control-center 1.2.2 - en to pl translation catalogue (243 entries)

en:  (Not found)
pl:  (nie znaleziony)

en:  Browse...
pl:  Przeglądaj...

en: %s (Current)
pl: %s (Bieżący)

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-*
pl: -adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-2

en: About
pl: Informacje o

en: About the GNOME control-center.
pl: Informacje o Centrum Sterowania GNOME.

en: Acceleration
pl: Przyśpieszenie

en: Add New Window Manager
pl: Dodaj menedżera okien

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Another item
pl: Kolejny element

en: Applications
pl: Aplikacje

en: At the mouse pointer
pl: Na pozycji wskaźnika myszy

en: Auto
    Preview
pl: Automatyczny
    podgląd

en: Available Themes
pl: Dostępne motywy

en: Background
pl: Tło

en: Bottom
pl: Dół

en: By Its
pl: nie

en: CAPPLET
pl: CAPLET

en: COLOR
pl: KOLOR

en: Can detach and move menus
pl: Odłączalne menu

en: Can detach and move toolbars
pl: Odłączalne paski narzędziowe

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
pl: Nie można odnaleźć widgetu hbox, wywołanie zwykłego wyboru pliku

en: Catcha
pl: to by

en: Center of the screen
pl: Środek ekranu

en: Centered
pl: Wyśrodkowana

en: Choose a window manager
pl: Wybór menedżera okien

en: Click on keypress
pl: Kliknięcie przy naciśnięciu klawisza

en: Click volume
pl: Głośność kliknięcia

en: Close
pl: Zamknij

en: Color
pl: Kolor

en: Command
pl: Polecenie

en: Command '%s' failed
pl: Polecenie '%s' nie powiodło się

en: Command cannot be empty
pl: Polecenie nie może byc puste

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Configuration Command:
pl: Polecenie konfiguracyjne:

en: Configuration of the desktop's background
pl: Konfiguracja tła

en: Configure GNOME's use of sound
pl: Konfiguracja dźwięku w GNOME

en: Configure how document types are handled
pl: Konfiguruje sposób obsługiwania różnych typów dokumentów

en: Configure the global settings of your GNOME applications
pl: Konfiguruje wspólne ustawienia aplikacji GNOME

en: Configure the settings of your Multimedia devices
pl: Konfiguracja urządzeń multimedialnych

en: Configure which programs are used to display URLs
pl: Konfiguracja programów do obsługi URL-i

en: Configure your external devices
pl: Konfiguracja urządzeń zewnętrznych

en: Control Center
pl: Centrum Sterowania GNOME

en: Control Center Menu
pl: Menu Centrum Sterowania

en: Could not start '%s'.
    Falling back to previous window manager '%s'
pl: Nie można uruchomić '%s'.
    Powrót do poprzedniego menedżera okien '%s'.

en: Could not start fallback window manager.
    Please run a window manager manually. You can
    do this by selecting "Run Program" in the
    foot menu
pl: Nie można uruchomić poprzedniego menedżera okien.
    Należy samodzielnie uruchomić menedżera okien
    (na przykład wybierając "Wykonaj polecenie" z menu głównego).

en: Default MDI Mode
pl: Domyślny tryb MDI

en: Default value
pl: Domyślna wartość

en: Delete
pl: Usuń

en: Desktop
pl: Biurko

en: Desktop Properties manager.
pl: Menedżer właściwości środowiska

en: Dialog Behavior
pl: Zachowanie okna dialogowego

en: Dialog Layout
pl: Wygląd okna dialogowego

en: Dialog buttons
pl: Przyciski okna dialogowego

en: Dialog buttons have icons
pl: Ikony na przyciskach okien dialogowych

en: Dialog hints
pl: Wyświetlanie okna dialogowego

en: Dialog position
pl: Pozycja okna dialogowego

en: Dialogs
pl: Okna dialogowe

en: Dialogs are like other windows
pl: Jak zwykłe okno

en: Dialogs are treated specially by window manager
pl: Traktowane specjalnie przez menedżera okien

en: Disabled
pl: Nieaktywny

en: Discard all changes
pl: Porzuć wszystkie zmiany

en: Display wallpaper: tiled, centered, scaled or ratio
pl: Wyświetlanie tapety: kafelka, wycentrowana, skalowana, proporcjonalna

en: Distribution Version:
pl: Wersja dystrybucji:

en: Document Handlers
pl: Obsługa dokumentów

en: Duration (ms)
pl: Czas trwania (ms)

en: Edit Window Manager
pl: Modyfikuj właściwości menedżera okien

en: Edit...
pl: Modyfikuj...

en: Eenie
pl: Gdyby

en: Embossed Logo
pl: Logo w postaci płaskorzeźby

en: Enable auto-repeat
pl: Automatyczne powtarzanie

en: Enable sound server startup
pl: Uruchamianie serwera dźwięku

en: Error initializing the `url-properties' capplet.
pl: Błąd inicjalizacji apletu konfigurującego właściwości URL.

en: Error installing theme:
    '%s'
    %s
pl: Błąd przy instalowaniu motywu:
    '%s'
    %s

en: Event
pl: Zdarzenie

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Extension:
pl: Rozszerzenie:

en: Fast
pl: Szybko

en: File to Play
pl: Plik z dźwiękiem

en: GNOME Control Center
pl: Centrum Sterowania GNOME

en: GNOME MDI Options
pl: Opcje GNOME MDI

en: General
pl: Ogólne

en: Gradient orientation: vertical or horizontal
pl: Kierunek gradientu: pionowo lub poziomo

en: Help browser
pl: Przeglądarka pomocy

en: Help browser (new window)
pl: Przeglądarka pomocy (nowe okno)

en: Help on control-center
pl: Pomoc na temat Centrum Sterowania

en: Help with '%s' settings
pl: Pomoc na temat ustawień '%s'

en: Help with the GNOME control-center.
pl: Pomoc na temat Centrum Sterowania GNOME.

en: Help with the current configuration page.
pl: Pomoc na temat bieżącej strony konfiguracji.

en: Home directory doesn't exist!
pl: Katalog domowy nie istnieje!

en: Horizontal Gradient
pl: Poziomy gradient

en: Host Name:
pl: Nazwa komputera:

en: IMAGE
pl: OBRAZ

en: IMAGE-FILE
pl: PLIK-Z-OBRAZEM

en: IOR of the control-center
pl: IOR Panelu Sterowania

en: Ice WM
pl: Menedżer okien Ice (IceWM)

en: Ignore default action.  Used for custom init-session cases
pl: Ignoruje domyślną akcję. Wykorzystywane dla specjalnych przypadków init-session

en: Initialize session settings
pl: Inicjuje ustawienia sesji

en: Install new
    theme...
pl: Zainstaluj nowy
    motyw...

en: Item 1
pl: 1. element

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Keyboard Properties
pl: Ustawienia klawiatury

en: Keyboard bell
pl: Dźwięk klawiatury

en: Keyboard click
pl: Kliknięcia klawiatury

en: Keyboard repeat rate
pl: Częstotliwość powtarzania

en: Large
pl: Duży

en: Left
pl: Lewa

en: Left handed
pl: Dla leworęcznych

en: Left-justify buttons
pl: Wyrównane do lewej

en: Let window manager decide
pl: Decyduje menedżer okien

en: Look and Feel
pl: Wygląd i zachowanie się GUI

en: Look and Feel Properties
pl: Konfiguracja wyglądu i zachowania się interfejsu użytkownika

en: MDI notebook tab position
pl: Położenie zakładek MDI

en: MODE
pl: TRYB

en: Meenie
pl: kózka

en: Menu Options
pl: Opcje menu

en: Menu items have icons
pl: Ikony przy elementach menu

en: Menus have relieved border
pl: Wystające krawędzie pasków menu

en: Modal
pl: Modalne

en: Moe
pl: skakała

en: Mouse
pl: Mysz

en: Mouse Properties
pl: Ustawienia myszy

en: Mouse buttons
pl: Przyciski myszy

en: Mouse motion
pl: Ruch myszy

en: Multi-capplet id.
pl: Identyfikator Multi-c-apletu

en: Mynie
pl: nie

en: Name cannot be empty
pl: Nazwa nie może być pusta

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Netscape (new window)
pl: Netscape (nowe okno)

en: No help is available/installed for these settings. Please make sure you
    have the GNOME User's Guide installed on your system.
pl: Pomoc na temat tych ustawień nie jest dostępna/zainstalowana. Upewnij
    się, że zainstalowano w systemie Podręcznik Użytkownika GNOME.

en: Notebook
pl: Zakładki

en: ORIENT
pl: KIERUNEK

en: One
pl: Raz

en: Operating System:
pl: System operacyjny:

en: Peripherals
pl: Urządzenia zewnętrzne

en: Pitch (Hz)
pl: Wysokość (Hz)

en: Place dialogs over application window when possible
pl: Umieszczanie okien dialogowych ponad oknem aplikacji kiedy to możliwe

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Preview
pl: Podgląd

en: Previous window manager did not die
pl: Poprzedni menedżer okien nie został zakończony

en: Primary Color
pl: Pierwszy kolor

en: Processor Type:
pl: Typ procesora:

en: Protocol
pl: Protokół

en: Put buttons on edges
pl: Umieszczone na krawędziach

en: Radio Button 1
pl: Przycisk opcji 1

en: Radio Button 2
pl: Przycisk opcji 2

en: Remove
pl: Usuń

en: Repeat Delay
pl: Opóźnienie powtarzania

en: Repeat rate
pl: Częstotliwość powtarzania

en: Revert
pl: Cofnij

en: Right
pl: Prawa

en: Right handed
pl: Dla praworęcznych

en: Right-justify buttons
pl: Wyrównane do prawej

en: Run Configuration Tool for %s
pl: Uruchom narzędzie konfiguracyjne dla %s

en: Sample Button
pl: Przykładowy przycisk

en: Sample Check Button
pl: Przykładowy przycisk wyboru

en: Sample Text Entry Field
pl: Przykładowe pole tekstowe

en: Save Session Later
pl: Zapisz sesjępóźniej

en: Save Session Now
pl: Zapisz sesję teraz

en: Scaled
pl: Skalowana

en: Scaled (keep aspect)
pl: Skalowana (z zachowaniem proporcji)

en: Secondary Color
pl: Drugi kolor

en: Select a theme to install
pl: Wybierz motyw do zainstalowania

en: Select sound file
pl: Wybierz plik z dźwiękiem

en: Select which desktop theme to use
pl: Wybór motywu zdobień biurka

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
pl: Wybrane motywy demonstrowane będą w tym miejscu.

en: Session
pl: Sesja

en: Session Management Settings
pl: Ustawienia zarządzania sesją

en: Set
pl: Ustaw

en: Set background image.
pl: Ustaw tapetę.

en: Set parameters from saved state and exit
pl: Ustaw parametry z zapisnego stanu i zakończ

en: Sets the default feel of GNOME applications
pl: Ustawia domyślne zachowanie się aplikacji GNOME

en: Sets the wallpaper to the value specified
pl: Ustawia tapetę na określoną wrtość

en: Slow
pl: Wolno

en: Small
pl: Mały

en: Solid
pl: Jednolity

en: Sorry, no help is available for these settings.
pl: Niestety, pomoc na temat tych ustawień nie jest dostępna.

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Sound Events
pl: Dźwięki zdarzeń

en: Sounds for events
pl: Dźwięki dla zdarzeń

en: Specifies end background color for gradient
pl: Określa końcowy kolor tła dla gradientu

en: Specifies the background color
pl: Określa kolor tła

en: Spread buttons out
pl: Rozłóżone

en: Starting %s
    (%d seconds left before operation times out)
pl: Uruchamianie %s
    (pozostało %d sekund do upłynięcia czasu przenaczonego na wykonanie operacji)

en: Statusbar Options
pl: Opcje paska stanu

en: Statusbar is interactive when possible
pl: Interaktywny pasek stanu kiedy to możliwe

en: Statusbar progress meter is on the right
pl: Wskaźnik postępu po prawej stronie paska stanu

en: Submenu
pl: Menu podrzędne

en: Submenus can be torn off
pl: Rozłączalne menu

en: Test settings
pl: Wypróbuj ustawienia

en: The GNOME configuration tool
pl: Narzędzie do konfiguracji GNOME

en: The following modules have had changes made, but not committed.  If you would like to edit them, please double click on the appropriate entry.
pl: W następujących modułach dokonano zmian, lecz ich nie zatwierdzono. Jeśli chcesz je poprawić, kliknij dwukrotnie odpowiedni element.

en: The sound file for this event does not exist.
pl: Plik z dźwiękiem dla tego zdarzenia nie istnieje.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
pl: Plik z dźwiękiem dla tego zdarzenia nie istnieje.
    Proszę zainstalować pakiet gnome-audio ze zbiorem domyślnych dźwięków.

en: Theme Selector
pl: Wybór motywu

en: Theme does not exist
pl: Motyw nie istnieje

en: This copy of the GNOME control center was not compiled with sound support
pl: Wykorzystywana kopia Centrum Sterowania GNOME nie została skompilowana z obsługą dźwięku

en: Threshold
pl: Próg

en: Tiger
pl: nóżki

en: Tiled
pl: Kafelka

en: Toe
pl: złamała

en: Toolbar Options
pl: Opcje paska narzędziowego

en: Toolbar buttons have relieved border
pl: Wystające przyciski na paskach narzędziowych

en: Toolbars have line separators
pl: Separatory na paskach narzędziowych

en: Toolbars have relieved border
pl: Wystające krawędzie pasków narzędziowych

en: Toolbars have text labels
pl: Etykiety tekstowe na paskach narzędziowych

en: Top
pl: Góra

en: Toplevel
pl: Okna nadrzędne

en: Try
pl: Wypróbuj

en: Two
pl: Dwa

en: URL Handlers
pl: Obsługa URL

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown file format
pl: Nieznany format pliku

en: Use GNOME to set background
pl: Ustawianie tła przez GNOME

en: Use a gradient fill for the background
pl: Użyj gradientu dla tła

en: Use a solid fill for the background
pl: Użyj jednolitego wypełnienia dla tła

en: Use custom font.
pl: Wykorzystanie wybranej czcionki.

en: Use statusbar instead of dialog when possible
pl: Informacje na pasku stanu zamiast w oknie dialogowym kiedy to możliwe

en: User Font
pl: Czcionka użytkownika

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: User Name:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Vertical Gradient
pl: Pionowy gradient

en: Volume
pl: Głośność

en: Wallpaper
pl: Tapeta

en: Wallpaper Selection
pl: Wybór tapety

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Window Manager
pl: Menedżer okien

en: Window manager is session managed
pl: Menedżer okien współpracujący z menedżerem sesji

en: X ID of the socket it's plugged into
pl: XID soketu, do którego jest podłączony

en: You cannot delete the current Window Manager
pl: Nie można usunąć bieżącego menedżera okien

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. This can be done by either selecting "Save Current Session"
    under "Settings" in the main menu, or by turning on
    "Save Current Setup" when you log out.
pl: Został zmieniony menedżer okien. Aby zapisać tę zmianę, należy
    zapisać bieżącą sesjię. Można to zrobić, wybierając
    "Zapisz bieżącą sesję" z podmenu "Ustawienia" menu głównego lub
    aktywując opcję "Zapis aktualnych ustawień" przy kończeniu
    pracy.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. You can do so immediately by selecting the "Save session
    now" below, or you can save your session later.  This can be
    done either selecting "Save Current Session" under "Settings"
    in the main menu, or by turning on "Save Current Setup" when
    you log out.
pl: Został zmieniony menedżer okien. Aby zapisać tę zmianę, należy
    zapisać bieżącą sesjię. Możesz to zrobić, wciskając poniżej przycisk
    "Zapisz sesję teraz", lub też zapisać sesję później. Jest to możliwe
    poprzez wybranie opcji "Zapisz bieżącą sesję" z podmenu "Ustawienia"
    menu głównego lub aktywowanie opcjię"Zapis aktualnych ustawień"
    przy kończeniu pracy.

en: an initialization error occurred while starting 'background-properties-capplet'.
    aborting...
pl: Wystąpił błąd inicjalizacji w trakcie uruchamiania 'background-properties-capplet'.
    Rezygnacja...

en: an initialization error occurred while starting 'keyboard-properties-capplet'.
    aborting...
pl: Wystąpił błąd inicjalizacji w trakcie uruchamiania 'keyboard-properties-capplet'.
    Rezygnacja...

en: an initialization error occurred while starting 'mouse-properties-capplet'.
    aborting...
pl: Wystąpił błąd inicjalizacji w trakcie uruchamiania 'mouse-properties-capplet'.

en: an initialization error occurred while starting 'sound-properties-capplet'.
pl: Wystąpił błąd inicjalizacji w trakcie uruchamiania 'sound-properties-capplet'.

en: an initialization error occurred while starting 'wm-properties-capplet'.
    aborting...
pl: Wystąpił błąd inicjalizacji w trakcie uruchamiania 'wm-properties-capplet'.
    Rezygnacja...

en: capplet-command to be run.
pl: polecenie - c-aplet do uruchomienia.

en: handler:
pl: program obsługujący:

en: id of the capplet -- assigned by the control-center
pl: identyfikator c-apletu -- przypisane przez Centrum Sterowania

en: none
pl: brak

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	'%s' didn't start
pl: wm-properties-capplet: Nie można zainicjować menedżera okien.
    	'%s' nie został uruchomiony

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	Another window manager is already running and could not be killed
pl: wm-properties-capplet: Nie można zainicjować menedżera okien.
    	Menedżer okien jest już uruchomiony i nie może zostać zamknięty
