galeon 0.7.1 - en to az translation catalogue (955 entries)

en: %s (%d kB loaded)
az: %s ( %d kb yükləndi)

en: %s (%d%% complete, %d kB of %d kB loaded%s)
az: %s ( %d%% bitti, %d kb'ın %d kb'ı %syükləndi )

en: %s = URL, %f = destination folder
az: %s = URL, %f = hədəf qovluq

en: %s not found
az: %s tapıla bilmədi.

en: %s not found
az: %s tapıla bilmədi

en: , %02d:%02d:%02d remaining
az: , %02d:%02d:%02d qaldı

en: ?Subject=Check%20this%20out%21
az: ?Mövzu=Buna%20bir%20bax%21

en: A GNOME browser based on Mozilla
az: Mozilla əsaslı GNOME üçün bir səyyah

en: A file was selected when a folder was expected.
az: Qovluq yerinə fayl seçilib.

en: A folder was selected when a file was expected.
az: fayl yerinə qovluq seçilib.

en: A_nimate images
az: Rəsmləri _canlandır..

en: Abort
az: Ləǧv Et

en: About _plugins
az: Əla_vələr haqqında

en: About this application
az: Proqram tə'minatı haqqında

en: Accept _from current server only
az: Sadəcə olaraq _hazırkı vericidən qəbul et

en: Action
az: Gediş

en: Add
az: Əlavə Et

en: Add Galeon bookmark
az: Galeon nişanını əlavə et

en: Add _bookmark
az: Nişan _əlavə et

en: Add _bookmark here
az: _Nişanı buraya əlavə et

en: Add _folder here
az: _Qovluğu buraya əlavə et

en: Add a bookmark (don't open any window)
az: Nişan əlavə et (heç bir pəncərə açma)

en: Add a bookmark for the current page to a specified folder
az: Bu səhifənin nişanını bildirilən qovluğa əlavə et

en: Add a bookmark for the current page to the default folder
az: Bu səhifənin nişanını əsas qovluğa əlavə et

en: Add alias for r_oot bookmark
az: K_ök nişanına ləqəb əlavə et

en: Add bookmark
az: Nişanı əlavə et

en: Add bookmark for frame
az: Çərçivə üçün nişan ələvə et

en: Added:
az: Əlavə edildi:

en: Advanced
az: Ətraflı

en: Afrikaans (af)
az: Afrika (af)

en: Al_ways use these colors
az: Həmişə bu _rənglərdən istifadə et

en: Albanian (sq)
az: Albaniya (sq)

en: Alias
az: Ləqəb

en: Alias Error
az: Ləqəb Xətası

en: All Files
az: Bütün Fayllar

en: Allow Java code to be executed
az: İcra ediləcək Java koduna icazə ver

en: Allow JavaScript code to be executed
az: İcra ediləcək JavaScript koduna icazə ver

en: Allow Java_Script
az: _JavaScriptə icazə ver

en: Allow _Java
az: _Javaya icazə ver

en: Allow _Java (requires plugin)
az: _Javaya İcazə Ver (əlavə lazımdır)

en: Allow _popups
az: _Hoppanan pəncərələri qəbul et

en: Allow cookies from this site
az: Bu saytdan kökələrə icazə ver

en: Allow image source
az: Rəsm mənbəyinə icazə ver

en: Allow images from %s
az: %s saytından rəsmlərə icazə ver

en: Allow images from this site to be loaded
az: Bu saytdan rəsmlərə yüklənməyi üçün icazə ver

en: Allow pages to create popup windows
az: Səhifələrə hoppanan pəncərə yaratmağına icazə ver

en: Allow statusbar _messages
az: _Hal çubuğu ismarıçlarını qəbul et

en: Allowed
az: İcazəli

en: Always Use
az: Həmişə İşlət

en: Always _use this helper
az: Həmişə bu _yardımçını İşlət

en: Always us_e these fonts
az: Həmişə bu ya_zı növlərindən istifadə et

en: An error ocurred loading / pasting bookmarks. There was an alias that pointed to an invalid bookmark
az: Nişanları yükləmədə / yapışdırmada xəta oldu. Hökmsüz nişana göstəriş verən ləqəb var idi

en: Animate images continuously
az: Rəsmləri davamlı canlandır

en: Animate images once through
az: Rəsmləri bir dəfə canlandır

en: Apply this sheet by default
az: Əsas olaraq bu sahəni əlavə et

en: Arabic
az: Ərəbcə

en: Arabic (IBM-864)
az: Ərəbcə (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
az: Ərəbcə (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
az: Ərəbcə (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
az: Ərəbcə (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
az: Ərəbcə (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
az: Ərəbcə (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
az: Ərəbcə (Windows-1256)

en: Arabic (ar)
az: Ərəbcə (ar)

en: Armenian (ARMSCII-8)
az: Ermənicə (ARMSCII-8)

en: Ask for _destination folder on each download
az: Hər endirimədə endiriləcək qovluğu _soruş

en: Ask the user
az: İstifadəçiyə soruş

en: At some locations, such as behind some corporate firewalls, you'll
    need to use a proxy to connect to the Internet.
    
    If you don't know the settings, ask your systems administrator.
    
    If you're not sure whether your location uses a proxy, you can try
    without by leaving these fields blank, and setup a proxy later in
    Galeon preferences.
az: Ticari alovlu divar işlədən yerlər kimi hallarda İnternetə
    bağlanmaq üçün vəkil verici işlətməlisiniz.
    
    Qurğları bilmirsinizsə, idarəçiyə soruşun.
    
    Əgər vəkil vericiniz olub olmadığını bilmirsənizsə, bu sahələri
    boş buraxaraq sınaya bilərsiniz və Galeon seçənəklərində
    sonra vəkil verici qura bilərsiniz.

en: At the _bottom of each folder
az: Hər qovluğun _altında

en: At the _top of each folder
az: Hər qovluğun _üstündə

en: Attempt to load URL in existing Galeon window
az: "URL"ni mövcud Galeon pancərəsində yükləməyə cəhd et

en: AutoBookmarks
az: Avtomatik Nişanlar

en: AutoFill Anonymous
az: Adsızı AvtomatikDoldur

en: Autoconfigure _URL:
az: _URL-ni Öz-özünə qur:

en: Autodetec_t
az: A_vtomatik təsbit

en: Automatically
az: Avtomatik

en: Available Controls
az: Mövcud İdarələr

en: Back
az: Geri

en: Back history
az: Keçmişdə dala

en: Baltic
az: Baltik

en: Baltic (ISO-8859-13)
az: Baltik (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
az: Baltik (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
az: Baltik (Windows-1257)

en: Basque (eu)
az: Baskca (eu)

en: Block cookies from this site
az: Bu saytdan kökələrə icazə vermə

en: Block image source
az: Rəsm mənbəyinə mane ol

en: Block images from %s
az: %s saytından rəsmlərə icazə vermə

en: Block images from this site from being loaded
az: Bu saytdan rəsmlərə yüklənməyi üçün icazə vermə

en: Blocked
az: Əngəlli

en: Bookmarklets
az: Nişanlar

en: Bookmarks
az: Nişanlar

en: Bookmarks _dock
az: Nişanlar _limanı

en: Bottom
az: Alt

en: Broken
az: Qırıq

en: Browsing
az: Gəzinti

en: Bulgarian (bg)
az: Bolqarca (bg)

en: Byelorussian (be)
az: Belorusca (be)

en: Bypass cache
az: Ön yaddaşı yan keç

en: Bypass cache and proxy
az: Ön  yaddaş və vəkil vericini yan keç

en: Bypass proxy
az: Vəkil vericini yan keç

en: C_ut
az: Kə_s

en: Cache
az: Ara yaddaş

en: Catalan (ca)
az: Katalan (ca)

en: Celtic (ISO-8859-14)
az: Kelt (ISO-8859-14)

en: Central European
az: Mərkəzi Avropa

en: Central European (IBM-852)
az: Mərkəzi Avropa (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
az: Mərkəzi Avropa (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
az: Mərkəzi Avropa (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
az: Mərkəzi Avropa (Wİndows-1250)

en: Charsets
az: Xarakter Dəstələri (charsets)

en: Chinese
az: Çincə

en: Chinese (zh)
az: Çincə (zh)

en: Chinese Simplified (GB18030)
az: Sadələşdirilmiş Çincə (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
az: Sadələşdirilmiş Çincə (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
az: Sadələşdirilmiş Çincə (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
az: Sadələşdirilmiş Çincə (HZ)

en: Chinese Traditional (Big5)
az: Ənənəvi Çincə (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
az: Ənənəvi Çincə (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
az: Ənənəvi Çincə (EUC-TW)

en: Choose Helper App
az: Yardımçı Tə'minatı Seç

en: Choose Helper Application
az: Yardımçı Tə'minatı Seç

en: Choose destination folder
az: Hədəf qovluğunu seç

en: Choose helper application
az: Yardımçı tə'minatı seç

en: Clear
az: Təmizlə

en: Clear _Disk Cache
az: _Disk Ön Yaddaşını Təmizlə

en: Clear _Memory Cache
az: _Yaddaş Ön Yaddaşı Təmizlə

en: Clear location
az: Yeri təmizlə

en: Clear the location entry field
az: Yer girişini təmizlə

en: Close all Galeon windows
az: Bütün Galeon pəncərələrini qapat

en: Close dock
az: Limanı qapat

en: Close the current tab or window
az: Hazırkı səkmə və ya pəncərəni qapat

en: Colors
az: Rənglər

en: Completions
az: Bütünləmələr

en: Configure Proxy Settings
az: Vəkil Verici Qurğularını Sazla

en: Configure the application
az: Proqram tə'minatını quraşdır

en: Control how proxies should be used
az: Vəkil vericilərin istifadə qaydalarını idarə et

en: Control whether images are animated
az: Rəsmlərin canlandırılma qailiyyətlərini idarə et

en: Control whether images are displayed
az: Rəsmlərin göstərilmə qabiliyyətini idarə et

en: Coo_kie Sites
az: Kökə_li Sayt

en: Cookie Information
az: Kökə Haqqında

en: Cookie Name
az: Kökə Adı

en: Cookie management
az: Kökə İdarəsi

en: Cookies
az: Kökələr

en: Cookies that are being stored
az: Saxlanacaq kökələr

en: Copy
az: Köçür

en: Copy frame location
az: Çərçivə yerini köçürt

en: Copy image location
az: Rəsmin yerini köçürt

en: Copy link location
az: Bağ yerini köçürt

en: Copy the selection
az: Seçkini köçürt

en: Could not create a temporary file
az: Müvəqqəti fayl yaradıla bilmir

en: Could not open file: %s
az: Fayl açıla bilmədi: %s

en: Create a new alias
az: Yeni ləqəb yarat

en: Create a new bookmark
az: Yeni nişan yarat

en: Create a new folder
az: Yeni qovluq yarat

en: Create a new separator
az: Yeni arakəsmə yarat

en: Create a new tab
az: Yeni səkmə yarat

en: Create a new window
az: Yeni pəncərə yarat

en: Create bookmarks from previous session
az: Əvvəlki iclasdan nişanlar yarat

en: Create the initial window with the given geometry.
    see X(1) for the GEOMETRY format
az: Başlanğıc pəncrəni verilən geometriyada yarat
    GEOMETRY üçün X(1)ə bax

en: Croatian (MacCroatian)
az: Xırvatca (MacCroatian)

en: Croatian (hr)
az: Xırvatca (hr)

en: Current Controls
az: Hazırkı İdarələr

en: Cut
az: Kəs

en: Cut the selection
az: Seçkini kəs

en: Cyrillic
az: Kirilcə

en: Cyrillic (IBM-855)
az: Kiril (IBM-885)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
az: Kiril (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
az: Kiril (ISO-IR-11)

en: Cyrillic (KOI8-R)
az: Kiril (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
az: Kiril (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
az: Kiril (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
az: Kiril/Rusca (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
az: Kiril/Ukrayna (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
az: Kiril/Ukrayna (MacUKranian)

en: Czech (cs)
az: Çex (cs)

en: DYNAMIC
az: DİNAMIK

en: D_ebian Packages
az: D_ebian Pakatləri

en: Danish (da)
az: Danimarka (da)

en: Default
az: Əsas

en: Default (recommended)
az: Əsas (tövsiyyə edilən)

en: Default Dock
az: Əsas Liman

en: Default Layout
az: Əsas Düzülüş

en: Destination
az: Hədəf

en: Detach dock
az: Limanı ayır

en: Detailed proxy configuration
az: Ətraflı vəkil verici sazlanması

en: Details
az: Ətraflı

en: Details...
az: Ətraflı ...

en: Dictionary
az: Lüğət

en: Dis_k cache
az: _Disk ön yaddaşı

en: Discard previous session
az: Əvvəlki iclası unut

en: Display the latest content of the current page
az: Hazırkı sənədin ə son məzmununu göstər

en: Do not raise the window when opening a page in an existing Galeon process
az: Yeni pəncərəni mövcud Galeon əməliyyatında aşarkən pəncərəni yüksəltmə

en: Dock
az: Arakəsmə

en: Does nothing
az: Heç bir şey etmir

en: Don't ask me again
az: Mənə bir də soruşma

en: Don't load any images
az: Heç bir rəsmi yükləmə

en: Don't open any windows; instead act as a server for quick startup of new Galeon instances
az: Heç pəncərə açma; yerinə yeni Galeon instansiyaları açan verici kimi davran

en: Don't save
az: Qeyd etmə

en: Done.
az: Oldu .

en: Down
az: Aşağı

en: Download link
az: Körpünü Endir

en: Downloader
az: Endirici

en: Downloading
az: Endirilir

en: Drag handle
az: Sürükləmə dəstəyi

en: Drag page location from here
az: Səhifə yerini buradan sürüklə

en: Duplicate Page
az: Səhifəni Çoxalt

en: Dutch (nl)
az: Flemenkçə (nl)

en: E_xit
az: _Çıx

en: East asian
az: Şərqi Asya

en: Edit
az: Düzəlt

en: Enable smart bookmarks _history
az: Ağıllı nişanlar _keçmişini fəallaşdır

en: English (US-ASCII)
az: İngiliscə (US-ASCII)

en: English (en)
az: İngiliscə (en)

en: Enter the URL of the location to open:
az: Açılacaq yerin URLsini gir:

en: Entry width:
az: Giriş eni:

en: Estonian (et)
az: Estonca (et)

en: Ever
az: Əsla

en: Every time
az: Həmişə

en: Exit
az: Çıx

en: Exit the program
az: Proqramdan çıx

en: Exit the program, saving the current session
az: Proqramdan hazırkı iclası yadda saxlayaraq çıx

en: Exit with _session
az: _İclasdan çıx

en: FTP download sites
az: FTP endirmə saytları

en: Faeroese (fo)
az: Faero (fo)

en: Failed due to connection timeout.
az: Bağlantı vaxt dolmasından ötrü qurula bilmədi.

en: Failed to communicate with GTM.
    
    Please check it is installed correctly. Download it from:
    	http://gtm.sourceforge.net
az: GTM ilə rabitə qurula bilmədi.
    
    Xahiş edirik, düzgün qurulub qurulmadığını yoxlayın. Endirmə yeri:
    	http://gtm.sourceforge.net

en: Failed to connect to site.
az: Sayta bağlantı qurula bilmədi .

en: False
az: Səhv

en: Farsi (MacFarsi)
az: Farsca (MacFarsi)

en: Fetch bookmark _icon
az: Nişan timsalını _al

en: Fetch bookmark icon for the site (if available)
az: Saytın nişan timsalını al (mümkünsə)

en: File
az: Fayl

en: File %s will be overwritten.
    (%li bytes, modified %s)
    If you choose yes, the contents will be lost.
    
    Do you want to continue?
az: %s faylının üstünə yazılacaqdır.
    (%li bayt, %s təkmilləşdirilib)
    Bu faylda olan nişanlarınızi itirəcəksiniz.
    
    Davam etmək istəyirsinizmi?

en: File transfer
az: Fayl nəqliyyatı

en: Filename
az: Fayl adı

en: Filtering
az: Süzülür

en: Find
az: Axtar

en: Find _next
az: _Sonrakını axtar

en: Find bookmarks
az: Nişanları axtar

en: Find bookmarks whose
az: Elə nişanları axtar ki,

en: Find entry
az: Sahəni axtar

en: Find in page
az: Səhifədə axtar

en: Find text...
az: Mətni axtar...

en: Find text:
az: Mətni axtar:

en: Find:
az: Axtar:

en: Finnish (fi)
az: Fincə (fi)

en: First visited
az: İlk ziyarət

en: Folder
az: Qovluq

en: Fonts
az: Yazı növləri

en: Fonts/Colors
az: Yazı Növlər/Rənglər

en: Forward
az: İrəli

en: Forward history
az: Keçmişdə irəli

en: French (fr)
az: Fransızca (fr)

en: Full screen
az: Tam ekran

en: Fullscreen
az: Tam ekran

en: Fullscreen mode
az: Tam ekran modu

en: GConf error:
      %s
az: GConf xətası:
      %s

en: GNOME Default
az: GNOME Əsas

en: GNOME Help Index
az: GNOME Yardım İndeksi

en: GNOME Integration
az: GNOME İnteqrasiyası

en: GNOME User's Guide
az: GNOME İstifadəçi Bələdçisi

en: GNOME default
az: GNOME Əsas

en: GNOME help
az: GNOME yardım

en: Galeon Bookmarks Editor
az: Galeon Nişan Editoru

en: Galeon Downloader
az: Galeon Endirici

en: Galeon New User
az: Galeon Yeni İstifadəçi

en: Galeon Web Browser
az: Galeon Veb Səyyahı

en: Galeon _FAQ
az: Galeon _SSS(FAQ)

en: Galeon _home page
az: Galeonun _ev səhifəsi

en: Galeon _manual
az: Galeon _bələdçisi

en: Galeon already running, using existing process
az: Galeon onsuz da işləyir, mövcud əməliyyat işlədilir

en: Galeon appears to have crashed or
    been killed the last time it was run.
az: Galeon görünür ki axırıncı dəfə
    işlədiyində ya dayandırılıb ya da çöküb.

en: Galeon can be configured as your default web browser when
    using other GNOME applications.
    
    Which protocols would you like Galeon to handle?
az: Başqa GNOME proqramları ilə işlədiləcək ana
    veb səyyahı olaraq Galeon seçilə bilər.
    
    Sizcə Galeon hansı protokollara dəstək versin?

en: Galeon can import your bookmarks from Netscape or Mozilla.
    It can also import some of your Netscape preferences.
    
    What would you like to do?
az: Galeon Netscape və Mozilladan niçanları idxal edə bilər.
    Eləcə də Netscape seçənəklərinin alınması mümkündür.
    
    İndi nə etmək istəyirsiniz?

en: Galeon cannot handle this protocol,
    and no GNOME default handler is set
az: Galeon bu protokolu bilmir,
    və əvəzinə heç bir GNOME varsayılan vasitəsi bildirilməyib

en: Galeon object already active, server registration failed
az: Galeon cismi onsuz da fəaldır. verici qeydiyyatı bacarılmadı

en: Galeon question
az: Galeon sualları

en: Galeon remote startup failed.
    
    Try exiting other OAF applications
    (e.g. Evolution and Nautilus), and running
    "oaf-slay" from the command line.
az: Uzaq Galeon başlanğıcı bacarılmadı.
    
    Başqa OAF tə'minatlarından
    (məs. Evolution və Nautilus) çıxın və əmr sətirindən
    "oaf-slay" sınayın.

en: Galeon setup is now complete!
    
    
    
    Galeon is highly configurable; there are many other
    configuration options available under the Settings menu.
az: Galeon quraşdırılması indi qurtardı!
    
    
    
    Galeon çox seçənəklidir; Qurğular menyusunda xoşunuza gedəcək
    xeyli seçənək vardır.

en: Galeon uses "Smart Bookmarks" for easy web searching.
    
    We can create a toolbar which contains some useful web searches now
    (you can edit this later from the bookmarks editor).
az: Galeon asand veb axtarışı üçün "Ağıllı Nişanlar" işlədər.
    
    Sizin üçün bir çox veb axtarıçında yardımçı ola biləcək vasitə çubuğu yarada bilərik
    (sonra bunu niçan edotorundan düzəldə bilərsiniz).

en: Galician (gl)
az: Qalikiya (gl)

en: General
az: Ümumi

en: German (de)
az: Alman (de)

en: Get icon
az: Timsalı al

en: Go
az: Get

en: Go To In-Page Bookmark
az: Səhifə Daxili Nişana Get

en: Go To Selected URL
az: Seçili URLyə Get

en: Go back - Right button: History
az: Dala Get - Sağ düymə: Keçmiş

en: Go back in history
az: Keçmişdə dala get

en: Go back several pages
az: Bir neçə səhifə dala get

en: Go forward - Right button: History
az: İrəli Get - Sağ düymə: Keçmiş

en: Go forward in history
az: Keçmişdə qabağa get

en: Go forward several pages
az: Bir neçə səhifə qabağa get

en: Go to specified location
az: Müəyyənləşdirilmiş yerə get

en: Go to the Galeon homepage
az: Galeon ev səhifəsinə get

en: Go to your home page
az: Ev səhifəsinə gedin

en: Go up a level from the current location
az: Hazırkı yerdən yuxarı səviyyəyə keç

en: Goes back in history
az: Keçmişdə dala get

en: Google G_roups
az: Google Q_rupları

en: Google I_mages
az: Google Rə_smləri

en: Graphic arts:
az: Qrafiki sənətkarlıq:

en: Greek
az: Yunanca

en: Greek (ISO-8859-7)
az: Yunanca (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
az: Yunanca (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
az: Yunanca (Windows-1253)

en: Greek (el)
az: Yunanca (el)

en: Group by host
az: Qovşaqlara görə qruplaşdır

en: Gurmukhi (MacGurmukhi)
az: Qurmux (MacGurmukhi)

en: HTML Files
az: HTML Faylları

en: HTML GNOME Documents
az: HTML GNOME Sənədləri

en: HTTP _version
az: HTTP _buraxılışı

en: H_ome page
az: A_na Səhifəsi

en: Handlers
az: Handler

en: Hebrew
az: İvrit

en: Hebrew (IBM-862)
az: İvrit (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
az: İvrit (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
az: İvrit (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
az: İvritcə (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
az: İvrit (Windows-1255)

en: Hebrew (he)
az: İvrit (he)

en: Help
az: Yardım

en: Helper
az: Yardımçı

en: Helper processes _URL
az: Yardımçı gedişat _URLsi

en: Hide toolbar
az: Vasitələr çubuğunu gizlət

en: High
az: Yüksək

en: Hindi (MacDevanagari)
az: Hintcə (MacDevanagari)

en: History
az: Keçmiş

en: Home
az: Ev

en: Home Page
az: Ev Səhifəsi

en: Hungarian (hu)
az: Macarca (hu)

en: I_nformation
az: _Haqqında

en: Icelandic (MacIcelandic)
az: İslandiyaca (MacIcelandic)

en: Icelandic (is)
az: İslandiyaca (is)

en: Icons only
az: Təkcə timsallar

en: Identif_y as
az: Fərqli ta_nıt

en: Ignored
az: Rədd Edildi

en: Illegal toolbar item type
az: Hökmsüz vasitə çubuğu üzv növü

en: Image Loading
az: Rəsm Yüklənməsi

en: Image blocking management
az: Rəsm əngəlləmə idarəsi

en: Import Netscape _preferences
az: Netscape _seçənəklərini idxal et

en: Import bookmarks from _Mozilla
az: _Mozilla nişanlarını idxal et

en: Import bookmarks from _Netscape
az: _Netscape nişanlarını idxal et

en: Import from...
az: İdxal et...

en: Indian
az: Hintcə

en: Indonesian (id)
az: İndoneziyaca (id)

en: Info Pages
az: İnfo Səhifələri

en: Insecure
az: Etibarsız

en: Insert bookmarks here...
az: Nişanları buraya daxil et...

en: Irish (ga)
az: İrlandca (ga)

en: Italian (it)
az: İtalyan (ca)

en: Japanese
az: Yaponca

en: Japanese (EUC-JP)
az: Yaponca (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
az: Yaponca (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
az: Yaponca (Shift_JIS)

en: Japanese (ja)
az: Yapon (ja)

en: Java_Script console...
az: JavaS_cript konsolu...

en: Korean
az: Korecə

en: Korean (EUC-KR)
az: Korecə (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
az: Koreyacə (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
az: Korecə (JOHAB)

en: Korean (UHC)
az: Korecə (UHC)

en: Korean (ko)
az: Korecə (ko)

en: Languages
az: Dillər

en: Last visited
az: Axırıncı ziyarət

en: Latvian (lv)
az: Latviya (lv)

en: Left
az: Sol

en: Links
az: Körpülər

en: Lithuanian (lt)
az: Litva (lt)

en: Load all images
az: Bütün rəsmləri yüklə

en: Load from...
az: Yüklə...

en: Load images from current server only
az: Rəsmləri təkcə hazırkı vericidən yüklə

en: Load pages from the cache instead of over the network
az: Səhifləri bütün şəbəkə yerinə ön yaddaşdan yüklə

en: Load selected bookmark in the browser
az: Seçili nişanları səyyahda yüklə

en: Loading site...
az: Sayt yüklənir ...

en: Loading tab text _color
az: Səkmə mətni _rəngi yüklənir

en: Local disk browsing
az: Yerli disk səyahəti

en: Local files
az: Yerli fayllar

en: Location
az: Yer

en: Location entry
az: Yer girişi

en: Log of visited pages
az: Gəzilən səhifələrin qeydi

en: Low
az: Alçaq

en: MIME Type
az: MIME növləri

en: MIME Types
az: MIME Növləri

en: MIME type: %s
az: MIME Növü: %s

en: Macedonian (mk)
az: Makedonca (mk)

en: Mailer
az: Poçtalyon

en: Man Pages
az: Man Səhifələri

en: Manual _proxy configuration
az: Əllə _vəkil verici sazlanması

en: Match _entire word
az: B_ütün sözü müqayisə et

en: Medium
az: Orta

en: Memor_y cache
az: Ya_ddaş ön yaddaşı

en: Migrate bookmarks and preferences
az: Nişan və seçənəkləri nəql et

en: Min. Size
az: Min. Böyüklük

en: Modified:
az: Düzəliş:

en: Month
az: Ay

en: More Bookmarklets
az: Daha Çox Nişan

en: More Info About...
az: Daha Ətraflı Mə'lumat...

en: Mouse
az: Siçan

en: Mouse Buttons
az: Siçan Düymələri

en: Mouse Wheel
az: Siçan Çərxi

en: Move _down
az: _Aşağı daşı

en: Move _up
az: Yu_xarı daşı

en: Move bookmark down
az: Nişanları aşağı daşı

en: Move bookmark up
az: Nişanları yuxarı daşı

en: Move tab _left / up
az: Səkməni s_ol / yuxarı daşı

en: Move tab _right / down
az: Səkməni _sağ / aşağı daşı

en: Move the current tab left / up
az: Hazırkı səkməni sola / yuxarı daşı

en: Move the current tab right / down
az: Hazırkı səkməni sağa / aşağı daşı

en: Move the current tab to a different window
az: Hazırkı səkməni başqa pəncərəyə daşı

en: Move the current tab to a new window
az: Hazırkı səkməni yeni pəncərəyə daşı

en: My Portal
az: Mənim Portalım

en: N_icknames:
az: _Ləqəblər:

en: N_o proxy for
az: Bunu üçün _vəkil verici olmasın

en: N_otes:
az: _Qeydlər:

en: Name
az: Ad

en: Name:
az: Ad:

en: Nautilus theme
az: Nautilus örtüyü

en: Network
az: Şəbəkə

en: Never
az: Heç Bir Vaxt

en: Never animate images
az: Rəsmləri heç canlandırma

en: Never use proxies
az: Heç bir vaxt vəkil verici işlətmə

en: New
az: Yeni

en: New _alias
az: Yeni _ləqəb

en: New _folder
az: Yeni _qovluq

en: New _item
az: Yeni _üzv

en: New _separator
az: Yeni _qra kəsmə

en: New _tab
az: Yeni _səkmə

en: New bar
az: Yeni çubuq

en: New folder
az: Yeni qovluq

en: New item
az: Yeni üzv

en: New mime item
az: Yeni Mime üzvü

en: Nicknames:
az: Ləqəblər:

en: No
az: Xeyr

en: No document is loaded
az: Heç sənəd yüklənməyib

en: None
az: HeçBiri

en: Nordic (ISO-8859-10)
az: Norveçcə(ISO-8859-10)

en: Normal web sites
az: Normal veb saytları

en: Norwegian (no)
az: Norveçcə (no)

en: Norwegian/Bokmaal (nb)
az: Norveçcə/Bokmaal (nb)

en: Norwegian/Nynorsk (nn)
az: Norveçcə/Nynorsk (nn)

en: Notes:
az: Qeydlər:

en: Nothing to close: no opened Galeon windows found.
az: Qapadılacaq bir şey yoxdur: açıq Galeon pəncərəsi tapılmadı.

en: Off
az: Qapalı

en: On New Page
az: Yeni Səhifədə

en: On Startup
az: Başlanğıcda

en: Once per session
az: İclas başına bir dəfə

en: One _Level (folders first)
az: Tək _Səviyyə (birinci qovluqlar)

en: Only change this if you want to access web pages that only accept a limited set of web browsers. You can put any string here.
az: Yetişmədə sərhədlər qoymuş veb səhifələrini görmək üçün bunları dəyişdir. Buraya istədiyiniz yaza bilərsiniz.

en: Only enable close _button on current tab
az: Hazırkı səkmədə təkcə qapat düyməsini _fəallaşdır

en: Only in context _menu
az: Təkcə _məzmun menüdə

en: Op_en session...
az: İclası a_ç...

en: Open URL
az: URL-ni aç

en: Open _URL...
az: _URLni aç

en: Open _popups in tabs
az: Hop_panan pəncərələri səkmələrdə aç

en: Open a URL
az: URL-ni aç

en: Open a file
az: Bir fayl aç

en: Open a new tab in an existing Galeon window
az: Yeni səkməni mövcud Galeon pəncərəsində Aç

en: Open a new window in an existing Galeon process
az: Yeni pəncərəni mövcud Galeon əməliyyatında Aç

en: Open as a panel applet
az: Panel appleti olaraq aç

en: Open folder in My _Portal
az: Mənim _Portalımdakı qovluğu aç

en: Open frame in Galeon
az: Çərçivəni Galeon-da aç

en: Open frame in new tab
az: Çərçivaəni yeni səkmədə aç

en: Open frame in new window
az: Çərçivəni yeni pəncərədə aç

en: Open frame in window
az: Çərçivəni yeni pəncərədə aç

en: Open image (%s)
az: Rəsmi aç (%s)

en: Open image in Galeon
az: Rəsmi Galeon-da aç

en: Open image in new tab
az: Rəsmi yeni səkmədə aç

en: Open image in new window
az: Rəsmi yeni pəncərədə aç

en: Open in Galeon
az: Galeon-da aç

en: Open in a new tab
az: Yeni səkmədə aç

en: Open in a new window
az: Yeni pəncərədə aç

en: Open in new tab
az: Yeni səkmədə aç

en: Open in new window
az: Yeni pəncərədə aç

en: Open new browser
az: Yeni səyyah aç

en: Open new tab
az: Yeni səkmə aç

en: Open new window
az: Yeni pəncərə aç

en: Open session...
az: İclası aç...

en: Open the Galeon FAQ (Frequently Asked Questions)
az: Galeon SSS-ı Aç (Sıx Soruşulan Suallar)

en: Open the Galeon manual
az: Galeon bələdçisini aç

en: Open the Java console
az: Java konsolunu aç

en: Open the JavaScript console
az: JavaScript konsolunun aç

en: Open the bookmarks editor
az: Nişan editorunu aç

en: Open the find dialog
az: Axtarış dialoqunu aç

en: Open the related links menu
az: Aid olan körpülər menüsünü aç

en: Open whole folder in _windows
az: Bütün qovluqları _pəncərələrdə aç

en: Options
az: Seçənəklər

en: Other
az: Başqa

en: P_assword Sites
az: Pa_rol Saytları

en: Page Color...
az: Səhifə Rəngi...

en: Page Freshness?
az: Səhifə Təzəliyi?

en: Panel mode. Ignoring server mode option.
az: Panel modu. verici modu seçənəyi nəzərə alınmır.

en: Password
az: Parol

en: Password management
az: Parol idarəsi

en: Passwords
az: Parollar

en: Paste
az: Yapışdır

en: Paste the clipboard
az: Ara yaddaşı yapışdır

en: Pastes and loads selection as URL
az: Seçilənləri URL olaraq yapışdırar və yükləyər

en: Pause
az: Fasilə Ver

en: Persistent Data
az: Qalıcı Data

en: Persistent Data Manager
az: Qalıcı Data İdarəçisi

en: Personal Toolbar Folder
az: Şəxsi Ləvazimat Qovluğu

en: Pick a Font
az: Bir yazı növü seç

en: Pick an image file
az: Rəsm faylı al

en: Pick the background color
az: Arxaplan rəngi seç

en: Pick the color for visited links
az: Ziyarət edilmiş bağlar üçün rəng seç

en: Pick the color unvisited links
az: Ziyarət edilməmiş bağlar üçün rəng seçin

en: Pick the text color
az: Mətn rəngini seçin

en: Plain Text
az: Düz Mətn

en: Polish (pl)
az: Polyakca (pl)

en: Port
az: Qapı

en: Portuguese (pt)
az: Portuqal (pt)

en: Portuguese of Brazil (pt-BR)
az: Braziliya Portuqalcası (pt-BR)

en: Preferences
az: Seçənəklər

en: Print
az: Çap Et

en: Print current page
az: Hazırkı səhifəni çap et

en: Print the current page
az: Hazırkı səhifəni çap et

en: Pro_xy
az: Vəkil _Verici

en: Programs
az: Proqramlar

en: Protocol
az: Protokol

en: Proxies
az: Vəkil Vericilər

en: Read Cookie for Site
az: Sayt Kökəsini Oxu

en: Received
az: Alındı

en: Recent sessions
az: Son iclaslar

en: Recursively (_folders first)
az: Rekursiv (birinci _qovluqlar)

en: Redirecting to site...
az: Sayta istiqamətləndirilir ...

en: Refresh icon
az: Timsalı yenilə

en: Regenerate _autobookmarks
az: _Avtomatik nişanları yenidən yarat

en: Related _links
az: Aid olan _körpülər

en: Reload
az: Yenilə

en: Reload all tabs
az: Bütün səkmələri yenidən yüklə

en: Reload all windows
az: Pəncərələri təzədən yüklə

en: Reload frame
az: Çərçivəni yenilə

en: Reload the current page
az: Hazırkı səhifəni yenidən yüklə

en: Remaining
az: Gözləyən

en: Remove
az: Sil

en: Remove _All Cookies
az: _Bütün Kökələri Sil

en: Remove _All Pairs
az: _Bütün Cütləri Sil

en: Remove _All Sites
az: _Bütün Saytları Sil

en: Remove and _Block Cookie
az: Kökəni Sil və Ən_gəllə

en: Remove bookmark
az: Nişanı çıxart

en: Remove entry
az: Girişi çıxart

en: Rendering
az: İcra edilir

en: Report a bug in Galeon
az: Galeondakı xətanı bildir

en: Reset zoom level to 100%
az: Yaxınlıq dərəcəsini 100%-ə sıfırla

en: Restore a previous session from a file
az: Əvvəlki iclası fayldan bərpa et

en: Restore a recently-opened or -saved session
az: Son -açılan və ya -qeydedilən iclası aç

en: Restore previous session
az: Əvvəlki iclası bərpa et

en: Resume
az: Davam et

en: Revert
az: Çevir

en: Right
az: Sağ

en: Romanian (ISO-8859-16)
az: Rumınca (ISO-8859-16)

en: Romanian (MacRomanian)
az: Rumınca (MacRomanian)

en: Romanian (ro)
az: Rumınca (ro)

en: Run Galeon in full screen mode
az: Galeonu tam ekran modunda işə sal

en: Run in _terminal
az: _Terminalda işlə

en: Run in a _terminal
az: _Terminalda işlə

en: Run the first time druid again
az: İlk sehirbazı yenə də işə sal

en: Run with Helper App
az: Yardımçı ilə Başla

en: Russian
az: Rusca

en: Russian (ru)
az: Rusca (ru)

en: SGML GNOME Documents
az: SGML GNOME Sənədləri

en: S_ans serif
az: S_ans Serif

en: Sa_ve session as...
az: İclası fərqli qe_yd et...

en: Same as --close, but exits server mode too
az: --close ilə eynidir, amma verici modundan da çıxar

en: Save
az: Qeyd Et

en: Save _as...
az: Fərqli qeyd _et...

en: Save as %s failed
az: %s olaraq qeyd etmə bacarılmadı

en: Save as...
az: Fərqli qeyd et...

en: Save background as...
az: Arxa planı fərqli qeyd et...

en: Save bookmark as...
az: Nişanı fərqli qeyd et...

en: Save folder as...
az: Qovluğu fərqli qeyd et...

en: Save image as...
az: Rəsmləri fərqli qeyd et...

en: Save session as...
az: İclası fərqli qeyd et...

en: Save the current page
az: Hazırkı səhifəni qeyd et

en: Save the current session to a file
az: Hazırkı səhifəni fayl olaraq qeyd et

en: Save to disk
az: Diskə qeyd et

en: Save with content
az: Məzmunla qeyd et

en: Saved as %s
az: %s olaraq qeyd edildi

en: Scottish (gd)
az: Şotlandca (gd)

en: Scroll Page (fast)
az: Sürüşdürmə Səhifəsi (sür'ətli)

en: Scroll Page (slow)
az: Səhifəni Dığarla (yavaş)

en: Scroll Page (very fast)
az: Səhifəni Dığarla (çox sür'ətli)

en: Scroll Page (very slow)
az: Səhifəni Dığarla (çox yavaş)

en: Scroll Page... (variable)
az: Səhifəni Dığarla... (dəyişgən)

en: Scrolls by
az: Sürüşdürmə

en: Search for a word or phrase in the current page
az: Hazırkı səhifədə söz birləşməsi axtar

en: Secure web sites
az: Etibarlı veb saytlar

en: Security level: %s
az: Təhlükəsizlik səviyyəsi: %s

en: Security level: %s
    %s
az: Təhlükəsizlik səviyyəsi: %s
    %s

en: Select Animation Folder
az: Animasiya Qovluğunu Seç

en: Select Download Folder
az: Endirmə Qovluğunu Seç

en: Select a file to add
az: Əlavə ediləcək faylı seç

en: Send link to...
az: Körpünü yolla..

en: Send the current URL by email
az: Hazırkı URL-ni məktubla göndər

en: Separator
az: Arakəsmə

en: Serbian (sr)
az: Serbcə (sr)

en: Servers for which username/password pairs will not be stored
az: İstifadəşi adı/Parolları saxlanmayacaq vericilər

en: Servers from which images will not be loaded
az: Rəsmləri alınmayacaq vericilər

en: Servers that can and cannot store cookies
az: Kökələri alınmayacaq vericilər

en: Set In-Page Bookmark
az: Səhifə Nişanına Qoy

en: Set current page as home page
az: Hazırkı səhifəni açılış səhifəsi olaraq seç

en: Set size of smart bookmark entry
az: Ağıllı nişan girişinin böyüklüyühü seç

en: Set to "_My Portal"
az: "Mənim _Portalım"a qur

en: Set to _Current Page
az: _Hazırkı Səhifəyə Qur

en: Set to default
az: Əsas qiyməti ver

en: Setup Complete
az: Quraşdırma Qurtardı

en: Shorten all _names by dropping common prefixes
az: Umumi prefi_ksləri çıxardaraq bütün adları qısalt

en: Shorten long names by dropping _vowels
az: Sa_itləri çıxardaraq uzun adları qısalt

en: Shorten names to fixed _width
az: Adları sabit uzunluğa qədər _qısalt

en: Shorten names to target _length
az: Adları hədəf uzunluğuna görə _qısalt

en: Show Folder Actions
az: Qovluq Gedişlərini Göstər

en: Show _all bookmarks
az: _Bütün nişanları göstər

en: Show _blank page
az: Bo_ş səhifəni göstər

en: Show _home page
az: E_v səhifəsini göstər

en: Show _last page
az: _Axırıncı səhifəni göstər

en: Show blan_k page
az: Bo_ş səhifə göstər

en: Show bookmarks toolbars
az: Nişanlar vasitə çubuqlarını göstər

en: Show edit bookmarks controls
az: Nişanları düzəltmə idarəcilərini göstər

en: Show hom_e page
az: E_v səhifəsini gÖstər

en: Show information about the currently installed plugins
az: Hazırda qurulu əlavələr haqqında məlumat göstər

en: Show las_t page
az: A_xırıncı səhifəni göstər

en: Show menu
az: Menünü göstər

en: Show menubar
az: Menü çubuğunu göstər

en: Show only _this folder
az: Təkcə _bu qovluğu göstər

en: Show statusbar
az: Gedişat çubuğunu göstərir

en: Show toolbars
az: Ləvazimat çubuqlarını göstər

en: Shows bookmarks
az: Nişanları göstərər

en: Simplified Chinese
az: Sadələşdirilmiş Çincə

en: Site
az: Sayt

en: Site not found.
az: Sayt tapıla bilmədi .

en: Size
az: Böyüklük

en: Slovenian (sl)
az: Slovakca (sl)

en: Smart Bookmarks
az: Ağıllı Nişanları

en: Smart Bookmarks Toolbar
az: Ağıllı Nişanlar Vasitə Çubuğu

en: Sort fold_er
az: Qovlu_ğu nizamla

en: Source URL
az: Mənbə URL

en: South European (ISO-8859-3)
az: Cənubi Avropa (ISO-8859-3)

en: Spanish (es)
az: İspanca (es)

en: Specify stylesheet settings for the current page
az: Hazırkı sənədin tərz səhifələri qurğularını bildir

en: Speed
az: Sür'ət

en: Spinner
az: Örücü

en: St_ylesheet
az: Tər_z Səhifələri

en: Status
az: Vəziyyət

en: Stop
az: Dayan

en: Stop all tabs
az: Bütün səkmələri dayandır

en: Stop all windows
az: Bütün pəncərələri dayandır

en: Stop current data transfer
az: Mə'lumat köçürülməsini dayandır

en: Stop the loading of the current page
az: Hazırkı səhifənin yüklənməyini dayandır

en: Stylesheets
az: Tərz Səhifələri

en: Swedish (sv)
az: İsveçcə (sv)

en: Switch to the next tab
az: Sonrakı səkməyə keç

en: Switch to the previous tab
az: Əvvəlki səkməyə keç

en: T_ools
az: Va_sitələr

en: Tab Colors
az: Səkmə Rəngləri

en: Tab Names
az: Səkmə Adları

en: Tabbed Browsing
az: Səkmələnmiş Gəzinti

en: Tabs
az: Səkmələr

en: Text _beside icons
az: Timsal _yanında mətn

en: Text _under icons
az: Timsal _altında mətn

en: Text beside icons
az: Timsal yanında mətn

en: Text only
az: Təkcə mətn

en: Text under icons
az: Timsalların altında mətn

en: Thai (TIS-620)
az: Taylandca (TIS-620)

en: The URL %s has MIME type %s
az: URL %s %s MIME növünə malikdir

en: The protocol specified is not recognised.
    
    Would you like to try the GNOME default?
az: Bildirilən protokol tanına bilmədi.
    
    GNOMEnin varsayılan vasitəsini istifadə etmək istəyirsinizmi?

en: The specified path does not exist.
az: Bildirilən cığır mövcud deyildir.

en: This will delete all items stored in your history.
    Are you sure you want to do this?
az: Bu sizin Keçmiş Qovluğunda saxladığınız bütün üzvləri siləcəkdir.
    Bunu həqiqətən də etmək istəyirsinizmi?

en: Time
az: Vaxt

en: Time elapsed
az: Keçən vaxt

en: Time of inactivity (in seconds) until the server shuts down itself. Defaults to one hour, use 0 to disable.
az: Vericinin öz-özünü qapadacağı qeyri-fəallıq müddəti (sahiyələrlə). Əsasən bir sdaatdır, qeyri-fəallaşdırmaq üçün 0 seçin.

en: Time remaining
az: Qalan vaxt

en: Times visited
az: Ziyarət miqdarı

en: Title
az: Başlıq

en: Today
az: Bugün

en: Toggle bookmark toolbars visibility
az: Nişanlar vasitə çubuğunu görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: Toggle bookmarks sidebar
az: Nişanlar yan çubuğunun görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: Toggle full screen mode
az: Tam ekran modunu dəyişdir

en: Toggle fullscreen mode
az: Tam ekran moduna dəyişdir

en: Toggle history sidebar
az: Keçmiş yan çubuğunun görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: Toggle menubar visibility
az: Menü çubuğu görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: Toggle statusbar visiblity
az: Hal çubuğu görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: Toggle toolbar visibility
az: Vasitə çubuğu görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: Toolbar Appearance
az: Vasitə Çubuğu Görünüşü

en: Toolbar Contents
az: Vasitə Çubuqları Məzmunu

en: Toolbar Theme
az: Vasitə Çubuğu Örtüyü

en: Toolbars
az: Vasitə Çubuqları

en: Top
az: Üst

en: Traditional Chinese
az: Ənənəvi Çincə

en: Transferring data from site...
az: Vericidən datayı alıram ...

en: Translation:
az: Tərcümə: Vasif İsmayıloğlu MD <azerb_linux@hotmail.com>

en: True
az: Düz

en: Turkish
az: Türkcə

en: Turkish (IBM-857)
az: Türkcə (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
az: Türkcə (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
az: Türkcə (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
az: Türkcə (Windows-1254)

en: Turkish (tr)
az: Türkcə (tr)

en: Two days ago
az: İki gün əvvəl

en: URL Clicked
az: Tıqlanmış URL

en: U_nderline links
az: Körpülərin al_tını çız

en: Ukrainian
az: Ukraynaca

en: Ukrainian (uk)
az: Ukraynaca (uk)

en: Unable to save bookmark file.
az: Nişan qovluğunu qeyd edə bilmirəm.

en: Unknown
az: Namə'lum

en: Untitled
az: Adsız

en: Up
az: Yuxarı

en: Use GNOME Transfer _Manager (GTM)
az: _GNOME Daşıma İdarəçisi (GTM) işlət

en: Use _GNOME default FTP handler
az: Ə_sas GNOME FTP dəstəyini işlət

en: Use _Galeon to view GNOME Help documents
az: GNOME Yardım sənədlərinin göstərilməyi üçün _Galeon istifadə et

en: Use _built-in downloader
az: Da_xili endirici işlət

en: Use _command
az: _Əmr işlət

en: Use a different character encoding
az: Fərqli hərf kodlaması işlət

en: Use a different font size
az: Fərqli yazı növü böyüklüyü işlət

en: Use automatic proxy configuration
az: Öz-özünə vəkil verici sazlanmasını seç

en: Use default colors instead of page-requested colors
az: Sənədin rəngləri yerinə əsas rəngləri işlət

en: Use default fonts instead of page-requested fonts
az: Sənədin yazı növləri yerinə əsas yazı növlərini istifadə et

en: Use image as background
az: Arxa plan olaraq rəsm işlət

en: Use manual proxy configuration
az: Əllə vəkil verici sazlanmasını seç<

en: Use own _colors
az: _Öz rənglərini işlət

en: Use own _fonts
az: _Öz yazı növlərini istifadə et

en: User Agent Identification
az: istifadəçi Agenti Tanıtması

en: User Defined
az: İstifadəçinin Bildirdiyi

en: User Interface
az: İstifadəçi Ara Üzü

en: Username
az: İstifadəçi Adı

en: Username/password pairs that are being stored
az: Saxlanacaq istifadəçi adı/parol kombinasiyaları

en: Version mismatch!
az: Buraxılış uyğunsuzluğu!

en: Vietnamese
az: Vyetnamca

en: Vietnamese (TCVN)
az: Vyetnamca (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
az: Vyetnamca (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
az: Vyetnamca (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
az: Vyetnamca (Windows-1250)

en: Vietnamian (vi)
az: Vyetnamca (vi)

en: View Source
az: Qaynağı Göstər

en: View _cookies...
az: _Kökələri göstər...

en: View _passwords...
az: _Parolu göstər...

en: View cookie _sites...
az: Kökəli _saytları göstər...

en: View password _sites...
az: Parol _saytlarını göstər...

en: View sites for which images will not be loaded
az: Rəsmləri alınmayacaq saytları göstər

en: View sites for which passwords will not be stored
az: Parolları saxlanmayacaq saytları göstər

en: View sites from which cookies will be accepted or rejected
az: Kökələrinin qabul ya da rədd ediləcəyi saytları göstər

en: View source
az: Qaynağı göstər

en: View stored cookies
az: Saxlanmış kökələri göstər

en: View stored passwords
az: Saxlanmış parolları göstər

en: View the source code of the current page
az: Hazırkı sənədin mənbə kodunu göstər

en: Visited:
az: Ziyarət edilmişlər:

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
az: Vizual İvrit (ISO-8859-8)

en: Waiting for authorization...
az: Təsdiqləməyi gözləyirəm ...

en: Walloon (wa)
az: Vallunca (wa)

en: Week
az: Həftə

en: Welcome to Galeon!
    
    
    
    Galeon is a GNOME web browser based on the
    Mozilla rendering engine.
    
    The following pages will help you to setup Galeon.
az: Galeon-a Xoş Gəldiniz!
    
    
    
    Galeon Mozilla əsasında qurulmuş bir GNOME 
    veb səyyahıdır.
    
    Sonrakı səhifələr Galeon quraşdırılmasında sizə kömük edəcəklərdir.

en: Western
az: Qərb

en: Western (IBM-850)
az: Qərb (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
az: Qərb (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
az: Qərb (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
az: Qərb (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
az: Qərb (Windows-1252)

en: What do you want to do with it?
az: Bununla nə etmək istəyirsiniz?

en: When Adding Bookmarks
az: Nişan Əlavə Edilərkən

en: Windowed mode
az: Pəncərəli mod

en: Windows
az: Pəncərələr

en: Yes
az: Bəli

en: Yesterday
az: Dünən

en: You can always get explicit completions by hitting TAB
az: Siz həmişə TAB düyməsi ilə bütünləmə edə bilərsiniz

en: Your current set of bookmarks will be merged with the contents of %s.
    Do you want to continue?
az: Sizin hazırkı nişan dəstəniz %s məzmunu ilə birləşdiriləcəkdir.
    Davam etmək istəyirsinizmi?

en: Your current set of bookmarks will be replaced with the contents of %s.
    Do you want to continue?
az: Sizin hazırkı nişan dəstəniz %s məzmunu ilə dəyişdiriləcəkdir.
    Davam etmək istəyirsiniz?

en: Zoom control
az: Yaxınlıq idarəsi

en: Zoom in
az: Yaxınlaşdır

en: Zoom on First Image...
az: İlk Rəsmə Yaxınlaşdır...

en: Zoom out
az: Uzaqlaşdır

en: _About...
az: _Haqqında...

en: _Add
az: _Əlavə Et

en: _Add bookmark to
az: Nişanı buraya _əlavə et

en: _Add to context menu
az: Məzmun menüyə ə_lavə et

en: _Allow cookies from this site
az: Bu saytdan kökələrə _icazə ver

en: _Allow images from this site
az: Bu saytdan rəsmlərə i_cazə ver

en: _Allow popups
az: _Hoppanan pəncərələri qəbul et

en: _Always
az: _Həmişə

en: _Always accept
az: _Həmişə qəbul et

en: _Always do the same with this type of file
az: Bu növ faylla _həmişə belə davran

en: _Always load
az: _Həmişə Yüklə

en: _Always save session at exit
az: _Həmişə çıxışda iclası qeyd et

en: _Always use this helper in future
az: Gələcəkdə həmişə bu _yardımçıdan istifadə et

en: _Appearance
az: _Görünüş

en: _Ask user
az: İ_stifadəçiyə soruş

en: _Ask user for a title
az: İstifadəçiyə başlığı _soruş

en: _Auto
az: _Öz-özünə

en: _Autocompletion enabled
az: _Avtomatik bütünləmə fəal

en: _Automatic proxy configuration
az: _Avtomatik vəkil verici sazlanması

en: _Back
az: _Arxaya

en: _Background
az: _Arxa Plan

en: _Block cookies from this site
az: Bu saytdan kökələrə icazə ve_rmə

en: _Block images from this site
az: Bu saytdan rəsmlərə icazə ver_mə

en: _Bookmarklets Collection (requires JavaScript)
az: _Niçanlar Kolleksiyası (JavaScript Lazımdır)

en: _Bookmarks
az: _Nişanlar

en: _Bookmarks toolbars
az: _Nişanlar vasitə çubuğu

en: _Clear
az: _Təmizlə

en: _Clear History
az: _Keçmişi Təmizlə

en: _Clear smart bookmarks after use
az: Ağıllı nişanları istifadədən sonra _təmizlə

en: _Close
az: _Qapat

en: _Collapse all categories
az: Bütün kateqoriyaları _sıxışdır

en: _Compare page
az: Səhifəni _müqayisə et

en: _Continuously
az: _Davamiyyətli

en: _Cookies
az: _Kökələr

en: _Copy
az: _Nüsxə

en: _Create Smart Bookmarks toolbar?
az: Ağıllı Nişanlar vasitə çubuğunu _yaradım?

en: _Cursive
az: _Kursiv

en: _Days before expiring history items
az: Keçmişdəki üzvlərin silinmə _müddəti

en: _Default charset
az: _Ana xarakter dəstəsi

en: _Default font
az: _Ana yazı növü

en: _Delete
az: _Sil

en: _Detach tab
az: _Səkməni ayır

en: _Dictionary
az: _Lüğət

en: _Disabled
az: _Qeyri-Fəal

en: _Display close buttons on tabs
az: Səkmələrdə qapat düymələrini _göstər

en: _Dock
az: _Liman

en: _Don't import bookmarks
az: Nişanları idxal e_tmə

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _Edit bookmarks...
az: Nişanları _düzəlt...

en: _Edit toolbar...
az: Vasitə çubuğunu _düzəlt...

en: _Edit...
az: _Düzəlt...

en: _Enable proxy keep-alive
az: Vəkil verici _canlılığını fəallaşdır

en: _Encoding
az: _Kodlama

en: _Expand all categories
az: Bütün kateqoriyaları _aç

en: _Expires
az: _Dolma Müddəti

en: _External program
az: Xarici _proqram

en: _FTP proxy
az: _FTP vəkil vericisi

en: _Fantasy
az: _Fantaziya

en: _File
az: _Fayl

en: _Find bookmarks...
az: Nişanı _axtar...

en: _Find...
az: _Axtar...

en: _Find:
az: _Axtar:

en: _Fold bookmark
az: Nişanı _bük

en: _Folder
az: _Qovluq

en: _Folder actions
az: _Qovluq davranışları

en: _Forward
az: _Çatdır

en: _From current server only
az: Sadəcə olaraq _hazırkı vericidən

en: _Full screen
az: _Tam ekran

en: _GNOME helpers
az: _GNOME yardımçıları

en: _Go
az: _Get

en: _Go to bookmark target
az: Sonrakı nişan vasitəsinə _get

en: _Group by host
az: _Qovşağa görə qruplaşdır

en: _HTTP proxy
az: _HTTP vəkil vericisi

en: _Help
az: _Yardım

en: _Helper runs in a terminal
az: _Yardımçı terminalda icra edilir

en: _History dock
az: _Keçmiş limanı

en: _History...
az: _Keçmiş ...

en: _Host
az: _Qovşaq

en: _Icons only
az: Təkcə _timsallar

en: _Image Sites
az: _Rəsm Saytları

en: _Images
az: _Rəsmlər

en: _Import bookmarks...
az: Nişanları _al...

en: _In
az: _İçində

en: _Insert new tabs after current tab
az: Yeni səkmələri hazırkı səkmədən sonra _daxil et

en: _Java console...
az: _Java konsolu...

en: _Jump to new tabs automatically
az: Yeni səkmələrə öz özünə _atlan

en: _Keep fullscreen window above all other windows
az: Tam ekran pəncərəsini bütün pəncərələrin üstünə _çıxart

en: _Keep location entry on main toolbar
az: Yer girişini ana vasitə çubuğunda _saxla

en: _Language encoding
az: _Dil kodlaması

en: _Load from current server only
az: Sadəcə olaraq _hazırkı vericidən yüklə

en: _Load images
az: Rəsmləri _yüklə

en: _MIME type
az: _MIME Növü

en: _Mail handler
az: _Məktub Proqramı

en: _Manual
az: _Bələdçi

en: _Match upper/lower case
az: Böyük/kiçik hərfləri _müqayisə et

en: _Menubar
az: _Menü Çubuğu

en: _Middle button
az: _Orta Düymə

en: _Monospace
az: _Tək Fasiləli

en: _Move tab to another window
az: Səkməni başqa pəncərəyə _daşı

en: _Name
az: _Ad

en: _Name:
az: _Ad:

en: _Never
az: Heç Bir _Vaxt

en: _Never accept
az: Heç bir _vaxt qəbul etmə

en: _Never load
az: Heç Bir _Vaxt Yükləmə

en: _New
az: _Yeni

en: _New window
az: _Yeni pəncərə

en: _Next tab
az: _Sonrakı səkmə

en: _No proxies
az: Vəkil Vericisi_z

en: _None
az: He_çBiri

en: _Once
az: _Bir Dəfə

en: _One Level
az: _Bir Səviyyə

en: _Open whole folder in tabs
az: Bütün qovluqları səkmələrdə _aç

en: _Open...
az: _Aç...

en: _Other application
az: Ba_şqa proqram tə'minatı

en: _Out
az: _Xaricində

en: _Page source
az: Səhifə _mənbəyi

en: _Passwords
az: _Parollar

en: _Paste
az: _Yapışdır

en: _Path
az: _Cığır

en: _Preferences...
az: _Seçənəklər...

en: _Previous tab
az: _Əvvəlki səkmə

en: _Print...
az: _Çap Et...

en: _Processes URL
az: _Gedişatlar URLsi

en: _Recursively
az: _Rekursiv

en: _Reload
az: _Yenilə

en: _Remember passwords
az: _Parolu yadda saxla

en: _Remove
az: _Sil

en: _Remove Cookie
az: Kökəni _Sil

en: _Remove Pair
az: Cütü _Sil

en: _Remove Site
az: Saytı _Sil

en: _Remove bookmark
az: Nişanı _çıxart

en: _Remove bookmark folder
az: Nişan qovluğunu _çıxart

en: _Report a bug
az: Xəta _bildir

en: _Rerun first time druid...
az: İlk sehirbazı _qaytar...

en: _Resize entry...
az: Sahənin böyüklüyünü _dəyişdir...

en: _Revert
az: _Çevir

en: _Run with helper
az: _Yardımçı ilə başla

en: _SSL proxy
az: _SSL vəkil vericisi

en: _Save
az: _Qeyd Et

en: _Save to disk
az: Diskə _qeyd et

en: _Search in frames
az: Çərçivələrdə a_xtar

en: _Server secure
az: _Etibarlı verici

en: _Set as default folder
az: Əsas qovluq olaraq _seç

en: _Settings
az: _Qurğular

en: _Settings...
az: _Qurğular...

en: _Shorten long names by looking for common separators
az: Ümumi a_yırıcılar axtararaq uzun adları qısalt

en: _Show alternatives window as you type
az: Yazdığınız kimi alternativ pəncərələri _göstər

en: _Show as toolbar
az: Lə_vazimat çubuğu olaraq göstər

en: _Show editing controls
az: Nişanları düzəltmə idarəcilərini _göstər

en: _Smart URL:
az: Ağıllı _URL:

en: _Statusbar
az: _Vəziyyət çubuğu

en: _Stock Quotes
az: Sitatları _Yığ

en: _Stop
az: _Dayan

en: _Tab
az: _Səkmə

en: _Tabs appear along
az: _Səkmələr yanda

en: _Text
az: _Mətn

en: _Text only
az: Təkcə _mətn

en: _Time:
az: _Vaxt:

en: _Toolbar
az: _Vasitə Çubuğu

en: _Unfold bookmark
az: Nişanı _aç

en: _Unviewed tab text color
az: _Göstərilməyən səkmə mətn rəngi

en: _Unvisited link
az: Ziyarət edil_məmiş bağlar

en: _Up
az: Ü_st

en: _Use built-in FTP handler
az: Daxili F_TP dəstəyini işlət

en: _Use external program to view source files
az: Qaynaq faylını göstərmək üçün xarici proqramdan _istifadə et

en: _Use page title
az: Səhifə _başlığı işlət

en: _View
az: _Görünüş

en: _View image sites...
az: Rəsm saytlarını _göstər...

en: _View with helper application
az: Yardımçı tə'minatla _göstər

en: _Visited link
az: _Ziyarət edilmiş bağlar

en: _Warn before accepting a cookie
az: Kökəni qəbul etmədən əvvəl _xəbərdar et

en: _Work offline
az: O_flayn işlə

en: _Zoom
az: _Yaxınlıq

en: contains
az: daxil edir

en: disabled
az: qeyri-fəal

en: doesn't contain
az: daxil etmir

en: ends with
az: qurtarır

en: f_ile
az: fa_yl

en: is not
az: deyil

en: kB
az: kb

en: lines
az: sətir

en: name
az: ad

en: nicknames
az: ləqəblər

en: notes
az: qeydlər

en: pages
az: səhifələr

en: starts with
az: başlayır
