rpm 4.0.1 - en to cs translation catalogue (854 entries)

en: 
    
    RPM build errors:
cs: 
    
    chyby sestavení RPM:

en:                            package1 ... packageN
cs:                            balíček1 ... balíčekN

en:                         [--badreloc] [--excludepath <path>] [--ignoresize]
cs:                         [--badreloc] [--excludepath <cesta>] [--ignoresize]

en:                         [--badreloc] [--notriggers] [--excludepath <path>]
cs:                         [--badreloc] [--notriggers] [--excludepath <cesta>]

en:                         [--changelog] [--dbpath <dir>] [targets]
cs:                         [--changelog] [--dbpath <adr>] [cíle]

en:                         [--dbpath <dir>] [--nodeps] [--allmatches]
cs:                         [--dbpath <adr>] [--nodeps] [--allmatches]

en:                         [--dbpath <dir>] [--nodeps] [--nofiles] [--noscripts]
cs:                         [--dbpath <adr>] [--nodeps] [--nofiles] [--noscripts]

en:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <file:...>]
cs:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <soubor:...>]

en:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <file>]
cs:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <soubor>]

en:                         [--ftpproxy <host>] [--ftpport <port>]
cs:                         [--ftpproxy <počítač>] [--ftpport <port>]

en:                         [--httpproxy <host>] [--httpport <port>]
cs:                         [--httpproxy <počítač>] [--httpport <port>]

en:                         [--httpproxy <host>] [--httpport <port>]
cs:                         [--ftpproxy <počítač>] [--ftpport <port>]

en:                         [--ignorearch]  [--dbpath <dir>] [--prefix <dir>]
cs:                         [--ignorearch]  [--dbpath <adr>] [--prefix <adr>]

en:                         [--ignoresize] file1.rpm ... fileN.rpm
cs:                         [--ignoresize] soubor1.rpm ... souborN.rpm

en:                         [--justdb] [--noorder] [--relocate oldpath=newpath]
cs:                         [--justdb] [--noorder] [--relocate stará_cesta=nová]

en:                         [--justdb] [--notriggers] package1 ... packageN
cs:                         [--justdb] [--notriggers] balíček1 ... balíčekN

en:                         [--nomd5] [targets]
cs:                         [--nomd5] [cíle]

en:                         [--noorder] [--relocate oldpath=newpath]
cs:                         [--noorder] [--relocate stará_cesta=nová_cesta]

en:                         [--oldpackage] [--root <dir>] [--noscripts]
cs:                         [--oldpackage] [--root <adr>] [--noscripts]

en:                         [--prefix <dir>] [--ignoreos] [--nodeps] [--allfiles]
cs:                         [--prefix <adr>] [--ignoreos] [--nodeps] [--allfiles]

en:                         [--rcfile <file:...>] [--ignorearch] [--dbpath <dir>]
cs:                         [--rcfile <soubor:...>] [--ignorearch] [--dbpath <adr>]

en:                         [--rcfile <file>] [--ignorearch] [--dbpath <dir>]
cs:                         [--rcfile <soubor>] [--ignorearch] [--dbpath <adr>]

en:                         [--replacepkgs] [--replacefiles] [--root <dir>]
cs:                         [--replacepkgs] [--replacefiles] [--root <adr>]

en:                         [--scripts] [--root <dir>] [--rcfile <file:...>]
cs:                         [--scripts] [--root <adr>] [--rcfile <soubor:...>]

en:                         [--scripts] [--root <dir>] [--rcfile <file>]
cs:                         [--scripts] [--root <adr>] [--rcfile <soubor>]

en:                         file1.rpm ... fileN.rpm
cs:                         soubor1.rpm ... souborN.rpm

en:         --triggeredby <pkg>
cs:         --triggeredby <balíček>

en:         -f <file>+
cs:         -f <soubor>+

en:         -p <packagefile>+
cs:         -p <soubor_balíčku>+

en:        %s {--addsign} [--rcfile <file:...>] package1 package2 ... packageN
cs:        %s {--addsign} [--rcfile <soubor:...>] balíček1 balíček2 ... balíčekN

en:        %s {--checksig -K} [--nopgp] [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <file:...>]
cs:        %s {--checksig -K} [--nopgp] [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <soubor:..>]

en:        %s {--erase -e} [--root <dir>] [--noscripts] [--rcfile <file:...>]
cs:        %s {--erase -e} [--root <adr>] [--noscripts] [--rcfile <soubor:...>]

en:        %s {--initdb}   [--dbpath <dir>]
cs:        %s {--initdb}   [--dbpath <adr>]

en:        %s {--rebuilddb} [--rcfile <file:...>] [--dbpath <dir>]
cs:        %s {--rebuilddb} [--rcfile <soubor:...>] [--dbpath <adr>]

en:        %s {--resign} [--rcfile <file:...>] package1 package2 ... packageN
cs:        %s {--resign} [--rcfile <soubor:...>] balíček1 balíček2 ... balíčekN

en:        %s {--setperms} [-afpg] [target]
cs:        %s {--setperms} [-afpg] [cíl]

en:        %s {--setugids} [-afpg] [target]
cs:        %s {--setugids} [-afpg] [cíl]

en:        %s {--verify -V -y} [-afpg] [--root <dir>] [--rcfile <file:...>]
cs:        %s {--verify -V -y} [-afpg] [--root <adr>] [--rcfile <soubor:...>]

en:        rpm {--addsign} [--rcfile <file>] package1 package2 ... packageN
cs:        rpm {--addsign} [--rcfile <soubor>] balíček1 balíček2 ... balíčekN

en:        rpm {--erase -e} [--root <dir>] [--noscripts] [--rcfile <file>]
cs:        rpm {--erase -e} [--root <adr>] [--noscripts] [--rcfile <soubor>]

en:        rpm {--freshen -F} file1.rpm ... fileN.rpm
cs:        rpm {--freshen -F} soubor1.rpm ... souborN.rpm

en:        rpm {--initdb}   [--dbpath <dir>]
cs:        rpm {--initdb}   [--dbpath <adr>]

en:        rpm {--rebuilddb} [--rcfile <file>] [--dbpath <dir>]
cs:        rpm {--rebuilddb} [--rcfile <soubor>] [--dbpath <adr>]

en:        rpm {--resign} [--rcfile <file>] package1 package2 ... packageN
cs:        rpm {--resign} [--rcfile <soubor>] balíček1 balíček2 ... balíčekN

en:        rpm {--setperms} [-afpg] [target]
cs:        rpm {--setperms} [-afpg] [cíl]

en:        rpm {--setugids} [-afpg] [target]
cs:        rpm {--setugids} [-afpg] [cíl]

en:        rpm {--verify -V -y} [-afpg] [--root <dir>] [--rcfile <file>]
cs:        rpm {--verify -V -y} [-afpg] [--root <adr>] [--rcfile <soubor>]

en:       --buildroot <dir>
cs:       --buildroot <adr>

en:       --dbpath <dir>
cs:       --dbpath <adr>

en:       --excludepath <path>
cs:       --excludepath <cesta>

en:       --ftpproxy <host>
cs:       --ftpproxy <počítač>

en:       --httpproxy <host>
cs:       --httpproxy <počítač>

en:       --prefix <dir>
cs:       --prefix <adr>

en:       --relocate <oldpath>=<newpath>
cs:       --relocate <stará_cesta>=<nová_cesta>

en:       --root <dir>
cs:       --root <adr>

en:       --target=<platform>+
cs:       --target=<platforma>+

en:       --timecheck <secs>
cs:       --timecheck <sec>

en:       Information selection options:
cs:       Volby pro vyběr informací:

en:       Package specification options:
cs:       Volby pro specifikaci balíčku:

en:      --excludepath <path>
cs:      --excludepath <cesta>

en:      --ftpproxy <host>
cs:      --ftpproxy <počítač>

en:      --httpproxy <host>
cs:      --httpproxy <počítač>

en:      --prefix <dir>
cs:      --prefix <adr>

en:      --relocate <oldpath>=<newpath>
cs:      --relocate <stará_cesta>=<nová_cesta>

en:      --triggeredby <pkg>
cs:      --triggeredby <balíček>

en:      -f <file>+
cs:      -f <soubor>+

en:      -p <packagefile>+
cs:      -p <soubor_balíčku>+

en:     --addsign <pkg>+
cs:     --addsign <balíček>+

en:     --checksig <pkg>+
cs:     --checksig <balíček>+

en:     --define '<name> <body>'
cs:     --define '<jméno> <tělo>'

en:     --erase <package>
cs:     --erase <balíček>

en:     --eval '<name>+'
cs:     --pipe <příkaz>

en:     --install <packagefile>
cs:     --install <balíček>

en:     --pipe <cmd>
cs:     --pipe <příkaz>

en:     --rcfile <file>
cs:       --rcfile <soubor>

en:     --rebuild <src_pkg>
cs:     --rebuild <zdroj_balíček>

en:     --recompile <src_pkg>
cs:     --recompile <zdroj_balíček>

en:     --resign <pkg>+
cs:     --resign <balíček>+

en:     --upgrade <packagefile>
cs:     --upgrade <balíček>

en:     -K <pkg>+
cs:     --K <balíček>+

en:     -U <packagefile>
cs:     -U <balíček>

en:     -b<stage> <spec>
cs:     -b<etapa> <spec>

en:     -i <packagefile>
cs:     -i <balíček>

en:     -t<stage> <tarball>
cs:     -t<etapa> <tarball>

en:     Information selection options:
cs:     Volby pro vyběr informací:

en:    --addsign <pkg>+
cs:    --addsign <balíček>+

en:    --checksig <pkg>+
cs:     --checksig <balíček>+

en:    --dbpath <dir>
cs:    --dbpath <adr>

en:    --define '<name> <body>'
cs:    --define '<jméno> <tělo>'

en:    --erase <package>
cs:    --erase <balíček>

en:    --eval '<expr>+'
cs:    --eval '<výraz>+'

en:    --install <packagefile>
cs:    --install <balíček>

en:    --pipe <cmd>
cs:    --pipe <příkaz>

en:    --rcfile <file:...>
cs:    --rcfile <soubor:...>

en:    --resign <pkg>+
cs:    --resign <balíček>+

en:    --root <dir>
cs:    --root <adr>

en:    --upgrade <packagefile>
cs:    --upgrade <balíček>

en:    -K <pkg>+
cs:    -K <balíček>+

en:    -U <packagefile>
cs:    -U <balíček>

en:    -i <packagefile>
cs:    -i <balíček>

en:    All modes support the following arguments:
cs:    všechny režimy podporují tyto parametry:

en:    Install, upgrade and query (with -p) allow URL's to be used in place
cs:    instalace, aktualizace a dotazy (s -p) mohou používat URL na místěURL

en:    file: %s action: %s
cs:    soubor: %s akce: %s

en:    of file names as well as the following options:
cs:    jmen souborů stejně jako následující volby:

en:   Actual size: %12d
cs: Aktuální délka: %12d

en:   All modes support the following options:
cs:   Všechny režimy podporují tyto volby:

en:   Install, upgrade and query (with -p) modes allow URL's to be used in place
cs:    Instalace, aktualizace a dotaz (s -p) mohou užívat adresy ve tvaru URL

en:   Package specification options:
cs:       Volby pro specifikaci balíčku:

en:   of file names as well as the following options:
cs:   na místě jména souboru stejně jako následující volby:

en:  (MISSING KEYS:
cs:  (CHYBÍ KLÍČ:

en:  (UNTRUSTED KEYS:
cs:  (NEDŮVĚRYHODNÝ KLÍČ:

en:  ... as %s
cs:  ... jako %s

en:  conflicts with %s-%s-%s
cs:  koliduje s %s-%s-%s

en:  failed -
cs: selhal -

en:  is needed by %s-%s-%s
cs:  je nutné pro %s-%s-%s

en:  on file
cs:  na souboru

en: ! only on numbers
cs: ! jen na číslech

en: "%s" specifies multiple packages
cs: "%s" určuje více balíčků

en: %%changelog entries must start with *
cs: Položky v %%changelog musí začínat znakem *

en: %%changelog not in decending chronological order
cs: %%changelog není seřazen sestupně podle času

en: %3d<%*s(empty)
cs: %3d<%*s(prázdný)

en: %3d>%*s(empty)
cs: %3d>%*s(prázdný)

en: %5d exclude  %s
cs: %5d vynechávám %s

en: %5d relocate %s -> %s
cs: %5d přemísťuji %s -> %s

en: %s cannot be installed
cs: %s nemůže být nainstalován

en: %s created as %s
cs: %s vytvořen jako %s

en: %s does not appear to be a RPM package
cs: nezdá se, že by %s byl balíček typu RPM

en: %s expansion failed at %s:%d "%s"
cs: expanze %s selhala na %s:%d "%s"

en: %s failed
cs: %s selhalo

en: %s field must be present in package: %s
cs: Položka %s musí být v balíčku přítomna: %s

en: %s has invalid numeric value, skipped
cs: %s má neplatnou numerickou hodnotu, přeskočeno

en: %s has too large or too small integer value, skipped
cs: %s má příliš velkou nebo moc malou celočíselnou hodnotu, přeskočeno

en: %s has too large or too small long value, skipped
cs: %s má moc velkou nebo moc malou long hodnotu, přeskočeno

en: %s saved as %s
cs: %s uloženo jako %s

en: %s skipped due to missingok flag
cs: %s přeskočeno, protože chybí příznak

en: %s: %-45s %-3s (cached)
cs: %s: %-45s %-3s (kešováno)

en: %s: %-45s NO
cs: %s: %-45s NE

en: %s: %-45s YES (added files)
cs: %s: %-45s ANO (přidány soubory)

en: %s: %-45s YES (added provide)
cs: %s: %-45s ANO (přidáno poskytuje)

en: %s: %-45s YES (db files)
cs: %s: %-45s ANO (db soubory)

en: %s: %-45s YES (db package)
cs: %s: %-45s ANO (db balíček)

en: %s: %-45s YES (db provides)
cs: %s: %-45s ANO (db poskytuje)

en: %s: %-45s YES (rpmlib provides)
cs: %s: %-45s ANO (rpmlib poskytuje)

en: %s: %-45s YES (rpmrc provides)
cs: %s: %-45s ANO (rpmrc poskytuje)

en: %s: (%s, %s) added to Depends cache.
cs: %s: (%s, %s) přidáno do keše závislostí.

en: %s: Can't re-sign v2.0 RPM
cs: %s: Nemohu znovu podepsat RPM v2.0

en: %s: Can't sign v1.0 RPM
cs: %s: RPM v1.0 nelze podepsat

en: %s: Fread failed: %s
cs: %s: Fread selhalo: %s

en: %s: Fwrite failed: %s
cs: %s: Fwrite selhalo: %s

en: %s: No signature available
cs: %s: Není dostupný žádný podpis

en: %s: No signature available (v1.0 RPM)
cs: %s: Není dostupný žádný podpis (RPM v1.0)

en: %s: cannot read header at 0x%x
cs: %s: nemohu číst hlavičku na adrese 0x%x

en: %s: open failed: %s
cs: %s: otevření selhalo: %s

en: %s: readLead failed
cs: %s: readLead selhalo

en: %s: rpmReadSignature failed
cs: %s: rpmReadSignature selhalo

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
cs: %s: rpmWriteSignature selhalo: %s

en: %s: writeLead failed: %s
cs: %s: writeLead selhalo: %s

en: %s:%d: Got a %%else with no %%if
cs: %s:%d: %%else bez počítečního %%if

en: %s:%d: Got a %%endif with no %%if
cs: %s:%d: %%endif bez počátečního %%if

en: %s:%d: parseExpressionBoolean returns %d
cs: %s:%d: parseExpressionBoolean vrátil %d

en: && and || not suported for strings
cs: && a || není podporováno pro řetězce

en: '<name> <body>'
cs: '<jméno> <tělo>'

en: (contains no files)
cs: (neobsahuje žádné soubory)

en: (error 0x%x)
cs: (chyba: 0x%x)

en: (no error)
cs: (žádná chyba)

en: (no state)
cs: (chybí stav)

en: (not a number)
cs: (není číslo)

en: (unknown %3d)
cs: (neznámý %3d)

en: (unknown type)
cs: (neznámý typ)

en: * / not suported for strings
cs: * / nejsou podporovány pro řetězce

en: - not suported for strings
cs: - není podporováno pro řetězce

en: - only on numbers
cs: - jen na číslech

en: --allfiles may only be specified during package installation
cs: --allfiles může být použit jen při instalaci balíčků

en: --allmatches may only be specified during package erasure
cs: --allmatches může být použit jen při instalaci balíčků

en: --dbpath given for operation that does not use a database
cs: --dbpath zadána pro operaci, která databázi nepoužívá

en: --excludedocs may only be specified during package installation
cs: --excludedocs může být použit jen při instalaci balíčků

en: --hash (-h) may only be specified during package installation
cs: --hash (-h) může být použit jen při instalaci balíčků

en: --ignorearch may only be specified during package installation
cs: --ignorearch může být použit jen při instalaci balíčků

en: --ignoreos may only be specified during package installation
cs: --ignoreos může být použit jen při instalaci balíčků

en: --ignoresize may only be specified during package installation
cs: --ignoresize může být použit jen při instalaci balíčků

en: --includedocs may only be specified during package installation
cs: --includedocs může být použit jen při instalaci balíčků

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
cs: --justdb může být použit jen při instalaci a odstraňování balíčků

en: --nodeps may only be specified during package building, rebuilding, recompilation, installation,erasure, and verification
cs: --nodeps může být použit jen při sestavování, rekompilaci, instalaci, odstraňování a kontrole

en: --nogpg may only be used during signature checking
cs: --nogpg lze použít jen při kontrole podpisů

en: --nomd5 may only be used during signature checking and package verification
cs: --nomd5 může být použit jen při kontrole podpisů a ověřování balíčků

en: --nopgp may only be used during signature checking
cs: --nopgp lze použít jen při kontrole podpisů

en: --noscripts may only be specified during package installation, erasure, and verification
cs: --noscripts může být použit jen při instalaci, odstraňování nebo kontrole balíčků

en: --notriggers may only be specified during package installation and erasure
cs: ----notriggers může být použito jen při instalaci nebo mazání balíčků

en: --notriggers may only be specified during package installation, erasure, and verification
cs: --notriggers může být použit jen při instalaci, odstraňování nebo kontrole balíčků

en: --oldpackage may only be used during upgrades
cs: --oldpackage lze použít jen při aktualizacích

en: --percent may only be specified during package installation
cs: --percent může být použit jen při instalaci balíčků

en: --prefix may only be used when installing new packages
cs: --prefix je možno použít jen při instalaci nových balíčků

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
cs: --relocate a --excludepath je možno použít jen při instalaci nových balíčků

en: --replacefiles may only be specified during package installation
cs: --replacefiles může být použit jen při instalaci balíčků

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
cs: --replacepkgs může být použit jen při instalaci balíčků

en: --root (-r) may only be specified during installation, erasure, querying, and database rebuilds
cs: --root (-r) může být použit jen při instalaci, odstraňování, dotazech nebo znovuvytvoření databáze

en: --sign may only be used during package building
cs: --sign může být použit jen při sestavování balíčků

en: --test may only be specified during package installation, erasure, and building
cs: --test může být použit jen při instalaci, odstraňování a sestavování

en: -u and --uninstall are deprecated and no longer work.
cs: -u a --uninstall jsou zastaralé a již je nelze použít.

en: : expected following ? subexpression
cs: v podvýrazu je po ? očekávána :

en: <cmd>
cs: <přík>

en: <dir>
cs: <adresář>

en: <expr>+
cs: <výraz>+

en: <file:...>
cs: <soubor:...>

en: <oldpath>=<newpath>
cs: <stará_cesta>=<nová_cesta>

en: <package>
cs: <balíček>

en: <packagefile>+
cs: <soubor_balíčku>+

en: <source package>
cs: <zdrojový balíček>

en: <specfile>
cs: <spec_soubor>

en: <tarball>
cs: <tar_soubor>

en: ========== continuing tsort ...
cs: ========== pokračuje tsort ...

en: ========== recording tsort relations
cs: ========== ukládání tsort relací

en: ========== relocations
cs: ========== relokace

en: ========== successors only (presentation order)
cs: ========== pouze úspěšné (pořadí dle prezentace)

en: ========== tsorting packages
cs: ========== třídění balíčků

en: ======================== active %d empty %d
cs: ======================== aktivní %d prázdný %d

en: ? expected in expression
cs: ve výrazu očekáván ?

en: A %% is followed by an unparseable macro
cs: Za %% následuje neparsovatelné makro

en: Abort in progress
cs: Probíhá přerušení

en: Architecture is excluded: %s
cs: Architektura je vyřazena: %s

en: Architecture is not included: %s
cs: Architektura není zahrnuta: %s

en: Bad CSA data
cs: Špatná CSA data

en: Bad arch/os number: %s (%s:%d)
cs: Chybné číslo architektury nebo OS: %s (%s:%d)

en: Bad count for headerAddEntry(): %d
cs: Chybný počet pro headerAddEntry(): %d

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
cs: Špatná práva adresáře: %s(%s)

en: Bad exit status from %s (%s)
cs: Špatný návratový kód z %s (%s)

en: Bad file: %s: %s
cs: Špatný soubor: %s: %s

en: Bad magic
cs: Špatné magické číslo

en: Bad mode spec: %s(%s)
cs: Špatná práva spec: %s(%s)

en: Bad owner/group: %s
cs: Špatný vlastník/skupina: %s

en: Bad package specification: %s
cs: Špatná specifikace balíčku: %s

en: Bad server response
cs: Chybná odezva FTP serveru

en: Bad source: %s: %s
cs: Špatný zdrojový soubor: %s: %s

en: Bad syntax: %s(%s)
cs: Špatná syntaxe: %s(%s)

en: Bad/unreadable  header
cs: Špatná nebo nečitelná hlavička

en: Build options with [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:
cs: Sestavovací volby s [ <spec_soubor> | <tar_soubor> | <zdrojový_balíček> ]:

en: BuildRoot can not be "/": %s
cs: BuildRoot nemůže být "/": %s

en: Building for target %s
cs: Sestavuji pro cíl %s

en: Building target platforms: %s
cs: Sestavuji cílové platformy: %s

en: Can't mix special %%doc with other forms: %s
cs: Nelze míchat speciální %%doc s ostatnímí formami: %s

en: Cannot expand %s
cs: Nemohu expandovat %s

en: Cannot read %s, HOME is too large.
cs: Nemohu číst %s, HOME je příliš velký.

en: Common options for all rpm modes:
cs: Společné volby pro všechny módy:

en: Copyright (C) 1998-2000 - Red Hat, Inc.
cs: Copyright (c) 1998-2000 - Red Hat, Inc.

en: Could not canonicalize hostname: %s
cs: Nemohu získat jméno počítače: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
cs: Nemohu vygenerovat jméno souboru pro balíček %s: %s

en: Could not open %%files file %s: %s
cs: Nemohu otevřít %%files soubor %s: %s

en: Could not open %s: %s
cs: Nemohu otevřít %s: %s

en: Could not open PostIn file: %s
cs: Nemohu otevřít PostIn soubor: %s

en: Could not open PostUn file: %s
cs: Nemohu otevřít PostUn soubor: %s

en: Could not open PreIn file: %s
cs: Nemohu otevřít PreIn soubor: %s

en: Could not open PreUn file: %s
cs: Nemohu otevřít PreUn soubor: %s

en: Could not open Trigger script file: %s
cs: Nemohu otevřít soubor se spuští (trigger): %s

en: Could not open VerifyScript file: %s
cs: Nemohu otevřít VerifyScript soubor: %s

en: Could not run gpg.  Use --nogpg to skip GPG checks.
cs: Nelze spustit gpg. Vynechte kontrolu GPG pomocí --nogpg.

en: Could not run pgp.  Use --nopgp to skip PGP checks.
cs: Nemohu spustit pgp. Vynechte kontrolu PGP pomocí --nopgp.

en: Couldn't download nosource %s: %s
cs: Nemohu načíst nosource %s: %s

en: Couldn't exec %s: %s
cs: Nemohu spustit %s: %s

en: Couldn't exec gpg
cs: Nemohu spustit gpg

en: Couldn't exec pgp
cs: Nemohu spustit pgp

en: Couldn't exec pgp (%s)
cs: Nemohu spustit pgp (%s)

en: Couldn't fork %s: %s
cs: Nemohu provést fork %s: %s

en: Data type %d not supported
cs: Datový typ %d není podporován

en: Database options:
cs: Volby databáze:

en: Duplicate %s entries in package: %s
cs: Duplikovaná položka %s v balíčku: %s

en: Duplicate locale %.*s in %%lang(%s)
cs: Duplicitní locale %.*s v %%lang(%s)

en: Enter pass phrase:
cs: Vložte heslovou frázi:

en: Error parsing %%setup: %s
cs: Chyba při parsování %%setup: %s

en: Error setting remote server to passive mode
cs: Chyba při nastavení vzdáleného serveru do pasivního režimu

en: Exec of %s failed (%s): %s
cs: Spuštění %s selhalo (%s): %s

en: Executing(%s): %s
cs: Provádění(%s): %s

en: Expected size: %12d = lead(%d)+sigs(%d)+pad(%d)+data(%d)
cs: Předpokl. délka: %12d = hlavička(%d)+signatura(%d)+výplň(%d)+data(%d)

en: Failed to connect to server
cs: Připojení k serveru selhalo

en: Failed to establish data connection to server
cs: Selhalo navázání datového spojení se serverem

en: Failed to find %s:
cs: Selhalo vyhledání %s:

en: Failed to open tar pipe: %m
cs: Nelze otevřít rouru pro tar: %m

en: Failed to read %s: %s.
cs: Nemohu číst %s: %s.

en: Failed to read spec file from %s
cs: Nelze číst spec soubor z %s

en: Failed to rename %s to %s: %m
cs: Nelze přejmenovat %s na %s: %m

en: File %4d: %07o %s.%s	 %s
cs: Soubor %4d: %07o %s.%s	 %s

en: File %s does not appear to be a specfile.
cs: Nezdá se, že by %s byl spec soubor.

en: File %s is not a regular file.
cs: Soubor %s není obyčejný soubor.

en: File %s is smaller than %u bytes
cs: Soubor %s je menší, než %d bajtů

en: File %s: %s
cs: Soubor %s: %s

en: File doesn't match prefix (%s): %s
cs: Soubor nesouhlasí s prefixem (%s): %s

en: File listed twice: %s
cs: Soubor uveden dvakrát: %s

en: File must begin with "/": %s
cs: Soubor musí začínat na "/": %s

en: File needs leading "/": %s
cs: Soubor potřebuje úvodní "/": %s

en: File not found by glob: %s
cs: Soubor nenalezen globem: %s

en: File not found on server
cs: Soubor nebyl na serveru nalezen

en: File not found: %s
cs: Soubor nenalezen: %s

en: Finding  %s: (using %s)...
cs: Hledám   %s: (použit %s)...

en: GPG sig size: %d
cs: Velikost GPG podpisu: %d

en: Generating signature using GPG.
cs: Generuji GPG podpis.

en: Generating signature using PGP.
cs: Generuji PGP podpis.

en: Generating signature: %d
cs: Generuji podpis: %d

en: Got %d bytes of GPG sig
cs: Přečteno %d bajtů GPG podpisu

en: Got %d bytes of PGP sig
cs: Přečteno %d bajtů PGP podpisu

en: Header size too big
cs: Velikost hlavičky je přiliš velká

en: Hit limit for %%docdir
cs: Dosažen limit pro %%docdir

en: I/O error to local file
cs: I/O chyba při lokálním souboru

en: Incomplete data line at %s:%d
cs: Neúplný datový řádek %s:%d

en: Incomplete default line at %s:%d
cs: Neúplný standardní řádek %s:%d

en: Installing %s
cs: Instaluji %s

en: Internal error
cs: Interní chyba

en: Internal error in argument processing (%d) :-(
cs: Interní chyba při zpracování parametrů (%d) :-(

en: Internal error: Bogus tag %d
cs: Interní chyba: Špatná značka: %d

en: Invalid %%_signature spec in macro file
cs: Špatná %%_signature spec v souboru maker

en: Invalid %%_signature spec in macro file.
cs: Špatná %%_signature spec v souboru maker.

en: Invalid %s token: %s
cs: Neplatný %s token: %s

en: LOOP:
cs: SMYČKA:

en: MD5 sum mismatch
cs: MD5 součet nesouhlasí

en: Macro %%%.*s not found, skipping
cs: makro %%%.*s nenalezeno, přeskakuji

en: Macro %%%s (%s) was not used below level %d
cs: Makro %%%s (%s) nebylo použito pod úrovní %d

en: Macro %%%s failed to expand
cs: Expanze makra %%%s selhala

en: Macro %%%s has empty body
cs: Makro %%%s má prázdné tělo

en: Macro %%%s has illegal name (%%define)
cs: Makro %%%s má neplatné jméno (%%define)

en: Macro %%%s has illegal name (%%undefine)
cs: Makro %%%s má neplatné jméno (%%undefine)

en: Macro %%%s has unterminated body
cs: Makro %%%s má neukončené tělo

en: Macro %%%s has unterminated opts
cs: Makro %%%s má neukončené parametry

en: Missing '(' in %s %s
cs: Chybí '(' v %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
cs: Chybí ')' v %s(%s

en: Missing hard link
cs: Chybějící hardlink

en: NOT OK
cs: NENÍ OK

en: No buildable architectures
cs: Žádné dostupné architektury pro sestavení

en: No patch number %d
cs: Patch číslo %d neexistuje

en: No signature
cs: Chybí podpis

en: No source number %d
cs: Zdroj číslo %d neexistuje

en: Non-white space follows %s(): %s
cs: Následuje neprázdný znak %s(): %s

en: OS is excluded: %s
cs: OS je vyřazen: %s

en: OS is not included: %s
cs: OS není zahrnut: %s

en: Old (internal-only) signature!  How did you get that!?
cs: Starý (pouze interní) podpis! Jak jste to získali!?

en: Old PGP signature
cs: Starý PGP podpis

en: Only one arg for %%docdir
cs: Jen jeden parametr pro %%docdir

en: PGP sig size: %d
cs: Velikost podpisu PGP: %d

en: Package already exists: %s
cs: Balíček již existuje: %s

en: Package has no %%description: %s
cs: Balíček nemá žádné %%description: %s

en: Pass phrase check failed
cs: Chybná heslová fráze

en: Pass phrase is good.
cs: Heslová fráze je v pořádku.

en: Password for %s@%s:
cs: Heslo pro %s@%s:

en: Please contact rpm-list@redhat.com
cs: Zkontaktujte prosím rpm-list@redhat.com

en: Preparing packages for installation...
cs: Připravuji balíčky pro instalaci...

en: Preparing...
cs: Připravuji...

en: Processing files: %s-%s-%s
cs: Zpracovávám soubory: %s-%s-%s

en: Query options (with -q or --query):
cs: Volby dotazů (s -q or --query):

en: RPM version %s
cs: RPM verze %s

en: Recursion depth(%d) greater than max(%d)
cs: Hloubka rekurze(%d) je větší, než max(%d)

en: Retrieving %s
cs: Stahuji %s

en: Server I/O error
cs: I/O chyba serveru

en: Server timeout
cs: Timeout serveru

en: Signature options:
cs: Volby signatury:

en: Signature pad : %d
cs: Podpisový blok: %d

en: Signature size: %d
cs: Velikost podpisu: %d

en: Spec file can't use BuildRoot
cs: Spec soubor nemůže použít BuildRoot

en: Success
cs: Úspěch

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
cs: Symbolická linka ukazuje na BuildRoot: %s -> %s

en: TIMECHECK failure: %s
cs: TIMECHECK selhal: %s

en: Target buffer overflow
cs: Cílový buffer přetekl

en: The --rcfile option has been eliminated.
cs: Volba --rcfile byla odstraněna.

en: This program may be freely redistributed under the terms of the GNU GPL
cs: Tento program lze volně šířit podle podmínek GNU GPL.

en: Too many args in data line at %s:%d
cs: Příliš mnoho parametrů v datovém řádku %s:%d

en: Too many args in default line at %s:%d
cs: Příliš mnoho parametrů ve výchozím řádku u %s:%d

en: Too many patches!
cs: Příliš mnoho patchů!

en: Two files on one line: %s
cs: Dva soubory na jednom řádku: %s

en: Unable to lookup server host address
cs: Nelze převést jméno na IP adresu počítače

en: Unable to lookup server host name
cs: Nelze převést IP na jméno počítače

en: Unable to open %s for reading: %s.
cs: Nemohu otevřít %s pro čtení: %s.

en: Unable to open %s: %s
cs: Nemohu otevřít %s: %s

en: Unable to open icon %s: %s
cs: Nemohu otevřít ikonu %s: %s

en: Unable to open sigtarget %s: %s
cs: Nemohu otevřít cíl pro podepsání %s: %s

en: Unable to open spec file %s: %s
cs: Nelze otevřít spec soubor %s: %s

en: Unable to open temp file.
cs: Nelze otevřít dočasný soubor.

en: Unable to read header from %s: %s
cs: Nemohu přečíst hlavičku z %s: %s

en: Unable to read icon %s: %s
cs: Nemohu přečíst ikonu %s: %s

en: Unable to read payload from %s: %s
cs: Nemohu přečíst payload z %s: %s

en: Unable to write header to %s: %s
cs: Nemohu zapsat hlavičku do %s: %s

en: Unable to write package: %s
cs: Nemohu zapsat balíček: %s

en: Unable to write payload to %s: %s
cs: Nemohu zapsat payload do %s: %s

en: Unclosed %%if
cs: Neuzavřený %%if

en: Unknown file type
cs: Neznámý typ souboru

en: Unknown icon type: %s
cs: Neznámý typ ikony: %s

en: Unknown option %c in %s(%s)
cs: Neznámá volba: %c v %s(%s)

en: Unknown or unexpected error
cs: Neznámá nebo neočekávaná chyba

en: Unknown system: %s
cs: Neznámý systém: %s

en: Unsatisfied dependencies for %s-%s-%s:
cs: Nevyřešené závislosti pro %s-%s-%s:

en: Unterminated %c: %s
cs: Neukončené %c: %s

en: Unusual locale length: "%.*s" in %%lang(%s)
cs: Neobvyklá délka locale: "%.*s" v %%lang(%s)

en: Usage:
cs: použití:

en: Usage: %s {--help}
cs: Použití: %s {--help}

en: Usage: rpm {--help}
cs: použití: rpm {--help}

en: Use "--macros <file:...>" instead.
cs: Použijte volbu "--macros <soubor:...>".

en: Use --macros with a colon separated list of macro files to read.
cs: Použijte --macros se seznamem makro souborů oddělených kolonou.

en: Use -e or --erase instead.
cs: Použijte volbu -e nebo --erase.

en: Verify options (with -V or --verify):
cs: Vollby kontroly (s -V or --verify):

en: Wrote: %s
cs: Zapsáno: %s

en: You must set "%%_gpg_name" in your macro file
cs: Musíte nastavit "%%_gpg_name" ve svém makro souboru

en: You must set "%%_pgp_name" in your macro file
cs: Musíte nastavit "%%_pgp_name" ve svém makro souboru

en: ] expected at end of array
cs: na konci pole očekáváno ]

en: add a signature to a package
cs: přidat do balíčku podpis

en: adding "%s" to %s index.
cs: přidávám "%s" do indexu %s

en: adding %d entries to %s index.
cs: přidávám %d položek do indexu %s.

en: argument is not an RPM package
cs: parametr není RPM balíček

en: arguments to --prefix must begin with a /
cs: parametry pro --prefix musejí začínat znakem /

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
cs: parametry pro --root (-r) musejí začínat znakem /

en: bad date in %%changelog: %s
cs: špatný datum v %%changelog: %s

en: bad db file %s
cs: špatný db soubor %s

en: bad option '%s' at %s:%d
cs: chybná volba '%s' u %s:%d

en: be a little more verbose
cs: o něco upovídanější reřim

en: be incredibly verbose (for debugging)
cs: velmi upovídaný režim (pro ladění)

en: bin/src package (prep, compile, install, package)
cs: bin/src balíček (příprava, kompilace, instalace, zabalení)

en: binary package (prep, compile, install, package)
cs: binární balíček (příprava, kompilace, instalace, zabalení)

en: build binary package from <source package>
cs: vytvoření binárního balíčku ze <zdrojový balíček>

en: build binary package only from <specfile>
cs: vytvoření pouze binárního balíčku podle <spec_soubor>

en: build binary package only from <tarball>
cs: vytvoření pouze binárního balíčku z <tar_soubor>

en: build package, where <stage> is one of:
cs: sestavit balíček, kde <etapa> je jedna z:

en: build source and binary packages from <specfile>
cs: vytvoření zdrojového a binárního balíčku podle <spec_soubor>

en: build source and binary packages from <tarball>
cs: vytvoření zdrojového a binárního balíčku z <tar_soubor>

en: build source package only from <specfile>
cs: vytvoření zdrojového balíčku podle <spec_soubor>

en: build source package only from <tarball>
cs: vytvoření pouze zdrojového balíčku z <tar_soubor>

en: build the packages for the build targets platform1...platformN.
cs: sestavit balíček pro cíl platforma1...platformaN.

en: build through %build (%prep, then compile) from <specfile>
cs: sestavení podle %build (%prep, pak kompilace) podle <spec_soubor>

en: build through %build (%prep, then compile) from <tarball>
cs: sestavení podle %build (%prep, pak kompilace) z <tar_soubor>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <source package>
cs: sestavení podle %%install (včetně %prep, %build) ze <zdrojový balíček>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <specfile>
cs: sestavení podle %install (%prep, %build, pak install) podle <spec_soubor>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <tarball>
cs: sestavení podle %%install (%prep, %build, pak install) z <tar_soubor>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
cs: sestavení podle %prep (rozbalení zdrojových kódů a aplikace patchů) podle <spec_soubor>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
cs: sestavení podle %prep (rozbalení zdrojových kódů, aplikace patchů) z <tar_soubor>

en: buildroot already specified, ignoring %s
cs: buildroot byl již nastaven, ignoruji %s

en: can't query %s: %s
cs: nemohu provést dotaz %s: %s

en: can't rename %s to %s: %s
cs: Nemohu přejmenovat %s na %s: %s

en: can't unlink %s: %s
cs: Nemohu provést unlink %s: %s

en: cannot access file %s
cs: přístup k souboru %s se nezdařil

en: cannot add record originally at %d
cs: nemohu přidat záznam - původně u %d

en: cannot create %s: %s
cs: nemohu vytvořit %s: %s

en: cannot create sourcedir %s
cs: nemohu vytvořir adresář pro zdrojové soubory: %s

en: cannot create specdir %s
cs: nemohu vytvořit adresář pro spec soubory: %s

en: cannot get %s lock on %s/%s
cs: nemohu zamknout databázi zámkem %s v %s/%s

en: cannot get %s lock on database
cs: nemohu vytvořit zámek %s na databázi

en: cannot open %s at %s:%d: %s
cs: nemohu otevřít soubor %s na %s:%d: %s

en: cannot open %s index
cs: nemohu otevřít index %s

en: cannot open %s index using db%d - %s (%d)
cs: nemohu otevřít index %s při používání db%d - %s (%d)

en: cannot open %s/packages.rpm
cs: chyba: nemohu otevřít %s/packages.rpm

en: cannot open %s: %s
cs: nemohu otevřít %s: %s

en: cannot open Packages database in %s
cs: nemohu otevřít databázi balíčků v %s

en: cannot open file %s: %s
cs: nemohu otevřít soubor %s: %s

en: cannot open package: %s
cs: nemohu otevřít balíček: %s

en: cannot open rpm database in %s
cs: nemohu otevřít RPM databázi v %s

en: cannot re-open payload: %s
cs: nemohu znovu otevřít payload: %s

en: cannot remove %s - directory not empty
cs: nemohu odstranit %s - adresář není prázdný

en: cannot write to %s
cs: nemohu zapsat do %s

en: closed  db environment %s/%s
cs: uzavřeno DB prostředí %s/%s

en: closed  db file        %s
cs: zavřen db soubor       %s

en: closed  db index       %s/%s
cs: uzavřen db index       %s/%s

en: compile (prep and compile)
cs: kompilace (příprava a kompilace)

en: counting packages to install
cs: počítám balíčky pro instalaci

en: cpio_copy read failed: %s
cs: čtení cpio_copy selhalo: %s

en: cpio_copy write failed: %s
cs: zápis cpio_copy selhal: %s

en: create archive failed on file %s: %s
cs: vytváření archívu selhalo na souboru %s: %s

en: creating directory %s
cs: vytvářím adresář %s

en: creating directory %s: %s
cs: vytvářím adresář %s: %s

en: dataLength() RPM_STRING_TYPE count must be 1.
cs: Počet dataLength() RPM_STRING_TYPE musí být 1.

en: db%d error(%d) from %s: %s
cs: db%d chyba (%d) z %s: %s

en: db%d error(%d): %s
cs: db%d chyba (%d): %s

en: dbiTagsInit: unrecognized tag name: "%s" ignored
cs: dbiTagsInit: neznámá značka: "%s" ignorována

en: debug URL cache handling
cs: ladit manipulaci s URL cache

en: debug protocol data stream
cs: ladit protokol datového toku

en: debug rpmio I/O
cs: ladit rpmio I/O

en: define macro <name> with value <body>
cs: definování makra <jméno> s obsahem <tělo>

en: disable use of libio(3) API
cs: zakázat použití libio(3) API

en: display a verbose file listing
cs: zobrazit rozšířený výpis souborů

en: display final rpmrc and macro configuration
cs: zobrazit finální konfiguraci rpmrc a maker

en: display known query tags
cs: zobrazit známé značky pro dotazy

en: display package file list
cs: zobrazit seznam souborů v balíčku

en: display package information
cs: zobrazit informace o balíčku

en: display the package's change log
cs: zobrazit záznamy o změnách balíčku

en: display the states of the listed files
cs: zobrazit stav vypsaných souborů

en: do not accept i18N msgstr's from specfile
cs: neakceptovat i18N popisky ze spec souboru

en: do not execute %verifyscript (if any)
cs: nespouštět %verifyscript (pokud je nějaký)

en: do not execute any package specific scripts
cs: nespouštět žádné skripty určené pro balíčky

en: do not execute any stages
cs: nespouštět žádné etapy

en: do not execute any stages of the build
cs: nespouštět žádné etapy vytváření balíčku

en: do not execute scripts (if any)
cs: nespouštět žádné skripty (jsou-li nějaké)

en: do not install documentation
cs: neinstalovat dokumentaci

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
cs: pro vyřešení závislostí neměnit pořadí instalace balíčků

en: do not verify file attributes
cs: nekontrolovat atributy souborů

en: do not verify file md5 checksums
cs: nekontrolovat md5 součty souborů

en: do not verify package dependencies
cs: nekontrolovat závislosti balíčků

en: don't check disk space before installing
cs: nekontrolovat volné místo na disku před instalací

en: don't execute any installation scriptlets
cs: nespouštět žádné instalační skripty

en: don't execute any installation scripts
cs: nespouštět žádné instalační skripty

en: don't execute any scriptlets triggered by this package
cs: nespouštět žádné skripty aktivované tímto balíčkem

en: don't execute any scripts triggered by this package
cs: nespouštět žádné skripty aktivované tímto balíčkem

en: don't install, but tell if it would work or not
cs: neinstalovat ale sdělit, zda-li by to fungovalo či nikoli

en: don't verify files in package
cs: nekontrolovat soubory v balíčku

en: don't verify package architecture
cs: nekontrolovat architekturu balíčku

en: don't verify package operating system
cs: nekontrolovat operační systém balíčku

en: dump basic file information
cs: zobrazit základní informace o souborech

en: empty tag format
cs: prázdný formát značky

en: empty tag name
cs: prázdné jméno značky

en: erase (uninstall) package
cs: smazat (deinstalovat) balíček

en: error creating temporary file %s
cs: chyba při vytváření dočasného souboru %s

en: error reading from file %s
cs: chyba při čtení ze souboru %s

en: error reading header from package
cs: chyba při při čtení hlavičky balíčku

en: error(%d) allocating new package instance
cs: chyba(%d) při alokaci nové instance balíčku

en: error(%d) counting packages
cs: chyba(%d) při počítání balíčků

en: error(%d) getting "%s" records from %s index
cs: chyba(%d) při získávání záznamu "%s" z indexu %s

en: error(%d) removing record %s from %s
cs: chyba(%d) při odstraňování záznamu %s z %s

en: error(%d) storing record %s into %s
cs: chyba(%d) při ukládání záznamu %s do %s

en: error:
cs: chyba:

en: error: %sport must be a number
cs: chyba: %sport musí být číslo

en: exclude paths must begin with a /
cs: vynechané cesty musí začínat znakem /

en: excluding %s %s
cs: vynechávám %s %s

en: excluding directory %s
cs: vynechávám adresář %s

en: excluding multilib path %s%s
cs: vynechávám multilib cestu %s%s

en: exclusive
cs: výhradní

en: exec failed
cs: spuštění selhalo

en: execution of %s scriptlet from %s-%s-%s failed, exit status %d
cs: provedení %s skripletu z %s-%s-%s selhalo, návratový kód: %d

en: extra arguments given for query of all packages
cs: k dotazu na všechny balíčky zadány parametry navíc

en: extra arguments given for verify of all packages
cs: pro kontrolu všech balíčků zadány parametry navíc

en: failed build dependencies:
cs: chybné závislosti při sestavování:

en: failed dependencies:
cs: nevyřešené závislosti:

en: failed to create %s: %s
cs: nemohu vytvořit %s: %s

en: failed to open %s: %s
cs: nemohu otevřít %s: %s

en: failed to rebuild database: original database remains in place
cs: databázi nelze zvovu vytvořit; původní databáze zůstává na svém místě

en: failed to remove directory %s: %s
cs: nemohu odstranit adresář %s: %s

en: failed to replace old database with new database!
cs: starou databázi nelze nahradit novou databází!

en: failed to stat %s: %m
cs: nemohu zjistit stav %s: %m

en: failed to stat %s: %s
cs: nemohu zjistit stav %s: %s

en: failed to write all data to %s
cs: Nemohu zapsat všechna data do %s

en: fatal error:
cs: fatální chyba:

en: file %s conflicts between attempted installs of %s and %s
cs: soubor %s způsobuje konflikt mezi instalovaným %s a %s

en: file %s from install of %s conflicts with file from package %s
cs: soubor %s z instalace %s koliduje se souborem z balíčku %s

en: file %s is not owned by any package
cs: soubor %s nevlastní žádný balíček

en: file %s is on an unknown device
cs: soubor %s je na neznámém zařízení

en: file %s requires a newer version of RPM
cs: soubor %s vyžaduje novější verzi RPM

en: file %s: %s
cs: soubor %s: %s

en: file is not regular -- skipping size check
cs: není obyčejný soubor -- přeskakuji kontrolu velikosti

en: files may only be relocated during package installation
cs: soubory mohou být přemístěny jen při instalaci balíčků

en: found %d packages
cs: nalezeno %d balíčků

en: found %d source and %d binary packages
cs: nalezeno %d zdrojových a %d binárních balíčků

en: free list corrupt (%u)- please run
    	"rpm --rebuilddb"
    More information is available from http://www.rpm.org or the rpm-list@redhat.com mailing list
    if "rpm --rebuilddb" fails to correct the problem.
cs: porušen free list (%u) - spusťte prosím
    	"rpm --rebuilddb"
    Pokud tento příkaz nevyřeší problém, naleznete více informací
    na http://www.rpm.org nebo v diskuzním listu rpm-list@redhat.com.

en: generate PGP/GPG signature
cs: generovat PGP/GPG podpis

en: generate headers compatible with (legacy) rpm[23] packaging
cs: generovat hlavičky kompatibilní RPM verze 2 a 3

en: generate headers compatible with rpm4 packaging
cs: generovat hlavičky kompatibilní s RPM verze 4

en: generate package header(s) compatible with (legacy) rpm[23] packaging
cs: generovat hlavičky balíčků kompatibilní s RPM verze 2 a 3

en: getGname: too many gid's
cs: getGname: příliš mnoho GID

en: getGnameS: too many gid's
cs: getGnameS: příliš mnoho GID

en: getUname: too many uid's
cs: getUname: příliš mnoho UID

en: getUnameS: too many uid's
cs: getUnameS: příliš mnoho UID

en: getting list of mounted filesystems
cs: získávám seznam připojených systémů souborů

en: gpg failed
cs: gpg selhalo

en: gpg failed to write signature
cs: gpg selhalo při zápisu podpisu

en: group %s does not contain any packages
cs: skupina %s neobsahuje žádné balíčky

en: group %s does not exist - using root
cs: skupina %s neexistuje - použita skupina root

en: hostname or IP of ftp proxy
cs: název počítače nebo IP adresa ftp proxy

en: hostname or IP of http proxy
cs: název počítače nebo IP adresa http proxy

en: ignore ExcludeArch: directives from spec file
cs: ignorovat ExcludeArch: direktivy ve spec souboru

en: incomplete %%changelog entry
cs: nekompletní položka v %%changelog

en: incorrect format: %s
cs: nesprávný formát: %s

en: initalize database (unnecessary, legacy use)
cs: inicializovat databázi (není potřeba, zpětná kompatibilita)

en: initialize database
cs: inicializovat databázi

en: install (prep, compile, install)
cs: instalace (příprava, kompilace a instalace)

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
cs: nainstalovat všechny soubory i konfigurace, které by se jinak mohly vynechat

en: install documentation
cs: nainstalovat dokumentaci

en: install even if the package replaces installed files
cs: instalovat, i když balíček přepíše existující soubory

en: install package
cs: nainstalovat balíček

en: install source package, build binary package and remove spec file, sources, patches, and icons.
cs: instalovat zdrojový balíček, sestavit binární balíček, odstranit spec soubor, zdrojové kódy, záplaty a ikony.

en: installing a source package
cs: instaluji zdrojový balíček

en: installing binary packages
cs: instaluji binární balíčky

en: installing package %s needs %ld inodes on the %s filesystem
cs: instalace balíčku %s potřebuje %ld inodů na systému souborů %s

en: installing package %s needs %ld%cb on the %s filesystem
cs: instalace balíčku %s potřebuje %ld%cB na systému souborů %s

en: invalid package number: %s
cs: neplatné číslo balíčku: %s

en: like --rebuild, but don't build any package
cs: jako --rebuild, ale nesestavovat balíčky

en: line %d: %s
cs: řádek %d: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
cs: řádek %d: Špatná volba v %%setup %s: %s

en: line %d: Bad %s number: %s
cs: řádek %d: Špatné číslo %s: %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
cs: řádek %d: Špatné určení %s: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
cs: řádek %d: Špatný formát BuildArchitecture: %s

en: line %d: Bad arg to %%patch -p: %s
cs: řádek %d: Špatný parametr pro %%patch -p: %s

en: line %d: Bad arg to %%patch: %s
cs: řádek %d: Špatný parametr pro %%patch: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup %c: %s
cs: řádek %d: Špatný parametr v %%setup %c: %s

en: line %d: Bad no%s number: %d
cs: řádek %d: Špatné číslo %s: %d

en: line %d: Bad number: %s
cs: řádek %d: Špatné číslo: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
cs: řádek %d: špatná volba %s: %s

en: line %d: Dependency tokens must begin with alpha-numeric, '_' or '/': %s
cs: řádek %d: Položky v závislostech musí začínat alfanumerickým znakem, '_' nebo '/': %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
cs: řádek %d: Docdir musí začínat na '/': %s

en: line %d: Empty tag: %s
cs: řádek %d: Prázdná značka: %s

en: line %d: Epoch/Serial field must be a number: %s
cs: řádek %d: Položka Epoch/Serial musí být číslo: %s

en: line %d: Error parsing %%description: %s
cs: řádek %d: Chyba při parsování %%description: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
cs: řádek %d: Chyba při parsování %%files: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
cs: řádek %d: Chyba při parsování %s: %s

en: line %d: File name not permitted: %s
cs: řádek %d: Jméno souboru není dovoleno: %s

en: line %d: Illegal char '-' in %s: %s
cs: řádek %d: Nepřípustný znak '-' v %s: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
cs: řádek %d: Počkozená značka: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -b: %s
cs: řádek %d: K %%patch -b potřebuji parametr: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -p: %s
cs: řádek %d: K %%patch -p potřebuji parametr: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -z: %s
cs: řádek %d: K %%patch -z potřebuji parametr: %s

en: line %d: Package does not exist: %s
cs: řádek %d: Balíček neexistuje: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
cs: řádek %d: Prefixy nesmí končit znakem "/": %s

en: line %d: Second %%files list
cs: řádek %d: Druhý seznam %%files

en: line %d: Second %s
cs: řádek %d: Druhý %s

en: line %d: Second description
cs: řádek %d: Druhé description

en: line %d: Too many names: %s
cs: řádek %d: Příliš mnoho jmen: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
cs: řádek %d: Neznámá značka: %s

en: line %d: Version required: %s
cs: řádek %d: Vyžadována verze: %s

en: line %d: Versioned file name not permitted: %s
cs: řádek %d: Jméno s verzí není dovoleno: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
cs: řádek %d: jméno skriptu musí začínat na '/': %s

en: line %d: second %%prep
cs: řádek %d: druhý %%prep

en: line %d: second %s
cs: řádek: %d: druhý %s

en: line %d: triggers must have --: %s
cs: řádek %d: spouště (triggery) musí mít --: %s

en: line: %s
cs: řádek: %s

en: list all configuration files
cs: vypsat všechny konfigurační soubory

en: list all documentation files
cs: vypsat všechny soubory s dokumentací

en: list capabilities package provides
cs: uvést schopnosti poskytované balíčkem

en: list capabilities provided by package
cs: uvést schopnosti poskytované balíčkem

en: list capabilities required by package
cs: uvést schopnosti vyžadované balíčkem

en: list check (do some cursory checks on %files)
cs: kontrola seznamů (provede zběžné kontroly %files)

en: list files in package
cs: vypsat soubory v balíčku

en: list only configuration files (implies -l)
cs: vypsat pouze konfigurační soubory (implikuje -l)

en: list only documentation files (implies -l)
cs: vypsat pouze soubory s dokumentací (implikuje -l)

en: list package dependencies
cs: uvést závislosti balíčku

en: list the tags that can be used in a query format
cs: uvést příznaky, které lze použít v dotazovacím formátu

en: locked  db index       %s/%s
cs: uzamčen db index       %s/%s

en: logging into %s as %s, pw %s
cs: přihlašování na %s jako %s, heslo %s

en: looking for packages to download
cs: hledám balíčky pro stažení

en: lookup i18N strings in specfile catalog
cs: vyhledat i18N řetězce ve specfile katalogu

en: make sure a valid database exists
cs: zajistit, aby existovala platná databáze

en: makeTempFile failed
cs: makeTempFile selhalo

en: malformed %%include statement
cs: poškozený příkaz %%include

en: memory alloc (%u bytes) returned NULL.
cs: alokace paměti (%u bajtů) vrátila NULL.

en: missing    %s
cs: chybí      %s

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
cs: chybí ':' (nalezeno na 0x%02x) v %s:%d

en: missing architecture for %s at %s:%d
cs: chybí architektura pro %s u %s:%d

en: missing architecture name at %s:%d
cs: chybí název architektury u %s:%d

en: missing argument for %s at %s:%d
cs: chybí parametr pro %s u %s:%d

en: missing name in %%changelog
cs: chybějící jméno v %%changelog

en: missing second ':' at %s:%d
cs: chybí druhá ':' u %s:%d

en: missing { after %
cs: chybí { po %

en: missing } after %{
cs: po %{ chybí }

en: mntctl() failed to return mount points: %s
cs: mntctl() nevrátil přípojné body: %s

en: mntctl() failed to return size: %s
cs: mntctl() nevrátil velikost: %s

en: net shared
cs: sdílen v síti

en: no arguments given for query
cs: k dotazu nezadány žádné parametry

en: no arguments given for verify
cs: pro kontrolu nezadány žádné balíčky

en: no dbpath has been set
cs: nebyla nastavena dbpath

en: no dbpath has been set
cs: nebyla nastavena dbpath

en: no description in %%changelog
cs: žádný popis v %%changelog

en: no files to sign
cs: žádné soubory k podepsání

en: no package provides %s
cs: žádný balíček neposkytuje %s

en: no package requires %s
cs: žádný balíček nevyžaduje %s

en: no package triggers %s
cs: žádný balíček neaktivuje %s

en: no packages
cs: žádné balíčky

en: no packages files given for rebuild
cs: ke znovusestavení nezadány žádné balíčky

en: no packages given for install
cs: nezadány žádné balíčky pro instalaci

en: no packages given for signature check
cs: ke kontrole podpisu nezadány žádné balíčky

en: no packages given for signing
cs: k podepsání nezadány žádné balíčky

en: no packages given for uninstall
cs: nezadány žádné balíčky pro odstranění

en: no spec files given for build
cs: pro sestavení nezadány žádné spec soubory

en: no tar files given for build
cs: pro sestavení nezadány žádné tar soubory

en: normal
cs: normální

en: not installed
cs: neinstalován

en: old format database is present; use --rebuilddb to generate a new format database
cs: databáze je ve starém formátu; použijte --rebuilddb pro převod do nového

en: old format source packages cannot be queried
cs: nelze provést dotaz na zdrojové balíčky starého formátu

en: one type of query/verify may be performed at a time
cs: najednou lze provést jen jeden typ dotazu či ověření

en: only installation, upgrading, rmsource and rmspec may be forced
cs: vynucena může být jen instalace, aktualizace, smazání zdrojových kódů a spec souboru

en: only one major mode may be specified
cs: specifikovat lze jen jeden hlavní režim

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
cs: použít lze jen jeden z parametrů --excludedocs a --includedocs

en: only one of --prefix or --relocate may be used
cs: použít lze jen jeden z parametrů --prefix nebo --relocate

en: only packaging with major numbers <= 4 is supported by this version of RPM
cs: tato verze RPM podporuje práci s balíčky s verzí <= 4

en: open of %s failed: %s
cs: otevření %s selhalo: %s

en: opening db environment %s/%s %s
cs: otevírám db environment %s/%s %s

en: opening db file        %s mode 0x%x
cs: otevírám db soubor     %s mode 0x%x

en: opening db index       %s/%s %s mode=0x%x
cs: otevírám db index      %s/%s %s mode=0x%x

en: opening new database with dbapi %d
cs: otevírám novou databázi s dbapi %d

en: opening old database with dbapi %d
cs: otevírám starou databázi s dbapi %d

en: override build root
cs: build root předefinován

en: override target platform
cs: cílová platforma předefinována

en: package %s (which is newer than %s) is already installed
cs: balíček %s (který je novější, než %s) je již nainstalován

en: package %s conflicts: %s
cs: balíček %s koliduje: %s

en: package %s is already installed
cs: balíček %s je již nainstalován

en: package %s is for a different architecture
cs: balíček %s je pro jinou architekturu

en: package %s is for a different operating system
cs: balíček %s je pro jiný operační systém

en: package %s is not installed
cs: balíček %s není nainstalován

en: package %s is not relocateable
cs: balíček %s není přemístitelný

en: package %s pre-transaction syscall(s): %s failed: %s
cs: předtransakční syscall v balíčku %s: %s selhalo: %s

en: package %s-%s-%s require not satisfied: %s
cs: balíček %s-%s-%s má nesplněné požadavky: %s

en: package has neither file owner or id lists
cs: balíček nemá vlastníka souboru ani seznamy id

en: package lacks both group name and id lists (this should never happen)
cs: balíček neobsahuje ani jména skupin ani seznam id (nemělo by se nikdy stát)

en: package lacks both user name and id lists (this should never happen)
cs: balíček neobsahuje ani uživatelská jména ani seznam id (nemělo by se nikdy stát)

en: package record number: %u
cs: záznam balíčku číslo: %u

en: package: %s-%s-%s files test = %d
cs: balíček: %s-%s-%s test souborů = %d

en: packaging version 1 is not supported by this version of RPM
cs: práce s balíčky verze 1 není podporována touto verzí RPM

en: parse error in expression
cs: chyba při parsování ve výrazu

en: path %s in package %s is not relocateable
cs: cesta %s v balíčku %s není přemístitelná

en: pgp failed
cs: pgp selhalo

en: pgp failed to write signature
cs: pgp selhalo při zápisu podpisu

en: pgp not found:
cs: pgp nenalezeno:

en: port number of ftp server (or proxy)
cs: číslo portu serveru ftp (nebo proxy)

en: port number of http server (or proxy)
cs: číslo portu http serveru (nebo proxy)

en: prep (unpack sources and apply patches)
cs: příprava (rozbalí zdroje a aplikuje záplaty)

en: print hash marks as package installs (good with -v)
cs: během instalace balíčku zobrazit dvojité křížky (dobré s -v)

en: print macro expansion of <expr>+
cs: vypsat expanzi makra <výraz>+

en: print percentages as package installs
cs: během instalace balíčku zobrazit procenta

en: print the expansion of macro <expr> to stdout
cs: vypsat expanzi makra <výraz> na standardní výstup

en: print the expansion of macro <name> to stdout
cs: vypsat používanou verzi rpm

en: print the various [un]install scriptlets
cs: vytisknout [de]instalační skripty

en: print the various [un]install scripts
cs: vytisknout [de]instalační skripty

en: print the version of rpm being used
cs: vypsat používanou verzi rpm

en: print this message
cs: vypsat tuto zprávu

en: provide less detailed output
cs: poskytnout výstu s méně detaily

en: provide more detailed output
cs: poskytnout detailnější výstup

en: query (uninstalled) package <packagefile>
cs: dotaz na (nenainstalovaný) balíček <soubor_balíčku>

en: query a spec file
cs: dotaz na spec soubor

en: query all packages
cs: dotázat všechny balíčky

en: query mode
cs: režim dotazů

en: query of %s failed
cs: dotaz na %s se nezdařil

en: query of specfile %s failed, can't parse
cs: dotaz na spec soubor %s selhal, nemohu parsovat

en: query package owning <file>
cs: dotaz na balíček vlastnící <soubor>

en: query packages triggered by <pkg>
cs: dotazy na balíčky aktivované <balíčkem>

en: query packages which provide <cap> capability
cs: dotaz na balíčky poskytující schopnost <cap>

en: query packages which require <cap> capability
cs: dotaz na balíčky vyžadující schopnost <sch>

en: query the package(s) triggered by the package
cs: dotaz na balíčky aktivované balíčkem

en: query/verify (uninstalled) package <packagefile>
cs: dotaz/ověření (nenainstalovaného) balíčku <soubor_balíčku>

en: query/verify a package file (i.e. a binary *.rpm file)
cs: dotaz/ověření souboru s balíčkem (tj. binárního RPM souboru)

en: query/verify all packages
cs: dotázat/ověřit všechny balíčky

en: query/verify package owning <file>
cs: dotaz/ověření balíčku vlastnícího <soubor>

en: query/verify package(s) in group
cs: dotaz/ověření balíčků ve skupině

en: query/verify package(s) owning file
cs: dotaz/ověření balíčků vlastnícího soubor

en: query/verify packages triggered by <pkg>
cs: dotaz/ověření balíčku aktivovaného <balíčkem>

en: query/verify packages which provide <cap> capability
cs: dotaz/ověření balíčků poskytujících schopnost <cap>

en: query/verify packages which require <cap> capability
cs: dotaz/ověření balíčků vyžadujících schopnost <cap>

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
cs: dotaz/ověření balíčků poskytujících závislost

en: query/verify the package(s) which require a dependency
cs: dotaz/ověření balíčků vyžadujících závislost

en: read <file:...> instead of default macro file(s)
cs: číst <soubor:...> místo implicitního makro souboru

en: read <file:...> instead of default rpmrc file(s)
cs: číst <soubor:...> místo implicitního rpmrc souboru

en: read failed: %s (%d)
cs: čtení selhalo: %s (%d)

en: readRPM: %s is not an RPM package
cs: readRPM: %s není RPM balíček

en: readRPM: open %s: %s
cs: readRPM: otevření %s: %s

en: readRPM: read %s: %s
cs: readRPM: čtení %s: %s

en: readRPM: reading header from %s
cs: readRPM: čtení hlavičky z %s

en: rebuild database from existing database
cs: znovu vytvořit databázi z existující databáze

en: rebuild database indices from existing database headers
cs: znovu vytvořit databázi z existujících databázových hlaviček

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
cs: znovusestavení databáze z instalovaných hlaviček balíčků

en: rebuilding database %s into %s
cs: databázi %s převádím do %s

en: record %d could not be read
cs: záznam %d nelze přečíst

en: record number %d in database is bad -- skipping.
cs: záznam číslo %d v databázi je chybný -- vynechávám.

en: reinstall if the package is already present
cs: přeinstalovat, i když je již balíček přítomen

en: relocate files from <oldpath> to <newpath>
cs: přemístit soubory ze <staré_cesty> do <nové_cesty>

en: relocate files in non-relocateable package
cs: přemístění souborů v nepřemístitelném balíčku

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
cs: přemístit soubory do <adr>, jsou-li přemístitelné

en: relocating %s to %s
cs: přemísťuji %s do %s

en: relocating directory %s to %s
cs: přemísťuji adresář %s do %s

en: relocations must begin with a /
cs: přemístění musejí začínat znakem /

en: relocations must contain a =
cs: přemístění musejí obsahovat =

en: relocations must have a / following the =
cs: přemístění musejí mít za znakem = znak /

en: removal of %s failed: %s
cs: odstranění %s selhalo: %s

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
cs: odstranit všechny balíčky odpovídající <balíčku> (obvykle se generuje chyba, specifikuje-li <balíček> více balíčků)

en: remove build tree when done
cs: po dokončení odstranit sestavovací strom

en: remove sources when done
cs: po dokončení odstranit zdrojové kódy

en: remove spec file when done
cs: po dokončení odstranit spec soubor

en: remove specfile when done
cs: po dokončení odstranit spec soubor

en: removed db environment %s/%s
cs: odstraněno db prostředí %s/%s

en: removed db file        %s
cs: odstraněn db soubor    %s

en: removing "%s" from %s index.
cs: odstraňuji "%s" z indexu %s.

en: removing %d entries from %s index.
cs: odstraňuji %d položek z indexu %s.

en: removing %s after successful db3 rebuild.
cs: odstraňuji %s po úspěšném znovusestavení db3.

en: removing %s-%s-%s "%s" from tsort relations.
cs: odstraňuji %s-%s-%s "%s" z tsort relací.

en: removing directory %s
cs: mažu adresář %s

en: removing these packages would break dependencies:
cs: odstranění těchto balíčků by porušilo závislosti:

en: rename of %s to %s failed: %s
cs: přejmenování %s na %s selhalo: %s

en: renaming %s to %s
cs: přejmenovávám %s na %s

en: replace files in %s with files from %s to recover
cs: pro obnovení nahraďte soubory v %s soubory z %s

en: replaced
cs: nahrazen

en: retrieval of return code of %s scriptlet from %s-%s-%s failed, waitpid returned %s
cs: Získání návratového kódu skriptletu %s ze %s-%s-%s selhalo, waitpid vrátil %s

en: retrieved %d packages
cs: přijato %d balíčků

en: rmdir of %s failed: %s
cs: rmdir %s selhalo: %s

en: rpm query mode
cs: režim dotazů

en: rpm verify mode
cs: režim kontroly

en: rpm verify mode (legacy)
cs: režim kontroly (zastaralý)

en: running postinstall scripts (if any)
cs: spouštím případný postinstalační skript

en: running postuninstall script (if any)
cs: spouštím případný postdeinstalační skript

en: running preinstall script (if any)
cs: spouštím případný předinstalační skript

en: send stdout to <cmd>
cs: odeslat stdout do <příkazu>

en: set the file owner and group to those in the package database using the same package specification options as -q
cs: nastavit vlastníka a skupinu vlastnící soubor podle údajů v databázi balíčků pomocí stejných voleb pro specifikaci balíčku, jako pro -q

en: set the file permissions to those in the package database using the same package specification options as -q
cs: nastavit oprávnění k souborům podle údajů v databázi balíčků pomocí stejných voleb pro specifikaci balíčku, jako pro -q

en: set the time check to <secs> seconds (0 disables)
cs: nastavit časovou kontrolu na <sec> sekund (0 ji deaktivuje)

en: shared
cs: sdílený

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
cs: zkratka pro --replacepkgs --replacefiles

en: show all verifiable information for each file (must be used with -l, -c, or -d)
cs: zobrazit všechny ověřitelné údaje pro každý soubor (musí se použít s -l, -c nebo -d)

en: show file states (implies -l)
cs: zobrazit stavy souborů (implikuje -l)

en: show the trigger scriptlets contained in the package
cs: zobrazit spouště (triggery) obsažené v balíčku

en: show the trigger scripts contained in the package
cs: zobrazit spouště (triggery) obsažené v balíčku

en: sign a package (discard current signature)
cs: podepsat balíček (zahodit aktuální podpis)

en: skip any GPG signatures
cs: vynechat případné GPG podpisy

en: skip any MD5 signatures
cs: vynechat případné MD5 součty

en: skip any PGP signatures
cs: vynechat případné PGP podpisy

en: skip files in path <path>
cs: přeskočit soubory v cestě <cesta>

en: skip files with leading component <path>
cs: přeskočit soubory s úvodní cestou <cesta>

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
cs: přeskočit přímo na určenou etapu (pouze pro c,i)

en: skipping %s - rpmGlob failed(%d)
cs: přeskakuji %s - rpmGlob selhal(%d)

en: skipping %s - transfer failed - %s
cs: přeskakuji %s - přenos selhal - %s

en: skipping %s-%s-%s install, %%pre scriptlet failed rc %d
cs: přeskakuji instalaci %s-%s-%s - %%pre scriptlet selhal rc %d

en: source package contains no .spec file
cs: zdrojový balíček neobsahuje .spec soubor

en: source package expected, binary found
cs: očekávám balíček se zdrojovými kódy, nalezen však binární

en: sources in: %s
cs: zdrojové soubory v: %s

en: spec file in: %s
cs: spec soubor v: %s

en: stopping install as we're running --test
cs: ukončuji instalaci, protože je spuštěn --test

en: substitute i18n sections into spec file
cs: nahradit i18n sekce do spec souboru

en: syntax error in expression
cs: chyba syntaxe ve výrazu

en: syntax error while parsing &&
cs: chyba syntaxe při zpracování &&

en: syntax error while parsing ==
cs: chyba syntaxe při zpracování ==

en: syntax error while parsing ||
cs: chyba syntaxe při zpracování ||

en: temporary database %s already exists
cs: dočasná databáze %s již existuje

en: the "B" dependency needs an epoch (assuming same as "A")
    	A %s	B %s
cs: Závislost "B" potřebuje období (předpokládáno stejné jako "A")
    	A %s	B %s

en: types must match
cs: typy musí souhlasit

en: unable to read the signature
cs: nemohu číst podpis

en: unexpected ]
cs: neočekávaná ]

en: unexpected arguments to --querytags
cs: neočekávané parametry pro --querytags

en: unexpected query flags
cs: neočekávaný příznak pro dotaz

en: unexpected query format
cs: neočekávaný formát dotazu

en: unexpected query source
cs: neočekávaný zdroj dotazu

en: unexpected }
cs: neočekávaná }

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s
cs: neznámá chyba %d vznikla při manipulaci s balíčkem %s

en: unknown tag
cs: neznámá značka

en: unmatched (
cs: nedoplněná (

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
cs: rozbalování archívu selhalo %s%s: %s

en: unrecognized db option: "%s" ignored
cs: neznámá db volba: "%s" ignorována

en: update the database, but do not modify the filesystem
cs: upravit databázi, ale neupravovat systém souborovů

en: upgrade package
cs: aktualizace balíčku

en: upgrade package (same options as --install, plus)
cs: aktualizovat balíček (stejné volby jako --install, plus)

en: upgrade package if already installed
cs: aktualizace balíčku jestliže je již nainstalován

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
cs: aktualizovat na starou verzi balíčku (--force to dělá při aktualizacích automaticky)

en: url port must be a number
cs: url port musí být číslo

en: use <dir> as the build root
cs: použít <adr> jako kořen pro sestavení

en: use <dir> as the directory for the database
cs: použít <adr> jako adresář pro databázi

en: use <dir> as the top level directory
cs: použít <adr> jako adresář nejvyšší úrovně

en: use <file:...> instead of default list of macro files
cs: použijte <soubor:...> místo implicitního seznamu makro souborů

en: use <file> instead of /etc/rpmrc and $HOME/.rpmrc
cs: použijte <soubor> místo /etc/rpmrc a $HOME/.rpmrc

en: use <qfmt> as the header format (implies --info)
cs: použít <qfmt> jako hlavičkový formát (implikuje -i)

en: use the following query format
cs: použij následující formát dotazů

en: user %s does not exist - using root
cs: uživatel %s neexistuje - použit uživatel root

en: verify %files section from <specfile>
cs: kontrola části %files ve <spec_soubor>

en: verify %files section from <tarball>
cs: kontrola části %files z <tar_soubor>

en: verify a package installation using the same same package specification options as -q
cs: ověřit instalaci balíčku použitím stejných voleb pro specifikaci balíčku, jako pro -q

en: verify package signature
cs: ověřit podpis v balíčku

en: warning:
cs: varování:

en: warning: u %p ctrl %p nrefs != 0 (%s %s)
cs: varování: u %p ctrl %p nrefs != 0 (%s %s)

en: warning: u %p data %p nrefs != 0 (%s %s)
cs: varování: u %p data %p nrefs != 0 (%s %s)

en: warning: uCache[%d] %p nrefs(%d) != 1 (%s %s)
cs: varování: uCache[%d] %p nrefs(%d) != 1 (%s %s)

en: will remove files test = %d
cs: odstraní se soubory test = %d

en: { expected after : in expression
cs: ve výrazu je po : očekávána {

en: { expected after ? in expression
cs: ve výrazu je po ? očekávána {

en: | expected at end of expression
cs: na konci výrazu je očekáváno |

en: } expected in expression
cs: ve výrazu je očekávána }
