gdm2 - en to hu translation catalogue (346 entries)

en: 
    Could not delete session %s
       Error: %s
hu: 
    %s munkafolyamat törlése sikertelen
       Hiba: %s

en: 
    Could not link new default session
       Error: %s
hu: 
    Kapocs létrehozása az új alapértelmezett munkafolyamatra sikertelen
       Hiba: %s

en: 
    Could not remove session %s
       Error: %s
hu: 
    %s munkafolyamat eltávolítása sikertelen
       Hiba: %s

en: 
    Could not unlink old default session
       Error: %s
hu: 
    Hivatkozás eltávolítása a régi alapértelmezett munkafolyamatról sikertelen
       Hiba: %s

en: 
    Could not write contents to session %s
       Error: %s
hu: 
    Tartalom írása a %s munkafolyamatba sikertelen
       Hiba: %s

en: 
    Could not write session %s
       Error: %s
hu: 
    %s munkafolyamat írása sikertelen
       Hiba: %s

en: %s language selected
hu: %s nyelv kiválasztva

en: %s session selected
hu: %s munkafolyamat kiválasztva

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
hu: %s: A(z) %s nagyobb, mint a rendszergazda által megadott maximális fájl mérete.

en: %s: %s is not a regular file.
hu: %s: A(z) %s nem általános fájl.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
hu: %s: A(z) %s tulajdonosa nem a(z) %d uid.

en: %s: %s is writable by group.
hu: %s: A(z) %s a csoport számára írható.

en: %s: %s is writable by group/other.
hu: %s: A(z) %s írható a csoport/mások számára.

en: %s: %s is writable by other.
hu: %s: A(z) %s mások számára írható.

en: %s: Directory %s does not exist.
hu: %s: A(z) %s könyvtár nem létezik.

en: A session name must be unique and not empty
hu: A munkafolyamat neve egyedi kell legyen és nem lehet üres

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
hu: AÁaáBbCcDdEÉeéFfGgHhIÍiíJjKkLlMmNnOÓÖŐoóöőPpQqRrSsTtUÚÜŰuúüűVvWwXxYyZz

en: Add server
hu: Kiszolgáló hozzáadása

en: Add session
hu: Munkafolyamat hozzáadása

en: Allow group writable files and directories
hu: Csoport által írható fájlok és könyvtárak engedélyezése

en: Allow logging in as root (administrator) user from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.
hu: Engedélyezi a Root (rendszergazda) felhasználó távoli gépről való bejelentkezését, GDM-en keresztül. Ennek csak akkor van jelentősége, ha bekapcsolod az XDMCP protokollt.

en: Allow logging in as root (administrator) user.
hu: A root felhasználó (rendszergazda) bejelentkezésének engedélyezése.

en: Allow root to login remotely with GDM
hu: Root távoli bejelentkezésének engedélyezése GDM-en keresztül

en: Allow root to login with GDM
hu: Root bejelentkezés engedélyezése GDM-en keresztül

en: Allow users to run the configurator from the system menu
hu: A beállítóprogram futtatásának engedélyezése a felhasználók számára

en: Allow world writable files and directories
hu: Mindenki által írható fájlok és könyvtárak engedélyezése

en: Always restart X servers
hu: Mindig indítsa újra az X-szervert

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Apply the current changes
hu: A jelenlegi változtatásaok alkalmazása

en: Are you sure you want to reboot the machine?
hu: Biztosan újra szeretné indítani a számítógépet?

en: Authentication failed
hu: Sikertelen bejelentkezés

en: Authorization Details
hu: Azonosítás részletei

en: Automatic login
hu: Automatikus bejelentkezés

en: Automatic login:
hu: Automatikus bejelentkezés:

en: Available Sessions
hu: Elérhető munkafolyamatok

en: Background
hu: Háttér

en: Background color:
hu: Háttérszín:

en: Background image:
hu: Háttérkép:

en: Background program
hu: Háttérprogram

en: Background program:
hu: Háttérprogram:

en: Background type:
hu: Háttér típusa:

en: Basic
hu: Alap

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
hu: A DefaultImage (%s) megnyitása sikertelen. Arcböngésző felfüggesztése!

en: Can't open default host icon: %s
hu: Nem tudom megnyitni a(z) %s alapértelmezett gazda ikont.

en: Can't open icon file: %s. Suspending iconify feature!
hu: Nem találom a(z) %s ikon fájlt. Az ikonizáló funkció felfüggesztése!

en: Can't set PAM_TTY=%s
hu: Nem tudom beállítani a PAM_TTY=%s változót

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
hu: "xterm" nem található a failsafe munkafolyamathoz.

en: Choose an icon
hu: Válassz ikont

en: Choose server
hu: Válassz szervert

en: Choose the directory to search for faces
hu: Arcképeket tartalmazó könyvtár kiválasztása

en: Chooser
hu: Kiválasztó

en: Chooser command:
hu: Kiválasztóprogram:

en: Color
hu: Szín

en: Command
hu: Parancs

en: Command line:
hu: Parancssor:

en: Configurator command:
hu: Rendszerbeállító-program:

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
hu: A GDM (ez ennek a bejelentkezés-kezelőnek a neve) beállítása. Ehhez root (rendszergazda) jlszó kell.

en: Configure the GNOME Display Manager.
    Please submit any bugs or feature requests at http://bugzilla.gnome.org under the `gdm' product.
hu: A GNOME Display Manager beállításai.
    Minden hibajelentést és a programmal kapcsolatos kérést a http://bugzilla.gnome.gnome.org lapon adhatsz fel, a 'gdm' termék alatt.

en: Configure...
hu: Beállítás...

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Connection Settings
hu: Kapcsolat beállításai

en: Could not fork a new process!
    
    You likely won't be able to log in either.
hu: Új folyamat indítása sikertelen!
    
    Ezt azt jelenti, hogy nem fogsz tudni bejelentkezni.

en: Could not set signal mask!
hu: Nem tudtam beállítani a jel maszkot!

en: Couldn't open session for %s
hu: Nem tudtam megnyitni a sessiont %s részére

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
hu: Nem tudtam beállítani az acct. menedzsmentet %s részére

en: Couldn't set credentials for %s
hu: Nem tudtam beállítani a hitelesítési információkat %s részére

en: Create new session
hu: Új munkafolyamat létrehozása

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default $PATH:
hu: Alapértelmezett $PATH:

en: Default GNOME session file:
hu: Alapértelmezett GNOME session fájl:

en: Default face image:
hu: Alapértelmezett arckép:

en: Default font:
hu: Alapértelmezett betűkészlet:

en: Default host image:
hu: Alapértelmezett gépkép:

en: Default locale:
hu: Alapértelmezett területi beállítás:

en: Delete server
hu: Kiszolgáló törlése

en: Denied XDMCP query from host %s
hu: Megtagadott XDMCP kérés %s géptől

en: Directories
hu: Könyvtárak

en: Directory for host images:
hu: Gépképeket tartalmazó könyvtár:

en: Do note allow the user to drag the login window around
hu: Ne engedélyezd a bejelentkező ablak elmozdítását

en: Edit server
hu: Kiszolgáló szerkesztése

en: Enable XDMCP
hu: XDMCP engedélyezése

en: Enable debugging output
hu: Hibakereső-kimenet bekapcsolása

en: Enter a name for the new session
hu: Add meg az új munkafolyamat nevét

en: Environment
hu: Környezet

en: Error reading session script!
hu: Hiba a munkafolyamat-szkript olvasása közben

en: Error reading this session script
hu: Hiba ennek a munkafolyamatnak az olvasása közben

en: Exclude these users:
hu: Ezen felhasználók kizárása:

en: Executables
hu: Futtatható programok

en: Exit the application
hu: Kilépés az alkalamazásból

en: Expert
hu: Haladó

en: Extras
hu: Extrák

en: Face browser
hu: Arcképek

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
hu: Nem sikerült elindítani az X-szervert több próbálkozás után sem. A %s képernyő letiltva.

en: Failed to start the display server several times in a short time period; disabling display %s
hu: Nem sikerült elindítani az X-szervert, rövid időn belül több próbálkozás után sem: a %s képernyő letiltva.

en: GDM Configuration Utility
hu: GDM beállítóalkalmazás

en: GDM Host Chooser
hu: GDM gépkiválasztó

en: GDM Login
hu: GDM bejelentkezés:

en: GDM runs as this group:
hu: A GDM ennek a csoportnak a nevében fut:

en: GDM runs as this user:
hu: A GDM a következő felhasználó nevében fut:

en: GNOME Desktop Manager
hu: GNOME Munkafelület-kezelő

en: General Appearance
hu: Általános megjelenés

en: Global faces directory:
hu: Rendszerszintű arcképkönvytár:

en: Gnome Chooser
hu: Gnome Kiválasztó

en: Greeter Look and Feel
hu: Üdvözlő kinézete

en: Greeter command:
hu: Üdvözlőprogram:

en: Group writable
hu: Csoport által írható

en: Gtk+ RC file:
hu: Gtk+ RC fájl:

en: Halt command:
hu: Rendszerleállító-program:

en: Help
hu: Súgó

en: Honour indirect requests
hu: Közvetett kéréseket is figyelembe veszi

en: Hosts
hu: Gépek

en: Hosts to list:
hu: Listázandó gépek:

en: How to use this application
hu: Hogyan használd ezt az alkalmazást

en: Iconify the login window
hu: Bejelentkezőablak ikonizálása

en: Image
hu: Kép

en: Information
hu: Információ

en: Kill 'init' clients
hu: 'init' kliensek kilövése

en: Language
hu: Nyelv

en: Last
hu: Utolsó

en: Limits
hu: Korlátozásaok

en: Listen on UDP port:
hu: Ezen az UDP porton fülel:

en: Locale file:
hu: Locale fájl:

en: Localization
hu: Nyelv

en: Lock position
hu: Helyzet zárolása

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
hu: Bejelentkezés után használd azt a nyelvet, amit a legutóbbi bejelentkezésnél használtál.

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
hu: Bejelentkezés a legutóbb kiválasztott munkafolyamat használatával

en: Logging directory:
hu: Naplófájlok könyvtárai:

en: Login a user automatically after a specified number of seconds
hu: Felhasználó beléptetése a megadott idő után (másodpercben).

en: Login a user automatically on first bootup
hu: Felhasználó automatikus beléptetése első induláskor

en: Login appearance
hu: Bejelentkezés megjelenése

en: Login behaviour
hu: Bejelentkezés tulajdonságai

en: Login sessions
hu: Bejelentkezési munkafolyamatok

en: Logo:
hu: Embléma:

en: Manually set position
hu: Helyzet beállítása kézzel

en: Max pending indirect requests:
hu: Maximális függő közvetett kérések száma:

en: Maximum face height:
hu: Legnagyobb magasság:

en: Maximum face width:
hu: Legnagyobb szélesség:

en: Maximum indirect wait time:
hu: Maximális várakozási idő, közvetett esetben:

en: Maximum pending requests:
hu: Maximális függő kérések száma:

en: Maximum remote sessions:
hu: Maximális távoli kapcsolatok száma:

en: Maximum session file length:
hu: A munkafolyamat-fájl maximális mérete:

en: Maximum user file length:
hu: A felhasználói fájl maximális mérete:

en: Maximum wait time:
hu: Maximális várakozási idő:

en: Minimised Icon:
hu: Minimalizált ikon:

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Most recently queried hosts
hu: A legutóbb lekérdezett gépek

en: Name
hu: Név

en: Name:
hu: Név:

en: No
hu: Nem

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
hu: Nem található alapértelmezett munkafolyamat-hivatkozás. Failsafe GNOME használata.

en: No.
hu: Sorszám

en: None
hu: Nincs

en: Only accept user owned files and directories
hu: Csak a felhasználó tulajdonában lévő fájlokat fogadja el

en: Only root wants to run gdm
hu: Csak a root futtathatja a gdm-et

en: Open a session to the selected host
hu: Kapcsolat megnyitása a kijelölt géphez

en: Options
hu: Beállítások

en: Other
hu: Egyéb

en: PID file:
hu: PID fájl:

en: POST session scripts directory:
hu: A munkafolyamat UTÁN futtatandó programok könyvtára:

en: PRE session scripts directory:
hu: A munkafolyamat ELŐTT futtatandó programok könyvtára:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Permissions:
hu: Jogosultságok:

en: Pick a Font
hu: Válassz betűtípust!

en: Pick a color
hu: Válassz színt

en: Ping interval (minutes):
hu: Ping időköz (percben):

en: Please insert 25 cents to log in.
hu: Kérlek dobj be 100 Ft-ot a bejelentkezéshez.

en: Position
hu: Helyzet

en: Probe the network
hu: Hálózat ellenőrzése

en: Quit
hu: Kilépés

en: Reboot command:
hu: Rendszerújraindító-program:

en: Reboot your computer
hu: Ujraindítja a számítógépet

en: Reboot...
hu: Újraindít...

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Remove session
hu: Munkafolyamat eltávolítása

en: Rescan
hu: Újraolvas

en: Retry delay:
hu: Újrapróbálkozás késleltetése:

en: Revert settings
hu: Beállítások visszaállítása

en: Revert to Factory Settings
hu: Gyári beállítások visszaállítása

en: Revert to settings that were shipped with your system
hu: Visszaállítja a rendszered eredeti beállításait

en: Root login disallowed on display '%s'
hu: A root belépés nem engedélyezett a '%s' képernyőn

en: Scale background image to fit
hu: Háttérkép átméretezése

en: Scale background image to fit the entire screen. If this is not set then the image will be tiled on the background.
hu: A háttérképet a képernyőre feszíti. Ha ez nincs megadva, a képből mozaik készül.

en: Scan every 'x' seconds:
hu: Újraolvasás 'x' másodpercenként:

en: Seconds before login:
hu: Másodpercek száma bejelentkezés előtt:

en: Security
hu: Biztonság

en: Select GNOME session
hu: GNOME munkafolyamat kiválasztása

en: Select a GTK+ theme file (gtkrc)
hu: Válassz ki egy GTK+ téma fájlt (gtkrc)

en: Select a directory to be used for system-wide session scripts
hu: Itt adhatod meg, hogy melyik könyvtárba kerüljenek a rendszer munkafolyamat-parancsfájljai.

en: Select a file containing Locale information
hu: Válaszd ki a területi beállításokat tartalmazó fájlt

en: Select a logo to be displayed during login
hu: Válassz ki egy emblémát, ez fog megjeleni bejelentkezéskor

en: Select a photo
hu: Válassz fényképet

en: Select an image for users with no 'face'
hu: 'Arckép nélküli' felhasználókhoz rendelt alapértelmezett arckép megadása

en: Select how relaxed permissions are
hu: Válaszd ki a jogosultságok beállításainak szigorúságát

en: Selected session name:
hu: Kijelölt munkafolyamat neve:

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Servers
hu: Kiszolgálók

en: Session
hu: Munkafolyamat

en: Session configuration
hu: A munkafolyamat beállítása

en: Session directory:
hu: Munkafolyamat könyvtára:

en: Set as default
hu: Alapértelmezetté tesz

en: Set the initial position of the login window to the values below
hu: A bejelentkező ablak indulóhelyzetét állítsd az alábbi értékre

en: Show choosable user images (enable face browser)
hu: Kiválasztható felhasználói képek mutatása (Arcképek engedélyezése)

en: Show the 'system' menu, (for reboot, shutdown etc.)
hu: 'Rendszer' menü mutatása (újraindítás, leállítás, stb...)

en: Show title bar on login window
hu: Címsor mutatása a bejelentkezőablakon

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
hu: Leállítja a számítógépet, utána kikapcsolhatod.

en: Standard X server:
hu: Szabványos X-szerver:

en: Standard server
hu: Szabványos szerver

en: Static Servers (servers to always run)
hu: Állandó kiszolgálók (mindig futó kiszolgálók)

en: System
hu: Rendszer

en: The configuration file: %s
    does not exist! Using default values.
hu: A %s beállításokat tartalmazó fájl nem létezik!
    Alapértelemezett értékek alkalmazása.

en: The greeter settings will take effect the next time
    it is displayed.  The rest of the settings will not
    take effect until gdm is restarted or the computer is
    rebooted
hu: Az üdvözlőszöveg beállításai a legközelebbi megjelenéskor
    életbelépnek. A többi beállítás csak a GDM vagy a számtógép
    újraindítása után érvényesül.

en: The number of seconds before a login is allowed after an unsuccesful try.
hu: Sikertelen belépés esetén ennyit vár, mielőtt újra engedné a bejelntkezést.

en: The system administrator has
    disabled your account.
hu: A rendszergazde felfüggesztette a 
    felhasználói azonosítódat.

en: There were errors writing changes to the session files.
    The configuration may not be completely saved.
hu: Hiba lépett fel a munkafolyamat-fájlok változtatása közben.
    Lehet, hogy nincs minden változtatás elmentve.

en: This is %n
hu: Ez %n

en: This session will log you directly into GNOME, into your current session.
hu: Ez a munkafolyamat egyenesen a GNOME-be juttat, az aktuálisan kiválasztott GNOME munkafolyamat alkalmazásával.

en: This session will log you into GNOME and it will let you choose which one of the GNOME sessions you want to use.
hu: Ez a munkafolyamat a GNOME-ba juttat, majd kiválaszthatod, hogy melyik GNOME munkafolyamatot szeretnéd használni.

en: This will destroy any changes made in the configuration.
    Are you sure you want to do this?
hu: Ez elvet minden változást, amit a beállítás során eszközöltél. 
    Biztos, hogy ezt akarod tenni?

en: This will destroy any changes made in this session.
    Are you sure you want to do this?
hu: Ez elvet minden változást, amit ebben a munkafolyamatban
    eszközöltél. Biztos, hogy ezt akarod tenni?

en: Timed login
hu: Időzített beléptetés

en: Timed login:
hu: Időzített beléptetés:

en: User %s will login in %d seconds
hu: %s felhasználó beléptetése %d másodperc múlva

en: User 'auth' FB directory:
hu: A felhasználó 'auth' FB könyvtára:

en: User 'auth' directory:
hu: A felhasználó 'auth' könyvtára:

en: User 'auth' file:
hu: A felhasználó 'auth' fájlja:

en: Welcome message:
hu: Üdvözlőszöveg:

en: Welcome to %n
hu: %n üdvözli önt!

en: Welcome to %s
hu: %s üdvözöl Téged!

en: World writable
hu: Mindenki által írható

en: X position:
hu: X helyzet:

en: X-server setup
hu: X-szerver beállítása

en: Xinerama screen:
hu: Xinerama képernyő:

en: Xnest mode
hu: Xnest mód

en: Xnest server:
hu: Xnest kiszolgáló:

en: Y position:
hu: Y helyzet:

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
hu: Auuuu! Semmi sincs a munkafolyamat (session) könyvtában.

en: Yes
hu: Igen

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
hu: %s-t választottad erre a munkafolyamatra, de az alapértelmezett beállításod %s.
    Szeretnéd, hogy %s legyen az alapértelmezett mostantól?

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
hu: Csak rendszergazda (root) jogosultságokkal állíthatod át a GDM-et.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
hu: A kedvec %s munkafolyamat-típusod nincs telepítve ezen a gépen.
    Szeretnéd, hogy %s legyen az alapértelmezett mostantól?

en: _Configuration
hu: _Beállítás

en: expert
hu: haladó

en: focus_first_x_window: cannot fork
hu: focus_first_x_window: új folyamat indítása sikertelen

en: focus_first_x_window: cannot open display %s
hu: focus_first_x_window: %s képernyő megnyitása sikertelen

en: gdm already running. Aborting!
hu: gdm már fut. Művelet megszakítása!

en: gdm_auth_user_add: Could not lock cookie file %s
hu: gdm_auth_user_add: Nem tudtam zárolni a %s cookie fájlt.

en: gdm_auth_user_add: Could not open cookie file %s
hu: gdm_auth_user_add: Nem tudtam megnyitni a %s cookie fájlt.

en: gdm_auth_user_remove: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
hu: gdm_auth_user_remove: Figyelmen kívül hagyjuk a gyanúsan kinéző %s cookie fájlt.

en: gdm_child_action: Aborting display %s
hu: gdm_child_action: A %s képernyő megszűnik.

en: gdm_child_action: Halt failed: %s
hu: gdm_child_action: A leállítás sikertelen: %s

en: gdm_child_action: Master halting...
hu: gdm_child_action: A kiszolgáló leáll...

en: gdm_child_action: Master rebooting...
hu: gdm_child_action: A kiszolgáló újraindul...

en: gdm_child_action: Reboot failed: %s
hu: gdm_child_action: Az újraindítás sikertelen: %s

en: gdm_chooser_parse_config: No configuration file: %s. Aborting.
hu: gdm_chooser_parse_config: Nincs %s beállítás fájl. Művelet megszakítása.

en: gdm_config_parse: Authdir %s does not exist. Aborting.
hu: gdm_config_parse: A %s authdir nem létezik. Művelet megszakítása.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not a directory. Aborting.
hu: gdm_config_parse: A %s authdir nem könyvtár. Művelet megszakítása.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
hu: gdm_config_parse: A %s authdir nem %s felhasználó és %s csoport tulajdonában van. Művelet megszakítása.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
hu: gdm_config_parse: Nem találom a gdm csoportját (%s). Művelet megszakítása.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Trying 'nobody'!
hu: gdm_config_parse: Nem találom a gdm csoportját (%s). Próba 'nobody' csoporttal!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
hu: gdm_config_parse: Nem találom a gdm felhasználót (%s). Művelet megszakítása.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Trying 'nobody'!
hu: gdm_config_parse: Nem találom a gdm felhasználót (%s). Próba 'nobody' felhasználóval!

en: gdm_config_parse: Invalid server line in config file. Ignoring!
hu: gdm_config_parse: Érvénytelen kiszolgáló sor a beállításokban. Figyelmen kívül hagytam!

en: gdm_config_parse: No authdir specified.
hu: gdm_config_parse: Az authdir nincs megadva.

en: gdm_config_parse: No configuration file: %s. Using defaults.
hu: gdm_config_parse: Nincs %s beállításfájl. Alapértelemzés alkalmazása.

en: gdm_config_parse: No greeter specified.
hu: gdm_config_parse: Az üdvözlő nem lett megadva.

en: gdm_config_parse: No sessions directory specified.
hu: gdm_config_parse: A session könyvtár nincs megadva.

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
hu: gdm_config_parse: A root (rendszergazda) felhasználót nem lehet automatikusan beléptetni, automatikus beléptetés kikapcsolva.

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off timed login
hu: gdm_config_parse: A root (rendszergazda) felhasználót nem lehet automatikusan beléptetni, időzített beléptetés kikapcsolva.

en: gdm_config_parse: The gdm group should not be root. Aborting!
hu: gdm_config_parse: A gdm csoportja ne legyen root. Művelet megszakítása.

en: gdm_config_parse: The gdm user should not be root. Aborting!
hu: gdm_config_parse: A gdm felhasználó ne legyen a root. Művelet megszakítása.

en: gdm_config_parse: TimedLoginDelay less then 5, so I will just use 5.
hu: gdm_config_parse: TimedLoginDelay értéke kisebb 5-nél, 5-re állítom.

en: gdm_config_parse: Xdmcp disabled and no local servers defined. Aborting!
hu: gdm_config_parse: Az xdmcp ki van kapcsolva és nincs helyi kiszolgáló megadva. Művelet megszakítása.

en: gdm_config_parse_most: Invalid server line in config file. Ignoring!
hu: gdm_config_parse_most: Érvénytelen kiszolgáló sor a beállításokban. Figyelmen kívül hagytam!

en: gdm_daemonify: fork() failed!
hu: gdm_daemonify: fork() sikertelen!

en: gdm_daemonify: setsid() failed: %s!
hu: gdm_daemonify: setsid() sikertelen: %s!

en: gdm_login_parse_config: No configuration file: %s. Using defaults.
hu: gdm_login_parse_config: Nincs %s beállításfájl. Alapértelemezett érték használata.

en: gdm_login_session_init: Session script directory not found!
hu: gdm_login_session_init: A munkafolyamat szkript könyvtár nem található!

en: gdm_parse_enriched_string: String too long!
hu: gdm_parse_enriched_string: A karaktersor túl hosszú!

en: gdm_server_spawn: Can't fork Xserver process!
hu: gdm_server_spawn: Nem tudom elindítani az Xserver folyamatot!

en: gdm_server_spawn: Could not open logfile for display %s!
hu: gdm_server_spawn: Nem tudom megnyitni a %s képernyőhöz tartozó naplófájlt!

en: gdm_server_spawn: Error setting HUP to SIG_DFL
hu: gdm_server_spawn: Hiba HUP beállítása közben (érték: SIG_DFL)

en: gdm_server_spawn: Error setting TERM to SIG_DFL
hu: gdm_server_spawn: Hiba TERM beállítása közben (érték: SIG_DFL)

en: gdm_server_spawn: Error setting TTIN to SIG_IGN
hu: gdm_server_spawn: Hiba TTIN beállítása közben (érték: SIG_IGN)

en: gdm_server_spawn: Error setting TTOU to SIG_IGN
hu: gdm_server_spawn: Hiba TTOU beállítása közben (érték: SIG_IGN)

en: gdm_server_spawn: Error setting USR1 to SIG_IGN
hu: gdm_server_spawn: Hiba USR1 beállítása közben (érték: SIG_IGN)

en: gdm_server_spawn: Xserver not found: %s
hu: gdm_server_spawn: A(z) %s Xserver nem található.

en: gdm_server_start: Error setting up ALRM signal handler
hu: gdm_server_restart: Hiba az ALRM jelzés kezelésének beállításakor

en: gdm_server_start: Error setting up CHLD signal handler
hu: gdm_server_start: Hiba a CHLD jelzés kezelésének beállításakor

en: gdm_server_start: Error setting up USR1 signal handler
hu: gdm_server_start: Hiba az USR1 jelzés kezelésének beállításakor

en: gdm_signals_init: Error setting up HUP signal handler
hu: gdm_signals_init: Hiba a HUP jelzés kezelésének beállításakor

en: gdm_signals_init: Error setting up INT signal handler
hu: gdm_signals_init: Hiba az INT jelzés kezelésének beállításakor

en: gdm_signals_init: Error setting up TERM signal handler
hu: gdm_signals_init: Hiba a TERM jelzés kezelésének beállításakor

en: gdm_slave_exec_script: Can't fork script process!
hu: gdm_slave_exec_script: Nem tudom a szkript folyamatot indítani!

en: gdm_slave_exec_script: Failed starting: %s
hu: gdm_exec_script: A(z) %s indítása sikertelen.

en: gdm_slave_greeter: Can't fork gdmgreeter process
hu: gdm_slave_greeter: Nem tudom indítani a gdmgreeter folyamatot

en: gdm_slave_greeter: Can't init pipe to gdmgreeter
hu: gdm_slave_greeter: Nem tudom inicializálni a pipe-ot a gdmgreeterhez

en: gdm_slave_greeter: Cannot start greeter trying default: %s
hu: gdm_slave_greeter: Üdvözlő indítása sikertelen. Alapértelemezett indítása: %s

en: gdm_slave_greeter: Error starting greeter on display %s
hu: gdm_slave_greeter: Hiba az üdvözlő %s képernyőn történő indításakor

en: gdm_slave_init: Error setting up CHLD signal handler
hu: gdm_slave_init: Hiba a CHLD jelzés kezelésének beállításakor

en: gdm_slave_init: Error setting up TERM/INT signal handler
hu: gdm_slave_init: Hiba a TERM/INT jelzés kezelésének beállításakor

en: gdm_slave_session_start: Could not become %s. Aborting.
hu: gdm_slave_session_start: Nem tudok %s-é válni. Művelet megszakítása.

en: gdm_slave_session_start: Could not find/run session `%s'
hu: gdm_slave_session_start: Nem tudom a `%s' sessiont elindítani (vagy nem találom)

en: gdm_slave_session_start: Could not start session `%s'
hu: gdm_slave_session_start: Nem tudom a `%s' sessiont elindítani

en: gdm_slave_session_start: Error forking user session
hu: gdm_slave_session_start: Hiba a felhasználói munkafolyamat indításakor

en: gdm_slave_session_start: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
hu: gdm_slave_session_start: A PreSession szkript futtatása 0-nál nagyobb értékkel tért vissza. Művelet megszakítása.

en: gdm_slave_session_start: User not allowed to log in
hu: gdm_slave_session_start: A felhasználó nem léphet be

en: gdm_slave_session_start: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
hu: gdm_slave_session_start: A felhasználó túljutott az azonosításon, de a getpwnam(%s) sikertelen!

en: gdm_slave_session_start: gnome-session not found for a failsafe gnome session, trying xterm
hu: gdm_slave_session_start: gnome-session nem található (failsafe GNOME muknakfolyamathoz), próbálom az xtermet...

en: gdm_slave_wait_for_login: No login/Bad login
hu: gdm_slave_wait_for_login: No felhasználó/Rossz bejelentkezés

en: gdm_slave_xioerror_handler: Fatal X error - Restarting %s
hu: gdm_slave_xioerror_handler: Végzetes X hiba - %s újraindítása

en: gdm_xdmcp_decode: Could not create XDMCP buffer!
hu: gdm_xdmcp_decode: Nem tudtam létrehozni az XDMCP puffert!

en: gdm_xdmcp_decode: Could not read XDMCP header!
hu: gdm_xdmcp_decode: Nem tudtam elolvasni az XDMCP fejlécet!

en: gdm_xdmcp_decode: Incorrect XDMCP version!
hu: gdm_xdmcp_decode: Hibás XDMCP verzió!

en: gdm_xdmcp_decode_packet: Unknown opcode from host %s
hu: gdm_xdmcp_decode_packet: Ismeretlen opcode a(z) %s géptől

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not extract authlist from packet
hu: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Nem tudtam kiemelni a joglistát a csomagból

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display address
hu: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Nem tudtam elolvasni a képernyő címét

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display port number
hu: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Nem tudtam elolvasni a képernyő port számát

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Error in checksum
hu: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Hiba az ellenőrzőösszegben

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Display Number
hu: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Nem tudtam elolvasni a Képernyő Számot

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Session ID
hu: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Nem tudtam elolvasni a Session Azonosítót

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Got KEEPALIVE from banned host %s
hu: gdm_xdmcp_handle_keepalive: KEEPALIVE érkezett a(z) %s kitiltott gazdától

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Class
hu: gdm_xdmcp_handle_manage: Nem tudtam elolvasni a Képernyőosztályt

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Number
hu: gdm_xdmcp_handle_manage: Nem tudtam elolvasni a Képernyő Számot

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Session ID
hu: gdm_xdmcp_handle_manage: Nem tudtam elolvasni a Session Azonosítót

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Got Manage from banned host %s
hu: gdm_xdmcp_handle_manage: Vezérlés érkezett %s kitiltott gazdától

en: gdm_xdmcp_handle_query: Could not extract authlist from packet
hu: gdm_xdmcp_handle_query: Nem tudom kiemelni a joglistát a csomagból

en: gdm_xdmcp_handle_query: Error in checksum
hu: gdm_xdmcp_handle_query: Ellenőrző összeg hiba

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Data
hu: gdm_xdmcp_handle_request: Nem tudtam elolvasni a Hitelesítési Adatot

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Names
hu: gdm_xdmcp_handle_request: Nem tudtam elolvasni a Hitelesítési Neveket

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authorization List
hu: gdm_xdmcp_handle_request: Nem tudtam elolvasni a Hitelesítési Listát

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Client Address
hu: gdm_xdmcp_handle_request: Nem tudtam elolvasni a Kliens Címet

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Connection Type
hu: gdm_xdmcp_handle_request: Nem tudtam elolvasni a Kapcsolat Típust

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Display Number
hu: gdm_xdmcp_handle_request: Nem tudtam elolvasni a Képernyő Számot

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Manufacturer ID
hu: gdm_xdmcp_handle_request: Nem tudtam elolvasni a Gyártó Azonosítót

en: gdm_xdmcp_handle_request: Failed checksum from %s
hu: gdm_xdmcp_handle_request: Ellenőrző összeg hiba %s-től

en: gdm_xdmcp_handle_request: Got REQUEST from banned host %s
hu: gdm_xdmcp_handle_request: Kérés érkezett a kitiltott %s gazdától

en: gdm_xdmcp_init: Could not bind to XDMCP socket!
hu: gdm_xdmcp_init: Nem tudok figyelni az XDMCP socketen!

en: gdm_xdmcp_init: Could not create socket!
hu: gdm_xdmcp_init: Nem tudom létrehozni a socketet!

en: gdm_xdmcp_init: Could not get server hostname: %s!
hu: gdm_xdmcp_init: Nem találom a %s nevű kiszolgálót!

en: main: Error setting up CHLD signal handler
hu: main: Hiba a CHLD jelzés kezelőjének beállításakor

en: main: Error setting up HUP signal handler
hu: main: Hiba a HUP jelzés kezelésének beállításakor

en: main: Error setting up INT signal handler
hu: main: Hiba az INT jelzés kezelésének beállításakor

en: main: Error setting up TERM signal handler
hu: main: Hiba a TERM jelzés kezelésének beállításakor
