gedit-0.7.1 - en to no translation catalogue (243 entries)

en:  Decimal to _Hex
no:  Desimal til _heksadesimal

en:  Decimal to _Octal
no:  Desimal til _oktal

en:  Hex to Decima_l
no:  Heksadesimal til desima_l

en:  _Change...
no:  _Endre...

en: %sYou won't be able to use the %s plugin without %s. 
     Do you want to specify a new location for %s?
no: %sDu vil ikke kunne bruke %s tillegget uten %s.
    Ønsker du å spesifisere en ny lokasjon for %s?

en: '%s' doesn't seem to be a program.
no: '%s' ser ikke ut til å være et program.

en: '%s' doesn't seem to exist.
no: '%s' ser ikke ut til å eksistere.

en: '%s' seems to be a directory.
    but '%s' could not be found inside it.
no: '%s' ser ut til å være en katalog.
    men '%s' ble ikke funnet i denne katalogen.

en: (C) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts and Evan Lawrence
no: (C) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts og Evan Lawrence

en: (modified)
no: (endret)

en: (readonly)
no: (skrivebeskyttet)

en: Add _header
no: Legg til _header

en: Add a new view of the document
no: Legg til en ny visning for dokumentet

en: An error was encountered while closing the file: 
    
    %s
no: En feil oppsto under lukking av filen:
    
    %s

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Could not allocate the required memory.
no: En feil oppstod under åpning av filen "%s".
    Vennligst undersøk om filen eksisterer.

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Please make sure the file exists.
no: En feil oppstod under åpning av filen "%s".
    Vennligst undersøk om filen eksisterer.

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
no: En feil oppsto under åpning av filen:
    
    %s

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
    
    Make sure that you have permissions for opening the file.
no: En feil oppsto under åpning av filen:
    
    %s
    
    Forsikre deg om at du har rettigheter til å åpne filen.

en: Appearance
no: Utseende

en: Are you sure you wish to revert all changes?
    (%s)
no: Er du sikker på at du vil forkaste alle endringer?
    (%s)

en: Author(s):
no: Forfatter(e):

en: Browse
no: Bla gjennom

en: C_lose All
no: _Lukk alle

en: Can't count lines if another search operation is active, please close the search dialog.
no: Kan ikke telle linjer hvis et annet søk er aktivt. Vennligst lukk den andre søkedialogen.

en: Cannot initialize gnome-vfs.
no: Kan ikke initiere gnome-vfs.

en: Case _sensitive
no: _Skill mellom store/små bokstaver

en: Change...
no: Endre...

en: Choose the files to compare
no: Velg filer som skal sammenlignes

en: Close
no: Lukk

en: Close All Open Files
no: Lukk alle åpne filer

en: Close the current file
no: Lukk aktiv fil

en: Colors
no: Farger

en: Convert
no: Konverter

en: Copy
no: Kopier

en: Copy the selection
no: Kopier utvalget

en: Could not allocate the memory for the Replace all request.
no: Kunne ikke allokere minne for "Erstatt alle" forespørselen.

en: Could not allocate the required memory.
no: Kunne ikke hente nødvendig minne.

en: Create a new document
no: Opprett et nytt dokument

en: Cut
no: Klipp ut

en: Cut the selection
no: Klipp ut utvalget

en: De_scription
no: Be_skrivelse

en: De_tails
no: De_taljer

en: Diff found at:
no: Diff funnet i:

en: Document has not been saved.
no: Dokumentet er ikke lagret.

en: Documents
no: Dokumenter

en: Editor Behavior
no: Editorens oppførsel

en: Email
no: E-post

en: Email the current document
no: Send aktivt dokument

en: Email the current document to a specified email address
    gedit searches for sendmail to use this plugin.
no: Send aktivt dokument til en spesifisert e-post adresse
    gedit søker etter sendmail for å bruke dette tillegget.

en: Enable _Auto-indent
no: Slå på _autoindentering

en: Enable word _wrapping
no: Slå på ordbr_yting

en: Enter the _URL to browse for:
no: Skriv inn URL som skal vises:

en: Enter the location (URI) of the file you would like to open:
no: Skriv inn lokasjon (URI) for filen du ønsker å åpne:

en: Error in the pipe.
no: Feil i røret.

en: Error saving file!
no: Feil under lagring av fil!

en: Error, init_plugin returned an error
no: Feil, init_plugin returnerte en feil

en: Error, plugin does not contain init_plugin function.
no: Feil tillegg inneholder ikke init_plugin funksjonen.

en: Error, plugin is still in use
no: Feil, tillegg er fremdeles i bruk

en: Error, unable to open module file, %s
no: Feil, kunne ikke åpne modulfil, %s

en: Executing command: %s
no: Kjører kommando: %s

en: Exit
no: Avslutt

en: Exit the program
no: Avslutt programmet

en: F_rom:
no: F_ra:

en: File name:
no: Filnavn:

en: File to use as body of message:
no: Fil som skal brukes som meldingskropp:

en: Filename: %s
    
    Total Characters: %i
    Total Words: %i
    Total Lines: %i
    Total Paragraphs: %i
    Total Bytes: %i
    
    Current Line: %i
    Current Column: %i
no: Filnavn: %s
    
    Antall tegn: %i
    Antall ord: %i
    Antall linjer: %i<
    Antall avsnitt: %i
    Antall bytes: %i
    
    Linje: %i
    Kolonne: %i

en: Find
no: Finn

en: Find Next
no: Finn neste

en: First
no: Første

en: Fonts
no: Skrifttyper

en: Fonts/Colors
no: Skrifttyper/Farger

en: Found and replaced %i occurrences.
no: fant og erstattet %i oppføringer.

en: From a file on disk
no: Fra en fil på disk

en: From document
no: Fra dokument

en: From:
no: Fra:

en: General
no: Generelt

en: Go to a specific line number
no: Gå til en spesifikk linje

en: Goto Line
no: Gå til linje

en: Goto _Line...
no: Gå til _linje...

en: Hello World
no: Hallo verden

en: Insert Time
no: Sett inn tid

en: Insert the shell output in the document
no: Sett inn utskrift fra skallet i dokumentet

en: Inserts the current date and time
no: Setter inn dagens dato og tid

en: Internal error reading the file: 
    
    %s
    
    Please, report this error to submit@bugs.gnome.org.
no: Intern feil under lesing av filen:
    
    %s 
    
    Vennligst rapporter problemet til submit@bugs.gnome.org.

en: Left
    Right
    Top
    Bottom
no: Venstre
    Høyre
    Topp
    Bunn

en: Line number:
no: Linjenummer:

en: Loaded %i files
no: Lastet %i filer

en: Loaded file %s
no: Lastet fil %s

en: Lynx found at:
no: Lynx ble funnet i:

en: Makes a diff file from two documents or files
no: Lager en fil som inneholder forskjellene mellom to dokumenter eller filer

en: Makes a diff file from two documents or files on disk
    For more info on diff, type "man diff" in a shell prompt
no: Lager en fil med forskjellene mellom to dokumenter eller filer på disk
    For mer informasjon om diff, skriv "man diff" på kommandolinjen

en: Manage available plugin modules
no: Håndter tilgjengelige tilleggsmodules

en: New
no: Ny

en: Notebook
    Toplevel
    Modal
    Default
no: Notisbok
    Toppnivå
    Modal
    Standard

en: Notebook _tab position:
no: No_tisbok faneplassering:

en: Number Converter
no: Tallkonverterer

en: Open
no: Åpne

en: Open (swap) .c/.h file
no: Åpne (bytt) .c/.h fil

en: Open File ...
no: Åpne fil ...

en: Open a file
no: Åpne en fil

en: Open a file from a specified URI
no: Åpne en fil fra en spesifisert URI

en: Open from URI
no: Åpne fra URI

en: Open from _URI...
no: Åpne fra _URI...

en: Orientation
no: Orientering

en: Page: %i/%i
no: Side: %i/%i

en: Pages
no: Sider

en: Paper
no: Papir

en: Paste
no: Lim inn

en: Paste the clipboard
no: Lim inn utklippstavlen

en: Pick a Font
no: Velg en skrifttype

en: Pick a color
no: Velg en farge

en: Plugins manager...
no: Tilleggshåndterer...

en: Preferences
no: Brukervalg

en: Preview data to be printed
no: Forhåndsvis data som skal skrives ut

en: Print
no: Skriv ut

en: Print Document
no: Skriv ut dokument

en: Print line _numbers every:
no: Skriv ut linje_nummer for hver:

en: Print pre_view
no: Forhånds_visning

en: Print pre_view...
no: Forhånds_visning...

en: Print preview
no: Forhåndsvisning

en: Print the current file
no: Skriv ut aktiv fil

en: Printing
no: Utskrift

en: Printing ..
no: Skriver ut...

en: Printing ...
no: Skriver ut...

en: Redo
no: Gjenopprett

en: Redo last operation
no: Gjenopprett forrige operasjon

en: Remove view of the document
no: Fjern visning for dokumentet

en: Replace
no: Erstatt

en: Replace All
no: Erstatt alt

en: Reverse
no: Reverser

en: Reverse text
no: Reverser tekst

en: S_how statusbar
no: V_is statuslinje

en: Sample 'hello world' plugin.
no: Eksempel 'hallo verden' tillegg.

en: Sav_e All
no: Lagr_e alt

en: Save
no: Lagre

en: Save All Open Files
no: Lagre alle åpne filer

en: Save As...
no: Lagre som...

en: Save the current file
no: Lagre aktiv fil

en: Se_arch
no: S_øk

en: Search for a string
no: Søk etter en streng

en: Search from the _beginning of the document
no: Søk fra _begynnelsen av dokumentet

en: Search from the _cursor position
no: Søk fra mark_ørposisjonen

en: Search string not found
no: Søketeksten ble ikke funnet

en: Search string not found.
no: Søketeksten ble ikke funnet.

en: Second
no: Andre

en: Select the "first" file...
no: Velg den "første" filen...

en: Select the "second" file...
no: Velg den "andre" filen...

en: Select the plugins to activate:
no: Velg tillegg som skal aktiveres:

en: Select the working directory...
no: Velg arbeidskatalog...

en: Sendmail found at:
no: Sendmail funnet i:

en: Set limit on _undo levels to:
no: Sett grense for an_grenivåer til:

en: Set toolbar according to _system settings
no: Sett verktøylinjen i henhold til _systeminnstillingene

en: Set toolbar to _icons only
no: Sett verktøylinjen til kun _ikoner

en: Set toolbar to icons with _text
no: Sett verktøylinjen til ikoner med _tekst

en: Shell Output
no: Skallutskrift

en: Shell _command:
no: Skall_kommando:

en: Show commands debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for kommandoer.

en: Show document debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for dokumenter.

en: Show file debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for filer.

en: Show plugin debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for tillegg.

en: Show prefs debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for brukervalg.

en: Show printing debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for utskrift.

en: Show recent debugging messages.
no: Vis nylige feilsøkingsmeldinger.

en: Show search debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for søk.

en: Show undo debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for angrefunksjon.

en: Show view debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for visning.

en: Show window debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for vinduer.

en: Specify the working directory and the command you want to run.
no: Spesifiser arbeidskatalogen og kommandoen du vil kjøre.

en: Subject:
no: Emne:

en: Tab _width:
no: Ta_b bredde:

en: The "first" document contains no text.
no: Det "første" dokumentet inneholder ingen tekst.

en: The "first" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
no: Den "første" filen du valgte eksisterer ikke.
    
    Vennligst oppgi en gyldig fil.

en: The "second" document contains no text.
no: Det "andre" dokumentet inneholder ingen tekst.

en: The "second" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
no: Den "andre" filen du valgte eksisterer ikke.
    
    Vennligst oppgi en gyldig fil.

en: The document contains no data.
no: Dokumentet inneholder ikke data.

en: The file %s was not found.
no: Filen %s ble ikke funnet.

en: The file ``%s'' does not exist.  Would you like to create it?
no: Filen ``%s'' eksisterer ikke. Vil du opprette den?

en: The program %s could not be found.
no: Programmet %s ble ikke funnet.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
no: Skallkommandooppføringen er tom.
    
    Vennligst sett inn en gyldig skallkommando.

en: The two documents you selected are the same.
no: De to valgte dokumentene du valgte er like.

en: This file does not end with a valid extension
no: Denne filen har ikke gyldig filtype

en: To use the %s plugin, you need to specify a location for "%s".
no: For å bruke %s-tillegget må du spesifisere en plassering for "%s".

en: To:
no: Til:

en: Turn on all debugging messages.
no: Slå på alle feilsøkingsmeldinger.

en: Unable to open recent file: %s
no: Kunne ikke åpne nylig brukt fil: %s

en: Undo
no: Angre

en: Undo last operation
no: Angre forrige operasjon

en: Untitled
no: Navnløs

en: Untitled %i
no: Navnløs %i

en: Use the _unified output format (-u option)
no: Bruk enhetlig utskriftsformat (-u flagg)

en: Web browse plugin
no: Webleser tillegg

en: You can't remove the last view of a document.
no: Du kan ikke fjerne forrige visning av et dokument.

en: You can't revert an Untitled document
no: Du kan ikke forkaste et dokument uten tittel

en: _Activate all
no: _Aktiver alle

en: _Add View
no: _Legg til visning

en: _Background:
no: _Bakgrunn:

en: _Converted value:
no: _Konvertert verdi:

en: _Deactivate all
no: _Deaktiver alle

en: _Default font:
no: Stan_dard skrifttype:

en: _Documents
no: _Dokumenter

en: _File
no: _Fil

en: _File/
no: _Fil/

en: _Foreground:
no: _Forgrunn:

en: _Landscape
no: _Landskap

en: _Location to search for:
no: _Lokasjon det skal søkes etter:

en: _Manager ...
no: _Håndterer...

en: _Mode:
no: _Modus:

en: _New
no: _Ny

en: _Plugins
no: _Tillegg

en: _Portrait
no: _Portrett

en: _Remove View
no: Fje_rn visning

en: _Replace with:
no: E_rstatt med:

en: _Revert
no: Fo_rkast

en: _Search for:
no: _Søk etter:

en: _Subject:
no: E_mne:

en: _To:
no: _Til:

en: _Value to be converted:
no: _Verdi som skal konverteres:

en: _Working directory:
no: _Arbeidskatalog:

en: _level(s)
no: _nivå(er)

en: ``%s'' has been modified.  Do you wish to save it?
no: ``%s'' er endret. Vil du lagre den?

en: ``%s'' is about to be overwritten. Do you want to continue ?
no: ``%s'' er i ferd med å bli overskrevet. Vil du fortsette ?

en: filename
no: filnavn

en: gedit could not create a temp file.
no: gedit kunne ikke opprette en midlertidig til.

en: gedit could not find the font "%s".
    gedit is unable to print without this font installed.
no: gedit kunne ikke finne skrifttypen "%s".
    gedit kan ikke skrive ut uten denne skrifttypen installert.

en: gedit is a small and lightweight text editor for GNOME.
no: gedit er en liten lettvekt tekst editor for GNOME.

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (1). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
no: gedit kunne ikke lagre filen:
    
     %s 
    
    På grunn av en ukjent feil (1). Vennligst rapporter problemet til submit@bugs.gnome.org

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (2). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
no: gedit kunne ikke lagre filen:
    
     %s 
    
    På grunn av en ukjent feil (2). Vennligst rapporter problemet til submit@bugs.gnome.org

en: gedit was unable to save the file: 
    
     %s 
    
    Make sure that the path you provided exists,and that you have the appropriate write permissions.
no: gedit kunne ikke lagre filen: 
    
     %s 
    
    Forsikre deg om at stien du oppga eksisterer, og at du har tilstrekkelige skriverettigheter.

en: gedit: Browse for program location...
no: gedit: Se etter programlokasjon...

en: gedit: Diff plugin
no: gedit: Diff-tillegg

en: gedit: E-mail plugin
no: gedit: E-post tillegg

en: gedit: Number Converter plugin
no: gedit: Tallkonverterer-tillegg

en: gedit: Preferences
no: gedit: Brukervalg

en: gedit: Print Preview
no: gedit: Forhåndsvisning

en: gedit: Set program location...
no: gedit: Sett programlokasjon...

en: gedit: Shell Output plugin
no: gedit: Tillegg for skallutskrift

en: gedit: Web Browse plugin
no: gedit Nettleser-tillegg

en: gedit: e-mail plugin
no: gedit: e-post tillegg

en: l_ine(s)
no: l_inje(r)

en: label
no: etikett

en: label12
no: etikett12

en: label13
no: etikett13

en: location
no: plassering
