evolution 0.15 - en to ro translation catalogue (1804 entries)

en: 
    
    There are no items to show in this view
    
    Double-click here to create a new Contact.
ro: 
    
    Nu există articole de vizualizat
    
    Dublu-click aici pentru crea un contact nou.

en: 
      Additional:
ro: 
      Suplimentar:

en: 
      City:
ro: 
      Oraş:

en: 
      Country:
ro: 
      Ţara:

en: 
      Family:
ro: 
      Familia:

en: 
      Given:
ro: 
      Dat:

en: 
      Name:
ro: 
      Nume:

en: 
      Postal Box:
ro: 
      Căsuţa poştală:

en: 
      Postal Code:
ro: 
      Cod poştal:

en: 
      Region:
ro: 
      Regiunea:

en: 
      Street:
ro: 
      Strada:

en: 
      Suffix:
ro: 
      Sufix:

en: 
      Unit2:
ro: 
      Unitate2:

en: 
      Unit3:
ro: 
      Unitate3:

en: 
      Unit4:
ro: 
      Unitate4

en: 
      Unit:
ro: 
      Unitate:

en: 
    Address:
ro: 
    Adresa:

en: 
    Birth Date:
ro: 
    Data naşterii:

en: 
    Categories:
ro: 
    Categorii:

en: 
    Comment:
ro: 
    Comentariu:

en: 
    Delivery Label:
ro: 
    Eticheta de livrare:

en: 
    Mailer:
ro: 
    Program de mail:

en: 
    Name:
ro: 
    Nume:

en: 
    Public Key:
ro: 
    Cheia publică:

en: 
    Telephone:
ro: 
    Telefon:

en: 
    Telephones:
ro: 
    Telefoane:

en: 
    Unique String:
ro: 
    Şir unic:

en:  (Completed
ro:  (Terminat

en:  (default)
ro:  (implicit)

en:  color
ro:  culoare

en:  to
ro:  la

en: % Complete
ro: % Terminat

en: %02i minute divisions
ro: %02i diviziuni minute

en: %d days
ro: %d zile

en: %d hidden
ro: %d ascunse

en: %d hours
ro: %d ore

en: %d minutes
ro: %d minute

en: %d new
ro: %d noi

en: %d seconds
ro: %d secunde

en: %d unsent
ro: %d netrimise

en: %d weeks
ro: %d săptămîni

en: %s  You have made changes. Forget those changes and close the editor?
ro: %s Aţi făcut modificări. Ignoraţi aceste schimbări şi închideţi editorul?

en: %s  You have made changes. Forget those changes and update the editor?
ro: %s Aţi făcut modificări. Ignoraţi aceste modificări şi actualizaţi editorul?

en: %s  You have made no changes, close the editor?
ro: %s N-aţi făcut modificări, închideţi editorul?

en: %s  You have made no changes, update the editor?
ro: %s Nu aţi făcut modificări, actualizaţi editorul?

en: %s (%d%% complete)
ro: %s (%d%% complet)

en: %s attachment
ro: %s anexă

en: %s mailing list
ro: %s lista de mail

en: %s service for %s on %s
ro: %s serviciu pentru %s în %s

en: %sPlease enter the IMAP password for %s@%s
ro: %sVă rog intoduceţi parola IMAP pentru %s@%s

en: %sPlease enter the POP3 password for %s@%s
ro: %sVă rog introduceţi parola POP3 pentru %s@%s

en: %sPlease enter the SMTP password for %s@%s
ro: %sIntroduceţi vă rog parola SMTP pentru %s@%s

en: %u bytes
ro: %u octeţi

en: (No folder displayed)
ro: (Nici un dosar afişat)

en: (No name)
ro: (Fără nume)

en: (Unknown error)
ro: (Eroare necunoscută)

en: (Unknown)
ro: (Necunoscut)

en: (Untitled Message)
ro: (Mesaj fără titlu)

en: (Untitled)
ro: (Fără titlu)

en: (match-all) requires a single bool result
ro: (potrivire totală) se cere un singur rezultat

en: (unknown host)
ro: (gazdă necunoscută)

en: * Click here to add a contact *
ro: * Clic aici să adăugaţi un contact *

en: --to--
ro: --la--

en: 05 minutes
ro: 05 minute

en: 1 day
ro: 1 zi

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: 1 second
ro: 1 secundă

en: 1 week
ro: 1 săptămînă

en: 10 minutes
ro: 10 minute

en: 10th
ro: 10

en: 11th
ro: 11

en: 12th
ro: 12

en: 13th
ro: 13

en: 14th
ro: 14

en: 15 minutes
ro: 15 minute

en: 15th
ro: 15

en: 16th
ro: 16

en: 17th
ro: 17

en: 18th
ro: 18

en: 19th
ro: 19

en: 1st
ro: 1

en: 20th
ro: 20

en: 21st
ro: 21

en: 22nd
ro: 22

en: 23rd
ro: 23

en: 24th
ro: 24

en: 25th
ro: 25

en: 26th
ro: 26

en: 27th
ro: 27

en: 28th
ro: 28

en: 29th
ro: 29

en: 2nd
ro: 2

en: 30 minutes
ro: 30 minute

en: 30th
ro: 30

en: 31st
ro: 31

en: 3rd
ro: 3

en: 4th
ro: 4

en: 5th
ro: 5

en: 60 minutes
ro: 60 minute

en: 6th
ro: 6

en: 7th
ro: 7

en: 8th
ro: 8

en: 9th
ro: 9

en: <click here to select a date>
ro: <clic aici pentru a selecta o dată>

en: <click here to select a folder>
ro: <clic aici să alegeţi un dosar>

en: <dd><b>The weather server could not be contacted</b></dd>
ro: <dd><b>Serverul pentru vreme nu a putut fi contactat</b></dd>

en: A Bonobo control for an address popup.
ro: Control Bonobo pentru aparitia unei adrese.

en: A Bonobo control for displaying an address.
ro: Control Bonobo pentru afişarea unei adrese.

en: A file by that name already exists.
    Overwrite it?
ro: Fişier al cărui nume există deja.
    Îl suprascrieţi?

en: A folder with the same name already exists
ro: Există deja un dosar cu acelaşi nume

en: A password transition is needed
ro: E nevoie de o tranziţie a parolei

en: A sample Bonobo control which displays an addressbook.
ro: Control Bonobo de probă care afişează o agendă.

en: A sample Bonobo control which displays an calendar.
ro: Mostră de control Bonobo care afişeaza un calendar.

en: AUTH request failed.
ro: Eşec la cererea AUTH.

en: AUTH request timed out: %s
ro: Comanda AUTH a expirat: %s

en: A_ll day event
ro: Eveniment zi_lnic

en: Account
ro: Cont

en: Account Information
ro: Informaţie cont

en: Account Management
ro: Management cont

en: Account Name
ro: Nume cont

en: Accounts
ro: Conturi

en: Active connections
ro: Conexiuni active

en: Add Addressbook
ro: Adăugare agendă

en: Add Anyway
ro: Adaug oricum

en: Add Filter Rule
ro: Adaugă regulă de filtrare

en: Add Rule
ro: Adaugă reguli

en: Add Sender to Address Book
ro: Adaugă expeditorul în agendă

en: Add a news feed
ro: Adaugă o sursă de ştiri

en: Add action
ro: Adaugă acţiune

en: Add address to existing contact "%s"
ro: Adaugă adresa la contactul existent "%s"

en: Add attachment...
ro: Adaugă anexă...

en: Add criterion
ro: Adaugă criteriu

en: Add folder to your list of subscribed folders
ro: Adaugă dosarul la lista dosarelor înscrise

en: Add to Contacts
ro: Adaugă la contacte

en: Add to _Shortcut Bar
ro: Adaugă la bara cu _scurtături

en: Adding card to LDAP server...
ro: Adaugă card la serverul LDAP...

en: Address Cards
ro: Cărţi de vizită

en: Address _2:
ro: Adresa _2

en: Addressbook
ro: Agendă

en: Addressbook Sources
ro: Surse agendă

en: Advanced
ro: Avansat

en: Advanced Search
ro: Căutare avansată

en: Advanced...
ro: Avansat...

en: Alarm Repeat
ro: Repetare alarmă

en: Alarm notification service
ro: Serviciu notificare alarme

en: Alarms
ro: Alarme

en: All _People and One Resource
ro: Toate _persoanele şi o resursă

en: An error occurred in copying files into
    `%s'.
ro: A apărut o eroare în timpul copierii fişierului în
    `%s'.

en: An organizer must be set.
ro: Un organizator trebuie setat.

en: Anni_versary:
ro: Ani_versare:

en: Anniv
ro: Aniv

en: Anniversary
ro: Aniversare:

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Answered
ro: Răspuns

en: Any field contains
ro: Orice câmp conţine

en: Apply Filters
ro: Aplică filtre

en: Apply filter rules to the selected messages
ro: Aplică regulile de filtrare pe mesajele selectate

en: Apply filters to new messages in INBOX on this server
ro: Aplică filtrele pe mesajele noi din INBOX pe acest server

en: Appointment
ro: Întâlnire

en: Appointment - %s
ro: Întâlnire - %s

en: Appointments
ro: Întâlniri

en: April
ro: Aprilie

en: Are you sure want to delete this untitled journal entry?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi această intrare din jurnal?

en: Are you sure you want to cancel and delete this journal entry?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să anulaţi şi ştergeţi intrarea din jurnal?

en: Are you sure you want to cancel and delete this meeting?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să anulaţi şi ştergeţi această întâlnire?

en: Are you sure you want to cancel and delete this task?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să anulaţi şi ştergeţi această sarcină?

en: Are you sure you want to delete %d appointments?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi întălnirea `%d'?

en: Are you sure you want to delete %d journal entries?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %d intrări din jurnal?

en: Are you sure you want to delete %d tasks?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi task-ul `%d'?

en: Are you sure you want to delete the appointment `%s'?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi întălnirea `%s'?

en: Are you sure you want to delete the journal entry `%s'?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi intrarea din jurnal `%s'?

en: Are you sure you want to delete the task `%s'?
ro: Sunteţi sigur că doriţî să ştergeţi sarcina `%s'?

en: Are you sure you want to delete this account?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi acest cont?

en: Are you sure you want to delete this news account?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi acest cont nou?

en: Are you sure you want to delete this untitled appointment?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi întălnirea

en: Are you sure you want to delete this untitled task?
ro: Sunteţi sigur că doriţî să ştergeţi această sarcină?

en: Are you sure you want to edit all %d messages?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să editaţi toate cele %d mesaje?

en: Are you sure you want to open all %d messages in separate windows?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să deschideţitoate cele %d mesaje în ferestre separate?

en: Are you sure you want to resend all %d messages?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să retrimiteţi toate cele %d mesaje?

en: Assign Color
ro: Atribuie culoare

en: Assign Score
ro: Atribuie punctaj

en: Assigned
ro: Alocat

en: Assistant
ro: Asistent

en: Assistant Phone
ro: Telefon asistent

en: Attach
ro: Ataşează

en: Attach a file
ro: Anexează un fisier

en: Attach a file to the message
ro: Anexează un fişier la mesaj

en: Attachment
ro: Anexă

en: Attachment properties
ro: Proprietăţile anexei

en: Attachments
ro: Anexe

en: Attendee
ro: Participare

en: Audio Alarm Options
ro: Opţiuni alarmă audio

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Authentication failed.
ro: Eşec la autentificare.

en: Authentication mechanism is too weak
ro: Mecanismul de autenticare este prea slab

en: Authentication required
ro: Necesită autentificare

en: Automatic
ro: Automat

en: Bad authentication response from server.
ro: Răspuns de la server de autentificare eşuată.

en: Bad authentication response from server.
ro: Răspuns de la server: autentificare eşuată.

en: Bad certificate from %s:
    
    %s
    
    Do you wish to accept anyway?
ro: Certificat invalid de la %s:
    
    %s
    
    Doriţi să acceptaţi oricum?

en: Base
ro: Baza

en: Basic
ro: De bază

en: Basics
ro: Baze

en: Birth Date
ro: Data naşterii

en: Blank forms at end:
ro: Formulare goale la sfirşit:

en: Blowing hail
ro: Grindină în rafale

en: Blowing precipitation
ro: Precipitaţii în rafale

en: Blowing rainfall
ro: Ploaie în rafale

en: Blowing small hail
ro: Grindină măruntă în rafale

en: Blowing snow grains
ro: Lapoviţă şi ninsoare în rafale

en: Blowing snowfall
ro: Ninsoare cu rafale de vânt

en: Body
ro: Corp

en: Bottom:
ro: Jos:

en: Broken clouds
ro: Temporar noros

en: Bug buddy could not be run.
ro: Bug buddy nu poate fi rulat.

en: Bug buddy was not found in your $PATH.
ro: Bug buddy nu a fost găsit în $PATH.

en: Business
ro: Serviciu

en: Business 2
ro: Serviciu 2

en: Business Address
ro: Adresa serviciu

en: Business Fax
ro: Fax serviciu

en: Business Phone
ro: Telefon serviciu

en: Business Phone 2
ro: Telefon serviciu 2

en: Busy
ro: Ocupat

en: By Company
ro: După companie

en: By Sender
ro: După expeditor

en: By Status
ro: După stare

en: By Subject
ro: După subiect

en: C_lose
ro: Închide

en: C_ontacts...
ro: C_ontacte...

en: C_ut
ro: Dec_upează

en: Ca_tegories...
ro: Ca_tegorii...

en: Calendar Message
ro: Mesaj calendar

en: Callback
ro: Rechemare

en: Callback Phone
ro: Telefon revenire

en: Cancel
ro: Renunţă

en: Cancel Mee_ting
ro: Anulează întâlnirea

en: Cancel Operation
ro: Anulare operaţie

en: Cancel Task
ro: Anulează sarcina

en: Cancel the current mail operation
ro: Renunţă la operaţia de mail curentă

en: Cancel the meeting for this item
ro: Anulează întâlnirea pentru acest articol

en: Cancelled
ro: Revocat

en: Cancelled.
ro: Anulat.

en: Cancelling...
ro: Renunţ...

en: Cannot append message to maildir folder: %s: %s
ro: Nu pot adăuga mesajul la dosarul maildir: %s: %s

en: Cannot append message to mbox file: %s: %s
ro: Nu pot adăuga mesajul la fişierul mbox: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s: %s
ro: Nu pot adăuga mesajul la dosarul mh: %s: %s

en: Cannot append message to spool file: %s: %s
ro: Nu pot adăuga mesajul la fişierul spool: %s: %s

en: Cannot copy a folder over itself.
ro: Nu copia un dosar peste el însuşi.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
ro: Nu pot crea dosarul blocat la %s: %s

en: Cannot create output file: %s:
     %s
ro: Nu pot crea fişierul de ieşire: %s:
     %s

en: Cannot create the directory
    %s
    Error: %s
ro: Nu pot crea directorul
    %s
    Eroare: %s

en: Cannot create the specified folder:
    %s
ro: Nu pot crea dosarulul precizat:
    %s

en: Cannot get folder: %s: %s
ro: Nu pot lua dosarul: %s: %s

en: Cannot get message: %s
      %s
ro: Nu pot lua mesajul: %s
      %s

en: Cannot get message: %s from folder %s
      %s
ro: Nu pot lua mesajul: %s din dosarul %s
      %s

en: Cannot initialize Evolution's composer.
ro: Nu pot iniţializa compozitorul Evolution.

en: Cannot initialize Evolution's mail component.
ro: Nu pot iniţializa componenta mail Evolution.

en: Cannot initialize the Bonobo component system.
ro: Nu pot iniţializa sistemul de componente Bonobo.

en: Cannot move a folder into one of its descendants.
ro: Nu pot muta un dosar într-unul din descendenţii săi/

en: Cannot move a folder over itself.
ro: Nu pot muta un dosar peste el însuşi.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
ro: Nu pot deschide calea către directorul MH: %s: %s

en: Cannot open mailbox: %s: %s
ro: Nu pot deschide căsuţa poştală: %s: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
ro: Nu pot deschide calea către directorul maildir: %s: %s

en: Cannot open message
ro: Nu pot deschide mesajul

en: Cannot open temporary mailbox: %s
ro: Nu pot deschide căsuţa poştală temporară: %s

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
ro: Nu pot parsa expresia de căutare: %s:
    %s

en: Cannot send message: no recipients defined.
ro: Nu pot trimite mesajul: destinatar neprecizat.

en: Cannot send message: sender address not defined.
ro: Nu pot trimite mesajul: adresa expeditorului nedefinită.

en: Cannot send message: sender address not valid.
ro: Nu pot trimite mesajul: adresa expeditorului invalidă.

en: Cannot set up local storage -- %s
ro: Nu pot seta stocarea locală -- %s

en: Car
ro: Maşină

en: Car Phone
ro: Telefon maşină

en: Card ID already exists
ro: ID-ul card-ului există deja

en: Card View
ro: Vizualizare card

en: Card not found
ro: Nu găsesc card-ul

en: Categories
ro: Categorii

en: Central European
ro: Europa centrală

en: Chair
ro: Scaun

en: Change the name of this folder
ro: Schimbă numele acestui dosar

en: Change the properties of this folder
ro: Schimbă proprietăţile acestui dosar

en: Changed Contact:
ro: Contact schimbat:

en: Changing folder "%s" to "%s" format
ro: Schimb dosarul "%s" în formatul "%s"

en: Character Encoding
ro: Codare caractere

en: Check Address
ro: Verifică adresa

en: Check Full Name
ro: Verificare nume

en: Check for new messages in all folders
ro: Verific mesajele noi în toate dosarele

en: Checking for new mail
ro: Verific mailurile noi

en: Chinese
ro: Chinez

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
    
    You can select "Automatic" if you do not know, and Evolution will attempt to work it out.
ro: Alegeţi fişierul ce doriţi să-l importaţi în Evolution şi selectaţi din listă ce tip de fişier este.
    
    Puteţi selecta "Automat" dacă nu ştiţi tipul şi Evolution va încerca să-l determine automat.

en: Classification
ro: Clasificare

en: Clear sky
ro: Cer senin

en: Clearsigning is not supported by this cipher
ro: Semnarea în clar nu e suportată de acest cifru

en: Click "Import" to begin importing the file into Evolution.
ro: Daţi clic pe "Import" pentru a începe importul fişierului în Evolution.

en: Click OK to close these connections and go offline
ro: Daţi clic pe OK pentru a închide această conexiune şi a vă deconecta

en: Click here for the address book
ro: Clic aici pentru agendă

en: Close
ro: Închide

en: Close the current file
ro: Închid fişierul curent

en: Close this window
ro: Închide această fereastră

en: Closing connections...
ro: Închid conexiunile...

en: Color for overdue tasks
ro: Culoare pentru sarcinile întârziate

en: Color for tasks due today
ro: Culoare pentru sarcinile de astăzi

en: Command not implemented
ro: Comandă neimplementată

en: Command parameter not implemented
ro: Parametru al comenzii neimplementat

en: Comment contains
ro: Comentariul conţine

en: Common Name
ro: Nume comun

en: Company
ro: Companie

en: Company Phone
ro: Telefon companie

en: Compare against
ro: Compară faţă de

en: Complete
ro: Terminat

en: Complete.
ro: Terminat

en: Completed
ro: Terminat

en: Completed
ro: Terminat

en: Completion Date
ro: Data terminare

en: Compose _New Message
ro: Compune mesaj _nou

en: Compose a message
ro: Compune un mesaj

en: Compose a reply to all of the recipients of the selected message
ro: Compune un răspuns pentru toţi destinatarii acestui mesaj

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
ro: Compune un mesaj pentru lista de mail a mesajului selectat

en: Compose a reply to the sender of the selected message
ro: Compune un răspuns pentru expeditorul acestui mesaj

en: Composer
ro: Compozitor

en: Confidential
ro: Confidenţial

en: Conflicting Contact:
ro: Contact în conflict:

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email 
    using Evolution. 
    
    Click "Finish" to save your settings.
ro: Felicitări, configurarea mailului dumneavoastră e completă.
    
    Acum sunteţi pregătit pentru a trimite şi primi emailuri 
    
    folosind Evolution.
    
    Clic "Terminare" pentru a salva setările

en: Connecting to LDAP server...
ro: Conectare la serverul LDAP...

en: Connecting to server...
ro: Conectare la server...

en: Connection cancelled
ro: Conexiune anulată

en: Contact Editor
ro: Editor de contacte

en: Contact List Editor
ro: Editor lista de contacte

en: Contact Quick-Add
ro: Contact Adăugare-Rapidă

en: Contacts
ro: Contacte

en: Control that displays an Evolution addressbook minicard.
ro: Control care afişează o agendă minicard pentru Evolution

en: Copy
ro: Copiază

en: Copy Link Location
ro: Copiază legătura către locaţia

en: Copy folder
ro: Copiază dosarul

en: Copy message(s) to
ro: Copiază mesaje(le) în

en: Copy selected messages
ro: Copiază mesajele selectate

en: Copy selected messages to another folder
ro: Copiază mesajul selectat în alt dosar

en: Copy selected task
ro: Copiază sarcinile selectate

en: Copy the selection
ro: Copiază selecţia

en: Copy this folder
ro: Copiază acest dosar

en: Copy to Folder
ro: Copiază în dosar

en: Copying
ro: Copiez

en: Copying messages to %s
ro: Copiez mesajele în %s

en: Could not authenticate to KPOP server: %s
ro: Autentificare nereuşită la serverul KPOP: %s

en: Could not check POP server for new messages: %s
ro: Nu pot verifica mesajele noi pe serverul POP: %s

en: Could not check mail file %s: %s
ro: Nu pot verifica fişierul cu mesaje %s: %s

en: Could not close source folder %s: %s
ro: Nu pot închide dosarul sursă %s: %s

en: Could not close temp folder: %s
ro: Nu pot închide dosarul temporar: %s

en: Could not connect to %s (port %d): %s
ro: Nu mă pot conecta la %s (port %d): %s

en: Could not connect to POP server on %s.
ro: Nu mă pot conecta la serverul POP în %s.

en: Could not connect to server: %s
ro: Nu mă pot conecta la serverul: %s

en: Could not create a PGP decryption context.
ro: Nu pot crea un context pentru o decriptare PGP.

en: Could not create a PGP encryption context.
ro: Nu pot crea un context pentru o criptare PGP.

en: Could not create a PGP signature context.
ro: Nu pot crea un context pentru o semnătură PGP.

en: Could not create a PGP verification context.
ro: Nu pot crea un context pentru o verificare PGP.

en: Could not create a S/MIME certsonly context.
ro: Nu pot crea un context pentru certificare S/MIME.

en: Could not create a S/MIME decode context.
ro: Nu pot crea contextul pentru decodarea S/MIME.

en: Could not create a S/MIME encryption context.
ro: Nu pot crea un context pentru o criptare S/MIME.

en: Could not create a S/MIME envelope context.
ro: Nu pot crea un context pentru anvelopa S/MIME.

en: Could not create a S/MIME signature context.
ro: Nu pot crea un context pentru semnătura S/MIME.

en: Could not create composer window, because you have not yet
    configured any identities in the mail component.
ro: Nu pot crea fereastra de compunere pentru că n-aţi configurat încă
    nici o identitate în componenţa mailului.

en: Could not create directory %s:
    %s
ro: Nu pot crea directorul %s:
    %s

en: Could not create directory %s: %s
ro: Nu pot crea directorul %s: %s

en: Could not create file `%s':
    %s
ro: Nu pot crea fişierul `%s':
    %s

en: Could not create folder `%s':
    %s
ro: Nu pot crea dosarul `%s':
    %s

en: Could not create lock file for %s: %s
ro: Nu pot crea fişier de blocare pentru %s: %s

en: Could not create pipe to sendmail: %s: mail not sent
ro: Nu pot crea conexiunea către sendmail: %s: mailul nu este trimis

en: Could not create pipe: %s
ro: Nu pot crea conexiunea: %s

en: Could not create temporary directory: %s
ro: Nu pot crea directorul temporar: %s

en: Could not create the alarm notify service factory
ro: Nu pot crea procesatorul servicului de notificare alarmă

en: Could not create the calendar view.  Please check your ORBit and OAF setup.
ro: Nu pot crea vederea calendar. Verificaţi setările pentru ORBit si OAF

en: Could not delete folder `%s':
    %s
ro: Nu pot şterge dosarul `%s':
    %s

en: Could not delete folder `%s': %s
ro: Nu pot şterge dosarul `%s': %s

en: Could not delete folder index file `%s': %s
ro: Nu pot şterge dosarul index al fişierelor `%s': %s

en: Could not delete folder summary file `%s': %s
ro: Nu pot şterge dosarul sumar al fişierelor `%s': %s

en: Could not execute %s: mail not sent.
ro: Nu pot executa %s: mailul nu este trimis.

en: Could not fetch message: %s
ro: Nu pot aduce mesajul: %s

en: Could not find 'From' address in message
ro: Nu găsesc adresa 'De la' în mesaj

en: Could not find message body in FETCH response.
ro: Nu pot găsi corpul mesajului în răspunsul FETCH.

en: Could not fork sendmail: %s: mail not sent
ro: Nu pot bifurca sendmail: %s: mailul nu este trimis

en: Could not fork: %s
ro: Nu pot bifurca: %s

en: Could not get Kerberos ticket:
    %s
ro: Nu pot lua tichetul Kerberos:
    %s

en: Could not get group list from server.
ro: Nu pot obţine lista grup de la server.

en: Could not initialize Bonobo
ro: Nu pot iniţializa Bonobo

en: Could not initialize GNOME
ro: Nu pot iniţializa GNOME

en: Could not initialize gnome-vfs
ro: Nu pot iniţializa gnome-vfs

en: Could not load %s: %s
ro: Nu pot încărca %s: %s

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
ro: Nu pot încărca %s: Încărcarea modulului nu e suportată în acest sistem.

en: Could not load %s: No initialization code in module.
ro: Nu pot încărca %s: Nu există cod de iniţializare în modul

en: Could not load summary for %s
ro: Nu pot încărca sumarul pentru %s

en: Could not load the tasks in `%s'
ro: Nu pot incărca sarcinile în `%s'

en: Could not lock '%s'
ro: Nu pot bloca: '%s'

en: Could not open `%s':
    %s
    Changes made to this folder will not be resynchronized.
ro: Nu pot deschide `%s':
    %s
    Schimbările făcute în acest dosar nu vor fi resincronizate.

en: Could not open `%s'; no items from the calendar folder will be migrated to the tasks folder.
ro: Nu pot deschide `%s'; nici un articol din dosarul calendar nu va fi transferat în dosarul de sarcini

en: Could not open cache directory: %s
ro: Nu pot deschide directorul cache: %s

en: Could not open directory for news server: %s
ro: Nu pot deschide directorul pentru serverul de news: %s

en: Could not open file `%s':
    %s
ro: Nu pot deschide fişierul `%s':
    %s

en: Could not open folder `%s':
    %s
ro: Nu pot deschide dosarul `%s':
    %s

en: Could not open folder: message listing was incomplete.
ro: Nu pot deschide dosarul: lista de mesaje a fost incompletă.

en: Could not open mail file %s: %s
ro: Nu pot deschide fişierul cu mesaje %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
ro: Nu pot deschide fişierul temporar cu mesaje %s: %s

en: Could not open the folder in `%s'
ro: Nu pot deschide dosarul în `%s'

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
ro: Nu pot parsa mesajul MIME. Afişez ca sursă.

en: Could not parse URL `%s'
ro: Nu pot parsa URL `%s'

en: Could not read pilot's Calendar application block
ro: Nu pot citi pilotul blocului aplicaţie calendar

en: Could not read pilot's ToDo application block
ro: Nu pot citi pilotul blocului aplicaţie ToDo

en: Could not rename folder %s to %s: %s
ro: Nu pot redenumi dosarul %s în %s: %s

en: Could not rename folder: %s
ro: Nu pot redenumi dosarul: %s

en: Could not retrieve message from POP server %s: %s
ro: Nu pot recupera primi de la serverul POP %s: %s

en: Could not scan folder `%s': %s
ro: Nu pot scana dosarul `%s': %s

en: Could not send message: %s
ro: Nu pot trimite mesajul: %s

en: Could not start wombat
ro: Nu pot porni wombat

en: Could not start wombat server
ro: Nu pot porni serverul wombat

en: Could not sync spool folder %s: %s
ro: Nu pot sincroniza dosarul spool %s: %s

en: Could not sync spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in `%s'
ro: Nu pot sincroniza dosarul spool %s: %s
    Dosarul poate fi corupt, copia salvată în `%s'

en: Could not update files correctly
ro: Nu pot actualiza fişierele corect

en: Could not write data: %s
ro: Nu pot scrie data: %s

en: Could not write log entry: %s
    Further operations on this server will not be replayed when you
    reconnect to the network.
ro: Nu pot scrie intrarea în log: %s
    Câteva operaţii nu vor fi refăcute pe acest server la reconectarea
    în reţea.

en: Countr_y:
ro: Ţara

en: Create Ru_le From Message
ro: Crează regulă din mesaj

en: Create _New Folder...
ro: Creză dosar nou...

en: Create _Virtual Folder From Message
ro: Crează dosar virtual din mesaj

en: Create a link to this folder in the shortcut bar
ro: Crează o legătură la acest dosar în bara de scurtături

en: Create a new appointment
ro: Crează o întîlnire nouă

en: Create a new contact "%s"
ro: Crează contact nou "%s"

en: Create a new folder
ro: Creez un dosar nou

en: Create a new shortcut
ro: Crează o scurtătură nouă

en: Create a new shortcut group
ro: Crează un grup nou de scurtături

en: Create a new task
ro: Crează o sarcină nouă

en: Create a rule to filter messages from this sender
ro: Crează o regulă pentru a filtra mesajele de la acest expeditor

en: Create a rule to filter messages to these recipients
ro: Crează o regulă pentru a filtra mesajele pentru aceşti destinatari

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
ro: Crează o regulă pentru a filtra mesajele pentru această listă de mail

en: Create a rule to filter messages with this subject
ro: Crează o regulă pentru a filtra mesajele cu acest subiect

en: Create a virtual folder for these recipients
ro: Crează un dosar virtual pentru aceşti destinatari

en: Create a virtual folder for this mailing list
ro: Crează un dosar virtual pentru această listă de mail

en: Create a virtual folder for this sender
ro: Crează un dosar virtual pentru acest expeditor

en: Create a virtual folder for this subject
ro: Crează un dosar virtual pentru acest subiect

en: Create new contact
ro: Crează contact nou

en: Create new contact list
ro: Crează listă nouă de contacte

en: Create new shortcut group
ro: Crează un grup nou de scurtături.

en: Create or edit mail accounts and other preferences
ro: Crează sau editează conturile de mail şi alte preferinţe

en: Create or edit rules for filtering new mail
ro: Crează sau editează reguli pentru fltrarea mailurilor noi

en: Create or edit virtual folder definitions
ro: Crează sau editează definiţiile dosarelor virtuale

en: Cu_t
ro: Decupează

en: Current store format:
ro: Formatul curent de stocare:

en: Cursor could not be loaded
ro: Nu pot încărca cursorul

en: Customise My Evolution
ro: Personalizează Evolution

en: Cut
ro: Decupează

en: Cut selected messages
ro: Decupează mesajele selectate

en: Cut selected task
ro: Decupează sarcina selectată

en: Cut the selection
ro: Decupează selecţia

en: Cyrillic
ro: Chirilic

en: DATA request timed out: %s: mail not sent
ro: Comanda DATA a expirat: %s: mailul nu a fost trimis

en: DATA response error: %s: mail not sent
ro: Răspuns de eroare la comanda DATA: %s: mailul nu a fost trimis

en: DATA response error: message termination: %s: mail not sent
ro: DATA răspuns de eroare: terminarea mesajului: %s: mesajul nu a fost trimis

en: DATA send timed out: message termination: %s: mail not sent
ro: DATA - timp expirat: terminarea mesajului: %s: mailul nu a fost trimis

en: Date
ro: Data

en: Date & Time
ro: Data & Ora

en: Date Completed:
ro: Întâlnire încheiată:

en: Date received
ro: Date recepţionate

en: Date sent
ro: Date trimise

en: Date/Time:
ro: Data/Ora

en: Date:
ro: Data:

en: Day
ro: Zi

en: Day View
ro: Afişare zi

en: De_fault
ro: Implicit

en: De_lete
ro: Şterge

en: December
ro: Decembrie

en: Decryption is not supported by this cipher
ro: Decriptarea nu e suportată de acest cifru

en: Define Views
ro: Defineşte vizualizări

en: Delegated From
ro: Delegat de la

en: Delegated To
ro: Delegat la

en: Delete
ro: Şterg

en: Delete Contact?
ro: Şterg persoana de contact?

en: Delete after %s day(s)
ro: Ştergere după %s zi(le)

en: Delete all but signature
ro: Şterge tot în afară de semnătură

en: Delete selected contacts
ro: Şterge contactele selectate

en: Delete selected tasks
ro: Şterge sarcinile selectate

en: Delete this folder
ro: Şterge acest dosar

en: Delete this item
ro: Şterge acest articol

en: Delete this list
ro: Şterge această listă

en: Delete...
ro: Şterge...

en: Deleted
ro: Şterse

en: Department
ro: Departament

en: Description contains
ro: Descrierea conţine

en: Description:
ro: Descriere:

en: Details
ro: Detalii

en: Dictionary.com Word of the Day
ro: Dictionary.com Vorba zilei

en: Digital IDs...
ro: ID-uri digitale...

en: Dimensions:
ro: Dimensiuni:

en: Disable
ro: Invalidează

en: Disable Queries
ro: Dezactivare interogări

en: Disable splash screen
ro: Invalidează ecranul de pornire

en: Disconnecting from %s
ro: Deconectare de la %s

en: Display
ro: Afişează

en: Display a different folder
ro: Afişează un dosar diferit

en: Display a message
ro: Afişează un mesaj

en: Display the next important message
ro: Afişează următorul mesaj important

en: Display the next message
ro: Afişează următorul mesaj

en: Display the next unread message
ro: Afişează următorul mesaj necitit

en: Display the next unread thread
ro: Afişează următoarea înlănţuire necitită

en: Display the previous important message
ro: Afişează mesajul precedent important

en: Display the previous message
ro: Afişează mesajul precedent

en: Display the previous unread message
ro: Afişează mesajul necitit precedent

en: Do Not Exist
ro: Nu există

en: Do you really want to remove group
    `%s' from the shortcut bar?
ro: Chiar doriţi să înlăturaţi grupul
    `%s' din bara de scurtături?

en: Do you want to save changes?
ro: Doriţi să salvaţi modificările?

en: Don't ask me again
ro: Nu mă întreba din nou

en: Don't delete
ro: Nu şterge

en: Don't import
ro: Nu importa

en: Don't remove
ro: Nu înlătura

en: Don't show this message again.
ro: Nu arăta acest mesaj din nou

en: Done
ro: Gata

en: Draft
ro: Ciornă

en: Drafts
ro: Ciorne

en: Drifting drizzle
ro: Burniţă viscolită

en: Drifting fog
ro: Negură cu viscol

en: Drifting hail
ro: Grindină viscolită

en: Drifting mist
ro: Ceaţă cu viscol

en: Drifting precipitation
ro: Precipitaţii cu viscol

en: Drifting rain
ro: Ploaie viscolită

en: Drifting small hail
ro: Grindină măruntă viscolită

en: Drifting smoke
ro: Fum viscolit

en: Drifting snow
ro: Zăpadă viscolită

en: Drifting snow grains
ro: Lapoviţă şi ninsoare viscolită

en: Drizzle
ro: Burniţă

en: Drizzle in the vicinity
ro: Burniţă în împrejurimi

en: Due Date
ro: Data scadentă

en: Duplicate Contact Detected
ro: Dublează contactul detectat

en: EBook not loaded
ro: EBook neîncărcat

en: EMail: %s
    Common Name: %s
    Organization Unit: %s
    Organization: %s
    Locality: %s
    State: %s
    Country: %s
ro: EMail: %s
    Nume: %s
    Unitate: %s
    Organizaţie: %s
    Localitate: %s
    Stat: %s
    Ţara: %s

en: E_xit
ro: Ieşire

en: East
ro: Est

en: East - NorthEast
ro: Est - Nord Est

en: East - Southeast
ro: Est - Sud Est

en: Edit Addressbook
ro: Editare agendă

en: Edit Appointment
ro: Editează întâlnire

en: Edit Contact Info
ro: Editare informaţii contact

en: Edit Filters
ro: Editează filtre

en: Edit Full
ro: Editare completă

en: Edit Rule
ro: Editez reguli

en: Edit VFolders
ro: Editează dosare V

en: Edit...
ro: Editează...

en: Empty _Trash
ro: Goleş_te gunoiul

en: Enable
ro: Validează

en: Enable Queries (Dangerous!)
ro: Activare interogări (Periculos!)

en: Encrypt this message with PGP
ro: Criptează acest mesaj cu PGP

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Cetificate
ro: Criptează acest mesaj cu certificatul de criptare S/MIME

en: Encryption is not supported by this cipher
ro: Criptarea nu e suportată de acest cifru

en: Encryption required for requested authentication mechanism
ro: Mecanismul de autentificare cerut necesită criptare

en: End Date
ro: Data sfârşit

en: Enter folder URI
ro: Introdu dosar URI

en: Enter the URL of the news feed you wish to add
ro: Introduceţi URL-ul sursei de ştiri pe care o adăugaţi

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
ro: Introduceţi adresele care vor primi o copie a mesajului

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message.
ro: Introduceţi adresele care vor primi o copie a mesajului fără să apară în lista destinatarilor mesajului

en: Enter the character set to use
ro: Introduceţi setul de carcatere de folosit

en: Enter the recipients of the message
ro: Introduceţi destinatarul mesajului

en: Error
ro: Eroare

en: Error accessing file: %s
ro: Eroare la accesarea fişierului: %s

en: Error adding card
ro: Eroare adăugare card

en: Error adding list
ro: Eroare adăugare listă

en: Error autosaving message: %s
     %s
ro: Eroare la salvarea automată a mesajului: %s:
    %s

en: Error copying mail temp file: %s
ro: Eroare la copierea fişierului cu mesaje temporar: %s

en: Error creating SASL authentication object.
ro: Eroare la crearea obiectului de autentificare SASL

en: Error executing filter search: %s: %s
ro: Eroare execuţie filtru căutare: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
ro: Eroare execuţie filtru: %s: %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
ro: Eroare executare expresia căutare: %s:
    %s

en: Error in regular expression '%s':
    %s
ro: Eroare în expresia regulată '%s':
    %s

en: Error in search expression.
ro: Eroare la căutarea expresiei.

en: Error loading %s
ro: Eroare la încărcarea %s

en: Error loading file: %s
ro: Eroare la încărcarea fişierului: %s

en: Error loading filter information:
    %s
ro: Eroare la încarcarea informaţiei de filtrare:
    %s

en: Error modifying card
ro: Eroare la modificare card

en: Error modifying list
ro: Eroare la modificarea listei

en: Error parsing filter: %s: %s
ro: Eroare parsare filtru: %s: %s

en: Error reading mail file: %s
ro: Eroare la citirea fişierului cu mesaje: %s

en: Error removing card
ro: Eroare ştergere card

en: Error removing list
ro: Eroare la ştergerea listei

en: Error saving file: %s
ro: Eroare la salvarea fişierului: %s

en: Error saving messages to: %s:
     %s
ro: Eroare la salvarea mesajului: %s:
     %s

en: Error saving shortcuts.
ro: Eroare la salvarea scurtăturilor.

en: Error starting %s
ro: Eroare la start %s

en: Error while '%s':
    %s
ro: Eroare în timpul '%s':
    %s

en: Error while communicating with calendar server
ro: Eroare in timpul comunicării cu serverul calendar

en: Error while performing operation:
    %s
ro: Eroare în timpul operaţiei:
    %s

en: Error while reading file %s:
    %s
ro: Eroare la citirea fişierului: %s
    %s

en: Error writing mail temp file: %s
ro: Eroare la scrierea fişierului cu mesaje temporar: %s

en: Error writing to temp mailbox: %s
ro: Eroare la scrierea în căsuţa poştală temporară: %s

en: Every
ro: Fiecare

en: Evolution - Create new folder
ro: Evolution - Creare dosar nou

en: Evolution Account Editor
ro: Editor de conturi Evolution

en: Evolution Addressbook minicard viewer
ro: Vizualizor agendă minicard Evolution

en: Evolution News Editor
ro: Editor de ştiri Evolution

en: Evolution _Window
ro: Fereastra Evolution

en: Evolution calendar iTip/iMip viewer
ro: Evolution calendar iTip/iMip vizualizator

en: Evolution component for handling contacts.
ro: Componentă Evolution pentru manipulare contacte

en: Evolution component for handling mail.
ro: Componentă Evolution pentru manipularea mailului.

en: Evolution component for handling the calendar.
ro: Componentă Evolution pentru manipularea calendarului.

en: Evolution component for the executive summary.
ro: Componenta Evolution pentru sumarul activităţilor.

en: Evolution has found Elm mail files
    Would you like to import them into Evolution?
ro: Evolution a găsit fişiere de mail Elm.
    Doriţi să le importaţi în Evolution?

en: Evolution has found GnomeCard files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
ro: Evolution a găsit fişiere fişiere GnomeCard.
    Doriţi să le importaţi în Evolution?

en: Evolution has found Netscape mail files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
ro: Evolution a găsit fişiere de mail Netscape.
    Doriţi să le importaţi în Evolution?

en: Evolution has found Pine mail files.
    Would you like to import them into Evolution?
ro: Evolution a găsit fişiere de mail Pine.
    Doriţi să le importaţi în Evolution?

en: Evolution has taken the tasks that were in your calendar folder and automatically migrated them to the new tasks folder.
ro: Evolution a preluat sarcinile care au fost in dosarul calendar şi le-a transferat într-un nou dosar de sarcini.

en: Evolution has tried to take the tasks that were in your calendar folder and migrate them to the new tasks folder.
    Some of the tasks could not be migrated, so this process may be attempted again in the future.
ro: Evolution a încercat să preia sarcinile care au fost în dosarul calendar şi le-a transferat într-un nou dosar de sarcini.Câteva sarcini nu pot fi transferate, aşa că acest proces se poate relua în viitor

en: Evolution installation
ro: Instalare Evolution

en: Evolution mail composer.
ro: Compozitorul de mailuiri Evolution.

en: Evolution mail executive summary component.
ro: Componenta Evolution pentru sumarul activităţilor.

en: Evolution mail folder display component.
ro: Componenta Evolution pentru afişarea mailului.

en: Evolution mail folder factory component.
ro: Componenta Evolution pentru procesarea mailului.

en: Evolution's addressbook name selection interface.
ro: Interfaţa de selectare nume a agendei Evolution.

en: Exceptions
ro: Excepţii

en: Execute actions
ro: Execută acţiunile

en: Executive summary component could not initialize Bonobo.
ro: Componenta sumar a activităţilor nu poate iniţializa Bonobo.

en: Exist
ro: Există

en: Exit the program
ro: Ieşire din program

en: Expression
ro: Expresie

en: Expunging folder
ro: Distrug dosarul

en: External Viewer
ro: Vizualizator extern

en: F_older
ro: Dosar

en: Factory for the Addressbook Minicard control
ro: Procesator pentru controlul agendei minicard

en: Factory for the Addressbook's address displayer
ro: Procesator pentru afişorul agendei de adrese

en: Factory for the Addressbook's address popup
ro: Procesator pentru apariţia adreselor din agendă

en: Factory for the Addressbook's name selection interface
ro: Procesator interfaţa de selectare nume a agendei

en: Factory for the Calendar Summary component.
ro: Procesator pentru componenta Centralizator a calendarului

en: Factory for the Evolution composer.
ro: Procesator pentru compozitorul Evolution.

en: Factory for the Mail Summary component.
ro: Procesator pentru componenta sumar mail.

en: Factory for the alarm notification service
ro: Procesator pentru serviciul notificare alarme

en: Factory for the calendar iTip view control
ro: Procesator pentru controlul calendar iTip

en: Factory for the sample Addressbook control
ro: Procesator pentru controlul mostră agendă

en: Factory for the sample Calendar control
ro: Procesator pentru mostra controlului calendar

en: Factory to import Outlook Express 4 mails into Evolution
ro: Procesator pentru importul mailurilor Outlook Express 4 în Evolution

en: Factory to import VCard files into Evolution.
ro: Procesator pentru  importul fişierelor GnomeCard in Evolution

en: Factory to import mbox into Evolution
ro: Procesator pentru importul mbox în Evolution

en: Failed at message %d of %d
ro: Eşuare la mesajul %d din %d

en: Failed on message %d
ro: Eşuare la mesajul %d

en: Failed on message %d of %d
ro: Eşec la mesajul %d din %d

en: Failed to decode message.
ro: Eşec la decodarea mesajului.

en: Failed to find a common bulk algorithm.
ro: Eşec la găsirea algoritmului comun bulk.

en: Failed to find certificate for "%s".
ro: Eşec la găsirea certificatului pentru "%s".

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
ro: Eşuare la blocare prin folosirea fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
ro: Eşec la blocarea prin folosirea flock(2): %s

en: Failed to send username to server
ro: Eşec la trimiterea numelui utilizator la server

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
ro: Eşuare la stocarea mesajului în fişierul temporar %s: %s

en: Failed to verify certificates.
ro: Eşec la verificarea certificatului.

en: Failure in name lookup: %s
ro: Eşec la căutarea numelui: %s

en: Family Name
ro: Nume de familie

en: Fatal mail parser error near position %ld in folder %s
ro: Eroare fatală la parserul de mail la poziţia %ld în dosarul %s

en: February
ro: Februarie

en: Few clouds
ro: Puţin noros

en: File As
ro: Pune la fişier ca

en: File exists, overwrite?
ro: Fişierul există, suprascriu?

en: File name:
ro: Nume fişier:

en: File type:
ro: Tip fişier:

en: Filename:
ro: Nume fişier:

en: Filter Rules
ro: Reguli filtre

en: Filter on Mailing List
ro: Filtru pe lista de mail

en: Filter on Mailing List (%s)
ro: Filtru pe lista de mail (%s)

en: Filter on Mailing _List...
ro: Filtrează _lista de mail...

en: Filter on Re_cipients
ro: Filtru pe destinatari

en: Filter on Se_nder...
ro: Filtrează expeditorul...

en: Filter on Sen_der
ro: Filtru pe expeditor

en: Filter on Sub_ject
ro: Filtru pe subiect

en: Filter on _Mailing List
ro: Filtru pe lista de mail

en: Filter on _Recipients...
ro: Filtrează destinatarul...

en: Filter on _Subject...
ro: Filtrează _subiectul...

en: Filters
ro: _Filtre...

en: Find in Message
ro: Găseşte în mesaj

en: Find:
ro: Găseşte:

en: Finland
ro: Finlanda

en: Flagged
ro: Marcat

en: Fog
ro: Negură

en: Fog in the vicinity
ro: Negură în împrejurimi

en: Fog with wind
ro: Negură cu vânt

en: Folder
ro: Dosar

en: Folder `%s' does not exist.
ro: Dosarul `%s' nu există.

en: Folder `%s' is not empty. Not deleted.
ro: Dosarul `%s' nu e gol. Nu s-a şters.

en: Folder `%s/%s' does not exist.
ro: Dosarul `%s'/%s nu există.

en: Folder containing contact information
ro: Dosar conţinând informaţie de contact

en: Folder name:
ro: Nume dosar:

en: Folder type:
ro: Tip dosar:

en: Folder was destroyed and recreated on server.
ro: Dosarul a fost distrus şi recreat pe server.

en: Folders
ro: Dosare

en: Fonts
ro: Fonturi

en: Footer:
ro: Subsol:

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
ro: Pentru trimiterea mailului prin conectare la un hub de mailuri distant folosind SMTP.

en: For delivering mail by passing it to the "sendmail" program on the local system.
ro: Pentru livrarea mailului prin trecerea lui la programul "sendmail" în sistemul local.

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
ro: Pentru citirea şi stocarea mesajelor pe servere IMAP.

en: For reading mail as a query of another set of folders
ro: Pentru citirea mailului ca o interogare a altui set de dosar

en: Force images in HTML mail to be loaded
ro: Forţează încărcarea imaginilor în HTML

en: Forget _Passwords
ro: Uită _parolele

en: Forget remembered passwords so you will be prompted for them again
ro: Uită parolele memorate astfel veţi fi întrebat despre ele din nou

en: Forward
ro: Înaintează

en: Forward As
ro: Înaintează ca

en: Forward _Attached
ro: Înaintează _anexat

en: Forward _Inline
ro: Înaintează _inline

en: Forward _Quoted
ro: Înaintează cotat

en: Forward as i_Calendar
ro: Înaintează ca şi _calendar i

en: Forward the selected message quoted like a reply
ro: Înaintează mesajul selectat cotat ca răspuns

en: Forward the selected message to someone
ro: Înainteaza mesajul selectat către cineva

en: Forward the selected message to someone as an attachment
ro: Înaintează mesajul selectat către cineva ca o anexă

en: Forward this item via email
ro: Înaintează acest articol prin email

en: Forwarded message - %s
ro: Mesaj înaintat - %s

en: Forwarded messages
ro: Mesaje înaintate

en: Fr
ro: Vi

en: Free-busy URL
ro: URL liber-ocupat

en: Freezing drizzle
ro: Burniţă cu gheaţă

en: Freezing fog
ro: Negură cu gheaţă

en: Freezing hail
ro: Grindină cu gheaţă

en: Freezing mist
ro: Ceaţă cu gheaţă

en: Freezing precipitation
ro: Precipitţii cu gheaţă

en: Freezing rain
ro: Ploaie cu gheaţă

en: Freezing small hail
ro: Grindină măruntă cu gheaţă

en: Freezing snow
ro: Zăpadă cu gheaţă

en: Freezing snow grains
ro: Lapoviţă şi ninsoare cu gheaţă

en: Friday
ro: Vineri

en: From
ro: De la

en: From:
ro: De la:

en: Full Name
ro: Nume complet

en: Function not implemented in this storage
ro: Funcţie neimplementată în această stocare

en: Generic error
ro: Eroare generică

en: Geographical Position
ro: Poziţie geografică

en: Get Digital ID...
ro: Ia ID digital...

en: Getting message %d (%d%%)
ro: Primesc mesaj %d (%d%%)

en: Getting message %d of %d
ro: Primesc mesajul %d din %d

en: Go To
ro: Mergi la

en: Go To Date
ro: Mergi la data

en: Go to _Date
ro: Mergi la _data

en: Go to _Today
ro: Mergi la _ziua

en: Go to a specific date
ro: Mergi la o anumită data

en: Go to folder...
ro: Mergi la dosarul...

en: Greek
ro: Grec

en: Group name:
ro: Nume grup:

en: HELO request timed out: %s: non-fatal
ro: Comanda HELO a expirat: %s: nefatal

en: HELO response error: %s: non-fatal
ro: Răspuns de eroare la comanda HELO: %s: nefatal

en: Hail
ro: Grindină

en: Hail in the vicinity
ro: Grindină în împrejurimi

en: Hail showers
ro: Aversă de grindină

en: Hailstorm
ro: Furtună cu grindină

en: Header
ro: Antet

en: Header/Footer
ro: Antet/Subsol

en: Headings
ro: Titluri

en: Headings for each letter
ro: Titluri pentru fiecare scrisoare

en: Heavy drizzle
ro: Burniţă puternică

en: Heavy hail
ro: Grindină puternică

en: Heavy precipitation
ro: Precipitaţii puternice

en: Heavy rain
ro: Ploaie puternică

en: Heavy small hail
ro: Grindină măruntă moderată

en: Heavy snow
ro: Ninsoare puternică

en: Heavy snow grains
ro: Lapoviţă şi ninsoare puternică

en: Height:
ro: Înălţime:

en: Help message
ro: Mesaj de ajutor

en: Hide
ro: Ascund

en: Hide S_elected Messages
ro: Ascunde mesajele selectate

en: Hide _Deleted Messages
ro: Ascunde mesajele şterse

en: Hide deleted messages rather than displaying them with a line through them
ro: Ascunde mesajele selectate mai degrabă decât să le afişezi tăiate cu o linie

en: Hide the shortcut bar
ro: Ascunde bara de scurtături

en: High
ro: Ridicat

en: Higher
ro: Mai mare

en: Highest
ro: Cea mai mare

en: Home
ro: Adresa de acasă

en: Home 2
ro: Adresa de acasă 2

en: Home Address
ro: Adresa acasă

en: Home Fax
ro: Fax acasă

en: Home Phone
ro: Telefon acasă

en: Home Phone 2
ro: Telefon acasă 2

en: Host
ro: Gazdă

en: Host lookup failed: %s: host not found
ro: Eşec la căutarea gazdei: %s: gazdă negăsită

en: Host lookup failed: %s: unknown reason
ro: Eşec la căutarea gazdei: %s: motiv necunoscut

en: How many days should the calendar display at once?
ro: Câte zile trebuie să afişeze calendarul?

en: I/O error
ro: Eroare I/O

en: IMAP command failed: %s
ro: Comanda IMAP eşuată: %s

en: IMAP server %s does not support requested authentication type %s
ro: Serverul IMAP %s nu suportă tipul cerut de autentificare %s

en: IMAP server response did not contain %s information
ro: Răspunsul serverului IMAP nu conţine informaţia %s

en: Identity
ro: Identitate

en: If
ro: Dacă

en: If you can no longer open this mailbox, then
    you may need to repair it manually.
ro: Dacă nu o să puteţi deschide această căsuţă poştală, atunci
    probabil va trebui să o reparaţi manual.

en: Immediately follow each other
ro: Urmează imediat unul după altul

en: Importers
ro: Importatori

en: Importing
ro: Se importă

en: Importing %s
    Importer not ready.
    Waiting 5 seconds to retry.
ro: Import %s
    Importator nepregătit.
    Aşteptaţi 5 secunde să încerc din nou.

en: Importing %s
    Importing item %d.
ro: Se importă %s
    Se importă articol %d.

en: Importing %s
    Importing item 1.
ro: Se importă %s
    Se importă elementul 1.

en: Importing %s.
    Starting %s
ro: Se importă %s.
    Start %s

en: Imports Outlook Express 4 files into Evolution
ro: Import fişierele Outlook Express 4 în Evolution

en: Imports VCard files into Evolution.
ro: Import fişierele card V în Evolution.

en: Imports mbox files into Evolution
ro: Import fişierele mbox în Evolution

en: In HTML mail
ro: În mailuri HTML

en: In Progress
ro: În derulare

en: Incoming
ro: Intră

en: Information
ro: Informaţie

en: Inline
ro: În linie

en: Insert File
ro: Inserează fişier

en: Insert a file as text into the message
ro: Inserează un fişier ca text în mesaj

en: Insert text file...
ro: Inserează fişier text...

en: Invalid email address trace information:
    %s
ro: Adresa de email invalidă (informaţie urmă):
    %s

en: Invalid message contents
ro: Conţinut invalid al mesajului

en: Invalid trace information:
    %s
ro: Informaţia urmă invalidă:
    %s

en: Invalid type in body-contains, expecting string
ro: Tip invalid în conţinutul mesajului, necesar şir

en: January
ro: Ianuarie

en: Japanese
ro: Japonez

en: Journal entry - %s
ro: Intrare jurnal - %s

en: July
ro: Iulie

en: June
ro: Iunie

en: Korean
ro: Corean

en: LDAP Server
ro: Server LDAP

en: LDAP server containing contact information
ro: Server LDAP conţinând informaţie de contact

en: Landscape
ro: Peisaj

en: Language
ro: Limbaj

en: Leave messages on server
ro: Lasă mesajele pe server

en: Left:
ro: Stînga

en: Letter tabs on side
ro: Tab-uri scrisoare în lateral

en: Light drizzle
ro: Burniţă uşoară

en: Light fog
ro: Negură uşoară

en: Light hail
ro: Grindină uşoară

en: Light mist
ro: Ceaţă uşoară

en: Light precipitation
ro: Precipitaţii uşoare

en: Light rain
ro: Ploaie uşoară

en: Light snow
ro: Ninsoare uşoare

en: Light snow grains
ro: Lapoviţă şi ninsoare uşoară

en: List _name:
ro: _Nume listă:

en: Load _Images
ro: Încarcă _imaginile

en: Loading Calendar
ro: Încarc calendar

en: Loading calendar...
ro: Încarc calendar...

en: Loading message content
ro: Încarc conţinut mesaj

en: Loading...
ro: Încarc...

en: Local mail file %s
ro: Fişier mail-uri locale %s

en: Local stores do not have an inbox
ro: Stocările locale nu au un inbox

en: Low
ro: Scăzut

en: Lower
ro: Mai scăzută

en: Lowest
ro: Cea mai scăzută

en: MAIL FROM request timed out: %s: mail not sent
ro: Comanda MAIL FROM a expirat: %s: mailul nu a fost trimis

en: MAIL FROM response error: %s: mail not sent
ro: Răspuns de eroare la comanda MAIL FROM: %s: mailul nu a fost trimis

en: MH-format mail directories
ro: Director cu mail-uri în format MH

en: MIME type:
ro: Tip MIME:

en: MTWTFSS
ro: LMMJVSD

en: Mail Alarm Options
ro: Opţiuni alarmă mail

en: Mail Configuration
ro: Configurare mail

en: Mail configuration interface
ro: Interfaţa de configurare mail

en: Mail delivery via the sendmail program
ro: Mail trimis prin intermediul programului sendmail

en: Mail from %s
ro: Mail de la %s

en: Mail summary
ro: Sumar mail

en: Mail to %s
ro: Mail la %s

en: Mailbox Format
ro: Format căsuţă de mail

en: Mailbox location
ro: Locaţie căsuţă poştală

en: Mailing list
ro: Lista de mail

en: Main toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: Malformed external-body part.
ro: Corpul extern al mesajului parţial deformat.

en: Manage Subscriptions
ro: Administrare abonări

en: Mar_k as Read
ro: Marchează ca citit

en: March
ro: Martie

en: Margins
ro: Margini

en: Mark All as R_ead
ro: Marchează tot ca citit

en: Mark all visible messages as read
ro: Marchează toate mesajele ca citite

en: Mark as U_nread
ro: Marchează ca _necitit

en: Mark as _Important
ro: Marchează ca important

en: Mark the selected messages as having been read
ro: Marchează mesajele selectate ca citite

en: Mark the selected messages as important
ro: Marchează mesajele selectate ca importante

en: Mark the selected messages as not having been read
ro: Marchează mesajele selectate ca necitite

en: Mark the selected messages for deletion
ro: MArchează mesajele selectate pentru ştergere

en: Matches:
ro: Potriviri:

en: May
ro: Mai

en: Meeting
ro: Întâlnire

en: Meeting _end time:
ro: Ora de sfârşit a întâlnirii:

en: Meeting _start time:
ro: Ora de început a întâlnirii:

en: Member
ro: Membru

en: Members
ro: Membri

en: Merge E-Mail Address
ro: Reuneşte adresele email:

en: Message
ro: Mesaj

en: Message %s not found.
ro: Mesajul %s negăsit.

en: Message Alarm Options
ro: Opţiuni mesaje alarmă

en: Message Body
ro: Corp mesaj

en: Message Header
ro: Antet mesaj

en: Message construction failed: Corrupt mailbox?
ro: Construcţia mesajului eşuată: căsuţa poştală coruptă?

en: Message storage
ro: Stocare mesaje

en: Message to Display
ro: Mesaj de afişat

en: Message was received
ro: Mesajul a fost recepţionat

en: Message was sent
ro: Mesajul a fost trimis

en: Messages
ro: Mesaje

en: Miss
ro: D-ra.

en: Mist
ro: Ceaţă

en: Mist in the vicinity
ro: Ceaţă în împrejurimi

en: Mist with wind
ro: Ceaţă cu vânt

en: Mo
ro: Lu

en: Mobile
ro: Mobil

en: Mobile Phone
ro: Telefon mobil

en: Moderate drizzle
ro: Burniţă moderată

en: Moderate fog
ro: Negură moderată

en: Moderate hail
ro: Grindină moderată

en: Moderate mist
ro: Ceaţă moderată

en: Moderate precipitation
ro: Precipitaţii moderate

en: Moderate rain
ro: Ploaie moderată

en: Moderate small hail
ro: Grindină măruntă moderată

en: Moderate smoke
ro: Fum moderat

en: Moderate snow
ro: Ninsoare moderată

en: Moderate snow grains
ro: Lapoviţă şi ninsoare moderată

en: Moderate volcanic ash
ro: Cenuşă vulcanică moderată

en: Modifying card from LDAP server...
ro: Modificare card pentru serverul LDAP...

en: Monday
ro: Luni

en: Month
ro: Luna

en: Month View
ro: Afişare lună

en: Move
ro: Mută

en: Move folder
ro: Mută dosarul

en: Move message(s) to
ro: Mută mesaj(e) în

en: Move selected messages to another folder
ro: Mută mesajele selectate în alt dosar

en: Move this folder to another place
ro: Mută acest dosar în altă parte

en: Move to Folder
ro: Mută in dosar

en: Movemail program failed: %s
ro: Eşuare program de mutare mesaje: %s

en: Moving
ro: Mut

en: Moving messages to %s
ro: Mut mesajele în %s

en: Mr.
ro: Dl.

en: Mrs.
ro: D-na.

en: Multiple Messages
ro: Mesaje multiple

en: Multiple Unseen Messages
ro: Mesaje nevăzute multiple

en: Multiple VCards
ro: Carduri V multiple

en: My Weather
ro: Vremea

en: NNTP Server:
ro: Server NNTP

en: NT Login
ro: Logare NT

en: Name
ro: Nume

en: Name:
ro: Nume:

en: Namespace
ro: Nume spaţiu

en: New
ro: Nou

en: New Appointment
ro: Întâlnire nouă

en: New Contact
ro: Contact nou

en: New Contact List
ro: Listă contacte nouă

en: New Contact _List
ro: Listă contacte nouă

en: New Contact:
ro: Contact nou

en: New Message
ro: Mesaj nou

en: New Task
ro: Sarcină nouă

en: New VFolder
ro: Dosar V Nou

en: New _Contact
ro: _Contact nou

en: New phone type
ro: Tip nou de telefon

en: New store format:
ro: Format nou de stocare:

en: New...
ro: Nou...

en: News
ro: Ştiri

en: Next
ro: Următorul

en: Nick
ro: Poreclă

en: Nickname
ro: Poreclă

en: No
ro: Nu

en: No Information
ro: Nici o informaţie

en: No Message Selected
ro: Nici un mesaj selectat

en: No appointments
ro: Nu există întâlniri

en: No description available.
ro: Nu e disponibilă o descriere.

en: No error
ro: Fără eroare

en: No message with uid %s
ro: Nici un mesaj cu uid %s

en: No provider available for protocol `%s'
ro: Nici un furnizor valid pentru protocolul `%s'

en: No such folder %s
ro: Nu există dosarul %s

en: No such folder `%s'.
ro: Nu există dosarul `%s'.

en: No such message
ro: Nu există mesaj

en: No such message %s in %s
ro: Nu există mesajul %s în %s

en: No such message: %s
ro: Nu există mesajul: %s

en: No summary
ro: Nu există rezumat

en: No support for authentication type %s
ro: Tip de autentificare nesuportat %s

en: No tasks
ro: Nu există sarcini

en: No_tes:
ro: No_tiţe

en: Non-Participant
ro: Neparticipant

en: None
ro: Inexistent

en: North
ro: Nord

en: North - NorthEast
ro: Nord - Nord Est

en: North - Northwest
ro: Nord - Nord Vest

en: Northeast
ro: Nord Est

en: Northwest
ro: Nord Vest

en: Not Started
ro: Nepornit

en: Not enough space to create the folder
ro: Spaţiu insuficient pentru a crea dosarul

en: Note
ro: Notă

en: Note: When converting between mailbox formats, a failure
    (such as lack of disk space) may not be automatically
    recoverable.  Please use this feature with care.
ro: Notă: când convertiţi între formate mailbox poate apărea
    o problemă (cum ar fi o lipsă a spaţiului pe disc) care nu poate
    fi rezolvată în mod automat. Vă rugăm folosiţi această facilitate cu grijă.

en: November
ro: Noiembrie

en: Now
ro: Acum

en: Number of columns:
ro: Număr de coloane

en: Obtain the latest meeting information
ro: Obţine ultimele informaţii despre întâlnire

en: October
ro: Octombrie

en: Office
ro: Birou

en: One
ro: Unu

en: Open
ro: Deschide

en: Open Link in Browser
ro: Deschide legătura în navigator

en: Open a file
ro: Deschide fişier

en: Open a window for composing a mail message
ro: Deschide o fereastră pentru a compune un mesaj nou

en: Open file
ro: Deschide fişier

en: Open in %s...
ro: Deschide în %s...

en: Open in New Window
ro: Deschide în fereastră nouă

en: Open in New _Window
ro: Deschide în fereastră noua

en: Open the folder linked to this shortcut
ro: Deschide dosarul legat la această scurtătură.

en: Open the folder linked to this shortcut in a new window
ro: Deschide dosarul legat la această scurtătură într-o fereastră nouă

en: Open the selected message in a new window
ro: Deschde mesajul selectat într-o fereastră nouă

en: Open the selected message in the composer to re-send it
ro: Deschide mesajul selectat în compositor pentru a-l retrimite

en: Open this folder in an other window
ro: Deschide acest dosar în altă fereastră

en: Opening folder %s
ro: Deschid dosarul %s

en: Opening store %s
ro: Deschid rezerva %s

en: Operation cancelled
ro: Operaţia anulată

en: Operation not supported
ro: Operaţie nesuportată

en: Optional Information
ro: Informaţie opţională

en: Optional Participant
ro: Participant opţional

en: Options
ro: Opţiuni

en: Organi_zation:
ro: Organi_zaţie:

en: Organization
ro: Organizaţie

en: Organizer:
ro: Organizator:

en: Orientation
ro: Orientare

en: Original Contact:
ro: Contact original:

en: Other
ro: Alte

en: Other Address
ro: Altă adresă

en: Other Contacts
ro: Alte contacte

en: Other Fax
ro: Alt Fax

en: Other Phone
ro: Alt telefon

en: Other error
ro: Altă eroare

en: Other...
ro: Alte...

en: Out of Office
ro: Afară din oficiu

en: Outgoing
ro: Iese

en: Overcast
ro: Cer noros

en: Overwrite file?
ro: Suprascrieţi fişierul?

en: PGP Encrypt
ro: Criptare PGP

en: PGP Sign
ro: Semnătură PGP

en: Page
ro: Pagină

en: Page Setup:
ro: Setări pagină

en: Paper
ro: Hîrtie

en: Paper source:
ro: Sursa hirtie

en: Partial drizzle
ro: Burniţă parţial

en: Partial fog
ro: Negură parţială

en: Partial hail
ro: Grindină parţială

en: Partial mist
ro: Ceaţă parţială

en: Partial precipitation
ro: Precipitaţii parţiale

en: Partial rainfall
ro: Aversă de ploaie parţială

en: Partial small hail
ro: Grindină măruntă parţial

en: Partial smoke
ro: Fum parţial

en: Partial snow grains
ro: Lapoviţă şi ninsoare parţială

en: Partial snowfall
ro: Ninsoare parţială

en: Partial volcanic ash
ro: Cenusă vulcanică parţială

en: Password
ro: Parola

en: Paste
ro: Lipeşte

en: Paste message in the clipboard
ro: Lipeşte mesajul la clipboard

en: Paste task from the clipboard
ro: Lipeşte sarcina din clipboard

en: Paste the clipboard
ro: Lipeşte clipboard-ul

en: Patches of drizzle
ro: Burniţă pe alocuri

en: Patches of fog
ro: Negură pe alocuri

en: Patches of hail
ro: Grindină pe alocuri

en: Patches of mist
ro: Ceaţă pe alocuri

en: Patches of precipitation
ro: Precipitaţii pe alocuri

en: Patches of rain
ro: Ploaie pe alocuri

en: Patches of small hail
ro: Grindină măruntă pe alocuri

en: Patches of smoke
ro: Fum pe alocuri

en: Patches of snow
ro: Ninsoare pe alocuri

en: Patches of snow grains
ro: Lapoviţă şi ninsoare pe alocuri

en: Patches of volcanic ash
ro: Cenuşă vulcanică pe alocuri

en: Performing query on unknown header: %s
ro: Execută interogare în header necunoscut: %s

en: Permanently remove all deleted messages from all folders
ro: Şterg pentru totdeauna mesajele şterse din toate dosarele

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
ro: Şterge pentru totdeauna toate mesajele din acest dosar

en: Permission denied
ro: Acces interzis

en: Phone List
ro: Lista de telefoane

en: Phone Types
ro: Tipuri de telefon

en: Pick a color
ro: Alege o culoare

en: Play a sound
ro: Redă un sunet

en: Play sound:
ro: Redă sunetul:

en: Please click "OK" to install the files, or "Cancel" to exit.
ro: Vă rog să daţi clic pe "OK" pentru a instala fişierele, sau "Renunţă" pentru ieşire

en: Please enter the NNTP password for %s@%s
ro: Introduceţi vă rog parola NNTP pentru %s@%s

en: Please enter your %s passphrase
ro: Vă rog introduceţi fraza de trecere %s

en: Please enter your %s passphrase for %s
ro: Vă rog introduceţi %s fraza de trecere pentru %s

en: Please enter your password for %s
ro: Vă rog introduceţi parola pentru %s

en: Please indicate the nickname of a certificate to sign with.
ro: Vă rog precizaţi porecla certificatului pentru a-l semna.

en: Pointer to FTP site (%s)
ro: Indicator către site-ul FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s)
ro: Indicator către fişierul local (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site "%s"
ro: Indicator către fişierul local (%s) valid pe site-ul "%s"

en: Pointer to unknown external data ("%s" type)
ro: Indicator către o dată externă necunoscută (tip "%s")

en: Portrait
ro: Portret

en: Precipitation in the vicinity
ro: Precipitaţii în împrejurimi

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Preview the printed item
ro: Previzualizează articolul tipărit

en: Preview:
ro: Previzualizare:

en: Previews the calendar to be printed
ro: Previzualizează calendar ce va fi tipărit

en: Previews the contacts to be printed
ro: Previzualizează contactele ce vor fi tipărite

en: Previous
ro: Precedent

en: Pri_vate
ro: Pri_vat

en: Primary
ro: Principal

en: Primary Email
ro: Email principal

en: Primary Phone
ro: Telefon principal

en: Print
ro: Tipăreşte

en: Print Calendar
ro: Tipăreşte calendar

en: Print En_velope...
ro: Tipăreşte plic...

en: Print Envelope
ro: Tipăreşte plic

en: Print Item
ro: Tipăreşte elementul

en: Print Message
ro: Tipăreşte mesaj

en: Print Pre_view
ro: Pre_vizualizează tipărire

en: Print Preview
ro: Previzualizează tipărirea

en: Print Setup
ro: Setează tipărirea

en: Print selected contacts
ro: Tipăreşte contactele selectate

en: Print this item
ro: Tipăreşte acest articol

en: Print using gray shading
ro: Tipăresc folosind umbre de gri

en: Print...
ro: Tipăreşte

en: Printing of message failed
ro: Tipărirea mesajului nereuşită

en: Priority
ro: Prioritate

en: Private
ro: Privat

en: Profession
ro: Profesie

en: Program Alarm Options
ro: Opţiuni alarmă program

en: Progress
ro: În desfăşurare

en: Properties
ro: Proprietăţi

en: Properties for "%s"
ro: Proprietăţi pentru "%s"

en: Protocol not supported
ro: Protocol nesuportat

en: QUIT request timed out: %s: non-fatal
ro: Comanda QUIT a expirat: %s: nefatal

en: QUIT response error: %s: non-fatal
ro: QUIT răspuns de eroare: %s: nefatal

en: Qmail maildir
ro: Maildir Qmail

en: Querying Addressbook...
ro: Căutare agendă...

en: Question
ro: Întrebare

en: Quoted
ro: Cotat

en: Quotes of the Day
ro: Cotele zilei

en: RCPT TO request timed out: %s: mail not sent
ro: Comanda RCPT TO a expirat: %s: mailul nu a fost trimis

en: RCPT TO response error: %s: mail not sent
ro: Răspuns de eroare la comanda RCPT TO: %s: mailul nu a fost trimis

en: RSET request timed out: %s
ro: Timp expirat pentru cererea RSET: %s

en: RSET response error: %s
ro: Răspuns de eroare RSET: %s

en: Rain
ro: Ploaie

en: Rain in the vicinity
ro: Ploaie în împrejurimi

en: Rain showers
ro: Aversă de ploaie

en: Re_fresh Meeting
ro: Actualizează întâlnirea

en: Re_fresh Task
ro: Reîmprospătează sarcina

en: Re_name this Group...
ro: Rede_numeşte acest grup...

en: Read
ro: Citeşte

en: Really delete account?
ro: Chiar ştergeţi acest cont?

en: Received
ro: Primit

en: Receiving Email
ro: Primesc email

en: Receiving LDAP search results...
ro: Primesc rezultatele căutării LDAP...

en: Receiving Mail
ro: Primesc mail

en: Receiving Options
ro: Opţiuni primire

en: Recipients
ro: Destinatari

en: Reconfiguring folder
ro: Reconfigurez dosarul

en: Recurrence
ro: Revenire

en: Recurrence Rule
ro: Regulă revenire

en: Refresh List
ro: Reîmprospătează lista

en: Refresh List of Folders
ro: Reîmprospătează lista dosarelor

en: Refreshing folder
ro: Actualizez dosarul

en: Regex Match
ro: Potrivire regex

en: Regions
ro: Regiuni

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
ro: Compilarea expresiei regulate eşuată: %s: %s

en: Reload
ro: Reîncarcă

en: Remember this password
ro: Memorez această parolă

en: Reminder
ro: Reaminteşte

en: Reminders
ro: Memorator

en: Remove
ro: Şterge

en: Remove All
ro: Şterge tot

en: Remove folder from your list of subscribed folders
ro: Şterge dosarul din lista dosarelor înscrise

en: Remove selected items from the attachment list
ro: Scoate articolele selectate din lista de anexe

en: Remove this shortcut from the shortcut bar
ro: Înlătură această scurtătură din bara de scurtături

en: Remove this shortcut group
ro: Înlătură acest grup de scurtături

en: Removing card from LDAP server...
ro: Şterge card de la serverul LDAP...

en: Removing folder %s
ro: Şterg dosarul %s

en: Rename Shortcut Group
ro: Redenumeşte grupul de scurtături

en: Rename selected shortcut group to:
ro: Redenumeşte grupul de scurtături selectat în:

en: Rename selected shortcut to:
ro: Redenumeşte scurtătura selectată în:

en: Rename shortcut
ro: Redenumeşte scurtătura

en: Rename this shortcut
ro: Redenumeşte această scurtătură

en: Rename this shortcut group
ro: Redenumeşte acest grup de scurtături

en: Repeat the alarm
ro: Repetă alarma

en: Replied to
ro: Răspuns la

en: Reply
ro: Răspunde

en: Reply to All
ro: Răspunde la toţi

en: Reply to _All
ro: Răspunde la toţi

en: Reply to _List
ro: Răspunde la _listă

en: Reply-To
ro: Răspuns-la:

en: Reply-To:
ro: Răspunde la:

en: Repository offline
ro: Depozitare offline

en: Requested action aborted: error in processing
ro: Acţiunea cerută anulată: eroare la procesare

en: Requested action not taken: insufficient system storage
ro: Acţiunea cerută refuzată: posibilitatea de stocare a sistemului depăşită

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
ro: Acţiunea cerută anulată: numele căsuţei de mail nu este permis

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
ro: Acţiunea cerută neefectuată: căsuţa poştală indisponibilă

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
ro: Acţiunea cerută anulată: depăşeşte posibilităţile de stocare

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
ro: Acţiunea cerută de mail neefectuată: căsuţa poştală indisponibilă

en: Requested mail action okay, completed
ro: Acţiunea cerută de mail terminată cu succes

en: Required Information
ro: Informaţie cerută

en: Required Participant
ro: Participant necesar

en: Required People and _One Resource
ro: Necesar o persoană şi _o resursă

en: Resolving: %s
ro: Rezolv: %s

en: Restarting search.
ro: Repornire căutare.

en: Resynchronizing with server
ro: Resincronizare cu serverul

en: Retrieving POP message %d
ro: Primesc mesajul POP %d

en: Retrieving POP summary
ro: Primesc sumarul POP

en: Retrieving message %s
ro: Primesc mesajul %s

en: Reverse on even pages
ro: Inversez fiecare pagină

en: Right:
ro: Dreapta:

en: Role
ro: Rol

en: Rule name:
ro: Nume regulă:

en: Rules
ro: Reguli

en: Run a program
ro: Rulează un program

en: Run program:
ro: Rulează programul:

en: S/MIME Encrypt
ro: Criptare S/MIME

en: S/MIME Sign
ro: Semnează S/MIME

en: SMTP mail delivery via %s
ro: SMTP mail livrat prin %s

en: SMTP server %s
ro: Server SMTP %s

en: SMTP server %s does not support requested authentication type %s
ro: Serverul SMTP %s nu suportă tipul cerut de autentificare %s

en: SMTWTFS
ro: DLMMJVS

en: Sa
ro: Sâ

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Save
ro: Salvează

en: Save As
ro: Salvează ca

en: Save As...
ro: Salvează ca...

en: Save Attachment
ro: Salvează anexa

en: Save Link as (FIXME)
ro: Salvează legătura ca (FIXME)

en: Save Message As...
ro: Salvează mesajul ca...

en: Save Messages As...
ro: Salvează mesajele ca...

en: Save Search
ro: Salvează căutarea

en: Save _As...
ro: S_alveză ca...

en: Save _Draft
ro: Salvează ciorna

en: Save and Close
ro: Salvează şi închide

en: Save as VCard
ro: Salvează ca şi card V

en: Save as...
ro: Salvează ca...

en: Save in addressbook
ro: Salvează in agendă

en: Save in folder...
ro: Salvează în dosar...

en: Save signature
ro: Salvează semnătura

en: Save the contact and close the dialog box
ro: Salvează contact şi închide căsuţa de dialog

en: Save the current file
ro: Salvează fişierul curent

en: Save the current file with a different name
ro: Salvează fişierul curent cu un nume diferit

en: Save the list and close the dialog box
ro: Salvează lista şi închide căsuţa de dialog

en: Save the message as a text file
ro: Salvează mesajul ca un fişier text

en: Save the message in a specified folder
ro: Salvez mesajul într-un dosar specificat

en: Save this item to disk
ro: Salvează acest articol pe disc

en: Save to Disk...
ro: Salvează pe disc...

en: Saving attachment
ro: Salvez anexa

en: Saving message to folder
ro: Salvez mesaj în dosar

en: Scanning folders in "%s"
ro: Scanez dosarele în "%s"

en: Scattered clouds
ro: Nori răzleţi

en: Schedule _Meeting
ro: Progra_mare întâlniri

en: Schedule a meeting for this item
ro: Programare întâlniri

en: Score
ro: Punctaj

en: Score Rules
ro: Reguli de punctaj

en: Se_nd list to other...
ro: Trimite lista la altcineva...

en: Sear_ch
ro: _Căutare

en: Search
ro: Caută

en: Search Forward
ro: Caută înainte

en: Search _base:
ro: Domeniu căutare:

en: Search for text in the body of the displayed message
ro: Caută textul în corpul mesajului afişat

en: Search s_cope:
ro: Scopul căutării:

en: Searching...
ro: Caut...

en: Sections:
ro: Secţiuni:

en: Secure MIME
ro: MIME securizat

en: Security
ro: Securitate

en: Seen
ro: Văzut

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Select Folder
ro: Alege dosar

en: Select Names
ro: Selecţie nume

en: Select PGP binary
ro: Selectează binarul PGP

en: Select _All
ro: Selectează tot

en: Select _Thread
ro: Selec_tează înlănţuirea

en: Select a Time Zone
ro: Selectez ora locală

en: Select a destination folder for importing this data
ro: Alegeţi dosarul destinaţie pentru importul datelor

en: Select a file
ro: Selectează un fişier

en: Select all and only the messages that are not currently selected
ro: Selectează tot şi numai mesajele care nu sunt actualmente selectate

en: Select all contacts
ro: Selectează toate contactele

en: Select all messages in the same thread as the selected message
ro: Selectează toate mesajele aflate în aceeaşi înlănţuire cu mesajul selectat

en: Select all visible messages
ro: Şterge toate mesajele vizibile

en: Select an Action
ro: Selectez o acţiune

en: Select folder
ro: Alege dosarul

en: Select the folder that you want to open
ro: Alegeţi dosarul pe care doriţi să-l deschideţi

en: Select the folder you want the shortcut to point to:
ro: Alegeţi dosarul spre care doriţi să indice scurtătura:

en: Selection:
ro: Selecţie

en: Send
ro: Trimite

en: Send / Receive
ro: Trimite / Primeşte

en: Send HTML Mail?
ro: Trimit mail HTML?

en: Send _Later
ro: Trimite mai târziu

en: Send _later
ro: Trimite mai târziu

en: Send _message to list...
ro: Trimite _mesaj către lista...

en: Send an email
ro: Trimite un email

en: Send message to contact
ro: Trimite mesaj la contact

en: Send queued mail and retrieve new mail
ro: Trimite mailurile din coadă şi descarcă mailurile noi

en: Send the debugging output of all components to a file.
ro: Trimite ieşirile pentru depanare ale tuturor componentelor într-un fişier.

en: Send the mail in HTML format
ro: Trimite mailul în format HTML

en: Send the message later
ro: Trimite mesajul mai târziu

en: Send this message now
ro: Trimite acest mesaj acum

en: Sender
ro: Expeditor

en: Sending "%s"
ro: Trimit "%s"

en: Sending Email
ro: Trimit email

en: Sending Mail
ro: Trimit mail

en: Sending message
ro: Trimit mesaj

en: Sending message %d of %d
ro: Trimit mesajul %d din %d

en: Sent
ro: Trimis

en: Sent and Draft Messages
ro: Trimite şi mesajele ciornă

en: September
ro: Septembrie

en: Server Configuration
ro: Configurare server

en: Server Message:
ro: Mesaj server:

en: Server challenge contained invalid "Quality of Protection" token
ro: Comunicarea cu serverul a conţinut un element "calitatea protecţiei" invalid

en: Server challenge invalid
ro: Comunicare invalidă cu serverul

en: Server challenge too long (>2048 octets)
ro: Comunicarea cu serverul prea lungă (>2048 octeţi)

en: Server rejected username
ro: Nume utilizator rejectat de server

en: Server rejected username/password
ro: Nume utilizator/parolă rejectat de server

en: Server response contained incomplete authorization data
ro: Răspunsul serverului conţine date de autorizare incomplete

en: Server response did not contain authorization data
ro: Răspunsul serverului nu conţine datele de autorizare

en: Server response does not match
ro: Răsunsul serverului nepotrivit

en: Server response ended too soon.
ro: Răspunsul serverului terminat prea repede.

en: Server: %s, Type: %s
ro: Server: %s, Tip: %s

en: Service closing transmission channel
ro: Serviciul închide canalul de transmisie

en: Service not available, closing transmission channel
ro: Serviciu invalid, canal de transmisie închis

en: Service ready
ro: Serviciu pregătit

en: Set Status
ro: Setează starea

en: Settings
ro: Setări

en: Setup the page settings for your current printer
ro: Setări de pagină pentru imprimanta curentă

en: Shading
ro: Umbrire

en: Shallow drizzle
ro: Burniţă superficială

en: Shallow fog
ro: Negură superficială

en: Shallow hail
ro: Grindină superficială

en: Shallow mist
ro: Ceaţă superficială

en: Shallow precipitation
ro: Precipitaţie superficială

en: Shallow rain
ro: Ploaie superficială

en: Shallow small hail
ro: Grindină măruntă superficială

en: Shallow smoke
ro: Fum superficial

en: Shallow snow
ro: Ninsoare superficială

en: Shallow snow grains
ro: Lapoviţă şi ninsoare superficială

en: Shallow volcanic ash
ro: Cenuşă vulcanică superficială

en: Shortcuts
ro: Scurtături

en: Show / hide attachments
ro: Arată / ascunde anexele

en: Show All
ro: Afişează tot

en: Show Details
ro: Arată detalii

en: Show Email _Source
ro: Arată sursa mesajului

en: Show Full _Headers
ro: Arată toate antetele

en: Show _Only Working Hours
ro: Arată numai _orele de lucru

en: Show _Zoomed Out
ro: Arată mărit

en: Show _attachments
ro: Arată _anexele

en: Show attachments
ro: Arată anexele

en: Show message in the normal style
ro: Arată mesajul într-un stil normal

en: Show message preview window
ro: Arată fereastra de previzualizare mesaje

en: Show message with all email headers
ro: Arată mesajul cu toate antetele mesajului

en: Show messages that have been temporarily hidden
ro: Arată mesajele care au fost ascunse temporar

en: Show only subscribed folders
ro: Arată numai dosare înscrise

en: Show the raw email source of the message
ro: Ataşează sursa primară a mesajului a mesajului

en: Show the shortcuts as large icons
ro: Arată scurtăturile ca iconuri mari

en: Show the shortcuts as small icons
ro: Arată scurtăturile ca iconuri mici

en: Show the working week
ro: Arată săptămâna de lucru

en: Showers
ro: Ploaie torenţială

en: Showers of small hail
ro: Averse de grindină măruntă

en: Showers, type unknown
ro: Aversă de tip necunoscut

en: Sign this message with your PGP key
ro: Semnaţi acest mesaj cu cheia dumneavoastră PGP

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
ro: Semnaţi acest mesaj cu semnătura certificată S/MIME

en: Signature file:
ro: Fişier semnătură:

en: Signing is not supported by this cipher
ro: Semnarea e nesuportată de acest cifru

en: Simplified
ro: Simplificat

en: Size
ro: Mărime

en: Size (kB)
ro: Mărime (kB)

en: Size:
ro: Dimensiune:

en: Small hail
ro: Grindină măruntă

en: Small hail in the vicinity
ro: Grindină măruntă în împrejurimi

en: Small hailstorm
ro: Furtună cu grindină măruntă

en: Smoke
ro: Fum

en: Smoke in the vicinity
ro: Fum în imprejurimi

en: Smoke with wind
ro: Fum cu vânt

en: Snoo_ze
ro: Sforăie

en: Snooze time (minutes)
ro: Durata de sforăire (minute)

en: Snow
ro: Ninsoare

en: Snow grain showers
ro: Averse de lapoviţă şi ninsoare

en: Snow grains
ro: Lapoviţă şi ninsoare

en: Snow grains in the vicinity
ro: Lapoviţă şi ninsoare în împrejurimi

en: Snow in the vicinity
ro: Ninge în împrejurimi

en: Snow showers
ro: Aversă de zăpadă

en: Snowstorm
ro: Furtună de zăpadă

en: Source
ro: Sursă

en: Source Account
ro: Cont sursă

en: Source Information
ro: Informaţie sursă

en: Sources
ro: Surse

en: South
ro: Sud

en: South - Southeast
ro: Sud - Sud Est

en: South - Southwest
ro: Sud - Sud Vest

en: Southeast
ro: Sud Est

en: Southwest
ro: Sud Vest

en: Special Folders
ro: Dosare speciale

en: Specific header
ro: Antet specific

en: Specify a folder to copy folder "%s" into:
ro: Precizaţi un dosar pentru a copia dosarul "%s" în:

en: Specify a folder to move folder "%s" into:
ro: Precizaţi un dosar pentru a muta dosarul "%s" în:

en: Specify where to create the folder:
ro: Precizaţi unde să fie creat dosarul:

en: Spool `%s' does not exist or is not a regular file
ro: Fişierul spool `%s' nu există sau nu e un fişier obişnuit.

en: Spool folders cannot be deleted
ro: Dosarele spool nu pot fi şterse

en: Spool folders cannot be renamed
ro: Dosarele spool nu pot fi redenumite

en: Spool mail file %s
ro: Fişier spool mail %s

en: Spouse
ro: Soţ/soţie

en: Sta_rt Date:
ro: Data de început:

en: Standard Unix mbox
ro: Mbox Unix standard

en: Start Date
ro: Data început

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
ro: Începeţi introducerea mailului; terminaţi cu <CRLF>.<CRLF>

en: Start on a new page
ro: Porneşte cu o pagină nouă

en: Status
ro: Stare

en: Stop Loading
ro: Opreşte încărcarea

en: Stop Processing
ro: Opresc procesarea

en: Store root %s is not a regular directory
ro: Stocarea root %s nu e director obişnuit

en: Store root %s is not an absolute path
ro: Stocarea root %s nu e o cale absolută

en: Style name:
ro: Nume stil:

en: Su
ro: Du

en: Su_mmary:
ro: Rezu_mat:

en: Subject
ro: Subiect

en: Subject is %s
ro: Subiectul este %s

en: Subject:
ro: Subiect:

en: Submit Bug Report
ro: Raportează o eroare

en: Submit _Bug Report
ro: Raportează o eroare

en: Submit a bug report using Bug Buddy
ro: Raportează o problemă folosind Bug Buddy

en: Subscribe
ro: Abonează

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
ro: Vă abonaţi sau dezabonaţi la dosarele de pe serverul distant

en: Subscribing to folder "%s"
ro: Abonare la dosarul "%s"

en: Success
ro: Succes

en: Suggest automatic display of attachment
ro: Sugerez afişarea automată a anexei

en: Summary
ro: Rezumat

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
ro: Sumarul şi dosarul nu se potrivesc, chiar după o sincronizare

en: Summary contains
ro: Rezumatul conţine

en: Summary:
ro: Cuprins:

en: Sunday
ro: Duminică

en: Syncing folder
ro: Sincronizare dosar

en: Syncing folders
ro: Sincronizare foldere

en: Syntax error in parameters or arguments
ro: Eroare de sintaxă la parametri sau argumente

en: Syntax error, command unrecognized
ro: Eroare de sintaxă, comandă nerecunoscută

en: System status, or system help reply
ro: Starea sistemului, sau răspuns de ajutor al sistemului

en: Task
ro: Sarcină

en: Task - %s
ro: Sarcina - %s

en: Task sort
ro: Sortare sarcini

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Temporarily hide all messages that have already been read
ro: Ascunde temporar toate mesajele care au fost deja citite

en: Temporarily hide the selected messages
ro: Ascunde temporar mesajele selectate

en: Temporary authentication failure
ro: Eşuare temporară a autentificării

en: Tentative
ro: Tentativă

en: Th
ro: Jo

en: The Evolution groupware suite
ro: Suita de programe Evolution

en: The Evolution shell.
ro: Shell Evolution.

en: The Personal Addressbook Server
ro: Serverul personal agendă de adrese

en: The Personal Calendar Server; calendar factory
ro: Serverul personal calendar; procesatorul pentru calendar

en: The URI of the tasks folder to display
ro: De afişat URI pentru dosarul sarcini

en: The URI that the Folder Browser will display
ro: URI pe care navigatorul dosarelor îl va afişa

en: The URI that the calendar will display
ro: URI afişat de calendar

en: The changed email or name of this contact already
    exists in this folder.  Would you like to add it anyway?
ro: Emailul modificat sau numele acestui contact există deja
    în acest dosar. Doriţi să continuaţi în acest caz?

en: The date must be entered in the format: 
    
    %s
ro: Data trebuie introdusă în formatul: 
    
    %s

en: The directory `%s' exists but is not the
    Evolution directory.  Please move it in order
    to allow installation of the Evolution user files.
ro: Directorul `%s' există dar nu e director Evolution.
    Vă rog să-l mutaţi pentru a permite instalarea
    fişierelor utilizator Evolution.

en: The encryption certificate for "%s" does not exist.
ro: Certificatul criptării pentru "%s" nu există.

en: The file `%s' is not a directory.
    Please move it in order to allow installation
    of the Evolution user files.
ro: Fişierul `%s' nu e un director.
    Vă rog să-l mutaţi pentru a permite instalarea
    fişierelor utilizator Evolution.

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
ro: Dosarul pare a fi deteriorat irecuperabil.

en: The following connections are currently active:
ro: Urmatoarele conexiuni sunt actualmente active:

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
ro: Poziţia geografică trebuie introdusă in format: 
    
    45.436845,125.862501

en: The journal entry has changed. Send an updated version?
ro: Intrarea în jurnal a fost schimbată. Trimit o versiune actualizată?

en: The meeting information has changed. Send an updated version?
ro: Informaţiile despre întâlnire au fost schimbate. Trimit o versiune actualizată?

en: The meeting status has changed. Send an updated version?
ro: Datele întâlnirii s-au schimbat. Trimit o versiune actualizată?

en: The message contains only unsupported requests.
ro: Mesajul conţine numai cererile nesuportate.

en: The message does not appear to be properly formed
ro: Mesajul nu pare a fi formatat corespunzător.

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when the filter is run;
    "a week ago", for example.
ro: Data mesajului va fi comparată chiar dacă un
    filtru relativ de timp rulează;
    "săptămâna trecută", de exemplu.

en: The message's date will be compared against
    the time that you specify here.
ro: Data mesajului va fi comparată indiferent
    de ora specificată aici.

en: The message's date will be compared against
    whatever the time is when the filter is run
    or vfolder is opened.
ro: Data mesajului va fi comparată indiferent dacă
    filtrul rulează sau dosarul v este deschis.

en: The method required to load `%s' is not supported
ro: Metoda necesară pentru a încărca `%s' nesuportată

en: The method required to load `%s' is not supported; no items from the calendar folder will be migrated to the tasks folder.
ro: Metoda cerută pentru a încărca `%s' nu e suportată; nici un articol din dosarul calendar nu va fi transferat în dosarul de sarcini

en: The method required to open `%s' is not supported
ro: Metoda cerută pentru deshiderea `%s' nu e suportată

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
ro: Numele sau adresa de email a acestui contact există deja
    în acest dosar. Doriţi să continuaţi în acest caz?

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
ro: Valorile procentuale pot fi între 0 şi 100, inclusiv

en: The signature certificate for "%s" does not exist.
ro: Certificatul semnăturii pentru "%s". nu există.

en: The specified folder type is not valid
ro: Tipul de dosar specificat nu e valid

en: The specified folder was not found
ro: Dosarul specificat nu a fost găsit

en: The specified type is not supported in this storage
ro: Tipul specificat nu e suportat în acestă stocare

en: The task information has changed. Send an updated version?
ro: Informaţiile despre sarcină au fost schimbate. Trimit o versiune actualizată?

en: The time must be in the format: %s
ro: Ora trebuie să fie în formatul: %s

en: The type of the selected folder is not valid for
    the requested operation.
ro: Tipul fişierului selectat nu e valid pentru
    operaţia cerută.

en: Then
ro: Atunci

en: There is no importer that is able to handle
    %s
ro: Nu se reuşeşte importul
    %s

en: Thick fog
ro: Negură densă

en: Thick mist
ro: Ceaţă densă

en: Thick smoke
ro: Fum dens

en: Thick volcanic ash
ro: Cenuşă vulcanică densă

en: Thin smoke
ro: Fum uşor

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
ro: Această întâlnire conţine reveniri pe care Evolution nu le poate edita.

en: This contact belongs to these categories:
ro: Această persoană de contact aparţine categoriilor:

en: This event has been changed.
ro: Acest eveniment a fost modificat.

en: This event has been deleted.
ro: Acest eveniment a fost şters.

en: This is a provider for reading from and posting toUSENET newsgroups.
ro: Acesta e un provider pentru citirea din şi postarea în grupuri de ştiri USENET.

en: This journal entry has been changed.
ro: Această intrare în jurnal a fost modificată.

en: This journal entry has been deleted.
ro: Această intrare în jurnal a fost ştersă.

en: This message has no subject.
    Really send?
ro: Acest mesaj nu are subiect.
    Chiar trimiteţi?

en: This message has not been sent.
    
    Do you wish to save your changes?
ro: Acest mesaj nu a fost trimis.
    Doriţi să salvaţi modificările?

en: This message is digitally signed and has been found to be authentic.
ro: Acest mesaj este semnat digital şi este autentic.

en: This message is digitally signed but can not be proven to be authentic.
ro: Acest mesaj este semnat digital dar nu se poate dovedi că e autentic.

en: This message is not currently available
ro: Mesajul nu este disponibil în mod curent

en: This new version of Evolution needs to install additional files
    into your personal Evolution directory
ro: Acestă versiune de Evolution are nevoie să instaleze fişiere în plus
    în directorul dumneavoastră personal

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
ro: Această optiune vă va autentifica la serverul NNTP folosind o parolă în clar

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
ro: Această opţiune vă va conecta la serverul IMAP folosind o parolă în clar

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
ro: Această opţiune vă va conecta la serverul POP folosind o parolă în clar. Aceasta este singura opţiune suportată de majoritatea serverelor POP.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
ro: Această opţiune vă va conecta la serverul POP folosind o parolă criptată prin intermediul protocolului APOP. Aceasta poate să nu funcţioneze pentru toţiutilizatorii chiar pe servere care pretind că suportă acest mod.

en: This option will connect to the server using Kerberos 4 authentication.
ro: Acestă opţiune vă va conecta la server folosind autentificare Kerberos 4

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
ro: Această opţiune vă va conecta la server folosind o parolă CRAM-MD5, dacă serverul suportă.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
ro: Această opţiune vă va conecta la server folosind o parolă DIGEST-MD5, dacăserverul suportă.

en: This option will connect to the server using a simple password.
ro: Această opţiune vă va conecta la server folosind o parolă simplă.

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
ro: Această opţiune vă va conecta la server folosind o logare anonimă.

en: This signature has been changed, but hasn't been saved.
    
    Do you wish to save your changes?
ro: Această semnătură a fost modificată, dar n-a fost salvată.
    Doriţi să salvaţi modificările?

en: This task has been changed.
ro: Această sarcina a fost modificată.

en: This task has been deleted.
ro: Acestă sarcină a fost ştearsă.

en: This version of Evolution does not have LDAP support
    compiled in to it.  If you want to use LDAP in Evolution
    you must compile the program from the CVS sources after
    retrieving OpenLDAP from the link below.
ro: Această versiune de Evolution nu are compilat suport LDAP.
    Dacă doriţi să folosiţi LDAP în Evolution trebuie să compilaţi
    programul din sursele CVS după ce descărcaţi OpenLDAP urmând
    legătura următoare.

en: This will connect to the POP server and use Kerberos 4 to authenticate to it.
ro: Aceasta vă va conecta la serverul POP folosind Kerberos 4 la autentificare.

en: Threaded Message list
ro: Listă de mesaje înlănţuite

en: Thunderstorm
ro: Furtună

en: Thursday
ro: Joi

en: Time
ro: Timp

en: Time Zones
ro: Ore locale

en: Time format:
ro: Format timp:

en: Timed out trying to get lock file on %s. Try again later.
ro: Timp expirat la încercarea de blocare a fişierului %s. Încercaţi mai târziu.

en: Title
ro: Titlu

en: To
ro: La

en: To:
ro: La:

en: Today
ro: Astăzi

en: Today %l:%M %p
ro: Astăzi %l:%M %p

en: Toggle
ro: Comută

en: Toggle whether to show the folder bar
ro: Comută în timp ce se arată bara folder

en: Toggle whether to show the shortcut bar
ro: Comută în timp ce se arată bara cu scurtături

en: Toggle whether we are working offline.
ro: Selectează în timp lucrăm deconectaţi

en: Toggles whether the BCC field is displayed
ro: Selectează în timp ce câmpul BCC e afişat

en: Toggles whether the CC field is displayed
ro: Selectează în timp ce câmpul CC e afişat

en: Toggles whether the From chooser is displayed
ro: Selectează în timp ce căsuţa De la e afişată

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
ro: Selectează în timp ce câmpul Răspuns la e afişat

en: Top:
ro: Sus:

en: Traditional
ro: Tradiţional

en: Transaction failed
ro: Tranzacţie eşuată

en: Trash
ro: Gunoi

en: Tu
ro: Ma

en: Tuesday
ro: Marţi

en: Turkish
ro: Turc

en: Type
ro: Tip

en: Type an email address or drag a contact into the list below:
ro: Introduceţi o adresă de email sau trageţi contactul în lista de mai jos:

en: Type:
ro: Tip:

en: URL '%s' needs a host component
ro: URL '%s' necesită o componentă gazdă

en: URL '%s' needs a path component
ro: URL '%s' necesită o componentă de cale

en: URL '%s' needs a username component
ro: URL '%s' necesită o componentă nume utilizator

en: USENET News via %s
ro: Ştiri USENET via %s

en: USENET news
ro: Ştiri USENET

en: Ukrainian
ro: Ucrainean

en: Un-delete the selected messages
ro: Recuperează mesajele selectate

en: Unable to add message to summary: unknown reason
ro: Nu pot adăuga mesajul la sumar: motiv necunoscut

en: Unable to authenticate to IMAP server.
    %s
ro: Autentificare la serverul IMAP eşuată.
    %s

en: Unable to authenticate to SMTP server.
    %s
ro: Nu mă pot autentifica la serverul SMTP.
    %s

en: Unable to connect to LDAP server.
ro: Nu mă pot conecta la serverul LDAP.

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending password: %s
ro: Nu mă pot conecta la serverul POP.
    Eroare la trimiterea parolei: %s

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending username: %s
ro: Nu mă pot conecta la serverul POP.
    Eroare la trimiterea numelui utilizator: %s

en: Unable to connect to POP server.
    No support for requested authentication mechanism.
ro: Nu mă pot conecta la serverul POP.
    Mecanismul de autentificare solicitat este nesuportat.

en: Unable to create output file: %s
     %s
ro: Nu pot crea fişierul de ieşire: %s
     %s

en: Unable to load grouplist file for %s: %s
ro: Nu pot să încarc fişierul listă de grup pentru %s: %s

en: Unable to obtain current version!
ro: Nu pot obţine versiunea curentă!

en: Unable to open addressbook
ro: Nu pot deschide agenda

en: Unable to open or create .newsrc file for %s: %s
ro: Nu pot să deschid sau să creez fişierul .newsrc pentru %s: %s

en: Unable to open spool folder
ro: Nu pot deschide dosarul spool

en: Unable to open the drafts folder for this account.
    Would you like to use the default drafts folder?
ro: Nu pot deschide dosarul cu ciorne pentru acest cont.
    Doriţi să folosiţi dosarul cu ciorne implicit?

en: Unable to process spool folder
ro: Nu pot procesa dosarul spool

en: Unable to retrieve message from editor
ro: Nu pot primi mesajul de la editor

en: Unable to save grouplist file for %s: %s
ro: Nu pot să salvez fişierul listă de grup pentru: %s: %s

en: Unable to seek on file: %s
    %s
ro: Nu pot căuta în fişierul: %s
    %s

en: Unable to truncate file: %s
    %s
ro: Nu pot trunchia fişierul: %s
    %s

en: Undefined
ro: Nedefinit

en: Unexpected OK response from IMAP server: %s
ro: Răspunsul serverului IMAP neaşteptat OK: %s

en: Unexpected response from IMAP server: %s
ro: Răspuns neaşteptat de la serverul IMAP: %s

en: Unicode
ro: Unicod

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Unknown Alarm Options
ro: Opţiuni alarmă necunoscute

en: Unknown authentication state.
ro: Stare necunoscută a autentificării.

en: Unknown character set: %s
ro: Set de caractere necunoscut: %s

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: Unknown error: %s
ro: Eroare necunoscută: %s

en: Unknown precipitation
ro: Precipitaţie necunoscută

en: Unknown thunderstorm
ro: Furtună necunoscută

en: Unseen
ro: Nevăzut

en: Unsubscribe
ro: Dezabonează

en: Unsubscribing to folder "%s"
ro: Dezabonare de la dosarul "%s"

en: Untitled
ro: Fără titlu

en: Updating...
ro: Actualizez...

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
     Use the right mouse button to zoom out.
ro: Folosiţi butonul din stânga al mausului pentru a mări o zonă de pe hartă şi selectaţi ora locală.
     Folosiţi butonul din dreapta al mausului pentru a micşora.

en: User canceled operation.
ro: Operaţie anulată de utilizator.

en: User not local; please try <forward-path>
ro: Utilizatorul nu este local; încercaţi vă rog <cale-înaintare>

en: User not local; will forward to <forward-path>
ro: Utilizatorul nu e local: se va înainta la <cale-înaintare>

en: VCard for %s
ro: Card V pentru %s

en: VFolder on Mailing List
ro: Dosar V în lista de mail

en: VFolder on Mailing List (%s)
ro: Dosar V pe lista de mail (%s)

en: VFolder on Mailing _List
ro: Dosar V în lista de mail

en: VFolder on Mailing _List...
ro: Dosar V pentru _lista de mail...

en: VFolder on Se_nder
ro: Dosar V pe expeditor

en: VFolder on Se_nder...
ro: Dosar V pentru expeditor...

en: VFolder on _Recipients
ro: Dosar V pe destinatari

en: VFolder on _Recipients...
ro: Dosar V pentru destinata_ri...

en: VFolder on _Subject
ro: Doasr V pe _subiect

en: VFolder on _Subject...
ro: Dosar V pentru _subiect...

en: VFolders
ro: Dosare V

en: Variable
ro: Variabil

en: Verifying is not supported by this cipher
ro: Verificarea nu e suportată de acest cifru

en: View Inline
ro: Vedere inline

en: View Inline (via %s)
ro: Vedere inline (via %s)

en: View the selected folder
ro: Vizualizează dosarul selectat

en: Virtual Folder _Editor...
ro: _Editor dosar virtual...

en: Virtual Folders
ro: Dosare virtuale

en: Virtual folder email provider
ro: Furnizor de email în dosar virtual

en: Volcanic ash
ro: Cenuşă vulcanică

en: Volcanic ash in the vicinity
ro: Cenuşă vulcanică în împrejurimi

en: Waiting for connection to LDAP server...
ro: Aştept conectarea la serverul LDAP...

en: Waiting...
ro: Aştept...

en: Wants to receive _HTML mail
ro: Doriţi sa primiţi mail-uri _HTML

en: Warning
ro: Avertisment

en: Warning!
ro: Avertisment!

en: We
ro: Mi

en: We were unable to open this addressbook.  Please check that the
    path exists and that you have permission to access it.
ro: Nu pot deschide această agendă. Vă rog verificaţi dacă există calea
    şi daca aveţi drepturi de acces.

en: We were unable to open this addressbook.  This either
    means you have entered an incorrect URI, or the LDAP server
    is down
ro: Nu pot deschide această agendă. Aceasta poate însemna
    că aţi introdus URI incorect, sau serverul LDAP
    e căzut

en: Weather
ro: Vremea

en: Weather settings
ro: Setări vreme

en: Web Site
ro: Site web

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Week
ro: Săptămână

en: Week View
ro: Afişare săptamână

en: Welcome response error: %s: possibly non-fatal
ro: Răspuns de eroare: %s: probabil nu e fatal

en: West
ro: Vest

en: West - Northwest
ro: Vest - Nord Vest

en: West - Southwest
ro: Vest - Sud Vest

en: Western European
ro: Europa de vest

en: Width:
ro: Lăţime:

en: Windy drizzle
ro: Burniţă cu vânt

en: With Category
ro: Cu categorie

en: With these arguments:
ro: Cu argumentele:

en: Work Offline
ro: Lucrează deconectat

en: Work Week
ro: Săptămâna de lucru

en: Work Week View
ro: Afişare săptămână de lucru

en: Working
ro: Lucrez

en: Writing to tmp mailbox failed: %s: %s
ro: Eşec la scrierea în căsuţa poştală: %s: %s

en: Yes
ro: Da

en: Yesterday %l:%M %p
ro: Ieri %l:%M %p

en: You cannot copy messages from this trash folder.
ro: Nu puteţi copia mesaje din acest dosar

en: You didn't enter a password.
ro: Nu aţi introdus o parolă.

en: You have not configured the mail client.
    You need to do this before you can send,
    receive or compose mail.
    Would you like to configure it now?
ro: Nu aţi configurat clientul de mail.
    Trebuie să faceţi asta înainte de a putea,
    trimite, primi sau compune mailuri.
    Doriţi să faceţi configurarea acum?

en: You have not filled in all of the required information.
ro: Nu aţi completat toată informaţia cerută.

en: You have not set a mail transport method
ro: Nu aţi setat o metodă de transport a mailului

en: You may only edit messages saved
    in the Drafts folder.
ro: Puteţi numai să editaţi mesajele
    salvate în dosarul Ciorne

en: You may only resend messages
    in the Sent folder.
ro: Puteţi numai să retrimiteţi mesajele
    din dosarul Trimise

en: You must be working online to complete this operation
ro: Pentru această operaţie trebuie să lucraţi online

en: You must configure an account before you can send this email.
ro: Trebuie să configuraţi un cont înainte pentru a putea să trimiteţi acest mail

en: You must specify recipients in order to send this message.
ro: Trebuie să specificaţi un destinatar pentru a trimite acest mesaj.

en: You need to configure a mail transport
    before you can compose mail.
ro: Trebuie să configuraţi transportul mailurilor
    înainte pentru a putea compune mailuri.

en: You need to configure an identity
    before you can compose mail.
ro: Trebuie să configuraţi o identitate
    înainte de a putea compune mailuri.

en: _About Ximian Evolution...
ro: Despre Ximian Evolution...

en: _Actions
ro: _Acţiuni

en: _Add
ro: _Adaugă

en: _Address:
ro: _Adresa:

en: _Addressbook Sources...
ro: Surse _agendă...

en: _All People and Resources
ro: To_ate persoanele şi resursele

en: _Apply Filters
ro: _Aplică filtrele

en: _Autopick
ro: _Alege automat

en: _Bcc Field
ro: Câmpul _Bcc

en: _Category:
ro: _Categorie:

en: _Cc Field
ro: Câmpul _Cc

en: _Change Organizer
ro: Schimbă organizator

en: _City:
ro: Lo_calitate:

en: _Close
ro: În_chide

en: _Contacts...
ro: _Contacte...

en: _Copy
ro: _Copiază

en: _Copy to Folder
ro: Copiază în folder

en: _Copy to Folder...
ro: _Copiază în dosarul...

en: _Copy...
ro: _Copiază...

en: _Create Filter From Message
ro: _Crează filtru din mesaj

en: _Current View
ro: Vizualizarea _curentă

en: _Delegate To...
ro: _Delegat la...

en: _Delete
ro: _Şterge

en: _Delete all
ro: Şterge tot

en: _Due Date:
ro: _Data scadentă:

en: _Edit
ro: _Editează

en: _Edit appointment
ro: _Editează întălnire

en: _Edit as New Message...
ro: _Editează ca mesaj nou...

en: _End time:
ro: Ora d_e sfârşit

en: _Expunge
ro: Distrug_e

en: _File
ro: _Fişier

en: _Filters...
ro: _Filtre...

en: _First:
ro: Prenume:

en: _Folder
ro: Dosar

en: _Folder Bar
ro: Bara dosar

en: _Forward
ro: _Înaintează

en: _Forward Message
ro: Înaintează mesaj

en: _From Field
ro: Câmpul De la

en: _Go to Folder...
ro: Mer_gi la dosarul...

en: _Help
ro: Ajutor

en: _Hide addresses when sending mail to this list
ro: Ascund adresele când trimiteţi mail la această listă

en: _Hide the Shortcut Bar
ro: Ascunde bara de scurtături

en: _Import...
ro: _Importă...

en: _Insert
ro: _Inserează

en: _Invert Selection
ro: _Inversează selecţia

en: _Invite Others...
ro: _Invită pe alţii...

en: _Job title:
ro: _Funcţia:

en: _Large Icons
ro: Iconuri mari

en: _Last:
ro: Nume:

en: _Mail Message
ro: Mesaj _mail

en: _Mail Settings...
ro: Setări _mail...

en: _Manager's Name:
ro: _Nume manager:

en: _Message Display
ro: Afişează mesaj

en: _Middle:
ro: Iniţiala tatălui:

en: _Modify
ro: _Modifică

en: _Move to Folder
ro: _Mută in dosar

en: _Move to Folder...
ro: Mută în dosar...

en: _Move...
ro: _Mută...

en: _New
ro: _Nou

en: _New Folder
ro: Dosar _nou

en: _New Group...
ro: Grup _Nou...

en: _Nickname:
ro: Poreclă:

en: _Normal Display
ro: Afişare normală

en: _Office:
ro: Birou:

en: _Open
ro: Deschide

en: _Open Message
ro: Deschide mesajul

en: _Open...
ro: Deschide...

en: _Options
ro: _Opţiuni

en: _Options...
ro: _Opţiuni...

en: _Other Organizer
ro: Alt _organizator

en: _PO Box:
ro: Căsuţa _poştală:

en: _Paste
ro: _Lipeşte

en: _Pilot Settings...
ro: Setări _pilot...

en: _Print
ro: Ti_păreşte

en: _Print...
ro: _Tipăreşte...

en: _Priority:
ro: _Prioritate:

en: _Properties...
ro: _Proprietăţi...

en: _Remove
ro: Şte_rge

en: _Remove this Group...
ro: Înlătură acest g_rup...

en: _Rename...
ro: _Redenumeşte...

en: _Reply to Sender
ro: _Răspunde la expeditor

en: _Reply-To Field
ro: Câmpul _Răspuns la

en: _Required People
ro: Necesa_r o persoană

en: _Save
ro: _Salvează

en: _Save As...
ro: _Salvează ca...

en: _Search
ro: _Caută

en: _Security
ro: _Securitate

en: _Select All
ro: _Selectează tot

en: _Send / Receive
ro: Trimite / Primeşte

en: _Shortcut
ro: _Scurtătură

en: _Shortcut Bar
ro: Bara cu _scurtături

en: _Small Icons
ro: Iconuri mici

en: _Start time:
ro: Ora de început

en: _State/Province:
ro: _Stat/Provincie

en: _Status:
ro: _Stare

en: _Suffix:
ro: _Sufix:

en: _Task
ro: Sarcină

en: _Threaded Message List
ro: Listă de mesaje înlănţuite

en: _Title:
ro: _Titlu:

en: _Tools
ro: _Unelte

en: _Undelete
ro: Rec_uperează

en: _Update Free/Busy
ro: Act_ualizează liber/ocupat

en: _View
ro: _Vizualizare

en: _Work Offline
ro: Lucrează deconectat

en: _ZIP Code:
ro: Cod poştal:

en: `%s' is not a directory.
ro: `%s' nu e un director

en: `%s' is not a maildir directory.
ro: `%s' nu e un director de tip maildir.

en: `%s' is not a regular file.
ro: `%s' nu e un fişier obişnuit.

en: a time relative to the current time
ro: o oră relativă la ora curentă

en: a time you specify
ro: ora specificată

en: address card
ro: carte de vizită

en: after
ro: după

en: attachment
ro: anexă

en: before
ro: înainte

en: calendar information
ro: informaţie calendar

en: contact-list-editor
ro: editor-lista-contact

en: contains
ro: conţine

en: date-end
ro: dată sfîrşit

en: date-start
ro: dată început

en: day
ro: ziua

en: day(s)
ro: zi(le)

en: days
ro: zile

en: does not contain
ro: nu conţine

en: does not end with
ro: nu se termină cu

en: does not exist
ro: nu există

en: does not sound like
ro: nu sună ca

en: does not start with
ro: nu începe cu

en: end of appointment
ro: sfârşit întâlnire

en: ends with
ro: se termină cu

en: exists
ro: există

en: extra times every
ro: timp în plus la fiecare

en: for
ro: pentru

en: forever
ro: întotdeauna

en: hour
ro: oră

en: hour(s)
ro: ora

en: hours
ro: ore

en: if all criteria are met
ro: dacă toate criteriile sunt îndeplinite

en: if any criteria are met
ro: dacă oricare criteriu e îndeplinit

en: incoming
ro: intră

en: init_bonobo(): could not initialize Bonobo
ro: init_bonobo(): nu pot iniţializa Bonobo

en: init_corba(): could not initialize GNOME
ro: init_corba(): nu pot iniţializa GNOME

en: is
ro: este

en: is greater than
ro: e mai mare decât

en: is less than
ro: e mai mic decât

en: is not
ro: nu este

en: minute
ro: minut

en: minute(s)
ro: minut(e)

en: minutes
ro: minute

en: month
ro: lună

en: month(s)
ro: luna

en: months
ro: luni

en: newswindow1
ro: fereastra-ştiri1

en: not a maildir directory
ro: nu e director maildir

en: now
ro: acum

en: occurrences
ro: apariţii

en: on
ro: în

en: on or after
ro: în sau după

en: on or before
ro: în sau înainte

en: on the
ro: în

en: outgoing
ro: iese

en: placeholder
ro: plasează

en: second
ro: secundă

en: seconds
ro: secunde

en: seconds.
ro: secunde

en: sendmail exited with signal %s: mail not sent.
ro: sendmail oprit cu mesajul %s: mailul nu este trimis.

en: sendmail exited with status %d: mail not sent.
ro: sendmail oprit cu starea %d: mailul nu este trimis.

en: setup_vfs(): could not initialize GNOME-VFS
ro: setup_vfs(): nu pot iniţializa GNOME_VFS

en: sounds like
ro: sună ca

en: specific folders only
ro: numai dosare specifice

en: start of appointment
ro: început întâlnire

en: starts with
ro: începe cu

en: the current time
ro: ora curentă

en: until
ro: pînă la

en: vFolder Sources
ro: Surse dosare V

en: was after
ro: a fost după

en: was before
ro: a fost înainte

en: week
ro: săptămână

en: week(s)
ro: săptămîna

en: weeks
ro: săptămâni

en: with all active remote folders
ro: cu toate dosarele distante active

en: with all local and active remote folders
ro: cu toate dosarele locale şi distante active

en: with all local folders
ro: cu toate dosarele locale

en: year
ro: an

en: year(s)
ro: anul

en: years
ro: ani
