nautilus - en to pl translation catalogue (1528 entries)

en:  (another copy)
pl:  (kolejna kopia)

en:  (containing %d items)
pl:  (zawartość: %d elementów)

en:  (containing 0 items)
pl:  (zawartość: 0 elementów)

en:  (containing 1 item)
pl:  (zawartość: 1 element)

en:  (containing a total of %d items)
pl:  (ogólna zawartość: %d elementów)

en:  (containing a total of 0 items)
pl:  (ogólna zawartość: 0 elementów)

en:  (containing a total of 1 item)
pl:  (ogólna zawartość: 1 element)

en:  (copy)
pl:  (kopia)

en:  (see "
pl:  (zobacz "

en:  (see also "
pl:  (zobacz też "

en:  _Advanced
pl:  _Zaawansowany

en:  _Beginner
pl: _Początkujący

en:  _Intermediate
pl: Ś_redniozaawansowany

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.  No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
pl: Za pomocą aplikacji "%s" nie można otworzyć "%s", ponieważ "%s" nie obsługuje odczytów położenia typu "%s". Żadna inna dostępna aplikacja nie obsługuje tego typu plików. Prawdopodobnie otwarcie pliku będzie możliwe po skopiowaniu go na lokalny dysk.

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.  Would you like to choose another application?
pl: Za pomocą aplikacji "%s" nie można otworzyć "%s", ponieważ "%s" nie obsługuje odczytów położenia typu "%s". Czy chcesz wybrać inną aplikację?

en: "%s" cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it immediately?
pl: Nie można przenieść "%s" do śmietnika. Czy chcesz go trwale usunąć?

en: "%s" could not be copied to the new location, because its name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.
    
    If you still want to copy "%s", rename it and try again.
pl: Nie można skopiować "%s" w nowe miejsce, ponieważ nazwa ta jest już wykorzystana przez specjalny element, którego nie można usunąć, ani przemianować.
    
    Jeśli nadal chcesz skopiować "%s", zmień nazwę na inną i spróbuj ponownie.

en: "%s" could not be moved to the new location, because its name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.
    
    If you still want to move "%s", rename it and try again.
pl: Nie można przenieść "%s" w nowe miejsce, ponieważ nazwa ta jest już wykorzystana przez specjalny element, którego nie można usunąć, ani przemianować.
    
    Jeśli nadal chcesz przenieść "%s", zmień nazwę na inną i spróbuj ponownie.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
pl: Nie można odnaleźć "%s". Być może został on niedawno usunięty.

en: "%s" is an executable text file. Do you want to run it, or display its contents?
pl: "%s" jest wykonywalnym plikiem tekstowym. Czy chcesz go uruchomić, czy też wyświetlić jego zawartość?

en: "%s" is not a valid location. Please check the spelling and try again.
pl: "%s" nie jest poprawnym położeniem. Sprawdź zapis i spróbuj ponownie.

en: "%s" selected
pl: Zaznaczone "%s"

en: "%s" selected (%s)
pl: Zaznaczone "%s" (%s)

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
pl: Po wybraniu polecenia Wklej pliki zostanie skopiowany "%s"

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
pl: Po wybraniu polecenia Wklej pliki zostanie przeniesiony "%s"

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
pl: %A %-d %B %Y o %-I:%M:%S %p

en: %I:%M %p
pl: %H:%M

en: %I:%M %p, %x
pl: %H:%M, %x

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
pl: %a, %-d %b %Y o %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
pl: %a, %-d %b %Y o %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
pl: %-d %b %Y o %-I:%M %p

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
pl: %-d %b %Y o %-I:%M %p

en: %d folders selected
pl: Zaznaczone %d folderów

en: %d items selected (%s)
pl: Zaznaczone %d elementów (%s)

en: %d items, totalling %s
pl: %d elementów, ogółem %s

en: %d of the selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete those %d items immediately?
pl: Nie można przenieść do śmietnika %d spośród zaznaczonych elementów. Czy chcesz trwale usunąć te %d elementów?

en: %d other items selected (%s)
pl: Zaznaczonych %d innych elementów (%s)

en: %dnd link to %s
pl: %d. dowiązanie do %s

en: %drd link to %s
pl: %d. dowiązanie do %s

en: %dst link to %s
pl: %d. dowiązanie do %s

en: %dth link to %s
pl: %d. dowiązanie do %s

en: %ld of %ld
pl: %ld z %ld

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
pl: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
pl: %d/%m/%y

en: %s
    
    Loser sidebar.
pl: %s
    
    Ginący proces paska bocznego.

en: %s
    
    This is a Nautilus content view that fails on demand.
pl: %s
    
    To jest komponent Nautilusa, który na żądanie powoduje błędy.

en: %s
    
    This is a sample Nautilus content view component.
pl: %s
    
    Oto przykładowy komponent nautilusa wyświetlający zawartość.

en: %s
    
    You can configure which programs are offered for which file types with the "File Types and Programs" part of the GNOME Control Center. Do you want to go there now?
pl: %s
    
    Możesz skonfigurować to, które typy plików są obsługiwane przez które programy, w części "Typy plików i programy" Centrum Sterowania GNOME. Czy chcesz przejść tam teraz?

en: %s
    
    You clicked the Sample toolbar button.
pl: %s
    
    Został kliknięty przykładowy przycisk paska narzędziowego.

en: %s (%dnd copy)%s
pl: %s (%d. kopia)%s

en: %s (%drd copy)%s
pl: %s (%d. kopia)%s

en: %s (%dst copy)%s
pl: %s (%d. kopia)%s

en: %s (%dth copy)%s
pl: %s (%d. kopia)%s

en: %s (another copy)%s
pl: %s (kolejna kopia)%s

en: %s (copy)%s
pl: %s (kopia)%s

en: %s CPU
    %s MHz
    %s K cache size
pl: CPU %s
    %s MHz
    Rozmiar cache: %s KB

en: %s Properties
pl: Właściwości %s

en: %s Viewer
pl: Przeglądarka %s

en: %s's Home
pl: Folder użytkownika %s

en: %u files
pl: %u plików

en: %u folders
pl: %u folderów

en: %u items
pl: %u elementów

en: (none)
pl: (brak)

en: (see also:
pl: (zobacz też:

en: (see:
pl: (zobacz:

en: (some contents unreadable)
pl: (część zawartości nieodczytywalna)

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-120-*-*-p-*-*-*,*-r-*
pl: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-120-*-*-p-*-*-*,*-r-2

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*,*-r-*
pl: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*,*-r-2

en: -bitstream-courier-medium-r-normal-*-9-*-*-*-*-*-*-*
pl: -bitstream-courier-medium-r-normal-*-9-*-*-*-*-*-*-2

en: .bashrc (copy)
pl: .bashrc (kopia)

en: .foo (copy).txt
pl: .foo (kopia).txt

en: 0 files
pl: 0 plików

en: 0 folders
pl: 0 folderów

en: 0 items
pl: 0 elementów

en: 1 file
pl: 1 plik

en: 1 folder selected
pl: Zaznaczony 1 folder

en: 1 item
pl: 1 element

en: 1 item, with size %s
pl: 1 element o rozmiarze %s

en: 1 other item selected (%s)
pl: Zaznaczony 1 inny element (%s)

en: ? bytes
pl: ? bajtów

en: ? items
pl: ? elementów

en: A
pl: O

en: A JavaScript function (small software program) on this page tried to open a new window, but Nautilus does not support the opening new windows by JavaScript.
    
    Try viewing the page in a different web browser, such as Mozilla.
pl: Funkcja (fragment programu) w języku JavaScript zawiera żądanie otwarcia nowego okna, lecz Nautilus nie obsługuje otwierania nowych okien przez programy napisane w tym języku.
    
    Spróbuj otworzyć stronę w innej przeglądarce, np. w Mozilli lub Netscape Communicatorze.

en: A Teal variation of the Crux theme.
pl: Cyraneczka - odmiana motywu Zagadka.

en: A _Viewer...
pl: P_rzeglądarka...

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
pl: Motyw zaprojektowany w zgodzie z klasycznym wyglądem środowiska GNOME.

en: AFFS Volume
pl: Wolumin AFFS

en: AFS Network Volume
pl: Wolumin sieciowy AFS

en: APPENDIX
pl: DODATEK

en: About Nautilus
pl: Informacje o Nautilusie

en: About Scripts
pl: Informacje o skryptach

en: Accessed:
pl: Dostęp:

en: Acoustic
pl: Akustyczna

en: Activate items with a double click
pl: Uaktywnianie elementów za pomocą dwukrotnego kliknięcia

en: Activate items with a single click
pl: Uaktywnianie elementów za pomocą pojedynczego kliknięcia

en: Add New Site
pl: Dodaj nowe źródło

en: Add New Theme...
pl: Dodaj nowy motyw...

en: Add a New Color...
pl: Dodaj nowy kolor...

en: Add a New Emblem...
pl: Dodaj nowy symbol...

en: Add a New Pattern...
pl: Dodaj nowy deseń...

en: Add a New Site:
pl: Dodaj nowe źródło:

en: Add a bookmark for the current location to this menu
pl: Dodaje bieżące położenie do Ulubionych w tym menu

en: Add new...
pl: Dodaj nowy...

en: Add or remove sets of links by clicking on the checkboxes below.
pl: Możesz dodać lub usunąć zbiory odnośników, klikając poniższe przełączniki.

en: Adjust your user environment
pl: Dopasowuje środowisko użytkownika

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
pl: Wszystkie pliki wykonywalne umieszczone w tym folderze pojawią się w menu Skrypty. Wybranie skryptu z menu spowoduje uruchomienie go wraz z przekazaniem wszystkich zaznaczonych elementów.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
pl: Wszystkie pliki wykonywalne umieszczone w tym folderze pojawią się w menu Skrypty. Wybranie skryptu z menu spowoduje uruchomienie go.
    
    Przy uruchomieniu z lokalnego folderu skryptowi przekazane zostaną nazwy zaznaczonych plików. Przy uruchomieniu ze zdalnego folderu (np. przy wyświetlaniu zawartości serwera WWW lub FTP) nie będą przekazane żadne argumenty.
    
    W każdym przypadku skrypt może wykorzystać zmienne środowiskowe, które zostaną ustawione przez przed jego uruchomieniem przez Nautilusa:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: pełne ścieżki zaznaczonych plików, rozdzielone znakami końca wiersza (tylko w przypadku lokalnych folderów)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI zaznaczonych plików, rozdzielone znakami końca wiersza
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI bieżącego położenia
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: położenie i rozmiar bieżącego okna

en: Alternative
pl: Alternatywna

en: Always
pl: Zawsze

en: Always list folders before files
pl: Wyświetlanie folderów przed plikami

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
pl: Oberżyna - odmiana motywu Zagadka.

en: An _Application...
pl: _Aplikacja...

en: An error occurred while loading this search's contents: %s
pl: Wystąpił błąd podczas odczytywania listy wyników wyszukiwania: %s

en: An invalid drag type was used.
pl: Użyto niepoprawnego typu przeciąganych danych.

en: Apparition
pl: Wyobrażenie

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Applications
pl: Aplikacje

en: Arabic
pl: Arabskie

en: Arabic (IBM-864)
pl: Arabskie (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
pl: Arabskie (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
pl: Arabskie (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
pl: Arabskie (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (Windows-1256)
pl: Arabskie (Windows-1256)

en: Are you sure you want Nautilus to forget which locations you have visited?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić listę położeń odwiedzonych przez Nautilusa?

en: Are you sure you want to forget history? If you do, you will be doomed to repeat it.
pl: Czy na pewno chcesz zapomnieć historię? Jeśli to zrobisz, skażesz się na jej powtórzenie.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the Trash?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć "%s" ze śmietnika?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete all of the items in the Trash?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć wszystkie elementy ze śmietnika?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the Trash?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć %d zaznaczonych elementów ze śmietnika?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć %d zaznaczonych elementów?

en: Armenian (ARMSCII-8)
pl: Armeńskie (ARMSCII-8)

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Ask before emptying the Trash or deleting files
pl: Pytanie przed opróżnieniem śmietnika lub usunięciem plików

en: Ask each time
pl: Pytanie za każdym razem

en: Audio CD
pl: Płyta CD-audio

en: Authors
pl: Autorzy

en: Auto-detected Volume
pl: Automatycznie wykrywany wolumin

en: Back
pl: Wstecz

en: Background
pl: Tło

en: Backgrounds and Emblems
pl: Tła i symbole

en: Ballad
pl: Ballada

en: Baltic
pl: Bałtyckie

en: Baltic (ISO-8859-13)
pl: Bałtyckie (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
pl: Bałtyckie (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
pl: Bałtyckie (Windows-1257)

en: Basic
pl: Proste

en: Bit Rate
pl: Prędkość bitowa

en: Black
pl: Czarny

en: Blue Ridge
pl: Pasiasty błękit

en: Blue Rough
pl: Niebieska chropowatość

en: Blue Type
pl: Niebieski druk

en: Bookmark for Nonexistent Location
pl: Pozycja Ulubionych dla nieistniejącego położenia

en: Bookmarks
pl: Ulubione

en: Borland
pl: Barland

en: Broken Link
pl: Uszkodzony odnośnik

en: Browse available software
pl: Wyświetla dostępne oprogramowanie

en: Brushed Metal
pl: Oczyszczony metal

en: Bubble Gum
pl: Guma do żucia

en: Built-in Bookmarks
pl: Wbudowane Ulubione

en: Burlap
pl: Szorstki materiał

en: By Emblems
pl: Według symboli

en: By Modification Date
pl: Według daty modyfikacji

en: By Modification _Date
pl: Według _daty modyfikacji

en: By Name
pl: Według nazwy

en: By Size
pl: Według rozmiaru

en: By Type
pl: Według typu

en: By _Emblems
pl: Według _symboli

en: By _Name
pl: Według _nazwy

en: By _Size
pl: Według _rozmiaru

en: By _Type
pl: Według _typu

en: CD Digital Audio
pl: Muzyczna płyta CD

en: CD-ROM Drive
pl: Napęd CD-ROM

en: CDROM Volume
pl: Wolumin CDROM

en: C_lear Text
pl: Wy_czyść tekst

en: Cabaret
pl: Kabaret

en: Camouflage
pl: Kamuflaż

en: Can't Change Trash Location
pl: Nie można zmieniać położenia śmietnika

en: Can't Copy Into Self
pl: Nie można skopiować do siebie samego

en: Can't Copy Over Self
pl: Nie można skopiować do siebie samego

en: Can't Copy Trash
pl: Nie można kopiować śmietnika

en: Can't Copy to Trash
pl: Nie można kopiować do śmietnika

en: Can't Display Location
pl: Nie można wyświetlić położenia

en: Can't Move Into Self
pl: Nie można przenieść do siebie samego

en: Can't Open Location
pl: Nie można otworzyć położenia

en: Can't Play Remote Files
pl: nie można odtwarzać zdalnych plików

en: Can't Read Folder
pl: Nie można odczytać folderu

en: Can't create nautilus-launcher-applet!
pl: Nie można utworzyć nautilus-launcher-applet!

en: Can't create nautilus-preferences-applet!
pl: Nie można utworzyć nautilus-preferences-applet!

en: Can't delete current theme
pl: Nie można usunąć bieżącego motywu

en: Can't execute remote links
pl: Nie można wykonywać zdalnych odnośników

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
pl: Nie można odnaleźć opisu typu "x-directory/normal". Prawdopodobnie oznacza to, że plik gnome-vfs.keys znajduje się w niewłaściwym miejscu lub z nie został odnaleziony z innego powodu.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel Group Change?
pl: Anuować zmianę grupy?

en: Cancel Open?
pl: Anulować otwarcie?

en: Cancel Owner Change?
pl: Anulować zmianę właściciela?

en: Cancel Remove
pl: Anuluj usunięcie

en: Cancel Rename?
pl: Anulować zmianę nazwy?

en: Cancel Showing Properties Window?
pl: Anulować wyświetlenie okna właściwości?

en: Caveat
pl: Sprzeciw

en: Celtic
pl: Celtycka

en: Celtic (ISO-8859-14)
pl: Celtyckie (ISO-8859-14)

en: Central European
pl: Środkowoeuropejskie

en: Central European (IBM-852)
pl: Środkowoeuropejskie (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
pl: Środkowoeuropejskie (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
pl: Środkowoeuropejskie (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
pl: Środkowoeuropejskie (Windows-1250)

en: Certified
pl: Zatwierdzony

en: Chalk
pl: Kreda

en: Change Desktop Background
pl: Zmień tło biurka

en: Change systemwide settings (affects all users)
pl: Zmienia ustawienia systemowe (dotyczące wszystkich użytkowników)

en: Change the visibility of this window's location bar
pl: Zmienia widoczność paska położenia tego okna

en: Change the visibility of this window's sidebar
pl: Zmienia widoczność paska bocznego tego okna

en: Change the visibility of this window's status bar
pl: Zmienia widoczność paska stanu tego okna

en: Change the visibility of this window's toolbar
pl: Zmienia widoczność paska narzędziowego tego okna

en: Changing group
pl: Zmienianie grupy

en: Changing owner
pl: Zmienianie właściciela

en: Chanson
pl: Piosenka francuska

en: Charcoal
pl: Węgiel

en: Charset Encoding
pl: Kodowanie znaków

en: Checking Your Internet Connection
pl: Sprawdzanie podłączenia do Internetu

en: Chinese
pl: Chińskie

en: Chinese Simplified (GB2312)
pl: Uproszczone chińskie (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
pl: Uproszczone chińskie (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
pl: Uproszczone chińskie (HZ)

en: Chinese Traditional (Big5)
pl: Tradycyjne chińskie (Big5)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
pl: Tradycyjne chińskie (EUC-TW)

en: Choose
pl: Wybierz

en: Choose Your User Level
pl: Wybierz poziom użytkownika

en: Choose a program with which to open the selected item
pl: Wybierz program, za pomocą którego chcesz otworzyć zaznaczony element

en: Choose a view for "%s".
pl: Wybierz sposób wyświetlania "%s".

en: Choose a view for the current location, or modify the set of views
pl: Wybiera widok bieżącego położenia lub modyfikuje zbiór widoków

en: Choose an application with which to open "%s".
pl: Wybierz aplikację, za której pomocą otworzyć "%s".

en: Choose another application with which to open the selected item
pl: Pozwala na wybranie innej aplikacji, za pomocą której możesz otworzyć zaznaczony element

en: Choose another viewer with which to view the selected item
pl: Pozwala na wybranie innej przeglądarki, za pomocą której możesz wyświetlić zaznaczony element

en: Choose the order for information to appear beneath icon names.
    More information appears as you zoom in closer
pl: Określ kolejność, w jakiej powinny się pojawiać informacje pod nazwami ikon.
    Wraz ze wzrostem powiększenia pojawiać się będą kolejne informacje

en: Chorus
pl: Chóralna

en: Classic Rock
pl: Klasyczny rock

en: Classical
pl: Klasyczna

en: Clean Up by Name
pl: Uporządkuj według nazwy

en: Clear Text
pl: Wyczyść tekst

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
pl: Czyści zawartość menu Przedź oraz listy Wstecz/Naprzód

en: Click Behavior
pl: Zachowanie kliknięć

en: Click Finish to launch Nautilus. You'll start with a
    window showing your home folder.
    
    We hope you enjoy Nautilus!
pl: Kliknij Zakończ, aby uruchomić Nautilusa. Po uruchomieniu
    wyświetlone zostanie okno z zawartością folderu domowego.
    
    Życzymy udanej pracy z Nautilusem!

en: Click Finish to launch Nautilus. You'll start with two
    Nautilus windows: one shows your home folder, and the
    other tells you about Eazel's services that make the life
    of a %s user easier.
    
    We hope you enjoy Nautilus!
pl: Kliknij Zakończ, aby uruchomić Nautilusa. Po uruchomieniu
    wyświetlone zostaną dwa okna - jedno z zawartością folderu
    domowego, drugie zaś z informacjami o usługach Eazela,
    które sprawią, że życie użytkownika %s stanie się łatwiejsze.
    
    Życzymy udanej pracy z Nautilusem!

en: Click on a color to remove it
pl: Kliknij kolor, aby go usunąć

en: Click on a pattern to remove it
pl: Kliknij deseń, aby go usunąć

en: Click on a theme to change the appearance of Nautilus.
pl: Kliknij motyw, aby zmienić wygląd Nautilusa.

en: Click on a theme to remove it.
pl: Kliknij motyw, aby go usunąć.

en: Click on an emblem to remove it
pl: Kliknij symbol aby go usunąć

en: Close
pl: Zamknij

en: Close _All Windows
pl: Zamknij w_szystkie okna

en: Close all Nautilus windows
pl: Zamyka wszystkie okna Nautilusa

en: Close this window
pl: Zamyka bieżące okno

en: Club
pl: Klubowa

en: Color name:
pl: Nazwa koloru:

en: Color value:
pl: Wartość koloru:

en: Colors
pl: Kolory

en: Colors:
pl: Kolory:

en: Comedy
pl: Komediowa

en: Computer
pl: Komputer

en: Concrete
pl: Beton

en: Configuration Files
pl: Pliki konfiguracyjne

en: Configure network services (web server, DNS server, etc.)
pl: Konfiguruje usługi sieciowe (serwer WWW, serwer DNS, itp.)

en: Conflict while copying
pl: Konflikt podczas kopiowania

en: Contemporary Christian
pl: Wspólnota chrześcijańska

en: Content Loser
pl: Ginący proces treści

en: Content Loser Viewer
pl: Przeglądarka Ginącego procesu treści

en: Content searches are not available
pl: Wyszukiwanie zawartości nie jest dostępne

en: Contents:
pl: Zawartość:

en: Conventions
pl: Konwencje

en: Cool
pl: Spoko

en: Copy Files
pl: Skopiuj pliki

en: Copy Text
pl: Skopiuj tekst

en: Copy the selected text to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczony tekst do schowka

en: Copying
pl: Kopiowanie

en: Copying files
pl: Kopiowanie plików

en: Cork
pl: Korek

en: Couldn't Create Required Folder
pl: Nie można utworzyć wymaganego folderu

en: Couldn't Create Required Folders
pl: Nie można utworzyć wymaganych folderów

en: Couldn't add theme
pl: Nie można dodać motywu

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
pl: Nie można zmienić grupy "%s", ponieważ jest on na dysku tylko do odczytu.

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
pl: Nie można zmienić nazwy "%s", ponieważ jest on na dysku tylko do odczytu.

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
pl: Nie można zmienić właściciela "%s", ponieważ jest on na dysku tylko do odczytu.

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
pl: Niestety, nie można zmienić uprawnień "%s", ponieważ jest on na dysku tylko do odczytu.

en: Couldn't delete pattern
pl: Nie można usunąć desenia

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot determine what type of file it is.
pl: Nie można wyświetlić "%s" z powodu niemożności określenia typu pliku.

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot handle %s: locations.
pl: Nie można wyświetlić "%s" z powodu niemożności obsłużenia przez Nautilusa %s.

en: Couldn't display "%s", because access was denied.
pl: Nie można wyświetlić "%s" z powodu braku dostępu.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found. Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
pl: Nie można wyświetlić "%s" z powodu niemożności odnalezienia komputera "%s". Sprawdź, czy nazwa została poprawnie wprowadzona i czy ustawienia pośrednika są poprawne.

en: Couldn't display "%s", because the attempt to log in failed.
pl: Nie można wyświetlić "%s" z powodu nieudanej próby zalogowania.

en: Couldn't display "%s", because the host name was empty. Check that your proxy settings are correct.
pl: Nie można wyświetlić "%s" z powodu pustej nazwy komputera. Sprawdź, czy ustawienia pośrednika są poprawne.

en: Couldn't find "%s". Please check the spelling and try again.
pl: Nie można odnaleźć "%s". Sprawdź zapis i spróbuj ponownie.

en: Couldn't install color
pl: Nie można zainstalować koloru

en: Couldn't install emblem
pl: Nie można zainstalować symbolu

en: Couldn't install pattern
pl: Nie można zainstalować desenia

en: Couldn't install theme
pl: Nie można zainstalować motywu

en: Couldn't load %s
pl: Nie można wczytać %s

en: Couldn't remove theme
pl: Nie można usunąć motywu

en: Countertop
pl: Blat

en: Create a New Color:
pl: Stwórz nowy kolor:

en: Create a New Emblem:
pl: Tworzenie nowego symbolu

en: Create a new empty folder inside this folder
pl: Tworzy nowy pusty folder w bieżącym

en: Create a symbolic link for each selected item
pl: Tworzy dowiązanie symboliczne do każdego z zaznaczonych elementów

en: Create the initial window with the given geometry.
pl: Tworzy początkowe okno z podaną geometrią

en: Creating Properties window
pl: Tworzenie okna właściwości

en: Creating links to files
pl: Tworzenie dowiązań do plików

en: Croatian (MacCroatian)
pl: Chorwackie (MacCroatian)

en: Crux-Eggplant
pl: Zagadka-Oberżyna

en: Crux-Teal
pl: Zagadka-Cyraneczka

en: Cu_t File
pl: _Wytnij plik

en: Cu_t Files
pl: _Wytnij pliki

en: Cut Files
pl: Wytnij pliki

en: Cut Text
pl: Wytnij tekst

en: Cut _Text
pl: _Wytnij tekst

en: Cut the selected text to the clipboard
pl: Wycina zaznaczony tekst do schowka

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Cyrillic (IBM-855)
pl: Cyrylica (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
pl: Cyrylica (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
pl: Cyrylica (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
pl: Cyrylica (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
pl: Cyrylica (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (IBM-866)
pl: Cyrylica/Rosyjskie (IBM-866)

en: Cyrillic/Russian (KOI8-R)
pl: Cyrylica/Rosyjskie (KOI8-R)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
pl: Cyrylica/Ukraińskie (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
pl: Cyrylica/Ukraińskie (MacUkrainian)

en: DVD Volume
pl: Wolumin DVD

en: Danger
pl: Niebezpieczny

en: Danube
pl: Dunaj

en: Dark Cork
pl: Ciemny korek

en: Dark GNOME
pl: Ciemny GNOME

en: Date Modified
pl: Czas modyfikacji

en: De_lete
pl: _Usuń

en: De_lete...
pl: _Usuń...

en: Death Metal
pl: Death metal

en: Decoding Update...
pl: Dekodowanie uaktualnienia...

en: Deep Teal
pl: Ciemna cyraneczka

en: Default
pl: Domyślny

en: Default View
pl: Domyślny widok

en: Default non-smooth font:
pl: Domyślna zwykła czcionka:

en: Default smooth font:
pl: Domyślna wygładzona czcionka:

en: Default zoom level:
pl: Domyślne powiększenie:

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete From Trash?
pl: Usunąć ze śmietnika?

en: Delete Immediately?
pl: Usunąć natychmiast?

en: Delete Trash Contents?
pl: Usunąć zawartość śmietnika?

en: Delete all items in the Trash
pl: Usuwa wszystkie elementy ze śmietnika

en: Delete all selected items permanently
pl: Usuń trwale wszystkie zaznaczone elementy

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
pl: Usuwa każdy z zaznaczonych elementów, bez przenoszenia ich do śmietnika

en: Delete from _Trash
pl: Usuń ze ś_mietnika

en: Delete from _Trash...
pl: Usuń ze ś_mietnika...

en: Delete?
pl: Usunąć?

en: Deleting
pl: Usuwanie

en: Deleting files
pl: Usuwanie plików

en: Desktop
pl: Biurko

en: Development
pl: Programowanie

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Disks
pl: Dyski

en: Display
pl: Wyświetl

en: Display %s tab in sidebar
pl: Wyświetlanie na pasku bocznym zakładki %s

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
pl: Wyświetla okno, które pozwala na modyfikację Ulubionych w tym menu

en: Display credits for the creators of Nautilus
pl: Wyświetla listę twórców Nautilusa

en: Display files when they are clicked
pl: Wyświetlanie plików po kliknięciu

en: Display icons in the opposite order
pl: Wyświetla ikony w odwrotnym porządku

en: Display location bar in new windows
pl: Wyświetlanie paska położenia w nowych oknach

en: Display on-line help for Nautilus
pl: Wyświetla pomoc na temat Nautilusa

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
pl: Wyświetla desenie, kolory i symbole, które mogą być wykorzystane do dopasowania wyglądu

en: Display quick reference pages for Nautilus
pl: Wyświetla szereg zwięzłych informacji na temat Nautilusa

en: Display release notes for Nautilus
pl: Wyświetla informacje dotyczące tego wydania Nautilusa

en: Display sidebar in new windows
pl: Wyświetlanie paska bocznego w nowych oknach

en: Display status bar in new windows
pl: Wyświetlanie paska stanu w nowych oknach

en: Display the latest contents of the current location
pl: Wyświetla ostatnią zawartość bieżącego położenia

en: Display this location with "%s"
pl: Wyświetla bieżące położenie za pomocą "%s"

en: Display toolbar in new windows
pl: Wyświetlanie paska narzędziowego w nowych oknach

en: Distinguished
pl: Wyróżniony

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
pl: Nie obsługuje biurka (ignoruje ustawienia w oknie Preferencje)

en: Do you want to view these %d locations in separate windows?
pl: Czy chcesz wyświetlić %d położeń w osobnych oknach

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Documents by Subject
pl: Dokumenty według tematu

en: Don't include in the menu for "%s" items
pl: Bez dołączania do menu dla elementów "%s"

en: Don't include the built-in bookmarks in the Bookmarks menu
pl: Bez dołączania wbudowanych Ulubionych do menu Ulubione

en: Don't make thumbnails for files larger than:
pl: Tworzenie miniaturek plików nie większych niż:

en: Don't verify my connection or check for updates
pl: Nie weryfikuj połączenia sieciowego i nie sprawdzaj aktualizacji

en: Done
pl: Gotowe

en: Dots
pl: Kropki

en: Downloading Nautilus updates...
pl: Pobieranie uaktualnienia Nautilusa...

en: Draft
pl: Szkic

en: Drag a color to an object to change it to that color
pl: Aby zmienić kolor obiektu, przeciągnij na niego nowy kolor

en: Drag a pattern tile to an object to change it
pl: Aby zmienić deseń obiektu, przeciągnij na niego nowy deseń

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
pl: Aby dodać symbol do obiektu, przeciągnij na niego nowy symbol

en: Drag and Drop error
pl: Błąd prz obsłudze przeciąganych danych

en: Drag and drop is only supported to local file systems.
pl: Przeciąganie i upuszczanie obiektów jest obsługiwane tylko w lokalnym systemie plików.

en: Drag to seek within track
pl: Przeciągnij, aby przewinąć wewnątrz ścieżki

en: Duplicate
pl: Zduplikuj

en: Duplicate each selected item
pl: Duplikuje każdy z zaznaczonych elementów

en: Eclipse
pl: Zaćmienie

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit various Nautilus preferences
pl: Modyfikuje preferencje Nautilusa

en: Electronic
pl: Elektroniczna

en: Emblems
pl: Symbole

en: Emblems:
pl: Symbole:

en: Empty
pl: Opróżnij

en: Empty Trash
pl: Opróżnij śmietnik

en: Empty Trash...
pl: Opróżnij śmietnik...

en: Emptying the Trash
pl: Opróżnianie śmietnika

en: English (US-ASCII)
pl: Angielskie (US-ASCII)

en: Enhanced DOS Volume
pl: Rozszerzony wolumin DOS

en: Envy
pl: Zazdrość

en: Erase
pl: Wyczyść

en: Error "%s" creating new folder.
pl: Podczas tworzenia nowego folderu wystąpił błąd "%s"

en: Error "%s" while copying "%s".
    
    Would you like to continue?
pl: Błąd "%s" podczas kopiowania "%s".
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Error "%s" while copying.
    
    Would you like to continue?
pl: Błąd "%s" podczas kopiowania.
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
    
    Would you like to continue?
pl: Błąd "%s" podczas usuwania "%s".
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Error "%s" while deleting "%s".
    
    Would you like to continue?
pl: Błąd "%s" podczas usuwania "%s".
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Error "%s" while deleting.
    
    Would you like to continue?
pl: Błąd "%s" podczas usuwania.
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Error "%s" while linking.
    
    Would you like to continue?
pl: Błąd "%s" podczas dowiązywania.
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Error "%s" while moving "%s".
    
    Would you like to continue?
pl: Błąd "%s" podczas przenoszenia "%s".
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Error "%s" while moving.
    
    Would you like to continue?
pl: Błąd "%s" podczas przenoszenia.
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Error Displaying Folder
pl: Błąd przy wyświetlaniu folderu

en: Error Setting Group
pl: Błąd przy zmianie grupy

en: Error Setting Owner
pl: Błąd przy zmianie właściciela

en: Error Setting Permissions
pl: Błąd przy zmianie uprawnień

en: Error creating new folder
pl: Podczas tworzenia nowego folderu wystąpił błąd

en: Error creating new folder.
    
    There is no space on the destination.
pl: Podczas tworzenia folderu wystąpił błąd.
    
    W miejscu docelowym brakuje miejsca.

en: Error creating new folder.
    
    You do not have permissions to write to the destination.
pl: Podczas tworzenia folderu wystąpił błąd.
    
    Brak uprawnień do zapisu w miejscu docelowym.

en: Error during search
pl: Błąd podczas wyszukiwania

en: Error reading file index
pl: Podczas odczytu indeksu plików wystąpił błąd

en: Error while copying to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
pl: Błąd podczas kopiowania do "%s".
    
    Dysk docelowy jest tylko do odczytu.

en: Error while copying to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
pl: Błąd podczas kopiowania do "%s".
    
    W miejscu docelowym brakuje miejsca.

en: Error while copying to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
pl: Błąd podczas kopiowania do "%s".
    
    Brak uprawnień do zapisu w tym folderze.

en: Error while copying.
pl: Błąd podczas kopiowania.

en: Error while copying.
    
    "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
pl: Błąd podczas kopiowania.
    
    Nie można skopiować "%s" z powodu braku uprawnień do jego odczytu.

en: Error while creating link in "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
pl: Błąd podczas dowiązywania w "%s".
    
    W miejscu docelowym brakuje miejsca.

en: Error while creating links in "%s".
    
    The destination disk is read-only.
pl: Błąd podczas tworzenia dowiązań w "%s".
    
    Dysk docelowy jest tylko do odczytu.

en: Error while creating links in "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
pl: Błąd podczas tworzenia dowiązań w "%s".
    
    Brak uprawnień do zapisu w tym folderze.

en: Error while deleting.
pl: Błąd podczas usuwania.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
pl: Błąd podczas usuwania.
    
    Nie można usunąć "%s", ponieważ jest on na dysku tylko do odczytu.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
pl: Błąd podczas usuwania.
    
    Nie można usunąć "%s" z powodu braku uprawnień do modyfikacji folderu nadrzędnego.

en: Error while linking.
pl: Błąd podczas dowiązywania.

en: Error while moving items to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
pl: Błąd podczas przenoszenia elementów do "%s".
    
    Dysk docelowy jest tylko do odczytu.

en: Error while moving items to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
pl: Błąd podczas przenoszenia elementów do "%s".
    
    Brak uprawnień do zapisu w tym folderze.

en: Error while moving to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
pl: Błąd podczas przenoszenia do "%s".
    
    W miejscu docelowym brakuje miejsca.

en: Error while moving.
pl: Błąd podczas przenoszenia.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
pl: Błąd podczas przenoszenia.
    
    Nie można przenieść "%s", ponieważ jest on na dysku tylko do odczytu.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
pl: Błąd podczas przenoszenia.
    
    Nie można przenieść "%s" z powodu braku uprawnień do modyfikacji folderu nadrzędnego.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved to the Trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
pl: Błąd podczas przenoszenia.
    
    Nie można przenieść "%s" do kosza z powodu braku uprawnień do modyfikacji folderu nadrzędnego lub jego samego.

en: Ethnic
pl: Etniczna

en: Every indexed file on your computer matches the criteria you selected. You can check the spelling on your selections or add more criteria to narrow your results.
pl: Każdy ze zindeksowanych plików odpowiada wybranym kryteriom. Sprawdź poprawność zapisu lub dodaj kolejne kryteria, aby zawęzić wybór.

en: Executable Text Files
pl: Wykonywalne pliki tekstowe

en: Execute
pl: Wykonanie

en: Execute files when they are clicked
pl: Wykonywanie plików po kliknięciu

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
pl: Istnienie tego pliku oznacza, że zostało wyświetlone okno druida konfiguracji Nautilusa.
    
    Aby okno pojawiło się ponownie, możesz ręcznie usunąć ten plik.

en: Ext2 Linux Volume
pl: Linuksowy wolumin ext2

en: Ext3 Linux Volume
pl: Linuksowy wolumin ext3

en: F_onts
pl: _Czcionki

en: Factory for Nautilus component adapter factories
pl: Generator generatorów komponentów opakowujących Nautilusa

en: Factory for Nautilus component adapter factories
pl: Generator generatorów komponentów opakowujących Nautilusa

en: Factory for Nautilus shell and file manager
pl: Generator menedżera plików i powłoki graficznej Nautilus

en: Factory for annotation view
pl: Generator widoku adnotacji

en: Factory for hardware view
pl: Generator widoku sprzętu

en: Factory for history views
pl: Generator widoków historii

en: Factory for music view
pl: Generator widoku muzyki

en: Factory for news view
pl: Generator widoku nowości

en: Factory for objects that wrap ordinary Bonobo Controls or Embeddables to look like Nautilus Views
pl: Generator obiektów opakowujących zwykłe komponenty Control lub Embeddable, tak, aby wyglądały jak widok Nautilusa

en: Factory for text view
pl: Generator widoku tekstowego

en: Fast searches are not available
pl: Szybkie wyszukiwanie nie jest dostępne

en: Fast searches are not enabled on your computer
pl: Szybie wyszukiwanie nie jest aktywne w systemie

en: Favorite
pl: Ulubiony

en: Favorite applications
pl: Ulubione aplikacje

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Fewer Options
pl: Mniej opcji

en: Fibers
pl: Włókna

en: Figure %d
pl: Ilustracja %d

en: Figure %s
pl: Ilustracja %s

en: File "%s" already exists.
    
    Would you like to replace it?
pl: Plik "%s" już istnieje.
    
    Czy chcesz go zastąpić?

en: File Group:
pl: Właściciel grupowy:

en: File Owner:
pl: Właściciel pliku:

en: File Types and Programs
pl: Typy plików i programy

en: File too large
pl: Plik jest zbyt duży

en: Files copied:
pl: Skopiowanych plików:

en: Files deleted:
pl: Usuniętych plików:

en: Files linked:
pl: Dowiązanych plików:

en: Files moved:
pl: Przeniesionych plików:

en: Files thrown out:
pl: Wyrzuconych plików:

en: Find
pl: Znajdź

en: Find Them!
pl: Szukaj!

en: Find cannot open your file system index.  Your index may be missing or corrupt.  You can create a new index by running "medusa-indexd" as root on the command line.
pl: Nie można odnaleźć indeksu plików w systemie. Plik z indeksem nie istnieje lub jest uszkodzony. Aby stworzyć nowy indeks, należy uruchomić z wiersza poleceń "medusa-indexd" jako użytkownik root.

en: Find:
pl: Znajdź:

en: Finished
pl: Zakończone

en: Finishing Creating Links...
pl: Wykańczanie tworzenia dowiązań...

en: Finishing Move...
pl: Wykańczanie przeniesienia...

en: Fire Engine
pl: Płonący silnik

en: Fleur De Lis
pl: Irys

en: Floppy
pl: Dyskietka

en: Floral
pl: Kwiatki

en: Folklore
pl: Folkowa

en: Font size at default zoom level:
pl: Rozmiar czcionki przy domyślnym powiększeniu:

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Fonts
pl: Czcionki

en: For users who are comfortable with GNOME and %s,
    but don't describe themselves as ``technical.''
pl: Dla użytkowników, którzy czują się swobodnie w
    środowisku GNOME i %s, lecz nie mają "zacięcia
    technicznego".

en: For users who have GNOME and %s experience, and
    like to see every detail of the operating system.
pl: Dla użytkowników, którzy mają już doświadczenie z
    GNOME i %s oraz chcą szczegółowo znać sposób
    funkcjonowania systemu operacyjnego.

en: For users who have no previous experience with GNOME
    and %s.
pl: Dla użytkowników, którzy nie mają jeszcze doświadczenia
    w posługiwaniu się GNOME oraz %s.

en: For_get History
pl: _Zapomnij historię

en: Forget
pl: Zapomnij

en: Forget History?
pl: Zapomnieć historię?

en: Forward
pl: Naprzód

en: Fossil
pl: Skamielina

en: From:
pl: Z:

en: GConf error:
      %s
pl: Błąd GConfa:
      %s

en: GConf error:
      %s
    All further errors shown only on terminal
pl: Błąd GConfa
     %s
    Wszystkie kolejne błędy będą tylko wypisywane na terminalu

en: GEOMETRY
pl: GEOMETRIA

en: GMC to Nautilus Transition
pl: Przejście z GMC do Nautilusa

en: GNOME Documentation
pl: Dokumentacja GNOME

en: Game
pl: Ścieżka z gry

en: Games
pl: Gry

en: Generic Image Viewer
pl: Podstawowa przeglądarka obrazów

en: Generic image control factory
pl: Generator podstawowej przeglądarki obrazów

en: Go There
pl: Przejdź tam

en: Go To:
pl: Przejdź do:

en: Go to Nonexistent Location
pl: Przechodzi do nieistniejącego położenia

en: Go to the Start Here folder
pl: Przechodzi do folderu początkowego

en: Go to the home location
pl: Przechodzi do położenia domowego

en: Go to the location specified by this bookmark
pl: Przechodzi do położenia opisywanego przez tę pozycję Ulubionych

en: Go to the next visited location
pl: Przechodzi do odwiedzonego w następnej kolejności położenie

en: Go to the previous visited location
pl: Przechodzi do odwiedzonego ostatnio położenia

en: Go up to the location that contains the displayed location
pl: Przechodzi do położenia, które zawiera aktualnie wyświetlane

en: Gothic
pl: Gotycka

en: Gothic Rock
pl: Rock gotycki

en: Granite
pl: Granit

en: Grapefruit
pl: Grejpfrut

en: Greek
pl: Greckie

en: Greek (ISO-8859-7)
pl: Greckie (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
pl: Greckie (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
pl: Greckie (Windows-1253)

en: Green Weave
pl: Zielone płótno

en: Group:
pl: Grupa:

en: HTTP Proxy Settings
pl: Ustawienia pośrednika HTTP

en: Hardware
pl: Sprzęt

en: Hardware Device Volume
pl: Wolumin urządzenia sprzętowego

en: Hardware Overview
pl: Przegląd sprzętu

en: Hardware Viewer
pl: Przeglądarka sprzętu

en: Hardware view
pl: Widok sprzętu

en: Heavy Metal
pl: Heavy metal

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hebrew (IBM-862)
pl: Hebrajskie (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
pl: Hebrajskie (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
pl: Hebrajskie (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (Windows-1255)
pl: Hebrajskie (Windows-1255)

en: Help
pl: Pomoc

en: Help Navigation Tree
pl: Drzewo nawigacji pomocy

en: Help sidebar panel
pl: Panel paska bocznego z pomocą

en: Hide Location _Bar
pl: Ukryj pasek p_ołożenia

en: Hide St_atus Bar
pl: Ukryj pasek _stanu

en: Hide _Sidebar
pl: Ukryj pasek _boczny

en: Hide _Toolbar
pl: Ukryj pasek _narzędziowy

en: History
pl: Historia

en: History sidebar panel
pl: Panel paska bocznego z historią

en: History sidebar panel for Nautilus
pl: Panel paska bocznego Nautilusa zawierający historię

en: Home
pl: Dom

en: Home Directory
pl: Katalog domowy

en: Humour
pl: Humorystyczna

en: I could not initialize Bonobo
pl: Nie można zainicjować Bonobo

en: IMAGE
pl: OBRAZ

en: ISO 9660 Volume
pl: Wolumin ISO 9660

en: Ice
pl: Lód

en: Icelandic (MacIcelandic)
pl: Islandzkie (MacIcelandic)

en: Icon & List Views
pl: Widok ikon i listy

en: Icon Captions
pl: Podpisy ikon

en: Icon View
pl: Wyświetlanie ikon

en: Icon View Defaults
pl: Domyślne ustawienia widoku ikon

en: Icons
pl: Ikony

en: Icons Viewer
pl: Przeglądarka ikon

en: If you have been using the GNOME Midnight Commander
    these settings move your desktop icons to Nautilus and
    make Nautilus the default desktop.
pl: Jeśli wykorzystywanym wcześniej menedżerem plików był GNOME Midnight Commander (GMC), ustawienia te spowodują przeniesienie istniejących ikon umiejscowionych na biurku do Nautilusa i obsługę biurka przejmie Nautilus.

en: If you would like to enable fast searches, you can edit the file %s as root. Setting the enabled flag to "yes" will turn medusa services on.
    To start indexing and search services right away, you should also run the following commands as root:
    
    medusa-indexd
    medusa-searchd
    
    Fast searches will not be available until an initial index of your files has been created.  This may take a long time.
pl: Aby uaktywnić szybkie wyszukiwanie, należy zmodyfikować plik %s jako użytkownik root. Ustawienie opcji "enabled" na "yes" ("tak") spowoduje uaktywnienie Medusy.Aby uruchomić indeksowanie oraz usługę wyszukiwawczą, należy również (jako root) uruchomić następujące polecenia:
    
    medusa-indexd
    medusa-searchd
    
    Szybkie wyszukiwanie będzie dostępne dopiero po utworzeniu indeksu plików w systemie, co może zabrać nieco czasu.

en: Image
pl: Obraz

en: Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów

en: Image:
pl: Obraz:

en: Images Only
pl: Tylko obrazy

en: Important
pl: Ważny

en: Include a Delete command that bypasses Trash
pl: Dołączenie polecenia Usuń, które pomija śmietnik

en: Include in the menu for "%s" items
pl: Dołączanie do menu dla elementów "%s"

en: Include in the menu just for "%s"
pl: Dołączanie do menu tylko dla "%s"

en: Inde_x:
pl: I_ndeks:

en: Indexed searches are not available
pl: Indeksowane wyszukiwanie nie jest dostępne

en: Indexing Status
pl: Stan indeksowania

en: Indexing is %d%% complete.
pl: Indeksowanie zakończone w %d%%.

en: Indie
pl: Indyjska

en: Indigo
pl: Indygo

en: Info
pl: Pliki Info

en: Instrumental
pl: Instrumentalna

en: Instrumental Pop
pl: Instrumentalny pop

en: Instrumental Rock
pl: Instrumentalny rock

en: Internal use only
pl: Do uzytku wewnętrznego

en: International
pl: Międzynarodowe

en: Introductory Documents
pl: Dokumenty wprowadzające

en: Invalid RSS URL
pl: Niepoprawny URL RSS

en: Is in the menu for "%s" items.
pl: Jest w menu dla elementów "%s".

en: Is in the menu for "%s".
pl: Jest w menu dla "%s".

en: Is in the menu for all "%s" items.
pl: Jest w menu dla elementów "%s".

en: Is not in the menu for "%s" items.
pl: Nie jest w menu dla elementów "%s".

en: Is the default for "%s" items.
pl: Jest domyślny dla elementów "%s".

en: Is the default for "%s".
pl: Jest domyślny dla "%s".

en: Is the default for all "%s" items.
pl: Jest domyślny dla wszystkich elementów "%s".

en: Items %s
pl: Elementy %s

en: Items containing "medusa" in their names and that are folders
pl: Elementy mające "medusa" w nazwie i będące folderami

en: Items containing "stuff" in their names
pl: Elementy mające w nazwie "stuff"

en: Items containing "stuff" in their names and that are regular files
pl: Elementy mające "stuff" w nazwie i będące zwykłymi plikami

en: Items containing "stuff" in their names, that are regular files and smaller than 2000 bytes
pl: Elementy mające "stuff" w nazwie, będące zwykłymi plikami mniejszymi od 2000 bajtów.

en: Items that are regular files
pl: Elementy będące zwykłymi plikami

en: JFS Volume
pl: Wolumin JFS

en: Japanese
pl: Japońskie

en: Japanese (EUC-JP)
pl: Japońskie (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
pl: Japońskie (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
pl: Japońskie (Shift_JIS)

en: Keep icons sorted by emblems in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według symboli

en: Keep icons sorted by modification date in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według dat modyfikacji

en: Keep icons sorted by name in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według nazw

en: Keep icons sorted by size in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według rozmiarów

en: Keep icons sorted by type in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według typów

en: Kernel Routines
pl: Funkcje jądra systemu

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Keyword:
pl: Słowo kluczowe:

en: Kill Content Loser
pl: Usuń Ginący proces treści

en: Kill Sidebar Loser
pl: Usuń Ginący proces paska bocznego

en: Kill the Loser content view
pl: Usuń Ginący proces widoku treści

en: Kill the Loser sidebar panel
pl: Usuń Ginący proces panelu paska bocznego

en: Korean (EUC-KR)
pl: Koreańskie (EUC-KR)

en: Last Changed:
pl: Ostatnia zmiana:

en: Launch Nautilus when GNOME starts up.
pl: Uruchamianie Nautilusa przy uruchamianiu GNOME.

en: Lay Out Items
pl: Układ elementów

en: Lay Out Items:
pl: Ułożenie elementów:

en: Leaf
pl: Liść

en: Leave icons wherever they are dropped
pl: Pozostawia ikony w miejscu ich opuszczenia

en: Legal Notice
pl: Uwaga o legalności

en: Lemon
pl: Cytryna

en: Library Functions
pl: Funkcje biblioteczne

en: Link Target:
pl: Cel odnośnika:

en: Link sets
pl: Zbiory odnośników

en: Linking
pl: Dowiązywanie

en: Linux Documentation Project
pl: Projekt Dokumentowania Linuksa (LDP)

en: Linux Resources
pl: Zasoby linuksowe

en: List
pl: Lista

en: List View
pl: Wyświetlanie listy

en: List View Defaults
pl: Domyślne ustawienia widoku listy

en: List Viewer
pl: Przeglądarka listy

en: Loading %s
pl: Wczytywanie %s

en: Local Files Only
pl: Tylko lokalne pliki

en: Local Images Only
pl: Tylko lokalne obrazy

en: Location
pl: Położenie

en: Location:
pl: Położenie:

en: Look Up Selected Text in Dictionary
pl: Znajdź zaznaczony tekst w słowniku

en: Look up the selected text in the Merriam-Webster dictionary
pl: Poszukuje zaznaczonego tekstu w słowniku Merriam-Webster

en: MIME Type:
pl: Typ MIME:

en: MIME type
pl: typ MIME

en: MSDOS Volume
pl: Wolumin MSDOS

en: Mailing list where you can send feedback about Nautilus
pl: Lista dyskusyjna, na którą można wysyłać komentarze na temat Nautilusa (w języku angielskim)

en: Make Folder Appearance Details Public
pl: Wyświetlanie szczegółów dotyczących zawartości folderu

en: Make Link
pl: Utwórz odnośnik

en: Make _Link
pl: Utwórz o_dnośnik

en: Make _Links
pl: Utwórz o_dnośniki

en: Make the selected icon stretchable
pl: Daje możliwość zmiany rozmiaru zaznaczonej ikony

en: Manila Paper
pl: Papier pakunkowy

en: Manual
pl: Podręcznik

en: Manually
pl: Ręcznie

en: Maximum items per site
pl: Maksymalna liczba elementów

en: Maximum number of items displayed per site
pl: Maksymalna liczba wyświetlanych jednocześnie elementów

en: Meditative
pl: Medytacyjna

en: Medusa, the application that performs searches, cannot be found on your system.  If you have compiled nautilus yourself, you will need to install a copy of medusa and recompile nautilus.  (A copy of Medusa may be available at ftp://ftp.gnome.org)
    If you are using a packaged version of Nautilus, fast searching is not available.
pl: Nie można odnaleźć aplikacji Medusa, która odpowiada za wyszukiwanie plików w systemie. Jeśli Nautilus został skompilowany samodzielnie, należy zainstalować medusę, a następnie przekompilować Nautilusa (kopia Medusy jest dostępna pod adresem ftp://ftp.gnome.org)
    Jeśli używana kopia Nautilusa została zainstalowana z pakietu, szybkie wyszukiwanie nie jest dostępne.

en: Minix Volume
pl: Wolumin Minix

en: Missing Site Name Error
pl: Brak nazwy źródła

en: Missing URL Error
pl: Brak URL-a

en: Modified:
pl: Modyfikacja:

en: Modify "%s"
pl: Zmień "%s"

en: Modify...
pl: Zmień...

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
pl: Pon, 00 Paź 0000 o 00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
pl: Mon, 00 Paź 0000 o 00:00:00 PM

en: More Options
pl: Więcej opcji

en: More Than One Image
pl: Więcej niż jeden obraz

en: Moss Ridge
pl: Pasiasty mech

en: Mount Error
pl: Błąd przy montowaniu

en: Mount or unmount disks
pl: Montuje i odmontowuje dyski

en: Move each selected item to the Trash
pl: Przenosi każdy z zaznaczonych elementów do śmietnika

en: Move existing desktop icons to the Nautilus desktop.
pl: Przeniesienie ikon umiejscowionych na biurku do Nautilusa.

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
pl: Przenosi lub kopiuje pliki poprzednio zaznaczone za pomocą polecenia Skopiuj pliki lub Wytnij pliki

en: Move to Trash
pl: Wyrzuć do śmietnika

en: Move to _Trash
pl: _Wyrzuć do śmietnika

en: Moving
pl: Przenoszenie

en: Moving files
pl: Przenoszenie plików

en: Moving files to the Trash
pl: Przenoszenie plików do śmietnika

en: Mozilla Nautilus view
pl: Widok Mozilli w Nautilusie

en: Mozilla Nautilus view factory
pl: Generator widoku Mozilli w Nautilusie

en: Mozilla content view component
pl: Komponent widoku treści Mozilli

en: Mozilla content view component's factory
pl: Generator komponentów widoku treści Mozilli

en: Mud
pl: Błoto

en: Music
pl: Muzyka

en: Music Viewer
pl: Przeglądarka muzyki

en: Music view
pl: Widok muzyki

en: Music view factory
pl: Generator widoku muzyki

en: NFS Network Volume
pl: Wolumin sieciowy NFS

en: Name
pl: Nazwa

en: National Folk
pl: Ludowa

en: Native American
pl: Rdzenna amerykańska

en: Nautilus Content Loser
pl: Ginący proces treści Nautilusa

en: Nautilus File Manager and Graphic Shell
pl: Menedżer plików i powłoka graficzna Nautilus

en: Nautilus First Time Setup
pl: Wstępna konfiguracja Nautilusa

en: Nautilus Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów Nautilusa

en: Nautilus Image viewer factory
pl: Generator przeglądarki obrazów Nautilusa

en: Nautilus JavaScript Warning
pl: Ostrzeżenie Nautilusa na temat JavaScriptu

en: Nautilus Quick _Reference
pl: _Zwięzłe informacje na temat Nautilusa

en: Nautilus Release _Notes
pl: Informacje o _wydaniu Nautilusa

en: Nautilus Sample view
pl: Przykładowy widok Nautilusa

en: Nautilus Sample view factory
pl: Generator przykładowego widoku Nautilusa

en: Nautilus Sidebar Loser
pl: Ginący proces paska bocznego Nautilusa

en: Nautilus Themes
pl: Motywy Nautilusa

en: Nautilus Tree sidebar panel
pl: Panel paska bocznego z drzewem

en: Nautilus Tree view
pl: Widok drzewa Nautilusa

en: Nautilus User _Manual
pl: _Podręcznik użytkownika Nautilusa

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the factory.Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
pl: Uruchomienie Nautilusa nie jest w tej chwili możliwe z powodu nieoczekiwanego błędu zgłoszonego przez OAF-a przy próbie odnalezienia generatora obiektów. W naprawieniu problemu może pomóc usunięcie procesu oafd i ponowne uruchomienie Nautilusa.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the shell object. Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
pl: Uruchomienie Nautilusa nie jest w tej chwili możliwe z powodu nieoczekiwanego błędu zgłoszonego przez OAF-a przy próbie odnalezienia obiektu powłoki. W naprawieniu problemu może pomóc usunięcie procesu oafd i ponowne uruchomienie Nautilusa.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to register the file manager view server.
pl: Uruchomienie Nautilusa nie jest w tej chwili możliwe z powodu nieoczekiwanego błędu zgłoszonego przez OAF-a przy próbie zarejestrowania serwera widoku menedżera plików.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
pl: Z powodu nieoczekiwanego błędu nie można teraz używać Nautilusa.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "nautilus-clean.sh -x" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
pl: Uruchomienie Nautilusa nie jest w tej chwili możliwe. W usunięciu problemu może pomóc uruchomienie z wiersza poleceń "nautilus-clean.sh -x". Jeśli problem nadal będzie się pojawiał, spróbuj ponownie uruchomić komputer lub przeinstalować Nautilusa.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "nautilus-clean.sh -x" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    OAF couldn't locate the Nautilus_shell.oaf file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the oaf library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.oaf file.
    
    Running "nautilus-clean.sh -x" will kill all OAF and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing oafd and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of oaf was installed.
pl: Uruchomienie Nautilusa nie jest w tej chwili możliwe. W usunięciu problemu może pomóc uruchomienie z wiersza poleceń "nautilus-clean.sh -x". Jeśli problem nadal będzie się pojawiał, spróbuj ponownie uruchomić komputer lub przeinstalować Nautilusa.
    
    Serwer OAF nie odnalazł pliku Nautilus_shell.oaf. Jedną z możliwych przyczyn jest niepoprawna instalacja i brak tego pliku, inną zaś - brak katalogu mieszczącego bibliotekę OAF-a w zmiennej środowiskowej LD_LIBRARY_PATH.
    
    Uruchomienie "nautilus-clean.sh -x" spowoduje usunięcie procesów OAF-a and GConfa, które mogą być wykorzystywane przez inne aplikacje. Z nieznanych jeszcze przyczyn postępowanie to czasem pomaga w usunięciu problemu.
    
    Problem ten może być również objawem zainstalowania w systemie niewłaściwej wersji OAF-a.

en: Nautilus cannot display "%s".
pl: Nie można wyświetlić "%s".

en: Nautilus component adapter factory
pl: Generator komponentów opakowujących Nautilusa

en: Nautilus content loser component's factory
pl: Generator komponentów Ginących procesów treści Nautilusa

en: Nautilus content loser factory
pl: Generator Ginących procesów treści Nautilusa

en: Nautilus content view that fails on command
pl: Widok treści Nautilusa, na żądanie powodujący błędy

en: Nautilus could not create the following required folders:
    
    %s
    
    Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
pl: Nie można utworzyć następujących wymaganych folderów:
    
    %s
    
    Utwórz te foldery przed uruchomieniem Nautilusa lub ustal uprawnienia tak, aby możliwe było ich utworzenie przez Nautilusa.

en: Nautilus could not create the required folder "%s". Before running Nautilus, please create this folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
pl: Nie można utworzyć wymaganego folderu "%s". Utwórz te foldery przed uruchomieniem Nautilusa lub ustal uprawnienia tak, aby możliwe było ich utworzenie przez Nautilusa.

en: Nautilus factory
pl: Generator Nautilusa

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list
pl: Komponent menedżera plików Nautilusa wyświetlający przewijalną listę

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list for search results
pl: Komponent menedżera plików Nautilusa wyświetlający przewijalną listę wyników wyszukiwania

en: Nautilus file manager component that shows a two-dimensional icon space
pl: Komponent menedżera plików Nautilusa wyświetlający dwuwymiarową przestrzeń ikon

en: Nautilus file manager component that shows icons on the desktop
pl: Komponent menedżera plików Nautilusa wyświetlający ikony na biurku

en: Nautilus file manager desktop icon view
pl: Widok ikon na biurku menedżera plików Nautilusa

en: Nautilus file manager icon view
pl: Widok ikon menedżera plików Nautilusa

en: Nautilus file manager list view
pl: Widok listy menedżera plików Nautilusa

en: Nautilus file manager search results list view
pl: Widok listy wyników wyszukiwania menedżera plików Nautilusa

en: Nautilus found more search results than it can display. Some matching items will not be displayed.
pl: Liczba odnalezionych elementów przekracza tę, którą można wyświetlić. Niektóre z elementów nie zostaną wyświetlone.

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying "%s".
pl: Nie zainstalowano przeglądarki potrafiącej wyświetlać "%s".

en: Nautilus is a graphical shell
    for GNOME that makes it
    easy to manage your files
    and the rest of your system.
pl: Nautilus jest graficzną
    powłoką, będącą częścią
    środowiska GNOME.
    Ułatwia on zarządzanie
    plikami oraz innymi
    elementami systemu.

en: Nautilus is searching your disks for trash folders.
pl: Nautilus przeszukuje dyski w poszukiwaniu folderów zawierających dane śmietnika.

en: Nautilus metafile factory
pl: Generator metaplików Nautilusa

en: Nautilus shell
pl: Powłoka Nautilusa

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
pl: Operacje powłoki Nautilusa, które mogą być wykonywane przy uruchomieniu z wiersza poleceń

en: Nautilus sidebar loser component's factory
pl: Generator komponentów Ginącego procesu paska bocznego Nautilusa

en: Nautilus sidebar loser factory
pl: Generator Ginących procesów paska bocznego Nautilusa

en: Nautilus sidebar view that fails on command
pl: Widok paska bocznego Nautilusa, na żądanie powodujący błędy

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
pl: Nie można zamontować napędu dyskietek. Prawdopodobnie dyskietka zawiera nieznany typ systemu plików.

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
pl: Nie można zamontować napędu dyskietek. Prawdopodobnie w napędzie nie ma dyskietki.

en: Nautilus was unable to mount the selected floppy drive.
pl: Nie można zamontować wybranego napędu dyskietek.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume.
pl: Nie można zamontować wybranego woluminu.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
pl: Nie można zamontować woluminu. Prawdopodobnie nośnik zawiera nieznany typ systemu plików.

en: Nautilus was unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
pl: Nie można zamontować woluminu. Prawdopodobnie w urządzeniu nie ma nośnika.

en: Nautilus was unable to unmount the selected volume.
pl: Nie można odmontować wybranego woluminu.

en: Nautilus...
        Is a great file manager for the GNOME desktop.
        Provides a simple intuitive way to access Internet services.
        Is an extensible framework for GNOME developers.
        Provides a powerful delivery platform for service providers.
    
    Click Next to begin customizing your Nautilus environment.
pl: Nautilus...
        Jest doskonałym menedżerem plików pracującym w środowisku GNOME.
        Pozwala na intuicyjny dostęp do usług internetowych.
        Jest rozszerzalnym środowiskiem dla tworzących GNOME.
        Udostępnia rozwiniętą platformę dla dostawców usług.
    
    Kliknij Dalej, aby rozpocząć konfigurację Nautilusa.

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Never
pl: Nigdy

en: New
pl: Nowy

en: New Folder
pl: Nowy folder

en: New Terminal
pl: Nowy terminal

en: New Window
pl: Nowe okno

en: New _Window
pl: Nowe o_kno

en: News
pl: Nowości

en: News Panel
pl: Panel nowości

en: News sidebar panel
pl: Panel paska bocznego z nowościami

en: News sidebar panel fetches and displays RSS feeds
pl: Panel paska bocznego z nowościami pobiera i wyświetla źródła RSS

en: Next
pl: Następny

en: No Applications Available
pl: Brak aplikacji

en: No Update Available... Press Next to Continue.
pl: Brak aktualizacji. Kliknij "Naprzód" aby kontynuować.

en: No Viewers Available
pl: Brak przeglądarek

en: No applications are available for "%s".
pl: Brak aplikacji dla "%s".

en: No description available for the "%s" theme
pl: Brak opisu motywu "%s".

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
pl: Nie odnaleziono opisu typu MIME "%s" (plik "%s"), napisz na listę gnome-cfa (w języku angielskim).

en: No index terms found for this selection
pl: Nie odnaleziono w indeksie wyrażeń odpowiadających wyborowi

en: No matches.
pl: Brak wystąpień.

en: No proxy server required.
pl: Nie jest potrzebny serwer pośredniczący.

en: No viewers are available for "%s".
pl: Brak przeglądarek dla "%s".

en: Nordic (ISO-8859-10)
pl: Nordyckie (ISO-8859-10)

en: Normal Size
pl: Zwykły rozmiar

en: Not an Image
pl: To nie grafika

en: Notes
pl: Notatki

en: Notes sidebar panel
pl: Panel paska bocznego z notatkami

en: Notes sidebar panel for Nautilus
pl: Panel paska bocznego Nautilusa zawierający notatki

en: Number View:
pl: Zapis liczbowy:

en: Numbers
pl: Liczby

en: Ocean Strips
pl: Pasiasty ocean

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
pl: 00 Paź 0000 o 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
pl: 00 Paź 0000, 00:00 PM

en: Oh No
pl: O nie

en: Oldies
pl: Starocie

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.
pl: Raz dziennie wykonywane jest indeksowanie plików i ich zawartości, co pozwala na przyśpieszenie ich przeszukiwania.

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.  Your files are currently being indexed.
pl: Raz dziennie wykonywane jest indeksowanie plików i ich zawartości, co pozwala na przyśpieszenie ich przeszukiwania. Właśnie trwa indeksowanie.

en: One of the sidebar panels encountered an error and can't continue. Unfortunately I couldn't tell which one.
pl: Jeden z paneli paska bocznego został zakończony z powodu błędu. Niestety, nie można stwierdzić, o który panel chodzi.

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
pl: Tworzenie okien tylko dla podanych jawnie URI.

en: Onyx
pl: Onyks

en: Open
pl: Otwórz

en: Open %d Windows?
pl: Otworzyć %d okien?

en: Open Scripts Folder
pl: Otwórz folder ze skryptami

en: Open Wit_h
pl: Otwórz _za pomocą

en: Open With
pl: Otwórz za pomocą

en: Open _in %d New Windows
pl: Otwórz _w %d nowych oknach

en: Open _in New Window
pl: O_twórz w nowym oknie

en: Open _in This Window
pl: Otwórz _w tym oknie

en: Open a new GNOME terminal window
pl: Otwiera nowe okno terminala GNOME

en: Open another Nautilus window for the displayed location
pl: Otwiera kolejne okno Nautilusa dla wyświetlanego położenia

en: Open each file or folder in a separate window
pl: Otwieranie każdego pliku lub folderu w osobnym oknie

en: Open each selected item in a new window
pl: Otwiera każdy z zaznaczonych elementów w nowym oknie

en: Open in New Window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: Open the selected item in this window
pl: Otwiera zaznaczony element w bieżącym oknie

en: Open with %s
pl: Otwórz za pomocą %s

en: Open with Other
pl: Otwórz za pomocą innej

en: Open with...
pl: Otwórz za pomocą...

en: Opening "%s"
pl: Otwieranie "%s"

en: Opening New Windows
pl: Otwieranie nowych okien

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Other
pl: Inne

en: Other Application...
pl: Inna aplikacja...

en: Other Viewer...
pl: Inna przeglądarka...

en: Other _Application...
pl: Inna _aplikacja...

en: Other _Viewer...
pl: Inna p_rzeglądarka...

en: Others:
pl: Inni:

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: PREFACE
pl: WSTĘP

en: Pale Blue
pl: Blady błękit

en: Password:
pl: Hasło:

en: Paste Files
pl: Wklej pliki

en: Paste Text
pl: Wklej tekst

en: Paste the text stored on the clipboard
pl: Wkleja tekst zapisany w schowku

en: Patterns
pl: Desenie

en: Patterns:
pl: Desenie:

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Perform a quick set of self-check tests.
pl: Przeprowadza krótkie automatyczne testy sprawdzające.

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Personal
pl: Osobisty

en: Play
pl: Odtwórz

en: Polsk Punk
pl: Polski Punk

en: Portals
pl: Portale

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
pl: Przygotowuje zaznaczone pliki do skopiowania za pomocą polecenia Wklej pliki

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
pl: Przygotowuje zaznaczone pliki do przeniesienia za pomocą polecenia Wklej pliki

en: Preparing To Copy...
pl: Przygotowywanie do kopiowania...

en: Preparing To Move...
pl: Przygotowanie do przeniesienia...

en: Preparing to Create Links...
pl: Przygotowanie do tworzenia dowiązań...

en: Preparing to Delete files...
pl: Przygotowywanie do usunięcia plików...

en: Preparing to Empty the Trash...
pl: Przygotowywanie do opróżnienia śmietnika...

en: Preparing to Move to Trash...
pl: Przygotowywanie do przeniesienia do śmietnika...

en: Preview Release %s: %s
pl: Wydanie testowe %s: %s

en: Preview Sound Files
pl: Odsłuchiwanie plików dźwiękowych

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
pl: Tworzy obiekty metaplików, dające dostęp do danych charakterystycznych dla Nautilusa

en: Programs
pl: Programy

en: Progressive Rock
pl: Rock progresywny

en: Proxy address:
pl: Adres pośrednika:

en: Proxy requires a username and password:
pl: Pośrednik wymaga nazwy użytkownika i hasła:

en: Psychedelic
pl: Psychodeliczna

en: Psychedelic Rock
pl: Rock psychodeliczny

en: Punk Rock
pl: Punk rock

en: Purple Marble
pl: Purpurowy marmur

en: Q
pl: P

en: Quit
pl: Zakończ

en: Quit Nautilus.
pl: Kończy pracę Nautilusa.

en: R_emove Custom Image
pl: U_suń obraz użytkownika

en: R_emove Custom Images
pl: U_suń obrazy użytkownika

en: Re_versed Order
pl: Odw_rócona kolejność

en: Read
pl: Odczyt

en: Redo Edit
pl: Ponów zmiany

en: Redo Typing
pl: Ponów pisanie

en: Redo the edit
pl: Poniawia zmiany

en: Refresh
pl: Odśwież

en: ReiserFS Linux Volume
pl: Linuksowy wolumin ReiserFS

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Custom Icon
pl: Usuń własną ikonę

en: Remove Custom Images
pl: Usuń obrazy użytkownika

en: Remove Site
pl: Usuń źródło

en: Remove Theme...
pl: Usuń motyw...

en: Remove a Color...
pl: Usuń kolor...

en: Remove a Pattern...
pl: Usuń deseń...

en: Remove a Site:
pl: Usuń źródło:

en: Remove an Emblem...
pl: Usuń symbol...

en: Remove any custom images from selected icons
pl: Usuwa jakiekolwiek obrazy użytkownika przypisane zaznaczonym ikonom

en: Remove any custom pattern or color from the background of this location
pl: Usuwa deseń lub kolor ustawiony przez użytkownika dla tego położenia

en: Remove any custom pattern or color from the desktop background
pl: Usuwa deseń lib kolor tła biurka ustawiony przez użytkownika

en: Remove the selected text without putting it on the clipboard
pl: Usuwa zaznaczony tekst bez umieszczania go w schowku

en: Remove...
pl: Usuń...

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Rename selected icon
pl: Zmienia nazwę zaznaczonej ikony

en: Renaming "%s" to "%s".
pl: Zmienianie nazwy "%s" na "%s".

en: Renaming Error
pl: Błąd przy zmianie nazwy

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace All
pl: Zastąp wszystkie

en: Report Profiling
pl: Podsumowanie profilowania

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
pl: Przemieszcza ikony, aby lepiej dopasować ich ikon do okna i uniknąć nakładania

en: Reset Background
pl: Przywróć domyślne tło

en: Reset Desktop Background
pl: Wyczyść tło biurka

en: Reset Profiling
pl: Profilowanie od początku

en: Reset View to Match Preferences
pl: Przywróć preferencje widoku

en: Reset View to Match _Preferences
pl: Przywróć p_referencje widoku

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
pl: Przywraca porządek sortowania i powiększenie zgodne z preferencjami bieżącego widoku

en: Restart
pl: Zrestartuj

en: Restart Nautilus.
pl: Ponownie uruchamia Nautilusa.

en: Restore Icons' Original Sizes
pl: Przywróć pierwotny rozmiar ikon

en: Restore each selected icon to its original size
pl: Przywraca pierwotny rozmiar każdej z ikon

en: Restore the changed name
pl: Odtwórz zmienioną nazwę

en: Restore the old name
pl: Przywróć poprzedną nazwę

en: Retry
pl: Ponów

en: Reveal each selected item in its original folder
pl: Wyświetla każdy z elementów w folderze, który go zawiera

en: Reveal in %d _New Windows
pl: Wyświetl w %d nowych o_knach z folderami mieszczącymi elementy

en: Reveal in New Window
pl: Wyświetl w nowym oknie

en: Reversed Order
pl: Odwrócona kolejność

en: Ridged Paper
pl: Pasiasty papier

en: Romanian (MacRomanian)
pl: Romańskie (MacRomanian)

en: Root Volume
pl: Wolumin nadrzędny

en: Rough Paper
pl: Chropowaty papier

en: Ruby
pl: Rubin

en: Run
pl: Uruchom

en: Run "%s" on any selected items
pl: Wykonaj "%s" na zaznaczonych elementach

en: Run or Display?
pl: Uruchomić czy wyświetlić?

en: Run or manage scripts from ~/Nautilus/scripts
pl: Uruchamia lub pozwala na zarządzanie skryptami w ~/Nautilus/scripts

en: S_how all index terms
pl: Wyświetlanie w_szystkich wyrażeń indeksu

en: Sample
pl: Próbka

en: Sample Viewer
pl: Przykładowa przeglądarka

en: Sample content view component
pl: Przykładowy komponent widoku treści

en: Sample content view component's factory
pl: Generator przykładowych komponentów widoku treści

en: Scripts
pl: Skrypty

en: Sea Foam
pl: Piana morska

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Search Complexity Options
pl: Opcje złożoności wyszukiwania

en: Search Engine Location
pl: Położenie mechanizmu wyszukującego

en: Search Engines
pl: Mechanizmy wyszukiwawcze

en: Search Google for Selected Text
pl: Wyszukaj zaznaczony napis w Google

en: Search List
pl: Lista wyników wyszukiwania

en: Search Results
pl: Wyniki przeszukiwania

en: Search Service Not Available
pl: Usługa wyszukiwania nie jest dostępna

en: Search for files by file name and file properties
pl: Wyszukiwanie plików według nazwy i właściwości

en: Search for files by file name only
pl: Wyszukiwaniee plików tylko według nazwy

en: Search for items that are too new
pl: Wyszukiwanie zbyt nowych elementów

en: Search results may not include items modified after %s, when your drive was last indexed.
pl: Wyniki wyszukiwania mogą nie zawierać elementów zmodyfikowanych po %s, tj. po ostatnim indeksowaniu plików.

en: Search the World Wide Web
pl: Przeszukuje sieć WWW

en: Search this computer for files
pl: Przeszukuje komputer w poszukiwaniu plików

en: Searching Disks
pl: Przeszukiwane dysków

en: Searching Unavailable
pl: Wyszukiwanie jest niedostępne

en: Searching is unavailable right now, because you either have no index, or the search service isn't running. Be sure that you have started the Medusa search service, and if you don't have an index, that the Medusa indexer is running.
pl: Wyszukiwanie jest w tej chwili niedostępne. Nie został utworzony indeks plików w systemie lub nie uruchomiono usługi wyszukiwawczej Medusa.

en: See
pl: Zobacz

en: See also
pl: Zobacz też

en: Select A Category:
pl: Wybierz kategorię:

en: Select Al_l
pl: _Zaznacz wszystko

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select All Files
pl: Zaznacz wszystkie pliki

en: Select Custom Icon...
pl: Wybierz własną ikonę...

en: Select Sites
pl: Wybierz źródła nowości

en: Select Sites:
pl: Wybierz źródła nowości:

en: Select _All
pl: Zaznacz _wszystko

en: Select _All Files
pl: Z_aznacz wszystkie pliki

en: Select _None
pl: _Odznacz wszystko

en: Select _documents to show 
    in index tab
pl: Wybierz _dokumenty, wyświetlane w
    zakładce indeksu

en: Select a color to add:
pl: Wybierz nowy kolor:

en: Select a theme folder to add as a new theme:
pl: Wybór folderu z dodawanym motywem:

en: Select all items in this window
pl: Zaznacza wszystkie elementy w bieżącym oknie

en: Select all the text in a text field
pl: Zaznacza cały tekst w polu tekstowym

en: Select an icon:
pl: Wybór ikony

en: Select an image file for the album cover:
pl: Wybór pliku z obrazem okładki albumu:

en: Select an image file for the new emblem:
pl: Wybierz plik z obrazem nowego symbolu:

en: Select an image file to add as a pattern:
pl: Wybór pliku z obrazem nowego desenia:

en: Selection on Contents _tab
pl: Wybór w zakładce zawartości

en: Server Configuration
pl: Konfiguracja serwera

en: Services
pl: Usługi

en: Set Cover Image
pl: Wybierz obraz okładki

en: Set Group ID
pl: Ustawianie ID grupy

en: Set User ID
pl: Ustawianie ID użytkownika

en: Shale
pl: Łupek

en: Sho_w
pl: Wyświ_etl

en: Show Count of Items in Folders
pl: Wyświetlanie liczby elementów w folderach

en: Show Desktop
pl: Wyświetlanie biurka

en: Show Indexing Status
pl: Wyświetl stan indeksowania

en: Show Location _Bar
pl: Wyświetl pasek p_ołożenia

en: Show Properties
pl: Wyświetl właściwości

en: Show St_atus Bar
pl: Wyświetl paek _stanu

en: Show Text in Icons
pl: Wyświetlanie tekstu wewnątrz ikon

en: Show Thumbnails for Image Files
pl: Wyświetlanie miniaturek plików graficznych

en: Show Trash
pl: Wyświetl śmietnik

en: Show _Indexing Status
pl: Wyświetl stan indeksowania

en: Show _Properties
pl: Wyświetl właś_ciwości

en: Show _Sidebar
pl: Wyświetl pasek _boczny

en: Show _Toolbar
pl: Wyświetl pasek _narzędziowy

en: Show _only terms containing
pl: Wyświetlanie _tylko wyrażeń zawierających

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
pl: Wyświetla okno, które pozwala na ustawienie desenia lub koloru tła biurka

en: Show backup files (file names end with "~")
pl: Wyświetlanie zapasowych kopii plików (kończących się na "~")

en: Show hidden files (file names start with ".")
pl: Wyświetlanie ukrytych plików (rozpoczynających się od ".")

en: Show indexes for:
pl: Wyświetlanie indeksów dla:

en: Show only folders (no files) in the tree
pl: Wyświetlanie w drzewie tylko folderów (bez plików)

en: Show special flags in Properties window
pl: Wyświetlanie specjalnych znaczników w oknie właściwości

en: Show status of indexing used when searching
pl: Wyświetla stan indeksowania wykorzystywanego przy wyszukiwaniu

en: Show the contents at the normal size
pl: Wyświetla zawartość w typowym powiększeniu

en: Show the contents in less detail
pl: Wyświetla zawartość z mniejszą ilością szczegółów

en: Show the contents in more detail
pl: Wyświetla zawartość z większą ilością szczegółów

en: Show the contents of the Trash
pl: Wyświetla zawartość śmietnika

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
pl: Wyświetla folder zawierający skrypty pojawiające się w tym menu

en: Show/Hide Options
pl: Opcje wyświetlania/ukrywania

en: Sidebar Loser
pl: Ginący proces paska bocznego

en: Sidebar Panel Failed
pl: Uruchomienie panelu paska bocznego nie powiodło się

en: Sidebar Panels
pl: Panele paska bocznego

en: Silver
pl: Srebro

en: Site Name:
pl: Nazwa źródła:

en: Site RSS URL:
pl: URL RSS źródła

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Skip
pl: Pomiń

en: Sky
pl: Niebo

en: Sky Ridge
pl: Pasiaste niebo

en: Smooth Graphics
pl: Wygładzanie grafiki

en: Smoother Graphics
pl: Wygładzanie grafiki

en: Snow Ridge
pl: Pasiasty śnieg

en: Software
pl: Oprogramowanie

en: Solaris/BSD Volume
pl: Wolumin Solarisa/BSD

en: Sorry, but "%s" is an existing keyword.  Please choose a different name for it.
pl: Niestety, słowo kluczowe "%s" zostało już użyte. Użyj innej nazwy.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
pl: Niestety, "%s" nie jest poprawną nazwą pliku.

en: Sorry, but "%s" is not a valid theme folder.
pl: Niestety, "%s" nie jest poprawnym folderem motywu.

en: Sorry, but %s is too large for Nautilus to load all of it.
pl: Niestetu, %s jest zbyt duży, aby Nautilus mógł go wczytać w całości.

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file!
pl: nistety, "%s" nie jest plikiem zawierającym obraz!

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file.
pl: Niestety, %s nie jest poprawnym plikiem graficznym.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
pl: Niestety, nie można usunąć symbolu %s.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
pl: Niestety, słowa kluczowe sumboli mogą zawierać tylko litery, spacje i cyfry.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
pl: Niestety, nie można usunąć desenia %s.

en: Sorry, but that theme could not be removed!
pl: Niestety, nie można usunąć motywu!

en: Sorry, but the "%s" theme couldn't be installed.
pl: Niestety, nie można zainstalować motywu "%s".

en: Sorry, but the Medusa search service is not available because it is not installed.
pl: Niestety, usługa wyszukiwania Medusa nie jest dostępna, ponieważ nie została zainstalowana.

en: Sorry, but the image at %s couldn't be installed as an emblem.
pl: Niestety, nie można zainstalować obrazu %s jako sumbolu.

en: Sorry, but the medusa search service is not available.
pl: Usługa wyszukiwania nie jest dostępna.

en: Sorry, but the music view can't play non-local files yet.
pl: Niestety, w widoku muzyki nie można jeszcze odtwarzać nielokalnych plików!

en: Sorry, but the music view is unable to play back sound right now. Either another program is using or blocking the sound card, or your sound card is not configured properly. Try quitting any applications that may be blocking use of the sound card.
pl: Niestety, nie można w tej chwili odtworzyć dźwięku, ponieważ karta dźwiękowa jest albo zajęta przez inny program albo też nie została poprawnie skonfigurowana. Spróbuj zakończyć aplikacje, które mogą blokować kartę dźwiękową.

en: Sorry, but the music view is unable to play back sound right now. This is because the Enable sound server startup setting in the Sound section of the Control Center is turned off.
pl: Niestety, nie można w tej chwili odtworzyć dźwięku, ponieważ nie został uaktywniony serwer dźwięku w Centrum Sterowania GNOME w sekcji dźwięk.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
pl: Niestety, nie można zainstalować desenia %s.

en: Sorry, but the specified url doesn't seem to be a valid RSS file!
pl: Podany URL nie określa poprawnego pliku RSS!

en: Sorry, but there was an error reading %s.
pl: Niestety, podczas odczytu %s wystąpił błąd.

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site due to security considerations.
pl: Niestety, ze względu na bezpieczeństwo nie można wykonywać poleceń ze zdalnych adresów.

en: Sorry, but you can't remove the current theme. Please change to another theme before removing this one.
pl: Niestety, nie można usunąć bieżącego motywu. Przed usunięciem zmień motyw na inny.

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
pl: Niestety, nie można zastąpić obrazu czyszczącego.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
pl: Niestety, nie podano poprawnej nazwy pliku.

en: Sorry, but you have not specified a URL for the site!
pl: Nie podano URL-a tego źródła!

en: Sorry, but you have not specified a name for the site!
pl: Mie podano nazwy tego źródła!

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
pl: Niestety, słowo kluczowe dla nowego symbolu nie może być puste.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
pl: Niestety, nazwa nowego koloru nie może być pusta.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
pl: Niestety, nie można zmienić grupy "%s".

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
pl: Niestety, nie można zmienić właściciela "%s".

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
pl: Niestety, nie można zmienić uprawnień "%s".

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
pl: Niestety, nie można wyświetlić całej zawartości "%s".

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
pl: Niestety, nie można zmienić nazwy "%s" na "%s".

en: Sort in reversed order
pl: Odwrócony porządek sortowania

en: Sorting Order
pl: Porządek sortowania

en: Sound Clip
pl: Klip dźwiękowy

en: Soundtrack
pl: Ścieżka dźwiękowa

en: South European (ISO-8859-3)
pl: Południowoeuropejskie (ISO-8859-3)

en: Special
pl: Specjalny

en: Special Flags:
pl: Specjalne znaczniki:

en: Speech
pl: Przemówienie

en: Speed Tradeoffs
pl: Wydajność

en: Start
pl: Rozpocznij

en: Start Here
pl: Zacznij tutaj

en: Start Profiling
pl: Rozpocznij profilowanie

en: Status
pl: Stan

en: Sticky
pl: Przyklejone

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop Profiling
pl: Zakończ profilowanie

en: Stop loading this location
pl: Zatrzymuje wczytywanie bieżącego położenia

en: Stretch Icon
pl: Zmień rozmiar ikony

en: Stucco
pl: Stiuk

en: Switch
pl: Przełącz

en: Switch to Manual Layout?
pl: Przełączyć na ręczny układ?

en: Symphonic Rock
pl: Rock symfoniczny

en: Symphony
pl: Symfonia

en: System Administration
pl: Administracja systemem

en: System Calls
pl: Wywołania systemowe

en: System Settings
pl: Ustawienia systemowe

en: System Volume
pl: Wolumin systemowy

en: Table %d.
pl: Tablica %d.

en: Table of Contents
pl: Spis zawartości

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Tangerine
pl: Mandarynka

en: Terracotta
pl: Terakota

en: Text
pl: Tekst

en: Text View:
pl: Zapis tekstowy:

en: Text Viewer
pl: Przeglądarka tekstowa

en: Text view
pl: Widok tekstowy

en: Text view factory
pl: Generator widoku tekstowego

en: Thai (TIS-620)
pl: Tajskie (TIS-620)

en: Thank you for your interest in Nautilus.
     
    As with any software under development, you should exercise caution when using Nautilus. We do not provide any guarantee that it will work properly, or assume any liability for your use of it.  Please use it at your own risk.
    
    Please write a mail to <nautilus-list@eazel.com> to provide feedback, comments, and suggestions.
pl: Dziękujemy za zainteresowanie się Nautilusem.
    
    Jak w przypadku każdego programu na etapie rozwoju, przy korzystaniu z Nautilusa należy zachować ostrożność. Twórcy nie gwarantują poprawnego działania aplikacji oraz nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za skutki tych działań. Korzystając z programu godzisz się na związane z tym ryzyko.
    
    Jeśli chcesz podzielić się swymi uwagami i sugestiami lub poinformować nas o błędach, napisz na adres <nautilus-list@eazel.com> (w języku angielskim).

en: The %d selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them immediately?
pl: Nie można przenieść do śmietnika %d zaznaczonych elementów. Czy chcesz je trwale usunąć?

en: The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
pl: Skopiowanie %d elementów nastąpi po wybraniu polecenia Wklej pliki

en: The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
pl: Przeniesienie %d elementów nastąpi po wybraniu polecenia Wklej pliki

en: The %s sidebar panel encountered an error and can't continue. If this keeps happening, you might want to turn this panel off.
pl: Panel paska bocznego %s został zakończony z powodu błędu. Jeśli będzie się to zdarzać częściej, wyłącz ten panel.

en: The %s view encountered an error and can't continue. You can choose another view or go to a different location.
pl: Widok %s został zakończony z powodu błędu. Możesz zmienić typ widoku lub wybrać inne położenie.

en: The %s view encountered an error while starting up.
pl: Podczas uruchamiania widoku %s wystąpił błąd.

en: The Gimp
pl: GIMP

en: The News panel displays current headlines from your favorite websites.  Click the 'Select Sites' button to select the sites to display.
pl: Panel "Nowości" wyświetla nagłówki bieżących wiadomości z wybranych źródeł. Kliknij "Wybierz źródła", aby dostosować ich zbiór do swoich upodobań.

en: The Trash must remain on the desktop.
pl: Śmietnik musi pozostać na biurku.

en: The file that you dropped is not an image.  You can only use local images as custom icons.
pl: Przeciągnięty przez ciebie plik nie zawiera obrazu. Jako ikony użytkownika mogą być wykorzystywane tylko lokalne obrazy.

en: The file that you dropped is not local.  You can only use local images as custom icons.
pl: Przeciągnięty plik nie jest lokalny. Jako ikony użytkownika mogą być wykorzystywane tylko lokalne obrazy.

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle. Some files will not be displayed.
pl: Folder "%s" zawiera więcej plików, niż może zostać obsłużonych przez Nautilusa. Część z nich nie zostanie wyświetlona.

en: The location "%s" does not exist. Do you want to remove any bookmarks with this location from your list?
pl: Położenie "%s" nie istnieje. Czy chcesz usunąć ze swojej listy pozycje Ulubionych zawierające to położenie?

en: The location "%s" no longer exists.
pl: Położenie "%s" już nie istnieje.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
pl: Nazwa "%s" została już użyta w folderze. Użyj innej nazwy.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
pl: Nazwa "%s" nie jest poprawna, ponieważ zawiera znak "/". Użyj innej nazwy.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
pl: Nazwa "%s" nie jest poprawna. Użyj innej nazwy.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
pl: Nie można określić uprawnień "%s".

en: The search you have selected is newer than the index on your system.  The search will return no results right now.  You can create a new  index by running "medusa-indexd" as root on the command line.
pl: Wybrane kryteria wyszukiwania odnoszą się do plików nowszych od czasu ostatniego utworzenia indeksu plików w systemie, więc lista wyników wyszukiwania będzie pusta. Aby stworzyć nowy indeks, należy uruchomić z wiersza poleceń "medusa-indexd" jako użytkownik root.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
pl: Folder nie zawiera "%s". Może element został właśnie przeniesiony lub usunięty?

en: There is no index of your files right now.
pl: Indeks plików w systemie nie jest dostępny.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
pl: Schowek nie zawiera niczego do wklejenia.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
pl: Ten folder wykrzystuje automatyczny układ elementów. Czy chcesz przejść na układ ręczny i pozostawić elementy w miejscu upuszczenia?

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
pl: Ten folder wykrzystuje automatyczny układ elementów. Czy chcesz przejść na układ ręczny i pozostawić elementy w miejscu upuszczenia? Spowoduje to odtworzenie zapisanego ręcznego układu.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
pl: Ten folder wykrzystuje automatyczny układ elementów. Czy chcesz przejść na układ ręczny i pozostawić element w miejscu upuszczenia?

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
pl: Ten folder wykrzystuje automatyczny układ elementów. Czy chcesz przejść na układ ręczny i pozostawić element w miejscu upuszczenia? Spowoduje to odtworzenie zapisanego ręcznego układu.

en: This is a placeholder for the CPU page.
pl: To jest puste miejsce na stronę poświęconą CPU.

en: This is a placeholder for the IDE page.
pl: To jest puste miejsce na stronę poświęconą urządzeniom RAM.

en: This is a placeholder for the RAM page.
pl: To jest puste miejsce na stronę poświęconą pamięci RAM.

en: This is a sample merged menu item
pl: Oto przykładowy dołączony element menu

en: This is a sample merged toolbar button
pl: Oto przykładowy dołączony przycisk paska narzędziowego

en: This is the default theme for Nautilus.
pl: Domyślny motyw Nautilusa

en: This link can't be used, because it has no target. Do you want to put this link in the Trash?
pl: Odnośnik nie może zostać użyty, ponieważ nie ma on przypisanego celu. Czy chcesz umieścić ten odnośnik w śmietniku?

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist. Do you want to put this link in the Trash?
pl: Odnośnik nie może zostać użyty, ponieważ przypisany mu cel "%s" nie istnieje. Czy chcesz umieścić ten odnośnik w śmietniku?

en: This theme uses photo-realistic folders.
pl: Motyw zawierający fotorealistyczne foldery.

en: This will open %d separate windows. Are you sure you want to do this?
pl: To spowoduje otwarcie %d niezależnych okien. Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: Throw Away
pl: Wyrzuć

en: Tighter Layout
pl: Ciaśniejszy układ

en: Tighter _Layout
pl: Ciaśniejszy _układ

en: Time
pl: Czas

en: Title
pl: Tytuł

en: To do a content search, Find requires an index of the content on your system.  No index is available right now.  You can create an index by running "medusa-indexd" as root on the command line.  Until a complete index is available, content searches cannot be performed.
pl: Aby wykonać przeszukiwanie zawartości, wymagany jest indeks plików w systemie. Obecnie nie jest dostępny żaden indeks i dopóki nie zostanie stworzony, przeszukiwanie zawartości nie będzie możliwe. Aby stworzyć nowy indeks, należy uruchomić z wiersza poleceń "medusa-indexd" jako użytkownik root.

en: To do a content search, Find requires an index of the content on your system.  Your computer is currently creating that index.  Content searches will be available when the index is complete.
pl: Aby wykonać przeszukiwanie zawartości, wymagany jest indeks plików w systemie. Obecnie trwa tworzenie tego indeksu i nie może on zostać wykorzystany. Przeszukiwanie zawartości będzie możliwe po zakończeniu indeksowania plików.

en: To do a content search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now.
pl: Aby wykonać przeszukiwanie zawartości, wymagany jest indeks plików w systemie. Obecnie nie można odnaleźć indeksu.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now so a slower search will be performed that doesn't use the index.
pl: Aby przeprowadzić szybkie wyszukiwanie, wymagany jest indeks plików w systemie. Obecnie nie można odnaleźć indeksu, więc zostanie wykonane wolniejsze przeszukiwanie, które nie korzysta z indeksu.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  No index is available right now. You can create an index by running "medusa-indexd" as root on the command line.  Until a complete index is available, searches will take several minutes.
pl: Aby przeprowadzić szybkie wyszukiwanie, wymagany jest indeks plików w systemie. Obecnie nie jest dostępny żaden indeks i dopóki nie zostanie stworzony, wyszukiwanie plików będzie trwało po kilka minut. Aby stworzyć nowy indeks, należy uruchomić z wiersza poleceń "medusa-indexd" jako użytkownik root.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  Your computer is currently creating that index.   Because Find cannot use an index, this search may take several minutes.
pl: Aby przeprowadzić szybkie wyszukiwanie, wymagany jest indeks plików w systemie. Obecnie trwa tworzenie tego indeksu i nie może on zostać wykorzystany. Zostanie wykonane wolniejsze przeszukiwanie, które może potrwać kilka minut.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system. Your system administrator has disabled fast search on your computer, so no index is available.
pl: Aby przeprowadzić szybkie wyszukiwanie, wymagany jest indeks plików w systemie.  Administrator systemu unieaktywnił szybkie wyszukiwanie, więc indeks plików nie jest dostępny.

en: To verify your Internet connection and make sure you have
    the latest Nautilus updates, Nautilus will now connect to
    Eazel's web site. This will take seconds if your copy of
    Nautilus is recent; longer (but no more than a minute or two)
    if you need an update.
    
    If you know your computer uses a proxy connection, click
    Verify and Nautilus will use it.
pl: Aby sprawdzić najnowsze aktualizacje Nautilusa, nastąpi teraz
    połączenie ze stroną Eazela. Jeśli wykorzystywana wersja jest
    aktualna, zajmie to kilka sekund. W przeciwnym wypadku, jeśli
    potrzebna jest aktualizacja, zajmie to nieco więcej czasu, lecz
    nie więcej niż minutę lub dwie.
    Jeśli połączenie wymaga serwera pośredniczącego, kliknij
    Zweryfikuj, a Nautilus wykorzysta go automatycznie.

en: To:
pl: Do:

en: Toggle using a tighter layout scheme
pl: Przełącza wykorzystywanie ciaśniejszego układu

en: Too Many Files
pl: Zbyt wiele plików

en: Too Many Matches
pl: Zbyt wiele odnalezionych elementów

en: Track
pl: Ścieżka

en: Trance
pl: Transowa

en: Trash
pl: Śmietnik

en: Trash Behavior
pl: Zachowanie śmietnika

en: Tree
pl: Drzewo

en: Turkish
pl: Tureckie

en: Turkish (IBM-857)
pl: Tureckie (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
pl: Tureckie (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
pl: Tureckie (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
pl: Tureckie (Windows-1254)

en: Type
pl: Typ

en: Type:
pl: Typ:

en: Unable to Play File
pl: Nie można odtwarzać pliku

en: Unable to replace file.
pl: Nie można zastąpić pliku.

en: Undo Edit
pl: Cofnij zmiany

en: Undo Typing
pl: Cofnij pisanie

en: Undo the edit
pl: Cofa zmiany

en: Undo the last text change
pl: Wycofuje ostatnią zmianę tekstową

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
pl: Nieznany GnomeVFSXferProgressStatus %d

en: Unmount Error
pl: Błąd przy odmontowywaniu

en: Unmount Volume
pl: Odmontuj wolumin

en: Up
pl: Góra

en: Up to Table of Contents
pl: W górę do spisu zawartości

en: Update Complete. Click Next to Continue.
pl: Aktualizacja została zakończona. Kliknij "Naprzód" aby kontynuować.

en: Update Minutes
pl: Częstość odświeżania

en: Update frequency in minutes
pl: Okres pomiędzy odświeżeniami w minutach

en: Updating Nautilus...
pl: Aktualizowanie Nautilusa...

en: Uptime is %d days, %d hours, %d minutes
pl: Czas aktywności: %d dni, %d godzin, %d minut

en: Urgent
pl: Pilny

en: Use "%s" to open the selected item
pl: Otwiera zaznaczony element za pomocą "%s"

en: Use Emacs-style keyboard shortcuts in text fields
pl: Wykorzystanie w polach tekstowych skrótów klawiszowych zgodnych z Emacsem

en: Use Google to search the web for the selected text
pl: Przeszukuje Google wykorzystując zaznaczony napis jako zapytanie

en: Use HTTP Proxy
pl: Wykorzystanie pośrednika HTTP

en: Use Nautilus to draw the desktop
pl: Rysowanie biurka przez Nautilusa

en: Use Nautilus to draw the desktop.
pl: Rysowanie biurka przez Nautilusa.

en: Use as default for "%s" items
pl: Wykorzystanie jako domyślnego dla elementów "%s"

en: Use as default just for "%s"
pl: Wykorzystanie jako domyślnego tylko dla "%s"

en: Use preferences appropriate for beginners
pl: Wykorzystuje preferencje odpowiednie dla początkujących

en: Use preferences appropriate for experts
pl: Wykorzystuje preferencje odpowiednie dla ekspertów

en: Use preferences appropriate for most people
pl: Wykorzystuje preferencje odpowiednie dla większości osób

en: Use smoother (but slower) graphics
pl: Renderowanie grafiki z wygładzaniem (wolniejsze)

en: Use the Courier Font
pl: Wykorzystuje czcionkę Courier

en: Use the Fixed Font
pl: Wykorzystuje czcionkę Fixed

en: Use the GTK System Font
pl: Wykorzystuje systemową czcionkę GTK

en: Use the Helvetica Font
pl: Wykorzystuje czcionkę Helvetica

en: Use the Lucida Font
pl: Wykorzystuje czcionkę Lucida

en: Use the Times Font
pl: Wykorzystuje czcionkę Times

en: Use this proxy server:
pl: Wykorzystanie serwera proxy:

en: Use tighter layout
pl: Ciaśniejszy układ

en: Use your home folder as the desktop
pl: Wyświetlanie na biurku zawartości katalogu domowego

en: User Defined
pl: Zdefiniowane przez użytkownika

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
pl: Zawiera foldery o wyglądzie papieru pakunkowego i szaro-zielone tła

en: Verify my connection and check for updates
pl: Zweryfikuj połączenie sieciowe i sprawdź dostępne aktualizacje

en: Verifying your Internet connection and checking for updates...
pl: Weryfikowanie podłączenia do Internetu i sprawdzanie aktualizacji...

en: Vietnamese
pl: Wietnamskie

en: Vietnamese (TCVN)
pl: Wietnamskie (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
pl: Wietnamskie (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
pl: Wietnamskie (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
pl: Wietnamskie (Windows-1258)

en: View Failed
pl: Wyświetlenie nie powiodło się

en: View Preferences
pl: Preferencje widoku

en: View as %s
pl: Wyświetlanie jako %s

en: View as Content Loser
pl: Wyświetlanie jako Ginący proces treści

en: View as Hardware
pl: Wyświetlanie jako Sprzęt

en: View as Icons
pl: Wyświetlanie jako Ikony

en: View as Image
pl: Wyświetlanie jako Obraz

en: View as List
pl: Wyświetlanie jako Lista

en: View as Music
pl: Wyświetlanie jako Muzyka

en: View as Other
pl: Wyświetlanie jako Inne

en: View as Sample
pl: Wyświetlanie jako Przykład

en: View as Text
pl: Wyświetlanie jako Tekst

en: View as Web Page
pl: Wyświetlanie jako Strona WWW

en: View as...
pl: Wyświetlanie jako...

en: View in Multiple Windows?
pl: Wyświetlić w osobnych oknach?

en: View new folders using:
pl: Widok nowych folderów:

en: View or modify the properties of each selected item
pl: Wyświetla lub modyfikuje właściwości każdego z zaznaczonych elementów

en: Violet
pl: Filet

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
pl: Wizualne hebrajskie (ISO-8859-8)

en: Vocal
pl: Wokalna

en: Wavy White
pl: Pofalowana biel

en: We are having trouble making an external web connection.
    Sometimes, firewalls require you to specify a web proxy server.
    Fill in the name or port of your proxy server, if any, below.
pl: Wystąpił problem przy nawiązywaniu połączenia z siecią zewnętrzną.
    Czasem zapory ogniowe wymagają użycia serwera pośredniczącego, aby połączenie było możliwe.
    Jeśli używasz serwera pośredniczącego, wpisz poniżej jego nazwę oraz numer wykorzystwanego portu.

en: We_b Search
pl: _Przeszukaj WWW

en: Web Page
pl: Strona WWW

en: Web Page Viewer
pl: Przeglądarka stron WWW

en: Web Proxy Configuration
pl: Konfiguracja pośrednika WWW

en: Web Search
pl: Przeszukaj WWW

en: Web Services
pl: Usługi w sieci WWW

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
pl: Środa, 00 września 0000 o 00:00:00 PM

en: Welcome to Nautilus
pl: Witaj w Nautilusie

en: Western
pl: Zachodnie

en: Western (IBM-850)
pl: Zachodnie (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
pl: Zachodnie (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
pl: Zachodnie (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
pl: Zachodnie (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
pl: Zachodnie (Windows-1252)

en: When Fast Search is enabled, Find creates an index to speed up searches.  Fast searching is not enabled on your computer, so you do not have an index right now.
pl: Kiedy w systemie aktywne jest szybkie wyszkiwanie, tworzony jest indeks wszystkich plików. Obecnie szybkie wyszukiwanie nie jest aktywne, więc indeks nie jest dostepny.

en: Where
pl: Położenie

en: White
pl: Biały

en: White Ribs
pl: Białe żeberka

en: Windows & Desktop
pl: Okna i biurko

en: Windows NT Volume
pl: Wolumin Windows NT

en: Windows Shared Volume
pl: Dzielony wolumin Windows

en: Windows VFAT Volume
pl: Wolumin Windows VFAT

en: Write
pl: Zapis

en: XFS Linux Volume
pl: Linuksowy wolumin XFS

en: XIAFS Volume
pl: Wolumin XIAFS

en: Xenix Volume
pl: Wolumin Xenix

en: You are about to run Nautilus as root.
    
    As root, you can damage your system if you are not careful, and
    Nautilus will not stop you from doing it.
pl: Nautilus został uruchomiony z uprawnieniami użytkownika root.
    
    Mając uprawnienia użytkownika root, można przez nieuwagę zniszczyć ważne części systemi. Z uwagi na to Nautilus nie może być uruchomiony z tymi uprawnieniami.

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
pl: Nie będąc właścicielem nie możesz zmienić tych uprawnień.

en: You can configure which programs are offered for which file types in the GNOME Control Center.
pl: Możesz skonfigurować to, które typy plików są obsługiwane przez które programy, w Centrum Sterowania GNOME.

en: You can't assign more than one custom icon at a time! Please drag just one image to set a custom icon.
pl: Nie można przypisać więcej niż jednego obrazu użytkownika jednocześnie! Przeciągnij dokładnie jeden obraz, aby ustawić wygląd ikony.

en: You cannot copy a file over itself.
pl: Nie można skopiować pliku do niego samego.

en: You cannot copy a folder into itself.
pl: Nie można skopiować folderu do niego samego.

en: You cannot copy items into the Trash.
pl: Nie można kopiować elementów do śmietnika.

en: You cannot copy the Trash.
pl: Nie można kopiować śmietnika.

en: You cannot copy this trash folder.
pl: Nie można kopiować folderu śmietnika.

en: You cannot move a folder into itself.
pl: Nie można przenieść folderu do niego samego.

en: You cannot move this trash folder.
pl: Nie można przenieść folderu śmietnika.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
pl: Brak uprawnień do zmiany grupy "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
pl: Brak uprawnień potrzebnych do zmiany nazwy "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
pl: Brak wymaganych uprawnień, aby wyświetlić zawartość "%s".

en: You have tried to kill the Content Loser
pl: Próba usunięcia Ginącego procesu treści

en: You have tried to kill the Sidebar Loser
pl: Próba usunięcia Ginącego procesu paska bocznego

en: Your files were last indexed at %s
pl: Pliki w systemie były ostatnio indeksowane %s

en: Your index files are available but the Medusa search daemon, which handles index requests, isn't running.  To start this program, log in as root and enter this command at the command line:
    
    medusa-searchd
pl: Indeks plików w systemie jest dostępny, lecz nie został uruchomiony demon wyszukujący Medusa, który przeprowadza proces wyszukiwania. Demona można uruchomić z wiersza poleceń poprzez wykonanie "medusa-searchd" jako użytkownik root.

en: Your user level adjusts Nautilus to your degree of experience
    using GNOME and %s. Choose a level that's comfortable for
    you - you can always change it later.
pl: Poziom użytkownika dopasowuje Nautilusa do stopnia zaawansowania
    i doświadczenia użytkownika w użytkowaniu GNOME oraz %s.
    Wybierz poziom, który najbardziej ci odpowiada. Również później
    możesz go swobodnie zmieniać.

en: Zip Drive
pl: Napęd Zip

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Zoom _In
pl: Po_większ

en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

en: [File content] does not include all of [apple orange]
pl: [Treść pliku] nie zawiera każdego ze słów [apple orange]

en: [File content] includes all of [apple orange]
pl: [Treść pliku] zawiera każde ze słów [apple orange]

en: [File content] includes any of [apply orange]
pl: [Treść pliku] zawiera któreś ze słów [apple orange]

en: [File content] includes none of [apple orange]
pl: [Treść pliku] nie zawiera żadnego ze słów [apple orange]

en: [File name] contains [help]
pl: [Nazwa pliku] zawiera [pomoc]

en: [File name] ends with [.c]
pl: [Nazwa pliku] kończy się na [.c]

en: [File name] matches glob [*.c]
pl: [Nazwa pliku] pasuje do wzorca [*.c]

en: [File name] matches regexp ["e??l.$"]
pl: [Nazwa pliku] pasuje do wyrażenia regularnego ["e??l.$"]

en: [File name] starts with [nautilus]
pl: [Nazwa pliku] rozpoczyna się od [nautilus]

en: [File owner] is [root]
pl: [Właścicielem pliku] jest [root]

en: [File owner] is not [root]
pl: [Właścicielem pliku] nie jest [root]

en: [File size is] larger than [400K]
pl: [Rozmiar pliku] jest większy niż [400K]

en: [File size is] smaller than [300K]
pl: [Rozmiar pliku] jest mniejszy niż [400K]

en: [File type is] application
pl: [Typem pliku jest] aplikacja

en: [File type is] folder
pl: [Typem pliku jest] folder

en: [File type is] music
pl: [Typem pliku jest] muzyka

en: [File type is] regular file
pl: [Typem pliku jest] zwykły plik

en: [File type is] text file
pl: [Typem pliku jest] plik tekstowy

en: [File type] is [folder]
pl: [Typem pliku] jest [folder]

en: [File type] is not [folder]
pl: [Typem pliku] nie jest [folder]

en: [Items ]containing "%s" in their names
pl: [Elementy ]mające w nazwie "%s"

en: [Items ]containing one of the words "%s"
pl: [Elementy ]z jednym ze słów "%s"

en: [Items ]ending with %s
pl: [Elementy ]kończące się na %s

en: [Items ]larger than %s bytes
pl: [Elementy ]większe od %s bajtów

en: [Items ]marked with "%s"
pl: [Elementy ]oznaczone symbolem "%s"

en: [Items ]matching the file pattern "%s"
pl: [Elementy ]pasujące do wzorca pliku "%s"

en: [Items ]matching the regular expression "%s"
pl: [Elementy ]pasujące do wyrażenia regularnego "%s"

en: [Items ]modified after %s
pl: [Elementy ]zmodyfikowane po %s

en: [Items ]modified before %s
pl: [Elementy ]zmodyfikowane przed %s

en: [Items ]modified on %s
pl: [Elementy ]zmodyfikowane dnia %s

en: [Items ]modified today
pl: [Elementy ]zmodyfikowane dziś

en: [Items ]modified within a month of %s
pl: [Elementy ]zmodyfikowane w miesiącu %s

en: [Items ]modified within a week of %s
pl: [Elementy]zmodyfikowane w tygodniu %s

en: [Items ]modified yesterday
pl: [Elementy ]zmodyfikowane wczoraj

en: [Items ]not containing "%s" in their names
pl: [Elementy ]mające w nazwie "%s"

en: [Items ]not marked with "%s"
pl: [Elementy ]nie oznaczone symbolem "%s"

en: [Items ]not modified on %s
pl: [Elementy ]nie zmodyfikowane dnia %s

en: [Items ]not owned by "%s"
pl: [Elementy ]nie będące w posiadaniu "%s"

en: [Items ]of %s bytes
pl: [Elementy ]o rozmiarze %s bajtów

en: [Items ]owned by "%s"
pl: [Elementy ]będące w posiadaniu "%s"

en: [Items ]smaller than %s bytes
pl: [Elementy ]mniejsze od %s bajtów

en: [Items ]starting with "%s"
pl: [Elementy ]rozpoczynające się od "%s"

en: [Items ]that are %s
pl: [Elementy ]będące %s

en: [Items ]that are not %s
pl: [Elementy ] nie będące %s

en: [Items ]with all the words "%s"
pl: [Elementy ]z każdym ze słów "%s"

en: [Items ]with owner UID "%s"
pl: [Elementy ]mające UID właściciela "%s"

en: [Items ]with owner UID other than "%s"
pl: [Elementy ]mające UID właściciela różny od "%s"

en: [Items ]without all the words "%s"
pl: [Elementy ]bez wszystkich słów "%s"

en: [Items ]without any of the words "%s"
pl: [Elementy ]bez jakiegokolwiek ze słów "%s"

en: [Items larger than 400K] and [without all the words "apple orange"]
pl: [Items larger than 400K] oraz [without all the words "apple orange"]

en: [Items that are ]applications
pl: [Elementy będące ]aplikacjami

en: [Items that are ]folders
pl: [Elementy będące ]folderami

en: [Items that are ]music
pl: [Elementy będące ]muzyką

en: [Items that are ]regular files
pl: [Elementy będące ]zwykłymi plikami

en: [Items that are ]text files
pl: [Elementy będące ]plikami tekstowymi

en: [Last modified date] is [1/24/00]
pl: [Data ostatniej modyfikacji] przypada na [1/24/00]

en: [Last modified date] is after [1/24/00]
pl: [Data ostatniej modyfikacji] jest po [1/24/00]

en: [Last modified date] is before [1/24/00]
pl: [Data ostatniej modyfikacji] jest przed [1/24/00]

en: [Last modified date] is not [1/24/00]
pl: [Data ostatniej modyfikacji] nie przypada na [1/24/00]

en: [Last modified date] is today
pl: [Data ostatniej modyfikacji] przypada na dziś

en: [Last modified date] is within a month of [1/24/00]
pl: [Data ostatniej modyfikacji] jest w miesiącu [1/24/00]

en: [Last modified date] is within a week of [1/24/00]
pl: [Data ostatniej modyfikacji] jest w tygodniu [1/24/00]

en: [Last modified date] is yesterday
pl: [Data ostatniej modyfikacji] przypada na wczoraj

en: [Search for] Content [includes all of "fish tree"]
pl: [Znajdź] Treść [zawiera każde ze słów "fish tree"]

en: [Search for] Last Modified [before yesterday]
pl: [Znajdź] Data ostatniej modyfikacji [jest przed dniem wczorajszym]

en: [Search for] Name [contains "fish"]
pl: [Znajdź] Nazwa [zawiera "fish"]

en: [Search for] Owner [is not root]
pl: [Znajdź] Właścicielem [nie jest root]

en: [Search for] Size [larger than 400K]
pl: [Znajdź] Rozmiar [jest większy niż 400K]

en: [Search for] Type [is regular file]
pl: [Znajdź] Typem pliku [jest zwykły plik]

en: [Search for] With Emblem [includes "Important"]
pl: [Znajdź] Wsród symboli [jest "Important"]

en: [With emblem] marked with [Important]
pl: [Wśród symboli] jest [Important]

en: [With emblem] not marked with [Important]
pl: [Wśród symboli] nie ma [Important]

en: _About Nautilus...
pl: _Informacje o Nautilusie

en: _Add Bookmark
pl: _Dodaj do Ulubionych

en: _All documents
pl: _Wszystkie dokumenty

en: _Back
pl: _Wstecz

en: _Backgrounds and Emblems...
pl: _Tła i symbole...

en: _Bookmarks
pl: _Ulubione

en: _Clean Up by Name
pl: Uporządkuj w_edług nazwy

en: _Close Window
pl: Z_amknij okno

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: _Copy File
pl: S_kopiuj plik

en: _Copy Files
pl: S_kopiuj pliki

en: _Copy Text
pl: S_kopiuj tekst

en: _Duplicate
pl: Z_duplikuj

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Edit Bookmarks...
pl: Z_modyfikuj Ulubione

en: _Edit Preferences...
pl: Z_mień preferencje...

en: _Empty Trash
pl: _Opróżnij śmietnik

en: _Empty Trash...
pl: Op_różnij śmietnik...

en: _Feedback
pl: Informacje _zwrotne

en: _File
pl: _Plik

en: _Find
pl: Z_najdź

en: _Forward
pl: _Naprzód

en: _GTK System Font
pl: Czcionka systemowa _GTK

en: _Go
pl: Przej_dź

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Home
pl: Do_m

en: _Index
pl: _Indeks

en: _Index:
pl: _Indeks:

en: _Kill Content Loser
pl: _Usuń Ginący proces treści

en: _Kill Sidebar Loser
pl: _Usuń Ginący proces paska bocznego

en: _Lay Out Items
pl: _Układ elementów

en: _Location...
pl: P_ołożenie...

en: _Make Link
pl: _Utwórz odnośnik

en: _Manually
pl: _Ręcznie

en: _New Folder
pl: Nowy _folder

en: _Normal Size
pl: _Zwykły rozmiar

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open Scripts Folder
pl: _Otwórz folder ze skryptami

en: _Paste Files
pl: Wk_lej pliki

en: _Paste Text
pl: Wk_lej tekst

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: _Refresh
pl: O_dśwież

en: _Rename
pl: Zmi_eń nazwę

en: _Report Profiling
pl: P_odsumowanie profilowania

en: _Reset Profiling
pl: _Profilowanie od początku

en: _Restore Icon's Original Size
pl: Przywróć p_ierwotny rozmiar ikony

en: _Restore Icons' Original Sizes
pl: Przywróć p_ierwotny rozmiar ikon

en: _Reveal in New Window
pl: Wyświetl w nowym _oknie z folderem mieszczącym element

en: _Sample
pl: _Próbka

en: _Show Trash
pl: _Wyświetl śmietnik

en: _Specific documents
pl: _Określone dokumenty

en: _Start Here
pl: _Początek

en: _Start Profiling
pl: _Rozpocznij profilowanie

en: _Stop Profiling
pl: _Zatrzymaj profilowanie

en: _Stretch Icon
pl: Zmień _rozmiar ikony

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _Up a Level
pl: O poziom w gó_rę

en: _View
pl: _Widok

en: _View as...
pl: Wyświetlanie ja_ko...

en: animation to indicate on-going activity
pl: animacja informująca o aktywności aplikacji

en: another link to %s
pl: kolejne dowiązanie do %s

en: by
pl: przez

en: by Modification _Date
pl: według _daty modyfikacji

en: by _Emblems
pl: według _symboli

en: by _Name
pl: według _nazwy

en: by _Size
pl: według _rozmiaru

en: by _Type
pl: według _typu

en: date accessed
pl: data dostępu

en: date changed
pl: data zmiany

en: date modified
pl: data modyfikacji

en: default for "%s"
pl: domyślny dla "%s"

en: default for this file
pl: domyślny dla tego pliku

en: foo (10th copy)
pl: foo (10. kopia)

en: foo (10th copy).txt
pl: foo (10. kopia).txt

en: foo (110th copy)
pl: foo (110. kopia)

en: foo (110th copy).txt
pl: foo (110. kopia).txt

en: foo (111th copy)
pl: foo (111. kopia)

en: foo (111th copy).txt
pl: foo (111. kopia).txt

en: foo (11th copy)
pl: foo (11. kopia)

en: foo (11th copy).txt
pl: foo (11. kopia).txt

en: foo (122nd copy)
pl: foo (222. kopia)

en: foo (122nd copy).txt
pl: foo (122. kopia).txt

en: foo (123rd copy)
pl: foo (123. kopia)

en: foo (123rd copy).txt
pl: foo (123. kopia).txt

en: foo (124th copy)
pl: foo (124. kopia)

en: foo (124th copy).txt
pl: foo (124. kopia).txt

en: foo (12th copy)
pl: foo (12. kopia)

en: foo (12th copy).txt
pl: foo (12. kopia).txt

en: foo (13th copy)
pl: foo (13. kopia)

en: foo (13th copy).txt
pl: foo (13. kopia).txt

en: foo (14th copy)
pl: foo (14. kopia)

en: foo (14th copy).txt
pl: foo (14. kopia).txt

en: foo (21st copy)
pl: foo (21. kopia)

en: foo (21st copy).txt
pl: foo (21. kopia).txt

en: foo (22nd copy)
pl: foo (22. kopia)

en: foo (22nd copy).txt
pl: foo (22. kopia).txt

en: foo (23rd copy)
pl: foo (23. kopia)

en: foo (23rd copy).txt
pl: foo (23. kopia).txt

en: foo (24th copy)
pl: foo (24. kopia)

en: foo (24th copy).txt
pl: foo (24. kopia).txt

en: foo (25th copy)
pl: foo (25. kopia)

en: foo (25th copy).txt
pl: foo (25. kopia).txt

en: foo (3rd copy)
pl: foo (3. kopia)

en: foo (3rd copy).txt
pl: foo (3. kopia).txt

en: foo (another copy)
pl: foo (kolejna kopia)

en: foo (another copy).txt
pl: foo (kolejna kopia).txt

en: foo (copy)
pl: foo (kopia)

en: foo (copy).txt
pl: foo (kopia).txt

en: foo foo (100000000000000th copy).txt
pl: foo foo (100000000000000. kopia).txt

en: foo foo (24th copy)
pl: foo foo (24. kopia)

en: foo foo (24th copy).txt
pl: foo foo (24. kopia).txt

en: foo foo (25th copy)
pl: foo foo (25. kopia)

en: foo foo (25th copy).txt
pl: foo foo (25. kopia).txt

en: foo foo (3rd copy).txt
pl: foo foo (3. kopia).txt

en: foo foo (another copy).txt
pl: foo foo (kolejna kopia).txt

en: foo foo (copy)
pl: foo foo (kopia)

en: foo foo (copy).txt
pl: foo foo (kopia).txt

en: foo foo (copy).txt txt
pl: foo foo (kopia).txt txt

en: foo. (another copy)
pl: foo. (kolejna kopia)

en: foo. (copy)
pl: foo. (kopia)

en: foo.. (copy).txt
pl: foo.. (kopia).txt

en: foo... (copy)
pl: foo... (kopia)

en: group
pl: grupa

en: hardware view
pl: widok sprzętu

en: image indicating that the news has changed
pl: obraz wskazujący, że pojawiły się nowości

en: in menu for "%s"
pl: w menu dla "%s"

en: in menu for this file
pl: w menu dla tego pliku

en: link
pl: dowiązanie

en: link (broken)
pl: dowiązanie (uszkodzone)

en: link to %s
pl: dowiązanie do %s

en: mozilla summary info
pl: zestawienie informacji mozilli

en: name of icon for the hardware view
pl: nazwa ikony widoku sprzętu

en: name of icon for the mozilla view
pl: nazwa ikony widoku mozilli

en: nautilus: --check cannot be used with URIs.
pl: nautilus: --check nie może być użyte z URI.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
pl: nautilus: --check nie może być użyte z innymi opcjami.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
pl: nautilus: --geometry nie może być użyte z więcej niż jednym URI.

en: nautilus: --quit cannot be used with URIs.
pl: nautilus: --quit nie może być użyte z URI.

en: nautilus: --restart cannot be used with URIs.
pl: nautilus: --restart nie może być użyte z URI.

en: nd copy)
pl: . kopia)

en: none
pl: brak

en: not in menu
pl: brak w menu

en: nothing
pl: nic

en: octal permissions
pl: ósemkowe uprawnienia

en: on the desktop
pl: na biurku

en: owner
pl: właściciel

en: permissions
pl: uprawnienia

en: pointing at "%s"
pl: Wskazanie "%s"

en: rd copy)
pl: . kopia)

en: reset
pl: wyczyść

en: search by text
pl: wyszukiwanie według tekstu

en: search by text and properties
pl: wyszukiwanie według tekstu i właściwości

en: search type to do by default
pl: domyślnie przeprowadzany typ wyszukiwania

en: see
pl: zobacz

en: see also
pl: zobacz też

en: size
pl: rozmiar

en: st copy)
pl: . kopia)

en: summary of hardware info
pl: zestawienie informacji o sprzęcie

en: th copy)
pl: . kopia)

en: the section
pl: sekcja

en: the section here
pl: sekcja tutaj

en: throbber
pl: znacznik zajętości

en: throbber factory
pl: generator znaczników zajętości

en: throbber object factory
pl: generator obiektów znacznika zajętości

en: today
pl: dzisiaj

en: today at %-I:%M %p
pl: dzisiaj o %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
pl: dzisiaj o %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
pl: dzisiaj o 00:00 PM

en: today at 00:00:00 PM
pl: dzisiaj o 00:00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
pl: dzisiaj, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
pl: dzisiaj, 00:00 PM

en: type
pl: typ

en: unknown
pl: nieznane

en: unknown MIME type
pl: nieznany typ MIME

en: unknown type
pl: nieznany typ

en: unreadable
pl: nieodczytywalny

en: untitled folder
pl: folder bez nazwy

en: yesterday
pl: wczoraj

en: yesterday at %-I:%M %p
pl: wczoraj o %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
pl: wczoraj o %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
pl: wczoraj o 00:00 PM

en: yesterday at 00:00:00 PM
pl: wczoraj o 00:00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
pl: wczoraj, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
pl: Wczoraj, 00:00 PM
