gnome-utils 1.4.0.1 - en to no translation catalogue (972 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
no: 
    For mange feil å vise...

en:     Device:
no:     Enhet:

en:     Filesystem Type:
no:     Filsystemtype:

en:  %s: Character code %d
no: %s: Tegnkode %d

en: % Complete
no: % ferdig

en: %2d%% full
no: %2dd full

en: %ld megabytes, %ld free (%ld superuser); %ld inodes, %ld free.
no: %ld megabytes, %ld ledig (%ld superbruker); %ld inoder, %ld ledig.

en: %ld%% memory used.
no: %ld%% minne brukt.

en: %ld%% swap used.
no: %ld%% swap brukt.

en: %s
    You will lose any unsaved work.
no: %s
    Du vil miste ulagret arbeid.

en: %s could not be opened.
no: %s kunne ikke åpnes.

en: %s is not a regular file.
no: %s er ikke en vanlig fil.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
no: %s er ikke lesbar for bruker. Er sannsynlig skrivebeskyttet. Kjør enten programmet som root eller spør systemadministratoren om å endre rettighetene til filen.

en: %s not a log file.
no: %s er ikke en loggfil.

en: '%s' document has been modified; do you wish to save it ?
no: dokumentet '%s' er endret; vil du lagre det?

en: (1 Sector)
no: (1 sektor)

en: (Dual Port)
no: (Toveis port)

en: (empty)
no: (tom)

en: 1 Hour
no: 1 time

en: 10 Min
no: 10 min

en: 15 Min
no: 15 min

en: 2 Hours
no: 2 timer

en: 20 Min
no: 20 min

en: 3 Hours
no: 3 timer

en: 30 Min
no: 30 min

en: 32-bit w/sync
no: 32-bit m/synk

en: 5 Min
no: 5 min

en: <- Remove
no: <- Fjern

en: <- Remove all
no: <- Fjern alle

en: <empty>
no: <tom>

en: A set of private notes that will not be printed on an invoice.
no: Et sett private notater som ikke skrives ut på en faktura.

en: A short description to attach to this block of time.
no: En kort beskrivelse som skal festes til denne tidsblokken.

en: A title to assign to this project
no: Tittel som gis til dette prosjektet

en: About
no: Om

en: About this application
no: Om denne applikasjonen

en: About...
no: Om...

en: Action Toolbar
no: Verktøylinje for handling

en: Action database
no: Tiltaksdatabase

en: Actions
no: Handlinger

en: Actions...
no: Handlinger...

en: Active User Listing
no: Liste over aktive brukere

en: Active/Idle
no: Aktiv/Inaktiv

en: Add
no: Legg til

en: Add ->
no: Legg til ->

en: Add >>
no: Legg til >>

en: Add Color
no: Legg til farge

en: Add Parameter After
no: Legg til parameter etter

en: Add Parameter Before
no: Legg til parameter før

en: Add a file or folder to the archive
no: Legg til en fil eller en mappe i arkivet

en: Add a new time interval
no: Legg til et nytt tidsintervall

en: Add a new time interval.
no: Legg til et nytt tidsintervall.

en: Add all ->
no: Legg til alle ->

en: Add file or folder
no: Legg til fil eller mappe

en: Add file or folder...
no: Legg til fil eller mappe...

en: Add some defaults
no: Legg til noen standardverdier

en: Add...
no: Legg til...

en: Address to mail to:
no: Adresse for sending:

en: Advanced
no: Avansert

en: An unknown token was found during the parsing of
    	%s
no: Et ukjent tegn ble funnet under lesing av
    	%s

en: An unknown value was found during the parsing of
    	%s
no: En ukjent verdi ble funnet under lesing av
    	%s

en: Append it to ->
no: Legg den til ->

en: Apply Parameter Changes
no: Påfør parameterendringer

en: Archive
no: Arkiv

en: Archive Generator
no: Arkivgenerator

en: Archive.tar.gz
no: Arkiv.tar.gz

en: Are you sure you want to reboot the system?
no: Er du sikker på at du vil starte maskinen på nytt?

en: Are you sure you want to shut down the computer?
no: Er du sikker på at du vil slå av maskinen?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 2?
no: Er du sikker på at du vil bytte til kjøringsnivå 2

en: Are you sure you want to switch to runlevel 3?
no: Er du sikker på at du vil bytte til kjøringsnivå 3

en: Are you sure you want to switch to runlevel 4?
no: Er du sikker på at du vil bytte til kjøringsnivå 4?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 5?
no: Er du sikker på at du vil bytte til kjøringsnivå 5?

en: Are you sure you want to switch to single user mode?
no: Er du sikker på at du vil bytte til enbrukermodus?

en: Are you sure?
no: Er du sikker?

en: Ask for a command to execute
no: Skriv inn navnet på programmet som skal kjøres

en: Auto-merge Gap:
no: Mellomrom for automatisk fletting:

en: Auto-merge Interval:
no: Intervall for automatisk fletting:

en: Available documents
no: Tilgjengelige dokumenter

en: Available views
no: Tilgjengelige visninger

en: Begin
    Comments :
no: Begynn
    kommentarer :

en: Bill
no: Regning

en: Bill Rate
no: Regningssats

en: Bill Status
no: Regningsstatus

en: Billable
no: Kan regningsføres

en: Billable Value
no: Verdi som kan regningsføres

en: Billable:
no: Fakturerbar:

en: Billing Block:
no: Faktureringsintervall:

en: Billing Rate:
no: Faktureringsrate:

en: Billing Status:
no: Fakturastatus:

en: Blue :
no: Blå :

en: Bottom
no: Bunn

en: Browse
no: Bla gjennom

en: Browse available X11 colors.
no: Visualisering av systemfargene i X11

en: CPU Information
no: CPU informasjon

en: Cache
no: Buffer

en: Calendar
no: Kalender

en: Can't write to actions database!
no: Kan ikke skrive til tiltaksdatabasen!

en: Cancelled
no: Avbrutt

en: Cannot connect to server
no: Kan ikke koble til tjener

en: Cannot create applet!
no: Kan ikke opprette applet!

en: Cannot create pid-file!
no: Kan ikke opprette pid-fil!

en: Cannot find proper icons anywhere!
no: Kan ikke finne riktige ikoner noe sted!

en: Cannot find the archive (tar) program!
    This is the program used for creating archives.
no: Kan ikke finne arkivprogrammet (tar)!
    Dette er programmet som brukes for å lage arkiv.

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
no: Kan ikke åpne handlingsdatabase <%s>! Feil under åpning.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
no: Kan ikke åpne beskrivelsesdatabase <%s>! Feil under åpning.

en: Cannot open logfile %s for append
no: Kan ikke legge til data i loggfil %s

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
no: Kan ikke åpne database over vanlige uttrykk <%s>! Feil under åpning.

en: Cannot open the project data file
    	%s
no: Kan ikke åpne datafilen for prosjektet
    	%s

en: Cannot run tar/gtar
no: Kan ikke kjøre tar/gtar

en: Cannot save file
no: Kan ikke lagre fil

en: Cannot start the archive (tar) program
no: Kan ikke starte arkivprogrammet (tar)

en: Cannot write the config file
    	%s
no: Kan ikke skrive konfigurasjonsfilen
    	%s

en: Cannot write the project data file
    	%s
no: Kan ikke skrive datafilen for prosjektet
    	%s

en: Category
no: Kategori

en: Change the current task for this project
no: Endre aktiv oppgave for dette prosjektet

en: Character Table's Font...
no: Skrifttype for tegntabellen...

en: Character code:
no: Tegnkode:

en: Character:
no: Tegn:

en: Chart
no: Plott

en: Check word spelling
no: Sjekk ordets staving

en: Choose logs to monitor
no: Velg logger som skal overvåkes

en: Clear _Daily Counter
no: Tøm daglig teller

en: Click OK to shutdown or reboot. You will lose
    any unsaved information in open applications.
no: Klikk OK for å slå maskinen av eller starte på nytt
    Du vil miste data som ikke er lagret i åpne applikasjoner.

en: Click this button to add
    some sample commands.
no: Klikk på denne knappen for å legge til
    noen eksempel-kommandoer.

en: Client for MIT dictionary server.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/
no: Klient for MIT ordboktjener.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/

en: Close
no: Lukk

en: Close document
no: Lukk dokument

en: Close log
no: Lukk logg

en: Close the current document
no: Lukk aktivt dokument

en: Close the current view
no: Lukk aktiv visning

en: Close view
no: Lukk visning

en: Color
no: Farge

en: Color Browser
no: Fargevelger

en: Color height :
no: Fargehøyde :

en: Color width :
no: Fargebredde :

en: Colors format :
no: Fargeformat :

en: Columns
no: Kolonner

en: Command
no: Kommando

en: Command Editor
no: Kommandoredigering

en: Command Line
no: Kommandolinje

en: Command execution failed: fork failed
no: Kommandokjøringen feilet: fork feilet

en: Command failed ` %s ': %s
no: Kommandoen feilet ` %s ': %s

en: Command mangled
no: Kommandolinje ødelagt

en: Commands
no: Kommandoer

en: Common properties
no: Vanlige egenskaper

en: Completed
no: Fullført

en: Concat
no: Slå sammen

en: Configuration file name
no: Navn på konfigurasjonsfil

en: Confirm before shutdown?
no: Bekreft før nedstenging?

en: Connect to
no: Opprett tilkobling til

en: Copy
no: Kopier

en: Copy Selected Project
no: Kopier valgte prosjekt

en: Copy the selection
no: Kopier utvalget

en: Copy to Clipboard
no: Kopier til utklippstavle

en: Could not access file permissions
no: Kunne ikke se på filrettigheter

en: Could not execute the file `%s' due to a permission problem
no: Kunne ikke kjøre filen `%s' pga problemer med rettigheter

en: Couldn't find the "w" command in your path.
    This command is needed for the program to work.
no: Kunne ikke finne "w" kommandoen i stien.
    Denne kommandoen er nødvendig for at dette programmet skal virke.

en: Couldn't open file `%s': %s
no: Kan ikke åpne filen `%s': %s

en: Couldn't run command ` %s ': %s
no: Kunne ikke kjøre kommandoen ` %s ': %s

en: Couldn't start the dictionary; most likely, http://www.dict.org could not be contacted.
no: Kunne ikke starte ordboken; http://www.dict.org/ kunne sannsynligvis ikke kontaktes.

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
no: Kunne ikke forstå geometrien (posisjonen og størrelsen)
     spesifisert på kommandolinjen

en: Create a New Project...
no: Opprett et nytt prosjekt...

en: Create a document
no: Opprett et dokument

en: Create a new archive from the items
no: Opprett et nytt arkiv fra oppføringene

en: Create a new document
no: Opprett et nytt dokument

en: Create a new view
no: Lag en ny visning

en: Create a new view for a document
no: Opprett en ny visning for et dokument

en: Create archive...
no: Opprett arkiv...

en: Create views
no: Lag visninger

en: Cross-reference:
no: Kryssreferanse:

en: Current
no: Nåværende

en: Cut
no: Klipp ut

en: Cut Entry & _Times
no: Klipp ut oppføring og _tider

en: Cut Selected Project
no: Klipp ut valgte prosjekt

en: Cut the selection
no: Klipp ut utvalget

en: Cut to Clipboard
no: Klipp ut til utklippstavle

en: DEVICE
no: ENHET

en: DMA Mode
no: DMA-modus

en: Date:
no: Dato:

en: Date:
no: Dato:

en: December
no: Desember

en: Decimal 16 bits
no: Desimal 16 bits

en: Decimal 8 bits
no: Desimal 8 bits

en: Default
no: Standard

en: Default 16-bit
no: Forvalgt 16-bit

en: Default strategy:
no: Standard strategi:

en: Define a path to a new GTT phtml report file
no: Definer en sti til den nye GTT phtml rapportfilen

en: Delete
no: Slett

en: Delete Color
no: Slett farge

en: Delete Interval
no: Slett intervall

en: Delete Parameter
no: Slett parameter

en: Delete This Interval
no: Slett dette intervallet

en: Delete the diary entry only, keep the time intervals
no: Slett kun dagbokoppføringen, behold tidsintervallene

en: Delete the diary entry, and the time intervals below it.
no: Slett dagbokoppføringen og tidsintervallene under den.

en: Description
no: Beskrivelse

en: Description :
no: Beskrivelse :

en: Description of this entry.
no: Beskrivelse av denne oppføringen.

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Detailed Information...
no: Detaljert informasjon...

en: Detailed System Information
no: Detaljert systeminformasjon

en: Device
no: Enhet

en: Dial Orientation
no: Orientering

en: Diary Entry
no: Dagbokoppføring

en: Diary Entry Properties
no: Egenskaper for dagbokoppføring

en: Diary Entry:
no: Dagbokoppføring:

en: Disabled
no: Slått av

en: Disk Information
no: Diskinformasjon

en: Disk Logo Not Found
no: Disk logo ikke funnet

en: Display
no: Skjerm

en: Display document control (if exists)
no: Vis dokumentkontroll (hvis den eksisterer)

en: Display documents menu (restart required).
no: Vis dokumentmeny (omstart nødvendig).

en: Display handle bar
no: Vis håndtaklinje

en: Display text with a fixed font
no: Vis teksten med en låst skrifttype

en: Distribution Version:
no: Distribusjonens versjon:

en: Distribution:
no: Distribusjon:

en: Do nothing
no: Ikke gjør noe

en: Do you really want to reload the configuration file?
no: Vil du virkelig lese konfigurasjonsfilen på nytt?

en: Do you want to continue?
no: Vil du fortsette?

en: Document properties
no: Egenskaper for dokument

en: Document/View properties
no: Dokument/Vis egenskaper

en: Documents
no: Dokumenter

en: Does this item need immediate attention? Note that some urgent tasks might not be important.  For example, Bill may want you to answer his email today, but you may have better things to do today.
no: Trenger denne oppføringen øyeblikkelig tilsyn? Merk at noen hastesaker kanskje ikke er viktige. For eksempel, Bill vil kanskje at du svarer på hans e-post i dag, men du har kanskje viktigere ting å gjøre i dag.

en: Domain Name:
no: Domenenavn:

en: Don't ask next time.
no: Ikke spør neste gang.

en: Don't search mounted filesystems
no: Ikke søk i monterte filsystemer

en: Don't search subdirectories
no: Ikke søk i underkataloger

en: Done
no: Ferdig

en: Dos (FAT)
no: DOS (FAT)

en: Double Density 3.5" (720 KB)
no: Dobbel tetthet 3.5" (720 KB)

en: Double Density 5.25" (360 KB)
no: Dobbel tetthet 5.25" (360 KB)

en: Double Overtime
no: Dobbel overtid

en: Double-Overtime Rate:
no: Rate for dobbelt overtid:

en: DoubleClick in previews:
no: Dobbeltklikk i forhåndsvisning:

en: DoubleClick in views:
no: Dobbeltklikk i visning:

en: Drag files in to make archives
no: Dra filer hit for å lage arkiv

en: Drag this button to the destination where you want the archive to be created or press it to pop up a file selection dialog.
no: Dra denne knappen til målet hvor du ønsker at arkivet skal opprettes eller trykk på den for å få opp en filvalg-dialog.

en: Draw numbers
no: Tegn nummer

en: Drop files here to add them to the archive.
no: Slipp filer her for å legge dem til i arkivet.

en: Drop:
no: Slipp:

en: Due
no: Ferdig

en: Due Date:
no: Ferdigdato:

en: Due Date: the date by which the project absolutely must be completed by.
no: Ferdigdato: dato når prosjektet absolutt må være ferdig.

en: EBad block at block %lu
no: EUgyldig blokk ved blokk %lu

en: ECould not determine current format type
no: EKunne ikke bestemme nåværende formats type

en: EError closing device %s
no: EFeil ved lukking av enhet %s

en: EError during completion of formatting
no: EError under fullføring av formatering

en: EError formatting track #%d
no: EError under formatering av spor #%d

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
no: EVanlig feil under aksessering av diskettenhet %s.
    
    Feilkode %s

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
no: EVanlig feil under aksessering av diskettenhet %s.
    
    Feilkode %s:%d

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
no: EI vet ikke hva dette er, men det er veldig feil.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
no: EIkke tilstrekkelige rettigheter til å åpne diskettenheten %s.

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
no: EProblem under lesing av sylinder %d, forventet %d, leste %d

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
no: ELesefeil:
    Problem under lesing av sylinder %d, forventet %d, leste %d

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
no: Kunne ikke aksessere disketten.
    
    Vennligst sjekk at den står i stasjonen
    og at døren er lukket.

en: EUnable to create filesystem correctly.
no: EKunne ikke opprette filsystem.

en: EUnable to create filesystem.
no: EKunne ikke opprette filsystem.

en: EUnable to write to device %s
no: EKunne ikke skrive til enhet %s

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
no: EKunne ikke skrive til disketten.
    
    Vennligst forsikre deg om at den ikke er skrivebeskyttet.

en: Easy
no: Enkel

en: Edit
no: Rediger

en: Edit Interval
no: Rediger intervall

en: Edit Params...
no: Rediger parametere...

en: Edit Preferences...
no: Rediger brukervalg...

en: Edit Prefs...
no: Rediger brukervalg...

en: Edit Project Properties...
no: Rediger egenskaper for prosjekt...

en: Edit it
no: Rediger den

en: Edit selected colors ...
no: Rediger valgte farger ...

en: Edit the Start & Stop Times
no: Rediger start- og stopptider

en: Edit the diary entry and other task properties.
no: Rediger dagbokoppføringen og andre egenskaper for oppgaven.

en: Edit...
no: Rediger...

en: Elapsed
no: Medgått

en: Email Information...
no: Send informasjon...

en: Empty file
no: Tom fil

en: Enable
no: Slå på

en: Enabled
no: Slått på

en: End
no: Slutt

en: End
    Comments :
no: Slutt
    Kommentarer :

en: Enter a shell command to be executed when no projects are active.
no: Skriv inn en skallkommando som skal kjøres når ingen prosjekter er aktiv.

en: Enter a shell command to be executed whenever projects are switched.
no: Skriv inn en skallkommando som skal kjøres når det byttes prosjekt.

en: Entry
no: Oppføring

en: Entry Start:
no: Innleggets start:

en: Entry Stop:
no: Innleggets slutt:

en: Entry changed called for a non entry option!
no: Oppføring endret ble kalt for et alternativ som ikke gjaldt oppføringen!

en: Entry that will be logged when a project starts. Use %t for the project title, %d for the description, etc. See the manual for more options.
no: Oppføring som blir logget når et prosjekt starter. Bruk %t for prosjektets tittel, %d for beskrivelse, etc. Se håndboken for flere alternativer.

en: Entry that will be logged when the project stops.  Use %t for the porject title, %d for the project description, etc. See the manual for more options.
no: Oppføring som logges når prosjektet stopper. Bruk %t for prosjektets tittel, %d for beskrivelse, etc. Se håndboken for flere alternativer.

en: Equation
no: Likning

en: Error
no: Feil

en: Error - Unknown
no: Feil - Ukjent

en: Error 404 Not Found
no: Feil 404 Ikke funnet

en: Error closing file `%s': 
    %s
    Some or all data may not have been written.
no: Feil under lukking av filen `%s': 
    %s
    Deler av, eller alle data ble kanskje ikke skrevet.

en: Error invoking query: %s
no: Feil utføring av spørring: %s

en: Error loading file:
    %s
    %s
no: Feil under lasting av fil:
    %s
    %s

en: Error parsing actions data base
no: Feil under tolking av tiltaksdatabasen

en: Error: [%s]
no: Feil: [%s]

en: Estimated Project Completion Date
no: Estimert sluttdato for prosjekt

en: Estimated Project Start Date
no: Estimert startdato for prosjekt

en: Etymology:
no: Etymologi:

en: Exact Time
no: Eksakt tid

en: Example:
no: Eksempel:

en: Exec actions
no: Utfør handlinger

en: Executing arbitrary programs that you downloaded from the network might be dangerous.
    
    Are you sure you want to run `%s'?
no: Køring av tilfeldige programmer du har lastet ned fra nettet kan være farlig.
    
    Er du sikker på at du vil kjøre `%s'?

en: Exit
no: Avslutt

en: Exit program
no: Avslutt programmet

en: Exit the program
no: Avslutt programmet

en: Export Current State
no: Eksporter aktiv tilstand

en: Export log
no: Eksporter logg

en: Export log...
no: Eksporter logg...

en: Extended regular expression search
no: Søk på utvidet vanlig uttrykk

en: FILE
no: FIL

en: Failed to decompress and display the file:
    %s
    %s
no: Klarte ikke å dekomprimere og vise filen:
    %s
    %s

en: Failed to write file:
    %s
    %s
no: Feil under skriving av fil:
    %s
    %s

en: Failure at executing `%s'
no: Feil ved kjøring `%s'

en: February
no: Februar

en: Fee rate to be charged for this task.
no: Fakturarate som tas for denne oppgaven.

en: Fields
no: Felt

en: File
no: Fil

en: File %s exists, overwrite?
no: Filen %s eksisterer, overskriv?

en: File cannot be written
no: Filen kan ikke skrives

en: File does not exists
no: Filen eksisterer ikke

en: File exists, overwrite?
no: Filen eksisterer, overskriv?

en: File name
no: Filnavn

en: File name :
no: Filnavn :

en: File not saved ...
no: Fil ikke lagret ...

en: File owner
no: Fileier

en: File owner group
no: Fileiergruppe

en: File saved ...
no: Fil lagret ...

en: File system type:
no: Type filsystem:

en: Filename
no: Filnavn

en: Filename:
no: Filnavn:

en: Filename:
no: Filnavn:

en: Filenames except
no: Filnavn untatt

en: Filter log events
no: Filtrer logghendelser

en: Filter..
no: Filtrer..

en: Find
no: Finn

en: Find Words...
no: Finn ord...

en: Find string
no: Finn streng

en: Find:
no: Finn:

en: Flat Fee
no: Flat kostnad

en: Flat Fee:
no: Flat rate:

en: Float
no: Flyttall

en: Floppy Density:
no: Diskettens tetthet:

en: Floppy Device:
no: Diskettenhet:

en: Floppy formatted successfully.
no: Disketten formatert.

en: Floppy formatting cancelled.
no: Formatering av diskett avbrutt.

en: Follow symbolic links
no: Følg symbolske lenker

en: Font Selector
no: Skrifttypevelger

en: Font to load
no: Skrifttype som skal lastes

en: Fonts
no: Skrifttyper

en: Format Floppy Disks
no: Formater disketter

en: Format a floppy
no: Formatere en diskett

en: Format another floppy?
no: Formatere enda en diskett?

en: Format progress.
no: Fremgang i formateringen.

en: Free Memory:
no: Ledig minne:

en: Free space
no: Ledig plass

en: Frontend to the unix find/grep/locate commands
no: Grensesnitt mot UNIXs find/grep/locate kommandoer

en: Full find (find)
no: Utvidet søk (find)

en: GColorsel was unable to load the file:
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have permissions for opening the file.
no: GColorsel kunne ikke laste filen:
    
    %s
    
    Forsikre deg om at stien du oppga eksisterer,
    og at du har rettigheter til å åpne filen.

en: GColorsel was unable to paste colors from the clipboard.
no: GColorsel kunne ikke lime inn farger fra utklippstavlen.

en: GColorsel was unable to save the file :
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have the approprate write permissions.
    
    Do you want to retry ?
no: GColorsel kunne ikke lagre filen:
    
    %s
    
    Forsikre deg om at stien du oppga eksisterer,
    og at du har skriverettigheter til filen.

en: GDiskFree Properties
no: Egenskaper for GDiskFree

en: GDiskFree is a GNOME implementation of the shell utility 'df'.
no: GDiskFree er en GNOME implementasjon av skallverktøyet 'df'.

en: GEOMETRY
no: GEOMETRI

en: GNOME Archive Generator
no: GNOME arkivgenerator

en: GNOME Archive Generator aka Meat Grinder
no: GNOME Arkivgenerator (Meat Grinder)

en: GNOME Character Map
no: Tegnkart

en: GNOME DiskFree
no: GNOME fridisk

en: GNOME Penguin
no: GNOME pingvin

en: GNOME Search Tool
no: Søkeverktøy

en: GNOME client for RFC 2229-compliant dictionary server
no: GNOME klient for ordboktjenere som følger RFC 2229 standarden

en: GNOME contributors:
no: GNOME hjelpere:

en: GTimeTracker is a combination stop-watch, diary, consultant billing system and project manager.  You can measure the amount of time you spend on a task, associate a memo with it, set a billing rate, print an invoice, as well as track that status of other projects.
no: GTimeTracker er en kombinasjon av en stoppeklokke, dagbok, faktureringssystem for konsulenter og prosjekthåndterer. Du kan måle mengden tid du bruker på en oppgave, koble et notat til det, sette faktureringsrate, skrive ut faktura, i tillegg til å spore status for andre prosjekter.

en: General
no: Generelt

en: General Settings
no: Generelle innstillinger

en: Geometry
no: Geometri

en: Geometry string: WxH+X+Y
no: Geometristreng: BxH+X+Y

en: Gnome Calculator
no: Gnome kalkulator

en: Gnome Character Map
no: Gnome tegnkart

en: Gnome Color Browser
no: GNOME fargevelger

en: Gnome Search Tool
no: Gnome søkeverktøy

en: Gnome client for the MIT dictionary server
no: Gnome klient for MIT ordbok-tjener

en: Grab
no: Hent

en: Grab a color on the screen
no: Hent en farge fra skjermen

en: Grab:
no: Hent:

en: Green :
no: Grønn :

en: Grid
no: Rutenett

en: Headword:
no: Hovedord:

en: Help
no: Hjelp

en: Hide app
no: Gjem app

en: High
no: Høy

en: High Density 3.5" (1.44 MB)
no: Høy tetthet 3.5" (1.44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2 MB)
no: Høy tetthet 5.25" (1.2 MB)

en: Hold
no: Pause

en: Horizontal
no: Horisontal

en: Host Name:
no: Vertsnavn:

en: Hours to Finish:
no: Timer før fullført:

en: How important is it to perform this task?  Not everything important is urgent.  For example, it is important to file a tax return every year, but you have a lot of time to get ready to do this.
no: Hvor viktig er det å utføre denne oppgaven? Ikke alle viktige oppgaver haster. Eksempel: Det er viktig å sende inn selvangivelsen hvert år, men du har ganske god tid for å utføre denne oppgaven.

en: How should this task be billed?  "Billable" means bill to the customer in the normal fashion.   "Not Billable" means we can't ask for money for this, don't print on the invoice.   "No Charge" means print on the invoice as 'free/no-charge'.
no: Hvordan skal denne oppgaven faktureres? "Fakturerbar" betyr at kunden faktureres på vanlig måte. "Ikke fakturerbar" betyr at vi ikke kan be om betaling for dette. Kommer ikke på fakturaen. "Ingen betaling" betyr at det skal skrives på fakturaen som 'gratis/ingen betaling'.

en: I can't execute this action. Check that :
    
    1. You have associated an action with this event.
    2. The associated document still exists.
    3. The type of the associated document.
    
    Go to preferences, in the edit menu.
no: Kan ikke utføre denne handlingen. Sjekk at:
    
    1. Du har assosiert en handling med denne hendelsen.
    2. Det assosierte dokumentet fremdeles eksisterer.
    3. Typen til det assosierte dokumentet er riktig.
    
    Gå til brukervalg, i 'rediger' menyen.

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed,
    and that %d virtual document use data from this document.
    
    Do you want to continue ?
no: Lukker '%s'.
    
    Vennligst merk at %d visninger vil fjernes,
    og at et virtuelt dokument %d bruker data fra dette dokumentet.
    
    Vil du fortsette?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed.
    
    Do you want to continue ?
no: Lukker nå '%s'.
    
    Vennligst merk at %d visninger vil bli ødelagt.
    
    Vil du fortsette?

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
no: Skal lukke den siste visningen av dokumentet '%s'.
    
    Dette dokumentet vil bli lukket også. Fortsett?

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
    
    Please note that %d virtual document use data from this document.
no: Skal lukke den siste visningen av dokumentet '%s'.
    
    Dette dokumentet vil også lukkes. Fortsett?
    
    Legg merke til at det virtuelle dokumentet %d bruker data fra dette dokumentet.

en: IDE Device Tool
no: IDE verktøy

en: IDE Status
no: IDE status

en: IO Mode
no: IO-modus

en: IRQ Unmask
no: IRQ unmask

en: Idle Seconds:
no: Ledig i sekunder:

en: If the gap between intervals is smaller than this, the intervals will be merged together.
no: Hvis avstanden mellom intervallene er mindre enn dette så vil de flettes sammen.

en: If this project is billed for one price no matter how long it takes, enter the fee here.
no: Hvis dette prosjektet avregnes for en pris uansett hvor lang tid det tar, skriv inn beløpet her.

en: Ignore standard input; may be needed in some cases.
no: Ignorer standard inndata; behøves i noen tilfeller.

en: Imp
no: Vik

en: Importance:
no: Viktighet:

en: Importance: How important is this project?
no: Viktighet: Hvor viktig er dette prosjektet?

en: In Progress
no: Under arbeid

en: Inactivity Timeout
no: Tidsavbrudd ved inaktivitet

en: Indicator
no: Indikator

en: Info about logview
no: Informasjon om loggvisning

en: Information
no: Informasjon

en: Inhibit loading of last font
no: Hindre lasting av forrige skrifttype

en: Inhibit remembering selected font for next run
no: Hindre husking av valgt skrifttype for neste kjøring

en: Insert
no: Sett inn

en: Insert Character...
no: Sett inn tegn...

en: Insert Diary Entry
no: Sett inn dagbokoppføring

en: Insert a new diary entry above this one.
no: Sett inn en ny dagbokoppføring over denne.

en: Insert a new diary entry above this time interval.
no: Sett inn en ny dagbokoppføring over dette tidsintervallet.

en: Insert character(s) by choosing character codes
no: Sett inn tegn ved å velge tegnkoder

en: Insert character(s) by choosing character codes.
no: Sett inn tegn ved å velge tegnkoder.

en: Insert color
no: Sett inn farge

en: Insert every selected character at the end of the text entry
no: Sett inn alle valgte tegn ved slutten av tekstfeltet

en: Internal notes about the project that will not be printed on an invoice.
no: Interne notater om prosjektet som ikke vil skrives ut på en faktura.

en: Intervals
no: Intervaller

en: Intervals smaller than this will be discarded
no: Intervaller som er mindre en dette vil forkastes

en: Invalid user or group
no: Ugyldig bruker eller gruppe

en: Invoke sync before getting usage info
no: Kjør sync før info hentes

en: Is this task ready to be billed to the customer? "Hold" means maybe, but not yet, needs review.   "Bill" means print this on the next invoice.   "Paid" means that it should no longer be included on invoices.
no: Er denne oppgaven klar for fakturering for kunden? "Vent" betyr kanskje, men ikke ennå. Krever oversyn. "Fakturer" betyr skriv dette på neste faktura. "Betalt" betyr at denne ikke skal være med på fakturaer.

en: It was not possible to open the file `%s'
no: Det var ikke mulig å åpne filen `%s'

en: January
no: Januar

en: July
no: Juli

en: June
no: Juni

en: Keep settings
no: Behold innstillingene

en: Last date:
no: Siste dato:

en: Last modification time
no: Siste modifiseringstid

en: Left
no: Venstre

en: Legacy MFM/RLL drive
no: Gammel MFM/RLL disk

en: Let a cute pinguin chase your pointer
no: La en søt liten pingvin løpe etter din markør

en: Line
no: Linje

en: Linear
no: Lineær

en: List
no: Liste

en: Load a palette
no: Les inn en palett

en: Loading file, please wait ...
no: Laster fil, vennligst vent...

en: Loading files, please wait ...
no: Laster filer, vennligst vent ...

en: Loading...
no: Laster...

en: Locate file:
no: Finn fil:

en: Log information
no: Logginformasjon

en: Log line detail for %s
no: Detaljer i logglinje for %s

en: Log line detail for <No log loaded>
no: Detaljer i logglinje for <Ingen logg lastet>

en: Log stats
no: Loggstatus

en: Log:
no: Logg:

en: Logarithmic
no: Logaritmisk

en: Logfile
no: Loggfil

en: Logo file not found
no: Logofilen ble ikke funnet

en: Logview
no: Loggvisning

en: Look up
no: Slå opp

en: Look up Word...
no: Slå opp ord...

en: Look up word in dictionary
no: Slå opp ord i ordbok

en: Looking up word...
no: Slår opp ord...

en: Lookup done
no: Oppslag fullført

en: Low
no: Lav

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
no: MUgyldig data i syl %d. Fortsetter...

en: MChecking for bad blocks...
no: MSjekker etter dårlige blokker...

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
no: MSjekker etter dårlige blokker... (dette kan ta litt tid)

en: MChecking for bad blocks... Done
no: MSjekker etter dårlige blokker... Ferdig

en: MFailed to open device %s for badblock checking
no: MFeil under åpning av enhet %s for sjekking av dårlige blokker

en: MFormatting the disk...
no: Formaterer disketten...

en: MFormatting the disk... Done
no: MFormaterer disken... Ferdig

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
no: MIntern feil: Kan ikke søke til korrekt plassering.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
no: MIntern feil: Uforståelig verdi (%ld) i do_test

en: MMaking filesystem on disk...
no: MLager filsystem på disketten...

en: MMaking filesystem on disk... Done
no: MOppretter filsystem på disken... Ferdig

en: MVerifying the format...
no: MVerifiserer formatet...

en: MVerifying the format... Done
no: MVerifiserer formatet... Ferdig

en: Mail To...
no: Send til...

en: Main body:
no: Hovedkropp:

en: Make guname act as a control center applet
no: La guname virke som en kontrollsenter applet

en: Manual
no: Brukerhåndbok

en: March
no: Mars

en: Max
no: Maks

en: May
no: Mai

en: Med
no: Middels

en: Medium
no: Middels

en: Memory
no: Minne

en: Memory Information
no: Minneinformasjon

en: Menu items
no: Menyvalg

en: Merge Down
no: Flett ned

en: Merge Into Interval Above
no: Flett inn i intervallet over

en: Merge Into Interval Below
no: Flett inn i intervallet under

en: Merge Up
no: Flett opp

en: Message:
no: Melding:

en: Min Recorded:
no: Minutter registrert:

en: Minimum Interval:
no: Minste intervall:

en: Misc
no: Forskjellig

en: Mode:
no: Modus:

en: Model
no: Modell

en: Modified:
no: Endret:

en: Monitor
no: Overvåk

en: Monitor log
no: Overvåk logg

en: Monitor options
no: Alternativer for monitor

en: Monitor...
no: Overvåk...

en: Monitoring logs...
no: Overvåker logger..

en: Month
no: Måned

en: Mount Point:
no: Monteringspunkt:

en: Mount point
no: Monteringspunkt

en: Multisector
no: Multisektor

en: Name
no: Navn

en: Name :
no: Navn :

en: New Color
no: Ny farge

en: New Diary Entry
no: Ny dagbokoppføring

en: New Diary _Entry
no: Ny dagbokopp_føring

en: New Document
no: Nytt dokument

en: New File
no: Ny fil

en: New Interval
no: Nytt intervall

en: New Project...
no: Nytt prosjekt...

en: New Time Interval
no: Nytt tidsintervall

en: New View
no: Ny visning

en: New text viewer window
no: Nytt tekstvisningsvindu

en: No
no: Nei

en: No Charge
no: Ingen kostnad

en: No Default Value
no: Ingen standardverdi

en: No Error
no: Ingen feil

en: No Project Command:
no: Ingen prosjektkommando:

en: No command for this mime type
no: Ingen kommando for denne MIME-typen

en: No filename selected
no: Ingen filnavn valgt

en: No files or folders, drop files or folders
    above to add them to the archive
no: Ingen filer eller mapper, slipp filer eller mapper
    over for å legge dem til i arkivet

en: No information for this filesystem.
no: Ingen informasjon for dette filsystemet.

en: No items to archive
no: Ingen oppføringer å arkivere

en: No log files to open
no: Ingen loggfile å åpne

en: No matches found
no: Ingen treff

en: No search string was specified!
no: Ingen søkestreng ble spesifisert!

en: No such file or directory:
    %s
no: Ingen slik fil eller en katalog:
    %s

en: None
no: Ingen

en: Not Billable
no: Kan ikke regningsføres

en: Not Set
no: Ikke satt

en: Not Started
no: Ikke startet

en: Not enough memory!
no: Ike nok minne!

en: Notebook
no: Notisblokk

en: Notebook Tab position:
no: Notisbok faneposisjon:

en: Notepad
no: Notisblokk

en: Notes
no: Notater

en: Notes:
no: Notater:

en: Nothing to locate
no: Ingenting å søke etter

en: Num. lines:
no: Ant. linjer:

en: Number of files: %d
    Nuber of folders: %d
no: Antall filer: %d
    Antall mapper: %d

en: October
no: Oktober

en: Old GTT Tasks
no: Gamle GTT-oppgaver

en: On ... execute ...
no: Ved ... kjøring ...

en: On Hold
no: Pauset

en: On Reset
no: Ved omstart

en: One or more files can not be restored :
no: En eller flere filer kan ikke gjenopprettes:

en: Only the superuser can use this tool
no: Bare superbruker kan bruke dette verktøyet

en: Open
no: Åpne

en: Open File
no: Åpne fil

en: Open Palette
no: Åpne palett

en: Open Text File...
no: Åpne tekstfil...

en: Open a palette
no: Åpne en palett

en: Open log
no: Åpne logg

en: Open log...
no: Åpne logg...

en: Open new logfile
no: Åpne ny loggfil

en: Operating System Release:
no: Operativsystemets utgave:

en: Operating System Version:
no: Operativsystemets versjon

en: Operating System:
no: Operativsystem:

en: Out of memory!
no: Tom for minne!

en: OverOver
no: 100%

en: Overtime
no: Overtid

en: Overtime Rate:
no: Overtidsrate:

en: PROJECT
no: PROSJEKT

en: Page files as with `more' and `less'
no: Viser filer som med `more' og `less'

en: Paid
no: Betalt

en: Parameter Editor
no: Parameterredigering

en: Parameters
no: Parametere

en: Params...
no: Parametere...

en: Part of speech:
no: Del av tale:

en: Paste
no: Lim inn

en: Paste Clipboard Contents
no: Lim inn innholdet av utklippstavlen

en: Paste Diary Entry
no: Lim inn dagbokoppføring

en: Paste Project
no: Lim inn valgte prosjekt

en: Paste a previously cut diary entry.
no: Lim inn en tidligere utklippet dagbokoppføring.

en: Paste the clipboard
no: Lim inn utklippstavlen

en: Pattern
no: Mønster

en: Pen
no: Penn

en: Percent Complete: How much of this project has been finished till now.
no: Prosent fullført: Hvor mye av dette prosjektet er fullført hittil.

en: Percent free
no: Prosent ledig

en: Personal cron manager
no: Crontab editor

en: Personal crontab manager
no: Personlig crontab editor

en: Planned Finish:
no: Planlagt ferdig:

en: Planned Start:
no: Planlagt start:

en: Planning
no: Planlegging

en: Please select a file document before.
no: Vennligst velg et fildokument først.

en: Please, select the type of document to create.
    You can choose a short name, do not confuse it with the file name.
no: Vennligst velg typen dokument du skal opprette.
    Du kan velge et kort navn, dette er ikke det samme som filnavnet.

en: Please, select the type of view you want to create.
no: Vennligst velg type visning du ønsker å lage.

en: Point
no: Punkt:

en: Preferences
no: Innstillinger

en: Preferences...
no: Brukervalg...

en: Prefs
no: Brukervalg

en: Prefs...
no: Brukervalg...

en: Print
no: Skriv ut

en: Print selected font name on exit
no: Skriv ut navn på valgte skrifttype ved avslutning

en: Process:
no: Prosess:

en: Processor Speed:
no: Prosessor hastighet:

en: Processor Type:
no: Prosessor type:

en: Project
no: Prosjekt

en: Project Description:
no: Prosjektbeskrivelse:

en: Project List Display
no: Prosjektlistevisning

en: Project Title
no: Prosjekttittel

en: Project Title:
no: Prosjekttittel:

en: Prompts the user for a program to run
no: Kjør program

en: Pronunciation:
no: Uttale:

en: Props
no: Egenskaper

en: Quick find (locate)
no: Hurtigsøk (locate)

en: Quit
no: Avslutt

en: Quit GTimeTracker
no: Avslutt GTimeTracker

en: Rates
no: Rater

en: ReadLogStats: out of memory
no: ReadLogStats: tom for minne

en: Real Memory:
no: Fysisk minne:

en: Reason %d
no: Årsak %d

en: Reboot
no: Omstart

en: Red :
no: Rød :

en: Refresh
no: Oppdater

en: Regular
no: Vanlig

en: Regular Rate:
no: Vanlig rate:

en: Regular expression search
no: Søk på vanlig uttrykk

en: Reload
no: Les på nytt

en: Reload Configuration File
no: Les konfigurasjonsfilen på nytt

en: Remove
no: Fjern

en: Remove <<
no: Fjern <<

en: Remove selected colors
no: Fjern valgte farger

en: Remove the selected item(s)
no: Fjern valgt(e) oppføring(er)

en: Reports
no: Rapporter

en: Reports/<Separator>
no: Rapporter/<Separator>

en: Revert to Defaults
no: Gå tilbake til standardverdier

en: Right
no: Høyre

en: Run A Command...
no: Kjør et program...

en: Run in analog (slide rule) mode
no: Kjør i analog (skyvelær) modus

en: Run program...
no: Kjør...

en: Runlevel 2
no: Kjøringsnivå 2

en: Runlevel 3
no: Kjøringsnivå 3

en: Runlevel 4
no: Kjøringsnivå 4

en: Runlevel 5
no: Kjøringsnivå 5

en: Running: %s
no: Kjører: %s

en: Save
no: Lagre

en: Save As...
no: Lagre som...

en: Save Configuration File
no: Lagre konfigurasjonsfilen

en: Save File
no: Lagre fil

en: Save HTML To File
no: Lagre HTML til fil

en: Save Information to File...
no: Lagre informasjonen til en fil...

en: Save Palette as
no: Lagre palett som

en: Save Results
no: Lagre resultater

en: Save System Information As...
no: Lagre systeminformasjonen som...

en: Save Text As...
no: Lagre teksten som...

en: Save palette _As...
no: L_agre palett som...

en: Save session on exit.
no: Lagre sesjon ved avslutt.

en: Save the current palette in a file
no: Lagre aktiv palett til en fil

en: Save the current palette with a different name
no: Lagre aktiv palett med et nytt navn

en: Saving...
no: Lagrer...

en: Scale
no: Skala

en: Search
no: Søk

en: Search RGB
no: Søk RGB

en: Search Results
no: Søkeresultater

en: Search Strategy:
no: Søkestrategi:

en: Search all databases
no: Søk i alle databaser

en: Search already running on another page
no: Søket kjører allerede på en annen side

en: Search command line
no: Kommandolinje for søk

en: Search it in ->
no: Søk etter den i ->

en: Searching...
no: Søker...

en: Select Character
no: Velg tegn

en: Select a font for pasting
no: Velg en skrifttype

en: Select a project on startup
no: Velg et prosjekt ved oppstart

en: Select log events
no: Velg logghendelser

en: Select source document
no: Velg kildedokument

en: Select type
no: Velg type

en: Select...
no: Velg...

en: Selection:
no: Valg:

en: Serial No.
no: Serienummer

en: Server
no: Tjener

en: Server to use, default search strategy, fonts
no: Tjener som skal brukes, standard strategi for søk, skrifttyper

en: Server:
no: Tjener:

en: Session
no: Sesjon

en: Set how Uncertain the Start Time Is
no: Set usikkerhet for starttid

en: Set the buttons to be focusable or not
no: Bestem om knappene skal være fokuserbare eller ikke

en: Set the character table's font.
no: Sett skrifttype for tegntabellen.

en: Settings
no: Innstillinger

en: Shall I setup a new configuration?
no: Skal jeg lage en ny konfigurasjon?

en: Shell
no: Skall

en: Shell Commands
no: Skallkommandoer

en: Short name :
no: Kortnavn :

en: Show Command
no: Vis kommando

en: Show Current Diary Entry
no: Vis aktiv dagbokoppføring

en: Show Estimated Effort
no: Vis estimert arbeidsinnsats

en: Show Gnome Character Map's manual
no: Vis brukerhåndboken for Gnome tegnkart

en: Show Percent Complete
no: Vis ferdigstatus

en: Show Planned Project End Date
no: Vis planlagt sluttdato for prosjekt

en: Show Planned Project Start Date
no: Vis planlagt startdato for prosjekt

en: Show Project Description
no: Vis prosjektbeskrivelse

en: Show Project Due Date
no: Vis ferdigdato for prosjekt

en: Show Project Importance
no: Vis viktighet for prosjekt

en: Show Project Status
no: Vis prosjektstatus

en: Show Project Urgency
no: Vis tidskrav for prosjekt

en: Show Seconds
no: Vis sekunder

en: Show Status Bar
no: Vis statuslinje

en: Show Sub-Projects
no: Vis underprosjekter

en: Show Table Header
no: Vis tabelloverskrift

en: Show Time For The Current Diary Entry
no: Vis tid for aktiv dagbokoppføring

en: Show Time This Month
no: Vis tid denne måneden

en: Show Time This Week
no: Vis tid denne uken

en: Show Time This Year
no: Vis tid dette året

en: Show Time Today
no: Vis tid i dag

en: Show Toolbar Icons
no: Vis ikoner på verktøylinjen

en: Show Toolbar Texts
no: Vis tekst på verktøylinjen

en: Show Tooltips
no: Vis verktøytips

en: Show Total Time Ever
no: Vis tid totalt

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
no: Vis `Klipp ut',`Kopier',`Lim inn'

en: Show `Help'
no: Vis `Hjelp'

en: Show `Journal'
no: Vis `Journal'

en: Show `New'
no: Vis `Ny'

en: Show `Preferences'
no: Vis `Brukervalg'

en: Show `Properties'
no: Vis `Egenskaper'

en: Show `Quit'
no: Vis `Avslutt'

en: Show `Save', `Reload'
no: Vis `Lagre',`Les på nytt'

en: Show `Timer'
no: Vis `Klokke'

en: Show a sample introductory primer for designing custom reports
no: Vis en innføring i utforming av egendefinerte rapporter

en: Show a sample invoice for this project
no: Vis en eksempelfaktura for dette prosjektet

en: Show and Configure IDE Device Settings
no: Vis og konfigurér innstillinger for IDE-enheter

en: Show calendar log
no: Vis kalenderloggen

en: Show drive mount points
no: Vis monteringspunkter for disk

en: Show drive size
no: Vis diskstørrelse

en: Show free space on mounted file systems using dials.
no: Viser ledig diskplass på monterte filsystemer.

en: Show line info
no: Vis linjeinformasjon

en: Show log stats
no: Vis loggstatus

en: Show the 'szing', that is, the estimated amount of work that it will take to perform this project.
no: Vis 'szing', som er estimert arbeidsmengde som kreves for å ferdigstille dette prosjektet.

en: Show the timesheet journal for this project
no: Vis timelistejournal for dette prosjektet

en: Show the verbose timesheet journal for this project
no: Vis full journal med timer for dette prosjektet

en: Show user preferences
no: Vis brukervalg

en: Show values
no: Vis verdier

en: Show various system information
no: Vis forskjellig systeminformasjon

en: Show/Hide Definition Window...
no: Vis/skjul definisjonsvindu...

en: Shows a stripchart
no: Viser et plott for forskjellige variabler

en: Shows a stripchart plot
no: Viser et stripchart-plott

en: Shut Down
no: Slå av maskinen

en: Shut Down or Reboot
no: Steng ned eller start om

en: Shutdown or Reboot
no: Slå av maskinen eller start på nytt

en: Simple Calculator
no: Kalkulator

en: Simple double precision calculator similiar to xcalc
no: Enkel dobbeltpresisjonskalkulator lik xcalc

en: Simple editor (notepad)
no: Enkel editor (notatblokk)

en: Simple substring search
no: Enkelt understreng søk

en: Single User Mode
no: Enbrukermodus

en: Size
no: Størrelse

en: Size:
no: Størrelse:

en: Sizing: How much work it will take to finish this project.
no: Størrelse: Hvor mye arbeid vil kreves for å ferdigstille dette prosjektet.

en: Sleeping
no: Sovende

en: Small utility to browse available X11 colors.
no: Lite verktøy for å bla gjennom tilgjengelige X11-farger.

en: Smart lookup
no: Smart oppslag

en: Smooth
no: Myk

en: Solid
no: Helfylt

en: Sorry, no preferences yet.
no: Beklager, ingen brukervalg ennå.

en: Special properties
no: Spesielle egenskaper

en: Specify geometry
no: Spesifiser geometri

en: Specify the geometry of the window.
no: Spesifiserr geometrien til vinduet.

en: Spell
no: Stav

en: Spell Check...
no: Stavekontroll...

en: Spell check done
no: Stavekontroll fullført

en: Spell checker
no: Stavekontroll

en: Spell-checking...
no: Stavekontroll...

en: St_art
no: Start

en: Standby
no: Vent

en: Start Fuzz
no: Start usikkerhet

en: Start Time Fuzziness
no: Avvik for starttid

en: Start date:
no: Startdato:

en: Start directory does not exist
no: Startkatalogen eksisterer ikke

en: Start in directory:
no: Start i katalog:

en: Start the timer running
no: Start tidtagning

en: Start/Stop Timer
no: Start/Stopp klokke

en: Sto_p
no: Stop_p

en: Stop
no: Stopp

en: Stop the timer
no: Stopp klokken

en: String not found
no: Streng ikke funnet

en: Stripchart Plotter
no: Plotteverktøy

en: Sub-number:
no: Undernummer:

en: Swap Space ("virtual memory"):
no: Virtuellt minne:

en: Switch Project Command:
no: Bytt prosjektkommando:

en: Switch log
no: Bytt logg

en: Switches between projects that happen faster than this will not be logged (enter the number of seconds)
no: Bytting mellom prosjekter som skjer raskere enn dette vil ikke logges (skriv inn antall sekunder)

en: SysLog tool
no: Visning av systemlogger

en: System Colors
no: Systemfarger

en: System Idle
no: System ledig

en: System Info
no: Systeminfo

en: System Information
no: Systeminformasjon

en: System Log Viewer
no: Visning av systemlogg

en: System Status:
no: Systemstatus:

en: System log monitor
no: Systemlogg-monitor

en: TOUCHED!!
no: BERØRT!!

en: Task Time
no: Oppgavetid

en: Technical information about this computer
no: Teknisk informasjon om denne maskinen

en: Text File Viewer
no: Tekstfilvisning

en: Text copied to clipboard...
no: Tekst kopiert til utklippstavlen...

en: Text cut to clipboard...
no: Tekst klippet ut til utklippstavle...

en: Text pasted from clipboard...
no: Tekst limt inn fra utklippstavlen...

en: Text to copy:
no: Tekst som skal kopieres:

en: The DMA setting for this drive cannot be changed.
no: DMA instillingene for denne disken kan ikke endres.

en: The GNOME Archive Generator
no: GNOME arkivgenerator

en: The GNOME stripchart program plots various user-specified parameters as a function of time.  Its main use is to chart system performance parameters such as CPU load, CPU utilization, network traffic levels, and the like.  Other more ingenious uses are left as an exercise for the interested user.
no: GNOME Stripchart programmet plotter forskjellige brukerbestemte parametere som en funksjon av tiden. Dens hovedvirkeområde er å plotte systemytelses- parametere slik som CPU-belastning, nivå for nettverkstrafikk og lignende. Å finne andre og mer oppfinnsomme bruksområder overlates som en øvelse for den som bruker programmet.

en: The Gnome Calculator
no: Gnome kalkulator

en: The Gnome Search Tool
no: Gnome søkeverktøy

en: The Gnome equalivant of Microsoft Windows' Character Map. Warning: might contain bad English.
no: GNOME versjonen av Microsoft Windows' tegnkart. Advarsel: kan inneholde dårlig engelsk.

en: The IRQ unmask setting for this drive cannot be changed.
no: IRQ unmask innstillingen for denne disken kan ikke endres.

en: The billed unit of time will be rounded to an integer multiple of this time.
no: Fakturert tidsenhet vil rundes av til et heltallsmultiplum av denne tiden.

en: The current active project will be made inactive after there has been no keyboard/mouse activity after this number of seconds.  Set to -1 to disable.
no: Aktivt prosjekt vil gjøres inaktivt hvis det ikke registreres tastatur-/musaktivitet etter spesifisert antall sekunder. Sett til -1 for å slå av.

en: The current diary entry
no: Aktiv dagbokoppføring

en: The current status of this project.
no: Status for dette prosjektet.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
no: Enhet %s er koblet fra.
    Vennligst koble til enheten for å fortsette.

en: The device to format
no: Enheten som skal formateres

en: The dollars per hour charged for overtime work on this project.
no: Kroner i time som påregnes for overtidsarbeid på dette prosjektet.

en: The dollars per hour normally charged for this project.
no: Timepris i kroner som normalt tas for dette prosjektet.

en: The drive refused to keep its settings.
no: Disken nekter å beholde instillingene.

en: The executable is for a different platform and can not be executed on this system
no: Den kjørbare filen er for en annen plattform og kan ikke kjøres på dette systemet

en: The file
    	%s
    doesn't seem to be a GTT project data file
no: Filen
    	%s
    ser ikke ut som en prosjektdatafil for GTT

en: The file
    	%s
    seems to be corrupt
no: Filen
    	%s
    ser ut til å være korrupt

en: The file %s was not found.
no: Filen %s ble ikke funnet.

en: The file `%s' is empty
no: Filen `%s' er tomt

en: The file is a core file and can not be executed
no: Filen er et minnedump og kan ikke kjøres

en: The following mail will be sent to %s.
     Are you sure you want to mail this information?
no: Den følgende meldingen vil bli sendt til %s.
     Er du sikker på at du vil sende denne informasjonen?

en: The keyboard and mouse have been idle
    for %d minutes.  The currently running
    project (%s - %s)
    has been stopped.
    Do you want to restart it?
no: Tastaturet og musen har ikke vært brukt
    på %d minutter. Aktivt prosjekt
    (%s - %s)
    er stoppet.
    Vil du starte det på nytt?

en: The over-overtime rate (overtime on Sundays, etc.)
no: Rate for 100% overtid (overtid på søndager, etc)

en: The server you specified could not be found.
no: Tjeneren du spesifiserte ble ikke funnet.

en: There seems to be another GTimeTracker running.
    Press OK to start GTimeTracker anyway, or press Cancel to quit.
no: Det ser ut som om GtimeTracker allerede kjører.
    Trykk OK for å starte GTimeTracker likevel, eller avbryt for å avslutte.

en: There was an error. `%s' is empty
no: En feil oppsto. `%s' er tom

en: This  program  is  part of  the  GNOME  project. Logview comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to redistribute it under the conditions of the GNU General Public Licence. The log icon is a courtesy of Tuomas Kuosmanen (a.k.a tigert).
no: Dette programmet er en del av GNOME prosjektet. Loggvisning kommer uten NOEN SOM HELST GARANTI. Dette er fri programvare, og du står fritt til å redistribuere den under betingelsene gitt i GNU General Public Licence. Loggikonet er gjort av Tuomas Kuosmanen (alias tigert).

en: This document read document from one or more other document. Please, choose these documents.
no: Dette dokumentet leser dokumenter fra ett eller flere andre dokumenter. Vær vennlig og velg disse dokumentene.

en: This function is not yet implemented!
    Coming Soon, I hope!
no: Denne funksjonen er ikke implementert ennå!
    Håper den kommer snart!

en: This is a library and can not be executed
no: Dette er et bibliotek og kan ikke kjøres

en: This is an interface to locate.  If you type in a simple string it
    will be matched as a subset of the full path, and if you type
    in a string with wildcards, it will have to match the full path.
no: Dette er et grensesnitt for locate. Hvis du skriver inn en enkel
    streng, vil denne sammenlignes som et subsett av den fulle stien,
    og hvis du skriver inn en streng med jokertegn, må den være lik
    hele stien

en: This is an unknown kind of executable
no: Dette er en ukjent kjørbar fil

en: This is the command line that can be used to execute this search from the console:
    (Note: to print one file per line rather then null separated,
    append "| tr '\000' '\n'" to the line below)
no: Dette er kommandolinjen som kan brukes til å kjøre dette søket fra konsollet:
    (Merk: for å skrive ut en fil per linje i stedet for null-separert,
    legg til "| tr '\000' '\n" på linjen under)

en: Ticks
no: Tikk

en: Time Tracker tool
no: Tidtaker for prosjekter

en: Time below which an interval is merged with its neighbors
no: Mindre tidsintervaller enn dette vil slås sammen med forutgående

en: Time spent on this project this month.
no: Tid brukt på dette prosjektet denne måneden.

en: Time spent on this project this week.
no: Tid brukt på dette prosjektet denne uken.

en: Time spent on this project this year.
no: Tid brukt på dette prosjektet i år.

en: Time spent on this project today.
no: Tid brukt på dette prosjektet i dag.

en: Time spent under the current diary entry.
no: Tid brukt på notat under aktiv dagbokoppføring.

en: Time tracking tool
no: Tidtaker

en: Timer
no: Klokke

en: Title
no: Tittel

en: Today
no: Idag

en: Tolerance :
no: Toleranse:

en: Too many open logs. Close one and try again
no: For mange åpne logger. Lukk en og prøv på nytt

en: Toolbar
no: Verktøylinje

en: Toolbar Segments
no: Verktøylinjesegmenter

en: Top
no: Topp

en: Toplevel
no: Toppnivå

en: Total Memory:
no: Totalt minne:

en: Total time spent on this project.
no: Total tid brukt på dette prosjektet.

en: Turn off or reset the computer
no: Steng ned eller start maskinen på nytt

en: U
no: H

en: Unable to access the drive.
no: Får ikke tilgang til disken.

en: Unable to display compressed file.
    zcat not found in your path.
no: Ute av stand til å vise den komprimerte filen.
    zcat ble ikke funnet i søkestien.

en: Unable to open logfile!
no: Kunne ikke åpne loggfil!

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
no: Kan ikke åpne enhet %s, formatering kan ikke fortsette.

en: Unable to open the file %s
    %s
no: Kunne ikke åpne fil %s
    %s

en: Unable to parse the geometry string '%s'
no: Kunne ikke lese geometristrengen '%s'

en: Unable to perform requested operation, either because the server
    you are using is down or because you are not connected to the
    Internet. If you are not already connected to the Internet, please
    do so and try again.
no: Kunne ikke utføre forespurt operasjon, enten fordi tjeneren du
    bruker er nede eller fordi du ikke er koblet til internett. Hvis
    du ikke er koblet til internett allerede, gjør dette og prøv igjen.

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown filesystem
no: Ukjent filsystem

en: Unkown Error
no: Ukjent feil

en: Update
no: Oppdater

en: Update Information
no: Oppdater informasjonen

en: Update interval (ms)
no: Oppdateringsintervall (ms)

en: Urgency:
no: Tidskrav:

en: Urgency: Does this project need to be done soon, done quickly?
no: Hast: Må dette prosjektet gjøres ferdig raskt?

en: Use Logfile
no: Bruk loggfil

en: Used space
no: Brukt plass

en: User Colors
no: Brukerdefinerte farger

en: User Listing
no: Brukerliste

en: User Name:
no: Brukernavn:

en: User's Guide and Manual
no: Brukerhåndbok

en: Value
no: Verdi

en: Values
no: Verdier

en: Vertical
no: Vertikal

en: View Calendar
no: Vis kalender

en: View Project Fields
no: Vis prosjektfelter

en: View and Edit Timestamp Logs
no: Vis og regider logger for tidmerking

en: View or hide the action toolbar
no: Vis eller skjul verktøylinjen for handling

en: View or hide the statusbar
no: Vis eller skjul statuslinjen

en: View or hide the text toolbar
no: Vis eller skjul verktøylinjen med tekst

en: View properties
no: Vis egenskaper

en: View users on the system
no: Liste over brukere som er logget på

en: Warning
no: Advarsel

en: Week
no: Uke

en: What is the status of this project?
no: Hva er status for dette prosjektet?

en: Where to put the window, and its size
no: Hvor vinduet skal plasseres, og størrelsen på det

en: Word definition
no: Orddefinisjon

en: Word:
no: Ord:

en: X Display Name:
no: X Skjermnavn:

en: Year
no: År

en: Yes (%d sector)
no: Ja (%d sektor)

en: Yes (%d sectors)
no: Ja (%d sektorer)

en: You appear to have no IDE drives
no: Du ser ikke ut til å ha noen IDE-disker

en: You can configure the commands on the popup menus.
    Just enter the name you want to appear on the 
    menu, and the command to execute.
    In the command, you can use %u to represent the
    currently selected username, and %t for the tty.
no: Du kan konfigurere kommandoene på popup-menyene.
    Bare skriv inn navnet du vil skal vises på 
    menyen, og kommandoen som skal kjøres.
    I kommandoen kan du bruke %u for å representere
    valgte brukernavn, og %t for tty'en.

en: You can create one or more views for this document. Note that you have to create at least one view.
no: Du kan lage ett eller flere visninger for dette dokumentet. Merk at du må ha minst en visning.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
no: Du har ikke rettigheter til å skrive til %s. Formatering er derfor ikke mulig.
    Kontakt din systemadministrator for å få skrivetilgang.

en: You have to restart GDict for these
    settings to become active.
no: Du må starte GDict for at disse
    innstillingene skal aktiveres.

en: You must be the super-user (root) to shut down or restart the computer.
no: Du må være superbruker (root) for å slå av eller starte maskinen på nytt.

en: Your System
no: Ditt system

en: Your config file is corrupted.
    Do you want to create a new session ?
no: Din konfigurasjonsfil er korrupt.
    Vil du lage en ny sesjon?

en: Zero out todays timer by deleting todays time logs
no: Null ut dagens klokke ved å slette tidsloggene for i dag

en: Zoom view
no: Zoom visning

en: [GTT]New
no: [GTT]Ny

en: _Action Toolbar
no: Verktøylinje for h_andling

en: _All Journal...
no: _Hele journalen...

en: _Cut Diary Entry
no: _Klipp ut dagbokoppføring

en: _Edit Diary Entry
no: R_ediger dagbokoppføring

en: _Export Current State
no: _Eksporter aktiv tilstand

en: _Fixed Font
no: Låst skrifttype

en: _Focusable Buttons
no: _Fokuserbare knapper

en: _Insert at end
no: Sett _inn på slutten

en: _Invoice...
no: _Faktura...

en: _New Diary Entry
no: _Ny dagbokoppføring

en: _New Project...
no: Nytt prosjekt...

en: _New Report...
no: _Ny rapport...

en: _New Window
no: Nytt vindu

en: _Open palette...
no: _Åpne palett...

en: _Paste Diary Entry
no: _Lim inn dagbokoppføring

en: _Primer...
no: _Varsel...

en: _Quick format
no: H_urtigformatering

en: _Reload Configuration File
no: Les konfigurasjonsfilen på nytt

en: _Reports
no: _Rapporter

en: _Save Configuration File
no: Lagre konfigurasjonsfilen

en: _Save palette
no: _Lagre palett

en: _Statusbar
no: _Statuslinje

en: _Text Toolbar
no: Verk_tøylinje med tekst

en: _Timer
no: _Klokke

en: _Timer Running
no: Klokken kjører

en: a short description that will be printed on the invoice.
no: en kort beskrivelse som blir skrevet på fakturaen.

en: action to execute when regexps are TRUE
no: tiltak som skal gjennomføres når regexps er SANN

en: an initialization error occurred while starting 'guname-capplet'.
no: en initialiseringsfeil oppstod under start av 'guname-capplet'.

en: closing parenthesis expected
no: parantes slutt forventet

en: description
no: beskrivelse

en: description:
no: beskrivelse:

en: empty
no: tom

en: enabled
no: Slått på

en: extra junk at end: "%s"
no: ekstra søppel på slutten: "%s"

en: grep options found in find list bad bad!
no: grep alternativer funnet i søkelisten fy fy!

en: hostname column width ( 0 to hide this column ):
no: Bredde på kolonne med vertsnavn (0 for å skjule denne kolonnen):

en: invalid variable identifer: %s
no: ugyldig variabel-identifikator: %s

en: log name regexp
no: logg navn regexp

en: major
no: større

en: message regexp
no: melding regexp

en: minor
no: mindre

en: minutes
no: minutter

en: missing variable identifer
no: variabel-identifikator mangler

en: no description
no: ingen beskrivelse

en: no project selected
no: ingen prosjekter valgt

en: no such field: %d
no: ikke noe slikt felt: %d

en: non-grep option found in grep list, bad bad!
no: ikke-grep alternativ funnet i grep-listen, fy fy!

en: number expected
no: tall forventet

en: process regexp
no: prosesser regexp

en: program exited
no: program avsluttet

en: program started
no: program startet

en: project %t started
no: prosjekt %t startet

en: seconds
no: sekunder

en: stopped project %t
no: stoppet prosjekt %t

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
no: merkelapp: [%s]
    loggnavn: [%s]
    prosess: [%s]
    melding: [%s]
    beskrivelse: [%s]
    handling: [%s]

en: tmp_list is NULL
no: tmp_list er NULL

en: unknown token: >>>>
no: ukjent tegn: >>>>
