gnome-pilot 0.1.59 - en to sk translation catalogue (278 entries)

en: 
    BEWARE!!
    This is a tool for certain parts of the gnome-pilot package.
    Unless you know what you're doing, don't use this tool.
sk: 
    POZOR
    Toto je nástroj pre časť balíka gnome-pilot.
    Ak neviete, čo robíte, nepoužívajte tento nástroj.

en: # of old backups to keep
sk: # zachovávaných starých záloh

en: %s Finished : %s
sk: %s Dokončený: %s

en: %s Synchronizing
sk: %s synchronizuje

en: %s Synchronizing : %s
sk: %s synchronizuje: %s

en: %s backed up
sk: %s zazálohovaný

en: %s backup failed
sk: %s záloha zlyhala

en: %s not modified since last sync
sk: %s nebol zmenený od poslednej synchronizácie

en: %s: Ended
sk: %s: Skončený

en: %s: Started
sk: %s: Spustený

en: %v of %u records
sk: %v z %u záznamov

en: (unknown DB)
sk: (neznáma DB)

en: A dnd and gui monitor for gpilotd.
    Visit Website at http://eskil.org/gnome-pilot
sk: Ťahaj a pusť a monitorovacie rozhranie gpilotd.
    Navštívte http://eskil.org/gnome-pilot

en: About to retrieve UserName and ID from the pilot.
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
sk: Chystám sa získať používateľské meno a ID z pilota.
    Prosím, vložte pilota do %s (%s) a stlačte tlačidlo HotSync.

en: About to send the following data to the pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
sk: Chystám sa odoslať následujúce dáta do pilota.
    Používateľské meno: %s
    ID: %d
    Prosím, vložte pilota do %s (%s) a stlačte tlačidlo HotSync.

en: About...
sk: O programe...

en: Add...
sk: Pridať...

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: An error occured while getting the pilot's user data
sk: Nastala chyba pri získavaní informácií o používateľovi z pilota.

en: Applet options
sk: Možnosti apletu

en: Are you sure you want to delete %s pilot?
sk: Naozaj chcete odstrániť pilota %s?

en: Backup directory
sk: Priečinok pre zálohu

en: CONDUIT
sk: SPOJKA

en: CRADLENAME
sk: MENOKOLÍSKY

en: Can't create applet!
sk: Nemôžem vytvoriť aplet!

en: Cannot connect to the GnomePilot Daemon
sk: Nie je možné sa spojiť s démonom GnomePilot

en: Cannot find pilot-applet.glade
sk: Nemôžem nájsť pilot-applet.glade

en: Cannot run druid if pilots or cradles already configured
sk: Nie je možné spustiť druida ak sú piloti alebo kolísky už nakonfigurované

en: Check the permissions on the device and retry
sk: Overte práva na zariadení a skúste to znovu

en: Checking for removed databases
sk: Kontrolujem odstránené databáze

en: Choose Device
sk: Vyberte zariadenie

en: Choose Pilot
sk: Vyberte Pilota

en: Collecting restore information...
sk: Získavam informácie o obnove...

en: Collecting synchronization info...
sk: Získavam informácie o synchronizácii...

en: Completed events for cradle %s (%s)
sk: Hotové správy pre kolísku %s (%s)

en: Conduit
sk: Spojka

en: Conduit %s cannot be requested
sk: Nie je možné získať spojky %s

en: Conduit %s requested, but not found
sk: Požadovaná spojka %s nenájdená

en: Conduit %s's first synchronization...
sk: Prvá synchronizácia spojky %s...

en: Conduit Action
sk: Akcia spojky

en: Conduit Description
sk: Popis spojky

en: Conduit Settings
sk: Nastavenie spojky

en: Conduit Settings...
sk: Nastavenie spojky...

en: Conduit did not return a record
sk: Spojka nevrátila záznam

en: Conduits initialization failed, aborting operation
sk: Zlyhala inicializácia spojky, ruším operáciu

en: Congratulations, you have succesfully configured gnome-pilot!
    
    You can change gnome-pilot settings at any time from 
    PilotLink and Conduits tabs in control center.
    
    You can monitor syncing of gnome-pilot by adding 
    PilotLink applet to your panel.
sk: Blahoželáme, úspešne ste nastavili gnome-pilota!
    
    Nastavenie gnome-pilota môžete kedykoľvek zmeniť
    v ovládacom centre v nastavení spojok a pilota.
    
    Pridaním apletu PilotLink do panelu môžete monitorovať
    synchronizáciu.

en: Copy from pilot
sk: Kopírovať z pilota

en: Copy from pilot %s
sk: Kopírovanie z pilota %s

en: Copy from pilot failed!
sk: Kopírovanie z pilota zlyhalo!

en: Copy to pilot
sk: Kopírovať do pilota

en: Copy to pilot %s
sk: Kopírovanie do pilota %s

en: Copy to pilot failed!
sk: Kopírovanie do pilota zlyhalo!

en: Copying from pilot...
sk: Kopírujem z pilota...

en: Copying to pilot...
sk: Kopírujem do pilota...

en: Could not create backup file %s
sk: Nie je možné vytvoriť záložný súbor %s

en: Could not examine the port for
sk: Nie je možné skontrolovať port na

en: Could not open device %s (%s): reason: "%s".
sk: Nie je možné otvoriť zariadenie %s (%s): príčina: "%s".

en: Cradle %s has %d events
sk: Kolíska %s má %d udalostí

en: Cradle Settings
sk: Nastavenie kolísky

en: DIRECTORY
sk: PRIEČINOK

en: Daemon paused...
sk: Démon pozastavený...

en: Database %v of %u
sk: Databáza %v z %u

en: Default conduit action for Synchronization. In most cases you don't want to change this setting, but individual conduits instead.
sk: Štandardná akcia spojky pre Synchronizáciu. Vo väčšine prípadov nebudete chcieť toto meniť, ale zmeniť jednotlivé spojky.

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete the currently selected device
sk: Odstráni aktuálne vybrané zariadenie

en: Delete the currently selected pilot
sk: Odstráni aktuálne vybraného pilota

en: Device Settings
sk: Nastavenie zariadenia

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Directory
sk: Priečinok

en: Disable
sk: Zakázať

en: Disable the currently selected conduit
sk: Zakáže aktuálne vybranú spojku

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Display notices
sk: Zobraziť poznámky

en: Edit the currently selected device
sk: Upraví aktuálne vybrané zariadenie

en: Edit the currently selected pilot
sk: Upraví aktuálne vybraného pilota

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Enable
sk: Povoliť

en: Enable the currently selected conduit
sk: Povolí aktuálne vybranú spojku

en: Enabled
sk: Povolené

en: Enter user name you want stored on your pilot
sk: Zadajte používateľské meno, ktoré chcete uložiť do pilota

en: Error in conduit, newly added record could not be found
sk: Chyba v spojke, novopridané záznamy nie je možné nájsť

en: Error in queue, non-existing entry
sk: Chyba vo fronte, neexistujúca položka

en: Error initializing gpilotd capplet
sk: Chyba pri inicializácii apletu ovládacieho centra gpilotd

en: Error loading pilot state, aborting
sk: Chyba pri načítavaní stavu pilota, končím

en: Execute when clicked
sk: Vykonať pri kliknutí

en: Execution of %s failed
sk: Zlyhalo vykonanie %s

en: Exiting (caught SIGINT)...
sk: Končím (zachytené SIGINT)...

en: Exiting (caught SIGTERM)...
sk: Končím (zachytené SIGTERM)...

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Failed sending request to gpilotd
sk: Zlyhalo posielanie požiadavky gpilotd

en: Following files failed :
sk: Zlyhali následujúce súbory:

en: GNOME PilotSync Properties
sk: Vlastnosti GNOME PilotSync

en: Get System Info
sk: Získať systémové informácie

en: Get User Name and ID from existing pilot that was used before.
sk: Získať používateľské meno a ID z existujúceho pilota, ktoré už bolo použité.

en: Get from pilot
sk: Získať z pilota

en: Getting userinfo...
sk: Získavam informácie o používateľovi...

en: Gnome Pilot Conduits
sk: Spojky Gnome-Pilot

en: Gnome Pilot Settings
sk: Nastavenie GNOME Pilot

en: GnomePilot could not open device %s (%s).
    Reason: "%s".
sk: GnomePilot nemohol otvoriť zariadenie %s (%s).
    Príčina: "%s".

en: HotSync button pressed, synchronizing pilot
sk: Stlačené tlačidlo HotSync, synchronizujem pilota

en: ID for the pilot
sk: ID pilota

en: Initial Sync
sk: Počiatočná synchronizácia

en: Install delayed
sk: Počkať s inštaláciou

en: Install file
sk: Inštalovať súbor

en: Install immediately
sk: Inštalovať okamžite

en: Install of %s failed
sk: Inštalácia %s zlyhala

en: Installing %s from %s...
sk: Inštalujem %s z %s....

en: Installing %s...
sk: Inštalujem %s....

en: Installing to %s:
sk: Inštalujem do %s:

en: Instantiating %d conduits...
sk: Vytváram %d spojok...

en: It wasn't possible to create the specified base directory.
    Please verify the permitions on the specified path or choose another directory
sk: Nie je možné vytvoriť uvedený základný priečinok.
    Prosím, overte práva danej cesty alebo vyberte iný priečinok

en: Last sync log...
sk: Záznam o poslednej synchronizácii...

en: List the specifed pilot's bases
sk: Vypísať zoznam nastavených základných priečinkov pilota

en: Loading conduit "%s" failed!
sk: Zlyhalo načítanie spojky "%s"!

en: Loading conduit "%s" failed!
sk: Zlyhalo načítanie spojky "%s"!

en: Local basedir
sk: Lokálny základný priečinok

en: Making backup of %s
sk: Vytváram zálohu %s

en: Merge from pilot
sk: Zlúčiť z pilota

en: Merge from pilot %s
sk: Zliať z pilota %s

en: Merge from pilot failed!
sk: Zlúčenie z pilota zlyhalo!

en: Merge to pilot
sk: Zlúčiť do pilota

en: Merge to pilot %s
sk: Zliať do pilota %s

en: Merge to pilot failed!
sk: Zlúčenie do pilota zlyhalo!

en: Merging from pilot...
sk: Zlučujem z pilota...

en: Merging to pilot...
sk: Zlučujem do pilota...

en: Modify the currently selected conduit's settings
sk: Upraví nastavenie aktuálne vybranej spojky

en: Monitor all pilots
sk: Monitorovať všetkých pilotov

en: Monitor the specified pilots actions
sk: Monitorovať dané akcie pilota

en: Name
sk: Meno

en: NetSync request detected, synchronizing pilot
sk: Detekovaná požiadavka NetSync, synchronizujem pilota

en: Network
sk: Sieť

en: No accessible devices available
sk: Žiadne dosiahnuteľné zariadenia k dispozícii

en: No cradles configure.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
sk: Nenastavená žiadna kolíska.
    Prosím, najprv použite aplet ovládacieho
    centra 'Nastavenie Pilot Link'.

en: No directory to restore from.
sk: Žiadny priečinok pre obnovu.

en: No files to install
sk: Žiadne súbory pre inštaláciu

en: No pilots configured.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
sk: Nenastavený žiadny pilot.
    Prosím, spustite aplet ovládacieho centra 
    'Nastavenie Pilot Link'.

en: No, I've never used sync software with this pilot before.
sk: Nie, nikdy som nepoužíval synchronizačný softvér s týmto pilotom.

en: Not connected to gpilotd.
    Please restart daemon.
sk: Nepripojený k démonovi gpilotd.
    Prosím, reštartujte démona.

en: Not connected. Please restart daemon.
sk: Nepripojený. Prosím, reštartujte démona.

en: Not connected. Restart daemon to reconnect
sk: Nepripojený. Reštartujte démona pre znovupripojenie

en: Number of devices is configured to 0
sk: Počet zariadený je nastavený na 0

en: Number of pilots is configured to 0
sk: Počet pilotov je nastavený na 0.

en: On host %d
sk: Na hostiteľovi %d

en: On host %s
sk: Na hostiteľovi %s

en: Only backup changed bases
sk: Zálohovať iba zmenené bázy

en: PILOTNAME
sk: MENOPILOTA

en: Pause daemon
sk: Pozastaviť démona

en: Pilot Attributes
sk: Atribúty pilota

en: Pilot ID is %ld, name is %s, owner is %s
sk: Pilot ID je %ld, meno je %s, vlastník je %s

en: Pilot Identification
sk: Identifikácia pilota

en: Pilot Link Settings...
sk: Nastavenie Pilot Link...

en: Pilot Name
sk: Meno pilota

en: Pilot Name:
sk: Meno pilota:

en: Pilot Settings
sk: Nastavenie pilota

en: Pilot is currently synchronizing.
    Please wait for it to finish.
sk: Pilot momentálne synchronizuje.
    Prosím, počkajte, kým bude synchronizácia dokončená.

en: Pilot sync is currently in progress.
    Are you sure you want to restart daemon?
sk: Synchronizácia s pilotom práve prebieha.
    Chcete naozaj reštartovať démona?

en: Pilot to install to
sk: Inštalovať na pilota

en: Pilots
sk: Piloti

en: Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button or cancel the operation.
sk: Prosím, vložte pilota do %s (%s) a stlačte tlačidlo HotSync, alebo zrušte operáciu.

en: Press synchronize on the cradle to install
     or cancel the operation.
sk: Stlačte synchronizovať na kolíske pre inštaláciu
     alebo zrušte operáciu.

en: Press synchronize on the cradle to restore
     or cancel the operation.
sk: Stlačte synchronizovať v kolíske pre obnovu
    alebo zrušte operáciu.

en: Properties...
sk: Vlastnosti...

en: Read/Write permissions failed on
sk: Zlyhali práva pre čítanie/zápis pre

en: Ready to synchronize
sk: Pripravený synchronizovať

en: Remove local base if deleted on pilot
sk: Odstrániť lokálnu bázu ak je odstránená v pilotovi

en: Renaming %s
sk: Premenovávam %s

en: Request %ld has been completed
sk: Požiadavka %ld bola dokončená

en: Rereading configuration...
sk: Znovunačítavam konfiguráciu...

en: Restart daemon
sk: Reštartovať démona

en: Restore Pilot
sk: Obnova Pilota

en: Restore directory
sk: Obnoviť priečinok

en: Restore request failed
sk: Zlyhala požiadavka na obnovu

en: Restore...
sk: Obnova...

en: Restoring %s
sk: Obnovujem %s

en: Resume daemon
sk: Znovuaktivovať démona

en: Run conduit
sk: Spustiť spojku

en: Send to pilot
sk: Poslať do pilota

en: Serial
sk: Sériová

en: Set User Name and ID to a new pilot.
sk: Nastaviť používateľské meno a ID nového pilota.

en: Set the root directory for all pilot files to be stored.
sk: Nastaví koreňový priečinok pre ukladanie všetkých súborov pilota.

en: Set user id and name
sk: Nastaviť používateľské ID a meno

en: Setting user/id to %d/%s...
sk: Nastavujem informácie o používateľovi na %d/%s...

en: Setting userinfo...
sk: Nastavujem informácie o používateľovi...

en: Settings...
sk: Nastavenie...

en: Setup did not complete and settings will not
    be saved. Are you sure you want to quit?
sk: Nastavenie nie je úplné a nebude uložené.
    Naozaj chcete skončiť?

en: Shutting down devices
sk: Vypínam zariadenia

en: Specify a cradle to operate on (defaults to Cradle0)
sk: Nastavenie použitej kolísky (štandardne Cradle0)

en: Specify pilot to operate on (defaults to MyPilot)
sk: Nastavenie používaného pilota (štandardne MyPilot)

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Start druid only
sk: Spustiť iba druida

en: Success
sk: Úspech

en: Successfully retrieved UserName and ID from pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
sk: Úspešne získané používateľské meno a ID z pilota.
    Používateľské meno: %s
    ID: %d

en: Sync Action
sk: Synchronizačná akcia

en: Sync PCId
sk: Synch PCId

en: Sync Type
sk: Typ synchronizácie

en: Sync continues
sk: Synchronizácia pokračuje

en: Sync cradle
sk: Synchronizovať v kolíske

en: Synchronization ended
sk: Synchronizácia ukončená

en: Synchronization ended early
sk: Synchronizácia ukončená skoro

en: Synchronization failed!
sk: Synchronizácia zlyhala!

en: Synchronize
sk: Synchronizovať

en: Synchronizing %s
sk: Synchronizujem %s

en: Synchronizing...
sk: Synchronizujem...

en: The base directory %s is invalid.
    Please fix it or use gnomecc to choose another directory.
sk: Základný priečinok %s je neplatný.
    Prosím, opravte ho alebo použite gnomecc pre výber iného priečinku.

en: The gnome-pilot daemon is already running
sk: Démon gnome-pilot už beží

en: The name for your pilot. It is only used for identification.
sk: Meno pre vášho pilota. Používa sa iba pre identifikáciu.

en: The path specified for the base directory is invalid.
    Please choose another directory
sk: Uvedená cesta k základnému priečinku nie je platná.
    Prosím, vyberte iný priečinok

en: The port should be a character special device but isn't for
sk: Port by mal byť znakové zariadenie, ale nie je pre

en: The port should point to a USB serial port
sk: Port by mal byť sériový port USB

en: The request to get pilot id failed
sk: Zlyhala požiadavka pre získanie ID Pilota

en: The request to set pilot id failed
sk: Zlyhala požiadavka pre nastavenie ID Pilota

en: The specified base directory exists but has the wrong permissions.
    Please fix or choose another directory
sk: Uvedený základný priečinok existuje, ale má nesprávne práva.
    Prosím, opravte ich alebo vyberte iný priečinok.

en: The specified base directory exists but is not a directory.
    Please make it a directory or choose another directory
sk: Uvedený základný priečinok existuje, ale nie je to priečinok.
    Prosím, opravte ho alebo vyberte iný priečinok.

en: There's no last sync on record.
sk: V zázname nie je posledná synchronizácia.

en: This integer ID identifies your pilot and must be unique between different pilots that you use.
sk: Toto celočíselne ID určuje vášho pilota a musí byť jednoznačné medzi rôznymi pilotmi, ktoré používate.

en: Trying to connect to the GnomePilot Daemon
sk: Pokúšam sa spojiť s démonom GnomePilot

en: Type
sk: Typ

en: USERNAME
sk: POUŽÍVATEĽSKÉMENO

en: Unable to bind to pilot
sk: Nepodarilo sa pripojiť k pilotovi

en: Unable to create file installation queue directory
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok pre frontu inštalovaných súborov

en: Unable to create pilot settings window. Incorrect conduit configuration.
sk: Nie je možné vytvoriť okno nastavenia pilota. Nesprávne nastavenie spojky.

en: Unable to delete all records in local database, aborting operation.
sk: Nepodarilo sa odstrániť všetky záznamy v lokálnej databázi, končím operáciu.

en: Unable to delete all records in pilot database, aborting operation.
sk: Nepodarilo sa odstrániť všetky záznamy v pilotovej databázi, končím operáciu.

en: Unable to find home directory for uid %d
sk: Nepodarilo sa nájsť domovský priečinok pre uid %d

en: Unable to get pilot names
sk: Nie je možné získa mená pilotov

en: Unable to instantiate %s conduit.
sk: Nie je možné vytvoriť spojku %s.

en: Unable to open or create file %s with read/write privs
sk: Nepodarilo sa otvoriť alebo vytvoriť súbor %s s právami pre čítanie/zápis

en: Unknown conduit "%s" in configure!
sk: Neznáma spojka "%s" v nastavení!

en: Unknown device type
sk: Neznámy typ zariadenia

en: Unknown pilot - no pilots matches ID %ld
    Use gnomecc to set pilot's ID
sk: Neznámy pilot - žiadny pilot neodpovedá ID %ld
    Použite gnomecc pre nastavenie ID pilota.

en: Unknown pilot, no userID/username match %ld
sk: Neznámy pilot, nenájdené odpovedajúce ID/meno %ld

en: Unpause daemon
sk: Znovuaktivovať démona

en: Use conduit settings
sk: Použiť nastavenie spojky

en: Use gnomecc to configure pilot
sk: Použiť gnomecc pre nastavenie pilota

en: User Name
sk: Používateľské meno

en: User Name and ID to set on the Pilot
sk: Používateľské meno a ID, ktoré bude nastavené v pilotovi

en: User Name:
sk: Používateľské meno:

en: UserName
sk: Používateľské meno

en: Username to set
sk: Nastaviť používateľské meno

en: Using conduit settings for sync...
sk: Používam nastavenie spojky pre synchronizáciu...

en: Watching %s (%s)
sk: Sledujem %s (%s)

en: Watching %s (%s, %s)
sk: Sledujem %s (%s, %s)

en: Welcome to gnome-pilot!
sk: Vítajte v gnome-pilot!

en: Woke on %s
sk: Zobudený na %s

en: Yes, I've used sync software with this pilot before.
sk: Áno, už som používal synchronizačný softvér s týmto pilotom.

en: You must have at least one device setup
sk: Musíte mať nastavené aspoň jedno zariadenie

en: You seem to be running gnome-pilot for the first time.
    The following steps will setup gnome-pilot for syncing. 
    You can always change any options later from
    PilotLink panel in Gnome Control Center.
    
    Press 'Next' to continue.
    Press 'Cancel' for manual setup.
sk: Vyzerá to, že ste spustili gnome-pilot prvý raz.
    Následujúce kroky nastavia synchronizáciu v gnome-pilot.
    Toto nastavenie môžete kedykoľvek zmeniť pomocou
    panelu PilotLink v ovládacom centre GNOME.
    
    Pokračujte stlačením 'Následujúce'.
    Stlačením 'Zrušiť' spustíte ručné nastavenie.

en: _Delete this device
sk: _Odstrániť toto zariadenie

en: _Delete this pilot
sk: _Odstrániť tohto pilota

en: _Disable this conduit
sk: _Zakázať túto spojku

en: _Edit this device...
sk: _Upraviť toto zariadenie...

en: _Edit this pilot...
sk: _Upraviť tohto pilota...

en: _Enable this conduit
sk: _Povoliť túto spojku

en: _Settings...
sk: _Nastavenie...

en: cancelling %d
sk: ruším %d

en: conduit to operate on
sk: použiť spojku

en: destroy gpilot-applet
sk: ničím gpilot-aplet

en: disable specified conduit
sk: zakázať danú spojku

en: enable specified conduit
sk: povoliť danú spojku

en: enable, and set firstsync to slow
sk: povoliť a nastaviť prvotnú synchronizáciu ako pomalú

en: fault: no request found for pilot %d, request %d
sk: Chyba: nenájdená požiadavka pre pilota %d, požiadavka %d

en: gnome-pilot applet
sk: Applet gnome-pilot

en: gnome-pilot progress
sk: Priebeh Gnome-Pilot

en: installing "%s" to "%s"
sk: Inštalujem "%s" do "%s"

en: instantiate and destroy the conduit
sk: vytvoriť a zrušiť spojku

en: list all attributes
sk: vypísať zoznam všetkých atribútov

en: list attributes
sk: vypísať zoznam atribútov

en: list available conduits and their state
sk: zoznam spojok k dispozícii a ich stav

en: list pilots by login (all for all pilots)
sk: zobraziť zoznam pilotov podľa prihlásenia (všetky pre všetkých pilotov)

en: lists available conduits
sk: zoznam spojok k dispozícii

en: module loading not supported, fatal!
sk: nahrávanie modulov nie je podporované, kritické!

en: non-backup conduit in backup conduit list
sk: Nezálohovacia spojka v zozname zálohovacích spojok

en: saving session
sk: ukladám sedenie

en: specify pilot to operate on
sk: použiť pilota

en: to %s
sk: na %s

en: unknown dnd type
sk: Neznámy typ dnd

en: unknown syncing action (%d = %s).
sk: neznáma synchronizačná akcia (%d = %s).
