gnome-pilot 0.1.55 - en to ca translation catalogue (259 entries)

en: 
    BEWARE!!
    This is a tool for certain parts of the gnome-pilot package.
    Unless you know what you're doing, don't use this tool.
ca: 
    COMPTE!!!
    Aquesta eina és per a determinades parts del paquet gnome-pilot.
    Si no sabeu què esteu fent, no utilitzeu aquesta eina.

en: # of old backups to keep
ca: nombre de còpies de seguretat antigues per conservar

en: %s Finished : %s
ca: %s Finalitzat : %s

en: %s Synchronizing
ca: Sincronització de %s

en: %s Synchronizing : %s
ca: Sincronització de %s : %s

en: %s not modified since last sync
ca: %s no ha estat modificat des de l'última sincronització

en: %s: Ended
ca: %s: Acabat

en: %s: Started
ca: %s: Iniciat

en: (unknown DB)
ca: (Base de dades desconeguda)

en: About to retrieve UserName and ID from the pilot.
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
ca: A punt de recuperar el nom d'usuari i el ID del pilot.
    Si us plau poseu el pilot a %s (%s) i premeu el botó HotSync.

en: About to send the following data to the pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
ca: A punt d'enviar la següent informació al pilot.
    Nom d'usuari: %s
    ID: %d
    Si us plau, poseu el pilot a %s (%s) i premeu el botó HotSync.

en: About...
ca: Quant a...

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Advanced
ca: Avançat

en: An error occured while getting the pilot's user data
ca: Hi ha hagut una errada mentre s'intentava aconseguir les dades de l'usuari del pilot

en: Applet options
ca: Opcions de la miniaplicació

en: Are you sure you want to delete %s pilot?
ca: Esteu segurs que voleu esborrar el pilot %s?

en: Backup directory
ca: Directori de còpia de seguretat

en: CONDUIT
ca: CONDUCTE

en: CRADLENAME
ca: NOM DEL SUPORT

en: Can't create applet!
ca: No es pot crear la miniaplicació!

en: Cannot connect to the GnomePilot Daemon
ca: No s'ha pogut connectar al dimoni de GnomePilot

en: Cannot find pilot-applet.glade
ca: No s'ha trobat pilot-applet glade

en: Cannot run druid if pilots or cradles already configured
ca: No es pot executar el druida si els pilots o els suports ja són configurats

en: Check the permissions on the device and retry
ca: Verifiqueu els permissos del dispositiu i torneu a intentar-ho

en: Checking for removed databases
ca: S'està comprovant si hi ha bases de dades eliminades

en: Choose Device
ca: Trieu dispositiu

en: Choose Pilot
ca: Tria un Pilot

en: Completed events for cradle %s (%s)
ca: Esdeveniments completats per al suport %s (%s)

en: Conduit
ca: Conducte

en: Conduit %s cannot be requested
ca: No es pot fer la petició al gestor de dades %s

en: Conduit %s requested, but not found
ca: S'ha fet la petició del gestor de dades %s, però no s'ha trobat

en: Conduit %s's first synchronization...
ca: Primera sincronització del gestor de dades %s...

en: Conduit Action
ca: Acció del conducte

en: Conduit Description
ca: Descripció del conducte

en: Conduit Settings
ca: Paràmetres del conducte

en: Conduit Settings...
ca: Paràmetres del conducte...

en: Conduit did not return a record
ca: El gestor de dades no ha retornat cap registre

en: Conduits initialization failed, aborting operation
ca: Ha fallat la inicialització dels gestors de dades. Avortant l'operació

en: Congratulations, you have succesfully configured gnome-pilot!
    
    You can change gnome-pilot settings at any time from 
    PilotLink and Conduits tabs in control center.
    
    You can monitor syncing of gnome-pilot by adding 
    PilotLink applet to your panel.
ca: Felicitats, heu configurat el gnome-pilot amb èxit!
    
    Podeu canviar els paràmetres del gnome-pilot en qualsevol moment 
    des de les pestanyes PilotLink i Conductes del centre de control.
    
    Podeu controlar la sincronització del gnome-pilot afegint 
    la miniaplicació PilotLink al vostre panell.

en: Copy from pilot
ca: Copia del pilot

en: Copy from pilot failed!
ca: La còpia des del pilot ha fallat!

en: Copy to pilot
ca: Copia al pilot

en: Copy to pilot failed!
ca: La còpia al pilot ha fallat!

en: Copying from pilot...
ca: Copiant des del pilot...

en: Copying to pilot...
ca: Copiant al pilot...

en: Could not create backup file %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de còpia de seguretat %s

en: Could not examine the port for
ca: No s'ha pogut examinar el port per a

en: Could not open device %s (%s): reason: "%s".
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu %s (%s): raó: "%s".

en: Cradle %s has %d events
ca: El suport %s té %d esdeveniments

en: Cradle Settings
ca: Configuració del suport

en: DIRECTORY
ca: DIRECTORI

en: Default conduit action for Synchronization. In most cases you don't want to change this setting, but individual conduits instead.
ca: Acció del conducte per defecte per a la sincronització. En la majoria dels casos no us caldrà canviar aquest paràmetre, sinó els conductes individuals.

en: Delete
ca: Esborra

en: Delete the currently selected device
ca: Suprimeix el dispositiu actualment seleccionat

en: Delete the currently selected pilot
ca: Suprimeix el pilot actualment seleccionat

en: Device Settings
ca: Configuració dels dispositius

en: Devices
ca: Dispositius

en: Directory
ca: Directori

en: Disable
ca: Deshabilita

en: Disable the currently selected conduit
ca: Inhabilita el conducte actualment seleccionat

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Display notices
ca: Mostra els avisos

en: Edit the currently selected device
ca: Edita el dispositiu actualment seleccionat

en: Edit the currently selected pilot
ca: Surt del pilot actualment seleccionat

en: Edit...
ca: Edita...

en: Enable
ca: Habilita

en: Enable the currently selected conduit
ca: Habilita el conducte actualment seleccionat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enter user name you want stored on your pilot
ca: Introduïu el nom d'usuari que voleu emmagatzemar al pilot

en: Error in conduit, newly added record could not be found
ca: Errada al gestor de dades, no s'ha pogut trobar un registre afegit recentment

en: Error initializing gpilotd capplet
ca: Errada en iniciar el gpilotd capplet

en: Error loading pilot state, aborting
ca: Errada en carregar l'estat del pilot. Avortant

en: Execute when clicked
ca: Executa en fer clic

en: Execution of %s failed
ca: L'execució de %s ha fallat

en: Exiting (caught SIGINT)...
ca: Tancant (s'ha detectat un SIGINT)...

en: Exiting (caught SIGTERM)...
ca: Tancant (s'ha detectat un SIGTERM)...

en: FILE
ca: FITXER

en: Failed sending request to gpilotd
ca: Error en enviar la petició a gpilotd

en: Following files failed :
ca: Hi ha hagut errades als següents fitxers:

en: GNOME PilotSync Properties
ca: Propietats de GNOME PilotSync

en: Get System Info
ca: Recupera la informació del sistema

en: Get User Name and ID from existing pilot that was used before.
ca: Agafa el nom d'usuari i el ID del pilot existent que s'ha utilitzat abans.

en: Get from pilot
ca: Recupera del pilot

en: Getting userinfo...
ca: Obtenint la informació de l'usuari...

en: Gnome Pilot Conduits
ca: Conductes del Gnome Pilot

en: Gnome Pilot Settings
ca: Configuració de Gnome Pilot

en: GnomePilot could not open device %s (%s).
    Reason: "%s".
ca: GnomePilot no ha pogut obrir el dispositiu %s (%s).
    Raó: "%s".

en: HotSync button pressed, synchronizing pilot
ca: S'ha premut el botó HotSync. Sincronitzant el pilot.

en: ID for the pilot
ca: ID del pilot

en: Initial Sync
ca: Sincronització inicial

en: Install delayed
ca: Instal·lació ajornada

en: Install file
ca: Fitxer d'instal·lació

en: Install immediately
ca: Instal·la immediatament

en: Installing %s from %s...
ca: Instal·lant %s des de %s...

en: Installing %s...
ca: S'està instal·lant %s...

en: Installing to %s:
ca: Instal·lant a %s:

en: Instantiating %d conduits...
ca: Iniciant %d gestors de dades...

en: It wasn't possible to create the specified base directory.
    Please verify the permitions on the specified path or choose another directory
ca: No ha estat possible crear el directori base indicat.
    Si us plau, comproveu els permisos del camí indicat o trieu un altre directori

en: LOGIN
ca: ENTRADA

en: Last sync log...
ca: Últim fitxer de registre de sincronització

en: List the specifed pilot's bases
ca: Relaciona les bases del pilot indicat

en: Loading conduit "%s" failed!
ca: Ha fallat la càrrega del gestor de dades "%s"!

en: Loading conduit "%s" failed!
ca: Ha fallat la càrrega del gestor de dades "%s"!

en: Local basedir
ca: Directori base local

en: Making backup of %s
ca: Fent còpia de seguretat de %s

en: Merge from pilot
ca: Fusiona des del pilot

en: Merge from pilot failed!
ca: La fusió des del pilot ha fallat!

en: Merge to pilot
ca: Fusiona al pilot

en: Merge to pilot failed!
ca: La fusió al pilot ha fallat!

en: Merging from pilot...
ca: Fusionant des del pilot...

en: Merging to pilot...
ca: Fusionant amb el pilot...

en: Modify the currently selected conduit's settings
ca: Modifica els paràmetres del conducte actualment seleccionat

en: Monitor all pilots
ca: Monitoritza tots els pilots

en: Monitor the specified pilots actions
ca: Monitoritza les accions del pilots indicats

en: Name
ca: Nom

en: NetSync request detected, synchronizing pilot
ca: S'ha detectat la sol·licitud de NetSync, s'està sincronitzant el pilot

en: Network
ca: Xarxa

en: No accessible devices available
ca: No es disposa de dispositius accessibles

en: No cradles configure.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
ca: No hi ha cap suport configurat.
    Si us plau arranqueu el gpilotd-control-applet (utilitzeu el Centre de Control Gnome)
    per configurar gnome-pilot.

en: No directory to restore from.
ca: No hi ha cap directori del qual es puga restaurar.

en: No files to install
ca: No hi cap fitxer a instal·lar

en: No pilots configured.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
ca: No hi ha cap pilot configurat.
    Si us plau, executeu el gpilotd-control-applet (utilitzeu el Centre de Control Gnome)
    per configurar gnome-pilot.

en: No, I've never used sync software with this pilot before.
ca: No, no he utilitzat mai programari de sincronització amb aquest pilot.

en: Not connected to gpilotd.
    Please restart daemon.
ca: No esteu connectats a gpilotd.
    Si us plau reinicieu el dimoni.

en: Not connected. Please restart daemon.
ca: No esteu connectats. Si us plau, reinicieu el dimoni.

en: Not connected. Restart daemon to reconnect
ca: No esteu connectats. Reinicieu el dimoni per reconnectar-vos

en: Number of devices is configured to 0
ca: El nombre de dispositius és configurat a 0

en: Number of pilots is configured to 0
ca: El nombre de pilots és configurat a 0

en: On host %d
ca: A l'ordinador central %d

en: On host %s
ca: A l'ordinador central %s

en: Only backup changed bases
ca: Tan sols bases canviades de la còpia de seguretat

en: Pause daemon
ca: Interromp el dimoni

en: Pilot Attributes
ca: Atributs del pilot

en: Pilot ID
ca: ID del Pilot

en: Pilot ID is %ld, name is %s, owner is %s
ca: ID del pilot: %ld. Nom: %s. Propietari: %s

en: Pilot Identification
ca: Identificació del pilot

en: Pilot Link Settings...
ca: Configuració de Pilot Link...

en: Pilot Name
ca: Nom del pilot

en: Pilot Name:
ca: Nom del pilot:

en: Pilot Settings
ca: Configuració del pilot

en: Pilot is currently synchronizing.
    Please wait for it to finish.
ca: Pilot s'està sincronitzant en aquests moments.
    Si us plau, espereu que acabi.

en: Pilot sync is currently in progress.
    Are you sure you want to restart daemon?
ca: La sincronització de Pilot està en progrés en aquests moments.
    Esteu segurs que voleu reiniciar el dimoni?

en: Pilot to install to
ca: Pilot on s'instal·larà

en: Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button or cancel the operation.
ca: Si us plau, poseu el pilot a %s (%s) i premeu el botó HotSync o cancel·leu l'operació.

en: Press synchronize on the cradle to install
     or cancel the operation.
ca: Premeu sincronitza al suport on cal instal·lar-ho
     o cancel·leu l'operació.

en: Press synchronize on the cradle to restore
     or cancel the operation.
ca: Premeu sincronitza al suport per restaurar
    o cancel·leu l'operació.

en: Properties...
ca: Propietats...

en: Read/Write permissions failed on
ca: El permissos de lectura/escriptura no són correctes

en: Ready to synchronize
ca: Preparat per a sincronitzar

en: Remove local base if deleted on pilot
ca: Lleveu la base local si s'ha esborrat al pilot

en: Renaming %s
ca: S'està canviat el nom a %s

en: Request %ld has been completed
ca: S'ha completat la sol·licitud %ld

en: Rereading configuration...
ca: Rellegint la configuració...

en: Restart daemon
ca: Reinicieu el dimoni

en: Restore Pilot
ca: Restaura Pilot

en: Restore directory
ca: Directori de restauració

en: Restore request failed
ca: Ha fallat la petició de restauració

en: Restore...
ca: Restaura...

en: Restoring %s
ca: S'està restaurant %s

en: Resume daemon
ca: Reprèn el dimoni

en: Run conduit
ca: Executa el conducte

en: Send to pilot
ca: Envia al pilot

en: Serial
ca: Sèrie

en: Set User Name and ID to a new pilot.
ca: Defineix el nom d'usuari i el ID a un nou pilot.

en: Set the root directory for all pilot files to be stored.
ca: Definiu el directori arrel on s'emmagatzemaran tots els fitxers del pilot.

en: Set user id and name
ca: Defineix l'identificador i nom de l'usuari

en: Setting userinfo...
ca: Configurant la informació de l'usuari...

en: Settings...
ca: Paràmetres...

en: Setup did not complete and settings will not
    be saved. Are you sure you want to quit?
ca: La configuració no està completa i no es
    desarà. Esteu segurs que voleu sortir?

en: Shutting down devices
ca: S'estan aturant els dispositius

en: Specify a cradle to operate on (defaults to Cradle0)
ca: Indiqueu un suport amb què treballar (predeterminats de Cradle0)

en: Specify pilot to operate on (defaults to MyPilot)
ca: Indiqueu el pilot amb què s'ha de treballar (predeterminats d'ElmeuPilot)

en: Speed
ca: Velocitat

en: Start druid only
ca: Inicia a soles el druida

en: Success
ca: Èxit

en: Successfully retrieved UserName and ID from pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
ca: S'han recuperat amb èxit el nom d'usuari i l'identificador des del pilot.
    Nom d'usuari: %s
    Ientificador: %d

en: Sync Action
ca: Acció de sincronització

en: Sync Type
ca: Tipus de sincronització

en: Sync continues
ca: Continua la sincronització

en: Sync cradle
ca: Suport de la sincronització

en: Synchronization ended
ca: La sincronització ha acabat

en: Synchronization ended early
ca: La sincronització ha acabat abans d'hora

en: Synchronization failed!
ca: La sincronització ha fallat!

en: Synchronize
ca: Sincronitza

en: Synchronizing %s
ca: S'està sincronitzant %s

en: Synchronizing...
ca: Sincronitzant...

en: The base directory %s is invalid.
    Please fix it or use gnomecc to choose another directory.
ca: El directori base %s no és vàlid.
    Si us plau, solucioneu-ho o utilitzeu el gnomecc per triar un altre directori.

en: The gnome-pilot daemon is already running
ca: El dimoni de gnome-pilot ja és en marxa

en: The name for your pilot. It is only used for identification.
ca: El nom del vostre pilot. Només s'utilitza a efectes d'identificació.

en: The path specified for the base directory is invalid.
    Please choose another directory
ca: El camí indicat per al directori base no és vàlid.
    Si us plau, trieu un altre directori

en: The port should be a character special device but isn't for
ca: El por ha de ser un dispositiu especial de caràcters per no és per a

en: The port should point to a USB serial port
ca: El port ha d'apuntar a un port sèrie USB

en: The request to get pilot id failed
ca: La petició d'aconseguir el ID del pilot ha fallat

en: The request to set pilot id failed
ca: La petició de definir el ID del pilot ha fallat

en: The specified base directory exists but has the wrong permissions.
    Please fix or choose another directory
ca: El directori base indicat existeix, però no té els permisos correctes.
    Si us plau, solucioneu-ho o trieu un altre directori

en: The specified base directory exists but is not a directory.
    Please make it a directory or choose another directory
ca: El directori base indicat existeix, però no és un directori.
    Si us plau, convertiu-lo en directori o trieu un altre directori

en: There's no last sync on record.
ca: No hi cap última sincronització al registre.

en: This integer ID identifies your pilot and must be unique between different pilots that you use.
ca: Aquest identificador enter identifica el vostre pilot i ha de ser únic per a cada un dels pilots que utilitzeu.

en: Timeout
ca: Temps esgotat

en: Trying to connect to the GnomePilot Daemon
ca: Intentant la connexió amb el dimoni de GnomePilot

en: Type
ca: Tipus

en: USERNAME
ca: NOM D'USUARI

en: Unable to bind to pilot
ca: No s'ha pogut connectar al pilot

en: Unable to create file installation queue directory
ca: No es pot crear el directori de cua d'instal·lació del fitxer

en: Unable to create pilot settings window. Incorrect conduit configuration.
ca: No es pot crear la finestra de paràmetres del pilot; la configuració del conducte és incorrecta.

en: Unable to delete all records in local database, aborting operation.
ca: No s'han pogut esborrar tots els registres a la base de dades local. Avortant l'operació.

en: Unable to delete all records in pilot database, aborting operation.
ca: No s'han pogut esborrar tots els registres a la base de dades del pilot. Avortant l'operació.

en: Unable to find home directory for uid %d
ca: No s'ha pogut trobar un directori llar per al uid %d

en: Unable to get pilot names
ca: No s'han pogut aconseguir els noms dels pilots

en: Unable to instantiate %s conduit.
ca: No es pot instanciar el conducte %s.

en: Unable to open or create file %s with read/write privs
ca: No s'ha pogut obrir o crear el fitxer %s amb privilegis de lectura/escriptura

en: Unknown conduit "%s" in configure!
ca: Un conducte desconegut "%s" és a la configuració!

en: Unknown device type
ca: Tipus de dispositiu desconegut

en: Unknown pilot - no pilots matches ID %ld
    Use gnomecc to set pilot's ID
ca: Pilot desconegut - No hi ha cap pilot que concorde amb el ID de %ld
    Utilitzeu el Centre de Control Gnome per definir el ID del pilot

en: Unknown pilot, no userID/username match %ld
ca: Pilot desconegut. No hi ha cap ID d'usuari/nom d'usuari que concorde amb %ld

en: Unpause daemon
ca: Reprén el dimoni

en: Use conduit settings
ca: Utilitza la configuració del gestor de dades

en: Use gnomecc to configure pilot
ca: Utilitza el gnomecc per configurar el pilot

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: User Name and ID to set on the Pilot
ca: Nom d'usuari i ID a ficar al Pilot

en: User Name:
ca: Nom d'usuari:

en: UserName
ca: Nom d'usuari

en: Username to set
ca: Nom d'usuari per definir

en: Using conduit settings for sync...
ca: Utilitzant la configuració del gestor de dades per a la sincronització...

en: Watching %s (%s)
ca: Mirant %s (%s)

en: Welcome to gnome-pilot!
ca: Benvingut a gnome-pilot!

en: Woke on %s
ca: Ha despertat %s

en: Yes, I've used sync software with this pilot before.
ca: Sí, ja he utilitzat programari de sincronització amb aquest pilot.

en: You must have at least one device setup
ca: Heu de tenir almenys un dispositiu configurat

en: You seem to be running gnome-pilot for the first time.
    The following steps will setup gnome-pilot for syncing. 
    You can always change any options later from
    PilotLink panel in Gnome Control Center.
    
    Press 'Next' to continue.
    Press 'Cancel' for manual setup.
ca: Sembla que esteu utilitzant gnome-pilot per primera vegada.
    Amb les següents indicacions configurareu gnome-pilot perquè se sincronitze.
    Sempre podeu canviar qualsevol opció més tard
    des del pannell PilotLink que és al Centre de Control Gnome.
    
    Premeu 'Següent' per continuar.
    Premeu 'Cancel·la' per configurar-ho manualment.

en: _Delete this device
ca: _Suprimeix aquest dispositiu

en: _Delete this pilot
ca: _Suprimeix aquest pilot

en: _Disable this conduit
ca: _Inhabilita aquest conducte

en: _Edit this device...
ca: _Edita aquest dispositiu...

en: _Edit this pilot...
ca: _Edita aquest pilot...

en: _Enable this conduit
ca: _Habilita aquest conducte

en: _Settings...
ca: _Paràmetres...

en: cancelling %d
ca: s'està cancel·lant %d

en: conduit to operate on
ca: conducte amb què treballar

en: destroy gpilot-applet
ca: destrueix gpilot-applet

en: disable specified conduit
ca: inhabilita el conducte indicat

en: enable specified conduit
ca: habilita el conducte indicat

en: enable, and set firstsync to slow
ca: habilita i enlenteix el firstsync

en: fault: no request found for pilot %d, request %d
ca: Errada: no s'ha trobat cap petició del pilot %d, petició %d

en: instantiate and destroy the conduit
ca: instancia i destrueix el conducte

en: list all attributes
ca: relaciona tots els atributs

en: list attributes
ca: relaciona els atributs

en: list available conduits and their state
ca: relacions els conductes disponibles i el seu estat

en: list pilots by login (all for all pilots)
ca: relaciona els pilots per entrada (totes per a tots els pilots)

en: lists available conduits
ca: relaciona els conductes diponibles

en: module loading not supported, fatal!
ca: Càrrega del mòdul no suportada. Errada fatal!

en: non-backup conduit in backup conduit list
ca: Hi ha un gestor de dades que no és de còpia de seguretat a la llista de gestors de dades de còpia de seguretat

en: saving session
ca: s'està desant la sessió

en: specify pilot to operate on
ca: indiqueu el pilot amb què treballar

en: to %s
ca: per %s

en: unknown dnd type
ca: tipus de dnd desconegut

en: unknown syncing action (%d = %s).
ca: Acció de sincronització desconeguda (%d = %s).
