dia 0.86 - en to az translation catalogue (1111 entries)

en: %0.3gcm x %0.3gcm
az: %0.3gsm x %0.3gsm

en: %s Plugin could not be unloaded
az: %s əlavəi ayrıla bilmədi

en: %s error: can specify only one of -f or -o.
az: %s xətası: təkcə -f ya da -o seçilə bilər.

en: %s error: don't know how to export into %s
az: %s xətası: %s necə idxal edilir, bilmirəm

en: %s error: input and output file name is identical: %s
az: %s xətası: giriş və yekun faylları eynidir: %s

en: %s error: need valid input file %s
az: %s xətası: hökmlü %s giriş faylına ehtiyac vardır

en: /Dialogs/_Layers
az: /Dialoqlar/_Səviyyələr

en: /Dialogs/_Properties
az: /Dialoqlar/_Xüsusiyyətlər

en: /Edit/C_ut
az: /Düzəlt/Kə_s

en: /Edit/Copy Text
az: /Düzəlt/Mətni köçürt

en: /Edit/Cut Text
az: /Düzəlt/Mətni kəs

en: /Edit/Paste _Text
az: /Düzəlt/Mətni ya_pışdır

en: /Edit/_Copy
az: /Düzəlt/_Köçürt

en: /Edit/_Delete
az: /Düzəlt/_Sil

en: /Edit/_Paste
az: /Düzəlt/_Yapışdır

en: /Edit/_Redo
az: /Düzəlt/_Təzədən et

en: /Edit/_Undo
az: /Düzəlt/_Arxaya al

en: /File/---
az: /Fayl/---

en: /File/P_lugins
az: /Fayl/_Əlavələr

en: /File/Page Set_up...
az: /Fayl/Səhifə _quruluşu ...

en: /File/Save _As...
az: /Fayl/_Fərqli qeyd et ...

en: /File/_Close
az: /Fayl/_Qapat

en: /File/_Diagram tree
az: /Fayl/_Diaqram ağacı

en: /File/_Export...
az: /Fayl/_Ithel ..

en: /File/_New
az: /Fayl/_Yeni

en: /File/_Open
az: /Fayl/_Aç

en: /File/_Preferences...
az: /Fayl/_Qurğular ...

en: /File/_Print Diagram...
az: /Fayl/Diaqrammanı _çap et ...

en: /File/_Quit
az: /Fayl/Çı_x

en: /File/_Save
az: /Fayl/_Qeyd Et

en: /Help/---
az: /Yardım/---

en: /Help/_About
az: /Kömək/_Haqqında

en: /Help/_Manual
az: /Yardım/_Bələdçi

en: /Objects/---
az: /Cismlər/---

en: /Objects/Align Horizontal/Adjacent
az: /Cismlər/Üfüqi Tərəfləmə/Bitişik

en: /Objects/Align Horizontal/Center
az: /Cismlər/Üfüqi Tərəfləmə/Orta

en: /Objects/Align Horizontal/Equal Distance
az: /Cismlər/Üfüqi Tərəfləmə/Eyni Məsafə

en: /Objects/Align Horizontal/Left
az: /Cismlər/Üfüqi Tərəfləmə/Sol

en: /Objects/Align Horizontal/Right
az: /Cismlər/Üfüqi Tərəfləmə/Sağ

en: /Objects/Align Vertical/Adjacent
az: /Cismlər/Şaquli Tərəfləmə/Bitişik

en: /Objects/Align Vertical/Bottom
az: /Cismlər/Şaquli Tərəfləmə/Alt

en: /Objects/Align Vertical/Center
az: /Cismlər/Şaquli Tərəfləmə/Orta

en: /Objects/Align Vertical/Equal Distance
az: /Cismlər/Şaquli Tərəfləmə/Eyni Məsafə

en: /Objects/Align Vertical/Top
az: /Cismlər/Şaquli Tərəfləmə/Üst

en: /Objects/Align _Horizontal
az: /Cismlər/_Üfüqi tərəfləmə

en: /Objects/Align _Vertical
az: /Cismlər/_Şaquli tərəfləmə

en: /Objects/Bring to _Front
az: /Cismlər/_Dala göndər

en: /Objects/Send to _Back
az: /Cismlər/Qa_bağa gətir

en: /Objects/_Group
az: /Cismlər/_Qruplaşdır

en: /Objects/_Ungroup
az: /Cismlər/Qrupu kı_r

en: /Select/---
az: /Seç/---

en: /Select/All
az: /Seç/Hamısını

en: /Select/Connected
az: /Seç/Başlı olanları

en: /Select/Intersect
az: /Seç/Bölüşülənlər

en: /Select/Invert
az: /Seç/Tərs çevir

en: /Select/None
az: /Seç/Heç birini

en: /Select/Remove
az: /Seç/Sil

en: /Select/Replace
az: /Seç/Yerinə qoy

en: /Select/Same Type
az: /Seç/Eyni növdəkilər

en: /Select/Transitive
az: /Seç/Keçişliləri

en: /Select/Union
az: /Seç/İttifaq

en: /Tools/Arc
az: /Vasitələr/Üst-dairə

en: /Tools/Beziergon
az: /Vasitələr/Beziergon

en: /Tools/Bezierline
az: /Vasitələr/Bezyer xətti

en: /Tools/Box
az: /Vasitələr/Qutu

en: /Tools/Ellipse
az: /Vasitələr/Elips

en: /Tools/Image
az: /Vasitələr/Rəsm

en: /Tools/Line
az: /Vasitələr/Xətt

en: /Tools/Magnify
az: /Vasitələr/Böyüdücü

en: /Tools/Modify
az: /Vasitələr/Düzəlt

en: /Tools/Polygon
az: /Vasitələr/Poliqon

en: /Tools/Polyline
az: /Vasitələr/Çoxguşəli xətt

en: /Tools/Scroll
az: /Vasitələr/Sürüşdürmə

en: /Tools/Text
az: /Vasitələr/Mətn

en: /Tools/Zigzagline
az: /Vasitələr/Ziqzaq xətti

en: /View/---
az: /Göstər/---

en: /View/Diagram Properties...
az: /Göstər/Diaqramma Xüsusiyyətləri...

en: /View/New _View
az: /Göstər/_Təzə görünüş

en: /View/Show _All
az: /Göstər/_Hamısını göstər

en: /View/Show _Connection Points
az: /Göstər/_Bağlantı nöqtələrini göstər

en: /View/Show _Rulers
az: /Göstər/_Telləri göstər

en: /View/Zoom _In
az: /Göstər/_Yaxınlaş

en: /View/Zoom _Out
az: /Göstər/_Uzaqlaş

en: /View/Zoom/100%
az: /Göstər/Yaxınlıq/%100

en: /View/Zoom/141%
az: /Göstər/Yaxınlıq/%141

en: /View/Zoom/200%
az: /Göstər/Yaxınlıq/%200

en: /View/Zoom/25%
az: /Göstər/Yaxınlıq/%25

en: /View/Zoom/283%
az: /Göstər/Yaxınlıq/%283

en: /View/Zoom/35.4%
az: /Göstər/Yaxınlıq/%35.4

en: /View/Zoom/400%
az: /Göstər/Yaxınlıq/%400

en: /View/Zoom/50%
az: /Göstər/Yaxınlıq/%50

en: /View/Zoom/70.7%
az: /Göstər/Yaxınlıq/%70.7

en: /View/Zoom/85%
az: /Göstər/Yaxınlıq/%85

en: /View/_AntiAliased
az: /Göstər/_Düzəlişli

en: /View/_Snap To Grid
az: /Göstər/_Tora taxıl

en: /View/_Visible Grid
az: /Göstər/_Görünən tor

en: /View/_Zoom
az: /Göstər/_Yaxınlaşdır

en: /_Dialogs
az: /_Dialoqlar

en: /_Edit
az: /_Düzəlt

en: /_File
az: /_Dosye

en: /_Help
az: /_Kömək

en: /_Objects
az: /_Cismlər

en: /_Select
az: /_Seç

en: /_Tools
az: /_Vasitələr

en: /_View
az: /_Göstər

en: @ time    set the pointer at an absolute time.
    ( duration  sets the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  sets the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  sets the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    example : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
az: Gediş izahı :
    @ vaxt   göstəriciyi dəqiq bir vaxtda oturt .
    ( müddət    siqnalı üstə qoyub, bildirilən müddəti gözlə .
    ) müddət    siqnalı aşağa qoyub, bildirilən müddəti gözlə .
    u müddət    siqnalı "belirsiz" durumu koy, bildirilən müddəti gözlə .
    nümunə : @ 1.0 ( 2.0 ) 1.0 ( 2.0 )

en: A 'if not' (normally closed) ladder contact
az: 'əgər deyilsə' (əsasən qapalı) nərdivan rabitəsi

en: A 'if' (normally open) ladder contact
az: 'əgər deyilsə' (əsasən açıq) nərdivan rabitəsi

en: A 'jump' output variable
az: 'atlama' yekunu dəyişəni

en: A 'reset' output variable
az: 'sıfırla' yekunu dəyişəni

en: A 'set' output variable
az: 'ver' yekunu dəyişəni

en: A 2/2 distributor
az: 2/2 distributor

en: A 3 1/2 inch diskette
az: A 3 1/2 inç disket

en: A 3/2 distributor
az: 3/2 distributor

en: A 3/3 distributor
az: 3/3 distributor

en: A 4/2 distributor
az: 4/2 distributor

en: A 5/2 distributor
az: 5/2 distributor

en: A 5/3 distributor
az: 5/3 distributor

en: A AND vergent
az: VƏ kənarı

en: A Backflow Preventer
az: Geri Axış Preventeri

en: A Basin
az: Basin

en: A Bigtower PC
az: Böyük Qullə ŞK

en: A Computer
az: Kompüter

en: A Container
az: Konteyner

en: A Desktop PC
az: Masa Üstü ŞK

en: A Diagram Editor
az: Diaqram Editoru

en: A Firewall router
az: Fayrvol roteri

en: A Frequency Converter
az: Sıxlıq Dönüşdürücü

en: A Gas Bottle
az: Qaz Şüşəsi

en: A Horizontal Jumper
az: Üfüqi Jamper

en: A Horizontally aligned inductor
az: Üfüqi tərəflənmiş induktor

en: A Horizontally aligned inductor (European)
az: Üfüqi tərəflənmiş induktor (Avropa)

en: A Horizontally aligned resistor
az: Üfüqi tərəflənmiş müqavimət

en: A Horizontally aligned resistor (European)
az: Üfüqi tərəflənmiş müqavimət (Avropa)

en: A Miditower PC
az: Orta Qullə ŞK

en: A Minitower PC
az: Kiçik Qüllə ŞK

en: A Mobile Phone
az: Əl Telefonus

en: A Motor
az: Mühərrik

en: A Nand gate
az: Nand qapısı

en: A Nor gate
az: Nor qapısı

en: A Not
az: Not

en: A OR vergent
az: VƏ YA kənarı

en: A PMOS transistor
az: PMOS müqaviməti

en: A Preliminary Clarification Tank
az: İlkin Klarifikasiya Tankı

en: A Rotor
az: Rotor

en: A Speaker
az: Məruzəçi

en: A Sybase Client Application
az: Sybase Alıcı Təminatı

en: A Sybase Dataserver
az: Sybase Dataserver

en: A Sybase Replication Server
az: Sybase Replikasiya Vericisi

en: A UNIX Workstation
az: UNIX İş Stansiyası

en: A Vertically aligned inductor
az: Şaquli tərəflənmiş induktor

en: A Vertically aligned inductor (European)
az: Şaquli tərəflənmiş induktor (Avropa)

en: A Vertically aligned resistor
az: Şaquli tərəflənmiş müaqavimət

en: A Vertically aligned resistor (European)
az: Şaquli tərəflənmiş induktor (Avropa)

en: A WAN Connection
az: WAN Bağlantısı

en: A WAN Link
az: WAN Körpüsü

en: A Workstation Monitor
az: İş Mühiti Monitoru

en: A Xor gate
az: Xor qapısı

en: A ZIP Disk
az: ZIP Diski

en: A activity/data flow arrow
az: Fəaliyyət/verilənlər axışı oxu

en: A box with text inside
az: Qutu içində mətn

en: A condition (of an action)
az: Şərait (gedişatın)

en: A connection point
az: Bağlama nüqtəsi

en: A crossconnector
az: Çarpaz konnektor

en: A data line
az: Data sətri

en: A diamond with text inside
az: Almaz içində mətn

en: A double-effect jack
az: Qoşa təsirli ling

en: A ellipse with text inside
az: Elips içində mətn

en: A flow label
az: Axış etiketi

en: A generic pressure source
az: Ümumi təzyiq mənbəyi

en: A ground point
az: Zəmin nöqtəsi

en: A horizontal limiting line
az: Üfüqi hüdüdlandırılmış cızıq

en: A horizontally aligned Arrow
az: Üfüqi tərəfləndirilmiş Ox

en: A horizontally aligned LED
az: Üfüqi tərəflənmiş LED

en: A horizontally aligned capacitor
az: Üfüqi tərəflənmiş kapasitor

en: A horizontally aligned diode
az: Üfüqi tərəflənmiş diod

en: A horizontally aligned fuse
az: Üfüqi tərəflənmiş fitil

en: A horizontally aligned powersource
az: Üfüqi tərəflənmiş güc mənbəyi

en: A horizontally aligned zener diode
az: Üfüqi tərəflənmiş zener diod

en: A hydraulic pressure source
az: Hidrolik təzyiq mənbəyi

en: A lamp
az: Lampa

en: A lamp or indicator light
az: Lampa ya da indikator işığı

en: A macro call step
az: Makro çağırış addımı

en: A macro entry step
az: Makro girişi addımı

en: A macro exit step
az: Makro bitiş addımı

en: A macro sub-program call step
az: Makto alt proqram çağırış addımı

en: A modular switching system
az: Modular keçış sistemi

en: A monitor
az: Monitor

en: A negative output variable
az: Mənfi yekun dəyişəni

en: A normally closed contact
az: Əsasən qapalı rabitə

en: A normally closed position switch
az: Əsasən qapalı pozisiya keçışı

en: A normally open contact
az: Əsasən açıq rabitə

en: A normally open position switch
az: Əsasən açıq pozisiya keçışı

en: A normally-in simple-effect jack
az: Əsasən açıq olan sadə təsirli ling

en: A normally-out simple-effect jack
az: Əsasən bağlı olan sadə təsirli ling

en: A npn bipolar transistor
az: NPN ikiqütblü müavimət

en: A parallelogram with text inside
az: Paraleloqram içində mətn

en: A pneumatic pressure source
az: Pnevmatik təzyiq mənbəyi

en: A pnp bipolar transistor
az: PNP ikiqütblü müavimət

en: A power-saved 'reset' output variable
az: Güc qoruyucu 'sıfırla' yekunu dəyişəni

en: A power-saved 'set' output variable
az: Güc qoruyucu 'ver' yekunu dəyişəni

en: A power-saved negative output variable
az: Güc qoruyucu mənfi yekun dəyişəni

en: A power-saved simple output variable
az: Güc qoruyucu sadə yekun dəyişəni

en: A receptivity output variable
az: Qəbuledici yekun dəyişəni

en: A regular step
az: Standart addım

en: A relay
az: Gecikmə

en: A simple Buffer
az: Sadə Bufer

en: A simple Modem
az: Sadə Modem

en: A simple output variable
az: Sadə yekun dəyişəni

en: A simple printer
az: Sadə çapedici

en: A speaker with integrated amplifier
az: Daxili gücləndiricili kolon

en: A speaker without amplifier
az: Gücləndiricisiz kolon

en: A stackable hub or switch
az: Yığılabilən hab ya da keçış

en: A time scale
az: Vaxt şkalası

en: A transition
az: Transaksiya

en: A vertical limiting line
az: Şaquli hüdudlandırılmış cızıq

en: A vertically aligned Arrow
az: Şaquli tərəfləndirilmiş Ox

en: A vertically aligned LED
az: Şaquli tərəflənmiş LED

en: A vertically aligned capacitor
az: Şaquli tərəflənmiş kapasitor

en: A vertically aligned diode
az: Şaquli tərəflənmiş diod

en: A vertically aligned fuse
az: Şaquli tərəflənmiş fitil

en: A vertically aligned powersource
az: Şaquli tərəflənmiş güc mənbəyi

en: A vertically aligned zener diode
az: Şaquli tərəflənmiş zener diod

en: AND
az: VƏ

en: ATM Switch Symbol
az: ATM Keçiş Simvolu

en: About Dia
az: Dia haqqında

en: Absorb
az: Hopdur

en: Abstract
az: Abstrakt

en: Acoustic Energy
az: Akustik Energiya

en: Action being executed
az: İcra edilən hərəkət

en: Active
az: Hazırkı

en: Active object
az: Hazırkı cism

en: Activity/Data identifier
az: Gediş/Haqqında izahatcısı

en: Actor
az: Gedişatcı

en: Actuate
az: Hərəkətə Keçir

en: Add
az: Əlavə Et

en: Add Corner
az: Bucaq əlavə et

en: Add Handle
az: Qulp əlavə et

en: Add Segment
az: Bölmə əlavə et

en: Add connection point
az: Bağlantı nöqtəsi əlavə et

en: Add connection points
az: Bağlantı nöqtələrini əlavə et

en: Add segment
az: Bölmə əlavə et

en: Adjacent
az: Bitişik

en: Adjust
az: Quraşdır

en: Aggregate
az: Daxil Et

en: Aggregation, one class is part of another
az: Aqreqasiya, bir sinif digərinin parçasıdırs

en: Align
az: Tərəflə

en: Align _Horizontal
az: _Üfüqi tərəflə

en: Align _Vertical
az: _Şaquli tərəflə

en: Alignment:
az: Tərəfləmə :

en: All
az: Hamısı

en: Allow
az: Qəbul Et

en: Allow DOF
az: DOFa icazə ver

en: Amplify
az: Gücləndir

en: An Aerator with bubbles
az: Qabarcıqlı aerator

en: An And gate
az: Və qapısı

en: An Ethernet bus
az: Eternet bas

en: An Inverter
az: İnverter

en: An NMOS transistor
az: NMOS müqaviməti

en: An Or gate
az: Və Ya qapısı

en: An action to associate to a step
az: Addıma veriləcək gedişat

en: An activity/data box
az: Fəaliyyət/verilənlər qutusu

en: An air exhaust orifice
az: Hava püskürtən deşik

en: An antenna for wireless transmission
az: Naqilsiz rabitə anteni

en: An arc (upward)
az: Qövs

en: An error occured while creating the print context
az: Çap mətni yaradılarkən xəta oldu

en: An external DAT drive
az: Xarici DAT sürücüsü

en: An initial step
az: Ilkin addım

en: An operational amplifier
az: İcraçı amplikator

en: Apply
az: Əlavə Et

en: Arc
az: Yay

en: Arrow Properties
az: Ox xüsusiyyətləri

en: Aspect
az: Nisbətləmə

en: Assemble
az: Assembl

en: Association, two classes are associated
az: Asosiasiya, iki sinif asosiasiyadadır

en: Attach
az: Yapışdır

en: Attribute
az: Xüsusiyyət

en: Attribute data
az: Xüsusiyyət mə'lumatı

en: Attributes
az: Xüsusiyyətler

en: Attributes visible
az: Xüsusiyyətləri göstər

en: Autoload at startup
az: Başlanğıçda avtomatik olaraq yüklə

en: Automatically gray vertical flows:
az: Dikey oxları avtomatik olaraq bozlaşdır:

en: Background
az: Arxa Plan

en: Background Color
az: Arxa Plan Rəngi

en: Background Colour
az: Arxa Plan Rəngi

en: Begin
az: Başlama

en: Bezierline
az: Bezyer xətti

en: Biological
az: Biologik

en: Bivalent Vertical Rest
az: İkivalnetli Şaquli Rest

en: Blanked Box
az: Boş Qutu

en: Blanked Dot
az: Boş Nöqtə

en: Blend
az: Qarışdır

en: Block Type Reference
az: Blok Növ Referensi

en: Boolean Logic
az: Bulean Məntiqi

en: Bottom
az: Alt

en: Bottom:
az: Alt :

en: Boundary
az: Kənar

en: Box
az: Qutu

en: Branch
az: Dal

en: Bring to _Front
az: _Dala göndər

en: Browse
az: Gəz

en: By extension
az: Uzantılara görə

en: Calculate
az: Hesabla

en: Call
az: Çağırış

en: Can't connect to session manager!
az: İclas idarəcisinə bağlana bilmədim!

en: Can't export png without libart!
az: "Png"ni "libart" olmadan idxal edə bilmirəm!

en: Can't open history file for writing.
az: Keçmiş faylını yazmaq üçün aça bilmədim.

en: Cancel
az: Ləğv Et

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
az: '%s' üçün %s timsal faylı açıla bilmir.

en: Capture
az: Yaxala

en: Center
az: Orta

en: Change
az: Dəyişdir

en: Channel
az: Kanal

en: Check
az: Yoxla

en: Chemical
az: Kimyəvi

en: Chronogram
az: Xronoqram

en: Chronogram diagram objects
az: Zamanlama diaqram cismləri

en: Circuit
az: Dövrə

en: Civil
az: Mülki

en: Civil Engineering Components
az: Mülki Mühəndislik Parçaları

en: Class
az: Sinif

en: Class name:
az: Sinif adı :

en: Class scope
az: Sinif görünüş bucağı

en: Clear
az: Təmizlə

en: Close
az: Qapat

en: Close Diagram?
az: Diaqrammanı Qapadım?

en: Coalesce
az: Cəmləşdir

en: Collaboration
az: Iş birliği

en: Collate
az: Topla

en: Collect
az: Topla

en: Color
az: Rəng

en: Colour:
az: Rəng :

en: Combine
az: Kombinasiya Yarat

en: Comment
az: Şərh

en: Compact
az: Yığcam

en: Components for LADDER circuits
az: NƏRDİVAN dairəsi parçaları

en: Components for circuit diagrams
az: Dairəvi diaqram parçaları

en: Components for electric circuits
az: Elektrik dövrləri parçaları

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
az: Havalı və mayeli dövrlər üçün parçalar

en: Composition
az: İmla

en: Compound end outside compound
az: Sıxlaşdırılmış bitiı sıxışdırma xaricindədir

en: Compress
az: Sıxışdır

en: Compress saved files:
az: Qeyd edilən dosyeləri sıxışdır :

en: Computer Graphics Metafile
az: CGM

en: Computer Graphics Metafile export filter
az: CGM idxal süzgəci

en: Condense
az: Kondensləşdir

en: Condition
az: Şərait

en: Conduct
az: Davran

en: Conduction
az: Konduksiya

en: Connect
az: Bağla

en: Connected
az: Bağlı

en: Connection Points:
az: Bağlantı nöqtələri :

en: Constrain
az: Məcbur Et

en: Constraint, place a constraint on something
az: Məhdudlaşdırma, hər hansı bir şey üstünə məhdudlaşdırıcı qoy

en: Constraint:
az: Parça :

en: Contain
az: Daxil Et

en: Contributors:
az: Dəstəkçilər :

en: Control
az: İdarə

en: Control Magnitude
az: Böyüklüyü dəyişdir

en: Convection
az: Konveksiya

en: Convert
az: Dönüşdür

en: Convey
az: Nəql Et

en: Copy Text
az: Mətni köçürt

en: Corner radius
az: Bucaq eni

en: Corner rounding:
az: Bucaq dönüşü :

en: Could not create PNG header info structure
az: PNG başlıq quruluşunu yaratamadım

en: Could not create PNG write structure
az: PNG yazma quruluşunu yarada bilmədim

en: Could not create per-user Dia config directory
az: Xüsusi Dia qurğu qovluğunu yarada bilmədim

en: Could not create per-user Dia config directory. Please make sure that the environment variable HOME points to an existing directory.
az: İstifadəçi başına ayrı ayrı cərgə yarada bilmirəm. Lötfən, qlobal dəyişgən HOMEun mövcud cərgəyə nişanlanıb nişanlanmadığını yoxlayın.

en: Could not deduce correct path for `%s'
az: `%s' üçün doğru yolu başa düşmədim

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
az: `%s''ni qeyd etmək üçün istifadə ediləcək 
    idxal süzgəcini tədqiq edə bilmədim

en: Could not find help directory
az: Kşmək sözlüyü tapıla bilmir

en: Could not find plugin init function in `%s'
az: `%s''de əlavə başlanğıc əməliyyatını tapa bilmədim

en: Could not initialize Bonobo!
az: Bonoboyu başlada bilmədim !

en: Could not load plugin `%s'
    %s
az: `%s' əlavəini qura bilmədim
    %s

en: Could not open '%s' for writing
az: `%s''ni yazmaq üçün aça bilmədim

en: Could not open `%s'
az: `%s''ni aça bilmədim

en: Could not open `%s' for writing
az: `%s''ni yazmaq üçün aça bilmədim

en: Could not run command '%s'
az: `%s''ni işə sala bilmədim

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs, exiting...
az: cism kitabxanasına baxarkən normal cismləri tapa bilmədim, çıxıram ...

en: Couldn't identify FIG object: %s
az: FIG cismi başa salina bilmir: %s

en: Couldn't open: '%s' for reading.
az: `%s''ni oxumaq üçün aça bilmədim .

en: Couldn't open: '%s' for writing.
az: `%s''ni yazmaq üçün aça bilmədim .

en: Couldn't read arc info: %s
az: Arc infosu oxuna bilmir: %s

en: Couldn't read color: %s
az: Rəng oxuna bilmir: %s

en: Couldn't read ellipse info: %s
az: Ellips infosunu oxuya bilmirəm: %s

en: Couldn't read flipped bit: %s
az: Bit oxuna bilmir: %s

en: Couldn't read group extend: %s
az: Qrup əlavələri oxuna bilmir: %s

en: Couldn't read polyline info: %s
az: Çoxlu sətir infosunu oxuya bilmədim: %s

en: Couldn't read text info: %s
az: Mətn infosu oxuna bilmir: %s

en: Couple
az: Cütlə

en: Create
az: Yarat

en: Create Arc
az: Yay yarat

en: Create Beziergon
az: Beziergon yarat

en: Create Bezierline
az: Bezyer xəttini yarata

en: Create Box
az: Qutu yarat

en: Create Ellipse
az: Elipsi yarat

en: Create Image
az: Rəsmi yarat

en: Create Line
az: Xətt yarat

en: Create Polygon
az: Çoxguşəli yarat

en: Create Polyline
az: Çoxgüşəli xətt yarat

en: Create Text
az: Mətni yarat

en: Create Zigzagline
az: Ziqzaq xətti yarat

en: Create a (large) package
az: Paket (böyük) yarat

en: Create a (small) package
az: Paket (kiçik) yarat

en: Create a branch
az: Şaxə yarat

en: Create a class
az: Sinif yarat

en: Create a class stereotype icon
az: Sinif stereotip timsalı yarat

en: Create a component
az: Komponent yarat

en: Create a dependency
az: Asılılıq yarat

en: Create a flow
az: Axım yarat

en: Create a function
az: Funksiya yarat

en: Create a lifeline
az: Həyat xətti yarat

en: Create a message
az: İsmarış yarat

en: Create a node
az: Düyün yarat

en: Create a note
az: Qeyd yarat

en: Create a process
az: Gedişat yarat

en: Create a state machine
az: Maşn yarat

en: Create a template class
az: Nümunəvi sinif yarat

en: Create an actor
az: Aktyor yarat

en: Create an object
az: Cism yarat

en: Create an orthogonal polyline flow
az: Ortoqonal çoxcızıqlı axışı yarat

en: Create new diagram
az: Təzə bir diaqram yarat

en: Crush
az: Dağıt

en: Current
az: Hazırkı

en: Curve distance
az: Funksiya məsafəsi

en: Cusp control
az: Əkçə idarəsi

en: Custom
az: Xüsusi

en: Custom XML shapes loader
az: Xüsusi XML şəkil yükləyicisi

en: Cut
az: Kəs

en: Cut Text
az: Mətni kəs

en: Dampen
az: İslat

en: Dash length:
az: Tire uzunluğu :

en: Dash-Dot
az: Tire-nöqtəli

en: Dash-Dot-Dot
az: Tire-nöqtə-nöqtəli

en: Dashed
az: Tireli

en: Data color
az: Data rəngi

en: Data line width
az: Data xətti eni

en: Data name
az: Data adı

en: Decision
az: Qərar

en: Decrease
az: Azalt

en: Def. value:
az: Əsas Qurğulu qiymət :

en: Delay
az: Gecikmə

en: Delete
az: Sil

en: Delete  connection point
az: Bağlantı nöqtəsini sil

en: Delete Corner
az: Bucağı sil

en: Delete Handle
az: Qulpu sil

en: Delete Layer
az: Səviyyəyi sil

en: Delete Segment
az: Bölməyi sil

en: Delete connection point
az: Bağlantı nöqtəsini sil

en: Delete segment
az: Bölmə sil

en: Demultiplexer
az: Demultiplekser

en: Derived:
az: Gələn:

en: Description:
az: İzahat :

en: Destroy
az: Sil

en: Detach
az: Qopart

en: Details...
az: Ətraflı ...

en: Determine file type:
az: Dosye növünü tədqiq et :

en: Dia v %s by Alexander Larsson
az: Alexander Larsson'un Dia'sı, buraxılış %s

en: Diagram Defaults
az: Diaqramma Æsasları

en: Diagram Editor
az: Diaqramma editoru

en: Diagram Menu
az: Diaqramma menyusu

en: Diagram Properties
az: Diaqramma Xüsusiyyətləri

en: Diagram Properties...
az: Diaqramma Xüsusiyyətləri...

en: Diagram modified!
az: Diaqramma dəyişdirildi !

en: Diagrams:
az: Diaqrammalar :

en: Differentiate
az: Fərqləndir

en: Diffuse
az: Diffuziya Yarat

en: Dimension Origin
az: Dimensiya Mənbəsi

en: Direct
az: Yön

en: Direction:
az: Yön :

en: Disable
az: Bağla

en: Discern
az: Ayırd Et

en: Discharge
az: Boşalt

en: Disconnect
az: Bağlantıyı kəs

en: Dispel
az: Həll Et

en: Disperse
az: Yay

en: Display
az: Ekran

en: Dispose
az: Tənzim Et

en: Dissipate
az: Dağıt

en: Distribute
az: Dağıt

en: Diverge
az: Uzaqlaşdır

en: Divide
az: Böl

en: Document
az: Sənəd

en: Doesn't look like a Fig file: %s
az: FİG faylı kimi görünmür: %s

en: Don't show the splash screen
az: Başlanğıc ekranını göstərme

en: Dotted
az: Nöqtəli

en: Dotted arrow
az: Nöqtəli ox

en: Double Filled triangle
az: Cüt Dolğulu üçbucaq

en: Double Hollow triangle
az: Cüt üçbucaq

en: Draw arrow heads on upward arcs:
az: Üstə göstərən oxlarda ox-başlarını göstər :

en: Draw background
az: Arxa Planı boya

en: Draw border
az: Kənarları cız

en: Draw destruction mark:
az: Silmə işarətini çək:

en: Draw focus of control:
az: İdarə fokusunu çək:

en: Drawing Interchange File
az: DIF

en: Drawing Interchange File import and export filters
az: DIF idxal süzgəci

en: Drill
az: Qaz

en: Edit Layer Attributes
az: Səviyyə xüsusiyyətlərini dəyişdir

en: Editor for EML Static Structure Diagrams.
az: EML Sabit Struktura Diaqramları Editoru.

en: Editor for Entity Relations Diagrams
az: Üzv Əlaqə Diaqramları Editoru

en: Editor for Function Structure Diagrams.
az: Funksiya Strukturası Diaqramları Editoru.

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
az: UML Statik Quruluş Diaqram Editoru

en: Eject
az: Çıxart

en: Electric
az: Elektrik

en: Electric command (double coil)
az: Electrik əmri (qoşa halqa)

en: Electric command (single coil)
az: Electrik əmri (tək halqa)

en: Electrical
az: Elektriki

en: Electricity
az: Elektrik

en: Ellipse
az: Elips

en: Empty
az: Boş

en: Enable
az: Fəallaşdır

en: Encapsulated Postscript
az: Sıyrılmış Postscript ( EPS )

en: End
az: Bitiş

en: End arrow
az: Bitiş oxu

en: End point
az: Bitiş nöqtəsi

en: End time
az: Bitiş vaxtı

en: Energy
az: Energiya

en: Entity
az: Varlıq

en: Entity/Relationship diagram objects
az: Varlıq/Bağ diaqram cismləri

en: Equal Distance
az: Eyni məsafədə

en: Error
az: Xəta

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
az: %s diaqramması yüklənərkən xəta oldu .
    Bir Dia dosyesı deyildir .

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
az: %s diaqramması yüklənərkən xəta oldu .
    Bilinməyən dosye növü .

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
az: Diaqramma yüklənərkən xəta oldu .
    Bağlı cism sənəddə tapıla bilmədi .

en: Error loading diagram.
    connection handle does not exist.
az: Diaqramma yüklənərkən xəta oldu .
    bağlantı idarəcisi yoxdur .

en: Error loading diagram.
    connection point does not exist.
az: Diaqramma yüklənərkən xəta oldu .
    bağlantı nöqtəsi yoxdur.

en: Error occured while printing
az: Çap edərkən xəta oldu

en: Error occurred while writing PNG
az: PNG'i yazarkən xəta oldu

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
az: %s seçənəyində xəta var : %s .
    `%s --help' ilə mövcud əmr seçənəklərini görə bilərsiniz .

en: Error parsing point.
az: Xəta darama nöqtəsi.

en: Error reading FIG file: %s
az: FİG faylını oxuyarkən xəta oldu: %s

en: Error reading justification: %s
az: Tərəfləməni oxuyarkən xəta oldu: %s

en: Error reading magnification: %s
az: Böyütmələri oxuyarkən xəta oldu: %s

en: Error reading multipage indicator: %s
az: Çoxlu səhifə indikatorunu oxuyarkən xəta oldu: %s

en: Error reading paper orientation: %s
az: Kağız istiqamətini oxuyarkən xəta oldu: %s

en: Error reading paper size: %s
az: Kağız böyüklüyünü oxuyarkən xəta oldu: %s

en: Error reading resolution: %s
az: Rezolyusiya oxuyarkən xəta oldu: %s

en: Error reading transparent color: %s
az: Şəffaf rəngləri oxuyarkən xəta oldu: %s

en: Error reading units: %s
az: Vahidləri oxuyarkən xəta oldu: %s

en: Error while reading %dth of %d points: %s
az: %2d nöqtənin %1d oxunması sırasında xəta: %3s

en: Error while reading arrowhead
az: Ox başını oxuyarkən xəta oldu

en: Error, couldn't locate font. Shouldn't happen.
az: Xəta, yazı növü tapıla bilmir. Olmamalıdır.

en: Evaporate
az: Buxarlaşdır

en: Event specification
az: Hadisə xüsusiyyəti

en: Events
az: Hadisələr

en: Explicit state
az: Aydın hal

en: Export
az: İxrac Et

en: Export Diagram
az: Diaqrammanı idxal et

en: Export Options
az: İtxal seçənəkləri

en: Export loaded file and exit
az: Yüklənən faylı idxal et və çıx

en: Export to file format and exit
az: Fayl formatına ixrac et və çıx

en: Expose
az: Ortaya Çıxart

en: Extract
az: Xülasə

en: Failed to save file '%s'.
az: `%s' dosyes_inı qeyd edə bilmədim .

en: Fall time
az: Düşmə vaxtı

en: Fasten
az: Daha Cəld

en: Fig Format import and export filter
az: Fiq Format idxal və ixrac süzgəci

en: File
az: Dosye

en: File already exists
az: Dosye onsuz da var

en: File name:
az: Dosye adı :

en: File: %s type/version unsupported.
az: %s : dosye növü/buraxılışı dəstəklənmir .

en: Fill
az: Doldur

en: Fill colour
az: Doldurma rəngi

en: Filled Box
az: Dolğulu Qutu

en: Filled Diamond
az: Dolğulu Briliant

en: Filled Dot
az: Dolğulu Nöqtə

en: Filled Ellipse
az: Dolğulu elips

en: Filled Triangle
az: Dolğulu üçbucaq

en: Filter
az: Süzgəc

en: Finger
az: Barmaq

en: Fit to:
az: Uyğulaşdır :

en: Flip Horizontal
az: Üfüqi tərs çevir

en: Flip Vertical
az: Şaquli tərs çevir

en: Flip horizontal
az: Üfüqü tərs çevir

en: Flip vertical
az: Şaquli tərs çevir

en: Flow style:
az: Axış tərzi :

en: Flow type:
az: Axış növü :

en: Flow:
az: Axış :

en: Flowchart
az: Axış diaqramları

en: Flowchart objects
az: Axış diaqram cismləri

en: Font
az: Yazı növü

en: Font %s has no style %s, using %s
az: %s yazı növü %s tərzinə malik deyil, %s istifadə edilir

en: Font %s not found, using Courier instead.
az: Yazı növü %s tapıla bilmədi, onun yerinə Courier'i istifadə edirəm .

en: Font size
az: Yazı növü böyüklüyü

en: Font size:
az: Yazı növü böyüklüyü :

en: Font:
az: Yazı növü :

en: Fontsize:
az: Yazıtipi böyüklüyü :

en: Foot
az: Ayaq

en: Force
az: Məcbur Et

en: Foreground & background colors.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double click to change colors.
az: Önplan və arxaplan rəngləri. Balaca qara və ağ dördbucaqlar rəngləri sıfırlayır. Balaca oxlar rəngləri dəyişdirir. Cüt-tıqlayıb rəngləri dəyişdirə bilərsən.

en: Foreground Color
az: Ön plan Rəngi

en: Form
az: Şəkilləndir

en: Form Entrance
az: Form Girişi

en: Formal parameter data
az: Formal parametr mə'lumatı

en: From A to B
az: A'dan B'yə

en: From B to A
az: B'dən A'ya

en: Function Header
az: Funksiya Başlığı

en: Function call
az: Funksiya çağrısı

en: Function structure diagram objects
az: Funksiya şəkli diaqram cismləri

en: GRAFCET OR/AND vergent
az: GRAFCET VEYA/VE kenarı

en: GRAFCET diagram objects
az: GRAFCET diaqram cismləri

en: Gamma Rays
az: Qamma Şüaları

en: Gas
az: Qaz

en: Generalization, class inheritance
az: Ümumiləşdirmə, sinif mirası

en: Generic Text Note
az: Generik Mətn Qeydi

en: Grid
az: Tor

en: Grid Lines
az: Tor xəttləri

en: Guide
az: Bələdçi

en: HP Graphics Language export filter
az: HP GL ixrac süzgəci

en: Half Head
az: Yarım baş

en: Hand
az: Əl

en: Head
az: Baş

en: Heat
az: İstilik

en: Height:
az: Hündürlük :

en: Hold
az: Tut

en: Hollow Ellipse
az: Boş elips

en: Hollow Triangle
az: Boş üçbucaq

en: Horizontal Rest
az: Üfüqi Rest

en: Horizontally aligned Valve
az: Üfüqi tərəfləndirilmiş Qapaq

en: Horizontally aligned compressor
az: Üfüqi tərəfləndirilmiş kompressor

en: Horizontally aligned pump
az: Üfüqi tərəfləndirilmiş nasos

en: Human
az: İnsan

en: Human Force
az: İnsan Gücü

en: Human Motion
az: İnsan Hərəkəti

en: Hydraulic
az: Hidrolik

en: Identifying:
az: Tanıdıcı:

en: Image
az: Rəsm

en: Image file
az: Rəsm dosyesı

en: Image file:
az: Rəsm dosyesı :

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
az: Rəsmin maksimal sıra uzunluğu hücrələri aşır .
    Rəsm CGM'ə idxal edilmir .

en: Implementation
az: Yerinə Gəttirmə

en: Implements, class implements a specific interface
az: Tamamlayıcı, sinif xüsusi ara üzü tamamlayır

en: Imply resource (not shown downstairs)
az: Qaynağı istə ( aşağıya göstərmə )

en: Import
az: İdxal Et

en: Import resource (not shown upstairs)
az: Qaynağı daxil et ( üstə göstərmə )

en: In/Out Connector
az: Giriş/Çıxış Konnektoru

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
az: Səhv x Nöqtə qiyməti  "%s" %f; nəzərə almıram.

en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
az: Səhv y Nöqtə qiyməti  "%s" %f; nəzərə almıram.

en: Increase
az: Artır

en: Indicate
az: Oyandır

en: Indirect command by hydraulic driver
az: Hidrolik sürücünün indirekt əmri

en: Indirect command by pneumatic driver
az: Pnevmatik sürücünün indirekt əmri

en: Inhibit
az: Basdır

en: Initial step
az: Ilk addım

en: Initiate
az: Oyandır

en: Input
az: Giriş

en: Instantiation. One process create others
az: İnstansiasiya. Bir gedişat digərini yaradar

en: Insulate
az: Adalaşdır

en: Integral Symbol
az: İnteqral Simvolu

en: Integrate
az: Bütünləşdir

en: Interaction between processes.
az: Gedişatlar arasında təsirlənmə.

en: Interface:
az: Ara üz:

en: Internal Storage
az: Daxili Ambar

en: Internal error: Setting corner type of endpoint of bezier
az: Daxili xəta : Bezyer xəttinin bitiş nöqtəsinin bucaq növünü bildirə bilmədim

en: Interrupt
az: Kəs

en: Intersect
az: Bölüşdür

en: Invert
az: Tərs çevir

en: Is object
az: Bir cismdir

en: Jigsaw
az: Jiqso

en: Join
az: Birləş

en: Keep aspect ratio
az: Nisbətləri qoru

en: Keep aspect ratio:
az: Nisbətləri qoru :

en: Key:
az: Açar:

en: Ladder
az: Nərdivan

en: Large Extension Node
az: Geniş Uzantı Düyünü

en: Lathe
az: Torna

en: Layer name:
az: Səviyyə adı :

en: Layers
az: Səviyyəler

en: Left
az: Sol

en: Left Cardinality:
az: Sol başlıq :

en: Left:
az: Sol :

en: Length:
az: Uzunluq :

en: Lift
az: Qaldır

en: Limit
az: Sərhəd Qoy

en: Line
az: Xətt

en: Line Style Properties
az: Xətt tərz xüsusiyyətləri

en: Line color
az: Xətt rəngi

en: Line colour
az: Sətir rəngi

en: Line style
az: Sətər tərzi

en: Line style %d should not appear
az: Sətir tərzi %d görünməməlidir

en: Line width
az: Xətt eni

en: Line width:
az: Xətt eni :

en: Lines
az: Xəttlər

en: Liquefy
az: Mayeləşdir

en: Liquid
az: Maye

en: Load
az: Yüklə

en: Loaded:
az: Yükləndi :

en: Loading ...
az: Yüklənir...

en: Locate
az: Yerini Tap

en: Lock
az: Qıfılla

en: Log Transfer Manager or Rep Agent
az: Qeyd Daşıma İdarəçisi və ya Toxuma Vasitəsi

en: Logic
az: Məntiq

en: Lower Layer
az: Səviyyəyi alçalt

en: Macro call
az: Makro çağırışı

en: Macro call step
az: Makro çağırış addımı

en: Macro entry step
az: Makro başlanğıc addımı

en: Macro exit step
az: Makro bitiş addımı

en: Magnetic Disk
az: Maqnetik Disk

en: Magnetic Drum
az: Maqnetik Təbil

en: Magnetic Energy
az: Maqnetik Energiya

en: Magnetic Tape
az: Maqnetik Lent

en: Magnify
az: Böyüdücü

en: Magnify:
az: Böyüt :

en: Maintainer: James Henstridge
az: İdarəci: James Henstridge

en: Major time step
az: Əsas vaxt addımı

en: Manual Input
az: Əl Girişi

en: Manual Operation
az: Əl Əməliyyatı

en: Margins
az: Kənarlar

en: Mark
az: Işarətlə

en: Material
az: Maddə

en: Measure
az: Ölçü

en: Mech. Energy
az: Mexanik Energiya

en: Mechanical
az: Mexanik

en: Mechanical command by spring
az: Yayın mexaniki əmri

en: Mechanical command by tappet
az: Lingin mexaniki əmri

en: Merge
az: Birləşdir

en: Message type:
az: İsmarıc növü :

en: Message:
az: İsmarıc :

en: Microwaves
az: Mukrodalğa

en: Minor step line width
az: Balaca addım xətti eni

en: Minor time step
az: Balaca vaxt addımı

en: Mix
az: Qarışdır

en: Modified diagrams exists.
    Are you sure you want to quit?
az: Dəyişikliklər var.
    Həqiqətən də çıxmaq istəyirsiniz mi?

en: Modify
az: Dəyişdir

en: Modify object(s)
az: Cism(ləri) dəyişdir

en: Mount
az: Bağla

en: Move
az: Hərəkət Etdir

en: Move down
az: Aşağı daşı

en: Move up
az: Yuxarı daşı

en: Multi-bit data
az: Çoxlu-bitlik data

en: Multiple instance
az: Çoxlu quruluş

en: Multiplexer
az: Multiplekser

en: Multiplicity:
az: Çoxalma:

en: Multiply
az: Çoxalt

en: Multivalue:
az: Çox qiymətli:

en: Muscular command
az: Əzələvi əmr

en: NULL tooldata in tool_menu_select
az: tool_menu_select'də tooldata NULL olaraq verildi

en: NULL tooldata in tool_select_update
az: tool_select_update'de NULL mə'lumatı verildi

en: Name
az: Ad

en: Name:
az: Ad :

en: Native Dia Diagram
az: Dia diaqramması

en: Negative corner radius, negating
az: Mənfi bucaq radiusu, mənfiləşdirilir

en: Network
az: Şəbəkə

en: Network Cloud
az: Şəbəkə Buludu

en: Network diagram objects
az: Şəbəkə diaqram cismləri

en: New
az: Təzə

en: New Layer
az: Təzə səviyyə

en: New _View
az: _Təzə görünüş

en: New diagram:
az: Yeni diaqram:

en: New layer
az: Təzə səviyyə

en: New window:
az: Təzə pəncərə :

en: No
az: Xeyr

en: No existing object to paste.
az: Yapışdırılacaq cism yoxdur.

en: No object menu
az: Cism menyusu yoxdur

en: Node Center
az: Düyün Mərkəzi

en: None
az: Heç biri

en: Normal
az: Standart

en: Normalize
az: Normallaşdır

en: North point
az: Şimal nöqtəsi

en: Notice
az: Yadıma Sal

en: Noun
az: Ad

en: Number of undo levels:
az: Dala gediş yaddaşı uzunluğu :

en: OK
az: Oldu

en: OR
az: VƏ YA

en: OUTPUT
az: ÇIXIŞ

en: Object defaults
az: Cism Əsas Qurğuları

en: Object properties
az: Cism xüsusiyyətləri

en: Object properties:
az: Cism xüsusiyyətləri:

en: Objects and filters internal to dia
az: Dianın daxili cism və süzgəcləri

en: Objects to design GRAFCET charts
az: GRAFCET qrafikaları parçaları

en: Objects to design SADT diagrams
az: SADT diaqramları yaratma cismləri

en: Objects to design chronogram charts
az: Xronoqram qrafikaları cismləri

en: Objects to design network diagrams with
az: Şəbəkə diaqramları üçün parçalar

en: Objects to draw flowcharts
az: Axım diaqramları cismləri.

en: Off Page Connector
az: Bağlama Səhifəsi Konnektoru

en: Offline Storage
az: Oflayn Ambar

en: Open Diagram
az: Diaqrammanı Aç

en: Open Options
az: Seçənəkləri aç

en: Operation data
az: Funksiya mə'lumatı

en: Operations
az: Gedişlər

en: Operations visible
az: Gedişləri göstər

en: Optical Energy
az: Optik Energiya

en: Or
az: Və Ya

en: Orient
az: İstiqamət

en: Orientation
az: İstiqamət

en: Orthflow type:
az: Tərs-axışın növü :

en: Orthflow:
az: Tərs-axış :

en: Pack
az: Paketlə

en: Page Set_up...
az: Səhifə _quruluşu ...

en: Page Setup
az: Səhifə Quruluşu

en: Page breaks:
az: Səhifə qırılmaları :

en: Paper Size
az: Kağız Böyüklüyü

en: Paper type:
az: Kağız növü:

en: Parameter data
az: Parametr mə'lumatı

en: Parameters
az: Parametrlər

en: Parameters:
az: Parametrlər :

en: Participation
az: Töküntü

en: Paste _Text
az: Mətni _yapışdır

en: Patterns are not supported by Dia
az: Naxışlar Dia tərəfindən dəstəklənmir

en: Perceive
az: İdrak Et

en: Percolate
az: Süz

en: Pieces of a jigsaw
az: Jiqso parçaları

en: Pierce
az: Dəl

en: Please visit http://www.lysator.liu.se/~alla/dia for more info
az: Lütfən daha ətraflı bilgi üçün http://www.lysator.liu.se/~alla/dia'ya get

en: Plug-ins
az: Əlavələr

en: Pneumatic
az: Pnevmatik

en: Pneumatic/Hydraulic
az: Havalı/Mayeli

en: Polish
az: Polyakca

en: Polygon
az: Çoxgüşəli

en: Polygon import is not implemented yet
az: Çoxguşəli idxalı hələlik dəstəklənmir

en: Polyline
az: Çoxgüşəli xətt

en: Portable Network Graphics
az: Portable Network Graphics ( PNG )

en: Position
az: Yer

en: Predefined Process
az: Ön Qurğulu Gedişat

en: Preferences
az: Qurğular

en: Premature end of FIG file
az: FİG faykının erkən bitişi

en: Preparation
az: Hazırlanma

en: Pressure
az: Təzyiq

en: Prevent
az: Mane Ol

en: Print Diagram
az: Diaqrammanı yazdırt

en: Printer
az: Yazıçı

en: Private
az: Xüsusi

en: Procedure Return
az: Prosedura Yekunu

en: Process
az: Qorumalı

en: Process Type Reference
az: Gedişat Növü Referensi

en: Properties:
az: Xüsusiyyətlər :

en: Protect
az: Qoru

en: Protected
az: Qorumalı

en: Provide
az: Ver

en: Provision
az: Dəstək

en: Public
az: Rəsmi

en: Punched Card
az: Dəlikli Kart

en: Punched Tape
az: Dəlikli Kaset

en: Purify
az: Təmizlə

en: Push-button command
az: Basma düyməsi əmri

en: Quit
az: Çıx

en: Quit, are you sure?
az: Çıxmaq istəyirsiniz?

en: Radiation
az: Radiasiya

en: Radio waves
az: Radio Dalğaları

en: Radioactive
az: Radioaktiv

en: Raise Layer
az: Səviyyəyi yüksəlt

en: Random Motion
az: Təsadüfi Hərəkət

en: Realizes, implements a specific interface
az: Həyata keçirici, xüsusi ara üzü tamamlayır

en: Really close?
az: Sən mənim cansız canım, qapatım mı?

en: Receive
az: Al

en: Receive message
az: İsmarış al

en: Receptivity
az: Həssasiyyət

en: Recognize
az: Yadda Saxla

en: Rectify
az: İslah Et

en: Recursive
az: Təkrarlamalı

en: Reduce
az: Zəiflət

en: Reference Line
az: Referens Cızıq

en: Refine
az: Incələşdir

en: Regular step
az: Standart addım

en: Regulate
az: Tarazlaşdır

en: Relationship
az: Əlaqə

en: Release
az: Dağıdım

en: Remove
az: Sil

en: Remove connection points
az: Bağlantı nöqtələrini sil

en: Replace
az: Yerinə keç

en: Replenish
az: Təkrar Doldur

en: Replication Server Manager
az: Replikasiya Vericisi İdarəçisi

en: Represent
az: Nümayış Etdir

en: Reserve
az: Saxla

en: Reset tools after create:
az: Yaratdıqdan sonra vasitələri əsas qurğulara döndər

en: Resist
az: Müqavimət Göstər

en: Return
az: Nəticə

en: Reverse dragging selects
    intersecting objects:
az: Tərs tərəfə çəkmə 
    cismlərin qismlərini bildirir :

en: Right
az: Sağ

en: Right Cardinality:
az: Sağ başlıq :

en: Right:
az: Sağ :

en: Rise time
az: Yüksəlmə vaxtı

en: Role:
az: Rol :

en: Rotate
az: Çevir

en: Rotate:
az: Döndər:

en: Rotation
az: Dönmə

en: Rotational Energy
az: Rotasiya Energiyası

en: Router Symbol
az: Ruter Simvolu

en: SADT Arrow
az: SADT oxu

en: SADT box
az: SADT qutusu

en: SADT diagram objects
az: SADT diaqramma cismləri

en: Same Type
az: Eyni növ

en: Sand
az: Qum

en: Save Diagram
az: Diaqrammanı qeyd et

en: Save State
az: Vəziyyəti Qeyd Et

en: Scalable Vector Graphics
az: Böyüdüləbilən vektor qrafikaları ( SVG )

en: Scalable Vector Graphics export filter
az: Böyüdülə bilən Vektor Qrafikaları ixrac süzgəci

en: Scale
az: Miqyas

en: Scale:
az: Böyüt :

en: Scaling
az: Böyütmə

en: Scatter
az: Saç

en: Scroll
az: Sürüşdür

en: Scroll around the diagram
az: Diaqrammanı gəz

en: Secure
az: E'tibarlı

en: Select Printer
az: Yazıçıyı seç

en: Select color
az: Rəngi seç

en: Select image file
az: Rəsm faylını seç

en: Send
az: Yolla

en: Send message
az: İsmarış yolla

en: Send to _Back
az: Qa_bağa gətir

en: Sense
az: Hiss

en: Separate
az: Ayır

en: Service Type Reference
az: Xidmət Növü Referensi

en: Shape
az: Şəkil

en: Shear angle
az: Kəsim bucağı

en: Shear angle:
az: Kəsim bucağı :

en: Shield
az: Qalxan

en: Show _All
az: _Hamısını göstər

en: Show _Connection Points
az: _Bağlantı nöqtələri göstər

en: Show _Rulers
az: _Telləri göstər

en: Show arrow
az: Oxu göstər

en: Show arrow:
az: Oxu göstər :

en: Show attributes
az: Xüsusiyyətləri göstər

en: Show border:
az: Kənarı göstər :

en: Show diagram tree
az: Diaqram ağacını göstər

en: Show this help message
az: Bu kömək xəbərini göstər

en: Shows a red dot to figure the step's activity
az: Addım fəaliyyətini göstərmək üçün qırmızı nöqtə göstərir

en: Side A
az: Tərəf A

en: Side B
az: Tərəf B

en: Signal
az: Siqnal

en: Simple
az: Standart

en: Slashed
az: Tireli

en: Slashed Cross
az: Qarşı Qarşıya xaç

en: Small Extension Node
az: Kiçik Uzantı Düyünü

en: Smooth control
az: Düz idarə

en: Snap to:
az: Yaxalama hədəfi :

en: Soil
az: Torpaqlama

en: Solar Energy
az: Günəş Energiyası

en: Solid
az: Dolğun

en: Solid lines:
az: Dolğun xəttləri :

en: Solidify
az: Birləşdir

en: Sort
az: Nizamla

en: South point
az: Cənub nöqtəsi

en: Spacing
az: Boşluq

en: Specification and Description Language.
az: Xüsusiyyətlər və İzahat Dili.

en: Spin
az: Ox

en: Spline import is not implemented yet
az: Splin idxalı hələlik dəsyəklənmir

en: Stabilize
az: Sağlamlaşdır

en: Stable Storage Device
az: Sabit Saxlama Avadanlığı

en: Standard objects
az: Standart cismlər

en: Start
az: Başlat

en: Start arrow
az: Başlama oxu

en: Start point
az: Başlama nöqtəsi

en: Start time
az: Başlama vaxtı

en: State
az: Vəziyyət

en: State Type
az: Vəziyyət Növü

en: Status
az: Vəziyyət

en: Steady
az: Sabit

en: Steer
az: İdarə Et

en: Step name
az: Addım adı

en: Step type
az: Addım növü

en: Stereotype
az: Stereotip

en: Stereotype:
az: Stereotip :

en: Stop
az: Dayan

en: Storage
az: Ambar

en: Store
az: Saxla

en: Straighten
az: Düzləşdirilmiş

en: Strain
az: Nəsil

en: Sublimate
az: Sublimləşdir

en: Subprogram call step
az: Alt Proqram çağırış addımı

en: Summing Junction
az: Toplayıcı Birləşmə

en: Supply
az: Tədarük Et

en: Support
az: Dəstəkle

en: Suppress Attributes
az: Xüsusiyyətləri gizlət

en: Suppress Operations
az: Gedişləri Basdır

en: Suppress operations
az: Gedişləri gizlət

en: Switch
az: Keç

en: Switch Symbol
az: Keçış Simvolu

en: Symmetric control
az: Simmetrik idarə

en: Tactical Satellite Communications Terminal
az: Taktik Satellik Rabitə Terminalı

en: Taking point value of non-point node.
az: Nöqtəvi olmayan düyünün qiymətini alıram.

en: TeX PSTricks macros
az: TeX PSTricks makroları

en: TeX Pstricks export filter
az: TeX Pstricks idxal süzgəci

en: Template
az: Nümunə

en: Template class
az: Nümunə sinifi

en: Templates
az: Nümunələr

en: Text
az: Mətn

en: Text alignment
az: Mətn tərəfləməsi

en: Text colour
az: Mətn rəngi

en: Text outside
az: Xaricdəki mətn

en: Text padding
az: Mətn aralanması

en: Text padding:
az: Mətn aralanması:

en: The anti aliased renderer is buggy, and may cause
    crashes.  We know there are bugs in it, so don't
    bother submitting another report if it crashes
az: Düzelişlərin göstərişi indi tam bişmiş süt kimi deyildir.
    Burada çoçlu xəta olduğunu bilirik
    və lütfən bunla əlaqəli xəta raportlarını göndərməyin

en: The boolean equation of the condition
az: Şəraitin bulean ekuasiyası

en: The boolean equation of the receptivity
az: Qəbuliyyətin bulean ekuasiyası

en: The condition's color
az: Şəraitin rəngi

en: The condition's font
az: Şəraitin yazı növü

en: The condition's font size
az: Şəraitin yazı növü böyüklüyü

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
az: %s faylının dil kodlaması bildirilməyib;
    %s kodlamasında olduğunu qəbul edirəm

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
az: `%s' onsuz da var .
    Üstünə yazmaq istəyirsən mi ?

en: The identifier which appears in the lower right corner of the Box
az: Qutunun alt sağ guşəsində görünən tanıdıcı

en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
az: `%s' rəsm dosyesı o qovluqda tapıla bilmədi .
    Onun yerinə `%s''ni istifadə edirəm

en: The image file '%s' was not found.
az: `%s' rəsm dosyesı tapıla bilmədi .

en: The kind of step
az: Addım növü

en: The name of the step
az: Addım adı

en: The receptivity's color
az: Qəbuliyyətin rəngi

en: The receptivity's font
az: Qəbuliyyətin yazı növü

en: The receptivity's font size
az: Qəbuliyyətin yazı növü böyüklüyü

en: Thermal
az: Termal

en: This action is a call to a macro-step
az: Bu gediş makro addıma çağırış aparır

en: This diagram has not been saved.
    Save changes now?
az: Diaqramma qeyd edilmədi.
    Dəyişiklikləri indi qeyd edim?

en: This is a FIG version %d.%d file, I may not understand it
az: Bu, FİG buraxılış %d.%d faylıdır. Başa düışə bilmirəm

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
az: Cism Undo/Redo əməliyyatlarını dəstəkləyir .
    Undo bilgiləri silindi .

en: This object has no defaults.
az: Bu cismin əsas qurğuları yoxdur .

en: This object has no properties.
az: Bu cismnin xüsusiyyətləri yoxdur .

en: Time data
az: Vaxt datası

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
az: Oxunabilmə qabiliyyətini artıqmaq üçün şaquli başlayan və sonlanan axımlar boz görünür

en: Toe
az: Dil

en: Top
az: Üst

en: Top:
az: Üst :

en: Torque
az: Bur

en: Total:
az: Toplam :

en: Transaction File
az: Transaksiya Faylı

en: Transfer
az: Daşı

en: Transform
az: Döndər

en: Transitive
az: Keçişli

en: Translate
az: Tərcümə Et

en: Translation
az: Tərcümə

en: Translational Energy
az: Translasiya Energiyası

en: Transmit
az: Keçir

en: Transmittal Tape
az: Keçirici Lent

en: Transport
az: Nəqliyyat

en: Triple-dotted lines are not supported by Dia, using double-dotted
az: Üç nöqtəli sətirlər Dia tərəfindən dəstəklənmir, cüt nöqtəli işlədin

en: Turn
az: Döndər

en: Type:
az: Növ :

en: U.S. Army Mobile Subscriber Equipment Components
az: ABŞ Mobiı Subskrayber Təchizatı Parçaları

en: Unfilled Triangle
az: Dolğusuz Üçbucaq

en: Unified Modelling Language diagram objects
az: UML diaqram cismləri

en: Union
az: İttifaq

en: Unknown object type %d
az: Namə'lum cism növü %d

en: Unknown paper size `%s', using default
az: Namə'lum kağız böyüklüyü `%s', əsası işlədirəm

en: Unknown polyline subtype: %d
az: Namə'lum çoxlu sətir alt növü: %d

en: Unload
az: Ayır

en: Unlock
az: Aç

en: Untitled-%d
az: Adsız-%d

en: Use menu bar:
az: Menyu çubuğu işlət:

en: User Interface
az: İstifadəçi səthi

en: User function
az: İstifadəçi funksiyası

en: User/Device Fn
az: İstifadəçi/Avadanlıq Funk.

en: Value:
az: Dəyişən:

en: Verb
az: Fe'l

en: Vergent type:
az: Kənar növü :

en: Verify
az: Təsdiqlə

en: Vertical Rest
az: Şaquli Rest

en: Vertically aligned Propeller
az: Şaquli tərəfləndirilmiş pərvanə

en: Vertically aligned Valve
az: Şaqilə tərəfləndirilmiş Qapaq

en: Vertically aligned compressor
az: Şaquli tərəfləndirilmiş kompressor

en: Vertically aligned pump
az: Şaquli tərəfləndirilmiş nasos

en: Vibration
az: Vibrasiya

en: View Defaults
az: Əsas Qurğuları göstər

en: Visibility:
az: Görünmə :

en: Visible Attributes
az: Görünən Atributlar

en: Visible Operations
az: Görünən Gedişlər

en: Visible spacing
az: Görünən boşluq

en: Visible:
az: Görünmə :

en: Voltage
az: Voltaj

en: Volumetric Flow
az: Volumetrik Axım

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Warning no X Font for %s found, 
    using %s instead.
az: Xəbərdarlıq : %s üçün X yazı növü tapıla bilmədi,
    Onun yerinə %s'yi istifadə edirəm .

en: Warning: FreeType selected, but library wouldn't load: %d
az: Xəbərdarlıq: FreeType seçilidir, amma kitabxana yüklənmək istəmir: %d

en: Warning: No X fonts found.  The world is ending.
az: Xəbərdarlıq : Heç X yazı növü tapıla bilmədi. Kəlmə sonlanır.

en: Water Level
az: Su Səviyyəsi

en: Weak Entity
az: Zəif Üzv

en: Weak key:
az: Zəif açar:

en: Weak:
az: Zəif:

en: Width:
az: En :

en: Width:
az: En :

en: Wish Fn
az: Arzulanan funksiya

en: Wish function
az: Arzulanan funksiya

en: WordPerfect Graphics export filter
az: WordPerfect Graphics ixrac süzgəci

en: X Size:
az: X böyüklüyü :

en: X-Rays
az: X Şüaları

en: XFig File Format
az: XFİG Fayl Şəkli

en: Y Size:
az: Y böyüklüyü :

en: Yes
az: Bəli

en: You must specify a file, not a directory.
az: Bir qovluq deyil, bir faylı bildirmək məcburiyyətindəsən .

en: Your local character set is UTF-8. Because of issues with libxml1 and the support of files generated by previous versions of dia, you will encounter  problems. Please report to dia-list@gnome.org if you see this message.
az: Sizin kodlamanız UTF-8 olaraq seçilib. libxml1 və əvvəlki dia faylları səbəbiylə probleməlriniz olacaqdır. Xahiş edirik, bu ismarışı gördüyünüzdə dia-list@gnome.org ünvanına xəbər verin.

en: Zigzagline
az: Ziqzaq

en: Zoom
az: Yaxınlaşdır

en: Zoom _In
az: _Yaxınlaş

en: Zoom _Out
az: _Uzaqlaş

en: Zoom in 50%
az: %50 yaxınlaş

en: Zoom out 50%
az: %50 uzaqlaş

en: [OPTION...] [FILE...]
az: [SEÇƏNƏK...] [FAYL...]

en: _AntiAliased
az: _Düzəlişli

en: _Delete
az: _Sil

en: _Diagram tree
az: _Diaqramma ağacı

en: _Dialogs
az: D_ialoqlar

en: _Export...
az: _İtxal ...

en: _Group
az: _Qruplaşdır

en: _Layers
az: _Səviyyələr

en: _New diagram
az: _Təzə diaqram

en: _Objects
az: C_ismlər

en: _Print Diagram...
az: Diaqrammanı _çap et ...

en: _Properties
az: Xü_susiyyətlər

en: _Select
az: _Seç

en: _Snap To Grid
az: _Tora taxıl

en: _Tools
az: _Vasitələ_r

en: _Ungroup
az: Qrupu q_aldır

en: _Visible Grid
az: _Görünən tor

en: _Zoom
az: _Yaxınlıq

en: `%s' is not a directory
az: `%s' bir qovluq deyildir

en: `%s' is not one of `%s' or `%s'
az: `%s' `%s' və ya `%s'deyil

en: by
az: tərəfindən

en: dia shape export filter
az: Dia şəkil ixrac süzgəci

en: dia shape file
az: dia şəkil faylı

en: disable arrow heads
az: ox başlıqlarını qapat

en: no
az: xeyr

en: none
az: heç biri

en: yes
az: bəli
