gnomeicu 0.95.5 - en to el translation catalogue (493 entries)

en: 
    Reason:
el: 
    Αιτία:

en:    to
el:    εώς

en:   Add To List
el:   Προσθήκη Στον Κατάλογο

en:   Authorize User
el:   Έγκριση Χρήστη

en:   Away
el:   Απών

en:   Chat Request...
el:   Αίτηση Συνομιλίας...

en:   Contact List...
el:   Κατάλογος Γνωριμιών...

en:   Do Not Disturb
el:   Μην Ενοχλείτε

en:   File Request...
el:   Αίτηση Αρχείου...

en:   Free for Chat
el:   Ελεύθερος για Συνομιλία

en:   Hide shortcut
el:   Απόκρυψη συντόμευσης

en:   History...
el:   Ιστορικό...

en:   Invisible
el:   Αόρατος

en:   Lists
el:   Κατάλογοι

en:   Message...
el:   Μήνυμα...

en:   Not Available
el:   Μη Διαθέσιμος

en:   Occupied
el:   Απασχολημένος

en:   Offline
el:   Αποσυνδεδεμένος

en:   Online
el:   Συνδεδεμένος

en:   Read Away Message
el:   Μήνυμα Απουσίας

en:   Read Do not Disturb Message
el:   Μήνυμα "Μην Ενοχλείτε"

en:   Read N/A Message
el:   Μήνυμα "Όχι Διαθέσιμος"

en:   Read Occupied Message
el:   Μήνυμα "Απασχολημένος"

en:   Remove User...
el:   Διαγραφή Χρήστη...

en:   Rename User...
el:   Μετονομασία Χρήστη...

en:   Show shortcut
el:   Εμφάνιση συντόμευσης

en:   User Info...
el:   Πληρ. Χρήστη...

en: %s has added you to her list
el: Η %s σας πρόσθεσε στον κατάλογό της

en: %s has added you to his list
el: Ο %s σας πρόσθεσε στον κατάλογό του

en: %s has added you to his/her list
el: Ο/Η %s σας πρόσθεσε στον κατάλογο

en: %s has left the chat session.
el: Ο/Η %s έφυγε από την συνομιλία.

en: %s is online
el: %s είναι συνδεδεμένος/η

en: %s status
el: %s κατάσταση

en: %u: %u Users Online
    %s
el: %u: %u Χρήστες Συνδεδεμένοι
    %s

en: %u: 0 Users Online
el: %u: 0 Χρήστες Συνδεδεμένοι

en: %u: 0 Users Online
    %s
el: %u: Κανένας Χρήστης Συνδεδεμένος
    %s

en: %u: 1 User Online
    %s
el: %u: 1 Χρήστης Συνδεδεμένος
    %s

en: AWAY
el: ΕΚΤΟΣ

en: About
el: Περί

en: About...
el: Περί...

en: About:
el: Περί:

en: Accept Chat Request from %s?
el: Αποδοχή αίτησης συνομιλίας από %s?

en: Accept file from %s?
el: Αποδοχή αρχείου από %s?

en: Add a contact to your list
el: Προσθήκη γνωριμίας στον κατάλογό σας

en: Add all files in directory
el: Προσθήκη όλων των αρχείων στο κατάλογο

en: Add files...
el: Προσθήκη αρχείων...

en: Add selected files
el: Προσθήκη επιλεγμένων αρχείων

en: Add to List
el: Προσθήκη στον Κατάλογο

en: Add/Remove contacts to/from your ignore list
el: Προσθήκη/Αφαίρεση γνωριμιών στον/από τον κατάλογο αδιαφόρων

en: Add/Remove contacts to/from your invisible list
el: Προσθήκη/Αφαίρεση γνωριμιών στον/από τον κατάλογο απόκρυψης

en: Add/Remove contacts to/from your online notification list
el: Προσθήκη/Αφαίρεση γνωριμιών στον/από τον κατάλογο ειδοποίησης

en: Add/Remove contacts to/from your visible list
el: Προσθήκη/Αφαίρεση γνωριμιών στον/από τον κατάλογο εμφάνισης

en: Added to Users List
el: Προστέθηκε στον Κατάλογο Χρηστών

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Age:
el: Ηλικία:

en: Albania
el: Αλβανία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: Allow
el: Έγκριση

en: Allow others to see me on websites
el: Οι άλλοι μπορούν να με δούν σε ιστοσελίδες

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Andorra
el: Ανδόρα

en: Angola
el: Αγκόλα

en: Anguilla
el: Αγκίλα

en: Antigua
el: Αντίβες

en: Application will be run with 3 arguments:
    Your current status, contact's UIN, Contact's nickname
el: Η εφαρμογή θα εκτελεστεί με τρία ορίσματα:
    Την τρέχουσα κατάστασή σας, τo UIN της γνωριμίας και το ψευδώνυμο της γνωριμίας

en: Are you sure you wish to remove
    %s from your contact list?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε
    τον/την %s από τον κατάλογο γνωριμιών;

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Austria
el: Αυστρία

en: Auth Request from %s:
el: Αίτηση Έγκρισης από %s:

en: Auth:
el: Έγκριση:

en: Authorization Request
el: Αίτηση Έγκρισης

en: Authorization notification received
el: Ελήφθει γνωστοποίηση ελέγχου αυθεντικότητας

en: Authorization request received
el: Ελήφθει αίτηση ελέγχου αυθεντικότητας

en: Authorized By User
el: Εγκριμένο Από Χρήστη

en: Auto Away
el: Αυτόματα Απών

en: Auto N/A message:
el: Μήνυμα για Αυτόματα Μη Διαθέσιμος:

en: Auto N/A time out is
el: Λήξη Χρόνου για Αυτόματα Μη Διαθέσιμος είναι

en: Auto away message:
el: Μήνυμα αυτόματης απουσίας:

en: Auto away time out is
el: Λήξη χρόνου για Αυτόματα Απών είναι

en: Automatically Popup Message Windows
el: Αυτόματο Άνοιγμα Παραθύρων Μηνυμάτων

en: Automatically Show Entire Reply Dialog
el: Αυτόματη Εμφάνιση Πλήρους Διαλόγου Απάντησης

en: Automatically accept file transfers
el: Αυτόματη αποδοχή μεταφορών αρχείων

en: Automatically hide main window after
el: Αυτόματη απόκρυψη κυρίως παραθύρου μετά από

en: Away
el: Απών

en: Away Message %d
el: Μήνυμα Απουσίας %d

en: Away Messages
el: Μηνύματα Απουσίας

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζαν

en: Background
el: Φόντος

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el: Μπαγκλαντές

en: Barbados
el: Μπαρμπέιντος

en: Batch
el: Ομαδικό

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Belize
el: Μπελιζέ

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Βερμούδες

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Birthday:
el: Ημ/νια γέννησης:

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: Browse...
el: Περιήγηση...

en: Brunei
el: Μπρουνέι

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el: Μπουρούντι

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cannot listen to socket, port %u
el: Παρακολούθηση υποδοχής (socket) αδύνατη, θύρα %u

en: Cape Verde Islands
el: Νήσοι του Πράσινου Ακρωτηρίου

en: Cayman Islands
el: Νησιά Κέυμαν

en: Cellular:
el: Κινητό:

en: Central African Republic
el: Κεντρική Αφρικανική Δημοκρατία

en: Chad
el: Τσάντ

en: Change Status
el: Αλλαγή Κατάστασης

en: Change User _Info...
el: Αλλαγή _Πληρ. Χρήστη...

en: Change your personal information
el: Αλλαγή προσωπικών πληροφοριών

en: Chat Request
el: Αίτηση Συνομιλίας

en: Chat Request Refused
el: Αίτηση Συνομιλίας Απορρίφθηκε

en: Chat Session terminated
el: Η Συνομιλία τερματίστηκε

en: Chat beep sound
el: Ηχητικό σήμα για ένδειξη συνομιλίας

en: Chat request received
el: Ελήφθει αίτηση συνομιλίας

en: Check spelling in messages
el: Έλεγχος ορθογραφίας των μηνυμάτων

en: Chile
el: Χιλή

en: China
el: Κίνα

en: Christmas Island
el: Νησί Χριστουγέννων

en: City:
el: Πόλη:

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clear all stored history?
el: Καθαρισμός όλου του αποθηκευμένου ιστορικού;

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close Chat
el: Κλείσιμο Συνομιλίας

en: Colors
el: Χρώματα

en: Comoros
el: Κομόρος

en: Company:
el: Εταιρεία:

en: Completed:
el: Ολοκληρώθηκε:

en: Configure GnomeICU
el: Ρύθμιση του GnomeICU

en: Congo
el: Κονγκό

en: Connect to server on startup
el: Σύνδεση με Εξυπηρέτη ICQ κατά της εκκίνηση

en: Connected for a session.
el: Σύνδεση για συνεδρία.

en: Contact Information
el: Πληροφορίες Γνωριμίας

en: Contact List
el: Κατάλογος Γνωριμιών

en: Contact List Received
el: Ελήφθει Λίστα Επαφών

en: Cook Islands
el: Νησιά Κούκ

en: Country:
el: Χώρα:

en: Croatia
el: Κροατία

en: Cuba
el: Κούβα

en: Current File
el: Τρέχον Αρχείο

en: Current File:
el: Τρέχον Αρχείο:

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Cyrillic CP1251<->KOI8-U translation
el: Μετάφραση μεταξύ Κυριλλικού CP1251<->KOI8-U

en: Czech Republic
el: Τσεχία

en: DELETED
el: ΔΙΑΓΡΑΜΜΕΝΟ

en: DND
el: ΜΗΝΕΝΟΧΛΉΤΕ

en: Default
el: Εξ' ορισμού

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Denmark
el: Δανία

en: Department:
el: Τμήμα:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Dialog
el: Διάλογος

en: Diego Garcia
el: Διέγο Γκαρσία

en: Djibouti
el: Τζιμπούτι

en: Do Not Disturb
el: Μην Ενοχλείτε

en: Do not Disturb
el: Μην Ενοχλείτε

en: Dominica
el: Δομινικανή

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Download Themes
el: Μεταφόρτωση Θεμάτων

en: Drag the users you wish to add to your
    notify list into this window, and then click
    the "Apply" button below.
el: Σύρετε στο παρόν παράθυρο τους χρήστες που θέλετε
    να προσθέσετε τον κατάλογο ειδοποίησης και κατόπιν
    πιέστε το κουμπί "Εφαρμογή".

en: Drag the users you wish to send
    to %s to this window, and then click the
    "Send" button below.
el: Σύρτε τους χρήστες που θέλετε να
    στείλετε στον/ην %s σε αυτό το παράθυρο και κατόπιν
    πιέστε το κουμπί "Αποστολή" που βρίσκετε παρακάτω.

en: Ecuador
el: Ισημερινός

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Enable beeps
el: Ενεργ. βόμβων

en: Enable sounds
el: Ενεργ. ήχων

en: Enable sounds only when online
el: Ενεργ. ήχων μόνο όταν συνδεδεμένος

en: Enable/Disable Sound
el: Ενεργοποίηση Ήχων

en: Eritrea
el: Ερυθραία

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: F. Name:
el: Όνομα:

en: FFC
el: ΕΛΕΥΘ.ΣΥΝΟΜΙΛΊΑ

en: Faeroe Islands
el: Φερόες Νήσοι

en: Falkland Islands
el: Νησιά Φώκλαντ

en: Female
el: Θηλυκό

en: File Request
el: Αίτηση Αρχείου

en: File Transfer
el: Μεταφορά Αρχείων

en: File save error.
el: Σφάλμα αποθήκευσης αρχείου.

en: File transfer completed: %s
el: Η μεταφορά αρχείου ολοκληρώθηκε: %s

en: File transfer refused: %s
el: Μεταφορά Αρχείου Απορρίφθηκε: %s

en: File transfer terminated: %s
el: Η μεταφορά αρχείου τερματίστηκε: %s

en: File transfer timed out.
el: Έληξε ο χρόνος της μεταφοράς αρχείου.

en: File transfer:
    Completed transfer of %s from %s.
el: Μεταφορά αρχείου:
    Ολοκλήρωση μεταφοράς του %s από χρήστη %s.

en: File transfer:
    Completed transfer of %s to %s.
el: Μεταφορά αρχείου:
    Ολοκλήρωση μεταφοράς του %s στο χρήστη %s.

en: Files recieved successfully
el: Τα αρχεία παρελήφθησαν επιτυχώς

en: Files:
el: Αρχεία:

en: Finland
el: Φιλανδία

en: First Name
el: Όνομα

en: First Name:
el: Όνομα:

en: Foreground
el: Χρώμα

en: France
el: Γαλλία

en: Free For Chat
el: Ελεύθερος για Συνομιλία

en: Free for Chat
el: Ελεύθερος για Συνομιλία

en: French Antilles
el: Γαλλικές Αντίλλες

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουϊάνα

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: Functions >>
el: Λειτουργίες >>

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: General
el: Γενικά

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Germany
el: Γερμανία

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Gnome Internet Communication Utility
el: Πρόγραμμα του GNOME για επικοινωνία ICQ

en: GnomeICU Home...
el: Αρχική Σελίδα GnomeICU...

en: GnomeICU Homepage
el: Αρχική Σελίδα GnomeICU

en: GnomeICU Updates
el: Ενημερώσεις GnomeICU

en: GnomeICU Updates...
el: Ενημερώσεις GnomeICU...

en: GnomeICU is a small, fast and functional clone of Mirabilis' ICQ program, specifically designed for Linux and X.
el: Το GnomeICU είναι ένας μικρός, γρήγορος και λειτουργικός κλώνος του ICQ της Mirabilis, ειδικά σχεδιασμένο για Linux και X.

en: GnomeICU: Authorization Request
el: GnomeICU: Αίτηση Έγκρισης

en: GnomeICU: Away Color
el: GnomeICU: Χρώμα Απόντων

en: GnomeICU: Away Message
el: GnomeICU: Μήνυμα Απουσίας

en: GnomeICU: Chat Request
el: GnomeICU: Αίτηση Συνομιλίας

en: GnomeICU: Do not Disturb Color
el: GnomeICU: Χρώμα "Μην Ενοχλείτε"

en: GnomeICU: File Offer
el: GnomeICU: Προσφορά Αρχείου

en: GnomeICU: File Transfer
el: GnomeICU: Μεταφορά Αρχείων

en: GnomeICU: Free for Chat Color
el: GnomeICU: Χρώμα Ελευθ. για Συνομιλία

en: GnomeICU: Ignore List
el: GnomeICU: Κατάλογος Αδιάφορων

en: GnomeICU: Invisible Color
el: GnomeICU: Χρώμα Αοράτων

en: GnomeICU: Invisible List
el: GnomeICU: Κατάλογος Απόκρυψης

en: GnomeICU: Message History: %s
el: GnomeICU: Ιστορικό Μηνυμάτων: %s

en: GnomeICU: New User
el: GnomeICU: Νέος Χρήστης

en: GnomeICU: Not Available Color
el: GnomeICU: Χρώμα Μη Διαθέσιμων

en: GnomeICU: Occupied Color
el: GnomeICU: Χρώμα Απασχολημένων

en: GnomeICU: Offline Color
el: GnomeICU: Χρώμα Αποσυνδ.

en: GnomeICU: Online Color
el: GnomeICU: Χρώμα Συνδεδεμένων

en: GnomeICU: Online Notify List
el: GnomeICU: Κατάλογος Ειδοποίησης

en: GnomeICU: Preferences
el: GnomeICU: Προτιμήσεις

en: GnomeICU: Question
el: GnomeICU: Ερώτηση

en: GnomeICU: Received Contact List
el: GnomeICU: Έχει ληφθεί Καταλόγος Γνωριμιών

en: GnomeICU: Remove Contact
el: GnomeICU: Διαγραφή Γνωριμίας

en: GnomeICU: Rename User
el: GnomeICU: Μετονομασία Χρήστη

en: GnomeICU: Save Chat Session
el: GnomeICU: Αποθήκευση Συνομιλίας

en: GnomeICU: Send Contact List
el: GnomeICU: Αποστολή Καταλόγου Γνωριμιών

en: GnomeICU: Send File
el: GnomeICU: Αποστολή Αρχείου

en: GnomeICU: Send URL
el: GnomeICU: Αποστολή URL

en: GnomeICU: User Information
el: GnomeICU: Πληροφορίες Χρήστη

en: GnomeICU: Visible List
el: GnomeICU: Κατάλογος Εμφάνισης

en: Go To
el: Επίσκεψη

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Grenada
el: Γρανάδα

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Guam
el: Γκουάμ

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guinea
el: Γουινέα

en: Guyana
el: Γουιάνα

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Hide Email
el: Απόκρυψη Email

en: Hide Main Window
el: Απόκρυψη κυρίως παραθύρου

en: Hide Tooltips
el: Απόκρυψη Υποδείξεων

en: Hide/Show Main Window
el: Εμφάνιση/Κρύψιμο Κυρίως Παραθύρου

en: Home Page:
el: Ιστοσελίδα:

en: Honduras
el: Ονδούρα

en: Hong Kong
el: Χόνγκ Κόνγκ

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: ICQ Server:
el: Εξυπηρέτης ICQ:

en: INV
el: ΑΌΡΑΤΟΣ

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: Icon Theme
el: Θέμα Εικονιδίων

en: Incoming
el: Εισερχόμενα

en: Incoming File
el: Εισερχόμενο αρχείο

en: Incoming message received
el: Ελήφθηκε εισερχόμενο μήνυμα

en: India
el: Ινδία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Invi_sible List...
el: Κατάλογος Απόκρυ_ψης...

en: Invisible
el: Αόρατος

en: Invite to session:
el: Πρόσκληση στη συνεδρία:

en: Iran
el: Ιράν

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Israel
el: Ισραήλ

en: Italy
el: Ιταλία

en: Ivory Coast
el: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: Kanji Locale<->SJIS translation
el: Μετάφραση μεταξύ Kanji<->SJIS

en: Kenya
el: Κένυα

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: L. Name:
el: Επώνυμο:

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Last Name:
el: Επώνυμο:

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Libya
el: Λιβύη

en: Liechtenstein
el: Λίχτενσταϊν

en: Local File Name:
el: Τοπικό Όνομα Αρχείου:

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Malawi
el: Μαλάουι

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Male
el: Αρσενικό

en: Mali
el: Μάλι

en: Malta
el: Μάλτα

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Monaco
el: Μονακό

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Multi-party session:  %s?
el: Συνεδρία Πολλών Μερών: %s;

en: N/A
el: --

en: NA
el: ΜΗΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ

en: Name:
el: Όνομα:

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Netherlands Antilles
el: Ολλανδικές Αντίλλες

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Next message from %s
el: Επόμενο μήνυμα από %s

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Nick:
el: Ψευδ/μο:

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: Nickname:
el: Ψευδώνυμο:

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: No history to save.
el: Δεν υπάρχει ιστορικό για αποθήκευση.

en: No matches found.
el: Δε βρέθηκαν ταιριάσματα.

en: No message history available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο ιστορικό μηνυμάτων.

en: No messages available.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα.

en: No more occurrences found.
el: Δε βρέθηκαν περισσότερες επαναλήψεις.

en: No reason given
el: Δε δόθηκε αιτία

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Not Available
el: Μη Διαθέσιμος

en: Not In List
el: Εκτός Καταλόγου

en: Not entered
el: Δεν εισήχθη

en: Not specified
el: Αόριστο

en: Notify of being added to foreign contact list
el: Γνωστοποίηση συμπερίληψης σε ξένη λίστα επαφών

en: OCC
el: ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΈΝΟΣ

en: OFF
el: ΑΝΕΝΕΡΓΟΣ

en: ON
el: ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ

en: Occupied
el: Απασχολημένος

en: Offline
el: Αποσυνδεδεμένος

en: Offline
el: Αποσυνδεδεμένος

en: Ok
el: Εντάξει

en: Old Email:
el: Παλιό Email:

en: Oman
el: Ομάν

en: On Invisible List
el: Στον Κατάλογο Απόκρυψης

en: On Notify List
el: Στον Κατάλογο Ειδοποίησης

en: On Visible List
el: Στον Κατάλογο Εμφάνισης

en: Online
el: Συνδεδεμένος

en: Online
el: Συνδεδεμένος

en: Online Notify Includes Returning from Away and N/A
el: Η Γνωστοποίηση με Σύνδεση περιλαμβάνει επιστροφή από Απών και Όχι Διαθέσιμος

en: Open File
el: Άνοιγμα Αρχείου

en: Other Email:
el: Άλλο Email:

en: Outgoing
el: Εξερχόμενα

en: Packets
el: Πακέτα

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Panama
el: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Peru
el: Περού

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Phone:
el: Τηλ:

en: Please enter your UIN
el: Παρακαλώ εισάγετε το UIN σας

en: Please enter your password
el: Παρακαλώ εισάγετε το συνθηματικό σας

en: Poland
el: Πολωνία

en: Port Number:
el: Αρ. Θύρας:

en: Port:
el: Θύρα:

en: Portugal
el: Πορτογαλλία

en: Preferences...
el: Προτιμήσεις...

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Range: From
el: Εύρος: Από

en: Reason:
el: Αιτία:

en: Receive Message
el: Λήψη Μηνύματος

en: Receive URL
el: Λήψη URL

en: Received
el: Ελήφθησαν

en: Received URL from %s:
el: Ελήφθη URL από %s:

en: Refuse
el: Άρνηση

en: Refuse packets from unknown contacts
el: Απόρριψη πακέτων από τους μη γνώριμους

en: Remove User
el: Διαγρ. Χρήστη

en: Remove User's History file
el: Διαγραφή ιστορικού χρήστη

en: Remove files
el: Διαγραφή αρχείων

en: Require Auth
el: Απαίτηση Έγκρισης

en: Required
el: Απαιτείται

en: Retry
el: Προσπάθεια ξανά

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Run Program On Event
el: Εκτέλεση Προγράμματος στο Γεγονός

en: Russia
el: Ρωσσία

en: San Marino
el: Σαν Μαρίνο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save As
el: Αποθήκευση Ως

en: Save Chat
el: Αποθήκευση Συνομιλίας

en: Save History
el: Αποθήκευση Ιστορικού

en: Save files to:
el: Αποθήκευση αρχείων στο:

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Again
el: Αναζήτηση Ξανά

en: Search complete.
el: Η αναζήτηση ολοκληρώθηκε.

en: Select Auto-Accept Directory
el: Επιλογή Καταλόγου Αυτόματης Αποδοχής

en: Select destination directory
el: Επιλογή καταλόγου προορισμού

en: Send
el: Αποστολή

en: Send "User is Away" Messages
el: Αποστολή Μηνυμάτων "Ο/Η χρήστης απουσιάζει"

en: Send Chat Request to %s:
    
    Reason:
el: Αποστολή αίτησης συνομιλίας με %s:
    
    Αιτία:

en: Send File to %s:
el: Αποστολή αρχείου προς %s:

en: Send Focus
el: Αποστολή Κατάστασης Παραθύρου

en: Send Through Server
el: Αποστολή Μέσω Εξυπηρέτη

en: Send URL to: %s
el: Αποστολή URL προς: %s

en: Send file(s)
el: Αποστολή αρχείου(ων)

en: Sent
el: Απεστάλησαν

en: Server
el: Εξυπηρέτης

en: Set Away Message:
el: Εισαγωγή Μηνύματος Απουσίας:

en: Set Background Color
el: Καθορισμός χρώματος φόντου

en: Set Foreground Color
el: Καθορισμός χρώματος κειμένου

en: Set IP address to send to ICQ
el: Καθορισμός διεύθυνσης IP για αποστολή στο ICQ

en: Sex:
el: Φύλο

en: Show Again
el: Επανεμφάνιση

en: Show Main Window on Startup
el: Εμφάνιση Κυρίως Παραθύρου κατά την Εκκίνηση

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Sort the online contact list
el: Ταξινόμηση της λίστας γνωριμιών

en: Sound
el: Ήχος

en: Sounds
el: Ήχοι

en: Spain
el: Ισπανία

en: Speed:
el: Ταχύτητα:

en: Split
el: Διαίρεση

en: Sri Lanka
el: Σρί Λάνκα

en: Startup without applet support
el: Εκκίνηση χωρίς υποστήριξη εφαρμογιδίου

en: State:
el: Επαρχία:

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Street:
el: Οδός:

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: TCP Port Range
el: Εύρος Θυρών TCP

en: Tanzania
el: Τανζανία

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: The following contact list was sent by %s.
    Please remove the users you don't want to add
     and then click the "Add to List"
     button below.
el: Η επόμενη λίστα γνωριμιών στάλθηκε από το χρήστη %s.
    Παρακαλώ αφαιρέστε τους χρήστες που δεν θέλετε να
    προσθέσετε και κατόπιν πιέστε το κουμπί
    "Εισαγωγή στον Κατάλογο" που βρίσκετε παρακάτω.

en: The following files have been successfully retrieved.
el: Τα επόμενα αρχεία παρελήφθησαν επιτυχώς.

en: Time Left:
el: Εναπομείνων Χρόνος:

en: Time Zone:
el: Ζώνη Ώρας:

en: Time/Date:
el: Ώρα/Μέρα:

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Turkey
el: Τουρκία

en: UNK
el: ΑΓΝΩΣΤΟ

en: URL received
el: Ελήφθει URL

en: USA
el: ΗΠΑ

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: Unable to send a message directly to %s.
el: Αδύνατη η αποστολή του μηνύματος απευθείας στο %s.

en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Use the defined UIN
el: Χρήση ορισμένου UIN

en: User
el: Χρήστης

en: User %s cannot be disturbed:
el: Ο/Η χρήστης %s ζητά να μην ενοχληθεί:

en: User %s is Away:
el: Ο/Η χρήστης %s είναι απών:

en: User %s is Not Available:
el: Ο/Η χρήστης %s δεν είναι διαθέσιμος:

en: User %s is Occupied:
el: Ο/Η χρήστης %s είναι απασχολημένος:

en: User Information
el: Πληροφορίες Χρήστη

en: User Offline
el: Αποσυνδεδεμένος Χρήστης

en: User Online
el: Συνδεδεμένος Χρήστης

en: User is in an unknown mode:
el: Ο/Η χρήστης είναι σε άγνωστη κατάσταση:

en: User logged off
el: Χρήστης αποσυνδέθηκε από το σύστημα

en: User logged on
el: Χρήστης εισήχθει στο σύστημα

en: User's Info
el: Πληρ. Χρήστη

en: Vatican City
el: Βατικανό

en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

en: Vietnam
el: Βιετνάμ

en: View
el: Εμφάνιση

en: Web Message
el: Μήνυμα Web

en: Welcome to GnomeICU
el: Καλωσορίσατε στο GnomeICU

en: Work
el: Εργασία

en: Yemen
el: Υεμένη

en: You are authorized to add %s to your list
el: Έχετε εγκριθεί από τον/την %s για εισαγωγή στον κατάλογό σας

en: Yugoslavia
el: Γιουγκοσλαβία

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: Zip:
el: ΤΚ:

en: _Add Contact...
el: _Νέα Γνωριμία...

en: _Away Messages
el: _Μηνύματα Απουσίας

en: _Hide Main Window
el: Κ_λείσιμο Κυρίως Παραθ.

en: _Ignore List...
el: Κατάλογος Αδ_ιαφόρων...

en: _Interface
el: Δ_ιεπιφάνεια

en: _Lists
el: _Κατάλογοι

en: _Miscellaneous
el: _Διάφορα

en: _Networking
el: Δικτύ_ωση

en: _Online Notify List...
el: Κατάλογος Ειδ_οποίησης...

en: _Visible List...
el: Κατάλογος Εμ_φάνισης...

en: gnomeicu: broken pipe (saving configuration)
el: gnomeicu: ρήξη διασωλήνωσης (broken pipe) -- αποθήκευση ρυθμίσεων

en: minutes
el: λεπτά

en: secs
el: δ/λεπτα
