gdm2 2.2.4.0 - en to ca translation catalogue (459 entries)

en: 
    Could not delete session %s
       Error: %s
ca: 
    No s'ha pogut suprimir la sessió %s
       Error: %s

en: 
    Could not find a suitable name for the default session link
ca: 
    No s'ha pogut trobar un nom adecuat per l'enllaç de la sessió per defecte

en: 
    Could not link new default session
       Error: %s
ca: 
    No s'ha pogut enllaçar una nova sessió per defecte
       Error: %s

en: 
    Could not remove session %s
       Error: %s
ca: 
    No s'ha pogut eliminar la sessió %s
       Error: %s

en: 
    Could not unlink old default session
       Error: %s
ca: 
    No s'ha pogut desenllaçar la sessió antiga per defecte
       Error: %s

en: 
    Could not write contents to session %s
       Error: %s
ca: 
    No s'ha pogut escriure el contingut a la sessió %s
       Error: %s

en: 
    Could not write session %s
       Error: %s
ca: 
    No s'ha pogut escriure la sessió %s
       Error: %s

en: %s language selected
ca: %s és el llenguatge seleccionat

en: %s session selected
ca: %s sessió seleccionada

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
ca: %s: %s és més gran que la mida màxima del fitxer especificada per l'administrador del sistema.

en: %s: %s is not a regular file.
ca: %s: %s no és un fitxer habitual.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
ca: %s: %s no és propietat de la uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
ca: %s: %s té permis d'escriptura per al grup.

en: %s: %s is writable by group/other.
ca: %s: %s té permis d'escriptura per al grup/altres.

en: %s: %s is writable by other.
ca: %s: %s té permis d'escriptura per a altres.

en: %s: Directory %s does not exist.
ca: %s: El directori %s no existeix.

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
ca: %s: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal CHLD

en: %s: Error setting up HUP signal handler
ca: %s: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal HUP

en: %s: Error setting up INT signal handler
ca: %s: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal INT

en: %s: Error setting up TERM signal handler
ca: %s: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal TERM

en: %s: Error setting up USR1 signal handler
ca: %s: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal HUP

en: %s: Error setting up USR2 signal handler
ca: %s: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal USR2

en: %s: Xdmcp disabled and no local servers defined. Adding /usr/bin/X11/X on :%d to allow configuration!
ca: %s: L'XDMCP està inhabilitat i no s'han definit servidors locals. S'està afegint /usr/bin/X11/X a :%d per permetre la configuració!

en: A comma separated list of users to exclude from the face browser.
ca: Una coma separava la llista d'usuaris per excloure del navegador de cares.

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
ca: Una aplicació gràfica per configurar el gestor de pantalla GNOME (GDM)

en: A script to run when the X server keeps crashing and the failsafe X server is either empty or also didn't take.  This will run an X setup program defined below.
ca: Una seqüència per executar quan el servidor X continuï caigut i el servidor X infal·lible estigui o buit o sense haver-ho fet. Això executarà el programa de configuració d'X definit més avall.

en: A session name must be unique and not empty
ca: Un nom de la sessió ha de ser únic i no ha de ser buit

en: A-M|American English
ca: A-M|Anglès americà

en: A-M|British English
ca: A-M|Anglès britànic

en: A-M|Catalan
ca: A-M|Català

en: A-M|Croatian
ca: A-M|Croat

en: A-M|Czech
ca: N-Z|Txec

en: A-M|Danish
ca: A-M|Danès

en: A-M|Dutch
ca: A-M|Holandès

en: A-M|English
ca: A-M|Anglès

en: A-M|Finnish
ca: A-M|Finès

en: A-M|French
ca: A-M|Francès

en: A-M|German
ca: A-M|Alemany

en: A-M|Greek
ca: A-M|Grec

en: A-M|Hebrew
ca: A-M|Hebreu

en: A-M|Hungarian
ca: A-M|Hongarès

en: A-M|Icelandic
ca: A-M|Islandès

en: A-M|Italian
ca: A-M|Italià

en: A-M|Japanese
ca: A-M|Japonès

en: A-M|Korean
ca: A-M|Coreà

en: A-M|Lithuanian
ca: A-M|Lituà

en: Add session
ca: Afegeix una sessió

en: Allow group writable files and directories
ca: Permet fitxers i directoris de grups escrits

en: Allow logging in as root (administrator) user from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.
ca: Permet entrar com a superusuari (administrador) des d'un ordiador central remot mitjançant GDM. Això tant sols és rellevant si teniu habilitat el protocol XDMCP.

en: Allow logging in as root (administrator) user.
ca: Permet l'entrada com a superusuari (administrador).

en: Allow root to login remotely with GDM
ca: Permet al superusuari entrar remotament amb el GDM.

en: Allow root to login with GDM
ca: Permet al superusuari entrar amb GDM

en: Allow users to run the configurator from the system menu
ca: Permet executar el configuartor als usuaris des del menú del sistema

en: Allow world writable files and directories
ca: Permet fitxers i directoris de paraules escrites

en: An X server binary to run if the standard one keeps crashing.  If this fails the script below will be run.
ca: Un binari del servidor X per executar si l'estàndard continua caigut. Si això falla, s'executarà la seqüència de més avall.

en: Appearance
ca: Aparença

en: Apply
ca: Aplica

en: Apply the current changes
ca: Aplica els canvis actuals

en: Are you sure you want to reboot the machine?
ca: Esteu segur que voleu tornar a arrencar la màquina?

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació.

en: Authorization Details
ca: Detalls de l'autorització

en: Automatic login
ca: Entrada automàtica

en: Automatic login:
ca: Entrada automàtica:

en: Available Sessions
ca: Sessions disponibles

en: Background
ca: Segon pla

en: Background color:
ca: Color de segon pla:

en: Background image:
ca: Imatge en segon pla:

en: Background program
ca: Programa en segon pla

en: Background program:
ca: Programa en segon pla:

en: Background type:
ca: Tipus de segon pla:

en: Basic
ca: Bàsic

en: Browse
ca: Explorador

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
ca: No es pot obrir DefaultImage: %s. S'està anul·lant l'explorador de cares!

en: Can't open default host icon: %s
ca: No es pot obrir la icona predeterminada de l'ordinador central: %s

en: Can't open icon file: %s. Suspending iconify feature!
ca: No es pot obrir el fitxer d'icones: %s. S'està anul·lant la característica d'iconificació!

en: Can't set PAM_TTY=%s
ca: No es pot especificar PAM_TTY=%s

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
ca: No es pot trobar "xterm" per iniciar una sessió infal·lible.

en: Cannot find the gdmconfigurator widget in
    the glade interface description file
    Please check your installation.
ca: No es pot trobar el símbol del gdmconfigurator
    en el fitxer de descripció de la interfície glade.
    Si us plau, verifiqueu la vostra instal·lació.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmchooser.
    Please check your installation and the
    location of the gdmchooser.glade file.
ca: No es pot trobar el fitxer de descripció de
    la interfície glade. No es pot executar el
    gdmchooser. Si us plau, verifiqueu la vostra
    instal·lació i la localització del fitxer
    gdmchooser.glade.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmconfig.
    Please check your installation and the
    location of the gdmconfig.glade file.
ca: No es pot trobar el fitxer de descripció de
    la interfície glade. No es pot executar el
    gdmconfig. Si us plau, verifiqueu la vostra
    instal·lació i la localització del fitxer
    gdmconfig.glade.

en: Cannot start the session, most likely the
    session does not exist.  Please select from
    the list of available sessions in the login
    dialog window.
ca: No es pot iniciar la sessió, o més exactament
    la sessió no existeix. Si us plau, escolliu una de
    la llista de sessions disponibles a la finestra
    de diàleg de l'entrada.

en: Cannot start your shell.  It could be that the
    system administrator has disabled your login.
    It could also indicate an error with your account.
ca: No es pot iniciar el vostre intèrpret d'ordres.
    Pot ser que l'administrador del sistema hagi
    inhabilitat la vostra entrada. També pot indicar
    un error en el vostre compte.

en: Choose a host to connect to from the selection below.
ca: Escolliu un ordinador central per connectar des de la selecció de sota.

en: Choose an icon
ca: Escolliu una icona

en: Choose the directory to search for faces
ca: Escolliu el directori per cercar cares

en: Chooser
ca: Seleccionador

en: Chooser command:
ca: Ordre d'escollir:

en: Configurator command:
ca: Ordre del configurador:

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
ca: Configura el GDM (aquest gestor d'entrades). Això requerirà la contrasenya arrel.

en: Configure the GNOME Display Manager.
    Please submit any bugs or feature requests at http://bugzilla.gnome.org under the `gdm' product.
ca: Si us plau, trameteu qualsevol error de programació o requisits de característiques a http://bugzilla.gnome.org per al producte `gdm'.

en: Configure...
ca: Configura...

en: Connect
ca: Connecta

en: Connection Settings
ca: Paràmetres de la connexió

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
ca: No es pot executar la configuració del
    programa. Assegureu-vos que la confi-
    guració del camí s'adreci correctament
    al fitxer de configuració.

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
    I will attempt to start it from the
    default location.
ca: No es pot executar el programa de
    configuració. Assegureu-vos que el seu
    camí estigui definit correctament
    en el fitxer de configuració.Intentaré iniciar-lo des de la
    ubicació per defecte.

en: Could not find the GNOME installation,
    will try running the "Failsafe xterm"
    session.
ca: No s'ha trobat la instal·lació de GNOME,
    es provarà d'executar la sessió "xterm Infalible".

en: Could not fork a new process!
    
    You likely won't be able to log in either.
ca: No s'ha pogut bifurcar un nou procés!
    
    Probablement tampoc podreu entrar.

en: Could not set signal mask!
ca: No s'ha pogut especificar la màscara de la senyal!

en: Couldn't open session for %s
ca: No s'ha pogut obrir la sessió per a %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
ca: No s'ha pogut definir el gestor de compte per a %s

en: Couldn't set credentials for %s
ca: No s'han pogut definir les credencials per a %s

en: Create new session
ca: Crea una sessió nova

en: Debugging
ca: Depura

en: Default
ca: Per defecte

en: Default $PATH:
ca: $PATH per defecte:

en: Default GNOME session file:
ca: Fitxer de la sessió GNOME per defecte:

en: Default face image:
ca: Imatge de cara per defecte:

en: Default font:
ca: Tipus de lletra per defecte:

en: Default host image:
ca: Imatge de l'ordinador central per defecte:

en: Default locale:
ca: Localització local:

en: Denied XDMCP query from host %s
ca: Consulta de l'XDMCP denegada per l'ordinador central %s

en: Determines whether GDM should kill X clients started by the init scripts when the user logs in.
ca: Determina si el GDM hauria de cancel·lar clients X iniciats mitjançant seqüències d'inici un cop els usuaris són a dins.

en: Directories
ca: Directoris

en: Directory for host images:
ca: Directori d'imatges de l'ordinador central:

en: Display initialization directory:
ca: Directori d'inicialització de la pantalla:

en: Do note allow the user to drag the login window around
ca: Permet arrossegar l'usuari al voltant de la finestra d'entrada

en: Doubleclick here to un-iconify the login window, so that you may log in.
ca: Feu doble clic aquí per desiconificar la finestra d'entrada, així podreu registrar-vos.

en: Enable XDMCP
ca: Habilita el XDMCP

en: Enable XDMCP, a protocol to allow others to log in remotely
ca: Habilita l'XDMCP, un protocol per permetre l'entrada d'altres remotament

en: Enable debugging output
ca: Habilita la depuració de sortida

en: Enable debugging output to be printed into the syslog.  Useful for tracking down problems.  But not so useful for normal usage as it can fill up your logs very quickly.
ca: Habilita la sortida de depuració que s'ha d'imprimir al syslog. És útil per fer el seguiment dels problemes. Però no ho és per la utilització normal ja que pot omplir els registres molt ràpid.

en: Enter a name for the new session
ca: Entreu un nom per a la sessió nova

en: Enter the root password
    to run the configuration.
ca: Entreu la contrasenya del
    superusuari per executar
    la configuració.

en: Environment
ca: Entorn

en: Error reading session script!
ca: S'ha produït un error en llegir la seqüència de la sessió!

en: Error reading this session script
ca: S'ha produït un error en llegir aquesta seqüència de la sessió

en: Exclude these users:
ca: Exclou aquests usuaris:

en: Exit the application
ca: Surt de l'aplicació

en: Extras
ca: Extres

en: Face browser
ca: Navegador de cares

en: Failed to restart self
ca: Ha fallat en reiniciar self

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
ca: No s'ha pogut iniciar el servidor X després de diiversos intents en un període molt curt de temps; s'està inhabilitant la pantalla %s.

en: Failed to start the display server several times in a short time period; disabling display %s
ca: No s'ha pogut iniciar el servidor de pantalla després de diversos intents en un període molt curt de temps; s'està inhabilitant la pantalla %s

en: Failsafe
ca: Infalible

en: Failsafe Gnome
ca: Gnome infal·lible

en: Failsafe X server:
ca: Servidor X infal·lible:

en: Failsafe xterm
ca: Xterm infal·lible

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
ca: No es pot obrir el fitxer %s per llegir-lo
    Error: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
ca: No es pot obrir el fitxer %s per escriure
    Error: %s

en: GDM Configuration Utility
ca: Utilitat de configuració del GDM

en: GDM Configurator
ca: Configurador del GDM

en: GDM Host Chooser
ca: Selector d'odinador cntral GDM

en: GDM Login
ca: Entrada GDM

en: GDM runs as this group:
ca: El GDM s'executa com aquest grup:

en: GDM runs as this user:
ca: El GDM s'executa com aquest usuari:

en: GNOME Desktop Manager
ca: Gestor d'escriptori GNOME

en: GNOME Display Manager Configurator
ca: Configurador del gestor de pantalla GNOME

en: General Appearance
ca: Aparença general

en: Global faces directory:
ca: Directori de cares global:

en: Gnome Chooser
ca: Selector Gnome

en: Greeter Look and Feel
ca: Rebedor amigable

en: Greeter command:
ca: Ordre rebedor:

en: Group writable
ca: Grup escrit

en: Gtk+ RC file:
ca: Fitxer RC Gtk+:

en: Halt command:
ca: Ordre d'aturada:

en: Help
ca: Ajuda

en: Honour indirect requests
ca: Requeriments indirectes d'honor

en: How to use this application
ca: Com utilitzar aquesta aplicació

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
ca: No puc iniciar el servidor X (la interfície gràfica). És probable que no estigui configurat correctament. Necessitareu registrar-vos en una consola i tornar a executar  el programa de configuració X. Després podreu tornar a iniciar el GDM.

en: I could not start the regular X
    server (your graphical environment)
    and so this is a failsafe X server.
    You should log in and properly
    configure the X server.
ca: No he pogut iniciar el servidor X
    habitual (l'entorn gràfic)
    i per això aquest és un servidor X infal·lible.
    Hauria de registrar-se i configurar
    correctament el servidor X.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
ca: Deshabilitaré el servidor X per ara. Reiniciï el GDM quan estigui configurat correctament.

en: I will now try to restart the X server again.
ca: Ara provaré de reiniciar el servidor X de nou.

en: Iconify the login window
ca: Converteix la finestra d'entrada en una icona

en: Image
ca: Imatge

en: Information
ca: Informació

en: Interval in minutes in which to ping the server.  If the server doesn't respond in this many minutes (that is before the next time we ping it) the display will be terminated.
ca: Interval en minuts en el qual es fa ping al servidor. Si el servidor no respon en aquests minuts (que és abans de la propera vegada que li fem ping) s'acabarà la visualització.

en: Kill 'init' clients
ca: Cancel·la clients 'inicials'

en: Language
ca: Llenguatge

en: Last
ca: Últim

en: Limits
ca: Límits

en: Listen on UDP port:
ca: Escoltes del port UDP:

en: Locale file:
ca: Fitxer local:

en: Localization
ca: Localització

en: Lock position
ca: Bloqueja la posició

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
ca: Entreu utilitzant l'idioma que heu fet servir l'última vegada que hagueu entrat

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
ca: Per a registrar-vos utilitzeu la sessió que hagueu emprat l'últim cop que us heu registrat.

en: Logging directory:
ca: Directori d'entrada:

en: Login a user automatically after a specified number of seconds
ca: Entra un usuari automàticament després d'un nombre donat de segons.

en: Login a user automatically on first bootup
ca: Entra un usuari automàticament en la primera arrencada.

en: Login appearance
ca: Aparença d'entrada

en: Login behaviour
ca: Comportament de l'entrada

en: Login sessions
ca: Sessions d'entrada

en: Logo:
ca: Logotip:

en: Manually set position
ca: Posició dels paràmetres manuals

en: Max pending indirect requests:
ca: Requeriments indirectes pendents màxims:

en: Maximum face height:
ca: Alçada de cara màxima:

en: Maximum face width:
ca: Amplada de cara màxima:

en: Maximum indirect wait time:
ca: Temps d'espera indirecta màxim:

en: Maximum pending requests:
ca: Requeriments pendents màxims:

en: Maximum remote sessions:
ca: Sessions remotes màximes:

en: Maximum session file length:
ca: Longitud de fitxer de sessió màxima:

en: Maximum user file length:
ca: Longitud de fitxer d'usuari màxima:

en: Maximum wait time:
ca: Temps d'espera màxim:

en: Minimised Icon:
ca: Icona minimitzada:

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Most recently queried hosts
ca: Els ordinadors centrals consultats més recentment

en: N-Z|Polish
ca: N-Z|Polonès

en: N-Z|Portuguese
ca: N-Z|Portuguès

en: N-Z|Romanian
ca: N-Z|Romanès

en: N-Z|Russian
ca: N-Z|Rus

en: N-Z|Slovak
ca: A-M|Eslovac

en: N-Z|Slovenian
ca: A-M|Eslovè

en: N-Z|Spanish
ca: A-M|Espanyol

en: N-Z|Swedish
ca: N-Z|Suec

en: N-Z|Turkish
ca: N-Z|Turc

en: Name:
ca: Nom:

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
ca: No es permet l'ús d'XDMCP en el binari. Per habilitar l'ús d'XDMCP heu de tornar a recopilar el GDM amb les biblioteques de l'XDMCP.

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
ca: No s'ha trobat l'enllaç de la sessió per defecte. S'està utilitzant el GNOME Failsafe.

en: No picture selected.
ca: No s'ha seleccionat cap imatge.

en: No servers were defined in the
    configuration file and xdmcp was
    disabled.  This can only be a
    configuration error.  So I have started
    a single server for you.  You should
    log in and fix the configuration.
    Note that automatic and timed logins
    are disabled now.
ca: No s'ha definit cap servidor al
    fitxer de configuració i l'xdmcp s'ha
    deshabilitat. Això només pot ser un
    error de configuració. Per això he iniciat
    un únic servidor per a tu. Hauria
    de registrar-se i arreglar la configuració.
    Observeu que les entrades automàtiques i temporals
    ara estan deshabilitades.

en: No serving hosts were found.
ca: No s'ha trobat cap ordinador central servidor

en: No.
ca: Núm.

en: None
ca: Res

en: On remote login screens only set color to reduce network traffic
ca: Quan l'entrada és remota, les pantalles només defineixen el color per reduir el trànsit de la xarxa

en: Only accept user owned files and directories
ca: Tant sols accepta fitxers i directoris propietat d'usuaris

en: Only color on remote displays
ca: Només el color en visualitzacions remotes

en: Only root wants to run gdm
ca: Només el superusuari vol executar el gdm

en: Open a session to the selected host
ca: Obre una sessió a l'ordinador central seleccionat

en: Options
ca: Opcions

en: Other
ca: Altres

en: Other|POSIX/C English
ca: Altres|POSIX/C Anglès

en: PID file:
ca: Fitxer PID:

en: POST session scripts directory:
ca: Directori de seqüències després de la sessió:

en: PRE session scripts directory:
ca: Directori de seqüències de la sessió PRE:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Paths
ca: Camins

en: Permissions:
ca: Permisos:

en: Pick a Font
ca: Tria un tipus de lletra

en: Pick a color
ca: Trieu un color

en: Ping interval (minutes):
ca: Interval de ping (minutes):

en: Ping to %s failed, whacking display!
ca: Ha fallat el ping a %s, s'està donant un bon cop a la pantalla!

en: Please insert 25 cents to log in.
ca: Si us plau, inseriu 5 durets per entrar-hi.

en: Please wait: scanning local network for XDMCP-enabled hosts...
ca: Si us plau espereu: S'està escanejant ordinadors centrals habilitats per XDMCP a la xarxa local...

en: Position
ca: Posició

en: Probe the network
ca: Sondeja la xarxa

en: Quit
ca: Surt

en: Quiver on failure
ca: Patiu en fallar

en: Reboot command:
ca: Ordre de reiniciar de nou:

en: Reboot your computer
ca: Torna a arrencar l'ordinador

en: Reboot...
ca: Torna a arrencar...

en: Refresh
ca: Refresca

en: Remember this setting
ca: Recorda aquest paràmetre

en: Remove session
ca: Elimina una sessió

en: Rescan
ca: Torna a escanejar

en: Retry delay:
ca: Retard de reintentar:

en: Revert settings
ca: Paràmetres revertits

en: Revert to Factory Settings
ca: Torna als paràmetres de fàbrica

en: Revert to settings in the configuration file
ca: Torna als paràmetres del fitxer de configuració

en: Revert to settings that were shipped with your system
ca: Torna als paràmetres que s'hagin embarcat amb el sistema

en: Root $PATH:
ca: $PATH superusuari:

en: Root login disallowed on display '%s'
ca: L'entrada del superusuari s'ha rebutjat a la pantalla '%s'

en: Running %s for %s on %s
ca: S'està executant %s per %s a %s

en: Scale background image to fit
ca: Escala la imatge de segon pla per ajustar

en: Scale background image to fit the entire screen. If this is not set then the image will be tiled on the background.
ca: Escala de la imatge en segon pla per ajustar-se a tota la pantalla. Si això no està configurat llavors la imatge formarà un mosaic en segon pla

en: Scan every 'x' seconds:
ca: Escaneja cada 'x' segons:

en: Script to run when X is crashing:
ca: Seqüència a executar quan X caigui:

en: Seconds before login:
ca: Segons abans d'entrar:

en: Security
ca: Seguretat

en: Select GNOME session
ca: Sessió GNOME seleccionada

en: Select a GTK+ theme file (gtkrc)
ca: Escolliu un fitxer de temes GTK+ (gtkrc)

en: Select a directory to be used for system-wide session scripts
ca: Escolliu un directori per ser usat en seqüències de sessions de sistema ample.

en: Select a file containing Locale information
ca: Escolliu un fitxer que contingui la informació local

en: Select a logo to be displayed during login
ca: Escull una aparença per visualitzar durant l'entrada

en: Select a photo
ca: Seleccioneu una foto

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
ca: Seleccioneu una fotografia per mostrar-la a la cara de l'explorador:

en: Select an image for users with no 'face'
ca: Escolliu una imatge per a usuaris 'sense cara'

en: Select how relaxed permissions are
ca: Escolliu com son d'estrictes els permisos

en: Selected session name:
ca: Nom de la sessió escollida:

en: Session
ca: Sessió

en: Session configuration
ca: Configuració de la sessió

en: Session directory:
ca: Directori de la sessió:

en: Set as default
ca: Configura per defecte

en: Set the initial position of the login window to the values below
ca: Configura la posició inicial de la finestra d'entrada als valors de sota

en: Setup my GDM Face
ca: Configura la Cara del GDM

en: Setup the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
ca: Configura la foto que es mostrarà al navegador de cares del GDM (gestor d'entrada)

en: Should GDM print authentication errors in the greeter
ca: El GDM haurà d'imprimir errors d'autenticació en el rebedor

en: Show a browser of user face images. The users can put their picture in ~/.gnome/photo
ca: Mostra un navegador d'imatges de cares d'usuari. Els usuaris poden posar-hi la seva foto a ~/. gnome/foto

en: Show choosable user images (enable face browser)
ca: Mostra imatges d'usuari per ser escollides (habilita el navegador de cares)

en: Show the "System" menu.  This has the shutdown, reboot and configuration items
ca: Mostra el menú de "Sistema". Té els elements d'aturada, d'arrencada de nou i de configuració

en: Show the 'system' menu, (for reboot, shutdown etc.)
ca: Mostra el menú del 'sistema' (per arrencades de nou, apagar, etc.)

en: Show the title bar on the login window.  If this is off the user won't be able to move nor iconify the login window
ca: Mostra la barra de títols a la finestra d'entrada. Si no hi és, l'usuari no no podrà ni moure ni iconificar la finestra d'entrada

en: Show title bar on login window
ca: Mostra la barra de títols a la finestra d'entrada

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
ca: Tanca l'ordinador per poder apagar-lo

en: System
ca: Sistema

en: The background should be a color
ca: El fons ha de ser un color

en: The background should be an image
ca: El fons ha de ser una imatge

en: The background should be the standard background
ca: El fons hauria de ser l'estàndard

en: The color to use on the background
ca: El color a utilitzar per al fons

en: The configuration file contains an invalid command
    line for the login dialog, and thus I ran the
    default command.  Please fix your configuration.
ca: El fitxer de configuració conté una línia d'ordre invàlida
    per al diàleg d'entrada, i per això he executat
    l'ordre per defecte. Si us plau, arregleu la configuració.

en: The configuration file: %s
    does not exist! Using default values.
ca: No existeix el fitxer de configuració: %s !
    S'està utilitzant els valors per defecte.

en: The configuration was not found.  GDM is using
    defaults to run this session.  You should log in
    and create a configuration file with the GDM
    configuration program.
ca: No s'ha trobat la configuració. El GDM està utilitzant
    valors per defecte per executar aquesta sessió. Hauríeu d'entrar
    i crear un fitxer de configuració amb el programa de configuració
    del GDM.

en: The exact script details of a session
    will appear here when you select
    one from the list on the left.
ca: Els detalls de la seqüència exacte d'una
    sessió apareixeran aquí quan n'escolliu
    una de la llista de la dreta.

en: The face browser is not configured,
    please ask your system administrator to enable it
    in the GDM configurator program.
ca: La cara de l'explorador no està configurada;
    si us plau, demaneu a l'administrador del sistema que us l'habiliti
    al programa configurador GDM.

en: The font to use on the welcome message
ca: El tipus de lletra a utilitzar al missatge de benvinguda

en: The glade interface description file
    appears to be corrupted.
    Please check your installation.
ca: El fitxer de descripció de la interfície
    glade sembla que està corromput.
    Si us plau, verifiqueu la vostra instal·lació.

en: The glade ui description file doesn't seem to contain the
    widget "%s".  Unfortunately I cannot continue.
    Please check your installation.
ca: El fitxer de configuració ui de glade sembla que no conté el 
    símbol "%s" i per tant, no es pot continuar.
    Si us plau, verifiqueu la vostra instal·lació.

en: The greeter settings will take effect the next time
    it is displayed.  The rest of the settings will not
    take effect until gdm is restarted or the computer is
    rebooted
ca: Els paràmetres del rebedor no tindran efecte fins la
    propera vegada que es visualitzi. La resta dels paràmetres
    no tindran efecte fins que no es reiniciï el gdm o 
    l'ordinador s'arrenqui de nou.

en: The main area of this application shows the hosts on the local
    network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login
    remotely to other machines as if they were logged on using the
    console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking 'rescan'.
    When you have selected a host click "Connect" to open a session
    to that machine.
ca: L'àrea principal d'aquesta aplicació mostra els ordinadors centrals
    a la xarxa local que han habilitat l'"XDMCP". Això permet als usuaris
    entrar remotament a altres màquines com si haguessin entrat utilitzant
    consola.

en: The maximum size of a file that gdm will attempt to read.  This is for files that are read into memory and so you don't want users "attacking" gdm by having large files.
ca: El tamany màxim d'un fitxer que el GDM intentarà llegir. Això és per fitxers que es llegeixen dins la memòria i que no es vol que els usuaris "ataquin" el gdm amb fitxers llargs.

en: The number of seconds before a login is allowed after an unsuccesful try.
ca: El nombre de segons abans que una entrada sigui permesa després d'un intent fallat.

en: The picture is too large and the system administrator
    disallowed pictures larger then %d bytes to
    show in the face browser
ca: La imatge és massa gran i l'administrador del sistema
    no permet imatges més grans que %d bytes per
    mostrar-les a la cara de l'explorador

en: The program to run in the background of the login.
ca: El programa s'executarà en doble pla a l'entrada.

en: The session file is read in a way where a higher limit is still ok.  That is it is never stored in memory.
ca: El fitxer de la sessió és llegit en procés mentre no supera el tamany límit.Aquest és el que mai es desa a la memòria.

en: The system administrator has
    disabled your account.
ca: L'administrador del systema ha
    inhabilitat el vostre compte.

en: The welcome message displayed on the login window
ca: El missatge de benvinguda mostrat a la finestra d'entrada

en: There were errors writing changes to the session files.
    The configuration may not be completely saved.
ca: Han succeït errors mentre s'estaven escrivint els canvis als fitxers de la sessió.
    El configurador pot ser que no s'hagi desat completament.

en: This is %n
ca: Això és %n

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
ca: Aquesta és una sessió infal·lible que us farà entrar al GNOME. No es llegirà cap seqüència d'inicialització i només es faran servir si no hi podeu entrar. GNOME utilitzarà la sessió 'Per defecte'.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
ca: Aquesta és una sessió infal·lible que us farà entrar al terminal. No es llegirà cap seqüència d'inicialització i només es faran servir si no hi podeu entrar. Per sortir del terminal escriviu 'sortir'.

en: This is the Failsafe Gnome session.
    You will be logged into the 'Default'
    session of Gnome with no startup scripts
    run.  This is only to fix problems in
    your installation.
ca: Aquesta és la sessió Gnome Infalible.
    Sereu registrats a la sessió 'Per defecte'
    de Gnome sense cap execució de la seqüència d'inicialització.
    Això es fa per arreglar problemes a la instal·lació.

en: This is the Failsafe xterm session.
    You will be logged into a terminal
    console so that you may fix your system
    if you cannot log in any other way.
    To exit the terminal emulator, type
    'exit' and an enter into the window.
ca: Aquesta és la sessió xterm Infalible.
    Sereu registrats a la consola
    terminal per tal que pogueu arreglar el vostre sistema
    si no podeu entrar de cap altra manera.
    Per sortir de l'emulador del terminal, escriviu
    'sortir' i retorn a la finestra.

en: This is the GTK+ RC file that describes the theme that the login window should use
ca: Aquest és el fitxer RC GTK+ que descriu el tema que utilitzarà la finestra d'entrada

en: This is the locale that GDM uses when it cannot find what the system locale is set to.  This should be in the standard format such as "en_US" for American English or "cs_CZ" for Czech
ca: Aquest és el lloc que el GDM utilitza quan el lloc de sistema no està definit. Hauria d'estar en el format estàndard, com "en_US" per a anglès americà o "cs_CZ" per a Txec

en: This panel displays GDM's fundamental system settings.
    
    You should only change these paths if you really know what you are doing, as an incorrect setup could stop your machine from booting properly.
    
    Choose "Basic" if you just want to change your machine's login appearance.
ca: Aquest panell visualitza els paràmetres fonementals del sistema GDM.
    
    Tant sols haureu de canviar aquests camins si realment sabeu el que feu, per què una confiuració incorrecte us pot aturar la màquina a la propera arrencada de nou.
    
    Escolliu "Bàsic" si tant sols voleu canviar l'aparença d'entrada a la vostra màquina.

en: This panel displays the basic options for configuring GDM.
    
    If you need finer detail, select 'expert' or 'system setup' from the list above.
    
    This will display some of the more complex options of GDM that rarely need to be changed.
ca: Aquest panell visualitza les opcions bàsiques per a la configuració del GDM.
    
    Si necessiteu més detalls, seleccioneu 'expert' o 'configuració del sistema' de la llista de sobre.
    
    Això visualitzarà algunes de les opcions més complexes del GDM que en comptades ocasions haurem de canviar.

en: This panel displays the more advanced options of GDM.
    
    Be sure to take care when manipulating the security options, or you could be vulnerable to attackers.
    
    Choose "System" to change fundamental options in GDM.
ca: Aquest panell visualitza les opcions més avançades del GDM.
    
    Estigueu segur d'anar amb compte a l'hora de manipular les opcions de seguretat, o podríeu ser vulnerables als atacs,
    
    Escolliu "Sistema" per canviar les opcions fonamentals en el GDM.

en: This session will log you directly into GNOME, into your current session.
ca: Aquesta sessió us registrarà directament a GNOME, a la sessió actual.

en: This session will log you into GNOME and it will let you choose which one of the GNOME sessions you want to use.
ca: Aquesta sessió us registrarà a GNOME i us deixarà triar quina de les sessions GNOME voleu utilitzar.

en: This will destroy any changes made in the configuration.
    Are you sure you want to do this?
ca: Això destruirà qualsevol canvi fet a la configuració.
    Esteu segur que voleu fer-ho?

en: This will destroy any changes made in this session.
    Are you sure you want to do this?
ca: Això destruirà qualsevol canvi fet en aquesta sessió.
    Esteu segur que voleu fer això?

en: Timed login
ca: Temps d'entrada

en: Timed login:
ca: Temps d'entrada:

en: TimedLoginDelay was less then 5.  I'll just use 5.
ca: El TimedLoginDelay era menor que 5. Utilitzaré 5.

en: User %s not allowed to log in
ca: L'usuari %s no està autoritzat a entrar-hi.

en: User %s will login in %d seconds
ca: L'usuari %s entrarà en %d segons

en: User 'auth' FB directory:
ca: Directori FB d'autorització de l'usuari:

en: User 'auth' directory:
ca: Directori d'autorització de l'usuari:

en: User 'auth' file:
ca: Fitxer d'autorització de l'usuari:

en: Welcome message:
ca: Missatge de benvinguda:

en: Welcome to %n
ca: Benvingut a %n

en: Welcome to %s
ca: Benvingut a %s

en: World writable
ca: Paraula escrita

en: X position:
ca: Posició X:

en: X-server setup
ca: Configuració del servidor X

en: XSession
ca: Sessió X

en: Xinerama screen:
ca: Pantalla xinerama:

en: Y position:
ca: Posició Y:

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
ca: Yaikes no troba res en el directori de la sessió.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
ca: Heu triat %s per a aquesta sessió, però la vostra configuració predeterminada és %s.
    Voleu fer que %s sigui la predeterminada a les properes sessions?

en: You have modified the sessions directory.
    Your session changes will still get written
    to the old directory however, until you reload
    the configuration dialog again.
ca: Heu modificat el directori de sessions.
    Tantmateix, els canvis de la vostra sessió encara
    estaran escrits al directori vell fins que torneu
    a carregar de nou el diàleg de configuració.

en: You have not defined any local servers.
    Usually this is not a good idea unless you
    are sure you do not want users to be able to
    log in with the graphical interface on the
    local console and only use the xdmcp service.
    
    Are you sure you wish to apply these settings?
ca: No heu definit cap servidor local.
    Per regla general, això no és una bona idea a no ser que
    estigueu segur que no voleu que els usuaris puguin
    entrar-hi amb la interfície gràfica de la
    consola local i només utilitzin el servei xdmcp.
    
    Esteu segur que voleu aplicar aquests paràmetres?

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
ca: Heu de ser el superusuari per configurar el GDM.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
ca: El vostre tipus preferit de sessió %s no està instal·lat en aquesta màquina.
    Voleu fer que %s sigui el predeterminat a les properes sessions?

en: Your session directory is missing or empty!
    
    There are two available sessions you can use, but
    you should log in and correct the gdm configuration.
ca: El vostre directori de la sessió ha desaparegut o és buit!
    
    Hi ha dues sessions disponibles que podeu usar, però
    haureu d'entrar i corregir la configuració del gdm.

en: _Configuration
ca: _Configuració

en: basic_settings
ca: _Paràmetres bàsics

en: deal_with_x_crashes: Running the XKeepsCrashing script
ca: deal_with_x_crashes: S'està executant la seqüència XKeepsCrashing

en: deal_with_x_crashes: Trying failsafe X server %s
ca: deal_with_x_crashes: S'està provant el servidor X infal·lible %s

en: focus_first_x_window: cannot fork
ca: focus_first_x_window: no es pot bifurcar

en: focus_first_x_window: cannot open display %s
ca: focus_first_x_window: no es pot obrir la pantalla %s

en: gdm already running. Aborting!
ca: El gdm ja s'està executant. S'està avortant!

en: gdm_auth_user_add: Could not lock cookie file %s
ca: gdm_auth_user_add: No s'ha pogut blocar el fitxer de galetes %s

en: gdm_auth_user_add: Could not open cookie file %s
ca: gdm_auth_user_add: no s'ha pogut obrir el fitxer de galetes %s

en: gdm_auth_user_remove: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
ca: gdm_auth_user_remove: S'està ignorant el fitxer de galetes %s que sembla sospitós.

en: gdm_child_action: Aborting display %s
ca: gdm_child_action: S'està avortant la pantalla %s

en: gdm_child_action: Halt failed: %s
ca: gdm_child_action: Ha fallat l'aturada: %s

en: gdm_child_action: Master halting...
ca: gdm_child_action: S'està aturant el màster...

en: gdm_child_action: Master rebooting...
ca: gdm_child_action: S'està tornant a arrencar de nou el màster...

en: gdm_child_action: Reboot failed: %s
ca: gdm_child_action: No s'ha pogut tornar a arrencar de nou: %s

en: gdm_child_action: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
ca: gdm_child_action: Sol·licita l'arrencada de nou o l'aturada quan no hi hagi cap menú del sistema a la pantalla %s

en: gdm_chooser_parse_config: No configuration file: %s. Aborting.
ca: gdm_chooser_parse_config: No hi ha cap fitxer de configuració: %s. S'està avortant.

en: gdm_config_parse: Authdir %s does not exist. Aborting.
ca: gdm_config_parse: Authdir %s no existeix. S'està avortant.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not a directory. Aborting.
ca: gdm_config_parse: Authdir %s no és un directori. S'està avortant.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
ca: gdm_config_parse: L'authdir %s no és propietat de l'usuari %s, grup %s. S'està avortant.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
ca: gdm_config_parse: No es pot trobar el grup del gdm (%s). S'està avortant!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Trying 'nobody'!
ca: gdm_config_parse: no es pot trobar el grup del gdm (%s). S'està provant 'ningú'!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
ca: gdm_config_parse: No es pot trobar l'usuari del gdm (%s). S'està avortant!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Trying 'nobody'!
ca: gdm_config_parse: no es pot trobar l'usuari del gdm (%s). S'està provant 'ningú'!

en: gdm_config_parse: Invalid server line in config file. Ignoring!
ca: gdm_config_parse: Hi ha una línia del servidor no vàlida en el fitxer de configuració. S'està ignorant!

en: gdm_config_parse: No authdir specified.
ca: gdm_config_parse: No s'ha especificat el directori d'autenticació.

en: gdm_config_parse: No configuration file: %s. Using defaults.
ca: gdm_config_parse: el fitxer de configuració no hi és: %s. S'estan utilitzant els valors per defecte.

en: gdm_config_parse: No greeter specified.
ca: gdm_config_parse: No s'ha especificat el rebedor.

en: gdm_config_parse: No sessions directory specified.
ca: gdm_config_parse: No s'ha especificat el directori de sessions.

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
ca: gdm_config_parse: L'arrel no es pot autodesar, l'entrada automàtica està apagada.

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off timed login
ca: gdm_config_parse: L'arrel no es pot autodesar, l'entrada de temps està apagada.

en: gdm_config_parse: The gdm group should not be root. Aborting!
ca: gdm_config_parse: El grup del gdm no hauria de ser el del superusuari. S'està avortant!

en: gdm_config_parse: The gdm user should not be root. Aborting!
ca: gdm_config_parse: L'usuari del gdm no hauria de ser el superusuari. S'està avortant!

en: gdm_config_parse: TimedLoginDelay less then 5, so I will just use 5.
ca: gdm_config_parse: el TimedLoginDelay és menor que 5, per tant utilitzaré 5.

en: gdm_config_parse: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
ca: gdm_config_parse: s'ha habilitat l'XDMCP mentre no se'n permeti l'ús, s'està desactivant

en: gdm_config_parse: Xdmcp disabled and no local servers defined. Aborting!
ca: gdm_config_parse: L'XDMCP està inhabilitat i no s'han definit servidors locals. S'està avortant!

en: gdm_config_parse_most: Invalid server line in config file. Ignoring!
ca: gdm_config_parse_most: Hi ha una línia del servidor incorrecta al fitxer de configuració. S'està ignorant!

en: gdm_daemonify: fork() failed!
ca: gdm_daemonify: El fork() ha fallat!

en: gdm_daemonify: setsid() failed: %s!
ca: gdm_daemonify: El setsid() ha fallat: %s!

en: gdm_display_manage: Failed forking gdm slave process for %s
ca: gdm_display_manage: El procés esclau del gdm ha fallat en bifurcar-se per %s

en: gdm_login_parse_config: No configuration file: %s. Using defaults.
ca: gdm_login_parse_config: el fitxer de configuració %s no hi és. S'estan utilitzant els valors per defecte.

en: gdm_login_session_init: Session script directory not found!
ca: gdm_session_init: No s'ha trobat el directori de seqüències de la sessió!

en: gdm_parse_enriched_string: String too long!
ca: gdm_parse_enriched_string: La cadena és massa llarga!

en: gdm_server_spawn: Can't fork Xserver process!
ca: gdm_server_spawn: No es pot bifurcar el procés del servidor X!

en: gdm_server_spawn: Could not open logfile for display %s!
ca: gdm_server_start: No s'ha pogut obrir el fitxer de registre per a la pantalla %s!

en: gdm_server_spawn: Error setting HUP to SIG_DFL
ca: gdm_server_spawn: S'ha produït un error en definir HUP per a SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting TERM to SIG_DFL
ca: gdm_server_spawn: S'ha produït un error en definir TERM per a SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting TTIN to SIG_IGN
ca: gdm_server_spawn: s'ha produït un error en definir TTIN per a SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Error setting TTOU to SIG_IGN
ca: gdm_server_spawn: s'ha produït un error en definir TTOU per a SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Error setting USR1 to SIG_IGN
ca: gdm_server_spawn: S'ha produït un error en definir USR1 per a SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Xserver not found: %s
ca: gdm_server_spawn: No s'ha trobat el servidor X: %s

en: gdm_server_start: Error setting up ALRM signal handler
ca: gdm_server_start: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal ALRM

en: gdm_server_start: Error setting up CHLD signal handler
ca: gdm_server_start: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal CHLD

en: gdm_server_start: Error setting up USR1 signal handler
ca: gdm_server_start: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal USR1

en: gdm_signals_init: Error setting up HUP signal handler
ca: gdm_signals_init: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal HUP

en: gdm_signals_init: Error setting up INT signal handler
ca: gdm_signals_init: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal INT

en: gdm_signals_init: Error setting up TERM signal handler
ca: gdm_signals_init: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal TERM

en: gdm_slave_chooser: Can't fork gdmchooser process
ca: gdm_slave_chooser: No es pot bifurcar el procés gdmchooser

en: gdm_slave_exec_script: Can't fork script process!
ca: gdm_slave_exec_script: No es pot bifurcar el procés de la seqüència!

en: gdm_slave_exec_script: Failed starting: %s
ca: gdm_slave_exec_script: Ha fallat en iniciar-se: %s

en: gdm_slave_greeter: Can't fork gdmgreeter process
ca: gdm_slave_greeter: No es pot bifurcar el procés gdmgreeter

en: gdm_slave_greeter: Can't init pipe to gdmgreeter
ca: gdm_slave_greeter: No es pot inicialitzar un conducte cap al gdmgreeter

en: gdm_slave_greeter: Cannot start greeter trying default: %s
ca: gdm_slave_greeter: no s'ha pogut iniciar el rebedor, s'està provant el predeterminat: %s

en: gdm_slave_greeter: Error starting greeter on display %s
ca: gdm_slave_greeter: S'ha produït un error en iniciar el rebedor a la pantalla %s

en: gdm_slave_init: Error setting up ALRM signal handler
ca: gdm_slave_init: s'ha produït un error en configurar el gestor del senyal ALRM

en: gdm_slave_init: Error setting up CHLD signal handler
ca: gdm_slave_init: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal CHLD

en: gdm_slave_init: Error setting up TERM/INT signal handler
ca: gdm_slave_init: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal TERM/INT

en: gdm_slave_session_start: Authentication completed. Whacking greeter
ca: gdm_slave_session_start: Autenticació acabada. 'Whacking greeter'

en: gdm_slave_session_start: Could not become %s. Aborting.
ca: gdm_slave_session_start: No ha pogut esdevenir %s. S'està avortant.

en: gdm_slave_session_start: Could not find/run session `%s'
ca: gdm_slave_session_start: no s'ha pogut trobar/executar la sessió `%s'

en: gdm_slave_session_start: Could not start session `%s'
ca: gdm_slave_session_start: No s'ha pogut iniciar la sessió `%s'

en: gdm_slave_session_start: Error forking user session
ca: gdm_slave_session_start: S'ha produït un error en bifurcar la sessió de l'usuari.

en: gdm_slave_session_start: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
ca: gdm_slave_session_start: L'execució del script de Presessió ha retornat major que 0. S'està avortant.

en: gdm_slave_session_start: User not allowed to log in
ca: gdm_slave_session_start: L'usuari no està autoritzat a entrar-hi

en: gdm_slave_session_start: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
ca: gdm_slave_session_start: L'usuari ha passat l'autenticació, però el getpwnam(%s) ha fallat!

en: gdm_slave_session_start: gnome-session not found for a failsafe gnome session, trying xterm
ca: gdm_slave_session_start: No es troba el gnome-session per a una sessió gnome infal·lible, s'està provant amb el xterm.

en: gdm_slave_wait_for_login: No login/Bad login
ca: gdm_slave_wait_for_login: No hi ha cap entrada login/Bad

en: gdm_slave_xioerror_handler: Fatal X error - Restarting %s
ca: gdm_slave_xioerror_handler: S'ha produït un error X fatal - S'està reinicialitzant %s

en: gdm_xdmcp_close: No XDMCP support
ca: gdm_xdmcp_decode: no es permet l'ús de l'XDMCP

en: gdm_xdmcp_decode: Could not create XDMCP buffer!
ca: gdm_xdmcp_decode: No s'ha pogut crear la memòria intermèdia de l'XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode: Could not read XDMCP header!
ca: gdm_xdmcp_decode: No s'ha pogut llegir la capçalera de l'XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode: Incorrect XDMCP version!
ca: gdm_xdmcp_decode: Versió incorrecta de l'XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode_packet: Unknown opcode from host %s
ca: gdm_xdmcp_decode_packet: No es coneix el codi d'operació des de l'ordinador central %s

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not extract authlist from packet
ca: gdm_xdmcp_handle_forward_query: No s'ha pogut extreure la llista d'autenticació del paquet

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display address
ca: gdm_xdmcp_handle_forward_query: No s'ha pogut llegir l'adreça de la pantalla

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display port number
ca: gdm_xdmcp_handle_forward_query: No s'ha pogut llegir el número del port de la pantalla

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Error in checksum
ca: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Hi ha un error a la suma de comprovació

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Display Number
ca: gdm_xdmcp_handle_keepalive: No s'ha pogut llegir el número de la pantalla

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Session ID
ca: gdm_xdmcp_handle_keepalive: No s'ha pogut llegir la identificació de la sessió

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Got KEEPALIVE from banned host %s
ca: gdm_xdmcp_handle_keepalive: S'ha aconseguit KEEPALIVE des de l'ordinadorcentral prohibit %s

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Class
ca: gdm_xdmcp_handle_manage: No s'ha pogut llegir la classe de la pantalla

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Number
ca: gdm_xdmcp_handle_manage: No s'ha pogut llegir el número de la pantalla

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Session ID
ca: gdm_xdmcp_handle_manage: No s'ha pogut llegir la identificació de la sessió

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Got Manage from banned host %s
ca: gdm_xdmcp_handle_manage: S'ha aconseguit el control des de l'ordinador central prohibit %s

en: gdm_xdmcp_handle_query: Could not extract authlist from packet
ca: gdm_xdmcp_handle_query: No s'ha pogut extreure la llista d'autenticació del paquet

en: gdm_xdmcp_handle_query: Error in checksum
ca: gdm_xdmcp_handle_query: Hi ha un error a la suma de comprovació

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Data
ca: gdm_xdmcp_handle_request: No s'han pogut llegir les dades d'autenticació

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Names
ca: gdm_xdmcp_handle_request: No s'han pogut llegir els noms d'autenticació

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authorization List
ca: gdm_xdmcp_handle_request: No s'ha pogut llegir la llista d'autorització

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Client Address
ca: gdm_xdmcp_handle_request: No s'ha pogut llegir l'adreça del client

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Connection Type
ca: gdm_xdmcp_handle_request: No s'ha pogut llegir el tipus de connexió

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Display Number
ca: gdm_xdmcp_handle_request: No s'ha pogut llegir el número de la pantalla

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Manufacturer ID
ca: gdm_xdmcp_handle_request: No s'ha pogut llegir la identificació del fabricant

en: gdm_xdmcp_handle_request: Failed checksum from %s
ca: gdm_xdmcp_handle_request: La suma de comprovació ha fallat des de %s

en: gdm_xdmcp_handle_request: Got REQUEST from banned host %s
ca: gdm_xdmcp_handle_request: S'ha aconseguit la SOL·LICITUD des de l'ordinadorcentral prohibit %s

en: gdm_xdmcp_init: Could not bind to XDMCP socket!
ca: gdm_xdmcp_init: No s'ha pogut enllaçar amb el sòcol de l'XDMCP!

en: gdm_xdmcp_init: Could not create socket!
ca: gdm_xdmcp_init: No s'ha pogut crear el sòcol!

en: gdm_xdmcp_init: Could not get server hostname: %s!
ca: gdm_xdmcp_init: No s'ha pogut obtenir el nom del servidor central: %s

en: gdm_xdmcp_init: No XDMCP support
ca: gdm_xdmcp_init: no es permet l'ús de l'XDMCP

en: gdm_xdmcp_run: No XDMCP support
ca: gdm_xdmcp_init: no es permet l'ús de l'XDMCP

en: main: Error setting up CHLD signal handler
ca: main: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal CHLD

en: main: Error setting up HUP signal handler
ca: main: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal HUP

en: main: Error setting up INT signal handler
ca: main: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal INT

en: main: Error setting up TERM signal handler
ca: main: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal TERM

en: system_setup
ca: _Configuració del sistema
