gnome-applets - en to gl translation catalogue (1016 entries)

en:    Macro %.2d:
gl:    Madro %.2d:

en:   -n, --noX     Allow to run without X server
gl:   -n, --noX     Permitir a execución sen servidor X

en:  (C) 1997-1998 The Free Software Foundation
gl:  © 1997-1998 a Free Software Foundation

en:  Clear
gl:  Limpar

en:  GO
gl:  IR

en:  URL Activation
gl:  Activación de URLs

en:  URL History
gl:  Historia de URLs

en:  mounted
gl:  montado

en:  not mounted
gl:  non montado

en: " reported:
gl: " informou:

en: "Clear" button on top?
gl: ¿Botón de "Baleirar" arriba?

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
gl: %#.1fMb recibidos / %#.1fMb enviados / tempo: %.1d:%.2d

en: %H:%M - %d. %b
gl: %H:%M - %d de %b

en: %a, %b %d
gl: %a %d de %b

en: %a, %b %d / %H:%M
gl: %a %d de %b / %H:%M

en: %d. %b
gl: %d de %b

en: %m-%d-%Y %H:%M:%S
gl: %d-%m-%Y %H:%M:%S

en: (C) 1998 the Free Software Foundation
gl: © 1999 a Free Software Foundation

en: (C) 1998-2000
gl: © 1998-2000

en: (C) 1998-2000 Free Software Foundation
gl: © 1998-2000 a Free Software Foundation

en: (C) 1999
gl: © 1999

en: (C) 1999 The Free Software Foundation
gl: © 1999 a Free Software Foundation

en: (C) 1999 the Free Software Foundation
gl: © 1999 a Free Software Foundation

en: (C) 2000 the Free Software Foundation
gl: © 2000 a Free Software Foundation

en: (No
gl: (Sen

en: (These settings do not take effect until a refresh)
gl: (Esta configuración no terá efecto ata que se faga unha actualización)

en: (This'll chug loads of CPU, but will prevent compressing the image twice if a
    lossy file format is used)
    Don't use this if you're using a lossless compression format, or if you cherish
    speed and don't mind imperfection in your thumbnails.
gl: (Isto consume moita CPU, pero evitará comprimir a imaxe dúas veces no caso
    de usar un formato de ficheiro con perdas)
    Non empregue isto se está a usar un formato de compresión con poucas
    perdas, ou se quere velocidade e non lle importan as imperfeccións nas
    reduccións.

en: (c) 1997 The Free Software Foundation
gl: © 1997 a Free Software Foundation

en: (c) 1997 the Free Software Foundation
gl: © 1997 a Free Software Foundation

en: (c) 1998 The Free Software Foundation
gl: © 1998 a Free Software Foundation

en: + Color
gl: Cor do +

en: - Color
gl: Cor do -

en: A complete waste of perfectly good CPU cycles.
gl: Un completo gasto de ben bos ciclos da CPU.

en: A cursor position reporting applet.
    = Clicking mouse button 1 grabs the cursor.
    = Dragging with mouse button 1 held down shows the size of the region.
gl: Unha applet que informa da posición do cursor.
    = Premendo o botón 1 do rato captura o cursor.
    = Arrastrando o rato co botón 1 premido, amosa o tamaño da rexión.

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
gl: Un pequeno clon do xeyes para o panel de GNOME.

en: A stock ticker-like applet
gl: Unha applet como o ticker que presenta artigos de Slashdot

en: A ticker to display various information and statistics.
gl: Un sinalador para mostrar diversas estatísticas e información.

en: A useful little screengrabber.
    The left/top button allows you to grab either:
    a window (click to select which one)
    or an area (click and drag to select a rectangle.)
    The right/bottom button will grab the entire desktop.
    Share and Enjoy ;)
gl: Un pequeno e útil capturador de pantalla.
    O botón de enriba/esquerda permítelle capturar:
    unha fiestra (prema para seleccionar cal quere)
    ou unha rexión (prema e arrastre para debuxar un rectángulo)
    O botón de embaixo/dereita capturará o escritorio completo.
    Comparta e disfrute ;)

en: AC-Off Battery Color:
gl: Cor da batería apagada:

en: AC-On Battery Color:
gl: Cor da batería acendida:

en: APM is disabled!  Cannot read battery charge information.
gl: ¡APM desactivado!  Non se pode ler a información da carga da batería.

en: ASClock Settings
gl: Configuración do ASClock

en: About...
gl: Acerca...

en: Add
gl: Engadir

en: Adjust gamma
gl: Axustar o factor gamma

en: Advanced
gl: Avanzado

en: AfterStep Clock
gl: Reloxo AfterStep

en: Alert options
gl: Opcións de alerta

en: All post-processing, frill and spurious options will chug more CPU than a
    simple screenshot, due to the creation and then conversion of an intermediate
    image. Intensive operations may take some time on less spiffy CPUs.
gl: Tódalas opcións de pos-procesamento, engadidos e espurias cargarán máis a
    CPU que unha captura normal, pola creación e conversión dunha imaxe
    intermedia. As operacións intensivas poden levar algo de tempo en CPUs non
    moi rápidas.

en: Always blink when any mail is waiting.
gl: Pestanexar sempre que haxa correo á espera.

en: An analog clock similar to that in CDE panel
gl: Un reloxo analóxico semellante ao do panel de CDE.

en: An analog clock similar to that in CDE panel.
gl: Un reloxo analóxico parecido ao do panel de CDE.

en: An applet that watches your mouse.
gl: Unha applet que segue o cursor do rato.

en: An applet to launch URLs in a web browser, search using various web sites and have a ton of fun!
gl: Unha applet para lanzar URLs nun navegador web, buscar usando diversos sitios web, e divertirse moito

en: Another Clock
gl: Outro Reloxo

en: Another Clock Applet
gl: Applet "Another Clock"

en: Another update already in progress!
gl: ¡Xa hai outra actualización a se efectuar!

en: App to use for displaying screenshots:
gl: Aplicación a usar para visualizar as capturas:

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Applet Height:
gl: Altura da applet:

en: Applet Mode:
gl: Modo da applet:

en: Applet Width:
gl: Anchura da applet:

en: Applet height:
gl: Altura da applet:

en: Applet size
gl: Tamaño da applet

en: Applet width:
gl: Anchura da applet:

en: Architecture
gl: Arquitectura

en: Are you sure you want to remove this browser?
gl: ¿Está seguro de que quere eliminar este navegador?

en: Armenian
gl: Armenio

en: Articles
gl: Artigos

en: Audio Mixer
gl: Mesturador de audio

en: Automatically pick best applet size
gl: Usar automaticamente o mellor tamaño de applet

en: Automatically update every
gl: Actualizar automaticamente cada

en: Automatically update every
gl: Actualizar automaticamente cada

en: Awaiting connection
gl: Agardando a conexión

en: B
gl: C

en: Background
gl: Fondo

en: Background:
gl: Cor do fondo:

en: Basque
gl: Basco

en: Battery Charge Messages
gl: Mensaxes de carga da batería

en: Battery Charge Monitor
gl: Monitor da carga da batería

en: Battery Monitor Settings
gl: Configuración do monitor de batería

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Big
gl: Grande

en: Blink
gl: Pestanexar

en: Blinking elements in clock
gl: Elementos a pestanexar no reloxo

en: Blowing dust
gl: Po con vento

en: Blowing dust whirls
gl: Remuíños de po con vento

en: Blowing duststorm
gl: Treboada de po con vento

en: Blowing hail
gl: Pedrisco con vento

en: Blowing ice crystals
gl: Cristais de xeo con vento

en: Blowing ice pellets
gl: Boliñas de xeo con vento

en: Blowing precipitation
gl: Precipitación con vento

en: Blowing rainfall
gl: Chuvascada con vento

en: Blowing sand
gl: Area con vento

en: Blowing sandstorm
gl: Treboada de area con vento

en: Blowing small hail
gl: Treboada de vento e sarabia

en: Blowing snow grains
gl: Folerpas de neve con vento

en: Blowing snowfall
gl: Treboada de vento e neve

en: Blowing sprays
gl: Orballo con vento

en: Blowing squall
gl: Refachos con vento

en: Blowing volcanic ash
gl: Cinza volcánica con vento

en: Blur image
gl: Emborranchar a imaxe

en: Blur image by what factor?
gl: ¿Emborranchar a imaxe por que factor?

en: Brazil
gl: Brasil

en: Broken clouds
gl: Nubes escachadas

en: Browse...
gl: Buscar...

en: Browser
gl: Navegador

en: Browser Command:
gl: Comando do navegador:

en: Browser Name:
gl: Nome do navegador:

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: CD Player
gl: Reproductor de CD

en: CD Player Applet
gl: Applet reproductor de CD

en: CPU Load
gl: Carga da CPU

en: CPU Load Applet
gl: Applet de carga da CPU

en: CPU Load Meter
gl: Medidor da carga da CPU

en: CPU/MEM usage
gl: Uso da CPU e da memoria

en: CPU/MEM usage meter
gl: Medidor do uso da CPU e da memoria

en: CPU/Mem Usage Applet
gl: Applet de uso de CPU/Memoria

en: CPULoad
gl: Carga da CPU

en: Cached samples: (select to play)
gl: Mostras na caché: (seleccione para reproducir)

en: Calm
gl: Calmo

en: Can't create GNotes applet!
gl: ¡Non se pode crear a applet GNotes!

en: Can't create applet!
gl: ¡Non se pode crear a applet

en: Can't create fifteen applet!
gl: ¡Non se pode crear a applet do xogo de quince!

en: Can't create life applet!
gl: ¡Non se pode crear a applet do xogo da vida!

en: Can't create odometer applet!
gl: ¡Non se pode crear a applet odómetro!

en: Can't parse XML. Net connection down?
gl: Non se pode analizar o XML. ¿Está a conexión de rede caída?

en: Canada
gl: Canadá

en: Cannot create applet!
gl: ¡Non se pode crear a applet!

en: Cannot create directory:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Aborting
gl: Non se pode crear o directorio:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Abortando

en: Cannot open /dev/apm; can't get data.
gl: Non se pode abrir /dev/apm; non se poden ler datos.

en: Cannot open /proc/apm!  Make sure that you built APM support into your kernel.
gl: ¡Non se pode abrir /proc/apm!  Comprobe que o seu núcleo ten soporte APM.

en: Capture WM decorations when grabbing a window
gl: Capturar as decoracións do WM ao capturar unha fiestra

en: Caribic
gl: Caribe

en: Change
gl: Variación

en: Character Picker
gl: Táboa de caracteres

en: Character Picker Settings
gl: Configuración da táboa de caracteres

en: Charcoal by what factor?
gl: ¿Facer carbonciño con que factor?

en: Check every:
gl: Comprobar cada:

en: Choose a file to tail
gl: Escolla un ficheiro para monitorizar

en: Choose a log file
gl: Escolla o ficheiro de rexistro

en: Clear
gl: Baleirar

en: Clear Sky
gl: Ceo limpo

en: Clipboard Applet
gl: Applet portarretallos

en: Clock
gl: Reloxo

en: Clock Settings
gl: Configuración do reloxo

en: Clock Theme
gl: Tema do reloxo

en: Clock and Mail Notify Applet
gl: Applet de reloxo e aviso de correo

en: Clock and Mailcheck
gl: Reloxo e comprobación de correo

en: Clock color
gl: Cor do reloxo

en: ClockMail Settings
gl: Configuración do ClockMail

en: Codepage
gl: Código de caracteres

en: Colors
gl: Cores

en: Command
gl: Comando

en: Command history
gl: Historia de comandos

en: Command line background:
gl: Fondo da liña de comandos:

en: Command line foreground:
gl: Texto da liña de comandos:

en: Command line height:
gl: Altura da liña de comandos:

en: Compressed Quality (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
gl: Calidade de compresión (modo JPEG/MIFF/PNG) Alto: boa calidade/ficheiro grande

en: Conditions:
gl: Condicións:

en: Configure Browser
gl: Configurar o navegador

en: Confirm connection
gl: Confirmar conexión

en: Connect command:
gl: Comando de conexión:

en: Connect points in scope
gl: Unir os puntos na vista temporal (scope)

en: Connected
gl: Conectado

en: Connected streams:
gl: Fluxos conectados:

en: Connecting
gl: Conectando

en: Connection status
gl: Estado da conexión

en: Continent/City
gl: Continente/cidade

en: Copyright (C) 1998
gl: Copyright © 1998

en: Copyright (C) 1998-1999
gl: Copyright © 1998-1999

en: Copyright (C) 1999
gl: Copyright © 1999

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
gl: Copyright © 1999 Dave Camp

en: Copyright (C) 1999 Tom Gilbert
gl: Copyright © 1999 Tom Gilbert

en: Copyright (C) The Free Software Foundation
gl: Copyright © a Free Software Foundation

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
gl: Copyright © 1999 por S. Papadimitriou

en: Core Dump Module
gl: Módulo de core-dump

en: Core dump catcher
gl: Capturador de core dumps

en: Core dump information (Tick-a-Stat)
gl: Información dos core-dump (Tick-a-Stat)

en: Core dump module (Tick-A-Stat)
gl: Módulo de core-dump (Tick-a-Stat)

en: Could not allocate space for graph values
gl: Non foi posible reservar espacio para os valores do gráfico

en: Could not dup() APM file descriptor: %s
gl: Non foi posible facer dup() do descriptor de ficheiro APM: %s

en: Couldn't open mixer device %s
gl: Non foi posible abrir o dispositivo mesturador %s

en: Country
gl: País

en: Craig Small <csmall@eye-net.com.au>
gl: Craig Small (csmall@eye-net.com.au>

en: Create Charcoal Effect
gl: Crear efecto de carbonciño

en: Create Painted Effect
gl: Crear efecto de pintura

en: Create frame around image
gl: Crear un marco arredor da imaxe

en: Create monochrome image
gl: Crear imaxe monocroma

en: Create sticky notes on your screen.
gl: Crear notas pegadas na súa pantalla.

en: Create thumbnail of image too
gl: Crear tamén unha copia reducida da imaxe

en: Creating user directory: %s
gl: Creando directorio de usuario: %s

en: Current conditions
gl: Condicións actuais

en: Custom
gl: Personalizada

en: Custom icon for mounted:
gl: Icona personalizada para o estado montado:

en: Custom icon for not mounted:
gl: Icona personalizada para o estado non montado:

en: Default Height
gl: Altura por defecto

en: Default List
gl: Lista por defecto

en: Default Properties...
gl: Propiedades predeterminadas...

en: Default Width
gl: Anchura por defecto

en: Default character list:
gl: Lista de carateres por defecto:

en: Delay (seconds) before taking shot (only for entire desktop shots)
gl: Retardo (segundos) antes de facer a captura (só para o escritorio completo)

en: Delay between articles (10 = 1 sec):
gl: Intervalo entre artigos (10 = 1 seg):

en: Delay when wrapping text:
gl: Retardo ao cortar a fin de liña do texto:

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete Note
gl: Borrar nota

en: Delete launcher
gl: Borrar lanzador

en: Despeckle Image (reduce spots)
gl: Suavizar imaxe (reducir puntos)

en: Detailed Forecast
gl: Prognóstico detallado

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
gl: Non se dispón dun prognóstico detallado para este lugar.
    Probe co prognóstico do seu estado; teña en conta que os prognósticos IWIN só están dispoñibles nas cidades dos Estados Unidos.

en: Device:
gl: Dispositivo:

en: Dew point:
gl: Punto de rosada:

en: Digits number
gl: Número de díxitos

en: Directory to save images in:
gl: Directorio onde gardar as imaxes:

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Disconnect command:
gl: Comando de desconexión:

en: Disk Usage
gl: Uso do disco

en: Disk Usage Applet
gl: Applet Diskusage

en: Disk usage meter
gl: Medidor do uso do disco

en: Diskusage Settings
gl: Configuración do Diskusage

en: Display
gl: Aparencia

en: Display "Clear" button
gl: Amosar o botón "Baleirar"

en: Display "launch new window" option
gl: Amosar a opción "abrir nova fiestra"

en: Display GO Button
gl: Amosar o botón IR

en: Display Spurious Options (I got carried away)
gl: Amosar as opcións espurias

en: Display arrows instead of -/+
gl: Amosar frechas no canto de -/+

en: Display only symbols and price
gl: Amosar só os símbolos e o prezo

en: Display time in 12 hour format (AM/PM)
gl: Mostrar a a hora en formato de 12 horas (AM/PM)

en: Display time relative to GMT (Greenwich Mean Time):
gl: Mostrar a hora en relación á GMT (Greenwich Mean Time):

en: Displays new mail and time
gl: Mostra a hora e o novo correo

en: Do you want to connect?
gl: ¿Desexa conectar?

en: Don't know how to make a launcher out of: '%s'
gl: Descoñécese o xeito de crear un lanzador de: '%s'

en: Down
gl: Abaixo

en: Drifting drizzle
gl: Chuvisca cambiante

en: Drifting dust
gl: Po cambiante

en: Drifting dust whirls
gl: Remuíños de po cambiantes

en: Drifting duststorm
gl: Treboada de po cambiante

en: Drifting fog
gl: Néboa cambiante

en: Drifting funnel cloud
gl: Nube funil cambiante

en: Drifting hail
gl: Pedrisco cambiante

en: Drifting haze
gl: Calixe cambiante

en: Drifting ice crystals
gl: Cristais de xeo cambiantes

en: Drifting ice pellets
gl: Boliñas de xeo cambiantes

en: Drifting mist
gl: Brétema parcial

en: Drifting precipitation
gl: Precipitación cambiante

en: Drifting rain
gl: Chuvia cambiante

en: Drifting sand
gl: Area cambiante

en: Drifting sandstorm
gl: Treboada de area cambiante

en: Drifting small hail
gl: Sarabia cambiante

en: Drifting smoke
gl: Fume cambiante

en: Drifting snow
gl: Neve cambiante

en: Drifting snow grains
gl: Folerpas de neve cambiantes

en: Drifting sprays
gl: Orballo cambiante

en: Drifting squall
gl: Refachos de vento cambiantes

en: Drifting tornado
gl: Tornado cambiante

en: Drifting volcanic ash
gl: Cinza volcánica cambiante

en: Drive Mount
gl: Montador de discos

en: Drive Mount Applet
gl: Applet montador de discos

en: Drive Mount Applet Properties
gl: Propiedades da Applet montador de discos

en: Drivemount command failed.
    "
gl: O comando de Drivemount fallou.
    "

en: Drizzle
gl: Chuvisca

en: Drizzle in the vicinity
gl: Chuvisca nas proximidades

en: Dust
gl: Po

en: Dust in the vicinity
gl: Po nas proximidades

en: Dust whirls
gl: Remuíños de po

en: Dust whirls in the vicinity
gl: Remuíños de po nas proximidades

en: Duststorm
gl: Treboada de po

en: Duststorm in the vicinity
gl: Treboada de po nas proximidades

en: Dutch
gl: Holandés

en: ESD host to monitor:
gl: Servidor ESD que monitorizar:

en: ESounD Persistent Volume Daemon version %s
gl: Daemon de volume persistente para o ESounD, versión %s

en: East
gl: Leste

en: East - NorthEast
gl: Leste - nordeste

en: East - Southeast
gl: Leste - sueste

en: Edit
gl: Editar

en: Edit keymap
gl: Editar mapa de teclado

en: Eject
gl: Extraer

en: Eject on unmount
gl: Extraer ao desmontar

en: Emboss image
gl: Elevar, facer sobresaír a imaxe

en: Enable Full-Charge Notification
gl: Activar notificación de carga total

en: Enable Low Battery Warning
gl: Activar o aviso de batería baixa

en: Enable detailed forecast
gl: Habilitar o prognóstico detallado

en: Enable logging of events
gl: Activar o rexistro dos eventos

en: Enable radar map
gl: Habilitar o mapa de radar

en: Enable scroll buttons
gl: Activar botóns de desprazamento

en: Enable this module
gl: Activar este módulo

en: Enabled
gl: Activado

en: English
gl: Inglés

en: Enhance image (reduce noise)
gl: Mellorar imaxe (reducir o ruido)

en: Enter symbols delimited with "+" in the box below.
gl: Introduza os símbolos delimitados cun "+" no cadro de embaixo.

en: Equalize image (Perform histogram equalization)
gl: Ecualizar imaxe (Facer unha ecualización do histograma)

en: Error querying battery charge.
    
    Make sure that your kernel was built with APM support.
gl: Erro ao consultar a carga da batería.
    
    Verifique que o seu núcleo foi compilado con soporte APM.

en: Event Log
gl: Rexistro de eventos

en: Event log...
gl: Rexistro de eventos...

en: Failed to get IWIN forecast data.
gl: Fallo ao obter os datos dos prognósticos de IWIN.

en: Failed to get METAR data.
gl: Fallo ao obter os datos de METAR.

en: Failed to get Met Office forecast data.
gl: Fallo ao obter os datos dos prognósticos de Met Office.

en: Failed to get radar map image.
gl: Fallo ao obter as imaxes dos mapas de radar.

en: Few clouds
gl: Poucas nubes

en: Few ice crystals
gl: Poucos cristais de xeo

en: Few ice pellets
gl: Poucas boliñas de xeo

en: Fifteen
gl: Quince

en: Fifteen cells game
gl: Xogo das quince celas

en: Fifteen sliding pieces
gl: Quince pezas deslizantes

en: File '%s' does not exist
gl: O ficheiro '%s' non existe

en: File System Changed!
gl: ¡Sistema de ficheiros modificado!

en: File Systems
gl: Sistemas de ficheiros

en: File Tail Module
gl: Módulo de fin de ficheiro

en: File tail for
gl: Fin de ficheiro de

en: File tail information (Tick-a-Stat)
gl: Información do final dun ficheiro (Tick-a-Stat)

en: File tail view file (Tick-a-Stat)
gl: Ficheiro que está a se monitorizar (Tick-a-Stat)

en: File tailer
gl: Mostra o que medra un ficheiro

en: Files, Apps
gl: Fich, Apps

en: Filetype is determined from filename suffix.
    Default filetype (if no extension or unrecognised extension) is miff.
    Recognised suffixes are:
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm,
    and several obscure ones. Try your luck with something interesting!
    Eg .html for a client-side image map. You'll get a .gif, .html, and a .shtml
    
    Recommendations:
    Small file, pretty good quality:   jpg, 75% quality
    Slightly larger file but lossless: png, as much compression as you like.
    - compressing pngs takes longer at higher ratios, but is still lossless
gl: O tipo de ficheiro determínase do sufixo do nome de ficheiro.
    O tipo por defecto (se non hai ningunha extensión ou é descoñecida) é miff.
    Os sufixos recoñecidos son:
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm,
    e outras escuras; ¡probe a súa sorte con algo interesante!
    Por exemplo, .html para un mapa de imaxe de cliente. Obterá un .gif, un
    .html e un .shtml
    
    Recomendacións:
    Ficheiro pequeno, calidade bastante boa:   jpg, 75% de calidade
    Ficheiro algo maior pero con menos perdas: png, toda a compresión que queira.
    - comprimir pngs leva máis tempo con ratios maiores, pero ten menos perdas

en: Find Edges in Image
gl: Buscar as berias na imaxe

en: Find edges by what factor?
gl: ¿Buscar as beiras con que factor?

en: Flag
gl: Bandeira

en: Flag
    Pixmap
gl: Bandeira
    Pixmap

en: Flag and Label
gl: Bandeira e mais etiqueta

en: Floppy
gl: Disquete

en: Fog
gl: Néboa

en: Fog in the vicinity
gl: Néboa nas proximidades

en: Fog with wind
gl: Néboa con vento

en: Follow panel size
gl: Ter en conta o tamaño do panel

en: Font:
gl: Fonte:

en: Fonts
gl: Fontes

en: Forecast
gl: Prognóstico

en: Foreground
gl: Primeiro plano

en: Format
gl: Formato

en: Frame Width (pixels)
gl: Anchura do marco (puntos)

en: France
gl: Francia

en: Free
gl: Libre

en: Free Diskspace:
gl: Espacio de disco libre:

en: Freezing drizzle
gl: Chuvisca conxelante

en: Freezing duststorm
gl: Treboada de po conxelante

en: Freezing fog
gl: Néboa conxelante

en: Freezing hail
gl: Pedrisco conxelante

en: Freezing haze
gl: Calixe conxelante

en: Freezing ice crystals
gl: Cristais de xeo conxelantes

en: Freezing ice pellets
gl: Boliñas de xeo conxelantes

en: Freezing mist
gl: Brétema conxelante

en: Freezing precipitation
gl: Precipitación conxelante

en: Freezing rain
gl: Chuvia conxelante

en: Freezing sandstorm
gl: Treboada de area conxelante

en: Freezing small hail
gl: Sarabia conxelante

en: Freezing snow
gl: Neve conxelante

en: Freezing snow grains
gl: Folerpas de neve conxelantes

en: Freezing sprays
gl: Orballo conxelante

en: Freezing squall
gl: Refachos de vento conxelantes

en: Freezing tornado
gl: Tornado conxelante

en: Freezing volcanic ash
gl: Cinza volcánica conxelante

en: French
gl: Francés

en: Frills
gl: Engadidos

en: Funnel cloud
gl: Nube funil

en: Funnel cloud in the vicinity
gl: Nube funil nas proximidades

en: Funnel cloud w/ wind
gl: Nube funil con vento

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
gl: Páxina Web do GKB (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GKB Keyboard Switcher
gl: Programa para mudar a configuración do teclado

en: GKB Properties
gl: Propiedades do GKB

en: GKB, the Gnome Keyboard Layout Switcher Applet
gl: GKB, a applet de Gnome para mudar a configuración do teclado

en: GNOME Stock Ticker
gl: O monitor da bolsa de GNOME

en: GNOME Stock Ticker Panel Applet
gl: Applet do Panel de GNOME para monitorizar a bolsa

en: GNOME Weather
gl: Tempo de GNOME

en: GNOME Weather Properties
gl: Propiedades do tempo de GNOME

en: GNOME weather monitor applet
gl: A applet monitor do tempo atmosférico de GNOME

en: GNOME weather monitor applet.
    Web: http://gweather.dhs.org/
gl: Applet monitor do tempo atmosférico de GNOME.
    Web: http://gweather.dhs.org/

en: GNotes Settings
gl: Propiedades do GNotes

en: Game of Life
gl: O xogo da vida

en: Gamma value
gl: Factor gamma

en: General
gl: Xeral

en: Georgia
gl: Xeorxia

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: German
gl: Alemán

en: Germany
gl: Alemaña

en: Give audio feedback using the keyboard bell
gl: Dar información sonora usando o son do teclado

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
gl: Applet do panel de Gnome para seleccionar caracteres estraños que non se atopan no teclado.  Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.

en: Gnome Stock Ticker Properties
gl: Propiedades do monitor da bolsa de Gnome

en: Gnome panel applet for copying and retrieving selections with a history list. Released under GNU General Public Licence.
gl: Applet do panel de Gnome para copiar e obter seleccións cunha lista de históricos.  Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.

en: Grab a shot of a specific window or area
gl: Facer unha captura dunha fiestra ou rexión específica

en: Grab a shot of your entire desktop
gl: Facer unha captura do escritorio completo

en: Grab hotkey
gl: Capturar atallo

en: Graph
gl: Gráfico

en: Graph Battery Low Color:
gl: Cor da batería baixa no gráfico:

en: Graph Direction:
gl: Dirección do gráfico:

en: Graph Tick Color:
gl: Cor das marcas do gráfico:

en: Great Britain
gl: Gran Bretaña

en: Hail
gl: Pedrisco

en: Hail in the vicinity
gl: Pedrisco nas proximidades

en: Hail showers
gl: Precipitacións abundantes de pedrisco

en: Hailstorm
gl: Treboada de pedrisco

en: Hard Disk
gl: Disco duro

en: Haze
gl: Calixe

en: Haze in the vicinity
gl: Calixe nas proximidades

en: Haze with wind
gl: Calixe con vento

en: Heavy drizzle
gl: Chuvisca forte

en: Heavy dust
gl: Po forte

en: Heavy dust whirls
gl: Remuíños de po intensos

en: Heavy duststorm
gl: Treboada de po forte

en: Heavy hail
gl: Pedrisco forte

en: Heavy ice crystals
gl: Moitos cristais de xeo

en: Heavy ice pellets
gl: Moitas boliñas de xeo

en: Heavy precipitation
gl: Precipitación forte

en: Heavy rain
gl: Chuvia forte

en: Heavy sand
gl: Area forte

en: Heavy sandstorm
gl: Treboada de area forte

en: Heavy small hail
gl: Sarabia forte

en: Heavy snow
gl: Neve forte

en: Heavy snow grains
gl: Folerpas de neve fortes

en: Heavy sprays
gl: Orballo forte

en: Heavy squall
gl: Refachos fortes de vento

en: Height:
gl: Altura:

en: Help
gl: Axuda

en: Help...
gl: Axuda...

en: Hide Note
gl: Agochar nota

en: Hide Notes
gl: Agochar notas

en: History
gl: Historia

en: Hotkey for switching between layouts
gl: Atallo para mudar o tipo de teclado

en: Hour needle color
gl: Cor da agulla das horas

en: Humidity:
gl: Humidade:

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Hungary
gl: Hungría

en: Ice crystal storm
gl: Treboada de cristais de xeo

en: Ice crystals
gl: Cristais de xeo

en: Ice crystals in the vicinity
gl: Cristais de xeo nas proximidades

en: Ice pellet storm
gl: Treboada de boliñas de xeo

en: Ice pellets
gl: Boliñas de xeo

en: Ice pellets in the vicinity
gl: Boliñas de xeo nas proximidades

en: Icon:
gl: Icona:

en: Idle
gl: Inactivo

en: Image filename:
gl: Nome do ficheiro das imaxes:

en: Implode Image
gl: Curvar a imaxe

en: Implode by what factor?
gl: ¿Curvar con que factor?

en: Info and status ticker
gl: Sinalador de información e de estado.

en: Inigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>
gl: Iñigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>

en: Internal error: invalid mode in battery_set_mode
gl: Erro interno: modo non válido en battery_set_mode

en: Interval:
gl: Intervalo:

en: Invalid
gl: Non válido

en: Invalid location chosen!
    Properties remain unchanged.
gl: ¡O lugar escollido non é válido!
    As propiedades fican sen cambios.

en: Invert colours in image
gl: Inverter as cores na imaxe

en: JBC Binary Clock
gl: Reloxo binario do Jon

en: Jamaica
gl: Xamaica

en: Jaz Drive
gl: Unidade Jaz

en: Jon's Binary Clock
gl: Reloxo binario do Jon

en: Just another clock
gl: Outro reloxo máis

en: Keymaps
gl: Mapas de teclado

en: Label
gl: Etiqueta

en: Language
gl: Lingua

en: Launch new window
gl: Abrir unha nova fiestra

en: Launcher Properties
gl: Propiedades do lanzador

en: Launcher properties...
gl: Propiedades do lanzador...

en: Left to Right
gl: Esquerda a dereita

en: Length
gl: Lonxitude

en: Light drizzle
gl: Chuvisca lene

en: Light dust
gl: Po suave

en: Light dust whirls
gl: Remuíños de po lenes

en: Light duststorm
gl: Treboada de po lene

en: Light fog
gl: Néboa lene

en: Light funnel cloud
gl: Nube funil lixeira

en: Light hail
gl: Pedrisco lene

en: Light haze
gl: Calixe lixeira

en: Light mist
gl: Brétema lene

en: Light precipitation
gl: Precipitación lene

en: Light rain
gl: Chuvia lene

en: Light sand
gl: Area suave

en: Light snow
gl: Neve lene

en: Light snow grains
gl: Folerpas de neve lenes

en: Light sprays
gl: Orballo lene

en: Light squall
gl: Refachos lenes de vento

en: Light standstorm
gl: Treboada de area lene

en: Line (s):
gl: Liña (s):

en: Line delay
gl: Retardo de liña

en: Load Average
gl: Carga media

en: Load Average Applet
gl: Applet de carga media

en: Load Average Module
gl: Módulo de carga media

en: Load Average information (Tick-a-Stat)
gl: Información da carga media (Tick-a-Stat)

en: Load Graph
gl: Gráfico de carga

en: Load average is at a critical point, help me!
gl: A carga media está nun punto crítico, ¡axuda!

en: Load average monitor
gl: Monitor de carga media

en: Load average over 1 minute
gl: Carga media no último minuto

en: Load average over 15 minutes
gl: Carga media nos últimos 15 minutos

en: Load average over 5 minutes
gl: Carga media nos últimos 5 minutos

en: Load average threshhold:
gl: Umbral de carga media:

en: Loading headlines...
gl: Cargando titulares...

en: Location
gl: Lugar

en: Location vector needs to be 4 elements long
gl: O vector da localización ten que ter 4 elementos

en: Location:
gl: Lugar:

en: Log path:
gl: Camiño do rexistro:

en: Low Battery Color:
gl: Cor da batería baixa:

en: Low Charge Threshold:
gl: Límite de carga baixa:

en: Lower Note
gl: Baixar nota

en: Lower Notes
gl: Baixar notas

en: Mail
gl: Correo

en: Mail file:
gl: Ficheiro de correo:

en: Main Volume and Mute
gl: Volume principal e mudo

en: Manager...
gl: Xestor...

en: Maximum:
gl: Máximo:

en: MemLoad
gl: Carga da memoria

en: Memory Load
gl: Carga da memoria

en: Memory Load Applet
gl: Applet de carga da memoria

en: Memory Load Meter
gl: Medidor da carga da memoria

en: Mini-Commander Applet
gl: Applet Mini-Commander

en: Mini-Commander Properties
gl: Configuración do Mini-Commander

en: Minimum number of cells: (for autosize)
gl: Número mínimo de celas: (para tamaño automático)

en: Minute needle color
gl: Cor da agulla dos minutos

en: Mirror image horizontally
gl: Inverter a imaxe horizontalmente

en: Mirror image vertically
gl: Inverter a imaxe verticalmente

en: Miscellaneous
gl: Varios

en: Mist
gl: Brétema

en: Mist in the vicinity
gl: Brétema nas proximidades

en: Mist with wind
gl: Brétema con vento

en: Mixer
gl: Mesturador

en: Mixer Applet
gl: Applet mesturador

en: Modem Lights
gl: Luces do módem

en: Modem Lights Applet
gl: Applet de luces de módem

en: Modem Lights Settings
gl: Configuración das luces do módem

en: Modem lock file:
gl: Ficheiro de bloqueo do módem:

en: Modem options
gl: Opcións do módem

en: Moderate drizzle
gl: Chuvisca moderada

en: Moderate dust
gl: Po moderado

en: Moderate dust whirls
gl: Remuíños de po moderados

en: Moderate duststorm
gl: Treboada de po moderada

en: Moderate fog
gl: Néboa moderada

en: Moderate funnel cloud
gl: Nube funil moderada

en: Moderate hail
gl: Pedrisco moderado

en: Moderate haze
gl: Calixe moderada

en: Moderate ice crystals
gl: Cristais de xeo moderados

en: Moderate ice pellets
gl: Boliñas de xeo moderadas

en: Moderate mist
gl: Brétema moderada

en: Moderate precipitation
gl: Precipitación moderada

en: Moderate rain
gl: Chuvia moderada

en: Moderate sand
gl: Area moderada

en: Moderate sandstorm
gl: Treboada de area moderada

en: Moderate small hail
gl: Sarabia moderada

en: Moderate smoke
gl: Fume moderado

en: Moderate snow
gl: Neve moderada

en: Moderate snow grains
gl: Folerpas de neve moderadas

en: Moderate sprays
gl: Orballo moderado

en: Moderate squall
gl: Refachos moderados de vento

en: Moderate tornado
gl: Tornado moderado

en: Moderate volcanic ash
gl: Cinza volcánica moderada

en: Modules
gl: Módulos

en: Monitor sound input (only use if sound card is FULL DUPLEX)
gl: Monitorizar a entrada de son (usar só se a tarxeta de son é FULL DUPLEX)

en: Mount point:
gl: Punto de montaxe:

en: Mouse movements counter
gl: Contador dos movementos do rato

en: My Title
gl: O meu título

en: Name
gl: Nome

en: Net Load
gl: Carga da rede

en: NetLoad
gl: Carga da rede

en: Network
gl: Rede

en: Network Activity Meter
gl: Medidor da actividade da rede

en: Network Load
gl: Carga da rede

en: Network Load Applet
gl: Applet de carga da rede

en: New Symbol:
gl: Novo símbolo:

en: New Window Option:
gl: Opción de nova fiestra:

en: New Zealand
gl: Nova Zelandia

en: News and Information Module
gl: Módulo de información e novas

en: News and information ticker
gl: Sinalador de información e novas

en: Nice
gl: Prioridade

en: No New Window Option:
gl: Sen opción de nova fiestra:

en: No articles
gl: Sen artigos

en: No data available or properties not set
gl: Non hai datos dispoñibles ou non hai propiedades establecidas

en: No title
gl: Sen título

en: No url
gl: Sen url

en: None (default)
gl: Ningún (por omisión)

en: Normalize image (Span full range of color values to enhance contrast)
gl: Normalizar imaxe (Usar todo o rango de valores de cor para aumentar o contraste)

en: North
gl: Norte

en: North - NorthEast
gl: Nor-nordeste

en: North - Northwest
gl: Nor-noroeste

en: Northeast
gl: Nordeste

en: Northwest
gl: Noroeste

en: Norway
gl: Noruega

en: Norwegian
gl: Noruegués

en: Not connected
gl: Non conectado

en: Number of columns of buttons:
gl: Número de columnas de botóns:

en: Number of messages to consider mailbox full:
gl: Número de mensaxes para considerar o buzón cheo:

en: Number of rows of buttons:
gl: Número de ringleiras de botóns:

en: Odometer
gl: Odómetro

en: Odometer setting
gl: Configuración do odómetro

en: Options
gl: Opcións

en: Other
gl: Outro

en: Outline
gl: Contorno

en: Overcast
gl: Nubrado

en: Paint what radius around each pixel?
gl: ¿Pintar que radio arredor de cada punto?

en: Partial drizzle
gl: Chuvisca parcial

en: Partial dust
gl: Po parcial

en: Partial dust whirls
gl: Remuíños de po parciais

en: Partial duststorm
gl: Treboada de po parcial

en: Partial fog
gl: Néboa parcial

en: Partial funnel clouds
gl: Nubes funil parciais

en: Partial hail
gl: Pedrisco parcial

en: Partial haze
gl: Calixe parcial

en: Partial ice crystals
gl: Cristais de xeo parciais

en: Partial ice pellets
gl: Boliñas de xeo parciais

en: Partial mist
gl: Brétema parcial

en: Partial precipitation
gl: Precipitación parcial

en: Partial rainfall
gl: Chuvia parcial

en: Partial sand
gl: Area parcial

en: Partial sandstorm
gl: Treboada de area parcial

en: Partial small hail
gl: Sarabia parcial

en: Partial smoke
gl: Fume parcial

en: Partial snow grains
gl: Folerpas de neve parciais

en: Partial snowfall
gl: Neve parcial

en: Partial sprays
gl: Orballo parcial

en: Partial squall
gl: Refachos de vento espallados

en: Partial tornado
gl: Tornado parcial

en: Partial volcanic ash
gl: Cinza volcánica parcial

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Patches of drizzle
gl: Chuviscas espalladas

en: Patches of dust
gl: Po espallado

en: Patches of dust whirls
gl: Remuíños de po espallados

en: Patches of fog
gl: Néboa espallada

en: Patches of funnel clouds
gl: Nubes funil espalladas

en: Patches of hail
gl: Pedrisco espallado

en: Patches of haze
gl: Calixe espallada

en: Patches of ice crystals
gl: Cristais de xeo espallados

en: Patches of ice pellets
gl: Boliñas de xeo espalladas

en: Patches of mist
gl: Brétema espallada

en: Patches of precipitation
gl: Precipitacións espalladas

en: Patches of rain
gl: Chuvia espallada

en: Patches of sand
gl: Area espallada

en: Patches of small hail
gl: Sarabia espallada

en: Patches of smoke
gl: Fume espallado

en: Patches of snow
gl: Neve espallada

en: Patches of snow grains
gl: Folerpas de neve espalladas

en: Patches of sprays
gl: Orballo espallado

en: Patches of volcanic ash
gl: Cinza volcánica espallada

en: Path to monitor:
gl: Directorio para monitorizar:

en: Path to tail:
gl: Camiño do ficheiro para monitorizar:

en: Peak indicator
gl: Indicador de pico

en: Peak indicator falloff speed
gl: Velocidade da caída do indicador de pico

en: Place Esound in standby
gl: Pór o Esound en pausa

en: Poland
gl: Polonia

en: Polish
gl: Polaco

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Post Processing
gl: Pos-procesamento

en: Precipitation in the vicinity
gl: Precipitación nas proximidades

en: Prefix to attach to thumbnail filename:
gl: Prefixo a engadir ao nome de ficheiro da reducción:

en: Press a key...
gl: Prema unha tecla...

en: Pressure:
gl: Presión:

en: Properties...
gl: Propiedades...

en: Proxy Host:
gl: Servidor proxy:

en: Proxy Port:
gl: Porto do proxy:

en: Proxy URL is not of the form http://host:port/
    Properties remain unchanged.
gl: O URL do proxy non é da forma http://máquina:porto/
    As propiedades fican sen cambios.

en: Radar map
gl: Mapa de radar

en: Radius to around each pixel to spread?
gl: ¿Radio arredor de cada punto a espallar?

en: Radius to swirl pixels around?)
gl: ¿Radio arredor do que facer remuiños?

en: Raging tornado
gl: Tornado furioso

en: Rain
gl: Chuvia

en: Rain in the vicinity
gl: Chuvia nas proximidades

en: Rain showers
gl: Chuvia abundante

en: Raise Note
gl: Elevar nota

en: Raise Notes
gl: Elevar notas

en: Randomize
gl: Aleatorio

en: Rate
gl: Taxa

en: Readout
gl: Reler

en: Receive data
gl: Datos recibidos

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Regex %.2d:
gl: Expr.reg %.2d:

en: Regions
gl: Rexións

en: Released under the GNU general public license.
    
    CPU Load Meter Applet.
gl: Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.
    
    Applet que mide a carga da CPU.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Load Average Meter Applet.
gl: Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.
    
    Applet que mide a carga media.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Memory Load Applet.
gl: Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.
    
    Applet de carga da memoria.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Network Load Meter Applet.
gl: Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.
    
    Applet de carga da rede.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Swap Load Meter Applet.
gl: Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.
    
    Applet de carga do intercambio.

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
gl: Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.
    Un indicador do estado do módem e un chamador.
    As luces, dende arriba ou dende a esquerda son os datos enviados e recibidos.

en: Released under the GNU general public license.
    Basic digital clock with date in a tooltip. Optional 12/24 time display. Mail blinking can be for any unread mail, or only briefly when new mail arrives.
gl: Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.
    Sinxelo reloxo dixital coa data nun tooltip. Posibilidade de mostrar a hora en formato de 12/24 horas.  O pestanexo pode ser para cando hai correo sen ler, ou só brevemente para cando chega novo correo.

en: Released under the GNU general public license.
    Displays time in Binary Coded Decimal
    http://snoopy.net/~jon/jbc/.
gl: Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.
    Amosa a hora en decimal codificado en binario (BCD)
    http://snoopy.net/~jon/jbd/.

en: Released under the GNU general public license.
    Monitors the amount of space in use and available on your disk drives.
gl: Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.
    Monitoriza a cantidade de espacio usado e dispoñible nas unidades de disco.

en: Released under the GNU general public license.
    Mounts and Unmounts drives.
gl: Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.
    Monta e desmonta unidades.

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove Selected
gl: Eliminar seleccionados

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Resume Esound
gl: Reactivar o Esound

en: Retrieval failed
gl: Fallou a obtención dos datos

en: Right to Left
gl: Dereica a esquerda

en: Rotate image clockwise by how many degrees?
gl: ¿Rotar a imaxe no sentido das agullas do reloxo en cantos grados?

en: Run Audio Mixer...
gl: Executar o mesturador de audio...

en: Run CD Player...
gl: Executar o reproductor de CD...

en: Run gtop...
gl: Executar o gtop...

en: Russia
gl: Rusia

en: Russian
gl: Ruso

en: Sam Lloyd's all-time favorite game, now for your delight in the Gnome Panel. Guaranteed to be a productivity buster.
gl: O xogo favorito de sempre de Sam Lloyd, agora no panel de Gnome para o seu entretemento. Garantía de arruinar a súa productividade.

en: Samples
gl: Mostras

en: Sand
gl: Area

en: Sand in the vicinity
gl: Area nas proximidades

en: Sandstorm
gl: Treboada de area

en: Sandstorm in the vicinity
gl: Treboada de area nas proximidades

en: Scale size to panel
gl: Escalar o tamaño ao panel

en: Scattered clouds
gl: Nubes espalladas

en: Scope (scale 1:X, where X = ? )
gl: Escala temporal 1:X, onde X = ? (para os temas scope)

en: Scramble pieces
gl: Mesturar as pezas

en: Screen Shooter is a screenshot grabber
gl: O ScreenShooter é un capturador de pantalla

en: Screen refresh (frames per second)
gl: Actualización da pantalla (imaxes por segundo)

en: Screen-Shooter Applet
gl: Applet capturadora de pantalla

en: Screen-Shooter Settings
gl: Configuración do capturador de pantalla

en: ScreenShooter
gl: Capturador de pantalla

en: Script or program to launch:
gl: Script ou programa a executar:

en: Script/program will be launched after image creation with the image filenames
    specified on the commandline as follows:
    {Script_Name} {Image_Filename} {Thumbnail_filename_if_specified}
    Hint: I use a script to update my website screenshot page.
    An example script should've been included in the tarball, or at my website.
gl: O script/programa será executado despois da creación da imaxe cos nomes dos
    ficheiros indicados na liña de comandos deste xeito:
    {Nome_do_Script} {Nome_da_Imaxe} {Nome_da_reducción_se_existe}
    Axuda: Eu uso un script para actualizar a páxina de captura de pantalla da
    miña páxina web.
    Pode atopar un script de exemplo no paquete do programa, ou na miña páxina.

en: Scroll left to right
gl: Desprazar de esquerda a dereita

en: Scroll speed between lines (Smooth scroll):
gl: Velocidade de deslizamento entre liñas (Deslizamento suave):

en: Scrolling
gl: Deslizamento

en: Second needle color
gl: Cor da agulla dos segundos

en: Seconds
gl: Segundos

en: Select Font
gl: Seleccionar fonte

en: Select icon for mounted
gl: Seleccionar a icona para o estado montado

en: Select icon for unmounted
gl: Seleccionar a icona para o estado non montado

en: Select layout
gl: Seleccionar tipo de teclado

en: Send data
gl: Datos enviados

en: Server
gl: Servidor

en: Server information:
gl: Información do servidor:

en: Set options as default
gl: Definir as opcións como predeterminadas

en: Shallow drizzle
gl: Chuvisca superficial

en: Shallow dust whirls
gl: Remuíños de po pouco intensos

en: Shallow duststorm
gl: Treboada de po superficial

en: Shallow fog
gl: Néboa pouco intensa

en: Shallow funnel cloud
gl: Nube funil pouco intensa

en: Shallow hail
gl: Pedrisco superficial

en: Shallow haze
gl: Calixe pouco intensa

en: Shallow ice pellets
gl: Boliñas de xeo superficiais

en: Shallow mist
gl: Brétema pouco intensa

en: Shallow precipitation
gl: Precipitación superficial

en: Shallow rain
gl: Chuvia superficial

en: Shallow sandstorm
gl: Treboada de area superficial

en: Shallow small hail
gl: Sarabia superficial

en: Shallow smoke
gl: Fume pouco intenso

en: Shallow snow
gl: Neve superficial

en: Shallow snow grains
gl: Folerpas de neve pouco intensas

en: Shallow sprays
gl: Orballo pouco intenso

en: Shallow volcanic ash
gl: Cinza volcánica superficial

en: Shared
gl: Compartida

en: Sharpen Image by what factor?
gl: ¿Intensificar imaxe por que factor?

en: Show Notes
gl: Amosar notas

en: Show backtrace dialog on new core files
gl: Amosar diálogo coa traza cando hai un novo ficheiro core

en: Show connect time and throughput
gl: Amosar o tempo de conexión e o caudal

en: Show date
gl: Amosar a data

en: Show expanded filename
gl: Amosar o nome de ficheiro expandido

en: Show frame
gl: Amosar o marco

en: Show handle
gl: Amosar o manexador

en: Show last news from slashdot.org
gl: Mostra as últimas novas de slashdot.org

en: Show modem status
gl: Mostra o estado do módem

en: Show pop up dialog for new lines.
gl: Amosar un diálogo para as novas liñas.

en: Show pop-up dialog for this event
gl: Amosar un diálogo para este evento

en: Show seconds needle
gl: Mostrar a agulla dos segundos

en: Show time
gl: Amosar a hora

en: Show:
gl: Amosar:

en: Showers
gl: Chuvieira

en: Showers of ice crystals
gl: Precipitacións abundantes de cristais de xeo

en: Showers of ice pellets
gl: Precipitacións abundantes de boliñas de xeo

en: Showers of small hail
gl: Precipitacións abundantes de sarabia

en: Showers of volcanic ash
gl: Precipitacións abundantes de cinza volcánica

en: Showers, type unknown
gl: Precipitacións abundantes, tipo descoñecido

en: Shows Cursor Position
gl: Mostra a posición do cursor

en: Since you are root, would you like to set the system's default timezone?
gl: Como vostede é root, ¿desexa configurar a zona horaria do sistema?

en: Site
gl: Sitio

en: Size
gl: Tamaño

en: Size of URL history:
gl: Tamaño da historia de URLs:

en: Size of button: (pixels)
gl: Tamaño do botón: (puntos)

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Sky:
gl: Ceo:

en: SlashApp Article List
gl: Lista de artigos de Slashapp

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Slovak Republic
gl: República eslovaca

en: Slovenia
gl: Eslovenia

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Small Launchers
gl: Pequenos lanzadores

en: Small hail
gl: Sarabia

en: Small hail in the vicinity
gl: Sarabia nas proximidades

en: Small hailstorm
gl: Treboada de sarabia

en: Smoke
gl: Fume

en: Smoke in the vicinity
gl: Fume nas proximidades

en: Smoke w/ thunders
gl: Fume con tronos

en: Smoke with wind
gl: Fume con vento

en: Smooth scroll
gl: Deslizamento suave

en: Smooth type
gl: Tipo suave

en: Snow
gl: Neve

en: Snow grain showers
gl: Folerpas de neve abundantes

en: Snow grains
gl: Folerpas de neve

en: Snow grains in the vicinity
gl: Folerpas de neve nas proximidades

en: Snow in the vicinity
gl: Neve nas proximidades

en: Snow showers
gl: Neve abundante

en: Snowstorm
gl: Treboada de neve

en: Solarise Image
gl: Solarizar imaxe

en: Solarize factor?
gl: ¿Factor de solarización?

en: Sound Monitor
gl: Monitor de son

en: Sound Monitor - Manager
gl: Monitor - Xestor de son

en: Sound Monitor Applet
gl: Applet monitor de son

en: Sound Monitor Applet Settings
gl: Preferencias da applet monitor de son

en: Sound Monitor for Esound
gl: Monitor de son para o Esound

en: Sound monitor interface to Esound
    
    Released under the GNU general public license.
gl: Monitor de son interface do Esound
    
    Distribuído baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.

en: South
gl: Sur

en: South - Southeast
gl: Sur - sueste

en: South - Southwest
gl: Sur - sudoeste

en: South Africa
gl: República Sudafricana

en: Southeast
gl: Sueste

en: Southwest
gl: Sudoeste

en: Spain
gl: España

en: Speed
gl: Velocidade

en: Speed:
gl: Velocidade:

en: Sprays
gl: Orballo

en: Sprays in the vicinity
gl: Orballo nas proximidades

en: Spread image pixels
gl: Espallar os puntos da imaxe

en: Spurious
gl: Espurias

en: Spurious 2
gl: Espurias 2

en: Squall
gl: Refachos de vento

en: Squall in the vicinity
gl: Refachos de vento nas proximidades

en: Start Esound
gl: Executar o Esound

en: Start program
gl: Executar programa

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
gl: Non se dispón dun prognóstico do estado deste lugar.
    Probe co prognóstico detallado; teña en conta que os prognósticos IWIN só están dispoñibles nas cidades dos Estados Unidos.

en: Stock Change:
gl: Variación do valor:

en: Stock Symbol:
gl: Símbolo do valor:

en: Streams
gl: Fluxos

en: Swap Load
gl: Carga do intercambio

en: Swap Load Applet
gl: Applet de carga do intercambio

en: Swap Load Meter
gl: Medidor da carga do espacio de intercambio

en: SwapLoad
gl: Carga da swap

en: Sweden
gl: Suecia

en: Swedish
gl: Sueco

en: Swirl pixels. My favorite :-)
gl: Facer remuiños

en: Switzerland
gl: Suíza

en: Symbols
gl: Símbolos

en: System
gl: Sistema

en: Temperature:
gl: Temperatura:

en: Test Module
gl: Módulo de proba

en: Testing line from test module :)
gl: Liña de proba do módulo de proba :)

en: Text
gl: Texto

en: Text to display:
gl: Texto a amosar:

en: Text:
gl: Texto:

en: Thai
gl: Tailandés

en: Thailand
gl: Tailandia

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
gl: A applet reproductor de CD é un simple reproductor de CD audio para o panel

en: The CPU/Mem usage applet displays your system resources with 3 colorful stacked bar graphs (processor, memory, swap)
gl: A applet de uso de CPU/Memoria mostra os recursos do seu sistema con 3 barras de cores (procesador, memoria, intercambio)

en: The GNOME Battery Monitor Applet
gl: A applet monitor de batería GNOME

en: The GNOME KeyBoard Switcher Applet
gl: Applet para mudar o teclado de GNOME

en: The GNOME Stock Ticker
gl: O monitor da bolsa de GNOME

en: The Game of Life
gl: O xogo da vida

en: The Game of Life (to waste your time)
gl: O xogo da vida (para gastar o seu tempo)

en: The Load average is very high.
gl: A carga media é moi alta.

en: The QuickLaunch Applet
gl: A applet QuickLaunch

en: The Web Browser Controller
gl: Controlador do navegador Web

en: The battery is fully charged.
gl: A batería está cargada completamente.

en: The battery is low.
gl: A batería está baixa.

en: The core dump module is
    processing a core file...
gl: O módulo de core-dump está
    a procesar un ficheiro core...

en: The keymap switching command returned with error!
gl: ¡O comando para mudar de mapa de teclado devolveu un erro!

en: The mixer applet gives you instant access to setting the master volume level on your soundcard device
gl: A applet mesturadora dalle acceso inmediato para establecer o nivel de volume principal da súa tarxeta de son.

en: The specified filename:
    %s
    expands to:
    %s
    when passed to a shell
gl: O ficheiro indicado:
    %s
    expándese a:
    %s
    cando se lle pasa á shell

en: The unique information and status ticker.
gl: O mellor sinalador de información e de estado.

en: Theme
gl: Tema

en: Theme Name
gl: Nome do tema

en: Theme file (directory):
gl: Ficheiro do tema (directorio):

en: Theme file:
gl: Ficheiro do tema:

en: Themes
gl: Temas

en: Themes:
gl: Temas:

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the directory box
    Screenshot aborted
gl: Houbo un erro de expansión de palabra
    Probablemente incluíu algo erróneo na caixa do nome do directorio
    Captura abortada

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
gl: Houbo un erro de expansión da palabra
    Probablemente incluíu algo erróneo na caixa do nome de ficheiro

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
    Screenshot aborted
gl: Houbo un erro de expansión da palabra
    Probablemente incluíu algo erróneo na caixa do nome de ficheiro
    Captura abortada

en: These characters will appear when the panel is started. To return to this list, hit <space> while the applet has focus.
gl: Estes caracteres aparecerán ao arrincar o panel. Para volver a esta lista, prema <espacio> cando a applet estea enfocada.

en: Thick fog
gl: Néboa espesa

en: Thick funnel cloud
gl: Nube funil espesa

en: Thick haze
gl: Calixe espesa

en: Thick mist
gl: Brétema espesa

en: Thick smoke
gl: Fume espeso

en: Thick volcanic ash
gl: Cinza volcánica espesa

en: Thin smoke
gl: Fume lixeiro

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, changeable macros and an optional built-in clock.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Esta applet de GNOME engade unha liña de comandos ao panel. Pode facer completamento de comandos, historia de comandos, macros configurables e un reloxo integrado opcional.
    
    Este programa é software libre; vostede pode redistribuílo e/ou modificalo baixo os termos da licencia pública xeral (GPL) de GNU tal como foi publicada pola Free Software Foundation; ben a versión 2 desa licencia, ou (como lle conveña) unha versión posterior.

en: This applet adds some pretty small icons for your launchers to your panel, like the windowish QuickLaunch toolbar, avoiding that annoying huge GNOME launchers.
gl: Esta applet engade pequenas iconas ao seu panel para os lanzadores, como a barra QuickLaunch de windows, evitando eses enormes lanzadores de GNOME.

en: This applet monitors the charge of your laptop's battery.  Click on it to change display modes.
gl: Esta applet monitoriza a carga da batería do seu portátil.  Prema sobre ela para mudar o modo de visualización.

en: This applet switches between keyboard maps. It uses setxkbmap, or xmodmap.
    Mail me your flag, please (60x40 size), I will put it to CVS.
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@eik.bme.hu> for her solidarity.
gl: Esta applet muda o mapa de teclado, usando o setxkbmap ou o xmodmap.
    Envíeme a súa bandeira (tamaño 60x40), para poñela no CVS.
    Graciñas pola axuda.
    Gracias a Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> pola súa axuda e a Emese Kovacs <emese@eik.bme.hu> pola súa solidariedade.

en: This is the test module's description line.
gl: Esta é a liña de descrición do módulo de proba.

en: This module can display news and other information.
gl: Este módulo pode amosar novas e outra información.

en: This module monitors a file for appended text,
     and prints it. Useful for log files.
gl: Este módulo monitoriza o texto engadido a un ficheiro,
     e o escribe. Útil para os ficheiros de rexistro

en: This module monitors a path for core dumps, if one is
     found it is time stamped and a backtrace logged (using gdb).
gl: Este módulo monitoriza ficheiros core dun directorio, e se
     atopa algún, anota a data e rexistra a traza para atrás
     (usando o gdb).

en: This module monitors the system load average,
     and displays warning when it rises above certain points.
gl: Este módulo monitoriza a carga media do sistema,
     e amosa avisos cando vai por riba de certos puntos.

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
gl: Este programa conéctase a un sitio popular e descarga os valores actuais das accións.  O monitor da bolsa de GNOME é unha aplicación libre baseada en Internet.  Ven sen ABSOLUTAMENTE NINGUNHA GARANTÍA.  Non use o monitor da bolsa de GNOME para facer decisións de investimentos; é só para propósitos informativos.

en: Thumbnail Size (percentage of original)
gl: Tamaño da reducción (porcentaxe da orixinal)

en: Thumbnail compression (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
gl: Compresión da reducción (modo JPEG/MIFF/PNG) Alto: boa calidade/ficheiro grande

en: Thumbnails
gl: Reduccións

en: Thunderous duststorm
gl: Treboada de po con tronos

en: Thunderous sandstorm
gl: Treboada de area con tronos

en: Thunderous squall
gl: Refachos treboentos de vento

en: Thunderous tornado
gl: Tornado treboento

en: Thunderstorm
gl: Treboada

en: Tick-a-Stat event log
gl: Rexistro de eventos de Tick-a-Stat

en: Tick-a-Stat script encountered an error:
gl: O script Tick-a-Stat atopou un erro:

en: Time
gl: Tempo

en: Timezone
gl: Zona horaria

en: Tornado in the vicinity
gl: Tornado nas proximidades

en: Turkey
gl: Turquía

en: Turkish
gl: Turco

en: Type
gl: Tipo

en: URL bar width:
gl: Anchura da barra de URL

en: Unable to create user directory: %s
gl: Non se pode crear o directorio de usuario: %s

en: Unable to initialize request. Shouldn't happen
gl: Non é posible inicializar a petición. Non debería ocorrer

en: Unable to parse document
gl: Non se pode recoñecer a estructura do documento

en: Unable to prepare request.
gl: Non é posible preparar a petición.

en: Unable to process request.
gl: Non é posible procesar a petición.

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: United States
gl: Estados Unidos

en: Unknown
gl: Descoñecida

en: Unknown observation time
gl: Hora de observación descoñecida

en: Unknown precipitation
gl: Precipitación descoñecida

en: Unknown thunderstorm
gl: Treboada descoñecida

en: Up
gl: Arriba

en: Update
gl: Actualizar

en: Update (m):
gl: Actualización (m):

en: Update Frequency (seconds):
gl: Frecuencia de actualización (segundos):

en: Update Frequency in minutes:
gl: Frecuencia de actualización en minutos:

en: Update Interval (seconds):
gl: Intervalo de actualización (segundos):

en: Update failed! Maybe another update was already in progress?
gl: ¡A actualización fallou! Pode que xa haxa outra actualización a se efectuar

en: Update in seconds:
gl: Actualización en segundos:

en: Update interval
gl: Intervalo de actualización

en: Update...
gl: Actualizar...

en: Update:
gl: Actualización:

en: Updates
gl: Actualizacións

en: Updates per second
gl: Actualizacións por segundo

en: Updating...
gl: Actualizando...

en: Use ISDN
gl: Usar RDSI

en: Use Metric
gl: Usar o sistema métrico

en: Use Proxy
gl: Usar proxy

en: Use all room on panel
gl: Usar todo o espacio do panel

en: Use automount friendly status test
gl: Usar comprobación do estado de automount

en: Use custom browser:
gl: Usar outro navegador:

en: Use default MIME handler
gl: Usar o manexador MIME por defecto

en: Use default properties
gl: Usar propiedades predeterminadas

en: Use high-quality intermediate for generating thumbnail
gl: Usar un intermedio de alta calidade para xerar a reducción

en: Use metric system units
gl: Usar unidades do sistema métrico

en: Use panel size hint
gl: Ter en conta o tamaño do panel

en: Use proxy
gl: Usar proxy

en: Used
gl: Usado

en: Used Diskspace:
gl: Espacio de disco usado:

en: User
gl: Usuario

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Verify owner of lock file
gl: Comprobar o dono do ficheiro de bloqueo

en: View screenshot after saving it
gl: Ver a captura de pantalla despois de gardala

en: Visibility:
gl: Visibilidade:

en: Visit Weather.com
gl: Visite Weather.com

en: Visit the author's Website
gl: Visitar a páxina Web do autor

en: Volcanic ash
gl: Cinza volcánica

en: Volcanic ash in the vicinity
gl: Cinza volcánica nas proximidades

en: Volcanic ash w/ thunders
gl: Cinza volcánica con tronos

en: Wallon
gl: Valón

en: Warn if the battery charge dips below:
gl: Avisar se a carga da batería baixa de:

en: Warning options
gl: Opcións de aviso

en: Warning: Your password will be saved as
    unencrypted text in a private configuration
    file.
gl: Aviso: O seu contrasinal será gardado como
    texto sen cifrar nun ficheiro de configuración
    privado.

en: WeatherInfo missing location
gl: Falla a localización en WeatherInfo

en: WebControl
gl: Controlador Web

en: WebControl Properties
gl: Propiedades do controlador Web

en: West
gl: Oeste

en: West - Northwest
gl: Oeste - Noroeste

en: West - Southwest
gl: Oeste - sudoeste

en: When clicked, run:
gl: Ao premer, executar:

en: When finished, send image and thumbnail filenames to script/program below
gl: Cando remate, mandar os nomes da imaxe e a reducción a un programa/script

en: When new mail is received run:
gl: Cando chega novo correo executar:

en: Where Am I?
gl: ¿Onde estou?

en: Where command can be:
    * xmodmap /full/path/xmodmap.hu
    * gkb__xmmap hu
    * setxkbmap hu
gl: Onde o comando pode ser:
    * xmodmap /camiño/completo/xmodmap.hu
    * gkb__xmmap hu
    * setxkbmap hu

en: Who said NeXT is dead?
gl: ¿Quen dixo que NeXT estaba morto?

en: Width:
gl: Anchura:

en: Wind:
gl: Vento:

en: Windy drizzle
gl: Chuvisca con ventos

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
gl: Está actualmente conectado.
    ¿Desexa desconectar?

en: You clicked on me
gl: Premeume

en: You have enabled the "Monitor sound input" option.
    
    If your sound card is not fully 100% FULL DUPLEX (can do input and output simultaneously),
    then this may touch bugs in sound drivers/esound that may hang the system.
    
    You have been warned!
gl: Activou a opción "Monitorizar a entrada de son".
    
    Se a súa tarxeta de son non é 100% FULL DUPLEX (posibilidade de facer entrada e saída ao mesmo tempo),
    pódense provocar erros nos controladores de son ou no esound que poden colgar o sistema.
    
    ¡Xa foi avisado!

en: You win!
    Moves
gl: ¡Gañou!
    Movementos

en: Yugoslavia
gl: Iugoslavia

en: Yugoslavian
gl: Iugoslavo

en: Zip Drive
gl: Unidade Zip

en: a GNOME applet that tracks and measures the movements of your mouse pointer across the desktop.
gl: unha applet de GNOME que segue e mide os movementos do punteiro do rato por todo o escritorio.

en: active
gl: activo

en: all entries in URL history
gl: tódalas entradas na historia de URLs

en: auto_reset
gl: auto reiniciar

en: autocompleted
gl: auto-completado

en: body
gl: corpo

en: child exited
gl: o fillo rematou

en: clock off
gl: reloxo desactivado

en: completed
gl: completado

en: completing...
gl: completando...

en: date
gl: data

en: date on
gl: data activada

en: drop launchers from
    the menu here
gl: solte os lanzadores
    do menú aquí

en: enabled
gl: activado

en: end of history list
gl: fin da lista de historia

en: fork error
gl: erro no fork

en: gEyes Settings
gl: Propiedades do gEyes

en: history list empty
gl: lista de historia vacía

en: image
gl: imaxe

en: ioctl failed on /dev/apm.
gl: Fallo ao facer ioctl de /dev/apm.

en: keymap_%d/country=Hungary
gl: keymap_%d/country=Hungría

en: keymap_%d/country=United States
gl: keymap_%d/country=Estados Unidos

en: keymap_%d/lang=English
gl: keymap_%d/lang=Inglés

en: keymap_%d/lang=Hungarian
gl: keymap_%d/lang=Húngaro

en: keymap_%d/name=Hungarian 105 keys latin2
gl: keymap_%d/name=105 teclas húngaron latin2

en: keymap_%d/name=US 105 key keyboard (with windows keys)
gl: keymap_%d/name=Teclado de 105 teclas dos EUA (coas teclas de windows)

en: kilometers
gl: quilómetros

en: knots
gl: nós

en: miles
gl: millas

en: minute(s)
gl: minuto(s)

en: no /bin/sh
gl: non existe /bin/sh

en: no file specified
gl: non se indicou ningún ficheiro

en: not connected
gl: non conectado

en: not found
gl: non atopado

en: not unique
gl: non único

en: off
gl: apagado

en: options:
gl: opcións:

en: orient. changed
gl: mudou a orient.

en: ready...
gl: listo...

en: saving prefs...
gl: gardando as preferencias...

en: size changed
gl: mudou o tamaño

en: smooth
gl: suave

en: starting...
gl: executando...

en: time & date on
gl: hora e data activadas

en: time on
gl: hora activada

en: topic
gl: titular

en: unable to create user directory: %s
gl: non se pode crear o directorio de usuario: %s

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
gl: aviso: esta versión do gmix foi compilada cunha versión diferente de
    soundcard.h.

en: whereami_applet
gl: applet_onde_estou
