gnome-media 1.0.51 - en to sl translation catalogue (254 entries)

en:  untitled.wav
sl:  neimenovan.wav

en: '%s' is a directory.
    Please enter another filename.
sl: '%s' je imenik.
    Prosim vnesite drugačno ime datoteke.

en: '%s' is a directory.
    Please select a soundfile to be opened.
sl: '%s' je imenik.
    Prosim izberite zvočno datoteko.

en: (Scanning)
sl: (Pregledujem)

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-*-100-*-*-p-*-*-*
sl: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-*-100-*-*-p-*-iso8859-2

en: 16bit pcm
sl: 16 bitni pcm

en: 3D Effect
sl: 3D učinek

en: 8bit pcm
sl: 8 bitni pcm

en: A Volume Unit Meter for ESD
sl: Merilec glasnosti (VU) za ESD

en: A simple soundrecorder and soundplayer for GNOME.
    Dedicated to my cat, Malte.
sl: Enostaven snemalnik in predvajalnik zvoka za GNOME.
    Posvečen moji mački, Malte-i.

en: A simple soundrecording program for GNOME
sl: Enostaven program za zajem zvoka za GNOME

en: About
sl: O

en: Action
sl: Dejanje

en: Add echo
sl: Dodaj odmev

en: Add echo to the current sample
sl: Dodaj odmev trenutnemu vzorcu

en: Adding echo to sample...
sl: K vzorcu dodajam odmev...

en: Address
sl: Naslov

en: Analog Loopback
sl: Analogna zanka

en: Artist / Title
sl: Izvajalec / Naslov

en: Audio Mixer
sl: Audio mešalka

en: Audioformat:
sl: Audio zapis:

en: Audioformat:
sl: Audio zapis:

en: CD Player
sl: CD predvajalnik

en: CDDB Data
sl: Podatki CDDB

en: CDDB Editor
sl: Urejevalnik CDDB

en: CDDB Settings
sl: Nastavitve CDDB

en: CDDB Status
sl: Stanje CDDB

en: CDROM device
sl: Naprava CDROM

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
sl: Ne morem se povezati s strežnikom za zvok.
    Prosim poženite 'esd' v ukazni vrstici.

en: Category:
sl: Kategorija:

en: Center
sl: Sredina

en: Center Input
sl: Srednji vhod

en: Change font
sl: Zamenjaj pisavo

en: Channels:
sl: Kanalov:

en: Clear
sl: Počisti

en: Click here to change (restart required):
sl: Za spremembo kliknite tukaj (potreben je ponovni zagon):

en: Close tray
sl: Zapri ležišče

en: Connect to the esd server on this host.
sl: Poveži se z esd strežnikom na tem gostitelju.

en: Connecting [%s]
sl: Povezujem se [%s]

en: Converting file...
sl: Pretvarjam datoteko...

en: Copyright (C)  2000 Andreas Hyden
sl: Avtorske pravice pridržane (C)  2000 Andreas Hyden

en: Could not find '%s'.
    Set the correct path to sox in preferences under the tab 'paths'.
    
    If you don't have sox, you will not be able to record or do any effects.
sl: Nisem mogel najti '%s'.
    Nastavitve pravilno pot do programa sox v nastavitvah pod uhljem 'poti'.
    
    Če nimate programa sox, ne boste mogli snemati in izvajati efektov.

en: Could not fork child process
sl: Ne morem razvejiti 'otroka' procesa

en: Couldn't remove file: %s
sl: Ne morem odstraniti datoteke: %s

en: Create a new sample
sl: Ustvari nov vzorec

en: Create new sample
sl: Ustvari nov vzorec

en: DSP Input
sl: DSP vhod

en: DSP Output
sl: DSP izhod

en: Delete CDDB Entry?
sl: Zbrišem vnos v CDDB?

en: Digital Loopback
sl: Digitalna zanka

en: Directories
sl: Imeniki

en: Directory %s does not exist.
    Do want to use it anyway?
sl: Imenik %s ne obstaja.
    Ali ga želite vseeno uporabiti?

en: Disc ID
sl: ID plošče

en: Disc Information (%02u:%02u minutes)
sl: Podatki o plošči (%02u:%02u minut)

en: Disc Title
sl: Naslov plošče

en: Disconnecting [%s]
sl: Odklapljam  [%s]

en: Do nothing
sl: Ne stori ničesar

en: Don't show this message again.
sl: Tega sporočila ne kaži več.

en: ESD Server Host
sl: Gostiteljski strežnik ESD

en: ESD Volume Meter
sl: Merilec glasnosti ESD

en: Echo
sl: Odmev

en: Edit
sl: Uredi

en: Effect
sl: Učinek

en: Effects
sl: Učinki

en: Eject
sl: Izvrzi

en: Equalizer
sl: Izravnalnik

en: Error
sl: Napaka

en: Error accessing cdrom device.
    Please check to make sure cdrom drive support
    is compiled into the kernel, and that you have
    permission to access the device.
    
    Reason: %s
sl: Napaka pri dostopanju do cdrom pogona.
    Prosim preverite ali je podpora za cdrom pogon
    prevedena v jedro in ali imate dovoljenje
    za dostop do naprave.
    
    Razlog: %s

en: Error connecting [%s]
sl: Napaka pri povezovanju [%s]

en: Error querying [%s]
sl: Napaka pri poizvedovanju [%s]

en: Error reading $HOME/.cddbslave.
sl: Napaka pri branju $HOME/.cddbslave.

en: Error reading [%s]
sl: Napaka pri branju [%s]

en: Error saving sound file
sl: Napaka pri shranjevanju zvočne datoteke

en: Exit
sl: Izhod

en: Exit this program
sl: Izhod iz tega programa

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: Fader
sl: Ustvarjalec prehoda

en: File %s in 'mixer command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
sl: Datoteka %s v 'mixer command' ne obstaja
    Ali jo želite vseeno uporabiti?

en: File %s in 'sox command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
sl: Datoteka %s v 'sox command' ne obstaja.
    Ali jo želite vseeno uporabiti?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka '%s' že obstaja.
    Ali jo želite prepisati?

en: File '%s' doesn't exist.
    Please select a existing soundfile to be opened.
sl: Datoteka '%s' ne obstaja.
    Prosim izberite obstoječo zvočno datoteko.

en: File '%s' doesn't exist; using default.
sl: Datoteka '%s' ne obstaja: uporabljam privzeto.

en: File '%s' isn't a supported soundfile.
sl: Datoteka '%s' ni podprta zvočna datoteka.

en: File '%s' isn't a valid soundfile.
sl: Datoteka '%s' ni veljavna zvočna datoteka.

en: File not saved. Do you want to save it?
sl: Datoteka ni shranjena. Jo želite shraniti sedaj?

en: Filename of the CD device
sl: Ime datoteke CD naprave

en: Forever
sl: Vseskozi

en: GEOMETRY
sl: GEOMETRIJA

en: GMIX - The Gnome Mixer
sl: GMIX - Mešalka GNOME

en: GNOME Sound recorder
sl: Snemalnik zvoka GNOME

en: GNOME Soundrecorder:
sl: Snemalnik zvoka GNOME:

en: GTCD is the Gnome CD player application. Includes CDDB support. Please see the 'Thanks' file included with the distribution for more credits.
sl: GTCD je CD godalo za GNOME. Vsebuje CDDB podporo. Prosimo za podrobnosti o zahvalah, poglejte datoteko 'Thanks', ki je vključena v distribucijo.

en: GUI
sl: Grafični vmesnik

en: Get CDDB Now
sl: Dobi CDDB

en: Gnome CD Player
sl: CD predvajalnik GNOME

en: Headphone
sl: Slušalke

en: Help
sl: Pomoč

en: Hide menu on start
sl: Ob pričetku skrij menu

en: Host is %s
sl: Gostitelj je %s

en: Inactive. %s
sl: Nedejaven. %s

en: Info
sl: Podatki

en: Input Gain
sl: Vhodno ojačanje

en: Key
sl: Tipka

en: Keybindings
sl: Vezi tipk

en: Local Database
sl: Krajevna zbirka podatkov

en: Lock
sl: Zakleni

en: MIC
sl: MIK

en: Main window
sl: Glavno okno

en: Master
sl: Glavni

en: Master Digital
sl: Glavni digitalni

en: Master Mono
sl: Glavni mono

en: Mic
sl: Mikr

en: Mic Gain
sl: Mic

en: Mute
sl: Tišina

en: New
sl: Nova

en: No Disc
sl: Ni plošče

en: No match found for %s
sl: Ni najdenih zadetkov za %s

en: Nr of times:
sl: Kolikokrat:

en: On exit
sl: Ob izhodu

en: On startup
sl: Ob pričetku

en: Open a vertical version of the meter.
sl: Odpri navpično različico metra.

en: Open track editor
sl: Odpri urejevalnik pesmi

en: Open tray
sl: Odpri ležišče

en: Output Gain
sl: Izhodno ojačanje

en: PC Speaker
sl: PC piskač

en: Password
sl: Geslo

en: Path to mixer:
sl: Pot do programa mixer:

en: Path to sox:
sl: Pod do programa sox:

en: Paths
sl: Poti

en: Phone
sl: Telefon

en: Phone Output
sl: Telefon ven

en: Play
sl: Igraj

en: Play CD on startup
sl: Igraj CD ob pričetku

en: Play current sample
sl: Igraj trenutni vzorec

en: Play-repeating
sl: Igraj ponavljajoče se

en: Play/Pause
sl: Predvajaj/Premor

en: Playing
sl: Igram

en: Playing...
sl: Igram...

en: Playlist
sl: Igralni seznam

en: Popup save dialog when recording is finished
sl: Prikaži dialog za shranjevanje, ko je snemanje končano

en: Popup warning message if size (Mb) of sample becomes bigger than:
sl: Prikaži opozorilo, če velikost (Mb) vzorca postane večja od:

en: Port
sl: Vrata

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Preferences...
sl: Nastavitve...

en: Program files
sl: Datoteke programa

en: Proxy
sl: Posrednik

en: Querying server [%s]
sl: Poizvedujem v strežniku [%s]

en: Quit
sl: Izhod

en: Reading reply [%s]
sl: Berem odgovor [%s]

en: Ready for command: %s
sl: Pripravljen na ukaz:  %s

en: Rec.
sl: Snemaj.

en: Record
sl: Snemaj

en: Recording
sl: Snemam

en: Recording timeout:
sl: Prekoračen čas za snemanje:

en: Recording...
sl: Snemam...

en: Refresh List
sl: Osveži seznam

en: Remove
sl: Odstrani

en: Repeat
sl: Ponavljaj

en: Restore saved mixer levels on startup
sl: Obnovi shranjene nastavitve mešalke ob pričetku

en: Run GNOME mixer
sl: Poženi mešalko GNOME

en: Run mixer...
sl: Poženi mešalko...

en: SOCKS Server
sl: Strežnik SOCKS

en: Sample rate:
sl: Frekvenca vzorčenja:

en: Sample rate:
sl: Frekvenca vzorčenja:

en: Save sound file
sl: Shrani zvočno datoteko

en: Saving...
sl: Shranjujem...

en: Select a sound file
sl: Izberite zvočno datoteko

en: Server Settings
sl: Nastavitve strežnika

en: Show handles (restart required)
sl: Kaži ročice (potreben je ponovni zagon)

en: Show sound information
sl: Kaži podatke o zvoku

en: Show soundinfo
sl: Kaži podatke o zvoku

en: Show time
sl: Kaži čas

en: Show tooltips
sl: Kaži namige

en: Size
sl: Velikost

en: Skip backwards
sl: Preskoči nazaj

en: Skip forwards
sl: Preskoči naprej

en: Sound
sl: Zvok

en: Sound options
sl: Nastavitve zvoka

en: Sound recorder
sl: Snemalnik zvoka

en: Sounddevice not ready! Please check that there isn't
    another program running that's using the sounddevice.
sl: Zvočna kartica ni pripravljena! Prosim, preverite
    ali teče še kakšen pogram, ki uporablja zvočno kartico.

en: Specify a file to be opened
sl: Določi datoteko, ki naj se odpre

en: Specify a file to start playing
sl: Določi datoteko iz katere naj se prične igrati

en: Specify a file to start recording
sl: Določi datoteko, kamor naj se prične snemati

en: Specify the X position of the meter.
sl: Določi X mesto metra.

en: Specify the Y position of the meter.
sl: Določi Y mesto metra.

en: Specify the geometry of the main window
sl: Določi geometrijo glavnega okna

en: Spkr
sl: Piskač

en: Start playing
sl: Začni igrati

en: Start recording
sl: Začni snemati

en: Stop
sl: Ustavi

en: Stop playing
sl: Končaj z igranjem

en: Stop playing/recording
sl: Končaj z igranjem/snemanjem

en: Stop recording if size (Mb) of sample becomes bigger than:
sl: Ustavi snemanje če velikost (Mb) vzorca postane večja od:

en: Stop recording on timeout
sl: Ustavi snemanje ob prekoračitvi časa

en: Submit
sl: Pošlji

en: Submit Information
sl: Pošlji podatke

en: Submit information about
    '%s'
sl: Pošlji podatke o
    '%s'

en: Surround Input
sl: Vhod surrounda

en: TCD - The Gnome CD Player
sl: TCD - CD predvajalnik GNOME

en: Temp dir:
sl: Začasni imenik:

en: Temp directory %s is a file.
    Do you want to use it anyway?
sl: Začasni imenik %s je datoteka.
    Ali ga želite vseeno uporabiti?

en: The size of the current sample is more than %i Mb!
sl: Velikost trenutnega vzorca je večja kot %i Mb!

en: This is a mixer for OSS sound-devices.
sl: To je mešalka za OSS zvočne kartice.

en: Time
sl: Čas

en: Timeout: %s
sl: Časovna omejitev: %s

en: Title
sl: Naziv

en: To:
sl: Do:

en: Track %d
sl: Pesem %d

en: Track Editor
sl: Urejevalnik pesmi

en: Track Editor...
sl: Urejevalnik pesmi...

en: Track Information
sl: Podatki o pesmi

en: Track/title color
sl: Barva pesmi/naslova

en: Track/title font
sl: Pisava pesmi/naslova

en: Treble
sl: Trebl

en: Trk
sl: Pesem

en: Undo all changes
sl: Razveljavi vse spremembe

en: Undo all changes made on the current sample
sl: Razveljavi vse spremembe na trenutnem vzorcu

en: Undoing all changes...
sl: Razveljavi vse spremembe...

en: Unknown / Unknown
sl: Neznano / Neznano

en: Use HTTP
sl: Uporabi HTTP

en: Use SOCKS
sl: Uporabi SOCKS

en: Use alternate method to play CD
sl: Uporabi drugo metodo igranja CDja

en: Use mixer icons
sl: Uporabi mešalkine ikone

en: Use mixer labels
sl: Uporabi mešalkine oznake

en: Use proxy authentication
sl: Uporabi avtentifikacijo posrednika

en: Use squared law volume control
sl: Uporabi kontrolo glasnosti kvadratnega zakona

en: User interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Vol
sl: Moč

en: Volume
sl: Glasnost

en: Volume Meter
sl: Meter glasnosti

en: Waiting for reply [%s]
sl: Čakam na odgovor [%s]

en: Woofer
sl: Visokotonec

en: Woofer Input
sl: Visokotonski vhod

en: X-Position
sl: Mesto X

en: Y-Position
sl: Mesto Y

en: You don't have the correct permissions (read & write) for temp directory %s.
    Do you want to use it anyway?
sl: Nimate pravilnih pravic (za branje in pisanje) v začasnem imeniku %s.
    Ali ga želite vseeno uporabljati?

en: You havn't entered a mixer command; you will not be able to start the mixer.
    Do you want to use it anyway?
sl: Niste vnesli ukaza za program 'mixer', zato ne boste mogli pognati mešalke?
    Ali jo želite vseeno uporabiti?

en: You havn't entered a sox command; you will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
sl: Niste vnesli ukaza za program 'sox', zato ne boste mogli snemati.
    Ali ga želite vseeno uporabiti?

en: You havn't entered a temp dir. You will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
sl: Niste vnesli začasnega imenika, zato ne boste mogli snemati.
    Ali ga želite vseeno uporabiti?

en: _New
sl: _Nova

en: don't restore mixer-settings from configuration
sl: ne obnovi stanja mešalke pred nastavitvijo

en: don't save (modified) mixer-settings into configuration
sl: ne shrani (spremenjenih) nastavitev mešalca v nastavitve

en: dsc-e
sl: plošček-e

en: dsc-r
sl: plošček-r

en: initialise the mixer(s) from stored configuration and exit
sl: inicializiraj mešalko(e) iz shranjenih nastavitev in zaključi

en: loop-cd
sl: vrti-cd

en: loop-t
sl: vrti-t

en: minutes
sl: minut

en: normal
sl: običajno

en: random
sl: naključno

en: restore mixer-settings from configuration
sl: obnovi stanje mešalko pred nastavitvijo

en: trk-e
sl: pesem-e

en: trk-r
sl: pesem-r
