gnome-pim 1.4.x - en to no translation catalogue (481 entries)

en: 	Object did not exist, creating a new one
no: 	Objektet eksisterte ikke, oppretter et nytt

en: 	Object has been modified on desktop and on the pilot, desktop takes precedence
no: 	Objektet er endret på skrivebordet og på piloten, skrivebordet har høyere prioritet

en: 
      Additional:
no: 
    I tillegg:

en: 
      City:
no: 
      By:

en: 
      Country:
no: 
    Land:

en: 
      Ext:
no: 
    Linje:

en: 
      Family:
no: 
    Familie:

en: 
      Given:
no: 
    Oppgitt:

en: 
      Name:
no: 
    Navn:

en: 
      Postal Box:
no: 
    Postboks:

en: 
      Postal Code:
no: 
    Postnummer:

en: 
      Prefix:
no: 
    Prefiks:

en: 
      Street:
no: 
    Gate:

en: 
      Suffix:
no: 
    Suffiks:

en: 
      Unit2:
no: 
      Enhet2:

en: 
      Unit3:
no: 
      Enhet3:

en: 
      Unit4:
no: 
      Enhet4:

en: 
      Unit:
no: 
      Enhet:

en: 
    Address:
no: 
    Adresse:

en: 
    Birth Date:
no: 
    Fødselsdag:

en: 
    Business Role:
no: 
    Arbeidsrolle:

en: 
    Categories:
no: 
    Kategorier:

en: 
    Comment:
no: 
    Kommentar:

en: 
    Delivery Label:
no: 
    Pakkseddel:

en: 
    E-mail:
no: 
    E-post:

en: 
    E-mail:
no: 
    E-post:

en: 
    Geo Location:
no: 
    Geogr. lokasjon:

en: 
    Mailer:
no: 
    E-post program:

en: 
    Name:
no: 
    Navn:

en: 
    Public Key:
no: 
    Offentlig nøkkel:

en: 
    Telephone:
no: 
    Telefon:

en: 
    Telephones:
no: 
    Telefoner:

en: 
    Time Zone:
no: 
    Tidssone:

en: 
    Title:
no: 
    Tittel:

en: 
    Unique String:
no: 
    Unik streng:

en:  changed. Save?
no:  endret. Lagre?

en:  seconds
no:  sekunder

en: (C) 1998 the Free Software Foundation
no: © 1998 Free Software Foundation

en: 12-hour (AM/PM)
no: 12-timers (AM/PM)

en: 1st
no: 1.

en: 24-hour
no: 24-timers

en: 2nd
no: 2.

en: 3rd
no: 3.

en: 4th
no: 4.

en: 5th
no: 5.

en: A new Gnomecard could not be spawned. Maybe it is not in your path.
no: Et nytt Gnomekort kunne ikke opprettes. Kanskje det ikke er i stien.

en: Add
no: Legg til

en: Add a category
no: Legg til en kategori

en: Add a category to the list of selected categories
no: Legg til en kategori på listen over valgte kategorier

en: Add exception
no: Legg til unntak

en: Add the contents of another card file
no: Legg til innholdet fra en annen kortfil

en: Add to-do item...
no: Legg til oppføring på oppgaveliste...

en: Add...
no: Legg til...

en: Address Conduit Options
no: Alternativer for adressekomponent

en: Address Conduit State
no: Tilstand for adressekomponent

en: Address List:
no: Adresseliste:

en: Address data:
no: Adressedata:

en: Address:
no: Adresse:

en: Addresses
no: Adresser

en: Alarm Properties
no: Egenskaper for alarm

en: Alarms
no: Alarmer

en: All day event
no: Fyller hele dagen

en: An error occured when trying to fetch
    pilot list from the gnome-pilot daemon
no: En feil oppstod under forsøk på å hente
    pilot listen fra gnome-pilot daemonen

en: An event's end time must be later than its start time.
no: En hendelses slutt-tid må være senere enn starttiden.

en: Append GnomeCard File
no: Tilføy til en gnomekort fil

en: Appointment
no: Avtale

en: Appointments:
no: Avtaler:

en: Audio
no: Lyd

en: Audio alarms timeout after
no: Tidsavbrudd for lydalarmer etter

en: Available
no: Tilgjengelig

en: Beep on display alarms
no: Pip når alarmer vises

en: Birth Date
no: Fødselsdag

en: Birthdate:
no: Fødselsdag:

en: Bulletin Board
no: Oppslagstavle

en: By Card Name
no: Etter kortnavn

en: By E-mail
no: Etter e-post

en: By Last Name
no: Etter etternavn

en: By Name
no: Etter navn

en: By Organization
no: Etter organisasjon

en: Calendar holds %d entries
no: Kalenderen har %d oppføringer

en: Can not bind to device %s
no: Kan ikke binde til enhet %s

en: Can not create Pilot socket
no: Kan ikke opprette Pilot socket

en: Cannot connect to the GnomePilot Daemon
no: Kan ikke koble til GnomePilot-daemonen

en: Cannot initialise the GnomePilot Daemon
no: Kan ikke initiere GnomePilot-daemonen

en: Car
no: Bil

en: Card
no: Kort

en: Card Name
no: Navn på kort

en: Card:
no: Kort:

en: Case Sensitive
no: Skill mellom små/store bokstaver

en: Categories
no: Kategorier

en: Categories:
no: Kategorier:

en: Category selection
no: Valg av kategori

en: Cellular
no: Mobil

en: Change current card
no: Skift nåværende kort

en: Change selected
no: Endre valgt

en: Church
no: Kirke

en: City:
no: By

en: Classification
no: Klassifikasjon

en: Colors
no: Farger

en: Colors for display
no: Farger for visning

en: Column Display
no: Kolonnevisning

en: Comment
no: Kommentar

en: Comment:
no: Kommentar:

en: Conduit state
no: Status for conduit

en: Confidential
no: Konfidensiell

en: Configuration utility for the address conduit.
    The address conduit syncronizes addresses from the pilot with GnomeCard file on the local host
no: Konfigurasjonsverktøy for adressekomponenten.
    Adressekomponenten synkroniserer adresser fra piloten med GnomeCard-filer på den lokale verten

en: Configuration utility for the calendar conduit.
no: Konfigurasjonsverktøy for kalender conduit.

en: Configuration utility for the todo conduit.
no: Konfigurasjonsverktøy for todo-conduit.

en: Copy From Pilot
no: Kopier fra pilot

en: Copy To Pilot
no: Kopier til pilot

en: Could not create object for conduit.
    Perhaps the conduit isn't properly installed ?
no: Kunne ikke opprette objekt for konduit.
    Kanskje conduiten ikke er riktig installert?

en: Could not open DatebookDB on the Pilot
no: Kunne ikke åpne DatebookDB på piloten

en: Could not read pilot's DateBook application block
no: Kunne ikke lese pilotens DateBook applikasjonsblokk

en: Could not start gnomecal server
no: Kunne ikke starte gnomecal tjeneren

en: Country:
no: Land:

en: Create a new appointment
no: Lag en ny avtale

en: Create a new appointment for today
no: Lag en ny avtale for i dag

en: Create a new calendar
no: Lag en ny kalender

en: Create a new card file
no: Lag en ny kortfil

en: Create new appointment
no: Lag en ny avtale

en: Create new card
no: Lag et nytt kort

en: Create to-do item
no: Lag oppføring på oppgaveliste

en: Current day's number:
no: Dagnummer i dag:

en: DATE
no: DATO

en: Daily
no: Daglig

en: Day
no: Dag

en: Day View
no: Dagoversikt

en: Day end:
no: Dagens slutt:

en: Day numbers:
no: Dagnummer:

en: Day range
no: Dagsvarighet

en: Day start:
no: Dagens start:

en: Days
no: Dager

en: Default
no: Standard

en: Defaults
no: Standardverdier

en: Del
no: Slett

en: Delete
no: Slett

en: Delete all occurances
no: Slett alle oppføringer

en: Delete card
no: Slett kort

en: Delete selected
no: Slett valgt

en: Delete this appointment
no: Slett denne avtalen

en: Delete this item
no: Slett denne oppføringen

en: Delete this occurance
no: Slett denne oppføringen

en: Delivery Addresses
no: Leveringsadresser

en: Disabled
no: Slått av

en: Display
no: Skjerm

en: Displayed Columns
no: Viste kolonner

en: Domestic
no: Innenlands

en: Done
no: Ferdig

en: Due Date
no: Ferdig dato

en: Due Date:
no: Ferdigdato:

en: E-mail Addresses
no: E-postadresser

en: E-mail data:
no: E-postdata:

en: Edit appointment
no: Rediger avtale

en: Edit card
no: Rediger kort

en: Edit this appointment...
no: Rediger denne avtalen...

en: Edit this item...
no: Rediger denne oppføringen...

en: Edit to-do item
no: Rediger oppføring på oppgaveliste

en: Edit...
no: Rediger...

en: Electronic Business Card Manager
no: Elektronisk visittkort håndtering

en: Email
no: E-post

en: Email List:
no: E-postliste:

en: Empty days:
no: Tomme dager:

en: Enable debugging output of TYPE (alarms)
no: Slå på utskrift av debugginginformasjon av TYPE (alarmer)

en: Enable snoozing for
no: Slå på venting for

en: Enabled
no: Aktivert

en: End after
no: Slutt etter

en: End on
no: Slutt på

en: End time:
no: Slutt-tid:

en: Ending date
no: Slutter på dato

en: Erase card
no: Slett kort

en: Error %s %s.
no: Feil %s %s.

en: Error while communicating with calendar server
no: Feil under kommunikasjon med kalendertjeneren

en: Event day's number:
no: Dagnummer for hendelse:

en: Exceptions
no: Unntak

en: Explanatory
no: Forklarende

en: Extended:
no: Utvidet:

en: FILE
no: FIL

en: Failed to get a connection from the Pilot device
no: Kunne ikke få en forbindelse fra Pilot enheten

en: Fax
no: Faks

en: File %s has changed since it was loaded
    Continue?
no: Filen %s er endret siden den ble lastet
    Fortsett?

en: File As:
no: Arkiver som:

en: File not found
no: Fil ikke funnet

en: File to load calendar from
no: Fil kalender skal leses fra

en: Filename
no: Filnavn

en: Find
no: Finn

en: Find Backwards
no: Finn bakover

en: Find Card
no: Finn kort

en: Find:
no: Finn:

en: First
no: Første

en: First Name
no: Fornavn

en: First card
no: Første kort

en: First:
no: Første:

en: Fri
no: Fre

en: Friday
no: Fredag

en: Friends
no: Venner

en: Full Name
no: Fullt navn

en: GEOMETRY
no: GEOMETRI

en: General
no: Generelt

en: Geo. Position
no: Geografisk posisjon

en: Geographic Position
no: Geografisk posisjon

en: Geographical
no: Geografisk

en: Geometry for starting up
no: Geometri for oppstart

en: Gnome Calendar
no: Gnome Kalender

en: GnomeCalendar Conduit
no: GnomeKalender conduit

en: GnomeCard
no: GnomeKort

en: GnomeCard File:
no: Gnomekort fil:

en: GnomeCard: %s
no: GnomeKort: %s

en: Go
no: Start

en: Go back in time
no: Gå tilbake i tid

en: Go forward in time
no: Gå frem i tid

en: Go to
no: Gå til

en: Go to a specific date
no: Gå til en spesifisert dato

en: Go to date
no: Gå til dato:

en: Go to present time
no: Gå til nåværende tid

en: Go to today
no: Gå til i dag

en: Gpilotd address conduit
no: Gpilotd adressekomponent

en: Gpilotd todo conduit
no: Gpilotd todo-komponent

en: Headings:
no: Overskrifter:

en: Highlight items due today
no: Markert oppføringer som skulle vært ferdige idag

en: Highlight not yet due items
no: Marker oppføringer som ikke skulle vært ferdig

en: Highlight overdue items
no: Marker for sene oppføringer

en: Highlighted day:
no: Markert dag:

en: Home
no: Hjemme

en: Hour
no: Time

en: Hours
no: Timer

en: Housekeeping
no: Husarbeid

en: Identity
no: Identitet

en: If used, starts in iconic mode
no: Hvis brukt, startes i ikonmodus

en: If you want to debug the attributes on records
no: Om du ønsker å feilsøke attributtene på poster

en: International
no: Internasjonal

en: Internet
no: Internett

en: Item Comments:
no: Kommentar for oppføring:

en: Jump to this _day
no: Hopp til denne _dagen

en: Jump to this _month
no: Hopp til denne måneden

en: Jump to this _week
no: Hopp til denne _uken

en: Jump to this _year
no: Hopp til dette _året

en: Last
no: Siste

en: Last Name
no: Etternavn

en: Last card
no: Siste kort

en: Last:
no: Etter:

en: Layout
no: Utforming

en: Load the user calendar
no: Les brukerkalenderen

en: Love
no: Kjærlighet

en: Mail
no: Post

en: Mail to:
no: Send til:

en: Make this appointment movable
no: Gjør denne avtalen flyttbar

en: Meeting
no: Møte

en: Merge From Pilot
no: Flett fra pilot

en: Merge To Pilot
no: Flett til pilot

en: Message Recorder
no: Talebeskjed

en: Middle Name
no: Mellomnavn

en: Middle:
no: Mellom:

en: Minute
no: Minutt

en: Minutes
no: Minutter

en: Modify
no: Modifiser

en: Mon
no: Man

en: Monday
no: Mandag

en: Money
no: Penger

en: Month View
no: Månedsoversikt

en: Monthly
no: Månedlig

en: Music
no: Musikk

en: Name
no: Navn

en: Name:
no: Navn:

en: Network
no: Nettverk

en: New
no: Ny

en: New appointment for _today...
no: Ny av_tale for i dag...

en: New appointment...
no: Ny avtale...

en: Next
no: Neste

en: Next card
no: Neste kort

en: No Card Name
no: Kort uten navn

en: No Card Name for this card.
no: Kort uten navn.

en: No Card Name.
no: Kort uten navn.

en: No appointments for this day
no: Ingen avtaler på denne dagen

en: No description
no: Ingen beskrivelse

en: No filename specified. Please run address conduit capplet first.
no: Ingen filnavn oppgitt. Vennligst kjør adressekomponent-cappleten først.

en: No matching record found.
no: Ingen passende kort funnet.

en: No pilot configured, please choose the
    'Pilot Link Properties' capplet first.
no: Ingen pilot konfigurert, vennligst velg
    'Pilot Link egenskaper' cappleten først.

en: None
no: Ingen

en: Not connected to the gnome-pilot daemon
no: Ikke koblet til gnome-pilot daemonen

en: Number:
no: Nummer:

en: Only syncs from desktop to pilot
no: Kun synkronisering fra skrivebordet til piloten

en: Only syncs from pilot to desktop
no: Kun synkronisering fra piloten til skrivebordet

en: Open
no: Åpne

en: Open GnomeCard File
no: Åpne en gnomekort fil

en: Open _Default
no: Åpne _standard

en: Open calendar
no: Åpne kalender

en: Open file
no: Åpne en fil

en: Open secret entries
no: Åpne hemmelige oppføringer

en: Open the default file
no: Åpne standard fil

en: Organization
no: Organisasjon

en: Outline:
no: Ramme:

en: Owner:
no: Eier:

en: Pager
no: Personsøker

en: Paperwork
no: Papirarbeid

en: Parcel
no: Pakke

en: Phone
no: Telefon

en: Phone List:
no: Telefonliste:

en: Please select categories for the current item
no: Vennligst velg kategorier for aktiv oppføring

en: Please select the date you want to go to.
    When you click on a day, you will be taken
    to that date.
no: Vennligst velg datoen du vil gå til.
    Nå du klikker på en dag, blir du flyttet
    til den datoen.

en: Please select the start and end hours you want
    to be displayed in the day view and week view.
    Times outside this range will not be displayed
    by default.
no: Vennligst velg tid for start og slutt som skal
    vises i dags- og ukesvisning. Tider utenfor dette
    området vil ikke vises som standard.

en: Possible Columns
no: Mulige kolonner

en: Post Office:
no: Postkontor:

en: Postal Box
no: Postboks

en: Postal Code:
no: Postnummer:

en: Preferences
no: Innstillinger

en: Preferred
no: Foretrukket

en: Prefix
no: Prefiks

en: Prefix:
no: Prefiks:

en: Prev
no: Forrige

en: Previous card
no: Forrige kort

en: Priority
no: Prioritet

en: Priority:
no: Prioritet:

en: Private
no: Privat

en: Public
no: Offentlig

en: Public Key:
no: Offentlig nøkkel:

en: Reached %s record.
    Continue from the %s one?
no: Nådd oppføring %s.
    Fortsett fra oppføring %s?

en: Recur on the
no: Gjeninntreff på

en: Recurrence
no: Gjeninntreffelse

en: Recurrence rule
no: Regel for gjeninntreffelse

en: Relatives
no: Slektninger

en: Reminder of your appointment at
no: Påminnelse om avtale ved

en: Remove
no: Fjern

en: Remove a category
no: Fjern en kategori

en: Remove a category from  the list of selected categories
no: Fjern en kategori fra listen over valgte kategorier

en: Repeat forever
no: Gjenta for alltid

en: Role
no: Rolle

en: Run program:
no: Kjør program:

en: Sat
no: Lør

en: Saturday
no: Lørdag

en: Save
no: Lagre

en: Save GnomeCard File As...
no: Lagre gnomekort fil som...

en: Save calendar
no: Lagre kalender

en: Save changes
no: Lagre endringer

en: School
no: Skole

en: Search card
no: Søk etter kort

en: Second
no: Sekund

en: Seconds
no: Sekunder

en: Security
no: Sikkerhet

en: Select program to run at alarm time
no: Velg et program som skal kjøres ved alarmtidspunkt

en: Selected
no: Valgt

en: Set sort criteria
no: Sett sorteringskriterie

en: Show TO-DO items and quit
no: Vis oppgaver og avslutt

en: Show events and quit
no: Vis hendelser og avslutt

en: Show on TODO List:
no: Vis på oppgavelisten:

en: Snooze
no: Utsett

en: Sort
no: Sorter

en: Specifies ending date [for --events]
no: Spesifiser sluttdato [for --events]

en: Specifies start date [for --events]
no: Spesifiserer startdato [for --events]

en: Specifies the port on which the Pilot is
no: Spesifiserer porten piloten er satt opp på

en: Start time:
no: Starttid:

en: Street:
no: Gate:

en: Suffix
no: Suffiks

en: Suffix:
no: Suffiks:

en: Summary
no: Sammendrag

en: Summary:
no: Sammendrag:

en: Sun
no: Søn

en: Sunday
no: Søndag

en: Synced DateBook from Pilot to GnomeCal
no: Synkronisert DateBook fra pilot til GnomeCal

en: Synchronize
no: Synkroniser

en: Synchronize Action
no: Synkroniseringshandling

en: Syncing with the pilot...
no: Synkroniserer med pilot...

en: Take from Name
no: Ta fra navn

en: Telephone Numbers
no: Telefonnummer

en: Telephone data:
no: Telefondata:

en: The GNOME personal calendar and schedule manager.
no: Gnome personlig kalender og avtaleplanlegger.

en: The default file
no: Standard fil

en: The startup view mode (dayview, weekview, monthview, yearview)
no: Visningsmodus ved oppstart (dag, uke, måned, år)

en: There are cards which are currently being modified.
    Finish any pending modifications and try again.
no: Ett eller flere kort er allerede åpnet for modifikasjon.
    Gjør ferdig eventuelle gjenstående modifikasjoner og prøv igjen.

en: Thu
no: Tor

en: Thursday
no: Torsdag

en: Time
no: Tid

en: Time Left
no: Tid som gjenstår

en: Time Until Due
no: Tid før ferdigstillelse

en: Time Zone
no: Tidssone

en: Time display
no: Tidsvisning

en: Time format
no: Tidsformat

en: Title
no: Tittel

en: Title:
no: Tittel:

en: To Do List
no: Oppgaveliste

en: To Do List Properties
no: Egenskaper for oppgaveliste

en: To Do List style options:
no: Stilalternativer for oppgaveliste

en: To-Do item that is due today:
no: Oppgavelisteoppføring som skal ferdigstilles idag:

en: To-Do item that is not yet due:
no: Oppgavelisteoppføring som ikke skal ferdigstilles ennå:

en: To-Do item that is overdue:
no: Oppgavelisteoppføring som skulle vært ferdigstilt:

en: To-do list
no: Oppgaveliste

en: Today
no: Idag

en: Toggle Card View
no: Slå av/på kortvisning

en: Toggle Tree View
no: Slå av/på trevisning

en: Travel
no: Reise

en: Tree
no: Tre

en: Tue
no: Tir

en: Tuesday
no: Tirsdag

en: Unable to open DatebookDB
no: Kunne ikke åpne DatebookDB

en: Unable to open file: %s
no: Kunne ikke åpne fil: %s

en: Unit 1
no: Enhet 1

en: Unit 2
no: Enhet 2

en: Unit 3
no: Enhet 3

en: Unit 4
no: Enhet 4

en: VIEW
no: VISNING

en: Voice
no: Stemme

en: Web Page
no: Web side

en: Web Page:
no: Web-side:

en: Wed
no: Ons

en: Wednesday
no: Onsdag

en: Week
no: Uke

en: Week View
no: Ukeoversikt

en: Weekly
no: Ukentlig

en: Weeks
no: Uker

en: Weeks start on
no: Uken starter på

en: Work
no: Arbeid

en: Year View
no: Årsoversikt

en: Year:
no: År:

en: Yearly
no: Årlig

en: _Append...
no: _Legg til...

en: _New appointment in this day...
no: _Ny avtale på denne dagen...

en: _New appointment...
no: _Ny avtale...

en: _New calendar
no: Ny kalender

en: ago
no: siden

en: d_Every
no: d_Hver

en: day
no: dag

en: day(s)
no: dag(er)

en: december
no: desember

en: eighth
no: åttende

en: eleventh
no: ellefte

en: february
no: februar

en: fifth
no: femte

en: first
no: første

en: fortnight
no: 14-dager

en: fourth
no: fjerde

en: friday
no: fredag

en: h
no: t

en: hour
no: time

en: hrs.
no: timer

en: january
no: januar

en: july
no: juli

en: june
no: juni

en: last
no: sist

en: lat,
no: bredde,

en: lon.
no: lengde.

en: m_Every
no: m_Hver

en: march
no: mars

en: may
no: mai

en: mins.
no: minutter

en: minute
no: minutt

en: monday
no: mandag

en: month
no: måned

en: month(s)
no: måned(er)

en: next
no: neste

en: ninth
no: niende

en: now
no: nå

en: occurrence(s)
no: inntreffelser

en: october
no: oktober

en: pi_accept failed
no: pi_accept feilet

en: saturday
no: lørdag

en: sec
no: sek

en: second
no: sekund

en: seventh
no: syvende

en: sixth
no: sjette

en: sunday
no: søndag

en: tenth
no: tiende

en: th day of the month
no: te dag av måneden

en: the default file
no: standard fil

en: third
no: tredje

en: this
no: denne

en: thur
no: tor

en: thurs
no: tors

en: thursday
no: torsdag

en: today
no: i dag

en: tomorrow
no: i morgen

en: tues
no: tirs

en: tuesday
no: tirsdag

en: twelfth
no: tolvte

en: w_Every
no: w_Hver

en: wednes
no: ons

en: wednesday
no: onsdag

en: week
no: uke

en: week(s)
no: uke(e)

en: y_Every
no: y_Hvert

en: year
no: år

en: year(s)
no: år

en: yesterday
no: i går
