Gnomeicu 0.91devel4 - en to fi translation catalogue (575 entries)

en: 
    Reason:
fi: 
    Syy:

en:    to
fi:    -

en:   Add To List
fi:   Lisää listalle

en:   Authorize User
fi:   Anna käyttäjälle lupa

en:   Away
fi:   Poissa

en:   Chat Request...
fi:   Keskustelupyyntö...

en:   Contact List...
fi:   Kontaktiluettelo...

en:   Do Not Disturb
fi:   Ei saa häiritä

en:   File Request...
fi:   Lähetä tiedosto...

en:   Free for Chat
fi:   Vapaana keskusteluun

en:   Hide shortcut
fi:   Piilota oikotie

en:   History...
fi:   Historia...

en:   Invisible
fi:   Näkymätön

en:   Lists
fi:   Listat

en:   Message...
fi:   Viesti...

en:   Not Available
fi:   Ei käytettävissä

en:   Occupied
fi:   Varattu

en:   Offline
fi:   Ei linjoilla

en:   Online
fi:   Linjoilla

en:   Read Away Message
fi:   Lue Poissaoloviesti

en:   Read Do not Disturb Message
fi:   Lue "Ei saa häiritä"-viesti

en:   Read N/A Message
fi:   Lue "Ei käytettävissä"-viesti

en:   Read Occupied Message
fi:   Lue "Varattu"-viesti

en:   Remove User...
fi:   Poista käyttäjä...

en:   Rename User...
fi:   Nimeä käyttäjä uudelleen...

en:   Show shortcut
fi:   Näytä oikotie

en:   User Info...
fi:   Käyttäjätiedot...

en: %s has added you to her list
fi: %s on lisännyt sinut listallensa

en: %s has added you to his list
fi: %s on lisännyt sinut listallensa

en: %s has added you to his/her list
fi: %s on lisännyt sinut listallensa

en: %s has left the chat session.
fi: %s poistui keskustelusta.

en: %s is online
fi: %s on linjoilla

en: %s status
fi: %s tila

en: %u: %u Users Online
    %s
fi: %u: %u käyttäjää linjoilla
    %s

en: %u: 0 Users Online
fi: %u: 0 käyttäjää linjoilla

en: %u: 0 Users Online
    %s
fi: %u: 0 käyttäjää linjoilla
    %s

en: %u: 1 User Online
    %s
fi: %u: 1 käyttäjä linjoilla
    %s

en: AWAY
fi: POISSA

en: About
fi: Tietoja

en: About...
fi: Tietoja...

en: About:
fi: Tietoja:

en: Accept Chat Request from %s?
fi: Hyväksy keskustelupyyntö: %s?

en: Accept file from %s?
fi: Ota tiedosto vastaan lähettäjältä: %s?

en: Add
fi: Lisää

en: Add a contact to your list
fi: Lisää kontakti listallesi

en: Add all files in directory
fi: Lisää kaikki tiedostot hakemistosta

en: Add files...
fi: Lisää tiedostot...

en: Add selected files
fi: Lisää valitut tiedostot

en: Add to List
fi: Lisää luetteloon

en: Add/Remove contacts to/from your ignore list
fi: Muokkaa torjuttujen listaasi

en: Add/Remove contacts to/from your invisible list
fi: Muokkaa näkymättömien listaasi

en: Add/Remove contacts to/from your online notification list
fi: Muokkaa huomioitujen listaasi

en: Add/Remove contacts to/from your visible list
fi: Muokkaa näkyvien listaasi

en: Added to Users List
fi: Lisätty käyttäjälistalle

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: Age
fi: Ikä

en: Age:
fi: Ikä:

en: Allow
fi: Suostu

en: Allow others to see me on websites
fi: Anna muiden nähdä minut nettisivuilla

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Applet
fi: Sovelma

en: Application will be run with 3 arguments:
    Your current status, contact's UIN, Contact's nickname
fi: Sovellus toimii kolmella parametrilla:
    Tämän hetkinen tilasi, kontaktin UIN, kontaktin kutsumanimi

en: Are you sure you wish to remove
    %s from your contact list?
fi: Haluatko varmasti poistaa seuraavan
    kontaktin luettelostasi: %s ?

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Australian Antarctic Territory
fi: Australian Antarktiksen alue

en: Austria
fi: Itävalta

en: Auth Request from %s:
fi: %s pyytää lupaa:

en: Auth:
fi: Lupa:

en: Authorization Request
fi: Luvan pyyntö

en: Authorization notification received
fi: Luvan tiedotus vastaanotettu

en: Authorization request received
fi: Luvan pyyntö saatu

en: Authorized By User
fi: Käyttäjä antanut luvan

en: Auto Away
fi: Automaattisesti poissa

en: Auto N/A message:
fi: Aika jonka kuluttua siirrytään tilaan "Ei käytettävissä":

en: Auto N/A time out is
fi: Aika jonka kuluttua siirrytään tilaan "Ei käytettävissä"

en: Auto away message:
fi: Aseta poissaoloviesti:

en: Auto away time out is
fi: Aika jonka kuluttua siirrytään tilaan "Poissa" on

en: Automatically Popup Message Windows
fi: Näytä automaattisesti viesti-ikkunat

en: Automatically Show Entire Reply Dialog
fi: Näytä automaattisesti koko vastausdialogi

en: Automatically accept file transfers
fi: Hyväksy tiedostonsiirto automaattisesti

en: Automatically hide main window after
fi: Piilota pääikkuna automaattisesti kun on kulunut

en: Automatically reconnect on forced disconnection
fi: Yhdistä automaattisesti uudelleen palvelimen katkaistessa väkisin

en: Away
fi: Poissa

en: Away Message %d
fi: Poissaoloviesti %d

en: Away Messages
fi: Poissaoloviestit

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidzan

en: Background
fi: Tausta

en: Bahamas
fi: Bahamasaaret

en: Barbuda
fi: Bermuda

en: Batch
fi: Erä

en: Before you can use this program, you must
    provide some information. You will not need
    to do this again, unless you remove your
    ~/.gnome/GnomeICU file.
fi: Ennen kuin voit käyttää tätä ohjelmaa, 
    sinun täytyy antaa joitain tietoja. Tätä
    ei tarvitse tarvitse tehdä uudelleen ellet 
    poista ~/.gnome/GnomeICU tiedostoa.

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Bermuda
fi: Bermudasaaret

en: Birthday:
fi: Syntymäpäivä:

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia-Hertsegovina

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Virgin Islands
fi: Neitsytsaaret

en: Browse...
fi: Selaa...

en: CP1250 <-> ISO-8859-2 translation
fi: Venäjänkielinen CP1251<->ISO-8859-2 -käännös

en: Cambodia
fi: Kambodza

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Can't connect to server
     Adding new user failed
fi: Ei voi ottaa yhteyttä palvelimeen
     Uuden käyttäjän lisääminen epäonnistui

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cannot listen to socket, port %u
fi: Pistoketta ei voida kuunnella, portti %u

en: Cape Verde Islands
fi: Kap Verde

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Cellular:
fi: Matkapuhelin:

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan Tasavalta

en: Chad
fi: Tsad

en: Change Status
fi: Muuta tilaa

en: Change User _Info...
fi: Muuta _käyttäjätietoja...

en: Change your personal information
fi: Muuta henkilötietojasi

en: Chat Request
fi: Keskustelupyyntö

en: Chat Request Refused
fi: Keskustelupyyntöön vastattu kieltävästi

en: Chat Session terminated
fi: Keskustelu lopetettu

en: Chat beep sound
fi: Keskustelussa piippaus-äänet

en: Chat request received
fi: Keskustelupyyntö vastaanotettu

en: Check spelling in messages
fi: Oikolue viestit

en: China
fi: Kiina

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: City:
fi: Kaupunki:

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear all stored history?
fi: Tyhjennä koko tallennettu historia?

en: Close
fi: Sulje

en: Close Chat
fi: Sulje keskustelu

en: Cocos-Keeling Islands
fi: Cocos Keeling Islands

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Colors
fi: Värit

en: Comoros
fi: Komorit

en: Company:
fi: Yritys:

en: Completed:
fi: Valmis:

en: Configure GnomeICU
fi: Muokkaa GnomeICU:n asetuksia

en: Congo
fi: Kongo

en: Connect to server on startup
fi: Yhdistä palvelimeen käynnistettäessä

en: Connected for a session.
fi: Yhdistetty keskustelua varten.

en: Contact Information
fi: Kontaktin tiedot

en: Contact List
fi: Kontaktiluettelo

en: Contact List Received
fi: Kontaktiluettelo vastaanotettu

en: Cook Islands
fi: Cooksaaret

en: Country:
fi: Maa:

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Current File
fi: Nykyinen tiedosto

en: Current File:
fi: Nykyinen tiedosto:

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Cyrillic CP1251<->KOI8-U translation
fi: Venäjänkielinen CP1251<->Koi8-r -käännös

en: Czech Republic
fi: Tsekinmaa

en: DELETED
fi: POISTETTU

en: DND
fi: ÄLÄ HÄIRITSE

en: Debug
fi: Debuggaus

en: Default
fi: Oletus

en: Delete
fi: Poista

en: Dem. Rep. of the Congo
fi: Kongo

en: Denmark
fi: Tanska

en: Department:
fi: Osasto:

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Dialog
fi: Dialogi

en: Do Not Disturb
fi: Ei saa häiritä

en: Do not Disturb
fi: Ei saa häiritä

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen Tasavalta

en: Download Themes
fi: Lataa teema

en: Drag the users you wish to add to your
    notify list into this window, and then click
    the "Apply" button below.
fi: Vedä tähän ikkunaan käyttäjät, joiden
    linjoillaolosta haluat ilmoituksen
     ja paina "Toteuta"-painiketta.

en: Drag the users you wish to send
    to %s to this window, and then click the
    "Send" button below.
fi: Vedä tähän ikkunaan käyttäjät
    jotka haluat lähettää %s:lle, ja paina
     "Lähetä"-painiketta.

en: E-Mail
fi: Sähköposti

en: E-Mail Address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Egypt
fi: Egypti

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Enable beeps
fi: Piippaukset käytössä

en: Enable sounds
fi: Äänet käytössä

en: Enable sounds only when online
fi: Äänet käytössä vain linjoilla oltaessa

en: Enable/Disable Sound
fi: Äänet päällä/pois

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Error %x on connection:
     Too many clients from the same IP address
fi: Virhe %x yhteydessä:
     Liian monta asiakasta samasta IP-osoitteesta

en: Error %x on connection: Bad UIN
fi: Virhe %x yhteydessä: Huono UIN

en: Error %x on connection: Rate exceeded
fi: Virhe %x yhteydessä: Raja ylitetty

en: Error %x on connection: Unknown
fi: Virhe %x yhteydessä: Tuntematon

en: Error %x on connection: Unknown UIN
fi: Virhe %x yhteydessä: Tuntematon UIN

en: Error %x on connection: Wrong password
fi: Virhe %x yhteydessä: Väärä salasana

en: Error %x on connection: please try again
fi: Virhe %x yhteydessä: Yritä uudelleen

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Existing ICQ # - Select this if you already
    have an account which you'd like to use with
    GnomeICU.
fi: Olemassa oleva ICQ # - Valitse tämä jos sinulla
    jo on olemassa oleva tili jota haluat käyttää
    Gnome ICU:lla.

en: F. Name:
fi: Etunimi:

en: FFC
fi: VAPAANA KESKUSTELUUN

en: Faeroe Islands
fi: Färsaaret

en: Falkland Islands
fi: Falklandsaaret

en: Fax:
fi: Faksinumero:

en: Female
fi: Nainen

en: Fiji Islands
fi: Fidzisaaret

en: File Request
fi: Lähetä tiedosto

en: File Transfer
fi: Tiedostonsiirto

en: File save error.
fi: Tiedoston tallennusvirhe

en: File transfer completed: %s
fi: Tiedostonsiirto onnistunut: %s

en: File transfer refused: %s
fi: Tiedostonsiirtoon vastattu kieltävästi: %s

en: File transfer terminated: %s
fi: Tiedostonsiirto keskeytynyt: %s

en: File transfer timed out.
fi: Tiedostonsiirto keskeytyi ajan loppumisen takia.

en: File transfer:
    Completed transfer of %s from %s.
fi: Tiedostonsiirto:
    Tiedoston %s lataus käyttäjältä %s suoritettu.

en: File transfer:
    Completed transfer of %s to %s.
fi: Tiedostonsiirto:
    Tiedoston %s lähetys käyttäjälle %s suoritettu.

en: Files recieved successfully
fi: Tiedostot vastaanotettu onnistuneesti

en: Files:
fi: Tiedostot:

en: Finland
fi: Suomi

en: First Name
fi: Etunimi

en: First Name:
fi: Etunimi:

en: Foreground
fi: Teksti

en: France
fi: Ranska

en: Free For Chat
fi: Vapaana keskusteluun

en: Free for Chat
fi: Vapaana keskusteluun

en: French Antilles
fi: Ranskan Antillit

en: French Guiana
fi: Ranskan Guiana

en: French Polynesia
fi: Polynesia

en: Functions >>
fi: Toiminnot >>

en: General
fi: Yleistä

en: Germany
fi: Saksa

en: Gnome Internet Communication Utility
fi: Gnomen ICQ-ohjelma

en: GnomeICU Home...
fi: GnomeICU:n koti...

en: GnomeICU Homepage
fi: GnomeICU kotisivu

en: GnomeICU Updates
fi: GnomeICU päivityksiä

en: GnomeICU Updates...
fi: GnomeICU päivityksiä...

en: GnomeICU is a small, fast and functional clone of Mirabilis' ICQ program, specifically designed for Linux and X.
fi: GnomeICU on erityisesti Linuxille ja X:lle suunniteltu pieni, nopea ja toimiva klooni Mirabilisin ICQ-ohjelmasta. Suomennos: http://gnome-fi.sourceforge.net/

en: GnomeICU: Add Contact
fi: GnomeICU: Lisää kontakti

en: GnomeICU: Authorization Request
fi: GnomeICU: Lupaa pyydetään

en: GnomeICU: Away Color
fi: GnomeICU: Käyttäjä poissa -väri

en: GnomeICU: Away Message
fi: GnomeICU: Poissaoloviesti

en: GnomeICU: Away message
fi: GnomeICU: Poissaoloviesti

en: GnomeICU: Chat Request
fi: GnomeICU: Keskustelupyyntö

en: GnomeICU: Do not Disturb Color
fi: GnomeICU: Ei saa häiritä -väri

en: GnomeICU: File Offer
fi: GnomeICU: Tarjotaan tiedostoa

en: GnomeICU: File Transfer
fi: GnomeICU: Tiedostonsiirto

en: GnomeICU: Free for Chat Color
fi: GnomeICU: Vapaana keskusteluun -väri

en: GnomeICU: Ignore List
fi: GnomeICU: Torjuttujen lista

en: GnomeICU: Invisible Color
fi: GnomeICU: Näkyvien väri

en: GnomeICU: Invisible List
fi: GnomeICU: Näkymättömien lista

en: GnomeICU: Message History: %s
fi: GnomeICU: Viestihistoria: %s

en: GnomeICU: Msgs
fi: GnomeICU: Viestejä

en: GnomeICU: New User
fi: GnomeICU: Uusi käyttäjä

en: GnomeICU: Not Available Color
fi: GnomeICU: Ei käytettävissä -väri

en: GnomeICU: Occupied Color
fi: GnomeICU: Varattujen väri

en: GnomeICU: Offline Color
fi: GnomeICU: Linjoilta poissaolevien väri

en: GnomeICU: Online Color
fi: GnomeICU: Linjoilla olevien väri

en: GnomeICU: Online Notify List
fi: GnomeICU: Huomioitujen lista

en: GnomeICU: Preferences
fi: GnomeICU: Asetukset

en: GnomeICU: Question
fi: GnomeICU: Kysymys

en: GnomeICU: Received Contact List
fi: GnomeICU: Saatu kontaktiluettelo

en: GnomeICU: Remove Contact
fi: GnomeICU: Poista kontakti

en: GnomeICU: Rename User
fi: GnomeICU: Nimeä käyttäjä uudelleen

en: GnomeICU: Save Chat Session
fi: GnomeICU: Tallenna keskustelu

en: GnomeICU: Send Contact List
fi: GnomeICU: Lähetä kontaktiluettelo

en: GnomeICU: Send File
fi: GnomeICU: Lähetä tiedosto

en: GnomeICU: Send URL
fi: GnomeICU: Lähetä URL

en: GnomeICU: User Info
fi: GnomeICU: Käyttäjätiedot

en: GnomeICU: User Information
fi: GnomeICU: Käyttäjätiedot

en: GnomeICU: Visible List
fi: GnomeICU: Näkyvien lista

en: Go To
fi: Siirry

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Guantanamo Bay
fi: Guantanomo Bay

en: Guinea-Bissau
fi: Guinea Bissau

en: Hide Email
fi: Piilota sähköposti

en: Hide Main Window
fi: Piilota pääikkuna

en: Hide Tooltips
fi: Piilota työkaluvihjeet

en: Hide/Show Main Window
fi: Piilota/Näytä pääikkuna

en: Home Page:
fi: Kotisivu:

en: Hungary
fi: Unkari

en: ICQ No.:
fi: ICQ Nro:

en: ICQ Server:
fi: ICQ-palvelin:

en: INMARSAT (Atlantic-East)
fi: INMARSAT (Atlantic East)

en: INMARSAT (Atlantic-West)
fi: INMARSAT (Atlantic East)

en: INMARSAT (Indian)
fi: INMARSAT (Intia)

en: INMARSAT (Pacific)
fi: INMARSAT (Tyynimeri)

en: INV
fi: NÄKYMÄTÖN

en: Iceland
fi: Islanti

en: Icon Theme
fi: Kuvaketeema

en: Incoming
fi: Tulevat

en: Incoming File
fi: Tiedosto tulossa

en: Incoming message received
fi: Tuleva viesti vastaanotettu

en: India
fi: Intia

en: International Freephone Service
fi: Kansainvälinen ilmaispuhelupalvelu

en: Invi_sible List...
fi: N_äkymättömien lista...

en: Invisible
fi: Näkymätön

en: Invite to session:
fi: Kutsu keskusteluun:

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Italy
fi: Italia

en: Ivory Coast
fi: Norsunluurannikko

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Japan
fi: Japani

en: Jordan
fi: Jordania

en: Kanji Locale<->SJIS translation
fi: Kanjinkielinen Lokaali<->SJIS -käännös

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kiribati Republic
fi: Kiribatin tasavalta

en: Korea (North)
fi: Pohjois-Korea

en: Korea (Republic of)
fi: Etelä-Korea

en: Kyrgyz Republic
fi: Kirgisia

en: L. Name:
fi: Sukunimi:

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Name:
fi: Sukunimi:

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Local File Name:
fi: Paikallinen tiedostonimi:

en: Location
fi: Sijainti

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: Macau
fi: Macao

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Male
fi: Mies

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Mayotte Island
fi: Mayotte

en: Message windows start in chat mode
fi: Viesti-ikkuna alkaa chatti-tilassa

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia, Federated States of
fi: Mikronesia

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: Morocco
fi: Marokko

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Multi-party session:  %s?
fi: Ryhmäkeskustelu:  %s?

en: N/A
fi: Ei käytettävissä

en: NA
fi: EI KÄYTETTÄVISSÄ

en: Name:
fi: Nimi:

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New ICQ # - Select this if you've never used
    ICQ before, or if you don't remember your
    UIN or password.
fi: Uusi ICQ # - Valitse tämä jos et ole koskaan
    käyttänyt ICQ:ta ennen, tai jos et muista UIN
    tunnustasi tai salasanaa.

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: Next message from %s
fi: Seuraava viesti lähettäjältä %s

en: Nick:
fi: Kutsumanimi:

en: Nickname
fi: Kutsumanimi

en: Nickname:
fi: Kutsumanimi:

en: No history to save.
fi: Ei historiaa tallennettavaksi.

en: No matches found.
fi: Löytöjä ei löytynyt.

en: No message history available.
fi: Viestihistoriaa ei saatavilla

en: No messages available.
fi: Ei viestejä.

en: No more occurrences found.
fi: Ei muita löydetty.

en: No reason given
fi: Syytä ei annettu

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: Norway
fi: Norja

en: Not Available
fi: Ei käytettävissä

en: Not In List
fi: Ei listassa

en: Not entered
fi: Ei listassa

en: Not required
fi: Valinnainen

en: Not specified
fi: Ei määritelty

en: Notify of being added to foreign contact list
fi: Ilmoita mikäli sinut on lisätty vieraalle kontaktilista

en: OCC
fi: VARATTU

en: Occupied
fi: Varattu

en: Offline
fi: Ei linjoilla

en: Offline
fi: Ei linjoilla

en: Old Email:
fi: Vanha sähköposti:

en: On Invisible List
fi: Näkymättömien listassa

en: On Notify List
fi: Huomioitavien listassa

en: On Visible List
fi: Näkyvien listassa

en: Online
fi: Linjoilla

en: Online
fi: Linjoilla

en: Online Notify Includes Returning from Away and N/A
fi: Huomiointi sisältää paluun "Poissa" ja "Ei käytettävissä" -tiloista

en: Open File
fi: Avaa tiedosto

en: Other Email:
fi: Muu sähköposti:

en: Other emails:
fi: Muut sähköposti:

en: Outgoing
fi: Lähtevät

en: Packets
fi: Paketit

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Password:
fi: Salasana:

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone:
fi: Puhelinnumero:

en: Please authorize my request and add me to your Contact List. %s (%d).
fi: Anna hyväksyntä minun lisäämiseksi kontaktiluetteloosi. %s (%d).

en: Please enter a new alias for %s:
fi: Anna uusi alias %s:lle:

en: Please enter a password
    for your new account
fi: Anna salasanasi uutta
    tiliä varten

en: Please enter your UIN
fi: Anna UIN:si

en: Please enter your password
fi: Anna salasanasi

en: Poland
fi: Puola

en: Port Number:
fi: Portin numero:

en: Port:
fi: Portti:

en: Portugal
fi: Portugali

en: Position:
fi: Asema työssä:

en: Preferences...
fi: Asetukset...

en: Protocol Version:
fi: Protokollan versio:

en: Range: From
fi: Väli:

en: Reason:
fi: Syy:

en: Receive Message
fi: Vastaanota viesti

en: Receive URL
fi: Vastaanota URL

en: Received
fi: Vastaanotettu

en: Received URL from %s:
fi: Vastaanotettu URL käyttäjältä %s:

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Refuse
fi: Kieltäydy

en: Refuse packets from unknown contacts
fi: Älä ota vastaan paketteja tuntemattomilta kontakteilta

en: Remove
fi: Poista

en: Remove User
fi: Poista käyttäjä

en: Remove User's History file
fi: Poista käyttäjän historia-tiedosto

en: Remove files
fi: Poista tiedostot

en: Require Auth
fi: Vaadi lupa

en: Required
fi: Pakollinen

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: Reunion Island
fi: Réunion

en: Rota Island
fi: Rota

en: Run Program On Event
fi: Aja ohjelma seuraavan tapahtuman kohdalla

en: Russia
fi: Venäjä

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: Sao Tome and Principe
fi: Sao Tome ja Principe

en: Saudi Arabia
fi: Saudia Arabia

en: Save
fi: Tallenna

en: Save As
fi: Tallenna nimellä

en: Save Chat
fi: Tallenna keskustelu

en: Save History
fi: Tallenna historia

en: Save files to:
fi: Tallenna tiedostot:

en: Search
fi: Etsi

en: Search Again
fi: Etsi uudelleen

en: Search complete.
fi: Etsinnän valmis.

en: Select Auto-Accept Directory
fi: Valitse Auto-hyväksy -hakemisto

en: Select destination directory
fi: Valitse kohdehakemisto

en: Send
fi: Lähetä

en: Send "User is Away" Messages
fi: Lähetä "Käyttäjä poissa"-viestit

en: Send Chat Request to %s:
    
    Reason:
fi: Lähetä keskustelupyyntö %s:lle:
    
    Syy:

en: Send File to %s:
fi: Lähetä tiestosto %s:lle:

en: Send Focus
fi: Lähetä fokus

en: Send Through Server
fi: Lähetä palvelimen kautta

en: Send URL to: %s
fi: Lähetä URL %s:lle

en: Send file(s)
fi: Lähetä tiedosto(t)

en: Senegal Republic
fi: Senegal

en: Sent
fi: Lähetetty

en: Server
fi: Palvelin

en: Server forced disconnect.
fi: Palvelin pakotti yhteyden sulkemisen.

en: Set Away Message:
fi: Aseta poissaoloviesti:

en: Set Background Color
fi: Aseta taustaväri

en: Set Foreground Color
fi: Aseta tekstin väri

en: Set IP address to send to ICQ
fi: Aseta IP-osoite lähetettävälle ICQ:lle

en: Sex
fi: Sukupuoli

en: Sex:
fi: Sukupuoli:

en: Seychelle Islands
fi: Seychellit

en: Show Again
fi: Näytä uudestaan

en: Show Border Around Applet
fi: Näytä sovelman ympärillä reuna

en: Show Main Window on Startup
fi: Näytä pääikkuna käynnistettäessä

en: Size:
fi: Koko:

en: Slovak Republic
fi: Slovakia

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Sort the online contact list
fi: Järjestä linjoilla olevien kontaktien luettelo

en: Sound
fi: Äänet

en: Sounds
fi: Äänet

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: Spain
fi: Espanja

en: Speed:
fi: Nopeus:

en: Split
fi: Jaa

en: St. Helena
fi: Saint Helena

en: St. Kitts
fi: Saint Kitts

en: St. Pierre and Miquelon
fi: Saint-Pierre and Miquelon

en: St. Vincent and the Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Startup without applet support
fi: Käynnistä ilman applet-tukea

en: State:
fi: Osavaltio:

en: Status:
fi: Tila:

en: Street:
fi: Katuosoite:

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syria
fi: Syyria

en: TCP Port Range
fi: TCP-portin väli

en: Taiwan, Republic of China
fi: Taiwan

en: Tajikistan
fi: Tadzikistan

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: The following contact list was sent by %s.
    Please remove the users you don't want to add
     and then click the "Add to List"
     button below.
fi: Seuraavan kontaktiluettelon lähetti sinulle 
    %s. Poista käyttäjät joita et halua lisätä 
    luetteloosi ja paina sitten 
    "Lisää luetteloon"-painiketta

en: The following files have been successfully retrieved.
fi: Seuraavat tiedostot on vastaanotettu onnistuneesti.

en: Time Left:
fi: Aikaa jäljellä:

en: Time Zone:
fi: Aikavyöhyke:

en: Time/Date:
fi: Aika/päiväys:

en: Too many matches, not all have been retrieved
fi: Liian monta löytöä, kaikkia ei ole haettu

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: URL received
fi: URL vastaanotettu

en: UTC
fi: GMT

en: UTC+0030
fi: GMT+0030

en: UTC+0100 (Middle European)
fi: GMT+0100 (Keski-Eurooppa)

en: UTC+0130
fi: GMT+0130

en: UTC+0200 (Eastern European)
fi: GMT+0200 (Itä-Eurooppa)

en: UTC+0230
fi: GMT+0230

en: UTC+0300 (Eastern African)
fi: GMT+0300 (Itä-Afrikka)

en: UTC+0330
fi: GMT+0330

en: UTC+0400 (Yemen/Oman/Armenia)
fi: GMT+0400 (Jemen/Oman/Armenia)

en: UTC+0430
fi: GMT+0430

en: UTC+0500 (Turkmenistan)
fi: GMT+0500 (Turkmenistan)

en: UTC+0530
fi: GMT+0530

en: UTC+0600 (Bangladesh)
fi: GMT+0600 (Bangladesh)

en: UTC+0630
fi: GMT+0630

en: UTC+0700 (Cambodia)
fi: GMT+0700 (Kambodza)

en: UTC+0730
fi: GMT+0730

en: UTC+0800 (China/Taiwan)
fi: GMT+0800 (Kiina/Taiwan)

en: UTC+0830
fi: GMT+0830

en: UTC+0900 (Japan)
fi: GMT+0900 (Japani)

en: UTC+0930
fi: GMT+0930

en: UTC+1000 (Guam)
fi: GMT+1000 (Guam)

en: UTC+1030
fi: GMT+1030

en: UTC+1100 (Solomon Islands)
fi: GMT+1100 (Salomonsaaret)

en: UTC+1130
fi: GMT+1130

en: UTC+1200 (Fiji)
fi: GMT+1200 (Fidzi)

en: UTC-0030
fi: GMT-0030

en: UTC-0100
fi: GMT-0100

en: UTC-0130
fi: GMT-0130

en: UTC-0200 (Central African)
fi: GMT-0200 (Keski-Afrikka)

en: UTC-0230
fi: GMT-0230

en: UTC-0300 (Brazil)
fi: GMT-0300 (Brasilia)

en: UTC-0330
fi: GMT-0330

en: UTC-0400 (Atlantic)
fi: GMT-0400 (USA:n Atlantti)

en: UTC-0430
fi: GMT-0430

en: UTC-0500 (Eastern)
fi: GMT-0500 (USA:n itäiset osat)

en: UTC-0530
fi: GMT-0530

en: UTC-0600 (Central)
fi: GMT-0600 (USA:n keskiosat)

en: UTC-0630
fi: GMT-0630

en: UTC-0700 (Mountain)
fi: GMT-0700 (USA:n vuoristot)

en: UTC-0730
fi: GMT-0730

en: UTC-0800 (Pacific)
fi: GMT-0800 (USA:n Tyynimeri)

en: UTC-0830
fi: GMT-0830

en: UTC-0900 (Alaska)
fi: GMT-0900 (Alaska)

en: UTC-0930
fi: GMT-0930

en: UTC-1000 (Hawaii/Aleutian Islands)
fi: GMT-1000 (Hawaiji)

en: UTC-1030
fi: GMT-1030

en: UTC-1100 (American Samoa)
fi: GMT-1100 (Amerikan Samoa)

en: UTC-1130
fi: GMT-1130

en: UTC-1200
fi: GMT-1200

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Unable to load Add Contact interface!
fi: Ei pysty lataamaan Lisää kontakti käyttöliittymää!

en: Unable to load Authorization Dialog interface (auth_recv)!
fi: Ei pysty lataamaan hyväksyntädialogin käyttöliittymää (auth_recv)!

en: Unable to load Authorization Dialog interface (auth_request)!
fi: Ei pysty lataamaan henkilötietojen tarkastusdialogin käyttöliittymää (auth_request)!

en: Unable to load Message Dialog interface!
fi: Ei pysty lataamaan viestidialogikäyttöliittymää!

en: Unable to send a message directly to %s.
fi: Ei pysty lähettämään viestiä suoraan %s.

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet arabiemiirikunnat

en: United Kingdom
fi: Iso-Britannia

en: United States Virgin Islands
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Use the defined UIN
fi: Käytä annettua UIN:ää

en: User
fi: Käyttäjä

en: User %d is requesting authorization. Do you want to grant the authorization so he/she can add you?
fi: Käyttäjä %d pyytää hyväksyntääsi. Haluatko antaa luvan siten että hän voi lisätä sinut?

en: User %s (%d) need authorization. GnomeICU is going to send an authorization message to your friend.
fi: Käyttäjä %s (%d) tarvitsee hyväksyntääsi. GnomeICU lähettää hyväksyntäsi ystävällesi.

en: User %s cannot be disturbed:
fi: %s ei halua että häntä häiritään:

en: User %s is Away:
fi: %s on poissa:

en: User %s is Free for Chat:
fi:  Käyttäjä %s on vapaana keskusteluun:

en: User %s is Not Available:
fi: %s ei ole tavoitettavissa:

en: User %s is Occupied:
fi: %s on varattu:

en: User Information
fi: Käyttäjätiedot

en: User Offline
fi: Käyttäjä poissa linjoilta

en: User Online
fi: Käyttäjä linjoilla

en: User asked for authorisation:
    %s
fi: Käyttäjä pyysi lupaa:
    %s

en: User is in an unknown mode:
fi: Käyttäjä on tuntemattomassa tilassa:

en: User logged off
fi: Käyttäjä kirjautunut ulos

en: User logged on
fi: Käyttäjä kirjautunut sisään

en: User's Info
fi: Käyttäjän tiedot

en: Vatican City
fi: Vatikaani

en: View
fi: Näytä

en: Visible
fi: Näkyvä

en: Wallis and Futuna Islands
fi: Wallis ja Futuna

en: Web Message
fi: Verkkoviesti

en: Welcome to GnomeICU
fi: Tervetuloa GnomeICU:hun

en: Western Samoa
fi: Samoa

en: Work
fi: Työ

en: Yemen
fi: Jemen

en: You are authorized to add %s to your list
fi: Sinulla on lupa lisätä %s listallesi

en: Yugoslavia
fi: Jugoslavia

en: Zambia
fi: Sambia

en: Zip:
fi: Postinumero:

en: _Add Contact...
fi: _Lisää kontakti...

en: _Add User
fi: Lisää _käyttäjä

en: _Away Messages
fi: _Poissaoloviestit

en: _Clear
fi: _Tyhjennä

en: _Event feedback
fi: _Tapahtuman palaute

en: _Hide Main Window
fi: _Piilota pääikkuna

en: _Ignore List...
fi: _Torjuttujen lista...

en: _Interface
fi: _Käyttöliittymä

en: _Lists
fi: _Listat

en: _Miscellaneous
fi: _Sekalaiset

en: _Networking
fi: _Verkko

en: _Online Notify List...
fi: _Huomioitujen lista...

en: _Search
fi: _Etsi

en: _Visible List...
fi: _Näkyvien lista...

en: gnomeicu: broken pipe (saving configuration)
fi: gnomeicu: hajonnut putki (asetukset tallennetaan)

en: minutes
fi: minuuttia

en: secs
fi: sekuntia
