gdm2 2.0.98 - en to az translation catalogue (449 entries)

en: 
    Could not delete session %s
       Error: %s
az: 
    %s iclasını silə bilmədim
       Xəta: %s

en: 
    Could not find a suitable name for the default session link
az: 
    Əsas iclas körpüsü üçün gəşəng bir ad seçə bilmirəm

en: 
    Could not link new default session
       Error: %s
az: 
    Yeni əsas iclasa körpünü yarada bilmədim
       Xəta: %s

en: 
    Could not remove session %s
       Error: %s
az: 
    %s iclasını çıxarda bilmədim
       Xəta: %s

en: 
    Could not unlink old default session
       Error: %s
az: 
    Köhnə əsas iclasa körpünü qaldıra bilmədim
       Xəta: %s

en: 
    Could not write contents to session %s
       Error: %s
az: 
    %s iclasına məzmunu yaza bilmədim
       Xəta: %s

en: 
    Could not write session %s
       Error: %s
az: 
    %s iclasını yaza bilmədim
       Xəta: %s

en: %s language selected
az: %s dili seçildi

en: %s session selected
az: %s iclasi seçildi

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
az: %s sistem idarəcisinin bildirdiyi maksimal böyüklüyündən daha böyükdür: %s

en: %s: %s is not a regular file.
az: %s : %s normal bir fayl deyildir.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
az: %s :%s nin sahibi %d deyildir .

en: %s: %s is writable by group.
az: %s : %s qrup tərəfindən yazila bilər .

en: %s: %s is writable by group/other.
az: %s : %s qrup tərəfindən və basqsi tərəfindən də yazila bilər .

en: %s: %s is writable by other.
az: %s : %s basqsi tərəfindən yazila bilər .

en: %s: Directory %s does not exist.
az: %s : %s qovluğu yoxdur .

en: A comma separated list of users to exclude from the face browser.
az: Sifət səyyahından xaric edilən istifadəçilərin vergül ilə ayrılmıış siyahısı.

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
az: GNOME Ekran İdarəçisinin (GDM) qrafiki quraşdırma proqramı

en: A script to run when the X server keeps crashing and the failsafe X server is either empty or also didn't take.  This will run an X setup program defined below.
az: X çökdüyü və failsafe X verici boş ya da olmadığı vaxt icra ediləcək skript. Bununla aşağıda bildirilən X quraşdırma proqramı işə salınacaqdır.

en: A session name must be unique and not empty
az: İclas adı yeganə olmalıdır və boş ola bilməz

en: A-M|American English
az: A-M|Amerilkan İngilis

en: A-M|British English
az: A-M|Britanya İngilis

en: A-M|Catalan
az: A-M|Katalan

en: A-M|Croatian
az: A-M|Xırvat

en: A-M|Czech
az: A-M|Çex

en: A-M|Danish
az: A-M|Dan

en: A-M|Dutch
az: A-M|Daç

en: A-M|English
az: A-M|İngilis

en: A-M|Finnish
az: A-M|Fin

en: A-M|French
az: A-M|Fransız

en: A-M|German
az: A-M|Alman

en: A-M|Greek
az: A-M|Yunan

en: A-M|Hebrew
az: A-M|Yəhudi

en: A-M|Hungarian
az: A-M|Macar

en: A-M|Icelandic
az: A-M|İsland

en: A-M|Italian
az: A-M|İtalyan

en: A-M|Japanese
az: A-M|Yapon

en: A-M|Korean
az: A-M|Koreya

en: A-M|Lithuanian
az: A-M|Litvanya

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
az: AaƏəBbCcDdEeFfGgHhIiIiJjKkLlMmNnOoÖöPpQqRrSsTtUuÜüVvXxYyZz

en: Add session
az: Iclas əlavə et

en: Allow group writable files and directories
az: Qrupca yazılan fayllar və cərgələrə icazəver

en: Allow logging in as root (administrator) user from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.
az: Uzaq qovşaqdan GDM işlədərək ali istifadəçi kimi girişə icazə verər. Bu, təkcə XDMCP protokoluna maliksəniz mümkündür.

en: Allow logging in as root (administrator) user.
az: GDM ilə ali istifadəçi olaraq girməyə icazə ver

en: Allow root to login remotely with GDM
az: Root-a GDM ilə girməyə icazə ver

en: Allow root to login with GDM
az: Root-a GDM ilə girməyə icazə ver

en: Allow users to run the configurator from the system menu
az: İstifadəçilərə sistem menyusundan quraşdırıcını icra etmələrinə icazə ver

en: Allow world writable files and directories
az: Hər kəsin yaza bildiyi fayl və cərgələrə icazə ver

en: An X server binary to run if the standard one keeps crashing.  If this fails the script below will be run.
az: Biri çökdüyü vaxt icra ediləcək X binarı Bacarılmasa aşağıdakı bu skript icra ediləcək.

en: Appearance
az: Görünüş

en: Apply
az: Tətbiq et

en: Apply the current changes
az: Hazırkı dəyişiklikləri əlavə et

en: Are you sure you want to reboot the machine?
az: Kompyuteri yenidən baslatmaq mi istəyirsən?

en: Authentication failed
az: Təsdiqləmə bacarılmadı

en: Authorization Details
az: Təsdiqləmə təfsilatı

en: Automatic login
az: Avtomatik Giriş

en: Automatic login:
az: Avtomatik Giriş:

en: Available Sessions
az: Mövcud İclaslar

en: Background
az: Arxa plan

en: Background color:
az: Arxa plan rəngi

en: Background image:
az: Arxa plan rəsmi:

en: Background program
az: Arxa plan proqramı

en: Background program:
az: Arxa plan proqramı:

en: Background type:
az: Arxa plan növü

en: Basic
az: Əsas

en: Browse
az: Gəz

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
az: Ön qurğulu rəsmi aça bilmədim: %s. Üz darayicisini ləgv edriəm .

en: Can't open default host icon: %s
az: Əsas kompüter timsalı açıla bilmədi: %s

en: Can't open icon file: %s. Suspending iconify feature!
az: Timsal faylini aça bilmirəm: %s. Timsallasdirma xüsusiyyətini ləgv edriəm!

en: Can't set PAM_TTY=%s
az: PAM_TTY=%s edə bilmirəm.

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
az: Failsafe  iclas üçün "xterm" taplıla bilmir.

en: Cannot find the gdmconfigurator widget in
    the glade interface description file
    Please check your installation.
az: Qleyd ara üz izahat faylında gdmconfigurator
    pəncərəsini tapa bilmirəm
    Xahiş edirik, qurulumunuzu yoxlayın.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmchooser.
    Please check your installation and the
    location of the gdmchooser.glade file.
az: Qleyd ara üzü izahat faylını tapa bilmirəm,
    gdmchooser icra edilə bilmir.
    Xahiş olunur ki, qurulumunuzu və
    gdmchooser.glade faylının yerini yoxlayasınız.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmconfig.
    Please check your installation and the
    location of the gdmconfig.glade file.
az: Qleyd ara üzü izahat faylını tapa bilmirəm,
    gdmconfig-i icra edilə bilmir.
    Xahiş olunur ki, qurulumunuzu və
    gdmconfig.glade faylının yerini yoxlayasınız.

en: Cannot start the session, most likely the
    session does not exist.  Please select from
    the list of available sessions in the login
    dialog window.
az: Dəyəsən iclas mövcud olmadığı üçün
    iclası başlada bilmirəm.  Giriş dialoqu
    pəncərəsindən mövcud iclaslarrın siyahısından
    birini seçin.

en: Cannot start your shell.  It could be that the
    system administrator has disabled your login.
    It could also indicate an error with your account.
az: Sizin qabığınızı başlada bilmirəm.  Dəyəsən
    sistem idarəçisi sizin giriş səlahiyyətinizi alıb.
    Ya da hesabınızda bir xəta vardır.

en: Choose a host to connect to from the selection below.
az: Aşağıdan, bağlantı qurulacaq kompüteri seçin.

en: Choose an icon
az: Timsal seç

en: Choose the directory to search for faces
az: Üzləri axtarmaq üçün qovluğ seç

en: Chooser
az: Seçici

en: Chooser command:
az: Seçici əmri:

en: Color
az: Rəng

en: Configurator command:
az: Quraşdırıcı əmri:

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
az: GDMni (bu giriş idarəçisini) Quraşdırın. Bunun üçün ali istifadəçi parolu lazımdır.

en: Configure the GNOME Display Manager.
    Please submit any bugs or feature requests at http://bugzilla.gnome.org under the `gdm' product.
az: GNOME Ekran İdarəçisini Quraşdır.
    Lütfən, xətaları və görmək istədiyiniz xüsusiyyətləri http://bugzilla.gnome.org ünvanında, 'gdm' məhsulu altında bildirin.

en: Configure...
az: Quraşdır...

en: Connect
az: Bağlan

en: Connection Settings
az: Baglama Qurulusu

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
az: Quraşdırma proqramı icra edilə bilmir.
    Quraşdırma faylında ciğirin düzgün bildirildiyini
    yoxlayın.

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
    I will attempt to start it from the
    default location.
az: Quraşdırma proqramı icra edilə bilmir.
    Quraşdırma faylında ciğirin düzgün bildirildiyini
    yoxlayın.

en: Could not find the GNOME installation,
    will try running the "Failsafe xterm"
    session.
az: GNOME qurulumu tapıla bilmir,
    Onda "Failsafe xterm"iclası
    sınanacaqdır.

en: Could not fork a new process!
    
    You likely won't be able to log in either.
az: Yeni gedişat fork edilə bilmir!
    
    Digərinə də dəyəsən girə bilməyəcəksiniz.

en: Could not set signal mask!
az: Siqnal maskasini ala bilmədim!

en: Couldn't open session for %s
az: %s üçün iclas aça bilmədim

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
az: %s üçün iclas idarəsini qura bilmədim

en: Couldn't set credentials for %s
az: %s üçün xüsusiyyətləri qura bilmədim

en: Create new session
az: Yeni iclas yarat

en: Debugging
az: Xəta Ayiqlamasi

en: Default
az: Əsas

en: Default $PATH:
az: Ön qurğulu $PATH:

en: Default GNOME session file:
az: Əsas GNOME iclas faylı:

en: Default face image:
az: Ön qurğulu üz rəsmi:

en: Default font:
az: Ön qurğulu yazı növü:

en: Default host image:
az: Ön qurğulu yuva rəsmi:

en: Default locale:
az: Ön qurğulu yer:

en: Denied XDMCP query from host %s
az: %s yuvasindan gələn XDMCP müraciətini rədd etdim

en: Determines whether GDM should kill X clients started by the init scripts when the user logs in.
az: İstifadəçi girdiyi vaxt GDMnin init skriptləri tərəfindən icra edilən X alıcılarını öldürüb öldürməyəcəklərini müəyyənləşdirir.

en: Directories
az: Qovluğlar

en: Directory for host images:
az: Yuva rəsmləri üçün qovlug:

en: Display initialization directory:
az: Baslatma qovluğunu göstər:

en: Do note allow the user to drag the login window around
az: İstifadəçilərə giriş pəncərəsini ətrafda daşımağına icazə vermə

en: Doubleclick here to un-iconify the login window, so that you may log in.
az: Burada cüt tıqlayın və giriş pəncərəsi meydana çıxacaqdır. Onda girə bilərsiniz.

en: Enable XDMCP
az: XDMCP fəal et

en: Enable XDMCP, a protocol to allow others to log in remotely
az: Uzaq girişə izacə verən XDMCP protokolunu fəallaşdır

en: Enable debugging output
az: Xəta ayiglamasi

en: Enable debugging output to be printed into the syslog.  Useful for tracking down problems.  But not so useful for normal usage as it can fill up your logs very quickly.
az: Syslog-da çap ediləcək xəta ayıqlama seçənəyini fəallaşdır. Problemləri tapmaq üçün çox faydalıdır. Amma qeydləri də bir az tez doldurur.

en: Enter a name for the new session
az: Yeni iclasın adını girin

en: Enter the root password
    to run the configuration.
az: Quraşdırmaı başlatmaq üçün
    ali istifadəçi parolunu gir.

en: Environment
az: Mühit

en: Error reading session script!
az: İclas skripti oxuma xətası!

en: Error reading this session script
az: Bu iclas skriptini oxuma xətası

en: Exclude these users:
az: Bu istifadəçiləri çıx:

en: Executables
az: Çalistirila bilinənlər

en: Exit the application
az: Proqramdan çıx

en: Expert
az: Ekspert

en: Extras
az: Digər

en: Face browser
az: Üz darayıcısı

en: Failed to restart self
az: Öz özünə başladıla bilmədi

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
az: Balaca zaman araliginda bir neçə dəfə X vericisini baslada bilmədim;%s ekranini bagliyiram

en: Failed to start the display server several times in a short time period; disabling display %s
az: Balaca zaman aralığında bir neçə dəfə X vericisini başlada bilmədim;%s ekranını bağlayıram

en: Failsafe X server:
az: Failsafe X verici:

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
az: %s faylı oxunmaq üçün açıla bilmir
    Xəta: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
az: %s faylı yazılmaq üçün açıla bilmir
    Xəta: %s

en: GDM Configuration Utility
az: GDM Quruluş Aləti

en: GDM Configurator
az: GDM Quraşdırıcı

en: GDM Host Chooser
az: Gnome Qovşaq Seçici

en: GDM Login
az: GDM Giriş

en: GDM runs as this group:
az: GDM bu grup kimi isləyir:

en: GDM runs as this user:
az: GDM bu istifadəçi kimi isləyir:

en: GNOME Desktop Manager
az: GNOME Masa üstü Idarəçisi

en: GNOME Display Manager Configurator
az: GNOME Ekran Idarəçisi Qurulusu

en: General Appearance
az: Ümumi Görünüs

en: Global faces directory:
az: Ümumi üzlər govluğu:

en: Gnome Chooser
az: Gnome Seçici

en: Greeter Look and Feel
az: Salamlayıcı Görünüşü və Hissi

en: Greeter command:
az: Salamlayici əmri:

en: Group writable
az: Qrup yazıla bilən

en: Gtk+ RC file:
az: Gtk+ RC faylı:

en: Halt command:
az: Bagla əmri:

en: Help
az: Yardım

en: Honour indirect requests
az: Vasitəli tələbləri şərəfləndir

en: How to use this application
az: Bu proqramın necə işlədiləcəyi barədə

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
az: X vericini başlada bilmirəm (sizin qrafiki ara üzünüz).  Dəyəsən düzgün quraşdırılmayıb.  Siz konsola girib X quraşdırma proqramını icra etməlisiniz. Sonra GDM yenidən başladıla bilər.

en: I could not start the regular X
    server (your graphical environment)
    and so this is a failsafe X server.
    You should log in and properly
    configure the X server.
az: Sıravi X vericini başlada
    bilmirəm (sizin qrafiki proqramınız)
    və ona görə də bu, failsafe X vericidir.
    İndi girib X vericini düzgün
    qurmalısınız.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
az: İndilik X vericini bağlayacam. Düzgün qurduğunuz vaxt GDMni yenidən başladın.

en: I will now try to restart the X server again.
az: İndi X vericini yenidən başlatmağa cəhd edəcəm.

en: Iconify the login window
az: Giriş pəncərəsini timsallaşdır

en: Image
az: Rəsm

en: Information
az: Mə'lumat

en: Interval in minutes in which to ping the server.  If the server doesn't respond in this many minutes (that is before the next time we ping it) the display will be terminated.
az: Vericinin dəqiqələrlə müəyyənləşdirilən pinq aralığı.  Əgər verici bir neşə dəqiqədə cavab verməzsə, (sonrakı pinqimizdən əvvəlki vaxt) ekran sonlanacaqdır.

en: Kill 'init' clients
az: 'init' müstərilərini öldür

en: Language
az: Dil

en: Last
az: Sonuncu

en: Limits
az: Limitlər

en: Listen on UDP port:
az: UDP qapisina qulaq as:

en: Locale file:
az: Yerli fayl:

en: Localization
az: Yerliləsdirmə

en: Lock position
az: Yeri sabit saxla

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
az: Axırıncı dəfə işlətdiyiniz dili istifadə edərək girin

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
az: Axırıncı dəfə işlətdiyiniz iclası istifadə edərək girin.

en: Logging directory:
az: Giriş qovluğu:

en: Login a user automatically after a specified number of seconds
az: İstifadəçini bildirlən saniyə qədər müddət sonra avtomatik sox.

en: Login a user automatically on first bootup
az: İlk aşılışda avtomatik girəcək olan istifadəçi.

en: Login appearance
az: Giris görünüşü

en: Login behaviour
az: Giriş davranışı

en: Login sessions
az: Giriş iclasları

en: Logo:
az: Loqo:

en: Manually set position
az: Özün yeri qur

en: Max pending indirect requests:
az: Maksimal gözləyən vasitəli tələblər:

en: Maximum face height:
az: Maksimal üz hündürlüyü:

en: Maximum face width:
az: Maksimal üz genişliyi:

en: Maximum indirect wait time:
az: Maksimal vasitəli

en: Maximum pending requests:
az: Maksimal gözləyən tələblər

en: Maximum remote sessions:
az: Maksimal uzaq iclasları

en: Maximum session file length:
az: Maksimal iclas fayli uzunlugu:

en: Maximum user file length:
az: Maksimal istifadəçi fayli uzunlugu:

en: Maximum wait time:
az: Maksimal gözləmə vaxtı:

en: Minimised Icon:
az: Kiçildilmis timsal:

en: Miscellaneous
az: Müxtəlif

en: Most recently queried hosts
az: Ən çox sorğulanan qovçaqlar

en: N-Z|Polish
az: N-Z|Polyak

en: N-Z|Portuguese
az: N-Z|Portuqal

en: N-Z|Romanian
az: N-Z|Rumın

en: N-Z|Russian
az: N-Z|Rus

en: N-Z|Slovenian
az: N-Z|Sloven

en: N-Z|Spanish
az: N-Z|İspan

en: N-Z|Swedish
az: N-Z|İsveç

en: N-Z|Turkish
az: N-Z|Türk

en: Name:
az: Ad:

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
az: Binar üçün heç XDMCP dəstəyi yoxdur. XDMCP dəstəyini fəallaşdırmaq üçün GDMni XDMCP kitabxanaları ilə dərləməlisiniz.

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
az: Əsas bir iclas bağı tapıla bilmədi! Failsafe GNOME.

en: No picture selected.
az: Rəsm seçilməyib.

en: No servers were defined in the
    configuration file and xdmcp was
    disabled.  This can only be a
    configuration error.  So I have started
    a single server for you.  You should
    log in and fix the configuration.
    Note that automatic and timed logins
    are disabled now.
az: Quraşdırma faylında heç verici
    müəyyənləşdirilməyib və
    bağlanıb.  Bu, təkcə quraşdırma
    xətası ola bilər.  İndi özünüzə tək
    verici başlatdınız.  Siz girib qurğuları
    düzəltməlisiniz. Yadda saxlayın ki,
    avtomatik və vaxtlaşdırılmış girişlər
    indi bağlanıbdır.

en: No serving hosts were found.
az: Heç verici kompüter tapıla bilmədi.

en: None
az: Heç Biri

en: On remote login screens only set color to reduce network traffic
az: Uzaq girişlərdə şəbəkə trafikini azaltmaq üçün təkcə rəng qoy

en: Only accept user owned files and directories
az: Təkcə istifadəçinin sahib olduğu fayl və cərgələrə icazə ver

en: Only color on remote displays
az: Uzaq ekranlarda təkcə rəng

en: Only root wants to run gdm
az: Təkcə 'root' gdm'i isə salmaq istəyir

en: Open a session to the selected host
az: Seçili qovşağa iclas aç

en: Options
az: Seçənəklər

en: Other
az: Başqa

en: Other|POSIX/C English
az: Other|POSIX/C İngilis

en: PID file:
az: PID faylı:

en: POST session scripts directory:
az: POST iclasi skriptləri qovluğu

en: PRE session scripts directory:
az: PRE iclasi skriptləri qovluğu

en: Paranoia
az: Paranoya

en: Password:
az: Parol:

en: Paths
az: Izlər

en: Permissions:
az: Səlahiyyətlər:

en: Pick a Font
az: Yazı növünü seç

en: Pick a color
az: Rəng Seç

en: Ping interval (minutes):
az: Ping aralığı (dəqiqə):

en: Ping to %s failed, whacking display!
az: %s pinqi bacarılmadı, ekran qapadılır!

en: Please insert 25 cents to log in.
az: Lütfən, 2.5 qəpik giriş haqqı ödəyin.

en: Please wait: scanning local network for XDMCP-enabled hosts...
az: Lütfən, gözləyin. Yerli şəbəkədə XDMCP fəal kompüterlər axtarılır...

en: Position
az: Yer

en: Probe the network
az: Şəbəkəni yoxla

en: Quit
az: Çıx

en: Quiver on failure
az: Xəta zamanı əs

en: Reboot command:
az: Yenidən basla əmri:

en: Reboot your computer
az: Kompüteri yenidən başlat

en: Reboot...
az: Təzədən basla ...

en: Refresh
az: Təzələ

en: Remember this setting
az: Bu seçənəyi yadda saxla

en: Remove session
az: İclası sil

en: Rescan
az: Təzədən dara

en: Retry delay:
az: Yeniden sınama ertələməsi:

en: Revert settings
az: Dəyisiklikləri qaytar

en: Revert to Factory Settings
az: Fabrika Qurğularına çevir

en: Revert to settings in the configuration file
az: Quraşdırma faylındakı seçənəklərə çevir

en: Revert to settings that were shipped with your system
az: Sisteminizlə gələn qurğulara çevir

en: Root login disallowed on display '%s'
az: 'Root' girisi `%s' ekraninda rədd edildi

en: Running %s for %s on %s
az: %3$s üstündə %2$s üşün %1$s icra edilir

en: Scale background image to fit
az: Arxa plan rəsmini uyğunlaşdırma üçün miqyaslandır

en: Scale background image to fit the entire screen. If this is not set then the image will be tiled on the background.
az: Arxa plan rəsmini bütün ekrana yayılacaq şəkildə böyüt. Seçilməzsə, rəsm arxa planda kirəmit kimi yayılacaqdır.

en: Scan every 'x' seconds:
az: Hər 'x' saniyədə dara:

en: Script to run when X is crashing:
az: X çökmələrində icra ediləcək skript:

en: Seconds before login:
az: Girişdən əvvəl qalan saniyə:

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Select GNOME session
az: GNOME iclasını seç

en: Select a GTK+ theme file (gtkrc)
az: GTK+ mövzu faylini(gtkrc) seç

en: Select a directory to be used for system-wide session scripts
az: Bütün sistem skritplərinin saxlanacağı qovluğu seçin

en: Select a file containing Locale information
az: Yerli mə'lumat saxlanan faylı seç

en: Select a logo to be displayed during login
az: Giriş sırasında göstəriləcək timsalı seçin

en: Select a photo
az: Foto seç

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
az: Sifət səyyahında göstərmək istədiyiniz fotoqrafı seçin:

en: Select an image for users with no 'face'
az:  'face' olmayan istifadəçilər üçün rəsm seç

en: Select how relaxed permissions are
az: Səlahiyyətlərin səviyyəsini seçin

en: Selected session name:
az: İclas adı seçin:

en: Session
az: Iclas

en: Session configuration
az: İclas quruluşu

en: Session directory:
az: Iclas govlugu:

en: Set as default
az: Əsas olaraq qur

en: Set the initial position of the login window to the values below
az: Giriş pəncərəsinin başlanğıc qiymətlərini buradan girin

en: Setup my GDM Face
az: GDM Üzümü Quraşdır

en: Setup the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
az: GDMdə gözrəlicəkə sifətinizi sifət səyyahından seçin.

en: Should GDM print authentication errors in the greeter
az: GDM kimlik sınama xətlərini qarşılayıcıda göstərsin

en: Show a browser of user face images. The users can put their picture in ~/.gnome/photo
az: İstifadəçi sifətlərini göstərən səyyahı göstər. Oraya istifadəçilər öz şəkillərini də qoya bilərlər

en: Show choosable user images (enable face browser)
az: Seçilə bilinən istifadəçi rəsimlərini göstər (üz darayicisini fəal et)

en: Show the "System" menu.  This has the shutdown, reboot and configuration items
az: "Sistem" menyusunu göstər. Onun söndürmə, yenidən başlatma və quraşdırma üzvləri vardır

en: Show the 'system' menu, (for reboot, shutdown etc.)
az: 'system' menyusunu göstər,(yenidən basla , qapat və s. üçün)

en: Show the title bar on the login window.  If this is off the user won't be able to move nor iconify the login window
az: Giriş pəncərəsində başlıq çubuğunu göstər. Bu, bağlıdırsa istifadəçi giriş pəcərəsini nə timsallaşdıra, nə də daşıya bilməz

en: Show title bar on login window
az: Giriş pəncərəsində başlıq çubuğunu göstər

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
az: Bunu bağlamaq üçün kompüteri söndürün.

en: System
az: Sistem

en: The background should be a color
az: Arxa plan rəng olmalıdır

en: The background should be an image
az: Arxa plan rəsm olmalıdır

en: The background should be the standard background
az: Arxa plan standart olmalıdır

en: The color to use on the background
az: Arxa planda işləyəcək rəng

en: The configuration file contains an invalid command
    line for the login dialog, and thus I ran the
    default command.  Please fix your configuration.
az: Bu quraşdırma faylı giriş dialoqu üçün hömksüz əmr daxil
    edir. Buna görə də ana əmri icra edirəm. Xahiş edirik
    qurğularını sabitləşdirin.

en: The configuration file: %s
    does not exist! Using default values.
az: %s: quraşdırma faylı mövcud
    deyildir! Əsas qiymətlər işlədilir.

en: The configuration was not found.  GDM is using
    defaults to run this session.  You should log in
    and create a configuration file with the GDM
    configuration program.
az: bu quraşdırma tapılmadı.  GDM bu iclas üçün
    əsasları işlədir.  Siz içəri girib
    GDM quraşdırma proqramı ilə quraşdırma
    faylını yaratmalısınız.

en: The exact script details of a session
    will appear here when you select
    one from the list on the left.
az: Soldakı siyahıdan birini seçsəniz
    iclasın dəqiq skriptlərini
    burada görə biləcəksiniz.

en: The face browser is not configured,
    please ask your system administrator to enable it
    in the GDM configurator program.
az: Sifət səyyahı qurulmayıb,
    xahiç edirik sistem idarəçinizlə görüşərək
    GDM quraşdırma proqramından fəallaşdırılmasını rica edin.

en: The font to use on the welcome message
az: Qarşılama ismarıcının yazı növü

en: The glade interface description file
    appears to be corrupted.
    Please check your installation.
az: Qleyd ara üzü izahat faylı 
    xəsarət görmüş ola bilər.
    Xahiş edirik, qurulumunuzu yoxlayın.

en: The glade ui description file doesn't seem to contain the
    widget "%s".  Unfortunately I cannot continue.
    Please check your installation.
az: Qleyd ui izahat faylı dəyəsən "%s" pəncərəsini daxil etmir.
    Təəsüz ki, davam edə bilmirəm. Xahiş edirik, qurulumunuzu yoxlayın.

en: The greeter settings will take effect the next time
    it is displayed.  The rest of the settings will not
    take effect until gdm is restarted or the computer is
    rebooted
az: Salamlamadakı dəyisikliklər  yalniz bir sonraki dəfə
    nəticə verəcək.Baska dəyisikliklər isə yalniz kompyuter yenidənbasladilanda nəticə verəcək

en: The maximum size of a file that gdm will attempt to read.  This is for files that are read into memory and so you don't want users "attacking" gdm by having large files.
az: GDMnin oxuyacağı maksimal fayl böyüklüyü.  Bu fayllar yaddaşa oxunacaqlardır. Ona görə də siz böyük faylları çox "sevməyəcəksiniz".

en: The number of seconds before a login is allowed after an unsuccesful try.
az: Müvəffəqiyyətsiz cəhddən sonra sistemin yeni girişə qədər gözləyəcəyi müddətin saniyə cinsindən qiyməti.

en: The picture is too large and the system administrator
    disallowed pictures larger then %d bytes to
    show in the face browser
az: Rəsm çox böyükdür və sizin sistem idarəçiniz də
    %d baytdan böyük rəsmləri qadağan edib.

en: The program to run in the background of the login.
az: Girişin arxa planında işləyəcək proqram.

en: The session file is read in a way where a higher limit is still ok.  That is it is never stored in memory.
az: İclas faylı maksimal limit içində qalacaq şəkildə oxuna bildi.  Bunu yaddaşda saxlamayacayıq.

en: The system administrator has
    disabled your account.
az: Sistem idarəçisi hesabınızı
    bağlayıb.

en: The welcome message displayed on the login window
az: Giriş pəncərəsindəki qarşılama ismarıcı

en: There were errors writing changes to the session files.
    The configuration may not be completely saved.
az: İclas fayllarınıza dəyişikliklər yazılırkən xətalar oldu.
    Quraşdırma tamamilə qeyd edilməmiş ola bilər.

en: This is %n
az: Bu %n

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
az: Bu, sizi GNOME iclasına soxacaq failsafe iclasdır.  Heç bir başlanğıc skripti oxunmayacaqdır. Bunu başqa cür girdiyinizdə əldə edə bilərsiniz. GNOME 'Əsas' iclası işlədəcək.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
az: Bu, sizi Terminala soxacaq failsafe iclasdır.  Heç bir başlanğıc skripti oxunmayacaqdır. Bunu başqa cür girdiyinizdə əldə edə bilərsiniz. Terminaldan çıxmaq üçün 'exit' yazın.

en: This is the Failsafe Gnome session.
    You will be logged into the 'Default'
    session of Gnome with no startup scripts
    run.  This is only to fix problems in
    your installation.
az: Bu, Failsafe Gnome iclasıdır.
    'Ana' Gnomeiclasına başlanğıc skriptləri
    olmadan girəcəksiniz. Bu təkcə qurulumunuzdakı
    problemi sabitləyər.

en: This is the Failsafe xterm session.
    You will be logged into a terminal
    console so that you may fix your system
    if you cannot log in any other way.
    To exit the terminal emulator, type
    'exit' and an enter into the window.
az: Bu, Failsafe xterm iclasıdır.
    Başqa cür girə bilmirsinizsə,
    terminal konsoluna girərək
    sisteminizi sabitləşdirə bilərsiniz.
    Terminal emulyatordan çıxmaq üçün,
    'exit' yazın və pəncərəyə girin.

en: This is the GTK+ RC file that describes the theme that the login window should use
az: Bu, giriş üçün işlədiləcək örtünü bildirən GTK+ RC faylıdır

en: This is the locale that GDM uses when it cannot find what the system locale is set to.  This should be in the standard format such as "en_US" for American English or "cs_CZ" for Czech
az: Bu, GDM bildirilmiş sistem lokalını tapa bilmədiyi vaxt işlədəcəyi lokaldır. Bu, Amerikan İngiliscəsi üçün "en_US" və ya Çexcə üçün "cs_CZ" kimi olmalıdır

en: This panel displays GDM's fundamental system settings.
    
    You should only change these paths if you really know what you are doing, as an incorrect setup could stop your machine from booting properly.
    
    Choose "Basic" if you just want to change your machine's login appearance.
az: Bu lövhə GDM-nin təməl sistem qurulusunu göstərir.
     
    Yalniz dəgig nə elədiyivizi bildikdə dəyisikliklər etməlisiz, çünkü səhv dəyisikliklər compyeterivizin düzgün isləməsinə tə'sir edə bilər.
    
    Yalniz gitis görünüsündə dəyisiklik eləmək üçün "Basic" seçin.

en: This panel displays the basic options for configuring GDM.
    
    If you need finer detail, select 'expert' or 'system setup' from the list above.
    
    This will display some of the more complex options of GDM that rarely need to be changed.
az: Bu lövhə GDM gurasdirilmasi haqqinda əsas mə'lumati göstərir.
    
    Daha ətrafli öyrənmək istəyirsənsə ,yuxaridaki siyahidan 'ekspert' ya da 'sistem qurulusu' seç.
    Bu GDM-in nadirən dəyisdirilməyə ehtiyaci olan daha mürəkkəb seçənəklərinin bəzilərini göstərəcək

en: This panel displays the more advanced options of GDM.
    
    Be sure to take care when manipulating the security options, or you could be vulnerable to attackers.
    
    Choose "System" to change fundamental options in GDM.
az: Bu lövhə GDM-nin daha ali seçənəklərini göstərir.
    
    Təhlükəsizlik seçənəklərini dəyisdirərkən diqqətli ol , yoxsa 
    hücümlara mə'ruz qala bilərsən
    GDM-in təməl seçənəklərini dəyisdirmək üçün "System setup"-i seç.

en: This session will log you directly into GNOME, into your current session.
az: Bu iclas sizi GNOME, hazırkı iclasınıza soxacaqdır.

en: This session will log you into GNOME and it will let you choose which one of the GNOME sessions you want to use.
az: Bu iclas sizi GNOMEa soxacaqdır, siz də işlətmək istədiyiniz GNOME iclaslarından birin seçə biləcəksiniz.

en: This will destroy any changes made in the configuration.
    Are you sure you want to do this?
az: Bu hazirki iclasin bütün dəyisikliklərini məhv edəcək.
    Bunu  eləmək istədiyivizdən əminmisiniz?

en: This will destroy any changes made in this session.
    Are you sure you want to do this?
az: Bu hazirki iclasin bütün dəyisikliklərini məhv edəcək.
    Bunu  eləmək istədiyivizdən əminmisiniz?

en: Timed login
az: Vaxtlaşdırılmış giriş

en: Timed login:
az: Vaxtlaşdırılmış giriş:

en: TimedLoginDelay was less then 5.  I'll just use 5.
az: TimedLoginDelay 5-dən aşağıdır.  5 istifadə edəcəm.

en: User %s not allowed to log in
az: %s istifadəçisinə sistemə giriş qadağandır

en: User %s will login in %d seconds
az: %s istifadəçisi %d saniyə içində sistemə girəcəkdir

en: User 'auth' FB directory:
az: Istifadəçi 'auth' FB qovluğu:

en: User 'auth' directory:
az: Istifadəçi 'auth' qovluğu:

en: User 'auth' file:
az: Istifadəçi 'auth' fayli:

en: Welcome message:
az: Xos gəldin ismarıcıı:

en: Welcome to %n
az: %n yə xoş gəlmisən

en: Welcome to %s
az: %s yə xos gəlmisən

en: World writable
az: Hər kəs yaza bilər

en: X position:
az: X yeri:

en: X-server setup
az: X-verici qur

en: XSession
az: XIclası

en: Xinerama screen:
az: Xinerama ekranı:

en: Y position:
az: Y yeri:

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
az: Ehhhhhh, icaslar qovluğunda heç bir şey tapıla bilmədi.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
az: Bu iclas üçün %s seçdin, amma ön qurğulu iclas %s dir.
    Gəlcəkdəki iclaslar üçün %s'yi ön qurğulu iclas etmək istəyirmisiniz?

en: You have modified the sessions directory.
    Your session changes will still get written
    to the old directory however, until you reload
    the configuration dialog again.
az: İclaslar qovluğunu təkmilləşdirdiniz.
    İclas üstündə apardığınız dəyişikliklər hələ də
    köhnə cərgəyə yazılacaqdır, o vaxta qədər ki,
    quraşdırma dialoqunu yenidən yükləyəcəksiniz.

en: You have not defined any local servers.
    Usually this is not a good idea unless you
    are sure you do not want users to be able to
    log in with the graphical interface on the
    local console and only use the xdmcp service.
    
    Are you sure you wish to apply these settings?
az: Heş yerli verici müəyyənləşdirməmisiniz.
    İstifadəçilərinizin qrafiki ara üzlə
    sistemdə işləməsini istəmirsinizsə, bu heç
    yaxşı firik deyildir.
    
    Bu qurğuları əlavə edim?

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
az: GDM-i qurasdirmaq üçün superuser (root) olmalisiniz.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
az: Seçdiyiviz %s iclas növü bu kompyuterdə yüklü deyildir. Gəlcəkdəki iclaslar üçün %s'yi ön qurğulu  iclas etmək istəyirmisiniz?

en: Your session directory is missing or empty!
    
    There are two available sessions you can use, but
    you should log in and correct the gdm configuration.
az: Sizin iclas qovluğunuz ya mövcud deyil ya da boşdur
    
    Siz iki mövcud iclas işlədə bilərsiniz, amma
    əvvəlcə sistemə girib gdm qurğularını düzəltməlisiniz.

en: _Configuration
az: _Qurulus

en: basic_settings
az: əsas_dəyisikliklər

en: deal_with_x_crashes: Running the XKeepsCrashing script
az: deal_with_x_crashes: XKeepsCrashing skripti icra edilir

en: deal_with_x_crashes: Trying failsafe X server %s
az: deal_with_x_crashes: failsafe X verici %s sınanır

en: expert
az: ekspert

en: focus_first_x_window: cannot fork
az: focus_first_x_window: fork edilə bilmir

en: focus_first_x_window: cannot open display %s
az: focus_first_x_window: %s ekranı açıla bilmir

en: gdm already running. Aborting!
az: gdm onsuz da isləyir. Çıxıram!

en: gdm_auth_user_add: Could not lock cookie file %s
az: gdm_auth_user_add: %s kökə faylının qıfılını yarada bilmədim

en: gdm_auth_user_add: Could not open cookie file %s
az: gdm_auth_user_add: %s kökə faylının aça bilmədim

en: gdm_auth_user_remove: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
az: gdm_auth_user_remove: Təhlükəli görünən %s kökəsini diqqətə almiram

en: gdm_child_action: Aborting display %s
az: gdm_child_action: %s ekranindan Çıxıram

en: gdm_child_action: Halt failed: %s
az: gdm_child_action: Baglama bacarılmadı: %s

en: gdm_child_action: Master halting...
az: gdm_child_action: Usta bagladi...

en: gdm_child_action: Master rebooting...
az: gdm_child_action: Usta yenidən basladir ...

en: gdm_child_action: Reboot failed: %s
az: gdm_child_action: yenidən baslama bacarılmadı: %s

en: gdm_child_action: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
az: gdm_child_action: Sistem menyusunun olmadığı %s ekranından Yenidən Başlat və ya Söndür sorğusu gəldi

en: gdm_chooser_parse_config: No configuration file: %s. Aborting.
az: gdm_chooser_parse_config: Qurasdirma faylı yoxdur: %s. Çıxıram.

en: gdm_config_parse: Authdir %s does not exist. Aborting.
az: gdm_config_parse: %s icazə qovluğu yoxdur . Çıxıram .

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not a directory. Aborting.
az: gdm_config_parse: %s icazə qovluğu deyildir . Çıxıram .

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
az: gdm_config_parse: %s icazə qovlugu %s istifadəçisinin ya da  %s  grupunun deyildir . Çıxıram.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
az: gdm_config_parse: (%s) gdm qrupunu  tapa bilmədim . Çıxıram !

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Trying 'nobody'!
az: gdm_config_parse: (%s) gdm qrupunu tapa bilmədim . 'nobody' sınanır!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
az: gdm_config_parse: gdm istifadəçisi (%s) tapa bilmədim . Çıxıram !

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Trying 'nobody'!
az: gdm_config_parse: gdm istifadəçisi (%s) tapa bilmədim . 'nobody' sınanır!

en: gdm_config_parse: Invalid server line in config file. Ignoring!
az: gdm_config_parse: Qurasdirma faylında hökmsüz verici sətiri tapildi . Bunu rədd edirəm!

en: gdm_config_parse: No authdir specified.
az: gdm_config_parse: Icazə qovluğu bildirilmədi .

en: gdm_config_parse: No configuration file: %s. Using defaults.
az: gdm_config_parse: %s quraşdırma faylı yoxdur . Əsasları işlədirəm.

en: gdm_config_parse: No greeter specified.
az: gdm_config_parse: Tanıdıcı bildirilmədi.

en: gdm_config_parse: No sessions directory specified.
az: gdm_config_parse : Iclas qovluğu bildirilmədi .

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
az: gdm_config_parse: Root avtomatik girə bilməz, avtomatik giriş bağlanır

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off timed login
az: gdm_config_parse: Root avtomatik girə bilməz, vaxtlaşdırılmış giriş bağlanır

en: gdm_config_parse: The gdm group should not be root. Aborting!
az: gdm_config_parse : gdm grupu 'root' olmamalidir . Çıxıram .

en: gdm_config_parse: The gdm user should not be root. Aborting!
az: gdm_config_parse : gdm istifadəçisinin 'root' olmamalidir. Çıxıram .

en: gdm_config_parse: TimedLoginDelay less then 5, so I will just use 5.
az: gdm_config_parse: TimedLoginDelay 5dən azdır, onda təkcə 5 işlədəcəm.

en: gdm_config_parse: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
az: gdm_config_parse: XDMCP olmadığı yerdə XDMCP dəstəyi fəallaşdırılıb, bunu bağlayıram

en: gdm_config_parse: Xdmcp disabled and no local servers defined. Aborting!
az: gdm_config_parse : Xdmcp baglandi və heç bir yerli verici bildirilmədi. Çıxıram!

en: gdm_config_parse_most: Invalid server line in config file. Ignoring!
az: gdm_config_parse_most: Qurasdırma faylında hökmsüz verici sətiri tapildi . Bunu rədd edirəm!

en: gdm_daemonify: fork() failed!
az: gdm_daemonify: fork() bacarılmadı!

en: gdm_daemonify: setsid() failed: %s!
az: gdm_daemonify: setsid() bacarılmadı: %s!

en: gdm_login_parse_config: No configuration file: %s. Using defaults.
az: gdm_login_parse_config: Qurasdirma faylı yoxdur: %s. Əsasları içlədirəm.

en: gdm_login_session_init: Session script directory not found!
az: gdm_login_session_init: Iclas idarəçi qovluğu tapıla bilmədi!

en: gdm_parse_enriched_string: String too long!
az: gdm_parse_enriched_string: Sətir çox uzundur!

en: gdm_server_spawn: Can't fork Xserver process!
az: gdm_server_spawn : X-vericisi əməliyyatini fork edə bilmədim !

en: gdm_server_spawn: Could not open logfile for display %s!
az: gdm_server_spawn : %s ekrani üçün qeyd faylını aça bilmədim!

en: gdm_server_spawn: Error setting HUP to SIG_DFL
az: gdm_server_spawn : USR1'i SIG_IGN'e qura bilmədim

en: gdm_server_spawn: Error setting TERM to SIG_DFL
az: gdm_server_spawn : USR1'i SIG_IGN'e qura bilmədim

en: gdm_server_spawn: Error setting TTIN to SIG_IGN
az: gdm_server_spawn : USR1'i SIG_IGN  qurma xətası

en: gdm_server_spawn: Error setting TTOU to SIG_IGN
az: gdm_server_spawn : TTOUnu SIG_IGNə  qurma xətası

en: gdm_server_spawn: Error setting USR1 to SIG_IGN
az: gdm_server_spawn : USR1'i SIG_IGN'e  qura bilmədim

en: gdm_server_spawn: Xserver not found: %s
az: gdm_server_spawn : X-vericisi tapila bilmədi : %s

en: gdm_server_start: Error setting up ALRM signal handler
az: gdm_server_start : ALRM siqnal idarəcisini qurarkən xəta oldu

en: gdm_server_start: Error setting up CHLD signal handler
az: gdm_server_start : CHLD siqnal idarəcisini qurarkən bir xəta meydana gəldi

en: gdm_server_start: Error setting up USR1 signal handler
az: gdm_server_start : USR1 siqnal idarəcisini qurarkən bir xəta meydana gəldi

en: gdm_signals_init: Error setting up HUP signal handler
az: gdm_signals_init : HUP siqnal idaracisi qurarkən bir xəta meydana gəldi

en: gdm_signals_init: Error setting up INT signal handler
az: gdm_signals_init : INT siqnal idarəcisi qurarkən bir xəta meydana gəldi

en: gdm_signals_init: Error setting up TERM signal handler
az: gdm_signals_init : TERM siqnal idarəcisi qurarkən bir xəta meydana gəldi

en: gdm_slave_exec_script: Can't fork script process!
az: gdm_slave_exec_script : Yoxlama əməliyyatini fork edə bilmədim!

en: gdm_slave_exec_script: Failed starting: %s
az: gdm_slave_exec_script : Basladarkən bir xəta meydana gəldi: %s

en: gdm_slave_greeter: Can't fork gdmgreeter process
az: gdm_slave_greeter : gdmgreeter əməliyyatini fork edə bilmədim

en: gdm_slave_greeter: Can't init pipe to gdmgreeter
az: gdm_slave_greeter : gdmgreeter üçün boru aça bilmədim

en: gdm_slave_greeter: Cannot start greeter trying default: %s
az: gdm_slave_greeter :Salamlayıcını başlada bilmirəm, əsası yoxlayıram: %s

en: gdm_slave_greeter: Error starting greeter on display %s
az: gdm_slave_greeter : %s'də salamlayicini basladarkən bir xəta meydana gəldi

en: gdm_slave_init: Error setting up ALRM signal handler
az: gdm_slave_init : ALRM siqnal idarəcisini qurarkən bir xəta oldu

en: gdm_slave_init: Error setting up CHLD signal handler
az: gdm_slave_init : CHLD siqnal idarəcisini qurarkən bir xəta oldu

en: gdm_slave_init: Error setting up TERM/INT signal handler
az: gdm_slave_init : TERM/INT siqnal idarəcisini qurarkən bir xəta oldu

en: gdm_slave_session_start: Authentication completed. Whacking greeter
az: gdm_slave_session_start: Kimlik yoxlaması müvəffəqəyyətlidir. Qarşılama ekranı açılır

en: gdm_slave_session_start: Could not become %s. Aborting.
az: gdm_slave_session_start : %s'yi ala bilmədim . Çıxıram .

en: gdm_slave_session_start: Could not find/run session `%s'
az: gdm_slave_session_start : `%s' iclasini tapa/icra edə bilmədim

en: gdm_slave_session_start: Could not start session `%s'
az: gdm_slave_session_start : `%s' iclasini baslada bilmədim

en: gdm_slave_session_start: Error forking user session
az: gdm_slave_session_start : Istifadəçi iclasini fork edə bilmədim

en: gdm_slave_session_start: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
az: gdm_slave_session_start : Iclas əvvəli yoxlamasinda 0'dan böyük bir nəticə alindi. Çıxıram.

en: gdm_slave_session_start: User not allowed to log in
az: gdm_slave_session_start: İstifadəçiyə giriş qadağandır

en: gdm_slave_session_start: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
az: gdm_slave_session_start : Istifadəçi gira bildi amma getpwnam(%s) bacarılmadı.

en: gdm_slave_session_start: gnome-session not found for a failsafe gnome session, trying xterm
az: gdm_slave_session_start:  failsafe gnome iclası üçün gnome-iclası tapılmadı, xterm sınanır

en: gdm_slave_wait_for_login: No login/Bad login
az: gdm_slave_wait_for_login: Giriş yoxdur/Səhv giriş

en: gdm_slave_xioerror_handler: Fatal X error - Restarting %s
az: gdm_slave_xioerror_handler : Agir X xətasi - %s'yi yenidən basladiram.

en: gdm_xdmcp_close: No XDMCP support
az: gdm_xdmcp_decode : XDMCP dəstəyi yoxdur

en: gdm_xdmcp_decode: Could not create XDMCP buffer!
az: gdm_xdmcp_decode : XDMCP ara yaddaşını yarada bilmədim

en: gdm_xdmcp_decode: Could not read XDMCP header!
az: gdm_xdmcp_decode : XDMCP basligini yarada bilmədim

en: gdm_xdmcp_decode: Incorrect XDMCP version!
az: gdm_xdmcp_decode : Hökmsüz XDMCP buraxilisi

en: gdm_xdmcp_decode_packet: Unknown opcode from host %s
az: gdm_xdmcp_decode_packet : %s yuvasindan namə'lum opkod alindi

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not extract authlist from packet
az: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Paketdən icazə siyahisini ala bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display address
az: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Ekran ünvanini oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display port number
az: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Ekran qapi ünvanini oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Error in checksum
az: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Təsdiq toplaminda xəta var

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Display Number
az: gdm_xdmcp_handle_keepalive : Ekran nömrəsini oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Session ID
az: gdm_xdmcp_handle_keepalive : Iclas nömrəsini oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Got KEEPALIVE from banned host %s
az: gdm_xdmcp_handle_keepalive : Qadagan edilmis %s yuvasindan KEEPALIVE aldim

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Class
az: gdm_xdmcp_manage : Ekran sinifini oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Number
az: gdm_xdmcp_handle_manage : Ekran nömrəsini oxuya bilmədim !

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Session ID
az: gdm_xdmcp_handle_manage : Iclas nömrəsini oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Got Manage from banned host %s
az: gdm_xdmcp_handle_manage : Qadağan edilmiş %s yuvasından idarə etmə müraciəti aldım

en: gdm_xdmcp_handle_query: Could not extract authlist from packet
az: gdm_xdmcp_handle_query : Paketdən təsdiq siyahisini ala bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_query: Error in checksum
az: gdm_xdmcp_handle_query : Təsdiq toplaminda xəta var

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Data
az: gdm_xdmcp_handle_request : Təsdiq mə'lumatlarini oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Names
az: gdm_xdmcp_handle_request : Təsdiq adlarini oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authorization List
az: gdm_xdmcp_handle_request : Tanitma siyahisini oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Client Address
az: gdm_xdmcp_handle_request : Istifadəçi ünvanını oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Connection Type
az: gdm_xdmcp_handle_request : Baglantı növünü oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Display Number
az: gdm_xdmcp_handle_request : Ekran nömrəsini oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Manufacturer ID
az: gdm_xdmcp_handle_request : E'malatçi nömrəsini oxuya bilmədim

en: gdm_xdmcp_handle_request: Failed checksum from %s
az: gdm_xdmcp_handle_request : %s'nin təsdiq toplamı bacarılmadı

en: gdm_xdmcp_handle_request: Got REQUEST from banned host %s
az: gdm_xdmcp_handle_request : Qadagan edilmis %s yuvasindan REQUEST aldim

en: gdm_xdmcp_init: Could not bind to XDMCP socket!
az: gdm_xdmcp_init : XDMCP soketinə bag qura bilmədim!

en: gdm_xdmcp_init: Could not create socket!
az: gdm_xdmcp_init : Soket yarada bilmədim!

en: gdm_xdmcp_init: Could not get server hostname: %s!
az: gdm_xdmcp_init :Verici adini ala bilmədim: %s!

en: gdm_xdmcp_init: No XDMCP support
az: gdm_xdmcp_init : XDMCP dəstəyi yoxdur

en: gdm_xdmcp_run: No XDMCP support
az: gdm_xdmcp_init : XDMCP dəstəyi yoxdur

en: main: Error setting up CHLD signal handler
az: main : CHLD siqnal idarəcisini qurarkən xəta meydana gəldi

en: main: Error setting up HUP signal handler
az: main : HUP siqnal idarəcisini qurarkən bir xəta meydana gəldi

en: main: Error setting up INT signal handler
az: main : INT siqnal idarəcisini qurarkən bir xəta meydana gəldi

en: main: Error setting up TERM signal handler
az: main : TERM siqnal idarəcisini qurarkən bir xəta meydana gəldi

en: system_setup
az: sistem_qur
