gdm2 2.0.99 - en to el translation catalogue (240 entries)

en: %s language selected
el: Επιλογή της γλώσσας %s

en: %s session selected
el: Επιλογή της συνεδρίας %s

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
el: %s: Το %s είναι μεγαλύτερο από το όριο που έθεσε ο διαχειριστής για μέγιστο μέγεθος αρχείου.

en: %s: %s is not a regular file.
el: %s: Το %s: δεν είναι κανονικό αρχείο.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
el: %s: Το %s δεν ανήκει στη ταυτότητα χρήστη %d.

en: %s: %s is writable by group.
el: %s: Το %s είναι εγγράψιμο από ομάδα.

en: %s: %s is writable by group/other.
el: %s: Το %s: είναι εγγράψιμο από ομάδα/άλλους.

en: %s: %s is writable by other.
el: %s: Το %s είναι εγγράψιμο από τους άλλους.

en: %s: Directory %s does not exist.
el: %s: Ο κατάλογος %s δεν υπάρχει.

en: (C) 2001 Lee Mallabone
el: (C) 2001 Λι Μαλαμπόουν

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
el: ΑαΒβΓγΔδΕεΖζΗηΘθΙιΚκΛλΜμΝνΞξΟοΠπΡρΣσςΤτΥυΦφΧχΨψΩω

en: Allow group writable files and directories
el: Να επιτρέπονται αρχεία και κατάλογοι εγγράψιμοι από την ομάδα

en: Allow root to login with GDM
el: Να επιτρέπεται στο διαχειριστή να συνδέετε με το GDM

en: Allow world writable files and directories
el: Να επιτρέπονται αρχεία και κατάλογοι εγγράψιμοι από όλους

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Are you sure you want to reboot the machine?
el: Θέλετε σίγουρα να επανεκκινήσετε τον υπολογιστή;

en: Authentication failed
el: Αποτυχία αυθεντικοποίησης

en: Authorization Details
el: Λεπτομέρειες Εξουσιοδότησης

en: Basic
el: Βασικό

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
el: Αποτυχία ανοίγματος του DefaultImage: %s. Αναστολή του face browser!

en: Can't open default host icon: %s
el: Αποτυχία ανοίγματος εξ'ορισμού εικονιδίου συστήματος: %s

en: Can't open icon file: %s. Suspending iconify feature!
el: Αποτυχία ανοίγματος αρχείου εικονιδίου: %s. Αναστολή χαρακτηριστικού ελαχιστοποίησης!

en: Can't set PAM_TTY=%s
el: Αποτυχία ορίσματος του PAM_TTY=%s

en: Choose a host to connect to from the selection below.
el: Επιλέξτε ένα σύστημα από τα παρακάτω για να συνδεθείτε.

en: Choose the directory to search for faces
el: Επιλέξτε τον κατάλογο αναζήτησης των προσώπων

en: Chooser
el: Επιλογέας

en: Chooser command:
el: Εντολή επιλογέα:

en: Configure the GNOME Display Manager.
    Please submit any bugs or feature requests at http://bugzilla.gnome.org under the `gdm' product.
el: Ρυθμίστε το Διαχειριστή Εμφάνισης του GNOME.
    Παρακαλώ στείλτε αναφορές σφαλμάτων ή αιτήσεις για βελτίωση στο http://bugzilla.gnome.org κάτω από τον τίτλο του προϊόντος `gdm'.

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Connection Settings
el: Ρυθμίσεις Σύνδεσης

en: Could not set signal mask!
el: Αποτυχία ρύθμισης μάσκας σινιάλων!

en: Couldn't open session for %s
el: Αποτυχία αρχικοποίησης συνεδρίας για %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
el: Αποτυχία ρύθμισης της διαχείρισης λογαριασμού για %s

en: Couldn't set credentials for %s
el: Αποτυχία ρύθμισης των διαπιστευτηρίων για %s

en: Debugging
el: Εκσφαλμάτωση

en: Default $PATH:
el: Εξ' ορισμού $PATH:

en: Default face image:
el: Εξ' ορισμού εικόνα προσώπου:

en: Default font:
el: Εξ' ορισμού γραμματοσειρά:

en: Default host image:
el: Εξ' ορισμού εικόνα συστήματος:

en: Default locale:
el: Εξ' ορισμού τοπική ρύθμιση:

en: Denied XDMCP query from host %s
el: Άρνηση ερωτήματος XDMCP από το σύστημα %s

en: Determines whether GDM should kill X clients started by the init scripts when the user logs in.
el: Καθορίζει πότε το GDM θα πρέπει να τερματίζει τους πελάτες X που εκκινούνται από τα προγράμματα εντολών εκκίνησης κατά την είσοδο του χρήστη στο σύστημα.

en: Directories
el: Κατάλογοι

en: Directory for host images:
el: Κατάλογος με εικόνες συστήματος:

en: Display initialization directory:
el: Κατάλογος αρχικοποίησης οθόνης:

en: Enable XDMCP
el: Ενεργοποίηση XDMCP

en: Enable debugging output
el: Ενεργοποίηση εξόδου εκσφαλμάτωσης

en: Environment
el: Περιβάλλον

en: Exclude these users:
el: Εξαίρεση αυτών των χρηστών:

en: Executables
el: Εκτελέσιμα

en: Expert
el: Ειδήμονας

en: Extras
el: Επιπλέον

en: Face browser
el: Φυλλομετρητής προσώπων

en: Failed to restart self
el: Αποτυχία επανεκκίνησης του ίδιου

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
el: Αδύνατη η εκκίνηση του εξυπηρετητή Χ αρκετές φορές μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα· απενεργοποίηση οθόνης %s

en: GDM Configuration Utility
el: Εργαλείο Ρύθμισης GDM

en: GDM runs as this group:
el: To GDM εκτελείτε ως αυτήν την ομάδα:

en: GDM runs as this user:
el: Το GDM εκτελείτε ως το χρήστη:

en: GNOME Desktop Manager
el: Διαχειριστής Επιφάνειας Εργασίας GNOME

en: GNOME Display Manager Configurator
el: Ρύθμιση Διαχείρησης Οθόνης GNOME

en: General Appearance
el: Γενική Εμφάνιση

en: Global faces directory:
el: Καθολικός κατάλογος προσώπων:

en: Greeter Look and Feel
el: Εμφάνιση του Χαιρετιστή

en: Greeter command:
el: Εντολή χαιρετιστή:

en: Group writable
el: Εγγράψιμο από ομάδα

en: Gtk+ RC file:
el: Αρχείο ρυθμίσεων Gtk+:

en: Halt command:
el: Εντολή τερματισμού:

en: Honour indirect requests
el: Να τιμούντε οι πλάγιες αιτήσεις

en: Kill 'init' clients
el: Σκότωμα πελατών της 'init'

en: Language
el: Γλώσσα

en: Last
el: Τελευταίο

en: Limits
el: Περιορισμοί

en: Listen on UDP port:
el: Αποδοχή συνδέσεων στη θύρα UDP:

en: Locale file:
el: Αρχείο τοπικών ρυθμίσεων:

en: Localization
el: Τοπικές ρυθμίσεις

en: Lock position
el: Κλείδωμα θέσης

en: Logging directory:
el: Κατάλογος καταγραφών:

en: Login appearance
el: Εμφάνιση εισαγωγής στο σύστημα

en: Login behaviour
el: Συμπεριφορά αυθεντικοποίησης

en: Logo:
el: Λογότυπο:

en: Manually set position
el: Χειρωνακτική τοποθέτηση

en: Max pending indirect requests:
el: Μέγ. αριθμ. εκκρεμών έμμεσων αιτήσεων:

en: Maximum face height:
el: Μέγιστο ύψος προσώπου:

en: Maximum face width:
el: Μέγιστο πλάτος προσώπου:

en: Maximum indirect wait time:
el: Μέγιστος έμμεσος χρόνος αναμονής:

en: Maximum pending requests:
el: Μέγ. αριθμ. εκκρεμών αιτήσεων:

en: Maximum remote sessions:
el: Μέγιστος αριθμός απομακρυσμένων συνεδριών:

en: Maximum user file length:
el: Μέγιστο μήκος αρχείου χρήστη:

en: Maximum wait time:
el: Μέγιστος χρόνος αναμονής:

en: Minimised Icon:
el: Ελαχιστοποιημένο Εικονίδιο:

en: No serving hosts were found.
el: Δε βρέθηκαν διαθέσιμα συστήματα.

en: No.
el: Όχι.

en: Only accept user owned files and directories
el: Μόνο αποδοχή αρχείων και καταλόγων ιδιοκτησίας χρήστη

en: Only root wants to run gdm
el: Μόνο ο διαχειριστής θέλει να τρέξει το gdm

en: Options
el: Επιλογές

en: Other
el: Άλλο

en: PID file:
el: Αρχείο Ταυτότητας Διεργασίας:

en: POST session scripts directory:
el: Κατάλογος προγραμμάτων εντολών ΜΕΤΑ τη συνεδρία:

en: PRE session scripts directory:
el: Κατάλογος προγραμμάτων εντολών ΠΡΙΝ την έναρξη της συνεδρίας:

en: Paranoia
el: Παρανοϊκό

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Permissions:
el: Δικαιώματα:

en: Pick a Font
el: Επιλογή Γραμματοσειράς

en: Please insert 25 cents to log in.
el: Παρακαλώ εισάγετε 200 δραχμές για να συνεχίσετε.

en: Please wait: scanning local network for XDMCP-enabled hosts...
el: Παρακαλώ περιμένετε: γίνεται σάρωση του τοπικού δυκτίου για συστήματα που υποστηρίζουν XDMCP...

en: Position
el: Θέση

en: Quiver on failure
el: Τρεμόπαιξε κατά την αποτυχία

en: Reboot command:
el: Εντολή επανεκκίνησης:

en: Reboot...
el: Επανεκκίνηση...

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Rescan
el: Σάρωση ξανά

en: Retry delay:
el: Καθυστέρηση επαναπροσπάθειας:

en: Revert settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Root $PATH:
el: $PATH διαχειριστή:

en: Root login disallowed on display '%s'
el: Η σύνδεση ως διαχειριστής δεν επιτρέπεται στην απεικόνιση '%s'

en: Scan every 'x' seconds:
el: Σάρωση κάθε 'χ' δευτερόλεπτα:

en: Security
el: Ασφάλεια

en: Select a GTK+ theme file (gtkrc)
el: Επιλέξτε ένα αρχείο θέματος GTK+ (gtkrc)

en: Select a file containing Locale information
el: Επιλέξτε αρχείο που περιέχει πληροφορίες Τοπικών Ρυθμίσεων

en: Select a logo to be displayed during login
el: Επιλέξτε ένα λογότυπο προς παρουσίαση κατά την αυθεντικοποίηση

en: Select an image for users with no 'face'
el: Επιλογή εικόνας για χρήστες χωρίς 'πρόσωπο'

en: Select how relaxed permissions are
el: Επιλογή πόσο χαλαρά να είναι τα δικαιώματα

en: Servers
el: Εξυπηρετητές

en: Session
el: Συνεδρία

en: Session directory:
el: Κατάλογος συνεδρίας:

en: Should GDM print authentication errors in the greeter
el: Να τυπώνει το GDM σφάλματα ελέγχου αυθεντικότητας στο χαιρετιστή

en: Show choosable user images (enable face browser)
el: Εμφάνιση επιλεγόμενων εικόνων χρηστών (ενεργοποίηση φυλλομετρητή προσώπων)

en: Show the 'system' menu, (for reboot, shutdown etc.)
el: Εμφάνιση του μενού συστήματος, (επανεκκίνηση, κλείσιμο, κλπ.)

en: System
el: Σύστημα

en: The greeter settings will take effect the next time
    it is displayed.  The rest of the settings will not
    take effect until gdm is restarted or the computer is
    rebooted
el: Οι ρυθμίσεις του χαιρετιστή θα ενεργοποιηθούν την
    επόμενη φορά που θα εμφανιστεί. Οι υπόλοιπες ρυθμίσεις 
    δε θα ενεργοποιηθούν μέχρι το gdm επανακινηθεί ή ο
    υπολογιστής ξαναξεκινήσει.

en: This is %n
el: Αυτό είναι το %n

en: This panel displays GDM's fundamental system settings.
    
    You should only change these paths if you really know what you are doing, as an incorrect setup could stop your machine from booting properly.
    
    Choose "Basic" if you just want to change your machine's login appearance.
el: Αυτό το ταμπλώ εμφανίζει τις θεμελιώδεις ρυθμίσεις συστήματος του GDM.
    
    Καλό είναι να αλλάξετε τα μονοπάτια μόνο όταν είστε απολύτως σίγουρος/η για το τι κάνετε, διαφορετικά εσφαλμένες τιμές θα κάνουν το σύστημά σας να εκκινείται σωστά.
    
    Επιλέξτε "Βασικό" αν θέλετε να αλλάξετε μόνο την εμφάνιση της σύνδεσης χρήστη.

en: This panel displays the basic options for configuring GDM.
    
    If you need finer detail, select 'expert' or 'system setup' from the list above.
    
    This will display some of the more complex options of GDM that rarely need to be changed.
el: Αυτή η επιφάνεια εμφανίζει της βασικές επιλογές για τη ρύθμιση του GDM.
    
    Αν απαιτείτε περισσότερες λεπτομέρειες, επιλέξτε 'ειδήμονας' ή 'ρύθμιση συστήματος' από την παραπάνω λίστα.
    
    Έτσι θα εμφανιστούν μερικές από τις περισσότερο περίπλοκες επιλογές του GDM που σπάνια χρειάζετε να αλλαχτούν.

en: This will destroy any changes made in this session.
    Are you sure you want to do this?
el: Αυτό θα χάσει όλες τις αλλαγές που κάνατε σε αυτήν τη συνεδρία.
    Είστε σίγουρος ότι θέλετε να το κάνετε;

en: User 'auth' FB directory:
el: Εγγυημένος κατάλογος χρήστη 'αυθεντικοποίησης':

en: User 'auth' directory:
el: Κατάλογος χρήστη 'αυθεντικοποίησης':

en: User 'auth' file:
el: Αρχείο χρήστη 'αυθεντικοποίησης':

en: Welcome message:
el: Μήνυμα καλωσορίσματος:

en: Welcome to %n
el: Καλώς ήλθατε στο %n

en: Welcome to %s
el: Καλώς ήλθατε στο %s

en: World writable
el: Εγγράψιμο από όλους

en: X position:
el: Θέση Χ:

en: X-server setup
el: Ρύθμιση εξυπηρετητή X

en: Xinerama screen:
el: Οθόνη Xinerama:

en: Y position:
el: Θέση Υ:

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
el: Έχετε επιλέξει %s για αυτή τη συνεδρία, αλλά η εξ'ορισμού επιλογή είναι %s.
    Θέλετε να κάνετε το %s την εξ'ορισμού επιλογή για μελλοντικές συνεδρίες;

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
el: Πρέπει να είστε διαχειριστής (root) για να ρυθμίσετε το GDM.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
el: Το προτιμητέο σας είδος συνεδρίας %s δεν είναι εγκατεστημένο σε αυτόν τον υπολογιστή.
    Θέλετε να κάνετε το %s την εξ'ορισμού επιλογή για μελλοντικές συνεδρίες;

en: _Configuration
el: _Ρυθμίσεις

en: basic_settings
el: βασικές_ρυθμίσεις

en: expert
el: ειδήμονας

en: gdm already running. Aborting!
el: Το gdm εκτελείτε ήδη. Διακοπή!

en: gdm_auth_user_add: Could not lock cookie file %s
el: gdm_auth_user_add: Αποτυχία κλειδώματος του αρχείου cookie %s

en: gdm_auth_user_add: Could not open cookie file %s
el: gdm_auth_user_add: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου cookie %s

en: gdm_auth_user_remove: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
el: gdm_auth_user_remove: Αγνόηση ύποπτου αρχείου cookie %s

en: gdm_child_action: Aborting display %s
el: gdm_child_action: Διακοπή οθόνης %s

en: gdm_child_action: Halt failed: %s
el: gdm_child_action: Πάυση λειτουργίας απέτυχε: %s

en: gdm_child_action: Master halting...
el: gdm_child_action: Ο εξυπηρετητής παύει να λειτουργεί...

en: gdm_child_action: Master rebooting...
el: gdm_child_action: Ο κύριος εξυπηρετητής επανεκκινήται...

en: gdm_child_action: Reboot failed: %s
el: gdm_child_action: Επανεκκίνηση απέτυχε: %s

en: gdm_chooser_parse_config: No configuration file: %s. Aborting.
el: gdm_chooser_parse_config: Κανένα αρχείο ρυθμίσεων: %s. Διακοπή.

en: gdm_config_parse: Authdir %s does not exist. Aborting.
el: gdm_config_parse: Ο κατάλογος Authdir %s δεν υπάρχει. Διακοπή.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not a directory. Aborting.
el: gdm_config_parse: Το %s (για Authdir) δεν είναι κατάλογος. Διακοπή.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
el: gdm_config_parse: Ο κατάλογος Authdir %s δεν ανήκει στο χρήση %s, ομάδα %s. Διακοπή.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
el: gdm_config_parse: Δε βρέθηκε η ομάδα gdm (%s). Διακοπή!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
el: gdm_config_parse: Δε βρέθηκε ο χρήστης gdm (%s). Διακοπή!

en: gdm_config_parse: Invalid server line in config file. Ignoring!
el: gdm_config_parse: Μη έγκυρη γραμμή εξυπηρετητή στο αρχείο ρυθμίσεων. Αγνοείται!

en: gdm_config_parse: No authdir specified.
el: gdm_config_parse: Δεν καθορίστηκε κατάλογος authdir.

en: gdm_config_parse: No greeter specified.
el: gdm_config_parse: Δεν καθορίστηκε χαιρετισμός.

en: gdm_config_parse: No sessions directory specified.
el: gdm_config_parse: Δεν καθορίστηκε κατάλογος συνεδριών.

en: gdm_config_parse: The gdm group should not be root. Aborting!
el: gdm_config_parse: Η ομάδα gdm δε πρέπει να είναι διαχειριστή. Διακοπή!

en: gdm_config_parse: The gdm user should not be root. Aborting!
el: gdm_config_parse: Ο χρήστης gdm δε πρέπει να είναι διαχειριστής. Διακοπή!

en: gdm_config_parse: Xdmcp disabled and no local servers defined. Aborting!
el: gdm_config_parse: Το Xdmcp έχει απενεργοποιηθεί και δεν έχουν οριστεί τοπικοί εξυπηρετητές. Διακοπή!

en: gdm_config_parse_most: Invalid server line in config file. Ignoring!
el: gdm_config_parse_most: Μη έγκυρη γραμμή εξυπηρετητή στο αρχείο ρυθμίσεων. Αγνοείται!

en: gdm_daemonify: fork() failed!
el: gdm_daemonify: Το fork() απέτυχε!

en: gdm_daemonify: setsid() failed: %s!
el: gdm_daemonify:Το setsid() απέτυχε: %s!

en: gdm_login_session_init: Session script directory not found!
el: gdm_login_session_init: Κατάλογος σκριπτ συνεδρίας δε βρέθηκε!

en: gdm_parse_enriched_string: String too long!
el: gdm_parse_enriched_string: Αλφαριθμητικό πολύ μεγάλο!

en: gdm_server_spawn: Can't fork Xserver process!
el: gdm_server_spawn: Αποτυχία δικράνωσης διεργασίας εξυπηρετητή Χ!

en: gdm_server_spawn: Could not open logfile for display %s!
el: gdm_server_spawn: Αποτυχία ανοίγματος αρχείου καταγραφών για εμφάνιση %s!

en: gdm_server_spawn: Error setting HUP to SIG_DFL
el: gdm_server_spawn: Σφάλμα στη ρύθμιση του HUP σε SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting TERM to SIG_DFL
el: gdm_server_spawn: Σφάλμα στη ρύθμιση του TERM σε SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting USR1 to SIG_IGN
el: gdm_server_spawn: Σφάλμα στη ρύθμιση του USR1 σε SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Xserver not found: %s
el: gdm_server_spawn: Ο εξυπηρετητής Χ δε βρέθηκε: %s

en: gdm_server_start: Error setting up ALRM signal handler
el: gdm_server_restart: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή του σήματος ALRM

en: gdm_server_start: Error setting up CHLD signal handler
el: gdm_server_start: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή του σήματος CHLD

en: gdm_server_start: Error setting up USR1 signal handler
el: gdm_server_start: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή του σήματος USR1

en: gdm_signals_init: Error setting up HUP signal handler
el: gdm_signals_init: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή σήματος HUP

en: gdm_signals_init: Error setting up INT signal handler
el: gdm_signals_init: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή σήματος INT

en: gdm_signals_init: Error setting up TERM signal handler
el: gdm_signals_init: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή σήματος TERM

en: gdm_slave_exec_script: Can't fork script process!
el: gdm_slave_exec_script: Δεν είναι δυνατή η δικράνωση διεργασίας προγράμματος εντολών!

en: gdm_slave_exec_script: Failed starting: %s
el: gdm_slave_exec_script: Αποτυχία εκκίνησης: %s

en: gdm_slave_greeter: Can't fork gdmgreeter process
el: gdm_slave_greeter: Αποτυχία δικράνωσης της διεργασίας gdmgreeter

en: gdm_slave_greeter: Can't init pipe to gdmgreeter
el: gdm_slave_greeter: Αποτυχία αρχικοποίησης σωλήνωσης στο gdmgreeter

en: gdm_slave_greeter: Error starting greeter on display %s
el: gdm_slave_greeter: Σφάλμα εκκίνησης του χαιρετιστή στην οθόνη %s

en: gdm_slave_init: Error setting up CHLD signal handler
el: gdm_slave_init: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή του σήματος CHLD

en: gdm_slave_init: Error setting up TERM/INT signal handler
el: gdm_slave_init: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή του σήματος TERM/INT

en: gdm_slave_session_start: Authentication completed. Whacking greeter
el: gdm_slave_session_start: Ολοκλήρωση αυθεντικοποίησης. Προς χαιρετιστή

en: gdm_slave_session_start: Could not become %s. Aborting.
el: gdm_slave_session_start: Αποτυχία αλλαγής ταυτότητας σε %s. Διακοπή.

en: gdm_slave_session_start: Could not start session `%s'
el: gdm_slave_session_start: Αποτυχία έναρξης συνεδρίας `%s'

en: gdm_slave_session_start: Error forking user session
el: gdm_slave_session_start: Σφάλμα δικράνωσης συνεδρίας χρήστη

en: gdm_slave_session_start: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
el: gdm_slave_session_start: Η εκτέλεση του σκρίπτ PreSession επέστρεψε > 0.

en: gdm_slave_session_start: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
el: gdm_slave_session_start: Ο χρήστης πέρασε τον έλεγχο αυθεντικότητας αλλά η getpwnam(%s) απέτυχε!

en: gdm_slave_xioerror_handler: Fatal X error - Restarting %s
el: gdm_slave_xioerror_handler: Μοιραίο σφάλμα Χ - Επανεκκίνηση %s

en: gdm_xdmcp_decode: Could not create XDMCP buffer!
el: gdm_xdmcp_decode: Αποτυχίά δημιουργίας ενταμιευτή XDMCP

en: gdm_xdmcp_decode: Could not read XDMCP header!
el: gdm_xdmcp_decode: Αποτυχία ανάγνωσης κεφαλίδας XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode: Incorrect XDMCP version!
el: gdm_xdmcp_decode: Εσφαλμένη έκδοση XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode_packet: Unknown opcode from host %s
el: gdm_xdmcp_decode_packet: Άγνωστος κώδικας λειτουργίας από το σύστημα %s

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not extract authlist from packet
el: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Αποτυχία εξαγωγής λίστας ελέγχου αυθεντικότητας από το πακέτο

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display address
el: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Αποτυχία ανάγνωσης της διεύθυνσης απεικόνισης

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display port number
el: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Αποτυχία ανάγνωσης αριθμού θύρας απεικόνισης

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Error in checksum
el: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Σφάλμα στο άθροισμα ελέγχου

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Display Number
el: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Αποτυχία ανάγνωσης Αριθμού Απεικόνισης

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Session ID
el: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Αποτυχία ανάγνωσης Ταυτότητας Συνεδρίας

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Got KEEPALIVE from banned host %s
el: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Λήψη KEEPALIVE από απαγορευμένο σύστημα %s

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Class
el: gdm_xdmcp_handle_manage: Αποτυχία ανάγνωσης Κλάσης Απεικόνισης

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Number
el: gdm_xdmcp_handle_manage: Αποτυχίά ανάγνωσης Αριθμού Απεικόνισης

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Session ID
el: gdm_xdmcp_handle_manage: Αποτυχία ανάγνωσης Ταυτότητας Συνεδρίας

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Got Manage from banned host %s
el: gdm_xdmcp_handle_manage: Λήψη μηνύματος Manage από απαγορευμένο σύστημα %s

en: gdm_xdmcp_handle_query: Could not extract authlist from packet
el: gdm_xdmcp_handle_query: Αποτυχία εξαγωγής λίστας ελέγχου αυθεντικότητας από το πακέτο

en: gdm_xdmcp_handle_query: Error in checksum
el: gdm_xdmcp_handle_query: Σφάλμα στο άθροισμα ελέγχου

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Data
el: gdm_xdmcp_handle_request: Αποτυχία ανάγνωσης Δεδομένων Εξουσιοδότησης

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Names
el: gdm_xdmcp_handle_request: Αποτυχία ανάγνωσης Ονομάτων Εξουσιοδότησης

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authorization List
el: gdm_xdmcp_handle_request: Αποτυχία ανάγνωσης Λίστας Εξουσιοδότησης

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Client Address
el: gdm_xdmcp_handle_request: Αποτυχία ανάγνωσης Διεύθυνσης Εξυπηρετούμενου

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Connection Type
el: gdm_xdmcp_handle_request: Αποτυχία ανάγνωσης Είδους Σύνδεσης

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Display Number
el: gdm_xdmcp_handle_request: Αποτυχία ανάγνωσης Αριθμού Απεικόνισης

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Manufacturer ID
el: gdm_xdmcp_handle_request: Αποτυχία ανάγνωσης Ταυτότητας Κατασκευαστή

en: gdm_xdmcp_handle_request: Failed checksum from %s
el: gdm_xdmcp_handle_request: Εσφαλμένο άθροισμα ελέγχου από %s

en: gdm_xdmcp_handle_request: Got REQUEST from banned host %s
el: gdm_xdmcp_handle_request: Λήψη REQUEST από απαγορευμένο σύστημα %s

en: gdm_xdmcp_init: Could not bind to XDMCP socket!
el: gdm_xdmcp_init: Αποτυχία επίδεσης στην υποδοχή XDMCP!

en: gdm_xdmcp_init: Could not create socket!
el: gdm_xdmcp_init: Αποτυχία δημιουργίας υποδοχής!

en: gdm_xdmcp_init: Could not get server hostname: %s!
el: gdm_xdmcp_init: Αποτυχία λήψης του ονόματος συστήματος του εξυπηρετητή: %s!

en: main: Error setting up CHLD signal handler
el: main: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή του σήματος CHLD

en: main: Error setting up HUP signal handler
el: main: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή του σήματος HUP

en: main: Error setting up INT signal handler
el: main: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή του σήματος INT

en: main: Error setting up TERM signal handler
el: main: Σφάλμα στη ρύθμιση του χειριστή του σήματος TERM

en: system_setup
el: ρύθμιση_συστήματος
