evolution 1.0 - en to no translation catalogue (3336 entries)

en: 
    
    There are no items to show in this view
    
    Double-click here to create a new Contact.
no: 
    
    Ingen oppføringer i denne visningen
    
    Dobbelklikk her for å opprette en ny kontakt.

en: 
      Additional:
no: 
    Tillegg:

en: 
      City:
no: 
    By:

en: 
      Country:
no: 
    Land:

en: 
      Ext:
no: 
    Linje:

en: 
      Family:
no: 
    Familie:

en: 
      Given:
no: 
    Oppgitt:

en: 
      Name:
no: 
    Navn:

en: 
      Postal Box:
no: 
    Postboks:

en: 
      Postal Code:
no: 
    Postnummer:

en: 
      Prefix:
no: 
    Prefiks:

en: 
      Street:
no: 
    Gate:

en: 
      Suffix:
no: 
    Suffiks:

en: 
      Unit2:
no: 
    Enhet2:

en: 
      Unit3:
no: 
    Enhet3:

en: 
      Unit4:
no: 
    Enhet4:

en: 
      Unit:
no: 
    Enhet:

en: 
    Address:
no: 
    Adresse:

en: 
    Birth Date:
no: 
    Fødselsdato:

en: 
    Business Role:
no: 
    Stilling:

en: 
    Categories:
no: 
    Kategorier:

en: 
    Comment:
no: 
    Kommentar:

en: 
    Delivery Label:
no: 
    Leveringsetikett:

en: 
    E-mail:
no: 
    E-post:

en: 
    E-mail:
no: 
    E-post:

en: 
    Geo Location:
no: 
    Geografisk lokasjon:

en: 
    Mailer:
no: 
    E-post program:

en: 
    Name:
no: 
    Navn:

en: 
    Public Key:
no: 
    Offentlig nøkkel:

en: 
    Telephone:
no: 
    Telefon:

en: 
    Telephones:
no: 
    Telefoner:

en: 
    Time Zone:
no: 
    Tidssone:

en: 
    Unique String:
no: 
    Unik streng:

en:  (Completed
no:  (Fullført

en:  (Due
no:  (Ferdig

en:  (default)
no:  (forvalgt)

en:  _Check for supported types
no: _Søk etter støttede typer

en:  _Refresh List
no: Oppdate_r listen

en:  _Remove
no:  Fje_rn

en:  ago
no:  siden

en:  color
no:  farge

en:  to
no:  til

en: % Complete
no: % ferdig

en: %02i minute divisions
no: %02i minutters oppdeling

en: %a %m/%d/%Y
no: %a %d.%m.%Y

en: %a %m/%d/%Y %H
no: %a %d.%m.%Y %H

en: %a %m/%d/%Y %H:%M
no: %a %d.%m.%Y %H:%M

en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
no: %a %d.%m.%Y %H:%M:%S

en: %a %m/%d/%Y %I %p
no: %a %d.%m.%Y %I %p

en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
no: %a %d.%m.%Y %I:%M %p

en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
no: %a %d.%m.%Y %H:%M:%S %p

en: %d cards
no: %d kort

en: %d days
no: %d dager

en: %d hidden
no: %d skjulte

en: %d hours
no: %d timer

en: %d minutes
no: %d minutter

en: %d new
no: %d nye

en: %d seconds
no: %d sekunder

en: %d selected
no: %d valgt

en: %d sent
no: %d sendt

en: %d total
no: %d totalt

en: %d unsent
no: %d usendte

en: %d weeks
no: %d uker

en: %l:%M %d %B
no: %l: %M %d %B

en: %m/%d/%Y
no: %d.%m.%Y

en: %m/%d/%Y %H
no: %d.%m.%Y %H

en: %m/%d/%Y %H:%M
no: %d.%m.%Y %H:%M

en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
no: %d.%m.%Y %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y %I %p
no: %d.%m.%Y %I %p

en: %m/%d/%Y %I:%M %p
no: %d.%m.%Y %I:%M %p

en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
no: %d.%m.%Y %I:%M:%S %p

en: %s
    
    The error from the activation system is:
    %s
no: %s
    
    Feilen fra aktiveringssystemet er:
    %s

en: %s
    
    The error from the component system is:
    %s
no: %s
    
    Feilen fra komponentsystemet er:
    %s

en: %s
    
    Unknown error.
no: %s
    
    Ukjent feil.

en: %s  You have made changes. Forget those changes and close the editor?
no: %s  Du har gjort endringer. Forkast disse endringene og lukk redigering?

en: %s  You have made changes. Forget those changes and update the editor?
no: %s  Du har gjort endringer. Forkast disse endringene og oppdater redigering?

en: %s  You have made no changes, close the editor?
no: %s  Du har ikke gjort endringer. Lukk redigering?

en: %s  You have made no changes, update the editor?
no: %s  Du har ikke gjort endringer. Oppdater redigering?

en: %s %s after the end of the appointment
no: %s %s etter avtalens slutt

en: %s %s after the start of the appointment
no: %s %s etter avtalen har startet

en: %s %s before the end of the appointment
no: %s %s før avtalen slutter

en: %s %s before the start of the appointment
no: %s %s før avtalen starter

en: %s (%d%% complete)
no: %s (%d%% fullført)

en: %s - Message
no: %s - Melding

en: %s already exists
    Do you want to overwrite it?
no: %s eksisterer allerede
    Vil du overskrive den?

en: %s at %s
no: %s ved %s

en: %s at the end of the appointment
no: %s ved avtalens slutt

en: %s at the start of the appointment
no: %s ved avtalens start

en: %s attachment
no: %s-vedlegg

en: %s for an unknown trigger type
no: %s for en ukjent utløsertype

en: %s mailing list
no: %s e-postliste

en: %s may not be reconfigured because it is not a local folder
no: %s kan kanskje ikke konfigureres på nytt fordi det ikke er en lokal mappe

en: %s server %s
no: %s-tjener %s

en: %s service for %s on %s
no: %s-tjeneste for %s på %s

en: %s: Inbox
no: %s: Innboks

en: %sPlease enter the IMAP password for %s@%s
no: %sVennligst skriv inn IMAP-passord for %s@%s

en: %sPlease enter the POP3 password for %s@%s
no: %sVennligst oppgi POP3-passord for %s@%s

en: %sPlease enter the SMTP password for %s@%s
no: %sVennligst skriv inn SMTP-passord for %s@%s

en: '.' and '..' are reserved folder names.
no: «.» og «..» er reserverte mappenavn.

en: (%d not shown)
no: (%d ikke vist)

en: (No Description)
no: (Ingen beskrivelse)

en: (No folder displayed)
no: (Ingen mappe vist)

en: (No name)
no: (Uten navn)

en: (No subject)
no: (Uten emne)

en: (None)
no: (Ingen)

en: (SSL is not supported in this build of evolution)
no: (SSL er ikke støttet i denne versjonen av evolution)

en: (Unknown error)
no: (Ukjent feil)

en: (Unknown)
no: (Ukjent)

en: (Untitled Message)
no: (Melding uten tittel)

en: (Untitled)
no: (Uten navn)

en: (match-all) requires a single bool result
no: (treff-alle) krever et enkelt bolsk resultat

en: (none)
no: (ingen)

en: (unknown host)
no: (ukjent vert)

en: * Click here to add a contact *
no: * Klikk her for å legge til en kontakt *

en: --to--
no: --til--

en: 05 minutes
no: 5 minutter

en: 1 card
no: 1 kort

en: 1 day
no: 1 dag

en: 1 hour
no: 1 time

en: 1 minute
no: 1 minutt

en: 1 second
no: 1 sekund

en: 1 week
no: 1 uke

en: 10 minutes
no: 10 minutter

en: 10 pt. Tahoma
no: 10 pkt. Tahoma

en: 10th
no: 10

en: 11th
no: 11

en: 12th
no: 12

en: 13th
no: 13

en: 14th
no: 14

en: 15 minutes
no: 15 minutter

en: 15th
no: 15

en: 16th
no: 16

en: 17th
no: 17

en: 18th
no: 18

en: 19th
no: 19

en: 1st
no: 1

en: 20th
no: 20

en: 21st
no: 21

en: 22nd
no: 22

en: 23rd
no: 23

en: 24th
no: 24

en: 25th
no: 25

en: 26th
no: 26

en: 27th
no: 27

en: 28th
no: 28

en: 29th
no: 29

en: 2nd
no: 2

en: 30 minutes
no: 30 minutter

en: 30th
no: 30

en: 31st
no: 31

en: 3rd
no: 3

en: 4th
no: 4

en: 5th
no: 5

en: 60 minutes
no: 60 minutter

en: 6th
no: 6

en: 7th
no: 7

en: 8 pt. Tahoma
no: 8 pot. Tahoma

en: 8th
no: 8

en: 9th
no: 9

en: <b>%s</b> has cancelled a meeting.
no: <b>%s</b> har avlyst et møte.

en: <b>%s</b> has cancelled a task.
no: <b>%s</b> har avlyst en oppgave.

en: <b>%s</b> has published free/busy information.
no: <b>%s</b> har publisert ledig/opptatt-informasjon.

en: <b>%s</b> has published meeting information.
no: <b>%s</b> har publisert møteinformasjon.

en: <b>%s</b> has published task information.
no: <b>%s</b> har publisert informasjon om en oppgave.

en: <b>%s</b> has replied to a free/busy request.
no: <b>%s</b> har svart på en forespørsel etter ledig/opptatt-informasjon.

en: <b>%s</b> has replied to a meeting request.
no: <b>%s</b> har svart på en møteforespørsel.

en: <b>%s</b> has replied to a task assignment.
no: <b>%s</b> har svart på en oppgavetildeling.

en: <b>%s</b> has sent an unintelligible message.
no: <b>%s</b> har sendt en uforståelig melding.

en: <b>%s</b> requests you perform a task.
no: <b>%s</b> forespør at du utfører en oppgave.

en: <b>%s</b> requests your free/busy information.
no: <b>%s</b> forespør din ledig/opptatt-informasjon.

en: <b>%s</b> requests your presence at a meeting.
no: <b>%s</b> forespør din tilstedeværelse i et møte.

en: <b>%s</b> wishes to add to an existing meeting.
no: <b>%s</b> ønsker å legge til informasjon i et eksisterende møte.

en: <b>%s</b> wishes to add to an existing task.
no: <b>%s</b> ønsker å legge til informasjon i en eksisterende oppgave.

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest meeting information.
no: <b>%s</b> ønsker å motta seneste møteinformasjon.

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest task information.
no: <b>%s</b> ønsker å motta den seneste informasjon om oppgaven.

en: <b>(The composer contains a non-text message body, which cannot be editted.)<b>
no: <b>(Redigeringskomponenten inneholder en meldingskropp som ikke er tekst, og derfor ikke kan redigeres.)<b>

en: <br> Please review the following information, and then select an action from the menu below.
no: <br>Vennligst sjekk følgende informasjon og velg så en handling fra menyen under.

en: <click here to select a date>
no: <klikk her for å velge en dato>

en: <click here to select a folder>
no: <klikk her for å velge en mappe>

en: <dd><b>The weather server could not be contacted</b></dd>
no: <dd><b>Vær-tjeneren kunne ikke kontaktes</b></dd>

en: <i>None</i>
no: <i>Ingen</i>

en: A Bonobo control for an address popup.
no: En Bonobo-kontroll for visning av en adresse.

en: A Bonobo control for displaying an address.
no: En Bonobo-kontroll for visning av en adresse.

en: A Bonobo control which displays a task list.
no: En Bonobo-kontroll som viser en oppgaveliste.

en: A file by that name already exists.
    Overwrite it?
no: En fil med samme navn eksisterer allerede.
    Overskriv den?

en: A folder with the same name already exists
no: En mappe med samme navn eksisterer allerede

en: A password transition is needed
no: Passordoverføring kreves

en: A sample Bonobo control which displays an addressbook.
no: Eksempel på Bonobo-kontroll som viser en adressebok.

en: A sample Bonobo control which displays an calendar.
no: Eksempel på Bonobo-kontroll som viser en kalender.

en: AUTH request failed.
no: AUTH-forespørsel feilet.

en: AUTH request timed out: %s
no: Tidsavbrudd for AUTH-forespørsel: %s

en: A_dd
no: Le_gg til

en: A_ll day event
no: Varer he_le dagen

en: A_lways encrypt to myself when sending encrypted mail
no: A_lltid krypter til meg selv ved sending av kryptert e-post

en: A_ssistant's name:
no: A_ssistentens navn

en: A_uthenticate with server using:
no: A_utentiser med tjener og bruk:

en: Aarhus
no: Århus

en: About Ximian Evolution
no: Om Ximian Evolution

en: About Ximian Evolution...
no: Om Ximian Evolution...

en: Abu Dhabi
no: Abu Dabi

en: Abu Dhabi - Bateen
no: Abu Dabi - Bateen

en: Accept
no: Godta

en: Accepted
no: Godtatt

en: Account
no: Konto

en: Account %d
no: Konto %d

en: Account Information
no: Kontoinformasjon

en: Account Management
no: Håndtering av konti

en: Account Name
no: Kontonavn

en: Accounts
no: Kontoer

en: Active connections
no: Aktive tilkoblinger

en: Add Addressbook
no: Legg til adressebok

en: Add Anyway
no: Legg til likevel

en: Add Filter Rule
no: Legg til filterregel

en: Add Rule
no: Legg til regel

en: Add Sender to Address Book
no: Legg til sender i adressebok

en: Add a news feed
no: Legg til news-tjener

en: Add action
no: Legg til handling

en: Add address to existing contact "%s"
no: Legg til adresse for eksisterende kontakt «%s»

en: Add attachment...
no: Legg til vedlegg...

en: Add criterion
no: Legg til kriterie

en: Add folder to your list of subscribed folders
no: Legg til mappe på listen over abonnerte mapper

en: Add n_ews feed
no: Legg til nyh_etstjeneste

en: Add to Contacts
no: Legg til i kontakter

en: Add to Saved Searches
no: Legg til i lagrede søk

en: Add to _Shortcut Bar
no: Legg til på _snarveilinje

en: Add_ress...
no: Ad_resse...

en: Adding card to LDAP server...
no: Legger til kort på LDAP-tjener...

en: Address Cards
no: Adressekort

en: Address _2:
no: Adresse _2:

en: Addressbook
no: Adressebok

en: Addressbook Sources
no: Adressebok-kilder

en: Addressbook...
no: Adressebok...

en: Advanced
no: Avansert

en: Advanced Search
no: Avansert søk

en: Advanced...
no: Avansert...

en: Africa
no: Afrika

en: Africa/Abidjan
no: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
no: Afrika/Akkra

en: Africa/Addis_Ababa
no: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
no: Afrika/Algier

en: Africa/Asmera
no: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
no: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
no: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
no: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
no: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
no: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
no: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
no: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
no: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
no: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
no: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
no: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
no: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
no: Afrika/Dar_es_salaam

en: Africa/Djibouti
no: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
no: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
no: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
no: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
no: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
no: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
no: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
no: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
no: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
no: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
no: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
no: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
no: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
no: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
no: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
no: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
no: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
no: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
no: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
no: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
no: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
no: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
no: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
no: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
no: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
no: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
no: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
no: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
no: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
no: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
no: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
no: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
no: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
no: Afrika/Windhoek

en: Akita Airport
no: Akita flyplass

en: Al_l stations:
no: Al_le stasjoner:

en: Alarm Repeat
no: Gjentagelse av alarm

en: Alarm notification service
no: Alarm-tjeneste

en: Alarm on %s
no: Alarm på %s

en: Alarms
no: Alarmer

en: Alborg
no: Ålborg

en: Albuquerque
no: Alberquerque

en: Alderney
no: Alderney:

en: Alesund
no: Ålesund

en: Algeria
no: Algerie

en: All _People and One Resource
no: Alle _mennesker og en ressurs

en: All _folders:
no: Alle _mapper:

en: All folders
no: Alle mapper

en: All news _feeds:
no: Alle _nyhetstjenester

en: Already has an owner
no: Har allerede en eier

en: Always _encrypt to myself when sending encrypted mail
no: Alltid krypt_er til meg selv ved sending av kryptert e-post

en: Always _sign outgoing messages when using this account
no: Alltid _signer utgående meldinger når denne kontoen brukes

en: Amami Airport
no: Amami flyplass

en: America/Adak
no: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
no: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
no: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
no: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
no: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
no: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
no: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
no: Amerika/Barbados

en: America/Belem
no: Amerika/Belem

en: America/Belize
no: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
no: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
no: Amerika/Bogota

en: America/Boise
no: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
no: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
no: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
no: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
no: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
no: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
no: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
no: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
no: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
no: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
no: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
no: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
no: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
no: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
no: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
no: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
no: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
no: Amerika/Denver

en: America/Detroit
no: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
no: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
no: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
no: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
no: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
no: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
no: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
no: Amerika/Kapp_det_gode_håp

en: America/Goose_Bay
no: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
no: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
no: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
no: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
no: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
no: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
no: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
no: Amerika/Halifax

en: America/Havana
no: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
no: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
no: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
no: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
no: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
no: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
no: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
no: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
no: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
no: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
no: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
no: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
no: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
no: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
no: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
no: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
no: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
no: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
no: Amerika/Maceio

en: America/Managua
no: Amerika/Managua

en: America/Manaus
no: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
no: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
no: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
no: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
no: Amerika/Menominee

en: America/Merida
no: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
no: Amerika/Mexico_City

en: America/Monterrey
no: Amerika/Menterrey

en: America/Montevideo
no: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
no: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
no: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
no: Amerika/Nassau

en: America/New_York
no: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
no: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
no: Amerika/Nome

en: America/Noronha
no: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
no: Amerika/North_Dakota/Center

en: America/Panama
no: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
no: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
no: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
no: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
no: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
no: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
no: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
no: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
no: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
no: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
no: Amerika/Recife

en: America/Regina
no: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
no: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
no: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
no: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
no: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
no: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
no: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
no: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
no: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
no: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
no: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
no: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
no: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
no: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
no: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
no: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
no: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
no: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
no: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
no: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
no: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
no: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
no: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
no: Amerika/Yellowknife

en: American Samoa
no: Amerikansk Samoa

en: An Evolution Calendar reminder is about to trigger.
    This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
no: En påminnelse i Evolution kalender er i ferd med å utløses.
    Denne påminnelsen er konfigurert til å kjøre følgende program:
    
            %s
    
    Er du sikker på at du ønsker å kjøre dette programmet?

en: An error occurred in copying files into
    `%s'.
no: En feil oppsto under kopiering av filer til
    «%s».

en: An organizer is required.
no: En organisator kreves.

en: An organizer must be set.
no: En organisator må oppgis.

en: An unknown person
no: En ukjent person

en: Anni_versary:
no: Br_yllupsdag:

en: Anniv
no: Br.dag

en: Anniversary
no: Bryllupsdag

en: Anonymous
no: Anonym

en: Answered
no: Besvart

en: Antarctica
no: Antarktis

en: Antarctica/Casey
no: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
no: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
no: Antarktis/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
no: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
no: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
no: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
no: Antarktis/Sydpolen

en: Antarctica/Syowa
no: Antarktis/Syowa

en: Antarctica/Vostok
no: Antarktis/Vostok

en: Antartica
no: Antarktis

en: Antigua And Barbuda
no: Antigua og Barbuda

en: Antigua and Barbuda
no: Antigua og Barbuda

en: Any Category
no: Enhver kategori

en: Any field contains
no: Et felt inneholder

en: Aomori Airport
no: Aomori flyplass

en: Apply Filters
no: Påfør filtre

en: Apply filter rules to the selected messages
no: Aktiver filterregler på de valgte meldingene

en: Apply filters to new messages in INBOX
no: Bruk filtre for nye meldinger i INNBOKS

en: Apply filters to new messages in INBOX on this server
no: Bruk filtre for nye meldinger i INNBOKS på denne tjeneren

en: Appointment
no: Avtale

en: Appointment - %s
no: Avtale - %s

en: Appointments
no: Avtaler

en: Arctic/Longyearbyen
no: Arktis/Longyearbyen

en: Are you sure want to delete this untitled journal entry?
no: Er du sikker på at du vil slette denne journaloppføringen uten tittel?

en: Are you sure you want
    to delete this contact?
no: Er du sikker på at du vil
    slette denne kontakten?

en: Are you sure you want to cancel and delete this journal entry?
no: Er du sikker på at du vil avlyse og slette denne journaloppføringen?

en: Are you sure you want to cancel and delete this meeting?
no: Er du sikker på at du vil avlyse og slette dette møtet?

en: Are you sure you want to cancel and delete this task?
no: Er du sikker på at du vil avlyse og slette denne oppgaven?

en: Are you sure you want to delete %d appointments?
no: Er du sikker på at du vil slette %d avtaler?

en: Are you sure you want to delete %d journal entries?
no: Er du sikker på at du vil slette %d journaloppføringer?

en: Are you sure you want to delete %d tasks?
no: Er du sikker på at du vil slette %d oppgaver?

en: Are you sure you want to delete the appointment `%s'?
no: Er du sikker på at du vil slette avtalen «%s»?

en: Are you sure you want to delete the journal entry `%s'?
no: Er du sikker på at du vil slette journaloppføringen «%s»?

en: Are you sure you want to delete the task `%s'?
no: Er du sikker på at du vil slette oppgaven «%s»?

en: Are you sure you want to delete this account?
no: Er du sikker på at du vil slette denne kontoen?

en: Are you sure you want to delete this news account?
no: Er du sikker på at du vil slette denne diskusjonsgruppekontoen?

en: Are you sure you want to delete this untitled appointment?
no: Er du sikker på at du vil slette denne avtalen uten tittel?

en: Are you sure you want to delete this untitled task?
no: Er du sikker på at du vil slette denne oppgaven uten tittel?

en: Are you sure you want to edit all %d messages?
no: Er du sikker på at du vil redigere alle %d meldingene?

en: Are you sure you want to open all %d messages in separate windows?
no: Er du sikker på at du vil åpne alle %d meldingene i separate vinduer?

en: Are you sure you want to remove the "%s" folder?
no: Er du sikker på at du vil fjerne mappen «%s»?

en: Are you sure you want to resend all %d messages?
no: Er du sikker på at du vil sende alle %d meldingene på nytt?

en: Arkhangelsk
no: Arkangelsk

en: Asahikawa Airport
no: Asahikawa flyplass

en: Asheville
no: Asherville

en: Asia/Baghdad
no: Asia/Bagdad

en: Asia/Baku
no: Asia/Bakuc

en: Asia/Chongqing
no: Asia Chongqing

en: Asia/Damascus
no: Asia/Damaskus

en: Asia/Tehran
no: Asia/Teheran

en: Assign Color
no: Tilegn farge

en: Assign Score
no: Gi poeng

en: Assign Task
no: Tildel oppgave

en: Assign this task to others
no: Tildel denne oppgaven til andre

en: Assigned
no: Tildelt

en: Assignment
no: Tildeling

en: Assistant
no: Assistent

en: Assistant Phone
no: Assistents telefon

en: At least one attendee is necessary
no: Minst en deltaker kreves

en: At least one attendee is required.
no: Minst en deltaker kreves.

en: Atlantic
no: Atlanterhavet

en: Atlantic/Azores
no: Atlanteren/Azorene

en: Atlantic/Bermuda
no: Atlantisk/Bermuda

en: Atlantic/Canary
no: Atlanteren/Kanariøyene

en: Atlantic/Cape_Verde
no: Atlantisk/Kapp_Verde

en: Atlantic/Faeroe
no: Atlanteren/Færøyene

en: Atlantic/Jan_Mayen
no: Atlanteren/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
no: Atlanteren/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
no: Atlanteren/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
no: Atlanteren/Syd-Georgia

en: Atlantic/St_Helena
no: Atlanteren/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
no: Atlanteren/Stanley

en: Attach
no: Legg ved

en: Attach a file
no: Legg ved en fil

en: Attach a file to the message
no: Legg en fil ved meldingen

en: Attachment
no: Vedlegg

en: Attachment properties
no: Egenskaper for vedlegg

en: Attachments
no: Vedlegg

en: Attendee
no: Deltaker

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
no: Deltakerstatus kan ikke oppdateres fordi oppføringen ikke eksisterer lenger

en: Attendee status could not be updated because of an invalid status!
no: Deltakerstatus kunne ikke oppdateres pga ugyldig status!

en: Attendee status could not be updated!
no: Deltakerstatus kunne ikke oppdateres!

en: Attendee status updated
no: Deltakerstatus oppdatert

en: Audio Alarm Options
no: Alternativer for lyd-alarmer

en: Austria
no: Østerrike

en: Authentication
no: Autentisering

en: Authentication failed.
no: Autentisering feilet.

en: Authentication mechanism is too weak
no: Autentiseringsmekanismen er for svak

en: Authentication required
no: Autentisering kreves

en: Automatic
no: Automatisk

en: Azerbaijan
no: Asserbadsjan

en: B_usy
no: _Opptatt

en: Bad Address
no: Ugyldig e-post-adresse:

en: Bad Free/Busy Message
no: Ugyldig ledig/opptatt-melding

en: Bad Meeting Message
no: Ugyldig møtemelding

en: Bad Task Message
no: Ugyldig oppgavemelding

en: Bad authentication response from server.
no: Ugyldig svar på autentisering fra tjener.

en: Bad authentication response from server.
no: Ugyldig svar på autentisering fra tjener.

en: Bad certificate from %s:
    
    %s
    
    Do you wish to accept anyway?
no: Ugyldig sertifikat fra %s:
    
    %s
    
    Vil du akseptere likevel?

en: Baltic
no: Baltisk

en: Base
no: Basis

en: Basic
no: Grunnleggende

en: Basics
no: Basis

en: Begins: <b>
no: Starter: <b>

en: Beijing
no: Peking

en: Belarus
no: Hviterussland

en: Belgium
no: Belgia

en: Bergstrom AFB
no: Bergstrøm AFB

en: Berlevag
no: Berlevåg

en: Bethlehem Airport
no: Bethlehem flyplass

en: Birth Date
no: Fødselsdato

en: Birthda_y:
no: F_ødselsdag:

en: Blank forms at end:
no: Blanke skjema på slutten:

en: Blowing dust
no: Blåsende støv

en: Blowing dust whirls
no: Blåsende støvvirvler

en: Blowing duststorm
no: Blåsende støvstorm

en: Blowing hail
no: Hagl med vind

en: Blowing ice crystals
no: Blåsende iskrystaller

en: Blowing ice pellets
no: Blåsende is-pellets

en: Blowing precipitation
no: Blåsende nedbør

en: Blowing rainfall
no: Regn med vind

en: Blowing sand
no: Blåsende sand

en: Blowing sandstorm
no: Blåsende sandstorm

en: Blowing small hail
no: Småhagl med vind

en: Blowing snow grains
no: Blåsende snøkorn

en: Blowing snowfall
no: Snø og vind

en: Blowing spray
no: Blåsende yr

en: Blowing squall
no: Blåsende bygekast

en: Blowing volcanic ash
no: Blåsende vulkansk aske

en: Body
no: Kropp

en: Body contains
no: Kropp inneholder

en: Body contents
no: Innhold i kropp

en: Body does not contain
no: Kropp inneholder ikke

en: Body or subject contains
no: Kropp eller emne inneholder

en: Bosnia And Herzegowina
no: Bosnia og Herzegovina

en: Bottom:
no: Bunn:

en: Bouvet Island
no: Bouvetøya

en: Brazil
no: Brasil

en: British Columbia
no: British Colombia

en: British Indian Ocean Territory
no: Britisk-Indisk havområde

en: British Virgin Islands
no: Jomfruøyene (britisk)

en: Broken clouds
no: Brutte skyer

en: Bronnoysund
no: Brønnøysund

en: Brought to you by
no: Etter mange timers slit av

en: Brunei Darussalam
no: Brunei Dar-es-salam

en: Brussels-National Airport
no: Brussel nasjonale flyplass

en: Bug buddy could not be run.
no: Bug buddy kunne ikke kjøres.

en: Bug buddy was not found in your $PATH.
no: Bug buddy ble ikke funnet i din $PATH.

en: Bus
no: Buss

en: Bus 2
no: Buss 2

en: Bus Fax
no: Faks i buss

en: Business
no: Arbeid

en: Business 2
no: Arbeid 2

en: Business Address
no: Arbeidsadresse

en: Business Fax
no: Faks på arbeid

en: Business Phone
no: Arbeidstelefon

en: Business Phone 2
no: Arbeidstelefon 2

en: Busy
no: Opptatt

en: By Company
no: Etter firma

en: By Sender
no: Etter avsender

en: By Status
no: Etter status

en: By Subject
no: Etter emne

en: CORBA error
no: CORBA-feil

en: C_lose
no: _Lukk

en: C_ontacts...
no: K_ontakter...

en: C_ontaining:
no: Inneh_older:

en: C_ut
no: Klipp _ut

en: Ca_tegories...
no: Ka_tegorier...

en: Cairo
no: Kairo

en: Calendar
no: Kalender

en: Calendar Message
no: Kalendermelding

en: Calendar URI
no: Kalender URI

en: Calendar and Tasks Settings
no: Innstillinger for kalender og oppgaver

en: Calendar file could not be updated!
no: Kalenderfilen kunne ikke oppdateres!

en: Calendar information
no: Kalenderinformasjon

en: Callback
no: Tilbakering

en: Callback Phone
no: Telefon for tilbakeringing

en: Cambodia
no: Kambodsja

en: Cameroon
no: Kamerun

en: Canaan
no: Kanaan

en: Canada
no: Kanada

en: Canarias/Fuerteventura
no: Kanariøyene/Fuerteventura

en: Canarias/Gran Canaria
no: Kanariøyene/Gran Canaria

en: Canarias/Hierro
no: Kanariøyene/Hierro

en: Canarias/La Palma
no: Kanariøyene/La Palma

en: Canarias/Lanzarote
no: Kanariøyene/Lanzarote

en: Canarias/Tenerife Norte
no: Kanariøyene/Tenerife nord

en: Canarias/Tenerife Sur
no: Kanariøyene/Tenerife syd

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cancel All
no: Avbryt alle

en: Cancel Mee_ting
no: Avlys mø_te

en: Cancel Operation
no: Avlys operasjon

en: Cancel Task
no: Avbryt oppgave

en: Cancel the current mail operation
no: Avbryt aktiv e-postoperasjon

en: Cancel the meeting for this item
no: Avlys møte for denne oppføringen

en: Cancel this task
no: Avbryt denne oppgaven

en: Cancelled
no: Avbrutt

en: Cancelled.
no: Avbrutt

en: Cancelling...
no: Avbryter...

en: Cannot access the Ximian Evolution shell.
no: Kan ikke aksessere Ximian Evolution-skallet.

en: Cannot append message to maildir folder: %s: %s
no: Kan ikke legge til melding i maildir mappe: %s: %s

en: Cannot append message to mbox file: %s: %s
no: Kan ikke legge til melding i mbox-filen: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s: %s
no: Kan ikke legge til melding i mh-mappe: %s: %s

en: Cannot append message to spool file: %s: %s
no: Kan ikke legge til melding i spool-filen: %s: %s

en: Cannot attach file %s: %s
no: Kan ikke legge ved fil: %s: %s

en: Cannot attach file %s: not a regular file
no: Kan ikke legge ved fil %s: ikke en vanlig fil

en: Cannot build locking helper pipe: %s
no: Kunne ikke rør for låshjelper: %s

en: Cannot check folder: %s: %s
no: Kan ikke sjekke mappe: %s: %s

en: Cannot connect to store: %s
no: Kunne ikke koble til lager: %s

en: Cannot copy a folder over itself.
no: Kan ikke kopiere en mappe oppå seg selv.

en: Cannot copy folder: %s
no: Kan ikke kopiere mappe: %s

en: Cannot create a folder with that name
no: Kunne ikke opprette en mappe med det navnet

en: Cannot create folder lock on %s: %s
no: Kan ikke opprette mappelås på: %s: %s

en: Cannot create folder: Invalid operation on this store
no: Kan ikke opprette mappe: Ugyldig operasjon på dette lageret

en: Cannot create output file: %s:
     %s
no: Kunne ikke opprette utdatafil: %s
     %s

en: Cannot create the directory
    %s
    Error: %s
no: Kan ikke opprette katalogen
    %s
    Feil: %s

en: Cannot create the specified folder:
    %s
no: Kan ikke opprette spesifisert katalog:
    %s

en: Cannot decrypt this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
no: Kunne ikke dekryptere denne meldingen: kunne ikke opprette rør til GPG/PGP: %s

en: Cannot decrypt this message: no ciphertext to decrypt
no: Kan ikke dekryptere denne meldingen: ingen ciphertekst å dekryptere

en: Cannot decrypt this message: no password provided
no: Kan ikke dekryptere denne meldingen: ingen passord oppgitt

en: Cannot delete folder metadata %s: %s
no: Kan ikke slette metainformasjon for mappe %s: %s

en: Cannot delete folder:
    %s
no: Kunne ikke slette mappe:
    %s

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
no: Kan ikke slette mappe: %s: Ugyldig operasjon

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
no: Kan ikke slette mappe: %s: Ingen slik mappe

en: Cannot encrypt this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
no: Kunne ikke kryptere denne meldingen: kunne ikke opprette rør til GPG/PGP: %s

en: Cannot encrypt this message: no password provided
no: Kan ikke kryptere denne meldingen: ingen passord oppgitt

en: Cannot encrypt this message: no plaintext to encrypt
no: Kan ikke kryptere denne meldingen: ingen tekst å kryptere

en: Cannot encrypt this message: no recipients specified
no: Kan ikke kryptere denne meldingen: ingen mottakere oppgitt

en: Cannot fork locking helper: %s
no: Kan ikke kjøre fork for låshjelper: %s

en: Cannot get folder: %s: %s
no: Finner ikke mappe: %s: %s

en: Cannot get folder: Invalid operation on this store
no: Kan ikke finne mappe: Ugyldig operasjon på dette lageret

en: Cannot get message: %s
      %s
no: Kan ikke hente melding: %s
      %s

en: Cannot get message: %s from folder %s
      %s
no: Kan ikke hente melding: %s fra mappe %s
      %s

en: Cannot initialize Evolution's Summary component.
no: Kan ikke initiere Evolutions sammendragskomponent.

en: Cannot initialize Evolution's composer.
no: Kan ikke initiere Evolutions redigeringskomponent.

en: Cannot initialize Evolution's folder info component.
no: Kan ikke initiere Evolutions mappeinfo-komponent.

en: Cannot initialize Evolution's mail component.
no: Kan ikke initiere Evolutions e-postkomponent.

en: Cannot initialize Evolution's mail config component.
no: Kan ikke initiere Evolutions konfigurasjonskomponent for e-post.

en: Cannot initialize the Bonobo component system.
no: Kunne ikke initiere Bonobo komponentsystemet.

en: Cannot initialize the Ximian Evolution shell: %s
no: Kan ikke initiere Ximian Evolution-skallet: %s

en: Cannot make a folder a child of one of its descendants
no: Kan ikke gjøre en mappe til barn av en av sine etterkommere

en: Cannot move a folder into one of its descendants.
no: Kan ikke flytte en mappe til en av sine egne undermapper.

en: Cannot move a folder over itself.
no: Kan ikke flytte en mappe over seg selv.

en: Cannot move folder: %s
no: Kan ikke flytte mappe: %s

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
no: Kan ikke åpne MH-katalogsti: %s: %s

en: Cannot open mailbox: %s: %s
no: Kan ikke åpne postboks: %s: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
no: Kan ikke åpne maildir katalogsti: %s: %s

en: Cannot open message
no: Kan ikke åpne melding

en: Cannot open temporary mailbox: %s
no: Kan ikke åpne midlertidig postboks: %s

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
no: Kan ikke tolke uttrykket: %s:
    %s

en: Cannot register on OAF
no: Kan ikke registrere i OAF

en: Cannot register storage with shell
no: Kan ikke registrere lagring i skallet

en: Cannot rename folder:
    %s
no: Kunne ikke endre navn på mappe:
    %s

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
no: Kan ikke endre navn på mappe: %s: Ugyldig operasjon

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
no: Kan ikke endre navn på mappe: %s: Ingen slik mappe

en: Cannot save folder metainfo to %s: %s
no: Kan ikke lagre metainformasjon om mappe på: %s: %s

en: Cannot save folder metainfo; you'll probably find you can't
    open this folder anymore: %s: %s
no: Kan ikke lagre metainformasjon for mappe; du vil sannsynligvis
    ikke kunne åpne denne mappen igjen: %s: %s

en: Cannot send message: no recipients defined.
no: Kan ikke sende melding: ingen mottakere definert.

en: Cannot send message: sender address not defined.
no: Kan ikke sende melding: senderadresse ikke definert.

en: Cannot send message: sender address not valid.
no: Kan ikke sende melding: senderadresse ikke gyldig.

en: Cannot set up local storage -- %s
no: Kan ikke sette opp lokal lagring -- %s

en: Cannot sign this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
no: Kunne ikke signere denne meldingen: kunne ikke opprette rør til GPG/PGP: %s

en: Cannot sign this message: no password provided
no: Kan ikke signere denne meldingen: ingen passord oppgitt

en: Cannot sign this message: no plaintext to clearsign
no: Kan ikke signere denne meldingen: ingen tekst for «clearsign»

en: Cannot sign this message: no plaintext to sign
no: Kan ikke signere denne meldingen: ingen tekst å signere

en: Cannot transfer folder:
    %s
no: Kan ikke overføre mappe:
    %s

en: Cannot verify this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
no: Kunne ikke verifisere denne meldingen: kunne ikke opprette rør til GPG/PGP: %s

en: Cannot verify this message: couldn't create temp file: %s
no: Kunne ikke verifisere denne meldingen: kunne ikke opprette midlertidig fil: %s

en: Cannot verify this message: no plaintext to verify
no: Kan ikke verifisere denne meldingen: ingen tekst å verifisere

en: Cape Girardeau
no: Kapp Girardeau

en: Cape Hatteras
no: Kapp Hatteras

en: Cape Lisburne
no: Kapp Lisburne

en: Cape Newenham
no: Kapp Newenham

en: Cape Romanzoff
no: Kapp Romanzoff

en: Cape Verde
no: Kapp Verde

en: Capitan Corbeta
no: Capitab Corbeta

en: Car
no: Bil

en: Car Phone
no: Biltelefon

en: Card ID already exists
no: Kort-ID eksisterer allerede

en: Card View
no: Kortvisning

en: Card not found
no: Kort ikke funnet

en: Card:
no: Kort:

en: Case Sensitive
no: Skill mellom store/små bokstaver

en: Categories
no: Kategorier

en: Categories: %s
no: Kategorier: %s

en: Category editor not available.
no: Kategori editor ikke tilgjengelig.

en: Category is
no: Kategorien er

en: Cayman Islands
no: Kaymanøyene

en: Central African Republic
no: Sentralafrikanske republikk

en: Central European
no: Sentral-europeisk

en: Central and South America
no: Sentral- og Sør-Amerika

en: Chad
no: Tsjad

en: Chair
no: Styremedlem

en: Chair Persons
no: Styremedlemmer

en: Chandalar Lake
no: Chandelar Lake

en: Change Anyway
no: Endre likevel

en: Change the name of this folder
no: Endre navn på denne mappen

en: Change the properties of this folder
no: Endre egenskaper for denne mappen

en: Change the settings for the summary
no: Endre innstillingene for sammendrag

en: Change this folder's properties
no: Endre denne mappens egenskaper

en: Changed Contact:
no: Endret kontakt:

en: Changing folder "%s" to "%s" format
no: Endrer mappe «%s» til «%s»-format

en: Character Encoding
no: Tegnkoding

en: Charleroi-Brussels South
no: Charleroi-Brüssel syd

en: Check Address
no: Sjekk adresse

en: Check Full Name
no: Sjekk fullt navn:

en: Check for new messages in all folders
no: Se etter nye meldinger i alle mapper

en: Check this if the server requires you to authenticate.
no: Sjekk om denne tjeneren krever at du autentiserer deg.

en: Checking Service
no: Sjekker tjeneste

en: Checking for New Mail
no: Ser etter nye meldinger

en: Checking for new mail
no: Ser etter nye meldinger

en: China
no: Kina

en: Chinese
no: Kinesisk

en: Chofu Airport
no: Chofu flyplass

en: Choose an action:
no: Velg en handling:

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
    
    You can select "Automatic" if you do not know, and Evolution will attempt to work it out.
no: Velg filen du ønsker å importere til Evolution og velg hvilken type fil det er fra listen.
    
    Du kan velge «Automatisk» hvis du ikke vet, så vil Evolution prøve å finne ut hvilken type det er for deg.

en: Choose the type of importer to run:
no: Velg type importerer som skal kjøres:

en: Classification
no: Klassifisering

en: Clear
no: Tøm

en: Clear sky
no: Klar himmel

en: Clearsigning is not supported by this cipher
no: «Clearsigning» er ikke støttet av dette cipheret

en: Cleveland-Lakefront
no: Cleveland/Lakefront

en: Click "Import" to begin importing the file into Evolution.
no: Klikk «Importer» for å starte import av filen til Evolution.

en: Click OK to close these connections and go offline
no: Klikk OK for å lukke disse forbindelsene og arbeide frakoblet

en: Click here for the address book
no: Klikk her for å få opp adresseboken

en: Click here to add an attendee
no: Klikk her for å legge til en deltaker

en: Click to add a task
no: Klikk for å legge til en oppgave

en: Close
no: Lukk

en: Close the current file
no: Lukk aktiv fil

en: Close this item
no: Lukk denne oppføringen

en: Close this window
no: Lukk dette vinduet

en: Closing connections...
no: Lukker forbindelser...

en: Co_ntacts:
no: Ko_ntakter:

en: Cocos (Keeling) Islands
no: Cocos (Keeling)-øyene

en: Collaboration
no: Samarbeid

en: Color for overdue tasks
no: Farge for utgåtte oppgaver

en: Color for tasks due today
no: Farge for oppgaver som går ut i dag

en: Command not implemented
no: Kommando ikke implementert

en: Command parameter not implemented
no: Kommandoparameter ikke implementert

en: Comment contains
no: Kommentar inneholder

en: Common Name
no: Vanlig navn

en: Comoros
no: Komorene

en: Comp
no: Datamaskin

en: Company
no: Firma

en: Company Phone
no: Firmatelefon

en: Compare against
no: Sammenligne med

en: Complete
no: Fullført

en: Complete.
no: Fullført.

en: Completed
no: Fullført

en: Completed
no: Fullført

en: Completion Date
no: Fullført dato

en: Compose _New Message
no: Skriv _ny melding

en: Compose a message
no: Skriv en melding

en: Compose a reply to all of the recipients of the selected message
no: Skriv et svar til alle mottakere av den valgte meldingen

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
no: Skriv et svar til e-postlisten for den valgte meldingen

en: Compose a reply to the sender of the selected message
no: Skriv et svar til avsender av den valgte meldingen

en: Composer
no: Skriv

en: Con_fidential
no: Kon_fidensiell

en: Confidential
no: Konfidensiell

en: Configuration
no: Konfigurasjon

en: Configuration Database not found
no: Konfigurasjonsdatabase ikke funnet

en: Configure the calendar's settings
no: Konfigurer innstillinger for kalender

en: Configure the task view's settings
no: Konfigurer innstillinger for oppgavevisning

en: Confirm when Expunging a folder
no: Bekreft ved tømming av mappe

en: Conflicting Contact:
no: Kontakt i konflikt:

en: Congo
no: Kongo

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email 
    using Evolution. 
    
    Click "Finish" to save your settings.
no: Gratulerer, din e-post-konfigurasjon er nå fullført.
    
    Du kan nå sende og motta e-post 
    med Evolution.
    
    Klikk «Fullfør» for å lagre dine innstillinger

en: Connecting to LDAP server...
no: Kobler til LDAP-tjener...

en: Connecting to server...
no: Kobler til tjener...

en: Connection cancelled
no: Tilkobling avbrutt

en: Contact Editor
no: Kontaktredigering

en: Contact List Editor
no: Kontaktlisteredigering

en: Contact Quick-Add
no: Hurtigkontakt

en: Contacts
no: Kontakter

en: Contacts:
no: Kontakter:

en: Control that displays an Evolution addressbook minicard.
no: Kontroll som viser et minikort for Evolutions adressebok.

en: Cook Islands
no: Cook-øyene

en: Copy
no: Kopier

en: Copy Link Location
no: Kopier lokasjon for lenke

en: Copy folder
no: Kopier mappe

en: Copy message(s) to
no: Kopier melding(er) til

en: Copy selected messages
no: Kopier valgte meldinger

en: Copy selected messages to another folder
no: Kopier valgte meldinger til en annen mappe

en: Copy selected task
no: Kopier valgt oppgave

en: Copy the selection
no: Kopier utvalget

en: Copy this folder
no: Kopier denne mappen

en: Copy to Folder
no: Kopier til mappe

en: Copying
no: Kopierer

en: Copying messages to %s
no: Kopierer meldinger til %s

en: Could not authenticate to KPOP server: %s
no: Kunne ikke autentisere mot KPOP-tjener: %s

en: Could not check POP server for new messages: %s
no: Kunne ikke sjekke POP-tjener etter nye meldinger: %s

en: Could not check mail file %s: %s
no: Kunne ikke sjekke e-post fil %s: %s

en: Could not close source folder %s: %s
no: Kunne ikke lukke kildemappe %s: %s

en: Could not close temp folder: %s
no: Kunne ikke lukke midlertidig mappe: %s

en: Could not connect to %s (port %d): %s
no: Kunne ikke koble til %s (port %d): %s

en: Could not connect to POP server on %s.
no: Kunne ikke koble til POP-tjener på %s.

en: Could not connect to server: %s
no: Kunne ikke koble til tjener: %s

en: Could not create a PGP decryption context.
no: Kunne ikke opprette PGP dekrypteringskontekst.

en: Could not create a PGP encryption context.
no: Kunne ikke opprette PGP krypteringskontekst.

en: Could not create a PGP signature context.
no: Kunne ikke opprette PGP signaturkontekst.

en: Could not create a PGP verification context.
no: Kunne ikke opprette PGP verifiseringskontekst.

en: Could not create a S/MIME certsonly context.
no: Kunne ikke opprette S/MIME «certsonly»-kontekst.

en: Could not create a S/MIME decode context.
no: Kunne ikke opprette S/MIME dekodingskontekst.

en: Could not create a S/MIME encryption context.
no: Kunne ikke opprette S/MIME krypteringskontekst.

en: Could not create a S/MIME envelope context.
no: Kunne ikke opprette S/MIME «envelope»-kontekst.

en: Could not create a S/MIME signature context.
no: Kunne ikke opprette S/MIME signaturkontekst.

en: Could not create composer window, because you have not yet
    configured any identities in the mail component.
no: Kunne ikke opprette skrivevindu fordi du ikke har satt
    opp en identitet i e-post-komponenten.

en: Could not create composer window:
    Unable to activate HTML editor component.
no: Kunne ikke opprette skrivevindu:
    Klarte ikke å aktivere HTML-redigeringskomponenten.

en: Could not create composer window:
    Unable to activate address selector control.
no: Kunne ikke opprette vindu for ny melding:
    Klarte ikke å aktivere kontroll for adressevelger.

en: Could not create directory %s:
    %s
no: Kan ikke opprette katalog %s:
    %s

en: Could not create directory %s: %s
no: Kan ikke opprette katalog %s: %s

en: Could not create file `%s':
    %s
no: Kunne ikke opprette fil «%s»
    %s

en: Could not create folder `%s':
    %s
no: Kunne ikke opprette mappe «%s»:
    %s

en: Could not create lock file for %s: %s
no: Kunne ikke opprette låsfil for %s: %s

en: Could not create pipe to sendmail: %s: mail not sent
no: Kunne ikke opprette rør til sendmail: %s: melding ikke sendt

en: Could not create pipe: %s
no: Kunne ikke opprette rør: %s

en: Could not create temporary directory: %s
no: Kunne ikke opprette midlertidig katalog: %s

en: Could not create the alarm notify service
no: Kunne ikke opprette meldingstjeneste for alarm

en: Could not create the alarm notify service factory
no: Kunne ikke opprette factory for alarm-tjenesten

en: Could not create the calendar view.  Please check your ORBit and OAF setup.
no: Kunne ikke opprette kalendervisning. Vennligst sjekk din ORBit og OAF konfigurasjon.

en: Could not create the component editor factory
no: Kunne ikke opprette factory for komponentredigering

en: Could not create the tasks view.  Please check your ORBit and OAF setup.
no: Kunne ikke opprette oppgavevisning. Vennligst sjekk din ORBit og OAF konfigurasjon.

en: Could not delete folder `%s':
    %s
no: Kunne ikke slette mappen «%s»
    %s

en: Could not delete folder `%s': %s
no: Kunne ikke slette mappe «%s»: %s

en: Could not delete folder index file `%s': %s
no: Kunne ikke slette indeksfil for mappe «%s»: %s

en: Could not delete folder summary file `%s': %s
no: Kunne ikke slette sammendragsfil for mappe «%s»: %s

en: Could not execute %s: mail not sent.
no: Kunne ikke kjøre %s: melding ikke sendt.

en: Could not fetch message: %s
no: Kunne ikke hente melding: %s

en: Could not file: %s: %s
no: Kunne ikke lagre: %s: %s

en: Could not find 'From' address in message
no: Kunne ikke finne «Fra»-adresse i melding

en: Could not find message body in FETCH response.
no: Kunne ikke finne meldingskropp i FETCH-svar.

en: Could not find widget for a field: `%s'
no: Kunne ikke finne widget for felt: «%s»

en: Could not fork sendmail: %s: mail not sent
no: Kunne ikke kjøre fork på sendmail: %s: melding ikke sendt

en: Could not fork: %s
no: Kunne ikke kjøre fork: %s

en: Could not get Kerberos ticket:
    %s
no: Fant ikke Kerberos-tegn:
    %s

en: Could not get group list from server.
no: Kunne ikke hente gruppeliste fra tjeneren.

en: Could not get inbox for new mail store:
    %s
    No shortcut will be created.
no: Kunne ikke finne innboks for nytt postlager:
    %s
    Ingen snarvei vil bli opprettet.

en: Could not initialize Bonobo
no: Kunne ikke initiere Bonobo

en: Could not initialize GNOME
no: Kunne ikke initiere GNOME

en: Could not initialize gnome-vfs
no: Kunne ikke initiere gnome-vfs

en: Could not load %s: %s
no: Kunne ikke laste %s: %s

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
no: Kunne ikke laste %s: Modullasting er ikke støttet på dette systemet.

en: Could not load %s: No initialization code in module.
no: Kunne ikke laste %s: Ingen initieringskode i modulen.

en: Could not load summary for %s
no: Kunne ikke laste sammendrag for %s

en: Could not load the tasks in `%s'
no: Kunne ikke laste oppgavene i «%s»

en: Could not lock '%s'
no: Kunne ikke låse «%s»

en: Could not lock '%s': protocol error with lock-helper
no: Kunne ikke låse «%s»: protokollfeil med låshjelper

en: Could not open `%s':
    %s
    Changes made to this folder will not be resynchronized.
no: Kunne ikke åpne «%s»:
    %s
    Endringer i denne mappen vil ikke re-synkroniseres.

en: Could not open `%s'; no items from the calendar folder will be migrated to the tasks folder.
no: Kunne ikke åpne «%s»; ingen oppføringer fra kalendermappen vil flyttes til oppgavemappen.

en: Could not open cache directory: %s
no: Kan ikke åpne cache-katalog: %s

en: Could not open directory for news server: %s
no: Kunne ikke åpne katalog for news-tjener: %s

en: Could not open file `%s':
    %s
no: Kunne ikke åpne fil «%s»:
    %s

en: Could not open file: %s: %s
no: Kunne ikke åpne fil %s: %s

en: Could not open folder `%s':
    %s
no: Kan ikke åpne mappe «%s»:
    %s

en: Could not open folder: %s: %s
no: Kunne ikke åpne mappe %s: %s

en: Could not open folder: message listing was incomplete.
no: Kunne ikke åpne mappe: meldingslisten var ikke komplett.

en: Could not open mail file %s: %s
no: Kunne ikke åpne postfil %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
no: Kunne ikke åpne midlertidig postfil %s: %s

en: Could not open the folder in '%s'
no: Kunne ikke åpne mappen i «%s»

en: Could not open the folder in `%s'
no: Kunne ikke åpne mappen i «%s»

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
no: Kunne ikke lese MIME-melding. Viser ren meldingstekst.

en: Could not parse URL `%s'
no: Kunne ikke tolke URL «%s»

en: Could not read pilot's Address application block
no: Kunne ikke lese pilotens adresseapplikasjonsblokk

en: Could not read pilot's Calendar application block
no: Kunne ikke lese pilotens kalender-applikasjonsblokk

en: Could not read pilot's ToDo application block
no: Kunne ikke lese pilotens applikasjonsblokk for oppgaveliste

en: Could not rename folder %s to %s: %s
no: Kunne ikke endre navn på mappe %s til %s: %s

en: Could not rename folder: %s
no: Kunne ikke endre navn på mappe: %s

en: Could not retrieve message from POP server %s: %s
no: Kunne ikke hente melding fra POP-tjener %s: %s

en: Could not save signature file.
no: Kunne ikke lagre signaturfil.

en: Could not save summary: %s: %s
no: Kunne ikke lagre sammendrag: %s: %s

en: Could not scan folder `%s': %s
no: Kunne ikke søke i mappe «%s»: %s

en: Could not send message: %s
no: Kunne ikke sende meldingen: %s

en: Could not start the Evolution Mailer Assistant interface
no: Kunne ikke starte assistent-grensesnittet for Evolution

en: Could not start the Evolution Mailer Assistant interface
    (%s)
no: Kunne ikke starte assistent-grensesnittet for Evolution
    (%s)

en: Could not start wombat
no: Kunne ikke starte wombat

en: Could not start wombat server
no: Kunne ikke starte wombat tjener

en: Could not sync spool folder %s: %s
no: Kunne ikke synkronisere spool-mappe %s: %s

en: Could not sync spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in `%s'
no: Kunne ikke synkronisere spool-mappe %s: %s
    Mappen kan være korrupt, kopi lagret i «%s»

en: Could not sync temporary folder %s: %s
no: Kunne ikke synkronisere midlertidig mappe %s: %s

en: Could not update files correctly
no: Kunne ikke oppdatere filene.

en: Could not update object!
no: Kunne ikke oppdatere objekt!

en: Could not write data: %s
no: Kan ikke skrive data: %s

en: Could not write log entry: %s
    Further operations on this server will not be replayed when you
    reconnect to the network.
no: Kunne ikke skrive loggoppføring: %s
    Videre operasjoner på denne tjeneren vil ikke kunne spilles av når
    du kobler til dette nettverket igjen.

en: Counter-proposal
no: Motforslag

en: Countr_y:
no: Lan_d:

en: Create Ru_le From Message
no: Lage rege_l fra melding

en: Create _New Folder...
no: Opprett _ny mappe...

en: Create _Virtual Folder From Message
no: Lage _virtuell mappe fra melding

en: Create a New All Day _Event
no: Opprett en ny hendelse for h_ele dagen

en: Create a New _Task
no: Oppre_tt en ny oppgave

en: Create a _New Appointment
no: Opprett en _ny avtale

en: Create a link to this folder in the shortcut bar
no: Lag en lenke til denne mappen på snarveilinjen

en: Create a new appointment
no: Opprett en ny avtale

en: Create a new contact "%s"
no: Opprett en ny kontakt «%s»

en: Create a new folder
no: Opprett en ny mappe

en: Create a new shortcut
no: Opprett en ny snarvei

en: Create a new shortcut group
no: Opprett en ny snarveigruppe

en: Create a new task
no: Opprett en ny oppgave

en: Create a rule to filter messages from this sender
no: Lag en regel for å filtrere meldinger fra denne avsenderen

en: Create a rule to filter messages to these recipients
no: Lag en regel for å filtrere meldinger til disse mottakerene

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
no: Lag en regel for å filtrere meldinger til denne meldingslisten

en: Create a rule to filter messages with this subject
no: Lag en regel for filtrering av meldinger med dette emnet

en: Create a virtual folder for these recipients
no: Lag en virtuell mappe for disse mottakerene

en: Create a virtual folder for this mailing list
no: Lag en virtuell mappe for denne e-postlisten

en: Create a virtual folder for this sender
no: Lag en virtuell mappe for denne avsenderen

en: Create a virtual folder for this subject
no: Lag en virtuell mappe for dette emnet

en: Create an event for the whole day
no: Opprett en hendelse for hele dagen

en: Create new appointments with a default _reminder
no: Opp_rett en ny avtale med standard påminnelse

en: Create new contact
no: Opprett en ny kontakt

en: Create new contact list
no: Opprett en ny kontaktliste

en: Create new shortcut group
no: Opprett ny snarveigruppe

en: Create or edit mail accounts and other preferences
no: Opprett eller rediger e-post kontoer og andre brukervalg

en: Create or edit rules for filtering new mail
no: Opprett eller rediger regler for filtrering av ny e-post

en: Create or edit virtual folder definitions
no: Opprett eller rediger definisjoner av virtuelle mapper

en: Create vFolder from Search
no: Lag vFolder fra søk

en: Croatia
no: Kroatia

en: Cu_t
no: Klipp u_t

en: Cuba
no: Kuba

en: Current store format:
no: Aktivt lagringsformat:

en: Cursor could not be loaded
no: Markøren kunne ikke lokaliseres

en: Customise My Evolution
no: Tilpass min Evolution

en: Cut
no: Klipp ut

en: Cut selected messages
no: Klipp ut valgte meldinger

en: Cut selected task
no: Klipp ut valgt oppgave

en: Cut the selection
no: Klipp ut utvalget

en: Cyprus
no: Kypros

en: Cyrillic
no: Kyrillisk

en: Czech Republic
no: Tjekkiske republikk

en: DATA request timed out: %s: mail not sent
no: Tidsavbrudd for DATA-forespørsel: %s: melding ikke sendt.

en: DATA response error: %s: mail not sent
no: Feil ved DATA-svar: %s: melding ikke sendt

en: DATA response error: message termination: %s: mail not sent
no: Feil ved DATA-svar: meldingsterminering: %s: melding ikke sendt

en: DATA send timed out: message termination: %s: mail not sent
no: Tidsavbrudd for DATA-send: meldingsterminering: %s: melding ikke sendt.

en: D_epartment:
no: Avd_eling:

en: Date
no: Dato

en: Date & Time
no: Dato & klokke

en: Date Completed:
no: Fullført dato:

en: Date received
no: Dato mottatt

en: Date sent
no: Dato sendt

en: Date/Time:
no: Dato/klokke:

en: Date:
no: Dato:

en: Day
no: Dag

en: Day View
no: Dagvisning

en: Days
no: Dager

en: Dayton-South Airport
no: Dayton-South flyplass

en: De_fault
no: _Forvalgt

en: De_lete
no: S_lett

en: December
no: Desember

en: Decline
no: Avslå

en: Declined
no: Avslått

en: Decrease the text size
no: Mindre skrift

en: Decryption is not supported by this cipher
no: Dekryptering er ikke støttet av dette cipheret

en: Default
no: Forvalgt

en: Default Forward style is:
no: Standard videresendingsstil er:

en: Default character encoding:
no: Standard tegnkoding:

en: Define Views
no: Definer visninger

en: Delegate To:
no: Deleger til:

en: Delegated
no: Delegert

en: Delegated From
no: Delegert fra

en: Delegated To
no: Delegert til

en: Delete
no: Slett

en: Delete "%s"
no: Slett «%s»

en: Delete Contact?
no: Slett kontakt?

en: Delete _All Occurrences
no: Slett _alle hendelser

en: Delete after %s day(s)
no: Slett etter %s dag(er)

en: Delete all but signature
no: Slett alt unntatt signatur

en: Delete selected contacts
no: Slett valgte kontakter

en: Delete selected tasks
no: Slett valgte oppgaver

en: Delete the appointment
no: Slett avtalen

en: Delete this _Occurrence
no: Slett denne _hendelsen

en: Delete this folder
no: Slett denne mappen

en: Delete this item
no: Slett denne oppføringen

en: Delete this list
no: Slett denne listen

en: Delete...
no: Slett...

en: Deleted
no: Slettet

en: Deleting selected objects
no: Sletter valgte objekter

en: Denmark
no: Danmark

en: Dep
no: Avd

en: Department
no: Avdeling

en: Description contains
no: Beskrivelse inneholder

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Details
no: Detaljer

en: Dictionary.com Word of the Day
no: Dictionary.com Ord for dagen

en: Digital IDs...
no: Digitale IDer...

en: Dimensions:
no: Dimensjoner:

en: Directory %s
    does not have the right permissions. Please make it
    readable and executable and restart Evolution.
no: Katalog %s
    har ikke korrekte rettigheter. Vennligst gjør den
    lesbar og kjørbar og start Evolution på nytt.

en: Disable
no: Deaktiver

en: Disable Queries
no: Deaktiver spørringer

en: Disable splash screen
no: Deaktiver splash

en: Disconnecting from %s
no: Kobler fra %s

en: Display
no: Vis

en: Display a different folder
no: Vis en annen mappe

en: Display a message
no: Vis en melding

en: Display options
no: Alternativer for visning

en: Display the next important message
no: Vis neste viktige melding

en: Display the next message
no: Vis neste melding

en: Display the next unread message
no: Vis neste uleste melding

en: Display the next unread thread
no: Vis neste uleste tråd

en: Display the previous important message
no: Vis forrige viktige melding

en: Display the previous message
no: Vis forrige melding

en: Display the previous unread message
no: Vis forrige uleste melding

en: Do Not Exist
no: Eksisterer ikke

en: Do not ask me again.
no: Ikke spør meg igjen.

en: Do you really want to remove group
    `%s' from the shortcut bar?
no: Vil du virkelig fjerne gruppen
    «%s» fra snarveilinjen?

en: Do you want to save changes?
no: Vil du lagre endringene?

en: Dominica
no: Dominika

en: Dominican Republic
no: Dominikanske republikk

en: Don't ask me again
no: Ikke spør meg igjen

en: Don't delete
no: Ikke slett

en: Don't import
no: Ikke importer

en: Don't remove
no: Ikke fjern

en: Don't show this message again.
no: Ikke vis denne meldingen igjen.

en: Done
no: Ferdig

en: Draft
no: Skisse

en: Drafts
no: Skisser

en: Drifting drizzle
no: Drivende småregn

en: Drifting dust
no: Drivende støv

en: Drifting dust whirls
no: Drivende støvvirvler

en: Drifting duststorm
no: Drivende støvstorm

en: Drifting fog
no: Drivende dis

en: Drifting funnel cloud
no: Drivende røyksky

en: Drifting hail
no: Drivende hagl

en: Drifting haze
no: Drivende dis

en: Drifting ice crystals
no: Drivende iskrystaller

en: Drifting ice pellets
no: Drivende is-pellets

en: Drifting mist
no: Drivende tåke

en: Drifting precipitation
no: Drivende nedbør

en: Drifting rain
no: Drivende regn

en: Drifting sand
no: Drivende sand

en: Drifting sandstorm
no: Drivende sandstorm

en: Drifting small hail
no: Drivende småhagl

en: Drifting smoke
no: Drivende røyk

en: Drifting snow
no: Drivende snø

en: Drifting snow grains
no: Drivende snøkorn

en: Drifting spray
no: Drivende yr

en: Drifting squall
no: Drivende bygekast

en: Drifting tornado
no: Drivende tornado

en: Drifting volcanic ash
no: Drivende vulkansk aske

en: Drizzle
no: Småregn

en: Drizzle in the vicinity
no: Småregn i omegnen

en: Due
no: Ferdig

en: Due Date
no: Ferdig-dato

en: Duplicate Contact Detected
no: Duplisert kontakt funnet

en: Dusseldorf
no: Düsseldorf

en: Dust
no: Støv

en: Dust in the vicinity
no: Støv i omegnen

en: Dust whirls
no: Støvvirvler

en: Dust whirls in the vicinity
no: Støvvirvler i omegnen

en: Duststorm
no: Støvstorm

en: Duststorm in the vicinity
no: Støvstorm i omegnen

en: Dutch Harbor
no: Belgiske havn

en: E
no: Ø

en: E-mail
no: E-post

en: EBook not loaded
no: EBook ikke lastet

en: EMail: %s
    Common Name: %s
    Organization Unit: %s
    Organization: %s
    Locality: %s
    State: %s
    Country: %s
no: E-post: %s
    Vanlig navn: %s
    Organisasjonsenhet: %s
    Organisasjon: %s
    Lokasjon: %s
    Stat: %s
    Land: %s

en: E_nable
no: A_ktiver

en: E_xit
no: A_vslutt

en: East
no: Øst

en: East - NorthEast
no: Øst - nordøst

en: East - Southeast
no: Øst - sørøst

en: East London
no: Øst-London

en: East St Louis
no: St Louis øst

en: East Timor
no: Øst-Timor

en: Ecuador
no: Ekvador

en: Edit Addressbook
no: Rediger adressebok

en: Edit Appointment
no: Rediger avtale

en: Edit Contact Info
no: Rediger kontaktinfo

en: Edit Contact List
no: Rediger kontaktliste

en: Edit Filters
no: Rediger filtre

en: Edit Full
no: Rediger alt

en: Edit Rule
no: Rediger regel

en: Edit VFolder
no: Rediger VFolder

en: Edit VFolders
no: Rediger VFoldere

en: Edit...
no: Rediger...

en: Eduardo Gomes International
no: Eduardo Gomes internasjonale flyplass

en: El Salvador Int.
no: El Salvador internasjonale flyplass

en: Email
no: E-post

en: Email 2
no: E-post 2

en: Email 3
no: E-post 3

en: Email address
no: E-post adresse

en: Email is
no: E-post er

en: Empty Message
no: Tom melding

en: Empty _Trash
no: _Tøm søppelkurven

en: Enable
no: Aktiver

en: Enable Queries (Dangerous!)
no: Aktiver spørringer (Farlig!)

en: Enabled
no: Aktivert

en: Encrypt this message with PGP
no: Krypter denne meldingen med PGP

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Cetificate
no: Krypter denne meldingen med ditt S/MIME krypteringssertifikat

en: Encryption is not supported by this cipher
no: Kryptering er ikke støttet av dette cipheret

en: Encryption required for requested authentication mechanism
no: Kryptering kreves for forespurt autentiseringsmekanisme.

en: End Date
no: Sluttdato

en: Ending:
no: Slutter:

en: Ends: <b>
no: Slutter: <b>

en: Enter Delegate
no: Skriv inn delegat

en: Enter Password
no: Skriv inn passord

en: Enter Password for %s
no: Skriv inn passord for %s

en: Enter folder URI
no: Skriv inn URI for mappen

en: Enter password for %s (user %s)
no: Skriv inn passord for %s (bruker %s)

en: Enter the URL of the news feed you wish to add
no: Skriv inn URL for nyhetsstedet du vil legge til

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
no: Skriv inn adressene som skal motta en kopi av meldingen

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message.
no: Skriv inn adressene som skal motta en kopi av meldingen uten å komme til syne i mottakerlisten for meldingen.

en: Enter the character set to use
no: Skriv inn tegnsett som skal brukes

en: Enter the recipients of the message
no: Skriv inn mottakerene for meldingen

en: Equatorial Guinea
no: Ekvatorial Guinea

en: Error
no: Feil

en: Error accessing file: %s
no: Feil under tilgang til fil: %s

en: Error adding card
no: Feil ved tillegg av kort

en: Error adding list
no: Feil under tillegg av liste

en: Error autosaving message: %s
     %s
no: Feil under autolagring av av melding: %s:
     %s

en: Error copying mail temp file: %s
no: Feil under kopiering midlertidig meldingsfil: %s

en: Error creating SASL authentication object.
no: Feil under oppretting av SASL-autentiseringsobjekt.

en: Error downloading RDF
no: Feil under nedlasting av RDF

en: Error executing %s.
no: Feil under kjøring av %s.

en: Error executing filter search: %s: %s
no: Feil under lagring av filtersøk: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
no: Feil under kjøring av filter: %s: %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
no: Feil under kjøring av søkeuttrykket %s:
    %s

en: Error getting book view
no: Feil under henting av bokvisning

en: Error in regular expression '%s':
    %s
no: Feil i regulært uttrykk «%s»:
    %s

en: Error in search expression.
no: Feil i søkeuttrykk.

en: Error loading %s
no: Feil under lasting av %s

en: Error loading default addressbook.
no: Feil under lasting av standard adressebok.

en: Error loading file: %s
no: Feil under lasting av fil: %s

en: Error loading filter information:
    %s
no: Feil under lasting av filter-informasjon:
    %s

en: Error modifying card
no: Feil ved endring av kort

en: Error modifying list
no: Feil ved endring av liste

en: Error parsing filter: %s: %s
no: Feil under lesing av filter: %s: %s

en: Error reading mail file: %s
no: Feil under lesing av postfil: %s

en: Error removing card
no: Feil ved fjerning av kort

en: Error removing list
no: Feil ved fjerning av liste

en: Error saving file: %s
no: Feil under lagring av fil: %s

en: Error saving messages to: %s:
     %s
no: Feil under lagring av av meldinger til: %s:
     %s

en: Error saving shortcuts.
no: Feil under lagring av snarveier.

en: Error starting %s
no: Feil under start av %s

en: Error while '%s':
    %s
no: Feil under «%s»:
    %s

en: Error while communicating with calendar server
no: Feil under kommunikasjon med kalendertjeneren

en: Error while performing operation:
    %s
no: Feil under utføring av operasjon:
    %s

en: Error while reading file %s:
    %s
no: Feil under lesing av fil %s:
    %s

en: Error writing mail temp file: %s
no: Feil under skriving av midlertidig fil: %s

en: Error writing to temp mailbox: %s
no: Feil under skriving til midlertidig postboks: %s

en: Estonia
no: Estland

en: Ethiopia
no: Etiopia

en: Europe
no: Europa

en: Europe/Amsterdam
no: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
no: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
no: Europa/Aten

en: Europe/Belfast
no: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
no: Europa/Beograd

en: Europe/Berlin
no: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
no: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
no: Europa/Brussel

en: Europe/Bucharest
no: Europa/Bukuresti

en: Europe/Budapest
no: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
no: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
no: Europa/København

en: Europe/Dublin
no: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
no: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
no: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
no: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
no: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
no: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
no: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
no: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
no: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
no: Europa/Luxembourg

en: Europe/Madrid
no: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
no: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
no: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
no: Europa/Monaco

en: Europe/Moscow
no: Europa/Moskva

en: Europe/Nicosia
no: Europa/Nicosia

en: Europe/Oslo
no: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
no: Europa/Paris

en: Europe/Prague
no: Europa/Praha

en: Europe/Riga
no: Europa/Riga

en: Europe/Rome
no: Europa/Roma

en: Europe/Samara
no: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
no: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
no: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
no: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
no: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
no: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
no: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
no: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
no: Europa/Tirane

en: Europe/Uzhgorod
no: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
no: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
no: Europa/Vatikanet

en: Europe/Vienna
no: Europa/Wien

en: Europe/Vilnius
no: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
no: Europa/Warshava

en: Europe/Zagreb
no: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
no: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
no: Europa/Zürich

en: Evaluation of the search expression did not yield a boolean value
no: Evaluering av søkeuttrykket ga ikke en boolsk verdi

en: Event information
no: Hendelsesinformasjon

en: Every
no: Hver

en: Evolution - Create new folder
no: Evolution - Lag ny mappe

en: Evolution Account Assistant
no: Evolution kontoassistent

en: Evolution Account Editor
no: Kontoredigering for Evolution

en: Evolution Addressbook minicard viewer
no: Evolution adressebok minikort visning

en: Evolution Alarm
no: Evolution alarm

en: Evolution Error
no: Evolution feil

en: Evolution Import Assistant
no: Importeringsassistent for Evolution

en: Evolution Importer Assistant
no: Importeringsassistent for Evolution

en: Evolution News Editor
no: Evolution nyhetsredigerer

en: Evolution Setup Assistant
no: Konfigurasjonsassistent for Evolution

en: Evolution _Window
no: Evolution vindu

en: Evolution calendar executive summary component.
no: Evolution komponent for kalendersammendrag.

en: Evolution calendar iTip/iMip viewer
no: Evolution kalender iTip/iMip-visning

en: Evolution can import data from the following files:
no: Evolution kan importere data fra følgende filer:

en: Evolution component for handling contacts.
no: Evolution komponent for håndtering av kontakter.

en: Evolution component for handling mail.
no: Evolution komponent for håndtering av e-post.

en: Evolution component for handling the calendar.
no: Evolution komponent for håndtering av kalenderen.

en: Evolution component for the executive summary.
no: Evolution-komponent for sammendrag.

en: Evolution could not create directory
    %s:
    %s
no: Evolution kunne ikke opprette katalog
    %s:
    %s

en: Evolution does not recognize this type of signed message.
no: Kan ikke kjenne igjen denne typen signert melding.

en: Evolution does not support calendar reminders with
    email notifications yet, but this reminder was
    configured to send an email.  Evolution will display
    a normal reminder dialog box instead.
no: Evolution støtter ikke påminnelser med melding via
    e-post ennå, men denne påminnelsen ble konfigurert til
    å sende e-post. Evolution vil vise en vanlig dialog
    for påminnelse i stedet.

en: Evolution has detected an old
    Executive-Summary directory.
    This needs to be removed before
    Evolution will run.
    Do you want me to remove this directory?
no: Evolution har funnet en gammel
    Executive-Summary katalog.
    Denne må fjernes før Evolution
    kan kjøre.
    Vil du fjerne denne katalogen?

en: Evolution has found Elm mail files
    Would you like to import them into Evolution?
no: Evolution har funnet Elm e-post filer.
    Vil du importere dem til Evolution?

en: Evolution has found GnomeCard files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
no: Evolution har funnet GnomeCard filer.
    Vil du importere dem til Evolution?

en: Evolution has found Netscape mail files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
no: Evolution har funnet Netscape e-post filer.
    Vil du importere dem til Evolution?

en: Evolution has found Pine mail files.
    Would you like to import them into Evolution?
no: Evolution har funnet Pine e-post filer.
    Vil du importere dem til Evolution?

en: Evolution has taken the tasks that were in your calendar folder and automatically migrated them to the new tasks folder.
no: Evolution har utført automatisk migrasjon av oppgavene fra din kalendermappe til den nye oppgaver-mappen.

en: Evolution has tried to take the tasks that were in your calendar folder and migrate them to the new tasks folder.
    Some of the tasks could not be migrated, so this process may be attempted again in the future.
no: Evolution har forsøkt å migrere oppgavene som var i din kalendermappe til den nye oppgavemappen.
    Noen av oppgavene kunne ikke migreres, så denne prosessen vil kunne forsøkes igjen i fremtiden.

en: Evolution installation
no: Evolution installasjon

en: Evolution is importing your old Elm mail
no: Evolution importerer gammel e-post fra Elm

en: Evolution is importing your old Netscape data
no: Evolution importerer dine gamle data fra Netscape

en: Evolution is importing your old Pine data
no: Evolution importerer gammel e-post fra Pine

en: Evolution is now exiting ...
no: Evolution avslutter nå...

en: Evolution is unable to get the addressbook local storage.
    This may have been caused by the evolution-addressbook component crashing.
    To help us better understand and ultimately resolve this problem,
    please send an e-mail to Jon Trowbridge <trow@ximian.com> with a
    detailed description of the circumstances under which this error
    occurred.  Thank you.
no: Evolution finner ikke lokalt lager for adressebok.
    Dette kan være forårsaket av av evolution-addressbook komponenten har krasjet.
    For å hjelpe oss med å forstå, og til slutt fikse problemet,
    vennligst send en melding til Jon Trowbridge <trow@ximian.com> med en
    detaljert beskrivelse av omstendighetene rundt feilen. Takk.

en: Evolution is unable to get the addressbook local storage.
    Under normal circumstances, this should never happen.
    You may need to exit and restart Evolution in order to
    correct this problem.
no: Evolution kan ikke finne lokalt lager for adressebok.
    Under normale omstendigheter burde ikke dette kunne skje.
    Du vil kanskje måtte avslutte og starte Evolution på nytt for
    å rette opp dette problemet.

en: Evolution mail composer.
no: Evolutions e-postredigering.

en: Evolution mail executive summary component.
no: Evolution e-post komponent for sammendrag.

en: Evolution mail folder display component.
no: Evolution komponent for e-post mappevisning.

en: Evolution mail folder factory component.
no: Evolution komponent for e-postmappe factory.

en: Evolution will use this Distinquished Name (DN) to authenticate you with the server
no: Evolution vil bruke «Distinguished Name» (DN) til å autentisere deg mot tjeneren

en: Evolution will use this email address to authenticate you with the server
no: Evolution vil bruke denne e-post adressen til å autentisere deg mot tjeneren

en: Evolution's addressbook name selection interface.
no: Evolution adressebok-komponent

en: Exceptions
no: Unntak

en: Execute actions
no: Utfør handlinger

en: Executive summary component could not initialize Bonobo.
no: Executive summary komponent kunne ikke initiere Bonobo.

en: Exist
no: Eksisterer

en: Exists
no: Eksisterer

en: Exit the program
no: Avslutt programmet

en: Expression
no: Uttrykk

en: Expunging deleted messages
no: Fjerner slettede meldinger

en: Expunging folder
no: Tømmer mappe

en: External Viewer
no: Ekstern visning

en: FYR Macedonia
no: FYR Makedonia

en: F_ind
no: F_inn

en: F_older
no: M_appe

en: F_ont...
no: Skr_ifttype...

en: F_ree
no: L_edig

en: F_ree/Busy URL:
no: L_edig/opptatt URL:

en: Factory for the Addressbook Minicard control
no: Factory for minikort kontroll for adressebok

en: Factory for the Addressbook's address displayer
no: Factory for adressebokens adressevisning

en: Factory for the Addressbook's address popup
no: Factory for adressebokens adressevisning

en: Factory for the Addressbook's name selection interface
no: Factory for adressebokens grensesnitt for navnevalg

en: Factory for the Calendar Summary component.
no: Factory for kalenderens sammendragskomponent.

en: Factory for the Evolution Tasks control
no: Factory for Evolution oppgavekontroll

en: Factory for the Evolution composer.
no: Factory for Evolution meldingsredigering.

en: Factory for the Mail Summary component.
no: Factory for e-post sammendrag komponent.

en: Factory for the alarm notification service
no: Factory for alarm-tjenesten

en: Factory for the calendar iTip view control
no: Factory for kalenderens iTip visningskontroll

en: Factory for the sample Addressbook control
no: Factory for eksempelkontroll for adressebok

en: Factory for the sample Calendar control
no: Factory for eksempelkontroll for kalender

en: Factory to centralize calendar component editor dialogs
no: Factory for å sentralisere dialoger for kalender-komponent

en: Factory to create a component editor factory
no: Factory for å opprette en factory for komponentredigering

en: Factory to import LDIF files into Evolution.
no: Factory for import av LDIF-filer til Evolution.

en: Factory to import Outlook Express 4 mails into Evolution
no: Factory for å importere Outlook Express 4-meldinger til Evolution

en: Factory to import VCard files into Evolution.
no: Factory for import av VCard-filer til Evolution.

en: Factory to import mbox into Evolution
no: Factory for å importere mbox til Evolution

en: Failed at message %d of %d
no: Feilet på melding %d av %d

en: Failed on message %d
no: Feilet på melding %d

en: Failed on message %d of %d
no: Feilet på melding %d av %d

en: Failed to cache message %s: %s
no: Feil under mellomlagring av melding %s: %s

en: Failed to decode message.
no: Feil under dekoding av melding.

en: Failed to find a common bulk algorithm.
no: Kunne ikke finne en vanlig bulk-algoritme.

en: Failed to find certificate for "%s".
no: Kunne ikke finne sertifikat for «%s».

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
no: Feil under låsing ved bruk av fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
no: Feil under låsing ved bruk av flock(2): %s

en: Failed to send username to server
no: Feil under sending av brukernavn til tjener

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
no: Kunne ikke lagre post i midlertidig fil %s: %s

en: Failed to verify certificates.
no: Feil under verifisering av sertifikater.

en: Failure in name lookup: %s
no: Feil i navneoppslag: %s

en: Falkland Islands
no: Falklandsøyene

en: Family Name
no: Etternavn

en: Faroe Islands
no: Færøyene

en: Fatal mail parser error near position %ld in folder %s
no: Fatal feil i lesing av postboksen nær posisjon %ld i mappe %s

en: February
no: Februar

en: Fetching Mail
no: Henter e-post

en: Fetching summary information for new messages
no: Henter sammendragsinformasjon for nye meldinger

en: Few clouds
no: Få skyer

en: Few ice crystals
no: Noen iskrystaller

en: Few ice pellets
no: Få is-pellets

en: File %s
    should be removed to allow Evolution to work correctly.
    Please remove this file and restart Evolution.
no: Filen %s
    må fjernes for at Evolution skal fungere riktig.
    Vennligst fjern denne filen og start Evolution på nytt.

en: File %s does not exist
no: Filen %s eksisterer ikke

en: File A_s:
no: Lagre _som:

en: File As
no: Lagre som

en: File exists, overwrite?
no: Filen eksisterer, overskriv?

en: File name:
no: Filnavn:

en: File type:
no: Filtype:

en: Filename:
no: Filnavn:

en: Filter Rules
no: Filterregler

en: Filter on Mailing List
no: Filtrer etter e-postliste

en: Filter on Mailing List (%s)
no: Filtrer etter e-postliste (%s)

en: Filter on Mailing _List...
no: Filtrer på e-post_liste...

en: Filter on Re_cipients
no: Filtrer på motta_ker

en: Filter on Se_nder...
no: Filtrer på se_nder...

en: Filter on Sen_der
no: Filtrer på sen_der

en: Filter on Sub_ject
no: Filtrer på em_ne

en: Filter on _Mailing List
no: Filtrer på e-_postliste

en: Filter on _Recipients...
no: Filtrer på mottake_re...

en: Filter on _Subject...
no: Filtrer på e_mne...

en: Filtering Folder
no: Filtrerer mappe

en: Filters
no: Filtre

en: Find Now
no: Finn nå

en: Find in Message
no: Finn i melding

en: Find:
no: Finn:

en: First day of wee_k:
no: Første dag i u_ken:

en: Flagged
no: Merket

en: Fog
no: Dis

en: Fog in the vicinity
no: Dis i området

en: Fog with wind
no: Dis med vind

en: Folder
no: Mappe

en: Folder `%s' does not exist.
no: Mappen «%s» eksisterer ikke.

en: Folder `%s' is not empty. Not deleted.
no: Mappen «%s» er ikke tom. Ikke slettet.

en: Folder `%s/%s' does not exist.
no: Mappen «%s/%s» eksisterer ikke.

en: Folder containing appointments and events
no: Mappe som inneholder avtaler og hendelser

en: Folder containing contact information
no: Mappe som inneholder kontaktinformasjon

en: Folder containing mail
no: Mappe som inneholder e-post

en: Folder containing the Evolution Summary
no: Mappe som inneholder Evolution sammendrag

en: Folder containing to-do items
no: Mappe som inneholder oppgaver

en: Folder name cannot contain slashes.
no: Mappenavn kan ikke inneholde skråstreker.

en: Folder name cannot contain the Return character.
no: Mappenavn kan ikke inneholde linjeskift.

en: Folder name:
no: Mappenavn:

en: Folder type:
no: Mappetype:

en: Folder was destroyed and recreated on server.
no: Mappen ble ødelagt og laget på nytt på tjeneren.

en: Folders
no: Mapper

en: Folders whose names begin with:
no: Vis mapper med navn som begynner på:

en: Fonts
no: Skrifttyper

en: Footer:
no: Bunntekst:

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
no: For tilkobling til og nedhenting av e-post på POP-tjenere.

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
no: For levering av e-post via en ekstern e-posttjener med SMTP.

en: For delivering mail by passing it to the "sendmail" program on the local system.
no: For levering av e-post ved å videresende den til «sendmail»-programmet på det lokale systemet.

en: For reading and storing local mail in standard mbox spool files.
no: For lesing og lagring av lokal e-post i standard mbox «spool»-filer.

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
no: For lesing og lagring av e-post på IMAP-tjenere.

en: For reading mail as a query of another set of folders
no: For lesing av e-post som en spørring på et annet sett med mapper

en: For retrieving local mail from standard mbox formated spools.
no: For henting av lokal e-post fra standard «spools» i mbox format

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
no: For lagring av lokal e-post i MH-lignende meldingskataloger.

en: For storing local mail in maildir directories.
no: For lagring av lokal e-post i maildir-kataloger.

en: Force images in HTML mail to be loaded
no: Tvungen lasting av bilder i HTML e-post

en: Forde/Bringeland
no: Førde/Bringeland

en: Forget _Passwords
no: Glem _passord

en: Forget remembered passwords so you will be prompted for them again
no: Glem alle passord slik at du vil bli spurt om å oppgi dem igjen

en: Fort Lauderdale (International)
no: Fort Lauderdale (Internasjonal)

en: Forward
no: Videresend

en: Forward As
no: Videresend som

en: Forward Contact
no: Videresend kontakt

en: Forward _Attached
no: Videresend vedl_agt

en: Forward _Inline
no: Videresend «_inline»

en: Forward _Quoted
no: Videresend si_tert

en: Forward as i_Calendar
no: Videresend som i_Calendar

en: Forward the selected message in the body of a new message
no: Videresend den valgte meldingen i kroppen av en ny melding

en: Forward the selected message quoted like a reply
no: Videresend den valgte meldingen sitert som et svar

en: Forward the selected message to someone
no: Videresend den valgte meldingen til noen

en: Forward the selected message to someone as an attachment
no: Videresend den valgte meldingen til noen som et vedlegg

en: Forward this item via email
no: Videresend oppføring via e-post

en: Forwarded Message
no: Videresendt melding

en: Forwarded message
no: Videresendt melding

en: Forwarded message - %s
no: Videresendt melding - %s

en: Forwarded messages
no: Videresendte meldinger

en: Fr
no: Fre

en: France
no: Frankrike

en: Frankfort
no: Frankfurt

en: Free
no: Ledig

en: Free-busy URL
no: Ledig-/opptatt-URL

en: Free/Busy Information
no: Ledig/opptatt-informasjon

en: Free/Busy Reply
no: Ledig/opptatt svar

en: Free/Busy Request
no: Ledig/opptatt forespørsel

en: Free/Busy info begins: <b>
no: Ledig/opptatt-informasjon starter: <b>

en: Free/Busy info ends: <b>
no: Ledig/opptatt-informasjon slutter: <b>

en: Free/Busy information
no: Ledig/opptatt-informasjon

en: Freezing drizzle
no: Frysende småregn

en: Freezing duststorm
no: Støvstorm med frost

en: Freezing fog
no: Frysende dis

en: Freezing hail
no: Frysende hagl

en: Freezing haze
no: Frysende dis

en: Freezing ice crystals
no: Frysende iskrystaller

en: Freezing ice pellets
no: Frysende is-pellets

en: Freezing mist
no: Tåke og frost

en: Freezing precipitation
no: Frysende nedbør

en: Freezing rain
no: Frysende regn

en: Freezing sandstorm
no: Sandstorm med frost

en: Freezing small hail
no: Frysende småhagl

en: Freezing snow
no: Frysende snø

en: Freezing snow grains
no: Frysende snøkorn

en: Freezing spray
no: Frysende yr

en: Freezing squall
no: Frysende bygekast

en: Freezing tornado
no: Tornado med frost

en: Freezing volcanic ash
no: Frysende vulkansk aske

en: French Guiana
no: Fransk Guinea

en: French Polynesia
no: Fransk polynesia

en: French Southern Territories
no: Sydlige Franske territorier

en: Friday
no: Fredag

en: From
no: Fra

en: From %s:
no: Fra %s:

en: From:
no: Fra:

en: Fukue Airport
no: Fukue flyplass

en: Fukui Airport
no: Fukui flyplass

en: Fukuoka Airport
no: Fukuoka flyplass

en: Full Name
no: Fullt navn

en: Full _Name...
no: Fullt _navn...

en: Function not implemented in this storage
no: Funksjonen er ikke implementert i dette lageret

en: Funnel cloud
no: Røyksky

en: Funnel cloud in the vicinity
no: Røyksky i området

en: Funnel cloud w/ wind
no: Røyksky med vind

en: General
no: Generelt

en: Generating message list
no: Genererer meldingsliste

en: Generic error
no: Vanlig feil

en: Geographical Position
no: Geografisk plassering

en: George Airport
no: George flyplass

en: Germany
no: Tyskland

en: Get Digital ID...
no: Hent digital ID...

en: Getting Folder Information
no: Henter mappeinformasjon

en: Getting message %d (%d%%)
no: Henter melding %d (%d%%)

en: Getting message %d of %d
no: Henter melding %d av %d

en: Go To
no: Gå til

en: Go To Date
no: Gå til dato

en: Go To Today
no: Gå til i dag

en: Go back
no: Gå tilbake

en: Go forward
no: Gå fremover

en: Go to _Date
no: Gå til _dato

en: Go to _Today
no: Gå _til i dag

en: Go to a specific date
no: Gå til en spesifikk dato

en: Go to folder...
no: Gå til mappe...

en: Go to today
no: Gå til i dag

en: Goteborg (Landvetter)
no: Göteborg (Landvetter)

en: Goteborg (Save)
no: Göteborg (Save)

en: Greece
no: Hellas

en: Greek
no: Gresk

en: Greenland
no: Grønnland

en: Groningen
no: Gröningen

en: Group
no: Gruppe

en: Group name:
no: Gruppenavn:

en: Guadalupe Pass
no: Guadelupe Pass

en: Guadeloupe
no: Guadelope

en: Gullfax C
no: Gullfaks C

en: HELO request timed out: %s: non-fatal
no: Tidsavbrudd for HELO-forespørsel: %s: ikke-fatal

en: HELO response error: %s: non-fatal
no: Feil ved HELO-svar: %s: ikke-fatal

en: HTML signature file:
no: HTML-signaturfil:

en: Habana
no: Havana

en: Hachijojima Airport
no: Hachijojima flyplass

en: Hail
no: Hagl

en: Hail in the vicinity
no: Hagl i omegnen

en: Hail showers
no: Haglbyger

en: Hailstorm
no: Haglstorm

en: Hakodate Airport
no: Hakodate flyplass

en: Hanamaki Airport
no: Hanamaki flyplass

en: Has subfolders
no: Har undermapper

en: Haze
no: Dis

en: Haze in the vicinity
no: Dis i området

en: Haze with wind
no: Dis med vind

en: Header
no: Topptekst

en: Header/Footer
no: Topp-/bunntekst

en: Headings
no: Topptekster

en: Headings for each letter
no: Topptekst for hver bokstav

en: Heard And McDonald Islands
no: Heard og McDonald-øyene

en: Heavy drizzle
no: Tungt småregn

en: Heavy dust
no: Tungt støv

en: Heavy dust whirls
no: Tunge støvvirvler

en: Heavy duststorm
no: Tung støvstorm

en: Heavy hail
no: Tungt hagl

en: Heavy ice crystals
no: Tungt med iskrystaller

en: Heavy ice pellets
no: Kraftige is-pellets

en: Heavy precipitation
no: Kraftig nedbør

en: Heavy rain
no: Tungt regn

en: Heavy sand
no: Tung sand

en: Heavy sandstorm
no: Tung sandstorm

en: Heavy small hail
no: Tungt småhagl

en: Heavy snow
no: Tung snø

en: Heavy snow grains
no: Tunge snøkorn

en: Heavy spray
no: Kraftig yr

en: Heavy squall
no: Kraftige bygekast

en: Height:
no: Høyde:

en: Help message
no: Hjelp-melding

en: Hide
no: Skjul

en: Hide S_elected Messages
no: Skjul valgt_e meldinger

en: Hide _Deleted Messages
no: Skjul slette_de meldinger

en: Hide _Read Messages
no: Skjul leste meldinge_r

en: Hide deleted messages rather than displaying them with a line through them
no: Skjul slettede meldinger heller enn å vise dem gjennomstreket

en: Hide the shortcut bar
no: Skjul snarveilinjen

en: High
no: Høy

en: Higher
no: Høyere

en: Highest
no: Høyest

en: Hiroshima Airport
no: Hiroshima flyplass

en: Holy See
no: Dødehavet

en: Home
no: Hjemme

en: Home 2
no: Hjemme 2

en: Home Address
no: Hjemmeadresse

en: Home Fax
no: Faks hjemme

en: Home Phone
no: Hjemmetelefon

en: Home Phone 2
no: Hjemmetelefon 2

en: Honningsvag
no: Honningsvåg

en: Host
no: Vert

en: Host lookup failed: %s: host not found
no: Vertsoppslag feilet: %s: vert ikke funnet

en: Host lookup failed: %s: unknown reason
no: Vertsoppslag feilet: %s: ukjent årsak

en: Hours
no: Timer

en: How many days should the calendar display at once?
no: Hvor mange dager skal kalenderen vise om gangen?

en: However, the message was successfully sent.
no: Likevel, fullførte sending av meldingen.

en: Hungary
no: Ungarn

en: I/O error
no: I/U-feil

en: IMAP command failed: %s
no: IMAP-kommando feilet: %s

en: IMAP server %s does not support requested authentication type %s
no: IMAP-tjener %s støtter ikke etterspurt autentiseringstype %s

en: IMAP server response did not contain %s information
no: Svar fra IMAP-tjener inneholdt ikke %s-informasjon

en: Ice crystal storm
no: Storm med iskrystaller

en: Ice crystals
no: Iskrystaller

en: Ice crystals in the vicinity
no: Iskrystaller i omegnen

en: Ice pellet storm
no: Is-pellets storm

en: Ice pellets
no: Is-pellets

en: Ice pellets in the vicinity
no: Is-pellets i området

en: Iceland
no: Island

en: Identity
no: Identitet

en: If
no: Hvis

en: If this person publishes free/busy or other calendar information on the Internet, enter the address
    of that information here.
no: Hvis en person publiserer ledig-/opptatt informasjon eller annen kalenderinformasjon på internett, skriv inn adressen
    til denne informasjonen her.

en: If you can no longer open this mailbox, then
    you may need to repair it manually.
no: Hvis du ikke kan åpne denne postboksen igjen må
    du reparere den manuelt.

en: Iki Airport
no: Iki flyplass

en: Immediately follow each other
no: Rett etter hverandre

en: Import
no: Importer

en: Import File (step 3 of 3)
no: Importer fil (steg 3 av 3)

en: Import a single file
no: Importer en enkelt fil

en: Import data and settings from older programs
no: Importer data og innstillinger fra andre programmer

en: Import data from other programs
no: Importer data fra andre programmer

en: Important
no: Viktig

en: Importer Type (step 1 of 3)
no: Importer type (steg 1 av 3)

en: Importers
no: Importerere

en: Importing
no: Importerer

en: Importing %s
    Importer not ready.
    Waiting 5 seconds to retry.
no: Importerer %s
    Importerer ikke klar.
    Venter 5 sekunder før nytt forsøk.

en: Importing %s
    Importing item %d.
no: Importerer %s
    Importerer oppføring %d.

en: Importing %s
    Importing item 1.
no: Importerer %s
    Importerer oppføring 1.

en: Importing %s as %s
no: Importerer %s som %s

en: Importing %s.
    Starting %s
no: Importerer %s.
    Starter %s

en: Importing Files
no: Importerer filer

en: Importing...
no: Importerer...

en: Imports LDIF files into Evolution.
no: Importerer LDIF-filer til Evolution.

en: Imports Outlook Express 4 files into Evolution
no: Importerer Outlook Express 4-filer til Evolution

en: Imports VCard files into Evolution.
no: Importerer VCard-filer til Evolution.

en: Imports mbox files into Evolution
no: Importerer mbox-filer til Evolution

en: In HTML mail
no: I HTML e-post

en: In Process
no: Under arbeid

en: In Progress
no: Under arbeid

en: Inbox
no: Innboks

en: Include:
no: Inkluder:

en: Incoming
no: Innkommende

en: Increase the text size
no: Større tekst

en: Indexing:
no: Indekserer:

en: Indian/Antananarivo
no: Indiske hav/Antananarivo

en: Indian/Chagos
no: Indiske hav/Chagos

en: Indian/Christmas
no: Indiske hav/Juleøya

en: Indian/Cocos
no: Indiske hav/Cocos

en: Indian/Comoro
no: Indiske hav/Komorene

en: Indian/Kerguelen
no: Indiske hav/Kerguelen

en: Indian/Mahe
no: Indiske hav/Mahe

en: Indian/Maldives
no: Indiske hav/Maldivene

en: Indian/Mauritius
no: Indiske hav/Mauritius

en: Indian/Mayotte
no: Indiske hav/Mayotte

en: Indian/Reunion
no: Indiske hav/Reunion

en: Individual
no: Individuell

en: Information
no: Informasjon

en: Inline Text _File...
no: «Inline» tekst_fil...

en: Input File
no: Innfil

en: Insert File
no: Sett inn fil

en: Insert a file as text into the message
no: Sett inn en tekstfil i meldingen

en: Insert text file...
no: Sett inn tekstfil...

en: Internal error
no: Intern feil

en: International Falls
no: Internasjonal Falls

en: Interrupted
no: Avbrutt

en: Invalid
no: Ugyldig

en: Invalid URI
no: Ugyldig URI

en: Invalid argument
no: Ugyldig argument

en: Invalid arguments
no: Ugyldige argumenter

en: Invalid email address trace information:
    %s
no: Ugyldig informasjon i sporing av e-postadresse:
    %s

en: Invalid message contents
no: Ugyldig meldingsinnhold

en: Invalid opaque trace information:
    %s
no: Ugyldig ugjennomsiktig sporingsinformasjon:
    %s

en: Invalid trace information:
    %s
no: Ugyldig sporingsinformasjon:
    %s

en: Invalid type in body-contains, expecting string
no: Ugyldig type i kropp-inneholder, forventer streng

en: Iran, Islamic Republic of
no: Den islamske republikken Iran

en: Ireland
no: Irland

en: It is possible that the mail server may reveal the recipients by adding an Apparently-To header.
    Send anyway?
no: Det er mulig at e-post tjeneren kan vise mottakerene ved å legge til en «Apparently-To»-header.
    Send likevel?

en: Italy
no: Italia

en: Item sent!
no: Oppføring sendt!

en: Izumo Airport
no: Izumo flyplass

en: Jacksonville-Craig Airport
no: Jacksonville-Craig flyplass

en: January
no: Januar

en: Japanese
no: Japansk

en: Jeddah King Abdul Aziz International Airport
no: Jeddah kong Abdul Aziz internasjonale flyplass

en: Jonkoping
no: Jönköping

en: Journal entry - %s
no: Journaloppføring - %s

en: Journal information
no: Journalinformasjon

en: July
no: Juli

en: June
no: Juni

en: Kagoshima Airport
no: Kagoshima flyplass

en: Kansai International Airport
no: Kansai internasjonale flyplass

en: Kasuminome Ab
no: Kasuminime Ab

en: Kazakhstan
no: Kasakhstan

en: King Khaled International Airport
no: Kong Khaled internasjonale flyplass

en: Kitakyushu Airport
no: Kitakyushu flyplass

en: Kobenhavn/Kastrup
no: København/Kastrup

en: Kobenhavn/Roskilde
no: København/Roskilde

en: Kochi Airport
no: Kochi flyplass

en: Koln/Bonn
no: Køln/Bonn

en: Korea, Democratic People's Republic of
no: Den demokratiske folkerepublikken Korea

en: Korea, Republic of
no: Den koreanske republikk

en: Korean
no: Koreansk

en: Kumamoto Airport
no: Kumanoto flyplass

en: Kushiro Airport
no: Kushiro flyplass

en: Kyrgyzstan
no: Kurgistan

en: LDAP Server
no: LDAP-tjener

en: LDAP server containing contact information
no: LDAP-tjener sømme inneholder kontaktinformasjon

en: L_ocation:
no: Pl_assering:

en: Landscape
no: Landskap

en: Language
no: Språk

en: Leave messages on server
no: Behold meldinger på tjeneren

en: Lebanon
no: Libanon

en: Leeds and Bradford
no: Leeds og Bradford

en: Left:
no: Venstre:

en: Letter tabs on side
no: Bokstavfaner på siden

en: Light drizzle
no: Lett småregn

en: Light dust
no: Lett støv

en: Light dust whirls
no: Lette støvvirvler

en: Light duststorm
no: Lett støvstorm

en: Light fog
no: Lett dis

en: Light funnel cloud
no: Lett røyksky

en: Light hail
no: Lett hagl

en: Light haze
no: Lett dis

en: Light mist
no: Lett tåke

en: Light precipitation
no: Lett nedbør

en: Light rain
no: Lett regn

en: Light sand
no: Lett sand

en: Light snow
no: Lett snø

en: Light snow grains
no: Lette snøkorn

en: Light spray
no: Lett yr

en: Light squall
no: Lette bygekast

en: Light standstorm
no: Lett sandstorm

en: List _name:
no: Listenavn:

en: Lithuania
no: Litauen

en: Livingston
no: Linvingston

en: Load _Images
no: Last b_ilder

en: Loading Calendar
no: Laster kalender

en: Loading calendar...
no: Laster kalender...

en: Loading message content
no: Laster meldingsinnhold

en: Loading...
no: Laster...

en: Local Folders
no: Lokale mapper

en: Local delivery
no: Lokal levering

en: Local mail file %s
no: Lokal e-post-fil %s

en: Local stores do not have an inbox
no: Lokalt lager har ikke en innboks

en: Lousiana
no: Louisiana

en: Low
no: Lav

en: Lower
no: Lavere

en: Lowest
no: Lavest

en: Lubeck-Blankensee
no: Lübeck-Blankensee

en: MAIL FROM request timed out: %s: mail not sent
no: Tidsavbrudd for «MAIL FROM»-forespørsel: %s: melding ikke sendt

en: MAIL FROM response error: %s: mail not sent
no: Feil i MAIL FROM-svar: %s: melding ikke sendt

en: MH append message cancelled
no: Operasjon for å legge til melding for MH avbrutt

en: MH-format mail directories
no: E-postkataloger i MH-format

en: MIME type:
no: MIME-type:

en: MTWTFSS
no: MTOTFLS

en: Ma_x number of items shown:
no: Ma_ksimalt antall oppføringer som vises:

en: Macedonia
no: Makedonia

en: Madagascar
no: Madagaskar

en: Mail
no: Post

en: Mail Alarm Options
no: Alternativer for e-post-alarm

en: Mail Configuration
no: E-post-konfigurasjon

en: Mail Settings
no: Innstillinger for e-post

en: Mail append cancelled
no: Operasjon for å legge til e-post avbrutt

en: Mail configuration interface
no: Grensesnitt for e-post-konfigurasjon

en: Mail delivery via the sendmail program
no: Levering av e-post via sendmail programmet

en: Mail from %s
no: E-post fra %s

en: Mail storage folder (internal)
no: Mappe for meldingslager (intern)

en: Mail summary
no: E-post sammendrag

en: Mail to %s
no: Send til %s

en: Mailbox Format
no: Format for postboks

en: Mailbox location
no: Plassering av postboks

en: Maildir append message cancelled
no: Operasjon for å legge til melding i maildir avbrutt

en: Maildir-format mail directories
no: E-postkataloger i maildir-format

en: Mailing list
no: E-postliste

en: Main toolbar
no: Hovedverktøylinje

en: Make this Occurrence _Movable
no: Gjør denne hendelsen _flyttbar

en: Make this my _default account
no: Bruk denne som stan_dard konto

en: Maldives
no: Maldivene

en: Malformed external-body part.
no: Feilutformet del for ekstern kropp.

en: Malmo/Sturup
no: Malmø/Sturup

en: Man
no: Mann

en: Manage Subscriptions
no: Håndter abonnement

en: Manager
no: Leder

en: Mar_k as Read
no: Mer_k som lest

en: March
no: Mars

en: Margins
no: Marger

en: Mark All as R_ead
no: Merk alle som l_est

en: Mark all visible messages as read
no: Merk alle synlige meldinger som lest

en: Mark as I_mportant
no: Merk som _viktig

en: Mark as U_nread
no: Merk som _ulest

en: Mark as Unim_portant
no: Merk som uv_iktig

en: Mark as Unimp_ortant
no: Merk som uv_iktig

en: Mark as _Important
no: Merk som v_iktig

en: Mark the selected messages as having been read
no: Merk valgte meldinger som lest

en: Mark the selected messages as important
no: Merk valgte meldinger som viktige

en: Mark the selected messages as not having been read
no: Merk valgte meldinger som ikke lest

en: Mark the selected messages as unimportant
no: Merk valgte meldinger som uviktige

en: Mark the selected messages for deletion
no: Merk valgte meldinger for sletting

en: Marshall Islands
no: Marshalløyene

en: Matches:
no: Treff:

en: Matsumoto Airport
no: Matsumoto flyplass

en: Matsuyama Airport
no: Matsuyama flyplass

en: Mauritania
no: Mauretania

en: May
no: Mai

en: McCall
no: McAll

en: Meeting
no: Møte

en: Meeting Cancellation
no: Møteavlysing

en: Meeting Information
no: Møteinformasjon

en: Meeting Proposal
no: Møteforslag

en: Meeting Reply
no: Møtesvar

en: Meeting Update
no: Møteoppdatering

en: Meeting Update Request
no: Forespørsel om møteoppdatering

en: Meeting _end time:
no: Tid for møtets slutt:

en: Meeting _start time:
no: Tid for møtets _start:

en: Meeting begins: <b>
no: Møte starter: <b>

en: Meeting ends: <b>
no: Møte slutter: <b>

en: Memambetsu Airport
no: Memambetsu flyplass

en: Member
no: Medlem

en: Members
no: Medlemmer

en: Merge E-Mail Address
no: Flett E-postadresse

en: Message
no: Melding

en: Message %s not found.
no: Melding %s ikke funnet

en: Message Alarm Options
no: Alternativer for meldingsalarmer

en: Message Body
no: Meldingskropp

en: Message Header
no: Meldingshode

en: Message construction failed: Corrupt mailbox?
no: Oppbygging av melding feilet: Korrupt postboks?

en: Message contains
no: Melding inneholder

en: Message storage
no: Meldingslager

en: Message to Display
no: Melding som skal vises

en: Message was received
no: Meldingen ble mottatt

en: Message was sent
no: Meldingen ble sendt

en: Messages
no: Meldinger

en: Micronesia
no: Mikronesia

en: Middle East
no: Midtøsten

en: Minutes
no: Minutter

en: Miss
no: Frk

en: Mist
no: Tåke

en: Mist in the vicinity
no: Tåke i omegnen

en: Mist with wind
no: Tåke med vind

en: Miyakejima Airport
no: Miyakejima flyplass

en: Miyazaki Airport
no: Miyazaki flyplass

en: Mo
no: Man

en: Mo I Rana
no: Mo i rana

en: Mobile
no: Mobil

en: Mobile Downtown
no: Mobile sentrum

en: Mobile Phone
no: Mobiltelefon

en: Mobile Regional Airport
no: Mobile regionale flyplass

en: Moderate drizzle
no: Moderat småregn

en: Moderate dust
no: Moderat støv

en: Moderate dust whirls
no: Moderate støvvirvler

en: Moderate duststorm
no: Moderat støvstorm

en: Moderate fog
no: Moderat dis

en: Moderate funnel cloud
no: Moderat røyksky

en: Moderate hail
no: Moderat hagl

en: Moderate haze
no: Moderat dis

en: Moderate ice crystals
no: Moderat med iskrystaller

en: Moderate ice pellets
no: Moderate is-pellets

en: Moderate mist
no: Moderat tåke

en: Moderate precipitation
no: Moderat nedbør

en: Moderate rain
no: Moderat regn

en: Moderate sand
no: Moderat sand

en: Moderate sandstorm
no: Moderat sandstorm

en: Moderate small hail
no: Moderat småhagl

en: Moderate smoke
no: Moderat røyk

en: Moderate snow
no: Moderat snø

en: Moderate snow grains
no: Moderate snøkorn

en: Moderate spray
no: Moderat yr

en: Moderate squall
no: Moderate bygekast

en: Moderate tornado
no: Moderat tornado

en: Moderate volcanic ash
no: Moderat vulkansk aske

en: Modifying card from LDAP server...
no: Endrer kort fra LDAP-tjener...

en: Mombetsu Airport
no: Mombetsu flyplass

en: Monchengladbach
no: Monchencladbach

en: Monday
no: Mandag

en: Montague
no: Montaque

en: Monte Scuro
no: Monte Sucro

en: Month
no: Måned

en: Month View
no: Månedsvisning

en: Morocco
no: Marokko

en: Moscow Domodedovo
no: Moskva Domodedovo

en: Moscow Sheremetyevo
no: Moskva Sheremetyevo

en: Mosjoen
no: Mosjøen

en: Move
no: Flytt

en: Move folder
no: Flytt mappe

en: Move message(s) to
no: Flytt melding(er) til

en: Move selected messages to another folder
no: Flytt valgte meldinger til en annen mappe

en: Move this folder to another place
no: Flytt denne mappen til et annet sted

en: Move to Folder
no: Flytt til mappe

en: Movemail program failed: %s
no: Movemail-programmet feilet: %s

en: Moving
no: Flytter

en: Moving messages
no: Flytter meldinger

en: Moving messages to %s
no: Flytter melding(er) til %s

en: Mozambique
no: Mosambik

en: Mr.
no: Hr.

en: Mrs.
no: Fru

en: Ms.
no: Frk.

en: Multiple Messages
no: Flere meldinger

en: Multiple Unseen Messages
no: Flere uleste meldinger

en: Multiple VCards
no: Flere VCard

en: My Weather
no: Min værmelding

en: N Las Vegas
no: Las Vegas N

en: N Myrtle Beach
no: Myrtle Beach N

en: NNTP Server:
no: NNTP-tjener:

en: NT Login
no: NT-pålogging

en: Nagasaki Airport
no: Nagasaki flyplass

en: Nagoya Airport
no: Nagoya flyplass

en: Naha Airport
no: Naha flyplass

en: Nakashibetsu Airport
no: Nakashibetsu flyplass

en: Name
no: Navn

en: Name begins with
no: Navn begynner på

en: Name:
no: Navn:

en: Namespace
no: Navneområde

en: Nankishirahama Airport
no: Nankishirahama flyplass

en: Nasa Shuttle
no: Nasa's romferge

en: Needs Action
no: Trenger handling

en: Netherlands
no: Nederland

en: Netherlands Antilles
no: Nederlandske antiller

en: New
no: Ny

en: New All Day _Event
no: Ny avtale som varer h_ele dagen

en: New Appointment
no: Ny avtale

en: New Caledonia
no: Ny-kaledonia

en: New Contact
no: Ny kontakt

en: New Contact List
no: Ny kontaktliste

en: New Contact _List
no: Ny kontakt_liste

en: New Contact:
no: Ny kontakt:

en: New List
no: Ny liste

en: New Mail Message
no: Ny e-post melding

en: New Message
no: Ny melding

en: New Task
no: Ny oppgave

en: New Tokyo International Airport
no: Nye Tokyo internasjonale flyplass

en: New VFolder
no: Ny VFolder

en: New York-JFK Arpt
no: New York-JFK flyplass

en: New _Appointment
no: Ny _avtale

en: New _Appointment...
no: Ny _avtale...

en: New _Contact
no: Ny _kontakt

en: New _Mail Message
no: Ny e-post _melding

en: New _Task
no: Ny _oppgave

en: New phone type
no: Ny telefontype

en: New store format:
no: Nytt lagringsformat:

en: New...
no: Ny...

en: News Feed
no: Nyhetstjenester

en: News Feed Settings
no: Innstillinger for nyhetstjeneste

en: Next
no: Neste

en: Next Important Message
no: Neste viktige melding

en: Next Message
no: Neste melding

en: Next Thread
no: Velg tråd

en: Next Unread Message
no: Neste uleste melding

en: Nice-Cote d'Azur
no: Nice-Côte d'Azur

en: Nick
no: Kallenavn

en: Nickname
no: Kallenavn

en: Niigata Airport
no: Niigata flyplass

en: No
no: Nei

en: No Information
no: Ingen informasjon

en: No Message Selected
no: Ingen melding valgt

en: No appointments
no: Ingen avtaler

en: No cards
no: Ingen kort

en: No description
no: Ingen beskrivelse

en: No description available.
no: Ingen beskrivelse tilgjengelig.

en: No error
no: Ingen feil

en: No filename provided.
no: Ingen filnavn spesifisert.

en: No folder name specified.
no: Ingen mappenavn spesifisert.

en: No message with uid %s
no: Ingen melding med uid %s

en: No owner
no: Ingen eier

en: No provider available for protocol `%s'
no: Ingen tilbyder tilgjengelig for protokoll «%s»

en: No server has been selected
no: Ingen tjener er valgt

en: No space left
no: Ingen plass igjen

en: No such folder %s
no: Mappen %s eksisterer ikke

en: No such folder `%s'.
no: Ingen slik mappe «%s».

en: No such message
no: Ingen slik melding

en: No such message %s in %s
no: Ingen slik melding %s i %s

en: No such message: %s
no: Ingen slik melding: %s

en: No summary
no: Ingen sammendrag

en: No support for authentication type %s
no: Ingen støtte for autentiseringstype %s

en: No tasks
no: Ingen oppgaver

en: No_tes:
no: No_tater:

en: Non-Participant
no: Ikke-deltaker

en: Non-Participants
no: Ikke-deltakere

en: None
no: Ingen

en: Norfolk Island
no: Norfolk-øya

en: Norrkoping
no: Nörrköping

en: North
no: Nord

en: North - NorthEast
no: Nord - nordøst

en: North - Northwest
no: Nord - nordvest

en: Northeast
no: Nordøst

en: Northern Mariana Islands
no: Nordre Mariana-øyer

en: Northwest
no: Nordvest

en: Northwest Territories
no: Nordvest-territoriet

en: Norway
no: Norge

en: Not Started
no: Ikke startet

en: Not enough space to create the folder
no: Ikke nok plass til å opprette mappen

en: Not found
no: Ikke funnet

en: Note
no: Kommentar

en: Note: When converting between mailbox formats, a failure
    (such as lack of disk space) may not be automatically
    recoverable.  Please use this feature with care.
no: Merk: Ved konvertering mellom postboksformater, kan en feil
    (slik som mangel på diskplass) ikke nødvendigvis rettes opp
    igjen. Vennligst bruk denne funksjonen med forsiktighet.

en: Now
no: nå

en: Number of columns:
no: Antall kolonner:

en: Nurnberg
no: Nürnberg

en: O_verdue tasks:
no: Utgåtte oppga_ver:

en: Obihiro Airport
no: Obihiro flyplass

en: Obtain the latest meeting information
no: Hent siste møteinformasjon

en: Obtain the latest task information
no: Hent siste informasjon om oppgaven

en: Ocala
no: Ocalu

en: October
no: Oktober

en: Off
no: Av

en: Office
no: Kontor

en: Oita Airport
no: Oita flyplass

en: Okayama Airport
no: Okayama flyplass

en: Oki Airport
no: Oki flyplass

en: Old owner has died
no: Gammel eier er død

en: On %a, %Y-%m-%d at %H:%M, %%s wrote:
no: %a, %Y-%m-%d kl. %H:%M skrev %%s:

en: One
no: En

en: One mont_h
no: E_n måned

en: One w_eek
no: _En uke

en: Open
no: Åpne

en: Open Link in Browser
no: Åpne lenke i nettleser

en: Open a file
no: Åpne en fil

en: Open a window for composing a mail message
no: Åpne et vindu for å skrive en e-post melding

en: Open file
no: Åpne fil

en: Open in %s...
no: Åpne i %s...

en: Open in New Window
no: Åpne i nytt vindu

en: Open in New _Window
no: Åpne i nytt _vindu

en: Open the folder linked to this shortcut
no: Åpne mappen som er lenket til denne snarveien

en: Open the folder linked to this shortcut in a new window
no: Åpne mappen som er lenket til denne snarveien i et nytt vindu

en: Open the selected message in a new window
no: Åpne valgt melding i et nytt vindu

en: Open the selected message in the composer to re-send it
no: Åpne valgt melding i redigeringsvinduet for å sende den på nytt

en: Open this folder in an other window
no: Åpne denne mappen i et annet vindu

en: Opening calendar at %s
no: Åpner kalender på %s

en: Opening folder %s
no: Åpner mappe %s

en: Opening store %s
no: Åpner lager %s

en: Opening tasks at %s
no: Åpner oppgaver på %s

en: Operation cancelled
no: Operasjon avbrutt

en: Operation not supported
no: Operasjonen er ikke støttet

en: Optional Information
no: Tilleggsinformasjon

en: Optional Participant
no: Valgfri deltaker

en: Optional Participants
no: Valgfrie deltakere

en: Options
no: Alternativer

en: Organi_zation:
no: Organisas_jon:

en: Organization
no: Organisasjon

en: Organizer:
no: Organisator:

en: Orientation
no: Orientering

en: Original Contact:
no: Opprinnelig kontakt:

en: Original Si_ze
no: Opprinnelig st_ørrelse

en: Orlando (Orlando International)
no: Orlando (Orlando internasjonale)

en: Orsta-Volda
no: Ørsta-Volda

en: Osaka International Airport
no: Osaka internasjonale flyplass

en: Oshima Airport
no: Oshima flyplass

en: Oslo/Gardenmoen
no: Oslo/Gardemoen

en: Other
no: Andre

en: Other Address
no: Annen adresse

en: Other Contacts
no: Andre kontakter

en: Other Fax
no: Annen faks

en: Other Phone
no: Annen telefon

en: Other error
no: Annen feil

en: Other...
no: Andre...

en: Out of Office
no: Ute

en: Outbox
no: Utboks

en: Outgoing
no: Utgående

en: Output File
no: Utfil

en: Overcast
no: Overskyet

en: Override server-supplied folder namespace
no: Overstyr tjeners navneområde for mapper

en: Overwrite file?
no: Overskriv fil?

en: PGP Encrypt
no: Krypter med PGP

en: PGP Sign
no: Signer med PGP

en: PGP _Key ID:
no: PGP-nø_kkel ID:

en: POP Before SMTP auth using a non-pop source
no: POP før SMTP autentisering via ikke-pop kilde

en: POP Before SMTP auth using an unknown transport
no: POP før SMTP autentisering via en ukjent transport

en: POP Source URI
no: Kilde-URI for POP

en: POP before SMTP
no: POP før SMTP

en: P_rofession:
no: Y_rke:

en: Pacific/Apia
no: Stillehavet/Apia

en: Pacific/Auckland
no: Stillehavet/Auckland

en: Pacific/Chatham
no: Stillehavet/Chatham

en: Pacific/Easter
no: Stillehavet/Påskeøya

en: Pacific/Efate
no: Stillehavet/Efate

en: Pacific/Enderbury
no: Stillehavet/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
no: Stillehavet/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
no: Stillehavet/Fijiøyene

en: Pacific/Funafuti
no: Stillehavet/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
no: Stillehavet/Galapagos

en: Pacific/Gambier
no: Stillehavet/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
no: Stillehavet/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
no: Stillehavet/Guam

en: Pacific/Honolulu
no: Stillehavet/Honolulu

en: Pacific/Johnston
no: Stillehavet/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
no: Stillehavet/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
no: Stillehavet/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
no: Stillehavet/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
no: Stillehavet/Majuro

en: Pacific/Marquesas
no: Stillehavet/Marquesas

en: Pacific/Midway
no: Stillehavet/Midway

en: Pacific/Nauru
no: Stillehavet/Nauru

en: Pacific/Niue
no: Stillehavet/Niue

en: Pacific/Norfolk
no: Stillehavet/Norfolk

en: Pacific/Noumea
no: Stillehavet/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
no: Stillehavet/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
no: Stillehavet/Palau

en: Pacific/Pitcairn
no: Stillehavet/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
no: Stillehavet/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
no: Stillehavet/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
no: Stillehavet/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
no: Stillehavet/Saipan

en: Pacific/Tahiti
no: Stillehavet/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
no: Stillehavet/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
no: Stillehavet/Tongatapu

en: Pacific/Truk
no: Stillehavet/Truk

en: Pacific/Wake
no: Stillehavet/Wake

en: Pacific/Wallis
no: Stillehavet/Wallis

en: Pacific/Yap
no: Stillahavet/Yap

en: Page
no: Side

en: Page Setup:
no: Sideoppsett

en: Pager
no: Personsøker

en: Palestinian Territory
no: Palestinsk område

en: Paper
no: Papir

en: Paper source:
no: Papirkilde:

en: Papua New Guinea
no: Papua Ny Guinea

en: Parkersburg
no: Parkersburg:

en: Partial drizzle
no: Delvis småregn

en: Partial dust
no: Delvis støv

en: Partial dust whirls
no: Delvise støvvirvler

en: Partial duststorm
no: Delvis støvstorm

en: Partial fog
no: Delvis dis

en: Partial funnel clouds
no: Delvise røykskyer

en: Partial hail
no: Delvis hagl

en: Partial haze
no: Delvis dis

en: Partial ice crystals
no: Delvise iskrystaller

en: Partial ice pellets
no: Delvis is-pellets

en: Partial mist
no: Delvis tåke

en: Partial precipitation
no: Delvis nedbør

en: Partial rainfall
no: Delvis regn

en: Partial sand
no: Delvis sand

en: Partial sandstorm
no: Delvis sandstorm

en: Partial small hail
no: Delvis småhagl

en: Partial smoke
no: Delvis røyk

en: Partial snow grains
no: Delvise snøkorn

en: Partial snowfall
no: Delvis snøfall

en: Partial spray
no: Delvis yr

en: Partial squall
no: Delvise bygekast

en: Partial tornado
no: Delvis tornado

en: Partial volcanic ash
no: Delvis vulkansk aske

en: Password
no: Passord

en: Paste
no: Lim inn

en: Paste message in the clipboard
no: Lim inn melding fra utklippstavlen

en: Paste task from the clipboard
no: Lim inn oppgave fra utklippstavlen

en: Paste the clipboard
no: Lim inn fra utklippstavlen

en: Patches of drizzle
no: Regnbyger

en: Patches of dust
no: Områder med støv

en: Patches of dust whirls
no: Områder med støvvirvler

en: Patches of fog
no: Områder med dis

en: Patches of funnel clouds
no: Områder med røykskyer

en: Patches of hail
no: Områder med hagl

en: Patches of haze
no: Områder med dis

en: Patches of ice crystals
no: Områder med iskrystaller

en: Patches of ice pellets
no: Områder med is-pellets

en: Patches of mist
no: Områder med tåke

en: Patches of precipitation
no: Områder med nedbør

en: Patches of rain
no: Regnbyger

en: Patches of sand
no: Områder med sand

en: Patches of small hail
no: Områder med småhagl

en: Patches of smoke
no: Områder med røyk

en: Patches of snow
no: Snøbyger

en: Patches of snow grains
no: Områder med snøkorn

en: Patches of spray
no: Områder med yr

en: Patches of volcanic ash
no: Områder med vulkansk aske

en: Path: %s, Type: %s
no: Sti: %s, Type: %s

en: Pau/Pyrenees
no: Pau/Pyreneene

en: Payson
no: Payson:

en: Pendleton
no: Pendleton:

en: People's Republic of China
no: Folkerepublikken Kina

en: Percent Complete: %i
no: Prosent fullført: %i

en: Performing query on unknown header: %s
no: Utfører spørring på ukjent header: %s

en: Permanently remove all deleted messages from all folders
no: Fjern alle slettede meldinger fra alle mapper permanent

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
no: Fjern alle slettede meldinger fra denne mappen permanent

en: Permission denied
no: Tilgang nektet

en: Perpignan-Rivesaltes
no: Perpugnan-Rivesaltes

en: Petrozavodsk
no: Petrozadovsk

en: Philippines
no: Fillipinene

en: Phone List
no: Telefonliste

en: Phone Types
no: Telefontyper

en: Pick a color
no: Velg en farge

en: Pingtung North
no: Pingtung nord

en: Pingtung South
no: Pingtung syd

en: Play a sound
no: Spill en lyd

en: Play sound:
no: Spill lyd:

en: Please click "OK" to install the files, or "Cancel" to exit.
no: Vennligst klikk «OK» for å installere filene, eller «Avbryt» for å avslutte.

en: Please enter information about the way you will send mail. If you are not sure, ask your system
    administrator or Internet Service Provider.
no: Vennligst skriv inn informasjon om måten du sender e-post. Hvis du ikke er sikker, kontakt din systemadministrator
    eller din Internett tjenestetilbyder.

en: Please enter information about your incoming mail server below. If you are not sure, ask your system
    administrator or Internet Service Provider.
no: Vennligst skriv inn informasjon om din tjener for innkommende e-post under.
    Hvis du ikke er sikker, kontakt din systemadministrator
    eller Internett tjenestetilbyder.

en: Please enter the NNTP password for %s@%s
no: Vennligst skriv inn NNTP-passord for %s@%s

en: Please enter your %s passphrase
no: Vennligst skriv inn din %s passphrase

en: Please enter your %s passphrase for %s
no: Vennligst skriv inn din %s passphrase for %s

en: Please enter your name and email address below. The "optional" fields below do not need to be filled in,
    unless you wish to include this information in email you send.
no: Vennligst skriv inn navn og e-post adresse under. De «valgfrie» feltene under må ikke nødvendigvis fylles ut,
    hvis du ikke ønsker å inkludere denne informasjonen i meldingene du sender.

en: Please enter your password for %s
no: Vennligst skriv inn ditt passord for %s

en: Please indicate the nickname of a certificate to sign with.
no: Vennligst oppgi kallenavnet for et sertifikat du vil signere med.

en: Please select a server.
no: Vennligst velg en tjener.

en: Please select among the following options
no: Vennligst velg mellom følgende alternativer

en: Please select the information that you would like to import:
no: Vennligst velg informasjon du ønsker å importere:

en: Please wait
no: Vennligst vent

en: Please wait...
no: Vennligst vent...

en: Please wait...
    Scanning for existing setups
no: Vennligst vent...
    Søker etter eksisterende oppsett

en: Pointer to FTP site (%s)
no: Peker til FTP-tjener (%s)

en: Pointer to local file (%s)
no: Peker til lokal fil (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site "%s"
no: Peker til lokal fil (%s) gyldig på nettsted «%s»

en: Pointer to remote data (%s)
no: Peker til eksterne data (%s)

en: Pointer to unknown external data ("%s" type)
no: Peker til ukjente eksterne data («%s»-type)

en: Poland
no: Polen

en: Porto Alegre Apt
no: Porte Alegre Apt

en: Portrait
no: Portrett

en: Precipitation in the vicinity
no: Nedbør i området

en: Preview
no: Forhåndsvis

en: Preview the message to be printed
no: Forhåndsvis meldingen som skal skrives ut

en: Preview the printed item
no: Forhåndsvisning av oppføring som skal skrives ut

en: Preview:
no: Forhåndsvis:

en: Previews the calendar to be printed
no: Forhåndsviser av kalenderen som skal skrives ut

en: Previews the contacts to be printed
no: Forhåndsviser kontaktene som skal skrives ut

en: Previous
no: Forrige

en: Previous Important Message
no: Forrige viktige melding

en: Previous Message
no: Forrige melding

en: Previous Unread Message
no: Forrige uleste melding

en: Pri_vate
no: Pri_vat

en: Prim
no: Pri

en: Primary
no: Primær

en: Primary Email
no: Primær e-post

en: Primary Phone
no: Primær telefon

en: Print
no: Skriv ut

en: Print Calendar
no: Skriv ut kalender

en: Print En_velope...
no: Skriv ut konvolutt...

en: Print Envelope
no: Skriv ut konvolutt

en: Print Item
no: Skriv ut oppføring

en: Print Message
no: Skriv ut melding

en: Print Pre_view
no: Forhåndsvisning av utskrift

en: Print Preview
no: Forhåndsvisning av utskrift

en: Print Setup
no: Skriveroppsett

en: Print Summary
no: Skriv ut sammendrag

en: Print card
no: Skriv ut kort

en: Print cards
no: Skriv ut kort

en: Print envelope
no: Skriv ut konvolutt

en: Print selected contacts
no: Skriv ut valgte kontakter

en: Print summary
no: Skriv ut sammendrag

en: Print this calendar
no: Skriv ut denne kalenderen

en: Print this item
no: Skriv ut denne oppføringen

en: Print this message
no: Skriv ut denne meldingen

en: Print using gray shading
no: Skriv ut med gråtoner

en: Print...
no: Skriv ut...

en: Printing of Summary failed
no: Feil under utskrift av sammendrag

en: Printing of message failed
no: Feil under utskrift av melding

en: Priority
no: Prioritet

en: Priority: %s
no: Prioritet: %s

en: Private
no: Privat

en: Prof
no: Yrke

en: Profession
no: Yrke

en: Program Alarm Options
no: Alternativer for program-alarmer

en: Progress
no: Fremdrift

en: Prompt when sending HTML messages to contacts that don't want them
no: Spør ved sending av HTML-meldinger til kontakter som ikke ønsker dem

en: Prompt when sending messages with an _empty subject
no: Spør ved sending av meldinger uten _emne

en: Prompt when sending messages with only _Bcc recipients defined
no: Spør ved sending av meldinger med kun _Bcc-mottakere definert

en: Properties
no: Egenskaper

en: Properties for "%s"
no: Egenskaper for «%s»

en: Properties...
no: Egenskaper ...

en: Protocol not supported
no: Protokollen er ikke støttet

en: Pu_blic
no: Of_fentlig

en: Public
no: Offentlig

en: Publish Free/Busy information for this calendar
no: Publiser ledig/opptatt informasjon for denne kalenderen

en: QUIT request timed out: %s: non-fatal
no: Tidsavbrudd for QUIT-forespørsel: %s: ikke-fatal

en: QUIT response error: %s: non-fatal
no: Feil ved QUIT-svar: %s: ikke-fatal

en: Querying Addressbook...
no: Kjører spørring i adressebok...

en: Question
no: Spørsmål

en: Quoted
no: Sitert

en: Quotes of the Day
no: Dagens sitat

en: RCPT TO request timed out: %s: mail not sent
no: Tidsavbrudd for «RCPT TO»-forespørsel: %s: melding ikke sendt

en: RCPT TO response error: %s: mail not sent
no: Feil ved «RCPT TO»-svar: %s: melding ikke sendt.

en: RSET request timed out: %s
no: Tidsavbrudd for RSET-forespørsel: %s

en: RSET response error: %s
no: Feil i RSET-svar: %s

en: R_efresh time (seconds):
no: Oppdat_eringstid (sekunder):

en: Raging tornado
no: Rasende tornado

en: Rain
no: Regn

en: Rain in the vicinity
no: Regn i omegnen

en: Rain showers
no: Regnbyger

en: Re_fresh Meeting
no: Oppdater møte

en: Re_fresh Task
no: O_ppdater oppgave

en: Re_member this password
no: H_usk dette passordet

en: Re_move
no: _Fjern

en: Re_name this Group...
no: E_ndre navn på denne gruppen...

en: Read
no: Les

en: Really delete account?
no: Vil du virkelig slette kontoen?

en: Received
no: Mottatt

en: Receiving Email
no: Innkommende e-post

en: Receiving LDAP search results...
no: Mottar søkeresultater fra LDAP-tjener...

en: Receiving Mail
no: Innkommende e-post

en: Receiving Options
no: Alternativer innkommende

en: Recipients
no: Mottakere

en: Recipients contain
no: Mottakere inneholder

en: Reconfigure /%s
no: Konfigurer /%s på nytt

en: Reconfiguring folder
no: Omkonfigurerer mappe

en: Reconnecting to %s
no: Kobler til %s på nytt

en: Recurrence
no: Gjeninntreffelse

en: Recurrence Rule
no: Regel for gjenintreffelse

en: Recurring
no: Gjeninntreffer

en: Refresh
no: Oppdater

en: Refresh List
no: Les listen på nytt

en: Refresh List of Folders
no: Les mappelisten på nytt

en: Refresh _time (seconds):
no: Oppda_teringstid (sekunder):

en: Refreshing folder
no: Oppdaterer mappe

en: Regex Match
no: Treff på vanlig uttrykk

en: Regions
no: Regioner

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
no: Kompilering av regulært uttrykk feilet: %s: %s

en: Reload
no: Oppdater

en: Reload the view
no: Oppdater visningen

en: Remember this password
no: Husk dette passordet

en: Remember this password for the remainder of this session
no: Husk dette passordet for resten av denne sesjonen

en: Reminder
no: Påminnelse

en: Reminders
no: Påminnelser

en: Removal Complete
no: Fjerning fullført

en: Remove
no: Fjern

en: Remove All
no: Fjern alle

en: Remove folder from your list of subscribed folders
no: Fjern mappe fra din liste over abonnerte mapper

en: Remove selected items from the attachment list
no: Fjern valgte oppføringer fra vedleggslisten

en: Remove this shortcut from the shortcut bar
no: Fjern denne snarveien fra snarveilinjen

en: Remove this shortcut group
no: Fjern denne snarveigruppen

en: Removing card from LDAP server...
no: Fjerner kort fra LDAP-tjener...

en: Removing folder %s
no: Fjerner mappe %s

en: Rename Shortcut Group
no: Endre navn på snarveigruppen

en: Rename folder
no: Endre navn på mappe

en: Rename selected shortcut group to:
no: Endre valgt snarveigruppe til:

en: Rename selected shortcut to:
no: Endre navn på valgt snarvei til:

en: Rename shortcut
no: Endre navn på snarvei

en: Rename the "%s" folder to:
no: Endre navn på mappe «%s» til:

en: Rename this shortcut
no: Endre navn på denne snarveien

en: Rename this shortcut group
no: Endre navn på denne snarveigruppen

en: Repeat the alarm
no: Gjenta alarmen

en: Replied to
no: Svart til

en: Reply
no: Svar

en: Reply to All
no: Svar til alle

en: Reply to _All
no: Svar til _alle

en: Reply to _List
no: Svar til _listen

en: Reply-To
no: Svar-til

en: Reply-To:
no: Svar-til:

en: Repository offline
no: Frakoblet lager

en: Republic Of Korea
no: Den Koreanske republikk

en: Republic Of Moldova
no: Republikken Moldova

en: Requested action aborted: error in processing
no: Forespurt handling avbrutt: feil i prosessering

en: Requested action not taken: insufficient system storage
no: Forespurt handling ikke utført: utilstrekkelig lagringsplass

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
no: Forespurt handling ikke utført: postboksnavn ikke tillatt

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
no: Forespurt handling ikke utført: postboks ikke tilgjengelig

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
no: Forespurt e-post handling avbrutt: lagringsallokering oversteget

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
no: Forespurt e-post handling er ikke utført: postboks ikke tilgjengelig

en: Requested mail action okay, completed
no: Forespurt e-post handling er ok, fullført

en: Required Information
no: Nødvendig informasjon

en: Required Participant
no: Obligatorisk deltaker

en: Required Participants
no: Obligatoriske deltakere

en: Required People and _One Resource
no: Obligatoriske mennesker _og en ressurs

en: Reset the text to its original size
no: Ta teksten tilbake til sin opprinnelige størrelse

en: Resolving: %s
no: Finner: «%s»

en: Resource
no: Ressurs

en: Restarting search.
no: Starter søk på nytt.

en: Resynchronizing with server
no: Re-synkroniserer med tjener

en: Retrieving %d message(s)
no: Henter %d melding(er)

en: Retrieving POP message %d
no: Henter POP-melding %d

en: Retrieving POP summary
no: Henter POP-sammendrag

en: Retrieving message %s
no: Henter melding %s

en: Reunion
no: Gjenforening

en: Reverse on even pages
no: Motsatt på like sider

en: Right:
no: Høyre:

en: Roatan
no: Rostan

en: Role
no: Rolle

en: Rome-Russell
no: Rome-Russel

en: Ronneby
no: Rønneby

en: Room
no: Rom

en: Roros
no: Røros

en: Rorvik/Ryum
no: Rørvik/Ryum

en: Rost
no: Røst

en: Rule name:
no: Regelnavn:

en: Rules
no: Regler

en: Run a program
no: Kjør et program

en: Run program:
no: Kjør program:

en: Russia
no: Russland

en: Russian Federation
no: Den russiske federasjon

en: S/MIME Encrypt
no: Krypter med S/MIME

en: S/MIME Sign
no: Signer med S/MIME

en: SMTP Authentication
no: SMTP-autentisering

en: SMTP Greeting
no: SMTP-velkomst

en: SMTP mail delivery via %s
no: SMTP e-postlevering via %s

en: SMTP server %s
no: SMTP-tjener %s

en: SMTP server %s does not support requested authentication type %s
no: SMTP-tjener %s støtter ikke etterspurt autentiseringstype %s

en: SMTWTFS
no: SMTOTFL

en: S_earch Message...
no: Søk i m_elding...

en: S_how full path for folders
no: V_is full sti for mapper

en: S_maller
no: _Mindre

en: S_pouse:
no: Ekte_felle:

en: Sa
no: Lør

en: Saarbrucken
no: Saarbrücken

en: Safford-Municipal Airport
no: Safford kommunale flyplass

en: Saint Kitts And Nevis
no: Saint Kitts og Nevis

en: Saint Vincent And The Grena-dines
no: Saint Vincent og grenadinene

en: San Francisco
no: San Fransisco

en: San Jose
no: San José

en: San Jose De Chiquitos
no: San José De Chiquitos

en: San Jose del Cabo
no: San José del Cabo

en: San Jose-Santa Clara
no: San José-Santa Clara

en: Sand in the vicinity
no: Sand i omegnen

en: Sandnessjoen/Stokka
no: Sandnessjøen/Stokka

en: Sandstorm in the vicinity
no: Sandstorm i omegnen

en: Sankt-Peterburg
no: St. Petersburg

en: Sao Jose Dos Campo
no: San José Dos Campo

en: Sao Tome And Principe
no: Sao Tome og Principe

en: Saturday
no: Lørdag

en: Saudi Arabia
no: Saudi arabia

en: Save
no: Lagre

en: Save As
no: Lagre som

en: Save As...
no: Lagre som...

en: Save Attachment
no: Lagre vedlegg

en: Save Contact as VCard
no: Lagre kontakt som VCard

en: Save Image as...
no: Lagre bilde som...

en: Save Link as (FIXME)
no: Lagre lenke som

en: Save List as VCard
no: Lagre liste som VCard

en: Save Message As...
no: Lagre melding som...

en: Save Messages As...
no: Lagre meldinger som...

en: Save Search
no: Lagre søk

en: Save _As...
no: L_agre som...

en: Save _Draft
no: L_agre utkast

en: Save and Close
no: Lagre og lukk

en: Save as VCard
no: Lagre som VCard

en: Save as...
no: Lagre som...

en: Save in addressbook
no: Lagre i adressebok

en: Save in folder...
no: Lagre i mappe...

en: Save selected contacts as a VCard.
no: Lagre valgte kontakter som et VCard.

en: Save signature
no: Lagre signatur

en: Save the contact and close the dialog box
no: Lagre kontakten og lukk dialogboksen

en: Save the current file
no: Lagre aktiv fil

en: Save the current file with a different name
no: Lagre aktiv fil med et nytt navn

en: Save the item and close the dialog box
no: Lagre oppføringen og lukk dialogboksen

en: Save the list and close the dialog box
no: Lagre listen og lukk dialogboksen

en: Save the message as a text file
no: Lagre meldingen som en tekstfil

en: Save the message in a specified folder
no: Lagre meldingen i en spesifisert mappe

en: Save this item to disk
no: Lagre denne oppføringen til disk

en: Save to Disk...
no: Lagre til disk...

en: Saving %d messsage(s)
no: Lagrer %d melding(er)

en: Saving attachment
no: Lagrer vedlegg

en: Saving message to folder
no: Lagrer melding til mappe

en: Scanning %s
no: Søker i %s

en: Scanning directory
no: Søker i katalog

en: Scanning folders in "%s"
no: Skanner mapper i «%s»

en: Scanning folders under %s on "%s"
no: Søker i mapper under %s på «%s»

en: Scanning for changed messages
no: Søker etter endrede meldinger

en: Scanning for new messages
no: Søker etter nye meldinger

en: Scanning root-level folders on "%s"
no: Søker i mapper på rot-nivå på «%s»

en: Scattered clouds
no: Spredte skyer

en: Schedule _Meeting
no: Sett opp _møte

en: Schedule a meeting for this item
no: Sett opp møte for denne oppføringen

en: Scheduling
no: Møteplanlegging

en: Score
no: Gi poeng

en: Score Rules
no: Poengregler

en: Se_nd list to other...
no: Se_nd liste til andre...

en: Sear_ch
no: Sø_k

en: Search
no: Søk

en: Search Editor
no: Redigering av søk

en: Search Forward
no: Søk fremover

en: Search _base:
no: Søke_basis:

en: Search for text in the body of the displayed message
no: Søk etter tekst i kroppen av vist melding

en: Search s_cope:
no: Sø_keområde:

en: Searching
no: Søker

en: Searching...
no: Søker...

en: Sections:
no: Seksjoner:

en: Secure MIME
no: Sikker MIME

en: Security
no: Sikkerhet

en: Seen
no: Lest

en: Select All
no: Velg alle

en: Select Contacts from Addressbook
no: Velg kontakter fra adresseboken

en: Select Filter Log file...
no: Velg en loggfil for filter...

en: Select Folder
no: Velg mappe

en: Select Importers (step 2 of 3)
no: Velg importerere (steg 2 av 3)

en: Select Names
no: Velg navn

en: Select PGP binary
no: Velg PGP-binærfil

en: Select _All
no: Velg _alle

en: Select _Thread
no: Velg _tråd

en: Select a File (step 2 of 3)
no: Velg en fil (steg 2 av 3)

en: Select a Time Zone
no: Velg en tidssone

en: Select a destination folder for importing this data
no: Velg en målmappe for å importere data

en: Select a file
no: Velg en fil

en: Select a time to compare against
no: Velg en tid å sammenligne mot

en: Select all and only the messages that are not currently selected
no: Velg alle og bare meldinger som ikke allerede er valgt

en: Select all contacts
no: Velg alle kontakter

en: Select all messages in the same thread as the selected message
no: Velg alle meldinger i samme tråd som den valgte meldingen

en: Select all visible messages
no: Velg alle synlige meldinger

en: Select an Action
no: Velg en handling

en: Select folder
no: Velg mappe

en: Select the folder that you want to open
no: Velg mappen du ønsker å åpne

en: Select the folder you want the shortcut to point to:
no: Velg mappen du ønsker snarveien skal peke til:

en: Selected day (%a %b %d %Y)
no: Valgt dag (%a %b %d %Y)

en: Selected month (%b %Y)
no: Valgt måned (%b %Y)

en: Selected week (%s - %s)
no: Valgt uke (%s - %s)

en: Selected year (%Y)
no: Valgt år (%Y)

en: Selection:
no: Utvalg:

en: Send & Receive Mail
no: Send & motta e-post

en: Send / Receive
no: Send / motta

en: Send Free/Busy Information
no: Send ledig/opptatt-informasjon

en: Send HTML Mail?
no: Send HTML e-post?

en: Send Latest Information
no: Send siste informasjon

en: Send Message to Contact
no: Send melding til kontakt

en: Send _Later
no: Send se_nere

en: Send _Message to Contact...
no: Send _melding til kontakt...

en: Send _later
no: Send se_nere

en: Send _message to list...
no: Send _melding til liste...

en: Send a mess to the selected contacts.
no: Send en melding til valgte kontakter.

en: Send an email
no: Send en melding

en: Send anyway?
no: Send likevel?

en: Send message to contact
no: Send melding til kontakt

en: Send queued mail and retrieve new mail
no: Send kølagt e-post og hent ny e-post

en: Send selected contacts to another person.
no: Send valgte kontakter til en annen person.

en: Send the debugging output of all components to a file.
no: Send feilsøkingsutskrift for alle komponentene til en fil.

en: Send the mail in HTML format
no: Send meldingen i HTML-format

en: Send the message later
no: Send meldingen senere

en: Send this message now
no: Send denne meldingen nå

en: Sendai Airport
no: Sendai flyplass

en: Sender
no: Avsender

en: Sender contains
no: Sender inneholder

en: Sending "%s"
no: Sender «%s»

en: Sending Email
no: Utgående e-post

en: Sending Mail
no: Utgående e-post

en: Sending message
no: Sender melding

en: Sending message %d of %d
no: Sender melding %d av %d

en: Sent
no: Sendt

en: Sent _messages folder:
no: Mappe for sendte _meldinger:

en: Sent and Draft Messages
no: Sendte meldinger og skisser

en: Seoul/Kimp'O International Airport
no: Seoul/Kimp'O internasjonale flyplass

en: Ser_ver requires authentication
no: Tjener kre_ver autentisering

en: Server Configuration
no: Tjenerkonfigurasjon

en: Server Message:
no: Tjenermelding:

en: Server Name
no: Tjenernavn:

en: Server _Type:
no: Tjener_type:

en: Server challenge contained invalid "Quality of Protection" token
no: Spørring fra tjener inneholdt ugyldig tegn for «Kvalitet på beskyttelse»

en: Server challenge invalid
no: Ugyldig spørring fra tjener

en: Server challenge too long (>2048 octets)
no: Spørring fra tjener for lang (>2048 oktetter)

en: Server rejected username
no: Tjeneren godtok ikke brukernavn

en: Server rejected username/password
no: Tjeneren godtok ikke brukernavn/passord

en: Server response contained incomplete authorization data
no: Svar fra tjener inneholdt ufullstendige autorisasjonsdata

en: Server response did not contain authorization data
no: Svar fra tjener inneholdt ikke autorisasjonsdata

en: Server response does not match
no: Svar fra tjener er ikke likt

en: Server response ended too soon.
no: Svar fra tjener ble avsluttet for tidlig.

en: Server unexpectedly disconnected: %s
no: Tjener koblet fra uventet: %s

en: Server: %s, Type: %s
no: Tjener: %s, Type: %s

en: Service closing transmission channel
no: Tjenesten lukker sendekanalen

en: Service not available, closing transmission channel
no: Tjenesten er ikke tilgjengelig, lukker sendekanalen

en: Service ready
no: Tjeneste klar

en: Set Status
no: Sett status

en: Setting up vfolder: %s
no: Setter opp VFolder: %s

en: Settings
no: Innstillinger

en: Setup the page settings for your current printer
no: Rediger sideinnstillinger for aktiv skriver

en: Seychelles
no: Seyschellene

en: Sh_ow Hidden Messages
no: _Vis skjulte meldinger

en: Shading
no: Skyggelegging

en: Shallow drizzle
no: Tynt småregn

en: Shallow dust whirls
no: Tynne støvvirvler

en: Shallow duststorm
no: Tynn støvstorm

en: Shallow fog
no: Grunn dis

en: Shallow funnel cloud
no: Tynn røyksky

en: Shallow hail
no: Lett hagl

en: Shallow haze
no: Tynn dis

en: Shallow ice pellets
no: Tynne is-pellets

en: Shallow mist
no: Lett tåke

en: Shallow precipitation
no: Tynt nedbør

en: Shallow rain
no: Tynt regn

en: Shallow sandstorm
no: Tynn sandstorm

en: Shallow small hail
no: Lett småhagl

en: Shallow smoke
no: Lett røyk

en: Shallow snow
no: Grunn snø

en: Shallow snow grains
no: Tynne snøkorn

en: Shallow spray
no: Tynt yr

en: Shallow volcanic ash
no: Lett vulkansk aske

en: Sharm El Sheikhintl
no: Sharm El Sheik internasjonale

en: Shortcuts
no: Snarveier

en: Show / hide attachments
no: Vis/skjul vedlegg

en: Show All
no: Vis alle

en: Show Details
no: Vis detaljer

en: Show Email _Source
no: Vis e-post-kilde

en: Show Full _Headers
no: Vis fulle _headere

en: Show Time As
no: Vis tid som

en: Show _Only Working Hours
no: Vis k_un arbeidstid

en: Show _Zoomed Out
no: Vis _zoomet ut

en: Show _all tasks
no: Vis _alle oppgaver

en: Show _attachments
no: Vis _vedlegg

en: Show _folders from server:
no: Vis _mapper fra tjener:

en: Show _today's tasks
no: Vis _oppgaver for i dag

en: Show appointment _end times in week and month views
no: Vis tid for avtal_ers slutt i ukes- og månedsvisning

en: Show attachments
no: Vis vedlegg

en: Show contacts matching the following criteria:
no: Vis kontakter som møter følgende kriterier:

en: Show information about Ximian Evolution
no: Vis informasjon om Ximian Evolution

en: Show message in the normal style
no: Vis melding i normal stil

en: Show message preview window
no: Vis vindu for forhåndsvisning av melding

en: Show message with all email headers
no: Vis melding med fulle e-post headere

en: Show messages that have been temporarily hidden
no: Vis meldinger som er midlertidig skjult

en: Show one day
no: Vis en dag

en: Show one month
no: Vis en måned

en: Show one week
no: Vis en uke

en: Show only subscribed folders
no: Vis kun abonnerte mapper

en: Show temperatures in:
no: Vis temperaturer i:

en: Show the raw email source of the message
no: Vis e-post meldingen i sin råe form

en: Show the shortcuts as large icons
no: Vis snarveier som store ikoner

en: Show the shortcuts as small icons
no: Vis snarveier som små ikoner

en: Show the working week
no: Vis arbeidsuken

en: Show week _numbers in date navigator
no: Vis uke_nummer i datonavigasjon

en: Showers
no: Regnbyger

en: Showers of ice crystals
no: Byger med iskrystaller

en: Showers of ice pellets
no: Dusjer med is-pellets

en: Showers of small hail
no: Byger med småhagl

en: Showers of volcanic ash
no: Byger med vulkansk aske

en: Showers, type unknown
no: Byger, type ukjent

en: Shreveport Downtown
no: Shreveport sentrum

en: Shreveport Regional
no: Shreveport regionale

en: Sign this message with your PGP key
no: Signer denne meldingen med din PGP-nøkkel

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
no: Signer denne meldingen med ditt S/MIME signatursertifikat

en: Signature file:
no: Signaturfil:

en: Signing is not supported by this cipher
no: Signering er ikke støttet av dette cipheret

en: Simplified
no: Forenklet

en: Since the contact list you are sending to is configured to hide the list's addresses, this message will contain only Bcc recipients.
no: Siden kontaktlisten du sender til er konfigurert til å skjule listens adresser vil denne meldingen kun inneholde Bcc mottakere.

en: Size
no: Størrelse

en: Size (kB)
no: Størrelse (kB)

en: Size:
no: Størrelse:

en: Small hail
no: Småhagl

en: Small hail in the vicinity
no: Småhagl i omegnen

en: Small hailstorm
no: Liten haglstorm

en: Smoke
no: Røyk

en: Smoke in the vicinity
no: Røyk i omegnen

en: Smoke with wind
no: Røyk med vind

en: Snoo_ze
no: Utse_tt

en: Snooze time (minutes)
no: Utsett-tid (minutter)

en: Snow
no: Snø

en: Snow grain showers
no: Byger med snøkorn

en: Snow grains
no: Snøkorn

en: Snow grains in the vicinity
no: Snøkorn i omegnen

en: Snow in the vicinity
no: Snø i omegnen

en: Snow showers
no: Snøbyger

en: Snowstorm
no: Snøstorm

en: Solomon Islands
no: Solomonøyene

en: Some of your mail settings seem corrupt, please check that everything is in order.
no: Noen av dine innstillinger for e-post ser ut til å være korrupt. Vennligst sjekk at alt er i orden.

en: Sonderborg
no: Sønderborg

en: Sorkjosen
no: Sørkjosen

en: Source
no: Kilde

en: Source Account
no: Kildekonto

en: Source Information
no: Kildeinformasjon

en: Sources
no: Kilder

en: South
no: Sør

en: South - Southeast
no: Sør - sørøst

en: South - Southwest
no: Sør - sørvest

en: South Africa
no: Sør Afrika

en: South Georgia And The South Sandwich Islands
no: Syd Georgia og de sydlige sandwich-øyene

en: South Timbalier
no: Timbalier syd

en: Southeast
no: Sørøst

en: Southwest
no: Sørvest

en: Spain
no: Spania

en: Special Folders
no: Spesielle mapper

en: Specific header
no: Spesifikk header

en: Specify a folder to copy folder "%s" into:
no: Spesifiser en mappe som mappen «%s» skal kopieres til:

en: Specify a folder to move folder "%s" into:
no: Spesifiser en mappe å flytte mappen «%s» til:

en: Specify where to create the folder:
no: Spesifiser hvor mappen skal opprettes:

en: Spool `%s' does not exist or is not a regular file
no: Spool «%s» eksisterer ikke eller er ikke en vanlig fil

en: Spool folders cannot be deleted
no: Spoolmapper kan ikke være slettes

en: Spool folders cannot be renamed
no: Spool-mapper kan ikke være gis nytt navn

en: Spool mail file %s
no: Spool e-post-fil %s

en: Spouse
no: Ektefelle

en: Spray
no: Yr

en: Spray in the vicinity
no: Yr i området

en: Squall
no: Bygekast

en: Squall in the vicinity
no: Bygekast i området

en: St Louis-Spirit
no: St. Louis-Spirit

en: St. Pierre And Miquelon
no: St. Pierre og Miquelon

en: Sta_rt Date:
no: Sta_rt dato:

en: Sta_rt of day:
no: Dagen sta_rter:

en: Standard Unix mbox spools
no: Standard Unix mbox «spools»

en: Start Date
no: Startdato

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
no: Start e-post input; slutt med <CRLF>.<CRLF>

en: Start on a new page
no: Start på en ny side

en: Starting Intelligent Importers
no: Starter intelligent import

en: Starting import
no: Starter import

en: Starting:
no: Starter:

en: Staverton
no: Staverton:

en: Stop
no: Stopp

en: Stop Loading
no: Stopp innlesing

en: Stop Processing
no: Stopp behandling

en: Stord/Sorstokken
no: Stord/Sørstokken

en: Store root %s is not a regular directory
no: Lagerrot %s er ikke en vanlig katalog

en: Store root %s is not an absolute path
no: Lagerrot %s er ikke en absolutt sti

en: Storing folder
no: Lagrer mappe

en: Storing folder '%s'
no: Lagrer mappe «%s»

en: Style name:
no: Stilnavn:

en: Su
no: Søn

en: Su_mmary:
no: Sa_mmendrag:

en: Su_n
no: Sø_n

en: Sub
no: Under

en: Subject
no: Emne

en: Subject contains
no: Emne inneholder

en: Subject does not contain
no: Emne inneholder ikke

en: Subject is %s
no: Emne er %s

en: Subject:
no: Emne:

en: Submit Bug Report
no: Send inn feilrapport

en: Submit _Bug Report
no: Sen_d inn feilrapport

en: Submit a bug report using Bug Buddy
no: Send inn en feilrapport med Bug Buddy

en: Subscribe
no: Abonner

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
no: Abonner eller fjern abonnement på mapper på eksterne tjenere

en: Subscribing to folder "%s"
no: Abonnerer på mappe «%s»

en: Success
no: Suksess

en: Suggest automatic display of attachment
no: Foreslå automatisk visning av vedlegg

en: Summary
no: Sammendrag

en: Summary Settings
no: Innstillinger for sammendrag

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
no: Feil i sammendrag og mappe, selv etter synkronisering

en: Summary contains
no: Sammendrag inneholder

en: Summary:
no: Sammendrag:

en: Sunday
no: Søndag

en: Suriname
no: Surinam

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
no: Svalbard og Jan Mayen

en: Svolvaer/Helle
no: Svolvær/Helle

en: Sweden
no: Sverige

en: Switzerland
no: Sveits

en: Syncing folder
no: Synkroniserer mappe

en: Syncing folders
no: Synkroniserer mapper

en: Syntax error in parameters or arguments
no: Syntaksfeil i parametere eller argumenter

en: Syntax error, command unrecognized
no: Syntaksfeil, kommando ikke gjenkjent

en: System status, or system help reply
no: Systemstatus, eller svar på systemhjelp

en: TTY/TDD
no: TTY/TTD

en: T_hu
no: T_or

en: T_ue
no: T_ir

en: Takamatsu Airport
no: Takamatsu flyplass

en: Tanegashima Airport
no: Tanegashima flyplass

en: Tas_ks due today:
no: Opp_gaver som går ut i dag:

en: Task
no: Oppgave

en: Task - %s
no: Oppgave - %s

en: Task Cancellation
no: Avlysning av oppgave

en: Task Completed: <b>
no: Oppgave fullført: <b>

en: Task Due: <b>
no: Oppgave ferdig: <b>

en: Task Information
no: Oppgaveinformasjon

en: Task Proposal
no: Forespørsel om oppgave

en: Task Reply
no: Svar på oppgave

en: Task Update
no: Oppgaveoppdatering

en: Task Update Request
no: Forespørsel om oppgaveoppdatering

en: Task begins: <b>
no: Oppgave starter: <b>

en: Task information
no: Oppgaveinformasjon

en: Task sort
no: Oppgavesortering

en: Tasks
no: Oppgaver

en: Tasks
no: Oppgaver

en: Tasks Settings...
no: Innstillinger for oppgaver...

en: Tehran-Mehrabad
no: Teheran-Mehrabad

en: Telex
no: Teleks

en: Temporarily hide all messages that have already been read
no: Skjul alle leste meldinger midlertidig

en: Temporarily hide the selected messages
no: Skjul valgte meldinger midlertidig

en: Temporary authentication failure
no: Midlertidig autentiseringsfeil

en: Tentative
no: Tentativ

en: Tentatively Accepted
no: Tentativt godtatt

en: Tentatively accept
no: Godta tentativt

en: Text Si_ze
no: Tekstst_ørrelse

en: Th
no: Tor

en: That person is already attending the meeting!
no: Denne personen er allerede satt opp for dette møtet!

en: The Evolution component that handles folders of type "%s"
    has unexpectedly quit. You will need to quit Evolution and restart
    in order to access that data again.
no: Evolution komponenten som håndterer mapper av type «%s»
    har avsluttet uventet. Du vil måtte avslutte Evolution og starte på
    nytt for å få tilgang til disse dataene igjen.

en: The Evolution groupware suite
no: Gruppevaresuiten Evolution

en: The Evolution shell.
no: Evolution skallet.

en: The GNOME Pilot tools do not appear to be installed on this system.
no: GNOME pilot verktøyene ser ikke ut til å være installert på dette systemet.

en: The Personal Addressbook Server
no: Personlig adressebok-tjener

en: The Personal Calendar Server; calendar factory
no: Personlig adressebok-tjener; factory

en: The URI of the tasks folder to display
no: URIen til oppgavemappen skal vises

en: The URI that the Folder Browser will display
no: URIen som mappeutforskeren vil vise

en: The URI that the calendar will display
no: URIen som kalenderen skal vise

en: The attachment does not contain a valid calendar message
no: Vedlegget inneholder ikke et gyldig kalender-vedlegg

en: The attachment has no viewable calendar items
no: Vedlegget inneholder ingen visbare kalender-vedlegg

en: The changed email or name of this contact already
    exists in this folder.  Would you like to add it anyway?
no: Den nye e-post adressen eller navnet for denne kontakten
    eksisterer allerede i denne mappen. Vil du legge til likevel?

en: The date must be entered in the format: 
    
    %s
no: Datoen må skrives inn på formatet: 
    
    %s

en: The directory `%s' exists but is not the
    Evolution directory.  Please move it in order
    to allow installation of the Evolution user files.
no: Katalogen «%s» eksisterer men er ikke.
    Evolution-katalogen. Vennligst flytt den for å 
    tillate installasjon av Evolution's brukerfiler.

en: The encryption certificate for "%s" does not exist.
no: Krypteringssertifikatet for «%s» eksisterer ikke.

en: The file `%s' is not a directory.
    Please move it in order to allow installation
    of the Evolution user files.
no: Filen «%s» er ikke en katalog.
    Vennligst flytt denne for å tillate installasjon
    av Evolution's brukerfiler.

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
no: Mappen ser ut til å ha blitt korrupt og kan ikke repareres.

en: The folder is not empty
no: Mappen er ikke tom

en: The following connections are currently active:
no: Følgende forbindelser er aktive:

en: The following vFolder(s):
    %sUsed the removed folder:
        '%s'
    And have been updated.
no: Følgende vFolder(e):
    %sBrukte fjernet mappe:
        «%s»
    Og har blitt oppdatert.

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
no: Den geografiske posisjonen må skrives inn på formatet: 
    
    45.436845,125.862501

en: The information below is required in order to add an addressbook.
no: Informasjonen under kreves for å legge til en adressebok.

en: The item could not be sent!
no: Oppføringen kunne ikke sendes!

en: The journal entry has changed. Send an updated version?
no: Journaloppføringen er endret. Send en oppdatert versjon?

en: The meeting information has changed. Send an updated version?
no: Møteinformasjonen er endret. Send en oppdatert versjon?

en: The meeting status has changed. Send an updated version?
no: Møtestatus er endret. Send en oppdatert versjon?

en: The message contains only unsupported requests.
no: Denne meldingen inneholder forespørsler som ikke er støttet.

en: The message does not appear to be properly formed
no: Meldingen ser ikke ut til å være riktig utformet

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when the filter is run;
    "a week ago", for example.
no: Meldingens dato vil bli sammenlignet med
    en tid relativ til når filteret blir kjørt;
    for eksempel «for en uke siden».

en: The message's date will be compared against
    the time that you specify here.
no: Meldingens dato vil bli sammenlignet med
    tiden du spesifiserer her.

en: The message's date will be compared against
    whatever the time is when the filter is run
    or vfolder is opened.
no: Meldingens dato vil bli sammenlignet med tiden
    når filteret kjøres eller tiden når vfolderen
    åpnes.

en: The method required to load `%s' is not supported
no: Metoden som er nødvendig for å laste «%s» er ikke støttet

en: The method required to load `%s' is not supported; no items from the calendar folder will be migrated to the tasks folder.
no: Metoden som kreves for å laste «%s» er ikke støttet; ingen oppføringer fra kalendermappen vil bli migrert til oppgavemappen.

en: The method required to open `%s' is not supported
no: Metoden som er nødvendig for å åpne «%s» er ikke støttet

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
no: Navnet eller e-post adressen for denne kontakten eksisterer allerede
    i denne mappen. Vil du legge den til likevel?

en: The parent folder is not allowed to contain subfolders
no: Opphavsmappen tillates ikke å ha undermapper

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
no: Prosentverdien må være mellom 0 og 100, inklusive

en: The signature certificate for "%s" does not exist.
no: Signatursertifikatet for «%s» eksisterer ikke.

en: The specified folder cannot be modified or removed
no: Spesifisert mappe kan ikke endres eller fjernes

en: The specified folder name is not valid: %s
no: Spesifisert mappenavn er ikke gyldig: %s

en: The specified folder type is not valid
no: Spesifisert mappetype er ikke gyldig

en: The specified folder was not found
no: Spesifisert mappe ble ikke funnet

en: The specified type is not supported in this storage
no: Spesifisert type er ikke støttet for dette lageret

en: The task information has changed. Send an updated version?
no: Oppgaveinformasjonen er endret. Send en oppdatert versjon?

en: The time must be in the format: %s
no: Datoen må skrives inn på formatet: %s

en: The type of the selected folder is not valid for
    the requested operation.
no: Typen for valgt mappe er ikke gyldig for den
    forespurte operasjonen.

en: Then
no: Så

en: There is no importer that is able to handle
    %s
no: Ingen importerer som kan håndtere
    %s

en: Thick fog
no: Tykk dis

en: Thick funnel cloud
no: Tykk røyksky

en: Thick haze
no: Tykk dis

en: Thick mist
no: Tykk tåke

en: Thick smoke
no: Tykk røyk

en: Thick volcanic ash
no: Tykk vulkansk aske

en: Thin smoke
no: Tynn røyk

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
no: Denne avtalen har gjeninntreffelser som ikke kan redigeres av Evolution.

en: This contact belongs to these categories:
no: Denne kontakten hører til disse kategoriene:

en: This event has been changed.
no: Denne hendelsen er endret.

en: This event has been deleted.
no: Denne hendelsen er slettet.

en: This folder cannot contain messages.
no: Denne mappen kan ikke inneholde meldinger.

en: This information is not required for most ldap servers.
no: Denne informasjonen kreves ikke for de fleste LDAP-tjenere.

en: This information is used by your ldap server to specify which nodes are used in a search. Contact your server administrator for more information.
no: Denne informasjonen brukes av din LDAP-tjener for å spesifisere hvilke noder som brukes i et søk. Kontakt din administrator for mer informasjon.

en: This is a digitally signed message part
no: Dette er en digitalt signert meldingsdel

en: This is a provider for reading from and posting toUSENET newsgroups.
no: Dette er en tilbyder for lesing av og posting av innlegg til USENET nyhetsgrupper.

en: This is an email reminder, but Evolution does not yet support this kind of reminders.  You will not be able to edit the options for this reminder.
no: Dette er en e-post påminnelse, men Evolution støtter ikke denne typen påminnelser. Du vil ikke kunne redigere alternativene for denne påminnelsen.

en: This is an encrypted message part
no: Dette er en kryptert meldingsdel

en: This is the _mailing address
no: Dette er _postadressen

en: This is the base node for all your searches on the ldap server. Contact your server administrator for more information.
no: Dette er basisnoden for alle dine søk på LDAP-tjeneren. Kontakt din administrator for mer informasjon.

en: This is the method evolution will use to authenticate you.  Note that setting this to "Email Address" requires anonymous access to your ldap server.
no: Dette er metoden Evolution bruker for å autentisere deg. Merk at hvis du setter denne til «e-post-adresse» krever anonym tilgang til din LDAP-tjener.

en: This is the name of the server where your addressbook is located.
no: Dette er navnet på tjeneren hvor din adressebok er lokalisert.

en: This is the port that your ldap server uses.
no: Dette er porten som din LDAP-tjener bruker.

en: This journal entry has been changed.
no: Denne journaloppføringen er endret.

en: This journal entry has been deleted.
no: Denne journaloppføringen er slettet.

en: This message contains invalid recipients:
no: Denne meldingen inneholder ugyldige mottakere:

en: This message contains only Bcc recipients.
no: Denne meldingen inneholder kun Bcc mottakere.

en: This message has no subject.
    Really send?
no: Denne meldingen har ikke emne.
    Send likevel?

en: This message has not been sent.
    
    Do you wish to save your changes?
no: Denne meldingen er ikke sendt.
    
    Vil du lagre endringene?

en: This message is digitally signed and has been found to be authentic.
no: Denne meldingen er digitalt signert og er funnet autentisk.

en: This message is digitally signed but can not be proven to be authentic.
no: Denne meldingen er digitalt signert, men kan ikke finnes autentisk.

en: This message is digitally signed. Click the lock icon for more information.
no: Denne meldingen er digitalt signert. Klikk låsikonet for mer informasjon.

en: This message is not currently available
no: Denne meldingen er ikke tilgjengelig

en: This name will be used to identify your account. It is for display purposes only.
no: Dette navnet vil brukes til å identifisere din konto. Det brukes kun for visning på skjermen.

en: This new version of Evolution needs to install additional files
    into your personal Evolution directory
no: Denne nye versjonen av Evolution må installere tilleggsfiler i
    din personlige Evolution-katalog

en: This operation will permanently erase all messages marked as deleted. If you continue, you will not be able to recover these messages.
    
    Really erase these messages?
no: Denne operasjonen vil fjerne alle meldinger merket som slettet permanent. Hvis du fortsetter vil du ikke kunne gjenopprette disse meldingene. 
    
    Vil du virkelig slette disse meldingene?

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
no: Dette alternativet vil autentisere mot NNTP-tjeneren ved bruk av klartekst passord.

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
no: Dette alternativet vil autorisere en POP-forbindelse før forsøk på SMTP

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
no: Dette valget vil la deg koble til en IMAP-tjener ved å bruke et klartekst-passord.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
no: Dette alternativet lar deg koble til POP-tjeneren ved bruk av passord i klartekst. Dette er det eneste alternativet som er støttet av mange POP-tjenere.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
no: Dette alternativet lar deg koble til POP-tjenere ved bruk av krypterte passord via APOP-protokollen. Dette vil kanskje ikke virke for alle brukere selv på tjenere som hevder å støtte det.

en: This option will connect to the server using Kerberos 4 authentication.
no: Dette alternativet kobler til tjeneren med bruk av Kerberos 4-autentisering.

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
no: Dette alternativet kobler til tjeneren med bruk av CRAM-MD5-passord, hvis tjeneren støtter det.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
no: Dette alternativet kobler til tjeneren med bruk av DIGEST-MD5-passord, hvis tjeneren støtter det.

en: This option will connect to the server using a simple password.
no: Dette valget vil koble til tjeneren ved bruk av et passord.

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
no: Dette valget vil koble til tjeneren med anonym pålogging.

en: This response is not from a currentattendee.  Add as an attendee?
no: Dette svaret er ikke fra en aktiv deltaker. Legg til som deltaker?

en: This signature has been changed, but hasn't been saved.
    
    Do you wish to save your changes?
no: Denne signaturen er endret, men har ikke blitt lagret..
    
    Vil du lagre endringene?

en: This task has been changed.
no: Denne oppgaven er endret.

en: This task has been deleted.
no: Denne oppgaven er slettet.

en: This version of Evolution does not have LDAP support
    compiled in to it.  If you want to use LDAP in Evolution
    you must compile the program from the CVS sources after
    retrieving OpenLDAP from the link below.
no: Denne versjonen av Evolution har ikke LDAP-støtte
    kompilert inn. Hvis du ønsker å bruke LDAP i Evolution
    må du kompilere programmet fra kildekoden i CVS etter å
    ha hentet OpenLDAP fra lenken under.

en: This will connect to the POP server and use Kerberos 4 to authenticate to it.
no: Dette lar deg koble til POP-tjeneren ved å bruke Kerberos 4 som autentisering.

en: Threaded Message list
no: Meldingsliste med tråder

en: Thunderous duststorm
no: Støvstorm med torden

en: Thunderous sandstorm
no: Sandstorm med torden

en: Thunderous smoke
no: Tordnende røyk

en: Thunderous squall
no: Tordnende bygekast

en: Thunderous tornado
no: Tornado med torden

en: Thunderous volcanic ash
no: Tordnende vulkansk aske

en: Thunderstorm
no: Tordenstorm

en: Thursday
no: Torsdag

en: Time
no: Tid

en: Time Zones
no: Tidssoner

en: Time _zone:
no: Tids_sone:

en: Time di_visions:
no: Oppdeling a_v tid:

en: Time format:
no: Tidformat:

en: Timed out trying to get lock file on %s. Try again later.
no: Tidsavbrudd under venting på låsfil for %s. Prøv igjen senere.

en: Timezone
no: Tidssone

en: Title
no: Tittel

en: To
no: Til

en: To:
no: Til:

en: Today
no: I dag

en: Today %l:%M %p
no: I dag %l:%M %p

en: Toggle
no: Bytt

en: Toggle whether to show the folder bar
no: Slå av/på visning av mappelinjen

en: Toggle whether to show the shortcut bar
no: Slå av/på visning av snarveilinjen

en: Toggle whether we are working offline.
no: Skift til frakoblet arbeidsmodus.

en: Toggles whether the BCC field is displayed
no: Slå av/på visning av BCC-feltet

en: Toggles whether the CC field is displayed
no: Slå av/på visning av CC-feltet

en: Toggles whether the From chooser is displayed
no: Slå av/på visning av Fra-feltet

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
no: Slå av/på visning av Svar-til feltet

en: Tokyo Heliport
no: Tokyo heliport

en: Tokyo International Airport
no: Tokyi internasjonale flyplass

en: Tokyo New International Airport
no: Tokyo nye internasjonale flyplass

en: Top:
no: Topp:

en: Tornado in the vicinity
no: Tornado i omegnen

en: Tottori Airport
no: Tottori flyplass

en: Toyama Airport
no: Toyama flyplass

en: Traditional
no: Tradisjonell

en: Transaction failed
no: Transaksjonen feilet

en: Trash
no: Søppel

en: Trinidad And Tobago
no: Trinidad og Tobago

en: Tromso/Langnes
no: Tromsø/Langnes

en: Trondheim/Vaernes
no: Trondheim/Værnes

en: Trying to edit a vfolder '%s' which doesn't exist.
no: Prøver å redigere en vfolder «%s» som ikke eksisterer.

en: Tsushima Airport
no: Tsushima flyplass

en: Tu
no: Tir

en: Tuesday
no: Tirsdag

en: Turkey
no: Tyrkia

en: Turkish
no: Tyrkisk

en: Turks And Caicos Islands
no: Turks og Caicos-øyene

en: Type an email address or drag a contact into the list below:
no: Skriv en e-post adresse eller dra en kontakt inn i feltet under:

en: URL '%s' needs a host component
no: URL «%s» må inneholde et vertsnavn

en: URL '%s' needs a path component
no: URL «%s» må inneholde en sti

en: URL '%s' needs a username component
no: URL «%s» må inneholde et brukernavn

en: US-Letter
no: US-letter

en: Ukraine
no: Ukraina

en: Ukrainian
no: Ukrainsk

en: Umea
no: Umeå

en: Un-delete the selected messages
no: Angre slett av den valgte meldingen

en: Unable to add message to summary: unknown reason
no: Kunne ikke legge til melding i sammendraget: ukjent grunn

en: Unable to authenticate to IMAP server.
    %s
no: Kunne ikke autentisere mot IMAP-tjener.
    %s

en: Unable to authenticate to SMTP server.
    %s
no: Kunne ikke autentisere mot SMTP-tjener.
    %s

en: Unable to connect to LDAP server.
no: Kunne ikke koble til LDAP-tjener.

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending password: %s
no: Kunne ikke koble til POP-tjener.
    Feil ved oversending av passord: %s

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending username: %s
no: Kunne ikke koble til POP-tjener.
    Feil under oversending av brukernavn: %s

en: Unable to connect to POP server.
    No support for requested authentication mechanism.
no: Kunne ikke koble til POP-tjeneren.
    Ingen støtte for forespurt autentiseringsmekanisme.

en: Unable to create output file: %s
     %s
no: Kunne ikke opprette utdatafil: %s
     %s

en: Unable to load grouplist file for %s: %s
no: Kunne ikke laste gruppelistefil for %s: %s

en: Unable to obtain current version!
no: Kan ikke hente versjonsdata!

en: Unable to open addressbook
no: Kunne ikke åpne adresseboken

en: Unable to open or create .newsrc file for %s: %s
no: Kunne ikke åpne eller opprette .newsrc-fil for %s: %s

en: Unable to open spool folder
no: Kunne ikke åpne spool-mappen

en: Unable to open the drafts folder for this account.
    Would you like to use the default drafts folder?
no: Kunne ikke åpne skisse-mappen for denne kontoen.
    Vil du bruke standard skisse-mappe?

en: Unable to process spool folder
no: Kan ikke prosessere spool-mappen

en: Unable to retrieve message from editor
no: Kunne ikke hente melding fra editor

en: Unable to save grouplist file for %s: %s
no: Kunne ikke lagre gruppelistefil for %s: %s

en: Unable to seek on file: %s
    %s
no: Kunne ikke søke i fil: %s
    %s

en: Unable to truncate file: %s
    %s
no: Kunne ikke kutte av fil: %s
    %s

en: Undefined
no: Udefinert

en: Unexpected OK response from IMAP server: %s
no: Uventet svar «OK» fra IMAP-tjener: %s

en: Unexpected response from IMAP server: %s
no: Uventet svar fra IMAP-tjener: %s

en: Unexpected response from POP server: %s
no: Uventet svar fra POP-tjener: %s

en: United Arab Emirates
no: De forente arabiske emirater

en: United Arab Emirates
no: De forente arabiske emirater

en: United Kingdom
no: England

en: United Republic Of Tanzania
no: Republikken Tanzania

en: United States
no: De forente stater

en: United States Minor Outlying Islands
no: USA, mindre omliggende øyer

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown Alarm Options
no: Alternativer for ukjente alarmer

en: Unknown action to be performed
no: Ukjent handling som skal utføres

en: Unknown authentication state.
no: Ukjent autentiseringstilstand.

en: Unknown character set: %s
no: Ukjent tegnsett: %s

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Unknown error: %s
no: Ukjent feil: %s

en: Unknown precipitation
no: Ukjent nedbør

en: Unknown thunderstorm
no: Ukjent tordenstorm

en: Unmatched
no: Ingen treff

en: Unnamed Contact
no: Kontakt uten navn:

en: Unnamed Contact List
no: Kontaktliste uten navn

en: Unseen
no: Ulest

en: Unsubscribe
no: Fjern abonnement

en: Unsubscribing to folder "%s"
no: Fjerner abonnement på mappe «%s»

en: Unsupported operation
no: Ustøttet operasjon

en: Unsupported operation: append message: for %s
no: Ustøttet operasjon: legg til melding: for %s

en: Unsupported operation: search by expression: for %s
no: Ustøttet operasjon: søk etter uttrykk: etter %s

en: Unsupported operation: search by uids: for %s
no: Ustøttet operasjon: søk på uid: etter %s

en: Unsupported schema
no: Ustøttet schema

en: Unsupported type
no: Ustøttet type

en: Untitled
no: Uten navn

en: Untitled Message
no: Melding uten tittel

en: Untitled appointment
no: Avtale uten navn

en: Update
no: Oppdater

en: Update complete
no: Oppdatering fullført

en: Update respondent status
no: Oppdater status for respondent

en: Updated
no: Oppdatert

en: Updating objects
no: Oppdaterer objekter

en: Updating vfolders for uri: %s
no: Oppdaterer vfoldere for URI: %s

en: Updating...
no: Oppdaterer...

en: Uruguaiana
no: Uruguay

en: Use s_ecure connection (SSL)
no: Bruk sikk_er forbindelse (SSL)

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
     Use the right mouse button to zoom out.
no: Bruk venstre musknapp til å zoome inn på et område av kartet og velg en tidssone.
    Bru høyre musknapp til å zoome ut.

en: User canceled operation.
no: Operasjon avbrutt av bruker.

en: User not local; please try <forward-path>
no: Ikke lokal bruker; vennligst prøv <forward-path>

en: User not local; will forward to <forward-path>
no: Ikke lokal bruker; videresender til <forward-path>

en: Utrecht/Soesterberg
no: Utrecht/Sösterberg

en: VFolder on Mailing List
no: VFolder på e-postliste

en: VFolder on Mailing List (%s)
no: VFolder på e-postliste (%s)

en: VFolder on Mailing _List
no: VFolder på e-post_liste

en: VFolder on Mailing _List...
no: VFolder på e-post_liste...

en: VFolder on Se_nder
no: VFolder for se_nder

en: VFolder on Se_nder...
no: VFolder for se_nder...

en: VFolder on _Recipients
no: VFolder for mottake_re

en: VFolder on _Recipients...
no: VFolder for mottake_re...

en: VFolder on _Subject
no: VFolder på e_mne

en: VFolder on _Subject...
no: VFolder på e_mne...

en: VFolders
no: VFoldere

en: Vadso
no: Vadsø

en: Vaerlose
no: Værløse

en: Variable
no: Variabel

en: Vasteras
no: Västerås

en: Verifying is not supported by this cipher
no: Verifisering er ikke støttet av dette cipheret

en: Viet Nam
no: Vietnam

en: View Inline
no: Vis «inline»

en: View Inline (via %s)
no: Vis «inline» (via %s)

en: View the selected folder
no: Vis den valgte mappen

en: Virginia Tech Airport
no: Virginia tekniske flyplass

en: Virtual Folder _Editor...
no: R_edigering av virtuelle mapper...

en: Virtual Folders
no: Virtuelle mapper

en: Virtual Trash
no: Virtuell søppel

en: Virtual Trash folder
no: Virtuelle søppelmappe

en: Virtual folder email provider
no: E-post-tilbyder for virtuelle mapper

en: Volcanic ash
no: Vulkansk aske

en: Volcanic ash in the vicinity
no: Vulkansk aske i omegnen

en: W
no: V

en: Wadi Al Dawasser Airport
no: Wadi Al Dawasser flyplass

en: Waiting for connection to LDAP server...
no: Venter på tilkobling til LDAP-tjener...

en: Waiting...
no: Venter...

en: Wakefield
no: Wakesfield

en: Wakkanai Airport
no: Wakkanai flyplass

en: Wallis And Futuna Islands
no: Wallis- og Futuna-øyene

en: Wants to receive _HTML mail
no: Vil motta _HTML e-post

en: Warning
no: Advarsel

en: Warning!
no: Advarsel!

en: Warning: Modified Message
no: Advarsel: Endret melding

en: Warszawa
no: Warshava

en: We
no: Ons

en: We were unable to open this addressbook.  Please check that the
    path exists and that you have permission to access it.
no: Kunne ikke åpne denne adresseboken. Vennligst sjekk at stien
    eksisterer og at du har rettigheter til å aksessere den.

en: We were unable to open this addressbook.  This either
    means you have entered an incorrect URI, or the LDAP server
    is down
no: Kunne ikke åpne denne adresseboken. Dette betyr enten
    at du har skrevet inn en ugyldig URI, eller at LDAP-tjeneren
    er nede

en: Weather
no: Vær

en: Weather settings
no: Innstillinger for vær

en: Web Site
no: Nettside

en: Wednesday
no: Onsdag

en: Week
no: Uke

en: Week View
no: Ukevisning

en: Welcome
no: Velkommen

en: Welcome response error: %s: possibly non-fatal
no: Feil ved Welcome-svar: %s: mulig ikke-fatal

en: Welcome to Evolution. The next few screens will allow
    Evolution to connect to your email accounts, and to import
    files from other applications. 
    
    Please click the "Next" button to continue.
no: Velkommen til Evolution. De neste skjermene lar deg
    konfigurere Evolution til å koble til dine e-post konti, og
    importere filer fra andre applikasjoner. 
    
    Vennligst klikk «Neste» for å fortsette.

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of
    importing external files into Evolution.
no: Velkommen til Evolutions importeringsassistent.
    Gjennom denne veiviseren vil du ledes gjennom import av
    eksterne filer til Evolution.

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click "Next" to begin.
no: Velkommen til assistenten for konfigurasjon av Evolution e-post.
    
    Klikk «Neste» for å begynne.

en: West
no: Vest

en: West - Northwest
no: Vest - nordvest

en: West - Southwest
no: Vest - sørvest

en: Western European
no: Vest-europeisk

en: Western Sahara
no: Vestre Sahara

en: Width:
no: Bredde:

en: Windy drizzle
no: Småregn med vind

en: With Category
no: Med kategori

en: With these arguments:
no: Med disse argumentene:

en: Work Offline
no: Arbeid frakoblet

en: Work Week
no: Arbeidsuke

en: Work Week View
no: Arbeidsukevisning

en: Working
no: Arbeider

en: Writing to tmp mailbox failed: %s: %s
no: Skriving til midlertidig postboks feilet: %s: %s

en: Wuchia Observatory
no: Wuchia obervatorie

en: Ximian Evolution _FAQ
no: Ximian Evolution _OBS

en: Ximian Evolution has found unsaved files from a previous session.
    Would you like to try to recover them?
no: Ximian Evolution har funnet ikke-lagrede filer fra en tidligere sesjon.
    Vil du prøve å gjenopprette dem?

en: Ximian Evolution is currently offline.  Click on this button to work online.
no: Ximian Evolution er frakoblet. Klikk på denne knappen for å arbeide tilkoblet.

en: Ximian Evolution is currently online.  Click on this button to work offline.
no: Ximian Evolution er koblet til. Klikk på denne knappen for å arbeide frakoblet.

en: Ximian Evolution is in the process of going offline.
no: Ximian Evolution er i ferd med å koble fra.

en: Yamagata Airport
no: Yamagata flyplass

en: Yamaguchi Ube Airport
no: Yamaguchi Ube flyplass

en: Yao Airport
no: Yao flyplass

en: Yeonpyeungdo
no: Yeinpyeungdo

en: Yes
no: Ja

en: Yesterday %l:%M %p
no: I går %l:%M %p

en: You are almost done with the mail configuration process. The identity, incoming mail server and
    outgoing mail transport method which you provided will be grouped together to
    make an Evolution mail account. Please enter a name for this account in the space below.
    This name will be used for display purposes only.
no: Du er nesten ferdig med konfigurasjonsprosessen. Verdiene for identitet, innkommende e-post-tjener og
    metode for utgående e-post-transport du har oppgitt vil grupperes sammen til en 
    Evolution e-post-konto. Vennligst oppgi et navn for denne kontoen i feltet under. Dette navnet blir kun brukt for visning på skjermen.

en: You are sending an HTML-formatted message, but the following recipients do not want HTML-formatted mail:
no: Du sender en melding i HMTL-format, men følgende mottakeres ønsker ikke å motta meldinger i HTML-format:

en: You cannot change the format of a non-local folder.
no: Du kan ikke endre format på en ikke-lokal mappe.

en: You cannot copy messages from this trash folder.
no: Du kan ikke kopiere meldinger fra denne søppel-katalogen.

en: You didn't enter a password.
no: Du skrev ikke inn et passord.

en: You forgot to choose a folder.
    Please go back and specify a valid folder to deliver mail to.
no: Du glemte å velge en mappe.
    Vennligst gå tilbake og spesifiser en gyldig mappe for levering av e-post.

en: You have chosen an invalid date.
no: Du har valgt en ugyldig dato.

en: You have forgotten to choose a date.
no: Du har glemt å velge en dato.

en: You have not configured the mail client.
    You need to do this before you can send,
    receive or compose mail.
    Would you like to configure it now?
no: Du har ikke konfigurert e-postklienten.
    Du må gjøre dette før du kan sende,
    motta eller skrive meldinger.
    Vil du konfigurere den nå?

en: You have not filled in all of the required information.
no: Du har ikke fylt ut all nødvendig informasjon.

en: You have not set a mail transport method
no: Du har ikke satt en transportmetode for e-post

en: You have successfully entered all of the information
    needed to setup Evolution. 
    
    Click the "Finish" button to save your settings.
no: Du har fullført inntasting av all informasjon
    som trengs for å konfigurere Evolution. 
    
    Klikk «Fullfør» for å lagre dine innstillinger.

en: You may not create two accounts with the same name.
no: Du kan ikke opprette to kontoer med samme navn.

en: You may only edit messages saved
    in the Drafts folder.
no: Du kan kun redigere meldinger lagret
    i Skisser-katalogen.

en: You may only import to local folders
no: Du kan kun importere til lokale mapper

en: You may only resend messages
    in the Sent folder.
no: Du kan kun sende meldinger på nytt
    som er lagret i sendt-katalogen.

en: You must be an attendee of the event.
no: Du må være en deltager i hendelsen.

en: You must be working online to complete this operation
no: Du må arbeide tilknyttet for å fullføre denne operasjonen

en: You must configure an account before you can send this email.
no: Du må konfigurere en konto før du kan sender denne meldingen.

en: You must name this filter.
no: Du må gi navn til dette filteret.

en: You must name this vfolder.
no: Du må gi navn til denne vfolderen.

en: You must specify recipients in order to send this message.
no: Du må spesifisere mottakere for å kunne sende denne meldingen.

en: You need to configure a mail transport
    before you can compose mail.
no: Du må konfigurere en e-post-transport
    før du kan skrive e-post.

en: You need to configure an identity
    before you can compose mail.
no: Du må konfigurere en identitet
    før du kan skrive e-post.

en: You need to to specify at least one folder as a source.
no: Du må spesifisere minst en mappe som kilde.

en: Yugoslavia
no: Jugoslavia

en: Zama Airfield
no: Zama flyplass

en: _12 hour (AM/PM)
no: _12 timer (AM/PM)

en: _24 hour
no: _24 timer

en: _About Ximian Evolution...
no: _Om Ximian Evolution...

en: _Account name:
no: Konton_avn:

en: _Actions
no: H_andlinger

en: _Add
no: _Legg til

en: _Address:
no: _Adresse:

en: _Addressbook Sources...
no: _Adressebok-kilder...

en: _All People and Resources
no: _Alle mennesker og ressurser

en: _Always load images off the net
no: _Alltid last bilder fra nettet

en: _Always sign outgoing messages when using this account
no: _Alltid signer utgående meldinger når denne kontoen brukes

en: _Apply Filters
no: _Påfør filtre

en: _Appointment...
no: _Avtale...

en: _Ask for confirmation when deleting items
no: Spør etter bekreftelse ved sletting _av oppføringer

en: _Attachment...
no: _Vedlegg...

en: _Authentication Type:
no: _Autentiseringstype:

en: _Automatically check for new mail
no: Sjekk etter meldinger _automatisk

en: _Autopick
no: _Autovelg

en: _Bcc Field
no: _Bcc-felt

en: _Calendar Settings...
no: Innstillinger for _kalender...

en: _Category:
no: _Kategori:

en: _Cc Field
no: _Cc-felt

en: _Certificate ID:
no: _Sertifikat-ID:

en: _Change Organizer
no: En_dre organisator

en: _City:
no: _By:

en: _Close
no: L_ukk

en: _Compress weekends in month view
no: _Komprimer helger i månedsvisning

en: _Contact
no: _Kontakt

en: _Contact List
no: _Kontaktliste

en: _Contacts...
no: _Kontakter...

en: _Copy
no: _Kopier

en: _Copy to Folder
no: _Kopier til mappe

en: _Copy to Folder...
no: K_opier til mappe...

en: _Copy...
no: _Kopier...

en: _Create Filter From Message
no: La_g filter fra melding

en: _Current View
no: _Aktiv visning

en: _Custom recurrence
no: E_gendefinert gjeninntreffelse

en: _Delegate To...
no: _Deleger til...

en: _Delete
no: _Slett

en: _Delete Selected Tasks
no: Sle_tt valgte oppgaver

en: _Delete all
no: _Slett alle

en: _Delete this Appointment
no: Sle_tt denne avtalen

en: _Delete this Task
no: Sle_tt denne oppgaven

en: _Display
no: _Vis

en: _Display folders:
no: _Vis mapper:

en: _Display stations:
no: _Vis stasjoner:

en: _Displayed feeds:
no: _Viste tjenester:

en: _Drafts folder:
no: Mappe _for skisser:

en: _Due Date:
no: Fer_dig-dato:

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Edit appointment
no: R_ediger avtale

en: _Edit as New Message...
no: R_ediger som ny melding...

en: _Email Address:
no: _E-post adresse:

en: _Email address:
no: _E-post adresse:

en: _Empty trash folders on exit
no: Tøm søpp_elkurven ved slutt

en: _End of day:
no: Dag_en slutter:

en: _End time:
no: S_lutt-tid:

en: _Expunge
no: _Tøm

en: _File
no: _Fil

en: _Filters...
no: _Filtre...

en: _First:
no: _Fornavn:

en: _Five days
no: _Fem dager

en: _Folder
no: M_appe

en: _Folder Bar
no: _Mappelinje

en: _Folder:
no: _Mappe:

en: _Font...
no: Skri_fttype...

en: _Forward
no: _Videresend

en: _Forward Contact...
no: _Videresend kontakt...

en: _Forward Message
no: _Videresend melding

en: _Fri
no: _Fre

en: _From Field
no: _Fra-felt

en: _Full Name:
no: _Fullt navn:

en: _General
no: _Generell

en: _Go to Date...
no: _Gå til dato...

en: _Go to Folder...
no: _Gå til mappe...

en: _HTML Signature:
no: _HTML-signatur:

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Hide addresses when sending mail to this list
no: _Skjul adresser når du sender e-post til listen

en: _Hide completed tasks after
no: Sk_jul utførte oppgaver etter

en: _Hide the Shortcut Bar
no: Sk_jul snarveilinjen

en: _Highlight citations with
no: M_erk sitering med

en: _Host:
no: _Vert:

en: _Import...
no: _Importer...

en: _Insert
no: Sett _inn

en: _Invert Selection
no: Re_verser utvalg

en: _Invite Others...
no: _Inviter andre...

en: _Job title:
no: _Jobbtittel:

en: _Large Icons
no: Store i_koner

en: _Larger
no: _Større

en: _Last:
no: _Etternavn:

en: _Load images if sender is in addressbook
no: _Last bilder hvis avsender er i adresseboken

en: _Log filter actions to:
no: _Logg filterhandlinger til:

en: _Mail
no: _E-post

en: _Mail Message
no: Send _melding

en: _Mail Settings...
no: Innstillinger for e-post...

en: _Manager's Name:
no: _Leders navn:

en: _Mark Tasks as Complete
no: _Merk oppgaver som fullført

en: _Mark as Complete
no: _Merk som fullført

en: _Mark messages as Read after
no: _Merk meldinger som Lest etter

en: _Message Display
no: _Meldingsvisning

en: _Message Recipients:
no: _Meldingsmottakere:

en: _Middle:
no: _Mellomnavn:

en: _Modify
no: E_ndre

en: _Mon
no: _Man

en: _Move to Folder
no: _Flytt til mappe

en: _Move to Folder...
no: Fl_ytt til mappe...

en: _Move...
no: _Flytt...

en: _Name:
no: _Navn:

en: _Never load images off the net
no: Aldri last bilder fra _nettet

en: _New
no: _Ny

en: _New Folder
no: _Ny mappe

en: _New Group...
no: _Ny gruppe...

en: _News Feeds
no: _Nyhetstjenester

en: _Nickname:
no: Kalle_navn:

en: _No recurrence
no: I_ngen gjeninntreffelse

en: _Normal Display
no: _Normal visning

en: _Office:
no: Kont_or:

en: _One day
no: _En dag

en: _Open
no: _Åpne

en: _Open Message
no: _Åpne melding

en: _Open...
no: _Åpne...

en: _Options
no: _Alternativer

en: _Options...
no: _Alternativer...

en: _Organization:
no: _Organisasjon:

en: _Other
no: _Andre

en: _Other Organizer
no: Annen _organisator

en: _PGP binary path:
no: Sti til _PGP-binærfil:

en: _PO Box:
no: _Postboks:

en: _Paste
no: _Lim inn

en: _Path:
no: S_ti:

en: _Pilot Settings...
no: Innstillinger for _pilot...

en: _Preview Pane
no: _Forhåndsvisningsvindu

en: _Print
no: S_kriv ut

en: _Print...
no: S_kriv ut...

en: _Priority:
no: _Prioritet:

en: _Properties...
no: Egenska_per...

en: _Public Calendar URL:
no: _Offentlig kalender-URL:

en: _Publish Free/Busy Information
no: _Publiser ledig/opptatt-informasjon

en: _Remember this password
no: Husk dette passo_rdet

en: _Remove
no: Fje_rn

en: _Remove this Group...
no: Fje_rn denne gruppen...

en: _Rename
no: End_re navn

en: _Rename...
no: _Gi nytt navn...

en: _Reply to Sender
no: Sva_r til sender

en: _Reply-To Field
no: Svar-til felt

en: _Required People
no: _Obligatoriske mennesker

en: _Sat
no: L_ør

en: _Save
no: _Lagre

en: _Save As...
no: Lagre _som...

en: _Save as VCard
no: Lagre _som VCard

en: _Schedule
no: _Sett av tid

en: _Search
no: _Søk

en: _Search for Contacts
no: _Søk etter kontakter

en: _Security
no: _Sikkerhet

en: _Select All
no: _Velg alle

en: _Send / Receive
no: _Send / motta

en: _Send mail in HTML format by default.
no: _Send meldinger i HTML-format som standard.

en: _Server Type:
no: _Tjenertype:

en: _Server name:
no: _Tjenernavn:

en: _Shortcut
no: _Snarvei

en: _Shortcut Bar
no: _Snarveilinje

en: _Signature file:
no: _Signaturfil:

en: _Simple recurrence
no: Enkel gjeninntreffel_se

en: _Small Icons
no: _Små ikoner

en: _Start time:
no: _Start-tid:

en: _State/Province:
no: _Stat/Provins:

en: _Subscribe
no: _Abonner

en: _Subscribe to Folders...
no: _Abonnerer på mapper...

en: _Suffix:
no: _Suffiks:

en: _Summary Settings...
no: Innstillinger for _sammendrag...

en: _Task
no: _Oppgave

en: _Task List
no: O_ppgaveliste

en: _Task...
no: _Oppgave...

en: _Threaded Message List
no: Meldingsliste med _tråder

en: _Title:
no: _Tittel:

en: _Tools
no: _Verktøy

en: _Undelete
no: A_ngre slett

en: _Unsubscribe
no: _Fjern abonnement

en: _Update Free/Busy
no: _Oppdater ledig/opptatt

en: _Username:
no: Br_ukernavn:

en: _View
no: _Vis

en: _Weather
no: _Vær

en: _Web page address:
no: _Hjemmeside-adresse:

en: _Wed
no: _Ons

en: _Work Offline
no: Ar_beid frakoblet

en: _Work Online
no: Ar_beid tilkoblet

en: _ZIP Code:
no: _ZIP/Postnummer:

en: _every
no: hv_er(t)

en: `%s' is not a directory.
no: «%s» er ikke en katalog.

en: `%s' is not a maildir directory.
no: «%s» er ikke en maildir katalog.

en: `%s' is not a regular file.
no: «%s» er ikke en vanlig fil.

en: a time relative to the current time
no: en tid relativ til tiden nå

en: a time you specify
no: en tid du spesifiserer

en: address card
no: adressekort

en: after
no: etter

en: ago
no: siden

en: an unknown sender
no: en ukjent avsender

en: and %d other cards.
no: og %d andre kort.

en: and one other card.
no: og et annet kort.

en: attachment
no: vedlegg

en: before
no: før

en: before the start of the appointment
no: før avtalen starter

en: calendar information
no: kalenderinformasjon

en: card.vcf
no: kort.vcf

en: completed-before? expects 1 argument
no: completed-before? forventer 1 argument

en: completed-before? expects argument 1 to be a time_t
no: completed-before? forventer at argument 1 er en time_t

en: contact-list-editor
no: kontakt-liste-redigering

en: contains
no: inneholder

en: contains? expects 2 arguments
no: inneholder? forventer 2 argumenter

en: contains? expects argument 1 to be a string
no: contains? forventer at argument 1 er en streng

en: contains? expects argument 1 to be one of "any", "summary", "description"
no: contains? forventer at argument 1 er en av «any», «summary», «description»

en: contains? expects argument 2 to be a string
no: contains? forventer at argument 2 er en streng

en: date-end
no: slutt-dato

en: date-start
no: start-dato

en: day
no: dag

en: day(s)
no: dag(er)

en: days
no: dager

en: description
no: beskrivelse

en: does not contain
no: inneholder ikke

en: does not end with
no: slutter ikke med

en: does not exist
no: eksisterer ikke

en: does not sound like
no: ligner ikke

en: does not start with
no: starter ikke med

en: end of appointment
no: slutt på avtale

en: ends with
no: slutter med

en: exists
no: eksisterer

en: extra times every
no: ekstra ganger hver

en: forever
no: for alltid

en: get-vtype expects 0 arguments
no: get-vtype forventer 0 argumenter

en: has-categories? expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
no: has-categories? forventer at alle argumenter er strenger eller ett, og kun ett, argument er den bolske verdien falsk (#f)

en: has-categories? expects at least 1 argument
no: has-categories? forventer minst 1 argument

en: hour
no: time

en: hour(s)
no: time(r)

en: hours
no: timer

en: iCalendar Error
no: iCalender-feil

en: iCalendar Information
no: iCalendar-informasjon

en: if all criteria are met
no: hvis alle kriterier er møtt

en: if any criteria are met
no: hvis et kriterie er møtt

en: incoming
no: innkommende

en: init_bonobo(): could not initialize Bonobo
no: init_bonobo(): kunne ikke initiere Bonobo

en: init_corba(): could not initialize GNOME
no: init_corba(): kunne ikke initiere GNOME

en: invalid time
no: ugyldig tid

en: is
no: er

en: is greater than
no: er større enn

en: is less than
no: er mindre enn

en: is not
no: er ikke

en: is-completed? expects 0 arguments
no: is-completed? forventer 0 argumenter

en: kilometers
no: kilometer

en: knots
no: knop

en: kph
no: kpt

en: list
no: liste

en: make-time argument 1 must be an ISO 8601 date/time string
no: argument 1 til make-time må være en dato/tid streng på ISO 8601 format

en: make-time expects 1 argument
no: lag-tid forventer 1 argument

en: make-time expects argument 1 to be a string
no: lag-tid forventer at argument 1 er en streng

en: miles
no: engelske mil

en: minute
no: minutt

en: minute(s)
no: minutt(er)

en: minutes
no: minutter

en: month
no: måned

en: month(s)
no: måned(er)

en: months
no: måneder

en: newswindow1
no: nyhetsvindu1

en: not a maildir directory
no: ikke en maildir katalog

en: now
no: nå

en: occur-in-time-range? expects 2 arguments
no: occur-in-time-range? forventer 2 argumenter

en: occur-in-time-range? expects argument 1 to be a time_t
no: occur-in-time-range? forventer at argument 1 er av type time_t

en: occur-in-time-range? expects argument 2 to be a time_t
no: occur-in-time-range forventer at argument 2 er av type time_t

en: occurrences
no: gjentakelser

en: on
no: på

en: on or after
no: på eller etter

en: on or before
no: på eller før

en: on the
no: den

en: outgoing
no: utgående

en: placeholder
no: plassholder

en: second
no: sekund

en: seconds
no:  sekunder

en: seconds.
no: sekunder

en: sendmail exited with signal %s: mail not sent.
no: sendmail avsluttet med signal %s: melding ikke sendt.

en: sendmail exited with status %d: mail not sent.
no: sendmail avsluttet med status %d: melding ikke sendt.

en: setup_vfs(): could not initialize GNOME-VFS
no: setup_vfs(): kunne ikke initiere GNOME-VFS

en: sounds like
no: lyder som

en: specific folders only
no: kun spesifikke mapper

en: start of appointment
no: start på avtale

en: starts with
no: starter med

en: th
no: de

en: the current time
no: tiden nå

en: time-add-day expects 2 arguments
no: tid-add-day forventer 2 argumenter

en: time-add-day expects argument 1 to be a time_t
no: time-add-day forventer at argument 1 er en time_t

en: time-add-day expects argument 2 to be an integer
no: time-add-day forventer at argument 2 er et heltall

en: time-day-begin expects 1 argument
no: time-day-begin forventer 1 argument

en: time-day-begin expects argument 1 to be a time_t
no: time-day-begin forventer at argument 1 er en time_t

en: time-day-end expects 1 argument
no: time-day-end forventer 1 argument

en: time-day-end expects argument 1 to be a time_t
no: time-day-end forventer at argument 1 er av type time_t

en: time-now expects 0 arguments
no: tid-nå forventer 0 argumenter

en: until
no: til

en: vFolder Sources
no: vFolder kilder

en: vFolders
no: vMapper

en: was after
no: var etter

en: was before
no: var før

en: week
no: uke

en: week(s)
no: uke(r)

en: weeks
no: uker

en: with all active remote folders
no: med alle aktive eksterne mapper

en: with all local and active remote folders
no: med alle lokale og aktive eksterne mapper

en: with all local folders
no: med alle lokale mapper

en: year
no: år

en: year(s)
no: år

en: years
no: år
