evolution - en to fi translation catalogue (2598 entries)

en: 
    
    There are no items to show in this view
    
    Double-click here to create a new Contact.
fi: 
    Tässä näkymässä ei ole kontakteja näytettäväksi
    
    Kaksoisnapsauta tähän luodaksesi uuden kontaktin.

en: 
      Additional:
fi: 
      Muut nimet:

en: 
      City:
fi: 
      Kaupunki:

en: 
      Country:
fi: 
      Maa:

en: 
      Ext:
fi: 
      Ulkoinen:

en: 
      Family:
fi: 
      Sukunimi:

en: 
      Given:
fi: 
      Etunimi:

en: 
      Name:
fi: 
      Nimi:

en: 
      Postal Box:
fi: 
      Postilokero:

en: 
      Postal Code:
fi: 
      Postinumero:

en: 
      Prefix:
fi: 
      Etuliite:

en: 
      Region:
fi: 
      Alue:

en: 
      Street:
fi: 
      Katu:

en: 
      Suffix:
fi: 
      Kirjain:

en: 
      Unit2:
fi: 
      Yksikkö2:

en: 
      Unit3:
fi: 
      Yksikkö3:

en: 
      Unit4:
fi: 
      Yksikkö4:

en: 
      Unit:
fi: 
      Yksikkö:

en: 
    Address:
fi: 
    Osoite:

en: 
    Birth Date:
fi: 
    Syntymäpäivä:

en: 
    Business Role:
fi: 
    Työrooli:

en: 
    Categories:
fi: 
    Ryhmät:

en: 
    Comment:
fi: 
    Kommentti:

en: 
    Delivery Label:
fi: 
    Toimitusosoite:

en: 
    E-mail:
fi: 
    Sähköposti:

en: 
    E-mail:
fi: 
    Sähköposti:

en: 
    Geo Location:
fi: 
    Maant. sijainti:

en: 
    Mailer:
fi: 
    Postiohjelma:

en: 
    Name:
fi: 
    Nimi:

en: 
    Public Key:
fi: 
    Julkinen avain:

en: 
    Telephone:
fi: 
    Puhelin:

en: 
    Telephones:
fi: 
    Puhelimet:

en: 
    Time Zone:
fi: 
    Aikavyöhyke:

en: 
    Unique String:
fi: 
    Ainutlaatuinen lause:

en:  (Completed
fi: (Valmis

en:  (Due
fi: (Kesken

en:  (default)
fi:  (oletus)

en:  _Check for supported types
fi: Tar_kista tuetut tyypit

en:  _Remove
fi: _Poista

en:  to
fi: 0x89015d0

en: % Complete
fi: % Valmis

en: %a %m/%d/%Y
fi: %a %d/%m/%Y

en: %a %m/%d/%Y %H:%M
fi: %a %d/%m/%Y %H:%M

en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
fi: %a %d/%m/%Y %H:%M:%S

en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
fi: %a %d/%m/%Y %I:%M %p

en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
fi: %a %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: %d cards
fi: %d korttia

en: %d days
fi: %d päivää

en: %d hours
fi: %d tuntia

en: %d minutes
fi: %d minuuttia

en: %d seconds
fi: %d sekuntia

en: %d selected
fi: %d valittu

en: %d sent
fi: %d lähetetty

en: %d total
fi: %d yhteensä

en: %d unsent
fi: %d lähettämätöntä

en: %d weeks
fi: %d viikkoa

en: %m/%d/%Y
fi: %d/%m/%Y

en: %s
    
    Unknown error.
fi: %s
    
    Tuntematon virhe.

en: %s  You have made changes. Forget those changes and close the editor?
fi: %s  Olet tehnyt muutoksia. Unohda nuo muutokset ja sulje editori?

en: %s %s after the end of the appointment
fi: %s %s tapaamisen lopun jälkeen

en: %s %s after the start of the appointment
fi: %s %s tapaamisen aloituksen jälkeen

en: %s %s before the end of the appointment
fi: %s %s ennen tapaamisen loppua

en: %s %s before the start of the appointment
fi: %s %s ennen tapaamisen aloitusta

en: %s - Message
fi: %s - Viesti

en: %s already exists
    Do you want to overwrite it?
fi: %s on jo olemassa
    Haluatkoi kirjoittaa yli?

en: %s at %s
fi: %s %s:ssa

en: %s at the end of the appointment
fi: %s tapaamisen loputtua

en: %s at the start of the appointment
fi: %s tapaamisen aloituksessa

en: %s: Inbox
fi: %s: Saapuneet

en: %u bytes
fi: %u tavua

en: '.' and '..' are reserved folder names.
fi: '.' ja '..' ovat varattuja kansioiden nimiä.

en: (%d not shown)
fi: (%d ei näytetä)

en: (No Description)
fi: (Ei kuvausta)

en: (No name)
fi: (Ei nimeä)

en: (No subject)
fi: (Ei aihetta)

en: (None)
fi: (Ei nimeä)

en: (Unknown error)
fi: (tuntematon virhe)

en: (Unknown)
fi: (tuntematon)

en: (Untitled Message)
fi: (Nimetön viesti)

en: (Untitled)
fi: (Nimetön)

en: (none)
fi: (ei nimeä)

en: * Click here to add a contact *
fi: * Napsauta tästä lisätäksesi kontaktin *

en: ,0,a,b,c,d,e,f,g,h,i,j,k,l,m,n,o,p,q,r,s,t,u,v,w,x,y,z
fi: ,0,a,b,c,d,e,f,g,h,i,j,k,l,m,n,o,p,q,r,s,t,u,v,w,x,y,z,å,ä,ö

en: ,123,a,b,c,d,e,f,g,h,i,j,k,l,m,n,o,p,q,r,s,t,u,v,w,x,y,z
fi: ,123,a,b,c,d,e,f,g,h,i,j,k,l,m,n,o,p,q,r,s,t,u,v,w,x,y,z,å,ä,ö

en: 05 minutes
fi: 05 minuuttia

en: 1 byte
fi: 1 tavy

en: 1 card
fi: 1 kortti

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: 1 hour
fi: 1 tunti

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: 1 second
fi: 1 sekunti

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: 10 minutes
fi: 10 minuuttia

en: 10th
fi: 10.

en: 11th
fi: 11.

en: 12th
fi: 12.

en: 13th
fi: 13.

en: 14th
fi: 14.

en: 15 minutes
fi: 15 minuuttia

en: 15th
fi: 15.

en: 16th
fi: 16.

en: 17th
fi: 17.

en: 18th
fi: 18.

en: 19th
fi: 19.

en: 1st
fi: 1.

en: 20th
fi: 20.

en: 21st
fi: 21.

en: 22nd
fi: 22.

en: 23rd
fi: 23.

en: 24th
fi: 24.

en: 25th
fi: 25.

en: 26th
fi: 26.

en: 27th
fi: 27.

en: 28th
fi: 28.

en: 29th
fi: 29.

en: 2nd
fi: 2.

en: 30 minutes
fi: 30 minuuttia

en: 30th
fi: 30.

en: 31st
fi: 31.

en: 3rd
fi: 3.

en: 4th
fi: 4.

en: 5th
fi: 5.

en: 60 minutes
fi: 60 minuuttia

en: 6th
fi: 6.

en: 7th
fi: 7.

en: 8th
fi: 8.

en: 9th
fi: 9.

en: <b>%s</b> has cancelled a meeting.
fi: <b>%s</b> on peruuttanut tapaamisen.

en: <b>%s</b> has cancelled a task.
fi: <b>%s</b> on peruuttanut tehtävän.

en: <b>%s</b> has published free/busy information.
fi: <b>%s</b> on julkaissut vapaa/kiireinen tietonsa.

en: <b>%s</b> has published task information.
fi: <b>%s</b> on julkaissut työtehtävätietonsa.

en: <b>%s</b> has replied to a free/busy request.
fi: <b>%s</b> on vastannut vapaa/kiireinen pyyntöön.

en: <b>%s</b> has replied to a meeting request.
fi: <b>%s</b> on vastannut tapaamispyyntöön.

en: <b>%s</b> has replied to a task assignment.
fi: <b>%s</b> on vastannut tehtävänantoon.

en: <b>%s</b> has sent an unintelligible message.
fi: <b>%s</b> on lähettänyt käsittämättömän viestin.

en: <b>%s</b> requests you perform a task.
fi: <b>%s</b> pyytää sinua suorittamaan tehtävän.

en: <b>%s</b> requests your free/busy information.
fi: <b>%s</b> pyytää vapaa/kiireinen tietojasi.

en: <b>%s</b> wishes to add to an existing task.
fi: <b>%s</b> toivoo lisäävänsä olemassaolevaan tehtävään.

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest task information.
fi: <b>%s</b> toivoo saavansa viimeisimmät tehtävätiedot.

en: <dd><b>The weather server could not be contacted</b></dd>
fi: <dd><b>Säätietopalvelimeen ei saatu yhteyttä</b></dd>

en: A Bonobo control for an address popup.
fi: Bonobo kontrolli osoitteiden ilmestymistä varten.

en: A Bonobo control for displaying an address.
fi: Bonobo kontrolli osoitteiden näyttämiseen.

en: A Bonobo control which displays a task list.
fi: Bonobokontrolli mikä näyttää työlistan.

en: A file by that name already exists.
    Overwrite it?
fi: Saman niminen tiedosto on jo olemassa.
    Kirjoitetaanko sen yli?

en: A sample Bonobo control which displays an addressbook.
fi: Esimerkki kontrolli Bonobolle mikä näyttää osoitekirjan.

en: A sample Bonobo control which displays an calendar.
fi: Esimerkki Bonobokontrolli mikä näyttää kalenterin.

en: A_dd
fi: _Lisää

en: A_ll day event
fi: _Koko päivän kestävä tapahtuma

en: A_ssistant's name:
fi: _Apurin nimi:

en: A_uthenticate with server using:
fi: Todenna palvelimelta käyttäen:

en: About Ximian Evolution
fi: Tietoja Ximian Evolutionista

en: About Ximian Evolution...
fi: Tietoja Ximian Evolutionista...

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Accepted
fi: Hyväksytty

en: Account
fi: Tili

en: Account %d
fi: Tili %d

en: Account Information
fi: Tilitiedot

en: Account Management
fi: Tilinhallinta

en: Account Name
fi: Tilin nimi

en: Accounts
fi: Tilit

en: Add Addressbook
fi: Lisää osoitekirja

en: Add Anyway
fi: Lisää siitä huolimatta

en: Add Filter Rule
fi: Lisää suodatussääntö

en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

en: Add Sender to Address Book
fi: Lisää lähettäjä osoitekirjaan

en: Add action
fi: Lisää toiminto

en: Add address to existing contact "%s"
fi: Lisää osoite olemassaolevaan kontaktiin "%s"

en: Add attachment...
fi: Lisää liite...

en: Add criterion
fi: Lisää ehto

en: Add to Contacts
fi: Lisää kontakteihin

en: Add to Saved Searches
fi: Tallenna haku

en: Add to _Shortcut Bar
fi: Lisää _oikotiepalkkiin

en: Add_ress...
fi: _Osoite...

en: Adding card to LDAP server...
fi: Lisäämässän korttia LDAP-palvelimelle...

en: Address Cards
fi: Osoitekortit

en: Address _2:
fi: Osoite _2:

en: Addressbook
fi: Osoitekirja

en: Addressbook Sources
fi: Osoitekirjalähteet

en: Addressbook...
fi: Osoitekirja...

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Advanced Search
fi: Edistynyt haku

en: Advanced...
fi: Edistyneet...

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: Africa
fi: Afrikka

en: Africa/Abidjan
fi: Afrikka/Abidjan

en: Africa/Accra
fi: Afrikka/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
fi: Afrikka/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
fi: Afrikka/Algeria

en: Africa/Asmera
fi: Afrikka/Asmera

en: Africa/Bamako
fi: Afrikka/Bamako

en: Africa/Bangui
fi: Afrikka/Bangui

en: Africa/Banjul
fi: Afrikka/Banjul

en: Africa/Bissau
fi: Afrikka/Guinea-Bissau

en: Africa/Blantyre
fi: Afrikka/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
fi: Afrikka/Kongo-Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
fi: Afrikka/Bujumbura

en: Africa/Cairo
fi: Afrikka/Kairo

en: Africa/Casablanca
fi: Afrikka/Casablanca

en: Africa/Ceuta
fi: Afrikka/Ceuta

en: Africa/Conakry
fi: Afrikka/Conakry

en: Africa/Dakar
fi: Afrikka/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
fi: Afrikka/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
fi: Afrikka/Djibouti

en: Africa/Douala
fi: Afrikka/Douala

en: Africa/El_Aaiun
fi: Afrikka/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
fi: Afrikka/Freetown

en: Africa/Gaborone
fi: Afrikka/Gaborone

en: Africa/Harare
fi: Afrikka/Harare

en: Africa/Johannesburg
fi: Afrikka/Johannesburg

en: Africa/Kampala
fi: Afrikka/Kampala

en: Africa/Khartoum
fi: Afrikka/Khartoum

en: Africa/Kigali
fi: Afrikka/Kigali

en: Africa/Kinshasa
fi: Afrikka/Kinshasa

en: Africa/Lagos
fi: Afrikka/Lagos

en: Africa/Libreville
fi: Afrikka/Libreville

en: Africa/Lome
fi: Afrikka/Lome

en: Africa/Luanda
fi: Afrikka/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
fi: Afrikka/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
fi: Afrikka/Lusaka

en: Africa/Malabo
fi: Afrikka/Malabo

en: Africa/Maputo
fi: Afrikka/Maputo

en: Africa/Maseru
fi: Afrikka/Maseru

en: Africa/Mbabane
fi: Afrikka/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
fi: Afrikka/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
fi: Afrikka/Monrovia

en: Africa/Nairobi
fi: Afrikka/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
fi: Afrikka/Ndjamena

en: Africa/Niamey
fi: Afrikka/Niamey

en: Africa/Nouakchott
fi: Afrikka/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
fi: Afrikka/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
fi: Afrikka/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
fi: Afrikka/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
fi: Afrikka/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
fi: Afrikka/Tripoli

en: Africa/Tunis
fi: Afrikka/Tunis

en: Africa/Windhoek
fi: Afrikka/Windhoek

en: Air Force
fi: Ilmavoimat

en: Akita Airport
fi: Akitan lentokenttä

en: Alarm Repeat
fi: Toista hälytys

en: Alarm notification service
fi: Hälytysilmoituspalvelu

en: Alarm on %s
fi: Hälytys on %s

en: All _folders:
fi: _Kaikki kansiot:

en: All folders
fi: Kaikki kansiot

en: Amami Airport
fi: Amamin lentokenttä

en: America/Adak
fi: Amerikka/Adak

en: America/Anchorage
fi: Amerikka/Anchorage

en: America/Anguilla
fi: Amerikka/Anguilla

en: America/Antigua
fi: Amerikka/Antigua

en: America/Araguaina
fi: Amerikka/Araguaina

en: America/Aruba
fi: Amerikka/Aruba

en: America/Asuncion
fi: Amerikka/Asuncion

en: America/Barbados
fi: Amerikka/Barbados

en: America/Belem
fi: Amerikka/Belem

en: America/Belize
fi: Amerikka/Belize

en: America/Boa_Vista
fi: Amerikka/Boa_Vista

en: America/Bogota
fi: Amerikka/Bogota

en: America/Boise
fi: Amerikka/Boise

en: America/Buenos_Aires
fi: Amerikka/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
fi: Amerikka/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
fi: Amerikka/Cancun

en: America/Caracas
fi: Amerikka/Caracas

en: America/Catamarca
fi: Amerikka/Catamarca

en: America/Cayenne
fi: Amerikka/Cayenne

en: America/Cayman
fi: Amerikka/Cayman

en: America/Chicago
fi: Amerikka/Chicago

en: America/Chihuahua
fi: Amerikka/Chihuahua

en: America/Cordoba
fi: Amerikka/Cordoba

en: America/Costa_Rica
fi: Amerikka/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
fi: Amerikka/Cuiaba

en: America/Curacao
fi: Amerikka/Curacao

en: America/Danmarkshavn
fi: Amerikka/Danmarkshavn

en: America/Dawson
fi: Amerikka/Dawson

en: America/Dawson_Creek
fi: Amerikka/Dawson_Creek

en: America/Denver
fi: Amerikka/Denver

en: America/Detroit
fi: Amerikka/Detroit

en: America/Dominica
fi: Amerikka/Dominica

en: America/Edmonton
fi: Amerikka/Edmonton

en: America/Eirunepe
fi: Amerikka/Eirunepe

en: America/El_Salvador
fi: Amerikka/El_Salvador

en: America/Fortaleza
fi: Amerikka/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
fi: Amerikka/Glace_Bay

en: America/Godthab
fi: Amerikka/Godthab

en: America/Goose_Bay
fi: Amerikka/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
fi: Amerikka/Grand_Turk

en: America/Grenada
fi: Amerikka/Grenada

en: America/Guadeloupe
fi: Amerikka/Guadeloupe

en: America/Guatemala
fi: Amerikka/Guatemala

en: America/Guayaquil
fi: Amerikka/Guayaquil

en: America/Guyana
fi: Amerikka/Guyana

en: America/Halifax
fi: Amerikka/Halifax

en: America/Havana
fi: Amerikka/Havanna

en: America/Hermosillo
fi: Amerikka/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
fi: Amerikka/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
fi: Amerikka/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
fi: Amerikka/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
fi: Amerikka/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
fi: Amerikka/Indianapolis

en: America/Inuvik
fi: Amerikka/Inuvik

en: America/Iqaluit
fi: Amerikka/Iqaluit

en: America/Jamaica
fi: Amerikka/Jamaika

en: America/Jujuy
fi: Amerikka/Jujuy

en: America/Juneau
fi: Amerikka/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
fi: Amerikka/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
fi: Amerikka/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
fi: Amerikka/La_Paz

en: America/Lima
fi: Amerikka/Lima

en: America/Los_Angeles
fi: Amerikka/Los_Angeles

en: America/Louisville
fi: Amerikka/Louisville

en: America/Maceio
fi: Amerikka/Maceio

en: America/Managua
fi: Amerikka/Managua

en: America/Manaus
fi: Amerikka/Manaus

en: America/Martinique
fi: Amerikka/Martinique

en: America/Mazatlan
fi: Amerikka/Mazatlan

en: America/Mendoza
fi: Amerikka/Mendoza

en: America/Menominee
fi: Amerikka/Menominee

en: America/Merida
fi: Amerikka/Merida

en: America/Mexico_City
fi: Amerikka/Mexico_City

en: America/Miquelon
fi: Amerikka/Miquelon

en: America/Monterrey
fi: Amerikka/Monterrey

en: America/Montevideo
fi: Amerikka/Montevideo

en: America/Montreal
fi: Amerikka/Montreal

en: America/Montserrat
fi: Amerikka/Montserrat

en: America/Nassau
fi: Amerikka/Nassau

en: America/New_York
fi: Amerikka/New_York

en: America/Nipigon
fi: Amerikka/Nipigon

en: America/Nome
fi: Amerikka/Nome

en: America/Noronha
fi: Amerikka/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
fi: Amerikka/North_Dakota/Center

en: America/Panama
fi: Amerikka/Panama

en: America/Pangnirtung
fi: Amerikka/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
fi: Amerikka/Paramaribo

en: America/Phoenix
fi: Amerikka/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
fi: Amerikka/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
fi: Amerikka/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
fi: Amerikka/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
fi: Amerikka/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
fi: Amerikka/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
fi: Amerikka/Rankin_Inlet

en: America/Recife
fi: Amerikka/Recife

en: America/Regina
fi: Amerikka/Regina

en: America/Rio_Branco
fi: Amerikka/Rio_Branco

en: America/Rosario
fi: Amerikka/Rosario

en: America/Santiago
fi: Amerikka/Santiago

en: America/Santo_Domingo
fi: Amerikka/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
fi: Amerikka/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
fi: Amerikka/Scoresbysund

en: America/Shiprock
fi: Amerikka/Shiprock

en: America/St_Johns
fi: Amerikka/St_Johns

en: America/St_Kitts
fi: Amerikka/St_Kitts

en: America/St_Lucia
fi: Amerikka/St_Lucia

en: America/St_Thomas
fi: Amerikka/St_Thomas

en: America/St_Vincent
fi: Amerikka/St_Vincent

en: America/Swift_Current
fi: Amerikka/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
fi: Amerikka/Tegucigalpa

en: America/Thule
fi: Amerikka/Thule

en: America/Thunder_Bay
fi: Amerikka/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
fi: Amerikka/Tijuana

en: America/Tortola
fi: Amerikka/Tortola

en: America/Vancouver
fi: Amerikka/Vancouver

en: America/Whitehorse
fi: Amerikka/Whitehorse

en: America/Winnipeg
fi: Amerikka/Winnipeg

en: America/Yakutat
fi: Amerikka/Yakutat

en: America/Yellowknife
fi: Amerikka/Yellowknife

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: An Evolution Calendar reminder is about to trigger.
    This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
fi: Evolution kalenterin muistutus on juuri käynnistymässä.
    Tämä muistutus on asetettu ajamaan seuraavan ohjelman:
    
            %s
    
    Oletko varma, että haluat ajaa tämän ohjelman?

en: An unknown person
fi: Tuntematon henkilö

en: Anni_versary:
fi: _Vuosipäivä:

en: Anniv
fi: Vspv

en: Anniversary
fi: Vuosipäivä

en: Answered
fi: Vastattu

en: Antarctica
fi: Antarktis

en: Antarctica/Casey
fi: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
fi: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
fi: Antarktis/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
fi: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
fi: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
fi: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
fi: Antarktis/Etelä-napa

en: Antarctica/Syowa
fi: Antarktis/Syowa

en: Antarctica/Vostok
fi: Antarktis/Vostok

en: Antartica
fi: Antarktinen

en: Antigua And Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Any Category
fi: Mikä tahansa ryhmä

en: Any field contains
fi: Mikä tahansa kenttä sisältää

en: Aomori Airport
fi: Aomorin lentokenttä

en: Apply Filters
fi: Toteuta suodattimet

en: Appointment
fi: Tapaaminen

en: Appointment - %s
fi: Tapaaminen - %s

en: Appointments
fi: Tapaamiset

en: April
fi: Huhtikuu

en: Arctic/Longyearbyen
fi: Arktinen/Longyearbyen

en: Are you sure you want
    to delete this contact?
fi: Haluatko varmasti
    poistaa tämän kontaktin?

en: Are you sure you want to cancel and delete this journal entry?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa ja poistaa tämän päiväkirjamerkinnän?

en: Are you sure you want to cancel and delete this meeting?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tapaamisen?

en: Are you sure you want to cancel and delete this task?
fi: Haluatko todella peruuttaa ja poistaa tämän tehtävän?

en: Are you sure you want to delete %d appointments?
fi: Haluatko todella poistaa %d tapaamista?

en: Are you sure you want to delete %d journal entries?
fi: Haluatko varmasti poistaa %d päiväkirjamerkintää?

en: Are you sure you want to delete %d tasks?
fi: Haluatko todella poistaa %d tehtävää?

en: Are you sure you want to delete the appointment `%s'?
fi: Haluatko todella poistaa tapaamisen '%s'?

en: Are you sure you want to delete the task `%s'?
fi: Haluatko todella poistaa tehtävän '%s'?

en: Are you sure you want to delete this account?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tilin?

en: Are you sure you want to delete this news account?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän keskusteluryhmätilin?

en: Are you sure you want to delete this untitled appointment?
fi: Haluatko todella poistaa tämän nimettömän tapaamisen?

en: Are you sure you want to delete this untitled task?
fi: Haluatko todella poistaa tämän nimettömän tehtävän?

en: Are you sure you want to remove the "%s" folder?
fi: Haluatko todella poistaa kansion "%s"?

en: Are you sure you want to resend all %d messages?
fi: Haluatko todella lähettää kaikki %d viestiä uudelleen?

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Asahikawa Airport
fi: Asahikawan lentokenttä

en: Asia/Aden
fi: Aasia/Aden

en: Asia/Almaty
fi: Aasia/Almaty

en: Asia/Amman
fi: Aasia/Amman

en: Asia/Anadyr
fi: Aasia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
fi: Aasia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
fi: Aasia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
fi: Aasia/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
fi: Aasia/Baghdad

en: Asia/Bahrain
fi: Aasia/Bahrain

en: Asia/Baku
fi: Aasia/Baku

en: Asia/Bangkok
fi: Aasia/Bangkok

en: Asia/Beirut
fi: Aasia/Beirut

en: Asia/Bishkek
fi: Aasia/Bishkek

en: Asia/Brunei
fi: Aasia/Brunei

en: Asia/Calcutta
fi: Aasia/Calcutta

en: Asia/Choibalsan
fi: Aasia/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
fi: Aasia/Chongqing

en: Asia/Colombo
fi: Aasia/Colombo

en: Asia/Damascus
fi: Aasia/Damascus

en: Asia/Dhaka
fi: Aasia/Dhaka

en: Asia/Dili
fi: Aasia/Dili

en: Asia/Dubai
fi: Aasia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
fi: Aasia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
fi: Aasia/Gaza

en: Asia/Harbin
fi: Aasia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
fi: Aasia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
fi: Aasia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
fi: Aasia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
fi: Aasia/Istanbul

en: Asia/Jakarta
fi: Aasia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
fi: Aasia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
fi: Aasia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
fi: Aasia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
fi: Aasia/Kamchatka

en: Asia/Karachi
fi: Aasia/Karachi

en: Asia/Kashgar
fi: Aasia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
fi: Aasia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
fi: Aasia/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
fi: Aasia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
fi: Aasia/Kuching

en: Asia/Kuwait
fi: Aasia/Kuwait

en: Asia/Macao
fi: Aasia/Macao

en: Asia/Magadan
fi: Aasia/Magadan

en: Asia/Manila
fi: Aasia/Manila

en: Asia/Muscat
fi: Aasia/Muscat

en: Asia/Nicosia
fi: Aasia/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
fi: Aasia/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
fi: Aasia/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
fi: Aasia/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
fi: Aasia/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
fi: Aasia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
fi: Aasia/Qatar

en: Asia/Rangoon
fi: Aasia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
fi: Aasia/Riyadh

en: Asia/Saigon
fi: Aasia/Saigon

en: Asia/Sakhalin
fi: Aasia/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
fi: Aasia/Samarkand

en: Asia/Seoul
fi: Aasia/Seoul

en: Asia/Shanghai
fi: Aasia/Shanghai

en: Asia/Singapore
fi: Aasia/Singapore

en: Asia/Taipei
fi: Aasia/Taipei

en: Asia/Tashkent
fi: Aasia/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
fi: Aasia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
fi: Aasia/Tehran

en: Asia/Thimphu
fi: Aasia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
fi: Aasia/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
fi: Aasia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
fi: Aasia/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
fi: Aasia/Urumqi

en: Asia/Vientiane
fi: Aasia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
fi: Aasia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
fi: Aasia/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
fi: Aasia/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
fi: Aasia/Yerevan

en: Ass
fi: Apr

en: Assigned
fi: Tekeillä

en: Assignment
fi: Toimeksianto

en: Assistant
fi: Apuri

en: Assistant Phone
fi: Assistentin puhelinnumero

en: Atlantic
fi: Atlantti

en: Atlantic/Azores
fi: Atlantti/Azores

en: Atlantic/Bermuda
fi: Atlantti/Bermudasaaret

en: Atlantic/Canary
fi: Atlantti/Canary

en: Atlantic/Cape_Verde
fi: Atlantti/Kap_Verde

en: Atlantic/Faeroe
fi: Atlantti/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
fi: Atlantti/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
fi: Atlantti/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
fi: Atlantti/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
fi: Atlantti/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
fi: Atlantiti/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
fi: Atlantti/Stanley

en: Attach
fi: Liitä

en: Attach a file
fi: Liitä tiedosto

en: Attach a file to the message
fi: Lisää viestiin liitetiedoston

en: Attachment
fi: Liite

en: Attachment properties
fi: Liitteen ominaisuudet

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Attendee
fi: Osanottaja

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
fi: Osallistujan tilaa ei voitu päivittää koska kohdetta ei enää ole

en: Attendee status could not be updated!
fi: Osallistujan tilaa ei voitu päivittää!

en: Attendee status updated
fi: Osallistujan tila päivitettiin

en: Audio Alarm Options
fi: Äänihälytyksen asetukset

en: August
fi: Elokuu

en: Austria
fi: Itävalta

en: Authentication
fi: Todennus

en: Authentication failed.
fi: Todennus epäonnistui.

en: Authentication required
fi: Todennus vaaditaan

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidzan

en: B_usy
fi: V_arattu

en: Bad Address
fi: Epäkelpo osoite

en: Bad Free/Busy Message
fi: Huono vapaa/kiireinen viesti

en: Bad Meeting Message
fi: Huono tapaamispyyntö

en: Bad Task Message
fi: Huono tehtäväviesti

en: Bahamas
fi: Bahamasaaret

en: Ball Mountain
fi: Ball-vuori

en: Baltic
fi: Balttilainen

en: Barter Island
fi: Barter-saari

en: Base
fi: Perusta

en: Basic
fi: Perus

en: Basics
fi: Perusteet

en: Battle Mountain
fi: Battle-vuori

en: Bcc
fi: Piilokopiot:

en: Bcc:
fi: Piilokopiot:

en: Begins: <b>
fi: Alkaa: <b>

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belfast/Harbour
fi: Belfast/satama

en: Belgium
fi: Belgia

en: Bermuda
fi: Bermudasaaret

en: Bethlehem Airport
fi: Bethlehemin lentokenttä

en: Bicycle Lake
fi: Bicycle-järvi

en: Birth Date
fi: Syntymäpäivä

en: Birthda_y:
fi: _Syntymäpäivä:

en: Blank forms at end:
fi: Tyhjä lomake lopussa:

en: Block Island
fi: Block-saari

en: Blowing dust
fi: Tuulista ja pölyistä

en: Blowing dust whirls
fi: Tuulista ja pölypyörteitä

en: Blowing duststorm
fi: Tuulinen pölymyrsky

en: Blowing hail
fi: Tuulista raesadetta

en: Blowing ice crystals
fi: Tuulista jääkidettä

en: Blowing ice pellets
fi: Tuulista jääjyvässadetta

en: Blowing precipitation
fi: Tuulista sadetta

en: Blowing rainfall
fi: Tuulista sadetta

en: Blowing sand
fi: Tuulista ja hiekkaista

en: Blowing sandstorm
fi: Tuulinen heikkamyrsky

en: Blowing small hail
fi: Tuulista pikkuraesadetta

en: Blowing snow grains
fi: Tuulista jyvässadetta

en: Blowing snowfall
fi: Tuulista lumisadetta

en: Blowing squall
fi: Tuulisia ukkospuuskia

en: Blowing volcanic ash
fi: Tulivuoripölyä ja tuulista

en: Body
fi: Leipäteksti

en: Body contains
fi: Runko sisältää

en: Body contents
fi: Viestin sisältö

en: Body does not contain
fi: Runko ei sisällä

en: Body or subject contains
fi: Runko tai otsikko sisältää

en: Bosnia And Herzegowina
fi: Bosnia-Hertsegovina

en: Bottom:
fi: Ala:

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian-Valtameren alue

en: British Virgin Islands
fi: Neitsytsaaret

en: Broken clouds
fi: Rikkonaista pilvisyyttä

en: Brussels-National Airport
fi: Brysselin kansallinen lentokenttä

en: Bug buddy could not be run.
fi: Bug buddya ei voitu ajaa.

en: Bug buddy was not found in your $PATH.
fi: Bug buddya ei löytynyt $PATH:istäsi.

en: Bus
fi: Linja-auto

en: Bus 2
fi: Työ 2

en: Bus Fax
fi: Linja-auto faksi

en: Business
fi: Työ

en: Business 2
fi: Työ 2

en: Business Address
fi: Työosoite

en: Business Fax
fi: Työ/faksi

en: Business Phone
fi: Työpuhelin

en: Business Phone 2
fi: Työpuhelin 2

en: Busy
fi: Varattu

en: By Company
fi: Yrityksen mukaan

en: By Sender
fi: Lähettäjän mukaan

en: By Status
fi: Tilan mukaan

en: By Subject
fi: Aiheen mukaan

en: CALUri
fi: KalURI

en: CORBA error
fi: CORBA-virhe

en: C_lose
fi: _Sulje

en: C_ontacts...
fi: _Kontaktit...

en: C_ontaining:
fi: S_isältää:

en: C_ut
fi: L_eikkaa

en: Ca_tegories...
fi: Ry_hmät...

en: Cairo
fi: Kairo

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Calendar URI
fi: Kalenteri URI

en: Calendar and Tasks Settings
fi: Kalenteri- ja tehtäväasetukset

en: Calendar file could not be updated!
fi: Kelenterin tiedostoa ei voitu päivittää!

en: Calendar information
fi: Kalenterin tiedot

en: California
fi: Kalifornia

en: Callback
fi: Vastaaja

en: Callback Phone
fi: Vastaaja

en: Cambodia
fi: Kambodza

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel All
fi: Peruuta kaikki

en: Cancel Mee_ting
fi: Peruuta _tapaaminen

en: Cancel Operation
fi: Peruuta operaatio

en: Cancel Task
fi: Peruuta tehtävä

en: Cancel the current mail operation
fi: Peruuta nykyinen postioperaatio

en: Cancel this task
fi: Peruuta tämä tehtävä

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Cancelled.
fi: Peruutettu.

en: Cancelling...
fi: Peruutetaan...

en: Cannot attach file %s: %s
fi: Tiedoston %s liittäminen epäonnistui: %s

en: Cannot attach file %s: not a regular file
fi: Tiedoston %s liittäminen epäonnistui: epätavallinen tiedosto

en: Cannot check folder: %s: %s
fi: Kansion tarkistaminen ei onnistu: %s: %s

en: Cannot connect to store: %s
fi: Yhdistäminen palvelimeen epäonnistui: %s

en: Cannot copy folder: %s
fi: Kansion kopiominen ei onnistu: %s

en: Cannot create a folder with that name
fi: Kansion luominen tuolla nimellä ei onnistu

en: Cannot create folder: Invalid operation on this store
fi: Kansion luonti ei onnistu: Virheellinen toiminto tässä tallennuspaikassa

en: Cannot create the directory
    %s
    Error: %s
fi: Ei voitu luoda hakemistoa
    %s
    Virhe: %s

en: Cannot decrypt this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
fi: Viestin salausta ei voida avata: putken luominen GPG/PGP:lle epäonnistui: %s

en: Cannot decrypt this message: no ciphertext to decrypt
fi: Viestin salausta ei voida avata: ei ole salattua viestiä mitä avata

en: Cannot decrypt this message: no password provided
fi: Viestin salausta ei voida avata: salasanaa ei ole annettu

en: Cannot delete folder metadata %s: %s
fi: Kansion metatietojen tuhoaminen ei onnistu %s: %s

en: Cannot delete folder:
    %s
fi: Kansion poistaminen ei onnistu:
    %s

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
fi: Kansion poistaminen ei onnistu: %s: Virheellinen toiminto

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
fi: Kansion poistaminen ei onnistu: %s: Hakemistoa ei löydy

en: Cannot encrypt this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
fi: Viestiä ei voida salata: putken luominen GPG/PGP:lle epäonnistui: %s

en: Cannot encrypt this message: no password provided
fi: Viestiä ei voida salata: salasanaa ei ole annettu

en: Cannot encrypt this message: no plaintext to encrypt
fi: Viestiä ei voida salata: ei ole tekstiä mitä salata

en: Cannot encrypt this message: no recipients specified
fi: Viestiä ei voida salata: vastaanottajia ei ole määritelty

en: Cannot get folder: %s: %s
fi: Kansion hakeminen ei onnistu: %s: %s

en: Cannot get folder: Invalid operation on this store
fi: Kansion hakeminen ei onnistu: Virheellinen toiminto tässä tallennuspaikassa

en: Cannot get message: %s from folder %s
      %s
fi: Viestin %s hakeminen kansiosta %s epäonnistui
      %s

en: Cannot initialize Evolution's Summary component.
fi: Evolutionin yhteenvetokomponentin alustus epäonnistui.

en: Cannot initialize Evolution's composer.
fi: Evolutionin muokkaimen alustus ei onnistunut.

en: Cannot initialize Evolution's folder info component.
fi: Evolutionin kansiotietokomponentin alustus epäonnistui.

en: Cannot initialize Evolution's mail component.
fi: Evolutionin sähköpostikomponentin alustus epäonnistui.

en: Cannot initialize Evolution's mail config component.
fi: Evolutionin sähköpostiasetuskomponentin alustus epäonnistui.

en: Cannot initialize the Bonobo component system.
fi: Bonobon komponenttijärjestelmän alustus epäonnistui

en: Cannot initialize the Ximian Evolution shell: %s
fi: Ximian Evolution kuoren alustus epäonnistui: %s

en: Cannot move folder: %s
fi: Kansion siirtäminen ei onnistu: %s

en: Cannot open message
fi: Viestiä ei voida avata

en: Cannot rename folder:
    %s
fi: Kansion uudelleennimeäminen ei onnistu:
    %s

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
fi: Kansion nimeäminen ei onnistu: %s: Virheellinen toiminto

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
fi: Kansion nimeäminen ei onnistu: %s: Hakemistoa ei löydy

en: Cannot save folder metainfo to %s: %s
fi: Kansion metatietojan tallennus ei onnistu %s: %s

en: Cannot send message: no recipients defined.
fi: Viestiä ei voida lähettää: vastaanottajia ei ole määritelty.

en: Cannot send message: sender address not defined.
fi: Viestiä ei voida lähettää: lähettäjän osoitetta ei ole määritelty.

en: Cannot send message: sender address not valid.
fi: Viestiä ei voida lähettää: lähettäjän osoite on epäkelpo.

en: Cannot sign this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
fi: Viestiä ei voida allekirjoittaa: putken luominen GPG/PGP:lle epäonnistui: %s

en: Cannot sign this message: no password provided
fi: Viestiä ei voida allekirjoittaa: salasanaa ei ole annettu.

en: Cannot sign this message: no plaintext to clearsign
fi: Viestiä ei voida allekirjoittaa: ei tekstiä mitä allekirjoittaa

en: Cannot sign this message: no plaintext to sign
fi: Viestiä ei voida allekirjoittaa: ei tavallista tekstiä mitä allekirjoittaa.

en: Cannot transfer folder:
    %s
fi: Kansion siirto ei onnistu:
    %s

en: Cannot verify this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
fi: Viestiä ei voida varmentaa: putken luominen GPG/PGP:lle epäonnistui: %s

en: Cannot verify this message: couldn't create temp file: %s
fi: Viestiä ei voida varmentaa: ei voitu luoda väliaikaistiedostoa: %s

en: Cannot verify this message: no plaintext to verify
fi: Viestiä ei voida varmentaa: ei testiä mitä varmentaa

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Car
fi: Auto

en: Car Phone
fi: Autopuhelin

en: Card ID already exists
fi: Kortin ID-tunnus on jo olemassa

en: Card View
fi: Korttinäkymä

en: Card not found
fi: Korttia ei löytynyt

en: Card:
fi: Kortti:

en: Case Sensitive
fi: Kirjainkoolla on merkitystä

en: Categories
fi: Ryhmät

en: Categories: %s
fi: Ryhmät: %s

en: Category editor not available.
fi: Ryhmäeditori ei ole saatavilla

en: Category is
fi: Luokka on

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Cc
fi: Kopiot:

en: Cc:
fi: Kopiot:

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan Tasavalta

en: Central European
fi: Keskieurooppalainen

en: Central and South America
fi: Keski- ja Etelä-Amerikka

en: Chad
fi: Tsad

en: Chair
fi: Puheenjohtaja

en: Chair Persons
fi: Hallituksen jäsenet

en: Change Anyway
fi: Muuta silti

en: Change the name of this folder
fi: Muuta tämän kansion nimeä

en: Change the settings for the summary
fi: Muuta yhteenvedon asetuksia

en: Change this folder's properties
fi: Muuta tämän kansion ominaisuuksia

en: Changed Contact:
fi: Muutettu kontakti:

en: Character Encoding
fi: Merkistön koodaus

en: Check Address
fi: Tarkista osoite

en: Check Full Name
fi: Tarkasta kokonimi

en: Check for new messages in all folders
fi: Etsi uusia viestejä kaikista kansioista

en: Check this if the server requires you to authenticate.
fi: Tarkista tämä mikäli palvelin vaatii todennuksen.

en: Checking for New Mail
fi: Tarkastetaan onko uutta sähköpostia

en: Checking for new mail
fi: Tarkastetaan onko uutta sähköpostia

en: China
fi: Kiina

en: Chinese
fi: Kiinalainen

en: Chofu Airport
fi: Chofun lentokenttä

en: Choose an action:
fi: Valitse toiminto:

en: Christmas Island
fi: Joulusaaret

en: Classification
fi: Luokittelu

en: Clear
fi: Puhdista

en: Clear sky
fi: Selkeä taivas

en: Click here to add an attendee
fi: Napsauta tästä lisätäksesi osallistujan

en: Click to add a task
fi: Napsauta lisätäksesi tehtävän

en: Close
fi: Sulje

en: Close the current file
fi: Sulje nykyinen tiedosto

en: Close this item
fi: Poista tämä kohta

en: Close this window
fi: Sulje tämä ikkuna

en: Co_ntacts:
fi: Ko_ntaktit:

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Cocos Island
fi: Kookossaaret

en: Collaboration
fi: Yhteistyö

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Comment contains
fi: Kommentti sisältää

en: Comoros
fi: Komorit

en: Comp
fi: Yrit

en: Company
fi: Yritys

en: Company Phone
fi: Yrityksen puhelin

en: Complete
fi: Valmis

en: Complete.
fi: Valmis.

en: Completed
fi: Valmis

en: Completed
fi: Valmis

en: Compose _New Message
fi: Kirjoita uusi viesti

en: Compose a message
fi: Kirjoita viesti

en: Compose a reply to the sender of the selected message
fi: Vastaa valitun viestin lähettäjälle

en: Composer
fi: Muokkain

en: Con_fidential
fi: Luo_ttamuksellinen

en: Confidential
fi: Luottamuksellinen

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Conflicting Contact:
fi: Päällekkäinen kontakti:

en: Congo
fi: Kongo

en: Connecting to LDAP server...
fi: Yhdistetään LDAP-palvelimeen...

en: Connecting to server...
fi: Yhdistetään palvelimeen...

en: Connection cancelled
fi: Yhteys peruutettu

en: Contact Editor
fi: Kontaktinhallinta

en: Contact List Editor
fi: Kontaktinhallinta

en: Contact Quick-Add
fi: Kontaktin pikalisäys

en: Contacts
fi: Kontaktit

en: Contacts:
fi: Kontaktit:

en: Control that displays an Evolution addressbook minicard.
fi: Kontrolli mikä tulostaa Evolutionin osoitekirjan minikortin.

en: Cook Islands
fi: Cooksaaret

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy Link Location
fi: Kopioi linkin sijainti

en: Copy folder
fi: Kopioi kansio

en: Copy message(s) to
fi: Kopioi viesti(t) kansioon

en: Copy selected messages
fi: Kopioi valitut viestit

en: Copy selected messages to another folder
fi: Kopioi valitut viestit uuteen kansioon

en: Copy selected task
fi: Kopioi valittu tehtävä

en: Copy the selection
fi: Kopioi valinta

en: Copy this folder
fi: Kopioi tämä kansio

en: Copy to Folder
fi: Kopioi kansioon

en: Copying
fi: Kopioidaan

en: Could not check POP server for new messages: %s
fi: Uusien viestien haku POP-palvelimelta epäonnistui: %s

en: Could not connect to server: %s
fi: Yhdistäminen palvelimeen epäonnistui: %s

en: Could not create composer window:
    Unable to activate HTML editor component.
fi: Viestimuokkain -ikkunan luominen epäonnistui:
    HTML-muokkainkomponentin käynnistys ei onnistunut.

en: Could not create directory %s:
    %s
fi: Hakemistoa %s ei voitu luoda:
    %s

en: Could not create directory %s: %s
fi: Hakemistoa %s ei voitu luoda: %s

en: Could not create pipe: %s
fi: Putken luonti epäonnistui: %s

en: Could not create temporary directory: %s
fi: Väliaikaishakemistoa ei voitu luoda: %s

en: Could not create the alarm notify service
fi: Ei voinut luoda hälytyksen tiedoituspalvelua

en: Could not create the alarm notify service factory
fi: Ei voinut luoda hälytyksen tiedoituspalvelu tehdasta

en: Could not create the calendar view.  Please check your ORBit and OAF setup.
fi: Ei voinut luoda kalenterinäkymää. Tarkista ORBit ja OAF asetukset.

en: Could not create the component editor factory
fi: Ei voitu luoda komponenttieditoritehdasta

en: Could not delete folder `%s': %s
fi: Kansion `%s' poistaminen epäonnistui: %s

en: Could not fetch message: %s
fi: Viestin hakeminen epäonnistui: %s

en: Could not file: %s: %s
fi: Ei voinut arkistoida: %s: %s

en: Could not find widget for a field: `%s'
fi: Ei voinut löytää säädintä kentälle: `%s'

en: Could not fork: %s
fi: Haaroitus epäonnistui: %s

en: Could not get group list from server.
fi: Ei saatu ryhmäluetteloa palvelimelta.

en: Could not initialize Bonobo
fi: Bonobon alustus ei onnistunut

en: Could not initialize GNOME
fi: Gnomen alustus ei onnistunut

en: Could not initialize gnome-vfs
fi: gnome-vfs:n alustus ei onnistunut

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
fi: Moduulin %s lataaminen epäonnistui: Järjestelmäsi ei tue moduulien lataamista.

en: Could not lock '%s'
fi: Lukitus epäonnistui: %s

en: Could not open cache directory: %s
fi: Välimuistihakemistoa ei voitu avata: %s

en: Could not open file: %s: %s
fi: Tiedoston avaus epäonnistui: %s: %s

en: Could not open folder: %s: %s
fi: Kansion avaus epäonnistui: %s: %s

en: Could not open the folder in '%s'
fi: Hakemiston '%s' avaaminen epäonnistui

en: Could not parse URL `%s'
fi: URL:n `%s' jäsentäminen epäonnistui

en: Could not read pilot's Address application block
fi: Pilotin osoitesovellukset tietoja ei voitu lukea

en: Could not read pilot's Calendar application block
fi: Ei voinut lukea pilotin kalenterisovelluksen tietoja

en: Could not read pilot's ToDo application block
fi: Ei voinut lukea pilotin työlistasovelluksen tietoja

en: Could not rename folder %s to %s: %s
fi: Hakemistoa %s ei voitu uudelleennimetä seuraavaksi: %s: %s

en: Could not retrieve message from POP server %s: %s
fi: Viestiä ei saatu POP-palvelimelta %s: %s

en: Could not save signature file.
fi: Allekirjoitustiedoston luonti epäonnistui.

en: Could not save summary: %s: %s
fi: Yhteenvedon tallennus epäonnistui: %s: %s

en: Could not send message: %s
fi: Viestin lähettäminen epäonnistui: %s

en: Could not start the Evolution Mailer Assistant interface
fi: Evolutionin sähköpostiavustinliittymän alustus epäonnistui

en: Could not start the Evolution Mailer Assistant interface
    (%s)
fi: Evolutionin sähköpostiavustinliittymän alustus epäonnistui
    (%s)

en: Could not start wombat
fi: Wombattia ei voitu käynnistää

en: Could not start wombat server
fi: Wombat palvelinta ei voita käynnistää

en: Could not sync temporary folder %s: %s
fi: Väliaikaishakemistoa %s ei voitu synkronoida: %s

en: Could not update files correctly
fi: Tiedostojen päivitys ei onnistunut

en: Could not update object!
fi: Kohteen päivitys ei onnistunut!

en: Counter-proposal
fi: Vastaehdotus

en: Countr_y:
fi: M_aa:

en: Create Ru_le From Message
fi: _Luo viestistä sääntö

en: Create _New Folder...
fi: Luo _uusi kansio

en: Create _Virtual Folder From Message
fi: Luo virtuaalikansio viestistä

en: Create a New All Day _Event
fi: Luo uusi koko päivän _tapahtuma

en: Create a New _Task
fi: Luo uusi _tehtävä

en: Create a _New Appointment
fi: Luo uusi t_apaaminen

en: Create a link to this folder in the shortcut bar
fi: Luo oikotie tähän kansioon oikotiepalkkiin

en: Create a new appointment
fi: Luo uusi tapaaminen

en: Create a new contact "%s"
fi: Luo uusi kontakti "%s"

en: Create a new folder
fi: Luo uusi kansio

en: Create a new shortcut group
fi: Luo uusi oikotieryhmä

en: Create a new task
fi: Luo uusi tehtävä

en: Create an event for the whole day
fi: Luo uusi koko päivän tapahtuma

en: Create new appointments with a default _reminder
fi: Luo uusi tapaaminen oletusmuistutuksella

en: Create new contact
fi: Luo uusi kontakti

en: Create new contact list
fi: Luo uusi kontaktiluettelo

en: Create vFolder from Search
fi: Luo hausta vKansio

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Cu_t
fi: L_eikkaa

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Cursor could not be loaded
fi: Kohdistimen lataaminen epäonnistui

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Cut selected messages
fi: Leikkaa valitut viestit

en: Cut selected task
fi: Leikkaa valittu tehtävä

en: Cut the selection
fi: Leikkaa valinta

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Cyrillic
fi: Kyrillinen

en: Czech Republic
fi: Tsekinmaa

en: D_epartment:
fi: _Osasto:

en: Date
fi: Päiväys

en: Date & Time
fi: Päiväys & Aika

en: Date Completed:
fi: Valmistumispäivämäärä:

en: Date received
fi: Otettu vastaan

en: Date sent
fi: Lähetetty

en: Date/Time:
fi: Päiväys/Aika:

en: Date:
fi: Päiväys:

en: Day
fi: Päivä

en: Day View
fi: Päivänäkymä

en: Days
fi: päivää

en: Dayton-South Airport
fi: Dayton-South lentokenttä

en: De_fault
fi: _Oletukset

en: De_lete
fi: _Poista

en: December
fi: Joulukuu

en: Decline
fi: Kieltäydy

en: Declined
fi: Kieltäydytty

en: Default
fi: Oletus

en: Delegate To:
fi: Delegoi:

en: Delegated
fi: Valtuutettu

en: Delegated From
fi: Delegoitu

en: Delegated To
fi: Delegoitu

en: Delete
fi: Poista

en: Delete "%s"
fi: Poista "%s"

en: Delete Contact?
fi: Poista kontakti?

en: Delete after %s day(s)
fi: Poista %s:n päivän kuluttua

en: Delete all but signature
fi: Poista kaikki paitsi allekirjoitus

en: Delete selected contacts
fi: Poista valitut kontaktit

en: Delete selected tasks
fi: Poista valitut tehtävät

en: Delete the appointment
fi: Poista tämä tapaaminen

en: Delete this folder
fi: Poista tämä kansio

en: Delete this item
fi: Poista tämä kohta

en: Delete this list
fi: Poista tämä luettelo

en: Delete...
fi: Poista...

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Deleting selected objects
fi: Poista valitut kohteet

en: Denmark
fi: Tanska

en: Dep
fi: Ost

en: Department
fi: Osasto

en: Description contains
fi: Kuvaus sisältää

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Details
fi: Yksityiskohtaiset

en: Dimensions:
fi: Mitat:

en: Disable
fi: Älä käytä

en: Disable Queries
fi: Älä salli kyselyjä

en: Disable splash screen
fi: Aseta esittelyruutu pois käytöstä

en: Display
fi: Näyttö

en: Display a different folder
fi: Näytä toinen kansio

en: Display a message
fi: Näytä viesti

en: Display options
fi: Näytön asetukset

en: Display the next important message
fi: Näytä seuraava tärkeä viesti

en: Display the next message
fi: Näytä seuraava viesti

en: Display the next unread message
fi: Näytä seuraava lukematon viesti

en: Display the next unread thread
fi: Näytä seuraava lukematon säie

en: Display the previous important message
fi: Näytä edellinen tärkeä viesti

en: Display the previous message
fi: Näytä edellinen viesti

en: Display the previous unread message
fi: Näytä edellinen lukematon viesti

en: Distinguished name (DN)
fi: Eroava nimi (EN)

en: Do not ask me again.
fi: Älä kysy tätä enää uudelleen.

en: Do you want to save changes?
fi: Haluatko tallentaa muutokset?

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen Tasavalta

en: Don't ask me again
fi: Älä kysy tätä enää uudelleen

en: Don't delete
fi: Älä poista

en: Don't import
fi: Älä tuo

en: Don't remove
fi: Älä poista

en: Don't show this message again.
fi: Älä näytä tätä viestiä uudelleen.

en: Done
fi: Valmis

en: Dr.
fi: Tri.

en: Draft
fi: Luonnos

en: Drafts
fi: Luonnokset

en: Drifting drizzle
fi: Ajelehtivaa tihkusadetta

en: Drifting dust
fi: Ajelehtivaa pölyä

en: Drifting dust whirls
fi: Ajelehtivia pölypyörteitä

en: Drifting duststorm
fi: Ajelehtiva pölymyrsky

en: Drifting fog
fi: Ajelehtivaa sumua

en: Drifting funnel cloud
fi: Ajelehtivia suppilopilviä

en: Drifting hail
fi: Ajelehtivaa raesadetta

en: Drifting haze
fi: Ajelehtivasti autereista

en: Drifting ice crystals
fi: Ajelehtivia jääkiteitä

en: Drifting ice pellets
fi: Ajelehtivaa jääjyvässadetta

en: Drifting mist
fi: Ajaelehtivaa utua

en: Drifting precipitation
fi: Ajelehtivaa sadetta

en: Drifting rain
fi: Ajelehtivaa sadetta

en: Drifting sand
fi: Ajelehtivaa hiekkaa

en: Drifting sandstorm
fi: Ajelehtiva hiekkamyrsky

en: Drifting small hail
fi: Ajelehtivaa pikkuraesadetta

en: Drifting smoke
fi: Ajelehtivaa savua

en: Drifting snow
fi: Ajelehtivaa lumisadetta

en: Drifting snow grains
fi: Ajelehtivaa jyvässadetta

en: Drifting squall
fi: Ajelehtivia ukkospuuskia

en: Drifting tornado
fi: Ajelehtiva pyörremyrsky

en: Drifting volcanic ash
fi: Ajelehtivaa tulivuoripölyä

en: Drizzle
fi: Tihkusadetta

en: Drizzle in the vicinity
fi: Alueella tihkusadetta

en: Due
fi: Kesken

en: Duplicate Contact Detected
fi: Päällekkäinen kontakti poistettu

en: Dust
fi: Pölyistä

en: Dust in the vicinity
fi: Alueella pölyistä

en: Dust whirls
fi: Pölypyörteitä

en: Dust whirls in the vicinity
fi: Alueella pölypyörteitä

en: Duststorm
fi: Pölymyrsky

en: Duststorm in the vicinity
fi: Alueella pölymyrsky

en: E
fi: I

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: EBook not loaded
fi: EKirjaa ei ladattu

en: E_nable
fi: Kä_ytä

en: E_xit
fi: _Poistu

en: East
fi: Itäinen

en: East - NorthEast
fi: Itäinen - Koillinen

en: East - Southeast
fi: Itäinen - Kaakkoinen

en: East London
fi: Itä-Lontoo

en: East Midlands
fi: Itä-Midlands

en: East St Louis
fi: Itä-St Louis

en: East Timor
fi: Itä-Timor

en: Edit Addressbook
fi: Muokkaa osoitekirjaa

en: Edit Appointment
fi: Muokkaa tapaamista

en: Edit Contact Info
fi: Muokkaa kontaktin tietoja

en: Edit Contact List
fi: Muokkaa kontaktiluetteloa

en: Edit Full
fi: Muokkaa kaikkea

en: Edit Rule
fi: Muokkaa sääntöä

en: Edit VFolder
fi: Muokkaa vKansiota

en: Edit...
fi: Muokkaa...

en: Egypt
fi: Egypti

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email 2
fi: Sähköposti 2

en: Email 3
fi: Sähköposti 3

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email is
fi: Sähköposti on

en: Empty Message
fi: Tyhjä viesti

en: Empty _Trash
fi: _Tyhjennä roskakori

en: Enable
fi: Käytä

en: Enable Queries (Dangerous!)
fi: Salli kyselyt (Vaarallista!)

en: Enabled
fi: Käytä

en: Encrypt this message with PGP
fi: Salaa tämä viesti PGP:llä

en: Ending:
fi: Lopettamassa:

en: Ends: <b>
fi: Loppuu: <b>

en: Enter Delegate
fi: Anna delegoitava

en: Enter Password
fi: Anna salasana

en: Enter Password for %s
fi: Anna salasana %s:lle

en: Enter password for %s (user %s)
fi: Anna salasana käyttäjälle %s (käyttäjä %s)

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
fi: Anna osoitteet joihin lähetetään kopio viestistä (Cc)

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message.
fi: Anna osoitteet joihin lähetetään kopiot viestistä ilman että muut vastaanottajat näkisivät tätä (Bcc)

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Error
fi: Virhe

en: Error adding card
fi: Virhe kortin lisäämisessä

en: Error adding list
fi: Virhe listan lisäämisessä

en: Error autosaving message: %s
     %s
fi: Virhe tallennettaessa tiedostoa automaattisesti: %s
     %s

en: Error copying mail temp file: %s
fi: Virhe kopioitaessa viestin väliaikaistiedostoa: %s

en: Error downloading RDF
fi: Virhe ladattaessa RDF:ää

en: Error executing %s.
fi: Virhe suoritettaessa %s

en: Error executing filter: %s: %s
fi: Virhe suoritettaessa suodatinta: %s: %s

en: Error getting book view
fi: Virhe kirjanäkymän käynnistyksessä

en: Error in search expression.
fi: Virhe etsittävässä ilmauksessa.

en: Error loading %s
fi: Virhe %s:n lataamisessa

en: Error loading default addressbook.
fi: Virhe avattaessa oletusosoitekirjaa.

en: Error loading file: %s
fi: Virhe avattaessa tiedostoa: %s

en: Error modifying card
fi: Virhe muutettaessa korttia

en: Error modifying list
fi: Virhe listan muokkaamisessa

en: Error parsing filter: %s: %s
fi: Virhe jäsennettäessä suodatinta: %s: %s

en: Error reading mail file: %s
fi: VIrhe luettaessa viestitiedostoa: %s

en: Error removing card
fi: Virhe kortin poistossa

en: Error removing list
fi: Virhe listan poistossa

en: Error saving file: %s
fi: Virhe tallennettaessa tiedostoa: %s

en: Error saving shortcuts.
fi: Virhe tallennettaessa oikoteitä.

en: Error starting %s
fi: Virhe %s:n käynnistyksessä

en: Error while communicating with calendar server
fi: Virhe kommunikoitaessa kalenteripalvelimen kanssa

en: Error while reading file %s:
    %s
fi: Tiedoston %s lukeminen epäonnistui:
    %s

en: Error writing mail temp file: %s
fi: Virhe kirjoitettaessa väliaikaista viestitiedostoa: %s

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Europe
fi: Eurooppa

en: Europe/Amsterdam
fi: Eurooppa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
fi: Eurooppa/Andorra

en: Europe/Athens
fi: Eurooppa/Ateena

en: Europe/Belfast
fi: Eurooppa/Belfast

en: Europe/Belgrade
fi: Eurooppa/Belgrad

en: Europe/Berlin
fi: Eurooppa/Berliini

en: Europe/Bratislava
fi: Eurooppa/Bratislava

en: Europe/Brussels
fi: Eurooppa/Brysseli

en: Europe/Bucharest
fi: Eurooppa/Bukarest

en: Europe/Budapest
fi: Eurooppa/Budapest

en: Europe/Chisinau
fi: Eurooppa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
fi: Eurooppa/Kööpenhamina

en: Europe/Dublin
fi: Eurooppa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
fi: Eurooppa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
fi: Eurooppa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
fi: Eurooppa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
fi: Eurooppa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
fi: Eurooppa/Kiev

en: Europe/Lisbon
fi: Eurooppa/Lissabon

en: Europe/Ljubljana
fi: Eurooppa/Ljubljana

en: Europe/London
fi: Eurooppa/Lontoo

en: Europe/Luxembourg
fi: Eurooppa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
fi: Eurooppa/Madrid

en: Europe/Malta
fi: Eurooppa/Malta

en: Europe/Minsk
fi: Eurooppa/Minsk

en: Europe/Monaco
fi: Eurooppa/Monaco

en: Europe/Moscow
fi: Eurooppa/Moskova

en: Europe/Nicosia
fi: Eurooppa/Nicosia

en: Europe/Oslo
fi: Eurooppa/Oslo

en: Europe/Paris
fi: Eurooppa/Pariisi

en: Europe/Prague
fi: Eurooppa/Praha

en: Europe/Riga
fi: Eurooppa/Riika

en: Europe/Rome
fi: Eurooppa/Rooma

en: Europe/Samara
fi: Eurooppa/Samara

en: Europe/San_Marino
fi: Eurooppa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
fi: Eurooppa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
fi: Eurooppa/Simferopol

en: Europe/Skopje
fi: Eurooppa/Skopje

en: Europe/Sofia
fi: Eurooppa/Sofia

en: Europe/Stockholm
fi: Eurooppa/Tukholma

en: Europe/Tallinn
fi: Eurooppa/Tallinna

en: Europe/Tirane
fi: Eurooppa/Tirane

en: Europe/Uzhgorod
fi: Eurooppa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
fi: Eurooppa/Vaduz

en: Europe/Vatican
fi: Eurooppa/Vatikaani

en: Europe/Vienna
fi: Eurooppa/Vienna

en: Europe/Vilnius
fi: Eurooppa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
fi: Eurooppa/Varsova

en: Europe/Zagreb
fi: Eurooppa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
fi: Eurooppa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
fi: Eurooppa/Zurich

en: Event information
fi: Tapahtuman tiedot

en: Every
fi: Joka

en: Evolution Account Assistant
fi: Evolutionin tilimuokkain

en: Evolution Account Editor
fi: Evolutionin tilimuokkain

en: Evolution Addressbook minicard viewer
fi: Evolution osoitekirjan minikorttikatselija

en: Evolution Alarm
fi: Evolution hälytys

en: Evolution Error
fi: Evolutionvirhe

en: Evolution Import Assistant
fi: Evolutionin tuontiapuri

en: Evolution Importer Assistant
fi: Evolutionin tuontiapuri

en: Evolution News Editor
fi: Evolutionin keskusteluryhmämuokkain

en: Evolution Setup Assistant
fi: Evolutionin asetusapuri

en: Evolution calendar executive summary component.
fi: Evolutionin kalenterin yhteenvetokomponentti.

en: Evolution calendar iTip/iMip viewer
fi: Evolutionin kalenterin iTip/iMip katselija

en: Evolution component for handling contacts.
fi: Evolution komponentti kontaktien hoitamiseen.

en: Evolution component for handling the calendar.
fi: Evolution komponentti kalenterin käyttämiseen.

en: Evolution could not create directory
    %s:
    %s
fi: Evolution epäonnistui hakemisto luonnissa
    %s:
    %s

en: Evolution does not support calendar reminders with
    email notifications yet, but this reminder was
    configured to send an email.  Evolution will display
    a normal reminder dialog box instead.
fi: Evolution ei tue kalenterin muistutuksia sähköposti-
    muistutuksien kera vielä, mutta tämä muistutus
    konfiguroitiin lähettämään sähköpostia. Evolution
    näyttää normaalin muistutusikkunan sen sijaan.

en: Evolution has found Elm mail files
    Would you like to import them into Evolution?
fi: Evolution löysi Elmin sähköpostitiedostoja.
    Haluatko tuoda nämä Evolutioniin?

en: Evolution has found GnomeCard files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
fi: Evolution löysi GnomeCardin tiedostoja.
    Haluatko tuoda nämä Evolutioniin?

en: Evolution has found Netscape mail files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
fi: Evolution löysi Netscapen sähköpostitiedostoja.
    Haluatko tuoda nämä Evolutioniin?

en: Evolution has found Pine mail files.
    Would you like to import them into Evolution?
fi: Evolution löysi Pinen sähköpostitiedostoja.
    Haluatko tuoda nämä Evolutioniin?

en: Evolution installation
fi: Evolutionin asennus

en: Evolution is now exiting ...
fi: Evolution on nyt poistumassa...

en: Evolution is unable to get the addressbook local storage.
    This may have been caused by the evolution-addressbook component crashing.
    To help us better understand and ultimately resolve this problem,
    please send an e-mail to Jon Trowbridge <trow@ximian.com> with a
    detailed description of the circumstances under which this error
    occurred.  Thank you.
fi: Evolutionin ei onnistu saada paikallisen osoitekirjan sisältöä.
    Tämä voi johtua evolution-addresbook komponentin kaatumisesta.
    Auttaaksesi meitä paremmin ymmärtämään tätä ongelma ja lopulta
    ratkaisemaan tämän ongelman, lähetä sähköpostia englanniksi
    Jon Trowbridge <trow@ximian.com> yksityiskohtaisen selvityksen
    kera missä olosuhteissa tämä virhe sattui. Kiitos.

en: Evolution is unable to get the addressbook local storage.
    Under normal circumstances, this should never happen.
    You may need to exit and restart Evolution in order to
    correct this problem.
fi: Evolutionin ei onnistu saamaan osoitekirjan paikallista kopiota.
    Normaaleissa olosuhteissa tätä ei pitäisi koskaan sattua.
    Sinun täytyy ehkä poista ja käynnistää Evolution korjataksesi
    tämän ongelman.

en: Evolution will use this Distinquished Name (DN) to authenticate you with the server
fi: Evolution käyttää tätä Eroavaa nimeä (EN) tunnistautumiseen palvelimella

en: Evolution will use this email address to authenticate you with the server
fi: Evolution käyttää tätä sähköpostiosoitetta tunnistautumiseen palvelimella

en: Evolution's addressbook name selection interface.
fi: Evolutionin osoitekirjan nimenvalintakäyttöliittymä.

en: Exceptions
fi: Poikkeukset

en: Execute actions
fi: Suorita toiminnot

en: Exists
fi: Olemassa

en: Exit the program
fi: Poistu ohjelmasta

en: External Viewer
fi: Ulkoinen katselin

en: FBUrl
fi: VKURL

en: F_ind
fi: Etsi:

en: F_older
fi: _Kansio

en: F_ont...
fi: _Kirjasin...

en: F_ree
fi: _Vapaa

en: F_ree/Busy URL:
fi: V_apaa/kiireinen URL:

en: Factory for the Addressbook Minicard control
fi: Tehdas osoitekirjan minikorttien hallintaan

en: Factory for the Addressbook's address displayer
fi: Tehdas osoitekirjan osoitteiden näyttämiseen

en: Factory for the Addressbook's address popup
fi: Tehdas osoitekirjan osoitteiden ilmestymiseen

en: Factory for the Addressbook's name selection interface
fi: Tehdas osoitekirjan nimenvalinnankäyttöliittymään

en: Factory for the Calendar Summary component.
fi: Tehdas kalenterin yhteenvetokomponentille.

en: Factory for the Evolution Tasks control
fi: Tehdas Evolutionin työtehtävien kontrolliin

en: Factory for the alarm notification service
fi: Tehdas hälytysilmoituspalvelua varten

en: Factory for the calendar iTip view control
fi: Tehdas kalenterin iTip näkymän kontolliin

en: Factory for the sample Addressbook control
fi: Tehdas esimerkki osoitekirjan kontrolliin

en: Factory for the sample Calendar control
fi: Tehdas esimerkkikalenterikontrolliin

en: Factory to centralize calendar component editor dialogs
fi: Tehdas kalenterikontrollieditori -dialogien keskittämiseen

en: Factory to create a component editor factory
fi: Tehdas komponenttieditoritehtaan luomiseen

en: Factory to import LDIF files into Evolution.
fi: Tehdas LDIF-tiedostojen tuomiseen Evolutioniin.

en: Factory to import VCard files into Evolution.
fi: Tehdas VCard-tiedostojen tuomiseen Evolutioniin.

en: Failed at message %d of %d
fi: Virhe viestin %d/%d kohdalla

en: Failed on message %d
fi: Virhe viestin %d kohdalla

en: Failed to cache message %s: %s
fi: Viestin välimuistiin tallettaminen epäonnistui: %s: %s

en: Failed to decode message.
fi: Viestin salauksen purkaminen epäonnistui.

en: Failed to send username to server
fi: Käyttäjätunnuksen lähetys palvelimelle epäonnistui

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
fi: Viestin tallentaminen väliaikaistiedostoon %s epäonnistui: %s

en: Falkland Islands
fi: Falklandsaaret

en: Family Name
fi: Sukunimi

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: February
fi: Helmikuu

en: Few clouds
fi: Muutamia pilviä

en: Few ice crystals
fi: Harvoja jääkiteitä

en: Few ice pellets
fi: Vähän jääjyväsiä

en: Fiji
fi: Fidzi

en: File %s does not exist
fi: Tiedostoa %s ei ole olemassa

en: File A_s:
fi: _Kortistoi:

en: File As
fi: Kortistoi nimellä

en: File exists, overwrite?
fi: Tiedosto on jo olemassa, kirjoitetaanko yli?

en: File name:
fi: Tiedostonimi:

en: File type:
fi: Tiedoston tyyppi:

en: Filename:
fi: Tiedostonimi:

en: Filter on Mailing List
fi: Suodata postituslistan mukaan

en: Filter on Mailing List (%s)
fi: Suodata postituslistan mukaan (%s)

en: Filter on Mailing _List...
fi: Suodata postitus_listan mukaan...

en: Filter on Re_cipients
fi: Suodata _vastaanottajien mukaan

en: Filter on Se_nder...
fi: Suodata _lähettäjän mukaan...

en: Filter on Sen_der
fi: Suodata _lähettäjän mukaan

en: Filter on Sub_ject
fi: Suodata a_iheen mukaan

en: Filter on _Mailing List
fi: Suodata _postituslistan mukaan

en: Filter on _Recipients...
fi: Suodata _vastaanottajien mukaan...

en: Filter on _Subject...
fi: Suodata _aiheen mukaan...

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Find Now
fi: Etsi nyt

en: Find in Message
fi: Hae viestistä

en: Find:
fi: Etsi:

en: Finland
fi: Suomi

en: First day of wee_k:
fi: Viikon ensimmäinen päivä:

en: Fog
fi: Sumuista

en: Fog in the vicinity
fi: Alueella sumuista

en: Fog with wind
fi: Sumuista ja tuulista

en: Folder
fi: Kansio

en: Folder `%s' does not exist.
fi: Kansiota `%s' ei ole olemassa.

en: Folder `%s/%s' does not exist.
fi: Kansiota `%s/%s' ei ole olemassa.

en: Folder containing contact information
fi: Yhteystietojen kansio

en: Folder containing mail
fi: Kansio sisältää postia

en: Folder name cannot contain slashes.
fi: Kansion nimi ei voi sisältää kauttaviivoja.

en: Folder name cannot contain the Return character.
fi: Kansion nimi ei voi sisältää palauta-kirjainta.

en: Folder name:
fi: Kansion nimi:

en: Folder type:
fi: Kansion tyyppi:

en: Folders
fi: Kansiot

en: Fonts
fi: Kirjasinlajit

en: Footer:
fi: Alatunniste:

en: For_mat
fi: M_uokkaa

en: Forget _Passwords
fi: _Unohda salasanat

en: Format
fi: Muoto

en: Forward
fi: Välitä

en: Forward As
fi: Välitä

en: Forward Contact
fi: Välitä kontakti

en: Forward _Attached
fi: Välitä _liitteenä

en: Forward _Inline
fi: Välitä _tekstin seassa

en: Forward _Quoted
fi: Välitä _lainattuna

en: Forward the selected message in the body of a new message
fi: Välittää valitun viestin uuden viestin runkona

en: Forward the selected message quoted like a reply
fi: Välittää valitun viestin lainattuna niinkuin vastauksessa

en: Forward the selected message to someone
fi: Välittää valitun viestin jollekin

en: Forward the selected message to someone as an attachment
fi: Välittää valitun viestin jollekin liitteenä

en: Forwarded Message
fi: Välitetty viesti

en: Forwarded message
fi: Välitetty viesti

en: Forwarded message - %s
fi: Välitetty viesti - %s

en: Forwarded messages
fi: Välitetyt viestit

en: Fr
fi: Pe

en: France
fi: Ranska

en: Free
fi: Vapaa

en: Free-busy URL
fi: Vapaa-kiireinen URL

en: Free/Busy Information
fi: Vapaa/kiireinen tiedot

en: Free/Busy Reply
fi: Vapaa/kiireinen vastaus

en: Free/Busy Request
fi: Vapaa/kiireinen pyyntö

en: Free/Busy info begins: <b>
fi: Vapaa/kiireinen info alkaa: <b>

en: Free/Busy info ends: <b>
fi: Vapaa/kiireinen info loppuu: <b>

en: Free/Busy information
fi: Vapaa/kiireinen -tiedot

en: Freezing drizzle
fi: Jäätävää tihkusadetta

en: Freezing duststorm
fi: Jäätävä pölymyrsky

en: Freezing fog
fi: Jäätävää sumua

en: Freezing hail
fi: Jäätävää raesadetta

en: Freezing haze
fi: Jäätävästi autereista

en: Freezing ice crystals
fi: Jäätäviä jääkiteitä

en: Freezing ice pellets
fi: Jäätävää jääjyvässadetta

en: Freezing mist
fi: Jäätävää utua

en: Freezing precipitation
fi: Jäätävää sadetta

en: Freezing rain
fi: Jäätävää sadetta

en: Freezing sandstorm
fi: Jäätävä hiekkamyrsky

en: Freezing small hail
fi: Jäätävää pikkuraesadetta

en: Freezing snow
fi: Jäätävää lumisadetta

en: Freezing snow grains
fi: Jäätävää jyvässadetta

en: Freezing squall
fi: Jäätäviä ukkospuuskia

en: Freezing tornado
fi: Jäätävä pyörremyrsky

en: Freezing volcanic ash
fi: Jäätävää tulivuoripölyä

en: French Guiana
fi: Ranskan Guiana

en: French Polynesia
fi: Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset alueet

en: Friday
fi: Perjantai

en: From
fi: Lähettäjä

en: From %s:
fi: Lähettäjä %s:

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: Fukue Airport
fi: Fukuen lentokenttä

en: Fukui Airport
fi: Fukuin lentokenttä

en: Fukuoka Airport
fi: Fukuokan lentokenttä

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: Full _Name...
fi: _Koko nimi...

en: Funnel cloud
fi: Suppilopilvistä

en: Funnel cloud in the vicinity
fi: Alueella suppilopilvistä

en: Funnel cloud w/ wind
fi: Suppilopilviä ja tuulista

en: General
fi: Yleiset

en: Generating message list
fi: Luodaan viestiluetteloa

en: Generic error
fi: Yleinen virhe

en: George Airport
fi: Georgen lentokenttä

en: Germany
fi: Saksa

en: Getting Folder Information
fi: Haetaan kansion tietoja

en: Getting message %d (%d%%)
fi: Haetaan viestiä %d (%d%%)

en: Getting message %d of %d
fi: Haetaan viestiä %d / %d

en: Go To
fi: Siirry

en: Go To Today
fi: Siirry tähän päivään

en: Go forward
fi: Mene eteenpäin

en: Go to folder...
fi: Siirry kansioon...

en: Go to today
fi: Siirry tähän päivään

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greek
fi: Kreikkalainen

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group name:
fi: Ryhmän nimi:

en: Guinea-bissau
fi: Guinea Bissau

en: HTML signature file:
fi: HTML-allekirjoitustiedosto:

en: Hachijojima Airport
fi: Hachijojiman lentokenttä

en: Hail
fi: Rakeita

en: Hail in the vicinity
fi: Alueella raesadetta

en: Hail showers
fi: Raekuuroja

en: Hailstorm
fi: Jäämyrsky

en: Hakodate Airport
fi: Hakodaten lentokenttä

en: Hanamaki Airport
fi: Hanamakin lentokenttä

en: Has subfolders
fi: On alikansiota

en: Hawaii
fi: Hawaiji

en: Haze
fi: Autereista

en: Haze in the vicinity
fi: Alueella autereista

en: Haze with wind
fi: Autereista ja tuulista

en: Header
fi: Ylätunniste:

en: Header/Footer
fi: Ylä-/Alatunniste

en: Headings
fi: Otsikot

en: Headings for each letter
fi: Jokaisen kirjeen otsikot

en: Heard And McDonald Islands
fi: Heard ja McDonaldinsaaret

en: Heavy drizzle
fi: Voimakasta tihkusadetta

en: Heavy dust
fi: Voimakkaasti pölyistä

en: Heavy dust whirls
fi: Voimakkaita pölypyörteitä

en: Heavy duststorm
fi: Raskas pölymyrsky

en: Heavy hail
fi: Voimakasta raesadetta

en: Heavy ice crystals
fi: Paljon jääkiteitä

en: Heavy ice pellets
fi: Paljon jääjyväsiä

en: Heavy precipitation
fi: Voimakasta sadetta

en: Heavy rain
fi: Voimakasta sadetta

en: Heavy sand
fi: Voimakkaasti hiekkaista

en: Heavy sandstorm
fi: Voimakas hiekkamyrsky

en: Heavy small hail
fi: Voimakasta pikkuraesadetta

en: Heavy snow
fi: Voimakasta lumisadetta

en: Heavy snow grains
fi: Voimakasta jyvässadetta

en: Heavy squall
fi: Voimakkaita ukkospuuskia

en: Height:
fi: Korkeus:

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide S_elected Messages
fi: Piilota valitut vi_estit

en: Hide _Deleted Messages
fi: Piilota _poistetut viestit

en: Hide _Read Messages
fi: Piilota _luetut viestit

en: Hide the shortcut bar
fi: Piilota oikotiepalkki

en: High
fi: Korkea

en: Higher
fi: Korkeampi

en: Highest
fi: Korkein

en: Hiroshima Airport
fi: Hiroshiman lentokenttä

en: Holy See
fi: Vatikaani

en: Home
fi: Koti

en: Home 2
fi: Koti 2

en: Home Address
fi: Kotiosoite

en: Home Fax
fi: Koti/faksi

en: Home Phone
fi: Kotipuhelin

en: Home Phone 2
fi: Kotipuhelin 2

en: Host
fi: Isäntäpalvelin

en: Hours
fi: tuntia

en: How many days should the calendar display at once?
fi: Kuinka monta päivää kalenterissa näytetään kerrallaan?

en: Hungary
fi: Unkari

en: I/O error
fi: I/O-virhe

en: IMAP command failed: %s
fi: IMAP-komento epäonnistui: %s

en: Ice crystal storm
fi: Jääkidemyrsky

en: Ice crystals
fi: Jääkiteitä

en: Ice crystals in the vicinity
fi: Alueella jääkiteitä

en: Ice pellet storm
fi: Jääjyväsmyrsky

en: Ice pellets
fi: Jääjyvässadetta

en: Ice pellets in the vicinity
fi: Alueella jääjyvässadetta

en: Iceland
fi: Islanti

en: If
fi: Jos

en: If this person publishes free/busy or other calendar information on the Internet, enter the address
    of that information here.
fi: Mikäli tämä henkilö julkaisee vapaa/kiireinen tai muita kalenteritietojaan Internetissä, anna osoite
    tälle tiedolle tähän.

en: Iki Airport
fi: Ikin lentokenttä

en: Immediately follow each other
fi: Seuraa toisiaan heti paikalla

en: Import
fi: Tuo

en: Import File (step 3 of 3)
fi: Tuo tiedosto (askel 3 / 3)

en: Importer Type (step 1 of 3)
fi: Tuonnin tyyppi (askel 1 / 3)

en: Importing Files
fi: Tuomassa tiedostoja

en: Importing...
fi: Tuodaan...

en: Imports LDIF files into Evolution.
fi: Tuo LDIF-tiedostot Evolutioniin.

en: Imports VCard files into Evolution.
fi: Tuo VCard-tiedostoja Evolutioniin.

en: In Process
fi: Käynnissä

en: In Progress
fi: Menossa

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Include:
fi: Sisällytä:

en: Incoming
fi: Tulevat

en: Increase the text size
fi: Suurenna tekstin kokoa

en: India
fi: Intia

en: Indian/Chagos
fi: Intian_Valtameri/Chagos

en: Indian/Christmas
fi: Intian_Valtameri/Christmas

en: Indian/Cocos
fi: Intian_Valtameri/Cocos

en: Indian/Comoro
fi: Intian_Valtameri/Comoro

en: Indian/Kerguelen
fi: Intian_Valtameri/Kerguelen

en: Indian/Mahe
fi: Intian_valtameri/Mahe

en: Indian/Maldives
fi: Intian_Valtameri/Malediivit

en: Indian/Mauritius
fi: Intian_valtameri/Mauritius

en: Indian/Mayotte
fi: Intian_Valtameri/Mayotte

en: Indian/Reunion
fi: Intian_Valtameri/Reunion

en: Individual
fi: Yksittäinen

en: Information
fi: Tiedoksi

en: Input File
fi: Lähdetiedosto

en: Insert File
fi: Liitä tiedosto

en: Insert a file as text into the message
fi: Liitä tiedosto viestiin tekstinä

en: Insert text file...
fi: Liitä tekstitiedosto...

en: Internal error
fi: sisäinen virhe

en: Interrupted
fi: Keskeytetty

en: Invalid
fi: Epäkelpo

en: Iran, Islamic Republic of
fi: Iran

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Italy
fi: Italia

en: Item sent!
fi: Esine lähetetty

en: Izumo Airport
fi: Izumon lentokenttä

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: January
fi: Tammikuu

en: Japan
fi: Japani

en: Japanese
fi: Japanilainen

en: Jeddah King Abdul Aziz International Airport
fi: Jeddah King Abdul Aziz kansainvälinen lentokenttä

en: Jordan
fi: Jordania

en: Journal information
fi: Päiväkirjatiedot

en: July
fi: Heinäkuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: Kagoshima Airport
fi: Kagoshiman lentokenttä

en: Kansai International Airport
fi: Kansain kansainvälinen lentokenttä

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kenya
fi: Kenia

en: King Khaled International Airport
fi: King Khaledin kansainvälinen lentokenttä

en: Kiribati
fi: Profession

en: Kochi Airport
fi: Kochin lentokenttä

en: Korea, Democratic People's Republic of
fi: Etelä-Korea

en: Korea, Republic of
fi: Korean tasavalta

en: Korean
fi: Korealainen

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: LDAP Server
fi: LDAP-palvelin

en: LDAP server containing contact information
fi: Yhteystiedot sisältävä LDAP-palvelin

en: L_ocation:
fi: S_ijainti:

en: Landscape
fi: Vaaka

en: Language
fi: Kieli

en: Leave messages on server
fi: Jätä viestit palvelimelle

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Leeds and Bradford
fi: Leeds ja Bradford

en: Left:
fi: Vasen:

en: Letter tabs on side
fi: Kirjeen sisennys sivussa

en: Light drizzle
fi: Kevyttä tihkusadetta

en: Light dust
fi: Kevyesti pölyistä

en: Light dust whirls
fi: Kevyitä pölypyörteitä

en: Light duststorm
fi: Kevyt pölymyrsky

en: Light fog
fi: Kevyttä sumua

en: Light funnel cloud
fi: Kevyesti suppilopilvistä

en: Light hail
fi: Kevyttä raesadetta

en: Light haze
fi: Kevyesti autereista

en: Light mist
fi: Kevyesti utuista

en: Light precipitation
fi: Kevyttä sadetta

en: Light rain
fi: Kevyttä sadetta

en: Light sand
fi: Kevyesti hiekkaista

en: Light snow
fi: Kevyttä lumisadetta

en: Light snow grains
fi: Kevyttä jyvässadetta

en: Light squall
fi: Kevyitä ukkospuuskia

en: Light standstorm
fi: Kevyt hiekkamyrsky

en: List _name:
fi: Listan _nimi:

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Load _Images
fi: Lataa k_uvat

en: Loading Calendar
fi: Ladataan kalenteria

en: Loading calendar...
fi: Ladataan kalenteria...

en: Loading message content
fi: Ladataan viestin sisältöä

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Local Folders
fi: Paikalliset kansiot

en: Local delivery
fi: Paikalliset kansiot

en: Local mail file %s
fi: Paikallinen viestitiedosto %s

en: London
fi: Lontoo

en: London/City
fi: Lontoo/kaupunki

en: London/Gatwick
fi: Lontoo/Gatwick

en: London/Heathrow
fi: Lontoo/Heathrow

en: London/Stansted
fi: Lontoo/Stansted

en: Low
fi: Matala

en: Lower
fi: Matalampi

en: Lowest
fi: Matalin

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: MH append message cancelled
fi: MH viestin lisäys keskeytetty

en: MIME type:
fi: MIME-tyyppi:

en: MTWTFSS
fi: MTKTPLS

en: Macau
fi: Macao

en: Macedonia
fi: Asm

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Mail
fi: Posti

en: Mail Alarm Options
fi: Postihälytyksen asetukset

en: Mail Configuration
fi: SÃ€hkÃ¶postin asetukset

en: Mail Settings
fi: Sähköpostiasetukset

en: Mail summary
fi: Postin yhteenveto

en: Maildir append message cancelled
fi: Viestin lisäys postihakemistoon peruutettu

en: Make this my _default account
fi: Tee tästä _oletustilini

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Man
fi: Esm

en: Manage Subscriptions
fi: Hallitse tilauksia

en: Manager
fi: Esimies

en: Mar_k as Read
fi: Merkitse _luetuksi

en: March
fi: Maaliskuu

en: Margins
fi: Reunukset

en: Mark All as R_ead
fi: Merkitse ka_ikki luetuksi

en: Mark all visible messages as read
fi: Merkitse kaikki näkyvät viestit luetuiksi

en: Mark as I_mportant
fi: Merkitse _tärkeäksi

en: Mark as U_nread
fi: Merkitse luke_mattomaksi

en: Mark as Unimp_ortant
fi: Merkitse _ei-tärkeäksi

en: Mark as _Important
fi: Merkitse tärkeäks_i

en: Mark the selected messages as having been read
fi: Merkitse valitut viestit luetuiksi

en: Mark the selected messages as important
fi: Merkitse valitut viestit tärkeiksi

en: Mark the selected messages as not having been read
fi: Merkitse valitut viestit lukemattomiksi

en: Mark the selected messages as unimportant
fi: Merkitsee valitun viestin ei-tärkeäksi

en: Mark the selected messages for deletion
fi: Merkitse valitut viestit poistettaviksi

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Matches:
fi: Osumia:

en: Matsumoto Airport
fi: Matsumoton lentokenttä

en: Matsuyama Airport
fi: Matsuyaman lentokenttä

en: May
fi: Toukokuu

en: Meeting
fi: Tapaaminen

en: Meeting Cancellation
fi: Tapaamispyynnön peruutus

en: Meeting Information
fi: Tapaamisen tiedot

en: Meeting Proposal
fi: Esitetty tapaaminen

en: Meeting Reply
fi: Tapaamispyynnön vastaus

en: Meeting Update
fi: Päivitetty tapaaminen

en: Meeting Update Request
fi: Tapaamisen päivityspyyntö

en: Meeting begins: <b>
fi: Tapaaminen alkaa: <b>

en: Meeting ends: <b>
fi: Tapaaminen loppuu: <b>

en: Memambetsu Airport
fi: Memambetsun lentokenttä

en: Member
fi: Jäsen

en: Members
fi: Jäsenet

en: Merge E-Mail Address
fi: Yhdistä sähköpostiosoite

en: Message
fi: Viesti

en: Message Alarm Options
fi: Viestihälytyksen asetukset

en: Message Header
fi: Viestin otsikko

en: Message contains
fi: Viesti sisältää

en: Message to Display
fi: Näytettävä viesti

en: Message was received
fi: Viesti vastaanotettu

en: Message was sent
fi: Viesti lähetetty

en: Messages
fi: Viestit

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia
fi: 0x8901624

en: Middle East
fi: Lähi-Itä

en: Minutes
fi: minuuttia

en: Miss
fi: Neiti

en: Mist
fi: Utuista

en: Mist in the vicinity
fi: Alueella utuista

en: Mist with wind
fi: Utuista ja tuulista

en: Miyakejima Airport
fi: Miyakejiman lentokenttä

en: Miyazaki Airport
fi: Miyazakin lentokenttä

en: Mo
fi: Ma

en: Mobile
fi: Matkapuhelin

en: Mobile Downtown
fi: Mobiili keskusta

en: Mobile Phone
fi: Matkapuhelin

en: Mobile Regional Airport
fi: Mobiili alueellinen lentokenttä

en: Moderate drizzle
fi: Kohtalaista tihkusadetta

en: Moderate dust
fi: Kohtalaisesti pölyistä

en: Moderate dust whirls
fi: Kohtalaisia pölypyörteitä

en: Moderate duststorm
fi: Kohtalainen pölymyrsky

en: Moderate fog
fi: Kohtalaisen sumuista

en: Moderate funnel cloud
fi: Kohtalaisen suppilopilvistä

en: Moderate hail
fi: Kohtalaista raesadetta

en: Moderate haze
fi: Kohtalaisesti autereista

en: Moderate ice crystals
fi: Kohtalaisesti jääkiteitä

en: Moderate ice pellets
fi: Kohtalaisesti jääjyväsiä

en: Moderate mist
fi: Kohtalaisen utuista

en: Moderate precipitation
fi: Kohtalaista sadetta

en: Moderate rain
fi: Kohtalaista sadetta

en: Moderate sand
fi: Kohtalaisesti hiekkaista

en: Moderate sandstorm
fi: Kohtalainen hiekkamyrsky

en: Moderate small hail
fi: Kohtalaista pikkuraesadetta

en: Moderate smoke
fi: Kohtalaisesti savua

en: Moderate snow
fi: Kohtalaista lumisadetta

en: Moderate snow grains
fi: Kohtalaista jyvässadetta

en: Moderate squall
fi: Kohtalaisia ukkospuuskia

en: Moderate tornado
fi: Kohtalainen pyörremyrsky

en: Moderate volcanic ash
fi: Kohtalaisesti tulivuoripölyä

en: Modifying card from LDAP server...
fi: Muokkaamassa korttia LDAP-palvelimelta...

en: Mombetsu Airport
fi: Mombetsun lentokenttä

en: Monday
fi: Maanantai

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month View
fi: Kuukausinäkymä

en: Morocco
fi: Morokko

en: Moscow Domodedovo
fi: Moskova Domodedovo

en: Moscow Sheremetyevo
fi: Moskova Sheremetyevo

en: Move
fi: Siirrä

en: Move folder
fi: Siirä kansio

en: Move message(s) to
fi: Siirrä viesti(t) kansioon

en: Move selected messages to another folder
fi: Siirrä valitut viestit toiseen kansioon

en: Move this folder to another place
fi: Siirrä tämä kansio toiseen paikkaan

en: Move to Folder
fi: Siirrä kansioon

en: Moving
fi: Siirretään

en: Moving messages
fi: Siirtää viestejä

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Mr.
fi: Hra.

en: Mrs.
fi: Rva.

en: Ms.
fi: Nti.

en: Multiple VCards
fi: Useita VCardeja

en: My Weather
fi: Säätiedot

en: N
fi: P

en: NNTP Server:
fi: NNTP-palvelin

en: Nagasaki Airport
fi: Nagasakin lentokenttä

en: Nagoya Airport
fi: Nagoyan lentokenttä

en: Naha Airport
fi: Nahan lentokenttä

en: Nakashibetsu Airport
fi: Nakashibetsun lentokenttä

en: Name
fi: Nimi

en: Name begins with
fi: Nimi alkaa seuraavasti

en: Name:
fi: Nimi:

en: Nankishirahama Airport
fi: Nankishirahaman lentokenttä

en: Nasa Shuttle
fi: Nasan sukkula

en: Needs Action
fi: Tarvitsee toimia

en: Nepal
fi: Nepali

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: New
fi: Uusi

en: New All Day _Event
fi: Uusi koko pä_ivän tapahtuma

en: New Appointment
fi: Uusi tapaaminen

en: New Caledonia
fi: Uusi Kaledonia

en: New Contact
fi: Uusi kontakti

en: New Contact List
fi: Uusi kontaktiluettelo

en: New Contact _List
fi: Uusi kontakti_luettelo

en: New Contact:
fi: Uusi kontakti:

en: New List
fi: Uusi luettelo

en: New Mail Message
fi: Uusi sähköpostiviesti

en: New Message
fi: Uusi viesti

en: New Task
fi: Uusi tehtävä

en: New Tokyo International Airport
fi: Uusi Tokion kansainvälinen lentokenttä

en: New York-JFK Arpt
fi: New York-JFK lentokenttä

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: New _Appointment
fi: Uusi t_apaaminen

en: New _Appointment...
fi: Uusi t_apaaminen...

en: New _Contact
fi: _Uusi kontakti

en: New _Mail Message
fi: Uusi _sähköpostiviesti

en: New _Task
fi: Uusi _tehtävä

en: New phone type
fi: Uusi puhelintyyppi

en: New...
fi: Uusi...

en: News
fi: Keskusteluryhmät

en: News Feed
fi: Uutispalvelut

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Important Message
fi: Seuraava tärkeä viesti

en: Next Message
fi: Seuraava viesti

en: Next Thread
fi: Seuraava säie

en: Next Unread Message
fi: Seuraava lukematon viesti

en: Nick
fi: Lempi

en: Nickname
fi: Lempinimi

en: No
fi: Ei

en: No Message Selected
fi: Ei viestejä valittuna

en: No appointments
fi: Ei tapaamisia

en: No cards
fi: Ei kortteja

en: No description
fi: Ei kuvausta

en: No description available.
fi: Selitystä ei saatavilla.

en: No error
fi: Ei virhettä

en: No filename provided.
fi: Tiedostonimeä ei ole annettu.

en: No folder name specified.
fi: Kansion nimeä ei ole määritelty.

en: No owner
fi: Ei omistajaa

en: No server has been selected
fi: Ei palvelinta valittuna

en: No space left
fi: Ei vapaata tilaa jäljellä

en: No such message: %s
fi: Ei kyseistä viestiä: %s

en: No summary
fi: Ei yhteenvetoa

en: No tasks
fi: Ei tehtäviä

en: No_tes:
fi: M_uistiinpanot:

en: Non-Participant
fi: Ei osallistujat

en: Non-Participants
fi: Ei osallistujat

en: None
fi: Määrittelemätön

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: Normal
fi: Tavallinen

en: North
fi: Pohjoinen

en: North - NorthEast
fi: Pohjoinen - Koillinen

en: North - Northwest
fi: Pohjoinen - Luoteinen

en: Northeast
fi: Koillinen

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Northwest
fi: Luoteinen

en: Norway
fi: Norja

en: Not Started
fi: Ei alkanut

en: Not found
fi: Ei löytynyt

en: Note
fi: Huomautuksia

en: November
fi: Marraskuu

en: Now
fi: Nyt

en: Number of columns:
fi: Sarakkeiden määrä:

en: O_verdue tasks:
fi: _Myöhässä olevia tehtäviä:

en: October
fi: Lokakuu

en: Off
fi: Pois

en: Office
fi: Asema

en: Oita Airport
fi: Oitan lentokenttä

en: Okayama Airport
fi: Okayaman lentokenttä

en: Oki Airport
fi: Okin lentokenttä

en: On %a, %Y-%m-%d at %H:%M, %%s wrote:
fi: %a, %d-%m-%Y kello %H:%M, %%s kirjoitti:

en: One
fi: Yksi

en: One mont_h
fi: Yksi _kuukausi

en: One w_eek
fi: Yksi _viikko

en: Open
fi: Avaa

en: Open Link in Browser
fi: Avaa linkki selaimessa

en: Open a file
fi: Avaa tiedosto

en: Open file
fi: Avaa tiedosto

en: Open in New Window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: Open in New _Window
fi: Avaa uudessa _ikkunassa

en: Open the folder linked to this shortcut
fi: Avaa tämän oikotien osoittama kansio

en: Open the folder linked to this shortcut in a new window
fi: Avaa tämän oikotien osoittama kansio uudessa ikkunassa

en: Open the selected message in a new window
fi: Avaa valittu viesti uudessa ikkunassa

en: Open the selected message in the composer to re-send it
fi: Avaa valittu viesti muokkaimeen uudelleenlähettämistä varten

en: Open this folder in an other window
fi: Avaa valittu kansio uudessa ikkunassa

en: Optional Information
fi: Valinnaiset tiedot

en: Optional Participant
fi: Valinnaiset osallistujat

en: Optional Participants
fi: Valinnaiset osallistujat

en: Options
fi: Asetukset

en: Organi_zation:
fi: Organi_saatio:

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Organizer:
fi: Organisoija:

en: Orientation
fi: Suunta

en: Original Contact:
fi: Alkuperäinen kontakti:

en: Original Si_ze
fi: _Alkuperäinen koko

en: Osaka International Airport
fi: Osakan kansainvälinen lentokenttä

en: Oshima Airport
fi: Oshiman lentokenttä

en: Other
fi: Muut

en: Other Address
fi: Muu osoite

en: Other Contacts
fi: Muut kontaktit

en: Other Fax
fi: Muu faksi

en: Other Phone
fi: Muu puhelin

en: Other error
fi: Muu virhe

en: Other...
fi: Muut...

en: Outbox
fi: Lähtevät

en: Outgoing
fi: Lähtevät

en: Output File
fi: Kohdetiedosto

en: Overcast
fi: Pilvistä

en: Overwrite file?
fi: Kirjoita tiedoston yli?

en: PGP Encrypt
fi: PGP-salaus

en: PGP Sign
fi: PGP-allekirjoitus

en: POP Source URI
fi: POP URI-lähde

en: P_rofession:
fi: _Ammatti:

en: Pacific/Apia
fi: Tyynimeri/Apia

en: Pacific/Auckland
fi: Tyynimeri/Auckland

en: Pacific/Chatham
fi: Tyynimeri/Chatham

en: Pacific/Easter
fi: Tyynimeri/Easter

en: Pacific/Efate
fi: Tyynimeri/Efate

en: Pacific/Enderbury
fi: Tyynimeri/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
fi: Tyynimeri/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
fi: Tyynimeri/Fiji

en: Pacific/Funafuti
fi: Tyynimeri/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
fi: Tyynimeri/Galapagos

en: Pacific/Gambier
fi: Tyynimeri/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
fi: Tyynimeri/Guadalcanal

en: Pacific/Honolulu
fi: Tyynimeri/Honolulu

en: Pacific/Johnston
fi: Tyynimeri/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
fi: Tyynimeri/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
fi: Tyynimeri/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
fi: Tyynimeri/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
fi: Tyynimeri/Majuro

en: Pacific/Marquesas
fi: Tyynimeri/Marquesas

en: Pacific/Midway
fi: Tyynimeri/Midway

en: Pacific/Nauru
fi: Tyynimeri/Nauru

en: Pacific/Niue
fi: Tyynimeri/Niue

en: Pacific/Norfolk
fi: Tyynimeri/Norfolk

en: Pacific/Noumea
fi: Tyynimeri/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
fi: Tyynimeri/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
fi: Tyynimeri/Palau

en: Pacific/Pitcairn
fi: Tyynimeri/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
fi: Tyynimeri/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
fi: Tyynimeri/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
fi: Tyynimeri/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
fi: Tyynimeri/Saipan

en: Pacific/Tahiti
fi: Tyynimeri/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
fi: Tyynimeri/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
fi: Tyynimeri/Tongatapu

en: Pacific/Truk
fi: Tyynimeri/Truk

en: Pacific/Wake
fi: Tyynimeri/Wake

en: Pacific/Wallis
fi: Tyynimeri/Wallis

en: Pacific/Yap
fi: Tyynimeri/Yap

en: Page
fi: Sivu

en: Page Setup:
fi: Sivun asetukset:

en: Pager
fi: Hakulaite

en: Palestinian Territory
fi: Palestiina

en: Paper
fi: Paperi

en: Paper source:
fi: Paperilähde:

en: Papua New Guinea
fi: Papua Uusi-Guinea

en: Paris
fi: Pariisi

en: Paris/Charles De Gaulle
fi: Pariisi/Charles De Gaulle

en: Paris/Le Bourget
fi: Pariisi/Le Bourget

en: Paris/Orly
fi: Pariisi/Orly

en: Partial drizzle
fi: Osittaista tihkusadetta

en: Partial dust
fi: Osittain pölyistä

en: Partial dust whirls
fi: Osittain pölypyörteistä

en: Partial duststorm
fi: Osittainen pölymyrsky

en: Partial fog
fi: Osittaista sumua

en: Partial funnel clouds
fi: Osittain suppilopivistä

en: Partial hail
fi: Osittaista raesadetta

en: Partial haze
fi: Osittain autereista

en: Partial ice crystals
fi: Osittain jääkiteitä

en: Partial ice pellets
fi: Osittaista jääjyvässadetta

en: Partial mist
fi: Osittain utuista

en: Partial precipitation
fi: Osittain sateista

en: Partial rainfall
fi: Osittaista sadetta

en: Partial sand
fi: Osittain hiekkaista

en: Partial sandstorm
fi: Osittainen hiekkamyrsky

en: Partial small hail
fi: Osittaista pikkuraesadetta

en: Partial smoke
fi: Osittain savuista

en: Partial snow grains
fi: Osittaista jyväissadetta

en: Partial snowfall
fi: Osittaista lumisadetta

en: Partial spray
fi: Osittain tihuuttaa

en: Partial squall
fi: Osittain ukkospuuskia

en: Partial tornado
fi: Osittainen pyörremyrsky

en: Partial volcanic ash
fi: Osittain tulivuoripölyä

en: Password
fi: Salasana

en: Paste
fi: Liitä

en: Paste message in the clipboard
fi: Liitä viesti leikepöydälle

en: Paste task from the clipboard
fi: Liitä tehtävä leikepöydältä

en: Paste the clipboard
fi: Liitä leikepöytä

en: Patches of drizzle
fi: Paikoittain tihkusadetta

en: Patches of dust
fi: Ajoittain pölyistä

en: Patches of dust whirls
fi: Ajoittain pölypyörteitä

en: Patches of fog
fi: Ajoittain sumuista

en: Patches of funnel clouds
fi: Ajoittain suppilopilvistä

en: Patches of hail
fi: Ajoittain raesadetta

en: Patches of haze
fi: Ajoittain autereista

en: Patches of ice crystals
fi: Paikoittain jääkiteitä

en: Patches of ice pellets
fi: Paikoittain jääjyvässadetta

en: Patches of mist
fi: Ajoittain utuista

en: Patches of precipitation
fi: Ajoittain sateista

en: Patches of rain
fi: Paikoittain sadetta

en: Patches of sand
fi: Ajoittain hiekkaista

en: Patches of small hail
fi: Ajoittaista pikkuraesadetta

en: Patches of smoke
fi: Ajoittain savuista

en: Patches of snow
fi: Paikoittain lumisadetta

en: Patches of snow grains
fi: Paikoittain jyvässadetta

en: Patches of volcanic ash
fi: Ajoittaista tulivuoripölyä

en: People's Republic of China
fi: Kiinan kansantasavalta

en: Percent Complete: %i
fi: Prosenttia valmis: %i

en: Permission denied
fi: Lupa evätty

en: Petersburg
fi: Pietari

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone Types
fi: Puhelintyypit

en: Pick a color
fi: Valitse väri

en: Play a sound
fi: Soita ääni

en: Play sound:
fi: Soita ääni:

en: Please click "OK" to install the files, or "Cancel" to exit.
fi: Napsauta "OK" asentaaksesi tiedostot, tai "Peruuta" lopettaaksesi asennuksen.

en: Please select a server.
fi: Valitse palvelin.

en: Please wait
fi: Odota, ole hyvä

en: Please wait...
fi: Odota, ole hyvä...

en: Poland
fi: Puola

en: Portrait
fi: Pysty

en: Precipitation in the vicinity
fi: Alueella sadetta

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Preview the message to be printed
fi: Esikatsele tulostettavaa viestiä

en: Preview the printed item
fi: Esikatsele tulostettavaa kohtaa

en: Preview:
fi: Esikatselu:

en: Previews the calendar to be printed
fi: Esikatselee tulostettavaa kalenteria

en: Previews the contacts to be printed
fi: Esikatselee tulostettavia kontakteja

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Important Message
fi: Edellinen tärkeä viesti

en: Previous Message
fi: Edellinen viesti

en: Previous Unread Message
fi: Edellinen lukematon viesti

en: Pri_vate
fi: Y_ksityinen

en: Prim
fi: Ensisij

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Primary Email
fi: Ensisijainen sähköposti

en: Primary Phone
fi: Ensisijainen puhelin

en: Print
fi: Tulosta

en: Print Calendar
fi: Tulosta kalenteri

en: Print Envelope
fi: Tulosta kirjekuori

en: Print Item
fi: Tulosta kohta

en: Print Message
fi: Tulosta viesti

en: Print Pre_view
fi: Tulostuksen esikatselu

en: Print Preview
fi: Tulostuksen esikatselu

en: Print Setup
fi: Tulostusasetukset

en: Print Summary
fi: Tulosta yhteenveto

en: Print card
fi: Tulosta kortti

en: Print cards
fi: Tulosta kortit

en: Print envelope
fi: Tulosta kirjekuori

en: Print selected contacts
fi: Tulosta valitut kontaktit

en: Print summary
fi: Tulosta yhteenveto

en: Print this calendar
fi: Tulosta tämä kalenteri

en: Print this item
fi: Tulosta tämä kohta

en: Print this message
fi: Tulosta tämä viesti

en: Print using gray shading
fi: Tulosta käyttäen harmaasävyjä

en: Print...
fi: Tulosta...

en: Printing of Summary failed
fi: Yhteenvedon tulostus epäonnistui

en: Printing of message failed
fi: Viestin tulostus epäonnistui

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Priority: %s
fi: Prioriteetti: %s

en: Private
fi: Henkilökohtainen

en: Prof
fi: Amm

en: Profession
fi: Ammatti

en: Program Alarm Options
fi: Ohjelmahälytyksen asetukset

en: Progress
fi: Edistys

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Properties for "%s"
fi: Kansion "%s" ominaisuudet

en: Properties...
fi: Ominaisuudet...

en: Protocol not supported
fi: Protokollaa ei tueta

en: Pu_blic
fi: Ju_lkinen

en: Public
fi: Julkinen

en: Querying Addressbook...
fi: Kysellään osoitekirjasta...

en: Question
fi: Kysymys

en: R_efresh time (seconds):
fi: V_irkistysaika (sekunneissa):

en: Raging tornado
fi: Raivoava pyörremyrsky

en: Rain
fi: Vesisadetta

en: Rain in the vicinity
fi: Alueella vesisadetta

en: Rain showers
fi: Sadekuuroja

en: Re_member this password
fi: Muista tämä _salasana

en: Re_move
fi: _Poista

en: Re_name this Group...
fi: _Nimeä tämä ryhmä uudelleen...

en: Read
fi: Lue

en: Really delete account?
fi: Poistetaanko tili todella?

en: Received
fi: Otettu vastaan

en: Receiving Email
fi: Otetaan vastaan sähköpostia

en: Receiving LDAP search results...
fi: Saamassa LDAP etsintätuloksia...

en: Receiving Mail
fi: Tuleva posti

en: Receiving Options
fi: Hakuasetukset

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: Recipients contain
fi: Vastaanottajakenttä sisältää

en: Reconfigure /%s
fi: Uudelleenmääritellään /%s

en: Reconfiguring folder
fi: Uudelleenmääritellään kansiota

en: Reconnecting to %s
fi: Otetaan yhteyttä uudelleen %s

en: Recurrence
fi: Toistuminen

en: Recurring
fi: Toistuva

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Refresh _time (seconds):
fi: V_irkistysaika (sekunneissa):

en: Regions
fi: Alueet

en: Reload
fi: Lataa uudelleen

en: Remember this password
fi: Muista tämä salasana

en: Reminder
fi: Muistutus

en: Reminders
fi: Muistutukset

en: Removal Complete
fi: Poisto valmis

en: Remove
fi: Poista

en: Remove All
fi: Poista kaikki

en: Remove selected items from the attachment list
fi: Poista seuraavat tiedostot liiteluettelosta

en: Remove this shortcut from the shortcut bar
fi: Poista tämä oikotie oikotiepalkista

en: Remove this shortcut group
fi: Poista tämä oikotieryhmä

en: Removing card from LDAP server...
fi: Poistamassa korttia LDAP-palvelimelta...

en: Removing folder %s
fi: Poistetaan kansiota %s

en: Rename Shortcut Group
fi: Nimeä oikotieryhmä uudelleen

en: Rename folder
fi: Nimeä kansio uudelleen

en: Rename selected shortcut group to:
fi: Oikotieryhmän uusi nimi:

en: Rename selected shortcut to:
fi: Oikotien uusi nimi:

en: Rename shortcut
fi: Nimeä oikotie uudelleen

en: Rename the "%s" folder to:
fi: Nimeä kansio "%s" uudelleen:

en: Rename this shortcut
fi: Nimeä tämä oikotie uudelleen

en: Rename this shortcut group
fi: Nimeä tämä oikotieryhmä uudelleen

en: Repeat the alarm
fi: Toista hälytystä

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply to All
fi: Vastaa kaikille

en: Reply to _All
fi: Vastaa k_aikille

en: Reply to _List
fi: Vastaa _listalle

en: Reply-To
fi: Vastausosoite:

en: Reply-To:
fi: Vastausosoite:

en: Repository offline
fi: Tallennuspaikka paikallisena

en: Republic Of Korea
fi: Etelä-Korea

en: Republic Of Moldova
fi: Moldova

en: Required Information
fi: Pakolliset tiedot

en: Required Participant
fi: Vaaditut osallistujat

en: Required Participants
fi: Pakolliset osallistujat

en: Reset the text to its original size
fi: Alustaa tekstin alkuperäiseen kokoonsa

en: Resource
fi: Resurssi

en: Restarting search.
fi: Käynnistetään haku uudelleen.

en: Retrieving %d message(s)
fi: Haetaan %d viesti(ä)

en: Retrieving POP message %d
fi: Haetaan POP-viestiä %d

en: Retrieving POP summary
fi: Haetaan POP-yhteenvetoa

en: Retrieving message %s
fi: Haetaan viestiä %s

en: Reunion
fi: Yhteenliittymä

en: Reverse on even pages
fi: Peilikuvareunukset

en: Riga
fi: Riika

en: Right:
fi: Oikea:

en: Role
fi: Rooli

en: Room
fi: Huone

en: Rule name:
fi: Säännön nimi:

en: Rules
fi: Säännöt

en: Run a program
fi: Aja ohjelma

en: Run program:
fi: Aja ohjelma:

en: Russia
fi: Venäjä

en: Russian Federation
fi: Venäjä

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: S
fi: E

en: S/MIME Encrypt
fi: S/MIME-salaus

en: S/MIME Sign
fi: S/MIME-allekirjoitus

en: SMTP Authentication
fi: SMTP-todennus

en: SMTP server %s
fi: SMTP-palvelin %s

en: SMTWTFS
fi: SMTKTPL

en: S_earch Message...
fi: _Etsi viestiä...

en: S_how full path for folders
fi: Näytä _täydet polut kansioille

en: S_maller
fi: _Pienempi

en: S_pouse:
fi: Puoli_so:

en: Sa
fi: La

en: Safford-Municipal Airport
fi: Safford-Municipalin lentokenttä

en: Saint Kitts And Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Vincent And The Grena-dines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Samoa
fi: Bus

en: Sand
fi: Hiekkaista

en: Sand in the vicinity
fi: Alueella hiekkaista

en: Sandstorm
fi: Hiekkamyrsky

en: Sandstorm in the vicinity
fi: Alueella hiekkamyrsky

en: Sao Tome And Principe
fi: São Tomé ja Príncipe

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save As
fi: Tallenna nimellä

en: Save As...
fi: Tallenna nimellä...

en: Save Attachment
fi: Tallenna liite

en: Save Contact as VCard
fi: Tallenna kontakti VCardina

en: Save Image as...
fi: Tallenna kuva nimellä...

en: Save Link as (FIXME)
fi: Tallenna linkki nimellä

en: Save List as VCard
fi: Tallenna lista VCardina

en: Save Message As...
fi: Tallenna viesti nimellä...

en: Save Messages As...
fi: Tallenna viestit nimellä...

en: Save Search
fi: Tallenna haku

en: Save _As...
fi: Tallenna _nimellä...

en: Save _Draft
fi: Tallenna _luonnos

en: Save and Close
fi: Tallenna ja sulje

en: Save as VCard
fi: Tallenna VCard-muodossa

en: Save as...
fi: Tallenna nimellä...

en: Save in addressbook
fi: Tallenna osoitekirjaan

en: Save in folder...
fi: Tallenna kansioon...

en: Save signature
fi: Tallenna allekirjoitus

en: Save the contact and close the dialog box
fi: Tallenna kontakti ja sulje ikkuna

en: Save the current file
fi: Tallenna nykyinen tiedosto

en: Save the current file with a different name
fi: Tallenna tiedosto uudella nimellä

en: Save the item and close the dialog box
fi: Tallenna kohta ja sulje ikkuna

en: Save the list and close the dialog box
fi: Tallenna luettelo ja sulje ikkuna

en: Save the message as a text file
fi: Tallenna viesti tiedostona

en: Save the message in a specified folder
fi: Tallenna viesti johonkin tiettyyn kansioon

en: Saving %d messsage(s)
fi: Tallennetaan %d viesti(ä)

en: Saving attachment
fi: Tallennetaan liite

en: Scanning for changed messages
fi: Etsitään muuttuneita viestejä

en: Scanning for new messages
fi: Etsitään uusia viestejä

en: Scattered clouds
fi: Hajanaista pilvisyyttä

en: Scheduling
fi: Aikataulun tekeminen

en: Score
fi: Pisteet

en: Sear_ch
fi: _Etsi

en: Search
fi: Etsi

en: Search Editor
fi: Etsintämuokkain

en: Search _base:
fi: Etsinnän _perusta:

en: Search s_cope:
fi: Etsinnän _rajat:

en: Searching
fi: Etsimässä

en: Searching...
fi: Etsitään...

en: Sections:
fi: Osa-alueita:

en: Security
fi: Turvallisuus

en: Seen
fi: Näkemättä

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Contacts from Addressbook
fi: Valitse kontakti osoitekirjasta

en: Select Importers (step 2 of 3)
fi: Valitse tuojat (askel 2 / 3)

en: Select Names
fi: Valitse nimet

en: Select PGP binary
fi: Valitse PGP-ohjelma

en: Select _All
fi: Valitse _kaikki

en: Select _Thread
fi: Valitse _säie

en: Select a File (step 2 of 3)
fi: Valitse tiedosto

en: Select a Time Zone
fi: Valitse aikavyöhyke

en: Select a file
fi: Valitse tiedosto

en: Select a time to compare against
fi: Valitse aika johon verrataan

en: Select all contacts
fi: Valitse kaikki kontaktit

en: Select all visible messages
fi: Valitse kaikki näkyvät viestit

en: Select an Action
fi: Valitse toiminto

en: Select folder
fi: Valitse kansio

en: Selection:
fi: Valinta:

en: Send
fi: Lähetä

en: Send & Receive Mail
fi: Lähetä & vastaanota postia

en: Send / Receive
fi: Lähetä / Vastaanota

en: Send Free/Busy Information
fi: Lähetä vapaa/kiireinen tietoja

en: Send HTML Mail?
fi: Lähetä HTML-postia?

en: Send Latest Information
fi: Lähetä viimeisimmät tiedot

en: Send Message to Contact
fi: Lähetä viesti kontaktille

en: Send _Later
fi: Lähetä _myöhemmin

en: Send _Message to Contact...
fi: Lähetä _viesti kontaktille...

en: Send _later
fi: Lähetä _myöhemmin

en: Send an email
fi: Lähetä sähköpostia

en: Send anyway?
fi: Lähetä siitä huolimatta?

en: Send message to contact
fi: Lähetä viesti kontaktille

en: Send queued mail and retrieve new mail
fi: Lähetä jonossa olevat viestit ja hae uudet viestit

en: Send the mail in HTML format
fi: Lähetä viesti HTML-muodossa

en: Send the message later
fi: Lähetä viesti myöhemmin

en: Send this message now
fi: Lähetä viesti heti

en: Sendai Airport
fi: Sendain lentokenttä

en: Sender
fi: Lähettäjä

en: Sender contains
fi: Lähettäjäkenttä sisältää

en: Sending "%s"
fi: Lähetetään "%s"

en: Sending Email
fi: Lähetetään sähköpostia

en: Sending Mail
fi: Lähtevä posti

en: Sending message
fi: Lähetetään viestiä

en: Sending message %d of %d
fi: Lähetetään viestiä %d / %d

en: Sent
fi: Lähetetyt

en: Sent _messages folder:
fi: L_ähetettyjen kansio:

en: Sent and Draft Messages
fi: Lähetetyt viestit ja luonnokset

en: Seoul/Kimp'O International Airport
fi: Seoul/Kimp'O kansainvälinen lentokenttä

en: September
fi: Syyskuu

en: Ser_ver requires authentication
fi: P_alvelin vaati todennuksen

en: Server Configuration
fi: Palvelimen asetukset

en: Server Name
fi: Palvelimen nimi

en: Server _Type:
fi: Palvel_intyyppi:

en: Server: %s, Type: %s
fi: Palvelin: %s, Tyyppi: %s

en: Setting up vfolder: %s
fi: Asettaa vkansiota toimintaan: %s

en: Settings
fi: Asetukset

en: Setup the page settings for your current printer
fi: Muuta nykyisen tulostimesi sivuasetuksia

en: Seychelles
fi: Title

en: Sh_ow Hidden Messages
fi: Näytä piil_otetut viestit

en: Shading
fi: Varjostus

en: Shallow drizzle
fi: Matalaa tihkusadetta

en: Shallow dust whirls
fi: Matalia pölypyörteitä

en: Shallow duststorm
fi: Matala pölymyrsky

en: Shallow fog
fi: Matalaa sumua

en: Shallow funnel cloud
fi: Matalaa suppilopilvisyyttä

en: Shallow hail
fi: Matalaa raesadetta

en: Shallow haze
fi: Matalasti autereista

en: Shallow ice pellets
fi: Matalaa jääjyvässadetta

en: Shallow mist
fi: Matalaa utua

en: Shallow precipitation
fi: Matalaa sadetta

en: Shallow rain
fi: Matalaa sadetta

en: Shallow sandstorm
fi: Matala hiekkamyrsky

en: Shallow small hail
fi: Matalaa pikkuraesadetta

en: Shallow smoke
fi: Matalasti savua

en: Shallow snow
fi: Matalaa lumisadetta

en: Shallow snow grains
fi: Matalaa jyvässadetta

en: Shallow volcanic ash
fi: Matalaa tulivuoripölyä

en: Shortcuts
fi: Oikotiet

en: Show / hide attachments
fi: Näytä / piilota liitetiedostot

en: Show All
fi: Näytä kaikki

en: Show Details
fi: Näytä yksityiskohdat

en: Show Email _Source
fi: Näytä sähköpostin _lähdekoodi

en: Show Full _Headers
fi: Näytä täydet _otsikkotiedot

en: Show Time As
fi: Näytä aika muodossa

en: Show _all tasks
fi: Näytä kaikki _tehtävät

en: Show _attachments
fi: Näytä _liitteet

en: Show _today's tasks
fi: Näytä tämän_päiväiset tehtävät

en: Show appointment _end times in week and month views
fi: Näytä tapaamisten _loppumisajat viikko- ja kuukausinäkymissä

en: Show attachments
fi: Näytä liitteet

en: Show contacts matching the following criteria:
fi: Näytä kontakti mikä täyttää seuraavan kriteerin:

en: Show message in the normal style
fi: Näytä viesti normaalimuodossa

en: Show message with all email headers
fi: Näyttää viestin kaikkien otsikkotietojen kera

en: Show messages that have been temporarily hidden
fi: Näytä viestit jotka on väliaikaisesti piilotettu

en: Show one day
fi: Näytä yksi päivä

en: Show one month
fi: Näytä yksi kuukausi

en: Show one week
fi: Näytä yksi viikko

en: Show the raw email source of the message
fi: Näyttää sähköpostin lähdekoodin sellaisenaan

en: Show the shortcuts as large icons
fi: Näytä oikotiet suurina kuvakkeina

en: Show the shortcuts as small icons
fi: Näytä oikotiet pieninä kuvakkeina

en: Show the working week
fi: Näytä työviikko

en: Show week _numbers in date navigator
fi: Näytä _viikkonumerot päivämääräselaimessa

en: Showers
fi: Kuuroja

en: Showers of ice crystals
fi: Jääkidekuuroja

en: Showers of ice pellets
fi: Jääjyvässadekuuroja

en: Showers of small hail
fi: Pikkuraekuuroja

en: Showers, type unknown
fi: Kuuroja, tuntematonta tyyppiä

en: Sign this message with your PGP key
fi: Allekirjoita viesti PGP-avaimellasi

en: Signature file:
fi: Allekirjoitustiedosto:

en: Simplified
fi: Yksinkertaistettu

en: Size
fi: Koko

en: Size (kB)
fi: Koko (kt)

en: Size:
fi: Koko:

en: Small hail
fi: Pikkuraesadetta

en: Small hail in the vicinity
fi: Alueella pikkuraesadetta

en: Small hailstorm
fi: Pikkuraemyrsky

en: Smoke
fi: Savuista

en: Smoke in the vicinity
fi: Alueella savuista

en: Smoke with wind
fi: Savuista ja tuulista

en: Snoo_ze
fi: _Torkku

en: Snooze time (minutes)
fi: Torkkuaika (minuutteina)

en: Snow
fi: Lumisadetta

en: Snow grain showers
fi: Jyvässadekuuroja

en: Snow grains
fi: Jyvässadetta

en: Snow grains in the vicinity
fi: Alueella jyvässadetta

en: Snow in the vicinity
fi: Alueella lumisadetta

en: Snow showers
fi: Lumikuuroja

en: Snowstorm
fi: Lumipyry

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Source
fi: Lähde

en: Source Information
fi: Lähteen tiedot

en: Sources
fi: Lähteet

en: South
fi: Eteläinen

en: South - Southeast
fi: Eteläinen - Kaakkoinen

en: South - Southwest
fi: Eteläinen - Lounainen

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South Georgia And The South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja Eteläiset Sandwichsaaret

en: Southeast
fi: Kaakkoinen

en: Southwest
fi: Lounainen

en: Spain
fi: Espanja

en: Special Folders
fi: Erikoiskansiot

en: Spouse
fi: Puoliso

en: Spray
fi: Tihuuttaa

en: Squall
fi: Ukkospuuskia

en: Squall in the vicinity
fi: Alueella ukkospuuskia

en: St Petersburg
fi: Pietari

en: St Petersburg / Clearwater
fi: Pietari / Clearwater

en: St. Helena
fi: Saint Helena

en: St. Pierre And Miquelon
fi: Saint-Pierre ja Miquelon

en: Sta_rt Date:
fi: _Alkamispäivä:

en: Sta_rt of day:
fi: P_äivän alku:

en: Start on a new page
fi: Aloita uudelta sivulta

en: Starting:
fi: Käynnistymässä:

en: Status
fi: Tila

en: Status:
fi: Tila:

en: Status: %s
fi: Tila: %s

en: Stockholm (Arlanda)
fi: Tukholma (Arlanda)

en: Stockholm (Bromma)
fi: Tukholma (Bromma)

en: Stockton
fi: Tukholma

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Stop Loading
fi: Pysäytä lataaminen

en: Storing folder
fi: Varastoidaan kansiota

en: Storing folder '%s'
fi: Tallennetaan kansiota '%s'

en: Style name:
fi: Tyylin nimi:

en: Su_mmary:
fi: K_uvaus:

en: Su_n
fi: S_u

en: Sub
fi: Ali

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject contains
fi: Otsikko sisältää

en: Subject does not contain
fi: Otsikko ei sisällä

en: Subject is %s
fi: Aihe on %s

en: Subject:
fi: Aihe:

en: Submit Bug Report
fi: Lähetä virheraportti

en: Submit _Bug Report
fi: Lähetä _virheraportti

en: Submit a bug report using Bug Buddy
fi: Lähetä virheraportti käyttäen Bug Buddy:a

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Success
fi: Onnistui

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Summary Settings
fi: Yhteenvedon asetukset

en: Summary contains
fi: Yhteenveto sisältää

en: Summary:
fi: Yhteenveto:

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Suriname
fi: Surinam

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
fi: Huippuvuoret ja Jan Mayen

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syncing folder
fi: Synkronoidaan kansiota

en: Syncing folders
fi: Synkronoidaan kansiota

en: T_hu
fi: T_o

en: T_ue
fi: T_i

en: Tajikistan
fi: Tadzikistan

en: Takamatsu Airport
fi: Takamatsun lentokenttä

en: Talinn
fi: Tallinna

en: Tanegashima Airport
fi: Tanegashiman lentokenttä

en: Tas_ks due today:
fi: T_ehtäviä tänään:

en: Task
fi: Tehtävä

en: Task - %s
fi: Tehtävä - %s

en: Task Cancellation
fi: Tehtävän peruutus

en: Task Completed: <b>
fi: Tehtävä suoritettu: <b>

en: Task Due: <b>
fi: Tehtävä tekemättä: <b>

en: Task Information
fi: Työtiedot

en: Task Proposal
fi: Esitetty tehtävä

en: Task Reply
fi: Tehtävävastaus

en: Task Update
fi: Tehtäväpäivitys

en: Task Update Request
fi: Tehtävän päivityspyyntö

en: Task begins: <b>
fi: Tehtävä alkaa: <b>

en: Task information
fi: Tehtävän tiedot

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Tasks Settings...
fi: Tehtävän asetukset...

en: Temporarily hide all messages that have already been read
fi: Piilota kaikki luetut viestit väliaikaisesti

en: Temporarily hide the selected messages
fi: Piilota valitut viestit väliaikaisesti

en: Temporary authentication failure
fi: Väliaikainen todennusvirhe

en: Tentative
fi: Epävarma

en: Tentatively Accepted
fi: Hyväksytty varauksella

en: Tentatively accept
fi: Hyväksy varauksella

en: Text Si_ze
fi: Tekstin _koko

en: Th
fi: To

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: The Evolution shell.
fi: Evolution-kuori.

en: The URI that the Folder Browser will display
fi: Kansioselaimen näyttämä URI

en: The URI that the calendar will display
fi: URI jonka kalenteri näyttää

en: The changed email or name of this contact already
    exists in this folder.  Would you like to add it anyway?
fi: Vaihdettu sähköposti tai nimi tälle kontaktille on olemassa
    tässä kansiossa. Haluaisitko lisätä sen siitä huolimatta?

en: The date must be entered in the format: 
    
    %s
fi: Päiväys tulee antaa seuraavassa muodossa: 
    
    %s

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
fi: Maantieteellinen asema pitää antaa seuraavassa muodossa:
    
    45.436845,125.862501

en: The information below is required in order to add an addressbook.
fi: Allaolevat tiedot vaaditaan osoitekirjan lisäämiseksi.

en: The meeting status has changed. Send an updated version?
fi: Tapaamisen tila on muuttunut. Lähetätkö päivitetyn version?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
fi: Nimi tai sähköpostiosoite tälle kontaktille on jo olemassa
    tässä kansiossa. Haluasitko lisätä sen siitä huolimatta?

en: The time must be in the format: %s
fi: Ajan tulee olla muodossa: %s

en: Then
fi: Sitten

en: Thick fog
fi: Paksua sumua

en: Thick funnel cloud
fi: Paksulti suppilopilvistä

en: Thick haze
fi: Voimakkaasti autereista

en: Thick mist
fi: Sankkaa utua

en: Thick smoke
fi: Sankasti savua

en: Thick volcanic ash
fi: Sankkaa tulivuoripölyä

en: Thin smoke
fi: Ohutta savua

en: This contact belongs to these categories:
fi: Tämä kontakti kuuluu näihin ryhmiin:

en: This event has been deleted.
fi: Tämä tapahtuma on poistettu.

en: This folder cannot contain messages.
fi: Tämä kansio ei voi sisältää viestejä.

en: This information is not required for most ldap servers.
fi: Näitä tietoja ei tarvita useimmissa LDAP-palvelimissa.

en: This information is used by your ldap server to specify which nodes are used in a search. Contact your server administrator for more information.
fi: Näitä tietoja käytetään LDAP-palvelimellasi määrittelemään mitä solmuja käytetään haussa. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään lisätietoja varten.

en: This is a digitally signed message part
fi: Tämä on digitaalisesti allekirjoitettu viestin osa

en: This is a provider for reading from and posting toUSENET newsgroups.
fi: Tämä on USENET-keskusteluryhmien toimittaja.

en: This is an encrypted message part
fi: Tämä on salattu viestiin osa

en: This is the _mailing address
fi: _Tämä on postitusosoite

en: This is the base node for all your searches on the ldap server. Contact your server administrator for more information.
fi: Tämä on perustasolmu kaikkiin hakuihin LDAP-palvelimelta. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään lisätietoja varten.

en: This is the method evolution will use to authenticate you.  Note that setting this to "Email Address" requires anonymous access to your ldap server.
fi: Tämä on tapa jolla Evolution tunnistautuu. Huomaa, että asettamalla tämän "Sähköpostiosoite" asentoon vaatii anonyymin pääsyn LDAP-palvelimelle.

en: This is the name of the server where your addressbook is located.
fi: Tämä on palvelimen nimi jossa osoitekirjasi sijaitsee.

en: This is the port that your ldap server uses.
fi: Tämä on LDAP-palvelimesi käyttämä portti.

en: This journal entry has been deleted.
fi: Tämä päiväkirjamerkintä on poistettu.

en: This message has no subject.
    Really send?
fi: Viestillä ei ole aihetta.
    Lähetetäänkö toedella?

en: This message has not been sent.
    
    Do you wish to save your changes?
fi: Tätä viestiä ei ole lähetetty.
    
    Haluatko tallentaa muutokset?

en: This message is not currently available
fi: Tätä viestiä ei ole juuri nyt saatavilla

en: This name will be used to identify your account. It is for display purposes only.
fi: Tätä nimeä käytetään tilisi tunnistamiseksi. Se on vain sinua itseäsi varten

en: This new version of Evolution needs to install additional files
    into your personal Evolution directory
fi: Tämän Evolutionin uuden version täytyy asentaa uusia tiedostoja
    henkilökohtaiseen Evolution-hakemistoosi

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
fi: Ota yhteys IMAP-palvelimeen tekstimuotoista salasanaa käyttäen.

en: This option will connect to the server using a simple password.
fi: Tämä valitsin yhdistää palvelimeen yksinkertaista salasanaa käyttäen.

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
fi: Tämä valitsin kirjautuu palvelimelle anonyymisti.

en: This signature has been changed, but hasn't been saved.
    
    Do you wish to save your changes?
fi: Tätä allekirjoitusta on muutettu, mutta sitä ei ole tallennettu.
    
    Haluatko tallentaa muutokset?

en: This task has been deleted.
fi: Tämä tehtävä on poistettu.

en: This version of Evolution does not have LDAP support
    compiled in to it.  If you want to use LDAP in Evolution
    you must compile the program from the CVS sources after
    retrieving OpenLDAP from the link below.
fi: Tämä Evolutionin versiolla ei ole LDAP-tukea käännettynä.
    Jos haluat käyttää LDAP:ia Evolutionissa sinun täytyy
    kääntää ohjelma CVS lähdekoodista sen jälkeen kun olet
    hankkinut OpenLDAPin alla olevasta linkistä.

en: Threaded Message list
fi: Säikeistetty viesti-ikkuna

en: Thunderous duststorm
fi: Ukkos- ja pölymyrsky

en: Thunderous sandstorm
fi: Ukkos- ja hiekkamyrsky

en: Thunderous squall
fi: Myrskyisiä ukkospuuskia

en: Thunderous tornado
fi: Ukkosta ja pyörremyrsky

en: Thunderstorm
fi: Ukonilma

en: Thursday
fi: Torstai

en: Time
fi: Aika

en: Time Zones
fi: Aikavyöhykkeet

en: Time _zone:
fi: Aikav_yöhyke:

en: Time di_visions:
fi: Ajan ja_ottelu:

en: Time format:
fi: Ajan muoto:

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Title
fi: Titteli

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: Today
fi: Tänään

en: Today %l:%M %p
fi: Tänään %l:%M %p

en: Toggle
fi: Määritä

en: Toggle whether to show the folder bar
fi: Määritä, näytetäänkö kansiopalkki

en: Toggle whether to show the shortcut bar
fi: Määritä, näytetäänkö oikotiepalkki

en: Toggle whether we are working offline.
fi: Määritä, työskennelläänkö poissa linjoilta.

en: Toggles whether the CC field is displayed
fi: Määrittää näytetäänkö Kopio-kenttä (CC).

en: Toggles whether the From chooser is displayed
fi: Määrittää näytetäänkö Lähettäjä-kenttä

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
fi: Määrittää näytetäänkö Vastausosoite-kenttä

en: Tokyo Heliport
fi: Tokion helikopterikenttä

en: Tokyo International Airport
fi: Tokion kansainvälinen lentokenttä

en: Tokyo New International Airport
fi: Tokion uusi kansainvälinen lentokenttä

en: Top:
fi: Ylä:

en: Tornado
fi: Pyörremyrsky

en: Tornado in the vicinity
fi: Alueella pyörremyrsky

en: Tottori Airport
fi: Tottorin lentokenttä

en: Toyama Airport
fi: Toyaman lentokenttä

en: Traditional
fi: Perinteinen

en: Trash
fi: Roskakori

en: Trinidad And Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Truth or Consequences
fi: Totuus tai tehtävä

en: Tsushima Airport
fi: Tsushiman lentokenttä

en: Tu
fi: Ti

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turkish
fi: Turkkilainen

en: Turks And Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type an email address or drag a contact into the list below:
fi: Anna sähköpostiosoite tai vedä kontakti alla olevaan listaan:

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Type: %s
fi: Tyyppi: %s

en: U.S. Virgin Islands
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: URL
fi: URL:

en: USENET news
fi: Keskusteluryhmät

en: UTC
fi: GMT

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Ukrainian
fi: Ukrainalainen

en: Un-delete the selected messages
fi: Peruuta valittujen viestien poistaminen

en: Unable to connect to LDAP server.
fi: Yhdistäminen LDAP-palvelimeen epäonnistui.

en: Unable to open addressbook
fi: Osoitekirjaa ei voitu avata

en: Undefined
fi: Määrittelemätön

en: Unexpected OK response from IMAP server: %s
fi: Odottamaton OK-vastaus IMAP-palvelimelta: %s

en: Unexpected response from IMAP server: %s
fi: Odottamaton vastaus IMAP-palvelimelta: %s

en: Unexpected response from POP server: %s
fi: Odottamaton vastaus POP-palvelimelta: %s

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet arabiemiirikunnat

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet arabiemiirikunnat

en: United Kingdom
fi: Iso-Britannia

en: United Republic Of Tanzania
fi: Tansania

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain pienet erillissaaret

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown Alarm Options
fi: Tuntemattoman hälytyksen asetukset

en: Unknown authentication state.
fi: Tuntematon todennustila.

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown error: %s
fi: Tuntematon virhe: %s

en: Unknown precipitation
fi: Sademäärä tuntematon

en: Unknown thunderstorm
fi: Tuntematon ukonilma

en: Unmatched
fi: Sopimattomat

en: Unnamed Contact
fi: Nimetön kontakti

en: Unnamed Contact List
fi: Nimetön kontaktiluettelo

en: Unseen
fi: Nähty

en: Unsubscribe
fi: Poista tilaus

en: Unsupported type
fi: Ei tuettu tyyppi

en: Untitled
fi: Nimetön

en: Untitled Message
fi: Nimetön viesti

en: Untitled appointment
fi: Nimetön tapaaminen

en: Update
fi: Päivitä

en: Update complete
fi: Päivitys valmis

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Updating vfolders for uri: %s
fi: Päivittää vkansiota URI:a varten: %s

en: Updating...
fi: Päivitetään...

en: Url
fi: URL

en: Use s_ecure connection (SSL)
fi: Käytä salattua yhteyttä (_SSL)

en: VCard for %s
fi: %s:n VCard

en: VFolder on Mailing _List...
fi: VKansio _postituslistan mukaan...

en: VFolder on Se_nder...
fi: VKansio _lähettäjän mukaan...

en: VFolder on _Recipients...
fi: VKansio _vastaanottajien mukaan...

en: VFolder on _Subject...
fi: VKansio _otsikon mukaan...

en: VFolders
fi: vKansiot

en: Variable
fi: Vaihteleva

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: Virginia Tech Airport
fi: Virginia Techin lentokenttä

en: Virtual Folder _Editor...
fi: Virtuaalikansioiden _muokkain...

en: Virtual Folders
fi: Virtuaalikansiot

en: Volcanic ash
fi: Tulivuoripölyä

en: Volcanic ash in the vicinity
fi: Alueella tulivuoripölyä

en: W
fi: L

en: Wadi Al Dawasser Airport
fi: Wadi Al Dawasserin lentokenttä

en: Waiting for connection to LDAP server...
fi: Odotetaan yhteyttä LDAP-palvelimeen...

en: Waiting...
fi: Odotetaan...

en: Wakkanai Airport
fi: Wakkanain lentokenttä

en: Wallis And Futuna Islands
fi: Wallis ja Futuna

en: Wants to receive _HTML mail
fi: Haluaa sähköpostit HTML-muodossa

en: Warning
fi: Varoitus

en: Warning!
fi: Varoitus!

en: Warning: Modified Message
fi: Varoitus: Muutettu viesti

en: We
fi: Ke

en: We were unable to open this addressbook.  Please check that the
    path exists and that you have permission to access it.
fi: Tämän osoitekirjan avaus epäonnistui. Tarkista että polku on olemassa
    ja sinulla on oikeudet sen käyttämiseen.

en: We were unable to open this addressbook.  This either
    means you have entered an incorrect URI, or the LDAP server
    is down
fi: Osoitekirjan avaus epäonnistui. Tämä merkitsee joko sitä,
    että olet antanut väärän URI:n tai että LDAP-palvelin on
    alhaalla.

en: Weather
fi: Säätiedot

en: Web Site
fi: Nettisivut

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Week
fi: Viikko

en: Week View
fi: Viikkonäkymä

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: West
fi: Läntinen

en: West - Northwest
fi: Läntinen - Luoteinen

en: West - Southwest
fi: Läntinen - Lounainen

en: Western European
fi: Länsieurooppalainen

en: Western Sahara
fi: >\Ù@

en: Width:
fi: Leveys:

en: Willow Airport
fi: Willowin lentokenttä

en: Windy drizzle
fi: Tuulista tihkusadetta

en: With Category
fi: Ryhmän mukaan

en: Work Offline
fi: Työskentele poissa linjoilta

en: Work Week
fi: Työviikko

en: Work Week View
fi: Työviikkonäkymä

en: Ximian Evolution has found unsaved files from a previous session.
    Would you like to try to recover them?
fi: Ximian Evolution on löytänyt tallentamattomia tiedostoja edelliseltä 
    istunnolta. Haluatko koettaa niiden palauttamista?

en: Yamagata Airport
fi: Yamagatan lentokenttä

en: Yamaguchi Ube Airport
fi: Yamaguchi Uben lentokenttä

en: Yao Airport
fi: Yaon lentokenttä

en: Yemen
fi: Jemen

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yesterday %l:%M %p
fi: Eilen %l:%M %p

en: You cannot change the format of a non-local folder.
fi: Et voi muuttaa ei-paikallisen kansion tyyppiä.

en: You cannot copy messages from this trash folder.
fi: Et voi kopioida viestejä tästä roskakorista.

en: You didn't enter a password.
fi: Et antanut salasanaa.

en: You have chosen an invalid date.
fi: Olet valinnut epäkelvon päivän.

en: You have forgotten to choose a date.
fi: Olet unohtanut valita päivän.

en: You have not configured the mail client.
    You need to do this before you can send,
    receive or compose mail.
    Would you like to configure it now?
fi: Et ole asettanut sähköpostiasiakkaan asetuksia.
    Tämä täytyy tehdä jotta voisit lähettää,
    vastaanottaa tai kirjoittaa viestejä.
    Haluatko tehdä asetukset nyt?

en: You have not filled in all of the required information.
fi: Et ole täyttänyt kaikkia tarvittavia kohtia.

en: You may only edit messages saved
    in the Drafts folder.
fi: Voit muokata vain Luonnokset
    -kansiossa olevia viestejä.

en: You may only resend messages
    in the Sent folder.
fi: Voit lähettää uudelleen vain
    "Lähetetyt"-kansiossa olevia viestejä.

en: You must configure an account before you can send this email.
fi: Sinun tulee luoda tili ennen kuin voit lähettää tätä viestiä.

en: You must name this filter.
fi: Sinun täytyy nimetä tämä suodin

en: You must name this vfolder.
fi: Sinun täytyy nimetä tämä vkansio

en: You must specify recipients in order to send this message.
fi: Sinuun tulee määritellä vastaanottajat ennen tämän viestin lähettämistä.

en: Yugoslavia
fi: Jugoslavia

en: Zama Airfield
fi: Zaman lentokenttä

en: Zambia
fi: Sambia

en: _12 hour (AM/PM)
fi: _12 tuntia (am/pm)

en: _24 hour
fi: _24 tuntia

en: _About Ximian Evolution...
fi: _Tietoja Ximian Evolutionista...

en: _Account name:
fi: _Tilin nimi:

en: _Actions
fi: T_oiminnot

en: _Add
fi: _Lisää

en: _Address:
fi: _Osoite:

en: _Addressbook Sources...
fi: _Osoitekirjan lähteet...

en: _Apply Filters
fi: _Toteuta suodattimet

en: _Appointment...
fi: T_apaaminen...

en: _Ask for confirmation when deleting items
fi: Pyydä vahvistusta varauksia poistettaessa

en: _Attachment...
fi: _Liite...

en: _Authentication Type:
fi: _Todennustapa:

en: _Automatically check for new mail
fi: T_arkasta automaattisesti onko uutta postia

en: _Calendar Settings...
fi: _Kalenterin asetukset...

en: _Category:
fi: _Ryhmä:

en: _Cc Field
fi: _Kopio-kenttä

en: _Change Organizer
fi: _Vaihda järjestäjä

en: _City:
fi: _Kaupunki:

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Compress weekends in month view
fi: _Tiivistä viikonloput kuukausinäkymässä

en: _Contact
fi: _Kontakti

en: _Contact List
fi: _Kontaktiluettelo

en: _Contacts...
fi: _Kontaktit...

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Copy to Folder
fi: _Kopioi kansioon

en: _Copy to Folder...
fi: _Kopioi kansioon...

en: _Copy...
fi: _Kopioi...

en: _Create Filter From Message
fi: _Luo viestistä suodatin

en: _Current View
fi: _Nykyinen näkymä

en: _Delegate To...
fi: _Delegoi...

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Delete Selected Tasks
fi: P_oista valitut tehtävät

en: _Delete all
fi: _Poista kaikki

en: _Delete this Appointment
fi: P_oista tämä tapaaminen

en: _Delete this Task
fi: _Poista tämä tehtävä

en: _Display
fi: _Näkymä

en: _Display folders:
fi: Näytä _kansiot:

en: _Distinguished Name:
fi: _Eroava nimi:

en: _Drafts folder:
fi: L_uonnoskansio:

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Edit appointment
fi: _Muokkaa tapaamista

en: _Edit as New Message...
fi: M_uokkaa uutena viestinä...

en: _Email Address:
fi: Sähköpostiosoit_e:

en: _Email address:
fi: Sähköpostiosoit_e:

en: _Empty trash folders on exit
fi: Tyhj_ennä roskakorit lopetettaessa

en: _End of day:
fi: Päivän _loppu:

en: _End time:
fi: _Loppumisaika:

en: _Expunge
fi: _Poista

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Filters...
fi: S_uodattimet...

en: _First:
fi: _Etunimi:

en: _Five days
fi: Vii_si päivää

en: _Folder
fi: _Kansio

en: _Folder Bar
fi: _Kansiopalkki

en: _Folder:
fi: _Kansio:

en: _Font...
fi: _Kirjasin...

en: _Forward
fi: _Välitä

en: _Forward Contact...
fi: Lähetä _kontakti edelleen...

en: _Forward Message
fi: _Välitetä viesti

en: _Fri
fi: _Pe

en: _Full Name:
fi: _Koko nimi:

en: _General
fi: _Yleiset

en: _Go to Date...
fi: Siirry _päivään...

en: _Go to Folder...
fi: _Siirry kansioon...

en: _HTML Signature:
fi: _HTML-allekirjoitus:

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Hide addresses when sending mail to this list
fi: _Piiloita osoitteet kun lähetät postia tälle listalle

en: _Hide completed tasks after
fi: Piilota _hoidetut tehtävät

en: _Hide the Shortcut Bar
fi: _Piilota oikotiepalkki

en: _Highlight citations with
fi: _Korosta lainaukset värillä

en: _Host:
fi: _Isäntäpalvelin:

en: _Import...
fi: _Tuo...

en: _Insert
fi: Li_sää

en: _Invert Selection
fi: _Käännä valinta

en: _Invite Others...
fi: _Kutsu muita...

en: _Job title:
fi: _Tehtävänimike:

en: _Large Icons
fi: _Suuret kuvakkeet

en: _Larger
fi: _Suurempi

en: _Last:
fi: _Sukunimi:

en: _Mail
fi: _Posti

en: _Mail Settings...
fi: _Sähköpostiasetukset...

en: _Manager's Name:
fi: _Esimiehen nimi:

en: _Mark Tasks as Complete
fi: M_erkitse tehtävä valmiiksi

en: _Mark as Complete
fi: _Merkitse valmiiksi

en: _Mark messages as Read after
fi: _Merkitse viestit luetuiksi kun on kulunut

en: _Message Display
fi: _Viestinäkymä

en: _Message Recipients:
fi: _Vastaanottajat:

en: _Middle:
fi: _Toinen nimi:

en: _Modify
fi: _Muuta

en: _Mon
fi: _Ma

en: _Move to Folder
fi: _Siirrä kansioon

en: _Move to Folder...
fi: _Siirrä kansioon...

en: _Move...
fi: _Siirrä...

en: _Name:
fi: _Nimi:

en: _New
fi: _Uusi

en: _New Folder
fi: _Uusi kansio

en: _New Group...
fi: _Uusi ryhmä...

en: _News Feeds
fi: _Uutispalvelut

en: _Nickname:
fi: _Kutsumanimi:

en: _Normal Display
fi: _Normaalinäkymä

en: _Office:
fi: _Asema:

en: _One day
fi: _Yksi päivä

en: _Open
fi: _Avaa

en: _Open Message
fi: _Avaa viesti

en: _Open...
fi: _Avaa...

en: _Options
fi: _Asetukset

en: _Options...
fi: _Asetukset...

en: _Organization:
fi: _Organisaatio:

en: _Other
fi: M_uut

en: _Other Organizer
fi: _Toinen järjestäjä

en: _PGP binary path:
fi: _PGP-ohjelman polku:

en: _PO Box:
fi: _Postilokero:

en: _Paste
fi: L_iitä

en: _Path:
fi: _Polku:

en: _Pilot Settings...
fi: _Pilotin asetukset...

en: _Port:
fi: _Portti:

en: _Preview Pane
fi: _Esikatseluruutu

en: _Print
fi: _Tulosta

en: _Print...
fi: T_ulosta...

en: _Priority:
fi: _Prioriteetti:

en: _Properties...
fi: _Ominaisuudet...

en: _Public Calendar URL:
fi: _Julkisen kalenterin URL:

en: _Publish Free/Busy Information
fi: Julkaise _vapaa/kiireinen tiedot

en: _Remember this password
fi: _Muista tämä salasana

en: _Remove
fi: _Poista

en: _Remove this Group...
fi: Poista tämä _ryhmä...

en: _Rename
fi: _Nimeä uudelleen

en: _Rename...
fi: _Nimeä uudelleen...

en: _Reply to Sender
fi: _Vastaa lähettäjälle

en: _Reply-To Field
fi: _Vastausosoite-kenttä

en: _Sat
fi: _La

en: _Save
fi: _Tallenna

en: _Save As...
fi: Tallenna _nimellä...

en: _Schedule
fi: _Aikataulu

en: _Search
fi: _Etsi

en: _Search for Contacts
fi: _Etsi kontakteja

en: _Security
fi: Turvalli_suus

en: _Select All
fi: Valitse k_aikki

en: _Send / Receive
fi: _Lähetä / Vastaanota

en: _Send mail in HTML format by default.
fi: Lähetä sähköpostit oletuksena _HTML-muodossa.

en: _Server Type:
fi: Pa_lvelintyyppi:

en: _Server name:
fi: Palvelimen _nimi:

en: _Shortcut
fi: _Oikotie

en: _Shortcut Bar
fi: _Oikotiepalkki

en: _Signature file:
fi: Allekirjoitu_stiedosto:

en: _Small Icons
fi: _Pienet kuvakkeet

en: _Start time:
fi: _Alkamisaika:

en: _State/Province:
fi: _Osavaltio/lääni:

en: _Status:
fi: _Tila:

en: _Subscribe
fi: _Tilaa

en: _Suffix:
fi: _Etuliite:

en: _Summary Settings...
fi: _Yhteenvetoasetukset...

en: _Task
fi: _Tehtävä

en: _Task List
fi: T_ehtävät

en: _Task...
fi: _Tehtävä...

en: _Threaded Message List
fi: Säikeis_tetty viesti-ikkuna

en: _Title:
fi: _Titteli:

en: _Tools
fi: T_yökalut

en: _Undelete
fi: _Palauta

en: _Unsubscribe
fi: _Poista tilaus

en: _Username:
fi: Käyttäjät_unnus:

en: _View
fi: _Näytä

en: _Weather
fi: _Säätiedot

en: _Web page address:
fi: _Kotisivun osoite:

en: _Wed
fi: _Ke

en: _Work Offline
fi: _Verkkoyhteys pois päältä

en: _Work Online
fi: _Verkkoyhteys päälle

en: _ZIP Code:
fi: Po_stinumero:

en: _every
fi: _joka

en: `%s' is not a directory.
fi: `%s' ei ole hakemisto.

en: `%s' is not a regular file.
fi: `%s' ei ole tavallinen tiedosto.

en: after
fi: jälkeen

en: an unknown sender
fi: tuntematon lähettäjä

en: and %d other cards.
fi: ja %d muuta korttia.

en: and one other card.
fi: ja yksi muu kortti.

en: attachment
fi: liite

en: before
fi: ennen

en: before the start of the appointment
fi: ennen tapaamisen aloitusta

en: card.vcf
fi: kortti.vcf

en: contact-list-editor
fi: kontaktinhallinta

en: contains
fi: sisältää

en: day
fi: päivä

en: day(s)
fi: päivä(ä)

en: days
fi: päivää

en: description
fi: kuvaus

en: does not contain
fi: ei sisällä

en: does not end with
fi: ei lopu merkkijonoon

en: does not exist
fi: ei ole olemassa

en: does not start with
fi: ei ala merkkijonolla

en: ends with
fi: loppuu merkkijonoon

en: extra times every
fi: ylimääräistä aikaa joka

en: hour
fi: tunti

en: hour(s)
fi: tunti(a)

en: hours
fi: tuntia

en: iCalendar Error
fi: iCalendar-virhe

en: iCalendar Information
fi: iCalendar-tietoja

en: if all criteria are met
fi: kaikki ehdot täytetään

en: if any criteria are met
fi: mikään ehdoista täyttyy

en: incoming
fi: tulevat

en: init_bonobo(): could not initialize Bonobo
fi: init_bonobo(): Bonobon alustus epäonnistui

en: init_corba(): could not initialize GNOME
fi: init_corba(): GNOME:n alustus epäonnistui

en: invalid time
fi: epäkelpo aika

en: is
fi: on

en: is greater than
fi: on suurempi kuin

en: is less than
fi: on pienempi kuin

en: is not
fi: ei ole

en: kilometers
fi: kilometriä

en: knots
fi: solmua

en: list
fi: lista

en: miles
fi: mailia

en: minute
fi: minuutti

en: minute(s)
fi: minuutti

en: minutes
fi: minuutti

en: month
fi: kuukausi

en: month(s)
fi: kuukautta

en: months
fi: kuukautta

en: now
fi: nyt

en: occurrences
fi: tapahtumaa

en: outgoing
fi: lähtevät

en: second
fi: sekunti

en: seconds
fi: sekuntia

en: seconds.
fi: sekuntia.

en: setup_vfs(): could not initialize GNOME-VFS
fi: setup_vfs(): GNOME-VFS:n alustus epäonnistui

en: starts with
fi: alkaa merkkijonolla

en: th
fi: .

en: vFolders
fi: vKansiot

en: week
fi: viikko

en: week(s)
fi: viikkoa

en: weeks
fi: viikkoa

en: year
fi: vuosi

en: year(s)
fi: vuotta

en: years
fi: vuotta
