gnome-media - en to gl translation catalogue (263 entries)

en:  untitled.wav
gl:  sentítulo.wav

en: '%s' is a directory.
    Please enter another filename.
gl: '%s' é un directorio.
    Introduza outro nome de ficheiro.

en: '%s' is a directory.
    Please select a soundfile to be opened.
gl: '%s' é un directorio.
    Escolla un ficheiro de son para abrir.

en: (Scanning)
gl: (Examinando)

en: 16bit pcm
gl: PCM 16 bits

en: 3D Effect
gl: Efectos 3D

en: 8bit pcm
gl: PCM 8 bits

en: A Volume Unit Meter for ESD
gl: Un medidor de volume para o ESD

en: A simple soundrecorder and soundplayer for GNOME.
    Dedicated to my cat, Malte.
gl: Un sinxelo reproductor e gravador de son para GNOME.
    Dedicado ó meu gato, Malte.

en: About
gl: Acerca

en: Action
gl: Acción

en: Add echo
gl: Engadir eco

en: Add echo to the current sample
gl: Engadir eco á gravación actual

en: Adding echo to sample...
gl: Engadindo eco á gravación...

en: Address
gl: Enderezo

en: Analog Loopback
gl: Realimentación analóxico

en: Andreas Hyden <a.hyden@cyberpoint.se>
gl: Andreas Hydén <a.hyden@cyberpoint.se>

en: Artist / Title
gl: Artista / Título

en: Audio Mixer
gl: Mesturador de Audio

en: Audioformat:
gl: Formato de audio:

en: Audioformat:
gl: Formato de audio:

en: Bass
gl: Graves

en: Bass
gl: Grave

en: CD Player
gl: Reproductor de CD

en: CDDB Data
gl: Datos de CDDB

en: CDDB Editor
gl: Editor de CDDB

en: CDDB Settings
gl: Configuración CDDB

en: CDDB Status
gl: Estado CDDB

en: CDROM device
gl: Dispositivo do CDROM

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
gl: Non é posible conectar co servidor de son.
    Por favor, execute 'esd' dende a liña de comandos.

en: Category:
gl: Categoría:

en: Center
gl: Centro

en: Center Input
gl: Entrada central

en: Change font
gl: Cambiar o tipo de letra

en: Channels:
gl: Canles:

en: Clear
gl: Limpar

en: Click here to change (restart required):
gl: Premer aquí para cambiar (é preciso reiniciar):

en: Close tray
gl: Pechar a bandexa

en: Connect to the esd server on this host.
gl: Conectar ó servidor esd nesta máquina.

en: Connecting [%s]
gl: Conectando [%s]

en: Converting file...
gl: Convertendo o ficheiro...

en: Copyright (C)  2000 Andreas Hyden
gl: Copyright (C)  2000 Andreas Hydén

en: Could not find '%s'.
    Set the correct path to sox in preferences under the tab 'paths'.
    
    If you don't have sox, you will not be able to record or do any effects.
gl: Non se atopou '%s'.
    Poña o camiño correcto para o sox nas preferencias, dentro da pestana 'camiños'.
    
    Se non ten o sox, non poderá gravar nin facer ningún efecto.

en: Could not fork child process
gl: Non foi posible crear o proceso fillo

en: Couldn't remove file: %s
gl: Non foi posible borrar o ficheiro: %s

en: Create a new sample
gl: Crear unha nova gravación

en: Create new sample
gl: Crear unha nova gravación

en: DSP Input
gl: Entrada DSP

en: DSP Output
gl: Saída do DSP

en: Delete CDDB Entry?
gl: ¿Borrar a entrada CDDB?

en: Digital Loopback
gl: Realimentación dixital

en: Digital1
gl: Dixital1

en: Digital2
gl: Dixital2

en: Digital3
gl: Dixital3

en: Directories
gl: Directorios

en: Directory %s does not exist.
    Do want to use it anyway?
gl: O directorio %s non existe.
    ¿Quere usalo de calquera xeito?

en: Disc ID
gl: ID do disco

en: Disc Information (%02u:%02u minutes)
gl: Información do disco: (%02u:%02u minutos)

en: Disc Title
gl: Título do disco

en: Disconnecting [%s]
gl: Desconectando [%s]

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Don't show this message again.
gl: Non amosar esta mensaxe de novo.

en: ESD Server Host
gl: Máquina do servidor ESD

en: ESD Volume Meter
gl: Medidor de Volume de ESD

en: Echo
gl: Eco

en: Edit
gl: Editar

en: Effect
gl: Efectos

en: Effects
gl: Efectos

en: Eject
gl: Extraer

en: Equalizer
gl: Ecualizador

en: Error
gl: Erro

en: Error accessing cdrom device.
    Please check to make sure cdrom drive support
    is compiled into the kernel, and that you have
    permission to access the device.
    
    Reason: %s
gl: Erro accedendo ó dispositivo do CD.
    Por favor, verifique que o soporte para o
    dispositivo de cdrom está compilado no kernel,
    e que ten permisos para acceder ó dispositivo.
    
    Motivo: %s

en: Error connecting [%s]
gl: Erro na conexión [%s]

en: Error querying [%s]
gl: Erro na consulta [%s]

en: Error reading $HOME/.cddbslave.
gl: Erro lendo $HOME/.cddbslave.

en: Error reading [%s]
gl: Erro lendo [%s]

en: Error saving sound file
gl: Erro gardando o ficheiro de son

en: Exit
gl: Saír

en: Exit this program
gl: Saír deste programa

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: File %s in 'mixer command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
gl: O ficheiro %s no 'comando do mesturador' non existe.
    ¿Quere usalo de calquera xeito?

en: File %s in 'sox command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
gl: O ficheiro %s no 'comando do sox' non existe.
    ¿Quere usalo de calquera xeito?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
gl: O ficheiro '%s' xa existe.
    ¿Desexa sobrescribilo?

en: File '%s' doesn't exist.
    Please select a existing soundfile to be opened.
gl: O ficheiro '%s' non existe.
    Escolla un ficheiro de son que exista para abrir.

en: File '%s' doesn't exist; using default.
gl: O ficheiro '%s' non existe; usarase o ficheiro por defecto.

en: File '%s' isn't a supported soundfile.
gl: O ficheiro '%s' non é un ficheiro de son soportado.

en: File '%s' isn't a valid soundfile.
gl: O ficheiro '%s' non é un ficheiro de son válido.

en: File not saved. Do you want to save it?
gl: Ficheiro non gardado. ¿Desexa gardalo?

en: Filename of the CD device
gl: Ficheiro do dispositivo do CD

en: Forever
gl: Sempre

en: GEOMETRY
gl: XEOMETRÍA

en: GMIX - The Gnome Mixer
gl: GMIX - O mesturador de Gnome

en: GNOME Sound recorder
gl: Gravador de son de GNOME

en: GNOME Soundrecorder:
gl: Gravador de son de GNOME:

en: GTCD is the Gnome CD player application. Includes CDDB support. Please see the 'Thanks' file included with the distribution for more credits.
gl: GTCD é o reproductor de CD de Gnome. Inclúe soporte CDDB. Mire o ficheiro 'Thanks' incluído coa distribución para máis información.

en: Get CDDB Now
gl: Consultar agora

en: Gnome CD Player
gl: Reproductor de CD de Gnome

en: Help
gl: Axuda

en: Hide menu on start
gl: Agochar o menú ó iniciar

en: Host is %s
gl: O servidor é %s

en: IGain
gl: GañoE

en: Inactive. %s
gl: Inactivo. %s

en: Info
gl: Información

en: Input Gain
gl: Gaño de entrada

en: Key
gl: Tecla

en: Keybindings
gl: Atallos de teclado

en: Line
gl: Liña

en: Line
gl: Liña

en: Line1
gl: Liña1

en: Line2
gl: Liña2

en: Line3
gl: Liña3

en: Local Database
gl: Base de datos local

en: Lock
gl: Bloquear

en: Main window
gl: Fiestra principal

en: Master
gl: Mestre

en: Master Digital
gl: Mestre Dixital

en: Master Mono
gl: Mestre Mono

en: Mic Gain
gl: Gaño do micrófono

en: Mix
gl: Mest

en: Mute
gl: Mudo

en: New
gl: Novo

en: No Disc
gl: Sen disco

en: No match found for %s
gl: Non se atopou ningunha coincidencia con %s

en: Nr of times:
gl: Número de veces:

en: OGain
gl: GañoS

en: On exit
gl: Ó saír

en: On startup
gl: Ó iniciar

en: Open a vertical version of the meter.
gl: Abrir unha versión vertical do contador.

en: Open track editor
gl: Abrir o editor de pistas

en: Open tray
gl: Abrir a bandexa

en: Output Gain
gl: Gaño de saída

en: PC Speaker
gl: Altof. PC

en: Password
gl: Contrasinal

en: Path to mixer:
gl: Camiño para o mesturador:

en: Path to sox:
gl: Camiño para o sox:

en: Paths
gl: Camiños

en: Phone
gl: Teléf

en: Phone Output
gl: Saída Teléfono

en: PhoneIn
gl: TeléfIn

en: PhoneOut
gl: TeléfOut

en: Play
gl: Reproducir

en: Play CD on startup
gl: Reproducir o CD ó iniciar

en: Play current sample
gl: Reproducir a gravación actual

en: Play-repeating
gl: Reproducindo con repetición

en: Play/Pause
gl: Reproducir/Pausa

en: Playing
gl: Reproducindo

en: Playing...
gl: Reproducindo...

en: Playlist
gl: Lista de reproducción

en: Popup save dialog when recording is finished
gl: Amosar o diálogo para gardar cando a gravación finalice

en: Popup warning message if size (Mb) of sample becomes bigger than:
gl: Amosar mensaxe de aviso se o tamaño (Mb) da gravación faise maior que:

en: Port
gl: Porto

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preferences...
gl: Preferencias...

en: Program files
gl: Ficheiros de programas

en: Querying server [%s]
gl: Consultando ó servidor [%s]

en: Quit
gl: Saír

en: Reading reply [%s]
gl: Lendo a resposta [%s]

en: Ready for command: %s
gl: Listo para o comando: %s

en: Rec
gl: Grav

en: Rec.
gl: Gravar

en: Record
gl: Gravar

en: Recording
gl: Gravando

en: Recording timeout:
gl: Expiración da gravación:

en: Recording...
gl: Gravando...

en: Refresh List
gl: Actualizar Lista

en: Remove
gl: Eliminar

en: Repeat
gl: Repetir

en: Restore saved mixer levels on startup
gl: Restablecer os niveis gardados do mesturador ó iniciar

en: Run GNOME mixer
gl: Executar o mesturador de GNOME

en: Run mixer...
gl: Executar o mesturador...

en: SOCKS Server
gl: Servidor SOCKS

en: Sample rate:
gl: Frecuencia de mostraxe:

en: Sample rate:
gl: Frecuencia de mostraxe:

en: Save sound file
gl: Gardar ficheiro de son

en: Saving...
gl: Gardando...

en: Select a sound file
gl: Escoller un ficheiro de son

en: Server Settings
gl: Configuración do servidor

en: Show handles (restart required)
gl: Amosar manexadores (é preciso reiniciar)

en: Show sound information
gl: Amosar información do son

en: Show soundinfo
gl: Amosar información do son

en: Show time
gl: Amosar tempo

en: Show tooltips
gl: Amosar tooltips

en: Size
gl: Tamaño

en: Skip backwards
gl: Saltar para atrás

en: Skip forwards
gl: Saltar para adiante

en: Sound
gl: Son

en: Sound options
gl: Opcións de son

en: Sounddevice not ready! Please check that there isn't
    another program running that's using the sounddevice.
gl: ¡O dispositivo de son non está preparado! Comprobe que non
    hai outro programa a se executar usando o dispositivo de son.

en: Specify a file to be opened
gl: Especificar un ficheiro para abrir

en: Specify a file to start playing
gl: Especificar un ficheiro para comezar a reproducir

en: Specify a file to start recording
gl: Especificar un ficheiro para comezar a gravar

en: Specify the X position of the meter.
gl: Especificar a posición X do contador

en: Specify the Y position of the meter.
gl: Especificar a posición Y do contador

en: Specify the geometry of the main window
gl: Especificar a xeometría da fiestra principal

en: Spkr
gl: Altof

en: Start playing
gl: Iniciar reproducción

en: Start recording
gl: Comezar a gravar

en: Stop
gl: Parar

en: Stop playing
gl: Deter reproducción

en: Stop playing/recording
gl: Para de reproducir/gravar

en: Stop recording if size (Mb) of sample becomes bigger than:
gl: Parar de gravar se o tamaño (Mb) da gravación faise maior que:

en: Stop recording on timeout
gl: Parar de gravar cando se esgote o tempo

en: Submit
gl: Enviar

en: Submit Information
gl: Enviar información

en: Submit information about
    '%s'
gl: Enviar información sobre
    '%s'

en: Surround Input
gl: Entrada de surround

en: Synth
gl: Sint

en: TCD - The Gnome CD Player
gl: TCD - O reproductor de CD de Gnome

en: Temp dir:
gl: Dir. temporal:

en: Temp directory %s is a file.
    Do you want to use it anyway?
gl: O directorio temporal %s é un ficheiro.
    ¿Quere usalo de calquera xeito?

en: The size of the current sample is more than %i Mb!
gl: ¡O tamaño da gravación actual é superior a %i Mb!

en: This is a mixer for OSS sound-devices.
gl: Este é o mesturador para os dispositivos de son OSS

en: Time
gl: Tempo

en: Timeout: %s
gl: Tempo de expiración: %s

en: Title
gl: Título

en: To:
gl: A:

en: Track %d
gl: Pista %d

en: Track Editor
gl: Editor de pistas

en: Track Editor...
gl: Editor de pistas...

en: Track Information
gl: Información da pista

en: Track/title color
gl: Cor da pista/título

en: Track/title font
gl: Tipo de letra da pista/título

en: Trebl
gl: Agudo

en: Treble
gl: Agudos

en: Trk
gl: Pst

en: Undo all changes
gl: Desfacer tódolos cambios

en: Undo all changes made on the current sample
gl: Desfacer tódolos cambios feitos á gravación actual

en: Undoing all changes...
gl: Desfacendo tódolos cambios...

en: Unknown / Unknown
gl: Descoñecido / Descoñecido

en: Use HTTP
gl: Usar HTTP

en: Use SOCKS
gl: Usar SOCKS

en: Use alternate method to play CD
gl: Usar método alternativo para reproducir o CD

en: Use mixer icons
gl: Usar as iconas do mesturador

en: Use mixer labels
gl: Usar as etiquetas do mesturador

en: Use proxy authentication
gl: Usar autenticación de proxy

en: Use squared law volume control
gl: Usar control de volume de lei cuadrática

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Video
gl: Vídeo

en: Volume Meter
gl: Contador de volume

en: Waiting for reply [%s]
gl: Agardando a resposta [%s]

en: Woofer Input
gl: Entrada do woofer

en: X-Position
gl: Posición-X

en: Y-Position
gl: Posición-Y

en: You don't have the correct permissions (read & write) for temp directory %s.
    Do you want to use it anyway?
gl: Non ten os permisos correctos (lectura e escritura) para o directorio temporal %s.
    ¿Quere usalo de calquera xeito?

en: You havn't entered a mixer command; you will not be able to start the mixer.
    Do you want to use it anyway?
gl: Non indicou un comando de mesturador; non poderá iniciar o mesturador.
    ¿Quere usalo de calquera xeito?

en: You havn't entered a sox command; you will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
gl: Non indicou o comando do sox; non vai ser posible facer gravacións.
    ¿Quere usalo de calquera xeito?

en: You havn't entered a temp dir. You will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
gl: Non indicou un directorio temporal. Non vai ser posible facer gravacións.
    ¿Quere usalo de calquera xeito?

en: _New
gl: _Novo

en: don't restore mixer-settings from configuration
gl: non restablecer os parámetros do mesturador a partir da configuración

en: don't save (modified) mixer-settings into configuration
gl: non gardar a configuración (modificada) do mesturador

en: dsc-e
gl: dsc->

en: dsc-r
gl: dsc-<

en: initialise the mixer(s) from stored configuration and exit
gl: inicializar o(s) mesturador(es) a partir da configuración gardada e saír

en: loop-cd
gl: rep-cd

en: loop-t
gl: rep-pst

en: minutes
gl: minutos

en: mono/stereo
gl: mono/estéreo

en: random
gl: aleatorio

en: restore mixer-settings from configuration
gl: restablecer os parámetros do mesturador a partir da configuración

en: stereo
gl: estéreo

en: trk-e
gl: pst->

en: trk-r
gl: pst-<
