Anders Carlsson.
    Some code is from wmxmms by Mikael Alm.
    Tooltip support by Hiroshi Takekawa.
bg: Обикновен xmms панел аплет за GNOME от Anders Carlsson.
    Част от кода е от wmxmms от Mikael Alm.
    Tooltip поддръжка от Hiroshi Takekawa.

en: About...
bg: За...

en: %s: option `%s' is ambiguous
bg: %s: опцията `%s' не е определена

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията `--%s' е с неразрешен аргумент

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията `%c%s' е с неразрешен аргумент

en: %s: option `%s' requires an argument
bg: %s: опцията `%s' изисква аргумент

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
bg: %s: непозната опция `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
bg: %s: непозната опция `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
bg: %s: некоректна опция -- %c

en: %s: invalid option -- %c
bg: %s: невалидна опция -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
bg: %s: опцията изисква аргумент -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
bg: %s: опцията `-W %s' не е определена

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията `-W %s' е с неразрешен аргумент

en: ERROR: Couldn't find %s
bg: ГРЕШКА: Не намирам %s

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
    --------
    
    -h, --help		Display this text and exit.
    -g, --geometry		Set the geometry (for example +20+20)
    -s, --session		Set the xmms session to use (Default: 0)
    -c, --command		Command to launch xmms (Default: xmms)
    -i, --icon		Set the icon to use when xmms is not running
    -n, --single		Only a single click is needed to start xmms
    -t, --title		Display song title when mouse is in window
    -v, --version		Display version information and exit
bg: Употреба: %s [опции]
    
    Oпции:
    --------
    
    -h, --help		Показва този текст.
    -g, --geometry		Установява геометрия (например +20+20)
    -s, --session		Установява xmms сесия (По подразбиране: 0)
    -c, --command		Команда за стартиране на xmms (По подразбиране: xmms)
    -i, --icon		Установява иконата, когато xmms не се използва
    -n, --single		Еднократно кликване за старт на xmms
    -t, --title		Показва заглавието на песента, когато мишката е в прозореца
    -v, --version		Показва информация за версията

en: Main Programming:
bg: Основен програмист:

en: Additional Programming:
bg: Допълнителни програмисти:

note: for languages that can't display 'a ring' (е) replace it with "aa"
en: Hеvard Kvеlen
bg: Haavard Kvaalen

en: With Additional Help:
bg: и допълнителната помощ на:

en: Anders Carlsson (effect plugins)
bg: Anders Carlsson (ефект plugins)

en: Tim Ferguson (joystick plugin)
bg: Tim Ferguson (джойстик plugin)

en: Eric L. Hernes (FreeBSD patches)
bg: Eric L. Hernes (корекции за FreeBSD)

en: Michael Hipp and others (MPG123 engine)
bg: Michael Hipp и компания (за MPG123 машината)

note: for languages that can't display 'a diaeresis' (д) replace it with "ae"
en: Olle Hдllnдs (compiling fixes)
bg: Olle Haellnaes (компилиране на корекции)

en: Johan Levin (echo + stereo plugin)
bg: Johan Levin (ехо и стерео plugin)

en: Pablo Saratxaga (i18n)
bg: Pablo Saratxaga (интернационализация)

note: for languages that can't display 'o diaeresis' (ц) replace it with "oe"
en: Jцrg Schuler
bg: Joerg Schuler

en: Charles Sielski (irman plugin)
bg: Charles Sielski (plugin за дистанционно)

en: Homepage and Graphics:
bg: Уеб-страница и дизайн:

en: Support and Docs:
bg: Поддръжка и документация:

note: for languages that can't display 'a diaeresis' (д) replace it with "ae"
en: Olle Hдllnдs
bg: Olle Haelnaes

en: About XMMS
bg: За XMMS

en: XMMS %s - Cross platform multimedia player
bg: XMMS %s - многоплатформен мултимедиен плейър

en: Credits
bg: Кредит

note: * This is ugly. * Change the Cancel buttons caption to Close.
en: Close
bg: Затвори

en: 60HZ
bg: 60Hz

en: 170HZ
bg: 170Hz

en: 310HZ
bg: 310Hz

en: 600HZ
bg: 600Hz

en: 1KHZ
bg: 1kHz

en: 3KHZ
bg: 3kHz

en: 6KHZ
bg: 6kHz

en: 12KHZ
bg: 12kHz

en: 14KHZ
bg: 14kHz

en: 16KHZ
bg: 16kHz

en: /Load
bg: /Зареди

en: /Load/Preset
bg: /Зареди/Установи

en: /Load/Auto-load preset
bg: /Зареди/Автоматично зареждане

en: /Load/Default
bg: /Зареди/Подразбиране

en: /Load/-
bg: /Зареди/-

en: /Load/Zero
bg: /Зареди/Нула

en: /Load/From file
bg: /Зареди/От файл

en: /Load/From WinAMP EQF file
bg: /Зареди/От WinAMP EQF файл

en: /Save
bg: /Запиши

en: /Save/Preset
bg: /Запиши/Установи

en: /Save/Auto-load preset
bg: /Запиши/Автоматично зареждане

en: /Save/Default
bg: /Запиши/Подразбиране

en: /Save/-
bg: /Запиши/-

en: /Save/To file
bg: /Запиши/Във файл

en: /Save/To WinAMP EQF file
bg: /Запиши/Във WinAMP EQF файл

en: /Delete
bg: /Изтрий

en: /Delete/Preset
bg: /Изтрий/Установи

en: /Delete/Auto-load preset
bg: /Изтрий/Автоматично зареждане

en: /Configure Equalizer
bg: /Конфигурация еквалайзер

en: XMMS Equalizer
bg: XMMS еквалайзер

en: Presets
bg: Настройки

en: Load preset
bg: Зареди настройки

en: Load auto-preset
bg: Зареди авто-настройки

en: Load equalizer preset
bg: Зареди еквалайзер настройки

en: Save preset
bg: Запиши настройки

en: Save auto-preset
bg: Запиши авто-настройки

en: Save equalizer preset
bg: Запиши еквалайзер настройки

en: Delete preset
bg: Изтрий настройки

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete auto-preset
bg: Изтрий авто-настройки

en: Configure Equalizer
bg: Конфигурация еквалайзер

en: Directory preset file:
bg: Директория настройки:

en: File preset extension:
bg: Окончание файл настройки:

en: If "Auto" is enabled on the equalizer, xmms will try to load equalizer presets like this:
    1: Look for a preset file in the directory of the file we are about to play.
    2: Look for a directory preset file in the same directory.
    3: Look for a preset saved with the "auto-load" feature
    4: Finally, try to load the "default" preset
bg: Ако "Auto" е активирано за еквалайзера, xmms ще опита да зареди еквалайзер настройки както следва:
    1: Ще търси файл с настройки в директорията на файла за просвирване.
    2: Ще търси файл с настройки в същата директория.
    3: Ще търси настройки, записани с "auto-load" опция
    4: Накрая ще опита да зареди "default" настройки

en: /Preferences
bg: /Предпочитания

en: /Skin Browser
bg: /Кожа на браузера

en: /Reload skin
bg: /Презареди кожа

en: /Repeat
bg: /Повтори

en: /Shuffle
bg: /Случайно

en: /No Playlist Advance
bg: /Без аdvance плейлиста

en: /Time Elapsed
bg: /Изминало време

en: /Time Remaining
bg: /Оставащо време

en: /Always On Top
bg: /Винаги отпред

en: /Sticky
bg: /Залепи

en: /WindowShade Mode
bg: /WindowShade режим

en: /Playlist WindowShade Mode
bg: /Плейлиста в WindowShade режим

en: /Equalizer WindowShade Mode
bg: /Еквалайзер WindowShade режим

en: /DoubleSize
bg: /Двоен размер

en: /Easy Move
bg: /Лесно местене

en: /File Info
bg: /Файлова информация

en: /Jump To File
bg: /Скочи до файл

en: /Jump To Time
bg: /Скочи до време

en: /Autoscroll Songname
bg: /Авто-скрол на името

en: /Visualization Mode
bg: /Визуализация

en: /Visualization Mode/Analyzer
bg: /Визуализация/Анализатор

en: /Visualization Mode/Scope
bg: /Визуализация/Обсег

en: /Visualization Mode/Off
bg: /Визуализация/Изключен

en: /Analyzer Mode
bg: /Анализатор

en: /Analyzer Mode/Normal
bg: /Анализатор/Нормален

en: /Analyzer Mode/Fire
bg: /Анализатор/Огън

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
bg: /Анализатор/Вертикали

en: /Analyzer Mode/-
bg: /Анализатор/-

en: /Analyzer Mode/Lines
bg: /Анализатор/Линии

en: /Analyzer Mode/Bars
bg: /Анализатор/Стълбове

en: /Analyzer Mode/Peaks
bg: /Анализатор/Пикове

en: /Scope Mode
bg: /Обсег

en: /Scope Mode/Dot Scope
bg: /Обсег/Точки

en: /Scope Mode/Line Scope
bg: /Обсег/Линии

en: /Scope Mode/Solid Scope
bg: /Обсег/Плътен

en: /WindowShade VU Mode
bg: /WindowShade

en: /WindowShade VU Mode/Normal
bg: /WindowShade/Нормално

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
bg: /WindowShade/Плавно

en: /Refresh Rate
bg: /Честота на опресняване

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
bg: /Честота на опресняване/Пълна (~50 fps)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
bg: /Честота на опресняване/Половина (~25 fps)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
bg: /Честота на опресняване/Четвърт (~13 fps)

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
bg: /Честота на опресняване/Осминка (~6 fps)

en: /Analyzer Falloff
bg: /Анализатор динамика

en: /Analyzer Falloff/Slowest
bg: /Анализатор динамика/Най-бавно

en: /Analyzer Falloff/Slow
bg: /Анализатор динамика/Бавно

en: /Analyzer Falloff/Medium
bg: /Анализатор динамика/Средно

en: /Analyzer Falloff/Fast
bg: /Анализатор динамика/Бързо

en: /Analyzer Falloff/Fastest
bg: /Анализатор динамика/Най-бързо

en: /Peaks Falloff
bg: /Пикове динамика

en: /Peaks Falloff/Slowest
bg: /Пикове динамика/Най-бавно

en: /Peaks Falloff/Slow
bg: /Пикове динамика/Бавно

en: /Peaks Falloff/Medium
bg: /Пикове динамика/Средно

en: /Peaks Falloff/Fast
bg: /Пикове динамика/Бързо

en: /Peaks Falloff/Fastest
bg: /Пикове динамика/Най-бързо

en: /Visualization plugins
bg: /Визуализация plugins

en: /About XMMS
bg: /За XMMS

en: /Play File
bg: /Свири файл

en: /Play Directory
bg: /Директория:

en: /Play Location
bg: /Свири локация

en: /View File Info
bg: /Виж Информация

en: /Main Window
bg: /Главен прозорец

en: /Playlist Editor
bg: /Плейлист редактор

en: /Graphical EQ
bg: /Графичен EQ

en: /Options
bg: /Опции

en: /Playback
bg: /Плейбек

en: /Playback/Previous
bg: /Плейбек/Предишен

en: /Playback/Play
bg: /Плейбек/Свири

en: /Playback/Pause
bg: /Плейбек/Пауза

en: /Playback/Stop
bg: /Плейбек/Стоп

en: /Playback/Next
bg: /Плейбек/Стоп

en: /Playback/-
bg: /Плейбек/-

note: {N_("/Playback/Stop with Fadeout"),"<Shift>V",mainwin_general_menu_callback,MAINWIN_GENERAL_STOPFADE,"<Item>"},
en: /Playback/Back 5 Seconds
bg: /Плейбек/Назад 5 секунди

en: /Playback/Fwd 5 Seconds
bg: /Плейбек/Напред 5 секунди

en: /Playback/Start of List
bg: /Плейбек/Начало на списъка

en: /Playback/10 Tracks Back
bg: /Плейбек/10 назад

en: /Playback/10 Tracks Fwd
bg: /Плейбек/10 напред

en: /Playback/Jump to Time
bg: /Плейбек/Скочи до време

en: /Playback/Jump to File
bg: /Плейбек/Скочи до файл

en: /Visualization
bg: /Визуализация

en: /Exit
bg: /Изход

en: Jump to time
bg: Скочи до време

en: Jump to:
bg: Скочи до:

en: minutes:seconds
bg: минути:секунди

en: Track length:
bg: Дължина:

en: Jump
bg: Скок

en: Jump to file
bg: Скочи до файл

en: Files
bg: Файлове

en: Search:
bg: Търси:

en: Select directory to add:
bg: Изберете директория за добавяне:

en: Enter location to play:
bg: Въведи локация за просвирване

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
bg: ТЪРСИ: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: VOLUME: %d%%
bg: СИЛА: %d%%

en: BALANCE: %d%% LEFT
bg: БАЛАНС: %d%% ЛЯВО

en: BALANCE: CENTER
bg: БАЛАНС: ЦЕНТЪР

en: BALANCE: %d%% RIGHT
bg: БАЛАНС: %d%% ДЯСНО

en: OPTIONS MENU
bg: ОПЦИИ МЕНЮ

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
bg: ОТМЕНИ ВИНАГИ ОТПРЕД (N/A)

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
bg: УСТАНОВИ ВИНАГИ ОТПРЕД (N/A)

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
bg: ОТМЕНИ ВИНАГИ ОТПРЕД

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
bg: УСТАНОВИ ВИНАГИ ОТПРЕД

en: FILE INFO BOX
bg: ФАЙЛОВА ИНФОРМАЦИЯ

en: DISABLE DOUBLESIZE
bg: ОТМЕНИ ДВОЕН РАЗМЕР

en: ENABLE DOUBLESIZE
bg: УСТАНОВИ ДВОЕН РАЗМЕР

en: VISUALIZATION MENU
bg: ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

en: Couldn't open audio
bg: Не мога да отворя audio

en: Please check that:
    
    1. You have the correct output plugin selected
    2. No other programs is blocking the soundcard
    3. Your soundcard is configured properly
bg: Моля, проверете дали:
    
    1. сте избрали правилния изходен plugin
    2. няма друга програма блокирала звуковата карта
    3. Вашата звукова карта е правилно конфигурирана

en: 
    Segmentation fault
    
    You've probably found a bug in XMMS, please visit
    http://bugs.xmms.org and fill out a bug report.
bg: 
    Segmentation fault
    
    Вероятно намерихте програмна грешка в XMMS, моля посетете
    http://bugs.xmms.org и попълнете bug report.

en: Sorry, threads isn't supported on your platform.
    
    If you're on a libc5 based linux system and installed GLIB & GTK+ before you
    installed LinuxThreads you need to recompile GLIB & GTK+
bg: Съжалявам, Вашата платформа не поддържа threads.
    
    Ако сте с libc5-базирана Linux система с предварително инсталирани GLIB и GTK+ вие
    трябва да прекомпилирате GLIB и GTK+ след инсталация на LinuxThreads

en: /Sort List
bg: /Сортирай списък

en: /Sort List/By Title
bg: /Сортирай списък/По заглавие

en: /Sort List/By Filename
bg: /Сортирай списък/По име

en: /Sort List/By Path + Filename
bg: /Сортирай списък/По път + име

en: /Sort Selection
bg: /Сортирай селекция

en: /Sort Selection/By Title
bg: /Сортирай селекция/По заглавие

en: /Sort Selection/By Filename
bg: /Сортирай селекция/По име

en: /Sort Selection/By Path + Filename
bg: /Сортирай селекция/По път + име

en: /Randomize List
bg: /Разбъркай списък

en: /Reverse List
bg: /Списък обратно

en: /Remove Dead Files
bg: /Изтрий мъртви файлове

en: /Physically Delete Files
bg: /Физическо изтриване на файловете

en: Enter URL to add:
bg: Въведете URL за добавяне:

en: Load playlist
bg: Зареди плейлиста

en: Save playlist
bg: Запиши плейлиста

en: Failed to delete "%s": %s.
bg: Не мога да изтрия "%s": %s.

en: %d of %d files successfully deleted.
bg: %d от %d файла са изтрити успешно.

en: XMMS: Files deleted
bg: XMMS: Файловете са изтрити

en: XMMS: Delete files?
bg: XMMS: Изтриване?

en: Really delete %d files?
bg: Наистина ли да изтрия %d файла?

en: Really delete: "%s"?
bg: Наистина ли да изтрия "%s"?

en: XMMS Playlist
bg: XMMS плейлиста

en: Realtime priority is a way for XMMS to make sure it always
    get as much CPU time as needed for decoding audio files without
    any "skips".
    
    This requires that XMMS is run with root privileges and
    may, although it's very unusal, lock up your computer.
    
    You have been warned, to activate this you need to
    restart XMMS.
bg: Приоритета за реално време е начин XMMS да си осигури винаги
    достатъчно процесорно време за декодиране на аудио файлове без
     "накъсвания".
    
    Това изисква XMMS да е стартиран с root права и
    е възможно, въпреки, че не е много вероятно да обсеби компютъра.
    
    Чувствайте се предупредени! За да активирате това трябва да
    рестартирате XMMS.

en: Select playlist font:
bg: Изберете шрифт за плейлиста:

en: Select main window font:
bg: Изберете основен шрифт:

en: Preferences
bg: Предпочитания

note: * Input plugins
en: Input Plugins
bg: Входни plugins

en: Input plugins
bg: Входни  plugins

en: Configure
bg: Конфигурация

en: Enable plugin
bg: Активирай plugin

note: * Output plugin
en: Output Plugin
bg: Изходен plugin

en: Audio I/O Plugins
bg: Аудио вх/изх plugins

note: * Effect plugins
en: Effect Plugins
bg: Ефектни plugins

en: Use plugins
bg: Ползвай plugins

note: * General plugins
en: General Plugins
bg: Общи plugins

en: General plugins
bg: Общи plugins

en: Effect/General Plugins
bg: Ефектни/Общи plugins

en: Visualization Plugins
bg: Визуални plugins

en: Visualization plugins
bg: Визуални plugins

en: Read info on
bg: Чети информация при

en: demand
bg: поискване

en: load
bg: зареждане

en: Allow multiple instances
bg: Разреши няколко примера

en: Reverse file order in fileselector
bg: Обратен ред на файловете в селектора

en: Always show clutterbar
bg: Винаги показвай менюбара

en: Convert %20 to space
bg: Преобразувай %20 в празно

en: Save window positions
bg: Запиши позицията на прозореца

en: Show numbers in playlist
bg: Показвай номера в плейлиста

en: Dim titlebar when inactive
bg: Затъмни заглавието при неактивност

en: Save playlist position
bg: Запиши позицията на плейлиста

en: Sort "Jump to file" alphabetical
bg: Сортирай"скочи до файл" азбучно

en: Equalizer doublesize linked
bg: Еквалайзер при двоен размер

en: Use realtime priority when available
bg: Ползвай приоритет за реално време

en: Smooth title scroll
bg: Умен скрол на заглавието

en: Pause between songs for
bg: Пауза между песните

en: Snap windows at
bg: Направи прозорците на

en: pixels
bg: пиксела

en: Do not hide windowmanager decorations
bg: Не скивай украшенията на прозорците

en: Use '\' as a directory delimiter
bg: Ползвай '\' като раделител на директории

en: Transparent playlist window
bg: Прозрачен прозорец за плейлиста

en: Mouse Wheel adjusts Volume by (%)
bg: Колелцето на мишката настройва силата (%)

en: Use fontsets (Enable for multi-byte charset support)
bg: Ползвай fontsets (за multi-byte charset)

en: Main Window
bg: Главен прозорец

en: Use X font
bg: Ползвай X шрифт

en: Fonts
bg: Шрифтове

en:  (enabled)
bg: (включено)

en:  (disabled)
bg: (изключено)

en: Skin selector
bg: Избор на кожа

en: Skins
bg: Кожи

en: Select random skin on play
bg: Избирай случайна кожа при свирене

en: (none)
bg: (няма)

note: I18N note: "Enqueue" here means "Add to playlist"
en: Enqueue
bg: Добави към плейлист

en: Load file(s)
bg: Зареди файл(ове)

en: Add selected files
bg: Добави избраните файлове

en: Add all files in directory
bg: Добави всички файлове от директорията
