X-Chat 1.3.10 - en to hu translation catalogue (263 entries)

en: (1024=Normal)
hu: (szokásos: 1024)

en: (Disabled)
hu: (letiltva)

en: (octal)
hu: (nyolcas számrendszerben)

en: (separate with commas)
hu: (vesszővel válaszd el egymástól)

en: A-Z, Ops first
hu: A-Z, oposok elől

en: About X-Chat..
hu: A programról

en: Address
hu: Cím

en: All Perl Scripts
hu: Összes perl script

en: All Plugins
hu: Összes plugin

en: All Python Scripts
hu: Összes python script

en: Announce your away message to the channel(s) you are in
hu: Bejelenti az összes csatira, amiken fönn vagy

en: Appearance
hu: Kinézet

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Auto Accept DCC Chat
hu: Elfogad minden DCC beszélgetést

en: Auto Accept DCC Send
hu: Elfogad minden DCC fájlküldést

en: Auto Indent
hu: Automatikus rendezés

en: Auto Open DCC Chat Window
hu: Elfogad minden DCC beszélgetést

en: Auto Open DCC Recv Window
hu: Elfogad minden DCC vételt

en: Auto Open DCC Send Window
hu: Elfogad minden DCC fájlküldést

en: Auto Open Dialog Windows
hu: Elfogad minden magánbeszélgetést

en: Auto ReConnect Delay:
hu: Késleltetés a szerverre való visszacsatlakozásnál

en: Auto ReConnect to Server
hu: Visszacsatlakozás leszakadáskor

en: Auto ReJoin on Kick
hu: Visszacsatlakozás kirúgáskor

en: Auto Rejoin on Kick
hu: Visszacsatlakozás kirúgáskor

en: Auto Save URL list
hu: Az URL-ek mentése

en: Auto adjust the separator bar position as needed.
hu: Automatikusan változtatja az elválasztó vonal pozícióját, ha szükséges.

en: Auto save your URL list when exiting from X-Chat
hu: Automatikusan elmenti az URL-eket, amikor kilépsz az X-Chat-ből

en: Automatically open DCC Chat Window
hu: Elfogad minden DCC beszélgetést

en: Automatically open DCC Recv Window
hu: Elfogad minden DCC vételt

en: Automatically open DCC Send Window
hu: Elfogad minden DCC fájlküldést

en: Away Reason:
hu: Away oka:

en: Away Settings
hu: Away beállítása

en: Background Picture:
hu: Háttérkép:

en: Background XPM:
hu: Háttér XPM:

en: Beep on Private Messages
hu: Üzenetkor csipog

en: Beep when a private message for you is received
hu: Csipog, ha privát üzeneted érkezik

en: Blue:
hu: Kék:

en: Bottom
hu: Alul

en: Bring new query/channel tabs to front
hu: Amikor megjelenik egy új fül, akkor az kerül előtérbe

en: Browse...
hu: Tallózás...

en: Buffer Settings
hu: Puffer beállítások

en: Built-in Replies
hu: Beépített válaszok

en: Buttons
hu: Gombok

en: CTCP Replies..
hu: CTCP  válaszok

en: CTCP Settings
hu: CTCP beállítások

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Change in realtime
hu: Valósidőben változtat

en: Channel List Window..
hu: Csatornák listázása

en: Channel Mode Buttons
hu: Csati módok

en: Channel Tabs
hu: Csati fülek

en: Channel Window Settings
hu: Csatorna ablakok beállítása

en: Channel Windows
hu: Csatorna ablakok

en: Character Set
hu: Karakterek

en: Character Set (Translation Tables)
hu: Karakterek beállítása

en: Character to append to completed nicknames
hu: ez a sztring lesz a kiegészített nick mögé téve

en: Choose File
hu: Fájl betöltése

en: Close
hu: Bezár

en: Colored Nicks
hu: Színes nickek

en: Complete nicknames when a partial one is entered
hu: Kiegészíti a nicket, ha megadod az elejét

en: DCC Chat Window..
hu: DCC beszélgetések

en: DCC Offers Timeout:
hu: a kapcsolatfelvételre:

en: DCC Send Options
hu: DCC fájlküldés tulajdonságai

en: DCC Settings
hu: DCC beállítás

en: DCC Stall Timeout:
hu: állás az adatküldésnél (stalled):

en: DNS Lookup Program:
hu: DNS  Lookup program:

en: Dialog Window Settings
hu: Párbeszédablakok beállítása

en: Dialog Windows
hu: Párbeszédablakok

en: Directory to save to:
hu: Hova mentsem a fájlt?

en: Display raw mode changes instead of interpretations
hu: Nem értelmezi a módváltást

en: Do not reply to CTCP version
hu: Ne válaszoljon a version kérdésre

en: Don't display the server list on X-Chat startup
hu: Nem jelenik meg a szerverek listája az X-Chat indításakor

en: Don't split words from one line to the next
hu: A szavak nem nyúlnak át a következő sorba

en: Don't wait for ACKs to send more data
hu: Ne várjon az engedélyre a további adatok küldésénél

en: Double Click Command:
hu: Dupla kattintás:

en: Draw Separator Bar
hu: Elválasztó vonal

en: Edit Event Texts..
hu: Események beállítása

en: Edit Key Bindings..
hu: Funkcióbillentyűk

en: Edit User Menu
hu: A saját menü szerkesztése

en: Edit User Menu..
hu: A saját menü szerkesztése

en: Enable Character Translation
hu: A karakterek fordításának engedélyezése

en: Enable logging conversations to disk
hu: Engedélyezi a logolást

en: External Programs
hu: Külső programok

en: Fast DCC Send
hu: Gyors DCC küldés

en: File Permissions:
hu: Fájl jogai:

en: File Transfer
hu: Fájl átvitel

en: File Transfer Settings
hu: Fájlok átvitelének tulajdonságai

en: Filter out BEEPs
hu: Csipogás szűrése

en: Flush Buffer
hu: Puffer ürítése

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: For people using a 10.* or 192.168.* IP number.
hu: Azoknak, akiknek csak 10.* vagy 192.168.* IP címűk van (belső hálózat)

en: General
hu: Általános

en: Get my IP from Server (for use in DCC Send only)
hu: Az IP címemet a szervertől kapom (csak a DCC küldéseknél használatos)

en: Give the Input Box style
hu: Az input mező stílusa

en: Give the User List style
hu: Az input mező stílusa

en: Green:
hu: Zöld:

en: Height:
hu: Magasság:

en: Help
hu: Súgó

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Hide Session on Panelize
hu: Szezon elrejtése panelizáláskor

en: Hide Version
hu: Verzió elrejtése

en: Hide X-Chat when window moved to the panel
hu: X-Chat elrejtése, amikor az ablak a panelre kerül

en: Highlight Notifies
hu: Nick kiemelése

en: Highlight notified users in the user list
hu: Nick kiemelése, ha az az értesítési listában van

en: Highlighting
hu: Kiemelés

en: Highlighting Settings
hu: Kiemelés beállítása

en: Hostname / IP Number:
hu: Gép neve / IP címe

en: IP Address
hu: IP  cím

en: IP Address Settings
hu: IP  cím beállítás

en: IRC Input/Output
hu: Bemenet/Kimenet

en: IRC Input/Output Settings
hu: Bemenet/Kimenet beállítások

en: IRC Settings
hu: IRC beállítások

en: Ignore Window..
hu: Figyelmen kívűl hagyás

en: Indent Nicks
hu: Igazított nickek

en: Info
hu: Információk

en: Input Box
hu: Bemeneti tulajdonságok

en: Input box gets same style as main text area
hu: Az adatok bevitelére szolgáló sor olyan színű lesz, mint a fő ablak.

en: Interface
hu: Kinézet

en: Interface Settings
hu: Kinézet beállítása

en: Invisible
hu: Láthatatlan

en: Kill
hu: Deaktiválás

en: Layout For a Vertical Panel
hu: A függőleges panel elrendezése

en: Layout the X-Chat panel applet for a vertical panel
hu: Az X-Chat panel applet elrendezése a függőleges panelhez

en: Left
hu: Balra

en: Left:
hu: Balról:

en: Load
hu: Betöltés

en: Load Perl Script..
hu: Perl scriptek betöltése

en: Load Plugin (*.so)..
hu: Plugin betöltése (*.so)..

en: Load Python Script..
hu: Python script..

en: Log name mask:
hu: Logfájl neve:

en: Logging
hu: Logolás

en: Logging Settings
hu: Logolás beállítása

en: Main Window
hu: Fő ablak

en: Main Window Settings
hu: Fő ablak beállítása

en: Make nicknames right justified.
hu: A nickeket jobb oldalukhoz igazítja

en: Make the separator an actual visible line.
hu: Az elválasztó vonal láthatóvá tétele

en: Make the text box seem see-through
hu: A háttér átlátszó lesz

en: Marked Away
hu: Nem vagy itt

en: Most people should leave this blank, it's only
    usefull for machines with multiple addresses.
hu: Legtöbb esetben üresen hagyható ez a mező. Ez csak
    akkor használatos, amikor egy gépnek több címe van.

en: Never-give-up ReConnect
hu: Soha nem adja föl az újracsatlakozás kísérletét

en: New Channel Tab..
hu: Új csatorna fül

en: New Channel Window..
hu: Új csatorna ablak

en: New Server Tab..
hu: Új szerver fül

en: New Server Window..
hu: Új szerver ablak

en: New Shell Tab..
hu: Új héj fül

en: New Tabs to front
hu: Az új fül lesz az aktuális

en: Nick Name Completion
hu: Nick kiegészítés

en: Nickname Completion Character:
hu: Nick kiegészítés karaktere:

en: Nickname completion is old-style (instead of GNU-style)
hu: A nick kiegészítés a régi formában történjen (a GNU-stílus helyett)

en: No Server List On Startup
hu: Ne jelenjen meg a szerverek listája indításkor

en: Notification
hu: Megjegyzések

en: Notification Settings
hu: Megjegyzések beállítása

en: Notification Timeouts
hu: Az értesítés időtartama

en: Notified User Color:
hu: A kiemelt szín:

en: Notify Check Interval:
hu: Az értesítési lista ellenőrzése:

en: Notify List Window..
hu: Értesítési lista

en: Old-style Nickname Completion
hu: Régebbi-stílusú nick kiegészítés

en: Online Docs..
hu: Online dokumentáció

en: Only show away messages the first time they're seen
hu: Csak egyszer mutatja meg az away msg-t

en: Output Box
hu: Kimeneti tulajdonságok

en: Output nicknames in different colors
hu: A nickek különböző színekben jelennek meg

en: Palette..
hu: Paletta..

en: Panel Settings
hu: Panel beállítások

en: Perform a periodic mail check.
hu: Időnként ellenőrzi, hogy jött-e új levél

en: Perl List
hu: Perl lista

en: Perl Script..
hu: Perl script..

en: Play Command:
hu: Lejátszó parancs:

en: Plugin List
hu: Plugin lista

en: Prefix all text with the current time stamp
hu: Minden esemény elé odateszi az aktuális időt

en: Private Message Tabs
hu: Privát üzenetek saját fülön

en: Proxy Server Hostname:
hu: Proxy Server hostnév:

en: Proxy Server Port:
hu: Proxy Server port:

en: Proxy Type:
hu: Proxy típusa:

en: Put the sender's nickname in incoming filenames
hu: A bejövő fájlokhoz rakja hozzá a küldő nickét

en: Python List
hu: Python lista

en: Python Script..
hu: Python script..

en: Quit
hu: Kilép

en: Quit Message:
hu: Kilépési üzenet:

en: Raw Log Window..
hu: Üzenetek a szerver felől

en: Raw Mode Display
hu: Ne értelmezze a módváltást

en: Receive Server Notices
hu: Szerver megjegyzéseinek vétele

en: Receive Wallops
hu: Wallop-ok vétele

en: Received files
hu: Áthozott fájlok

en: Red:
hu: Vörös:

en: Reload Settings
hu: Az elmentett beállítások visszatöltése

en: Remove ^G BEEP codes from text before displaying
hu: Kiszedi a ^G BEEP kódokat a szövegből

en: Replace Popup..
hu: Cserélő szabályok

en: Replace..
hu: Csere..

en: Resume on Auto Accept
hu: DCC fájlküldés folytatása

en: Right
hu: Jobbra

en: S_cripts & Plugins
hu: Script és _Plugin

en: Save Buffer..
hu: Puffer mentése

en: Save Settings now
hu: Beállítások mentése most

en: Save Settings on exit
hu: Beállítások mentése kilépéskor

en: Save file with Nickname
hu: Névvel együtt mentse a fájlt

en: Scripts & Plugins
hu: Script és Plugin

en: Search Buffer..
hu: Keresés a pufferben..

en: Select Font
hu: Válassz betűtípust

en: Send Block Size:
hu: Blokkok mérete:

en: Server List..
hu: Szerver lista

en: Settings
hu: Beállítások

en: Setup..
hu: Beállítások..

en: Show Session Tree View
hu: Fastruktúra megjelenítése

en: Show away once
hu: Away, egyszer

en: Show the TNSIPMLK buttons
hu: Látszódnak a TNSIPMLK  gombok

en: Show the buttons below the user list
hu: Látszódnak a gombok a userlista alatt

en: Show userhost
hu: Host megjelenítése

en: Show userhost of users in channel userlist
hu: A felhasználók hostjainak megjelenítése a userlistában

en: Sound
hu: Zenék

en: Sound Dir:
hu: Zenék helye:

en: Startup and Shutdown
hu: Indítás és befejezés

en: Strip MIRC Color
hu: Színek nélkül

en: Strip MIRC color codes from text before displaying
hu: Kiszedi a MIRC féle színeket

en: Tabs
hu: Fülek

en: Text Buffer Size:
hu: A szöveges puffer mérete:

en: Time Stamp All Text
hu: Idő-bélyeg minden szöveghez

en: Timeouts
hu: Maximális idő

en: Timing
hu: Időzítés

en: Tint Setting
hu: Átlátszóság

en: Tint Transparency
hu: Átlátszó tónus

en: Tint the see-through text box to make it darker
hu: Árnyalatnyival sötétebb lesz az ablak

en: Top
hu: Felül

en: Top:
hu: Felülről:

en: Translation File:
hu: Fordítási fájl:

en: Transparent Background
hu: Átlátszó háttér

en: URL Grabber Window..
hu: Elmentett URL-ek

en: URL Handlers..
hu: URL-ek kezelése

en: Unload All Plugins
hu: Plugin deaktiválása

en: Unload All Scripts
hu: Minden script deaktiválása

en: Unsorted
hu: Rendezetlen lista

en: Use a ircII style translation file.
hu: ircII stílusú fordítás fájl használata

en: Use a separate tab/window for server messages
hu: Használjon külön fület/ablakot a szerver üzeneteihez

en: Use tabs for /query instead of separate windows
hu: Új fület nyit a privát beszélgetéseknek

en: Use tabs for DCC, Ignore, Notify etc windows.
hu: Használjon füleket a DCC, Figyelmen kívűl és Észrevétel ablakokhoz.

en: Use tabs for channels instead of separate windows
hu: Használjon füleket a csatikhoz külön ablak helyett

en: Use_r Menu
hu: Saját menü

en: User Commands..
hu: Saját parancsok

en: User List
hu: Userlista

en: User List Buttons
hu: Userlista

en: User List Notify Highlighting
hu: Nick kiemelése a userlist-ben

en: User Menu
hu: Saját menü

en: User Modes
hu: Felhasználó módja

en: User _Modes
hu: _Felhasználó módja

en: Userlist Buttons..
hu: Gombok

en: Userlist Popup..
hu: Felbukkanó menü

en: When Auto-Accepting DCC, try to resume.
hu: Amikor elfogadja a DCC-t, megpróbálja onnan folytatni, ahol megszakadt

en: Width:
hu: Hosszúság:

en: Window Layout
hu: Ablak kinézete

en: Window Layout Settings
hu: Ablak kinézetének beállítása

en: Window Position
hu: Ablak pozicíó

en: Window Size
hu: Ablak mérete

en: Windows
hu: Ablakok

en: Word Wrap
hu: Szótörés

en: X-Chat Homepage..
hu: X-Chat honlap

en: X-Chat: Preferences
hu: X-Chat beállítások

en: Your away settings
hu: Away beállítások

en: Your irc settings
hu: IRC beállítások

en: Z-A, Ops last
hu: Z-A, oposok a végén

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: _Windows
hu: _Ablakok

en: lines (0=Unlimited).
hu: sor (0=végtelen).

en: seconds.
hu: másodperc.
