gdm2 - en to sl translation catalogue (657 entries)

en: 
    Could not delete session %s
       Error: %s
sl: 
    Nisem mogel zbrisati seje %s
       Napaka: %s

en: 
    Could not find a suitable name for the default session link
sl: 
    Nisem našel primernega imena za privzeto povezavo seje

en: 
    Could not link new default session
       Error: %s
sl: 
    Nisem mogel povezati nove privzete seje
       Napaka: %s

en: 
    Could not remove session %s
       Error: %s
sl: 
    Nisem mogel odstraniti seje %s
       Napaka: %s

en: 
    Could not unlink old default session
       Error: %s
sl: 
    Nisem mogel odstraniti povezave
       Napaka: %s

en: 
    Could not write contents to session %s
       Error: %s
sl: 
    Nisem mogel zapisati vsebine v sejo %s
       Napaka: %s

en: 
    Could not write session %s
       Error: %s
sl: 
    Nisem mogel zapisati seje %s
       Napaka: %s

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.  Please be sure the Caps Lock key is not enabled
sl: 
    Napačno uporabniško ime ali geslo.  Črke morajo biti pravilne velikosti.  Prepričajte se, da niso vključene velike črke (caps lock).

en: 
    The system administrator has disabled your account.
sl: 
    Administrator sistema je onemogočil vaš račun.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
sl: 
    Administratorju sistema prijava s tega zaslona ni dovoljena

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
sl:   (Konzole lahko zamenjate s pritiskom na Ctrl-Alt in funkcijsko tipko. Na primer Ctrl-Alt-F7 za konzolo 7. Strežnik X navadno teče na konzolah 7 in višje.)

en: %a %b %d, %H:%M
sl: %a %d %b, %H:%M

en: %a %b %d, %I:%M %p
sl: %a %d %b, %I:%M %p

en: %s language selected
sl: Izbran %s jezik

en: %s session selected
sl: Seja %s izbrana

en: %s: %s does not exist but must exist.
sl: %s: %s ne obstaja, a mora.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
sl: %s: %s je večja, kot je največja velikost datoteke, ki jo je nastavil administrator.

en: %s: %s is not a regular file.
sl: %s: %s ni običajna datoteka.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
sl: %s: Lastnik %s ni %d.

en: %s: %s is writable by group.
sl: %s: skupina sme pisati po %s.

en: %s: %s is writable by group/other.
sl: %s: skupina/ostali sme pisati po %s.

en: %s: %s is writable by other.
sl: %s: ostali smejo pisati po %s.

en: %s: Can't open fifo!
sl: %s: Ne morem odpreti fifo!

en: %s: Cannot find a free display number
sl: %s: Ne najdem proste številke zaslona

en: %s: Cannot get local addresses!
sl: %s: Ne morem dobiti krajevnih naslovov!

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
sl: %s: Izbirnik ni bil najden ali pa ga uporabnik gdm ne more pognati

en: %s: Could not bind socket
sl: %s: Nisem mogel povezati vtiča

en: %s: Could not get address from hostname!
sl: %s: Nisem uspel dobiti naslova iz imena gostitelja!

en: %s: Could not get server hostname: %s!
sl: %s: Nisem uspel dobiti imena strežnika: %s!

en: %s: Could not make FIFO
sl: %s: Ne morem ustavariti FIFO

en: %s: Could not make new cookie file in %s
sl: %s: Nisem mogel ustvariti nove datoteke piškotkov v %s

en: %s: Could not make socket
sl: %s: Ne morem ustvariti vtiča!

en: %s: Could not open FIFO
sl: %s: Ne morem odpreti FIFO

en: %s: Could not read address
sl: %s: Nisem mogel prebrati naslova

en: %s: Couldn't set groupid to %d
sl: %s: Ne morem nastaviti groupid (skupine) na %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
sl: %s: Ne morem nastaviti groupid (skupine) na 0

en: %s: Couldn't set userid to %d
sl: %s: Ne morem nastaviti userid (uporabnika) na %d

en: %s: Directory %s does not exist.
sl: %s: Imenik %s ne obstaja.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
sl: %s: Zaslon %s je zaseden.  Poskušam drugo številko zaslona.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
sl: %s: Zaslon številka %d je v uporabi!  Uporabil bom %d

en: %s: Empty server command for display %s
sl: %s: Prazen ukaz strežnika za zaslon %s

en: %s: Empty server command, using standard one.
sl: %s: Prazen ukaz strežnika, uporabljam običajnega.

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
sl: %s: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalinka za signal CHLD

en: %s: Error setting up HUP signal handler
sl: %s: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal HUP

en: %s: Error setting up INT signal handler
sl: %s: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal INT

en: %s: Error setting up TERM signal handler
sl: %s: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal TERM

en: %s: Error setting up USR1 signal handler
sl: %s: Napaka pri vzposstavljanju obravnavalnika za signal USR1

en: %s: Error setting up USR2 signal handler
sl: %s: Napaka pri vzpostavitvljanju obravnavalnika za signal USR2

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
sl: %s: Pozdravnik ni bil najden ali pa ga uporabnik gdm ne more pognati

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
sl: %s: Domači imenik za %s: '%s' ne obstaja!

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
sl: %s: Strežnik bi se moral pognati kot uid %d, a ta uporabnik ne obstaja

en: %s: Xdmcp disabled and no local servers defined. Adding /usr/bin/X11/X on :%d to allow configuration!
sl: %s: Xdmcp izključen in brez navedenih krajevnih strežnikov. Dodajam /usr/bin/X11/X na :%d za omogočitev nastavitve.

en: %s: initgroups() failed for %s
sl: %s: initgrougs() ni uspel za %s

en: (memory buffer
sl: (pomnilniški izravnalnik

en: (memory buffer)
sl: (pomnilniški izravnalnik)

en: A comma separated list of users to exclude from the face browser.
sl: Z vejicami ločen seznam uporabnikov, ki naj bodo izključeni iz brskalnika obrazov.

en: A command line must start with a forward slash ('/')
sl: Ukazna vrstica se mora začeti z poševko ('/')

en: A descriptive server name must be supplied
sl: Navedeno mora biti opisno ime strežnika

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
sl: Grafični program za nastavljanje Upravljalnika zaslonov GNOME (GDM)

en: A script to run when the X server keeps crashing and the failsafe X server is either empty or also didn't take.  This will run an X setup program defined below.
sl: Skripta, ki naj se požene, kadar se strežnik X sesuva in tudi pred sesutjem varen strežnik X ne pomaga.  To bo pognalo spodaj naveden program za nastavljanje strežnika X.

en: A session name must be unique and not empty
sl: Ime seje mora biti edinstveno in ne prazno

en: A-M|American English
sl: A-M|Ameriška Angleščina

en: A-M|British English
sl: A-M|Britanska Angleščina

en: A-M|Catalan
sl: A-M|Katalonščina

en: A-M|Chinese (simplified)
sl: A-M|Kitajščina (poenostavljena)

en: A-M|Chinese (traditional)
sl: A-M|Kitajščina (tradicijonalna)

en: A-M|Croatian
sl: A-M|Hrvaščina

en: A-M|Czech
sl: A-M|Češčina

en: A-M|Danish
sl: A-M|Danščina

en: A-M|Dutch
sl: A-M|Nizozemščina

en: A-M|English
sl: A-M|Angleščina

en: A-M|Finnish
sl: A-M|Finščina

en: A-M|French
sl: A-M|Francoščina

en: A-M|Galician
sl: A-M|Galščina

en: A-M|German
sl: A-M|Nemščina

en: A-M|Greek
sl: A-M|Grščina

en: A-M|Hebrew
sl: A-M|Hebrejščina

en: A-M|Hungarian
sl: A-M|Madžarščina

en: A-M|Icelandic
sl: A-M|Islandščina

en: A-M|Italian
sl: A-M|Italjanščina

en: A-M|Japanese
sl: A-M|Japonščina

en: A-M|Korean
sl: A-Z|Korejščina

en: A-M|Lithuanian
sl: A-M|Litvanjščina

en: ADDRESS
sl: NASLOV

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sl: AaBbCcČčDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsŠšTtUuVvWwXxYyZzŽž

en: Add server
sl: Dodaj strežnik

en: Add session
sl: Dodaj sejo

en: Allow as flexible server
sl: Dovoli kot fleksibilen strežnik

en: Allow group writable files and directories
sl: Dovoli pisljive datoteke in imenike za skupino

en: Allow logging in as root (administrator) user from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.
sl: Dovoli prijavo root-u (administratorju) iz oddaljenega računalnika z uporabo GDM.  To je pomembno le če imate vklopljen protokol XDMCP.

en: Allow logging in as root (administrator) user.
sl: Dovoli prijavo root-u (administratorju).

en: Allow logging in using the timed from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.  Note that this is insecure since remote hosts can gain access to this computer without the use of a password, so be careful.
sl: Dovoli časovno prijavo iz oddaljenega gostitelja.  To je pomembno le, če vključite protokol XDMCP.  Vedeti morate, da je to nevarno, saj lahko oddaljeni gostitelji dobijo dostop do računalnika brez uprabe gesla. Bodite previdni.

en: Allow remote timed logins
sl: Dovoli oddaljene časovne prijave

en: Allow root to login remotely with GDM
sl: Dovoli root-u (administratorju), da se oddaljeno prijavi preko GDM

en: Allow root to login with GDM
sl: Dovolji rootu (administratorju) prijavo preko GDM

en: Allow users to run the configurator from the system menu
sl: Dovoli uporabnikom, da iz sistemskega menuja poženejo nastavljanje

en: Allow world writable files and directories
sl: Dovoli datoteke in imenike pisljive za vse

en: Always restart X servers
sl: Vedno znova poženi strežnik X

en: Always use 24 hour clock format
sl: Vedno uporabljaj 24 urno obliko časa

en: Always use the 24 hour format for the clock in the greeter, even if the norm for the current locale is 12 hour
sl: V pozdravniku vedno uporabljaj 24 urno obliko časa, tudi kadar je za trenutni locale običajna 12 urna

en: An X server binary to run if the standard one keeps crashing.  If this fails the script below will be run.
sl: Strežnik X, ki naj se požene, če se običajni nenehno sesuva.  Če to spodleti, bo pognana spodnja skripta.

en: An error occured while loading the user interface
    element %s%s from file %s.
    CList type widget should have %d columns.
    Possibly the glade interface description was corrupted.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
sl: Napaka Ob nalaganju predmeta uporabniškega 
    vmesnika %s%s iz datoteke %s.
    Gradnik vrste CList bi moral imeti %d stolpcev.
    Možno je, da je bil opis vmesnika glade pokvarjen.
    %s ne more nadaljevati in se bo zapru.
    Preverite namestitev %s ali na novo namestite %s.

en: An error occured while loading the user interface
    element %s%s from file %s.
    Possibly the glade interface description was corrupted.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
sl: Ob nalaganju elementa uporabniškega vmesnika %s%s 
    iz datoteke %s se je zgodila napaka.
    Verjetno je opis vmesnika glade pokvarjen.
    %s ne more nadaljevati in bo končal.
    Preverite namestitev %s ali na novo namestite %s.

en: An error occured while loading the user interface
    from file %s.
    Possibly the glade interface description was not found.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
sl: Ob nalaganju uporabniškega vmesnika iz datoteke %s se je zgodila napaka.
    Verjetno opis vmesnika glade ni bil najden.
    %s ne more nadaljevati in bo končal.
    Preverite namestitev %s ali na novo namestite %s.

en: Appearance
sl: Izgled

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Apply the current changes
sl: Uveljavi trenutne spremembe

en: Are you sure you want to reboot the machine?
sl: Ali zares želite znova zagnati računalnik?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
sl: Ali zares želite ugasniti računalnik?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
sl: Ali zares želite obmirovati računalnik?

en: Are you sure you wish to restart GDM
    now and lose any unsaved data?
sl: Ste prepričani, da želite takoj 
    znova zagnati GDM in izgubiti vse
    neshranjene podatke?

en: Authenticate before running --command
sl: Avtentificiraj pred izvedbo --command

en: Authentication failed
sl: Avtentifikacija ni uspela

en: Authentication failure!
sl: Avtentifikacija ni uspela!

en: Authorization Details
sl: Podrobnosti avtorizacije

en: Automatic login
sl: Samodejna prijava

en: Automatic login:
sl: Samodejna prijava:

en: Available Sessions
sl: Seje na voljo

en: Background
sl: Ozadje

en: Background color:
sl: Barva v ozadju:

en: Background image:
sl: Slika v ozadju

en: Background program
sl: Program v ozadju

en: Background program:
sl: Program v ozadju:

en: Background type:
sl: Vrsta ozadja:

en: Basic
sl: Osnove

en: Broadcast query
sl: Oddaj poizvedbo

en: Browse
sl: Brskaj

en: COMMAND
sl: UKAZ

en: Can't disable xscreensaver display hacks
sl: Ne morem izključiti hackov zaslona xscreensaver

en: Can't lock screen
sl: Ne morem zakleniti zaslona

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
sl: Ne morem odpreti DefaultImage: %s. Izključujem pregledovalnik obrazov!

en: Can't open default host icon: %s
sl: Ne morem odreti privzeto ikona gostitelja: %s

en: Can't open icon file: %s. Suspending iconify feature!
sl: Ne najdem datoteke z ikono: %s. Izključujem možnost ikonizacije!

en: Can't set PAM_RHOST=%s
sl: Ne morem nastaviti PAM_RHOST=%s

en: Can't set PAM_RUSER=%s
sl: Ne morem nastaviti PAM_RUSER=%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
sl: Ne morem nastaviti PAM_TTY=%s

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
sl: Ne morem komunicirati z gdm, morda teče starejša različica.

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
sl: Nisem našel programa "xterm" za zagon seje varne pred sesutjem.

en: Cannot find the gdmconfigurator widget in
    the glade interface description file
    Please check your installation.
sl: V opisu vmesnika glade ne morem najti
    gradnika gdmconfigurator
    Prosim preverite namestitev.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmchooser.
    Please check your installation and the
    location of the gdmchooser.glade file.
sl: Ne morem najti datoteke z opisom vmesnika 
    glade. Ne morem pognati izbirnika gdmcooser.
    Prosimo preverite namestitev in mesto
    datoteke gdmcooser.glade.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmconfig.
    Please check your installation and the
    location of the gdmconfig.glade file.
sl: Ne morem najti datoteke z vmesnikom glade,
    ne morem pognati programa gdmconfig.
    Prosimo preverite vašo namestitev in 
    mesto datoteke gdmconfig.glade.

en: Cannot setup pam handle with null login and/or display
sl: Ne morem nastaviti ročice pam brez prijave in/ali zaslona

en: Cannot start the chooser program,
    you will not be able to log in.
    Please contact the system administrator.
sl: Nisem mogel pognati izbirnika,
    ne boste se mogli prijaviti.
    Prosimo, obrnite se na administratorja.

en: Cannot start the greeter program,
    you will not be able to log in.
    This display will be disabled.
    Try logging in by other means and
    editing the configuration file
sl: Ne morem pognati pozdravnega 
    programa zato se ne boste mogli
    prijaviti.
    Ta zaslon bo izključen.
    Poskusite se prijaviti z drugimi
    stredstvi in popraviti datoteko
    nastavitev.

en: Cannot start the session, most likely the
    session does not exist.  Please select from
    the list of available sessions in the login
    dialog window.
sl: Ne morem začeti seje, najverjetneje seja
    ne obstaja. Prosimo izberite sejo iz 
    seznama možnih sej v prijavnem oknu.

en: Cannot start your shell.  It could be that the
    system administrator has disabled your login.
    It could also indicate an error with your account.
sl: Ne morem pognati vaše lupine.  Možno je, da je
    administrator sistema onemogočil vašo prijavo.
    To lahko pomeni tudi napako v vašem računu.

en: Choose a host to connect to from the selection below.
sl: Iz spodnjih možnosti izberite gostitelja na katerega se želite povezati.

en: Choose an icon
sl: Izberi ikono

en: Choose server
sl: Izberi strežnik

en: Choose the X server to start
sl: Izberi X strežnik, ki naj se požene

en: Choose the directory to search for faces
sl: Izberite imenik, kjer naj se iščejo obrazi

en: Chooser
sl: Izbirnik

en: Chooser command:
sl: Ukaz za izbirnik:

en: Client address to return in response to xdm
sl: Naslov odjemalca, vrnjen kot odgovor xdm-ju

en: Color
sl: Brava

en: Comma separated list of hostnames to list in the chooser (in addition to the broadcast above)
sl: Z vejicami ločen seznam strežnikov, ki naj se pojavijo v izbirniku (skupaj z poizvedbo zgoraj)

en: Command
sl: Ukaz

en: Command line:
sl: Ukazna vrstica:

en: Configurator command:
sl: Ukaz za nastavitveno orodje:

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
sl: Nastavi GDM (ta upravljalnik prijav). To bo zahtevalo geslo root (administratorja).

en: Configure the GNOME Display Manager.
    Please submit any bugs or feature requests at http://bugzilla.gnome.org under the `gdm' product.
sl: Nastavi Uporavljalnik zaslona GNOME
    Prosimo pošljite vse hrošče ali zahtevke po izboljšanjih na http://bugzilla.gnome.org pod pakteom `gdm'.

en: Configure...
sl: Nastavi...

en: Connect
sl: Poveži se

en: Connection Settings
sl: Nastavitve povezave

en: Connection type to return in response to xdm
sl: Vrsta povezave vrnjena kot odgovor xdm-ju

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
sl: Nisem mogel pognati nastavitvenega
    programa. Prepričajte se, da je pot 
    v datoteki nastavitev pravilna.

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
    I will attempt to start it from the
    default location.
sl: Nisem mogel pognati nastavitvenega 
    programa. Prepričajte se, da je pot
    v datoteki nastavitev pravilna. 
    Poskušal ga bom pognati iz 
    privzetega mesta.

en: Could not find a free display number
sl: Nisem mogel najti proste številke zaslona

en: Could not find the GNOME installation,
    will try running the "Failsafe xterm"
    session.
sl: Nisem mogel najti namestitve GNOME.
    Poskušal bom sejo xterm, varno 
    pred sesutjem.

en: Could not fork a new process!
    
    You likely won't be able to log in either.
sl: Nisem mogel razvejiti novega procesa!
    
    Možno je, da se ne boste mogli prijaviti.

en: Could not set signal mask!
sl: Ne morem nastaviti maske za signale!

en: Couldn't authenticate user
sl: Nisem mogel avtentificirati uporabnika

en: Couldn't open session for %s
sl: Ne morem odpreti seje za %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
sl: Ne morem nastaviti upravljalnika prijave za %s

en: Couldn't set credentials for %s
sl: Ne morem nastaviti akreditive za %s

en: Create new session
sl: Ustvari novo sejo

en: Custom command line:
sl: Poljubna ukazna vrstica:

en: Debugging
sl: Razhroščevanje

en: Debugging output
sl: Izhod razhroščevanja

en: Default
sl: Privzeta

en: Default $PATH:
sl: Privzet $PATH (pot):

en: Default GNOME session file:
sl: Privzeta datoteka seje GNOME:

en: Default face image:
sl: Privzeta slika obraza:

en: Default font:
sl: Privzeta pisava:

en: Default host image:
sl: Privzeta slika gostitelja:

en: Default locale:
sl: Privzet locale:

en: Delete server
sl: Zbriši strežnik

en: Denied XDMCP query from host %s
sl: Zavrnjena XDMCP poizvedba iz strežnika %s

en: Determines whether GDM should kill X clients started by the init scripts when the user logs in.
sl: Določi ali naj GDM ubije odjemalce X, ki jih požene inicializacijska skripta, ko se uporabnik prijavi.

en: Directories
sl: Imeniki

en: Directory for host images:
sl: Imenik za slike gostiteljev:

en: Disconnect
sl: Odklopi se

en: Display %s is busy, there is another X server already running
sl: Zaslon %s je zaseden, en strežnik X že teče

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
sl: Zaslona '%s' Xnest ne more odpreti

en: Display initialization directory:
sl: Inicializacijski imenik zaslona:

en: Displays per host:
sl: Zaslonov na gostitelja:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
sl: Izvedi posredno poizvedbo namesto neposredne (izbirnik)

en: Do not lock current screen
sl: Ne zakleni trenutnega zaslona

en: Do note allow the user to drag the login window around
sl: Uporabnikom ne dovoli premikanja prijavnega okna

en: Don't check for running gdm
sl: Ne preveri ali gdm že teče

en: Doubleclick here to un-iconify the login window, so that you may log in.
sl: Dvokliknite tu za povečavo prijavnega okna. Tako se boste lahko prijavili.

en: Edit server
sl: Uredi strežnik

en: Enable XDMCP
sl: Vkjuči XDMCP

en: Enable XDMCP, a protocol to allow others to log in remotely
sl: Vključi protokol XDMCP, ki uporabnikom omogoča oddaljene prijave.

en: Enable debugging output
sl: Vkljči izpis razhroščevanja

en: Enable debugging output to be printed into the syslog.  Useful for tracking down problems.  But not so useful for normal usage as it can fill up your logs very quickly.
sl: Vključi izpis razhroščevalnega izhoda v syslog.  Uporabno za iskanje problemov.  A ni uporabno za običajno uporabo, saj lahko hitro napolni vaše dnevnike.

en: Enter a name for the new session
sl: Vpišite ime nove seje

en: Enter the root password
    to run the configuration.
sl: Za zagon nastavitev vpišite
    geslo za root (administratorja).

en: Environment
sl: Okolje

en: Error reading session script!
sl: Napaka ob branju skripte seje

en: Error reading this session script
sl: Napaka ob branju skripte te seje

en: Exclude these users:
sl: Izloči te uporabnike:

en: Executables
sl: Izvršilne datoteke

en: Exit the application
sl: Izhod iz programa

en: Expert
sl: Napredno

en: Extra arguments
sl: Dodatni argumenti

en: Extra arguments:
sl: Dodatni argumenti:

en: Extra options for Xnest
sl: Dodatne možnosti za Xnest

en: Extras
sl: Dodatki

en: Face browser
sl: Brskalnik obrazov

en: Failed to restart self
sl: Nisem se uspel znova pognati

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
sl: Večkrat v kratkem času nisem uspel pognati strežnika X; izklapljam zaslon %s

en: Failed to start the display server several times in a short time period; disabling display %s
sl: Večkrat v kratkem času nisem uspel pognati strežnika X; izklapljam zaslon %s

en: Failsafe
sl: Varno pred sesutjem

en: Failsafe Gnome
sl: Gnome (pred sesutjem varna)

en: Failsafe X server:
sl: Pred sesutjem varen strežnik X:

en: Failsafe xterm
sl: Xtrem (pred sesutjem varna)

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
sl: Datoteke %s ni mogoče odpreti za branje
    Napaka: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
sl: Datoteke %s ni mogoče odpreti za piosanje
    Napaka: %s

en: Finger
sl: Prst

en: Flexible
sl: Prilagodljiv

en: Flexible server request denied: Not authenticated
sl: Zahtevek po fleksibilnem strežniku zavrnjen: Ni avtentificiran

en: GDM Configuration Utility
sl: Nastavljalno orodje za GDM

en: GDM Configurator
sl: Nastavljalnik GDM

en: GDM Host Chooser
sl: Izbirnik gostiteljev GDM

en: GDM Login
sl: Prijava GDM

en: GDM is not running.
    Please ask your system administrator to start it.
sl: GDM ne teče.
    Prosite svojega administratorja sistema, da ga požene.

en: GDM runs as this group:
sl: GDM teče kot skupina:

en: GDM runs as this user:
sl: GDM teče kot uporabnik:

en: GNOME Desktop Manager
sl: Upravljalnik namizja GNOME

en: GNOME Display Manager Configurator
sl: Nastavljalnik Upravljalnika zaslona GNOME

en: Gdm restarting ...
sl: Gdm se znova poganja ...

en: General Appearance
sl: Splošen izgled

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
sl: Datoteka glade je zadeta! Prepričajte se, da je nameščena prava datoteka.
    datoteka: %s gradnik: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
sl: Datoteka glade je zadeta! Prepričajte se, da je nameščena pravilna datoteka.
    datoteka: %s gradnik: %s pričakovanih clist stolpcev: %d

en: Global faces directory:
sl: Globalni imenik obrazov:

en: Gnome Chooser
sl: Izbirnik Gnome

en: Gnome Failsafe
sl: Gnome (varna pred sesutjem)

en: Greeter Look and Feel
sl: Izgled in obnašanje pozdravnika

en: Greeter command:
sl: Ukaz za pozdravnik:

en: Group writable
sl: Skupinsko pisljivo

en: Gtk+ RC file:
sl: Datoteka Gtk+ RC:

en: Halt command:
sl: Ukaz za ustavitev:

en: Help
sl: Pomoč

en: Honour indirect requests
sl: Upoštevaj zahtevke za preusmeritev

en: Hosts
sl: Gostitelji

en: Hosts to list:
sl: Strežniki, ki naj bodo našteti

en: How to use this application
sl: Kako uporabljati ta program

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
sl: Ne morem pognati strežnika X (vaš grafični vmesnik). Verjetno ni pravilno nastavljen.  Želite videti izhod strežnika X za diagnozo problema?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
sl: Ne morem pognati strežnika X (vaš grafični vmesnik). Verjetno ni pravilno nastavljen.  Prijaviti se boste morali skozi konzolo in znova pognati program za nastavljanje X.  Potem znova poženite GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
sl: Ne morem pognati strežnika X (vašega grafičnega vmesnika). Zdi se, da vaša kazalna naprava (miška) ni pravilno nastavljena. Želite videti izhod strežnika X za diagnozo problema?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
sl: Nisem mogel pognati strežnika X
    (vašega grafičnega okolja)
    zaradi notranje napake.
    Prosim obrnite se na vašega sistemskega
    administratorja ali preverite vaš
    sistemski dnevnik za diagnozo.
    V vmesnem času bo ta zaslon izključen.
    Gdm znova poženite, ko bo problem
    odpravljen.

en: I could not start the regular X
    server (your graphical environment)
    and so this is a failsafe X server.
    You should log in and properly
    configure the X server.
sl: Nisem mogel pognati običajnega 
    strežnika X (vaše grafično okolje)
    zato je to pred sesutejem varen 
    strežnik X.
    Prijavite se in pravilno nastavite
    strežnik X.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
sl: Ta strežnik X bom za zdaj izključil. Ko bo pravilno nastavljen znova poženite GDM.

en: I will now try to restart the X server again.
sl: Zdaj bom znova pognal strežnik X

en: Iconify the login window
sl: Pomanjšaj prijavno okno

en: Image
sl: Slika

en: Indirect XDMCP is not enabled,
    please ask your system administrator to enable it
    in the GDM configurator program.
sl: Posredni XDMCP ni vključen,
    prosite svojega sistemskega administratorja, da ga 
    vključi v programu za nastavljanje GDM.

en: Information
sl: Podatki

en: Instead of reinitializing running servers when a user logs out.  Always kill and then start the server again.
sl: Namesto vnovične inicializacije strežnikov, ki tečejo, vedno buij in znova poženi.

en: Interval in minutes in which to ping the server.  If the server doesn't respond in this many minutes (that is before the next time we ping it) the display will be terminated.
sl: Na koliko časa naj se pinga strežnik (v minutah).  Če se strežnik ne odzove v tem času (pred naslednjim pingom), se bo zaslon zaprl.

en: Invalid server command '%s'
sl: Neveljaven strežniški ukaz '%s'

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
sl: Poženi le Xnest, brez pozivedovanja (brez izbirnika)

en: Kill 'init' clients
sl: Ubij 'inicializacijske' odjemalce

en: Language
sl: Jezik

en: Last
sl: Zadnja

en: Limits
sl: Omejitve

en: Listen on UDP port:
sl: Poslušaj na vratih UDP:

en: Locale file:
sl: Datoteka locale:

en: Localization
sl: Lokalizacija

en: Lock position
sl: Zakleni položaj

en: Log in as another user inside a nested window
sl: Prijavi se kot drug uporabnik znotraj gnezdenega okna

en: Log in as another user without loging out
sl: Prijavi se kot drug uporabnik brez, da bi se odjavil

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
sl: Prijavi se z uporabo jezika, ki ste ga uporabljali ob zadnji prijavi.

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
sl: Prijavi se v sejo, ki ste jo jo uporabili ob zadnji prijavi

en: Logging directory:
sl: Imenik dnevnika:

en: Login a user automatically after a specified number of seconds
sl: Po določenem številu sekund samodejno prijavi uporabnika

en: Login a user automatically on first bootup
sl: Ob prvem zagonu uporanbika prijavi samodejno

en: Login appearance
sl: Videz prijave

en: Login behaviour
sl: Obnašanje prijave

en: Login sessions
sl: Prijavne seje

en: Logo:
sl: Logotip:

en: Make this the default server
sl: Naj bo ta privzet strežnik

en: Manually set position
sl: Ročno nastavi položaj

en: Max pending indirect requests:
sl: Največje število čakajočih zahtevkov za preusmeritev:

en: Maximum displays per single host.  You can use this to prevent attacks by hogging all the possible displays.  Does not apply to local connections.
sl: Največje število zaslonov na enega gostitelja.  To lahko uporabite za preprečitev napadov z uporabo vseh možnih zaslonov.  Pri krajevnih povezavah se ne upošteva.

en: Maximum face height:
sl: Največja višina obraza:

en: Maximum face width:
sl: Največja širina obraza:

en: Maximum indirect wait time:
sl: Največji čakalni čas za preusmeritev:

en: Maximum number of flexible servers:
sl: Največje število prilagodljivih strežnikov:

en: Maximum pending requests:
sl: Največje število čakajočih zahtevkov:

en: Maximum remote sessions:
sl: Največje število oddaljenih sej:

en: Maximum session file length:
sl: Največja dolžina datoteke seje:

en: Maximum user file length:
sl: Največja dolžina uporabnikove datoteke:

en: Maximum wait time:
sl: Največji čakalni čas:

en: Minimised Icon:
sl: Pomanjšana ikona:

en: Miscellaneous
sl: Razo

en: Most recently queried hosts
sl: Nedavno poizvedeni gostitelji

en: N-Z|Brazilian Portuguese
sl: N-Z|Brazilska Portugalščina

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
sl: N-Z|Norveščina (bokmal)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
sl: N-Z|Norveščina (nynorsk)

en: N-Z|Polish
sl: N-Z|Poljščina

en: N-Z|Portuguese
sl: N-Z|Portugalščina

en: N-Z|Romanian
sl: N-Z|Romunščina

en: N-Z|Russian
sl: N-Z|Ruščina

en: N-Z|Slovak
sl: N-Z|Slovaščina

en: N-Z|Slovenian
sl: N-Z|Slovenščina

en: N-Z|Spanish
sl: N-Z|Španščina

en: N-Z|Swedish
sl: N-Z|Švedščina

en: N-Z|Turkish
sl: N-Z|Turščina

en: N-Z|Ukrainian
sl: N-Z|Ukrajinščina

en: Name
sl: Ime

en: Name:
sl: Ime:

en: New login
sl: Nova prijava

en: New login in a nested window
sl: Nova prijava v gnezdenem oknu

en: No
sl: Ne

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
sl: Podpora XDMCP ni bila prevedena.  Za vključitev podpore XDMCP morate GDM prevesti skupaj s knjižnjicami XDMCP.

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
sl: Privzeta povezava seje ni bila najdena. Uporabljam varno GNOME.

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
sl: Nobenega vmesnika ni moč naložiti, SLABO! (datoteka: %s)

en: No picture selected.
sl: Slika ni izbrana

en: No servers were defined in the
    configuration file and xdmcp was
    disabled.  This can only be a
    configuration error.  So I have started
    a single server for you.  You should
    log in and fix the configuration.
    Note that automatic and timed logins
    are disabled now.
sl: V datoteki nastavitev strežniki 
    niso bili navedeni in xdmcp je bil
    izključen.  To je lahko le napaka v
    nastavitvah, zato sem za vas pognal
    en sam strežnik.  Prijavite se in
    popravite nastavitve.
    Samodejne in časovne prijave so
    sedaj izklopljene.

en: No serving hosts were found.
sl: Noben strežniški gostitel ni bil najden.

en: No.
sl: Ne.

en: None
sl: Brez

en: OPTIONS
sl: MOŽNOSTI

en: On remote login screens only set color to reduce network traffic
sl: Zaradi zmanjšanja mrežnega prometa naj bo na oddaljenih zalsonih ozadje enobarvno

en: Only accept user owned files and directories
sl: Sprejmi le lastniške datoteke in imenike

en: Only color on remote displays
sl: Enobarvno ozadje na oddaljenih zaslonih

en: Only root wants to run gdm
sl: Samo root sme pognati gdm

en: Open a session to the selected host
sl: Odpri sejo izbranemu gostitelju

en: Options
sl: Možnosti

en: Other
sl: Drugo

en: Other|POSIX/C English
sl: Drugo|POSIX/C Angleško

en: PID file:
sl: Datoteka PID:

en: POST session scripts directory:
sl: Imenik po-sejnih skript:

en: PRE session scripts directory:
sl: Imenik pred-sejnih skript:

en: Paranoia
sl: Paranoično

en: Password:
sl: Geslo:

en: Paths
sl: Poti

en: Permissions:
sl: Dovoljenja:

en: Pick a Font
sl: Izberi pisavo

en: Pick a color
sl: Izberi barvo

en: Ping interval (minutes):
sl: Interval za ping (minut):

en: Ping to %s failed, whacking display!
sl: Ping do %s ni uspel, tolčem po zaslon.

en: Please enter your username
sl: Prosim, vpišite svoje uporabniško ime

en: Please insert 25 cents to log in.
sl: Prosim vstavite 25 SIT za prijavo

en: Please wait: scanning local network for XDMCP-enabled hosts...
sl: Prosim počakajte: na lokalni mreži iščem gostitelje z omogočenim XDMCP...

en: Position
sl: Položaj

en: Probe the network
sl: Preizkusi mrežo

en: Quit
sl: Izhod

en: Quiver on failure
sl: Zatresi se ob napaki

en: Reboot
sl: Ponoven zagon računalnika

en: Reboot command:
sl: Ukaz za vnovičen zagon računalnika:

en: Reboot your computer
sl: Vnovič zaženi računalnik

en: Reboot...
sl: Ponoven zagon sistema...

en: Refresh
sl: Osveži

en: Remember this setting
sl: Pomni te nastavitve

en: Remove session
sl: Odstrani sejo

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
sl: Zahtevanemu strežniku %s ni dovoljena uporaba kot fleksibilen strežnik, uporabljam običajen strežnik.

en: Rescan
sl: Osveži

en: Restart
sl: Vnovičen zagon GDM

en: Restart after logout
sl: Vnovičen zagon po odjavi

en: Restart now
sl: Takojšen vnovičen zagon

en: Retry delay:
sl: Premor med poizkusi:

en: Revert settings
sl: Povrni nastavitve

en: Revert to Factory Settings
sl: Povrni na tovarniške nastavitve

en: Revert to settings in the configuration file
sl: Povrni na nastavitve v nastavitveni datoteki

en: Revert to settings that were shipped with your system
sl: Povrni na začetne nastavitve

en: Root $PATH:
sl: Korenski $PATH (pot):

en: Root login disallowed on display '%s'
sl: Prijava root na zaslonu '%s` ni dovoljena

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
sl: Izvedi oddajanje namesto posredovanja (izbirnik)

en: Run in background
sl: Poženi v ozadju

en: Running %s for %s on %s
sl: Poganjam %s za %s na %s

en: SOCKET
sl: VTIČ

en: STRING
sl: NIZ

en: Scale background image to fit
sl: Prilagodi velikost slike v ozadju

en: Scale background image to fit the entire screen. If this is not set then the image will be tiled on the background.
sl: Prilagodi velikost slike v ozadju, da se prilega celemu zaslonu. Če to ni nastavljeno bo slika položena po ozadju.

en: Scan every 'x' seconds:
sl: Osveži vsakih 'x' sekund:

en: Script to run when X is crashing:
sl: Skripta, ki naj se požene, ko se Xi sesuvajo:

en: Seconds before login:
sl: Sekund pred prijavo:

en: Security
sl: Varnost

en: Select GNOME session
sl: Izberite sejo GNOME

en: Select a GTK+ theme file (gtkrc)
sl: Izberi datoteko s temo GTK+ (gtkrc)

en: Select a directory to be used for system-wide session scripts
sl: Izberi imenik, ki bo uporabljen za sistemske skripte sej

en: Select a file containing Locale information
sl: Izberi datoteko, ki vsebuje podatke Localer

en: Select a logo to be displayed during login
sl: Izberi logotip, ki bo prikazan ob prijavi

en: Select a photo
sl: Izberi fotografijo

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
sl: Izberite fotografijo, ki naj se kaže v brskalniku obrazov:

en: Select an image for users with no 'face'
sl: Izberite sliko za uporabnike brez 'obraza'

en: Select how relaxed permissions are
sl: Izberite kako lahkotna so dovoljenja

en: Selected session name:
sl: Ime izbrane seje:

en: Send a query to the local network and list all servers that respond
sl: Pošlji poizvedbo v krajevno mreži in naštev vse strežnike, ki odgovorijo

en: Send the specified protocol command to gdm
sl: Gdmju pošlji določen ukaz protokola

en: Server
sl: Strežnik

en: Server name '%s' not found, using standard server
sl: Ime strežnika '%s' ni bilo najdeno, uporabljam običajen strežnik

en: Servers
sl: Strežniki

en: Session
sl: Seja

en: Session configuration
sl: Nastavitev seje

en: Session directory:
sl: Imenik seje:

en: Set as default
sl: Nastavi kot privzeto

en: Set the initial position of the login window to the values below
sl: Nastavi začetni položaj prijavnega okna na spodnje vrednosti

en: Setup my GDM Face
sl: Nastavi moj obraz GDM

en: Setup the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
sl: Nastavi sliko, ki se bo kazala v brskalniku obrazov GDM (GDM je upravljalnik prijav).

en: Should GDM print authentication errors in the greeter
sl: Naj GDM v pozdravljalniku kaže avtentifikacijske napake

en: Show a browser of user face images. The users can put their picture in ~/.gnome/photo
sl: Kaži brskalnik slik obrazov uporabnikov. Uporabniki lahko dajo njihovo slikov ~/.gnome/photo

en: Show choosable user images (enable face browser)
sl: Kaži izbirne uporabniške slike (vključi brskalnik obrazov)

en: Show the "System" menu.  This has the shutdown, reboot and configuration items
sl: Kaži menu "Sistem".  Ta vsebuje ugasnitev, vnovičen zagon in nastavitvene predmete

en: Show the 'system' menu, (for reboot, shutdown etc.)
sl: Kaži menu "Sistem", (za vnovičen zagon, ugasnitev, itd.)

en: Show the Gnome Chooser session, if a session named 'Gnome' is present
sl: Kaži izbirnik sej Gnome, če je prisotna seja z imenom 'Gnome'

en: Show the Gnome failsafe session
sl: Kaži pred sesutjem varno sejo Gnome

en: Show the Xterm failsafe session
sl: Kaži pred sesutjem varno sejo Xterm

en: Show the title bar on the login window.  If this is off the user won't be able to move nor iconify the login window
sl: Kaži nazivno vrstico v prijavnem oknu.  Če je to izklopljeno, potem uporabnik ne bo mogel premikati ali pomanjšati prijavnega okna.

en: Show title bar on login window
sl: Kaži nazivno vrstico v prijavnem oknu

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
sl: Ugasni računalnik, da se ga lahko izklopi.

en: Shut down...
sl: Ugasni...

en: Socket for xdm communication
sl: Vtič za komunikacijo xdm

en: Standard X server:
sl: Običajen strežnik X:

en: Standard server
sl: Običajen strežnik

en: Static Servers (servers to always run)
sl: Stalni strežniki (ki se vedno poženejo)

en: Suspend command:
sl: Ukaz za zamrznitev:

en: Suspend your computer
sl: Zamrzni računalnik

en: Suspend...
sl: Zamrzni...

en: System
sl: Sistem

en: TYPE
sl: VRSTA

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
sl: Strežnik X ni uspel. Morda ni pravilno nastavljen.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
sl: Strežnik X ni na voljo, verjetno je gdm slabo nastavljen.

en: The Xnest server.  This is a server that can run inside another server, used for the flexible nested login.
sl: Strežnik Xnest.  To je strežnik, ki teče znotraj drugega strežnika, uporabljen za prilagodljivo gnezdeno prijavo.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
sl: Dovoljena omejitev prilagodljivih strežnikov X dosežena.

en: The applied settings cannot take effect until gdm
    is restarted or your computer is rebooted.
    You can restart GDM when all sessions are
    closed (when all users log out) or you can
    restart GDM now (which will kill all current
    sessions)
sl: Uveljavljene nastavitve ne morejo učinkovati
    dokler se znova ne zažene gdm ali vaš računalnik.
    GDM lahko znova zaženete, ko so vse seje zaprte
    (kadar ni prijavljenih uporabnikov), lahko pa
    GDM znova zaženete takoj (kar bo ubilo vse
    trenutne seje)

en: The background should be a color
sl: V ozadju naj bo enotna barva

en: The background should be an image
sl: V ozadju naj bo slika

en: The background should be the standard background
sl: V ozadju naj bo običajno ozadje

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sl: Različica izbirnika (%s) ne ustreza različici daemona (%s).
    Verjetno ste ravnokar nadgradili gdm.
    Prosim znova poženite gdm ali znova zaženite računalnik.

en: The color to use on the background
sl: Barva uporabljena v ozadju

en: The configuration file contains an invalid command
    line for the login dialog, and thus I ran the
    default command.  Please fix your configuration.
sl: Datoteka nastavitev vsebuje neveljavno ukazno
    vrstico za prijavno okno, zato je bil pognan
    privzet ukaz.  Prosim, popravite nastavitev.

en: The configuration file: %s
    does not exist! Using default values.
sl: Nastavitvena datoteka: %s
    ne obstjaa! Uporabljam privzete vrednosti.

en: The configuration was not found.  GDM is using
    defaults to run this session.  You should log in
    and create a configuration file with the GDM
    configuration program.
sl: Nastavitve niso bile najdene.  GDM uporablja 
    privzete za to sejo.  Morali bi se prijaviti
    in ustvariti datoteko nastavitev z
    nastavitvenim programom za GDM.

en: The exact script details of a session
    will appear here when you select
    one from the list on the left.
sl: Tu se bodo pokazale podrobnosti
    skripte seje, ki jo boste izbrali
    iz seznama na levi.

en: The face browser is not configured,
    please ask your system administrator to enable it
    in the GDM configurator program.
sl: Brskalnik obrazov ni nastavljen,
    prosite svojega sistemskega administratorja, da ga
    vklopi v programu za nastavljanje GDM.

en: The font to use on the welcome message
sl: Pisava, ki naj se uporabi za pozdravno sporočilo

en: The glade interface description file
    appears to be corrupted.
    Please check your installation.
sl: Datoteka z opisom vmesnika glade
    izgleda pokvarjena.
    Prosimo preverite namestitev.

en: The glade ui description file doesn't seem to contain the
    widget "%s".  Unfortunately I cannot continue.
    Please check your installation.
sl: Datoteka z opisom uporabniškega vmesnika glade ne vsebuje gradnika "%s". Na žalost ne morem nadaljevati.
    Prosim preverite namestitev.

en: The greeter settings will take effect the next time
    it is displayed.  The rest of the settings will not
    take effect until gdm is restarted or the computer is
    rebooted
sl: Nastavitve pozdravnika bodo učinkovale naslednjič, 
    ko bo prikazan. Ostale nastavitve ne bodo učinkovale
    dokler se gdm ali računalnik ne požene znova.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sl: Različica pozdravnika (%s) ne ustreza različici daemona (%s).
    Verjetno ste ravnokar nadgradili gdm.
    Znova poženite gdm ali vnovič poženite računalnik.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sl: Različica pozdravnika (%s) ne ustreza različici daemona.
    Verjetno ste ravnokar nadgradili gdm.
    Znova poženite gdm ali vnovič poženite računalnik.

en: The main area of this application shows the hosts on the local
    network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login
    remotely to other machines as if they were logged on using the
    console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking 'rescan'.
    When you have selected a host click "Connect" to open a session
    to that machine.
sl: Glavna površina tega programa kaže gostitelje na krajevni mreži, 
    ki 
    imajo vključen XDMCP. To omogoča uporabnikom, da se prijavijo na
     druge računalnike, kot, da bi se prijavili v konzolo.
    
    Mrežo lahko znova preiščete za nove gostitelje z klikom na "Preišči".
    Ko bostze izbrali gostitelja, kliknite "Poveži se" za odprtje 
    seje na tem računalniku.

en: The maximum size of a file that gdm will attempt to read.  This is for files that are read into memory and so you don't want users "attacking" gdm by having large files.
sl: Največja velikost datoteke, ki jo bo gdm skušal prebrati.  To je za datoteke, ki se preberejo v pomnilnik. Tako se uporabnikom prepreči 'napadanje' gdm-ja z uporabo velikih datotek.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
sl: Gnezden strežnik X (Xnest) se ne more povezati s trenutnim strežnikom.  Morda vam manjka avtorizacijska datoteka X.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
sl: Gnezden strežnik X (Xnest) ni na voljo, ali pa je gdm slabo nastavljen.
    Namestite paket Xnest za uporabo gnezdenih prijav.

en: The number of seconds before a login is allowed after an unsuccesful try.
sl: Koliko sekund po neuspešnem poskusu je priajva znova dovoljena.

en: The picture is too large and the system administrator
    disallowed pictures larger then %d bytes to
    show in the face browser
sl: Slika je prevelika in sistemski administrator je v brskalniku obrazov prepovedal prikazovanje slik večjih od %d bajtov.

en: The program to run in the background of the login.
sl: Program, ki naj teče v ozadju prijave.

en: The script to run when the server sends a WILLING response to a QUERY.  If this is empty or does not exist, the standard message with the system ID is sent.  Only the first line of output from this script is read.
sl: Skripta, ki se požene, ko strežnik v odgovor na QUERY pošlje odgovor WILLING.  Če je to prazno ali ne obstaja, se pošlje običajno sporočilo z IDjem sistema.  Prebrana je samo prva vrstica izhoda skripte.

en: The session file is read in a way where a higher limit is still ok.  That is it is never stored in memory.
sl: Datoteka seje se prebere tako, da je lahko omejitev višja, saj se v pomnilniku nikoli ne hrani celotna datoteka.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
sl: Podana številka zaslona je bila zasedena, zato je bil ta strežnik pognan na zaslonu %s.

en: The system administrator has
    disabled your account.
sl: Vaš račun je bil izključen
    s strani sistemskega administratorja.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
sl: Administratorju sistema prijava s tega zaslona ni dovoljena

en: The welcome message displayed on the login window
sl: Pozdravno sporočilo prikazano v prijavnem oknu

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
sl: Izgleda, da na zaslonu %s strežnik X že teče. Naj poskusim drugo številko zaslona? Če odgovorite z ne, bom poskušal znova pognati strežnik na %s.%s

en: There were errors trying to start the X server.
sl: Ob poskusu zagona strežnika X so bile napake.

en: There were errors writing changes to the session files.
    The configuration may not be completely saved.
sl: Ob pisanju sprememb v datoteke seje so se zgodile napake.
    Nastavitve morda niso popolnoma shranjene.

en: This is %n
sl: To je %n

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
sl: To je seja varna pred sesutjem, ki vas bo prijavila v GNOME. Uporablja se jo le kadar se ne morete prijaviti drugače, saj začetne skripte ne bodo prebraner.  GNOME bo uporabil 'privzeto' sejo.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
sl: To je seja varna pred sesutjem, ki vas bo prijavila terminal. Uporablja se jo le kadar se ne morete prijaviti drugače, saj začetne skripte ne bodo prebraner.  Za izhod iz terminala vpišite 'exit'.

en: This is the Failsafe Gnome session.
    You will be logged into the 'Default'
    session of Gnome with no startup scripts
    run.  This is only to fix problems in
    your installation.
sl: To je seja GNOME varna pred sesutjem.
    Prijavljeni boste v 'privzeto' sejo GNOMEa
    brez pognanih začetnih skript. To je 
    namenjeno le popravljanju problemov 
    v vaši namestitvi.

en: This is the Failsafe xterm session.
    You will be logged into a terminal
    console so that you may fix your system
    if you cannot log in any other way.
    To exit the terminal emulator, type
    'exit' and an enter into the window.
sl: To je seja xterm varna pred sesutjem.
    Prijavljeni boste v konzolo terminala,
    tako, da boste lahko popravili vaš 
    sistem v kolikor se drugače ne morete
    prijaviti.
    Za izhod iz emulatorja terminala vpišite
    'exit' in pritisnite enter.

en: This is the GTK+ RC file that describes the theme that the login window should use
sl: To je datoteka RC GTK+, ki opisuje temo, ki naj jo uporablja prijavno okno

en: This is the locale that GDM uses when it cannot find what the system locale is set to.  This should be in the standard format such as "en_US" for American English or "cs_CZ" for Czech
sl: To je locale, ki ga uporablja GDM kadar ne more ugotoviti kako je nastavljen sistemski locale.  To bi moral biti standarden format kot na primer "en_US" za Ameriško Angleščino ali "cs_CZ" za Češčino.

en: This is the standard X server to run when we are not told otherwise.
sl: To je strežnik X, ki se običajno požene, če ni navedeno drugače.

en: This panel displays GDM's fundamental system settings.
    
    You should only change these paths if you really know what you are doing, as an incorrect setup could stop your machine from booting properly.
    
    Choose "Basic" if you just want to change your machine's login appearance.
sl: Ta pult kaže napredne možnosti za nastavitev GDM.
    
    Te poti spreminjajte le, če zares veste kaj počnete. Nepravilne nastavitve lahko vašemu računalniku preprečijo pravilen zagon.
    
    Če želite spreminjati le izgled prijave, izberite "Osnove".

en: This panel displays the basic options for configuring GDM.
    
    If you need finer detail, select 'expert' or 'system setup' from the list above.
    
    This will display some of the more complex options of GDM that rarely need to be changed.
sl: Ta pult kaže osnovne možnosti za nastavitev GDM.
    
    Če potrebujete natančnejše podrobnosti, izberite "Napredno" ali "Sistem" iz zgornjega seznama.
    
    To bo pokazalo nekaj zapletenejših možnosti GDM, ki se redkeje spreminjajo.

en: This panel displays the more advanced options of GDM.
    
    Be sure to take care when manipulating the security options, or you could be vulnerable to attackers.
    
    Choose "System" to change fundamental options in GDM.
sl: Ta pult kaže naprednejše možnosti GDM.
    
    Bodite pazljivi, ko spreminjati možnosti varnosti, saj lahko vaš sistem postane nezaščiten pred napadalci.
    
    Izberite "Sistem" za spremembno temelnjih možnosti GDMja.

en: This session will log you directly into GNOME, into your current session.
sl: Ta seja vas bo prijavila neposredno v GNOME, v vašo trenutno sejo.

en: This session will log you into GNOME and it will let you choose which one of the GNOME sessions you want to use.
sl: Ta seja vas bo prijavila v GNOME in vam omogočila izbrati katero od sej GNOME želite uporabiti.

en: This will destroy any changes made in the configuration.
    Are you sure you want to do this?
sl: To bo uničilo vse spremembe storjene v nastavitvah.
    Ste prepričani, da to želite?

en: This will destroy any changes made in this session.
    Are you sure you want to do this?
sl: To bo uničilo vse spremembe storjene v tej seji.
    Ste prepričani, da to želite?

en: Timed login
sl: Časovna prijava

en: Timed login:
sl: Časovna prijava:

en: TimedLoginDelay was less then 5.  I'll just use 5.
sl: Premor za samodejno prijavo je bil manj od 5.  Uporabil bom 5.

en: Too many X sessions running.
sl: Teče preveč sej X.

en: Unknown error occured.
sl: Zgodila se je neznana napaka.

en: Unknown server type requested, using standard server.
sl: Zahtevana neznana vrsta strežnika, uporabljam običajen strežnik.

en: User %s not allowed to log in
sl: Uporabniku %s prijava ni dovoljena

en: User %s will login in %d seconds
sl: Uporabnik %s se bo prijavil v %d sekundah

en: User 'auth' FB directory:
sl: Uporabnikov imenik FB 'auth':

en: User 'auth' directory:
sl: Uporabnikov imenik 'auth':

en: User 'auth' file:
sl: Uporabnikova datoteka 'auth':

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Welcome message:
sl: Pozdravno sporočilo:

en: Welcome to %n
sl: Dobrodošli na %n

en: Welcome to %s
sl: Dobrodošli na %s

en: Willing script (optional):
sl: Skripta za 'willing' (ni obvezno):

en: World writable
sl: Svetovno pislijivo

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
sl: Želite, da poskušam pognati program za nastavljanje X? Za to boste potrebovali administrativno (root) geslo.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
sl: Želite, da poskušam pognati program za nastavljanje miške? Za to boste potrebovali administrativno (root) geslo.

en: X position:
sl: Položaj X:

en: X-server setup
sl: Nastavitev strežnika X

en: XSession
sl: XSeja

en: Xinerama screen:
sl: Zaslon Xinerama:

en: Xnest command line
sl: Ukazna vrstica Xnest

en: Xnest doesn't exist.
    Please ask your system administrator
    to install it.
sl: Xnest ne obstaja.
    Prosite svojega sistemskega administratorja,
    da ga namesti

en: Xnest mode
sl: Način Xnest

en: Xnest server:
sl: Strežnik Xnest:

en: Xterm Failsafe
sl: Xterm varna pred sesutjem

en: Y position:
sl: Položaj Y:

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
sl: Ajs, v imeniku sej ni ničesar.

en: Yes
sl: Da

en: You do not seem to be logged in on the console.  Starting a new login only works correctly on the console.
sl: Zdi se, da niste prijavljeni v konzolo.  Začetek nove prijave deluje pravilno le na konzoli.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
sl: Zdi se, da nimate avtentifikacije potrebne za ta ukaz.  Morda vaša datoteka .Xauthority ni pravilno nastavljena.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
sl: Za to sejo ste izbrali %s, čeprav je vaša privzeta %s.
    Ali želite, da bo %s privzeta za nadaljne seje?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
sl: Za to sejo ste izbrali %s.
    Če želite narediti %s za privzeto izbiro pri bodočih sejah poženite orodje switchdesk.
    (v menuju Sistem->Orodje za preklapljanje namizij).

en: You have modified the sessions directory.
    Your session changes will still get written
    to the old directory however, until you reload
    the configuration dialog again.
sl: Spremenili ste imenik sej.
    Dokler znova ne naložite okna za nastavitve
    bodo spremembe vaše seje še vedno zapisane v
    star imenik.

en: You have not defined any local servers.
    Usually this is not a good idea unless you
    are sure you do not want users to be able to
    log in with the graphical interface on the
    local console and only use the xdmcp service.
    
    Are you sure you wish to apply these settings?
sl: Niste navedli nobenih krajevnih strežnikov.
    To navadno ni dobro, razen če ste prepričani,
    da bodo uporabniki potrebovali le storitev
    xdmcp.
    
    Ste prepričani, da želite uveljaviti te 
    nastavitve?

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
sl: Za nastavljanje GDMja morate biti administrator (root)

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.
    Do you want to log in with the root
    directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless
    you use a failsafe session.
sl: Vaš domači imenik je naveden kot:
    '%s'
    a se zdi, da ne obstaja.
    Se želite prijaviti z korenskim
    imenikom kot vašim domačim?
    
    Ni verjetno, da bi karkoli delalo,
    če ne uporabite pred sesutjem varne seje.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
sl: Vaša priljubljena seja %s ni nameščena na tem računalniku.
    Želite, da bo %s privzeta za nadaljne seje?

en: Your session directory is missing or empty!
    
    There are two available sessions you can use, but
    you should log in and correct the gdm configuration.
sl: Vaš imenik seje manjka ali je prazen!
    
    Obstajajo dve možni seji, ki jih lahko uprabite, 
    a morali bi se prijaviti in popraviti nastavitve 
    z nastavitvenim programom za GDM.

en: _Configuration
sl: _Nastavitev

en: basic_settings
sl: osnovne_nastavitve

en: deal_with_x_crashes: Running the XKeepsCrashing script
sl: deal_with_x_crashes: Poganjam skripto XKeepsCrashing

en: deal_with_x_crashes: Trying failsafe X server %s
sl: deal_with_x_crashes: Poizkušam pred sesutjem varen strežnik X %s

en: expert
sl: strokovnjak

en: focus_first_x_window: cannot fork
sl: focus_first_x_window: ne morem se razvejiti

en: focus_first_x_window: cannot open display %s
sl: focus_first_x_window: ne morem odpreti zaslona %s

en: gdm already running. Aborting!
sl: gdm ze teče. Prekinjam!

en: gdm_auth_user_add: Could not lock cookie file %s
sl: gdm_auth_user_add: Nisem mogel zakleniti datoteke piškotkov %s

en: gdm_auth_user_add: Could not open cookie file %s
sl: gdm_auth_user_add: Nisem mogel odpreti datoteke piškotkov %s

en: gdm_auth_user_remove: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
sl: gdm_auth_user_remove: Ne upoštevam sumljive datoteke s piškokotom %s

en: gdm_child_action: Aborting display %s
sl: gdm_child_action: Opuščam zaslon %s

en: gdm_child_action: Halt failed: %s
sl: gdm_child_action: Ustavitev ni uspela: %s

en: gdm_child_action: Master halting...
sl: gdm_child_action: Ustavitev strežnika...

en: gdm_child_action: Master rebooting...
sl: gdm_child_action: Vnovičen zagon strežnika...

en: gdm_child_action: Master suspending...
sl: gdm_child_action: Strežnik obmiruje...

en: gdm_child_action: Reboot failed: %s
sl: gdm_child_action: Vnovičen zagon ni uspel: %s

en: gdm_child_action: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
sl: gdm_child_action: Zahtevek za vnovičen zagon  ali ustavitev računalnika, ko na zaslonu %s ni bilo sistemskega menuja

en: gdm_child_action: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
sl: gdm_child_action: Zahtevek za vnovičen zagon programa in vnovičen zagon ali ustavitev računalnika iz ne-krajevnega zaslona %s

en: gdm_child_action: Suspend failed: %s
sl: gdm_child_action: Obmirovanje ni uspelo: %s

en: gdm_chooser_parse_config: No configuration file: %s. Aborting.
sl: gdm_chooser_parse_config: Datoteka nastavitev %s ne obstaja. Prekinjam.

en: gdm_config_parse: Authdir %s does not exist. Aborting.
sl: gdm_config_parse: Authdir %s ne obstaja. Prekinjam.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not a directory. Aborting.
sl: gdm_config_parse: Authdir %s ni imenik. Prekinjam.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
sl: gdm_config_parse: Lastnik authdir-a %s ni uporabnik %s, skupine %s. Prekinjam.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
sl: gdm_config_parse: Ne najdem skupine gdm (%s). Prekinjam!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Trying 'nobody'!
sl: gdm_config_parse: Ne najdem skupine gdm (%s). Poizkušam 'nobody'!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
sl: gdm_config_parse: Ne najdem gdm uporabnika (%s). Prekinjam!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Trying 'nobody'!
sl: gdm_config_parse: Ne najdem uporabnika gdm (%s). Poizkušam 'nobody'!

en: gdm_config_parse: Invalid server line in config file. Ignoring!
sl: gdm_config_parse: Neveljavna vrstica za strežnik v  datoteki nastavitev. Preziram!

en: gdm_config_parse: No authdir specified.
sl: gdm_config_parse: Authdir ni naveden.

en: gdm_config_parse: No configuration file: %s. Using defaults.
sl: gdm_config_parse: Ni datoteke nastavitev: %s. Uporabljam privzete vrednosti.

en: gdm_config_parse: No greeter specified.
sl: gdm_config_parse: Pozdravnik ni naveden.

en: gdm_config_parse: No sessions directory specified.
sl: gdm_config_parse: Imenik sej ni naveden.

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
sl: gdm_config_parse: Root se ne more samodejno prijaviti, izklapljam samodejno prijavo

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off timed login
sl: Roo se ne more samodejno prijaviti, izklapljam časovno prijavo

en: gdm_config_parse: The gdm group should not be root. Aborting!
sl: gdm_config_parse: Skupina gdm ne sme biti root. Prekinjam!

en: gdm_config_parse: The gdm user should not be root. Aborting!
sl: gdm_config_parse: Uporabnik gdm ne sme biti root. Prekinjam!

en: gdm_config_parse: TimedLoginDelay less then 5, so I will just use 5.
sl: gdm_config_parse: TimedLoginDelay je manj kot 5, zato bom uporabil 5.

en: gdm_config_parse: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
sl: gdm_config_parse: XDMCP je bil vključen kljub temu, da ni podpore XDMCP, izklapljam

en: gdm_config_parse: Xdmcp disabled and no local servers defined. Aborting!
sl: gdm_config_parse: Xdmcp izključen in brez navedenih krajevnih strežnikov. Prekinjam!

en: gdm_config_parse_most: Invalid server line in config file. Ignoring!
sl: gdm_config_parse: Neveljavna vrstica za strežnik v datoteki nastavitev. Ne bo upoštevana!

en: gdm_daemonify: fork() failed!
sl: gdm_daemonify: fork() ni uspel!

en: gdm_daemonify: setsid() failed: %s!
sl: gdm_daemonify: setsid() ni uspel: %s!

en: gdm_display_manage: Failed forking gdm slave process for %s
sl: gdm_display_manage: Delitev suženjskega procesa gdm za %s ni uspela

en: gdm_error_box: Cannot fork to display error/info box
sl: gdm_error_box: Ne morem se deliti za prikaz škatle z napako/podatki

en: gdm_error_box: Failed to execute self
sl: gdm_error_box: Nisem se uspel izvesti

en: gdm_failsafe_question: Cannot fork to display error/info box
sl: gdm_failsafe_question: Ne morem se deliti za prikaz škatle z napako/podatki

en: gdm_failsafe_question: Failed to execute self
sl: gdm_failsafe_question: Nisem se uspel izvesti

en: gdm_login_parse_config: No configuration file: %s. Using defaults.
sl: gdm_login_parse_config: Datoteka nastavitev %s ne obstaja. Uporabljam privzete nastavitve.

en: gdm_login_session_init: Session script directory not found!
sl: gdm_login_session_init: Nisem našel imenika s skriptami sej!

en: gdm_parse_enriched_login: Can't fork script process!
sl: gdm_parse_enriched_login: Ne morem razvejiti procesa za skripto!

en: gdm_parse_enriched_login: Failed creating pipe
sl: gdm_parse_enriched_login: Nisem uspel ustvariti cevi

en: gdm_parse_enriched_login: Failed executing: %s
sl: gdm_parse_enriched_login: Napaka pri zagonu: %s

en: gdm_parse_enriched_string: String too long!
sl: gdm_parse_enriched_string: Predolg niz!

en: gdm_server_spawn: Can't fork Xserver process!
sl: gdm_server_spawn: Ne morem razvejiti Xserver process!

en: gdm_server_spawn: Could not open logfile for display %s!
sl: gdm_server_spawn: Nisem mogel odpreti dnevnika za zaslon %s!

en: gdm_server_spawn: Error setting HUP to SIG_DFL
sl: gdm_server_spawn: Napaka pri nastavljanju HUP na SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting TERM to SIG_DFL
sl: gdm_server_spawn: Napaka pri nastavljanju TERM na SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting TTIN to SIG_IGN
sl: gdm_server_spawn: Napaka pri nastavljanju TTIN na SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Error setting TTOU to SIG_IGN
sl: gdm_server_spawn: Napaka pri nastavljanju TTOU na SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Error setting USR1 to SIG_IGN
sl: gdm_server_spawn: Napaka pri nastavljanju USR1 na SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Xserver not found: %s
sl: gdm_server_spawn: Ne najdem Xserver: %s

en: gdm_server_start: Error setting up ALRM signal handler
sl: gdm_server_start: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal ALRM

en: gdm_server_start: Error setting up CHLD signal handler
sl: gdm_server_start: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal CHLD

en: gdm_server_start: Error setting up USR1 signal handler
sl: gdm_server_start: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal USR1

en: gdm_signals_init: Error setting up HUP signal handler
sl: gdm_signals_init: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal HUP

en: gdm_signals_init: Error setting up INT signal handler
sl: gdm_signals_init: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal INT

en: gdm_signals_init: Error setting up TERM signal handler
sl: gdm_signals_init: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal TERM

en: gdm_slave_chooser: Can't fork gdmchooser process
sl: gdm_slave_chooser: Ne morem razvejiti procesa gdmchooser

en: gdm_slave_chooser: Can't init pipe to gdmchooser
sl: gdm_slave_chooser: Ne morem inicializirati cevi do gdmchooser-ja

en: gdm_slave_chooser: Error starting chooser on display %s
sl: gdm_slave_greeter: Napaka ob zaganjanju izbirnika na zaslonu %s

en: gdm_slave_exec_script: Can't fork script process!
sl: gdm_slave_exec_script: Ne morem razvejiti procesa za skripto!

en: gdm_slave_exec_script: Failed starting: %s
sl: gdm_slave_exec_script: Napaka pri zagonu: %s

en: gdm_slave_greeter: Can't fork gdmgreeter process
sl: gdm_slave_greeter: Ne morem razvejiti procesa gdmgreeter

en: gdm_slave_greeter: Can't init pipe to gdmgreeter
sl: gdm_slave_greeter: Ne morem inicializirati cevi do gdmgreeter

en: gdm_slave_greeter: Cannot start greeter trying default: %s
sl: gdm_slave_greeter: Ne morem pognati pozdravnika, poskušam privzetega: %s

en: gdm_slave_greeter: Error starting greeter on display %s
sl: gdm_slave_greeter: Napaka pri zagonu pozdravnika na zaslonu %s

en: gdm_slave_init: Error setting up ALRM signal handler
sl: gdm_slave_init: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal ALRM

en: gdm_slave_init: Error setting up CHLD signal handler
sl: gdm_slave_init: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal CHLD

en: gdm_slave_init: Error setting up TERM/INT signal handler
sl: gdm_slave_init: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal TERM/INT

en: gdm_slave_session_start: Authentication completed. Whacking greeter
sl: gdm_slave_session_start: Avtentifikacija opravljena. Kakšen pozdravljatelj

en: gdm_slave_session_start: Could not become %s. Aborting.
sl: gdm_slave_session_start: Ne morem postati %s. Prekinjam.

en: gdm_slave_session_start: Could not find/run session `%s'
sl: gdm_slave_session_start: Ne morem najti/pognati seje `%s'

en: gdm_slave_session_start: Could not start session `%s'
sl: gdm_slave_session_start: Ne morem pognati seje ,%s`

en: gdm_slave_session_start: Error forking user session
sl: gdm_slave_session_start: Napaka pri razvejanju uporabnikove seje

en: gdm_slave_session_start: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
sl: gdm_slave_session_start: Izvajanje pred-sejne skripte je vrnilo > 0. Prekinjam.

en: gdm_slave_session_start: User not allowed to log in
sl: gdm_slave_session_start: Uporabniku prijava ni dovoljena

en: gdm_slave_session_start: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
sl: gdm_slave_session_start: Uporabnik je bil avtentificiran, a getpwnam(%s) ni uspel!

en: gdm_slave_session_start: gnome-session not found for a failsafe gnome session, trying xterm
sl: gdm_slave_session_start: gnome-session ni nil najden (za sejo varno pred sesutjem), poskušam xterm

en: gdm_slave_wait_for_login: No login/Bad login
sl: gdm_slave_wait_for_login: Ni prijave/slaba prijava

en: gdm_slave_xioerror_handler: Fatal X error - Restarting %s
sl: gdm_slave_xioerror_handler: Usodna napaka X - znova zaganjam %s

en: gdm_xdmcp_close: No XDMCP support
sl: gdm_xdmcp_close: Ni podpore za XDMCP

en: gdm_xdmcp_decode: Could not create XDMCP buffer!
sl: gdm_xdmcp_decode: Ne morem ustvariti izravnalnika za XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode: Could not read XDMCP header!
sl: gdm_xdmcp_decode: Ne morem prebrati glave XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode: Incorrect XDMCP version!
sl: gdm_xdmcp_decode: Napačna verzija XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode_packet: Unknown opcode from host %s
sl: gdm_xdmcp_decode_packet: Neznana operacijska koda iz strežnika %s

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Bad address
sl: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Slab naslov

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not extract authlist from packet
sl: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Ne morem izvleči avtorizacijskega seznama iz paketa

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display address
sl: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Ne morem prebrati naslova zaslona

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display port number
sl: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Ne morem prebrati številke vrat zaslona

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Error in checksum
sl: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Napaka v preverjalni vsoti

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Display Number
sl: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Ne morem prebrati Številka Zaslona

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Session ID
sl: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Ne morem prebrati Identifikacijo Seje

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Got KEEPALIVE from banned host %s
sl: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Dobil sem KEEPALIVE iz prepovedanega gostitelja %s

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Class
sl: gdm_xdmcp_handle_manage: Ne morem prebrati razreda zaslona

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Number
sl: gdm_xdmcp_handle_manage: Ne morem prebrati Številko Zaslona

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Session ID
sl: gdm_xdmcp_handle_manage: Ne morem prebrati ID seje

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Got Manage from banned host %s
sl: gdm_xdmcp_handle_manage: Dobil sem Upravljaj iz prepovedanega gostitelja %s

en: gdm_xdmcp_handle_query: Could not extract authlist from packet
sl: gdm_xdmcp_handle_query: Ne morem izvleči avtorizacijskega seznama iz paketa

en: gdm_xdmcp_handle_query: Error in checksum
sl: gdm_xdmcp_handle_query: Napaka v preverjalni vsoti

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Data
sl: gdm_xdmcp_handle_request: Ne morem prebrati avtentifikacijskih podtakov

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Names
sl: gdm_xdmcp_handle_request: Ne morem prebrati avtentifikacijskega

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authorization List
sl: gdm_xdmcp_handle_request: Ne morem prebrati avtorizacijskega seznama

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Client Address
sl: gdm_xdmcp_handle_request: Ne morem prebrati Naslov Odjemalca

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Connection Type
sl: gdm_xdmcp_handle_request: Ne morem prebrati Vrste Povezave

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Display Number
sl: gdm_xdmcp_handle_request: Ne morem prebrati Številke Zaslona

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Manufacturer ID
sl: gdm_xdmcp_handle_request: Ne morem prebrati ID proizvajalca

en: gdm_xdmcp_handle_request: Failed checksum from %s
sl: gdm_xdmcp_handle_request: Preverjalna vsota iz %s ni uspela

en: gdm_xdmcp_handle_request: Got REQUEST from banned host %s
sl: gdm_xdmcp_handle_request: Dobil sem REQUEST iz prepovedanega gostitelja %s

en: gdm_xdmcp_init: Could not bind to XDMCP socket!
sl: gdm_xdmcp_init: Povezava na vtič XDMCP ne uspela!

en: gdm_xdmcp_init: Could not create socket!
sl: gdm_xdmcp_init: Ne morem ustvariti vtiča!

en: gdm_xdmcp_init: Could not get server hostname: %s!
sl: gdm_xdmcp_init: Nisem dobil ime strežnika: %s!

en: gdm_xdmcp_init: No XDMCP support
sl: gdm_xdmcp_init: Ni podpore za XDMCP

en: gdm_xdmcp_run: No XDMCP support
sl: gdm_xdmcp_run: Ni podpore za XDMCP

en: gdmaskpass only runs as root
sl: gdmaskpass teče le kot root

en: main: Error setting up CHLD signal handler
sl: main: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalinka za signal CHLD

en: main: Error setting up HUP signal handler
sl: main: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal HUP

en: main: Error setting up INT signal handler
sl: main: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal INT

en: main: Error setting up TERM signal handler
sl: main: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalnika za signal TERM

en: y = Yes or n = No? >
sl: y = Da ali n = Ne? >
